PDA

View Full Version : PELUZA SUD-Z.E.L se destrama :(



vlad1607
8th May 2005, 14:32
Mai jos e prezentat comunicatul Peluzei Sud- Z.E.L.:

"Grupurile SUPRAS, IRASCIBILII, FEDAYN si BOYS, reunite sub numele PELUZA SUD-Z.E.L. au luat decizia de a se autodesfiinta.

Aparitia Peluzei Sud s-a bazat in exclusivitate pe dorinta ultrasilor de a se exprima liber, dorinta din care s-a nascut insusi numele de "Zona de Exprimare Libera". Ca urmare a protestelor noastre, conducerea clubului a exercitat presiuni repetate, recurgand la amenintari, santaj si chiar agresiuni fizice.

In fata acestor constrangeri de tip mafiot ne-am vazut pusi in situatia de a nu ne putea urma idealurile, convinsi fiind ca razboiul pe care ar fi urmat sa-l purtam era mult prea mare pentru noi. Fiind lipsiti de sustinere din partea celorlalti suporteri dinamovisti intr-o lupta in care e in joc onoarea si demnitatea clubului, am preferat sa ne desfiintam decat sa ne manifestam doar cum ni se permite.

Totodata am recurs la aceasta solutie radicala pentru ca in orice alta forma ne-am fi incalcat principiile si idealurile dupa care ne-am ghidat inca de la aparitie: "Fara compromisuri", "Niciun pas in spate", "Zona de exprimare libera", etc .

Ne cerem scuze celor care au crezut in noi, celor care ni s-au alaturat si ne-au sprijinit de-a lungul timpului ca nu am fost indeajuns de puternici pentru a rezista in aceasta lupta. Nu am crezut niciodata ca fotbalul contine asemenea laturi si ca poata atrage persoane care urmaresc doar imbogatirea, nepasandu-le de pasiunea, sacrificiile si orgoliile noastre.
Speram ca intr-o buna zi lucrurile vor reveni la normal si noi, ultrasii, ne vom putea exprima liber intr-o peluza libera…

Nu dorim sub nici o forma sa se comenteze si sa se interpreteze decizia noastra, considerand ca singurul care are dreptul sa ne judece este "Unicul Capitan, Catalin Hildan".

Cei care au fost Supras, Irascibilii, Fedayn, Boys "

Angelina Jolie
8th May 2005, 16:42
PACAT. Cred ca erau cele mai ultra' grupari de la noi. Cu toate ca am impresia ca simpatizau mai mult cealalta echipa a Clujului, decat CFR-ul.

vlad1607
8th May 2005, 20:43
aia cam asa e in ce priveste "U" Cluj,
pacat intr-adevar...poate revin asupra deciziei....poate sub forma unei singure grupari...nu stiu...sa vedem....

Angelina Jolie
8th May 2005, 21:14
Eu prefer denumirea de cealalta echipa a Clujului! :happy

vlad1607
9th May 2005, 08:59
probabil si ei la fel :happy

bob
9th May 2005, 16:44
aici e mina imputzitului de borcea! respect BOYS!

vlad1607
9th May 2005, 18:48
normal ca a scursurii numite porcea....cica avea si "bodyguarzi" in civil in peluza Sud la meciul cu hibridu ! :(

Rossi
17th October 2005, 05:59
...poate revin asupra deciziei....poate sub forma unei singure grupari...nu stiu...sa vedem....
sa speram :ok: