PDA

View Full Version : Mercato Interist !!!



Jerry20cm
20th December 2006, 15:49
Aici vom discuta despre calciomercato interist.:ok:

Jerry20cm
20th December 2006, 15:51
Din cate a declarat Branca, se pare care ca nu vom face niciun transfer in aceasta iarna.

dardar_3
20th December 2006, 16:25
Deci nu e nimik de discutat deocamdata...:ras-plans:...:ras-plans:...

Jerry20cm
20th December 2006, 16:27
pai dak ne merge bine may verishoare:D
n-avem nevoie de transferuri:P

inter
28th December 2006, 22:17
schimb Samuel - Camoranesi ?.. ciudat!

BoboCosta
28th December 2006, 22:50
Nici mie nu imi surade ideea....daca tot pleaca figo mai bine il aduc pe beckham si asa mai castiga si niste bani.Sa il tina pe Samuel pt k avem nevoie de el

Jerry20cm
28th December 2006, 22:57
n-avem nevoie de camoranesi, dar n-avem nevoie nici de samuel:D.
cordoba-materazzi-burdisso-andreolli-bonucci - ajung;)

BoboCosta
28th December 2006, 23:00
Hmmm....nu cred k andreolli si bonucci ar face fata in Champions League in fazele superioare.Asa k ''The Wall'' e bine unde e :

Jerry20cm
28th December 2006, 23:02
nu, dar au cordoba,materazzi si burdisso ;)
si e timpul sa le dam mai multe sanse celor tineri. Andreolli ala e fantastic, mare viitor ii prevad:D.

dardar_3
28th December 2006, 23:02
Cu David Villa si Morientes nu prea ii vad bine...:D..

Ati face bine sa va rugati sa nu isi refaca accidentatii Valencia... ca nu e de bine...:D....

delaparis
28th December 2006, 23:03
Rothen in promotie ... credit gratuit :happy

inter
28th December 2006, 23:07
nu .. ca daca pleaca Figo ... Moratti are deja "mutarea" in plic .... daca il aduce pe C.Ronaldo ... ne-am scos !:D:D

intamplator azi lua masa cu sir Alex .... ciudat , foarte ciudat :P

Jerry20cm
28th December 2006, 23:08
sa te auda Dumnezeu, Intere :D

C.Ronaldo - Vieira - Cambiasso - Stankovic :rolleyes: :rolleyes:

inter
28th December 2006, 23:09
pai ce spuneam eu pe alt thread ca kaka n-are loc la noi :D:D

asta e ...

BoboCosta
28th December 2006, 23:25
Uau...ar fi de vis Cristiano la noi.
Sa vina Mosu in ianuarie la noi :D?

Jerry20cm
28th December 2006, 23:27
nu cred, poate in vara :)
acum ar fi bine sa nu plece Figo(desi e cam plecat).

inter
28th December 2006, 23:28
in vara vine Mosu ... in ianuarie ... e ceva de "maruntis" .. Suazo .. in primul rand ...

milanezu
28th December 2006, 23:28
cristiano ronaldo la inter?
cred ca ii ceva stire de aia de 1 aprilie spaniol.

inter
28th December 2006, 23:34
asa o fi .. cum zici tu ...vedem la vara cine isi musca "batista" :D:D

Mario Di Lazi
29th December 2006, 10:06
Am vazut ca varianta Beckham in locul lui Figo este tot mai reala ...

inter
29th December 2006, 22:36
Jimenez (Ternana) prima optiune in iarna in locul lui Figo ... asta cine mai e? ca cica alearga si lazialii dupa el.....

Jerry20cm
29th December 2006, 22:38
da, a fost la fiorentina, dak nu ma insel, anul trecut.
de viitor, dar nu e cea ce ne trebuie noua, mai bine s-ar incerca variantele Mesto sau Marchionni.

inter
30th December 2006, 22:21
pana la urma cele 2 tinte principale sunt Messi si Buffon....plus cativa tineri de perspectiva , columbianul Zapata de la Udinese si Rannochio de la Arrezo .
Mai este urmarit cu atentie un fundas central...si Moratti pune la bataie 100 de milioane pt. transferuri!

inter
30th December 2006, 22:43
Figliomeni 19 ani de la Crotone ...aparator central .. transferat definitiv!

inter
1st January 2007, 19:27
Diarra in vizorul lui Moratti :D:D

Mario Di Lazi
2nd January 2007, 10:12
Jimenez (Ternana) prima optiune in iarna in locul lui Figo ... asta cine mai e? ca cica alearga si lazialii dupa el.....

A fost in vara la noi ... cred ca in probe :D ... Lazio nu s-a inteles cu Ternana.

Kainsashiki
3rd January 2007, 01:02
100 de milioane pentru Messi


Aceasta este suma pregătită de patronul interist Massimo Moratti pentru barcelonezul Messi

"Pentru a-l aduce pe Messi sînt în stare să fac o nebunie". Astfel au sunat primele cuvinte ale lui Massimo Moratti despre Inter la început de 2007. Dorința sa are preț mare: 100 de milioane de euro. "Sînt gata să dau acești bani numai să-l văd pe argentinian la noi. Dacă Barca îl vinde, sînt primul client", a indicat patronul "nerazzurro", dornic să înceapă crearea unei echipe de vis cu care să cîștige tot în 2008, anul centenarului grupării milaneze.

Inițial, Moratti se gîndise să-l includă în cost pe Adriano, dar FC Barcelona nu l-a dorit pe atacantul brazilian. În schimb, el este tentat să-l aconteze pe atacantul campioanei Europei încă din această iarnă și nu de la vară, cum plănuise. Tocmai de aceea a stabilit o miză uriașă, pe care Barcelona să nu o poată refuza, iar jucătorului i-a pregătit un salariu de 8 milioane de euro, cu 5 peste cît ia în "Camp Nou".

Nu doar banii sînt atuul lui Moratti. El beneficiază și de sprijinul celor 8 argentinieni din lotul pregătit de Mancini. Toți sînt amici cu Messi și dispuși să-l convingă să aleagă Interul.

150 de milioane de euro e clauza de reziliere a contractului lui Messi cu FC Barcelona

Varianta Mourinho
Inter este lider în Italia, cu 7 puncte avans față de AS Roma, și calificată în "optimile" Ligii. Massimo Moratti crede însă că antrenorul Roberto Mancini nu are capacitățile de a face din echipa milaneză o campioană care să domine Europa. De aceea, el a pus ochii pe Jose Mourinho. Portughezul reprezintă una dintre vechile dorințe ale patronului interist și trece prin clipe delicate la Chelsea din cauza rezultatelor contradictorii din ultima perioadă.

Principalele ținte ale marilor cluburi
Inter Milano
Lionel Messi (FC Barcelona)
David Beckham (Real Madrid)
Gianluigi Buffon (Juventus)


daca Messi ajunge la Inter...chiar k nu le mai sta nimeni in cale! :o:

inter
3rd January 2007, 01:19
si va ajunge!

Jerry20cm
3rd January 2007, 01:24
nu ma impresioneaza pustiu asta.
il prefer pe C.Ronaldo.;)

inter
3rd January 2007, 01:30
tu chiar vrei sa ne injure Diablo ? :happy :happy

Jerry20cm
3rd January 2007, 01:32
:D:D:D, poate asa il facem interist:P

serios, intrebare:
Messi sau C.Ronaldo ?

inter
3rd January 2007, 01:35
eu tot pe portughez merg ...!

Jerry20cm
3rd January 2007, 01:36
oricum, mai avem un as in maneca ;)
Fernando Belluschi ;)

Kainsashiki
3rd January 2007, 01:39
pana la cristiano ... :D el trebuie sa ramana la manchester ca e nevoie mare de el.

dar lasati, ca si messi e bun, e de viitor..o sa faca treaba la inter:D

ronaldo in noaptea de craciun a facut consumatie intr-un bar de 70 de mii de euro, a doua zi cand a aflat sir alex l-a pedepsit si l-a tinut rezerva in meciul cu wigan. la pauza era 0-0 si ferguson l-a bagat pe ronaldo :) a dat 2 goluri si a facut o gramada de faze spectaculoase...:) se pare ca bautura il face sa joace mai bine:D

inter
3rd January 2007, 01:43
ronaldo in noaptea de craciun a facut consumatie intr-un bar de 70 de mii de euro, a doua zi cand a aflat sir alex l-a pedepsit si l-a tinut rezerva in meciul cu wigan.

ce bar? .. ca la 70.000 de euro .. lasa Selgrosul fara bautura....:happy

inter
7th January 2007, 16:06
Buffon: "I Can't Promise Juve Fans I'll Never Go To Inter"
01.01.07

"I cannot say to the Juve fans I will never go to Inter. I don't like people who talk like that. It's also a question of respect with regards to the team interested."

hmm ... interesant

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=201023

Jerry20cm
7th January 2007, 16:16
n-avem nevoie de el, il avem pe Julio ;).

PS: Bine ca a ramas Figo pana in vara ;)

BoboCosta
9th January 2007, 14:28
Mancini a declarat k il vrea pe Cassano dar nu acum ci din vara....
Deco este dorit acum....iar Chivu a intrat iar in atentia lui Moratti(conform calciomercato)

Jerry20cm
9th January 2007, 14:34
ce Deco, ce Cassano?:D

propuneri ala Jerry:D:
portar, n-avem nevoie
Alex(PSV) ori Barzagli - fundasi
C.Ronaldo, Ribery, Belluschi, D.Carvalho, Mancini - pt. mijloc
atacanti avem;), trebuie sa-i crestem pe Ribas, Filkor si Momente.

aoleeeuu, dak eram eu responsabil cu mercato...:D

BoboCosta
9th January 2007, 14:35
Daca erai u responsabil cu mercato aveam si eu o pila la club :))

Jerry20cm
9th January 2007, 14:36
te puneam scout pe Romania:D

Jerry20cm
9th January 2007, 14:39
Aaaa, era sa-l uit pe Maresca.

In vara as face urmatoarele transferuri:
- Maresca
- Marschionni , cat de idioti au fost in vara ca nu l-au luat gratis:headbang:
si unu' dintre:
- C.Ronaldo, Mancini, Belluschi, D.Carvalho.

BoboCosta
9th January 2007, 21:15
MORATTI: "NO TRANSFER DEALINGS"
Tuesday, 09 January 2007 16:50:55
MILAN - During a brief meeting with journalists after this morning's work at the Saras offices in Milan, Inter president Massimo Moratti reiterated what he said during yesterday's interview with Inter Channel:

Would Inter be interested in buying Gianluigi Buffon if Juventus decided to let him go?
"I expressed myself clearly yesterday. We have a very strong goalkeeper in Julio Cesar and another of great experience in Toldo, so we are not interested in buying another goalkeeper at the moment."

What do you think of Roberto Mancini's kind words about Antonio Cassano?
"Mancini declared his respect and friendship for Cassano, but the player is not part of our plans. For now we are concentrating on this championship, and for the future we are considering confirming this team which has showed and is showing it can do very well."

At this stage of the season should Inter fear themselves or a possible comeback by their opponents? "Every team should fear itself. To win they need all their desire and professionalism, and so do we."

Are you thinking of reinforcing any department during this January window?
"No. You tell me which department might need strengthening... I think the team is very balanced, it would be a mistake to imbalance it with new players."

Marcello Lippi recently defined Inter as an extremely solid team. Are you pleased?
"Without doubt. Besides, he was Inter coach and he too had the chance to make it solid. Unfortunately we didn't succeed at that time."

Is Diarra a player you like?
"I don't know him at all. You'd have to ask Mancini."

BoboCosta
10th January 2007, 13:49
Moratti Dismisses Messi, Buffon, Cassano Links

Inter patron Massimo Moratti has played down links with three of the biggest names in world football.

Barcelona attacker Lionel Messi, Juventus goalkeeper Gianluigi Buffon, and Real Madrid forward Antonio Cassano have all been linked with moves to Inter in the past month, but on Tuesday Inter chief Massimo Moratti refuted the links.

"We have never had any contact with him," Moratti said on the club's Web site, speaking specifically about Barca's Argentine ace, Messi.



Inter After Diarra And Chivu

The nerazzurri want to buy the ex-Lyon midfielder from Madrid and precede them in the race for the Romanian defender.

BoboCosta
11th January 2007, 14:12
230 de milioane pentru mercato

Infuzie consistentă de capital la Inter. Adunarea extraordinară a acționarilor a aprobat marți incorporarea societății "Inter Capital s.r.l" în cadrul clubului "nerazzurro". Prin această fuziune, liderul Seriei A va obține circa 230 de milioane de euro. Bani pe care președintele Massimo Moratti îi va putea investi în transferuri de marcă. Ultimul nume pe lista milanezilor e suedezul Ljungberg, în divorț cu Arsenal din cauza pretențiilor sale financiare exagerate, salariu săptămînal de 100.000 de euro pentru ultimele 18 luni de angajament cu "tunarii".

inter
11th January 2007, 21:45
n-avem nevoie de Ljunberg ... ! asta e o gluma a ziaristilor!

delaparis
11th January 2007, 21:53
l-ati pierdut pe Gallardo :drak: ... l-au luat altii si e bine asa :D

inter
11th January 2007, 22:15
avem super echipa... si nu ne trebuie multi altii in momentul de fata ... deja grupul e format si acum in iarna oricine ar veni .. ar lustrui cu brio banca de rezerve ... asa ca de transferuri la vara .. acum ii lasam pe saraci sa-si completeze loturile sa nu retrogradeze :D

Jerry20cm
11th January 2007, 22:16
corect
in vara vedem, cautam inlocuitor pt. Figo ;)

inter
11th January 2007, 22:18
jerry vazusi mey stirea din Spania ... demna de cascadorii rasului treaba cu gospodina aia ... si acum imi curg lacrimile :D:D

http://www.gazzetta.it/Calcio/Estero/Primo_Piano/2007/01_Gennaio/11/patate.shtml

Jerry20cm
11th January 2007, 22:20
saracu :happy

BoboCosta
11th January 2007, 23:38
Inter l-ar putea lua pe Chivu doar cu 9 milioane de euro!

Liderul Seriei A face eforturi ca sa-l aduca pe capitanul "nationalei" pe "San Siro". La concurenta cu Real Madrid, milanezii vor sa propune Romei o afacere in care sa includa si cedarea definitiva a lui David Pizarro.

Conform cotidianului "Tuttosport", pretul stoperului roman ar putea scadea de la 15 la 8-9 milioane de euro in cazul in care Inter va renunta si la jumatatea sa din dreptul de proprietate asupra mijlocasului chilian, evaluata la 6,5 milioane. In acest fel, Roma si-ar asigura integral serviciile lui Pizarro, iar antrenorul Mancini si-ar indeplini visul din 2005 de a-l aduce la Inter pe Chivu.

inter
18th January 2007, 12:37
C. Ronaldo a spus DA !....ramane sa vedem ce spune Ferguson :D:D

Jerry ete ce vesti iti dau ....tre sa faci cinste!

BoboCosta
18th January 2007, 12:58
A spus DA k vine la noi???
Oho...ce inlocuitor pt Luis am gasit :D
Marpha rau

Jerry20cm
18th January 2007, 13:05
C. Ronaldo a spus DA !....ramane sa vedem ce spune Ferguson :D:D

Jerry ete ce vesti iti dau ....tre sa faci cinste!

:kiss:

da....mai e mult pana departe...insa e un lucru bun ca el accepta sa vina la noi :)

cata cinste am de facut...:D

Jerry20cm
22nd January 2007, 10:12
Moratti a declarat ca e interesat de Cassano, dar pentru perioada de mercato din vara.

Se pare ca Inter si Roma s-au inteles pt. transferul lui Mancini la Inter. Inter ar urma sa cedeze cele 50% detinute din Pizzaro(ce ciudat suna:D ) plus inca o suma de bani.

Jerry20cm
23rd January 2007, 11:27
12 milioane euro pt. Riquelme ;)

dardar_3
23rd January 2007, 12:03
Ce mi-o lua inainte....:D...

Ete ca Villareal vrea cu banutii de pe Riquelme sa ni-l ia pe Oli...:drak:... Oliveira...

Jerry20cm
23rd January 2007, 12:11
vezi...va ajutam si pe voi:D

maldini
23rd January 2007, 15:13
C. Ronaldo a spus DA !....ramane sa vedem ce spune Ferguson :D:D

Jerry ete ce vesti iti dau ....tre sa faci cinste!


Il Manchester Utd e intenzionato a difendersi dagli assalti dei club stranieri al gioiello Cristiano Ronaldo. Barcellona e Real Madrid sono in prima fila ma anche le big italiane starebbero guardando a lui con attenzione. I Red Devils sarebbero intenzionati a blindare l'avanti portoghese con un contratto fino al 2012 (L'attuale ha scadenza 2010). Contatti tra la dirigenza e l'agente del giocatore, Jorge Mendes, sarebbero già avvenuti. Secondo quanto riferisce il britannico 'News of the World', il Manchester Utd è pronto ad offrire al giocatore 40 milioni di euro per cinque anni. Le parti si vedranno ai primi di febbraio per cominciare la trattativa.

Iar visati tristilor ? Mai bine luati-l pe Dica ca acum este in forma mare...la Bologna :happy

Jerry20cm
23rd January 2007, 15:21
mai vedem....mai vedem...mai e pana in vara

Alexz
23rd January 2007, 15:21
C.Ronaldo ....poate vrea sa vina la Milan nu la Inter :D

BoboCosta
23rd January 2007, 22:49
S'a ridicat tensiunea la unii vad....
Ce aveti mha....aveti nevoie de geci groase?:D

BoboCosta
24th January 2007, 14:29
Mancini Ready To Sign New Roma Deal

The Giallorosso player wants to squash the rumours, seeing him leaving the Capital city at the end of the season, by extending his current contract with Roma.

Hmmm...si eu chiar am sperat k il vom lua din vara sa vina in locul lui figo.Asta e...ne orientam spre altu

Jerry20cm
25th January 2007, 12:15
Cassano vuole l'Inter

Non accetterà destinazioni diverse dall'Italia.
Il barese lo dirà chiaramente a Mijatovic e Baldini nell'incontro in calendario oggi o al massimo domani.
Il club nerazzurro e' alla finestra, nella speranza che il Real lasci partire gratis Cassano da Madrid. Il suo agente e' a Madrid.

BoboCosta
25th January 2007, 13:51
Sa vina la noi...eu unu imi doresc.
Poate k isi va baga mintile in cap si va juca cum juca o data:D
SI asa ne pleaca Figo in vara....am avea nevoie de el

Jerry20cm
25th January 2007, 13:53
bah bobo, ce treaba are cassano cu figo? cat trebuie sa te mai invat?:D:D
figo e mijlocas dreapta, va veni c.ronaldo, riquelme sau ribery sa-l inlocuiasca...cassano e atacant, n-au legatura.
capisci?:D

BoboCosta
25th January 2007, 14:05
Du'te ma de aici....parerea mea e ca pustiu asta ticnit la cap da cel mai bun randament daca vine din linia a 2.
SI vezi ca noi jucam un 4-3-1-2 :ok: .....figo de asta nu prea mai prinde titular ca nu mai jucam cu mijlocasi de banda.Deocamdata singuru care face fata acolo e Dejan(si o face foarte bine) dar mai avem nevoie de unu.
Cum am zis..Riquelme,Cassano sau cine o fi numai sa vina unu.Si eu as vrea sa vina Cassano k are talent cu caru si timpu nu e pierdut sa il recuperezi :D

inter
28th January 2007, 20:40
L'Inter si muove su Ronaldinho
Moratti risponde allo sgarbo

Massimo Moratti continua a pensare alla squadra per la prossima stagione, quella del centenario, e vuole rispondere al Milan dopo il colpo Ronaldo. Il patron interista si vuole inserire nella corsa a Ronaldinho, la cui partenza da Barcellona appare sempre più possibile, viste le ultime dichiarazioni provenienti dalla Spagna. Il prezzo è di circa 100 milioni di euro, una follia che Moratti è disposto a fare.


Moratti .. sa suparat ... :D:D

dardar_3
28th January 2007, 21:10
Mai crezi in povesti intere?...:D:D

Jerry20cm
28th January 2007, 21:14
Dardare....orice da' pana la mercato...

stii cumva cine e regina transferurilor?
..oricine stie ca la mercato Inter e campioana...

asa ca nu cred ca trebuie sa te mire cand auzi asa ceva

inter
28th January 2007, 21:16
Dardare ... asta e ... noi luam campioni ... voi expirati ...:D

Mario Di Lazi
28th January 2007, 21:18
Mai crezi in povesti intere?...:D:D

Si daca il vezi cu masina prin Milano in drum spre squadra lui Mancini ? :D

inter
28th January 2007, 21:22
Il caso "Ronaldo" puo avere grandi repercusioni sulla voglio di Moratti di dare un infarto generale ai capi di AC MILAN ....

si suporterilor lor :D:D ...

Jerry20cm
30th January 2007, 16:53
L'Inter ha prestato fino al termine della stagione il centrocampista tunisno Tijani Belaid, 19 anni, al PSV Eindhoven

inteligenta mutare :)

BoboCosta
30th January 2007, 17:09
Donadoni Tells Cassano To Forget Inter

The Italian national team coach suggested to the Real Madrid forward not to join the Nerazzurri as has been widely speculated in the Italian media.


Va fan.....:rosu:

Jerry20cm
30th January 2007, 17:23
lasa-l mah la Madrid...n-are rost sa facem transferuri acum.

BoboCosta
30th January 2007, 22:13
Nu zic sa il luam acum....
Il vreau din vara...k doar ne pleaca Figo :(

dardar_3
6th February 2007, 11:31
L'Inter avrebbe strappato al Nizza un'opzione per Ederson Honorato Campos (21), trequartista brasiliano cresciuto nell'Internacional di Porto Alegre e successivamente passato allo Juventude prima di approdare in Francia, nelle fila del Nizza.

Jerry20cm
6th February 2007, 11:51
ohoooo...de 2 ani e al nostru pustiu ala:cool:
noi l-am adus in franta la Nice ;)...da nu e cine stie ce.

BoboCosta
7th February 2007, 22:37
Henry si Diarra sunt princ tinte pt sezonul viitor.
Daca in privinta lui Henry am dubii.....la Diarra pare mai simplu dupa ce nu mai este dorit la Madrid(a fost fluierat la meciul cu levante)

PS:@Jerry....cine e pustiu asta???

Jerry20cm
8th February 2007, 00:16
un brazilian luat de noi acum vreo 2 ani jumate si parcat la Nice.
Am vazut cateva meciuri cu el titular, nu m-a impresionat, dar in sezonul curent pare a evolua din ce in ce mai bine:) , are deja vreo 4 goluri marcate.

PS: e mijlocas ofensiv, nu stiu exact dak de banda sau central, inclin spre central.

BoboCosta
12th February 2007, 23:46
I Would Like To Stay On In Milan - Crespo

Inter Milan striker Hernan Crespo - on loan from Chelsea - has hinted that he is interested in staying on with the Nerazzuri.
Despite the two-year loan deal, Chelsea have an option allowing them to take him back to England this summer.

The 31-year-old refused to get drawn on that subject too much too early, but hinted that he would be happy to stay on if Inter could work things out with Chelsea.

"I would like to stay on in Milan, but the decision must be taken by Inter and Chelsea," he said.

inter
14th February 2007, 13:27
in vara , miscari de trupe ....
tinand cont de relatiile foarte bune dintre Moratti si Sensi ... se pregateste un schimb Pizzaro (cedat definitiv) , Samuel si Grosso contra Mancini si De Rossi!

de urmarit ... deasemenea verishorii il vor pe Cordoba .... Andreolli fiind pregatit sa imbrace tricoul de titular.

Diarra e in carti .. dar totul e "in ceata" necunoscandu-se inca intentiile succesorului lui Cappelo.

Jerry20cm
14th February 2007, 13:33
pai daca e sa plece Cordoba si Samuel ramanem in 3 fundasi(Materazzi,Burdisso si Andreolli), deci actionam pe piata de transferuri:D
Canini,Mexes,Chivu sau Barzagli..probabil unul dintre ei

Mario Di Lazi
14th February 2007, 15:08
Poate vine si Chivu la Inter ... asa o sa tin si eu cu el ... :D

BoboCosta
15th February 2007, 00:33
Nu cred k pleaca Cordoba de la noi...mai degraba se retrage in culorile noastre :D

BoboCosta
15th February 2007, 14:04
Se intoarce Mutu la Inter?

Zvonuri de mercato din Serie A vorbesc despre o posibila mutare a lui Adi Mutu la Milano. Dupa 7 ani de la despartirea de Inter, atacantul roman ar fi ajuns la o intelegere secreta cu campioana Italiei, sustine agentia de stiri "Tuttomercatoweb". "Desi surse din anturajul Fiorentinei ar jura ca "Mutu nu va parasi gruparea toscana, la care a venit in vara, exista voci ce sustin ca echipa Viola l-ar putea vinde la Inter in schimbul unei sume importante, la care ar adauga si un tinar virf, Rosina".

Jerry20cm
15th February 2007, 14:17
poti citi mai multe pe: http://www.ziare.com/Mutu_se_afla_in_vizorul_lui_Inter-66070.html

:D:D

BoboCosta
16th February 2007, 15:16
Ultimile tinte:
Malouda(il mai voi milan si fiorentina)
De Rossi( ar ceda drepturile lui pizzaro)

inter
18th February 2007, 18:06
Roberto Mancini ha dichiarato senza mezzi termini di essere affascinato all'idea di poter avere nella sua Inter Cristiano Ronaldo, fantasista portoghese del Manchester United.

"Cristiano Ronaldo è un grande, un grandissimo giocatore: quando era più giovane aveva già dimostrato di poter avere un futuro straordinario e io ero convinto da tempo delle sue enormi possibilità - ha dichiarato Mancini - Semplicemente adesso si sta confermando su grandissimi livelli. E' uno da Inter? Magari..."

si cum iti spuneam Jerry ..... :rolleyes:

dardar_3
27th February 2007, 10:52
Inter e Barcellona? No, grazie: Cristiano Ronaldo vuole solo il Real Madrid.

tuttomercato.com....

Ete asa va refuza si Ronaldo...:D... Cristiano Ronaldo...:D

BoboCosta
28th February 2007, 01:08
Inter Milan approach Porto for Quaresma

Inter Milan are eyeing Porto winger Ricardo Quaresma as a readymade replacement for Luis Figo.

With Figo leaving in the summer for Saudi Arabia's Al-Ittihad, Inter chiefs have been drawing up a shortlist of potential successors.

An approach to Porto has already been made and Inter know that the Portuguese giants will sell Quaresma in the summer for the right price.



Ete ce declara Samuel:
Samuel happy to stay and fight at Inter Milan
Walter Samuel insists he's happy with his lot at Inter Milan.

The Argentina international is no guaranteed starter at the champions-elect, but says: "I would happily stay in Milan, now the only thing that counts is to win and we can open a new cycle for the club.

"I do not feel inferior to anyone, but I accept sometimes being a reserve because what counts most is the squad."

Jerry20cm
5th March 2007, 11:22
Promessa di Moratti a Mancini arriva Suazo

David Suazo coronerà il suo sogno. Roberto Mancini avrà l'attaccante che gli piace. Fra l'Inter e il Cagliari, fra Moratti e Cellino si è arrivati all'accordo perchè Suazo vesta la maglia nerazzurra la prossima stagione. Il club sardo potrà contare su 5 milioni di euro.

Pai daca il luam si pe asta nici dreq nu ne mai opreste:D

georg40
5th March 2007, 18:55
Daca zvonurile se adeveresc dupa proverbul ca nu iese fum de unde nu e foc, atunci din vara Inter va avea un nou fundas central in persoana internationalului german, in varsta de 26 de ani, Christoph Metzelder , in prezent inca in serviciile lui Borussia Dortmund. Metzelder a lasat fara raspuns oferta echipei sale in vederea prelungirii contractului, in cercuri bine informate vorbindu-se despre tratative cu echipa milaneza.

Jerry20cm
5th March 2007, 21:57
da, e probabil, avand in vedere ca Samuel e ca si plecat din vara.

inter
5th March 2007, 22:00
eu tot pe Ronaldo il astept ... o sa vedeti voi :P

Jerry20cm
5th March 2007, 22:02
da, pai restul sunt mizilic:D

oricum, nu m-as supara daca ar veni Quaresma:D

inter
25th March 2007, 17:30
Abramovich il vrea pe Crespo inapoi .... Moratti "lucreaza" :P

inter
3rd April 2007, 10:03
pfoaii sa vezi ce transfer facem in vara :D ... de lesina verishorii :D:D

Jerry20cm
3rd April 2007, 10:06
doar unul?:D

dardar_3
3rd April 2007, 10:18
pfoaii sa vezi ce transfer facem in vara :D ... de lesina verishorii :D:D

Pe cine luati mai?... Pe shitckenko?....:happy :happy

BodYkY
4th April 2007, 09:46
Newcastle: Dati in partenza Bramble e Oba Martins

11:05 del 03 aprile

Secondo l'edizione odierna del tabloid britannico Daily Mirror, a fine stagione il Newcastle potrebbe cedere il difensore Titus Bramble e l'attaccante nigeriano Obafemi Martins, ex Inter.

E posibila o intoarcere a lui Oba Oba?!:o: :great:

Jerry20cm
4th April 2007, 10:34
in niciun caz.

Si acum sunt la parerea ca nu trebuia sa-l fi dat, da' asta e fotbalul ...

pfoaii, cand ma gandesc cum era un atac format din tehnica lui Ibra si viteza lu' Martins ... :rolleyes:

inter
6th April 2007, 08:46
vad ca Henry e pe cai mari ...

BoboCosta
29th May 2007, 15:29
E posibil ca Figo sa ramana la Inter.....:D
Cica sunt probleme in transferul lui arabi

dardar_3
19th June 2007, 14:30
Inter e interesata de serviciile tanarului Quagliarella de la Sampdoria.

tuttomercatoweb.com

dardar_3
20th June 2007, 11:29
Chivu la Inter... Pizzaro la Roma....:ok:

unic_jul
20th June 2007, 11:55
oricum nu avea fata de barca,asa ca nu a prea avut de ales.iinterul chiar la vrut cu orice pret se pare.barca nu da asa cu banii aiurea ca doar stiu ce poama este,cand incepe sa gafeze nu se mai opreste.

dardar_3
20th June 2007, 12:31
:cry:.... Asta e cel mai tare comentariu...

Barca in afara de pujol care e batran nu prea are fundasi...

unic_jul
20th June 2007, 12:41
nu are dar o sa cumpere .fundasi buni,nu chivu.eu nu am zis ca ar avea am zis doar ca barca e o echipa cu pretentii nu ca interul.pretentii la care chivu nu ar fi facut fata,si el stie asta de asta a ales interul.

dardar_3
20th June 2007, 12:50
Daca nici Interul nu are pretentii inseamna ca te uiti degeaba la fotbal...:)...

unic_jul
20th June 2007, 14:42
are pretentii dar ramane doar la asta.sau ami nou se roaga sa fie iar depunctate rivalele sa mai castige odata campionatul.
o sa vedeti voi astia priceputi la fotbal ce mare branza va face interul anul asta cand si juve si milanul pornesc de la egal

Andreiy
20th June 2007, 14:43
O data cu reaparitia lui Juve in Serie A, Inter nu mai are nicio sansa la titlu.

dardar_3
20th June 2007, 15:08
:)

Voi o considerati pe juve favorita la titlu?...:cry:... E putin cam devreme... in 2-3 ani poate...

Tocmai de aceea nu a ramas Deschamp... pentru ca nu se puteau permite transferuri scumpe...;)... Si juve a cumparat jucatori sa se bata la un loc pentru o cupa europeana...;)

unic_jul
20th June 2007, 16:15
mai dardar_3 nu pe juve ci pe MILAN o consideram favorita care e cu mult peste inter.UCL va zice ceva???da va zice ceva ce voi nu ne ve ti putea ajunge niciodata la cate avem noi.sunteti mici mici

dardar_3
20th June 2007, 16:44
Care voi?....:cry:...:cry:....:cry:.... Ma si vazusi ca tin cu Inter...:cry:...


Insa nu poti spune ca Interul nu are pretentii ... mai ales ca la anul e centenarul lor...:D....


PS: Pizzaro a ramas la Roma... deci 99% Chivu e la Inter....;)

unic_jul
20th June 2007, 17:45
"voi" nu ma refeream la tine ci era la modul general.la tine se vede clar ca doar scrie mare echipa favorita: AC Milan.
problema interului este ca mereu ramane cu pretentiile in timp ce altii castiga trofee adevarate

BoboCosta
21st June 2007, 13:07
Si u nu ai treaba sa tastezi pe alt thead?

Mario Di Lazi
21st June 2007, 13:11
problema interului este ca mereu ramane cu pretentiile in timp ce altii castiga trofee adevarate
fără supărare ... tu te uiți la fotbalul italian ? :D

că vrem noi sau că nu vrem ... Inter a câștigat ultimele 2 ediții ale Seriei A ...

delaparis
21st June 2007, 21:15
E posibil ca Figo sa ramana la Inter.....:D
Cica sunt probleme in transferul lui arabi

a semnat ... :ok: cu Inter evident :D



Chivu la Inter... Pizzaro la Roma....:ok:

nu a semnat .... Chivu evident :D

bebesabie
21st June 2007, 23:15
Chivu in nici un caz nu ajunge la Barca iar la Inter cred ca sunt sanse de 70% sa ajunga.
Cred ca ar fi benefic transferu .
1 Pt jucator
2 PT fotbalu romanesc .

Jerry20cm
21st June 2007, 23:20
da, Roma la luat pe Juan.
mai mult ca sigur, Chivu va pleca.

Lordul
21st June 2007, 23:20
Da ar fi benefic ..la Barcelona ar fi si mai benefic

dardar_3
22nd June 2007, 00:00
Vai... cat tam-tam pe seama lui Chivu...:mda:... Eu cred ca la Inter nu ar avea loc in prima echipa... spre deosebire de Barcelona...:ok:

delaparis
22nd June 2007, 00:15
:D

La Milan (AC) in schimb ar fi capitanul echipei :lol:

dardar_3
22nd June 2007, 00:26
pfoa...:).... Insusi Galliani a spus ca la Milan nu ar avea loc in primul 11.... Crezi ca ar fi fost greu sa scoata 11 mil pt Chivu?:)

Nesta are *****clase peste Chivu.... Bonera e si el muuult mai bun decat Chivu... Maldini poate juca si la 45 de ani peste Chivu....;)

delaparis
22nd June 2007, 00:29
Nesta e bun ok :ok: Bonera ... nu cunosc :D ... Maldini poate juca pana la 45 de ani dar doar un meci pe an :lol:

Jerry20cm
22nd June 2007, 00:29
daca Bonera e mai bun ca Chivu eu ma impusc

dardar_3
22nd June 2007, 00:51
:).... delaparis... ai vazut cred ca doar meciurile din UCL... sferturi+semifinale+finala....

Cat timp a fost accidentat Nesta, Bonera a jucat in centru cu Maldini sau Kaladze... obtinand in 3meciuri din 7 cele mai bune note pentru jucatorii Milanului...

La anul Maldini va juca mai putin(ca si Bily anul asta) si Bonera are toate sansele sa fie titular pentru Milan...:ok:

delaparis
22nd June 2007, 01:03
mda ... dara asta nu ma convinge in legatura cu "shansa" legendara a Ac'ului in situatii vitale ... :rolleyes:

Inter bate tot pe bune iar cand pierde e pe bune de asemeni :happy .... macar trebuie un pic citat pe aici ... on-topic :rolleyes:
:D

dardar_3
22nd June 2007, 01:04
bate tot ce-i drept... si la propriu si la figurat:D(vezu cazul 'liliacu':drak:)

YoNuTzz
22nd June 2007, 20:59
Marca: Il Barcellona ha preso Henry....se pare k l-ati ratat pe henry...
mult succes in achizitionarea lui chivu...

Andreiy
22nd June 2007, 21:49
Chivu se pare ca-i aproape de Barcelona, conform sitirilor TV

dardar_3
22nd June 2007, 22:55
Neinteresant.... poti sa il pui pe topicul lu' Barca...:ok:

Lordul
22nd June 2007, 22:58
Maldini va mai juca un an insa medicii i-au atras atentia ca nu mai mult de un meci pe saptamana

frumos ce face milan cu legendele : Costacurta se ocupa de copii si juniori

chiar imi plac echipele astea

dardar_3
22nd June 2007, 23:08
Lordule... Costacurta e antrenor secund la Milan daca nu stiai:)...

Maldini va juca prin cupa Italiei si foarte putin in campionat... probabil cand se va accidenta Bonera sau Nesta...;)

Lordul
22nd June 2007, 23:44
eu cred ca i se va onoarea lui Maldini sa joace si in Championsleague..,e totusi un jucator colosal sa nu uitam

delaparis
22nd June 2007, 23:49
Maldini va juca prin cupa Italiei si foarte putin in campionat... probabil cand se va accidenta Bonera sau Nesta...;)

foarte neinteresant :D ... aici se vorbeste despre echipa mare nu de ... off-topic :D

dardar_3
22nd June 2007, 23:54
:cry:... Ete unde era CNA-ul...:D...


Bine ma... uite-o si pe asta... Hebry, Tevez si Eto'o au spun 'No, grazie' lui Inter...:D

Multumit?...:D

Jerry20cm
22nd June 2007, 23:55
Marca: Il Barcellona ha preso Henry....se pare k l-ati ratat pe henry...
mult succes in achizitionarea lui chivu...

Moratti a declarat, inca odata, ca nu-l vrea pe Chivu
nici dreq nu mai intelege ce doreste de la mercato:D

Cica, acum, Suazo e mai aproape de Inter, conform Moratti.

Lordul
22nd June 2007, 23:58
pai Morratti nu stie ca Suazo a semnat cu Milan...cu atatea probleme ,scandaluri pe cap ii si normal

delaparis
22nd June 2007, 23:59
dardar_3 : Figo a zis "si " :D ... si asta valoreaza mult mai mult decat "off-topic" ai tai :D

YoNuTzz
22nd June 2007, 23:59
bai in ritmul asta, maine vom afla k suazo este jucatorul lui juventus...

Jerry20cm
23rd June 2007, 00:01
asta ar fi cea mai tare faza: sa-l vezi pe Suazo la alta echipa in afara lui Milan sau Inter:D

probabil vor aduce asa:

- mijlocas dreapta
- mijlocas la inchidere
- atacant

dardar_3
23rd June 2007, 00:12
Daca Suazo merita, se va lupta Galliani din rasputeri pentru el...:D...Are 27 de ani , insa sa nu uitam ca e mult mai usor sa fii vedeta la o echipa mai mica...:)...

Jerry20cm
23rd June 2007, 00:14
da, ai dreptate
si eu sunt de parere ca nu merita 14 milioane de euro
a jucat doar la cagliari, n-ar niciun meci in cupa uefa ...

YoNuTzz
23rd June 2007, 12:58
se pare k pan la urma suazo a ajuns la inter...

Jerry20cm
23rd June 2007, 13:03
inca nu

YoNuTzz
23rd June 2007, 14:21
Il Milan si ritira: Suazo va all'Inter

Jerry20cm
23rd June 2007, 14:29
:ok:mare jucator
s-a tinut de promisiune.
cred ca deja si-a castigat simpatia publicului interist:ok:

YoNuTzz
23rd June 2007, 14:31
eu nu zic deloc k e "mare"...dak moratti a anuntat k suazo va fi din sezonul viitor al interului, nush dc a trebuit sa se iste aceasta telenovela...ori el e de vina, ori impresarii...
oricum crespo, ibrahimovic, si adriano sunt peste el...

Jerry20cm
23rd June 2007, 14:34
pai ce telenovela?
telenovela a facut-o Milan si Cellino (presedintele lui Cagliari)

Jerry20cm
15th July 2007, 11:23
Inter l-a luat pe Nelson "Tyson" Rivas, a confimat Moratti, si este foarte aproape de a-i achizitiona pe Luis Jimenez si Radoslaw Kovac.

PS: Pe langa Rivas, Materazzi e mic copil:D
Abia astept primul derby Inter-Milan cu Rivas tinandu-l pe Ronaldo :drak:

mArIuSeL
25th July 2007, 19:07
Ce parere aveti??..A facut alegerea cea mai buna?

miril
25th July 2007, 19:20
Normal. Forza Inter!

inter
27th July 2007, 23:04
http://www.asroma.it/UserFiles/728.pdf

http://img149.imageshack.us/img149/9273/logoprova222222copiaqn5.gif

Jerry20cm
28th July 2007, 00:08
da, gata, s-a terminat :yeah:

CHIVU e Neroazzurro !!!

Mult succes, Cristi:ok:

YoNuTzz
28th July 2007, 00:23
ptr binele lui, chiar ma bucur k a ajuns la voi...la roma ar fi trait un calvar...asha va fi fluierat doar in meciurile directe...

Jerry20cm
28th July 2007, 00:28
da, nici romanii nu-si permiteau sa-l tina si sa-l piarda anul viitor gratis, asa ca au mai scazut din pretentii.

desii ... pentru un jucator aflat in ultimul an de contract, e o suma foarte buna.

effect
30th August 2007, 15:29
SUAREZ, I don't think Deco will leave Barça

Inter Milan scout Luis Suarez admits Barcelona midfielder Deco would be a great signing for the Serie A champs. "Deco is a great player and would be a great signing. He would fit perfectly and be a great reinforcement, but he is at a great club and I do not believe that he will leave," said Suarez.

poate poate :yes:

inter
26th October 2007, 16:17
Rafael Van der Vaart = 15 mil. euro ... va veni din iarna !

Jerry20cm
26th October 2007, 16:26
surse, interica, surse:D
eu unu' nu cred ca vine

dardar_3
26th October 2007, 16:48
Don't be sad big-ule... change your favorite team!...:happy

inter
26th October 2007, 16:50
surse, interica, surse:D
eu unu' nu cred ca vine

asta e de la club ..... cica deja el e de acord ... mai ramane ca Hamburg sa-i dea drumul ... (oferta e valabila numai pt. iarna asta ... din vara cade !)

dardar_3
26th October 2007, 16:57
Sper sa nu se rateze din iarna si van de vaart...:D

inter
26th October 2007, 17:02
mey .... ia mai termina .... dute si scrie pe threadul ala "Suazo a semnat cu Milan":happy:happy:happy

Jerry20cm
26th October 2007, 17:10
Sper sa nu se rateze din iarna si van de vaart...:D

aici nu mai e offtopic, prietene?

dardar_3
26th October 2007, 17:11
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/08/Angry.gif


mare afacere ati facut voi cu suazo ala....



aici nu mai e offtopic, prietene?

vorbeam de viitorul olandezului mah..http://www.funonline.ro/layout/images/emoticons/angry.gif

inter
26th October 2007, 17:13
ala va da 2 , Ibra 2 si dejan va taie motul :D

Jerry20cm
26th October 2007, 17:14
la 3 va contribui Dida:D

dardar_3
26th October 2007, 17:16
Ce sa va povestesc... semanati cu suporterii columbiei din '94 inainte de meciul cu Romania... mi-e ca o furati pe coaja...:evil:

Jerry20cm
26th October 2007, 17:20
Intere, stege-i postul, complet offtopic.;):mda:

On-topic: Se pare ca suntem in cautarea unui mijlocas central, dupa ce Vieira iar s-a accidentat ( :( ).

inter
26th October 2007, 17:20
hmm ... daca da Leo in mine ... isi fractureaza mana ... si nu mai poate "produce" :D

asa ca asta cade ! :D

dardar_3
26th October 2007, 17:21
@big-ule

Buey clona nerroazzura... vrei ban?...:drak:..

Termina cu prostiile...:D

Jerry20cm
26th October 2007, 17:22
offtopic, sterge-i si postul asta.
bah -10:D, tu numai de offtopic esti in stare?:mda:

dardar_3
26th October 2007, 17:25
Uite ca din iarna vine Cigarini de la Parma...:D...


PS: pe tine vad ca te cam strange cureaua:D

Jerry20cm
26th October 2007, 17:27
adevaru ca m-am cam ingrasat, dar nu ma strange cureaua:D

auzi ce a zis chelu azi, cica daca pana la meciul cu inter sunteti la 20 puncte de lider e bine.:D

dardar_3
3rd December 2007, 10:15
shitchenko va veni la inter din iarna pentru 12mil de lire sterline...:yeah:

Jerry20cm
3rd December 2007, 10:49
in niciun ca.
Inter nu va cumpara vreun jucator in pauza de iarna:ok:

poate doar un mijlocas ... dar asta depinde de conditiile lui Vieira si Figo.

inter
15th December 2007, 12:08
MILANO, 15 dicembre 2007 - Enzo Maresca in nerazzurro. Già a gennaio. L’Inter è molto interessata e il centrocampista del Siviglia, ex Juventus, sarebbe felicissimo di rientrare in Italia dalla porta principale, cioè quella nerazzurra. Il contatto con i suoi agenti, il gruppo Bonetto, è stato già avviato dal direttore tecnico dell’Inter, Marco Branca. Ora vanno messe le carte in tavola anche con il club andaluso, titolare di un contratto sino al 30 giugno 2009.

ete ca o sa luam :D:D chiar aveam nevoie de inca un italian :P

inter
19th December 2007, 00:12
come ha confessato il presidente del Barça, galliani andò in spagna con bronzetti non per parlare di ronaldinho (come andavano blaterando i media nostrani...) ma chiedendo che il romeno non andasse all'inter .

poverii cugini :D

Trance
7th April 2008, 12:15
Ce banuiesc eu in vara:

IN: Mourinho, Ronaldinho (sau Quaresma)

OUT: Mancini, Cesar, Solari, (poate si Adriano la un eventual schimb cu Ronaldinho)

miril
7th April 2008, 13:16
Daca vine Mourinho vine si Drogba. Atunci, sa-l vad pe Zlatan. S-ar putea ca Ronaldinho sa aibe aceleasi probleme pe care le-au aratat si Ronaldo si Adriano, in trecut. Multa faima si multi bani, te pot transforma rapid dintr-un diamant veritabil intr-un fals nereusit (pleonasm necesar).

Trance
7th April 2008, 14:03
Ronaldinho are deja o varsta, cred ca a trecut de faza unde 'ti se urca faima la cap'. Adriano se pare si el ca si-a revenit de cand e imprumutat la Sao Paolo.

Ideal ar fi un duo Adriano Ibra cu Ronaldinho in spatele lor...heh macar jumate de vis sa devina realitate si sunt multumit.

boys san
7th September 2008, 21:45
dupa chivu si mancini la anu urmeaza aquilani o sa vedeti

Mario Di Lazi
17th November 2008, 14:30
Lista neagra a lui Mourinho: Adriano, Crespo, Jimenez si Dacourt - out
Cotidianul Gazzetta dello Sport a scris, joi, că antrenorul portughez al echipei Internazionale Milano, Jose Mourinho, vrea să renunțe în perioada de transferări din iarnă la jucătorii Adriano, Hernan Crespo, Luis Jimenez și Olivier Dacourt.
Sursa citată notează că oficialii clubului Inter Milano, la care este legitimat și Cristian Chivu, îl vor ceda pe Adriano la o formație din străinătate și vor impune o clauză prin care atacantul brazilian nu va putea reveni în Italia înainte de 2012, când va avea 30 de ani. De asemenea, pentru brazilian există și varianta unui nou împrumut în țara natală.
Luis Jimenez și Olivier Dacourt nu intră în planurile de viitor ale tehnicianului portughez, iar Crespo nu s-a aflat niciodată în grațiile lui Mourinho, acesta punându-l pe lista de transferări și în perioada când pregătea echipa Chelsea Londra.
Gazzetta dello Sport scrie că nici fundașii Nelson Rivas și Marco Materazzi nu pot fi siguri de faptul că vor rămâne la Inter Milano.
În schimb, Mourinho pare decis să-l păstreze în lot pe atacantul Julio Ricardo Cruz, deși conducerea clubului nu i-a propus argentinianului prelungirea contractului care expiră la finalul acestui sezon.

romaniansoccer.ro

Numero Dieci
2nd November 2010, 18:36
In iarna cred ca vor pleca ca msigur Rivas,Suazo si Mancini daca nu in vara.

Sper sa vina un Suarez sau Lavezzi.Poate si Hamsik.

miril
2nd November 2010, 19:21
Poate si Pastore. Desi...

Numero Dieci
3rd November 2010, 14:02
La ce salariu are Pastore(0.5 milioane/an) nu stiu cat il mai tin cei de la Palermo.

miril
3rd November 2010, 15:03
Aici e vorba de presedintele lor, mai degraba.

Numero Dieci
3rd November 2010, 16:10
Zamparini?

Numero Dieci
28th March 2011, 12:43
Suazo a anuntat ca nu-si va prelungi contractul cu noi scadent in vara si ca va pleca la Benfica.

Si asa el era in plus demult.....alt transfer ratat...

Numero Dieci
20th May 2011, 14:53
Am inteles ca se vrea foarte mult aducerea lui Alexis Sanchez de la Udine.

E un jucator bun,tanar dar am inteles ca se ofera 15 milioane+Mariga+imprumut Coutinho+3 tineri de la Primavera printre care si Alibec.

Mi se pare exagerat.

miril
20th May 2011, 15:08
Corect!

SwedishMafia
20th May 2011, 15:13
Am inteles ca se vrea foarte mult aducerea lui Alexis Sanchez de la Udine.

E un jucator bun,tanar dar am inteles ca se ofera 15 milioane+Mariga+imprumut Coutinho+3 tineri de la Primavera printre care si Alibec.

Mi se pare exagerat.
sanchez are o cota de piata de cel putin 30 de milioane.mariga si cei de la primavera, nu fac alte 15 milioane.alibec:)) ar fi o teapa luata de udinese.cred ca cei de la udinese vor dori cash.

miril
20th May 2011, 18:31
Presimt ca nu va face banii indiferent de cota de piata. Cavani merita, in schimb, toate eforturile dar pare netransferabil, deocamdata. As insista si pentru Pastore.

Numero Dieci
20th May 2011, 19:37
Eu nu l-as da pe Coutinho deloc,ba chiar sa vrea sa joace cat mai mult la noi.La talentul lui cand o sa explodeze o sa devina unul dintre cei mai buni din lume.De fapt una din minusurile lui Leonardo imo este scoaterea lui Coutinho din echipa,nu stiu de ce nu l-a folosit mai mult.

Alexis Sanchez nu face 30 de milioane imo.Ce a facut sa faca 30 de milioane?

Se mai invart multe nume:Banega,Castagnos(care e in coproprietate),Eden Hazard,Montolivo si fratelelui lui Neymar,Ganso(Paulo Henrique).

La plecari era un zvon cu Cambiasso la Galata dar se pare ca s-a stins.

Sunderland il vor cumpara definitiv pe Muntari mai mult ca sigur.

Numero Dieci
25th June 2011, 14:52
Si totusi uite ca s-au razgandit Sunderland si l-au trimis pe Muntari inapoi.Ganezul este in plus.

Materazzi si-a reziliat contractul.

Numero Dieci
2nd July 2011, 12:41
Printr-o eroare administrativa Viviano a devenit al nostru 100%.Nu se stie daca va fi pastrat in lot insa.

Tanarul atacant olandez Luc Castaignos a fost achizitionat de la Feyenoord.Nagatomo cumparat definitiv.

Pandev a refuzat o oferta de la Genoa insa tot este destul de probabil ca va pleca.

miril
2nd July 2011, 17:39
Foarte promitator, Cataignos.

Numero Dieci
6th July 2011, 22:51
A fost luat Ricardo 'Ricky' Alvarez de la Velez Sarsfield.17 milionae dolari pe 90% din el.Tre sa dam inca un milion daca apuca sa joace 80 de meciuri oficiale pt. noi in contul acelor 10%.

http://www.velezsarsfield.com.ar/futbol/notas/2011/07/05/215203.html

Cam scump pt un necunoscut.Sper sa merite.

MariusMihalache
7th July 2011, 11:55
stiu scouterii lor ce fac nu ca la noi cu mihai stoica mare om....

Numero Dieci
11th August 2014, 20:42
Miril ce ziic de campania de achizitii din vara asta?Recunosc ca sunt entuziasmat.

Berni,M'Vila,Dodo,Vidic,Osvaldo si ultimul venit Medel.Krhin a fost recumparat iar cativa imprumutati s-au intors dar sunt sigur ca vor pleca.

Se pare ca si Rolando va fi readus de data asta permanent dar trebuie sa plece ori Silvestre ori Campagnaro in acel caz.

Dodo si Osvaldo sunt super transferuri.Si sumele sunt ok.

miril
13th August 2014, 08:44
Inter s-a intarit fata de sezonul trecut lucru care se remarca deja in amicale chiar daca stim ca nu te poti raporta la ele. Ne trebuie insa un varf de atac autentic alaturi de ce avem, caci pe Osvaldo nu te poti baza, basca ca nu-l poti numi varf de atac. Vidic a facut deja ordine in aparare. Medel va juca mijlocas defensiv, sper, el fiind un adevarat terrier, cam lent e drept, dar i se potriveste mult mai bine Serie A decat EPL unde nu a stralucit. Rolando a facut o figura destul buna in sezonul trecut deci merita pastrat, in locul lui Silvestre, zic eu. In opinia mea ne batem pentru locurile din CH L. Locul trei? Forza Inter!

Numero Dieci
14th August 2014, 22:35
Nu-ti place Osvaldo?

miril
15th August 2014, 08:49
Nu ca nu-i bun dar e impervizibil, instabil ceea ce ar putea duce la cartonase rosii cand ti-e lumea mai draga sau la conflicte in cadrul echipei, la asta m-am referit. Sper sa-si arate partea pozitiva a caracterului si talentului indiscutabil.

delaparis
13th December 2019, 23:55
Vine Giroud? :))