PDA

View Full Version : Etapa 26: Dinamo - Rapid



Pages : [1] 2

ADelPiero
8th May 2005, 21:21
Duminica, 15 mai 2005: Dinamo - Rapid, ora 20:15, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Angelina Jolie
8th May 2005, 21:28
Cred ca va fi un meci superb. Cand zic asta ma bazez pe faptul ca ambele echipe au nevoie de victorie. Sper sa castige cel mai bun, adica CFR-ul in Ghencea.

vlad1607
8th May 2005, 21:28
Cine castiga ia titlul :P adica DINAMO :P :D
BIANCO ROSSI ALEEEEE DINAMO VINCERA ! :D
meci f intersant evident.....orice(adica 1) numa egal sa nu fie :P

irriducibile_01
8th May 2005, 21:33
dak luam cupa miercuri , in groapa va cashtiga rapidul !

vlad1607
8th May 2005, 21:35
din pacate inclin sa-ti dau dreptate....da dc te inseli sunt sigur ca nu o sa-ti para rau :P

irriducibile_01
8th May 2005, 21:38
n-o sa-mi para rau , numai ca rapidul va juca cu ambitzie mai mare decat noi !
plus ca trebuie sa recunosc : joaca mai bine ca noi !

Andrey_Andry
8th May 2005, 21:42
Rapid !
Si sincer va zic, daca Steaua nu e capabila sa ia titlul...prefer ca Rapid sa-l ia, decat Dinamo....

Vand vise
8th May 2005, 21:47
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX SOLIST :drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak:

vlad1607
8th May 2005, 21:50
jesse tata tu zici XXXXXXx eu zic 000000000000000 pt voi ! mai bine "innaripatzii" :P decat voi :D

Pancone
8th May 2005, 21:55
1-2 :p

vlad1607
8th May 2005, 21:56
1-2 :p
adica :1.Dinamo si 2.Rapid la sfarsitul campionatului? :P
@jesse:si dc nu e 2-2 ce faci? :D mai era unul care tragea mereu cu 2-2 altceava nu zicea..parca catalin alexe :)
poti sa ne zici si acuma aia cu oiunde(mai putin GL,IS,...) sTeaua :evil:

deep purple
8th May 2005, 21:56
Cred ca meciul acesta e finala campionatului. Sunt foarte mari sanse ca invingatoarea sa castige campionatul. Iar daca ne uitam la ultimele rezultate inregistrate intre cele 2 echipe, Rapidul pleaca favorita.
Pe langa asta, Rapidul e avantajata in fatza Stelei in caz de egalitate la puncte. Dinamo in schimb...

irriducibile_01
8th May 2005, 21:58
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX SOLIST :drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak:
eu zic sa avetzi grija de meciurile voastre !
vezi cazul rapidului !

Pancone
8th May 2005, 21:59
De ce nu sunt arbitri straini ?

vlad1607
8th May 2005, 22:00
jesse tu nu stii de gluma? da dc gluma devine realitate ce te faci? :D :D

deep purple
8th May 2005, 22:09
De ce nu sunt arbitri straini ?

E ok. Serea, Altmayer si Burloiu sunt expulzati, iar Corpodean i-a arbitrat recent. Ramane sa vedem ce alte surprize ne pregateste CCrAciunescu.

Cainele
8th May 2005, 23:01
bate Dinamo...restul ciocu' mic :D

irriducibile_01
8th May 2005, 23:06
E ok. Serea, Altmayer si Burloiu sunt expulzati, iar Corpodean i-a arbitrat recent. Ramane sa vedem ce alte surprize ne pregateste CCrAciunescu.
iar cu discutziile astea inutile ???

ronaldinho
8th May 2005, 23:24
Este clar un meci de 1x2. Lucescu are avantajul ca poate pregati acest meci in 7 zile, iar Andone are practic de pregatit 2 finale. As miza pe un x2, dar cred ca ambele echipe vor juca la victorie. Cred deasemenea ca va fi un meci cu multe goluri si cu o desfasurare spectaculoasa. Cred ca diferenta va fi facuta de mijlocul celor doua echipe, cu un plus de experienta si forma superioara a mijlocasilor rapidisti.

deep purple
9th May 2005, 00:01
iar cu discutziile astea inutile ???

M-as bucura sa fie inutile, dar inca sunt la moda.

Rechinul Ucigas
9th May 2005, 01:07
Bate rapidul cu 3-1 !

GeKuRA
9th May 2005, 01:11
daca ar fi sa ia vreuna dintre Rapid si Dinamo titlul cred ca Rapidul s-ar comporta mai bine in Europa ... Dinamo iar s-ar plange ca aia au buget de 60 de ori mai mare, bla bla, deci au picioarele de 60 de ori mai mari... bla bla ... dar nici Rapidul nue departe..

gicu
9th May 2005, 01:23
ultimul meci dintre primele clasate. O sansa pt. Dinamo sa-si recupereze punctele pierdute in celelalte derby-uri. Rapid mi se pare imprevizibila, poate pierde cu 3-0 in groapa dar la fel de bine poate invinge caci in general a jucat un fotbal frumos sezonul asta.

In conditiile in care Steaua joaca atat de prost, mai degraba ii vad pe Rapid in frunte. Dinamo din pacate n-a aratat mai nimic in campionatul asta. Meciurile decisive au fost pierdute, faptul ca ne aflam la doar 2 pct. de locul 1 mie nu-mi dovedeste nimic. Anul trecut jucam fotbal...anul asta a fost jale :(

sib
9th May 2005, 03:03
Ultimul mare derby al campionatului. Sper ca jucatorii ambelor echipe sa fie constienti de faptul ca este in primul rand un derby, deci vrem spectacol mai ales ca atat Dinamo cat si Rapid nu practica un stil de joc italienesc :ok: , si la final Dinamo sa fie cea care e mai bogata cu 3 puncte /hello . Din cate observ, Rapidului nu-i prieshte sa shtie dinainte rezultatele din celelalte partide. Mai stii, poate o ia Steaua de la CFR si astfel castiga (mai lejer) Dinamo :D :D :D .

SORENSEN
9th May 2005, 09:44
2 solist din pacate , desi cred ca junioru la meciuri importante se pare ca se pierde .

fia
9th May 2005, 10:19
Meciul decisiv, fie ca cei mai buni sa castige!

Paul
9th May 2005, 10:39
jesse tata tu zici XXXXXXx eu zic 000000000000000 pt voi ! mai bine "innaripatzii" :P decat voi :D

http://www.ultras.ro/Html%20edition/Rom/Diverse/multimedia/wallpaper/UltrasMan.jpg

bazz
9th May 2005, 11:34
Bate Rapidu!Joaca fotbal mai bun decat Dinamo!Si in locul stelei prefer pe Rapid decat pe dinamo la titlu!

nepotu iasi
9th May 2005, 11:45
nu bate nimeni se termina egal (1-1)

GeKuRA
9th May 2005, 11:53
...poate te bat eu pe tine cand vii acasa :D:D:D :ok:

un egal nu ajuta pe nimeni ... doar pe Steaua :D

vlad1607
9th May 2005, 12:29
http://www.ultras.ro/Html%20edition/Rom/Diverse/multimedia/wallpaper/UltrasMan.jpg
bla bla bla :D

sun
9th May 2005, 16:55
Aceasta este ultima sansa a dinamovistilor sa bata o echipa mare din Bucuresti , dupa 5 infrangeri pana acum. Cred ca echipele sunt foarte echilibrate in toate compartimentele :

1.Aparari foarte salbe amandoua
2.La mijloc un pic de avantaj pentru Rapid
3.La finalizare un plus pentru Dinamo care nu rateaza CHIAR ATAT DE MULT CA RAPID

Deci diferenta poate fi facuta fie de antrenori , fie de portari , fie de ARBITRII .

Sper sa fie un meci frumos , oricum va fi bine pentru Steaua , pentru ca la 1 se indeparteaza decisiv Rapid , la 2 se indeparteaza decisiv Dinamo , iar la X , la X multi stelisti vor sarbatori :bere:

APercele79
9th May 2005, 18:26
Cum am ajuns noi amaritii de la Dinamo sa castigam iar EVENTUL si cum moare restul Romaniei de ciuda? Cu cit mai multa boala aveti pe dinamo (vad ca toti moldovenii de aici de pe site vor sa castige Steaua... suporterii Stelei de fapt sunt toti din SUSHAVA, IASI SI LA BACAU BRE) cu atat mai mult tot castiga Dinamo in continuare...Anul trecut EVENTUL, anul asta la fel....hahaha muriti de ciuda...

fia
9th May 2005, 18:46
Da, ati ajuns sa faceti eventul, dar tot asa de usor puteti sa nu prindeti nici macar un loc de UEFA...
E atat de usor... Aveti intradevar sansa la amandoua, dar duminica seara s-ar putea sa nu mai aveti sanse la nici una.

vlad1607
9th May 2005, 18:54
Cum am ajuns noi amaritii de la Dinamo sa castigam iar EVENTUL si cum moare restul Romaniei de ciuda? Cu cit mai multa boala aveti pe dinamo (vad ca toti moldovenii de aici de pe site vor sa castige Steaua... suporterii Stelei de fapt sunt toti din SUSHAVA, IASI SI LA BACAU BRE) cu atat mai mult tot castiga Dinamo in continuare...Anul trecut EVENTUL, anul asta la fel....hahaha muriti de ciuda...

1. nu cred ca luam nici un event anu asta....:)
2. "bre" eu stau in Iasi da nu tin cu stana aia de care zici "matale" :D
3.oricum unii mor de ciuda mereu :D

APercele79
9th May 2005, 18:58
orice e posibil...si fara cupa si fara campionat dar ma indoiesc ca nu luam macar una din ele.
dar oricum dupa ce am inceput sezonul cu 4 infrangeri consecutive si eram pe locul 13 sa ajungem unde am ajuns (acum puteti sa ziceti ca s-au furat arbitrii, s-au cumparat meciuri, dar hai sa fim seriosi: toate echipele au avut citeva meciuri dubioase unde erau suspecti de blaturi.) Suspiciunile vor fi in Romania tot timpul la adresa echipelor din Bucuresti pentru ca au bani si lumea crede ca toate punctele sunt cumparate. Ziceau oile din ghena ca Dinamo a facut blat la Bistrita simbata; cum dracu sa fie blat cand au batut cu chiu cu vai la un gol de rahat? Au muncit dinamovistii 90 de min (majoritatea meciului in 10 oameni) sa dea un gol amarit din corner, daca si ala a fost blat....

Oricum Danciulescu a zis ca se intoarce la Dinamo in iarna, e posibil sa il luam si pe Ganea, asa ca ne facem noi trupa usor usor...

vlad1607
9th May 2005, 19:02
una tot luam(Cupa ) dar eventul nu prea :) pai normal ca se aud croncaneli..e in firea lucrurilor pt unii ....profesiuniea lor :croncaneala

Ayrton
9th May 2005, 19:06
La veniri trece-l si pe Alexa din septembrie dar sa scriem pe threadul nostru asta.

Referitor la meci, eu continuui sa cred ca Rapid joaca mai frumos si mai bine decat Dinamo, despre berbecutii de la stana nici nu mai discut, ca pana si Craiova sau Alba Iulia joaca mai bine si mai frumos ca ei...
Infect e prea putin spus fata de ce arata Stiaua acum.

Insa, asa cum a demonstrat si duminica, Rapidul nu poate invinge chiar daca joaca frumos, si poate asa se va intampla si duminica viitoare cu diferenta ca va pierde. Asa ca: Hai Dinamo!

Paul
9th May 2005, 19:07
Da, ati ajuns sa faceti eventul, dar tot asa de usor puteti sa nu prindeti nici macar un loc de UEFA...
E atat de usor... Aveti intradevar sansa la amandoua, dar duminica seara s-ar putea sa nu mai aveti sanse la nici una.

Tocmai de aia a fost inventat intertoto ...

irriducibile_01
9th May 2005, 19:08
eu zic : intai sa trecem cu bine de meciul din cupa shi apoi mai vorbim de cel cu rapid !

vlad1607
9th May 2005, 19:11
@Paulica :uite de aia se ia lumea de tine ...:no:
@ayrton: e adevarat,perfect adevarat ca jocul nu e sclipitor...ba din contra..e cenusiu in multe momentel ! FIE VREME BUNE FIE VREME REA........

APercele79
9th May 2005, 19:14
paule, tu esti stelist aici pe OLS...nu era frumos daca juca miercuri stiaua cu farul? ti-ar cam placea, nu? Nasol,ca mai trebuie sa joci si cu echipe din B in drumul spre finala Cupei (cu cimentul medgidia, flacara moreni), ca daca jucati numai cu echipa lu Sechelariu meci de meci, luati cupa romaniei an de an.... :D Lasa ca la anul, incepem toti de la 0, o sa aveti sanse si voi...
:evil: :evil: :evil: :evil:

cip_81
9th May 2005, 19:18
Avem un meci important miercuri, si abia dupa ce vom castiga cupa ne vom gandi si la meciul cu indienii.

vlad1607
9th May 2005, 19:22
sa dea Dumnezeu sa o castigam ..eu zi ca o castigam...meciul cu rapidu o sa fie greu ....da tre sa fie "mai greu" si datorita trofeului castigat miercuri :P

cip_81
9th May 2005, 19:25
Cred ca meciul cu indienii va fi cel mai usor de acasa...nu-mi fac probleme.Daca ne vom prezenta la ora meciului si cu un trofeu castigat, va fi vai si amar de pielea aia a lor colorata.

ronaldinho
9th May 2005, 20:23
indienii? mai, mai. daca veti lua Cupa cred ca va fi un real spectacol, mai ales ca nici una din echipe nu mai are ce pierde. Locurile pt Europa sunt asigurate ( asta in care nu ia dinamu eventul ) iar ambele echipe vor juca la victorie.

bazz
9th May 2005, 20:36
BAAAIIIII!!!!!!Sa nu cumva sa facetzi EGAL ca ma sui pe peretzi! :headbang: sa simta JIJI alias URSU' carpatin cum il musca "catzelusii" de c_r :happy ...sa vedem ce draq mai zice!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil:
ps:prin "catelusi" nu ma refer la dinamo!

Mihai
9th May 2005, 20:39
Care caini maaaa? :P:P ca parca mai devreme erau catzelusi, ursuleti...

bazz
9th May 2005, 20:49
Multzumit bai Mihai?

Catalanul
9th May 2005, 20:51
sper ca rapidul sa invinga, merita mult mai mult acest campionat decat dinamovistii :ok: deoarece e clar ca steaua nu va mai castiga titlul de campioana :D

Pustoai-k
9th May 2005, 21:00
Eu nu stiu cum m-ai avetzi tupeu sa vorbiti stelistilor....mai bine va vedetzi de echipa voastra care nu e in stare sa pastreze avantajul pt castigarea campionatului.... :sleep:
Dinamo-Rapid 1-3 !!! /hello

irriducibile_01
9th May 2005, 21:12
da pushtoaiko , numai ca nici rapiduletzu' nu-shi vede de drumul lui shi s-ar putea sa-l coste dak mai sta cu ochii pe rezultatele stelei !

APercele79
9th May 2005, 21:29
pana la urma sunteti amandoua varza...steaua si-a aratat valoarea in retur (pierde totu, si cand castiga cu 1-0 se baga cu 10 fundasi in poarta, imi vine sa vomit ce stil de joc scarbos au)...si de rapidu nici nu ma mira..bine ca rapidu bate in derby-uri ca daca ar juca numai cu echipele clasate pe 11-16, vaide mama lor...dinamo tace si face...le-am dat clasa lu poli ca prea mult incepusera aia sa vorbeasca ca bate tot bucurestiu alea alea (sa nu mai zic ca am fost calare pe ei tot meciul)....la bistrita un 1-0 amarit..usor usor avansam in clasament...ciocul mai micut, si asa luam puncte

SORENSEN
9th May 2005, 21:44
Saptamana viitoare va pierde probabil totul :
titlul --- pai sa fim seriosi Dinamo e ultima care-l merita
cupa --- :lol:

Cine sa fie oare , cine sa aiba ghinionul asta , cine sa merite asta ... :o:

Pustoai-k
9th May 2005, 21:50
da pushtoaiko , numai ca nici rapiduletzu' nu-shi vede de drumul lui shi s-ar putea sa-l coste dak mai sta cu ochii pe rezultatele stelei !

eu nu am zis nimic de steaua sau de dinamo

irriducibile_01
9th May 2005, 21:52
pai ai zis ca nu sunt in stare sa-shi pastreze avansul !
eu cred ca nu asta e important pt. voi acum !
important e sa va cashtigatzi meciurile ... despre restul se ocupa ALTCINEVA !!!

APercele79
9th May 2005, 21:54
Saptamana viitoare va pierde probabil totul :
titlul --- pai sa fim seriosi Dinamo e ultima care-l merita
cupa --- :lol:

Cine sa fie oare , cine sa aiba ghinionul asta , cine sa merite asta ... :o:


domnu alexe, de ce credeti dvs. ca meritam titlul mai putin decit steaua sau rapid? pai steaua a jucat cel mai infect fotbal (da gol in min 10 si pe urma joaca cu toata echipa in careu)...numara te rog cite meciuri a castigat steaua cu 1-0...scarbos scor cand joci cu 10 fundasi si portar...cel mai anti-fotbal ei joaca pe departe
Rapidul a jucat mult mai frumos, dar ei ba joaca o etapa, ba dorm o etapa. Nu sunt deloc consistenti asa nu te poti baza pe ei. 0-3 acasa cu poli..2-2 tot acasa cu alba iulia!! ce sa mai zic in deplasare, ca sunt petarde saracii in deplasare.
Dinamo sufera ptr. ca au inceput oribil in tur si inca platesc ptr. greselile din toamna. Dar in afara de rusinea cu nationalu, Dinamo a jucat in toate meciurile acasa si deplasare..nu au pierdut rusinos....asa ca merita mai mult decit toti sa castige!!!

Va multumim ptr atentie

Pustoai-k
9th May 2005, 21:59
pai ai zis ca nu sunt in stare sa-shi pastreze avansul !
eu cred ca nu asta e important pt. voi acum !
important e sa va cashtigatzi meciurile ... despre restul se ocupa ALTCINEVA !!!


am zis asta pt ca tot se dau mari ca ei castiga campionatu si comenteaza ca...........la topicul asta......abereaza si ei

irriducibile_01
9th May 2005, 22:00
e un proverb : catzeii dintai turbeaza primii !

ronaldinho
9th May 2005, 22:31
domnu alexe, de ce credeti dvs. ca meritam titlul mai putin decit steaua sau rapid? pai steaua a jucat cel mai infect fotbal (da gol in min 10 si pe urma joaca cu toata echipa in careu)...numara te rog cite meciuri a castigat steaua cu 1-0...scarbos scor cand joci cu 10 fundasi si portar...cel mai anti-fotbal ei joaca pe departe
Rapidul a jucat mult mai frumos, dar ei ba joaca o etapa, ba dorm o etapa. Nu sunt deloc consistenti asa nu te poti baza pe ei. 0-3 acasa cu poli..2-2 tot acasa cu alba iulia!! ce sa mai zic in deplasare, ca sunt petarde saracii in deplasare.
Dinamo sufera ptr. ca au inceput oribil in tur si inca platesc ptr. greselile din toamna. Dar in afara de rusinea cu nationalu, Dinamo a jucat in toate meciurile acasa si deplasare..nu au pierdut rusinos....asa ca merita mai mult decit toti sa castige!!!

Va multumim ptr atentie
nea percele, dinamu se vede frumos poate de acolo din zgarie nori......sunt curios daca ai vazut vreun meci sau vorbesti si tu asa, ca sa te aflii in treaba; Adevarul e , chiar daca doare, nici una din echipele din Romania nu joaca fotbal.....vorba lui Nastase, 2 sporturi diferite fotbalul de la noi si cel de afara. Daca ai posibilitatea sa te uiti la un meci din campionatul Suediei sau Norvegiei sa vezi ce baga ai pe acolo :ciocan: . O juca Steaua urat, dar atat poate si asta pare sa fie tactica ei in era Zenga....apara si contraataca, tactica prin care au marcat 2 goluri Valenciei, ambele pe contraatac. Cu cine ai vrea sa atace? Cu Parschiv, care nu poate face mai mult de 5 metri cu mingea la picior fara sa se impiedice si sa cada, sau prin Nicolita, care el baiatul e preocupat mai mult de maraton. Aici e talentul lui Zenga de a vedea jucatori. Asa cum Piti i-a observat pe Radoi, Oprita, Dica, Neaga, Cristea, Hamu....Zenga i-a observat pe Keca, Nicolita, Paraschiv :ciocan: . A facut jucator din Ogararu, dar e tot descoperirea lui Piti. Despre Dinamo, nu am cuvinte sa le descriu jocul, si sper ca aceasta etapa sa va aducem cu picioarele pe pamant, cu toate ca e un derby si din pacate te poti astepta la orice. Dar, ca si valoare a jucatorilor, a grupului, a antrenorilor, Rapidul este net superioara celebrilor blatisti di Stefan cel Mare. V-am batut anul trecut cand erau marii Barcauan, danciu, Alexa si mai stiu eu ce alti papagali din astia umflati de Becali&Porcica si Netoiu. Indiferent de rezultatul acestui meci, Rapidul este mult peste dinamo, dar totusi cred intr-o victorie a Rapidului. Mi-e frica putin ce-i drept, dar nu de valoarea jucatorilor blatisti, ci de faptul ca e un derby, in care orgoliile si daruirea tin loc de valoare, talent si antrenament.......cateodata. :D HAI RAPID!!!!
SUNTEM FRATI CU TIMISOARA,
NE CUNOASTE TOATA TARA,
SUNTEM NISTE DERBEDEI,
CE DAM .......( nu puncte :D ) LA CATEI!!!!!!! /hello /hello /hello

irriducibile_01
9th May 2005, 22:42
unde ne-atzi batut ? la voi in giuleshti ???

ronaldinho
9th May 2005, 22:46
shhhhh....mie mi-ar fi rusine sa le mai zic la altii de victoria aia. asa ca sterge repede post-ul sa nu vada lumea ce-ai scris pe acolo ;)

BlueEnergy
9th May 2005, 22:46
Sper sa bata Rapidul!

Pustoai-k
9th May 2005, 22:47
de 7 ori la rand :ok:

SORENSEN
9th May 2005, 22:47
Dinamo a vorbit pe teren Dinamo-National 4-0 ( de mentionat SEREA providential :nah: ), National- Dinamo 5-1 :ok: ( ce a vazut toata lumea)
Rapid macar at cand a jucat a facut-o fara a pacali , dar si-a luat-o fara a pacali fotbalul.
Meciurile cu Gloria Blatului nu se pun pt nimeni :evil:

Asa ca Rapid dc va lua Campionatul macar o va face cu capul sus.
Dinamo dc va lua Cupa si Campionatul ce va face :thinkso:
Rusine Rusine Rusine :rosu: alb-rosie
Steaua dc va lua campionatul o va face merituos (au fost sincope ,stie Gigi B de ce ...)

PS Dinamovisti adevarati care erau pe stadion prin '70-'80 (la un meci pe National erau uneori si 100000 oameni in anii aia ,si stelisti dar si dinamovisti sau rapidisti)acum sunt dezgustati de acest circ alb-rosu

irriducibile_01
9th May 2005, 22:54
shhhhh....mie mi-ar fi rusine sa le mai zic la altii de victoria aia. asa ca sterge repede post-ul sa nu vada lumea ce-ai scris pe acolo ;)
vezi ca s-ar putea sa zic shi eu acelashi lucru dupa meciul de duminica ! ... prietenii shtiu de ce !!!!! :headbang:

DaRk_Star
9th May 2005, 23:25
meciul asta va scoate una dintre echipe din cursa,le va scoate pe amandoua sau va incinge si mai tare lupta,in cazul unui egal in stefan cel mare si al unui insucces al stelei in ghencea...complicat,nu?

cred ca dinamo va castiga totusi,pentru rapidul este prea inconstant sa poata castiga intr-o astfel de deplasare (sau poate tocmai asta ar fi avantajul inconstantei?) iar un egal ar fi prea frumos pt steaua...

sau...cine stie...?

oricum,steaua trebuie sa-si castige singura titlul,nu sa spere la jocul rezultatelor ,mai ales dupa ce a avut avansul care parea decisiv si pe care l-a pierdut prosteste...

Mihai
9th May 2005, 23:31
cred ca dinamo va castiga totusi,pentru rapidul este prea inconstant sa poata castiga intr-o astfel de deplasare

Sa-ti aduc aminte cine bate cu 4-0 ia bataie cu 5-1 (de la aceeasi echipa) si dupa aia bate cu 3-0 pe bacau? Deci dinamo ne bate pe noi doar cu arbitrii! Cred ca o sa fie egal, ceea ce ar avantaj CLAR steaua, dar eu tot sper sa bata baietii :D!

irriducibile_01
9th May 2005, 23:31
meciul asta va scoate una dintre echipe din cursa,le va scoate pe amandoua sau va incinge si mai tare lupta,in cazul unui egal in stefan cel mare si al unui insucces al stelei in ghencea...complicat,nu?

cred ca dinamo va castiga totusi,pentru rapidul este prea inconstant sa poata castiga intr-o astfel de deplasare (sau poate tocmai asta ar fi avantajul inconstantei?) iar un egal ar fi prea frumos pt steaua...

sau...cine stie...?

oricum,steaua trebuie sa-si castige singura titlul,nu sa spere la jocul rezultatelor ,mai ales dupa ce a avut avansul care parea decisiv si pe care l-a pierdut prosteste...
uite un om cu picioarele pe pamant !!!
sincer mi-a placut ultimul paragraf !!! :ok:

Virus
9th May 2005, 23:38
ALB-VISINIU va spune ceva??? Ei bine ati ghicit CFR-CLUJ :lol: :lol: :lol:
Acuma vorbind serios... in meciul asta prefer Rapidul!

DaRk_Star
9th May 2005, 23:58
Sa-ti aduc aminte cine bate cu 4-0 ia bataie cu 5-1 (de la aceeasi echipa) si dupa aia bate cu 3-0 pe bacau? Deci dinamo ne bate pe noi doar cu arbitrii! Cred ca o sa fie egal, ceea ce ar avantaj CLAR steaua, dar eu tot sper sa bata baietii :D!

inteleg ca tu tii cu rapidul..
e posibil ca dinamo sa bata cu arbitrii pe rapid,nu exclud dar nici nu acuz acum...de fapt,nici daca as sti cine arbitreaza nu as acuza ceva inainte de meci (cel putin asa cred)... chiar,cine fluiera?

egalul ne avantajeaza,dar nu vad eu ambele echipe rivale sa avantajeze pe steaua...pai mai bine s-ar intelege sa piarda una din ele ca sa ii fie mai greu stelei decat sa o avantajeze amandoua...
glumesc,evident...:)

Mihai
10th May 2005, 00:00
Inca nu s-a stabilit cine fluiera... probabil serea :pace:
Cred ca Tudor ca e cel mai bun :ok:

cip_81
10th May 2005, 00:02
Sa-ti aduc aminte cine bate cu 4-0 ia bataie cu 5-1 (de la aceeasi echipa) si dupa aia bate cu 3-0 pe bacau? Deci dinamo ne bate pe noi doar cu arbitrii! Cred ca o sa fie egal, ceea ce ar avantaj CLAR steaua, dar eu tot sper sa bata baietii :D!

Sa-ti aduc aminte cum o echipa o bate fara probleme pe Otelul cu 3-0, apoi se face de ras acasa cu Apulum, iar Otelul moare de gat cu stiaua?

Apropo, adu-mi aminte cand Rapid-ul a fost defavorizata ultima oara intr-un meci cu Dinamo, cand a jucat in inferioritate intr-un meci cu Dinamo, cand a fost penalizata cu un 11m intr-un meci cu Dinamo.

irriducibile_01
10th May 2005, 00:04
nu-i mai adu aminte ... n'are rost !

Mihai
10th May 2005, 00:07
Nu imi aduc amine sa fi fost de curand!
Eu am zis ca la momentul actual mi-e greu s-o vad pe Dinamo batand rapidul, chestia cu arbitrul am pus-o asa mai mult in contexul meciului cu national :D:D! Ca sa nu fiu inteles gresit nici pe Rapid nu o vad castigatoare duminica! Eu cred ca o sa fie egal... ceea ce avantajeaza pe oitzele de la Steaua :headbang::headbang::headbang:

DaRk_Star
10th May 2005, 00:09
Inca nu s-a stabilit cine fluiera... probabil serea :pace:
Cred ca Tudor ca e cel mai bun :ok:

hai k si corpodean trage cu dinamo...sau mi se pare?
salomir ar cam merge acum,ca daca tot zice lumea ca e stelist,nu ar avantaja nici o echipa...da un penalty lui dinamo,un gol din offside rapidului si se termina 1-1...:D

pana la urma cred ca tot tudor o sa arbitreze...

cip_81
10th May 2005, 00:12
Corpodean a gresit in cateva randuri in favoarea lui Dinamo, recunosc...dar a facut praf 2 meciuri Rapid-Dinamo si sa vedem cine-si aduce aminte care au fost cei favorizati.

Mihai
10th May 2005, 00:16
probabil ca o sa-mi zici de acel 4-0 de pe Giulesti cu 2 goluri marcate din 11m :o::o::o:
Pai te rog frumos, daca dinamo avea pretentii la meciul ala dadea macar un gol! Si din cate imi aduc eu aminte unul din 11m a fost chiar pe bune!
Cat despre acel 11m acordat cand Pancu l-a calcat pe glezna pe Kirita... atunci da... Corpodean a gresit in favoarea noastra!

Vezi ma ca pot sa fiu cinstit :P

cip_81
10th May 2005, 00:20
Nu a fost ala de 4-0 (meciul ala a fost arbitrat de imbecilul de Tudor, care lasa senzatia ca poarta un tricou visiniu cand arbitreaza un meci Dinamo-Rapid)..a fost vorba de meciul ala cu Pancu si o semifinala de Cupa Romaniei.

Mihai
10th May 2005, 00:22
Care semifinala??? Cand ati batut in "extra-time" cu o lovitura de cap a lu Bolohan??? parca atunci ati primit un 11m pe gratis daca imi aduc eu aminte bine! Daca nu e vorba nici despre meciul asta, atunci eu ma dau batut, chiar nu imi amintesc vreo semifinala de cupa! :D

cip_81
10th May 2005, 00:25
Mai sapa...se intampla in '98, antrenor la Rapid era Lucescu, iar la Dinamo era Hizo.

Mihai
10th May 2005, 00:27
Sefu:D o sa sap promit ! Nu-mi aduc aminte de acel meci! Maine vin cu detalii si mai vb:D Acu tre ma ma culc ca am examen maine la 8 dimineata! Asa ca Forza Rapid! Si CFR Cluj :D:D (macar in meciul cu steaua)

irriducibile_01
10th May 2005, 00:28
bafta la examen !

cip_81
10th May 2005, 00:32
Asa e, bafta la examen.:D

Angelina Jolie
10th May 2005, 00:51
Sefu:D o sa sap promit ! Nu-mi aduc aminte de acel meci! Maine vin cu detalii si mai vb:D Acu tre ma ma culc ca am examen maine la 8 dimineata! Asa ca Forza Rapid! Si CFR Cluj :D:D (macar in meciul cu steaua)
Bafta!!! Fa-le magia.
Eu imi aduc aminte de meciul ala. Nu corpodean arbitrase de zicea unu de la Dinamo, nu mai stiu care, ceva de genul: "Ti-ai batut joc de noi, Sorine!!"?

DD-Viola
10th May 2005, 01:37
...X , 2 Haide Rapid !

dragosblue
10th May 2005, 05:02
Meci egal.

pashpa
10th May 2005, 05:12
Un egal ar fi cel mai bine, stim noi pt cine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D Speram sa fie asa

ronaldinho
10th May 2005, 10:03
ce-a facut nenea ala din new york de i-ati sters mesajele?
@irriducibile01 nu-mi place deloc prietenia asta. as prefera sa fie fiecare echipa pentru ea. chiar imi aduc aminte de campionatul 2001/2002 cand ma tot agitam pe la un meci cu Brasov, acasa 1-1 ( debutul lui Niculae la Rapid :D ).....la care un mosulica de langa mine, "lasa tata, ca anul asta e aranjat....ei iau campionatul si noi Cupa si la anul o sa fie invers "....mare om, mosulica.

irriducibile_01
10th May 2005, 11:05
pai nici mie nu-mi place prietenia asta !!!
dar ce pot face eu ?
doar sa constat nishte aberatzii din fotbalul romanesc !!!
apropos mai tzii minte cand le-am suflat titlul verishorilor de la internazionale in ultima etapa pe olimpico ???
din cauza asta LAZIO o sa fie intotdeauna nr. 1 pt. mine in fatza lui dinamo !!!!

ronaldinho
10th May 2005, 22:28
...da, cam acelasi lucru a facut si craiova, chiar mai mare....lazio, daca nu ma insel era pe locul 4, si s-a dus in CL, dar Craiova ar fi avut numai de castigat, daca se dadea la o parte din calea Rapidului. Dar meciuri ca cel din primavara trecuta sau cel de acum 3 sezoane din St cel Mare cand a deschis Pancu scorul, se pare dintr-o greseala....si apoi au deschis culoarele, facandu-se 3-1 in 10 minute. nu vrea sa sapun ca a fost blat, dar din punctul meu de vedere a fost foarte ciudat ca Rapidul sa ia 3 goluri in 10 minute. Oricum, sper ca acum sa fie alta situatia si sa faca macar spectacol.

DaRk_Star
10th May 2005, 22:51
...nu-mi place deloc prietenia asta. as prefera sa fie fiecare echipa pentru ea...

apropo de prietenie...am discutat in legatura cu meciul asta cu cativa amici (nu chiar prieteni...) rapidisti si dinamovisti si fiecare ar prefera sa piarda echipa cu care tine decat sa se termine egal si profite astfel "aurolacii" sau cum ne-au mai numit ei...
iata ca acest meci (ca si rivalitatea cu steaua) ar putea naste prietenii nebanuite pe cine stie ce perioada...ce ti-e si cu prietenia asta...
si cica altii erau "singuri impotriva tuturor"...

asa ca meciul asta nu va fi neaparat fiecare pentru el ci "toti impotriva unuia"...

cip_81
10th May 2005, 22:54
Nu exista asa ceva...Dinamo va matura pe jos cu indienii.Aia este doar o caricatura de echipa, mai ales in deplasare.

ronaldinho
10th May 2005, 23:42
vorbim dupa meci cipcirip :D. V-am dat-o peste ochi in ultimul timp in groapa si in plus anul asta nu am pierdut nici un meci in Bucuresti. Nu cred ca o echipa mediocra ca si dinamo poate sa fie prima echipa care ne invinge in Bucuresti.

Paul
10th May 2005, 23:44
o sa fie sportul ... :)

ronaldinho
10th May 2005, 23:45
apropo de prietenie...am discutat in legatura cu meciul asta cu cativa amici (nu chiar prieteni...) rapidisti si dinamovisti si fiecare ar prefera sa piarda echipa cu care tine decat sa se termine egal si profite astfel "aurolacii" sau cum ne-au mai numit ei...
iata ca acest meci (ca si rivalitatea cu steaua) ar putea naste prietenii nebanuite pe cine stie ce perioada...ce ti-e si cu prietenia asta...
si cica altii erau "singuri impotriva tuturor"...

asa ca meciul asta nu va fi neaparat fiecare pentru el ci "toti impotriva unuia"...
....nuuu, exclus...prefer sa facem un egal sa murim amandoua decat sa pierdem si sa scape dogalaii la 4 puncte. La cat noroc au pot lua si campionatul si cupa si iar ramanem pe afara anul asta. nu nu. Este obligatoriu pt noi un X2.

cip_81
10th May 2005, 23:46
Cum n-ati pierdut in Bucuresti?Dar cu Timisoara v-ati prezentat la meci?
Oricum, in conditii normale, echipa de sub pod nu poate emite pretentii...tre' sa fim doar atenti la Dinu Vama, e cel mai periculos.

Paul
10th May 2005, 23:47
sau mai fain
Dinamo peII
Rapid pe III
Farul ia Cupa :)


La fel ... priviti Europa la TV

@Ranaldionho ... maine tineti cu Dinamo , ca daca bate Faru` , Dinamo va face in campionat ca nu-si permit sa stea acasa

cip_81
10th May 2005, 23:49
Bai, paulica, dar stiaua e sigura ca va juca in cupele europene (eu nu o vad castigand meciurile cu Poli, Brasov sau National...asta in conditii normale)?

ronaldinho
10th May 2005, 23:53
paulica, ciocul mic.....ca sunteti la 3 puncte de locul 3 si programul cel mai greu; iar jocul echipei e 0. Sa dai un gol la trei etape si sa ai pretentii la titlu mi se pare cam mult. Cum suna pt tine Dinamo eventul, Rapid pe 2? sau Rapid pe I, Farul Cupa si Dinamo pe 2?
@cip...mi-a scapat :D

vitalie_killer
11th May 2005, 12:16
Sper sa reuseasca Dinamo eventul, desi daca Rapid ia campionatul, Farul-Cupa, iar Dinamo-locul doi tot nu e rau, pentru ca aceste echipe macar joaca fotbal :ok: , iar Steaua nici nu stiu ce :headbang: (AntiFotbal :jerk: sau ZengaNaccio :o: ).

P.S. Sa priviti National-Steaua, caci va fi blat :rosu: . Doar Landi e si el italian. :degete:

Mihai
11th May 2005, 12:32
Cand ai zis ca aceste echipa joaca fotbal te referai la Rapid&Farul&Dinamo sau doar la Rapid&Farul:D

vitalie_killer
11th May 2005, 12:47
Cand ai zis ca aceste echipa joaca fotbal te referai la Rapid&Farul&Dinamo sau doar la Rapid&Farul:D
Ma refeream la Farul&Rapid&Dinamo cand nu face blaturi. De fapt nici Rapid cu Gloria demult nu mai joaca meciurile pe teren. :evil:

DaRk_Star
11th May 2005, 15:18
....Este obligatoriu pt noi un X2.
eu tot un x2 prefer...sincer,mi-ar fi cam indiferent daca x sau 2,atata timp cat steaua ar bate pe cluj si ar arata ca a depasit seria execrabila din ultimul timp...



....sau mai fain
Dinamo peII
Rapid pe III
Farul ia Cupa.

sau,uite:
steaua pe 1,
rapid pe 2 ,
dinamo pe 3
si farul ia cupa...
eee...ar fi frumos...(ce rautacios sunt...:D)

vlad1607
11th May 2005, 15:20
e 15.24 tu inca dormi? ca de visat visezi la greu vad eu :D :D

S_EDD
11th May 2005, 15:23
Lasa mah sa viseze si ei.De trei ani viseaza la un titlu.La o cupa de vreo cinci..La event nici nu se mai gandesc saracii...Wake up, MAN :drak:

vlad1607
11th May 2005, 15:27
lasa-i ma sa viseze ca dc se lovesc cu capu de pragul de sus sa se "loveasca" original ! :D

S_EDD
11th May 2005, 15:29
De ceva vreme se tot lovesc in turul intai in cupa.Se vede ca deja ii doare.Incepe sa devina un prag psihologic pt ei

vlad1607
11th May 2005, 15:31
las ca avem si noi pragul nostru :P

S_EDD
11th May 2005, 15:32
Avem si noi...Da macar noi am mai luat ceva titluri si cupe

vlad1607
11th May 2005, 15:36
alta discutie....:P da asta asa e totusi :D

Man_USA
11th May 2005, 17:16
Pronostic X. Ambele echipe sunt in forma dar cand doi se bat al treilea castiga (Steaua).
Apropo e vreo legatura intre franarii de la CLuj CFR si Rapid? Merg ambele pe aceeasi mana?

giulestina
11th May 2005, 18:18
Sper din tot sufletul ca giulestenii sa se mobilizeze si sa obtina o victorie pe stadionul rivalei de o viatza. :yeah: Pronostic : Dinamo - Rapid = 0-1!

APercele79
12th May 2005, 02:30
acum ca am mai luat inca o data cupa dinamo, se pare ca va dam meciul de duminica, ca nu luam chiar totul an de an...daca luati voi campionatul si nu steaua, tot e OK...
cel putin asa pare, cica copos cu netoiu s-au intalnit pe blat ptr. niste "discutii"

vitalie_killer
12th May 2005, 15:59
Dinamo va reusi eventul, Rapid- locul doi, iar Steaua va juca in Intertoto. Poate pleaca Zenga la anul si va juca si ea fotbal, nu ZengaNaccio.

mortu
12th May 2005, 16:28
Cred ca DINAMO nu are nici anu asta sansa de a juca supercupa romaniei.
ASA CA IA EVENTUL

bob
12th May 2005, 18:25
suntem in cupa uefa , cel putzin! cred ca vom sarbatori ziua de 10 mai cu o victorie asupra persanilor! sa vezi ce le vor tremura atunci chilotzii tuturor stelistilor!

Ayrton
12th May 2005, 19:11
Apropo e vreo legatura intre franarii de la CLuj CFR si Rapid? Merg ambele pe aceeasi mana?

din ce stiu eu, nu... Aia din Cluj au patronul lor care baga bani... Pe cand astia din Bucuresti sunt club departamental, Min Transporturilor avand o contributie mare la tot ceea ce inseamna in actionariat si infrastructura: stadion, investii, deplasari (inclusiv suporteri care merg gratis cu trenurile cfr-ului!).

fia
12th May 2005, 20:02
Lasa ca ai Stelei merg cu bilet....
De ai vostri ce sa zic... ca oricum nu fac deplasari...

Hai sa fim seriosi nici o galerie nu plateste bilete pe tren. Si la Rapid nu cred ca mai e de mult valabila chestia cu gratuitatea pe tren.

S-a si gasit cine sa vorbeasca de cluburi departamentale, un dinamovist :o:

cip_81
12th May 2005, 20:30
Cel mai mult mi-as dori sa nu se termine egal...sa castige oricare, dar nu egal...nu de alta, dar se duc soldatzeii lui "facase voia ta Doamne" la o distanta considerabila si campionatul isi pierde din interes.

cyber_goool
12th May 2005, 21:51
2-1 pt. Rapid, parerea mea :)

FcDinamoNet
12th May 2005, 22:01
"bezna deplina n-a fost niciodata" Zice cineva mai sus :) oare? Oare cati ani a stat Rapid in Divizia B? Foarte multi...ai dreptate nu a fost bezna deplina...a fost BEZNA TOTALA...
-----
DINAMO va castiga si duminica si va lupta pana la capat pentru titlu !

infynity
12th May 2005, 22:17
am o impresie f proasta despre meciul asta.si asta din cauza faptului k netoiu si copos s-au intalnit in secret si nu au recunoscut asta decat dupa ce li s-a spus k exista poze cu ei.oricum nu se termina egal in nici un caz desi ar fi cel mai bine asa :)

litza
12th May 2005, 22:40
Va fi un meci foarte strans.Cred ca Rapid va castiga.La cat de bine a jucat Dinamo ieri....

ce_bine_e
12th May 2005, 22:55
fie vreme buna fie vremea rea! cu poli pana la moarte si dincolo de ea!

sper sa bata dinamo...nush dc:D

pashpa
12th May 2005, 22:58
Sper sa fie egal.Ar avantaja ambele echipe:D!!!!!!

cip_81
12th May 2005, 23:06
Egal nu va fi...sunt gata sa pun pariu pe o "ciucalata" ca nu se va termina egal. :D

ce_bine_e
12th May 2005, 23:07
ma bag eu:))))

Pancone
12th May 2005, 23:33
"bezna deplina n-a fost niciodata" Zice cineva mai sus :) oare? Oare cati ani a stat Rapid in Divizia B? Foarte multi...ai dreptate nu a fost bezna deplina...a fost BEZNA TOTALA...
-----
DINAMO va castiga si duminica si va lupta pana la capat pentru titlu !

Daca pentru tine lumina inseamna titluri castigate traiesti in intuneric de mult..

Nu joaca Ilyes. O prima veste proasta :(

FcDinamoNet
13th May 2005, 02:11
Lumina nu inseamna neaparat titluri castigate, dar poate insemna semifinale de Cupe Europene sau meciuri cu echipe foarte mari, precum INTER, REAL MADRID, MANCHESTER UNITED, BENFICA LISABONA, Feynord Roterdham, Sampdoria, LIVERPOOL, AC MILAN sau FC PORTO. Si nici un sezon in liga secunda...Si DINAMO are acum 12 CUPE in timp ce Rapid a ramas la 11... :)

vlad1607
13th May 2005, 10:59
1 sau 2 exclus X Dinamo e obosit si euforic....sa vedem....rapidu joaca bine.....

LoverBoy
13th May 2005, 11:32
2-0
Care e de acord ca DINAMO cashtiga ... :)
Caine pana la moarte ... ca tot din ANIMALE ne`am nascut ... :))
Cainii Rosii

vlad1607
13th May 2005, 12:02
@loverboy important e sa castigam scorul nu conteaza :)

ddpurple
13th May 2005, 14:26
Imi place de vladutz ca mai e si obiectiv cateodata,asa ca dupa un chef "turbat" tras miercuri seara de fericire :D Ai un os de la mine pt asta :D (sper ca nu ma musti acuma de mana cu care iti dau osu' :D )Intradevar dinamo obosit rau-rau s-a vazut si miercuri ca nu mai poate sa zburde pe teren dupa matze(sau rechini :D ), rapidu' joaca binisor....da' cu bulanu' lor nu m-ar mira sa dea gol in secunda 10 si sa se apere restu' mileniului :D

SORENSEN
13th May 2005, 15:45
Ce egal placut va fi :D

vlad1607
13th May 2005, 16:10
@dDpurple hibrid: roade tu osu ma ca sigur iti place sa rozi :D si nu uita ca hibirdul iar a luat-o de la DINAMO ! Sa-l rozi bine de nervi !
@catalinaalexe: bai mama omida ai uitat sa zici si scorul!parca tu tot o trageai la vreo 3 meciuri consecutinve si vedeai 2-2! :D acuma ce mai vezi ??? culca-te !sweet dreams ! egal nu o sa fie ! :D

ddpurple
13th May 2005, 16:22
Mama ce te-ai atacat :headbang: ,eu doar glumeam cu tine azi,nu aveam chef de impunsaturi si alte chestii,dar se pare ca esti intr-un bad mood acuma,ma gandesc ca ti-o fi trantit vreo profa vreun 2 la vreo materie :D Se pare ca nu are rost sa incerc sa fiu degajat ca nu am cu cine...doar improscari cu noroi si atat...P.S. lasa ca-ti da profa un 10 pe blat si scoti media :D :D P.S.2 acuma si suporterii sunt hibrizi?oi fi si io cumva jumatate io jumatate fiu de van damme si nu stiam :D

vlad1607
13th May 2005, 16:24
cand pierdeti o dai pe gluma si tu si alti fani hibridu..inainte va spargeati in figuri ca dati 4-0 ,5-1 la Dinamo acasa....cu figurile ati ramas din nou ! glumesc cu mare placere da sa am cu cine :D

ddpurple
13th May 2005, 16:27
Pai tre' sa-ti reamintesc atunci ca una dintre principalele trasaturi ale banatenilor este mandria...si daca noi nu ne umflam in pene atunci cine :D Si totusi ai trantit vreun 2 azi cumva? :D

vlad1607
13th May 2005, 16:32
v-am cam lasat fara pene ma :D
nu mi se mai poate tranti un...2....de 10 :P de destui ani relax :D
da ia zi tu banatene dc Dinamo bate rapidu' si se ajunge ca,campionatul sa se decida in ultima etapa cand hibridu parca joaca in ghena ce faceti ? :D :D :evil:

ddpurple
13th May 2005, 16:41
Tu ce draq crezi ca o sa facem?Batem pe ghencea!!!Asa ca sa ne umplem de glorie si sa am eu motiv sa ma umflu in penele care o sa mi se regenereze,dupa zburlirea din groapa :D Sau crezi ca pe la noi se accepta blat cu aia care ne-au dat 8-1 la noi acasa asa fara nici o jena?Aia ne-ar fi dat si 20 de goluri daca puteau.Razbunare :evil: Da' sa ia Rpapidu' campionatu' :D :drak:

vlad1607
13th May 2005, 17:06
pai ai raspuns partial eu nu vb de fc podu grant eu vb de Dinamo....:D :D

DaRk_Star
13th May 2005, 22:33
De ceva vreme se tot lovesc in turul intai in cupa.Se vede ca deja ii doare.Incepe sa devina un prag psihologic pt ei

maaa...sa-ti aduc aminte ca anul asta ne-a eliminat la limita u cluj (prin min 85 au dat aia gol) luptandu-se cu o echipa a stelei in care erau doar 2 titulari obisnuiti?
acum sa vedem,dinamo: voi tot in turul 1 ati iesit,dar din cupa uefa,cand ati jucat cu toate piesele grele si s-au distrat partizan cu voi...zau ca n-as mai vorbi de prag psihologic...

ce_bine_e
13th May 2005, 22:52
2-1 pt dinamo

FcDinamoNet
13th May 2005, 23:31
Va salut ! Cu siguranta nu va fi un meci usor cu Rapid, dar cred ca DINAMO poate castiga acest meci. Oricum va fi greu de luat titlul. Pe Steaua o mai poate incurca doar Poli Timisoara, pentru ca e greu de crezut ca CFR, FC National sau FCM Bacau vor face surpriza...Nu ar fi nimic anormal ca Steaua sa bata in "Cotroceni"...sa fie vroba de ceva aranajamente? Sa vorbim totusi dupa meci...

FcDinamoNet
13th May 2005, 23:34
Inainte de Parizan noi am jucat cu MANCHESTER...voi doar visati sa jucati cu ei !

giulestina
14th May 2005, 00:57
Daca dinamo joaca cum a jucat in finala de miercuri nu are nici o sansa in fata Rapidului.Va fi o victorie a Rapidului ca majoritatea meciurilor dintre ei si dinamovisti in ultimii ani!

deep purple
14th May 2005, 01:56
ma gandesc ca ti-o fi trantit vreo profa vreun 2 la vreo materie :D
Am inteles ca mai nou se noteaza cu "bine", "foarte bine", "foarte slab" etc. Ma mir ca nu te-a contrazis. :D :D :D

baez
14th May 2005, 03:54
fecedinamunet, voi n-ati jucat cu Manchester, ati fost pe teren, ca asa au vrut raii aia de la mmm... UEFA. pana la a juca trebuie sa se mai inventeze vreo 30 de "serici" si fo' 10 "bistritzei". la retzeta asta mai adauga un "netzorcea" si doua linguri de "bornetzoi" si gata, aveti echipa :jerk:

APercele79
14th May 2005, 06:40
eu nu stiu cum poate sa vorbeasca rapidistii la adresa lu dinamo.
noi cand castigam titluri si cupe, voi jucati in B cu ciorapul plopeni si cu cimentul falticeni.
si de cand sunteti in A, tot sub noi sunteti de o viata intreaga.
in cupe nu jucati, titluri nu luati, sunteti echipa de locul 3 cel mult! acum cu poli, otelul si faru care isi fac trupa, sa fiti multumiti daca si pe locul 3 in viitor
oricum meciul o sa fie cit de cit dificil. dar daca ati facut egal cu apulum, si va ars poli 3-0, e clar ca nici prea greu de batut nu sunteti

baden
14th May 2005, 10:35
eu zic ca bate rapidul ... din greseala :)

cip_81
14th May 2005, 11:07
Daca dinamo joaca cum a jucat in finala de miercuri nu are nici o sansa in fata Rapidului.Va fi o victorie a Rapidului ca majoritatea meciurilor dintre ei si dinamovisti in ultimii ani!

In primulk rand, nu se poate face comparatie intre un meci de cupa (mai ales ca e o vorba de o finala) si unul de campional.In al doliea rand, la ora actuala, Farul este mult peste Rapid.In al treilea rand, Rapid este o echipa mediocra in partidele din deplasare.

SORENSEN
14th May 2005, 12:26
Va salut ! Cu siguranta nu va fi un meci usor cu Rapid, dar cred ca DINAMO poate castiga acest meci. Oricum va fi greu de luat titlul. Pe Steaua o mai poate incurca doar Poli Timisoara, pentru ca e greu de crezut ca CFR, FC National sau FCM Bacau vor face surpriza...Nu ar fi nimic anormal ca Steaua sa bata in "Cotroceni"...sa fie vroba de ceva aranajamente? Sa vorbim totusi dupa meci...
Din ciclul : hotii striga HOTIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII :evil:

Mihai
14th May 2005, 13:53
In primulk rand, nu se poate face comparatie intre un meci de cupa (mai ales ca e o vorba de o finala) si unul de campional.In al doliea rand, la ora actuala, Farul este mult peste Rapid.In al treilea rand, Rapid este o echipa mediocra in partidele din deplasare.

Si cam cate echipe sunt peste Dinamo la ora actuala, asta in cazul ca nu joaca in 12 (+ arbitru) Rapid, Steaua, Farul, National.... si mai sunt :ok:

apparte
14th May 2005, 16:03
Asta-i meci de X! :evil: :evil: :ok:

mortu
14th May 2005, 16:10
ce x ma nu are cum sa fie x va bate dinamo cu 2,3 in fata

ronaldinho
15th May 2005, 00:12
In primulk rand, nu se poate face comparatie intre un meci de cupa (mai ales ca e o vorba de o finala) si unul de campional.In al doliea rand, la ora actuala, Farul este mult peste Rapid.In al treilea rand, Rapid este o echipa mediocra in partidele din deplasare.
ce-ai mah? ai innebunit? Banuiesc ca stii si tu la fel de bine ca nici un meci nu seamana cu altul. E clar un meci de 1x2. Iar despre jocul blatistilor pe care ii sustii :rosu: .
@Aparcele........te-au luat caldurile? asa cum in ultimile partide v-am batut de 6 ori, la fel se va intampla si azi.


SUNTEM FRATI CU TIMISOARA,
NE CUNOASTE TOATA TARA,
SUNTEM NISTE DERBEDEI,
CE DAM ( LUAM ) xxxx ( PUNCTE DE :D )LA CATEI /hello /hello

cip_81
15th May 2005, 00:24
Dusmanul nostru este stiaua...al vostru sapunul.

SORENSEN
15th May 2005, 01:02
Dusmanul nostru este stiaua...al vostru sapunul.


:lol: :lol:

MirelRadoi
15th May 2005, 02:43
X si vom sarbatori

hamsterutz
15th May 2005, 08:44
interesant mai multe postarila meciul poli-national decat la asta :), se vede ca ieseni cam domina onlinesportu de cand am promovat :). la fiecare meci sare peste 150 de postari.

hamsterutz
15th May 2005, 08:46
CE DAM ( LUAM ) xxxx ( PUNCTE DE :D )LA CATEI /hello /hello
ce luatzi de la catei? xxxx? ca nu inteleg prea bine. si nu tin cu dinamo daca te intrebi asta :)

Pancujunior
15th May 2005, 11:49
Batem Gol Burdujan

mortu
15th May 2005, 14:21
Parerea Mea E Ca Steaua De Acum E Campioana Daca Nu Se Inpiedica Cu Nationalul
De Meciul Dinamo-rapid Cred Ca Va Fi Un Meci Strans Si Se Va Termina 3-0
:degete: RAPID

vlad1607
15th May 2005, 14:26
meci greu fara indoiala...Dinamo are si oboseala acumulata dupa meciul de Cupa da si dupa sarbatorirea Cupei nr 12 :P sper totusi sa castigam ! FORZA DINAMO !
"Dusmanul nostru sTiaua.....al vostru Sapunul" :P :evil:

mortu
15th May 2005, 14:29
Da Frumoasa Postare

Angelina Jolie
15th May 2005, 20:31
1-0 gol Claudiu Niculescu in minutul 10, 12. Gol destul de frumos.

FcDinamoNet
15th May 2005, 20:43
DINAMO se apara bine si cred ca va mai inscrie pe contraatac :)
Sperante pentru TITLU !!!

Angelina Jolie
15th May 2005, 20:47
Galeria Rapidului se aude mai tare decat cea a lui Dinamo. Asta nu e chiar frumos pentru caini.

Angelina Jolie
15th May 2005, 21:02
O prima repriza frumoasa. Mi-a placut cum au jucat ambele echipe cu un plus parca pentru Dinamo. Sper sa fie la fel si in repriza a doua si sa se mai dea goluri.

Mesecina
15th May 2005, 21:07
Un plus pentru Dinamo, pentru ca la Rapid nu am vazut nici o faza. Era 2-0 daca in poarta nu era Coman...

FcDinamoNet
15th May 2005, 21:09
1-0 la pauza :) cu putin noroc putea fi chiar mai mult...nu va fi usor in partea secunda dar sunt convins ca DINAMO va castiga.
Sperante pentru TITLU !!!

FcDinamoNet
15th May 2005, 21:13
Am vazut ce "penalty clar" a avut Steaua ieri cu CFR-ul...sa-i mai aud pe stelisti ca vorbesc de arbitraje...Rusine pentru Robert Dumitru...a alunecat ala in careu si a dat penalty...dar...Steaua nu a castigat de CEVA TIMP nimic si se pare ca acum trebuie sa o faca...
DINAMO - Rapid (1-0), la pauza !!!

berzecus2003
15th May 2005, 21:18
cu u n asa antrenor prost cum e R.lucescu slabe sperante de castig...nu poti castiga un campionat intreg pe aceeasi schema de joc ...din cand in cand atunci cand trebuie ,treb sa schimbi sistemul...dar lucescu jr. asta nu stie....pacat ptr ca rapid anul asta era de mult campioana datorita si stelei si lui dinamo...care nu prea joaca nimic..
dar asta e cand antrenor nu ai nimic nu ai
hai rapid ,pacat d-nule lucescu dar tactic nu prea stii nimic...mai trebuie...

Angelina Jolie
15th May 2005, 21:19
De acord cu tine. Rusine Robert Dumitru. Rusine tvr care la rezumatul din pauza meciului n-au suflat nici un cuvant despre furtul asta.
Dinamo si Rapid continuati spectacolul!!!
MANDRU CA SUNT CFR-ist!!!

Angelina Jolie
15th May 2005, 21:28
1-1 gol Vasilache. Acum chiar ca se incinge treaba.

Angelina Jolie
15th May 2005, 21:34
2-1 Sange rece la Niculescu. Meci foarte frumos in continuare. Un adevarat derby.

FcDinamoNet
15th May 2005, 21:59
Inca 5 minute !
DINAMO - Rapid (2-1)
Sperante pentru TITLU !!!

MadSkillz
15th May 2005, 22:02
Un adevarat derby ,da.Si nici de data asta castigat de Dinamo.

SORENSEN
15th May 2005, 22:10
2-2 , pt Steaua :D

Angelina Jolie
15th May 2005, 22:11
Auleo astia s-au anulat reciproc. Pacat. Pacat ca ia Steaua titlul. As fi preferat sa il ia oricare dintre combatantele de azi. Steaua nu il merita la ce conducatori jegosi are.
HAI CFR!!!

Mihai
15th May 2005, 22:12
Auleo astia s-au anulat reciproc. Pacat. Pacat ca ia Steaua titlul. As fi preferat sa il ia oricare dintre combatantele de azi. Steaua nu il merita la ce conducatori jegosi are.
HAI CFR!!!

Pai si Dinamo il merita??? :o::o::o::o:
La blaturile pe care le face... :ciocan: :ciocan:

Pancujunior
15th May 2005, 22:13
2-2
mi-a placut reactia lui Burdujan..care nu s-a bucurat la gol..

Mihai
15th May 2005, 22:14
Inca ceva pentru suporterii stelisti:

ASTA E DERBY NU JALNICELE MECIURI DE 1-0 STEAUA - DINAMO

uti2102
15th May 2005, 22:15
Multzumim din suflet Lucian Goian! Shtim ca eshti stelist din nashtere shi acum ai dovedit ca eshti stelist pana la moarte !!!
Acest rezultat e o gura de oxigen pentru Steaua, pentru ca in cazul unei victorii astazi Dinamo ar fi cashtigat cu sigurantza titlul, la mijloacele specifice pe care le are. Nu cred k mai trebuie discutat ce-o sa se intample cu Craiova sau Apullum...Bine insa ca a fost 2-2.
De penaltyul la Vasilache nu zice nimeni nimic !?

Maximus
15th May 2005, 22:17
Nu poti sa pacalesti fotbalul la nesfirsit. Kuole punainen koira!

iulian
15th May 2005, 22:18
rezultat ideal si echitabil :)

FcDinamoNet
15th May 2005, 22:22
Incredibil...ce gresala a lui Goian...nu o sa-l iertii fanii...
Nu se poate asa ceva...
Ne-am indepartat de titlu... :(

FcDinamoNet
15th May 2005, 22:27
Mijloace specifice? Sa vedem cum se va juca National - Steaua :)
Pacat pentru ca meritam victoria ! Am avut mai multe ocazii !
Ai dreptate "alpopa", daca DINAMO invingea castiga titlul...poate daca nu primeati in fiecare meci un penalty ca in meciul cu CFR :) asa e usor de castigat...
NOI facem spectacol, voi va chinuiti...

Hard
15th May 2005, 22:32
daca dinamo nu a fost in stare sa bata la national asta nu inseamna ca si Steaua nu poate castiga...totusi dinamo nu are echipa de Europa in acest moment

Mihai
15th May 2005, 22:49
Si inca ceva...

A FOST 11m la VASILACHE!!! Patrupedele astea au noroc si la arbitrii straini!!!

Pancujunior
15th May 2005, 22:51
Daca steaua pierde cu National miercuri atunci o sa avem in continuare mari sanse la titlu.. dar pe de alta parte e riscant pt ca si dinamo poate sa-i ia fata stelei si noua..si ar fi un dezastru sa castige dinamo campionatul

BlueEnergy
15th May 2005, 22:56
Eu sunt stelist... insa sincer va zic ca dupa cum a jucat ultimele meciuri Steaua si daca joaca asa in continuare nu vreau si nici nu are sanse sa ia campionatul. Cum nu vreau sa-l ia nici Dinamo avand in vedere ca mai joaca in 12 oameni, as vrea sa-l ia Rapid!

Hard
15th May 2005, 22:57
bine spus pancule [QUOTE]

be@
15th May 2005, 23:02
Baieti,sa ne tineti pumnii stransi miercuri !!!!

Pancujunior
15th May 2005, 23:04
Baieti,sa ne tineti pumnii stransi miercuri !!!!

ce e miercuri?:)

cip_81
15th May 2005, 23:08
Multzumim din suflet Lucian Goian! Shtim ca eshti stelist din nashtere shi acum ai dovedit ca eshti stelist pana la moarte !!!
Acest rezultat e o gura de oxigen pentru Steaua, pentru ca in cazul unei victorii astazi Dinamo ar fi cashtigat cu sigurantza titlul, la mijloacele specifice pe care le are. Nu cred k mai trebuie discutat ce-o sa se intample cu Craiova sau Apullum...Bine insa ca a fost 2-2.
De penaltyul la Vasilache nu zice nimeni nimic !?

Ha, ha, ha, tu chiar esti <beep> cu spume. Chiar daca ar fi castigat astazi una din ele, stiaua nu mai facea nici un pas gresit pana la final (chiar am spus ca eram gata sa dau pariu...iar o mostra am avut aseara).

A fost penalty, dar observ ca tu vezi doar ce-ti convine...la 1-0 tusierul a inventat un off-side, cand Baltoi a scapat singur cu Coman.

MadSkillz
15th May 2005, 23:28
Patrupedele astea au noroc si la arbitrii straini!!!

La Baltoi nu a fost offside .

Dary
15th May 2005, 23:29
Da fratioare da nu astazi. RAPID is the best

Dary
15th May 2005, 23:30
Rapidu Lupta Rapidu.

FatFrumos
15th May 2005, 23:31
Cip laso in durere nu poti spune ca Dinamo sint ciinii rosii poate ciini vagabonti dupa faulturile care leau comis mai bine spuneti ca ati avut noroc ca nu ati luat nici un rosu.

Nexus
16th May 2005, 00:18
Frumos sau urit Steaua a batut pe CFR iar voi ati facut egal.

Restul sunt schelalaieli si croncanituri.

Suntem pe locul 1 de multa vreme si acolo vom ramine pina la final :jerk:

Va ramine sa impartiti titlul de campioana morala si asta :degete:

Nexus
16th May 2005, 00:23
Eu sunt stelist... insa sincer va zic ca dupa cum a jucat ultimele meciuri Steaua si daca joaca asa in continuare nu vreau si nici nu are sanse sa ia campionatul. Cum nu vreau sa-l ia nici Dinamo avand in vedere ca mai joaca in 12 oameni, as vrea sa-l ia Rapid!

Stelist de asta vara...

Daca esti stelist tii cu Steaua orice ar fi. Daca nu-ti place jocul du-te la circ.

Mihai
16th May 2005, 00:43
Va ramine sa impartiti titlul de campioana morala si asta :degete:

Titlul de campioana morala il are Steaua de vreo 3 ani :ok:
si :degete: va imparte MM si JJ de nu va vedeti!!!

MirelRadoi
16th May 2005, 00:50
:ok: degeaba au facut egal daca STEAUA nu bate in continuare TOT k sa demonstreze si la caini si la rapidisti
ce as rade k rapidu sa nu joace nici in cupele europene .. sa moara dinu vama si copos :))))))))))0

BlueEnergy
16th May 2005, 00:56
Stelist de asta vara...

Daca esti stelist tii cu Steaua orice ar fi. Daca nu-ti place jocul du-te la circ.

Sunt stelist de mai bine de 15 ani! Insa... nu are voie sa-mi fie rusine de ce joaca Steaua la ora actuala? Daca esti stelist mergi ca boul inainte chiar daca echipa de care esti trup si suflet face meciuri de cacao? Esti mandru de cum joaca Steaua la ora actuala? Esti mandru de ce conducere are Steaua si de cum se comporta conducerea Stelei? Pur si simplu simt dezgust de ceea ce joaca Steaua acum... si daca joaca tot asa si pierde la National si Dinamo bate la Apulum clasamentul o sa arate Steaua 54 p , Dinamo 53... si dupa aceea totul este posibil!

uti2102
16th May 2005, 01:08
O fi totul posibil, dar ar fi penibil ca o echipa ca Dinamo, care a cashtigat doar 1/12 puncte din meciurile cu echipele din "careul de ashi", sa cashtige campionatul. La fel cum Rapid, o anonima in deplasare in turul campionatului, iar apoi umilita in Giuleshti de Poli, nu ar merita sa cashtige.
Per ansamblu, pentru ca un campionat este o cursa lunga, Steaua merita sa cashtige titlul. Dak ne referim doar la ultimul tur de pista, in care Steaua e in evident regres, normal ca n-ar merita nici ea sa cashtige titlul. Poate Natzionalul sau Poli Timishoara. Dar o repet, campionatul e o cursa de andurantza. Shi pana acum Steaua a dovedit cu varf shi indesat ca merita sa o cashtige, mai ales ca a jucat shi vreo 12 meciuri in Europa.

Mihai
16th May 2005, 01:12
alpopa in tur steaua a aratat ca o campioana... dar in retur NIMIC
Deci nu poti tu sa zici ca rapidul nu arata a campioana si ea a avut deplasarile nereustie (alea din tur) si voi ati avut un retur intreg in care sa va faceti de ras!
De dinamo nici nu vb ca aia nu merita sa castige nimic!

uti2102
16th May 2005, 01:21
Hai k asta cu "facutul de ras" e exagerata. In retur am pierdut 2 meciuri (la limita, in deplasare, 0-1) shi am facut 2 egaluri (in deplasare la Apulum shi Iashi). Astea pot fi considerate "sub standard", insa trebuie avut in vedere ca stelishtii, spre deosebire de rapidishti, sunt mai obositzi cu vreo 1000 de minute.
Ca jocul nu mai merge cum trebuie, asta se datoreaza tot celor 1000 de minute. Jucatorii romani nu pot juca la intensitate maxima mai mult de 30 de meciuri, unii nici atat (vezi aia de la CFR, menajatzi dupa 25 de etape :o )

Neamtu
16th May 2005, 02:43
Daca Rapidul nu inscria acel gol pe final, putea spune adio pentru a doua oara consecutiv preliminariilor cupelor europene.
Am vazut meciul cu 2 prieteni dinamovisti si le-am zis cand a intrat burdujan ca asta le da gol, iar cand a intrat goian le-am zis ca da autogol sau face penalty. N-a dat autogol, a facut mai rau de atat :evil: . Ce injuraturi mi-am luat, numai eu stiu :D
Oricum , meci frumos. Am vazut ca dinamo a incearcat sa joace italieneste. I-a iesit cu farul, dar stiti cum e, ulciorul nu merge de multe ori la apa.
Titlul se joaca in continuare, dar sansele noastre au crescut considerabil.

ronaldinho
16th May 2005, 08:07
mah, ce va mai umflati voi stelistii in pene. Tin sa va anunt ca daca dinamo ia campionatul castigand toate meciurile pana la final....e foarte logic ca rapidul va termina pe 2 in ipoteza ca va castiga si ea meciurile ramase. Asa ca un eventual esec etapa viitoare al stelei complica treaba rau de tot. :D

cip_81
16th May 2005, 08:12
Hmm, iti mai faci sperante la titlu? Eu meciul de aseara l-am privit detasat si mi-era indiferent cine va castiga (o spun sincer). Desi puteau fi doar 2 puncte distanta (sau 3 in cazul Rapidului), sansele la campionat erau nule...stiaua nu mai facea nici un pas gresit pana la final.

RstInPc
16th May 2005, 09:19
Sanse nule pentru titlu. Chiar si daca ar fi ramas 2 puncte diferenta, tot Steaua lua campionatul. Nu prea vad unde ar mai putea pierde.
In privinta jocului nu pot fi spuse prea multe lucruri. Doua greseli de arbitraj de ambele parti - Baltoi oprit in pozitie perfect regulamentara si faultul in careu la Vasilache - si greseli personale si/sau colective in apararea ambelor echipe. Doua abordari diferite ale jocului, posesie buna a Rapidului si aparare algomerata cu incercarea inchiderii culoarelor de patrundere plus contraatacuri rapide ale lui Dinamo.
Un rezultat just dupa aspectul jocului dar care nu avantajeaza pe nimeni, cu atat mai putin Rapidul care poate pierde pentru al 2-lea an consecutiv participarea intr-o cupa europeana.

fia
16th May 2005, 10:18
Rapidul care poate pierde pentru al 2-lea an consecutiv participarea intr-o cupa europeana.Cmmon, nu aveti voi puterea sa luati campinatul ca sa pierdem noi UEFA :D

vlad1607
16th May 2005, 10:31
pacat.....

RstInPc
16th May 2005, 10:42
fia, nu la asta ma refeream. Eu am si scris
Chiar si daca ar fi ramas 2 puncte diferenta, tot Steaua lua campionatul. Nu prea vad unde ar mai putea pierde. Spuneam ca puteti pierde chiar si locul trei dupa cat de inconstanti sunteti. Va sufla Farul in ceafa! :D

fia
16th May 2005, 11:46
Hai sa nu exageram om fi noi varza dar nici chiar asa :D
Avem totusi 3 pct avans :D si farul are meci la noi si la timisoara

khaos1ft
16th May 2005, 11:51
totusi dinamo are sanse,ca eu nu vad unde sa piarda puncte,poate la pitesti ca e Cartu a dracu,mai ramane de vazut daca steaua pierde 5 pcte.
Oricum imi pare f rau de rapid si vreau sa-i vad in uefa, dar trebuie sa faca ceva cu echipa asta ca sunt adormiti rau de tot,joaca numai din amintiri

Red Heat
16th May 2005, 12:01
Imi pare tare rau de Dinamo. Mare noroc are Steaua, ca intotdeauna. Bulanul proverbial si-a facut datoria din plin si acum. Dupa cum a evoluat meciul doar printr-o greseala personala Rapidul putea egala. Si greseala, bineinteles, a venit.
Chiar daca, trebuie sa recunosc, nu imi place ultimul stil adoptat de Andone, de a aborda meciurile, cu betonarea apararii si contraatacuri devastatoare, totusi, in mare, a dat rezultate. A adus un trofeu, cel putin. Desi egalul cu Rapid este echivalent, in lupta pt titlu, cu o infrangere, eu sper in continuare ca Steaua se va impiedica si cu Nationalul si cu Poli. Numai sa nu se "odihneasca" anumiti titulari ca in meciul cu CFR.... Prietenii stiu de ce..

uti2102
16th May 2005, 13:29
Desi puteau fi doar 2 puncte distanta (sau 3 in cazul Rapidului), sansele la campionat erau nule...stiaua nu mai facea nici un pas gresit pana la final.
Mai sa fie, cred k de suporteri d-ashtia are nevoie MMeul la stadion!!! Optimishti fara margini, cu toate ca echipa evolueaza penibil! Io zic sa-tzi iei abonament la tribuna 0 in Ghencea, sa urlii de bucurie dupa meciuri precum cel cu CFR sau Sportul :mda:

RstInPc
16th May 2005, 13:38
alpopa, de unde atata pesimism ? Chiar crezi ca mai puteti pierde titlul ? Nu mai credem noi, adversarii, ca puteti pierde titlul iar voi ce faceti ? Va plangeti de mila ? Ce ai cu cip_81 ? Si-a spus o parere obiectiva ! Sau asta este o tactica ? :rolleyes:

ieppy
16th May 2005, 13:41
e noua chestie, adik vezi tu, lor le e frica pentru ca joaca slab si cerd ca pierd meciuri, insa se gaseste totdeauna cate un penalti sau cate un titular(2, 3). :D Pana la urma e mai bine asa, sa castige ei campionatul sa ii vedem cat de jmecheri sunt. :D

uti2102
16th May 2005, 13:43
Mai avem nevoie de 8 puncte pentru a fii campioni. Asta inseamna 2 victorii shi 2 egaluri. Egalurile sa zicem ca le facem, da' pe cine am putea sa batem la modul in care jucam ?! La Brashov o sa fie macel, cu Natzionalul nu mai zic, iar daca in ultima etapa o sa fim nevoitzi sa cashtigam o sa tremure chilotzii pe noi cu Timishoara !

@Ieppy : pana una alta CFR-ul a jucat mult mai bine in Ghencea decat in Shtefan cel Mare, unde catzeii au scapat de vreo 5 ori singuri cu portarul....

RstInPc
16th May 2005, 13:51
alpopa, sa presupunem ca suntem in ultima etapa iar Steaua are un avantaj de 2 puncte fata de Dinamo. Crezi ca Poli va muri cu voi de gat pe teren sa castige Dinamo campionatul ?

fia
16th May 2005, 13:52
Dar daca e Rapid in locul lui Dinamo :D?

uti2102
16th May 2005, 13:54
Pai daca am avea 2 puncte in fatza ne-am multzumi cu un egal :D
Iar daca am avea un singur punct, da!, mi s-ar parea normal sa moara cu noi de gat! Dar sa-i batem in cele din urma :D

ieppy
16th May 2005, 13:55
unde au jucat popica? ca voi sunteti impotenti si nu avetzi ocazii e tot vina lui dinamo, nu? hai ca o dam in artistice deja. :D

cat despre meciul din ultima etapa e probabil ca olaroiu sa vrea sa dea meciul stelei dar nu stiu daa Contra sau vio o sa fie de acord. :D Deh, aia nu fac din astea. :D

RstInPc
16th May 2005, 13:58
fia, nici o problema. Infratiti sunteti cu galeria, nu si cu jucatorii :D
Noi oricum suntem calificati in UEFA asa ca... Eeee plus ca in caz de egalitate la puncte cu Steaua, Rapid iese campioana. :rolleyes:

MirelRadoi
16th May 2005, 14:09
:degete:
steaua bate tot pana la capat maaaah .. si fara blaturi ..nare mah cine se ne ia campionatu suntem prea buni chiar daca echipa joaca asa cum joca..anu asta totul e in favoarea noastra ..si soarta si echipele adverse TOOOOOOOOOOOOOOOOT
suntem campioni si sa muriti de ciuda voi toti antistelistilor ..

uti2102
16th May 2005, 14:15
unde au jucat popica? ca voi sunteti impotenti si nu avetzi ocazii e tot vina lui dinamo, nu? hai ca o dam in artistice deja. :D

Ocazii am avut la greu, dar niciodata singur cu portarul. De fapt, ultima oara cand un stelist a scapat singur spre poarta a fost cu Valencia. Asta ca sa-tzi faci shi tu o imagine despre cum abordeaza adversarele meciurile cu Steaua.

cip_81
16th May 2005, 14:27
Ha, ha, ha, pai tu vrei ca zabaucii aia sa scape singuri cu portarul? Cine dracului sa scape? Dica? Dinita? Cristea sau Litu? Astia sunt mai degraba buni de dusi la circ.

P.S. Imi placeau de fundasii clujului ce marcaj faceau la stelisti...stateau la 2-3 m de ei, apoi, dupa ce oaia prelua mingea, se faceau ca se apropie de ea.Cine nu crede sa se uite pe rezumat.

uti2102
16th May 2005, 14:51
Pai tot e ceva, dak stam sa ne gandim ca aia de la Argesh fugeau spre poarta lui Munteanu cand mingea era la dinamovishti, iar aia de la Bacau se scremeau sa protejeze mingea pentru Mihalcea :drak:
Hai sa fim serioshi...Pana la urma v-atzi decis ?! A fost blat sau am cumparat arbitrul ?

Neamtu
16th May 2005, 15:42
Imi place sa-i vad pe dinamovisti resemnati. Ieri cred ca erati in stare sa ziceti ca va calificati si in liga campionilor, iar astazi sunteti ca niste potai plouate.
Stati ma linistiti si aveti incredere in Steaua, ca de la toamna o sa vedeti o alta echipa in Europa. Sa fiti mandri de noi. :evil:

Red Heat
16th May 2005, 15:49
Unde mah? la Local Kombat? :evil:

Neamtu
16th May 2005, 15:53
Si sa speram ca pana in toamna scapam si de adjunctul oierului. :degete:

ieppy
16th May 2005, 15:53
liniste ca se pregateste steaua de europa. NU vedetzi? Meme pregateste loviturile decisive. :D Jiji are grija ca pe stadion sa fie numai banere in conformitate cu regulamentul in functie dat de UEFA. :D iar jucatorii incearca noi scheme de joc cu adversarii ultra-motivatzi. :D varugam nu deranjatzi. :D

S_EDD
16th May 2005, 15:55
Imi place sa-i vad pe dinamovisti resemnati. Ieri cred ca erati in stare sa ziceti ca va calificati si in liga campionilor, iar astazi sunteti ca niste potai plouate.
Stati ma linistiti si aveti incredere in Steaua, ca de la toamna o sa vedeti o alta echipa in Europa. Sa fiti mandri de noi. :evil:

Fa ma si tu europa story o comparatie intre ce a jucat Dinamo cu rapid si ce joaca steaua in retur...Suntem peste voi si peste rapid care in meciu asta a aratat cat de mult conteaza bulanu prostesc

Neamtu
16th May 2005, 16:02
Fa ma si tu europa story o comparatie intre ce a jucat Dinamo cu rapid si ce joaca steaua in retur...Suntem peste voi si peste rapid care in meciu asta a aratat cat de mult conteaza bulanu prostesc
Jocul lui dinamo era placut ochiului tocmai pentru ca se baza pe atac. Incepand cu meciul din fianala cupei, Andone a incercat un stil care nu e facut pentru voi. Cum sa te aperi, frate cu alde Goian, Galamaz sau Tamas? Va meritati soarta

Mihai
16th May 2005, 16:05
liniste ca se pregateste steaua de europa. NU vedetzi? Meme pregateste loviturile decisive. :D Jiji are grija ca pe stadion sa fie numai banere in conformitate cu regulamentul in functie dat de UEFA. :D iar jucatorii incearca noi scheme de joc cu adversarii ultra-motivatzi. :D varugam nu deranjatzi. :D

Ai uitat de alunecarile in careul advers a lui Nicolita :ok:

ieppy
16th May 2005, 16:11
pai alea sunt incluse in pachetul special de greseli admise de regulamentul CCA. :D Nu de alta dar dupa spusele ilustrului Craciunescu ala a fost un fault clar ca lumina necesara de al vedea pe nicolitza in intuneric. :D

Neamtu
16th May 2005, 16:12
A zis craciunescu ca a fost fault la nicolita?

ieppy
16th May 2005, 16:17
da.

Neamtu
16th May 2005, 16:20
:happy
La ce sa te astepti de la unu care a fost in stare sa fure si in finala ligii campionilor (Ajax-Milan)
Nu uita insa ca a zis ca netzoiu e prietena lui

sun
16th May 2005, 17:01
Meciul a fost placut ( cel mai frumos derby de anu asta ) decis tot de greseli de aparare , cum am preconizat . Niculescu e cel mai bun atacant de la noi , dar el nu poate trage echipa dupa el, pentru ca apararea duce meciul in directia gresita .
Deranjeaza afimatiile care il fac pe Lucescu un antrenor prost ( EL A REUSIT 2 SCHIMBARI DECISIVE ) , dovedindu-si astfel talentul mostenit :) Mi-a placut atat Burdujan cat si Vasilache ( care a avut curaj sa vorbeasca si cu arbitrul despre acea faza de penalty )

Cum pot dinamovistii sa spuna ca joaca bine in retur ? Uite meciuri facute varza de ei :

1.Steaua - Dinamo 1-0 ( Dinamo nu a jucat nimic )
2.National - Dinamo 5-1 ( no comment )
3.Dinamo - Poli Timisoara 1-0 ( lovitura aia super-norocoasa)
4.Brasov - Dinamo 1-1 ( gol in minutul 89 )
5.Gloria - Dinamo 0-1 ( gol in minutul 80 , dupa un meci in stilul Gloriei )

Din 11 meciuri , Dinamo a jucat slab si f slab in 5 , iar in celelate 6 a profitat de stilul ei , potrivit echipelor din Divizia A.

Remember :
1.Rapid 8 p. 6 - 4
2.Steaua 7p 3 - 2
3.Dinamo 1p 3 - 6

Bilantul derby-urilor de anul asta.

Ce parere aveti de furtul din cupa ? Cand Gurita a fost faultat " in postura de ultim aparator de un fundas de la Dinamo in careu " si arbitrul , in loc sa acorde Penalty si eliminare , a lasat jocul liber ? Lasati-o cu " stiaua e ajutata de la spate " :rosu:
NICI MACAR NU AVETI DEMNITATE SA SCRIETI CORECT NUMELE ECHIPEI RIVALE. :rosu:

vlad1607
16th May 2005, 17:05
am zis ma pustiu ca DINAMO nu joaca mare lucru adica...nimic....:D furt e in capu tau ...acuma nici arbitru strain nu mai e bun :degete:
@jese james :oleeee oleee olleeeeeeeeeeee........sTiua nue ! :D (Asa e bine FIA :P ) ?

uti2102
16th May 2005, 19:21
Mamahhhh, ia uite domne! Cik Dinamo e peste noi ! :happy =)) :happy Vaaaai. Te pomeneshti ca o fi Dinamo echipa momentului :yeah:
Ce e cert e ca din 18 puncte puse in joc cu rivalele bucureshtene, Dinamo a obtzinut unul singur !!! Rapid a obtzinut 12, Steaua 10 (cu posibilitate sa faca 13 miercuri) iar Natzional 7 (cu posibilitate sa faca 10 tot miercuri....sau mai bine nu :D ).
Shi asha ajungem la echipa momentului, Dinamo, obishnuita sa faca spectacol shi scor cu toate echipele clasate mai jos de locul 5. Shi nici macar atat, dak stam sa ne gandim ce-au patzit cu Farul sau cum s-au chinuit cu Sportul.
Dar ce mai conteaza domne' ?! DINAMO E ECHIPA MOMENTULUI !!! :happy Asha ca o sa strig asha cum i-am strigat aseara dinamovistului antipatic din spatele blocului, dupa ce a egalat Burdujan : Hai Dinamo!!! :happy Poate asha trecetzi shi voi de primul tur in Europa. :evil:

vlad1607
16th May 2005, 20:35
tre sa va mai bucurati si voi dupa..."ANI si ANI" (vb cantecului)si vb infectului de mitica..."anu asta STeaua TREBUIE Sa castige ceva" ! :rosu:

be@
16th May 2005, 20:40
@vald1607
STEAUA E CAMPIOANA!!!
STEAUA RULZZZZZZZZZZ!!!

Stati mai baieti,nu va ambalati asa,ca nu s-a terminat campionatul inca !
Mai aveti de jucat cu National,Poli Tm,Brasov,Bacau.....de ce sunteti asa siguri ca nu pierdeti puncte ?

cip_81
16th May 2005, 20:42
Taie National de pe lista.

be@
16th May 2005, 20:43
Ete fleosc!Sa te vad ce-o sa zici dupa ce-o sa-i batem !