PDA

View Full Version : Vadim vs Ieppy



Vadim
6th May 2005, 21:15
Dupa cum probabil cei implicati in acest fenomen deja stiti, Ieppy a renuntat la postul de moderator.

Ieppy, ai gasit un motiv si te-ai agatat de el, ai venit cu o scuza generala, pe care probabil nici tu cind dormi nu o crezi. Puteai sa spui mai simplu "m-am plictisit", mai ales ca munca ta de moderator era aproape egala cu zero, tu fiind mai mult un simbol alb-rosu pe acest forum sau un simbol in general.

Iata mai jos motivatia lui Iepyy:

Eu nu mai vreau moderare. NU imi place sa spun o chestie si pe urma sa revin. Prea multe greseli, prea multe faze s-au facut pe aici. Asta cu Klaus a pus capac. mai raman pe aici pana cand o sa dispara toti cu care sunt prieten(ceea ce se va intampla la un moment dat) si pe urma ma car si eu.

O consider generala, neadevarata si neconvingatoare. Scopul luptei este de a-l aduce inapoi pe Ieppy ca moderator pe forum sau macar de a-i demonstra ca are inca multi prieteni aici. Scopul luptei este de a-i arata ca nu avea nici un motiv de a renunta la moderare si nici sa se "care". Are pe forum inca destui prieteni, iar lucrurile aici nu sint nicidecum asa cum le-a descris el.

ieppy
7th May 2005, 00:17
mai convinge-ma. :D

ieppy
7th May 2005, 00:58
munca ta de moderator era aproape egala cu zero, tu fiind mai mult un simbol alb-rosu pe acest forum sau un simbol in general.
[...]
de a-i demonstra ca are inca multi prieteni aici. Scopul luptei este de a-i arata ca nu avea nici un motiv de a renunta la moderare si nici sa se "care". Are pe forum inca destui prieteni, iar lucrurile aici nu sint nicidecum asa cum le-a descris el.
:happy :happy :happy
si tu cu aceste doua lucruri care se bat tocmai cap in cap ai de gand sa ma convingi pe mine ca e ok sa mai fiu moderator???
ar fi ok daca mi-ai respecta alegerea, dar cum nu te poti abtine evident ca ai aterizat tocmai aici. proasta alegere zic eu. probabil ca esti singurul care nu ma poate convinge sa raman moderator. hai, mai straduieste-te putin, iti sta bine :D

Vadim
10th May 2005, 01:13
Daca ai revenit, cred ca am avut dreptate. :D Oricum, intentia conteaza, sper ca ai apreciat gestul.

ieppy
10th May 2005, 09:11
nu prea am revenit. a fost facuta peste capul meu.:D

Vadim
10th May 2005, 17:29
Si peste al meu. Acum e bine. :D Ramai o mascota simpatica.

ieppy
10th May 2005, 17:33
patetic mai esti. :D

Vadim
10th May 2005, 17:45
Oricit ma straduiesc, nu pot sa te depasesc. You’re as repulsive as a monkey in a negligee.

ieppy
10th May 2005, 18:06
vadim,
nu vreau sa iti imaginezi nici o secunda ca am revenit pentru tine. ti-am mai spus, revenirea a fost facuta peste capul meu de catre tudose si altii care ma aprecieaza.
acu, imi pare rau ca trebuie sa iti spun tocmai eu asta, dar ai devenit un personaj tiranic, agreat tot mai putin de tot mai multi useri. in final, vor pleca toti. stiu ca pentru tine nu conteaza cine pleaca, dar ar trebui sa te gandesti un pic in persectiva. iti pleaca useri buni, si vin altii care vor scadea tot mai mult prestanta ols-ului. vizitatorii vor gasi un forum sec, incolor, inodor, insipid, ergo nu isi vor face cont. de aici deducem, mai departe, ca numarul userilor va stagna la un moment dat. userii care vor mai fi aici se vor plictisi de aceleasi idei, si vor renunta si ei. misto un forum gol, nu? stiu ca e o perspectiva destul de sumbra, dar eu cred ca e demna de luat in calcul. mai gandeste-te la asta.
mai mult, mi-as permite chiar sa iti dau un sfat. incearca sa iti schimbi un pic atitudinea, pentru ca devii isteric, paranoic si IQfob.

cat despre invectivul cu care m-ai pricopsit, te rog eu mult, nu te du mai jos decat esti acum. daca ai un pic de demnitate, iti revizuiesti atitudinea.
mersi.

Vadim
10th May 2005, 19:02
Ieppy, ca de obicei te faci ca intelegi numai ceea ce vrei. Absolut nimic din ce ai spus mai sus nu e adevarat. Sunt atat de multi useri si atat de multi sar calul, inclusiv din cei vechi asa cum esti tu, incat trebuie actionat sever, fie ca unora le convine sau nu. Mai bine un forum gol decat unul in care unii nu inteleg decat sa ii jigneasca pe altii.

Cat despre aia care te apreciaza, ai grija cine sunt.

Despre "invectiv" am crezut ca ai jucat "Monkey Island "si ca ai simtul umorului, dar se pare nu stii fabuloasele dialoguri intre pirati. Daca aveai replica, mi-ai fi raspuns la ea. Raspunsul la "You’re as repulsive as a monkey in a negligee" era "I look THAT much like your fiancé?" :D

ieppy
10th May 2005, 19:45
Cat despre aia care te apreciaza, ai grija cine sunt.

Despre "invectiv" am crezut ca ai jucat "Monkey Island "si ca ai simtul umorului, dar se pare nu stii fabuloasele dialoguri intre pirati. Daca aveai replica, mi-ai fi raspuns la ea. Raspunsul la "You’re as repulsive as a monkey in a negligee" era "I look THAT much like your fiancé?" :D

nici macar nu ma mai obosesc sa fac mai mult.
de fapt, daca ma gandesc bine, pot sa fac mai mult:
1. te rog insistent si cu respect sa nu te preocupi de cine ma apreciaza pe mine, ok? este absolut problema mea ce sistem de valori imi aleg si pe cine vreau sa tin aproape, ok? mersi frumos.
2. o sa ma ierti daca mai am si alte preocupari decat sa ma straduiesc sa iti raspund tie in replici din jocuri, dar daca vrei tu o sa fac si asta, ok, pokemoane?

Vadim
10th May 2005, 22:38
Da, ai un sistem de valori inalt. Cu prietenele Coca si Cola, fratii Jim si Beam, precum si cu verii Pall si Mall. Sper ca rudele de peste ocean, Cana si Bis, nu au venit inca pe la tine.

ieppy
11th May 2005, 15:09
care parte din "e absolut problema mea ce sistem de valori imi aleg" nu ai inteles-o?
in plus, nu cred ca eu am facut vreo aluzie la sistemul tau de valori, asa ca te rog cu respect sa incetezi sa ma mai jignesti asa cum eu vezi bine ca am renuntat sa mai fac. hai mai bine sa ne comportam ca doi oameni normali, capabili sa treaca pe partea celalata cand se vad. e mult mai decent si mult mai sanatos pentru amandoi.
ok?
iti multumesc anticipat pentru ca mai ai un dram de coloana vertebrala.

Vadim
11th May 2005, 18:04
Exact, e Absolut! :D

ieppy
11th May 2005, 20:56
ai fost amuzant... chiar ai fost amuzant...
a, stai, nu era duma ta...

Vadim
11th May 2005, 23:41
Ieppy, cred totusi ca pina la urma decizia ta de a demisiona a fost un gest de onoare. Nu mai ai nici in clin nici in mineca de a face cu Intern sau Dinamo. Paginile tale intregi de posturi se rezuma la Diverse. Deci, un gest de onoare pe care nu multi au puterea sa il faca.

ieppy
12th May 2005, 17:54
Ce mult ma iubesti tu acum... Bag seama ca pana la urma te-a smotocit cineva si chiar ti-a si placut :D.
Poti sa treci tu la "intern", am impresia ca nici nu ai alta optiune. Eu raman la "Diverse". Stii tu, cu fetele :cool:
P.S.: Zi-mi cui sa dau recompensa. Ca poate data viitoare te refuza :D