PDA

View Full Version : Etapa 26: Craiova - Gloria



ADelPiero
8th May 2005, 21:00
Vineri, 13 mai 2005: Craiova - Gloria, ora 20:00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

vlad1607
8th May 2005, 21:03
cel mai "interesant"meci al etapei :happy cam liniste pe aci nici un fan al stiintei de ce oare ? :happy

irriducibile_01
8th May 2005, 21:10
un meci de palmares !!!

vlad1607
8th May 2005, 21:12
palmares te duce cu gandul la rezultate bune :P poate vrei sa zici meci de statistica !:)

Angelina Jolie
8th May 2005, 21:26
Eu cred ca scoate punct Bistrita de la Craiova. Nu de alta dar pe cand revine Craiova in A e bine sa ramana tata jean dator. Ca e om de cuvant si nu-si uita datoriile.

irriducibile_01
8th May 2005, 21:29
palmares te duce cu gandul la rezultate bune :P poate vrei sa zici meci de statistica !:)
nu , PALMARES am zis bine ! prietenii shtiu de ce !!!

vlad1607
8th May 2005, 21:32
bine merg pe mana ta....:P

Andrey_Andry
8th May 2005, 21:48
Bate Gloria.

Vand vise
8th May 2005, 21:50
Bate Craiova :P

Leo_
8th May 2005, 21:52
Uite ca aparu si un oltean...eu zic ca vom invinge Gloria, desi va fi greu, tinand cont de caderea totala a jucatorilot nostri, precum si de faptul ca Gloria s-a odihnit sambata (asa e vlad?)

dan-dan
8th May 2005, 22:03
MECI de 1 solist!

Daca au ONOARE oltenii!!!
Daca NU!... :rosu:

deep purple
8th May 2005, 22:13
1.
Sa castige oltenii, sa nu plece degeaba in B. Adica sa-i traga dupa ei pe cancerigenii astia de la Bistrita.

GeKuRA
9th May 2005, 00:44
OLTENI !!! luati cu voi si pe BISTRITA in B !!! :ok: :ok:
la meciul asta sunt OLTEAN jet-bejet :D:D
.. in ultima etapa IASUL ii va semna condamnarea BISTRITEI la B !!! sa curatam divizia A !!!
FORZA STIINTA !!! .... stati linistiti ... la anu , datorita voua mai scapam de o Bucuresteanca :ok:
FORZA POLI !! :ok:

inter
9th May 2005, 00:53
cel mai "interesant"meci al etapei :happy cam liniste pe aci nici un fan al stiintei de ce oare ? :happy

vladutze ? probleme? :evil:

vlad1607
9th May 2005, 08:40
@inter : nu muica nu :evil:
@leo: nu am vazut meciul :( deci....

bogho
9th May 2005, 09:44
victoria Craiova.
macar sa luam cu noi si pe cei de la Gloria.

Zebrone
9th May 2005, 09:45
palmares te duce cu gandul la rezultate bune :P poate vrei sa zici meci de statistica !:)

rezultat bun, asa cum ati avut voi la bistrita?

fia
9th May 2005, 10:19
He he :)
Meci in care tin cu Craiova, CLAR!

dragosblue
9th May 2005, 19:47
Cistiga greu Stiinta, 3-1 .

bazz
9th May 2005, 20:25
Cred ca o sa bata bistrita!Astia cand vor sa joace stiu sa o faca f bine!Oricum o sa fie unul din cele mai interesante meciuri din etapa asta!

Catalanul
9th May 2005, 20:41
daca tot pica oltenii in B sper sa o ia de mana si pe bisnita :D pronostic 1 solist :)

DaRk_Star
9th May 2005, 23:45
in acest moment e cam greu sa dai un pronostic legat de un meci jucat la craiova...
sper sa piarda gloria ,nu ca as avea vreo preferinta pentru deja retrogradata craiova...dar ,daca s-ar salva apulum si ar cadea gloria ,nu mi-ar parea deloc rau (cu toata rautatea care razbate din aceasta replica)... :drak:

Angelina Jolie
10th May 2005, 00:41
Ar fi frumos sa pice gloria dar nu cred ca e posibil.
PS Am vazut la fanatik show ultimul meci al lui netoiu la craiova: Craiova-FC National 2-1. Maaaaamaaaa ce distractie. Nebunie ce-a fost acolo.

irriducibile_01
10th May 2005, 00:45
da Doamne sa bata craiova !!!
ce cadou minunat ar fi pt. mine sa cada echipa asta !

EDMOND_
10th May 2005, 01:37
Ar fi frumos sa pice gloria dar nu cred ca e posibil.
PS Am vazut la fanatik show ultimul meci al lui netoiu la craiova: Craiova-FC National 2-1. Maaaaamaaaa ce distractie. Nebunie ce-a fost acolo.


Ce nu ti-a placut!?

dragosblue
10th May 2005, 05:00
Ce nu ti-a placut!?

Ca a vazut un public :ok: cum n-o sa vada niciodata pe viu !

pashpa
10th May 2005, 05:17
Da un meci interesant:D!!!!!!!!!!!! Dar Gloria nu stiu daca mai cade,pt ca va lua aici un pct cat o salvareeeeeeeeeeeeeeeeeee

Cra10veanu
10th May 2005, 06:12
Bate Craiova ! si nu jucam sa-i tragem in B pe cei de la Gloria, noi jucam la victorie,indiferent de consecinte, nu ? ;) ... aaaaa.. ba pashpa nu mai scap de tine ? te tii dupa noi ca raia :):)

pashpa
10th May 2005, 06:27
... aaaaa.. ba pashpa nu mai scap de tine ? te tii dupa noi ca raia :):)
Poftim???? Asta e parerea mea despre acest meci.Chiar te stresez????:D
Acum sa vedem daca Stiinta ma va contrazice.

be@
10th May 2005, 09:20
........
PS Am vazut la fanatik show ultimul meci al lui netoiu la craiova: Craiova-FC National 2-1. Maaaaamaaaa ce distractie. Nebunie ce-a fost acolo.

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Angelina Jolie
10th May 2005, 11:14
Ce nu ti-a placut!?
A fost misto de tot. Mai ales ca in studio era netoiu si comenta reactiile tribunei de atunci. Am ras de m-am prapadit. Mai ales la final cand netoiu era intre jucatori si nu le venea sa creada ce se intampla.

ronaldinho
11th May 2005, 00:51
meci foarte interesant. Daca Craiova mai spera in continuare la mentinerea in A, singura echipa care poate pica este Bistrita, deci trebuie sa-i invinga cu orice pret....i-ar acest lucru ii va incurca rau de tot pe bistriteni. Cu o victorie a Gloriei, se pune punct, zic eu luptei pt evitarea retrogradarii.

Puc
11th May 2005, 05:01
Din punctul de vedere al Stiintei lupta pt evitarea retrogradării s-a încheiat deja.
Asta o stim cu totii.Este un final trist al unei agonii din care toată suflarea fotbalistică din România va pierde,si nu doar suporterii Universtitătii.Dar viata merge înainte si sper din tot sufletul în reconstructia acestei echipe.HAI STIINTA!!!!!!

EDMOND_
11th May 2005, 09:50
A fost misto de tot. Mai ales ca in studio era netoiu si comenta reactiile tribunei de atunci. Am ras de m-am prapadit. Mai ales la final cand netoiu era intre jucatori si nu le venea sa creada ce se intampla.

Cred ca a fost singura data cand Nationalul a fost incurajata de 30 000 de spectatori... :)

RstInPc
11th May 2005, 10:49
Cred ca o sa iasa un egal. Sa o ia de mana pe Gloria in drumul spre B. A, si ceva interesant:
http://www.fanatik.ro/poze/imagini/imagine_05_1115722204.jpg

cuzmy
11th May 2005, 11:47
sper sa bata juvetii sa le tremure chilotii la blatistii de la bistrita in ultimele etape!

vitalie_killer
11th May 2005, 12:05
Gloria trebuie sa intoarca "datoria" din tur, asa ca bate Craiova. Sper sa se intalneasca si la anul, dar in Divizia B.

dragosblue
11th May 2005, 15:26
Gloria trebuie sa intoarca "datoria" din tur, asa ca bate Craiova. Sper sa se intalneasca si la anul, dar in Divizia B.
Voi cite "datorii" aveti la Stiinta ? Mai tii minte ?

be@
11th May 2005, 15:50
Mai,macar faceti si voi ceva bun si luati-o si pe B(lat)istrita cu voi!
Noi o sa-i dam lovitura fatala in ultima etapa ! Cu cea mai mare placere!

ADelPiero
11th May 2005, 16:39
sper si imi doresc sa bata Craiova ;) Doamne ajuta :ok:

vitalie_killer
11th May 2005, 16:51
Voi cite "datorii" aveti la Stiinta ? Mai tii minte ?
Las ca vi le intoarce Dinamo2 in viitorii vreo 10 ani :yeah: cat veti fi in B. Numai sa fiti atenti, sa nu cadeti in C. :headbang:

Man_USA
11th May 2005, 17:10
Jean Padureanu e oltean daca nu stiati. Am putea ajuta un oltean prin urmare. Asa doar sa moara dusmanii nostri cum zicea parca un manelist.

vitalie_killer
11th May 2005, 17:15
O sa va ajutati una pe alta la anul, in Divizia Beee.

Gonzo
11th May 2005, 19:38
Man_usa, sterge te rog din profil Stiinta ca ne faci de ras... sper ca nu esti o clona facuta la misto :jerk:

Paul
11th May 2005, 19:42
9 olteni din 10 sunt resemnati
Sambata vor fi 10/10 :evil:

Andrei_Cristea
11th May 2005, 23:03
Craiova - Gloria 1

Andrei_Cristea
11th May 2005, 23:04
:) :) :) CRAIOVA - GLORIA 1

Deoarece Craiova este intr-o criza.....................1 solist

cyber_goool
11th May 2005, 23:57
Sper sa bata Craiova si sa se duca Gloria Blat in B

litza
12th May 2005, 22:29
Bate Craiva!!!

ce_bine_e
12th May 2005, 22:42
un X mare cat inima ta!

dan-dan
12th May 2005, 23:11
2 SOLIST ! :yeah:

In rest multa sanatate si spor la toate ! :ok:

MIT GOTT UND POLI IASI


HEIL POLI IASI

HaoTic
13th May 2005, 11:48
Citat din EDMOND inaintea meciului Universitatea Apulum de anul trecut:

Se pare ca , cel care va va salva este..netoiu , dar cu pretul pierderii a patru jucatori foarte importanti. Imi pare rau pentru voi , ca suporteri, insa ca un sfat...cand aveti astfel de probleme este preferabil sa renuntati la comentariile acide fata de o alta echipa si sa va vedeti de problemele voastre... mai ales , ca , din cate se pare , sunteti in premiera pe "Ion Oblemenco" ... Si jucati contra unei echipe care este de 40 de ani in divizia A , fara nici o retrogradare... Chiar admitand ( desi aveti sanse infime ) ca veti castiga astazi acest lucru nu va va ajuta cu nimic... sunteti o echipa care nu poate spune mare lucru in campionatul romanesc.. din mai multe motive... asa ca traiti-va momentul de glorie , pentru ca ,se pare , este tot ce puteti avea si nu cred ca va vei mai intalni in anii viitori cu astfel de momente.

Iarta-ma EDMOND, dar nu m-am putut abtine.

DaRk_Star
13th May 2005, 21:38
e deja 1-0 pt gloria...gol coroian min 67...
oricum,asta nu prea mai are importanta acum,cum nici meciul nu mai avea nici o miza dupa ce apulum a pierdut fara drept de apel cu otelul....asta pentru ca stiinta era practic retrogradata iar gloria s-a cam salvat dupa infrangerea lui apulum...

astea fiind zise,sa vedem cine ia titlul...

GeKuRA
13th May 2005, 21:48
cam asta a mai ramas de aflat - Cine ia TITLUL ?!?!

be@
13th May 2005, 21:59
Lasa,ma,ca bateti Rapidul si pe Dinamo......si scapati !
:evil: :evil: :evil:

GeKuRA
13th May 2005, 22:06
deci 1-1 ... probabil ca BRASOVUL are cele mai mari sanse sa se salveze ... cele mai mari mici sanse ...:D

andreisf
13th May 2005, 22:11
Olteni nu fitzi suparatzi
Ca la anu-n B jucatzi
Va luatzi de mana cu Petrolul
Si la A-ul vetzi duce dorul
Ale ale ale ale
Craiova serie B
ASA VA VREM MEREU!!!!... :degete:

pashpa
13th May 2005, 22:12
Eheeeeeeeeeeeeeeee.Craiova a mai luat un punct, sau a pierdut 2...................
Si a intrat si CFR in hora retrogradarii.Oare cum se termina acest filmuletz Tragic-comic??????????

Leo_
13th May 2005, 22:25
Andreisf, nu stiam ca esti poet...bravo...tine-o tot asa...gandeste-te la o melodie si pentru voi ca la anul...nu se stie...

Angelina Jolie
13th May 2005, 22:47
N-am vazut meciul, nu am citit nimic despre el, dar am zis mai demult ca e clar ca gloria scoate punct la craiova pt ca e bine sa ramana tata jean dator ca e om de cuvant. Acum mai zic una: dupa parerea mea, daca apulum batea otelul gloria lua toate cele 3 puncte azi.
MANDRU CA SUNT CFR-ist!!!

ce_bine_e
13th May 2005, 22:51
un X mare cat inima ta!

EU ce am zis? :rolleyes: :D :ok:

DaRk_Star
13th May 2005, 22:53
RA']deci 1-1 ... probabil ca BRASOVUL are cele mai mari sanse sa se salveze ... cele mai mari mici sanse ...:D

ce sanse? apulum,brasov si craiova sunt picate,practic..uite:teoretic,si farul mai are sanse la titlu,nu? practic,se stie...;)

andreisf
13th May 2005, 23:18
Andreisf, nu stiam ca esti poet...bravo...tine-o tot asa...gandeste-te la o melodie si pentru voi ca la anul...nu se stie...


La anul nu vom cadea...
Vom ramane-n serie A :rosu:
Lasa statzi voi linistitzi
Din B nu cumva sa fugitzi
Lasa ca e bine acolo
Sa va dea Mioveniul 2(doua) :degete:
Sa vedetzi ce frumos e
Sa jucatzi in serie B..... :evil:

/OLE/ /OLE/ /OLE/

cyber_goool
13th May 2005, 23:50
Gata s-a cam rezolvat treaba cu retrogradarea. Daca nu poti sa bati nici Gloria Blat atunci B-ul te asteapta :rosu: .

Mihai
14th May 2005, 00:08
Lasa,ma,ca bateti Rapidul si pe Dinamo......si scapati !
:evil: :evil: :evil:

Ce faci ma vrei sa te dea la Carcotasi? :P:P

SORENSEN
14th May 2005, 00:52
Cica gata s-a stabilit vine CAINEtoiu la Craiova .
1-1 moral sunteti in B
Ce se va intampla de acum inainte nu mai conteaza. Craiova care a existat pana 11 iunie 2005 va muri . Va ramane poate in A , dar nu va mai fi craiova care l-a dat pe Balaci. :thinkso:

baez
14th May 2005, 04:06
eu votez ca se termina egal, deschid blatistii scorul si egaleaza Plesan, e bine sa votezi la peste 10 ore dupa meci, halal forum :D

baden
14th May 2005, 10:27
Pacat pentru Craiova ... .
Nu aveau voie sa cedeze fara sa se lupte pana la capat chiar daca toti ar fi fost impotriva lor.
Un an in B, cred ca va fi un lucru bun pentru Craiova.

lucirvr
14th May 2005, 10:32
HAHAHHAHHAHAHAHA teoretic mai aveti sanse

Angelina Jolie
14th May 2005, 12:43
Un clasament foarte interesant luat de pe ols care ne demonstreaza ca in campionatul romanesc exista o singura echipa care conteaza: gloria. Ei stabilesc campioana, ei stabilesc retrogradatele iar restul echipelor sunt de umplutura ca sa aiba tata jean cu cine sa isi faca aranjamentele.

DaRk_Star
15th May 2005, 18:42
Pacat pentru Craiova ... .
Nu aveau voie sa cedeze fara sa se lupte pana la capat chiar daca toti ar fi fost impotriva lor.
Un an in B, cred ca va fi un lucru bun pentru Craiova.

sa lupte pana la capat...pai crezi ca stiinta de acum mai are mult pana ajunge la capat...? adevarul e ca au luptat cat au putut...mai mult decat atat nici nu prea merita dupa sezonul asta...

cred ca la anul o sa ma duc sa-i vad la mioveni..asta daca o sa fie repartizati in aceeasi serie cu dacia...