PDA

View Full Version : 10 mai 1997



vlad1607
9th May 2005, 19:30
10 mai 1997....o imagine cat o mie de cuvinte.

Mihai
9th May 2005, 19:37
Esti dus bre daca te lauzi cu asa ceva :ok:
Sa nu uiti pe 11 septembrie sa pui o poza cu WTC!

vlad1607
9th May 2005, 20:02
Mihai hai las-o balta!Comparatia ta e total deplasata si exagerata!si o stii si tu prea bine !

fia
9th May 2005, 20:03
Da, ca nu a murit nimeni acum... Dar nu este ceva ce ar trebui sarbatorit....
E o pata pe emblema clubului vostru.

Paul
9th May 2005, 20:07
Gestul lui vladutz de a lauda marea binefacere e suporterilor dinamovisti , este la fel de penibil cu cel al unui pustan de 12 ani care e "macho" daca rastoarna cosul de gunoi de pe strada... sau intoarce un semn de circulatie invers :) , evident dupa aceste gesturi de vitejie spune la toate fetile din cartier ce jupan e el ...

De parca vladutz tu ai fi fost acolo , cu bricheta sa dai foc ...

Jenant , unii incearca sa uite voi va laudati...

8 mai 1998 ---> oare ce a fost ...
Poate nu tii minte ...

Steaua - DInamo 5-0

vlad1607
9th May 2005, 20:08
e ceva sarbatorit de ultrasii dinamovisti...la vreme respectiva a fost ceva cu un ecou f puternic fiind primite multe felicitari de la multe galerii din Occident.
seara buna tuturor.FORZA DINAMO ! :D
@Paulica tu ai fost la Sevilla iar vb ca sa risipesti cuvinte???

Paul
9th May 2005, 20:10
cine v-au felicitat

Knattpfugerlag ?
17 Nentori Tirana ?

Paul
9th May 2005, 20:11
e ceva sarbatorit de ultrasii dinamovisti...la vreme respectiva a fost ceva cu un ecou f puternic fiind primite multe felicitari de la multe galerii din Occident.
seara buna tuturor.FORZA DINAMO ! :D
@Paulica tu ai fost la Sevilla iar vb ca sa risipesti cuvinte???

De parca se compara episodul Sevilla cu marea incendiere.
Daca era Giovanni Presedinte , facea pipi cum face el pe toata presa
:evil: si era evitat incendiul :)

fia
9th May 2005, 20:12
I-a felicitat Postasu'! Si cu turcii aia de au omorat englezi la Istambul :mda:

cip_81
9th May 2005, 20:21
8 mai 1998 ---> oare ce a fost ...
Poate nu tii minte ...

Steaua - DInamo 5-0


Habar n-ai, vezi ca tu arunci cu datele astea pe aici dupa cum te taie tartacutza.Afla ca nu a fost pe 8 mai (te las sa mai sapi), dar e normal, tu atunci te <beep> contra vantului.

vlad1607
10th May 2005, 07:42
cine v-au felicitat

Knattpfugerlag ?
17 Nentori Tirana ?
asta spune totul despre ce ai tu in capushorul tau ala mic :rosu: :degete: si tot nu mi-ai zis cat e arcsin de 45 de grade! :degete:

Cainele
10th May 2005, 08:17
10 mai..."La Multi Ani!!" :D ....amintiri frumoase "arde sTeaua" :) am fost acolo....(normal ca nu am dat io foc ) da a fost minunat...uitasem de infrangere...savuram momentul....d-aia suntem deasupra tuturor in Romania .

SORENSEN
24th May 2005, 13:02
10 mai..."La Multi Ani!!" :D ....amintiri frumoase "arde sTeaua" :) am fost acolo....(normal ca nu am dat io foc ) da a fost minunat...uitasem de infrangere...savuram momentul....d-aia suntem deasupra tuturor in Romania .

De asta va huleste lumea ca suporteri :rosu: , DinamoBlat ca echipa de fotbal n-are rost . RUSINE :rosu:

vlad1607
24th May 2005, 13:32
cauta-ne in alta parte :D

irriducibile_01
24th May 2005, 23:07
[QUOTE=Paul]cine v-au felicitat

Knattpfugerlag ?
17 Nentori Tirana ?[/QUOTE
knattspirnufelag , parca .... :headbang:

bob
25th May 2005, 09:22
.....si gura nu le mai tace! le-am dat foc la stadion, i-am invatzat ce inseamna coregrafiile, le luam bannerele, le dam clasa peste tot! cum a zis si mm, sunt niste samintzari ! aia de la "stil ostil" mai incearca ceva(dar o sa-i linisteasca batausii lui gigi), restul sunt niste linge-blide!

Hard
27th May 2005, 20:19
lasa ca si voi v-ati pensionat in ultima vreme..., mai nou va furati intre voi site-urile
cat despre 10 mai, de fapt ati vrut sa va dati foc din cauza jocului echipei voastre dragi, insa v-au scos la timp jandarmii... :headbang:

Ayrton
1st June 2005, 17:11
Mai SebyO, eu am impresia ca esti un lup in piele de oaie... :D ... sau caine in piele de oaie... numai pe threadul "suporter Dinamo" postezi?

vlad1607
14th June 2005, 15:13
ce frumos ardea peluza-n ghencea :D :drak:

pashpa
14th June 2005, 15:18
Vlad pt ai ce ai dat nastere acestui Treahd???? Nu ai facut decat sa-i starnesti pe oameni sa se ia de tine.Ai nascut polemicile. Si sincer nu e un motiv de sarbatoare.Totusi acel meci l-ati pierdut rusinos. Da asta e, in timp ce unii sarbatoresc castigarea cupelor europene voi sarbatoriti incendierea peluzei din Ghencea. :no:

vlad1607
14th June 2005, 15:21
nu te contrazic.......da " ce frumos ardea peluza-n ghencea ":D :drak:

pashpa
14th June 2005, 15:34
Poate ardea frumos. Poate chiar foarte frumos. Dar nu pentru mine. Tin minte bine acel meci si pot spune ca nu eram prea incantat de ce se intampla!!!!! Oricum a fost un lucru nou pt mine.Iti dai seama "un pustan insetat de fotbal" numai ca acest sport frumos imi oferise si alta fata, cea a suporterilor <<huligani>> !!!!!!!!!!!

vlad1607
14th June 2005, 15:38
pai nu trebuia sa arda frumos pt voi.....ci pt noi :D

pashpa
14th June 2005, 15:47
Am inteles asta!!! Atunci ma bucur ca v-ati distrat copios pe seama incendiului, dar important ca noi am ras la urma si inca in ce hohote:D:D:D:D:D:D

Hard
14th June 2005, 15:52
si ce pacat ca ei au scapat,iti dai seama ce frumos era : caini parlitzi

pashpa
14th June 2005, 16:34
Sunt ei parlitzi destul:D ce le mai trebuia altceva. Sunt curios dak lua Dinamo cmpionatul, mai aparea acest treahd?????? voi ce spuneti?????

vlad1607
14th June 2005, 18:09
@pashpa :buey theadul asta a fost deschis cu mult inaintea terminarii campionatului !!! Nu era mai bine dc verificai cand a fsot deschis decat sa dai cu bata-n balta??? Raspuns la intrebarea ta : "Asta spun!"

@seby : visele tale...heheeeee.....trezirea ma! :D

@pashpa si seby : OnlineSport Forum > Fotbal > Suporter > Dinamo
10 mai 1997

Ce faceti ma ?RATACITI?? hai vb pe intern dc vreti ca nici noi nu postam zi de zi pe sectiunea voastra....cum face seby....mare admirator al nostru se pare :D din moment ce e mereu aici zi de zi ! :D

Hard
14th June 2005, 18:25
nu visez deloc,vreo 3 caini tot au fost parlitzi....ca doar nu a fost jandarmeria asa de prompta

vlad1607
14th June 2005, 18:41
erai tu in peluza :happy chiar langa ei :D

ne mai plictisesti mult cu prezenta ta pe sectiunea asta?
sau tu nu ai bun simtz chiar deloc????

Cainele
3rd August 2005, 08:34
dupa cum zice un cantec al PCH : " In mai pe 10 mereu vom petrece " :D

yunis_fahd
10th August 2005, 11:30
Dinamo e o stare de spirit...voi restu'...craiova , steaua , rapid....earth to earth...dust to dust...ashes to ashes...

vlad1607
10th August 2005, 17:28
ca bine le mai zici :D

don_denver
10th August 2005, 17:44
vlad...urat..atat iti zic..tu stii ce ai vrut sa demonstrezi..dar oricum un gest urat si-atunci si-acum..un gest rusinos pt oricare galerie sub orice culori etc..

vlad1607
10th August 2005, 17:47
nu am vrut sa demonstrez nimica....ce era de demonstrat s-a facut atunci....asta e doar un remember.....

Contra
31st August 2005, 01:14
Se vede ca nu aveti nici un fel de habar despre fenomenul ultras. Si ma refer in primul rand aici celor care criticati acea minunata zi de 10 mai. Da, si eu am fost pe stadion si m`au alergat jandarmii. si eu am luat amenda, dar insa a fost una din cele mai frumoase zile din viata mea. Au fost mesaje de felicitare de la jumatate din galeriile din italia... restul nu prea conteaza.
Asa ca voi, "suporteri" stelisti, mai taceti din gura ca ati vazut GHENceA doar in poze.. si din cand in cand la tv.
:degete:

Ps. Inter - MILAN 0-1 (0-3) la masa verde, minutul 73 dida este lovit in cap cu o torta, Curva nord ia foc. si totusi, suporterii lui inter nu au fost injurati, ci dimpotriva, au primit destule mesaje de incurajare.
Fenomenul ULTRAS nu este pentru copii... asa ca ramaneti in fata calculatoarelor ca stadioanele sunt periculoase...

Triphat
31st August 2005, 01:32
Contra nu cred ca intelegi tu bine cuvantul ultras. Ultras nu inseamna sa dai foc la o tribuna... intreaba tu pe orice lider de galerie din italia ce e mentalitatea, viata ultras si o sa-ti raspunda complet diferit.

vlad1607
31st August 2005, 15:26
triphat o sa-ti treaca relax ....atentzie ca un al doilea gratar in ghena.cea nu poate fi exclus niciodata :D :drak:

bob
31st August 2005, 17:02
Contra nu cred ca intelegi tu bine cuvantul ultras. Ultras nu inseamna sa dai foc la o tribuna... intreaba tu pe orice lider de galerie din italia ce e mentalitatea, viata ultras si o sa-ti raspunda complet diferit.
ce vorbesti? ultras mai inseamna si altceva decit bannere si tortze. nu mai fi copil. doar nu vrei sa apara toata lumea la tv sau pe net, sa zica: eu l-am lovit pe suporterul ala, eu am furat coregrafia cutare, etc. trebuie sa te protejezi impotriva "organelor". stai linistit ca asa fac si italienii.

contra, eu am sarit gardul si m-am dus la tribuna a 2a, intre stelisti.

apropo, tare a fost si faza cu scuterul aruncat din tribuna de suporterii interului!

STEAUA-MANIA
31st August 2005, 23:17
10 mai 1997....o imagine cat o mie de cuvinte.
vladica,ti s-ar parea la fel de cool,daca STELISTII ar sarbatori ziua in care haldan a murit?
Nu facem asa ceva..unul din multe motive pt care va SUNTEM SUPERIORI!
In loc sa sarbatoriti ceva succese sportive...sarbatori prostia :no:

bob
1st September 2005, 15:08
poti sa iti dai singur un pumn in gura! galeria lui steaua si rapid l-au injurat pe hildan si dupa ce murise. esti varza!
ar trebui sa va dam foc in fiecare an la stina!

Paul
1st September 2005, 23:40
poti sa iti dai singur un pumn in gura! galeria lui steaua si rapid l-au injurat pe hildan si dupa ce murise. esti varza!
ar trebui sa va dam foc in fiecare an la stina!

poate cativa indivizi ce arborau aiurea "catalin haldan are usa in tavan" care ne-a umplut de rusine pe ceilalti suporteri onesti .

Ce vina avem noi ...

Daca maine un stelist il injura pe Papa Ioan Paul al II-lea , inseamnca ca galeria Stelei in injura?

Triphat
1st September 2005, 23:56
@bob: Fenomenul ultras se bazeaza mai mult pe iubire decat pe violenta. E corect ce zici tu, dar nu-mi place la Contra ca se crede ultras doar ca a fost acolo, sigur n-a contribuit la acea "lovitura minunata"... Cei care critica ziua aia gata nu mai au habar despre fenomenul ultras ?? Nu cred.. vorbeste prostii. Asa si eu pot sa zic ca dinamovistii nu sunt ultrasi ca au sarit 20 de oameni pe cativa cand au capturat bannerul ult*ras.. cand trebuie sa se faca o lupta cu oameni egali cu bannerele pe margine si cine pierde lupta, pierde si bannerul. De cand esti tare daca dai fac la sectorul unde stai tu ?? In fine, noi preferam sa sarbatorim performante mari, gen cea din 1986..

vlad1607
2nd September 2005, 08:24
vladica,ti s-ar parea la fel de cool,daca STELISTII ar sarbatori ziua in care haldan a murit?
Nu facem asa ceva..unul din multe motive pt care va SUNTEM SUPERIORI!


e o mare diferentza si o stii si tu nu va mai datzi voi atat de superiori ca ati facit masura intregii prostii (apropo de Haldan) stelsite cu bannerele: "Catalin Haldan cu usa-n tavan" "Si unul cate unul va taratzi dupa Haldan"
ciocu mic ca esti inferior si tu si restul celor ce admirau gratarul de pe stadionul vostru !

vezi sa nu urmeze cumva in curand gratarul 2! :drak:

Parang_CLAN
12th September 2005, 14:33
are cineva ceva materiale video din 10 mai 1997?daca are cineva il rog sa ma contacteze pe andrei_x6@yahoo.com.forza DINAMO!!! :happy :happy :happy :happy :happy

vlad1607
17th September 2005, 16:37
maine o sa fiu pe stadion la meci....sper sa-ti trimit poze proaspete cu ghencea in flacari episodul 2 !!! :D :D :D

Che Guevara
20th September 2005, 16:52
In urma incidentelor din Ghencea stadionul Stelei ar trebui suspendat. Astfel de "manifestari" nu-si au loc pe stadioane. :rosu:

vlad1607
24th September 2005, 14:35
bai baiatule te-ai ratacit sau ce? nu vezi despre ce se vb aici?

Rossi
17th October 2005, 08:59
http://i16.photobucket.com/albums/b47/Achiles05/11.jpg


era vb de fenomenul ultras .... Nu de cat sa terminat partida ...


http://i16.photobucket.com/albums/b47/Achiles05/10Mai.jpg


era vb de fenomenul ultras .... Nu de cat sa terminat partida ...

Primii si singurii din Romania ... Ultras Dinamo !

,,noi am ars peluza'n ghencea ! ''

Rossi
17th October 2005, 11:53
si ca tot e vb de fenomenul ultras ...

steagul ,,ultras'' este acum in Stefan Cel Mare :ok:

foto - captura steagul ,,ultras''
http://i16.photobucket.com/albums/b47/Achiles05/Capturasteagultras.jpg

Rossi
17th October 2005, 14:47
http://i16.photobucket.com/albums/b47/Achiles05/GhenceaInFlacari.jpg

http://i16.photobucket.com/albums/b47/Achiles05/SteagDeLaSteaua.jpg

http://i16.photobucket.com/albums/b47/Achiles05/CapturaSteagStoia.jpg

http://i16.photobucket.com/albums/b47/Achiles05/CapturaSteagRapid.jpg

http://i16.photobucket.com/albums/b47/Achiles05/GiulestinaLOL.jpg

http://i16.photobucket.com/albums/b47/Achiles05/Legiunealol.jpg

http://i16.photobucket.com/albums/b47/Achiles05/RedDogs.gif

bob
18th October 2005, 07:41
hohohohohoho
oricat de mult as vedea pozele, nu imi pot ascunde incantarea!

clodbuser
18th October 2005, 18:55
VLADimire, poate stiti si fotbal...totusi. :jerk:

Bbi's rules
23rd October 2005, 12:24
O zi frumoasa:drak:!

vlad1607
3rd December 2005, 18:00
hohohohohoho
oricat de mult as vedea pozele, nu imi pot ascunde incantarea!

stiu senzatia :D

Nea Vasile
6th December 2005, 19:15
Am si eu citeva remarci pentru baietii de la admin, care in general fac o treaba excelenta pe acest site. Nu stiu daca aveti alte treburi mai importante, dar va reamintesc cit se poate de friendly ca pe acest thread nu se sarbatoreste vreun scurt-circuit la o instalatie electrica de la vreun depozit dezafectat, ci SE ELOGIAZA UN ACT DE HULIGANISM (premeditat sau nu) SOLDAT CU DISTRUGERE DE BUNURI SI INTRERUPEREA UNUI EVENIMENT SPORTIV (nu mai vorbesc de riscul unei tragedii cu morti si raniti).

Vi se pare firesc? Aicea bineinteles nu este in discutie libertatea de expresie, ci modul responsabil si matur de a aborda un subiect sensibil. Considerati ca, intr-o vreme cind cluburile noastre "europene" trag ponoase din greu din cauza manifestarilor huliganice ale unor "suporteri" cu psihologii asemanatoare unora din cei care scriu pe acest forum, un astfel de thread face bine atmosferei din fotbalul romanesc (pentru ca si suporterii fac parte din "fotbalul romanesc")? Apologia unor vandalisme sau asumarea cu satisfactie a acestora (indiferent de cine facute si indreptate impotriva cui) este in spiritul civilizatiei in fotbal pentru care militeaza si Onlinesport? Sunt amenintarile glumete din cale afara ca "va urma si gratarul doi" doar simple pareri exprimate civilizat sau au potential de a incita la alte violente si apoi "razbunari" in consecinta, pe vreun forum sau chiar mai rau, pe alt teren de sport? Va rog sa va ginditi totusi unde se termina gluma si unde incepe "saritul calului".

Mult succes lui Dinamo in meciul cu francezii.

Parang_CLAN
6th December 2005, 22:42
:ok: frumoase poze!de la Cluj salutari:yeah: /hello

bob
7th December 2005, 08:53
nea vasile, esti pe suporter dinamo! nu-ti convine nu incerca sa faci tu ordine aici!

Ayrton
7th December 2005, 14:01
Am lasat si postul userului Nea Vasile intrucat, atata timp cat scrie respectos poate sa posteze, nu facem dictatura aici. Dar fara imagini cu Chelsea, astea nu au ce cauta aici.

Insa, fiind vorba de threadul "Suporter Dinamo", orice tine de acest capitol, cu bune si rele, cu fapte frumoase si cu unele mai putin frumoase, poate fi pastrat. Iar data de 10 mai 1997 face parte din istoria ultra a acestor suporteri, indiferent daca unora le convine sau nu.

pff
7th December 2005, 14:09
cre` ca nea vasile ala e stelist si d`aia se ataca asa :))

don_denver
7th December 2005, 14:11
pff..nu s-a atacat..nimeni..ci pur si simplu...a spus lucrurilor pe nume asa cum le-a spus si ayrton..dar din puncte de vedere diferite....

Ayrton
7th December 2005, 14:12
problema lui...

nu stiu daca am scris aici, pe acest thread, dar in acea zi eu am petrecut vreo 5 ore la o sectie de politie de prin Dr Taberei, luat la gramada impreuna cu alti cateva sute de suporteri dinamovisti, pt simplul motiv ca nu aveam buletinul la mine (asta pt ca era f cald in ziua aceea, am fost la meci in sort si tricou, unde dracu' sa mai pun si actele???).

alejandro
7th December 2005, 14:13
huooooooooo...am intrat si eu pe acest thread si m-am ingrozit:o:
achiles,alte imgaini mai sumbre n-ai???si cand imi aduc aminte ca v-am luat apararea (lui achiles mai ales) pt ce au patit suporterii dinamovisti in bulgaria...acum nu mai cred ca sunteti atat de nevinovati...poate chiar dinamovistii au provocat ceea ce s-a intamplat....vad ca le place mult violenta...unora mai ales...:rosu:

don_denver
7th December 2005, 14:16
alejandro...ambele paduri au uscaciuni...ce a fost au fost....imaginile judeca singure....nu are rost sa mai comentam....ce si cum....a fost..e istorie..iar toate sunt relative din cauza punctelor de vedere..pt unii acest fapt e ceva maret ....pt altii nu...si asa va ramane....unii se maturizeaza ..altii nu...dar asta nu are nici o legatura cu ce a fost la bulgari....aia e alta mancare de peste...

Ayrton
7th December 2005, 14:21
alejandro, du-te tu pe alte forumuri, la zimbru chisinau de ex, sau la oile tale (daca tot iti place sa huidui atat), aici te rog sa scrii frumos.
considera asta un avertisment prietenesc.

alejandro
7th December 2005, 14:43
ayrton,n-am inteles de ce ma avertizezi?ce am facut?mi-am spus opinia despre ce cred eu de imaginile astea a vostre cu care va laudati?
p.s:foarte prietenos ai fost,nu mai zic cati de pe forumul asta m-au trimis la zimbru....un prieten n-ar face asa ceva...
bye,sa fiti sanatosi si sa aprindeti cat mai multe stadioane...

Ayrton
8th December 2005, 10:00
eu totusi sper sa nu se mai intample sa fie incendiate stadioane, indiferent de locatia lor (Giulesti, Ghencea sau oricare altul).

Rossi
2nd April 2006, 15:08
Episodul "10 Mai 1997 - ghencea in flacari" este un moment istoric pentru galeria dinamovista.Umilinta totala - stadionul stelistilor cuprins de flacari, pompierii abia reusesc sa opreasca flacarile. A doua zi galeria lui DINAMO era prezenta in jurnalele de stiri ale celor mai importante posturi TV din occident (CNN,EuroNews,etc). Dupa cateva zile pe adresa clubului sosesc faxuri de felicitare din partea celor mai importante grupari ultras de la AC Milan, Verona, Bari si Udinesse.



"Dinamo nu s-a dezmintit de spectacolul pe care il poate crea la peluze,fiind fara doar si poate cea mai risipitoare galerie in materie de efecte speciale si culoare. In opinia lor fanatismul fata de culorile clubului, unitatea, organizarea si intelectul sint net superioare dusmanilor de moarte, suporterii stelisti.Cea mai spectaculoasa actiune ultras dinamovista a fost organizata inaintea jocului steaua-Aston Villa, atunci cind unii dintre suporterii stelisti nu au mai ajuns la meci ci direct la spital. In seara acelei zile, intre Academie si semaforul de la Razoare, citeva zeci de fanatici alb-rosii au tras captatorii de la troleibuze si i-au calcat in picioare pe toti aceea care tradau pasiune pentru gruparea din ghencea. Un participant la vinatoare s-a jurat ca ura si furia cu care s-a desfasurat actiunea au fost atit de mari, incit unui individ care lesinase i s-a sarit in continuare cu picioarele pe fata.De asemenea masinile particulare care aveau scoase steaguri sau fulare pe geamuri au fost bombardate cu pietre."



"Inainte de meci, in Piata Universitatii si in zona strazii Polona s-au inregistrat ciocniri violente intre grupuri de suporteri rivale. In saptamina premergatoare partidei fanii "ciinilor" au reusit sa fure din incinta stadionului ghencea (in flacari) citeva steaguri ale armatei ultra pe care le-au rupt in bucati si le-au afisat ostentativ in pauza jocului scandind "steaua uita-te / steagul tau pe unde e!"

Pro Sport(Catalin Tepelin)

"La ora 17:30 primul grup de aproximativ 150 de suporteri a pornit spre ghencea si chiar daca cerusera sa parcurga neinsotiti traseul o trupa de jandarmi a asigurat protectia alb-rosiilor. Marea majoritate a "ciinilor" prezenti simbata seara la marele derby au venit pe cont propriu sau in brigazi.Acestia din urma s-au dovedit ingeniosi si totodata dispusi la acte de violentza. In zona fabricii 'Tricodava', aproximativ 25 suporteri dinamovisti si-au pus fulare cu steaua si au inceput sa incurajeze formatia militara.Cei care au cazut in plasa si li s-au alaturat au fost batuti de ultrasi.Apoi, in zona Pietei Moghioros au mai avut loc batai cu pietre intre fanii celor doua echipe."

Pro Sport(Eduard Apostol)

In aprilie,inainte de DINAMO-steaua 3-2, dinamovistii au reusit sa fure de la stad."ghencea" 3 bannere emblematice pentru galeria lor : "armata ultra", "intotdeauna superiori", "furia ros-albastra", care au fost afisate in repriza a 2-a a meciului.



In august 2000 la meciul steaua-DINAMO , galeria dinamovista a facut ceva unic, ce nici o galerie romana nu a facut. Ultrasii dinamovisti au intrecut vigilenta Politiei de pe stadion afisand un banner de pe toata peluza pe care scria sugestiv: "***E STEAUA", reducand la tacere tot stadionul.



In martie 2003 dupa terminarea meciului steaua-craiova ultrasii dinamovisti organizeaza un atac chiar in ghencea. Stelistii sunt batuti, care apuca fug, se creeaza haos in ghencea, iar bannerul "ultras" apartinand grupului care conducea peluza din ghencea este confiscat de dinamovisti. Peste doar o saptamana o noua lovitura: dinamovistii sparg magazia galeriei steliste lasandu-i pe acestia fara coregrafie si mesaje.

superchumbo
3rd April 2006, 12:15
Umilinta totala


1997: cata mandrie pentru acelasi an cand ati luat-o cu 5-0

Ayrton
3rd April 2006, 17:02
Decat sa te trezesti vorbind si sa rada lumea de tine :rosu: mai bine ai da search pe google precum majoritatea stelistilor mari suporteri de sufragerie si ai afla si tu ca meciul steaua-Dinamo la care a fost incendiata peluza din ghencea s-a terminat 3-1.

Aaetius
28th April 2006, 23:12
ce sa le ceri stelitilor care nu stiu decat 7 mai 86 sevilla si habar nu am ce conteaza cu adevarat cand sustii cu adevarat o echipa,de aia isi bataie si fugareala prin tot bucurestiul cand este un derby si nu conteaza daca e in ghena sau pe Dinamo,intotdeauna am fost superiori...asa ca spurcatzii de tv.. cautati macar statistici pe net daca neuronul vostru solitar nu face fata la prea multe date...vladutz nota 10 pt acest remember!

Rossi
7th May 2006, 16:39
http://img113.imageshack.us/img113/4053/10mai19974zu.jpg


http://img138.imageshack.us/img138/9333/10maighenceainflacari9rc.jpg

vlad1607
12th May 2006, 19:27
imaginile astea superbe spun totul...SUPERB...:) :) :) :)

sper sa fiu partas la gratarul cu nr 2

vorba lui Ayrton :
" Cu venele taiate - s****A!
Prin ambulante - s****A!
Prin spitale - s****A!
Balamucul din g****A! "


FORZA CAINII !

raja_bell
13th May 2006, 05:42
acuma nu vreau sa va stric sarbatoarea. marea sarbatoare! deh, fiecare petrece in functie de ce satisfactii si performante i-a oferit viata!
dar vreau sa va intreb un lucru: daca a fost ceva intentionat, cum de si-au lasat toate bannerele pe garduri? :happy :happy :happy
muhahahahaha! palida consolare v-ati tras dupa batuta ce v-am dat-o in meciul ala! :D iar peste un an ati luat si bonusul! :yeah: :yeah:

noapte buna si va doresc ca asta sa fie cea mai mare realizare pe care o veti sarbatori vreodata! sorry, dar inseamna ca sunteti jalnici ...

ps: ia ghiciti cine a platit stelei toate costurile reparatiei! :)

vlad1607
13th May 2006, 14:04
arruabarrena esti prea mic si nu ma refer la varsta/inaltime

raja_bell
13th May 2006, 21:17
mici sunt cei care se umfla cu niste lucruri intamplatoare si deloc interesante/importante! ;)

vlad1607
28th May 2006, 10:49
faptul ca ultrasul din sudul stelist exista din nou dupa ce a fost exterminat ca brigada spune totul despre asa zisa mentalitate a acelor personaje de filme proaste care mai primesc si intariri de la aurolaci din Buzau ( si la propriu si la figurat) batuti mereu de cainii din Iasi ...prietenii stiu de ce...

ciocu mic

10 MAI 1997 :ok:

vlad1607
28th May 2006, 15:47
@Ultras?_Gnr : " In martie 2003 dupa terminarea meciului steaua-craiova ultrasii dinamovisti organizeaza un atac chiar in ghencea. Stelistii sunt batuti, care apuca fug, se creeaza haos in ghencea, iar bannerul "ultras" apartinand grupului care conducea peluza din ghencea este confiscat de dinamovisti. Peste doar o saptamana o noua lovitura: dinamovistii sparg magazia galeriei steliste lasandu-i pe acestia fara coregrafie si mesaje."

asta insemna DESFIINTAREA ca brigada dc vb de fenomenul ultra ! povestile cu pasarea phoenix sunt doar prostii pt copii creduli ca tine

fanatic88
10th February 2007, 11:48
:drak:
Episodul "10 Mai 1997 - ghencea in flacari" este un moment istoric pentru
galeria dinamovista.Umilinta totala - stadionul stelistilor cuprins de flacari,
pompierii abia reusesc sa opreasca flacarile. A doua zi galeria lui DINAMO
era prezenta in jurnalele de stiri ale celor mai importante posturi TV din
occident (CNN,EuroNews,etc). Dupa cateva zile pe adresa clubului sosesc
faxuri de felicitare din partea celor mai importante grupari ultras de la AC Milan, Verona, Bari si Udinesse.

Sevilla86
10th February 2007, 11:54
La dinamo huliganii sunt fff pretuiti si ridicati la rang de cinste :happy
In timp ce toata lumea condamna actele huliganice, dinamovistii fac ca de obicei nota discordanta... de aceea nu ne mira zecile de suporteri dinamovisti arestati prin strainatate, benzinari devastate, avioane pe punctul de a fi deturnate, vieti omenesti in pericol s.a.m.d.
Tineti-o tot asa...

fanatic88
10th February 2007, 11:58
mai documenteaza-te despre mentalitatea de ultras si apoi mai vb

Sevilla86
10th February 2007, 12:00
Daca sa fi ultras inseamna sa comiti acte huliganice, inseamna ca nu sunt documentat :(

fanatic88
10th February 2007, 12:03
ramai tu cu becali ...faceti o pereche perfecta

Sevilla86
10th February 2007, 12:06
Ai ramas fara argumente? Cum spui tu de Becali pot sa spun si eu de Netoiu care revine in vara. Si uite asa ajungem in impas...

fanatic88
10th February 2007, 12:09
daca vrei continuam discutia in alta parte

caine19
10th February 2007, 14:24
Offtopic:Sevilla mai lasa-ne pe noi in pace , cu huliganii nostrii si cu tot:ok: .

Ontopic: asteptam partea a II-a

Sevilla86
11th February 2007, 00:02
Offtopic:Sevilla mai lasa-ne pe noi in pace , cu huliganii nostrii si cu tot:ok: .


Bine... :happy

resita
11th February 2007, 18:38
oare se repeta istoria in Etapa a 25-a pe data de 07-04-2007 :D :D :D :D :D :D

fanatic88
11th February 2007, 18:40
vom vedea....importat e sa jukm in ghencea

Patratzel89
11th February 2007, 18:52
Important e sa le dam in freza :) Sa cashtigam campionatu` la peste 20 de pcte !! :D

Patratzel89
11th February 2007, 18:53
Ca o sa le mai ardem stadionu` odata sh`odata :D:D Deocamdata sa`i batem !!

little_earl
11th February 2007, 18:55
fanatic88 cati ani aveai in 97 cand ai dat foc la peluza?

fanatic88
11th February 2007, 18:58
'88 e anul in care m-am nascut ...ce vrei sa demonstrezi prin asta?

little_earl
11th February 2007, 19:02
inteleg sa se laude cineva cu experienta, care macar sa fi fost la fata locului
sau erai ultras la 9 ani?
daca ma insel, toata stima

fanatic88
11th February 2007, 19:05
vad ca esti intr-o deruta totala ....unde vezi ca mi-am insusit eu faptele de atunci ?

caine19
11th February 2007, 20:46
Oricum daca s-ar pune la cale o actiune de genul asta nu s-ar face publica pe net:happy :happy .

Celso
11th February 2007, 20:53
de data asta isi vor da singuri foc!:evil:

caine19
11th February 2007, 20:55
Daca jucam in UCL in Ghencea nu lua foc numai peluza sud , lua si nordui si tribuna a II-a.

scapa Bucurestiul de infectia aia de stadion:rolleyes:

delaparis
11th February 2007, 21:02
Din cate am inteles acolo au murit oameni deci nu gasesc niciun motiv de a fi mandru in urma acestui eveniment :cool:

ah ... un banner furat ... o victorie ecrazanta acompaniata de o coregrafie de exceptie de acord :ok:

Dar o drama umana asta nu :no: :rosu:

starsteel
11th February 2007, 21:20
...Pt. voi orice stadion parlit din tara prezinta oarece interes, la arena pe care o aveti nici nu e de mirare....la intrarea pe stadionul Steaua sa va stergeti picioarele vedeti ca sunt toalete destule renuntati si voi sa mai marcati toate gardurile si copacii, nu prezentati interes pt. patrupedele din Ghencea. :D Va vom "executa" numai pe teren nu si in afara lui. :P
Avand in vedere ca fenomenul vostru de vitejie e extrem de glorios, nevoie mare, va ofer o recomandare postata intr-un alt loc....asta pt. ca aveti tupeul sa discutati despre templul fotbalului romanesc, voi aflati intr-o rusinoasa arena cu un binemeritat supranume, "groapa". :D

caine19
11th February 2007, 21:26
Starsteel - 10 mai 97' Cea mai importanta realizare ultras din istoria Romaniei , un motiv de mandrie pentru ultrasi , o umilinta pentru rivali , o necunoscuta pentru samantarii de la steaua

starsteel
11th February 2007, 21:30
7 MAI 1986 - cea mai mare realizare din fotbalul romanesc.....autoarea cine alta decat STEAUA BUCURESTI.
P.S. Noi avem cu ce ne mandri! /OLE/ /OLE/ /OLE/

caine19
11th February 2007, 21:33
:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy ...........................................( continua vreo 2 saptamani)

palmaresul actual al stelei contine : 2 titluri si 1 supercupa( de asta nu sunt sigur) .

Dinamo e clubul cu cel mai bun palmares din istoria Romaniei , mai aves de tras pana ii ajungeti pe rapidisti.

Daca nu ma crezi o sa iti trimit articolul prin care becali renunta la palmaresul stelei in dauna datoriei de 11 milioane de dolari;) .

starsteel
11th February 2007, 21:35
Pun punct aici ca sunteti la voi acasa, asa e palmaresul nostru e asa cum ai spus tu. :lol: :happy

caine19
11th February 2007, 21:43
Mi-ai luat vorba din gura , stii ca aici pierdeti mereu:D .

fanatic88
11th February 2007, 21:45
traiti din trecut

Patratzel89
11th February 2007, 22:58
traiti din trecut

Da...cu Ceaushescu

resita
13th February 2007, 21:18
Cum a ars Peluza in Ghencea

http://www.youtube.com/watch?v=XfXxGO02pdE

fanatic88
13th February 2007, 21:24
ultrasii lui dinamo ...singurii din romania

Patratzel89
13th February 2007, 21:36
Cum a ars Peluza in Ghencea

http://www.youtube.com/watch?v=XfXxGO02pdE

Mishto :ok:

resita
9th May 2007, 16:26
maine este sarbatoare :lol: :lol: :lol:

fanatic88
9th May 2007, 16:30
si ce sarbatoare mare e cu rosu pe alb in calendar :)

vlad1607
9th May 2007, 17:25
PARTY :D un moment minunat ce trebuie sarbaoutorit cum se cuvine :D

Jerry20cm
9th May 2007, 17:27
da, :yeah: sarbatoare, cat v-am dat atunci? 3-1 sau a fost 5-0, ala?:happy

Radu
9th May 2007, 17:53
da, :yeah: sarbatoare, cat v-am dat atunci? 3-1 sau a fost 5-0, ala?:happy
3-1...la astia e sarbatoare la infrangere :happy :happy :happy dar treaba e ca acel incendiu a fost ceva intamplator...fara voia lor...dak era premeditat va luati bannerele de pe gard...asa k...

Jerry20cm
9th May 2007, 17:55
pai iti dai seama ca se bucura , au scapat doar cu 3-1:D

eu cred ca tot Steaua le-a dat foc :happy

Dani3l
9th May 2007, 18:08
Iti dai,seama,cum ar fii daca stelistii ar sarbatorii ziua in care haldan a murit.....is curios ce parere ar avea borcea....ambele sunt motive imbecile de a sarbatori.

Jerry20cm
9th May 2007, 18:11
Bine, sa nu generalizam. Nu toti dinamovisti sarbatoresc o astfel de stupizenie. In general o sarbatoresc aia in jurul varstei de 18 ani si aia cu memoria unuia de 18 ani.

Sarbatoarea, daca e s-o luam asa, e fireasca. Ei de 18 ani nu mai reusisera sa castige in Ghencea, asa ca, in lipsa de succese, si-au inventat o sarbatoare.

Celso
9th May 2007, 18:24
nu vezi ce o mai sarbatorim:sleep: e ceva asa simbolic.....nu se face mare tam tam inainte de asta!

PS: cei cu 15 -le la custom...sa micsorat?:D

Dani3l
9th May 2007, 18:27
Normal,intotdeauna exista cel putin o exceptie...insa,sa te falesti in fata presei cu asa ceva...grotesc...n-ar fi la fel de grotesc ca stelistii sa sarbatoreasca ziua in care catalin haldan a murit?!Daca borcea,niculescu si alti jucatori,merg sa sarbatoresc asa ceva....ce sa te mai astepti de la twitty?!Ne mai miram ca isi dau "interval" prin mall-uri,statii de metrou...asa oameni de sport,asa "suporteri",asa presa,asa societate...pe zi ce trece,fotbalul romanesc imi provoaca o greata fara masura....incepand de la gigi,meme,zotta,borcea,badea,iancu...mititelu, muresanu si multi altii...

vlad1607
9th May 2007, 21:23
iesiti ma dreaq de aici ..ce e asta ma? adunarea stelistilor ce debiteaza tampenii? RAUS !

vlad1607
10th May 2007, 10:10
http://www.dinamomania.net/ev_central/fullnews.php?id=2498

IN MAI PE 10...IN MAI PE 10....IN MAI PE 10...MEREU VOM PETRECE !

Radu
10th May 2007, 14:00
http://www.dinamomania.net/ev_central/fullnews.php?id=2498

IN MAI PE 10...IN MAI PE 10....IN MAI PE 10...MEREU VOM PETRECE !
e ceva si asta...sarbatoritim evenimente intamplatoare!:rosu: :rosu: :rosu:

caine19
10th May 2007, 14:33
10 mai 10 mai 10 maaai....

desant , oare ce-ati facut voi in mica voastra istorie ultras ca sa primiti aprecierilor marilor tiffoserii din italia :rolleyes: ?

10 Mai 1997 , cel mai important moment din istoria ultras a Romaniei !

Radu
10th May 2007, 14:38
10 mai 10 mai 10 maaai....

desant , oare ce-ati facut voi in mica voastra istorie ultras ca sa primiti aprecierilor marilor tiffoserii din italia :rolleyes: ?

10 Mai 1997 , cel mai important moment din istoria ultras a Romaniei !
asa cum zici u...mah dar dak era premeditat incendiu dc nu v-ati luat bannerele de pe gard???hai k sunteti penibili...

bob
10th May 2007, 16:11
stelistilor, sunteti atat de suparati ca nu mai aveti ce discuta pe sectiunea voastra ? marsh la ghena.
ce frumos ardea stana !

fanatic88
10th May 2007, 16:17
anul asta am facut mai mult decat un gratar in ghena umilinta a fost mai mare

Celso
10th May 2007, 17:43
ia gata ba...nici un stelist nu mai intra aici...ca scumpesc biletele:evil: :D ...ce tot intrati aici?..e suporter Dinamo....pe Steaua nu intra nici un dinamovist, cel putin nici unul care posteaza aici:mda:

fanatic88
10th May 2007, 18:02
asa ar fi cel mai bine

vlad1607
10th May 2007, 21:16
stelsitii continua an de an cu aceeasi scuza penibila...buey copii faceti voi la fel "tot din intmplare :happy" :happy si aveti respectul meu...pana atunci nu sunteti decat niste exemplare penibile

luciano_1644
10th May 2007, 21:49
Cine ma ajuta cu o informatie? Ce scor sa inregistrat la respectiva partida cand fanii dinamovisti au dat foc peluzei?

vlad1607
10th May 2007, 21:53
copile raus de aici ca miroase a praz si nu ne place...dar pt ca suntem superiori mancatorilor de praz ce culeg fructe in Italia o sa-ti raspund printr-o intrebare : de cand nu a mai vazu echipa ta de 2 lei o cupa europeana sau macar a terminat campionatul mai sus de locul 6? :happy

48
10th May 2007, 21:54
Cine ma ajuta cu o informatie? Ce scor sa inregistrat la respectiva partida cand fanii dinamovisti au dat foc peluzei?
n-a fost decat o victorie a stelei cu 3-0 parca!

vlad1607
10th May 2007, 21:57
aproape ca si acel 4-0 d data f recenta administrat in ultimul meci din Banie de noi :happy

mergeti ma pe tarlaua craioveana ca aici nu e de voi !

luciano_1644
10th May 2007, 21:58
ce tarani sunt unii! chiar am un pariu cu un inflacarat dinamovist pe tema scorului realizat de gazde atunci! Nu era nici o urma de ironie ,ci chiar aveam nevoie de aceasta informatie!

vlad1607
10th May 2007, 22:00
tu nu ai auzit de google ma oltene ? lasa glumele ieftine ca aici nu o sa primesti decat ue pt ele :D

luciano_1644
10th May 2007, 22:00
Deci a fost 3-0 sau a fost 5-0 si rog ca cel care imi raspunde sa o faca frumos si la obiect!

vlad1607
10th May 2007, 22:01
pleaca ma comediantule de aici

delaparis
10th May 2007, 22:05
Aici toti userii au dreptul sa posteze dar ...
previn ca nu sunt bineveniti cei anti-Dinamo iar in plus cainii nu au botnita ... deci atentie ... :D

vlad1607
10th May 2007, 22:10
dpret sa posteze? poate..momentan :D nu au drept sa abereze si sa-si exprime frustrarile patologice !

fanatic88
10th May 2007, 23:03
si la ce-ti trebuia tie scorul de la acea partida oltene ???
scorul de la meciul maxima - dinamo din tur nu te interesa?

delaparis
10th May 2007, 23:18
barbecue se spune in franceza :D ... si ce se pune pe gratar ? ... "Merguez Petite saucisse crue trés épicée. Préparée &#224; base d'agneau, ..." :D


agneau = miel :lol:

caine19
11th May 2007, 14:26
Cine ma ajuta cu o informatie? Ce scor sa inregistrat la respectiva partida cand fanii dinamovisti au dat foc peluzei?

A fost 3-1 :) .

A mai fost careva aseara ?

A fost destul de cool :D .

resita
11th May 2007, 18:43
ce chef a fost aseara :bere: :bere: :bere:

MARGARITESCU SI DANCIULESCU: "OLE, OLE, OLE, OLA, PE 10 MAI AM ARS GHENCEA!" http://www.dinamomania.net/ev_central/fullnews.php?id=2503

VASILE TURCU: "CAMPIONII, CAMPIONII, ALE, ALE, ALE, ALE! http://www.dinamomania.net/ev_central/fullnews.php?id=2504

JUCATORII, ACTIONARII SI ULTRASII: "UNICUL CAPITAN ESTE CATALIN HILDAN!" / "NU PLEACA NIMENI, DE-AICI NU PLEACA NIMENI!" http://www.dinamomania.net/ev_central/fullnews.php?id=2505

JUCATORII, ACTIONARII SI ULTRASII: CINE ACUM SARE, NICI SPURCAT NU E, NICI TIGAN NU E, SARE CINE E CAINE! http://www.dinamomania.net/ev_central/fullnews.php?id=2506

"OLE, OLE, OLE, OLA, PE 10 MAI AM ARS GHENCEA!" http://www.dinamomania.net/ev_central/fullnews.php?id=2507

DANCIULESCU: "M..E STEAUA, M..E STEAUA, HEI, HEI!" http://www.dinamomania.net/ev_central/fullnews.php?id=2502

fanatic88
11th May 2007, 23:29
ce distractie pe capul lor :)

vlad1607
12th May 2007, 08:24
f bine...merita :D