PDA

View Full Version : Hamburg masters series



Ady
8th May 2005, 10:06
Incepand de maine se va diputa turneul de masters series din Germania , Hamburg.
Draw Size: 64
Surface: Clay
Prize Money: €1,870,000
Pe tabloul principal se afla si romanul Andrei Pavel (cu Hanescu nu stiu ce s-a intamplat ... nu figureaza pe tabloul calificarilor). Pavel are un parcurs destul de greu in primul tur intalnindu-se cu brazilianul Kuerten urmand ca in tururile urmatoare sa aiba ca posibili adversari pe Robredo , Federer si ... si macar sa ajunga el aici :)
Scorul intalnirilor directe dintre Pavel si Kuerten este 1-6 , romanul nereusind sa castige nici un meci pe zgura (din 4) in fata fostului lider mondial ...

aymanxp
8th May 2005, 19:36
din pacate hanescu a pierdut in primul tur al califiacrilor infata lui david SANCHEZ .......

pavel are un parcurs foarte foarte greu , dar sper sa faca ceva , pentru ca sa nu uitam ca se apropie lorand garos , si eu am mari sperante pentru el , mai ales pe zgura .......

bafta........

aymanxp
8th May 2005, 19:49
la dublu ......... pavel face parechie cu chehul Petr PALA , cei doi vor juca in primul tur cu , Nicolas MASSU (CHI)/ Fernando GONZALEZ(CHI) ............

Ady
8th May 2005, 21:26
din pacate hanescu a pierdut in primul tur al califiacrilor infata lui david SANCHEZ .......

E ceva ciudat ... paranormal :P ... ce s-a intamplat cu Hanescu , pe site-ul oficial la razultate scrie cum ca Sanchez l-ar fi batut pe japonezul Takao Suzuki si numele lui Hane nu apare pe nicaieri... hmmm
Libertatea ne lamureste ce s-a intamplat ...
Victor Hanescu figura si el pe tabloul principal, insa a fost nevoit sa se retraga din cauza unei gripe rebele .

Cristi
9th May 2005, 09:42
Dupa cum am anticipat, Nadal a castigat Roma si e probabil ca va castiga si Hamburg. Federer ar juca cu Nadal abia in finala, insa nu cred ca va ajunge acolo (o sa joace in sferturi cu Coria... daca ajunge macar in sferturi, eu insa cred ca il bate Ferrer in turul 2 daca nu o face Verdasco in primul). Asa ca Nadal va fi in proportie de 75% noul lider mondial dupa acest turneu... doar oboseala l-ar putea opri.

Cat despre Andrei, are un parcurs infernal insa e in forma, la Roma a fost oprit de Canas in mare forma si de oboseala acumulata la Munchen (a jucat acolo intr-un ritm dracesc). Kuerten pe de alta parte nu pare a se regasi in ultima vreme, sper sa nu o faca tocmai acum.

aymanxp
9th May 2005, 15:03
sorry about victor !!!!!!!!!! am crezut ca a jucat si a pierdut ......... el figura la calificari si dupa aia !!!!!!!!!!!!!!!

Kuerten parca a pierdut si el in pimul tur la roma , infata lui hennman ..........

si sper si eu sa nu isi revine tocmai acum ..........

Ady
9th May 2005, 16:08
Grosjean l-a batut in doua seturi pe J. Johanson 6-1 6-4 ... Urmeaza Pavel BAFTA k o sa aiba nevoie ... In situatia in care se afla in momentul de fata Kuerten este important ca Andrei sa isi faca jocul si va castiga . Sa speram ca nu s-au nascut frustrari la Roma ...
Intre timp Federer a castigat primul set (6-4) in fata spaniolului Verdasco

ony
9th May 2005, 16:57
Pavel a pierdut primul set in fata brazilianului cu scorul 2-6.

Ady
9th May 2005, 17:01
Sa speram ca se va concentra in setul doi

ony
9th May 2005, 17:04
Hmm, deja e 2-0 pt Kuerten. Se pare ca astazi nu este ziua lui Pavel.

Ady
9th May 2005, 17:08
Sau este ziua lui Kuerten :P 3-0

ony
9th May 2005, 17:12
Da, sau asa... 4-0...

Ady
9th May 2005, 17:14
Nici site-ul oficial nu ne ajuta cu prea multe informatii pt a ne putea da seama ... meciul este pierdut ... 5-0

ony
9th May 2005, 17:18
Da, din pacate este pierdut... Intr-adevar, nici site-ul oficial nu ne ajuta mai deloc... 5-1

ony
9th May 2005, 17:20
gata... 6-1. a castigat cam usor Kuerten...

Darkslowstar
9th May 2005, 17:23
A luat bataie ca pe maidan Pavel, 6-2 6-1. Sa fi revenit Kuerten la forma lui de zile mari chiar inainte de Roland Garros? Sau Andrei nu mai joaca la aceeasi nivel?

ony
9th May 2005, 17:25
Hmm, Massu a castigat pe serviciul lui Roddick. Nu-mi vine sa cred!!! 3-2 pt Massu si serveste...

ony
9th May 2005, 17:28
A luat bataie ca pe maidan Pavel, 6-2 6-1. Sa fi revenit Kuerten la forma lui de zile mari chiar inainte de Roland Garros? Sau Andrei nu mai joaca la aceeasi nivel?Dupa parerea mea, Andrei are perioade cand joaca bine si altele cand joaca mai putin bine. Cred ca acum se afla intr-o perioada nu tocmai buna. Mai ales ca si la Roma a pierdut din primul tur...probabil e demoralizat. Oricum, Kuerten este un jucator bun pe zgura.

Darkslowstar
9th May 2005, 17:36
Tipic pt. Pavel, joaca bine la un concurs de mana a 3 ca Munchenul si pierde din primul tur la cele 2 Master-e, unde premeiile sunt muult mai substantiale. Anul trecut asa a a facut la turneele de mare slem, a cam luat bataie prin pimul tur. Vine Roland Garros-ul si mie frica de aceasi tipar.

ony
9th May 2005, 17:43
Da, si mie mi-e teama pentru Pavel la Roland Garros. Atat la Roma, cat si aici a aratat ca nu este pregatit pentru un turneu de grand slam precum RG. Dar cine stie... Poate isi mai revine pana atunci, se mai mobilizeaza un pic...

Ady
9th May 2005, 19:18
Massu ii pune probleme serioase lui Roddick ... 1-1 la seturi si 3-0 in setul 3 pt chilean ...

ony
9th May 2005, 20:07
Care este rezultatul meciului Massu-Roddick? Nu stiu ce are site-ul oficial, dar merge f greu. Mersi!

Ady
9th May 2005, 20:23
A batut Massu 7-6 4-6 7-5 :o:

ony
9th May 2005, 21:44
A batut Massu 7-6 4-6 7-5 :o:Mersi mult! Incredibil!!!!!

a_ndrada
10th May 2005, 14:52
sezonul asta roddick n-a avut deloc rezultate bune.imi pare rau pt el.

dianette_d
10th May 2005, 21:00
:o: incredibili spaniolii astia...numerosi si surprinzatori...F. Lopez l-a eliminat pe Agassi..adevaru-i k nici americanul nu aprins o zi buna..a gresit mult si nu si-a intrat in joc decat pe la final

dumy84
10th May 2005, 23:56
Cel mai surprinzator mi se pare Nadal. Are o serie incredibila.Dar personal nu cred ca va castiga Roland Garros.Acolo presiunea va fi f mare si nu cred ca va rezista pana la final.

litza
10th May 2005, 23:59
Chiar daca nu va rezista pana la final,dar va face o figura buna

dianette_d
11th May 2005, 00:18
Cel mai surprinzator mi se pare Nadal. Are o serie incredibila.
si david ferrer a uimit anul asta kiar dak a pierdut aici la hamburg cam devreme..oricum nadal e pur si simplu uimitor..eu il vad in finala la roland garros :ok:

ma bucur ca se mai strang fani nadal pe aici...sa se simta marquise in minoritate :evil:

dumy84 si litza ce ziceti facem un fanclub nadal aici?..putina galerie..pampoane ceva :D :D

intre timp meci usor pt safin care il infrange pe martin cu 6/1 6/0

Marquise MGP
11th May 2005, 16:15
coria-youzhny 6-2/6-3 ...arata bine argentinianul.

ony
11th May 2005, 19:24
bravo coria!!!! :) sper ca turneul asta va fi al lui!

css2
11th May 2005, 19:28
si safin al vostru care numai cistiga 2 tururi de 4 luni a luat-o in barba din nou
dj klaus spunea ca safin este mai talentat decit federer si anul 2005 o sa fie anul lui safin.tare de tot.unde il vedeti fratilor pe safin mai talentat decit federer?.la snooker sau la bowling?.federer a revenit si o sa rupa tot ce ii iese in cale.
pentru numarul unul bataia o sa fie intre federer si nadal dar tot federer o sa iasa number 1.mr safin o sa iasa si el pe un loc onorabil-7

dianette_d
11th May 2005, 21:22
tu ai ramas cu sechele mai?? du-te pe threadu' alaturat si vb singur pe acolo :mda: o tot tii in sus si-n jos cu cel federer..stai sa mai adune niste rezultate anu' asta..k nadal i le cam ia pe toate..cel putin pe zgura :D
marquise, frumos meci a mai facut coria azi :) bravo lui :ok: da stai sa intre nadal in scena :evil:

ony
11th May 2005, 22:30
tu ai ramas cu sechele mai?? du-te pe threadu' alaturat si vb singur pe acolo :mda: o tot tii in sus si-n jos cu cel federer..stai sa mai adune niste rezultate anu' asta..k nadal i le cam ia pe toate..cel putin pe zgura :D
marquise, frumos meci a mai facut coria azi :) bravo lui :ok: da stai sa intre nadal in scena :evil:lasa-l si pe coria sa mai castige un turneu :D dar las, ca oricum va castiga RG-ul! :P

dianette_d
11th May 2005, 22:39
deci si tu imi esti de cealalta baricada...ia-te de manuta cu marquise si cu sefu'(ady), si eu o sa va tin piept singura la toti :D:D
mi-a placut cum a jucat coria azi cu rusul, recunosc...dar ink mai sunt spanioli ramasi in lupta: ferrero, robredo si sa nu-l uitam nici pe gaudio
mie mi-ar placea k si mario ancic sa ajunga undeva in semifinale:)

ony
11th May 2005, 22:48
deci si tu imi esti de cealalta baricada...ia-te de manuta cu marquise si cu sefu'(ady), si eu o sa va tin piept singura la toti :D:D
mi-a placut cum a jucat coria azi cu rusul, recunosc...dar ink mai sunt spanioli ramasi in lupta: ferrero, robredo si sa nu-l uitam nici pe gaudio
mie mi-ar placea k si mario ancic sa ajunga undeva in semifinale:) :D cand e vorba de coria trebuie sa trec de cealalta parte a baricadei. dar numai atunci... :) stiu ca mai sunt o gramada de jucatori care pot face o figura buna, dar eu cred totusi in coria :P
ancic nu mi-ar placea sa ajunga in semifinale (pt ca urmatorul joc il are cu coria, daca nu ma insel) :D
oricum, tot nadal e favorit. dar nu o fi obosit si el. macar un pic...
hmmm, si mai e si federer...

dianette_d
11th May 2005, 23:03
pai dak e numa' atunci te iert...k poate nu o sa se intalneasca preferatii nostri in finala si o sa tinem amandoua cu nadal :evil:
ancic e iarasi un tanar care promite si personal imi place de el:)
federer s-a antrenat mult in ultimul timp pe zgura din cate stiu eu...poate mai trebuie sa se antreneze un pic:P..nu pocesc.. doar imi sustin favoritul

Ady
11th May 2005, 23:08
mie mi-ar placea k si mario ancic sa ajunga undeva in semifinale:)
Lasa-l pe Ancic sa iasa mai prin primele runde la turneele urmatoare , nu de alta dar daca joaca croatii asa cum o fac acum si ai nostri tot cum joaca acum nu avem nici o sansa la vara :(
Poate isi mai ies si ei din mana
Cat despre coria vs nadal , nu tin neaparat cu unul din ei dar coria a pierdt doua finale la Nadal si parca ar merita si el sa castige acum ... asta daca nu a venit Federer cu forte proaspete :P

dianette_d
11th May 2005, 23:23
oaiii mai ady ce palma mi-ai tras acum la final cu federer...de abia ma impacasem cu ideea k esti de partea lu' coria(oarecum :D ) si tu acum ma iei ashea pe nepregatite :P :P

de ce sa taiem avantul tinerilor k ancic?..mai bine s-ar apuca ai nostri de treaba mai serios si sa nu ne punem bazele k adversarii vor juca prost :) parerea mea...

Ady
11th May 2005, 23:28
de ce sa taiem avantul tinerilor k ancic?..mai bine s-ar apuca ai nostri de treaba mai serios si sa nu ne punem bazele k adversarii vor juca prost :) parerea mea...
nu vezi k nu se apuca ...

dianette_d
11th May 2005, 23:33
pai asta zic..sa se apuce domle..sa nu ne facem sperante desarte k ne imbatam cu apa rece..

Thanya
12th May 2005, 00:00
O fi cashtigat Coria astazi dar Nadal este un mare caracter shi ii va da peste nas lui Coria de cate ori va avea ocazia!! :great:
Sa nu cedezi Diana ca Nadal merita tot efortul!!Am vazut cateva meciuri cu el shi e fenomenal :))

dianette_d
12th May 2005, 00:06
ooo acum nici atat nu ma las...cand stiu k ma veghezi tu :P..poate se ingroasha randurile printre fanii lu' nadal...k tot eram prin minoritatea pe aici
go nadal!! thanya si diana sunt cu tine...se mai pot face inscrieri pt doritori :D

Marquise MGP
12th May 2005, 00:28
ma inscriu si eu...aaaaa era vorba de nadal...sorry...da hai sa ma inscriu totusi........ca adversar :D

Thanya
12th May 2005, 00:34
Nu cred ca vrei sa intrii in competitie cu mine!!
Eu cand spun ca Nadal e cel mai tare.....nu accept contraziceri :P

dianette_d
12th May 2005, 00:37
aha...deci se fac listele nu?
era cat p'aci sa te pacalim marquise, ah?...pai adversari k tine sa tot ai :D
si vezi k thanya e fata periculoasa...o stiu eu personal :P...mai bine te transferi in tabara lu' nadal

Marquise MGP
12th May 2005, 00:42
miemi zici de thanya...colega de la extern :D...da vezi cum faceti sa nu ma bagati la mijloc...ca intre doua/nu te ploua...da nici bine nuti este...simi pierd concentrarea :drak:

Thanya
12th May 2005, 00:45
Inca nu m-ai luminat...eu mai astept!!
Shi ce mai ziceti de Nadal asta? :))

Marquise MGP
12th May 2005, 00:53
pai eu sa zic?...e un jucator de duzina,care din intamplare a facut vro 2 turnee bune si care la infatisare arata oarecum acceptabil de isi atrage suporterite pe diferite forumuri din tara si strainataturi ... mai vrei? ... ca mai bag :drak:

dianette_d
12th May 2005, 00:55
pai dak te uiti in sus marquise dai de mine..dak te uiti in jos dai de thanya..sau viceversa, depinde unde esti pozitionat...io zic k deja esti la mijloc:evil:
mai baga marquise k sa vezi ce-ti fac...de duzina zici?...pai sa dea domnu' sa castige 12 turnee anu asta...astea incluzandu-le si pe asta de la hamburg si roland garrosul :drak:

Marquise MGP
12th May 2005, 01:01
tu lai laudat intro zi din saisprezecimi si eu a trebuit sa scriu monologuri de felicitare la sfarsit de turneu pt nadal...ti se pare corect? :D
colegi de forum...ca neam contrat masiv...mai ales la derbyul din optimile ligii...sa mai zic cine a mers mai departe thanya? :drak:...si pe threadul cu portari...acu il scot la iveala :D

Marquise MGP
12th May 2005, 01:03
pai dak te uiti in sus marquise dai de mine..dak te uiti in jos dai de thanya

sunt pe spate ce sa mai...sunt protejat stereo...naughty dual action :drak:

Thanya
12th May 2005, 01:09
:)) eu nu am scapat de sindrom :P ....
Cred ca este exagerat sa-l faci pe Nadal un jucator de duzina....nu-l confunda cu "marele" portar Buffon,putin respect pt. singurul jucator din marele trio care a ramas pe pozitii..Nadal!!

Marquise MGP
12th May 2005, 01:11
care trio ?...ca eu am vazut doar un varf si o mare gloata care alearga dupa el sal ajunga...ghici undei nadal...daca nu vati dat seama va zic eu...e in gloata :D

Thanya
12th May 2005, 01:15
Diana...ti-l las tie mama draga...am treaba pe la extern ca se raceshte locul.Oricum Nadal & Casillas sunt cei mai tari!!

Marquise MGP
12th May 2005, 01:17
o ramas porumbelul fara o aripa :(

dianette_d
12th May 2005, 01:18
am preluat legatura :D porumbelu' e bandajat acum dar se descurca..
asaaa...deci sa trecem la subiect: varful de care ziceai e federer, nu? sper k nu te refereai la coria :evil:
si gloata aia de care zici tu vine tare din spate...e "invincibila armada" :D si nadal e capitanul..lupta de detronare a inceput

Marquise MGP
12th May 2005, 01:24
pai coria nu poate fi detronat(ca sa lamurim si cine e varful :evil: ) pt ca el va ramane intotdeauna in varful preferintelor mele :evil:

dianette_d
12th May 2005, 01:34
aaa...despre asta era vorba? topul preferintelor tale? pai fiecare cu pasarelele lui :evil:
si asa deci in ochii tai nadal e undeva in gloata?...pai sa-ti fac io un scenariu...gloata se revolta impotriva regelui/imparatului(whatever:D) si planuiesc detronarea acestuia...conflictul va atinge puctul culminant in finala de la roland garros cand tanarul "din popor", nadal, il va zdrobi pur si simplu pe segnor coria

asta desigur dak facem abstractie de ceilalti tineri talentati care vin din spate si care pot oricand s-a scurteze "drumul spre finala", al lui coria :rolleyes:

Marquise MGP
12th May 2005, 02:14
pai ei sunt pamantenii ( se revolta , se rascoala) dar eu sunt dumnezeul lor...crezi cai las sa faca ce vor ei :D

css2
12th May 2005, 04:24
federer o sa- cistige hamburg si pun pariu ca o sa termine nr 1 la sfirsitul anului

dianette_d
12th May 2005, 10:05
ca de obicei tragi concluziile gresite :mda: ...ce am vrut sa subliniez e faptul k tu postezi doar cand ia bataie safin si doar fraze de genul "safin al vostru iar si-a luat-o..federer e cel mai tare"..nu cer decat putina varietate :sleep:

eu nu ti-am spus sa pleci pe alte site-uri...ci k exista thread pe care poti sa-i compari pe federer si safin...nu aduce conflictul de acolo si aici..that was my point :ok:

Ady
12th May 2005, 16:07
Henman a iesit ... ma cam asteptam sa il bata Chela ...
Urmeaza federer pe central
A ... si Ancic a luat-o pe coaja :evil:

Marquise MGP
12th May 2005, 16:18
din pacate si ferrero nea parasit... davydenko/ferrero 3-6/6-2/6-1

Ady
12th May 2005, 17:51
federer-robredo 6-2 6-3

ony
12th May 2005, 19:55
ma bucur tare mult pt coria ca a castigat! :D dar imi pare rau pentru ferrero.
coria va juca cu federer... merita vazut! :D

dianette_d
12th May 2005, 22:55
A ... si Ancic a luat-o pe coaja :evil:
asta era cu dedicatie pt mine :P ...am vazut meciul..coria a fost net superior desi nici croatul n-a prins cea mai buna zi..in tribune l-am vazut si pe ljubicic care isi incuraja coechipierul de dublu :D

acum k a iesit si ancic din concurs iar nadal nu concureaza, cred k nu-mi ramane decat sa tin cu guillermo coria :)

marquise, amanam lupta pana la openul francez...facem o pauza :D

ony
12th May 2005, 23:25
:) :) :) :) Diana, acum ca il preferi pe coria pt acest turneu, am mari sperante ca va castiga turneul!!!! :D You're always right!

dianette_d
12th May 2005, 23:44
uff si de-ai sti ce greu mi-a dat marquise acordul sa tin cu argentinianul...pana l-am convins k merit a trecut ceva :D:D
sper sa am dreptate si sa castige coria..merci pt votul de incredere oricum :kiss:

Marquise MGP
12th May 2005, 23:54
e acord periodic...cu clauza de reziliere in caz de aplauze neconcludente sau fluieraturi in caz de infrangere :D

dianette_d
12th May 2005, 23:58
hehe k park ai sti tu ce fac eu :evil:
si oricum nu stiu sa fluier k eu tin cu cei mai buni..si rar ma dezamagesc incat sa se ajunga la fluieraturi...si in plus "a lady" nu fluiera :P

Marquise MGP
13th May 2005, 18:00
nu prea iai purtat noroc lui coria diana ca a luat bataie dela federer
federer/coria 6-4/7-6

Ady
13th May 2005, 18:29
nu prea iai purtat noroc lui coria diana ca a luat bataie dela federer
federer/coria 6-4/7-6
Singurul care ii poate tine piept in momentul de fata elvetianului cred ca este Nadal , si asta pt ca este prea tanar si nu a dezvoltat "complexul Federer" cum s-a intamplat probabil cu Coria si ceilalti ...

a_ndrada
13th May 2005, 19:34
Singurul care ii poate tine piept in momentul de fata elvetianului cred ca este Nadal , si asta pt ca este prea tanar si nu a dezvoltat "complexul Federer" cum s-a intamplat probabil cu Coria si ceilalti ...
da,ai dreptate,nadal e singurul care i-a pus f multe probleme lui roger,in afara de gasquet care l-a invins si safin la inceputul anului.nadal este un jucator f bun,talentat care este inca tanar si o sa ajunga si mai bun decat este

dianette_d
13th May 2005, 20:00
nu prea iai purtat noroc lui coria diana ca a luat bataie dela federer
federer/coria 6-4/7-6
sorry...sa fi fost eu de vina oare?:rolleyes:...sunt si eu un pic trista pt coria..acum kiar nu stiu cu tine sa mai tin..astept sa-si revina nadal:P

css2
14th May 2005, 00:31
a inceput federer sa-i bata pe spanioli si argentinieni si pe zgura.ba da tare este federer asta.coria nici nu sufla in fata lui.dar bineinteles ca tot o sa mai spuneti ca federer nu poate sa joace pe zgura.cu talentul care il are poate sa bata pe oricine indiferent de suprafata

Marquise MGP
14th May 2005, 00:45
mai da ce descoperire ai facut tu...cum tiai dat seama?...orice jucator din primii 10 poate sa bata pe oricine din circuit...depinde de forma de moment...federer e lider autoritar si va ramane cel mai bun pe o perioada destul de lunga (cred eu) dar nu inseamna ca nu poate fi invins...totusi nu a castigat la openul francez...cand o va face va putea sa spuna ca e un jucator foarte bun pe zgura....momentan nu e cazul.

dianette_d
14th May 2005, 01:23
@css2 pai normal..tare mi-era greu sa ghicesc k o sa intri azi si o sa ne reamintesti k federer e cel mai cel...da nu inteleg cu cine te certi tu aici?..cui zici tu "o sa vedeti k federer o sa termine nr 1" sau "bineinteles k o sa mai spuneti k federer nu poate juca pe zgura"? :mda:

kiar nu poti sa admiti k pana acum nadal, coria...au fost mai buni pe zgura? nu mai denigra ceilalti jucatori ridicandu-l pe elvetian in slavi...federer a venit la hamburg odihnit..pe cand coria avea 2 finale jucate, in spate...anul acesta rezultarele lui coria pe zgura le depasesc pe cele ale lui federer.punct

css2
14th May 2005, 04:50
iti spun tie diannete si lui dj klaus.vad ca nu mai spui nimic de safin.tu nu ii dai nici o sansa lui federer sa cistige pe zgura.nu prea intelegi tenisul dar lasa ca inca esti a teenager asa ca iti dau timp.
marquise vrei sa ma iei la misto?eu am spus ca federer poate juca bine si pe zgura
pina acum l-a batut pe coria de 2 ori.cind vorbiti despre un concurs mare de zgura ar trebui sa il puneti si pe federer ca pe unul dintre candidati.dar voi nu ii dati nici o sansa pe zgura.
dianette vreau sa te intreb unde este talentul lui safin de vreo 4 luni?

Marquise MGP
14th May 2005, 13:35
a inceput federer sa-i bata pe spanioli si argentinieni si pe zgura.ba da tare este federer asta.coria nici nu sufla in fata lui

declaratia asta nu este ekivalenta cu "federer poate juca bine si pe zgura"...ci inseamna mai degraba ca e un jucator fantastic pe zgura cea ce nu e adevarat pt moment.

favorit la castigarea openului francez nu il fac eu pe federer ci rezultatele avute de el pana acum...iar sansele la castigarea turneului i le da talentul sau, in nici un caz eu.
asa cum anul trecut am avut un castigator surpriza...un jucator caruia nu i se dadeau sanse mari la castigarea turneului...asa poate castiga si federer...eu am spus doar ca federer trebuie inca sa demonstreze ca este un mare jucator pe zgura.

dianette_d
14th May 2005, 21:28
iti spun tie diannete si lui dj klaus.vad ca nu mai spui nimic de safin.tu nu ii dai nici o sansa lui federer sa cistige pe zgura

pai mie mi se pare ca te bati cu morile de vant p'aici...sa-ti reamintesc k aici se comenteaza rezultatele turneului de la hamburg si nu cine e mai talentat dintre safin si federer?? kiar nu am chef sa iti explic inca o data k n-am nimic cu federer...de safin am zis de mai multe ori k este inconstant..spre deosebire de tine eu scriu despre safin, roddick, nadal si cand pierd si nu doar cand ies invingatori

spuneai k nu ii dau nici o sansa lui federer sa castige pe zgura...nu este kiar asa...am spus doar k in ochii mei sansele sa castige un turneu pe zgura cand nadal, coria, ferrer &co. sunt intr-o mare forma sunt mici...nici acum nu cred k federer va castiga roland gaross-ul..dar e strict parerea mea si se pare k ai ceva cu cei care nu-l vad pe federer cu aceeasi ochi cu care il vezi tu...


nu prea intelegi tenisul dar lasa ca inca esti a teenager asa ca iti dau timp.?

daaaa mi-ai mai zis asta :sleep:...ti-am mai spus: mai variaza k s-a plictisit publicul spectator de aceleasi replici :mda: n-are nici o relevanta faptul k am cati ani am...tu ai putea sa ai mai putini ca mine dar eu n-am sa zic niciodata despre tine k nu stii tenis..am respect pt toti acei care posteaza aici, pe subforumul de tenis



cind vorbiti despre un concurs mare de zgura ar trebui sa il puneti si pe federer ca pe unul dintre candidati.?
kiar si atunci cand nu concureaza? :happy ..saptamana trecuta la roma de ex n-a concurat si tu cum vroiai sa vorbim despre el?...las' k vorbim la roland garros despre el, atunci cand o sa-l intalneasca pe iar pe nadal..sa vedem atunci cat de mult si cu cat folos s-a antrenat pe zgura...
ti-am mai spus k victoria de ieri cu argentinianul coria nu mi s-a parut o dovada k federer poate fi invincibil pe zgura...coria era obosit si s-a vazut asta


dianette vreau sa te intreb unde este talentul lui safin de vreo 4 luni?
ce intrebare :happy normal k talentul lui safin este tot acolo..tu ce crezi k s-a evaporat sau ce?...talentul ramane, acum depinde de cat de bine ti-l pui in valoare...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

si ca sa fiu pe subiect: finala turneului de la hamburg va fi foarte interesanta :D ..sa vedem dak va fi intradevar o reeditare a meciului de la monaco asa cum preconizeaza multa lume :D

css2
14th May 2005, 23:46
asa mai meseriasilor.v-ati trezit.dianette ce imi place cind te superi.finala de miine o sa se termine cu victoria lui federer pentru ca nu o sa il lase pe francez sa il bata de 2 ori la rind.normal ca federer nu este cel mai bun pe zgura,dar sanse are sa castige french open.eu spun ca primele sanse le are nadal si dupa aceea federer cu coria.
nu te mai supara dianette.esti prea tinara sa-ti faci nervi.calmo ca sezonul este lung si o sa te mai supar de mai multe ori

dianette_d
15th May 2005, 00:03
aaa...pai vezi k poti sa te mai dai si tu pe aratura?...inseamna k atunci kiar a avut efect reactia mea...
si nu m-am suparat...n-am de ce...eram obisnuita cu tine
amuzant este k acum afirmi cu totul altceva...dak ti-as citi mesajul fara sa stiu k esti super fan federer, as baga mana in foc k iti place nadal :ok:
finala de maine e una interesanta...eu una tin cu gasquet nu din incapatanare sau mai stiu eu ce..da federer anu' asta nu a dovedit prea multe pe zgura si de aia..gasquet mi-a placut la monte carlo k s-a stapanit foarte bine..si in general imi place sa tin cu cei mai slab cotati..satisfactia e mai mare dak castiga :)

nu te mai supara dianette.esti prea tinara sa-ti faci nervi.calmo ca sezonul este lung si o sa te mai supar de mai multe ori
deci tu iti planifici sa arunci cate o pastila de hatza pe aici pe tenis? :D ...vezi k nu e bine..te pui rau cu sefu' :D

css2
15th May 2005, 17:23
era de asteptat ca federer sa-si ia revansa.pina acum are 5 concursuri pe zgura.
la french open are sanse mari de tot.imi place gasquet dar azi roger nu i-a dat nici o sansa.oricum gasquet o sa fie un jucator de top 5 in urmatorii 5 ani.
diannete,imi pare rau ca a a cistigat fede.eu cred ca tie iti plac jucatorii care arata mai bine.ai 19 ani e normal sa-ti placa safin si nadal.
federer a demonstrat ca este cel mai tare.nu ati vazut ce mingii face?
ce voleuri topspin de jos poate sa faca.
o sa fie anul lui federer din nou

a_ndrada
15th May 2005, 18:00
imi doresc cel mai mult sa castige fed roland garros ca sa demonstreze ca stie sa joace si pe zgura.ar fi pacat sa nu aiba si rg macar o data in palmaresul lui.

dianette_d
15th May 2005, 19:04
draga css2, esti tare influentabil...in postul de mai sus ii dadeai prima sansa lui nadal la roland garros si acum ai revenit la "vechea dragoste", federer :evil:

azi am vazut o finala frumoasa..cei 2 au facut spectacol...publicul a avut ce vedea..un tanar francez, timid care s-a scuzat pt engleza vorbita, si care si-a inceput discursul laudandu-l pe adversar..si un federer pus pe shotii in discursul de la final, desi n-am prea inteles ce zis, da mi-am dat seama dupa rasetul publicului:P
laurii i se cuvin invingatorului, deci felicitari federer:)

imi place gasquet dar azi roger nu i-a dat nici o sansa.
vrei sa spui k azi n-ai avut deloc emotii?..nici makr la mingile date din rever care i-au adus aplauzele publicului?...cert este k gasquet e foarte talentat si dak la 18 ani a reusit deja sa-l bata o data pe federer si sa sa-i dea ceva emotii intr-o finala, ma gandesc cu placere k in cativa ani va ajunge departe...k si nadal:P

diannete,imi pare rau ca a a cistigat fede.eu cred ca tie iti plac jucatorii care arata mai bine.ai 19 ani e normal sa-ti placa safin si nadal.
si asta mi-ai mai zis-o...lecitina tataie, lecitina:sleep:
si ca sa-ti nu ramai cumva cu vreun dubiu, sa stii k te insheli...ti-am mai zis odata k nu ma ghidez dupa frumusetea fizica..admir in primul rand talentul si temperamentul unui jucator..imi plac jucatorii mai vulcanici de aceea ii prefer pe safin, nadal si ar mai fi cativa...
acum k safin e mai dragut k federer e alta treaba...parintii o fi de vina:evil:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

sa vedem dak va fi intradevar o reeditare a meciului de la monaco asa cum preconizeaza multa lume
am vrut sa zic monte carlo :P...m-a luat valul...si se pare k n-a fost o reeditare a acelui meci :D