PDA

View Full Version : Craiova fuzioneaza cu FC Arges :)))



Tristan
9th May 2005, 18:19
Pe TVR 1 au anuntat ca noi am fuziona cu cei ce acum isi traiesc ultimele zile in Divizia A. Vrabia malai viseaza.

Vietnam
9th May 2005, 18:25
Pai daca va cumparam noi suntem mai buni financiar decat voi... :D Si vezi ca noi visam la praz si la zaibar nu la malai. :)
Apropo fraieri sa fiti daca cedati! Las sa vedem si noi cum este prin subsol ca prea ne obraznicisem... :headbang:
Hai salutare ! Sper sa ve vedem peste un an! :ok:

EDMOND_
9th May 2005, 18:33
Tristane, frate, ti-am spus ca ai o problema ...nu vrei sub nici un chip sa crezi..ultimile tele mesaje sunt ca stirile Onlinesport.... pai daca tot ai facut trimitere la forumul ala nu crezi ca ar fi trebuit sa fii corect si sa mentionezi ca threadul ala era de fapt deschis in urma difuzarii acestei stiri la emisiunea "Minutul 91"... si ca toata lumea a respins o astfel de alternativa...

Nu esti pe treaba ta, zau asa...

Tristan
9th May 2005, 19:13
EDMOND, mi se parea mai fair sa puneti voi acolo titlul: Conform tvr..sau La minutul min 91 s-a vehiculat ideea ca.......
Asa ca lasa-ma pe mine si vedeti-va de B-ul vostru. Asemenea afirmatii sunt de domeniul fictiunii si trebuia luate ca atare.

EDMOND_
9th May 2005, 19:25
Pai scrie, in deschiderea threadului, primul mesaj...ai vazut foarte bine, dar era mai importanta tenta de scandal.... :) ..ai vazut si comentariile celor care scriau acolo...

Vad ca esti negru in cerul gurii..pai atunci sa fiu si eu la fel... las-o mai moale cu B-ul , ca esti obisnuit cu aerul ala ..si nu doar odata..sau ma insel?

Paul
9th May 2005, 19:30
Aoleo , pai fuzuinea va fi benefica.

1) Craiova castiga inca 2 campionate
2) Craiova va avea jucatori
3_Arges va avea suporteri.

Cica meciurile tari se joaca la Craiova in nocturna , iar cele usoare la Pitesti :)

Antrenor: Cartu :D

Tristan
9th May 2005, 19:37
Pai scrie, in deschiderea threadului, primul mesaj...ai vazut foarte bine, dar era mai importanta tenta de scandal.... :) ..ai vazut si comentariile celor care scriau acolo...

Vad ca esti negru in cerul gurii..pai atunci sa fiu si eu la fel... las-o mai moale cu B-ul , ca esti obisnuit cu aerul ala ..si nu doar odata..sau ma insel?
lasa ca nu te inseli. Te-ai inselat destul cand ai crezut ca luati titlul anul asta :evil: In rest poate in august cand aveti pe la caracal treci di pe la Draganesti, sa vezi ca nu sunt negru in cerul gurii din cauza ca pica unii care traiesc din amintiri de ani buni de zile.

fia
9th May 2005, 19:37
@Paul: Cam aiurea mesajul tau: Arges are si suporteri si 2 titluri... deci ai cam dat-o in bara...

Tristan
9th May 2005, 19:40
Aoleo , pai fuzuinea va fi benefica.

1) Craiova castiga inca 2 campionate
2) Craiova va avea jucatori
3_Arges va avea suporteri.

Cica meciurile tari se joaca la Craiova in nocturna , iar cele usoare la Pitesti :)

Antrenor: Cartu :D
Paul lasa ca in ultima vreme am avut si jucatori si suporteri. Aminteste-ti de Neaga si Dica, cei care in tur au jucat pentru voi in Europa. Iar meciurile tari de la Craiova s-au cam incheiat nasol anul asta pentru ei

EDMOND_
9th May 2005, 19:43
lasa ca nu te inseli. Te-ai inselat destul cand ai crezut ca luati titlul anul asta :evil: In rest poate in august cand aveti pe la caracal treci di pe la Draganesti, sa vezi ca nu sunt negru in cerul gurii din cauza ca pica unii care traiesc din amintiri de ani buni de zile.

Stii cum este cu ciobul de oala sparta !!? Nu cumva amintirile tele sunt mult mai vechi decat ale mele ? Incearca si nu ma mai provoca, nu am sa fiu rau fara motiv...

Tristan
9th May 2005, 19:51
Stii cum este cu ciobul de oala sparta !!? Nu cumva amintirile tele sunt mult mai vechi decat ale mele ? Incearca si nu ma mai provoca, nu am sa fiu rau fara motiv...
Amintirile noastre, daca vrei dateaza din 2001, cand daca nu ne bagam la combinatii, cu alte echipe eram in carti prntru titlu. Ale tale cred ca dateaza din 98,nu? Si in curand amintirile despre divizia A vor data din 2005. Apropo, nu stii cati spectatori o sa aveti cu Petrolul, ca doar e derby, nu?

EDMOND_
9th May 2005, 19:59
Vad ca nu te potolesti...Prietene, tu discuti cu daca si cu parca.... spune-mi cand te-ai bucurat ultima oara de castigarea unui trofeu..cupa sau campionat... ca asta conteaza...hai , lasa-ma , incepi sa o iei pe aratura, din pacate...

Tristan
9th May 2005, 20:06
Vad ca nu te potolesti...Prietene, tu discuti cu daca si cu parca.... spune-mi cand te-ai bucurat ultima oara de castigarea unui trofeu..cupa sau campionat... ca asta conteaza...hai , lasa-ma , incepi sa o iei pe aratura, din pacate...
Lasa Edmond ca aratura e si langa stadionul de la caracal. E o vale acolo si apoi e aratura cat doresti. Vei avea posibilitatea sa o admiri. Oricum si ale voastre sunt destul de departe (91 si 93). Tu cand ai crezut ultima data ca aveti echipa? Anul trecut, nu? Cand cu Rednic rupeati tot. Ati rupt. Din campiona unei mari iubiri ati ajuns campioana unei mari deziluzii. Succes cu Caracalul.

EDMOND_
9th May 2005, 20:22
Asa este ! Sunt departe...Nici nu am spus altceva... Cand ziceai ca ati castigat voi ultimul trofeu?

Paul
9th May 2005, 20:26
@Paul: Cam aiurea mesajul tau: Arges are si suporteri si 2 titluri... deci ai cam dat-o in bara...

Pai tocmai asta am zis ... poate nu mai inteles.
Noua echipa va avea 6 campionate (4+2) , cat despre suporterii argesului (cei de pe stadion) slabuzt , comparativ cu cei ai Craiovei ...

Tristan
9th May 2005, 20:26
In 79 Edmond. Dar ti-am zis si ale voastre par departate. Mai ales la situatia actuala. Parca le-a castigat o alta echipa. Asta care joaca acum oricum nu cred ca e in stare sa mai faca ceva. Nici macar sa se salveze. Asta e. Obisnuiti-va in B cu asta. Sau daca va prinde bine, visati ca veti mai repeta performantele de care vorbeai. Visul in general face bine.

EDMOND_
9th May 2005, 21:10
Asa este. Ale noastre sunt mult mai indepartate ca ale voastre... Noi am stat mult mai mult prin B decat voi... voi de fapt nici nu ati cazut niciodata...
Voi aveti mult mai multe trofee castigate decat noi si performante internationale mult superioare... V-am invidiat tot timpul ... nu putem dormi noaptea din cauza ca existati... stam tot timpul cu ochii atintiti pe forumurile voastre , doar , doar o sa gasim un motiv sa ne luam de voi... :drak:

Ma opresc aici. Relaxeaza-te , chiar daca incerci sa pari obiectiv in mesajele tele se vede ca esti ofticat si ca incerci sa strecori otrava ...Nu este cazul , sunteti o echipa care ati jucat la retrogradare.... nu aveti performante ..nici in ultimii cinci ani ..nici in ultimii zece..nici in ultimii douazeci...As putea sa iti spun multe despre Arges in ultimii cinsprezece ani..si nu numai..Sa ma anunti insa cand jucati fotbal si va luptati pentru primele locuri... Mai vorbim atunci... Uita-te in curtea voastra , pentru ca asa este normal... Lasa-ne pe noi, cu problemele noastre... Noi suferim, iubim , suntem tristi sau speram... Insa nu va invidiem in nici un fel. Nu avem de ce...

miril
9th May 2005, 21:19
...Dobrin.

Mesecina
9th May 2005, 21:20
Asa ceva este imposibil. Mai degraba cu FC national...

miril
9th May 2005, 21:24
Se scrie FC National si...ramane in Cotroceni ca si...Progresul. Nu cred ca oltenii adevarati ar dori asa ceva si nici putinii progresisti. Mai bine B-ul respectiv desfiintarea.

Tristan
9th May 2005, 21:28
Edmond nimeni nu a zis ca ne invidiati. Serios. Daca strecor otrava este ca ar fi de neconceput asa ceva. iar daca nu am avut performante niciodata, serois inseamna ca aveti o memeorie selectiva. Din 98 pana in 2001 am fost nasi lui steaua. Mai mult ne-am luptat constant la Uefa. Ca nu ne-a iesit tot timpul , asta e. .Si cand am vazut ca nu avem valoare, nu am anuntat ca tragem la titlu. Invidia si craiova sunt 2 substantive ce se exclud reciproc in vocabularul meu. Am pe cine sa fiu invidios. Iar pe voi probabil ca imi va zice tata sa vin sa va vad prin B. Si nu o spun neaparat cu rautate tie, care oricum esti mai potolit ca ceilalti sustinatori de pe Forum. . am mai zis, Trebuie sa pice 3. ca sunteti voi acolo, cu atat mai bine. Vom demonstra ca exista fotbal si fara voi.

ultravioletcanada
9th May 2005, 22:10
V-am invidiat tot timpul ... nu putem dormi noaptea din cauza ca existati... stam tot timpul cu ochii atintiti pe forumurile voastre , doar , doar o sa gasim un motiv sa ne luam de voi... :drak:
aha, si acum cind scrii scrii pe forumul intern al craiovei, nu?


Relaxeaza-te , chiar daca incerci sa pari obiectiv in mesajele tele se vede ca esti ofticat si ca incerci sa strecori otrava ...Nu este cazul , sunteti o echipa care ati jucat la retrogradare.... nu aveti performante ..nici in ultimii cinci ani ..nici in ultimii zece..nici in ultimii douazeci...
voi chiar aveti un fix cu problema asta. chiar credeti ca toti sint invidiosi pe
"performantele" si istoria voastra. alo, desteptarea. sint echipe cu performante mai bune ca ale voastre.


As putea sa iti spun multe despre Arges in ultimii cinsprezece ani..si nu numai..Sa ma anunti insa cand jucati fotbal si va luptati pentru primele locuri... Mai vorbim atunci... Uita-te in curtea voastra , pentru ca asa este normal... Lasa-ne pe noi, cu problemele noastre... Noi suferim, iubim , suntem tristi sau speram... Insa nu va invidiem in nici un fel. Nu avem de ce...
te rog sa ne luminezi cu multele lucruri pe care le stii despre Arges in ultimii 15 ani. macar noi nu ne spargem in figuri ca luptam pentru locurile 1-3, si apoi ajungem la retrogradare. probabil va roade faptul ca voi va duceti in B, si noi nu. aduceti-va aminte cum va bucurati cind ne-ati batut la Pitesti in anul in care am retrogradat noi... drum bun, si ne vedem la meciurile cu Dacia si International
p.s. unul din cele mai jalnice lucruri vazute vreodata. campania initiata de pRO sPORT (ziar independent :jerk: )

dragosblue
9th May 2005, 22:21
...Dobrin.

Nu, nici cu Dobrin ( /hello )nu i-am invidiat !!!!

EDMOND_
9th May 2005, 23:22
@Miril, pe Dobrin l-am iubit.

@Tristan ... Cand ziceai ca v-a iesit , ca eu nu mai tin minte ...? daca vrei , putem sa comparam locurile ocupate de cele doua echipe de la revolutie pana astazi....

@Ultraviolet, stai in banca ta ca vorbesti in plus si nici nu stii despre ce... Ce am scris eu pe forumul intern al Craiovei legat de Arges? Si despre care forum este vorba? Era nevoie sa te bagi in seama daca nici nu stii despre ce este vorba? Nu am nimic cu nimeni,si daca argeseanul tau nu ar fi deschis un thread aiurea nu i-ar fi zis nimeni nimic. Eu nu am vrut sa discutam astfel de lucruri dar daca va duceti ca berbecul cu capul in zid ce vrei sa fac. Nici macar nu vorbeam de alte echipe, doar de astea doua...Craiova si FC Arges...daca tii neaparat sa comparam performantele fiecaruia o putem face..si inainte si dupa revolutie , cum iti convine... Nu vreau asta , dar nici nu o sa stau linistit cand unul vrea sa iasa si el in evidenta si se ia de Craiova... Nu eu am deschis aceasta discutie.

Tristan
10th May 2005, 02:14
In 98 ne-a iesit Edmond. Iar faza cu iesitul in evidenta pe seama Craiovei este de domeniul sf. Eu am deschis thread-ul pentru ca era de neconceput o asemenea idee (o fuziune). Si de asta. chiar daca si la voi parerile au fost contra, nu trebuia sa existe nici macar in gluma asa ceva. Pana una alta putem compara palmaresul dar voi aveti de la toamna alti parteneri de competitie. :evil:

EDMOND_
10th May 2005, 03:03
Pai hai sa comparam! Pune tu pe hartie ca eu nu am nevoie ..stiu ca suntem superiori ca palmares in oricare dintre cele doua perioade si inainte si dupa revolutie. Cand faci aluzie la divizia B scrie si anii in care ati cazut si cat ati stat pe acolo...Fa o analiza profesionista, am toata increderea in tine.. :) ..pana una alta noi nu am jucat inca in B..ce va fi din toamna este oalta chestie si nu ai de unde sti nici tu si nici eu....

PS. Iti mai explic o singura data . Dupa asta am sa cred ca esti greu de cap.
Cel care a deschis threadul respectiv despre fuzionarea celor doua echipe a facut-o in urma emisiunii "minutul 91" , lucru pe care l-a si spus . A cerut parerea celorlalti utilizatori ai forumului. M-a deranjat ca, desi ai citit ce scrie acolo si ai vazut ca absolut nimeni nu a aprobat o asemenea fuziune ai scris pe subforumul Argesului in sensul ca noi am dori acest lucru.. ( "vrabia malai viseaza"). Asta dovedeste reaua ta intentie..pe forumul Craiova -Maxima doar s-a comentat stirea aparuta la una din emisiunile sportive pe un post TV cu acoperire nationala. Acum arata-mi ca nu esti tare de cap...

pashpa
10th May 2005, 03:42
Domnilor, rog seriozitate din partea voastra! Cum sa se intample asa ceva???? Alte stiri mai interesante pls!!!!

ultravioletcanada
10th May 2005, 04:06
@Ultraviolet, stai in banca ta ca vorbesti in plus si nici nu stii despre ce... Ce am scris eu pe forumul intern al Craiovei legat de Arges? Si despre care forum este vorba? Era nevoie sa te bagi in seama daca nici nu stii despre ce este vorba? Nu am nimic cu nimeni,si daca argeseanul tau nu ar fi deschis un thread aiurea nu i-ar fi zis nimeni nimic. Eu nu am vrut sa discutam astfel de lucruri dar daca va duceti ca berbecul cu capul in zid ce vrei sa fac. Nici macar nu vorbeam de alte echipe, doar de astea doua...Craiova si FC Arges...daca tii neaparat sa comparam performantele fiecaruia o putem face..si inainte si dupa revolutie , cum iti convine... Nu vreau asta , dar nici nu o sa stau linistit cand unul vrea sa iasa si el in evidenta si se ia de Craiova... Nu eu am deschis aceasta discutie.
si cam ce ti-ar dori sufletelul? sa iti cer tie aprobare inainte de a scrie? vezi ca aluneci spre paranoia :ciocan: e forumul intern fc arges, nu trebuie sa iti cerem tie parerea daca avem voie sa dechidem un topic. omul a preluat un zvon, si l-a pus aici pentru discutii. nu ati fost jigniti, injurati, absolut nimic, vii tu ca zmeul aici, si incepi sa faci ordine si sa urechezi in stinga si in dreapta :mda:

Cra10veanu
10th May 2005, 05:55
Pashpa iar faci batuta moldoveneasca pe aici ? :D ... duti wai de ashi ca nu-i di tine ;) , si ca sa fiu totusi "in" in threadu asta...ma indoiesc ca, Craiova ar fuziona cu Fc Arges, daca va luati dupa zvonuri ....

pashpa
10th May 2005, 06:31
Pashpa iar faci batuta moldoveneasca pe aici ? :D ... duti wai de ashi ca nu-i di tine ;) , si ca sa fiu totusi "in" in threadu asta...ma indoiesc ca, Craiova ar fuziona cu Fc Arges, daca va luati dupa zvonuri ....
Interesant ce spui.Pacat ca nu ai inteles ce am spus mai sus.Craiova nu are voie sa fuzioneze cu nimeni,mai bine cauta sa cumpere un loc in Divizia A!
La anul va intra si Vaslui in AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.Ne inmultim nu gluma.Mai ramane sa vina si Ceahlaul.

bogho
10th May 2005, 10:26
National, Sportul,Gloria, Arges. astea sunt echipele cu care Univ. Craiova a fost "fuzionata" in ultima luna. Unde mai adaugam ca va cumpara si locul in Div. A de la Panduri, FC Vaslui, Apulum. Cam prea multe echipe sunt implicate, nu?

EDMOND_
10th May 2005, 10:36
si cam ce ti-ar dori sufletelul? sa iti cer tie aprobare inainte de a scrie? vezi ca aluneci spre paranoia :ciocan: e forumul intern fc arges, nu trebuie sa iti cerem tie parerea daca avem voie sa dechidem un topic. omul a preluat un zvon, si l-a pus aici pentru discutii. nu ati fost jigniti, injurati, absolut nimic, vii tu ca zmeul aici, si incepi sa faci ordine si sa urechezi in stinga si in dreapta :mda:


Nu ! doar sa scrii cand stii clar despre ce se discuta. Una este sa deschizi acest thread si alta sa il prezinti ca si cand ar fi dorinta celor de la Craiova.
Chestia cu "vrabia malai viseaza " m-a deranjat si faptul ca , daca tot a deschis threadul cu trimitere la un forum al Craiovei nu a prezentat obiectiv ce s-a discutat acolo ..faptul ca toti au respins din start o astfel de eventuala fuziune.Si nici nu a scris de unde a aparut stirea asta. Este un mod de a prezenta lucrurile pe care nu il pot accepta, si este motivul pentru care am scris aici. Voi ati continuat extinzand discutia la cele doua echipe , la performante si alte alea...unde clar stati mai slab, desi ati avut partea voastra de glorie....

In ce te priveste astept sa iti justifici afirmatia "aha, si acum cind scrii scrii pe forumul intern al craiovei, nu?"..legat de faptul ca m-as fi luat de voi..asta ca sa vezi ca ai scris aiurea, fara nici o motivatie clara... eu nu scrisesem nimic acolo,altcineva deschisese threadul respectiv... Am vrut sa lamuresc lucrurile cu Tristan, insa acum imi este clar ca nu am cu cine si nici motive sa continui o discutie cu tine ...

Tristan
10th May 2005, 11:20
Pai hai sa comparam! Pune tu pe hartie ca eu nu am nevoie ..stiu ca suntem superiori ca palmares in oricare dintre cele doua perioade si inainte si dupa revolutie. Cand faci aluzie la divizia B scrie si anii in care ati cazut si cat ati stat pe acolo...Fa o analiza profesionista, am toata increderea in tine.. :) ..pana una alta noi nu am jucat inca in B..ce va fi din toamna este oalta chestie si nu ai de unde sti nici tu si nici eu....

Asta dovedeste reaua ta intentie..pe forumul Craiova -Maxima doar s-a comentat stirea aparuta la una din emisiunile sportive pe un post TV cu acoperire nationala. Acum arata-mi ca nu esti tare de cap...

EDMOND chair crezi ca dau examen cu tine, sa demonstrez ceva??? Titlul de acolo era ca fuzionam. Putea sa fie mai nuantat, am spus mai sus. de asta am deschis thread-ul. Daca ar fi sa deschid un thread cu rea intentie, ar trebui sa ma iau de voi pur si simplu. dar aici nu este cazul. Pentru ca era si echipa noastra un subiect al acestei stiri . si atunci nu aveam nimic. Chiar crezi ca daca se anunta ca fuzionati cu Pandurii sau cu alta, sa zicem din A mai deschideam thread-ul??? Din partea mea, puteti sa fuzionati si cu Steaua sau cu oricare alta, cum la fel de bine ati putea sa mai jucati 5 ani prin B. Nu este problema mea. Dar cand FC arges este un subiect al unui thread (chiar daca de acolo nu erau de acord cu ideea) atunci cred ca trebuie sa spun si eu ceva. Nu cred ca am ajuns subiectul unor fuziuni. Nici cu voi, nici cu nimeni.
Cat despre faza ca ce va fi la toamna vom vedea atunci, mai speri ca veti cumpara vreun loc ceva, in A?????
Pai in acest caz, veti putea sa traiti cu ideea? sigur ca veti evita Stefanesti-ul si Caracalul din calendarul deplasarilor, dar si sa fiti resuscitati artificial, nu stiu ca e o idee chiar grozava

EDMOND_
10th May 2005, 12:20
Nu stiu ce va fi , dar nu este cazul sa faci tu pe lupul moralist. Si tu ai trait, indiferent pentru cine statea aplecata echipa ta ..nu vreau sa rememoram... asa ca lasa tu fazele cu B-ul si morala despre ce este corect sau nu.

PS. Asta si faci. Dai examen cu mine. Si l-ai pierdut si brio... Mai citeste odata ce am scris eu si vezi ce m-a deranjat la mesajul tau din debutul acestui thread... Daca ai ceva de spus despre asta bine, daca nu macar nu mai abate discutia la alte subiecte . Esti barbat, ce naiba... Sau ma insel!?

Tristan
10th May 2005, 12:48
Edmond, cine abate discutia de la subiect? Pai eu l-am deschis intrigat de faptul ca poate exista un asemenea thread oriunde dar mai ales la voi. gluma de pe tvr nu trebuia sa lase urmari. trebuia tratata cu ignoranta. Nu te inseli la faza cu barbatul (daca crezi ca va ajuta in lupta pentru evitarea retrogradarii poti sa imi zici Isolda :o: ) Cat despre examen EDMOND, sesiunea mea incepe pe 6 iunie. Asa ca pana atunci, daca tu crezi ca am picat colocviul te caut in toamna la Caracal :D poate am sa trec atunci. Nu fac pe lupul moralist EDMOND; noi cand am picat nu am dorit sa cumparam nici loc si nici sa fuzionam cu nimeni. Si am tratat cred cu ignoranta asemenea ineptii de genul stirii aceleia.

vladi
10th May 2005, 13:19
stau si eu si ma intreb dupa ce am citit post-urile voastre.....voi va certati pe o minciuna ? ...e cam ironica situatia....:-))))

bogho
10th May 2005, 13:29
dar va dati seama ca noua echipa ar acapara aproape tot forumul suporter
10,496 (postari pe Univ. Craiova) + 5,255 (FC Arges Pitesti ) = 15751 :yeah: :happy

vlad1607
10th May 2005, 15:16
se naste oare un nou hibrid rusinos? :D :( :D

inter
10th May 2005, 15:18
mai rusinos ca ala romano-rus n-are cum! :D:D

vladi
10th May 2005, 15:37
te gindeai la dinamo si steaua cind te refereai la hibrid ?:-) :cool:

bogho
10th May 2005, 15:56
cred ca se gandea la o fuziune : DINAMO-Barca-Arsenal-AS Roma :drak:

Vulturul
10th May 2005, 16:09
Culmea prostiei īn Bănie
FC Argeş va fuziona cu Univ. Craiova
După ce Universitatea Craiova a pierdut şi la Timişoara, suporterii olteni au īnceput să facă tot felul de calcule despre posibilitatea de a juca şi la anul īn Divizia A. Singura soluţie pentru ca Ştiinţa să rămānă īn primul eşalon ar fi ca oltenii să cumpere un loc. Dacă variantele cu FC Naţional, Sportul sau Jiul Petroşani se pare că au picat, fanii au lansat ieri un zvon, preluat şi de presa centrală: Universitatea va fuziona cu FC Argeş, va juca din sezonul următor la Craiova, patron va fi Gigi Neţoiu şi antrenor Sorin Cārţu.

Sursa:Top

Leo_
10th May 2005, 19:30
Si Top ce vrea sa fie? O noua varianta a ziarului Atac?

HIV
10th May 2005, 22:22
fuziunile si cumpararile de locuri sunt porcarii . Un sezon in B pt Craiova nu e moarte de om , se mai intampla . odata si odata si steaua si dinamo vor pica iar bistrita se va desfiinta .

EDMOND_
10th May 2005, 22:34
Edmond, cine abate discutia de la subiect? Pai eu l-am deschis intrigat de faptul ca poate exista un asemenea thread oriunde dar mai ales la voi. gluma de pe tvr nu trebuia sa lase urmari. trebuia tratata cu ignoranta. Nu te inseli la faza cu barbatul (daca crezi ca va ajuta in lupta pentru evitarea retrogradarii poti sa imi zici Isolda :o: ) Cat despre examen EDMOND, sesiunea mea incepe pe 6 iunie. Asa ca pana atunci, daca tu crezi ca am picat colocviul te caut in toamna la Caracal :D poate am sa trec atunci. Nu fac pe lupul moralist EDMOND; noi cand am picat nu am dorit sa cumparam nici loc si nici sa fuzionam cu nimeni. Si am tratat cred cu ignoranta asemenea ineptii de genul stirii aceleia.

Nu ati avut bani si nu vindea nimeni atunci.
Si nu te fa ca nu pricepi ce iti spun . Cand spun lupul moralist ma refer la unele aspecte pe care nu vreau sa le mai amintesc din respect pentru cativa suporteri argeseni cu care sunt prieten. M-am lamurit insa la faza cu capul...Daca nu voiai scandal scriai clar cine a lansat ideea asta si nu ca viseaza suporterii olteni la fuziune..pai ati vazut voi vreun suporter oltean care sa accepte ideea asta... Threadul ala a fost deschis tocmai pentru ca aia erau scandalizati de idee... Hai ca am inchis subiectul asta..

Tristan
10th May 2005, 23:18
EDMOND, pentru a pastra simetria mi se pare corect ca sa il inchida cine l-a deschis. Eu cred ca e normal sa il inchida poate Tudose. Dar daca tu vrei asha, asta e. Pentru tine e inchis. K? opentru a nu jigni suporterii argeseni cu care esti prieten sunt de acord sa faci referire la aspectele acealea trimitandu-mi un PM.

EDMOND_
11th May 2005, 12:24
Nu iti trimit nici un PM si nu vreau sa mai discut cu tine acest subiect. Ai procedat gresit si nu vrei sa recunosti... Trebuia sa respecti adevarul si sa mentionezi ca acest subiect nu a fost "inventat" de suporterii olteni si sa arati ca absolut nici unul nu a fost de acord cu aceasta idee. Nu ai facut asta , ba mai mult ai adaugat un ranjet acolo si ai scris "vrabia malai viseaza"... De aici a plecat totul, ai prezentat problema ca un ziarist care cauta scandal , nu ca un om obiectiv si corect care spune exact ceea ce se intampla.. O tii sus si tare ca nu ar fi trebuit sa deschida un asemenea thread...nu vad care a fost problema, era un subiect aparut pe un post national de televiziune care i-a luat prin surprindere pe suporterii olteni si au comentat asta refuzand categoric varianta... Tu de ce ai deschis acest subiect, daca faci atata caz de existenta lui...!!?

Deosebirea dintre noi si echipele noastre este ca tu stai lipit de forumurile oltene si monitorizezi discutiile in timp ce eu nu m-am gandit niciodata sa intru pe forumurilre echipei FC Arges (exceptand subforumul de pe onlinesport) . Cat timp veti face asta , cat timp veti citi cu interes orice material aparut despre Craiova nu va mai mirati ca toate ziarele aloca Craiovei un spatiu de treizeci de ori mai mare decat Argesului , de exemplu...
Asa va fi si in viitor , indiferent in ce divizia va juca Universitatea.
Tristan, nu te-a oprit nimeni sa deschizi un thread normal , fara comentarii malitioase si aluzii rautacioase... in care sa discutam calm si corect problema... Amice, ai trecut testul..poti sa te oferi sa scrii stiri pe prima pagina a site-lui onlinesport.

Tristan
11th May 2005, 19:49
EDMOND ai tras o concluzie gresita! Nu stau pe forumurile Universitatii, sa stii. Poti sa am crezi sau nu dar stirea mi-a fost semnalata de un fost coleg de liceu care tine, ai ghicit, cu voi! si nu in sensul ca sa scriu pe seama ei, ci m-a intrebat: "Ce mah fuzionam"? Iar daca despre voi o sa scrie si in B bravo voua si celor care vor scrie de voi. Nu am inteles prea bine de ce ar trebui sa ma ofer sa scriu stirile pe prima pagina a Onlinesport. probabil a fost o ironie, in sensul ca si cele de acolo sunt prezentate intr-o maniera similara cu cea in care am prezentat eu aici. Adica incompleta si tendentioasa. Daca tu asa crezi, e dreptul tau. Eu mi-am exprimat in posturile de dinainte motivatia pentru care am ales sa deschid thread-ul. iar stirea a fost completa, pentru ca am zis ca a fost in urma unei emisiuni TV.