PDA

View Full Version : Cine va ocupa locul 4 pentru a merge in Liga Campionilor?



Al Dracu
8th May 2005, 22:11
Cu 3 etape inainte de final mai este liber un post pentru Liga Campionilor 2005/2006. Rind pe rind au fost eliminate din cursa Roma, Palermo, chiar Messina si Cagliari care emiteau la jumatatea campionatului pretentii la locul 4.
Au mai ramas Udinese si Sampdoria. Etapa viitoare un alt fel de Milan-Juventus pe Friuli! :D Cine merge in Liga Campionilor de pe locul 4?

Votul meu merge spre Udinese din 3 motive:
1. A fost mai constanta in evolutii decit Sampdoria in acest an.
2. Joaca pe teren propriu (cu toate ca dupa ce am vazut azi pe San Siro s-ar putea sa nu ajute :drak: )
3. Sint bianconeri! :ok:

Si in acest caz, s-ar putea juca baraj daca cel doua termina la egalitate de puncte dupa etapa a 38-a.

Situatia actuala dupa 35 de etape:
4. Udinese 59p. 35 17 8 10 53-37
5. Sampdoria 59p. 35 17 8 10 41-27

inter
8th May 2005, 22:14
Samp .... sunt mai "cinici" :D

Sergio
8th May 2005, 22:21
Samp fiindca nu sunt bianconeri! :D

diablo20
8th May 2005, 22:26
eu merg tot pe mana lui udine, care mi se pare ca are un lot mai bun dar si un program "mai lejer" in ultimele 3 etape.
sampdoria: udinese(d), inter(a), bologna(d)
udinese: sampdoria(a), cagliari(d), milan(a).

irriducibile_01
8th May 2005, 22:29
sampdoria !

BoboCosta
8th May 2005, 23:07
Sampdoria k imi place de ei!!! si mai am un motiv....udinese in ultimii ani s'a facut de rusine in europa asa k nu merita CL!!!

Zebrone
9th May 2005, 09:12
Udine ca joaca frumos si se si bat intre ei cand e cazul :D

miril
9th May 2005, 09:44
Sampdoria. Imi place mult de Flachi si nu numai. Altfel ,Udinese are un program "mai usor", jucand cu Milan in ultima etapa, acasa, punctul "forte" al celor din Udine!

cyber_goool
13th May 2005, 23:20
Sper ca Sampdoria, imi place mai mult. Vedem in week-endul asta ce-o sa fie ca joaca intre ele cu Udinese acasa; eu tot x cred ca iese :)

DaRk_Star
15th May 2005, 21:04
am votat sampdoria...asta pentru ca,desi programul este sensibil asemanator pentru ambele echipe,sampdoria are avantajul rezultatelor directe (2-0 pe teren propriu si 1-1 azi,pe friuli)...

iata programul celor doua in ultimele 2 etape:
etapa 37:
sampdoria-inter si cagliari-udinese...nici una dintre oponente nu mai are un obiectiv concret,diferenta putand fi facuta de valoarea adversarelor ,dar si de avantajul terenului propriu...
etapa 38:
bologna-sampdoria si udinese-milan... aici udinese este oarecum in avantaj.. asta pentru ca bologna este putin "speriata" de retrogradare,in timp ce doar o infrangere a lui juventus la livorno ar putea mentine milanul in carti pentru lo scudetto..totusi,un meci in fieful diavolului nu este floare la ureche,indiferent de miza...

Al Dracu
15th May 2005, 22:08
sampdoria are avantajul rezultatelor directe (2-0 pe teren propriu si 1-1 azi,pe friuli)...
Nu conteaza rezultatele directe, nici golaverajul. La egalitate de puncte se joaca meci de baraj.

DaRk_Star
15th May 2005, 22:17
Nu conteaza rezultatele directe, nici golaverajul. La egalitate de puncte se joaca meci de baraj.

aaa...oops! :P asa e,italienii au meciul de baraj,am uitat..
oricum,ca idee...voiam sa subliniez un merit in plus al sampdoriei in fata lui udinese...

Al Dracu
15th May 2005, 22:18
Dupa meciul direct de azi i-l recunosc si eu! :ok:

Al Dracu
12th August 2005, 16:05
Mamma mia, bajetzi si fete! Ce echipa si-a tras Udinese! :o: Au jucat la Lisabona la marea arta!