PDA

View Full Version : Vanzarea lui Vranjikovic-o afacere profitabila?



Balaci
19th December 2006, 13:56
Care este parerea voastra despre aceasta afacere,cine a avut de castigat si cine de pierdut?

TaciAcolo
31st December 2006, 16:16
o super afacere pe Pandurii :) clauzele din contractu lui sunt toate favorabile noua :)

Balaci
15th January 2007, 12:21
Oricum,am o presimtire ca Vranjikovic nu o sa prea faca mare lucru la Dinamo...Nu stiu,asa simt eu!

Sergio_D
15th January 2007, 13:32
Asa zic si eu, nu va face mare lucru acolo, asa ca se va intoarce la Pandurii, pentru ca nu o sa dea nimeni peste 2 milioane de euro pe el. :D

Buna afacere. :ok:

TaciAcolo
15th January 2007, 13:33
sa vedem acum ce e cu sarbul asta nou :D

Sergio_D
30th January 2007, 23:43
Da, Vranjkovic e deja de domeniul trecutului. Radovanovic urmeaza sa ne arate ce stie :drak:

Sergio_D
8th February 2007, 22:18
Revenim. Daca tot ne-a pus delaparis threadul la Sticky :cool: , ce ziceti, buna afacerea ? :D

Eu cred ca e una nemaipomenita. Presimt ca nu va face mare lucru la Dinamo si se va intoarce tot la noi. :D

Oricum, viitorul suna bine. Vom lua bani multi pe Vasilache :evil:

*Coco*
8th February 2007, 22:19
Saracu de el de cand a plecat de la noi numai in accidentari o tine:D
E super buna afacerea...E bun Pacurar :cool:

TaciAcolo
8th February 2007, 22:20
sa cumparam ieftin si sa vindem scump ..si in cativa ani o sa fim ca lyonu :ras-plans:

YoYoyOi
8th February 2007, 22:21
foarte buna afacere....excelenta
Au castigat Pandurii o gramada de pe urma lui si acum e si betegut saracul, deci Dinamo e:groggy: la faza asta :evil:

Sergio_D
8th February 2007, 22:23
Bine ca s-a dus :D
Dintre toate echipele din campionatul asta, pe Dinamo nu o halesc mai deloc :D
Dar shh... discretie, ca nu vreau sa ma cert cu dinamovistii :D

delaparis
8th February 2007, 22:24
Dintre toate echipele din campionatul asta, pe Dinamo nu o halesc mai deloc :D
Dar shh... discretie, ca nu vreau sa ma cert cu dinamovistii :D

PAi da ... Dinamo te haleste pe tine :D

YoYoyOi
8th February 2007, 22:25
sterge postul imediat ca te manca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:happy

na ca a si aparut sacalul :ras-plans:

Sergio_D
8th February 2007, 22:26
:happy Pana acum, am avut mici ciondaneli doar cu unii asa-zisi "craioveni" :mda:

YoYoyOi
8th February 2007, 22:27
acum te-ai scos:happy

*Coco*
8th February 2007, 22:31
Bine ca nu ma e ss:)
Ca eu numai de la el luam:angry:
Acuma mai noua ma arde un timisorean:)

Sergio_D
8th February 2007, 22:31
Nu ma aflu sub jurisdictia ta :cool:

A dat... flori de tei. Gica Contra ala e obsedat de Steaua :happy

Coco, nici tu nu esti usa de biserica ! :P

TaciAcolo
8th February 2007, 22:34
oltenii ar trebui iertati ca ne aprindem mai repede:happy

Balaci
8th February 2007, 22:54
Bai,mai lasati offtopicul pentru offtopic,nu pe tot subforumul:D

TaciAcolo
8th February 2007, 22:57
sa le mute un moderator pe off-topic :ras-plans: da nu exista aici :)

*Coco*
8th February 2007, 23:10
Sergio cere-te Moderator aici:)

Sergio_D
8th February 2007, 23:11
ramane de vazut :rolleyes:

Jerry20cm
8th February 2007, 23:28
Nu cred eu ca e pretul real cel declarat presei, dar Condescu a facuta multe pt. Pandurii si n-am de ce sa-l critic :ok:

TaciAcolo
13th February 2007, 11:44
Pandurii asaltați de oferte de transfer
Guso, ofertat de o echipă din Rusia

- După Vasilache, un alt pandur a fost căutat pentru a pleca de la Pandurii

Pleacă și Guso?Jucătorii de la Pandurii Târgu Jiu au lipici la impresari. Cum în Antalya majoritatea meciurilor amicale disputate de Pandurii au fost împotriva unor echipe puternice, era normal ca și impresarii să treacă la vânătoare. Primul dintre gorjenii vânați de acești samsari de fotbaliști a fost Ciprian Vasilache, mijlocașul venit de la Rapid în această iarnă, el fiind ținta celor de la FC Seul. Coreenii erau dispuși să ofere jumătate de milion de dolari pandurilor, plus un contract de o sută de mii de dolari pentru jucător. Diplomați, oltenii au refuzat oferta.
Ar vrea să plece

Mai nou, și portarul Adnan Guso a atras atenția impresarilor. Astfel, o echipă de prima ligă din Rusia, Spartak Nalchik a venit cu o ofertă concretă, dar pe care gorjenii au declinat-o. Rușii au oferit pandurilor două sute de mii de euro pentru a-i da drumul definitiv, portarului fiindu-i promis un contract de o sută de mii de euro pe sezon. La Târgu Jiu, goalkeeper-ul câștigă 50.000 de euro pe an, la care se mai adaugă primele de victorii, astfel că Adnan Guso ajunge la peste 70.000 de euro pe an. În turul campionatului, Guso era lider la valoarea contractului, bosniacul având cel mai mare contract, însă din această iarnă Vasilache l-a depășit.

Revenind la oferta venită pe adresa pandurilor, Guso ar fi tentat să-i dea curs însă, cum recent și-a prelungit înțelegerea cu oltenii, îi este greu să plece. „Guso are contract cu Pandurii până în vara anului 2008”, spun oficialii pandurilor care nici nu vor să audă de vânzarea vreunui jucător. „Nu mai vindem nimic, nu suntem târg de fotbaliști”, afirmă oficialii pandurilor care totuși par tentați ca la vară să ia în considerare ofertele venite pe adresa jucătorilor noștri.

Dacă ar pleca, Adnan Guso nu ar fi străin campionatului rusesc pentru că, în urmă cu opt ani, portarul pandurilor a mai evoluat pentru Spartak Moscova. „M-ar tenta să joc din nou în Rusia, știu că a venit impresarul cu un reprezentant al clubului Spartak Nalchik care au oferit 200.000 euro clubului și 100.000 euro contractul meu pe an. Dar președintele Condescu nici nu a vrut să audă pentru că e de părere că îi sare lumea în cap dacă plec și eu după ce Vranjkovic s-a transferat la Dinamo”, a spus Adnan Guso.
I-a plăcut și în Turcia

În cariera sa, Guso a mai evoluat și în Turcia la Erzurumspor, echipă de care îl leagă destul de multe amintiri. El a evoluat acolo în urmă cu șapte ani și a rămas cu destul de multe amintiri. „A fost frumos, cât am stat aici am jucat 27 de meciuri, dar a fost și greu. Orașul era departe, mai exact la granița cu Irak, la 2.300 metri altitudine. Era destul de dificil pentru adversarii noștri. Am jucat împotriva lui Hagi, Gică Popescu, Viorel Moldovan. Moldovan mi-a marcat și un gol când juca la Fenerbahce. Am făcut egal, 0-0 cu Galatasaray, o mare surpriză. Terenul era înghețat, noi foloseam tot timpul crampoane speciale cu cui și din cauza asta ne mișcam mai bine decât celelalte echipe. Galatasaray câștigase atunci Cupa UEFA și a făcut egal cu noi. Însemna ceva pentru noi atunci. Stadionul se umplea la fiecare meci acasă, cam 30.000 spectatori și afară avem tot timpul cam 5-10.000 de suporteri. Îmi face plăcere să revin în Turcia”, își amintește Adnan Guso.
Acum se simte bine

Portarul pandurilor a evoluat pentru trei echipe în România. Mai întâi la Universitatea Craiova unde a fost foarte iubit de fani, după care a făcut pasul la Dinamo unde nu a prea prins poarta. Totuși, bosniacul a acceptat să plece după o jumătate de an de la echipa câinilor, acceptând să evolueze pentru FC Argeș. Nici aici lucrurile nu au fost prea roz pentru portar, așa că a acceptat în vară să se transfere la Pandurii. „Mă simt bine aici, e plăcut mai ales că la echipă mai sunt și jucători care vorbesc aceeași limbă ca mine”, a declarat Guso înainte de plecarea spre Antalya.

Sa plece ca avem inlocuitor mai bun decat el:D

TaciAcolo
19th March 2007, 11:49
nu prea da rezultate la Dinamo poate ..il trimite inapoi la Pandurii :happy