PDA

View Full Version : Etapa 26: FC Arges - Poli Timisoara



ADelPiero
8th May 2005, 21:03
Sambata, 14 mai 2005: FC Arges - Poli Timisoara, ora 17:00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

alt.core
8th May 2005, 21:09
hm! meci interesant... bate Poli, 2-1!

ddpurple
8th May 2005, 21:18
Naaa...N-au motive de alergat etapa asta...cred ca o s-o ia 1-0,da' am votat 2 numa asa sa moara dusmanii de ciuda :evil:

Andrey_Andry
8th May 2005, 21:49
Bate Poli Timisoara

deep purple
8th May 2005, 22:06
Cu inima zic 2, cu capul zic 1X2. Nu stiu la ce sa ma astept de la Poli.
Au pierdut la Galati si au batut in Giulesti. Au facut egal acasa cu Apulum si au batut la National. E loto!

deep purple
8th May 2005, 22:10
Castiga echipa gazda :pace:

Vezi ca se joaca la Pitesti. :evil:

fia
9th May 2005, 10:22
Cum si Argesul e salvata dupa ce a batut la Brasov, din nou un meci fara implicatii la varf sau la subsol. Sper sa iasa un meci frumos

Sergio
9th May 2005, 10:26
Bate Poli sau cel putin egal.

cuzmy
9th May 2005, 11:56
...avand in vedere ca argesenii nu se descurca prea bine pe teren propriu, eu zic ca bate Poli. Insa, tare mi-e teama de o capcana intinsa de Cartu lui Olaroiu!... sa vedem care e mai oltean dintre ei!?!?!

El Niņo
9th May 2005, 12:55
Bate POLI 2 - 0 :yeah:
Olaroiu vrea sa termine campionatul in fortza si sa ocupe locul 4 la final :)

cokko20
9th May 2005, 13:09
Olaroiu vrea dar la Pitesti nu o sa luati puncte se va intampla ca la Galati. Va fi un meci greu dar la sfarsitul celor 90 de minute tabela va arata 1-0 sau 2-1.
Forza Viola si vom fi in peluza. /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

Viola E Basta

bobycox
9th May 2005, 13:27
Sper din tot sufletul ca dupa ce am scapat de retrogradare , sa facem un meci bun si sa castigam cu 1-0 , ca nu ne trebuie mai mult. Astept cu nerabdare sa vad cea mai tare si mai frumoasa galerie din Romania. : ok: /hello

vlad1607
9th May 2005, 13:40
Argesul e linisitit de acum...X :D

bobycox
9th May 2005, 16:57
Argesul e linisitit de acum...X :D


O sa vedeti voi cat de linistiti suntem noi, cand o sa veniti in ultima etapa la Pitesti.

Angelina Jolie
9th May 2005, 17:02
Castiga alb-violetii. Sau se termina egal.

Catalanul
9th May 2005, 17:06
care violeti ? :D bineinteles eu sunt convins ca POLI va castiga :) va fi un meci dar cu siguranta vom veni cu cele 3 puncte din Pitesti

be@
9th May 2005, 19:24
Bate POLI 2 - 0 :yeah:
Olaroiu vrea sa termine campionatul in fortza si sa ocupe locul 4 la final :)
Olaroiu viseaza cai verzi pe pereti !
Sa-si puna pofta in cui !Inaintea Nationalului NU VA TERMINA!

Tristan
9th May 2005, 20:11
care violeti ? :D bineinteles eu sunt convins ca POLI va castiga :) va fi un meci dar cu siguranta vom veni cu cele 3 puncte din Pitesti
Vezi ca in tur noi desi am jucat in portocaliu, am plecat cu 3 puncte de acolo. Asa ca nu m-ar deranja nici acum sa jucam in portocaliu

DaRk_Star
9th May 2005, 23:08
nu prea vad cum s-ar impiedica timisoara la pitesti,mai ales ca argesul nu prea se descurca asa de bine precum ar trebui pe teren propriu...cel mult un egal al pitestenilor,dar merg pe victoria violei din banat...

scuze concitadinilor,dar asta e...

Floryn007
9th May 2005, 23:44
Un meci destul de greu..dar F.C.Arges are moralul ridicat dupa victoria de la Brasov..eu zic ca va fi un 2-1 pt FCArges..Tanasa va marca cu siguranta.
Ultras-Viola va fi in peluza si va avea si o coregrafie speciala.Fi'ti cu ochii pe noi!

cuzmy
10th May 2005, 11:06
...coregrafie speciala!!!! Hahahaha! ...sa fim seriosi, cu 3 insi pe 5 randuri????

Tristan
10th May 2005, 11:25
Bravo mah.... pai asa putini nu am fost nici in tur la Timisoara. Ai vazut vreun meci dn retur al lui FC Arges?????? S-au schimbat multe pe la galerie.

bobycox
10th May 2005, 12:26
Cuzmy ,voi nici nu ar trebui sa vorbiti, pt ca daca nu era Stroe sa va dea locul in divizia B ,cred eu ca va desfintati demult (soarta Sibiului o aveati ). Asa ca voi ar trebui sa veniti cu benere prin care sa multumiti pt ca existati.

PS. Ve-ti avea o mare dezamagire sambata.

Poli1921
10th May 2005, 12:52
bobycox. Se pare ca mult timp o sa pltim pt acei 5 ani petrecuti in B. A fost cea mai neagra perioada din istoria violeta. Acum toti ne iau cu bragadiru, rocar si alte cele. Asta e! Insa ce reprezinta acei 5 ani intr-o istorie de 84 !!!! Doar cu rezultate si doar timpul va rezolva problemele astea!
Trebuie sa intelegeti ca echipele mari, (ma refer la numarul de suporteri), cele cu traditie, nu sunt lasate sa moara, (la fel cum va face Craiova in aceasta vara) cumpara loc, fuzioneaza eu mai stiu ce. Nu prea e corect dar asta e aceste echipe sunt adevarate fenomene sociale!!!

Carlos Gambino
10th May 2005, 13:02
PS. Ve-ti avea o mare dezamagire sambata.
Sunt sigur ca amenintarile tale, in forma in care au fost expuse, vor avea un foarte mare "impact" asupra noastra... :drak:

irriducibile_01
10th May 2005, 13:03
pai dak nu e corect atunci lasatzi-o mai moale !
shi numai acuzatzi in stanga shi dreapta !
la un moment dat shi umilintza e buna !
itzi da un punct de reper !

Poli1921
10th May 2005, 13:18
Ce naiba e normal in Romania?
ps: oricum frumos gestul argesenilor din vara lui 2000! Ca fost sau nu pe gratis nu mai conteaza acum!
Ce umilintza, echipa a doua a argesului sa ne dea locul in B! Timpul a trecut iar in prezent daca vrem cumparam Fc Arges! :)

irriducibile_01
10th May 2005, 13:29
cumparatzi , cumparatzi shi iar cumparatzi !

Sergio
10th May 2005, 14:39
Asta e sloganul lui dinamo cumva? :cool:

Eu sper ca nu v-om avea o dezamagire sambata. :happy

irriducibile_01
10th May 2005, 14:47
shi dunarea se va varsa tot in marea neagra .....

Tristan
10th May 2005, 14:48
In prezent daca vrem cumparam Fc Arges! :)

Siigur, cumparati tot voi, nu-i asa? pana una alta vedeti ca nu joaca Moldovan si Caramarin. Si fara ei nu o sa va fie chiar usor. Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca si Fundasii vostrii au demonstrat in ultima vreme o apatie care s-ar putea sa se continue si la Pitesti.

irriducibile_01
10th May 2005, 14:52
ma dar pana la urma urmei ce tot va e frica de echipa asta ???
mare mister ce-au facut ei ... au shi ei 4-5 rezultate dupa ceva vreme shi gata s-au trezit mare echipa !
a mai declarat unu anu trecut ca se bate la titlu shi cupa shi acuma echipa se duce in B.!
hai mai scutitzi-ma cu poli timishoara !!!

Sergio
10th May 2005, 14:54
Si Borcica al vostru zicea ca se antreneaza pt CL...sau de asta ai uitat? :cool:
Ce nu vei intelege tu e ca Poli impune respect in timp ce dinamo e hulita oriunde merge in tara. Iar respectul nu-l veti castiga in veci... :jerk:

Pt linistea pitestenilor, Cara reintra sambata iar in locul lui Moldo joaca Mansour. Asa ca mari schimbari nu sunt. Oricum la ce echipa avem si cu rezervele va batem. :P

irriducibile_01
10th May 2005, 14:59
tu m-ai vazut pe mine postand pe undeva ca dinamo merita sa joace in C.L. ???
am spus-o shi ma repet poate pricepe cineva : eu vorbesc in numele meu !!!
nu ma asociez cu persoane care n-au nimik in comun cu fotbalul decat banii !!!

Sinn Fein
10th May 2005, 14:59
O sa vedeti voi cat de linistiti suntem noi, cand o sa veniti in ultima etapa la Pitesti.

stai calm, ca punctele se vor duce la dinamo, ca si pana acum. dam puncte lui netoiu pt ca are jucatori la noi, dam lui rapid pt ca e copos mare afacerist in pitesti (l-am dat si pe coman tot lui). macar nu mai dam nimic stelei, ar fi fost bine daca reuseam si ceva rezultate bune contra lor.
iar la meciu cu Poli, bate Argesul, Poli e ca un balon de sapun, s-a umflat cateva etape si gata. mare minune sa nu intre la retrogradare in 2-3 ani daca BKP isi retrage banii.
si chiar ar fi frumos ca galeria lui Poli sa afiseze un MULTUMESC Argesului pentru ce am facut acum cativa ani.

Tristan
10th May 2005, 15:00
Ce optimism... Tu crezi ce spui? Vezi ca nu aveti chiar o forma de invidiat. Sunt constient ca jucam cu revelatia returrului poate, dar stai linistit ca poate il face Tase pe Canu copil de mingi si apoi ne baricadam si mai vorbim dupa.

Sergio
10th May 2005, 15:01
si chiar ar fi frumos ca galeria lui Poli sa afiseze un MULTUMESC Argesului pentru ce am facut acum cativa ani.
Fratilor, treziti-va la realitate. Erau altre vremuri, alti oameni, alta poveste. Daca va face sa va simtiti mai bine o sa afisam, nu ne costa mare lucru...

irriducibile_01
10th May 2005, 15:02
irlandezule , lasa-i tata sa se bucure acum cat au banii BkP , ca dupa iar o sa dispara marii intzeleptzi ai fotbalului !!!

Sergio
10th May 2005, 15:06
stai linistit ca poate il face Tase pe Canu copil de mingi si apoi ne baricadam
Stii cum e aia cu marmota...? :D

Partea cu baricadatul o cred... Doar il aveti pe Sorinaccio... :happy

ultravioletcanada
10th May 2005, 15:07
kokojanel cred ca are dreptate :headbang: tare mi-e ca o sa stam capra in fatza lui rapid si dinamo. m-as bucura sa nu fie asa, dar nu cred :mda:
cit despre respectele timisorenilor, le-am vazut acum vreo 2 ani la timisoara, cind galeria lor a scandat catre a noastra "tiganii". deh, civilizatie vestica, greu de priceput de catre "tigani", "mitici" sau "olteni". :D

irriducibile_01
10th May 2005, 15:10
normal ! ei sunt geniile omenirii ! nimeni nu-i poate pricepe !

Vi3rme_X
10th May 2005, 15:28
Hm...meci greu...dar pana la urma tot Fc Arges va cashtiga...sper sa fie o atmosfera placuta atat in teren cat si in tribune....cu totu` ca n`am nimik cu voi shi chiar va simpatizez nu uitati un lucru : ISTORIA VIOLA SUNTEM NOI

semmaka
10th May 2005, 15:37
Hm...meci greu...dar pana la urma tot Fc Arges va cashtiga...sper sa fie o atmosfera placuta atat in teren cat si in tribune....cu totu` ca n`am nimik cu voi shi chiar va simpatizez nu uitati un lucru : ISTORIA VIOLA SUNTEM NOI


Istoria Viola sunteti voi? :D :D :D :D :D Ce gluma buna. Mai gandeste-te!

Sergio
10th May 2005, 15:42
ISTORIA VIOLA SUNTEM NOI
Modestilor... Si voi imi sunteti simpatici, mama voastra de violeti. :D

Bancaru
10th May 2005, 16:14
Cum si Argesul e salvata dupa ce a batut la Brasov, din nou un meci fara implicatii la varf sau la subsol. Sper sa iasa un meci frumos
Fia, deja ce iti doresti tu este periculos. Eu imi doresc sa castige Poli, pentru ca Argesul sa fie nevoita sa traga tare cu dinamo. Lucru care este greu de crezut, dar... Fia, tu nu tineai cu Rapidul?
Cel mai misto ar fi asa: Inaintea meciului din ultima etapa, cel cu Argesul, Dinamo sa aiba nevoie de victorie la 4 goluri diferenta ca sa ia campionatul iar Argesul sa poata pierde meciul la cel mult 3 goluri diferenta sa se salveze. Atunci sa vad si eu cum isi mai face Niculescu norma si cum bat cainii la scorul preferat: Dinamo - Arges 4-0, Dinamo - National 4-0, Dinamo - Cluj 4-0.... Au mai fost si altele?

Floryn007
10th May 2005, 18:59
...coregrafie speciala!!!! Hahahaha! ...sa fim seriosi, cu 3 insi pe 5 randuri????
cuzmy ..stai tu linistit...ca nu o sa fim noi 3 insi pe 5 randuri..din aces retur galeria a fost reorganizata..au fost schimbati toti lideri..o sa vezi tu sambata..si pe noi..si coregrafia. :rosu:


Istoria Viola sunteti voi? :D :D :D :D :D Ce gluma buna. Mai gandeste-te!
semmaka hai sa facem o comparatie intre istoria lui Poli si istoria lui F.C.Arges...sa vedem diferenta! :rosu:

me
10th May 2005, 21:05
pentru a demonstra ca vor ceva de la sfarsitul de sezon poli ar trebui sa bata + daca tinem cont de spusele lui olaroiu ca nu-i va pastra pe toti dupa terminarea campionatului, cei care intra in teren vor trebui sa "demonstreze" ceva, sau macar o parte dintre ei..deci cred/sper in victorie timisoreana

Sergio
10th May 2005, 21:35
Iar ne batem in istorii? Astea nu tin de foame, prezentul conteaza.

Tristan
10th May 2005, 21:57
Voi va inflamati prea repede la niste victorii care intr-adevar au dat speranta. Dar voi credeti ca gata bateti tot, iar noi suntem asa ceva care nu poate fi luat in considerare. ati uitat scorul din tur?

Sergio
10th May 2005, 22:17
N-am uitat si va fi razbunat. :P

PS. Totusi sa nu uitam ce echipa aveam in tur si ce avem acum. :rolleyes:

Tristan
10th May 2005, 23:14
ultima afirmatie e valabila si pentru noi

Sergio
10th May 2005, 23:37
Pai voi ce ati facut? Tot la fel ca in tur sunteti, doar ca a venit Cartu.

esku
11th May 2005, 00:24
ce se agita lumea p`aici :evil: ........mai frana ma baietzi k nu suntetzi la maraton:rosu: .....3 puncte in contu` argesului dupa meciul de sambata shi voi va luatzi jukariile shi plecatzi akasa ;) ....la timisoara......macar vetzi vizita shi voi Orasul Lalelelor!
p.s.: stiu k am fost kam dur dar asta-i viatza! FC ARGES - POLI TIMISOARA 2-1 (respect pt galeria lu`poli--->superba) /hello

Tristan
11th May 2005, 01:24
Pai voi ce ati facut? Tot la fel ca in tur sunteti, doar ca a venit Cartu.

Jucam altceva decat jucam in tur. Si plus ca au venit Danciu si Costescu, chiar daca nu s-au ridicat la nielul asteptarilor.
Legat de galerie, si eu sunt de acord cu Esku. Superba. Golul lui Prepe din tur a picat in cele 10 minute in care voi nu ati scandat nimic, pentru ca erati suparati ca va batuse Dinamo 2 in cupa.

andreisf
11th May 2005, 01:31
Fratzilor voi iar visatzi
La Pitesti sa castigatzi? :rosu:
Poate ca avetzi valoare
Dar ce....Argesul n'are!?
Sambata vom castiga
VIOLA E BASTA :yeah:



...:::FORZA-VIOLA:::...
/OLE/

deep purple
11th May 2005, 04:44
semmaka hai sa facem o comparatie intre istoria lui Poli si istoria lui F.C.Arges...sa vedem diferenta! :rosu:

Pot sa-ti raspund eu.
Poli a fost infiintzata in 1920. Argesul cand s-a infiintat?
Bineinteles imi vei spune ca cea de acum nu are inca palmaresul vechii echipe, iar ca la inceputuri noi evoluam in alb-negru.
Atunci revin. Chinezul Timisoara era echipa alb-violeta infiintzata in 1916. 6 titluri consecutive, bla-bla-bla.
Totusi, cine a scris prima oara istoria alb-violeta?
Cu un Dobrin nu se face primavara!
De ce vorbiti despre chestii pe care nu le cunoasteti?

Ati avut o scoala de fotbal in anii 60-70 demna de apreciat, dar cele doua alb-violete isi vor masura puteriile sambata asta. Anul e 2005.


....macar vetzi vizita shi voi Orasul Lalelelor!

Am inteles ca se joaca la Pitesti, nu pe ArenA.

Sergio
11th May 2005, 08:19
Intr-adevar jucati altceva decat in tur. In tur erati pe la mijlocul clasamentului iar acum erati amenintati serios daca nu bateati la Brasov.

lol deep, si eu credeam ca se joaca pe Arena, cu atatea lalele pe acolo. :D

cip_81
11th May 2005, 08:42
Fia, deja ce iti doresti tu este periculos. Eu imi doresc sa castige Poli, pentru ca Argesul sa fie nevoita sa traga tare cu dinamo. Lucru care este greu de crezut, dar... Fia, tu nu tineai cu Rapidul?
Cel mai misto ar fi asa: Inaintea meciului din ultima etapa, cel cu Argesul, Dinamo sa aiba nevoie de victorie la 4 goluri diferenta ca sa ia campionatul iar Argesul sa poata pierde meciul la cel mult 3 goluri diferenta sa se salveze. Atunci sa vad si eu cum isi mai face Niculescu norma si cum bat cainii la scorul preferat: Dinamo - Arges 4-0, Dinamo - National 4-0, Dinamo - Cluj 4-0.... Au mai fost si altele?

Mai, baiatule, dar tu chiar esti batut in cap, nu ai habar nici de cele mai elementare notiuni.Afla, ca nu se ia in considerare (dupa disputarea ambelor meciuri, tur-retur) golaverajul, ci meciul direct...iar stiaua are avantajul asta, Dinamo putand marca si 40 de goluri ca tot nu i-o va lua in fata (iar daca nu va fi Steaua, ci Rapid, atunci pentru a se intampla ceea ce ai debitat pe acolo, ar insemna ca Dinamo sa invinga pe Rapid cu 2-1, numai ca in actuala situatie, Dinamo se va indeparta la 4 puncte de Rapid si cu asta rapid-ul spune adio titlului...asa ca, tot nu-ti iese).Daca n-ai inteles nici asa sa-mi spui...ma duc sa cumpar niste creta colorata si-ti fac niste desene pe asfalt, poate asa vei baga si tu ceva la cap'sorul ala, care desi e cat un dop iti mai sta si creierul lejer in el.

Iar ca sa ma refer la meci, Arges-ul va castiga, asa cum a facut-o si in tur, iar bancaru' sa-si bage unghia-n gat.

Tristan
11th May 2005, 09:36
Pot sa-ti raspund eu.
Poli a fost infiintzata in 1920. Argesul cand s-a infiintat?
Bineinteles imi vei spune ca cea de acum nu are inca palmaresul vechii echipe, iar ca la inceputuri noi evoluam in alb-negru.
Atunci revin. Chinezul Timisoara era echipa alb-violeta infiintzata in 1916. 6 titluri consecutive, bla-bla-bla.
Totusi, cine a scris prima oara istoria alb-violeta?
Cu un Dobrin nu se face primavara!
De ce vorbiti despre chestii pe care nu le cunoasteti?

Ati avut o scoala de fotbal in anii 60-70 demna de apreciat, dar cele doua alb-violete isi vor masura puteriile sambata asta. Anul e 2005.



Am inteles ca se joaca la Pitesti, nu pe ArenA.


Nu e cazul sa aduni palmaresul mai multor echipe: Chinezul+Ripensia+Poli+Poli AEK. asa daca vrei, poti sa aduni si palmaresul lui Milan cu cel al lui Inter, si Steaua cu Dinamo, ca oricum sunt din acelasi oras.
Cate particpari aveti in Cupele Europene (echipa actuala, pentru ca cea care a retrogradat in 1997 cred ca e prin B si are derby cu Midia)? Si atunci cum e cu istoria alb-violeta???
Si chiar si vechea Poli, cate titluri si cate participari in Cupele Europene are, comparativ cu FC Arges?
Dobrin nu e singura floare sa stii. Poate e singura pe care vrei tu sa o recunosti. Chiar in ultimii 10 ani am avut jucatori de nationala, care au adus faima Argesului : Barbu, Mutu, Nastase, Mara (cu toate ca era imprumutat), Neaga; pana si timisoareanul Codrea tot la noi s-a afirmat. Voi ce jucatori reprezentativi aveti in acest timp??? Caramarin si Coman????? Moldovan??????? sa fim seriosi. Nici macar Batranu sau Balace.

Nu fi asa sigur ca vorbim de lucruri pe care nu le cunoastem. Respect Ripensia (prima echipa profesionista din Romania) si Chinezul (6 titluri consecutive) - ca fapt divers insa, acestia nu au fost niciodata alb-violeti.
daca inainte de razboi sunteti superiori cu Ripensia, dupa sa stii ca noi am facut faima violeta. Voi sunteti intr-adevar campioni la peluza :ok: doar ca palmaresul vorbeste pentru noi!
Cat despre unde se joaca, Pitesti este orasul lalelelor, nu Amsterdam. Daca era vorba de Olanda ca "Tara Lalelelor", atunci inteleg. Dar cine stie, poate ai ramas cu sechele din tur cand am jucat in portocaliu si am luat cele 3 puncte :ok:
PS: Din cate stiu eu , Poli a fost infiintata de Traian Lalescu in 1921, nu in 1920. Ca sa vezi ca nu suntem asa nestiutori cum crezi tu

Carlos Gambino
11th May 2005, 12:07
Cate particpari aveti in Cupele Europene (echipa actuala, pentru ca cea care a retrogradat in 1997 cred ca e prin B si are derby cu Midia)? Si atunci cum e cu istoria alb-violeta???
Avem destule...oricum, mai mult decat alte echipe din div.A. In cazul in care nu ai aflat, palmaresul incepand de la 1920 incoace, e trecut in dreptul echipei FCU Poli Timisoara ! Adica, pt cei mai grei de cap: LA ACEA POLI CARE EVOLUEAZA IN DIV.A ! :yeah: Echipa lui Zambon din div.B, nu mai are nici o legatura cu Timisoara sau cu istoria clubului Poli Timisoara...a ramas doar numele.
Daca tot nu te-am convins, cauta la FRF si LPF...dar nu pe site-uri, pt ca alea nu mai sunt actualizate de ani de zile ! Suna acolo si intreaba... :cool:


Chiar in ultimii 10 ani am avut jucatori de nationala, care au adus faima Argesului : Barbu, Mutu, Nastase, Mara (cu toate ca era imprumutat), Neaga;
Da, intr-adevar ati scos cei mai "titrati" jucatori din istoria fotbalului romanesc": doi drogati(Neaga si Mutu), un betivan notoriu(Dobrin) si doi ilustri necunoscuti(Mara si Nastase)...singurul jucator din cei mentionati de tine, pe care-l respect si-l recunosc ca fotbalist, este Barbu. In rest mai bine taceai... :headbang:


Chinezul (6 titluri consecutive) - ca fapt divers insa, acestia nu au fost niciodata alb-violeti.
Ce vorbesti, straine ! :o: Ia mai informeaza-te si dupa aceea mai vorbim... :mda:

PS: Din cate stiu eu , Poli a fost infiintata de Traian Lalescu in 1921, nu in 1920. Ca sa vezi ca nu suntem asa nestiutori cum crezi tu
Aici e o mica problema...actele au fost inregistrate in 1920, dar din cauza birocratiei de la federatie, lucrurile s-au intins pana-n 1921 ! Iar acolo a ramas 1921...insa in acte figureaza 1920.
Asa ca nu sunteti chiar nestiutori...doar putin dezinformati... :D

bobycox
11th May 2005, 12:19
Avem destule...oricum, mai mult decat alte echipe din div.A. In cazul in care nu ai aflat, palmaresul incepand de la 1920 incoace, e trecut in dreptul echipei FCU Poli Timisoara ! Adica, pt cei mai grei de cap: LA ACEA POLI CARE EVOLUEAZA IN DIV.A ! :yeah: Echipa lui Zambon din div.B, nu mai are nici o legatura cu Timisoara sau cu istoria clubului Poli Timisoara...a ramas doar numele.
Daca tot nu te-am convins, cauta la FRF si LPF...dar nu pe site-uri, pt ca alea nu mai sunt actualizate de ani de zile ! Suna acolo si intreaba... :cool:


Da, intr-adevar ati scos cei mai "titrati" jucatori din istoria fotbalului romanesc": doi drogati(Neaga si Mutu), un betivan notoriu(Dobrin) si doi ilustri necunoscuti(Mara si Nastase)...singurul jucator din cei mentionati de tine, pe care-l respect si-l recunosc ca fotbalist, este Barbu. In rest mai bine taceai... :headbang:


Ce vorbesti, straine ! :o: Ia mai informeaza-te si dupa aceea mai vorbim... :mda:

Aici e o mica problema...actele au fost inregistrate in 1920, dar din cauza birocratiei de la federatie, lucrurile s-au intins pana-n 1921 ! Iar acolo a ramas 1921...insa in acte figureaza 1920.
Asa ca nu sunteti chiar nestiutori...doar putin dezinformati... :D



Vad ca ce nu-ti convine spui ca nu face parte din istoria lui Poli Timisoara. Ce sa cred ca atunci cand nu erati prin divizia A va retrageati prin HONOLULU sa va odihnti, sau va pregateati pt cupele europene cate 5-6 ani prin paduri , ca LEGIUNEA STRAINA ?
DEspre fotbalistii care i-ati scos voi in ultimii 20 de ani cred ca numai voi ii cunoasteti , ca va sunt prieteni de pahar intr-o bodega afumata de cartier.

PS. Sfatul meu e sa nu mai deschizi nicioadata subiectul asta , si sa va multumiti cu ceea ce ati fost , si cu bune si cu rele.

cuzmy
11th May 2005, 12:26
...chinezul, chiar au avut culori alb si violet!
Poli a trecut la aceste culori, doar pe la sf anilor 50

Tristan
11th May 2005, 12:35
Pai asa si eu pot sa zic ca singurul fotbalist pe care il recunosc de la voi e Contra. dar nu zic . Pentru ca spre deosebire de tine eu pot sa trec peste unele aspecte ale vietii lor, atata timp cat pe gazon se descurca. Cand noi trageam la uefa cu necunoscuti ca Nastase si Mara, voi ca rugati de Stroe sa va dea locul Daciei in B, sa nu aveti deplasari pe la Curtici :happy
Asa ca nu fa afirmatii de genul ca mai bine taceam .poate Mara si Nastase sunt necunoscuti pentru tine pentru ca la acea data pe tine te interesa mai mult lotul lui Extensiv Craiova sau al celor de la CSM Resita.

miril
11th May 2005, 12:42
Nu pot decat sa spun ca Dobrin este un fotbalist prea mare ca sa fie judecat pentru viata nesportiva. Din nefericire, multi fotbalisti romani, indiferent de club, duc o viata nesportiva, dar spre deosebite de mai toti, Dobrin juca fotbal de pe o alta planeta. Pe restul, d'abia ii suporta...gazonul.

inter
11th May 2005, 12:50
Hmmm , nedreapta si jenanta acea comparatie la adresa DOBRIN ! :rosu:

ce sa faci daca unii n-au avut in echipa lor asemena GENII! ii roade invidia (asta ca sa ma exprim elegant :evil: ).

24-DON
11th May 2005, 12:58
E adevarat ca molovan vrea la dinamo din vara????? Si ca vrem sa aducem 4 jucatori e la craiova, e la vara?

Carlos Gambino
11th May 2005, 13:04
Cand noi trageam la uefa cu necunoscuti ca Nastase si Mara, voi ca rugati de Stroe sa va dea locul Daciei in B, sa nu aveti deplasari pe la Curtici :happy
Asa ca nu fa afirmatii de genul ca mai bine taceam .poate Mara si Nastase sunt necunoscuti pentru tine pentru ca la acea data pe tine te interesa mai mult lotul lui Extensiv Craiova sau al celor de la CSM Resita.
Aaaa...acum mi-am adus aminte ! :rolleyes: Astia erau marii jucatorii, cu care ati "invins" Celta Vigo cu 7-0 ! :drak:
Hai sa-ti dau eu un nume de fotbalist...pt care sigura greseala, a fost ca a jucat fotbal in aceeasi perioada cu Hagi: Ioan Timofte.
Pe vremea cand acest jucator facea furori in Champions League, la FC Porto...voi nici nu stiati ca exista CL.
Si daca tot "suntem" ironici(aici il includ si pe bobycox), hai sa fim ironici pana la capat si sa va intreb si eu in calitate de chibitz: va place sa jucati cum va canta Dinamo ? Va simtiti bine in compania "selecta" a lui Netoiu ? Trebuie sa fie foarte interesant sa cunosti rezultatul meciului cu Dinamo, inainte sa inceapa...adica 0-4 ! :drak:

miril
11th May 2005, 13:13
CG, Inter mai are totusi o scapare. Sa...fuzioneze, nu el, ci...Stiinta.

Tristan
11th May 2005, 13:17
Celta a avut atunci o echipa puternica sa stii. la un an dupa acel meci ei au vandut jumate din echipa la cluburi importante, si cu fotbalstii ceilalti din lot i-a administrat unei echipe de care Timofte poate sa iti spuna mult mai multe decat mine, acelasi scor: 7-0 Benfica Lisabona.
P.S.: Inainte de meciul acela noi am batut Steaua cu 3-2 si apoi dinamo cu 2-1. asa ca asta era valoarea fotbalului romanesc atunci.
P.S. Doar nu vrei sa insinuezi ca Timofte a fost un fost un fotbalist mai mare ca Dobrin!!!!!!!!!!!!! Si ar fi culmea sa spui ca motivatia ar fi ca Timofte nu bea!!!!!! Indiferent de viata lui extrasportiva, Dobrin se confunda cu fotbalul nu numai argesan, dar si romanesc.

miril
11th May 2005, 13:19
...si nu numai.

Bancaru
11th May 2005, 13:33
Mai, baiatule, dar tu chiar esti batut in cap, nu ai habar nici de cele mai elementare notiuni.Afla, ca nu se ia in considerare (dupa disputarea ambelor meciuri, tur-retur) golaverajul, ci meciul direct...iar stiaua are avantajul asta, Dinamo putand marca si 40 de goluri ca tot nu i-o va lua in fata (iar daca nu va fi Steaua, ci Rapid, atunci pentru a se intampla ceea ce ai debitat pe acolo, ar insemna ca Dinamo sa invinga pe Rapid cu 2-1, numai ca in actuala situatie, Dinamo se va indeparta la 4 puncte de Rapid si cu asta rapid-ul spune adio titlului...asa ca, tot nu-ti iese).Daca n-ai inteles nici asa sa-mi spui...ma duc sa cumpar niste creta colorata si-ti fac niste desene pe asfalt, poate asa vei baga si tu ceva la cap'sorul ala, care desi e cat un dop iti mai sta si creierul lejer in el.

Iar ca sa ma refer la meci, Arges-ul va castiga, asa cum a facut-o si in tur, iar bancaru' sa-si bage unghia-n gat.

Cip iar dovedesti ca esti mai vitel decat o oaie(!). O sa-mi bag unghia in ... dupa care ti-o dau tie sa o mesteci, sa nu carecumva sa ajunga pe maini straine, sa faca voodoo cu ea.
E clar ca te roade piz..ma. Stai ca pe ace cand vine vorba de Dinamo. Sa nu se spuna ceva de ratatii tai ca sari ca ars. Mai bine du-te si bea o bere in cinstea lui Serea, pentru care, in corpore, Dinamo a varsat un buchet de lacramioare. SEREA REVINE...
In contiunuare sper sa castige Poli. Si o va face. Oricum Dinamo are victoria asigurata la FC Arges, ca si campionatul. La cati mancatori de ***** exista e de mirare daca nu il ia.

Carlos Gambino
11th May 2005, 13:41
@Pt argeseni Nu am nimic cu echipa voastra. Aveti oricum, mult mai multe realizari pe teren decat multe echipe din div.A...insa trebuie sa lasati ironiile ieftine gen:bragadirul, stroe, aek,fulgerul samd, pt ca nu-si gasesc rostul. Invatati sa respectati traditia unui oras cu o indelugata activitate fotbalistica...indiferent ca e vb de Poli, Chinezul, Ripensia, RAGMT, CAT sau CFR.
In ce priveste meciul cu voi, fie ca echipa mai buna sa invinga. :ok:
@Inter Adevarul doare, nu-i asa ? :drak:Si e BamBumBciu, nu Bambumciu... :drak:

inter
11th May 2005, 13:44
care adevar CG? ca n-ai citit regulamentul? :D

sau expresia aia de "arici pogonici" .. aveam pretentii ..:P

Carlos Gambino
11th May 2005, 13:46
sau expresia aia de "arici pogonici" .. aveam pretentii ..:P
Pai daca era o expresie de "arici pogonici", de ce n-ai lasat-o ? :drak: Oricum, eu eram "ariciul"... :drak:

cip_81
11th May 2005, 14:08
Cip iar dovedesti ca esti mai vitel decat o oaie(!). O sa-mi bag unghia in ... dupa care ti-o dau tie sa o mesteci, sa nu carecumva sa ajunga pe maini straine, sa faca voodoo cu ea.
E clar ca te roade piz..ma. Stai ca pe ace cand vine vorba de Dinamo. Sa nu se spuna ceva de ratatii tai ca sari ca ars. Mai bine du-te si bea o bere in cinstea lui Serea, pentru care, in corpore, Dinamo a varsat un buchet de lacramioare. SEREA REVINE...
In contiunuare sper sa castige Poli. Si o va face. Oricum Dinamo are victoria asigurata la FC Arges, ca si campionatul. La cati mancatori de ***** exista e de mirare daca nu il ia.

Eu refuz sa cred ca poti fi chiar atat de ......Ce faci acum, o dai la intors?Raspunde la obiect, nu-ti mai varsa gunoaiele pe aici, pezevenghiule.Chiar nu vad nici o logica in raspunsul pe care mi l-ai dat si ceea ce am spus eu...ma rog, daca atat te duce tartacutza, eu nu pot sa-ti cer mai mult.

ddpurple
11th May 2005, 14:42
Ca de obicei nu au astia loc de noi...se cearta 2 bucuresteni pe forum la arges-poli...hmmm...mi-e sila... :rosu: Acum urmeaza sa fiu injurat de cei 2 ca ce tupeu am avut sa ma bag in seama,nu? :D

miril
11th May 2005, 15:05
De ce sila, ddp? Pai Bancaru este, indirect, cu Poli, iar Cip "apara" Argesul. Discutiile pot fi usor colaterale cand se fac diverse afirmatii despre jucatorii mai vechi sau mai noi ai celor doua formatii. si ca sa fiu in topic, acest meci se poate termina cu orice rezultat, miza neexistand, de fapt. Este vorba despre doua echipe cu traditie, una cu ancore inca inainte de cel de al doilea razboi mondial, iar cealalta cu traditie facuta de magicianul Dobrin. OK? Si poate ne lepadam si de teoriile cu mitici si fara, caci...mitici sunt...peste tot.
Globalizare, bat-o vina!

Bancaru
11th May 2005, 15:28
Eu am spus ca vreau sa bata Poli pentru ca nu mi se pare normal ca Argesul, ca intotdeauna, sa isi ridice poalele in fata lui Dinamo. Eu am spus ce as vrea nu ce este posibil, iar cip a dus mana in cap precum cheliosul. Eu nu am stat sa fac niste calcule sa vad daca e posibil sa se intample supozitia mea. Lucru pe care BUNUL NOSTRU VECIN, SAM... pardon cip, nu le-a inteles. La ora asta este oaie. Si incaltata, pe deasupra. Ca multi altii. ADIO, DOMNULE CIP 81!...
@ddpurple cred ca ti-am raspuns si tie. Adica acum sper ca ai nteles de ce s-a ajuns aici. Sau nu e bine ca vreau sa castige Poli?

dragosblue
11th May 2005, 17:25
Eu am spus ca vreau sa bata Poli pentru ca nu mi se pare normal ca Argesul, ca intotdeauna, sa isi ridice poalele in fata lui Dinamo.
Daca dinamo va avea nevoie de victorie la Pitesti, indiferent de rezultatul cu Timisoara, va cistiga.

Altfel, cred ca Argesul poate cistiga pe bune cu Timisoara.

Bancaru
11th May 2005, 17:29
Probabil. Eu nu am stat sa fac calcule ca sa vad daca se poate ajunge in situatia ca Argesul sa aiba nevoie de exact punctele pe care ar trebui sa le cedeze lui Dinamo si poate si golurile necesare. De asta s-au si aruncat cainii la beregata mea. Dar asta as vrea sa fie. Si ca sa se poata ajunge cat de cat acolo trebuie sa bata Poli. Si nu numai. Asa cred eu ca trebuie sa fie normal. Sa iti aperi corect sansele.

ultravioletcanada
11th May 2005, 19:08
@Pt argeseni Nu am nimic cu echipa voastra. Aveti oricum, mult mai multe realizari pe teren decat multe echipe din div.A...insa trebuie sa lasati ironiile ieftine gen:bragadirul, stroe, aek,fulgerul samd, pt ca nu-si gasesc rostul. Invatati sa respectati traditia unui oras cu o indelugata activitate fotbalistica...indiferent ca e vb de Poli, Chinezul, Ripensia, RAGMT, CAT sau CFR.
alo, domnu, inainte de a cere respect, invata sa arati ceva respect :rosu: in nici un caz nu se poate numi respect modul in care ai clasificat fotbalistii argesului. iar despre faimosul timofte (care probabil bea numai lapte), cine l-a impiedicat sa se afirme afara? sau si acolo concura cu hagi? sau tie iti pare ca boavista era super echipa?
in orice caz, se pare ca vrei neaparat sa dovedesti ca "civilizatia vestica" cu care va laudati e de fapt doar o impresie a voastra :mda:

Tristan
11th May 2005, 19:24
Avem destule...oricum, mai mult decat alte echipe din div.A.
Dar nu mai multe decat FC Arges, cu care se facea acum comparatie le istorie.
Nu ai raspuns cate titluri de campioana are Poli, sau poate trebuie sa te documentzi, sa mai cauti prin arhiva pana le numeri pe toate.
FC Arges are 2, iti spun eu.


In cazul in care nu ai aflat, palmaresul incepand de la 1920 incoace, e trecut in dreptul echipei FCU Poli Timisoara ! Adica, pt cei mai grei de cap: LA ACEA POLI CARE EVOLUEAZA IN DIV.A ! :yeah: Echipa lui Zambon din div.B, nu mai are nici o legatura cu Timisoara sau cu istoria clubului Poli Timisoara...a ramas doar numele.
Daca tot nu te-am convins, cauta la FRF si LPF...dar nu pe site-uri, pt ca alea nu mai sunt actualizate de ani de zile ! Suna acolo si intreaba... :cool:

Incorect, USORULE DE CAP! Palmaresul e la Zambon, iar echipa lui din B are atata legatura cu istoria incat este persoana juridica infiintata in 1921 (su 1920, cum ziceti voi). S-a vorbit destul de mult despre preluarea palmaresului si ar trebui sa stii mai bine decat mine. De ce ar vrea atunci BkP sa cumpere echipa din B daca nu pentru palmares? Mai intreaba si pe alti timisoreni de pe forum. Uite un link de pe forumul vostru:

http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=4363



Pe vremea cand acest jucator facea furori in Champions League, la FC Porto...voi nici nu stiati ca exista CL.

Ei zau? Pe cuvantul tau? A jucat Poli in Champions League sau Timofte? Fii serios cu aere din astea de superioritate, "nu stiam ca exista CL"... Dar unde crezi ca traiam noi, pe Luna, sau tot in Romania ca si voi? (am mai auzit pe aici idei ca voi nu sunteti in Romania... PENIBIL! :ciocan: )



Si daca tot "suntem" ironici(aici il includ si pe bobycox), hai sa fim ironici pana la capat si sa va intreb si eu in calitate de chibitz: va place sa jucati cum va canta Dinamo ? Va simtiti bine in compania "selecta" a lui Netoiu ? Trebuie sa fie foarte interesant sa cunosti rezultatul meciului cu Dinamo, inainte sa inceapa...adica 0-4 ! :drak:
Nu zic ca nu au fost rezultate rusinoase. Dar spre deosebire de voi, care in ultimii 3 ani ati obtinut 0 (zero) puncte in intalnirile cu Dinamo, noi i-am mai invins la Pitesti in ultima vreme: un 2-0 in 2002/2003, un 2-1 in 2003/2004... Poate voi ati vrut si nu ati putut, dar tot 0 puncte sunt!



Aici e o mica problema...actele au fost inregistrate in 1920, dar din cauza birocratiei de la federatie, lucrurile s-au intins pana-n 1921 ! Iar acolo a ramas 1921...insa in acte figureaza 1920.
Asa ca nu sunteti chiar nestiutori...doar putin dezinformati... :D
E si un utilizator aici, Poli1921... In fine, 1920 sau 1921 conteaza mai putin o mica diferenta.


insa trebuie sa lasati ironiile ieftine gen:bragadirul, stroe, aek,fulgerul samd, pt ca nu-si gasesc rostul.
Arata-mi unde a pomenit vreun argesean de Fulgerul Bragadiru pe aici. Daca ti-ai tot spus-o altii, poate ti-a intrat in reflex. AEK este o particula din denumirea echipei aparute in 2002 in Divizia A, iar Stroe e cel care a cedat locul Daciei pentru Poli in Divizia B. Lucruri cat se poate de adevarate si palpabile!



Invatati sa respectati traditia unui oras cu o indelugata activitate fotbalistica...indiferent ca e vb de Poli, Chinezul, Ripensia, RAGMT, CAT sau CFR.

Ce te face sa crezi ca nu am respecta? Am pomenit de Chinezul si de Ripensia si de ce au facut echipele acestea ca sa vedeti ca si noi cunoastem si apreciem.
Mai bine ai face si tu sa respecti FC ARGES, pe Dobrin si alti jucatori de valoare afirmati la Pitesti! :rosu:

Poli Timisoara
11th May 2005, 19:36
Tristan.........esti inteligent rau.......sau vrei doar sa pari !!!

Carlos Gambino
11th May 2005, 19:43
alo, domnu, inainte de a cere respect, invata sa arati ceva respect

Daca ai fi binevoit sa citesti mesajele anterioare, ai fi observat ca nu eu am inceput cu ironiile... :rolleyes:


iar despre faimosul timofte (care probabil bea numai lapte), cine l-a impiedicat sa se afirme afara? sau si acolo concura cu hagi? sau tie iti pare ca boavista era super echipa?
Aici mi-am dat seama ca cine stau de vorba...cu un pusti. :sleep: In cazul in care nu ai stiut, am sa-ti spun eu:
-Ioan Timofte a evoluat la cel mai inalt nivel la FC Porto intre anii 1992-96, castigand 4 titluri de campion, o Cupa a Portugaliei si 3 Supercupe;
-Iar intre anii 1996-2001 a evoluat la Boavista Porto, cu care a si castigat un titlu de campion, o Cupa a Portugaliei si o Supercupa;



in orice caz, se pare ca vrei neaparat sa dovedesti ca "civilizatia vestica" cu care va laudati e de fapt doar o impresie a voastra
O impresie care observ ca "deranjeaza" pe zi ce trece tot mai multa lume ! :o:
Nah, ce sa facem...nu noi suntem "de vina" ca intruchipam perfectiunea ! :drak:

Carlos Gambino
11th May 2005, 19:59
Incorect, USORULE DE CAP! Palmaresul e la Zambon, iar echipa lui din B are atata legatura cu istoria incat este persoana juridica infiintata in 1921 (su 1920, cum ziceti voi). S-a vorbit destul de mult despre preluarea palmaresului si ar trebui sa stii mai bine decat mine. De ce ar vrea atunci BkP sa cumpere echipa din B daca nu pentru palmares?

Palmaresul e la noi...s-au incheiat ACTE OFICIALE in privinta asta ! Eu cand ti-am spus sa te interesezi la FRF si LPF, nu m-ai ascultat...vad in schimb ca-mi dai tot felul de link-uri irelevante ! :headbang:
BKP nu vrea sa cumpere echipa din B, a spus asta chiar Rosianu foarte clar...pt cine a avut urechi sa auda... :rolleyes:
Singurul aspect nerezolvat(inca), consta in achitarea sumei de bani care revenea lui Zambon, conform contractului...din cauza asta italianul inca forteaza echipa in div.B, pt ca nu si-a primit banii ! In momentul in care isi va primi banii, va pleca in Italia cu primul avion ! A spus-o cu guritza lui la un post local de televiziune...
In concluzie, iti recomand inca odata sa te informezi corect, inainte de a posta aberatii... :mda:

PS
Nu-ti mai raspund la restul gogosilor, pt ca sunt grabit ! :drak:

Tristan
11th May 2005, 20:02
Tristan.........esti inteligent rau.......sau vrei doar sa pari !!!
De ce sa vreau sa par inteligent? Ce dau vreun test si nu stiam?
daca din posturile mele ai tras prima concluzie, nu pot decat sa fiu de acord :D . Daca e ironie nu prea ii vad rostul. Oricum pentru evaluarea inteligentei sunt teste mult mai potrivite decat posturile :ok: (Raven de exemplu).

ultravioletcanada
11th May 2005, 20:35
Daca ai fi binevoit sa citesti mesajele anterioare, ai fi observat ca nu eu am inceput cu ironiile... :rolleyes:
ceea ce ai scris tu sint MAGARII, nu ironii

Aici mi-am dat seama ca cine stau de vorba...cu un pusti. :sleep: In cazul in care nu ai stiut, am sa-ti spun eu:
-Ioan Timofte a evoluat la cel mai inalt nivel la FC Porto intre anii 1992-96, castigand 4 titluri de campion, o Cupa a Portugaliei si 3 Supercupe;
-Iar intre anii 1996-2001 a evoluat la Boavista Porto, cu care a si castigat un titlu de campion, o Cupa a Portugaliei si o Supercupa;
ce sa facem, crestem si noi odata cu tara. apropo, nu crezi ca e cam putin pentru cei 80 de ani de istorie cu care va laudati?

O impresie care observ ca "deranjeaza" pe zi ce trece tot mai multa lume ! :o:
Nah, ce sa facem...nu noi suntem "de vina" ca intruchipam perfectiunea ! :drak:
Morala: ia-ti prietenul, care are un var, care are un vecin, care are un cumnat, si izolati-va voi frumusel in civilizatia voastra, si lasati-ne pe noi in "tigania" noastra. apropo, nu te simti "murdarit" scriind pe un forum lansat in bucuresti?

Carlos Gambino
11th May 2005, 20:40
Morala: ia-ti prietenul, care are un var, care are un vecin, care are un cumnat, si izolati-va voi frumusel in civilizatia voastra, si lasati-ne pe noi in "tigania" noastra. apropo, nu te simti "murdarit" scriind pe un forum lansat in bucuresti?
De ce ?! Si sa te las sa-ti fie dor de noi ?! :drak: Hai ca stiu ca tii la noi, dar nu vrei sa recunosti ! :drak: Stii tu...aceleasi culori, aceleasi tzeluri, blablabla... :drak:

PS
Apropos, nu ma simt "murdarit"...pt ca la noi se face baie zilnic... :drak:

ultravioletcanada
11th May 2005, 20:44
hai ma zau, asa as vrea sa-mi fie dor de tine... :evil:

p.s. probabil, ca acu ati avut apa din belsug, si oricum bega trece prin centru :ok:

esku
11th May 2005, 23:24
doamne ce se lupta lumea p`aici in palmarese.....shi cata smecherie pe capul unora care traiesc in "civilizatia vestica" (ex Carlos Gambino) :rosu: ..... adevarul e ca istorie alb-violeta apartzine celor de la FC ARGES (ce credeatzi ca zik poli? :D ) Va doare infrangerea din tur? Va cred ma baietzi.......dar asta e se mai intampla.... Au mai crescut paienjeni sub bara portzii unde a dat prepe gol in tur...sau sunt speriatzi shi sau mutat la cealalta poarta......dar lasa ca mai venim noi la timisoara sa mai dam jos nishte paienjeni! :drak: Nu va mai agitatzi :rosu: k orikum va batem.

andreisf
11th May 2005, 23:47
Chair de va vetzi supara
La Pitesti nu vetzi marca
Noi trei boabe va vom data
Se stie cine va marca:
Prepe,Tase si Sava
Luatzi-va gandul la 4
Poate vretzi campionatul :drak:
Nu va suparatzi pe noi
Noi n-avem nimic cu voi
Dar si voi venitzi,visatzi..
La Pitesti sa castigatzi!?



/hello ...:::FORZA-VIOLA:::... /hello

deep purple
12th May 2005, 06:05
Nu va mai agitatzi :rosu: k orikum va batem.

Acum, incerc sa fiu cat pot de neutru... nu prea am auzit timisoreni sa spuna ca le dam de nu le pot duce sau alte expresii ca cea de mai sus. Multi au spus ca e un meci deschis oricarui rezultat (inclusiv eu). Multi dintre voi vedeti deja meciul castigat ca doar sunteti net superiori ca valoare a lotului, nu-i asa?
Decat sa va legati de civilizatia altora, incercati sa o vedeti pe-a voastra. Nu miroase asa bine.
Istoria alb-violeta?
Cum am mai precizat. Chinezul era echipa alb-violeta cu sase titluri consecutive in palmares, castigate pe vremea cand lumea abia se pitea in zona ce azi se cheama Pitesti.
Poli a fost echipa studenteasca echipata in alb-negru. Dupa desfiintarea Chinezului, ei au preluat culoriile alb-violet pentru a duce traditia mai departe.
Voi de ce v-ati imbracat in alb-violet in '53? Va credeati timisoreni? :D :D :D
Sau ati gandit ca adolescentii din curtea scolii, care cred ca daca imbraca tricou cu Kobe de la Lakers pe spate, merg slam-urile pe banda rulanta.
Eu sa fiu in locul vostru nu as aminti nimic de culori.
V-ati legat de Timofte si am inteles ca din cunostintele vostre ar fi singurul de care ati auzit.
Ma intreb daca Rotariu sau Contra sunt sub nivelul colegului lor de generatie Barbu.
In vremea lui Dobrin, noi il aveam pe Dembo. A invatzat fotbalul la Timisoara, apoi a fost luat in armata la Bacau unde a inceput sa joace in Divizia A dupa care s-a reintors acasa la "Poli".
Dintre Dobrin si Dembo, ghiciti care are statuie la Guadalajara?
Veti spune ca nu a fost lasat sa joace. Bine! Atunci si eu pot spune ca Timfote a fost selectionat la nationala prima data intr-un meci cu Spania cand a dat un gol din voleu la prima atingere. De atunci nu s-a auzit de el la nationala, cu toate ca era om de baza la Porto cand Marele "the King" Hagi lupta pentru evitarea retrogradarii cu Brescia.
Daca voi n-ati auzit, nu inseamna ca n-a fost.

P.S. Bine ca n-ati amintit de Vladoiu. :D

Si ca mi-ati amintit de Bragadiru, Rocar si alte chestii din astea. Ce va spune numele de Dinamo Pitesti? Ca Dobos, ca si Sechelariu au bagat adanc mana in buzunar pentru locul din A. Voi ce-ati dat pe Dinamo B, fosta Ciocanul Bucuresti?
Vedeti, nici un timisorean nu v-a amintit de asta cu toate ca ati sarit calul si ati fi meritat.
Invatati sa apreciati si apoi dati-va drumul la gura. Riscati sa ajungeti ca Inter care nu demult ne spune noua timisorenilor:


observ ca suporterii echipei din Bragadiru se i-au de Stiinta
bey copii sunteti "muci" apucati-va de altceva

Textul este reprodus de la
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2573&page=36&pp=15

iar cand l-am recitit acum cateva zile radeam cu lacrimi.
Nu sunt eu religios, dar D-zeu chiar ca nu bate cu parul.

miril
12th May 2005, 09:39
Dembo impune respect dar Dobrin apartine altei planete. In rest, doua echipe cu traditie si palmares. Si atunci, de ce atata cearta?

cuzmy
12th May 2005, 11:25
...pentru ca unii pitesteni cred ca in trivale joaca barcelona si nu fc arges!!!!!

esku
12th May 2005, 11:43
hai k vedem noi sambata kare va fi mai bun.....FC ARGES sau POLI? eu zic k FC Arges se va impune, greu dar se va impune. Deep purple, nu am voie sa-mi exprim parerea? Nu a contestat nimeni valoarea superioara a lotului vostru! In ceea ce priveste palmaresul, ambele echipe au o istorie bogata!


p.s.:stiu k avetzi cosmaruri cu golul lui Prepe din tur, dar asta e.....se mai intampla :drak:

andreisf
12th May 2005, 12:01
Fratzilor...lasam versurile la o parte...dar nu avetzi nici o sansa sambata! Pacat ca vetzi veni degeaba pana la Pitesti... sau nu degeba.. cum spunea si Esku ..vetzi vizita Orasul Lalelelor :D Nu o zic cu rautate.. si voi avetzi un oras foarte frumos! Daca stati acasa, va vom trimite noi poze... ca e drumul lung!


P.S. Deep Purple Lasa-neeeeee lasa-neeeeee ca ne-ai plictisittttttttt!

Tristan
12th May 2005, 12:33
@ deeppurple Timofte II a fost un jucator bun care intr-adevar ar fi trebuit sa apara mai mult in echipa nationala. Dembrovschi nu are statuie la Guadalajara, a fost doar o intentie a organizatorilor, care nu au materializat-o pana la urma. Dobrin merita insa o statuie pentru tot ceea ce a facut in fotbalul romanesc - a fost un geniu pe gazon! Iar daca negi asta, habar nu ai de fotbal!

deep purple
12th May 2005, 13:52
Dobrin merita insa o statuie pentru tot ceea ce a facut in fotbalul romanesc - a fost un geniu pe gazon! Iar daca negi asta, habar nu ai de fotbal!

N-am negat niciodata valoarea lui Dobrin. Din cate imi amintesc chiar eu l-am pomenit primul. Am vrut doar sa arat ca totul poate fi privit si din alt unghi. Fiecare isi vede propria ograda cea mai curata si mai crede ca lumea de trece pe strada moare de invidie.
andreisf, daca aceste discutii sunt prea dure pentru tine eu zic sa revii mai tarziu pe acest forum. Peste 10 ani, zic eu!

In rest, sunteti absolut liberi sa va exprimati parerea. De aia forumul asta e asa animat. :D

ultravioletcanada
12th May 2005, 15:35
...pentru ca unii pitesteni cred ca in trivale joaca barcelona si nu fc arges!!!!!mai degraba pentru ca unii timisoreni cred ca echipa lor e mai tare ca ac milan (inclusiv la istorie) :D

Carlos Gambino
12th May 2005, 15:56
unii timisoreni cred ca echipa lor e mai tare ca ac milan
Cand ma gandesc ca o echipa din Timisoara, e singura echipa din Romania care a eliminat A.C.Milan.... :rolleyes:

Alex_Pit
12th May 2005, 16:04
Hai gata cu vrajeala aveti un lot imbatranit o sa va demonstreze FORZZA VIOLA cum sta treaba in regiunea Argesului
Scurt 2-0 si plecati acasa o sa va mai trimitem si ceva poze
Ultras-Viola & FORZZA VIOLA

semmaka
12th May 2005, 17:12
Ce o sa plangeti maine mai pitestenilor. :drak: :drak:

Tristan
12th May 2005, 17:31
@deeppurple: Sa stii ca am mai auzit si de Rotariu si de Contra dar si de Vlaicu sau de Varga. Daca nu i-am amintit nu inseamna ca nu am auzit de ei. Dar voi l-ati dat exemplu pe Timofte si posturile noastre s-au referit exclusiv la el tocmai din acest motiv
@semaka: Meciul este poimaine dar sigur ca vom plange. De fericire!

Clau_Man
12th May 2005, 18:26
Meci dificil dar nu imposibil de catigat. Daca baietzii nostri se vor mobiliza si Tase si Bilasco vor concretiza ocaziile de gol cu sigurantza vom castiga pentru ca echipa din Pitesti are un joc in faza defensiva mai bun. Respect Timisoara dar ganditzi-va si voi unde era echipa voastra acum daca nu veneau acesti investitori.
Si inca un lucru: cati jucatori din primul 11 al lui Poli au invatzat fotbal in Timisoara deci joaca si cu sufletul pentru echipa?

Ultras Viola va fi in peluza si va sustina echipa ca in tot acest retur de campionat!

litza
12th May 2005, 22:36
Daca Poli bate o va face la diferenta de 1 gol,dar cred ca va fi un meci egal

Poli Timisoara
12th May 2005, 22:40
Acum, incerc sa fiu cat pot de neutru... nu prea am auzit timisoreni sa spuna ca le dam de nu le pot duce sau alte expresii ca cea de mai sus. Multi au spus ca e un meci deschis oricarui rezultat (inclusiv eu). Multi dintre voi vedeti deja meciul castigat ca doar sunteti net superiori ca valoare a lotului, nu-i asa?
Decat sa va legati de civilizatia altora, incercati sa o vedeti pe-a voastra. Nu miroase asa bine.
Istoria alb-violeta?
Cum am mai precizat. Chinezul era echipa alb-violeta cu sase titluri consecutive in palmares, castigate pe vremea cand lumea abia se pitea in zona ce azi se cheama Pitesti.
Poli a fost echipa studenteasca echipata in alb-negru. Dupa desfiintarea Chinezului, ei au preluat culoriile alb-violet pentru a duce traditia mai departe.
Voi de ce v-ati imbracat in alb-violet in '53? Va credeati timisoreni? :D :D :D
Sau ati gandit ca adolescentii din curtea scolii, care cred ca daca imbraca tricou cu Kobe de la Lakers pe spate, merg slam-urile pe banda rulanta.
Eu sa fiu in locul vostru nu as aminti nimic de culori.
V-ati legat de Timofte si am inteles ca din cunostintele vostre ar fi singurul de care ati auzit.
Ma intreb daca Rotariu sau Contra sunt sub nivelul colegului lor de generatie Barbu.
In vremea lui Dobrin, noi il aveam pe Dembo. A invatzat fotbalul la Timisoara, apoi a fost luat in armata la Bacau unde a inceput sa joace in Divizia A dupa care s-a reintors acasa la "Poli".
Dintre Dobrin si Dembo, ghiciti care are statuie la Guadalajara?
Veti spune ca nu a fost lasat sa joace. Bine! Atunci si eu pot spune ca Timfote a fost selectionat la nationala prima data intr-un meci cu Spania cand a dat un gol din voleu la prima atingere. De atunci nu s-a auzit de el la nationala, cu toate ca era om de baza la Porto cand Marele "the King" Hagi lupta pentru evitarea retrogradarii cu Brescia.
Daca voi n-ati auzit, nu inseamna ca n-a fost.

P.S. Bine ca n-ati amintit de Vladoiu. :D

Si ca mi-ati amintit de Bragadiru, Rocar si alte chestii din astea. Ce va spune numele de Dinamo Pitesti? Ca Dobos, ca si Sechelariu au bagat adanc mana in buzunar pentru locul din A. Voi ce-ati dat pe Dinamo B, fosta Ciocanul Bucuresti?
Vedeti, nici un timisorean nu v-a amintit de asta cu toate ca ati sarit calul si ati fi meritat.
Invatati sa apreciati si apoi dati-va drumul la gura. Riscati sa ajungeti ca Inter care nu demult ne spune noua timisorenilor:



Textul este reprodus de la
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2573&page=36&pp=15

iar cand l-am recitit acum cateva zile radeam cu lacrimi.
Nu sunt eu religios, dar D-zeu chiar ca nu bate cu parul.


PENTRU CEEA CE AI SCRIS AICI "DEEP PURPLE" MERITI RESPEKT PE VIATA !!!
FARA CUVINTE.....

ce_bine_e
12th May 2005, 23:01
castiga poli! poli timisoara

be@
12th May 2005, 23:14
HAI FC ARGES !!!!
DATI-LE PESTE NAS INCREZUTILOR ASTORA !!!

ce_bine_e
12th May 2005, 23:16
da aici asa e sunt prea increzutzi:)

deep purple
13th May 2005, 01:26
Respect Timisoara dar ganditzi-va si voi unde era echipa voastra acum daca nu veneau acesti investitori.
Si inca un lucru: cati jucatori din primul 11 al lui Poli au invatzat fotbal in Timisoara deci joaca si cu sufletul pentru echipa?

Daca nu veneau investitorii, pleca Nicolita si venea Paleacu... si... atat.
Echipa se lupta pentru evitarea retrogradarii pana la finalul returului. Asta o recunoaste si cel mai inflacarat si mai tanar suporter "Poli".
La intrebarea cu jucatorii formati de Timisoara:
Batranu, Contra, Zimmerman, Naidin, Velcea, Paleacu.

Carlos Gambino
13th May 2005, 10:53
HAI FC ARGES !!!!

Si Argesul, be@ ?! :o: Ce suflet mare !... :drak: Am auzit ca FEPA '74 Barlad cauta suporteri....nu te bagi ? :drak:

ultravioletcanada
13th May 2005, 20:49
sper ca miine sa fie un meci spectaculos, si cel mai bun sa cistige. imi aduc aminte ca o partida fcarges-poli a fost una din cele mai spectaculoase meciuri la care am asistat. era in '85 sau '86 in decembrie, in trivale, si in minutul 25 era 3-0 pentru poli. pina la pauza a devenit 3-2, pentru ca in final argesul sa cistige cu 4-3, lucru care parea absolut imposibil dupa ce poli avuses 3-0.
oricum, de un lucru pot fi sigur. miine pe stadion, vor fi doar doua culori: alb-violet :ok:

DaRk_Star
13th May 2005, 22:05
oricum, de un lucru pot fi sigur. miine pe stadion, vor fi doar doua culori: alb-violet :ok:

da,dar galeria lui poli va fi mult mai numeroasa decat cea a argesului..cel putin asa cred...
parca iar vad:aia din galerie de la argesul nu se aud intre ei din cauza scandarilor fanilor lui poli,care sunt la aproape 150 de metri distanta,tocmai in partea opusa a stadionului,langa tabela...
eh,are si argesul galerie,si aia impartita in 2 grupuri...:)

ultravioletcanada
13th May 2005, 22:29
grija aia te maninca pe tine? :evil: cum era chestia aia? 1000 de ultrasi batuti de 10 bodyguarzi? :P

Floryn007
13th May 2005, 23:37
da,dar galeria lui poli va fi mult mai numeroasa decat cea a argesului..cel putin asa cred...
parca iar vad:aia din galerie de la argesul nu se aud intre ei din cauza scandarilor fanilor lui poli,care sunt la aproape 150 de metri distanta,tocmai in partea opusa a stadionului,langa tabela...
eh,are si argesul galerie,si aia impartita in 2 grupuri...:)

DaRk_Star..dak nu stiai galeria lui FCArges s'a reorganizat din acest retur.au fost schimbati toti lideri...nu mai este impartita in 2 suntem mai numerosi..adik dak te mai uiti si tu pe la meciurile lui FCArges..o sa iti dai seama.

andreisf
14th May 2005, 00:06
Sambata vom castiga
Batem Timisoara.....
Craiova s-a dus in B
Iar noi dam petrecere...
La la la la la la la la la :evil:

esku
14th May 2005, 01:04
Maine in PELUZA NORD vom fi,
Vom striga ANTI POLI
Shi vom arata la lume
Ca suntem unici in lume!!!


VIOLA E BASTA!!!!!

p.s.:atentzie la coregrafie pregatita de galeria pitesteana!

deep purple
14th May 2005, 01:11
p.s.:atentzie la coregrafie pregatita de galeria pitesteana!

Sa-nteleg ca CVUCS va avea multe de invatzat?

baez
14th May 2005, 03:45
scoate AEK-ul 1 punct, sa nu uitam POLI Timisoara e in alta divizie, remember :cool:
incetati cu confuziile :mda:
p.s. ati mai auzit ceva de Rocar? dar de Fulgerul Bragadiru?
p.s.2.- inca o echipa din Bucuresti in primele 6. culmea e ca o sustine toata fruncea (din buric)

baez
14th May 2005, 03:48
Si Argesul, be@ ?! :o: Ce suflet mare !... :drak: Am auzit ca FEPA '74 Barlad cauta suporteri....nu te bagi ? :drak:
bambino, vezi ca Ripensia cauta lustruitor de marmura, asta in caz ca scufunzi Poli cu AEK :jerk:

THE HUN
14th May 2005, 04:33
Poli poate sa scoata un rezultat bun la Pitesti,cu putina concentrare si noroc este o tinta realizabila.Dar daca privesc meciul de sus ar putea foarte bine sa piarda meciul.Cat priveste istoriile celor doua cluburi sa lasam la latitudinea celor abilitati sa hotareasca chestia asta,noi sa vorbim mai mult despre fotbal si meciul de maine. Forzza Poli

dlgicu
14th May 2005, 05:12
Acum, ca Argesul este practic salvata de la retrogradare, sper ca Sorin Cartu ii va pune pe fotbalistii pitesteni sa arate si ceva fotbal. Astept de asemenea ceva spectacol si in tribune, mai ales din partea galeriei Ultras Arges.

Si nu in ultimul rand, asa cum lui Vintila ii place sa spuna, fie ca cei mai buni sa invinga, iar la sfarsit el sa fie cel care se bucura ;)

P.S.: The Hun, te aprob in tot ce ai scris mai sus si imi pare bine ca poli are si astfel de suporteri; postul tau a fost cel care m-a facut sa imi incalc obiceiurile si sa scriu ceva inainte de meci, pacat ca sunt foarte putini forumisti de acest fel pe aici.

giulestina
14th May 2005, 05:20
Victorie a pitestenilor cu 1-0 sau 2-1

E_C_D
14th May 2005, 08:10
Stie cineva cat costa biletele la meci sau e moka ?

TZEFERU
14th May 2005, 08:51
Daca Timisoara joaca "zburdalnic" bate....cel mai rau caz egal.

Carlos Gambino
14th May 2005, 10:21
vezi ca Ripensia cauta lustruitor de marmura, asta in caz ca scufunzi Poli cu AEK

Asa si ?!...Puneti ordine in ganduri si dupa aceea tasteaza...sau nu poti ?! :rolleyes: Ai fost pe la "zambareti" si ti-au gresit tratamentul ? :drak:

Alex_Pit
14th May 2005, 13:17
Sper ca astazi sa fie un meci frumos din partea celor doua formatii care impart aceleasi culori Alb-Violet Forzza VIola &Ultras-Viola Alex_Pit No.1

esku
14th May 2005, 13:21
Stie cineva cat costa biletele la meci sau e moka ?

20.000-elevii, studentii shi pensionarii (dar s-au cam terminat);)
40.000-intrarea genrala
60.000-Tribuna Oficiala
100.000-Loja

be@
14th May 2005, 13:38
CALLATIS MANGALIA-POLI TIMISOARA 5-0 !

:happy :happy :happy :happy :happy

Andrei_Cristea
14th May 2005, 16:17
/hello /hello /hello /hello Arges 0-1 Poli Timisoara Parerea mea dar oricum meciul este foarte greu, nu joaca moldovan si as zice un 1-0 chinuit ( PAREREA MEA ) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tristan
14th May 2005, 16:52
@Carlos Gambino Sa stii ca am cautat si am mai gasit un rezultat de 7-0. Al vostru in compania celor de la sporting Lisabona. Asa ca daca tot ti-a ramas in minte rezultatul nostru cu Celta, puteai sa incepi cu al vostru, ca oricum a fost in 1990. Cat despre Istoria Viola, daca ziceti ca sunteti voi, atunci cu siguranta retrogradarea in C din 2002 cu -8 puncte este o pate pe aceasta istorie.
@deeppurple : Dinamo B nu are nici o legatura cu FC Arges. Noi ne-am infiintat sub denumirea de Dinamo Pitesti, dar Dinamo B a fost o echipa plimbata pe la Brasov, Cluj si bacau, nicidecum pe la Pitesti.

ddpurple
14th May 2005, 18:25
Se pare ca meciul se indreapta spre un 0-0 urat...

THE HUN
14th May 2005, 19:09
CALLATIS MANGALIA-POLI TIMISOARA 5-0 !

:happy :happy :happy :happy :happy
Esti fericit cand vezi ca orice ce se numeste Timisoara sufera ,iti provoaca chiar orgasm.Pe tine doar pamantul galben te mai salveaza de aceasta boala.

THE HUN
14th May 2005, 19:29
@Carlos Gambino Sa stii ca am cautat si am mai gasit un rezultat de 7-0. Al vostru in compania celor de la sporting Lisabona. Asa ca daca tot ti-a ramas in minte rezultatul nostru cu Celta, puteai sa incepi cu al vostru, ca oricum a fost in 1990.
Da,Tristan, ai dreptate Poli a pierdut cu 7-0 la Lisabona dar totusi a parasit competitia cu fruntea sus invingand la Timisoara cu 2-0, am fost la meci si daca la pauza era 4-0 era putin dupa ce polistii au ratat 7-8 ocazii de a inscrie.Totusi Timisoara este singura echipa din Romania care nu a pierdut nici un meci pe teren propriu in cupele europene si a jucat cu Real Madrid,Atletico Madrid,Sporting Lisboa,Celtic Glasgow s.a.m.d.Dar asta e istorie si ar fi mai bine sa ne ocupam mai bine de prezent si sa discutam mai mult despre fotbalul actual.

miril
14th May 2005, 20:26
Nici eu nu sunt de acord cu obsesia lui be@, dar Hun-ule, te stiu ponderat, nu se face sa te exprimi in felul acesta.

THE HUN
14th May 2005, 23:26
Poate m-a luat valul prea tare si am judecat-o in stil american adica 'good enough" ,dar ma inerveaza astia care se baga singuri in seama.Erau discutii intre suporterii timisoreni si argeseni despre meci si el o da ca-i "happy" ca o echipa ce are in continut cuvantul Timisoara a pierdut la Mangalia.Macar daca ar fi fost un suporter pitestean care posta chestia aceea dar poate o fi si Argesul pe lista lui Be.

Tristan
14th May 2005, 23:53
Am facut referire la meciul acela ca sa vedeti ca si voi nu aveti pete. Cat despre fotbalul actual, astazi a fost un meci echilibrat,Poli a dominatin prima repriza la mijloc dar steril, atacantii s-au pierdut in fata lui M.Radu si Marincau, doar Coman si Caramarin l-au incercat pe Vintila cu suturi de la distanta. In repriza a doua am echilibrat jocul si spre deosebire de Poli care mai mult a plimbat mingea pe la mijlocasi , iesirile noastre pe caontraatac l-au surprins pe Balace destul de avansat. Pacat ca atacantii nostrii nu au fost mai inspirati. Pana la urma insa scorul a fost unul echitabil.

THE HUN
15th May 2005, 00:31
Nu am vazut meciul dar am urmarit desfasurarea lui pe site-ul prosport si acolo am vazut ca timisorenii domina si cam atat.

IlMILAN
15th May 2005, 12:28
Nici eu nu sunt de acord cu obsesia lui be@, dar Hun-ule, te stiu ponderat, nu se face sa te exprimi in felul acesta.

Mirile...obsesie e putin spus...dar nah treaca de la noi.

Cat despre meci , tipic pt div A, daca nu mai batai de cap cu retrogradarea de ce sa mai jucam fotbal. Valabil pt ambele echipe.

Pt Violetii lui Dobrin: mah iarasi s-au auzit numai timisorenii in tribune si crainicul vostru :D

P.S Ca peste tot daca nu e un obiectiv la mijloc, culorile nu se "scuipa" ...mai bine zis nu se omoara cu firea. :mda:

miril
15th May 2005, 12:57
Off-topic, Be@ ii fatuca buna, dar s-a ofticat ca i-am pierdut la voi pe "bancari", lucru care o sa-i treaca, cu timpul, fiind...o tanara speranta...progresista. Si cand ma gandesc ca ori noi, ori voi am fi putut lua titlul cu echipele "imbunatatite". Pacat ca nu sunteti din Regie sau un alt cartier apropiat sau ca noi nu suntem Progresul...Timisoara, ca pe vremuri, caci stofa, buna, de suporteri exista de ambele parti, la voi in numar...inmiit. Ca asa-i in sport!

be@
15th May 2005, 13:16
Mirile...obsesie e putin spus...dar nah treaca de la noi.

Omule,poate n-ai observat,dar eu am facut comentarii si la adresa stelei si a lui dinamo,nu numai a politehnicii tm. Si ai vazut ca m-am legat si de fanii Politehnicii Iasi,fii pe pace!!!Am sa spun mereu ceea ce cred! Nu m-i se pare normal cum ati ajuns in divizia A si cum ati cumparat palmaresele,si cu asta ,basta !
Si ce ati vrea acum,sa va iubesc ? Tu ce crezi ca simt oltenii pentru dinamo?Ce conteaza ca-i duce Netoiu la dinamo,ca doar i-a cumparat,nu?
Oricum,am vorbit cu Olah si nu fiti chiar asa de siguri ca vine la voi !Mai ramane de discutat!
Si,daca nu v-ati prins,mie cateodata imi place sa va sacai.....cum a fost cu acel 5-0!

IlMILAN
15th May 2005, 13:42
Ma Be@ ce nu intelegi tu e ca in RO e posibil orice.
Zambon a distrus Poli Timisoara de care multi faceti misto. La fel cum o distruge Dinel pe Stiinta. Degeaba afiseaza ei banere ca vor onoare si alte alea ca degeaba, autoritatile locale vor banii de pe bilete si vor cumpara loc pt prima echipa, urmand sa faca pe plac suporterilor si sa recupereze palmaresul. Nu is ei prosti sa dea cu piciorul la banii ce circula in Div A.Multi , putini, buni rai circula , iar daca circula si prin ograda ta e bine.

Sa revenim la Poli. Episodul Zambon nu era posibil daca in RO era o legislatie bine conturata.Orice asa zis vestic e numit investitor si poate cumpara si distruge orice. Zambon face parte dintr-un grup de investitori care nu sunt deloc iubiti prin Banat. Mai sunt altii de aceeasi natie cu el, scursuri refuzate prin vest care vin si-si fac de cap cu valorile noastre. Sa lasam clubul Poli, suntem aproape "mancati" aici in TM de faptul ca ne cumpara astia terenurile si proprietatile imobiliare la preturi de nimic,si cu bani nu tocmai curati, vanzandu-le cu accize de occident. De suferit suferim noi tinerii care vrem sa ne facem un rost si suntem nevoiti sa facem imprumuturi astronomice pe la banci pt niste proprietati care poate nu valoreaza nici pe jumatate.
Asa ca lasa-ma cu corectitudinea promovarii si alte alea....ce vroiai sa sustinem niste "acte in proprietatea lui Zambon" ? Tu nu te-ai gandit de ce a mutat pe Poli Timisoara in seria C1? tocmai pt a forta mana celor de aici sa rascumpere palmaresul. Pt ei sunt doar niste acte, si atat.
La fel o sa pateasca si oltenii, daca nu se destepta la timp. Ce e mai rau pt ei e faptul ca Dinel e oltean, asta cred ca doare si mai tare.
Cat despre Dinamu si Steaua , cu aceleasi practici traiesc de la infiintare (direct in DIV A ) si pt aia o duc bine mersi.
Ceea ce conteaza din punctul meu de vedere e prezentul si corectitudinea. Sper ca Poli sa joace toate meciurile pe teren , iar daca cei din BKP sunt vinovatii pt furturi si alte alea sa stea dupa gratii, insa Becali(toti)Copos, Borcea si restul trebuiau demult sa le incalzeasca locul in celule.
Zicea un timisorean ca Rosianu , Dobos si restul macar ne scutesc de perle pe la TV. Altii nu prea au loc de noi . Daca s-ar da titlul dupa declaratiile din presa date de presedinti , Poli si National s-ar lupta pt titlul de campiona. Restul nu fac decat un circ eftin.

be@
15th May 2005, 14:01
Bine,mai.....Uite,eu promit ca o s-o las mai moale ...ok?
Dar puneti-va si voi un pic in situatia noastra....sa ti se ia cei mai buni jucatori,ce-ati simti?
Pe mine ma doare inima...Om fi noi putini suporteri,dar sa stiti ca iubim foarte mult acest club si ne doare ce se intampla.La vara o sa inceapa din nou,pot sa jur!
E posibil sa plece Olah,McKain (practic cei mai buni jucatori ai nostri),Chihaia,si cine mai stie cine....

IlMILAN
15th May 2005, 14:18
Ma stai calm ca de picat nu picati , si cu putin noroc (adica sa ocoliti pana in finala Dinamu) poate luati si CUPA :D
Are Gino grija, nu e baiat prost, daca ar veni careva cu bani ai vedea ca are stofa de manager. Chiar ma gandeam ce antrenor o sa puna in locul lui Olaroiu, si uite ca nu pus un handicapat, stie cel putin sa citeasca CV-urile, e un lucru bun.

Te bucurai daca plecau toti cei ce au venit la Poli la Stiaua ,Dinamu , sau la saracul de Coposel?

Vulturul
15th May 2005, 14:20
Pt Violetii lui Dobrin: mah iarasi s-au auzit numai timisorenii in tribune si crainicul vostru :D

IlMILAN, te inseli! Rau de tot! Galeriile au fost egale si k numar si k scandari. Daca tu ai observat altceva la televizor, eu iti spun ce am vazut pe stadion. Intreaba pe cineva care a fost la meci!!!

Inregistrare cu sonor nu am k sa iti arat k e adevarat ce spun, dar uite o poza cu galeria noastra, coregrafia si mesajul!

miril
15th May 2005, 14:24
Be@, este bine ca ai promis moderatie, timisorenii fiind mai degraba prieteni decat dusmani. IlMilan, Gino este cel mai bun presedinte din Divizia A, chiar miscarea de trecere a "bancarilor" la Timisoara a fost bine gandita de el si Olaroiu. Pacat ca Progresul ca si Timisoara nu se pot desfasura intr-un campionat corect, fara vreun amestec al mafiei ********ocomuniste. Atunci s-ar vedea valoare, iar provincia ar avea mai multe titluri de campioni, iar lumea ar veni in Cotroceni, ca pe vremuri, cu miile.

IlMILAN
15th May 2005, 14:29
Vulture , eu am zis ce am auzit la TV. Se poate sa ma insel , astia de la National tin cu noi si ne lauda pe unde ne prind :D , si or fi pus microfoanele langa peluza noastra.:D

Lasand gluma la o parte , si ironiile cu istoria viola suntem noi, si de o parte si de alta, stau si ma intreb care e cauza ca aveti asa de putini specatatori acasa. Faptul ca spui ca nr de specatori intre cele doua tabere a fost egal , spune multe zic eu in defavoarea voastra. Aveti o explicatie pt ce se intampla? ati schimbat antrenorul, nu jucati foarte rau , nici foarte bine ( daca ati pune mai mult suflet cu granzii din capitala ar fi chiar ok) aveti si un palmares frumos, jucatori care nu-s chiar de lepadat ..ce se intampla de sunteti asa de putini? Am vazut ca preturile la bilete nu sunt foarte mari , noi de exemplu la peluza in TM platim 70.000 , desi nu ar fi rau sa fie mai scump la peluza decat la tribuna asa poate s-ar mai cerne treburile.

danmure
15th May 2005, 14:38
:))))))))))))))))))))))))))) auzi istoria viola suntem noi...ba ma faceti sa rad:)))))))))))))))))))))))

Vulturul
15th May 2005, 14:41
IlMILAN:
Eu vorbeam de galerii k au fost egale, nu de numarul de spectatori care inseamna altceva. Tu ai dreptate cand spui k ar trebui sa fim mult mai multi, dar asa e lumea la Pitesti, nu inghite deloc mediocritatea si se gandeste mereu la vremurile bune si nu foarte de mult cand se facea performanta. Atunci stadionul era plin si se faceau valuri care tineau multe ture.
Acum suntem in reorganizare la nivel de galerie si asta se simte zic eu, nu stiu cum vedeti voi. Mai e mult pana la ce am vrea noi, Ultras Viola. Vorbesc aici si de echipa, si de spectatori. Dar asa suntem noi, mergem incet si sigur, nu suntem atat de revolutionari k prin alte parti :)

Danmure:
s-a mai discutat asta pe aici, nu mai rade ca nu ai de ce, citeste intai tot si apoi mai vorbim

IlMILAN
15th May 2005, 14:45
Pai ce sa zic atunci BAFTA , mie personal chiar imi sunteti simpatici, exceptie fac meciurile alea in care mergeti in vacanta, dar asta e div A, la toate echipele apar astfel de meciuri dintr-un motiv sau altul, dar nu asta conteaza.

Fiti insa putini mai atenti cu mesajele alea ca mai erau unii cu cei mai cei dintre romani....:)

Vulturul
15th May 2005, 15:19
Fiti insa putini mai atenti cu mesajele alea ca mai erau unii cu cei mai cei dintre romani....:)
O sa avem grija :D
V-am spus dinainte sa fiti atenti la koregrafie...
Si mai erau unii cu niste scandari... i-am auzit si io ieri... si alta data... "in toata lumea si in toata tara nu e nici unde...", "fruncea..." Asa ca fiti si voi mai atenti, k sunteti si patiti... stii tu mai bine :D