PDA

View Full Version : "Imaginea" onlinesport.ro in ochii forumistilor



dlgicu
5th May 2005, 17:33
De cateva zile Vadim ii tot da cu imaginea site-ului onlinesport.ro, chiar inchizand/stergand cateva threaduri aparute pe forum pe motiv ca ar atinge aceasta imagine.

Parerea mea e ca Vadim pazeste ceva inexistent; nu am cifrele pentru a vedea cati vizitatori are site-ul propriu-zis, si cati dintre acestia doar pentru ca le e lene sa tasteze si /forum si intra doar sa dea clic pe "forum", si de aceea am deschis acest thread/poll.

Personal, la inceput am incercat sa ii atentionez pe administratori in legatura cu greselile tehnice si de abordare din stirile site-ului. Cand am vazut ca nu intereseaza pe nimeni dorinta mea de a citi in primul rand informatie (corecta) si aproape deloc barfa si insinuari/bascalie (cum a inceput in ultimul timp sa se intample), ba chiar mi s-a ras in nas, am renuntat. Am fost un norocos, am avut grija la limbaj desi poate ca indignarea era la fel de mare, si nu am fost banat ca altii.

Acum intru doar pe forum, si el deteriorat intr-o mare masura, dar care inca se mai tine bine, cel putin in privinta activitatii. Rareori mai nimeresc si pe la stiri, dar nu cred ca am mai dat clic pe vreun titlu de nu stiu cand, pentru ca stiu la ce sa ma astept.

Astept si parerile celorlalti, nu numai in ce priveste pollul propriu-zis, cat si in ce priveste calitatea stirilor pe care (eventual) le citesc pe forum. Stiu ca exista thread special creat pentru parerile despre site, dar acolo sunt tratate cazuri singulare, nu pareri despre calitatea stirilor in general.

P.S.: acest poll nu va include, evident, procentajul (cat o fi acela) celor care citesc stirile onlinesport fara a intra pe forum; insa nici nu este dedicat lor, ei neputant citi nici aceste "atacuri la imagine" survenite in ultimele zile pe forum

iulian
5th May 2005, 18:15
Eu unul intru destul de des...mai ales cand este etapa si in special pt LIVE,fiind la birou nu am TV.

bogho
5th May 2005, 18:17
eu intru direct pe forum. accesez direct din bookmarks linkul
http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=34
P.S.
cred ca o singura data am intrat si pe site. prima data, atunci cand a trebuit sa ma inscriu. in rest de pe forum mai aflu cam ce se scrie pe restul site-ului.

Vadim
5th May 2005, 18:49
Pentru amatorii de statistica: sint doua tipuri de public.

1. Public care intra direct in site (stiri+live): 80%. Din acestia, 20% intra apoi si pe forum.
2. Public exclusiv pe forum: 20%.

fia
5th May 2005, 18:53
3 tipuri dar ai numarat doar pana la 2 :D
Am vazut cele 3 categorii de care zici, dar suna haios: 3 tipuri : 1 si 2 :)

dlgicu
5th May 2005, 18:53
Iulian, cred ca glumesti cu "live", poate "live sdr + ce mai vedem si noi la tv cand schimbam canalul", ca uite ce s-a "transmis live" de la doua dintre meciurile din etapa trecuta (despre cat de real time s-au postat respectivele nu pot sa iti spun ca nu le mai urmaresc de mult timp):

FC Arges - Bacau
90' Sfarsitul meciului
54' Schimbare Bacau. Iese Bogdan intra Manea
51' Cartonas galben Sava (Arges)
46' Schimbare Arges. Iese Tanasa intra Costescu
46' Inceputul reprizei secunde
45' Sfarsitul primei reprize
1' Inceputul meciului

Apulum - Gloria
90' Sfarsitul meciului
46' Inceputul reprizei secunde
45' Sfarsitul primei reprize
40' GOL Mandrean (Gloria)
18' GOL Ad. Popescu (Apullum)
1' Inceputul meciului

E adevarat ca probabil onlinesport nu are logistica asemanatoare cotidienelor specializate, dar daca putinii oameni ar fi cat de cat echidistanti, corecti, onesti, ar face in mod sigur mai multa treaba decat asa-zisele ziare sportive gsp si prosport, ar prezenta o ALTERNATIVA reala, ar demonstra ca se poate si ALTFEL... asa prezinta o copie palida a celor doua.
Dar inainte de a imi prezenta in intregime punctul de vedere in ce priveste CALITATEA, inca mai astept parerile altora.

Later edit: tocmai am citit cifrele lui Vadim, sa intelegem ca atunci cand ai sters respectivele threaduri erai ingrijorat ca acei 16% din totalul vizitatorilor care intra si pe forum si pe stiri vor fi atat de iremediabil afectati de ce s-a scris incat vor fi pierduti pe vecie.

Vadim
5th May 2005, 19:08
Hmm, uiti ca Onlinesport are cel mai mare public din Romania pe segmentul LIVE, fiind primul site din .ro care a facut LIVE. :) Ai dreptate, depinde de posibilitati. Meciurile importante sint facute insa cel mai bine. Hai ca mai dai si tu pe site cu ocazia asta. :) Keep up the good work. Succes la "alternativa" Divizia Sexy. :D

Atita timp cit siteul se afla in crestere, cred ca totusi treaba se face bine. Altii stagneaza si baga milioane in reclame, degeaba. :)

ps: schimba-ti semnatura, nu vreau sa spun ce inseamna "MSDR" ca iti sare lumea in cap. Inainte sa dai lectii, macar incearca sa vorbesti frumos.

fia
5th May 2005, 19:29
ps: schimba-ti semnatura, nu vreau sa spun ce inseamna "MSDR" ca iti sare lumea in cap. Inainte sa dai lectii, macar incearca sa vorbesti frumos.Stiam toti ce inseamna MSDR .... si culorile erau alese sugestiv... Semnatura asta e de prin decembrie acolo :D, inca mai umbla vasile pe meleagurile OLS... Nu mai tii minte povestea ei (a semnaturii)?

Vadim
5th May 2005, 19:31
Stiu, acum mi-am adus aminte. :D

dlgicu
5th May 2005, 20:09
Gata sefu', s-a rezolvat cu semnatura!
Ha, ha, ha, si cand te gandesti ca imi pusesem aceasta semnatura din fronda, tocmai ca sa iti demonstrez cat esti de absurd in incapatanarea ta de a iti impune punctul de vedere in stabilirea limitelor in ce priveste semnaturile userilor, si ca nu am introdus-o decat DUPA ce ti-ai dat PERSONAL acordul (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=4400&page=12&pp=15). Cumva a devenit intre timp o abreviere recunoscuta oficial, sau pana la urma ai aflat ca nu inseamna "Mama sare din remorca"? :D :D :D Oricum am fost tolerat 8 luni de zile cu ea, misiune indeplinita :drak:.

Revenind on topic, nu uit nimic, imi exprim doar punctul PERSONAL de vedere pe acest forum: transmisiile live pe net din Divizia A sunt sub orice critica, iar cea a onlinesport este in acest moment cel mult pe locul 3 in ce priveste cantitatea, precizia si viteza informatiei.

Si ca sa nu fiu inteles gresit, am sperat ca alternativa sunteti voi, prosport si gsp sunt niste fituici ce propaga doar subcultura sportiva, si rezultatul e ca deja pustii de 16 ani sunt mai interesati de "tzatzele alea de la Divizia Sexy" spre exemplu, decat de cate stopuri corecte a pus jucatorul x in tot campionatul si cate dintre goluri s-au marcat in ultimul sfert de ora al meciurilor. Deja am inceput sa evit sa calc prin rahat si sa imi salvez linkuri gen pentru a imi lua doar informatiile necesare de acolo de unde sunt prezentate cel mai bine; iar pe la onlinesport.ro voi mai merge doar pentru documentare dupa cate ai observat, daca isi mentine calea pe care merge de a deveni copia la scara a celor doua.

Oricum ma bucura interesul tau fata de acest topic, si chiar fata de rezultatul poll-ului (ce coincidenta, ai votat aproape in acelasi timp cu un anume Born2Speed, user din noiembrie 2002 cu un singur post pus anul trecut pe vremea asta si culmea, ati avut aceeasi optiune ;) ). Imi doresc din tot sufletul sa depui cel putin tot atat efort in supervizarea stirilor.

P.S.: ceva probleme cu noua semnatura?

fia
5th May 2005, 20:58
Eu stiu cine e si Born2speed :D, bah dar voi ati inceput sa uitati, Vadime, tu macar trebuie sa stii cand l-ai anuntzat :P

Vadim
5th May 2005, 21:22
P.S.: ceva probleme cu noua semnatura?
Puteai sa pui "Tata Sare Din Remorca" si era in regula. :D

Legat de comparatii, nu cred ca esti in masura sa le faci. Ai recunoscut ca nu ai urmarit demult siteul.

desdemona
5th May 2005, 21:27
Ce inseamna MSDR?

Mihai
5th May 2005, 21:28
"nu e" Dinamo Steaua Rapid :D :D

desdemona
5th May 2005, 21:54
Vai, ce urat! :o: Mersi, Mihai :D:D

gicu
5th May 2005, 22:44
Calitatea stirilor este mult mai scazuta decat in anii trecuti (tre' sa ma lamuresc care a fost momentul schimbarii in rau) insa ma uit in continuare pe stiri pt. ca sunt "consumator".

Vadim, la live aveti inca probleme sezonul asta....sezonul trecut ati fost in top, acum ati renuntat la solutia aia (preluata de gsp) care mie mi se parea ok.

ps. dlgicu, de la Buc. se-mpute...dar si provincia "sta si primeste" :D

dlgicu
5th May 2005, 23:40
Desdemona, scuze ca trebuie sa faci cunostinta cu mine in asemenea conditii, insa daca o sa ai rabdare sa citesti intregul context (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=4400&page=12&pp=15) in care s-a nascut acea semnatura, poate iti mai schimbi parerea.

Gicu, pentru ca ne cunoastem de mult timp iti voi da dreptate si marturisesc ca ma gandisem ca semnatura completa sa fie "Fotbalul de la Bucuresti se impute, iar Pitestiul e doar la 100 de km departare"... si mai avem si autostrada, dar sa nu mai spui nimanui ;). M-am gandit insa ca Pitestiul are probleme mult mai grave zilele astea (doua meciuri decisive cu contracandidatele directe pe terenul acestora) ca sa mai adaug la "pete negre..." si oricum, poate ca mi-o voi schimba in curand cu un citat din clasici in viata: "MSDR = Mama sare din remorca? (Vadim Cusnarencu, administrator Onlinesport, 7 Septembrie 2004)" :evil:

Vadim, nu mi-a fost greu sa dau cateva clicuri ca sa vad cum "asa am trait" pe onlinesport etapa trecuta, asta avand deja experienta primelor etape din retur care m-au convins sa renunt, asa ca pentru anul asta pot sa afirm cu certitudine ca onlinesport live inseamna "live sdr + ce mai vedem si noi la tv cand schimbam canalul", ceea ce, repet, inseamna cel mult locul 3 pe LIVE la calitate, precizie, si viteza.
In general imi place sa ma documentez inainte de a face afirmatii, ceea ce se pare ca nu este cazul tau, care uiti si ce ai scris personal (sau mai scrie si altcineva in contul tau?), si in lipsa de argumente incepi sa te legi de alte lucruri gen semnatura userului, care in cazul meu fusese aprobata chiar de tine. Nu m-as mira daca de acum incolo voi incepe sa fiu cenzurat/restrictionat pe chichite de procedura aflate la limita regulamentului sau a interpretarii tale personale a acestuia, nu as fi primul si in mod sigur nici ultimul. Cat timp vei persista in a nu arata nici pic de respect partenerului de discutie, voi ignora urmatoarele tale replici pe acest thread.

gicu
6th May 2005, 00:02
sper ca nu pt. ca ne cunoastem de mult timp mi-ai dat dreptate :) Btw, imi place forma actuala a semnaturii tale...trist dar adevarat.

Revenind la stiri, daca am inteles eu bine stirile sunt "administrate" de o persoana...iar forumul de alta (adica Vadim). Iar asta de la un mom. dat, pana atunci el ocupandu-se de ambele treburi. Daca-i adevarat nu pot decat sa regret ca nu se mai ocupa el de stiri pt. ca in 2002-2003 ols a atras (pe mine inclusiv) prin stiri & live :)

desdemona
6th May 2005, 03:21
Desdemona, scuze ca trebuie sa faci cunostinta cu mine in asemenea conditii, insa daca o sa ai rabdare sa citesti intregul context (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=4400&page=12&pp=15) in care s-a nascut acea semnatura, poate iti mai schimbi parerea.
dlgicu, daca tu crezi ca am o parere nu asa buna, te inseli ;) Am citit tot threadul ala mai demult, l-am recitit si acum secvential. Ce sa spun, demential :happy Ady a fost banat pe nedrept pentru acea semnatura care, de fapt, nu deranja pe nimeni. Cand spun asta ma refer si la faptul ca pe mine nu m-ar deranja o astfel de semnatura, dar si la ce am citit pe threadul mentionat. Da' in fine, sa nu deviem de la subiect. In acest context si in contextul semnaturilor in general, replica ta este laudabila. Nu ma refer la continut - ca eu nu agreez un astfel de limbaj (poate de acolo si reactia mea de moment, care a mai fost cauzata si de faptul ca nu m-am intersectat cu tine destul de des cat sa-ti remarc semnatura si sa imi pun intrebari, in cazul in care nu o intelegeam), ci la gestul tau :ok:

On topic - am votat si eu in poll acum. Fac precizarea ca am votat "la timpul prezent", in sensul ca inainte intram mai des pe site, iar acum mai rar.

Mihai
6th May 2005, 09:35
Ady a fost banat pe nedrept pentru acea semnatura care, de fapt, nu deranja pe nimeni.

Aici te contrazic! Deranja pe multa lume samnatura aia :ok:

realmadrid.com
6th May 2005, 14:25
Pe mine nu ma deranja:D

Paul
8th May 2005, 19:24
Fara suparare si eu sunt de parere ca www.onlinesport.ro , este slabutz (ca sa nu zic varza).

Nu se ridica nici la 20 % din valoarea forumului , insa nimeni nu are pretentia ca ols.ro sa se ridice la nivelul gsp.ro ....

King Rat
8th May 2005, 21:07
Intru demult pe site si pe forum, iar aceste mesaje ma fac si pe mine sa ma inregistrez ca sa scriu. Imi place sa aduc argumente in discutie mai ales ca vad ca multi arunca numai cu noroi. Poate Paul isi poate sustine afirmatia de mai sus? Prefer de 10 ori Onlinesport ca sursa de informatii sportive in fata "siteului de hartie ignienica roz" - adica gsp.ro sau prea stridentului si slabului prosport.

Paul, te conrazic: Onlinesport este peste gsp si prosport cu cate un cap. De la grafica, la conceput si valoare a informatiei. Subscriu ca femeile gen divizia Sexi nu au ce cauta pe un site de sport.

Sunt vechi aici, am cred ca 3 ani pe Onlinesport si chiar si acum in cadrul unei concurente mai mari imi place sa gasesc aici cele mai proaspete informatii din sport si cele mai bune si consistente transmisii live. Tineti-o tot asa baieti, e clar ca unii va invidiaza pentru ca aveti cea mai mare valoare! Sper sa nu va supere mesajele mele si sa ma primiti pe forum. :)

ieppy
9th May 2005, 10:26
de la 13 ani si 13 inch esti pe aici. Multi inainte. :D

Vadime, ne leshi? :D

EDMOND_
9th May 2005, 10:58
Intru demult pe site si pe forum, iar aceste mesaje ma fac si pe mine sa ma inregistrez ca sa scriu. Imi place sa aduc argumente in discutie mai ales ca vad ca multi arunca numai cu noroi. Poate Paul isi poate sustine afirmatia de mai sus? Prefer de 10 ori Onlinesport ca sursa de informatii sportive in fata "siteului de hartie ignienica roz" - adica gsp.ro sau prea stridentului si slabului prosport.

Paul, te conrazic: Onlinesport este peste gsp si prosport cu cate un cap. De la grafica, la conceput si valoare a informatiei. Subscriu ca femeile gen divizia Sexi nu au ce cauta pe un site de sport.

Sunt vechi aici, am cred ca 3 ani pe Onlinesport si chiar si acum in cadrul unei concurente mai mari imi place sa gasesc aici cele mai proaspete informatii din sport si cele mai bune si consistente transmisii live. Tineti-o tot asa baieti, e clar ca unii va invidiaza pentru ca aveti cea mai mare valoare! Sper sa nu va supere mesajele mele si sa ma primiti pe forum. :)

Singura ta problema este ca te-ai inregistrat abia ieri..ai scris rapid vreo 25 de mesaje si apoi ai simtit nevoia brusca sa ne spui cat de vechi esti pe aici ( esti sigur ca doar de trei ani? !!) si cat de mult conteaza pentru tine stirile onlinesport :) ...Presupun ca ai si votat, sa imbunatatesti procentele...

B.E.N.
9th May 2005, 11:04
Sunt fan Poli Timisoara. Apreciez echidistanta stirilor onlinesport chiar daca uneori critica echipele din Divizia A atunci cand merita. Este cel mai bun site de sport din Romania.

ieppy
9th May 2005, 11:17
eu sunt fan avantul prabusirea in nori. Vreau sa spun ca atunci cand e vorba de cele mai noi stiri despre echipa mea favorita ols e locul unde intru. Sunt always up2date. :D Sau born2speed, nici eu nu ma pot hotara. :D

EDMOND_
9th May 2005, 11:32
Sunt fan Poli Timisoara. Apreciez echidistanta stirilor onlinesport chiar daca uneori critica echipele din Divizia A atunci cand merita. Este cel mai bun site de sport din Romania.

Ce distractie .... uita inca unul care fu inventat peste noapte sa ne lamuraesca ce si cum... doar ca e mai nerabdator ca precedentul..nu mai astepta sa faca si el macar zece mesaje....ne pocni de la al doilea...
Ce ti-e si cu "polistii" astia... :) Cine urmeaza!?

ieppy
9th May 2005, 11:34
un oltean? :D

desdemona
9th May 2005, 11:38
Ieppy, pai parca ziceai ca esti doar pe jumate, de ce te infigi si mai si afirmi chestia de mai sus? :o:

ieppy
9th May 2005, 11:41
ce are de a face cu mine? :D

Sergio
9th May 2005, 11:44
EDMOND, lasa oamenii sa-si zica parerea, ce ai cu ei? Poate urmaresc forumul de mult timp, dar de abia acum s-au inregistrat. Sau totul se rezuma la nr de mesaje? :rolleyes:

ieppy
9th May 2005, 11:45
sergio, fii mai atent la detalii si dupa aceea da cu parerea. :)

desdemona
9th May 2005, 11:48
ce are de a face cu mine? :D
Pai Edmond se intreba cine mai urmeaza si tu ai fost primul care a postat :evil: Si ti-ai mai si facut prezentarea aia :happy

Sergio
9th May 2005, 11:51
ieppy, daca te referi la clone, nu pot sa ma pronunt. Doar ca sunt si eu surprins cum un polist poate fi multumit de articolele despre Poli. Si azi am gasit unul de am picat de pe scaun... :cool:

ieppy
9th May 2005, 11:59
pai eu ce zic. vin din ce in ce mai multi multumiti. :D sau odihniti, nu pot spune. :D

Sergio
9th May 2005, 12:01
Mda, ai dreptate. Am examinat atent cele 2 mesaje de pe pagina cealalta si treaba e clara. Iertare Edmond. :P

EDMOND_
9th May 2005, 12:02
EDMOND, lasa oamenii sa-si zica parerea, ce ai cu ei? Poate urmaresc forumul de mult timp, dar de abia acum s-au inregistrat. Sau totul se rezuma la nr de mesaje? :rolleyes:

Pai ce, trebuie sa ii las eu.... Scriu ei oricum .... dar nu despre asta este vorba aici..... ia urmareste subiectul... :)

OK..ma bucur ca te-ai lamurit!

ieppy
9th May 2005, 12:06
asa sergio. come to the clone side. :D

Sergio
9th May 2005, 12:09
Daca mai e loc, vin. :D

fia
9th May 2005, 12:13
ONLINESPORT e cel mai bun. E peste GSP si PROSTPORT.
De 10 ani citest OLS... Dinainte de a se infiinta.

Fortza Cheahlaul!

semneaza: clona lui fia

Sergio
9th May 2005, 12:17
Sunt un copil de pe strada. Sunt fericit ca existati.

ieppy
9th May 2005, 12:17
cititorule. :D

desdemona
9th May 2005, 12:19
Unde sunt lacrimile in ochi si inima batand puternic? :evil:

ieppy
9th May 2005, 12:21
sunt fanul nr 1 a lui ols. nu pot spune exact unde sunt dar va spun ca sunt niste munti in afghanistan. :D cand nu ma urmareste ala rau care gandeste greu accesez olinesport.ro pentru cele mai bune stiri de sport din lume.

semnat:
OBL(zis si aviatorul)

radcom
9th May 2005, 12:22
Mai vedetzi ce facetzi cu actualizarea rezultatelor de prin div.C, shi cred ca va fi totul OK. :ok:

fia
9th May 2005, 12:24
sunt fanul nr 1 a lui ols. nu pot spune exact unde sunt dar va spun ca sunt niste munti in afghanistan. :D cand nu ma urmareste ala rau care gandeste greu accesez olinesport.ro pentru cele mai bune stiri de sport din lume.

semnat:
OBL(zis si aviatorul)M-ai induiosat pana la lacrimi, o sa scriu la Surprize surprize sa-ti faca Andreea Marin o mare surpriza si sa-ti organizeze o intalnire cu idolii tai de la OLS.

ieppy
9th May 2005, 12:27
multumesc fia. (lacrima) in special as vrea sa il cunosc pe acest om minunat care este el Vadim si acre a facut aceasta bijuterie de site si forum. (plans in hohote) sa vad cum scap de omul ala care ma urmareste dar si daca mor as vrea sa il cunosc pe Vadim, e visul vietii mele(plans in genunchi). sau daca nu poate el atunci macar king rat, ben, born2speed sau elgreco. (sterg lacrimile)

Sergio
9th May 2005, 12:33
Daca vorbesc cu Cove te opresti din plans?

desdemona
9th May 2005, 12:33
Ieppy, ai respiratia taiata pentru ca esti departe si stiu ca este greu sa suporti despartirile de persoana pe care o adori. Eu zic sa nu mai fii asa negativist si sa te alini cu gandul ca va veni si vremea cand vei fi fericit, poate la vara cand mai treci prin tara :D
@sergio, e caz delicat, cred ca trebuie anuntat si Mircea Radu. Sincer.

ieppy
9th May 2005, 12:38
Iarta-ma neaparat ca am suparat boierul de prea multe ori. (nu ma pot abtine din plans). dar las ca vine vara odata si cineva tot o sa mai planga. :D

Paul
9th May 2005, 18:08
Intru demult pe site si pe forum, iar aceste mesaje ma fac si pe mine sa ma inregistrez ca sa scriu. Imi place sa aduc argumente in discutie mai ales ca vad ca multi arunca numai cu noroi. Poate Paul isi poate sustine afirmatia de mai sus? Prefer de 10 ori Onlinesport ca sursa de informatii sportive in fata "siteului de hartie ignienica roz" - adica gsp.ro sau prea stridentului si slabului prosport.

Paul, te conrazic: Onlinesport este peste gsp si prosport cu cate un cap. De la grafica, la conceput si valoare a informatiei. Subscriu ca femeile gen divizia Sexi nu au ce cauta pe un site de sport.

Sunt vechi aici, am cred ca 3 ani pe Onlinesport si chiar si acum in cadrul unei concurente mai mari imi place sa gasesc aici cele mai proaspete informatii din sport si cele mai bune si consistente transmisii live. Tineti-o tot asa baieti, e clar ca unii va invidiaza pentru ca aveti cea mai mare valoare! Sper sa nu va supere mesajele mele si sa ma primiti pe forum. :)

Hai sa nu ne prostim.
E opinia ta ca OLS.ro e super informat insa eu nu pot fi de acord cu asa ceva.

In primul rand sunt unele stiri de-a dreptul senzationale :

"Cel mai aproape de a sosi in curtea Stelei este golgeterul Sportului si al Diviziei A, Gigel Bucur. Negocierile pentru "student" s-au purtat chiar in casa unuia dintre sefii Stelei si la tratative a participat inclusiv tatal fotbalistului, care si-ar fi dat acordul pentru transfer..

De asemenea, vedeta juvetilor, Mihaita Plesan, va sosi "la pachet" cu portarul Adnan Guso, goalkeeper considerat cea mai viabila solutie pentru inlocuirea lui Hamutovski .

In fine, acontat e si tanarul international de tineret pitestean Andrei Prepelita, jucator pentru care Steaua tatoneaza inca din "era Piturca".

In contextul in care se vorbeste de o rupere a relatiilor grupului Balkan Petroleum cu Poli AEK Timisoara din sezonul urmator, tot mai aproape de Steaua se afla si africanul Gueye Mansour.

Un scenariu mai indraznet ar putea propulsa, alaturi de achizitiile amintite, un nou tehnician pe banca Stelei, in persona lui Cosmin Olaroiu, care i-ar aduce in Ghencea pe "polistii" Caramarin, Gigel Coman si portarul Popa."
Asa ceva numai pe OLS putea aparea !

Sunt date 8 nume.
Fac in orice moment pariu ca in Ghencea vor sosii pana la 01.08.2005 maxim 3.

Daca vin mai mult de 3 , eu plec de forum ...
Asta e stire serioasa... sunt date 8 nume a celor mai buni fotbalisti din provincie ... cica pe lista Stelei.

King Rat
9th May 2005, 18:39
Zau? Dar de asta ce zici: http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=2420

Poate imi spui unde o mai gasesti la ora asta pe net.

Paul
9th May 2005, 19:01
Zau? Dar de asta ce zici: http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=2420

Poate imi spui unde o mai gasesti la ora asta pe net.

Mare lae cu stirea asta !

Apare pe pro sport de la 17.21 si s-a dat la prima tv la 18.43

King Rat
9th May 2005, 19:05
O fi fost la tv. Da-mi te rog link acolo unde zici ca e pe net.

ieppy
9th May 2005, 19:07
da ce te intereseaza asa de mult?

Paul
9th May 2005, 19:24
O fi fost la tv. Da-mi te rog link acolo unde zici ca e pe net.

Domne ` problema nu e ca OLS a dat la 17.03 , Pro Sport la 17.21 si Prima TV la 18.43...

Sunt 2 mari probleme

1) Stirea sa fie corecta si verificata (mai rar corecta )
2) Sa nu se dea stiri cu Jiji , ca pot fi banuri foarete bune ...

King Rat
9th May 2005, 19:25
te rog sa spui exact: unde vezi informatia de mai sus din stirea Onlinesport ca Landi a promis trei puncte Stelei in alta parte pe net. Asa ai spus, arata unde te rog, vad ca deja o dai la intors ca la Vrancea.

Paul
9th May 2005, 20:03
Ok , hai sa ne uitam peste alta stire OLS :

In conferinta de presa de astazi, Gigi Becali a declarat ca antrenorul lui FC National, Roberto Landi, ar spus ca va da trei puncte in meciul direct cu Steaua din campionat dupa ce a pierdut in Cupa cu Dinamo.

"Landi este suparat pe Dinamo dupa ce a pierdut acel meci in Cupa cu 5-1. Imediat dupa partida le-a promis celor de la Dinamo ca va oferi partida din campionat Stelei", a spus Becali.

"Landi a indicat si scorul: 3-0 pentru Steaua cu FC National", a mai spus Becali.
-----
Totul a fost de fapt o amenintare a lui Landi catre Borcea , acum am vazut declaratia lui IF-58-BKL la Pro Tv`u...
dezinformare ieftina !

King Rat
9th May 2005, 20:07
In ce sens dezinformare? Tocmai ai confirmat tu informatia cu Pro tv-ul.

Te mai rog o data, pentru ultima oara, sa imi zici unde mai gasesti pe net informatia asta in afara de ols.

Paul
9th May 2005, 20:13
Da nu e cine stie ce informatie omule`...

E o banala declaratie din seria interminabila a lui Jiji...

Practic Jiji a dat o "duma" ...
Vai de mine , Landi i-ar fi zis lu Borcea ca `i da meciu lu Zenga numa sa se oftice.

Ce stire de senzatie , mai ales ca vine la 2 luni dupa acel meci.
E de asteptat ca , daca batem la National , sa ne sara in carca ca a fost blat ...

Deh , sa nu dam in off-topic.

Am inteles , tie iti plac stirile de pe ols.ro , mie nu si cu asta basta!

King Rat
9th May 2005, 20:21
Spune ca nu iti plac si ca vrei sa il citeste pe Tantalan, nu ca nu sunt la zi sau bine scrise. Nu de alta, dar sunt cele mai actuale. Parerea mea.

Paul
9th May 2005, 20:28
Spune ca nu iti plac si ca vrei sa il citeste pe Tantalan, nu ca nu sunt la zi sau bine scrise. Nu de alta, dar sunt cele mai actuale. Parerea mea.

Tantalan , tantalan , nu el e cu stirile ...
El scrie articole ... despre asa ceva nu cred ca poate fi vorba pe OLS :D

Ma rog , nu ma intelegi problema ta ...
EU nu am nimic cu nimeni ... era o parere ...
Site-ul OLS e in aer punct.

King Rat
9th May 2005, 20:32
Bravo tie, foarte bine! :) Ai un punct forte sa argumentezi.

Tantalan scrie articole pe veceu. Alea sunt articole? Ala e ziar roz ca hartia igienica? :D Gazeta este cea mai slaba sursa de informare din presa romaneasca. Si cea mai subiectiva. Pe vremrea cand Tolontan aka Tantalan era la ProSport citeam Gazeta. Acum fac invers. Gazeta e in pom si pomul e in aer.

dlgicu
9th May 2005, 21:58
Distractie mare pe threadul asta, de cand cu aparitia lui mr. 16 "inci" si a prietenilor sai. Edmond, regele sobolanilor avea 25 de posturi abia cand te-ai uitat tu, caci pe threadul asta a fost tot una dintre primele lui postari, diferenta e ca la dimensiunile lui (16 in = 40 cm, o adevarata povara...) s-a simtit dator sa intervina apoi si pe la sporturile extreme xxx cu ceva opinii.

Se pare ca cititorii forumului sunt mai inteligenti decat ai lor si nu se lasa prostiti chiar pe fata. Mersi edmond_, ieppy, sergio, desdemona & co., parca nu mai e asa intuneric pe aici de cand cu postarile voastre ;)

Revenind la un ton mai serios, se pare ca pe live s-au pus din nou baietii pe treaba, la stiri au aparut si semnaturi la unele articole, sunt si stiri din alte sporturi, mersi ca va ganditi si la unii ca mine, poate chiar in detrimentul majoritatii cititorilor onlinesport.ro!

Totusi, cel putin la fotbal, impresia generala e aceeasi: "stirile" sunt in mare majoritate barfe, insinuari, provocari, inventate sau culese din context de prin diferite comunicate sau conferinte de presa din gura unor personaje gen gigi becali, netoiu, dinel etc. asta in detrimentul stirilor despre jocul in sine: cate goluri s-au marcat, din ce pozitii, ce scheme tactice au folosit antrenorii s.a.m.d. Intr-adevar, stiri din astea nu vin pe flux, si nu le va scoate niciodata vreunul din personajele citate mai sus, dar aici ar trebui sa fie diferenta dintre mine (simplu cititor) si un asa-zis ziarist cu legitimatie de "onlinesport.ro".

Si pentru a nu mai fi inteles gresit, repet pentru a nu stiu cata oara ca exemplele gsp si ps nu au fost niciodata date de mine drept modele de urmat, ci de "asa nu", pentru ca tot ce am spus mai inainte se aplica din plin si lor, doar la alta scara, alte investitii si alta logistica. Dar atata timp cat onlinesport isi trimite corespondentii la conferintele de presa doar ca sa fie cat mai aproape de fundul lui becali pentru a fi primii care sa puna pe internet cea mai recenta flatulatie a lui, atunci e clar ca pentru onlinesport asta e modelul de succes.

...si apoi ne miram ca in timpul unui meci de Divizia A antrenorul Cartu le arata de pe tusa atacantilor sai cum se pune un stop, cum se face o preluare.

Ghioanitoaia
10th May 2005, 15:33
Nu vreau sa iau apararea vreunui site de sport, dar cred ca este loc pentru toate. Cred ca Gsp si Prosport au un plus pentru puterea financiara care de exemplu le permite uneori sa faca materiale in alte tari, spre exemplu. Insa Onlinesport are un plus pentru prospetime ceea ce este si normal avand in vedere ca este asa cum voi il numiti "ziar electronic de sport". In ceea ce ma priveste le am deschise pe toate trei si zilnic gasesc informatii in plus pe fiecare dintre ele. Imi pare bine ca in afara de ziarele de sport exista si siteuri de sport puternice.

Paul
10th May 2005, 16:08
Stiti ce nu inteleg eu ...
Ca permanent apar pe forum useri care se inregistreaza si primul lucru posteaza aici (de bine ... evident )


Tema este "imaginea ols in ochii forumistilor".
Acu nu o sa zic ca se cheama forumist cel cel care are 500 sau 1000 de posturi sau 15.000 de posturi.
Insa nu se cheama forumist cel care se inregistreaza pe 8 mai si apoi da lectii , sau cel care se inscrie pe 10 May cazul celui de mai sus si sare direct aici ... :no:

Ghioanitoaia
10th May 2005, 16:15
Este un subiect fierbinte care atrage pe toata lumea. Nu stiu de altii, zic de mine. Sunt observator pe forum demult.

King Rat
10th May 2005, 16:19
Paule, zi-mi unde pe internet gasesti acum informatia astaa: http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=2436

O sa citesti maine...

Ghioanitoaia
10th May 2005, 16:20
ref. Paul - Nu scris decat un mesaj obiectiv, nu am laudat pe nimeni.

Orka
10th May 2005, 16:44
Mah lasati Onlinesport in pace, e cel mai tare site!

ieppy
10th May 2005, 16:48
onlinesport e cel mai naspa, prost si idiot site sportiv care exista pe net. niciodata nu va ajunge la niveleul lui gsp. :D nu spun de prostsport ca ala e oricum la fel de varza ca ols. :D

Sergio
10th May 2005, 17:01
ieppy, ieppy, nu te lasi nici mort. :D

@Vadim: ce inseamna "mesaj prea blond"? :rolleyes:

ieppy
10th May 2005, 17:32
atata timp cat am o parere obiectiva ca cea de mai sus nu vad de ce m-as lasa. :)

EDMOND_
10th May 2005, 17:55
Stirile legate de fotbal sunt foarte slabe, exista multa incapatanare prosteasca , lipsa de profesionalism si o conducere cu multe deficiente, incapabila de progres. Asta este parerea mea.
As putea scrie stirile despre fotbal cu mai multa obiectivitate si "stil" insa
nu imi place felul in care li se pune pumnul in gura celor care au alta parere si nici faptul ca se incearca trucarea unor sondaje...

PS Ma mir ca Vadim nu isi pune intrebarea de ce oameni care i-au fost alturi atata vreme s-au indepartat acum vizibil...Si nu sunt putini.

King Rat
10th May 2005, 18:07
Atunci e simplu: nu mai citi. :D Se pare ca esti foarte la curent, insa. :) Esti cam patetic.

inter
10th May 2005, 18:19
sobolane , tu de unde aparusi?
sau tu oi fi unul din meseriasii aia care scrie pe prima pagina?

EDMOND_
10th May 2005, 18:22
Se poate schimba fara probleme stilul si calitatea stirilor , insa nu vreti si nici nu va intereseaza asta. Ati invatat de la cele doua ziare de sport ca se poarta scandalul cu orice pret si asta aplici si aici. Crezi ca este reteta pentru un succes sigur, dar este posibil sa te inseli... V-ati gandit vreodata la asta?

Ce s-ar intampla daca oblinesport.ro ar prefera stilul sobru si obiectiv in redactarea stirilor? A fost o vreme cand se intampla asta si majoritatea utilizatorilor apreciau...

Paul
10th May 2005, 18:22
Stirile legate de fotbal sunt foarte slabe, exista multa incapatanare prosteasca , lipsa de profesionalism si o conducere cu multe deficiente, incapabila de progres. Asta este parerea mea.
As putea scrie stirile despre fotbal cu mai multa obiectivitate si "stil" insa
nu imi place felul in care li se pune pumnul in gura celor care au alta parere si nici faptul ca se incearca trucarea unor sondaje...

Inca nu ti l-a sters ?

De ce sunt sterse mai sus 10 mesaje , ieppy si fia ???

Vad ca au ramas in picioare ale celor inregistrati astazi , observatori fini ai forumului ... bleah ... :( care ridica in slavi ols`ul...

Dar care e problema ... are cinava pretentia ca OLS trebuie sa fie cel mai bun.
Okk , e cel mai activ forum ...
Perfect de acord ... dar nu e cel mai destept site , nu stiu de ce o frecam in noroc.
SI de ce trebuie sa apara acum unii useri care dau sondajul peste cap :mda:

King Rat
10th May 2005, 18:30
Paul, am retinut parerea ta. Cred ca fiecare trebuie sa ne respectam parerile. Asa cum tu sustii ceva, sunt multi altii care sustin altele. Asa cum unii spun ca gsp este un ziar si un site de cacao, asa sunt si altii care spun contrariul. Este normal, este o lume libera. La fel si aici pe onlinesport.ro sunt pareri pro si contra, nu este nici o problema.

Este bine ca aici este cel mai mare forum de sport din Romania, creat pe baza unui site foarte bun. Atata tot.

desdemona
10th May 2005, 18:31
@Paul, care-i faza? Ce va bateti capul? Rezultatele sondajului asta apar cumva publicate maine in toate ziarele si pe toate posturile, cu forumul sursa de referinta? N-au decat sa apara si 1000 utilizatori noi, fiecare tot cu parerea lui ramane - n-o sa schimbe nimic un sondaj, in special daca e masluit :evil:

EDMOND_
10th May 2005, 18:51
Inca nu ti l-a sters ?

Nu, doar mi l-a editat fara sa mentioneze lucrul asta. Si m-a mustrat parinteste pe PM... :)

Sergio
10th May 2005, 21:37
N-ar fi problema ca apar nspe utilizatori noi pe zi, daca n-ar fi toti trasi prin acelasi sablon. Se vede de la o posta... :mda:

Maximus
10th May 2005, 21:40
Bai, o fi tirg de user-i si noi n-am auzit. Vadime, unde se tine tirgula ala?

Sergio
10th May 2005, 21:47
La RomExpo cumva? :D

EDMOND_
10th May 2005, 22:40
Fiti atenti la TVSPORT..ce tare este tipul asta..chiar vrea sa devina moderator si a gasit solutia... :D http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=265102#post265102

Sergio
10th May 2005, 22:46
Nu merge linkul. Lupul nu doarme. :D