PDA

View Full Version : Ar trebui dat afara Sunda?



Angelina Jolie
7th May 2005, 19:22
Dupa ultimele rezultate ale echipei credeti ca Sunda mai merita sa fie antrenorul CFR-ului?

roxana_cj
7th May 2005, 19:35
Parerea mea e ca nu e numai vina lui Sunda. Daca Anca e impiedicat sau Gosa e cascat ce poate sa faca Sunda! Ca nu el joaca!
Trebuie luate ceva masuri, asta e clar. Dar sincer nu stiu daca e o solutie concedierea lui Sunda!
Eu i-as sanctiona pe jucatorii care nu prea au nimic in comun fotbalul!
La ceea ce urmeaza poate nu sunt chiar subiectiva dar putini sunt cei care joaca mai nou in echipa aia iar unul dintre ei (pe care il si cunosc) e Radu Marginean. Daca ma contraziceti la ultima fraza vreau si argumente!

Angelina Jolie
7th May 2005, 19:42
Pai umbla vorba ca nu vor sa joace ca sa fie dat afara Sunda.

Anca,Oncica&CO.
7th May 2005, 19:43
Nu Sunda joaca pe teren! El doar antreneaza echipa, nu poate el suta la poarta sau sa faca marcaj la adversar dar daca careva jucator e paralel cu fotbalul Trebuie schimbat mai repede(vezi Gosa) cu Poli Iasi.

roxana_cj
7th May 2005, 19:53
Ar trebui intrebati ei (jucatorii)! Pentru ca eu cred ca sunt singurii care vor avea de suferit daca echipa retrogradeaza!
Gosa nu de azi e aerian! Pe ala nu l-am vazut jucand bine in nici un meci!

Angelina Jolie
7th May 2005, 20:08
Nici pe bruncevici, mijin, georgevski, kiss, vintila si altii ca ei. Dar asta nu diminueaza vina lui sunda. In primul rand pentru ca a adus toti ratatii la CFR, si in al doilea rand pt ca ii baga in teren.

roxana_cj
7th May 2005, 20:28
Pai cam da! Dar tre sa recunosti ca Bruncevici a jucat destul de bine in tur! In rest...

Angelina Jolie
7th May 2005, 21:19
De ce a jucat bine ma rog frumos? Ca a dat si el 2 amarate de goluri? Eu zic ca in afara de fizic nu are nici o treaba cu fotbalul. Acuma sincer, cred ca si eu fac preluari si stopuri mai bine decat el.

radus
8th May 2005, 01:28
Eu cred ca adevarul e undeva la mijloc. Sunt de vina si antrenorul si jucatorii. Eu nici in tur nu am fost super-incantat de jocul echipei, se pare ca am avut mult, mult noroc... nici acum nu realizez exact cum de-am reusit atatea rezultate pozitive mai ales in deplasare...
Sunt de acord cu Valy ca Bruncevic nu are ce cauta la CFR in divizia A. Nu mi-a placut de el nici in tur. Prea putin pentru un varf de atac.
De fapt, acum daca ma gandesc bine nu sunt multi jucatori ce ar trebui sa ramana pentru sezonul viitor. Din intreg lotul eu as pastra urmatorii: Jula, Toma, Vasaie, Kis, Marginean. Si le-as da o ultima sansa lui Florin Dan, Anca si Turcu. "Stranierii" m-au dezamagit. Vlajic arata parca ceva-ceva, dar nu are suflu, dupa o repriza este terminat si n-are decat 27 de ani...

TZEFERU
8th May 2005, 02:23
Cred ca trebuie facuta curatenie la CFR e clar, lucrurile au cam scapat de sub control si trebuiesc discutate si clarificate treburile. Nu cred ca vina este doar a lui Sunda si continui sa afirm ca: daca jucatorii nu joaca pentru ca ei vor ca sa fie schimbat antrenorul inseamna ca e bai mare. Nu suna profesionist deloc. La multi jucatori nu le mai pasa se pare. Daca nici in meci cu iasul nu s-au putut mobiliza sa cistige....sau macar sa arate ca vor sa cistige....ce sa mai zici? Ce poate face Sunda? Cum de in tur Sunda a fost totusi bun cu aceasi jucatori? Nu cred ca stim noi exact ce se intimpla, dar e posibil sa fie probleme care nu au legatura cu fotbalul si trebuiesc clarificate.

Avem 2 meciuri afara grele cu Steaua si Otelul....poate oare un alt antrenor face ceva?
Apoi avem cu National.....acasa, Bacau si Brasov.
Daca jucatorii nu sint in stare de mare lucru acum pe final ce poate face un alt antrenor? Sa ii "biciuiasca"? Sa il comploteze si pe ala?...ca nici pe ala nul vor?
Macar asa din respect pentru noul antrenor sa ii poti da o sansa sa faca ceva. Ce poate un nou antrenor garanta? Sau sa facem schimbari asa la "plesneala"?...asa la dade-dade ceva o fi?

Daca jucatorii nu joaca pentru CFR ar trebui sa joace macar Pentru Arpi (daca nu pentru ei) care le-a dat o sansa si incredere. E dificil sa ii multumesti pe toti, nu ai cum, dar oare il alte parti e mai simplu? Jucatorii care totusi au avut sanse in tur sa joace cind titularii au fost accidentati nu au confirmat....Cinei de vina?

Apoi un jucator de fotbal zic ca are mai mult timp sa invete si o meserie pe linga antrenamente ca doar nu se antreneaza 8 ore pe zi si nu se trezesc la 5 dimineata.

Asta pentru ca, sa zicem in Romania multi nu au contracte mari dar si asa pot aduna ceva bani si se pot misca sa nu fie "pe spate" la sfirsitul carierei. Dar se pare ca e grea viata de fotbalist in Romania.
Eu ii invit pe toti fotbalistii sa isi ia geata pe spate si sa merga in Occident sa vada cum e. Sa vada cum se cistiga banii. Sa vada cum se fac 1500 Euro/luna cu sudoare. Sa guste din plin "sansele vietii". Ca vad ca e prea plina lumea de "miriiti".

Personal daca as fi rezerva in primul rind as trage tare sa nu mai fiu, dar daca nu as juca totusi as avea timp mai mult si as fi mai odihnit si as invata ceva intre timp, oare citi fac asa la CFR?

Cind un jucator intra pe teren si ACCEPTA sa intre pe teren atunci sa joace, altfel sa meagra acasa. Daca el este introdus in echipa si el NU REFUZA asta atunci sa incerce sa nu isi bata joc si sa lase orice alta problema in afara terenului pentru ca are ocazia sa spuna inainte daca nu ii convine ceva. Sau ori fi toti lasi pe acolo? Nici unul nu are gura sa vorbeasca deschis?...doar asa la zvonuri?
Iar daca antrenorul nu ii spune ce sa faca pe teren sa spuna CLAR: Nu am stiut ce sa fac, antrenorul nu mi-a spus. OKEY? Problemele care nu sint strict legate de fotbal ar trebui lasate si nu folosite ca santaj si a motiva lipsa de implicare. Cum de Jula si Marginean si inca citiva totusi joaca sau macar incearca?

Ar trebui sa asteptam pina la vara, daca e de schimabat antrenorul, poate vine Sabau. Poate. Altfel iara schimbam antrenorul de citeva ori. Nu e chiar asa simplu sa gasesti un antrenor. Nu cred ca conducerea vrea scandal acuma pe terminate. A iesit prost treaba cu returul, cine putea prevedea asta?

In primul rind daca as fi fotbalist as trage pentru mine, oriunde as juca. Daca as juca la CFR as avea un motiv in plus sa o fac. Dar cel putin as trage pentru mine si nu ar trebui sa imi spuna antrenorul sa ma antrenez si ce sa fac ca la un copil de 4 anisori.

roxana_cj
8th May 2005, 12:05
Marginean joaca pentru ca iubeste ceea ce face si pentru ca e recunoscator ca la CFR i s-a dat o sansa. Nu l-am auzit nici o data sa se planga ca e greu ceea ce face, asa cum fac alti colegi de-ai lui de echipa!

Angelina Jolie
8th May 2005, 12:57
Si culmea este ca unii jucatori au si facultati terminate(Oncica- Sport si Calculatoare, Anca- ceva Agronomie, si or mai fi si altii) si cu toate astea se comporta ca niste retardati.
HAI CFR!!

King of Hell
8th May 2005, 13:31
Valy chiar tu ai zis ca sunda e bun la promovari, asa ca la anu aveti iar nevoie de el..cu el sau fara o sa va zbateti la retrogradare pana in ultima etapa..daca ramane o sa continue cu "schemele" si "tactica" lui geniala pana va baga el cumva in B, daca il dati afara vine altu care nush ce poate face in 5 etape cate au ramas..daca e adevarata faza aia ca jucatorii joaca intentionat prost ca sa il dea afara, atunci aduceti altu si poate or juca mai bine ..who knows..eu cred ca de vina pentru felul cum joaca aNCA e semnul cu Rezervat care era sa il ia in cap..

vlad1607
8th May 2005, 13:32
nu sunt un mare cunoscator al tuturor aspectelor de la Cluj dar poate e nevoie de un SOC la echipa ....

Angelina Jolie
8th May 2005, 13:35
Macar Anca a dat 2 goluri returul asta. Ala si cand joaca foarte prost e mai bun decat tilinca si bruncevici in varf de forma, si luati la un loc.
Si Anca in afara de goluri, cam in fiecare meci tine 2, 3 adversari langa el. Asta e lege. Si atunci ar trebui sa apara altii pe spatiile ramase libere. Numai ca altii aia sunt inexistenti.
HAI CFR!!!

TZEFERU
8th May 2005, 13:53
Anul trecut cind a fost schimbarea lui Coca a fost si o circumstanta, Sunda a devenit liber si CFR a "sarit" pe el si intimplarea a facut ca era tocmai la inceputul returului. Acuma pe cine sa fi sarit? Era dificil de luat o decizie dupa primele 3 etape, mai ales ca s-a spus ca Bistrita ne-a batut asa mai norocos. Poate atunci era de schimbat...dar nu stiu poate ar fi fost prea dur, poate daca in tur faceam 16-17 puncte ar fi fost alta schema....dar asa cu 24 puncte din tur....

Eu dau in continuare credit lui Arpi...desi acuma dupa cele intimplate ma mira declaratiile "fantasmagorice" ale lui Muresan din tur in legatura cu Sunda -> antrenor la nationala si uni jucatori de la CFR la nationala...si ...alte cupe europene...pentru ca inca nu pot sa inteleg cum pot fi oamenii atit de schimbatori...efectiv ramin mut.
Ce ma deranjeaza la Sunda ca nu vorbeste cu presa mai mult asa sa fie mai limpede ce si cum pe fata....s-au creat prea multe "secrete" si nu prea vad sa ajute pe nimeni. Sa spuna clar unde a gresit cind a gresit si de ce echipa nu mai face nimic.

Angelina Jolie
8th May 2005, 16:45
Vad ca pana acum sunt singurul care doreste schimbarea lui Sunda inca de pe acum.
HAI CFR!!!

roxana_cj
8th May 2005, 16:52
Nu cred ca ar rezolva Sunda mare lucru daca ar vorbi cu presa! Atuci ar trebui sa raspunda si la intrebari de genul: "Ce cauta ametitul ala de gosa tot timpul in primul 11?"

Angelina Jolie
8th May 2005, 17:34
Sau la intrebari de genul: Ce cauta ratatul de Bruncevici in lotul de 18? Sau de ce dracu jucam si acasa cu 5 fundasi?

HIV
8th May 2005, 18:14
nu sunt un mare cunoscator al tuturor aspectelor de la Cluj dar poate e nevoie de un SOC la echipa ....

Le daduram noi un soc deasta si au castigat cu alba iulia . Cine stie , poate daca ii batem zi de zi se salveaza de la retrogradare . Daca nu ii batem noi nu are cine sa-i bata ca astia de la cfr nu au curajul sa strige catre jucatori "Sunteti penibili"

Angelina Jolie
8th May 2005, 18:26
Poate daca veneai la meciul de ieri vedeai ca au curajul si chiar au strigat.

Angelina Jolie
9th May 2005, 09:45
ROMANIA SUNDA,
EUROPA SUNDA,
ORIUNDE SUNDA,
PLEACA DIN GRUIA!!!
Sunda e istorie. Mai are timp pana la vara sa scoata niste rezultate ca sa poata pleca cu fruntea sus. Desi, dupa cum mai multi suporteri i-au si zis lui Arpi, mai bine l-ar lasa pe Carlan antrenor principal, macar ala e CFR-ist adevarat, nu sta pt bani.
HAI CFR!!!

andrei_cj
9th May 2005, 10:24
Nu stiu ce sa mai zic dar daca nu se trezeste echipa macar pe acest final o sa fie grav.....retrogradarea nu mai e un cuvant care trebuie lasat deoparte...nu stiu cine e de vina Sunda Jucatorii Conducerea.....dar ceva acolo nu e bine deloc.....si........nu cred ca este vreunul dintre noi care vrea ca aceasta echipa sa joace din nou la Matineu. :-( So ne trebuie neaparat o victorie.....si ceva.....egal...ca sa putem sta linistiti....pe acest final de campionat....si asta pana la meciul cu brasov...care ar putea fi unul pe viata si pe moarte...sper sa nu fie asa....:-( ORICUM FORZA CFR si cine stie cu toate ca sunt sanse 0,000000000(1) poate facem o surpriza in Ghencea!

Angelina Jolie
9th May 2005, 11:09
Nu cred ca meciul cu Brasovul mai poate fi pe viata si pe moarte. Ei vor fi picati la ora aia, mai ales ca au cu Steaua acasa. Deci ne salvam, cred.
HAI CFR!!!

roxana_cj
9th May 2005, 18:31
Batem Brasovul!

gica
9th May 2005, 19:12
Daca a avut puterea sa promoveze echipa consider ca are dreptul moral sa termine acest campionat(mai sunt 5 etape),cu atat mai mult ca cat obiectivul echipei era evitarea retrogradarii!Si de moment obiectivul este in picioare.Cine are timp sa posteze aici poate sa puna mana pe program pentru a vedea urmatoarele jocuri ale celor implicate in cursa retrogradarii(pentru a fi obiectivi in aprecieri).Prima sub linie este Apulum la 7 pct. +meciul direct favorabil Cfr-lui.Alba are si meci acasa cu Dinamo.Deci slabe sanse pentru uniristi de a trece peste cfr.Sunt altele cel putin in situatia noastra ,ca iasul si Bistrita.
Deci nu cred ca se impune o schimbare de antrenor la aceasta ora.Daca este sa facem analize,cred ca vinovati sunt toti,incepand de la jucatori,antrenori si sfarsind cu neaAlbu ca n-a lustruit bine ghetele.Si sa nu-l uitam pe Arpi care este finantator,iar pana acum a investit exact pentru obiectivul pe care si l-a propus.Pai ce Poli a fost deasupra noastra la sf. turului?nici vorba...Daca nu bagau bani era la retrogradare.
Dupa cum a declarat in ultimul timp va investi mai mult in viitorul campionat.
Sa nu uitam ca suntem nou promovati!Si ce-i cu asta?Pai simplu:Bacaul a vandut in ultimul an cel putin 6 jucatori si cu toate astea se mentin,pentru ca au un centru puternic de unde vin jucatori.La noi cati au venit de jos?....Pentru toate astea este nevoie de timp.Acordati-l....

andrei_cj
10th May 2005, 11:56
Mai Gica il Acrodam dar acum nu mai vorbim ca am castigat numai din orgoliu sau asa....acum e serioasa treaba pt ca am intrat in hora retrogradarii! Deci suntem stresati...lasa de abea astept sa se termine sezonul asta si sa urmaresc la vara ce se intampla cu echipa!

Angelina Jolie
10th May 2005, 12:30
Totdeauna suporterii sunt cei care contesta primii(cu mici exceptii). Asa a fost si asa va fi.

Anca,Oncica&CO.
10th May 2005, 19:28
Antrenorul lui CFR Cluj, Aurel Şunda, a declarat īntr-un interviu acordat cotidianului "Libertatea", că suporterii care i-au cerut demisia la finalul meciului cu Poli Iaşi (1-1) sīnt mani****ţi de jucătorii nemulţumiţi cu statutul de rezerve. Reacţia fanilor "vişiniilor" nu s-a lăsat aşteptată. Liderul ligii suporterilor "Commando Gruia", Călin Bodea, a luat foc: "Sīntem foarte supăraţi. O să mergem mīine (n.r. - azi) să avem o discuţie cu conducerea pe marginea acestor declaraţii. Vreau să se ştie că noi nu sīntem īn relaţii foarte strīnse cu jucătorii. Sīntem o galerie independentă, cheltuim bani īn deplasări şi nu merităm un asemenea tratament. Nu e nimic adevărat īn declaraţiile antrenorului".

„Nu s-a strigat din galerie. Eu am un respect deosebit faţă de ei şi īi salut de fiecare dată. Au strigat din tribuna īntīi, cīţiva spectatori. La ei mă refeream cīnd spuneam că sīnt mani****ţi. Şi nu mani****ţi de jucătorii mei, ci de altcineva", a explicat Şunda.

"Am discutat īntr-adevăr cu suporterii după meciul cu Iaşiul, īnsă nu pe marginea demiterii antrenorului"
Arpad Paszkany, finanţator CFR Cluj

„I-am promovat. Asta e vina mea!”
Tehnicianul Aurel Şunda a mărturisit că nu este īngrijorat de faptul că şefii săi i-au propus banca tehnică lui Dan Petrescu. "Sīnt de prea mult timp īn fotbal. Eu nu vreau decīt să-mi īndeplinesc obiectivul. La Alba mi-am īndeplinit obiectivul, la Cluj, īn primul sezon, la fel şi aşa vreau să se īntīmple şi acum. Mai am contract pīnă īn vara lui 2006. Celor care strigă īmpotriva mea le spun doar atīt: singura mea vină e probabil faptul că am adus Clujul īn Divizia A", a declarat "Profesorul". Īn schimb, finanţatorul Arpad Paszkany a negat că l-ar fi ofertat pe Dan Petrescu.

Mărginean pierde meciul cu Steaua
Pentru că a primit īn meciul cu Poli Iaşi nu cartonaş galben, mijlocaşul feroviarilor, Radu Mărginean, va lipsi din formula de start a lui Şunda īn meciul cu Steaua. Jucătorul a primit cel de-al nouălea avertisment īn acest campionat. "Din păcate, nu o să pot juca cu Steaua. Sper să ne revenim şi să terminăm campionatul īn obiectiv", a declarat Mărginean.

10 mai 2005
Hai CFR,Lupta CFR!!!!

roxana_cj
10th May 2005, 21:33
Mare pacat ca nu joaca Radu Marginean. :help: E chiar nasol pentru echipa! E un jucator care face cam totul la mijloc! NASOL! :(

andrei_cj
10th May 2005, 22:32
Cam da din pacate......sper sa terminam returul cu bine si dupa aceea tragem linie si vedem ce o sa se intample!

TZEFERU
10th May 2005, 23:20
Sefii nostri trebe sa decida ce se va intimpla. Treaba noastra e sa sustinem echipa.
Ei au investit bani si munca, nu doar un bilet de meci (nu vreau sa minimalizez importanta biletului platit), ei au mai mult de pierdut atit ca suporteri cit si ca sefi sau finantatori. Jucatorii vor pierde si ei daca nu se aduna acuma spre sfirsit sa se autodepaseasca putin....cum suna asa un Sticla Ariesul Turda?...asta pentru ca e satelitul CFR-ului. E posibil sa vedem Sticla Turda in B in curind....you know what I mean....

andrei_cj
11th May 2005, 14:07
http://www.gsp.ro/index.php?a=14453&shift=1

Angelina Jolie
14th May 2005, 22:30
Sunda si-a aratat din nou "valoarea" cu 2 schimbari in minutul 90, de parca conduceam noi cu 1-0. Pleaca odata Aurele ca ne-ai mancat returul.

King of Hell
14th May 2005, 22:41
Inca o faza..daca pana acum Sunda tot la trening de ala transpirat cu errea era amu so imbracat in costum..:D...saracu om..mi drag ma..nu prea stie multe...dar ii simpatic..chiar nu am inteles faza cu schimbarile in min 90...in alta ordine de idei steaua a putut...adica a mirosit urat..asta vroiam sa zic..am inteles ca Meme so luat la bataie cu suporterii..pfoai ce l-as bate pe rahiticu ala..

andrei_cj
15th May 2005, 00:40
Jenant si aici Sunda si-a aratat adevarata valoare....schimbari in minutele 90 si 91 saracu...si pe langa asta isi mai si bate joc de bietu Borostean....il duce in capitala pt a juca 30 de secunde....PENIBIL!

P.S. Deci pentru prima oara spun si eu TARE SI CLAR Sunda lasa-ne si oricum iti multumim pt ce ai facut pt NOI!

Angelina Jolie
15th May 2005, 10:13
Pai si eu ii multumesc pentru ca ne-a promovat. Am mai zis-o. Pentru a lua o echipa cu pretentii de B si a o duce in A este senzational, insa nivelul diviziei A este prea mare pt el.

King of Hell
15th May 2005, 10:34
Totusi Suna anu trecut cu Alba a jucat in A si a facut figura frumoasa...care sa fie motivul? A..stiu...jucatorii vostri nu se ridica la nivelul acelora care au jucat la Alba..

Angelina Jolie
15th May 2005, 11:03
Pai stai asa ca la Alba a antrenat un tur de A dupa care a plecat. La UMT la fel, i-a promovat, a fost minunat dar in A nu a fost in stare sa ii tina. Deci s-a mai fript si altii cu el.

andrei_cj
16th May 2005, 12:16
Da Sunda zic ca si-a facut treaba la CFR si el nu ar trebui dat afara ci sa plece singur..ca un om demn ce este...sa nu fie discutii si cazul sa fie dat afara sa-si dea seama ce se poate si ce nu! E cel mai fair play cred ca.....nu?

Angelina Jolie
16th May 2005, 15:31
Un singur comentariu mai am de facut in legatura cu schimbarile lui Sunda ca deja e trecut subiectul si si-a batut toata lumea joc de el. Eu stiu ca regulamentul zice ca pentru fiecare schimbare efectuata se acorda 30 de secunde de prelungire. Dar din moment ce el a facut schimbarile in prelungiri deja, nu s-a mai acordat nimic ba mai mult s-a si pierdut timpul. Daca ar fi facut schimbarile in minutul 88 sa zicem castigam 1 minut jumate. Asta dupa parerea mea ori e gresala grava de antrenor, ori nu avem nici o intentie sa egalam in Ghencea, fapt care este si mai grav.
HAI CFR!!!

roxana_cj
16th May 2005, 17:46
S-a multumit sa nu mai ia gol. Eu asta cred! Imi pare rau ca echipa care are aspiratii la titlu si in Europa nu e in stare sa castige decat cu ajutorul arbitrului! Am mai zis-o! Penibil! Sa vad ce pateste arbitrul ala! Sa arbitreze in D, ca acolo ii e locul!

King of Hell
16th May 2005, 18:05
Roxana iti dau eu raspunsul:

Robert Dumitru"A fost penalty clar!"
Ion Craciunescu,presedinte CCA"Din punctul meu de vedere, lovitura de pedeapsa a fost corect acordata, ceea ce i-am comunicat si arbitrului in cauza. A procedat foarte bine."

roxana_cj
16th May 2005, 18:25
Inseamna ca toti au nevoie de un control oftalmologic!

Angelina Jolie
16th May 2005, 18:28
E normal sa ia lumea apararea Stelei. Adica nu e normal dar era evident ca asa se va intampla.

roxana_cj
16th May 2005, 18:32
Era de asteptat, dar nu e normal! Sa mai piarda si aia! Ce naiba... steaua si dinamo sunt buricul pamantului si nu au voie sa piarda?

King of Hell
16th May 2005, 18:32
Propun ca urmatorul meci ori cand are cfr cu steaua in gruia ori cand mai e delegat tipu asta la meci al cfrului sa protesteze galeria intr-un mod inedit..apoi ce inseamna mod inedit..ganditi-va, fitzi creativi...

Angelina Jolie
16th May 2005, 18:40
Eu propun sa-l scot la o bere si sa il inregistrez cand recunoaste ca nu a fost penalty si ca a luat bani de la jiji, si ca a furat statul roman cu 5 miliarde la impozite etc. Il fac sa spuna tot. E bine asa?

King of Hell
16th May 2005, 18:44
:D:D:D:D:D daca iti strici tu banii de bere pentru o jigodie de om....

roxana_cj
16th May 2005, 20:06
O bere intr-o bomba nu e chiar asa mult cred! :D

incanada2005
17th May 2005, 02:57
Da, Sunda e vinovat. Dar si multi din jucatorii sunt de vina. Sunda a promovat pe CFR in A. Trebui sa speram ca ne mentinem in A anul asta cu el in functia de antrenor. E mai bine s-al schimbam la vara.

Angelina Jolie
17th May 2005, 10:53
O bere intr-o bomba nu e chiar asa mult cred! :D
Pai nu e. Dar tre sa ii dau mai multe ca sa il aduc is stadiul care trebuie. Sau poate ii dau o sticluta de Vodca Polar (asta-i clasica) si nu mai am treaba.

andrei_cj
18th May 2005, 23:50
Oricum am vazut primul meci din Retur in care Sunda s-a comportat ca un antrenor serios: Schimbare in minutul 60 sau nu mai stiu exact la scorul de 1-1 Turcu Mijlocas cu Tilinca Atacant.....si vedeti ca s-a putut......deci eu sunt totusi de parere ca daca Sunda isi revine si joaca mai curajos indiferent daca jucam acasa sau in deplasare e ok indiferent ce o fi sper ca CFR sa castige macar 6 puncte!

Angelina Jolie
18th May 2005, 23:57
Cu o floare nu se face primavara. Dupa un retur in genunchi eu zic ca o victorie in deplasare nu il absolva pe Sunda de vina de a fi pierdut atatea meciuri. Dar cine stie? Daca mai facem vreo 6, 7 puncte in final poate il tin astia si la anul. Eu sincer n-as vrea, dar oricum nu e dupa mine.
FORZA CFR!!!

King of Hell
19th May 2005, 07:35
Daca cfr bate tot ce a ramas nu vad de ce nu l-ar tine pe sunda. Obiectivul a fost indeplinit si asa.

Angelina Jolie
23rd May 2005, 17:42
Ultimele zvonuri: se pare ca Sunda are un contract beton si asta este singurul motiv pentru care n-a fost dat afara in plin campionat. Pentru ca oricum nimeni nu il mai suporta. Si inca unul: se pare ca a luat totii looserii din ex-Iugoslavia pt. ca are ceva impresar care ii aranjeaza transferurile astea si toti strainii cotizeaza din contract. Repet ca toate acestea sunt zvonuri, dar fum fara foc nu iese.
SUNDA IA-TI LIBER!!!
HAI CFR!!!

Angelina Jolie
28th May 2005, 13:42
Povestire despre Sunda din gsp de azi: Cica domnul nostru ar fi declarat ca FC Sibiu este interesata de el si ca l-ar fi contactat si cand colo nici vorba. Ba mai mult presendintele lui FC Sibiu declara ca in momentul in care l-a sunat sa ii ceara explicatii acesta nu mai raspundea la telefon. Si mai zice ca: "Se pare ca acest om nu merita increderea lui Paszkany. ... Un astfel de om nu as angaja niciodata."
Asta ca sa vada unii de pe aici, mari aparatori ai boierului sunda cam ce fel de caracter are dansul si cu ce smecherii se ocupa.
HAI CFR!!!
SUNDA PLEACA DRACULUI ODATA!!!

incanada2005
1st June 2005, 18:17
Am o intrebare pentru voi. Daca nu Sunda, cine? Pareria mia e ca nu-i vina lui Sunda 100 la 100. Si jucatorii au avut partia lor in returul slab.

Angelina Jolie
1st June 2005, 19:36
Dan Petrescu, Lacatus, Sabau, samd. Aproape oricine ca sa iti raspund la intrebare.

andrei_cj
2nd June 2005, 15:45
Mie personal imi place ce se intampla cu echipa acum vin jucatori in probe......argentinieni......nu tot bosniaci ca inainte......Dan Petrescu este cred ca in proportie de 60 la suta (surse oficiale) antrenor la echipa..........trebuie doar sa asteptam sa vedem ce se intampla....se vede clar ca, conducerea acestui club vrea performanta.....oricum toate acestea le putem vedea in meciul amical de Sambata de la ora 10 jumate parca cu Bistrita! O sa fie un meci in care o sa vedem ce stiu jucatorii adusi....deci haideti pe stadion...ca sa ii incurajam...si sa strigam inca odata sa se auda departe pana pe Moina ca echipa clujului e CFR! :-)

incanada2005
2nd June 2005, 18:21
Andrei: Daca chiar vine Dan Petrescu la CFR e bine. In parerea a-mia e un antrenor bun.

Andrei: Daca chiar vine Dan Petrescu la CFR e bine. In parerea a-mia e un antrenor bun. Si im pare rau ca nu pot sa vin la mecurile lui CFR. Dar vreu sa merg la macar un meci vara asta cand vin in Romania.

Angelina Jolie
5th June 2005, 10:54
Ieri dupa meciul amical a avut loc o intalnire a lui Sunda cu suporterii care a tinut vreo 2 ore in care a raspuns la toate intrebarile care i s-au adresat. Dintre cele mai interesante chestii spuse de el:
1 Ca sansele sa plece sunt de 50% acum.
2 Ca s-ar putea sa ajunga la jiul petrosani (ptiu drace).
3 Ca in contractul semnat de el promovarea era prevazuta pt acest campionat.
4. SUPER TARE: In contractul semnat de el cand eram in B era clauza ca trebuie sa terminam campionatul in fata rivalei din Cluj si in fata cetatenilor de la ISCT.
5 Ca Anca i-a zis clar ca el nu se poate antrena luni si marti.
6 A explicat de ce s-a renuntat la Ghiorma, Gorga, Bozdog(asta se stia), Cazan, Bacnean, Mircea Rus si altii.
7 A zis ca pentru pregatirea fizica a aplicat ceva program al lui Zacherroni care este testat din toate punctele de vedere.
8 Ca el nu a adus nici un jucator de capul lui. Ca toti au fost urmariti de el, Muresan si Arpi. Aici nu prea imi vine sa cred dar ma rog.
9 Ca gigel Bucur Balan si Liviu Mihai nu vor ajunge la CFR.
10 Ca cu Surdu nu se poate negocia decat din iulie cand intra in ultimele 6 luni de contract cu FC Brasov.
11 Ca se discuta cu cativa jucatori de la Apulum.
Cam astea au fost ideile principale. Concluzia mea: este un om scolat, care stie sa vorbeasca, stie sa si glumeasca si sa se faca placut. O mare valoare pentru promovari si pentru mentinut o echipa in divizia A. In sensul ca a fost minunat pentru noi pana acum. Insa daca dorim sa avem un obiectiv mai indraznet decat evitarea retrogradarii atunci trebuie schimbat. Oricum eu banuiesc ca va pleca sigur, si a dorit o impacare cu suporterii pentru a nu fi huiduit la meciul cu Brasovul. Probabil ca nici nu ar merita dupa tot ce a facut pentru CFR.
Cam asta ar fi.
HAI CFR!!!!

andrei_cj
5th June 2005, 13:26
Normal ca nu merita si sper ca o sa fie stadionul plin sa aplaudam echipa si antrerenorii si pe toata lumea(paszkany si iuliu muresan!!) si sa ne bucuram pt ca s-a reusit mentinerea in primul esalon!

incanada2005
6th June 2005, 02:12
Ai dreptate Valy. Sunda e un antrenor care poate sa promoviaza o echipa si sa mentine echipa aia in A. Dar adevarul e ca a facut si el gresel in retur. Acuma trebui analizat de conducere si ...vedem.

andrei_cj
7th June 2005, 14:24
Sa veniti cu TOTII sambata in Gruia ca sa facem festival!

incanada2005
7th June 2005, 18:24
Dece faceti festival??

Angelina Jolie
13th June 2005, 15:40
Eu zic ca acum conducerea CFR greseste mult. Daca vor sa il schimbe pe Sunda ar trebui sa o faca neintarziat, daca nu sa il confirme clar si pentru sezonul viitor care pentru noi incepe in 18 iunie. Intertoto asta nu le da timp de gandire prea mult. Ori e alba ori e neagra.
HAI CFR!

andrei_cj
14th June 2005, 22:02
Va spun eu o chestie Sunda o sa fie schimbat numai daca o sa gaseasca un anternor mai bun in locul lui...nu o sa fie schimbat si dupa aceea sa vina oricine!

P.S. Discutii sunt chiar si cu Andone...care a si venit pana acum odata la cluj sa vorbeasca...deci nimik nu se stie! Asa ca asteptam cu totii cu sufletul la gura si vom vedea!

TZEFERU
15th June 2005, 00:25
Ultimele stiri de pe Onlinesport cu referire la CFR --> Se pare ca Dorinel Munteanu e pe picior de plecare inspre Gruia...

Stire dezmintita DE GSP.
http://www.gsp.ro/index.php?a=16702&shift=1

andrei_cj
15th June 2005, 09:17
Sa vedem acum ce se intampla.....caci eu unul personal as fi de acord sa ramana si Sunda.....gandati-va ca nu poate fi un antrenor asa de rau....precum poate pare...dar de multe ori la lotul pe care l-a avut la dispozitie nu avea ce sa faca...deci....nu stiu si sa nu uitam exemplu lu' Apulum care am vazut ce a facut fara Sunda!

Angelina Jolie
15th June 2005, 17:43
Dan Petrescu, Sabau, Andone sunt antrenori mai buni decat Sunda dupa parerea mea. Dar vorba lui Arpi parca, decat sa il dea afara fara a putea aduce pe unul mai bun decat el, mai bine sa ramana.

andrei_cj
15th June 2005, 23:48
Subsciru si asta am scris si eu pe un post pe threadul CFR CLUJ!

Angelina Jolie
16th June 2005, 00:06
Bravo tie, asa a zis si Arpi. :happy

TZEFERU
24th June 2005, 21:44
Poate cuplul Sunda-Munteanu va misca mai bine, mai ales ca Munti va si juca si nu stiu cit e de adevarat ca ei 2 ar fi si prieteni mai ales ca au fost impreuna si prin Germania...desi nu stiu cu jucatorii actuali ce mare brinza se va putea face....4-4-2 inseamna in primul rind "miscare in front".

Pe aici se practica evaluarea instructorilor de catre elevi sau studenti in fiecare semestru de scoala. Prin asta poti vedea cum a fost proful cu care eventual vei face o clasa...cum a fost evaluat de cei dinainte care au luat cursuri.
Nu stiu daca se poate aplica si la fotbal chiar asa...dar poate nu ar strica sa ai si ceva evaluari de la jucatori pe diferite criterii (7-8)...astfel se poate construi ceva "history" in cea ce priveste evaluarea unui antrenor de catre jucatori.

Virus
28th June 2005, 20:31
Poate ati observat ca este prima data cand postez si eu la acest subiect. De votat nu am votat pentru ca pur si simplu nu exista varianta pe care o consideram eu.
Treaba a fost clara. Vina a fost si a jucatorilor si a lui Sunda!
Sunda nu cred ca e vinovat in mod special pentru modul de pregatire si plasamentul tactic al jucatorilor in teren. Ci mai degraba comportamentul din afara terenului, ca nu a stiut sa mentina o echipa unita si a lasat sa se formeze bisericute. In legatura cu faptul ca ii ducea pe jucatori la biserica chiar nu am nimic impotriva pt ca daca stam sa ne gandim in ultima etapa din B poate nu s-au rugat pe deageaba.
Jucatorii au vina pt a nu juca doar ca sa il schimbe pe Sunda. Acum se stie ca asta a fost. De aceea am avut un retur asa de slab. Daca jucatorii jucau pe bune eram si la sfarsitul campionatului ca la sfarsitul turului cel putin. A fost un semn de protest destul de urat din partea lor, pt ca nu a afectat doar pe Sunda acest fapt.
Faptul acesta cel putin ne spune ca jucatorii nu au scazut prea mult din forma in care erau in tur ci poate chiar Dan Florin a crescut dar mi se pare ca nu poate juca acum cu bilbao :( :( :( Poate s-a trezit Tilinca si mi se pare ca daca i se dadeau sanse facea mai multe ca Bruncevici care deasemena este accidentat pt meci.

Acum Sunda nu mai este antrenor, iar asteptam rezultate de la Dorinel care speram ca nu vor intarzia sa apara.

HAI CFR!!!

Angelina Jolie
29th June 2005, 00:24
Eu sunt de acord ca vina era si a lui Sunda si a jucatorilor, dar cum nu se poate schimba o intreaga echipa, atunci in mod normal se schimba antrenorul. Dar acum nu mai conteaza. Sa vedem cum va fi cu Dorinel

andrei_cj
29th June 2005, 00:26
Da si secund sper ca stiti ca esti Mihali nu?

andrei_cj
15th July 2005, 14:33
Şunda tratează cu Galaţiul
Dan Brie


Fostul antrenor principal al echipei CFR Cluj, Aurel Şunda, transformat īn responsabil cu achiziţiile după venirea lui Dorinel Munteanu, se află īn tratative avansate cu Oţelul Galaţi. Lui Şunda i s-ar fi dat asigurări că problemele financiare ale clubului de pe Dunăre sīnt pe cale să fie soluţionate şi că-şi va putea face singur politica de transferări. "Deocamdată, sīnt tatonări. Am fost contactat de Oţelul, este adevărat. Īncă nu am luat o decizie", a declarat ieri Aurel Şunda.

La Galaţi, tehnicianul ar urma să fie īnsoţit de fostul său secund, Remus Steop, īn prezent la echipa a doua, Unirea Dej. "Există discuţii. Vom vedea īn zilele următoare cum stă treaba", a spus Steop. "Nu e nici o problemă. Şunda e un om pe care-l apreciem şi care va avea oricīnd uşa deschisă la noi. Īi mulţumim pentru ce a făcut. E normal să plece, dacă are o ofertă mai bună", a afirmat, la rīndul său, preşedintele clubului, Iuliu Mureşan.


A refuzat Timişoara
Aurel Şunda a fost contactat şi de Poli Timişoara, īnsă preşedintele acestui club, Aurel Roşianu, i-a propus să preia echipa a doua. Antrenorul a declinat oferta, motivīnd că satelitul lui Poli, CFR Timişoara, nu are drept obiectiv promovarea īn Divizia A.

King of Hell
16th July 2005, 00:49
ba da ce se intampla daca prin absurd o echipa satelit gata pe 1? promoveaza aia de pe 2?

andrei_cj
16th July 2005, 22:22
Pai nu este interes sa termine pe locul 1 si deci nu o sa termine!

Angelina Jolie
25th July 2005, 07:00
No mai ati vazut ce inseamna sa ai antrenor care are habar de tactica? Atata l-ati mai ridicat in slavi pe amaratul de Sunda si el cand colo avea tactica permanenta: curu in poarta si contraatac. E drept ca am adus si ceva jucatori tepeni dar jocul s-a schimbat cu mult in bine datorita unui antrenor care are habar de meserie.
HAI CFR! Sunda du-te la Otelul sa scapam odata de tine.

King of Hell
25th July 2005, 14:47
LOL Dorinel Munteanu, un antrenor fara experienta, cu 4 meciuri in picioare, e de 1000000000000000000 de ori mai bun ca Sunda si ca majoritatea antrenorilor din divizia A!!!! :D Sunda lasa-i, meri retrogradeaza Otelul, ca si asa ma dispera moldovenii.

Angelina Jolie
25th July 2005, 16:16
Corect. Anul asta la Otelul si apoi poate merge si pe la Iasi si Bacau ca nu ma supar. :happy :happy

HIV
25th July 2005, 18:10
ba da ce se intampla daca prin absurd o echipa satelit gata pe 1? promoveaza aia de pe 2?

Da , nu stii ca a terminat parca electromagnetica pe 1 ?

Galushca
25th July 2005, 18:31
In momentul in care jucatorii refuza sa mai puna osu degeaba trage antrenoru de ei...noi aveam nevoie de un om pe care sa il respecte jucatorii si uite...aaa si mai aveam nevoie de unu care sa le zica sa mai dea si cu picioru in minge daca vor sa dea goluri...aia`i clar...da ma bucur...sper sa nu o lase moale. Oricum bravo lor pt ceea ce fac si vor face. /hello

Virus
25th July 2005, 23:39
Bine spus galushca dar sa nu uitam de concurenta pe posturi care exista acum. Evident ca acum nu isi mai permite nimeni nimic. Fiecare trage sa prinda echipa. Batem cu rezerve in campionat pe multa lume. O sa vedeti voi, cu Dan Florin, Cristi Turcu, Robert Roszel care incepe sa isi revina, Borostean care isi incepe cariera, Toma, Kiss, Martin Tudor sau Turcas...etc. Oricum stie Dorinel sa decida.

Galushca
26th July 2005, 10:19
Da aici ai dreptate...noi aveam nevoie de umpic de concurenta ca sa vada jucatorii ca nu le pica totul numai pentru ca au fugit 3 ture de teren...oricum..se vede ca jucatorii pun mai mult picioru pe minge decat o faceau...sper sa nu si`o ia in cap si sa se tina tare...pentru ca daca ii pana acolo...se poate ca avem o echipa buna. :cool:
ps. mi`am luat goarna fratzilor :D :D :D va rup urechile

andrei_cj
31st July 2005, 01:19
Ce goarna vi miercuri la meci cu ea? BAGA TARE SA TE AUZIM!!!!!!!

Virus
31st July 2005, 10:42
Daca tot vrei sa o aduci, macar sa bagi in ea doar cand trebuie nu asa aiurea. Ne vedem miercuri!

Galushca
31st July 2005, 12:01
hai mai fratilor...doar am ureche muzicala ce saracie... :yeah: :D

Virus
1st August 2005, 16:59
Aici nu e vorba de urechea muzicala. E vorba de moment.

andrei_cj
2nd August 2005, 00:03
Sper sa facem specatacol total miercuri!

Galushca
2nd August 2005, 18:52
nu neaparat spectacol total...dar totusi sa fim acolo alaturi de echipa noastra aia conteaza cel mai mult :ok:

andrei_cj
3rd August 2005, 05:34
Da asta era si ideea! Virus astazi la 15 cel tarziu la nea Mircea k?

Rila
3rd August 2005, 10:03
Ne vedem pe stadion!!!!!!!

andrei_cj
4th August 2005, 16:49
Şunda
Cătălin Tolontan

Din clipa de glorie a lui Dorinel merită şi altcineva o fracţie.

Aurel Şunda a pregătit pe CFR Cluj mai bine de un an. Echipa a fost revelaţia turului, apoi īn retur a dezamăgit, dar, per total, clujenii au produs o impresie mult mai bună decīt se pronosticase.

Īn timp ce alţi tehnicieni fac valuri şi cīnd retrogradează, Şunda a plecat tiptil de pe locul 11, după ce pierduse doar 12 jocuri īn campionat, mai puţine decīt FCM Bacău sau Oţelul şi doar cu unul mai mult ca Timişoara!

Performanţa de azi a lui CFR nu poate fi separată de efortul mocnit al acestui antrenor care intră īn categoria umană pe care un mare istoric o numea "sarea pămīntului". Personaje care nu strălucesc şi nu găsesc petrol īn grădină sau caleşti īn faţa uşii, dar duc lumea īnainte prin efortul lor de zi cu zi.

Aurel Şunda nu va ajunge niciodată la Steaua, Dinamo sau Rapid. Fără antrenori ca el īnsă, Steaua, Dinamo sau Rapid n-ar avea cu cine se lupta şi ar muri de plictiseală, captivi īntr-un narcisism perfect.

Virus
4th August 2005, 17:22
Andrei, vi la sportul in deplasare?

andrei_cj
4th August 2005, 18:25
Nu cred ca vin e cam departe si trebuie sa plec cu familia la cineva...deci cred ca pierd primul meci dar promit ca ma uit pe net!

Angelina Jolie
20th August 2005, 03:32
Ce inseamna sa joci ca o mare echipa? Sa mergi in deplasare cu tupeu si sa joci cu 3 atacanti. Cu Sunda nu am fi jucat niciodata ca o mare echipa chiar daca am fi avut rezultate.
HAI CFR!

andrei_cj
20th August 2005, 11:07
Asta da trebuie sa-ti dau dreptate Dorinel are total alta mentalitate care vad ca le convine de minune jucatorilor (dar vreau sa te corectez la 0-3 in deplasare Schimbare Mijlocas cu Mijlocas Ofensiv) deci am jucat ultimele 20 de minute cu 4 atacanti aproape....deci se vede diferenta de clasa! Bravo MUNTI!