PDA

View Full Version : Etapa 26: Steaua - CFR Cluj



ADelPiero
8th May 2005, 21:09
Sambata, 14 mai 2005: Steaua - CFR Cluj, ora 20:30, Antena 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

vlad1607
8th May 2005, 21:13
din pacate meci de 1 solist...dar normal ca nu ma supar dc gresesc pronosticul.

Angelina Jolie
8th May 2005, 21:18
Oho la ce fotbal prestam mai nou nu avem nici o sansa in Ghencea. Desi vad ca Steaua e debusolata rau de tot. Daca am juca macar cat Apulum la Rapid am avea sanse, dar pana e Sunda in Gruia sansele noastre sunt 0.
HAI CFR!!!

dragos_popa17
8th May 2005, 21:35
Cum CFR este incapabila sa se bage cu curu-n poarta(linisteste-te valy, e un compliment), Steaua va castiga. De fapt, e singurul meci in care ar putea face scor. 2-0 cel putin cred ca va fi. Nu ca nu m-as multumi si cu 1-0.

Andrey_Andry
8th May 2005, 21:45
Eu unul incep sa ma indoiesc de Steaua..chiar daca joaca acasa...Cred ca va fi remiza...

Angelina Jolie
8th May 2005, 21:49
dragos, cu sunda CFR chiar asta face. Se baga cu curu'n poarta pana iau 2 si dupa aia cica ies la joc. Dar asta nu ma impidica sa sper.
HAI CFR!!!

dragos_popa17
8th May 2005, 22:01
Hai ca nu se baga cum au facut-o Otelul, Iasiul sau Apulum. Incredibil cum au putut juca. Am un prieten din Alba si a zis si el ca niciodata nu i-a vazut in halul ala.

Virus
9th May 2005, 00:07
ALEEEE CFR ALEEEE, CFR ALEEE, CFR ALEEE, CFR CFR CFR!!!
DA-LE GOL, DA-LE GOL, HAIDE HAIDE CFR SI DA-LE GOOOLLLL!!!

CFR CLUJ ALE!

GeKuRA
9th May 2005, 01:19
Steaua isi pastreaza - cel putin - avantajul de 2 puncte ... daca bate Rapidul (mai probabil) se distanteaza iar ... Clujul se afunda ... no problem..:ok:

Angelina Jolie
9th May 2005, 09:21
De acum inainte jucatorii trebuie sa joace pt a-i demonstra viitorului antrenor ca merita sa ramana la CFR si anul viitor. Incep sa am sperante de mai bine. Sunda e istorie. Multumim ca ne-ai promovat, dar LA REVEDERE DRUM BUN!
HAI CFR!!!

SORENSEN
9th May 2005, 09:40
Acum ca nici odata STIU ca Steaua va castiga .

fia
9th May 2005, 10:28
De data asta totusi cred ca va bate Steaua, din pacate

viorel 31
9th May 2005, 11:07
Ar tb sa mai si castigam ...daca nici acum atunci cand?
Chiar daca jocul Stelei nu convinge vom intalnii in Ghencea o echipa CFR care este departe de forma aratata in turul campionatului.

Este o etapa importanta in care sunt sanse de reglare a conturilor in fruntea clasamentului avand in vedere ca in etapa 26 avem ultimul derby bucurestean Dinamo-Rapid. (pt Steaua orice rezultat este bun mai putin victoria lui Dinamo)

roxana_cj
9th May 2005, 18:13
Eu cred ca acum e sansa celor de la CFR sa arate ca turul exceptional nu a fost o intamplare! Asa ca sper!!! In fotbal nimic nu e imposibil! HAI CFR!

Ayrton
9th May 2005, 19:11
Succes Clujului!
Sa dati un gol si atunci e clar ca nu pierdeti, ca mai degraba misca un cadavru din cimitirul de langa stadionul unde se joaca meciul decat vreun atacant stelist.

King of Hell
9th May 2005, 20:26
Meci de X.punct

Catalanul
9th May 2005, 20:45
steaua poate profita de forma slaba in care se afla clujenii pentru a iesi din criza :D insa trebuie sa inscrie cel putin un gol, lucru greu de indeplinit la stelisti, de aceea eu merg pe un scor alb 0-0 :sleep:

Pustoai-k
9th May 2005, 20:51
sa vedem ce-o sa iasa! :hmm:

irriducibile_01
9th May 2005, 21:15
eu zic : cu chin cu vai steaua va cashtiga ... totushi e superioara lui cfr cluj .

SORENSEN
9th May 2005, 21:53
"Dacă fotbal nu jucaţi / De la Steaua să plecaţi!" , STEAUA va castiga

radcom
9th May 2005, 22:14
Oare sa nu iasa nici acum?!?!?! :thinkso:
Oicum, BAFTA STEAUA !!! :ok:

DaRk_Star
9th May 2005, 23:04
meci de 1 la pariuri...
suna oarecum ciudat pentru o echipa de pe primul loc dar,daca nu bate, steaua poate sa-si cam ia la revedere de la titlu...
asta pentru ca daca nu bati clujul (care nu mai are nici un fel de griji sau obiective in acest final) acasa,atunci ce o sa faci in cotroceni,unde rapid si dinamo au luat impreuina 8 goluri sau la brasov,la o candidata principala la retrogradare? plus ca ultima etapa e de foc,cu timisoara pe teren propriu...

nu stiu cine va da golul sau golurile,dar steaua trebuie sa invinga...

Virus
9th May 2005, 23:33
Mai... eu ma bucur ca un lucru bun a iesit din rezultatele CFR-ului. Se pare ca iar suntem desconsiderati fapt ce nu ne poate avantaja. Si Iasi a batut pe Ghencea tot asa desconsiderati fiind. Acum e loc de o surpiza mare!
In rest... eu va las pe toti sa asteptati meciul la Antena 1, eu voi striga LUPTA CFR in GHENCEA!

SORENSEN
10th May 2005, 11:07
Steaua nu cred ca desconsidera CFR C , dar cu siguranta voi desconsiderati un antrenor :rosu:

Shogun
10th May 2005, 14:34
Tineti minte un lucru: "anu' acesta-i p***-n Ghencea!". Tineti minte!!!

roxana_cj
10th May 2005, 17:27
Eu am incredere in baieti (in unii dintre ei :D ) si sunt sigura ca pot face o figura frumoasa cu un rezultat pozitiv!
HAI CFR!

SORENSEN
10th May 2005, 18:26
Tineti minte un lucru: "anu' acesta-i p***-n Ghencea!". Tineti minte!!!

Cata inteligenta in capul tau :o:

roxana_cj
10th May 2005, 21:29
E de-al tau! Ce sa-i faci?
E o vorba in Ardeal: "La tati ni greu!" :D

apparte
10th May 2005, 22:32
Cu o mica corectura:"la tati ni-i greu"!Si vom avea mei greu cu CFR-ul!Sper sa prinda Anca o zi proasta,iar Turcu si Oncica una mai rea! :evil:

TZEFERU
10th May 2005, 23:11
Cu o mica corectura:"la tati ni-i greu"!Si vom avea mei greu cu CFR-ul!Sper sa prinda Anca o zi proasta,iar Turcu si Oncica una mai rea! :evil:

Da, asa cum spui si in plus toata echipa Steaua sa fie molesita si lipsita de inspiratie si la 35 de m de poarta CFR-ului sa dea pasa la adversar.
Am sa pun pronostic 2 asa de HAI CFR!!! Okei?

SORENSEN
10th May 2005, 23:22
1-0 , nu trebuie mai mult , cine nu poate sa plece din Ghencea .
Vom fi alaturi de echipa orice s-ar intampla .
MANDRU CA SUNT STELIST

bazz
11th May 2005, 13:07
E loc de o surpriza! :evil: Merita incercat la pariuri! :ok:

radcom
11th May 2005, 13:40
O victorie, chiar cu 1-0(coroborat POATE shi cu un meci egal intre celelalte 2 urmaritoare) i-ar mai revigora pe stelishti.Ar aborda meciul cu National, mult mai increzatori.
BAFTA STEAUA !!!Avem nevoie de VOI pt. Europa.

S_EDD
11th May 2005, 14:53
Daca joaca tot juniorul ala in atac sunt sanse slabe sa dea Steaua un gol din actiune...Poate doar cum a dat Dica golul 2 cu Argesu'.Asa ca...meci egal.. :P

roxana_cj
11th May 2005, 16:59
Cu o mica corectura:"la tati ni-i greu"!Si vom avea mei greu cu CFR-ul!Sper sa prinda Anca o zi proasta,iar Turcu si Oncica una mai rea! :evil:Mai oricum eu zic si scriu cum vreau, iar tu daca esti asa destept ai grija ce scrii inainte sa ii corectezi pe altii (si tu ai gresit)!
Va batem! Asta e clar!

uti2102
12th May 2005, 01:44
Va batem! Asta e clar! :evil:
:happy Shi io zic la fel! Va batem !

roxana_cj
12th May 2005, 12:27
Fiecare viseaza in felul lui! Continua sa visezi! :drak:

SORENSEN
12th May 2005, 12:37
Dc o echipa modesta numai batem at chiar nu meritam sa luam titlu, dar cum o anume echipa a luat fara sa merite cupa ( ba chiar fraudulos ) atunci indiferent STEAUA VA FI CAMPIOANA

ieppy
12th May 2005, 12:41
si din nou se pare ca revine titlul de campioana morala in gehncea. De ce va apuca de fiecare data in perioada asta? :D

SORENSEN
12th May 2005, 12:47
Poate pt ca oftica s-a aratat in CUPA UEFA :D

ieppy
12th May 2005, 12:48
m-ai pierdut in logica ta. :D try again. :D

SORENSEN
12th May 2005, 13:03
si din nou se pare ca revine titlul de campioana morala in gehncea. De ce va apuca de fiecare data in perioada asta? :D
Ideea este ca echipa mai buna in camionatul romaniei (campioana) nu este neaparat cea mai buna echipa romaneasca pe plan extern (stiut fiind faptul ca serea nu poate arbitra pe dinamo , iar 'mijloacele specifice 'ale lui dinamo n-au putere la UEFA)
Sper ca ai inteles care-i treaba cu oftica .
's-a aratat oftica'-s-a facut dreptate
Cuvantul 'moral' in divizia A e un cuvant greu de folosit :o:, uneori periculos

ieppy
12th May 2005, 13:10
mde. :D interesanta lojica. :D dar hai sa iti spun: Roaga-te la ce Dumnezeu vrei tu sa nu faca jiji gazonul, ca daca il face pierdeti singurul avantaj pe care il avetzi fata de echipele din afara. De fapt sa vazut foarte clar la rezultatele obtinute de stelutza afara si acasa, nu? :D

uti2102
12th May 2005, 13:40
Ne-ai inebunit cu gazonul ala Ieppy. Las' ca iar mancatzi 5 pe paine cand om avea gazon frumos. Ca-n melodia aia : "10 MAI! 10 MAI! Ne-au ars cu 5-0 in Ghencea!"

ieppy
12th May 2005, 13:44
hehe. :D popica, pai pentru tine o ziceam, ca sa vad daca raspunzi. :D Multe s-au schimbat de atunci dar stai tu linistit, daca va faceti gazonul o sa fiti mai usor de batut langa cimitir. :D

roxana_cj
12th May 2005, 14:03
Daca se face gazonul... Joaca Romania acolo si tot nu e rau!
Dar de la CFR o luati sambata!

ieppy
12th May 2005, 14:07
subscriu. :D

uti2102
12th May 2005, 14:10
Nu "o" luam ci "le" luam :D Cele 3 puncte !

ieppy
12th May 2005, 14:12
poate luatzi un punct daca avetzi bulan si nu dau aia gol. :D

roxana_cj
12th May 2005, 14:21
@alpopa Continua sa visezi! Va batem :D numa asa de ciuda (si ca sa-mi placa mie :drak: )!

Angelina Jolie
12th May 2005, 14:33
OLE OLA,
CFR bate STEAUA!!!

uti2102
12th May 2005, 14:36
Va batem :D numa asa de ciuda !
Cum adik de ciuda?! Pai ce, doar nu tzinetzi cu Dinamo ?!?!?!?!? :o:
Eu vreau sa luam titlul, deci vreau sa cashtigam sambata. Dar mai intai trebuie sa meritam :) Dak nu meritam, atunci poate cashtiga Clujul. Eu zic ca o sa meritam :ok:

roxana_cj
12th May 2005, 14:40
Cum adik de ciuda?! Pai ce, doar nu tzinetzi cu Dinamo ?!?!?!?!? :o:Nu tin cu Dinamo! Tin cu CFR! Si vreau sa castige sambata numai de ciuda stelistilor!

uti2102
12th May 2005, 14:53
Cam greu sa ne batetzi shi sa ne fie shi ciuda :D Dak nu va batem inseamna ca nu meritam, in nici un caz n-o sa ne fie ciuda :) Ciuda mi-a fost aseara, cand Farul a jucat foarte bine shi Dinamo a avut bulan cu carul... :mda: Iar sambata nu prea cred k e posibil ca CFR sa joace rolul de ieri al lui Dinamo.

Angelina Jolie
12th May 2005, 15:20
Poate va juca rolul Farului numai ca vor da si un gol.

vitalie_killer
12th May 2005, 16:03
Daca Steaua va avea teren de fotbal si nu orezarie nu mai trec ei de turul 1 preliminar prin Europa (poate doar in Intertoto).

roxana_cj
12th May 2005, 16:15
Popi, vrei sa zici ca n-o sa-ti fie ciuda daca pierdeti? :D Nu prea cred!

ieppy
12th May 2005, 16:32
o sa moara. :D de ciuda of course. :D

mortu
12th May 2005, 16:35
O Sa Faca Un Egal Daca Merg Cu O Mica Daruire De Joc Avand In Vedere Ca Steaua Nu Joaca Nimic

infynity
12th May 2005, 19:24
desi steaua a cam obosit sunt sigur k isi revin pe final.oricum meciul e de 1 solist

uti2102
12th May 2005, 22:57
Daca Steaua va avea teren de fotbal si nu orezarie nu mai trec ei de turul 1 preliminar prin Europa (poate doar in Intertoto).
Vitalie, sa nu-tzi fie cu banat, da' replica asta e mai penibila decat replicile tuturor maidanejilor bucureshteni la un loc:happy
Asha cum am mai spus shi alta data, noi putem sa va batem la fundul gol de o suta de ori la rand, voi tot cu nasu' pe sus o sa fitzi! Shi devreme-acasa din Europa :happy

@Ruxi : o sa-tzi spun dupa meci dak mi-e ciuda sau nu; ideea e ca eu nu cred k meciul va fi strans, cashtigat de voi shi la un nivel ridicat :D Adik dak ne batetzi dupa un meci anost nu ma supar, inseamna ca suntem penibili shi nu meritam campionatul.

ce_bine_e
12th May 2005, 22:59
eu in sufletul meu tzin cu steaua in meciu asta.....dar mie draga si cfr( uni oameni din cluj) asa ca nu stiu ce sa zic! cel mai bun sa castige! si cel mai bun sa fie cine este cel mai bun:D:P

pashpa
12th May 2005, 23:01
Victorie indiscutabila a Stelei.Nu se pune problema ca Steaua sa piarda.Poate va da si ceva goluri,ca ii lipsesc.Forza

be@
12th May 2005, 23:10
LUPTA CFR !!!!!

ce_bine_e
12th May 2005, 23:12
mai be poate se supara fc national ca nu ai pus emblema lor in avatar:P

SORENSEN
13th May 2005, 15:42
STEAUA-CFR R 3-0
Voi fi pe stadion si voi savura prima victorie la scor dupa mult timp :ok:

roxana_cj
13th May 2005, 17:15
@alpopa 1. Ma cheama Roxana, nu Ruxandra
2. Vorbim dupa meci! :D

vlad1607
13th May 2005, 17:37
Roxanico imi fac ai tai o bucurie si scot macar un egal in ghena :P ?

roxana_cj
13th May 2005, 18:36
Vladutz draga,tre sa castige! Ca altfel ma supar pe ei! :( Eu am dat comanda o victorie nu au ce veni la mine cu altceva! :)
P.S. Zici ca eu sunt sefa! looool :D :D :D :D

vlad1607
13th May 2005, 18:38
ai de la mine ce vrei tu (in limita posibilului...)dc nu pierdeti in ghena (dc vad ca esti tu sefa...negociez dupa cum se vede) :P

roxana_cj
13th May 2005, 18:40
Hoho tre sa plateasca Borcea daca vom castiga! Si tu imi platesti mie! :D (dupa cum se poate) :D

vlad1607
13th May 2005, 19:33
ne intelegem noi nu e bai :D

roxana_cj
13th May 2005, 19:51
Vorbim duminica! :D

vlad1607
13th May 2005, 19:56
bucurosi amandoi sper :D

DaRk_Star
13th May 2005, 22:19
STEAUA-CFR R 3-0
Voi fi pe stadion si voi savura prima victorie la scor dupa mult timp :ok:

azi dimineata cand am ajuns in clasa (inainte sa ne dea aia de bio lucrare), am gasit scris pe banca exact scorul asta...:)
sper sa fie asa ...sa savurezi victoria si pentru astia care sunt la 120 km distanta de stadion si care nu pot ajunge la meci,ok? ;)

SORENSEN
14th May 2005, 00:34
Desi nici circari din groapa nu au stralucit , au castigat cu noroc ceva meciuri si acum nu te mai intelegi cu ei.
Las' ca o victorie confortabila cu CFR si un egal in groapa si se calmeaza.

baez
14th May 2005, 04:14
la ce te referi cu "circari din groapa", ce n-au reusit?

semnatura:
"lasa-l dracului de circar, e prost si risti un ban degeaba"- Baezus Joanus, 1234, dupa al treilea razboi mondial :rolleyes:

TZEFERU
14th May 2005, 08:47
Na bun, vad ca ii tragem o strategie de tip "somn usor CFR".
Se vede ca meciul de la Alba si Craiova a cam betonat subsolul clasamentului....incepe pasul de voie...

Io credeam ca e mai bine daca jucam cu echipa completa si daca e sa luam cartonase jucatorii se puteau menaja in meciul de la Galati....sau se menajeza jucatorii sa emitem pretentii la Galati?...Okei. Abia astept....desi mai degraba cred ca ii menajam pentru meciul "vacantza" cu Brasov, pentru ca e posibil sa fie prea obositi dupa meciul cu National ca sa mai mearga si la Bacau....are you confused?

Da' las ca joaca acuma si rezervele si apoi sa vedeti voi....(da nu va zic ce)

uti2102
14th May 2005, 10:59
Steaua a jucat 38 de meciuri oficiale in acest sezon, iar CFR-ul vreo 27, shi cu toate astea tot aia de la CFR se menajeaza :o: Asha n-o sa ajungem nicaieri! Dovada ca jucatorii Stelei, da! chiar ai Stelei!, nu sunt obishnuitzi sa joace atat de multe meciuri intr-un sezon, intr-un sistem foarte condensat, miercuri-sambata. :mda:
Se-ntzelege ca bravii noshtrii fotbalishti mioritici nu-s in stare sa joace ca lumea nici 30 de meciuri, adik cat tzine un campionat :ciocan:

SORENSEN
14th May 2005, 12:17
Steaua a jucat 38 de meciuri oficiale in acest sezon, iar CFR-ul vreo 27, shi cu toate astea tot aia de la CFR se menajeaza :o: Asha n-o sa ajungem nicaieri! Dovada ca jucatorii Stelei, da! chiar ai Stelei!, nu sunt obishnuitzi sa joace atat de multe meciuri intr-un sezon, intr-un sistem foarte condensat, miercuri-sambata. :mda:
Se-ntzelege ca bravii noshtrii fotbalishti mioritici nu-s in stare sa joace ca lumea nici 30 de meciuri, adik cat tzine un campionat :ciocan:
Problema e alta cred , oierul stie de ce ... :pace:

Angelina Jolie
14th May 2005, 12:22
Urat din partea noastra. Pai cu asa o strategie penibila nu vom emite pretentii niciodata la nimic. La fel cum am jucat tot cu echipa a doua in Cupa ca cica ne menajam pt campionat. Urat. Sau poate e doar o smecherie pentru a insela adversarul.
In alta ordine de idei cica jiji ii dicteaza mai nou la Zenga si sistemul de joc pe care tre sa il foloseasca. Penibil si asta.

King of Hell
14th May 2005, 14:38
http://www.gsp.ro/index.php?a=14652&shift=1

PS Ce aveti ma cu meseria de oier ma? Daca vreti sa stiti e chiar o meserie nobila! In lumea asta is 2 senzatii care nu se compara cu nimic...atunci cand bei o coca cola rece dupa o zi calduroasa si atunci cand cureti scaietii de pe o oaie.

Neamtu
14th May 2005, 14:39
Ce aiurea suna faza asta cu menajarea titularilor. Ii menajeaza pentru ce? :rosu:
Mai bine nu se prezentau, economiseau banii de drum :no:
Mai grav e ca Steaua e pusa intr-o lumina proasta, iar eu cred si sper ca nu avem nici un amestec in decizia ardelenilor.

apparte
14th May 2005, 15:59
Sper sa iasa MM cu o declaratie la fel ca dupa meciul in care clujenii l-au menajat pe R Marginean.

uti2102
14th May 2005, 15:59
Shi cu toate astea eu cred k CFR va opune rezistentza destul de mare. Sper ca stelishtii sa-shi revina, sa joace fotbal, ajutatzi de un public, sper eu, numeros.
STEAUA! VICTORIE!
Forza Rosh-Albashtrii... /hello

Cucu
14th May 2005, 19:41
Rusine Clujul!
te mai miri dupaia ca Steaua si Dinamo castiga camionat dupa campionat, joca in total 5 meciuri de fotbal , in rest antrenamente cu rezervele.
Nu stiu ce ma enerveaza mai mult: un blat sau un meci ca asta?
rusine inca odata Clujul, nu aveti ce cauta in divizia A, stati in B si jucati acolo meciuri cu rezerve.

Angelina Jolie
14th May 2005, 20:44
Singurul om important care lipseste mi se pare ca e Vasaie. In rest joaca Turcu si Oncica, jucatori care desi mai nou nu sunt titulari in tur erau oameni de baza.
Penalty inventa de arbitru exact in momentul in care scriam acest mesaj. Gol a lui radoi. HUO robert dumitru.

King of Hell
14th May 2005, 20:51
:D:D:D superb

Angelina Jolie
14th May 2005, 20:54
Pana acum Steaua joaca penibil. HAI CFR ca se poate. PE EI!!!

radus
14th May 2005, 21:02
Am emotii din cauza lui Stef! Pina acum a iesit penibil la doua cornere. Sper sa-si revina, caci baietii joaca destul de bine. Avem si galerie la meci, sa speram ca egalam !!!
Hai CFR !!!!!!!!!

radus
14th May 2005, 21:04
Parca m-a auzit Stef, care a scos o minge incredibil !!!!!!!!!!!! :)

TZEFERU
14th May 2005, 21:07
Sper sa iasa MM cu o declaratie la fel ca dupa meciul in care clujenii l-au menajat pe R Marginean.

Marginean este suspendat, el nu putea juca in meciul de azi cu Steaua.

Angelina Jolie
14th May 2005, 21:08
Vad ca dupa un inceput bun ni s-a terminat benzina. Ii lasam sa ne preseze. Daca continuam asa nu scapam fara o caruta de goluri.
HAI CFR!!!

King of Hell
14th May 2005, 21:18
Steaua pute...cfru cel putin egaleaza asa...:D

Angelina Jolie
14th May 2005, 21:20
Daca nu stam sa ne domine am avea sanse la un egal. Numai sa nu picam fizic. Oricum pana acum am facut un meci bun. Pacat ca gunoiul de arbitru le-a dat un penalty gratuit.
HAI CFR!!!
Axaphat iti place cum se vede banerul "COMMANDO GRUIA" in Ghencea? :D :D

TZEFERU
14th May 2005, 21:21
Da poate Steaua pute si arbitrul e "pe faza"...sa nu fie nici un "mistake" pe tabela.

radus
14th May 2005, 21:24
Da, se pare ca ne-am revenit pe finalul reprizei, cand mi se parea si mie ca ni s-a terminat benzina... Au facut Panin si Florin Dan doua faze superbe, pacat ca fara rezultat. Iar Stef continua sa ne uimeasca, scotand doua goluri ca si facute, dar si gresind copilareste la fazele fixe...
In fine, poate-poate egalam !!! Hai CFR!!!!!

Angelina Jolie
14th May 2005, 21:27
Adevarul e ca nu suntem o echipa care se baga cu curul in poarta. Poate de aia si luam atatea goluri in deplasare.
TOATA LUMEA ESTE CLAR ANTI STEAUA SI ANTI ARBITRU LA FAZA PENALTY-ULUI. O greseala mai flagranta decat asta mai rar vezi. Dumitrule sper sa ajungi in D.
HAI CFR!!!

Onlinesport vrea parerea voastra
14th May 2005, 21:27
Pacat de meci. Scorul la pauza trebuia sa fie 0-0, nu 1-0 pentru Steaua dupa un gol marcat dintr-un penalty inexistent.

Angelina Jolie
14th May 2005, 21:35
Iar Stef continua sa ne uimeasca, scotand doua goluri ca si facute, dar si gresind copilareste la fazele fixe...
In fine, poate-poate egalam !!! Hai CFR!!!!!
Stef ne uimeste cateodata insa nu uita ca cele 2 "mari ocazii" ale Stelei au aparut din cauza lui Stef ca nu a iesit la centrari. Daca iesea nu erau nici macar jumatati de ocazii.
HAI CFR!!!

radus
14th May 2005, 21:40
Florin Dan si Oncica se misca foarte bine. In schimb Turcu e "invizibil" ...
Presimt ca dam gol seara asta !

Angelina Jolie
14th May 2005, 21:51
Steaua e mai slaba decat orice adversar al nostrun din acest an. Pe bune acuma, nu joaca deloc bine.
HAI CFR!!!

radus
14th May 2005, 21:54
Din pacate se joaca haotic de fiecare parte. Greu de spus daca se mai poate intampla ceva in acest meci... :(
Numai pase gresite am vazut in ultimele 10 minute

Liliak
14th May 2005, 21:55
Slab. Slab meci. .........:(

Angelina Jolie
14th May 2005, 22:08
Hai mai ca se poate. Steaua e o gluma proasta. HAI GOLUL!!!

ce_bine_e
14th May 2005, 22:15
steaua e nimica si nimica e steaua!

Angelina Jolie
14th May 2005, 22:17
Sunda e completamente cretin. In min 90 vrea sa bage 2 atancanti. Si comentatorii isi bat joc de el. IDIOTULE PLEACA DIN GRUIA SI FURA DE ALTUNDEVA!!! NE-AI MANCAT RETURUL!!! Jos cu Sunda.
Concluzia trista a acestui meci: Steaua a fost praf si noi am fost pulbere. Dar ne mai chinuim noi si terminam returul asta si din vara aducem oameni seriosi, sper. Si incepem cu un inlocuitor pentru mr. Sunda.
HAU CFR!!!

King of Hell
14th May 2005, 22:43
Valy iti inteleg frustrarea dar nu e necesar sa il faci idiot..omu' asta e gen asa..mai retras ca sa zic..introvertit..e genul meu de om...o sa aveti nevoie de el la anul cand o sa trageti iara la promovare.

be@
14th May 2005, 22:47
Am prins la sfarsitul meciului reluarea fazei care a dus la penalty !
Nu pot sa spun decat : P E N I B I L !!!!!!!!!!!Cum se poate asa ceva?????
Fara penalty-ul ala,steaua nu batea CFR-ul!

Angelina Jolie
14th May 2005, 22:49
Nu-ti fa griji ca nu mai ramane la noi. Stie ca nu este dorit de nimeni, asa ca mai bine pleaca la oradea sau la medias sa ii promoveze pe aia, ca noi nu vom avea nevoie de servicii din astea. In rest, intr-adevar nu era necesar sa il fac idiot dar sunt nervos dupa un meci in care puteam scoate mai mult.

radus
14th May 2005, 23:05
Parca si-o cauta cu lumanarea Sunda. Cum adica sa faca 3 schimbari dupa minutul 90 ?
Acum o sa dea apa la moara celor care vor zice ca sigur a fost blat ! Si ziaristii nostri abia asteapta ...

alex36
14th May 2005, 23:08
BLAT ordinar :no: HUOOOO....asa vreti voi sa luati campionatul?

jay
14th May 2005, 23:24
Fara penalty-ul ala,steaua nu batea CFR-ul!
Arbitrul a gresit grav, nici vorba de penalty la alunecarea rromului stelist! Dar echipa distinsilor 'telectuali Jiji si MeeeMeee ar fi castigat oricum, a fost un blat ordinar. Pacat de CFR ca s-a pretat la asa ceva, sincer, nu m-am asteptat.

Pancone
14th May 2005, 23:46
Alpopa ? :D

King of Hell
14th May 2005, 23:47
Claudiu doar nu credeai ca in viata te inseala doar privirea? nu o fost nici un blat..multe blaturi am vazut eu la viata mea si asta nu o fost!!!

uti2102
14th May 2005, 23:51
Un nou meci penibil al Stelei, care n-a jucat mai nimic. CFR-ul a stat chiar mai rau. Ocaziile Stelei au parut rod al norocului, iar ratarile jucatorilor stelishti au fost exasperante. Dica shi Cristea au fost penibili. DIN NOU! Nicolitza cred k a fost cel mai bun de pe teren, alaturi de Dorinel; cei doi s-au daruit exemplar. Jardel are shi "meritul" de a-l fi pacalit pe arbitru, care a acordat extrem de ushor penalty, indus probabil in eroare de alunecarea teatrala a stelistului. Steaua nu merita titlul, cel putzin pentru ceea ce joaca acum. In acelashi timp insa nu cred sa fie cineva care sa-l merite mai mult....
Daca mai punem in balantza shi prestatzia de jungla a conducerii, nu ne ramane decat sa constatam ca viitorul e sumbru. Gigi shi-a pus chelioshii sa-l bata pe un suporter care a afishat un banner adresat direct lui ("Gigi = Dinel "...) iar MM s-a dat de bataush inconjurat de garzile de corp. Penibil, scarbos! MM pleaca!!! Nu mai am nici un dubiu in ceea ce te priveshte! BECALI! LA FEL! :degete:

SORENSEN
15th May 2005, 00:34
S-a ajuns la PENIBIL , este incredbil ce a facut cuplul G BECALI si MM
Acum chiar nu ma mai intereseaza TITLUL , poate sa-l ia ( si sa si-l bage undeva becali) sau poate sa-l ia altcineva .

apparte
15th May 2005, 01:47
Probabil vom castiga titlul anul asta dar va fi cel mai urat din istorie!Il doream enorm....dar dupa ce s-a intamplat in seara asta ...nu mi-ar face nici o placere!

Nexus
15th May 2005, 05:38
Care-s aia 5 titulari odihniti ?

TZEFERU
15th May 2005, 05:53
Trei titulari īn tribună
Antrenorul clujenilor, Aurel Şunda, dezvăluise vineri că nu va folosi 5 titulari cu Steaua, pe motiv că vor fi suspendaţi dacă mai primesc un cartonaş galben. Era vorba despre Anca, Oncică, Vlajici, Goşa şi Văsīie. Pīnă la urmă, primii doi jucători au fost titulari, īnsă Vlajici, Goşa şi Văsīie n-au fost reţinuţi nici pe banca de rezerve. Cei trei au stat īn tribună, la masa presei. y Dan Udrea


"E puţin ilogică decizia, īnsă ştiţi cum e vorba: Hoţul neprins e negustor cinstit"
Traian Tomescu, vicepreşedintele Comisiei de Apel

"Nu-i normal ceea ce fac. Par victime sigure. Ar trebui să se sesiseze Comisiile īn astfel de cazuri"
Mircea Rădulescu, preşedintele Comisiei Federaţiei romāne de antrenori

Pai Vlajici si Gosa nici macar nu prea sint titulari. Cind au jucat astia un meci intreg? Vlajici e si nou in echipa. Singurul scos de fapt a fost Vasiie ca Marginean avea cartonase. ...cica par victime sigure. Pai ce toata echipa sta in Vasiie? Nici mie nu mi-a placut chestia cu cei 5 titulari, dar realitatea a fost de fapt alta.

Nu jucam fotbal ba ca nu putem ba sa nu suparam "granzii", care au influenta...etc, etc.

Ce vad eu e ca tot mai mult "ne dam in gura" la toate nivelele in fotbalul asta, vom ajunge intr-o zi ca Divizia A sa fie intrerupta pe diferite motive de violente si alte "frustrari" si "politze" platite.

VAI DE CAPU NOSTRU, CA AMARITI MAI SINTEM !.

Angelina Jolie
15th May 2005, 08:59
Si pentru cei care ne acuza de blat sa spunem ca nu a fost blat ci ca atat de penibil joaca CFR de obicei in deplasare. Si aseara nu s-a observat prea tare din cauza ca si Steaua a jucat la fel de prost.
HAI CFR!!!

vlad1607
15th May 2005, 14:08
Mos Craciun a venit mult mai repede in ghena acordand un penalty inexistent :(

uti2102
15th May 2005, 14:46
Io zic sa te decizi odata. Ori a fost blat, ori ne-a furat arbitrul ?! Sau ashtia din conducere n-au flerul lui Borcea shi arunca bani in doua caldari ?!

IlMILAN
15th May 2005, 14:47
N-au fler dar au muschi si la fel de putin creier Popica.....

Angelina Jolie
15th May 2005, 21:15
Ce gunoaie sunt cei de la tvr. Am vazut rezumatul meciului si nici un cuvant despre furtul pe fata de la penalty. Jenant bai comunistilor.
Intrebare: Oare cand o sa se invete lingaii din presa si televiziune sa nu mai tina partea celor puternici?
Raspuns: Niciodata. Asa ca CFR-isti, Sportisti, Progresisti, Ieseni, Alba-Iulieni si altii invatati sa strangeti din dinti si sa auziti permanent odele inchinate tripletei S D si R.
Si pentru suporterii din tara: ascultati indemnul timisorenilor si sustineti echipele locale nu pe cele din capitala. Lasati-i fara suporteri.
HAI CFR!!!

Red Heat
16th May 2005, 12:05
Jenanta prestatia CFR-ului. Jenanta si prestatia arbitrului. La ce joaca Steaua a trebuit sa faca si blat, sa plateasca si arbitrul ca sa castige. Penibil..

uti2102
16th May 2005, 13:31
Pai de ce n-ai zis asha shi dupa meciul din etapa 19-a ?! Sau cand facem blat cu voi nu mai e penibil, sau cum ?! :o:

Red Heat
16th May 2005, 13:54
Popica, las-o mah, ce naiba. Pe bune...

uti2102
16th May 2005, 14:18
Pai pe bune acum. Ca CFR-ul a menajat catziva titulari am spus ca nu-s de acord. Dar sunt 100% sigur ca aia care au jucat au dat tot ce-au putut. Ce trebuia sa faca Dorinel&Co. ?! Sa se puna in fund shi sa-i ashtepte pe aia sa coboare din tribune ?!
Asta e, fiecare abordeaza cum vrea meciurile. Daca era sa fie blat juca CFR cu totzi titularii, ca sa nu dea apa la moara celor bolnavi de blatita.

ieppy
16th May 2005, 15:55
vai popica, pai tu cred ca te scalzi in boala asta ca dupa tine orice meci a lui Dinamo e blat, dar cand e vorba de ai tai, Doamne pazeste sa zica careva ceva ca nu se pricepe. :D Hai mah las-o ca macane. ati facut si voi una mica, se mai intampla. :D

roxana_cj
16th May 2005, 17:21
PENIBIL!
Nu meritati domnilor sa luati titlul!
Daca la meciul cu CFR a trebuit sa va ajute arbitrul sa castigati.........
Ce pretentii de Champions League sau UEFA are Steaua?! Sa-si ia gandul! Penibil!

iulian
16th May 2005, 17:24
Roxana...si cu ce ne-a ajutat arbitrul ma rog ?

Mihai
16th May 2005, 17:39
S-a facut ca vede ceva ce nu a existat! Nu zic ca a fost cu intentie... dar greseala ramane :ok:
Fara golul ala se tremina 0-0 probabil... si mia batea MM inca vreo 2-3 spectatori :drak:

roxana_cj
16th May 2005, 17:48
Roxana...si cu ce ne-a ajutat arbitrul ma rog ?
V-a dat un 11m inexistent!
Doar atat!

iulian
16th May 2005, 17:49
Mihaie despre ce meci vorbesti tata ? Ca la penalty-ul acordat Stelei TOATA lumea din studio de exemplu a fost de acord ca a fost clar ...plus inca o brigada ce arbitri straini...deci...repet...cu ce ne-a ajutat ??

Mihai
16th May 2005, 17:53
TOATA lumea din studio???
La care emisiune te referi?

iulian
16th May 2005, 17:58
La toate...oricare....care vrei tu.
Si eu am spus initial ca a fost pacalit arbitrul,dar la reluari am vazut ca a fost penalty evident.

Mihai
16th May 2005, 18:09
Pe ce te bazezi tu?
Pai aparatorul in atinge pe picor... si dupa aia banel- jardel aluneca se vede clar...

roxana_cj
16th May 2005, 18:15
Mai Iulian, acum te intreb: Tu vezi bine? Trebuia sa-ti spuna cineva ca ala a alunecat in careu? Nimeni nu l-a atins!

iulian
16th May 2005, 18:26
Clar...daca si dupa atatea reluari si la cat de discutata a fost faza aceea tot asta este impresia ta...degeaba vorbim ca nu ajungem la nici un rezultat.

roxana_cj
16th May 2005, 18:29
Asa e! Dar oricum... Macar noi suporterii sa fim cinstiti si sa recunostem adevarul, chiar daca asta ar dezavantaja echipa favorita!

iulian
16th May 2005, 18:31
Pai si atunci de ce nu recunosti ca a fost penalty clar ? :D

roxana_cj
16th May 2005, 18:36
In opinia mea nu a fost. Si asta nu ca tin eu cu CFR.
De cand se da 11m cand un jucator pe care nu-l atinge nimeni aluneca in careu?
S-au schimbat regulile si pe mine nu m-a anuntat nimeni?

vlad1607
16th May 2005, 18:37
roxanico nu te-ai tinut de cuvant :P

Angelina Jolie
16th May 2005, 18:37
N-a fost penalty mai Iulian recunoaste ca nu te costa nimic. Daca s-ar da penalty la fiecare astfel de contact atunci ar fi cam 10 lovituri de la 11 m pe meci. Asa in medie.

roxana_cj
16th May 2005, 19:01
roxanico nu te-ai tinut de cuvant :Ppai daca nu ne lasa arbitrii sa ne facem meciurile asa cum trebuie...

vlad1607
16th May 2005, 19:06
asta cam asa e....da totusi trebuia sa treceti si peste asta :P

uti2102
16th May 2005, 19:10
N-o mai datzi intoarsa. Banel a fost atins clar. E de discutat dak a fost atins suficient de puternic ca sa se poata acorda penalti. Ce e cert e ca piciorul stang al lui Banel a fost mishcat de pe traiectorie, cauzandu-se alunecarea acestuia. Nu cadea Banel din proprie initziativa cand era in situatzie 1-1 cu portarul. Shi asta se vede clar pe imagini! EXISTA CONTACT!
Cu toate astea eu consider ca a fost acrodata ushor lovitura de pedeapsa, dar de aici shi pana la "penalty inexistent", "cadere teatrala" sau "nici macar nu l-a atins" e cale lunga. Banel a fost cu sigurantza atins shi, daca intr-adevar a amplificat voit caderea, a fost cu sigurantza shi inteligent.

cip_81
16th May 2005, 19:14
Banel Tziganel a alunecat...scurt. Daca s-ar da penalty la orice contact, atunci am asista la scoruri de handbal.

vlad1607
16th May 2005, 19:15
dc ala e penalty atunci s-a jucat basket nu fotbal !

Paul
16th May 2005, 19:26
N-a fost penalty mai Iulian recunoaste ca nu te costa nimic. Daca s-ar da penalty la fiecare astfel de contact atunci ar fi cam 10 lovituri de la 11 m pe meci. Asa in medie.

Mie personal in prima faza nu mi s-a parut 11 m.
Nici la reluare.

Ramas la convingerea ca nu a fost.
Dar poate a citit cineva ce zice Craciunescu ... azi in Gsp.

Una peste alta am fi castigat oricum !

cip_81
16th May 2005, 19:29
Craciunescu a zis asta dupa ce a fost la fetitze.

Darkslowstar
16th May 2005, 19:39
Nici vorba de penalty, indiferent ce-ar zice Craciunescu sau oricare. De fapt nu numai 11 metri-ul, ci tot meciul a avut un miros urat. Schimbarile si in general cum a conceput Sunda echipa (fara niste jucatori de baza) dua mult de gandit. Daca era Gloria strigam imediat blat, dar CFR-ul? Hm

roxana_cj
16th May 2005, 20:01
Vad ca parerile sunt impartite! Stelistii zic ca a fost 11m, restul nu sunt de aceeasi parere!
Oare cine are dreptate?

cip_81
16th May 2005, 20:08
Restul.

SORENSEN
17th May 2005, 00:24
Cainii chiar sunt penibili , in loc sa-si vada de jocul lor ' mirositor' se i-au de altii.
1-0 asta e , ca va place sau nu.

mortu
17th May 2005, 00:37
nu stiu cat o sa mai mearga cu 1-0 asta trebuie schimbat ceva la aceasta formatie poate broscaru, poate oieru, poate poate paralizatul ala de a lovit un suporter,umerasul ala de MM,are 50 de kg inbracat de iarna.daca eram in locul acelui suporter il aruncam pe teren sau poate are dreptate il da in judecata

vlad1607
17th May 2005, 09:24
cataline tu vb de luat?exact "asta e": penalty inexistent.

Utilizator
17th May 2005, 11:55
nici vorba de fault la penalty.

DaRk_Star
17th May 2005, 19:34
mah,voi banuiti ceva,dar uite cum a fost la meciul asta:robert dumitru a fost inainte de meci sa se intalneasca cu gigi si cu meme...au vorbit ei si s-a hotarat pretul (na,p-asta nu-l stiu...) pentru meci...cred ca a cerut cam mult roby,ca l-am vazut pe meme cam nervos spre finalul meciului...(deci de la asta era...)

la nicolita nu a fost nici urma de penalty,a fost de fapt prima (si singura,de fapt) lovitura de pedeapsa acordata pentru ca unu' de la o echipa oarecare aluneca pe gheata la mijlocul lui mai...mai e si tuciuriu,'rar rasa lui...

apoi,pe tot parcursul meciului stelistii au stat cu morcovu' sub coada uitandu-se dupa roby pentru un alt penalty, un gol din offsaid,ceva acolo... poate si din cauza stresului astuia a tras litu in portar,dica in peluza (care a devenit definitiv a mamii lui dupa meciul asta) si altii in stef...

in final,sunda a bagat ca titulari vreo 6 jucatori de la mama bancii de rezerve de-acasa in teren,plus anca cu scopul de a le usura munca stelistilor dar in acelasi timp de a-i tine in priza (nu v-am zis ca l-a bagat si pe anca,sperietoare de dinamovisti,de ciori ,de...) pe aceiasi ros-albastri,ca sa-i motiveze cat se poate de bine...

a,am uitat sa precizez un mic amanunt:a fost cel mai mare blat vazut vreodata pe terenurile bucurestene...

gata,s-a lamurit toata lumea...? eu mai am o nedumerire:in afara de anca, nu prea cunosc alti titulari de drept ai clujului...care-s aia?

roxana_cj
17th May 2005, 20:18
Oncica, Marginean, cretinul de Gosa (pe care nu inteleg de ce il titularizeaza), Toma, Dan Florin, Jula, Turcu

King of Hell
17th May 2005, 20:20
Florin Dan ii ala cretz cu fata de copil-paushica? :D

vlad1607
17th May 2005, 20:23
pai nu are nevoie orice echipa de un cretin ? :P

DaRk_Star
17th May 2005, 20:58
Oncica, Marginean, cretinul de Gosa (pe care nu inteleg de ce il titularizeaza), Toma, Dan Florin, Jula, Turcu

aha...
deci astia erau titularii care au speriat pe steaua...parca se leaga acum...

bob
18th May 2005, 17:04
deci inca o pata pe dosarul lui steaua.justificarile de genul "oricum am avut mai multe ocazii" nu tin. plonjon clar.
oricare echipa ia campionatul, va fi cea mai slaba campioana de ceva vreme incoace!