PDA

View Full Version : Cine A Fost Mai Bun?? Oblemenco-dobrin-hagi-balaci-mutu??



NEAGA
18th December 2006, 12:19
o intrebare existentiala chiar? cine a fost mai bun din cei 5? eu merg pe mana lui dobrin...

caine19
18th December 2006, 12:28
ma mir ca nu l-ai pus pe dica:happy

delaparis
18th December 2006, 12:28
Ce cauta Mutu acolo ? :o:

Ai uitat pe Raducanu, Iordanescu, Lucescu, Dinu etc ...

SORINULTRA
18th December 2006, 12:54
DOBRIN , clar cineva spunea odata la tv. " dupa ce bea o halba de votca nu-i mai statea nimeni in cale , nu mai exista adversar pt. el

nr.zece
18th December 2006, 13:01
am votat, dar nu cred ca acesti jucatori pot fi comparati
au jucat in ere diferite si nu au legatura

Hipgnosis
18th December 2006, 13:18
Ce cauta mutu in poll? :happy :happy
Pai Marcel Raducanu a fost cateva clae peste mutu.
probabil dc s-ar face un top cu primii 100 de fotbalisti romani din toate timpurile, mutu ar fi undeva pe la 97-98 :drak:

Hagi - Dobrin - Marcel Raducanu

Nu pot fi comparati insa pt ca au jucat in epoci diferite.

YoYoyOi
18th December 2006, 13:29
Si-a incheiat Mutu cariera??? :shock:
Sau ce cauta in poll?:o:

NEAGA
18th December 2006, 13:33
mutu e exponentul generatiei actuale

YoYoyOi
18th December 2006, 13:36
Poate peste vreo 10 ani vom putea spune despre Mutu ce si cum a fost, deocamdata n-a realizat mari performante ca sa poate fi trecut alaturi de Oblemenco, Dobrin, Hagi sau Balaci.

Rossi
18th December 2006, 13:39
Cine a jucat la cel mai inalt Nivel ?
Cine a facut Performanta ?


1.Hagi
2.Mutu

Restul sunt doar niste mandrii locale ...

ps: Thread penibil ...

Rossi
18th December 2006, 13:44
Poate peste vreo 10 ani vom putea spune despre Mutu ce si cum a fost,
deocamdata n-a realizat mari performante ca sa poate fi trecut alaturi de Oblemenco, Dobrin, , Balaci.

La ce echipe au jucat cei 3 si la ce echipe a jucat Mutu ?
Ce trofee au castigat cei 3 si cate a castigat Mutu ?
In ce competitii au jucat cei 3 si in ce competitii a jucat Mutu ?
Goluri marcate ? samd ...

Daca ii luam pe Oblemenco , Dobrin si Balaci ...ii inmultim cu 10 ....si tot nu avem nici macar pe sfert valoarea lu' Mutu ...

YoYoyOi
18th December 2006, 13:46
Chiar cite trofee a cistigat Mutu?:rolleyes:
Si in ce competitii a jucat?:cool:

Toshiro
18th December 2006, 13:56
Ma intreb daca e f'unu' care combate p-acilea care sa-l fi vazut pe Dobrin. Ca altminterea n-avea ce sa caute un "bulldozer" ca Oblemenco langa un magician al mingii...

Hagi si Mutu au avut norocul de a prinde vremurile de azi, cand un jucator valoros poate ajunge la orice club mare. Romania a mai avut jucatori de calibrul lor: Ozon, Varga, Petschowski, Constantin, Marcel Raducanu, Balaci si atatia altii. Dar vrajitor al balonului ca Dobrin nu cred ca am avut. Din pacate, viata extrasportiva l-a facut sa piarda mult...

Rossi
18th December 2006, 13:58
pe Dobrin l-am putea trece ca a doborat toate recordurile in materie de alcool ... cred ca 3 sferturi din viata a trait'o sub influenta alcoolului ...

Dobrin daca nu se combina cu Nicu Gheara si nu ar fi adus heroina din Turcia .... era un sarac de nici apa nu avea dupa ce sa bea ...

YoYoyOi
18th December 2006, 14:01
BR nu mi-ai raspuns;)

relansat
18th December 2006, 14:02
Nu se pot compara, au jucat in "ere" diferite.

delaparis
18th December 2006, 14:07
toshiro il stiu si eu pe Dobrin destul de bine dar pe la sfarsit de cariera e drept :rolleyes:
Foarte bun cu mingea la picior dar static ... ingrozitor de static ...

Nationala cu el la carma dadea impresia ca joaca contra vantului.

Nu se pot compara jucatorii din generatii diferite decat poate la palmaresul cu echipa nationala iar aici Hagi cu sase turnee finale e pe departe cel mai bun :ok:

Toshiro
18th December 2006, 14:14
...
Foarte bun cu mingea la picior dar static ... ingrozitor de static ...
Nationala cu el la carma dadea impresia ca joaca contra vantului. Dobrin nu era static. Se elibera de adversar cu o usurinta dezarmanta si pasa exact unde trebuie. De exemplu, lui Radu Troi, care alerga ca o sageata...
Sunt putini jucatorii care au de toate: abilitate cu mingea, viteza, viziune. In afara de viteza (nici ea prea rea), Dobrin a avut de toate. Minte n-a prea avut...:rolleyes:

Bineinteles, ca palmares, Hagi e peste el...

Bancaru
18th December 2006, 15:52
Mateianu.

veramazan
18th December 2006, 17:34
dupa mine au fost 10 mari fotbalisti in Romania, jucatori care castigau singuri un meci
1.Balaci (cred totusi ca a fost cel mai bun, pe langa tehnica geniala lupta)
2.Hagi
3.Dobrin
4.Ozon
5.Ad.Ilie
6.Mutu
7.Oblemenco
8.Dumitrache
9.M.Raducanu
10.Baratki

superchumbo
18th December 2006, 19:59
ce cauta mutu in lista ??????????????????

ASP
18th December 2006, 21:05
nu poti compara fotbalisti adevarati (balaci, dobrin) cu catastrofe ambulante si drogate.

SAMM
26th December 2006, 18:09
mutu nu trebuie nici macar discutat in comparatie cu Hagi, Dobrin etc

sunt multi jucatori peste droghy - Belodedici, Iordanescu, etc, etc

KappA 2006
26th December 2006, 18:29
Cel mai bun e petschovschi dupa parerea mea...nu am chef acuma sa si argumentez, poate intr-un post viitor...dar oricum cine stie cunoaste...

Sunchase
26th December 2006, 18:53
Baratki

caine19
26th December 2006, 18:56
Nu putem compara jucatorii care joaca acum fotbal cu ceea se juca acum 30-40 de ani.
E o distanta de la cer la pamant;)

Elphax
26th December 2006, 23:42
ce cauta mutu aici?
de kkt

Liviu
26th December 2006, 23:44
Daca ii luam pe Oblemenco , Dobrin si Balaci ...ii inmultim cu 10 ....si tot nu avem nici macar pe sfert valoarea lu' Mutu ...
HA-HA ! Comparatie intre Dobrin sau Hagi si Mutu NU SE POATE FACE ! E ca si cum i-ai compara pe Einstein si Edison cu Hancu . :ras-plans:
IL GRANDE MUTU ! :happy

pe Dobrin l-am putea trece ca a doborat toate recordurile in materie de alcool ... cred ca 3 sferturi din viata a trait'o sub influenta alcoolului ...
Las' ca nici de Mutu nu ne e rusine...cu alte chestii...:help:
_____________________________________

1. Hagi
2. Dobrin
3. Balaci

Sorin Blaj
27th December 2006, 12:19
Ma intreb daca e f'unu' care combate p-acilea care sa-l fi vazut pe Dobrin. Ca altminterea n-avea ce sa caute un "bulldozer" ca Oblemenco langa un magician al mingii...

Hagi si Mutu au avut norocul de a prinde vremurile de azi, cand un jucator valoros poate ajunge la orice club mare. Romania a mai avut jucatori de calibrul lor: Ozon, Varga, Petschowski, Constantin, Marcel Raducanu, Balaci si atatia altii. Dar vrajitor al balonului ca Dobrin nu cred ca am avut. Din pacate, viata extrasportiva l-a facut sa piarda mult...
Ca si Mutu.

caine19
27th December 2006, 12:53
Ce cauta Mutu in poll? Trebuia sa-l bagi pe Dica

dica....penibil....:happy :happy .

Datenshi
27th December 2006, 13:59
HA-HA ! Comparatie intre Dobrin sau Hagi si Mutu NU SE POATE FACE ! E ca si cum i-ai compara pe Einstein si Edison cu Hancu . :ras-plans:


Mult prea tare... :happy

Greu de facut comparatii, dar totusi il aleg pe Hagi.

dede
27th December 2006, 14:15
mutu :ras-plans:

thread inutil...

kain
27th December 2006, 14:35
Am votat Hagi, poate ca Dobrin avea mai mult talent.. insa nu a avut ocazia sa demonstreze. ;)

KLMN
27th December 2006, 22:29
bianco-rossi bati campii. Cat despre ancheta este greu de o clasificare, ptr ca au jucat in generatii diferite. Ar mai trebui introdus aici si Marcel Raducanu. Totusi l-as pune pe Dobrin, am apucat timpurile cand juca.

Laur_Farul
1st January 2007, 01:20
Gheorghe Hagi !

dani3lll
3rd January 2007, 12:10
categoric ca hagi :)

bada_otelul
3rd January 2007, 12:15
fiecare a fost cel mai bun la vremea lui,desi li s-au suprapus carierele partial cred ca toti trei ar trebui considerati cei mai buni,nu doar unul

noir_desir
3rd January 2007, 12:18
Hagi

STEELMAN
3rd January 2007, 12:20
e clar.dintre hagi si dobrin.toti oamenii mai in varsta care i-au vazut jucand pe aman2 au inclinat sa creada ca dobrin a fost mai bun decat hagi de fiecare data cand am intrebat.eu nu fac decat sa constat pt ca personal nu pot face comparatie ca nici macar nu eram proiectat:D

SORINULTRA
3rd January 2007, 12:29
dobrin

LUTU
3rd January 2007, 13:24
cei care au votat cu altul decat Oblemenco inseamna ca nu l-au vazut niciodata jucand
Oblemenco urmat de Balaci

UrsMeier
3rd January 2007, 13:49
Dobrin a fost cel mai bun

Jus7M3
3rd January 2007, 20:25
am votat Oblemenco fara sa stau pe ganduri !! Tunorul a fost un jucator de super-clasa !! RESPECT ETERN TUNARULUI din Banie !!!

aLEX_U_1919
4th January 2007, 00:13
Hagi si Dobrin

Parazitu'1919
4th January 2007, 00:19
aici nu ma pot pronunta pentru k nu am vazut doar pe hagi si mutu si dobrin in unele meciuri inregistrate ...
din ce am vazut in meciurile alea si dobrin era fenomenal...

B0gdaaaN
4th January 2007, 22:55
Mutu e cam pantaloni scurti pe langa cei care sunt in poll alaturi de el...recunosc ca nu i-am vazut pe toti cum joaca dar Mutu e ultimul in acest poll dupa mine

Paul
4th January 2007, 23:11
Mutu nu are ce cauta printre ei
discutia e Hagi sau Dobrin da nu pot si comparati ...

starsteel
4th January 2007, 23:18
E o alaturare ciudata de jucatori aici, oricum regele e numai unul iar Mutulica nu se poate compara cu el decat la bani in rest contributia lui pt. fotbalul romanesc e zero absolut.....nu a avut nicio performanta in schimb a creat o imagine extrem de proasta cu episodul "iarba".

YoYoyOi
4th January 2007, 23:20
episodul iarba a fost, de fapt, episodul praful, ceea ce e si mai grav :no:

m4st3r
4th January 2007, 23:34
hagi fara discutii si certuri...inchideti topicu` ca nu mai are rost ! ;)

YoYoyOi
4th January 2007, 23:35
alt topic pe care sa-l mai inchidem? pana acum ai propus 2...mai inchidem sau inchidem forumul si gata bascalia? :rolleyes:

Sau mai bine inchizi tu daca nu-ti convine :cool:

Denis
5th January 2007, 11:44
ce intrebare prosteasca dar totusi m'am riscat sa raspund...HAGI 10 ....lojik...eu nu cred ca mutu, dobrin, oblemenco...sau cine mai era...au jucat la echipe prekum fc barcelona sau real madrid...si consinstent totodata...HAGI e pe departe cel mai bun jucator roman al tuturor timpurilor

offline
5th January 2007, 12:52
Hagi - cel mai bun jucator
- cel mai prost antrenor :D

ronaldinho
6th January 2007, 08:01
eu merg pe mana lui dobrin, dar mai mult din povesti si din cateva inregistrari. Tare-mi e ca daca ar fi avut posibilitatea de a se fi transferat in strainatate nu facea mai multe decat a facut Lupu, un jucator de profil si talent asemanator, dar pe care l-au mancat bautura, jocurile de noroc si femeile. Pe cei doi in consideri ca si cele mai mari talente ale fotbalului romanesc, de care am eu cunostinta. Mutu, spre deosebire de hagi sau dobrin e constant. Are inca 4-5 ani sa demonstreze tuturor ca poate fi asemanat cu dobrin sau hagi, iar Fiorentina si antrenorul Prandelli sunt punctele de sprijin perfecte. La fotbalul agresiv la care se joaca azi, e foarte greu sa mai fii un magician al balonului. Ma uit cateodata la Robinho si ma gandesc ca daca ar fi jucat acum 10-15 ani facea furori in toata lumea.

Andreiy
13th January 2007, 00:56
mutu promite multe, sa vedem cat il tine...oricum a anuntat ca se va retrage in cativa ani.
am votat pt. hagi.

miril
13th January 2007, 10:44
Dobrin a primit votul meu. Cei care l-au vazut jucand stiu de ce. Pentru ca tot se insista pentru Oblemenco, un om si jucator de exceptie, atunci si eu l-as pomeni pe Dudu Gerogescu, un varf de atac de exceptie, la fel ca si omul. Si totusi, aici se vorbeste despre jucatori de creatie, de aceea prezenta lui Oblemenco nu se justifica.

bianco_azzurro
13th January 2007, 10:50
Gheorghe Hagi

Gontel
13th January 2007, 19:52
nu se pot face asemenea comparatii, deoarece au jucat in perioade diferite.

Zauri
13th January 2007, 20:09
Hagi

TYPI-STIINTA
14th January 2007, 00:19
bravo ca ati bagat 2 olteni in top pt ca noi , suporterii stiintei, sa ne impartim in 2 parti :D
chiar daca am votat balaci, cel mai tare ramane DOBRIN si apoi BALACI...hagi mai are pana sa-i ajunga pe astia :P
OT: pacat ca hagi nu a fost lasat sa vina la craiova si a fost fortat sa vina la steaua :(
oricum, dupa cum se vede si din topul vostru, MARILE VALORI s-au nascut in OLTENIA si in ARGES..si se vor naste mereu. de ce? pt ca acolo mereu fotbalul este iubit...si acum imi aduc aminte ca in fiecare pauza dintre ore, in scoala generala, cand toti baietzii din clasa ieseam in curtea scolii si jucam fotbal..iar cand veneam acasa de la ore ieseam imediat afara si ne jucam cu mingea. de ani de cand m-am mutat in bucuresti mai rar vad asa ceva :(

Jus7M3
14th January 2007, 00:55
Si totusi, aici se vorbeste despre jucatori de creatie, de aceea prezenta lui Oblemenco nu se justifica.

DOAMNEEEE ... te rog eu nu pronunta numele lui Oblemenco .. tre` sa te mai nasti de 100 de ori ca sa faci asta !!

aici se vb de 5 jucatori scrie undeva ca se vb de jucatori de "creatie" ? citeste mai atent topicul !! atacant ca Oblemenco nu se va mai naste in romania nici in 1000 de ani .. OBLEMENCO a fost UNIC !!

tchibos
14th January 2007, 01:05
Un singur lucru nu inteleg.. cum a putut Hagi sa fie votat ca fiind mai bun decat Dobrin?.. voi nu ati avut parinti.. rude mai mari?.. pai de cate ori l-am injurat eu pe Hagi si mai e si constantean de-al meu.. cate meciuri am pierdut pe mana lui.

Se spune ca atunci cand intra Dobrin in teren meciul era ca si aranjat.. ori Hagi era cand pe val cand era la fundul oceanului. Singurul din poll care ar putea concura cu Dobrin e Mutu care daca s-ar fi tinut numai de treaba ar fi ajuns mare de tot, dar a preferat sa-si prafuiasca narile, motiv pentru care a ramas in anonimitatea jucatorilor buni, fara sa exceleze. Cat despre olteni.. doi jucatori valorosi dar care nu au cum sa il concureze pe Dobrin.

TYPI-STIINTA
14th January 2007, 03:18
Un singur lucru nu inteleg.. cum a putut Hagi sa fie votat ca fiind mai bun decat Dobrin?.. voi nu ati avut parinti.. rude mai mari?.. pai de cate ori l-am injurat eu pe Hagi si mai e si constantean de-al meu.. cate meciuri am pierdut pe mana lui.

Se spune ca atunci cand intra Dobrin in teren meciul era ca si aranjat.. ori Hagi era cand pe val cand era la fundul oceanului. Singurul din poll care ar putea concura cu Dobrin e Mutu care daca s-ar fi tinut numai de treaba ar fi ajuns mare de tot, dar a preferat sa-si prafuiasca narile, motiv pentru care a ramas in anonimitatea jucatorilor buni, fara sa exceleze. Cat despre olteni.. doi jucatori valorosi dar care nu au cum sa il concureze pe Dobrin.

daca Balaci nu se accidenta sa sti ca ar fi putut sa-l depaseasca pe Dobrin. Oricum Dobrin este cel mai bun :ok:

miril
14th January 2007, 10:55
Jus7M3, sa nu exageram, aici nu vorbim de legende, ci de cei ma buni fotbalisti ai nostrii, adica de fotbalisti completi, de creatie. Si Dumitrache a fost un talent enorm, aproape de legenda, dar viata sportiva l-a tradat si Dudu a fost un varf exceptional, precum Oblemenco a fost un atacant modern avant la lettre, un golgeter de exceptie, dar nimic mai mult si, deci, nu putea sa intre in acesta lista. Vorbesc in cunsostiinta de cauza, eu i-am vazut pe mai toti cei nominati, inclusiv pe Ion Oblemenco. Ti-am repus postarea pentru ca este interesanta si te rog s-o lasi caci nu contine nimic care sa motiveze steregrea ei.