PDA

View Full Version : Etapa 25: Rapid - Apulum



ADelPiero
5th May 2005, 01:42
Duminica, 8 mai 2005: Rapid - Apulum, ora 18:45, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

fia
5th May 2005, 09:52
Meci acasa, meci cu o candidata la retrogradare... DelPiero, imi pare rau... Lasa ca mai luati voi punte din alta parte...

ADelPiero
5th May 2005, 11:32
luam si de la voi unul ... si peste doua etape inca 3 (sa va ajutam pe voi) ;)

Mihai
5th May 2005, 11:35
Vise delpiero vise! Eu zic ca o sa fie 2-0!

ADelPiero
5th May 2005, 11:43
daca scoatem un punct, sa vezi ce te trimit eu pe tine sa visezi cum ia rapidul campionatul... :P

Virus
5th May 2005, 15:51
Hmmm... la Rapid acasa??? Si joaca cu spectatori? Pei meci de 1 solist! Pacat ca are cota mica Rapidul.

Catalanul
5th May 2005, 16:17
din pacate meci de 1 solist, Apulum nu va fi in stare de a smulge macar un punct rapidului :( oricum sanse de salvare mai sunt :ok: de asemenea si giulestenii mai au sanse la titlu' :P

Paul
5th May 2005, 17:06
Prima intrebare care imi vine in minte este ... cate ?
Apoi imi amintesc ca saptamana trecuta Apulum m-a curatat de 2 mil la pariuri cu meciul de la Timisoara si ma gandesc ca poate ne fac si acum o surpriza...

dan-dan
5th May 2005, 17:57
Meci de 1 SOLIST ! :ok:

Daca si acum , rapidistilor, ratati ocazia de a va apropia la un (1) punct de Steaua, nu mai am ce spune. :ok: :ciocan:

HEIL POLI IASI
MIT GOTT UND POLI IASI /hello /hello

Mihai
5th May 2005, 19:13
Prima intrebare care imi vine in minte este ... cate ?
Apoi imi amintesc ca saptamana trecuta Apulum m-a curatat de 2 mil la pariuri cu meciul de la Timisoara si ma gandesc ca poate ne fac si acum o surpriza...

Da ce sper stelistii sa se impiedice rapidu :D:D
Stati linistiti ca si noi ne bazam pe oltelu' :D:D

ce_bine_e
5th May 2005, 22:14
castiga rapidu, ce pana mea!?:P

pashpa
5th May 2005, 22:22
Cine crede ca Apulum va face surpriza in Giulesti??? Cu sigurantza isi va vinde scump pielea.Nu mai au nimic de pierdut,cine mai stie ce se poate intampla.Sau poate intuitia mea nu e geniala, si va pierde la scor.

ce_bine_e
5th May 2005, 22:24
sunt posibile ambele variante, dar eu o prefer pe prima:P

pashpa
5th May 2005, 22:26
Da parca si eu as prefera tot prima varianta, "Prietenii stiu de ce!"

SORENSEN
6th May 2005, 00:43
Cica apulum nu mai are antrenor , dupa ce nici bani nu mai avea asa ca 1 solist ar fi ceva mai mult decat corect

babuinu
6th May 2005, 22:25
EUROPA steaua
ROMANIA steaua
CAMPIONII DIN GIULESTI

FORZA RAPID....DACA LUAM TITLUL RAMANEM VREO 10 MILIOANE...

ronaldinho
7th May 2005, 10:19
mizez pe o victorie a baietilor si pe un meci cat mai frumos, menit sa le ridice moralul, pt meciul de etapa viitoare, meci ce ne poate asigura o prezenta in Europa, prezenta pe care o meritam pe deplin din punctul meu de vedere. Sper de asemenea ca Nico sa evolueze macar 20 de minute si sa arate forma buna cu care a incheiat returul acestui campionat.

radcom
7th May 2005, 13:28
Un meci egal, shi s-ar mai afla doua necunoscute ale finalului de campionat.

Pancone
7th May 2005, 14:15
Crezi in miracole ADelPiero ? :D

ADelPiero
7th May 2005, 19:36
Echipe probabile:

*Rapid: I. Curcă - M. Constantin, Maftei, Cr. Ionescu - Bădoi, Măldărăşanu, N. Grigore, I. Stancu - Buga, Gane, Burdujan (absenţi: D. Coman, Ilyeş - accidentaţi, Fl. Moldovan - suspendat);
*FC Unirea: Mincă - Jercălău, C. Ciobanu, D. Minea, Ad. Po­pescu, Maghici - Lupaşcu, Iurişniţi, Chivescu, Găldean - Giuchici; rezerve: Opric - Sīrbu, R. Cosma, R. Oprea, C. Naghi, Mihu, Hardău (absenţi: Kiraly - suspendat, Ghenţi, M. Stanciu, Fl. Cotora, C. Bar - accidentaţi).

Arbitri V. Stănişteanu (Buzău), C. Avram (Timişoara), E. Pīrvu­lescu (Mediaş ), rezervă Ad. Comănescu (Rm. Vīlcea); observatori: I. Urs (Bucureşti), M. Lică (Constanţa).

p.s. Pancone, astazi mi s-au spulberat toate ...

dan-dan
7th May 2005, 19:43
...p.s. Pancone, astazi mi s-au spulberat toate ...

Si de ce AdelP...???

Tocmai azi cind Bisnita (pardon bistrita) a intrat in hora ???!!!! :o:

HEIL POLI IASI

irriducibile_01
7th May 2005, 21:57
1 solist . rapidul joaca cel mai bine in acest moment !

be@
7th May 2005, 21:59
Pai daca castiga Rapidul,ceea ce e foarte probabil,va fi vai si-amar de Apulum!

irriducibile_01
7th May 2005, 22:06
era de mult vai shi amar de ei ! oricum cred ca cele trei din subsol nu vor scapa de retrogradare . ar trebui sa aiba un parcurs brici pana la sfarshit , iar cele de deasupra sa piarda la greu !

radcom
7th May 2005, 22:09
Brasovul, daca bate Argeshul, mai poate spera.

irriducibile_01
7th May 2005, 22:12
e greu tare pt. brashov ! tare !!!

dan-dan
7th May 2005, 22:14
Brasovul, daca bate Argeshul, mai poate spera.

Mai iesene, tu nu vezi ca ei (Brasovul) spera sa scape in detrimentul nostru!??? :rosu:

radcom
7th May 2005, 22:16
Asha vor ei, dar daca vor scapa, vor face-o in dauna Bistritzei sau chiar a Argesului.

irriducibile_01
7th May 2005, 22:17
hai ca una e deja rezolvata (craiova) , a-2-a shi a-3-a maine (apulum shi brashov).

be@
7th May 2005, 22:19
Nu cred,eu zic ca in locul Argesului,sau mai degraba al Gloriei!

CLASAMENT DIVIZIA A 2004/2005
Loc Echipe Pct. J V E Ī GM GP +/-
1 Steaua 51 24 15 6 3 41 15 26
2 Dinamo 49 25 16 1 8 45 27 18
3 Rapid 47 24 14 5 5 40 22 18
4 Farul 43 25 12 7 6 33 22 11
5 FC National 42 25 12 6 7 42 31 11
6 Sportul 34 25 9 7 9 30 27 3
7 Poli Timisoara 34 24 10 4 10 31 32 -1
8 Otelul 31 24 9 4 11 19 24 -5
9 FCM Bacau 30 25 7 9 9 17 22 -5
10 CFR Cluj 30 25 7 9 9 29 38 -8
11 Poli Iasi 29 25 7 8 10 23 36 -13
12 Gloria 28 25 8 4 13 34 38 -4
13 FC Arges 28 24 6 10 8 28 32 -4
14 Apulum 22 24 5 7 12 22 45 -23
15 FC Brasov 21 24 5 6 13 24 35 -11
16 Stiinta Craiova 19 24 4 7 13 22 33 -11

dan-dan
7th May 2005, 23:13
Eu zic ca Rapidul, miine sa-i faca frati siamezi pe cei de la Apulum cu cei de la Craiova (adica B=B) :ok:

HEIL POLI IASI /hello /hello

SORENSEN
8th May 2005, 12:44
Din pacate doar 1 solist

irriducibile_01
8th May 2005, 18:03
hai ca una e deja rezolvata (craiova) , a-2-a shi a-3-a maine (apulum shi brashov).
cum va spuneam !

be@
8th May 2005, 18:58
Rapid-Apulum 0-1,deocamdata!
Lupta Rapid,caci titlul te asteapta! :yeah:

ADelPiero
8th May 2005, 19:00
GOOOOOOOOOOOOL ai mei !!!!!!!!!!! hai fratilor ca puteti :D:D:D:D

irriducibile_01
8th May 2005, 19:01
la rapid cred ca exista o singura problema in momentul de fatza : teama de a ajunge pe primul loc ! dak nu s-ar mai gandi la asta ar reushi . (asha au facut shi dupa ce steaua s-a impiedicat la farul)

Angelina Jolie
8th May 2005, 19:06
Nu imi vine sa cred ca Apulum poate bate in Giulesti. Ar fi tare de tot.

irriducibile_01
8th May 2005, 19:07
Nu imi vine sa cred ca Apulum poate bate in Giulesti. Ar fi tare de tot.
de aia e fotbalul frumos !!!

Angelina Jolie
8th May 2005, 19:14
Pai meciul asta e chiar frumos. Cand ma gandesc la ce a jucat CFR-ul in Giulesti si ce joaca Apulum imi vine sa imi dau palme.

Neamtu
8th May 2005, 19:17
Asta inseamna sa joci pe bune. Cand n-ai nici o grija, se organizeaza excursii in giulesti si groapa.
Imi vine sa mor cand ma gandesc cum a jucat otelu in giulesti, iar astazi ziceai ca mor pe teren.

ADelPiero
8th May 2005, 19:33
1-1 la pauza... daca nu a putut da rapid gol ... i`am ajutat noi :mda:

arcasul75
8th May 2005, 19:40
forza APULUM! bate-ti-i pe giulesteni ca sa castige DINAMO!

irriducibile_01
8th May 2005, 19:52
S-au Cam Inmuiat Ardelenii !!! Daca Faceau 2-0 La Ocazia Din Prima Repriza Era O Shansa ... Asha Cred Ca Meciul Curge Spre O Victorie Rapidista !

ADelPiero
8th May 2005, 20:08
11 m pentru rapid ! .......APARA MINCA !!!!!!!!!!!! :yeah:

irriducibile_01
8th May 2005, 20:31
2-2 ! hahahaha, prea tarziu ! lipsa de maturitate la rapid !!!

DaRk_Star
8th May 2005, 20:34
forza APULUM! bate-ti-i pe giulesteni ca sa castige DINAMO!

daca bate apulum,bate pt apulum,nu pentru dinamo...ati ajuns sa profitati si de victoriile altora...

ps.inva-ta sa scri-i...!!

Pancujunior
8th May 2005, 20:34
Gol Rapid! Shi mare pacat
IN toate etapele astea puteam sa recuperam toate punctele .. Din pacate asm recuperat doar 3:(

himi
8th May 2005, 20:35
Pacat, pacat!

Speram ca Unirea sa se salveze!
Insa dupa punctele aiurea pierdute cu Gloria si faptul ca nu au putut sa-si pastreze cu Rapid avantajul, face salvarea aproape imposibila...

irriducibile_01
8th May 2005, 20:36
Gol Rapid! Shi mare pacat
IN toate etapele astea puteam sa recuperam toate punctele .. Din pacate asm recuperat doar 3:(
eu am zis-o : lipsa de maturitate shi frica de locul 1 !

DaRk_Star
8th May 2005, 20:39
2-2 ! hahahaha, prea tarziu ! lipsa de maturitate la rapid !!!

pacat de apulum..ar fi meritat victoria...oricum,atat pentru rapid cat si pentru apulum e totuna daca au facut egal sau daca ar fi pierdut...

n-avem nici o echipa demna de a fi campioana...poate doar poli timisoara...in rest,profitori si impotenti...

ADelPiero
8th May 2005, 20:39
2-2 :( ce aproape am fost de victorie :(:(:(:(:(:(

irriducibile_01
8th May 2005, 20:42
pacat de apulum..ar fi meritat victoria...oricum,atat pentru rapid cat si pentru apulum e totuna daca au facut egal sau daca ar fi pierdut...

n-avem nici o echipa demna de a fi campioana...poate doar poli timisoara...in rest,profitori si impotenti...
hai s-o lasam balta shi cu poli tim. !

miril
8th May 2005, 20:47
Dark Star, sa trag concluzia ca daca "bancarii" ar fi stat la FC National poate am fi castigat titlul?

vlad1607
8th May 2005, 20:47
poli hibridu????????bai dark_star tu stii cate etape are un campionat? am trait sa o aud si pe asta....

bazz
8th May 2005, 20:49
Bravo Apulum!Nu ma asteptam la o replica asa de darza! /hello :ok:
Rapidu??? :o: (vb lui irriducibile frica de locul 1)ar trebui batuti cu varga la talpi!mari bolovani (ca sa nu zic altfel)faceau campionatu' mult mai incins... :headbang: .

vlad1607
8th May 2005, 20:51
e incins si acuma.

irriducibile_01
8th May 2005, 20:51
Dark Star, sa trag concluzia ca daca "bancarii" ar fi stat la FC National poate am fi castigat titlul?
ehe , lasa-l ca vorbeshte la suparare ! dak ar fi cashtigat astazi la galatzi (chiar cu jocul mediocru pe care-l practica) ar fi zis ca steaua e cea mai shi cea mai....

irriducibile_01
8th May 2005, 20:52
e incins si acuma.
e incins , nu zic , dar prin mediocritate !!!!!!!!!
asta nu ma incalzeshte cu nimik !

Paul
8th May 2005, 20:54
Ce frumos e fotbalul cand se joaca numai pe teren ... :)

vlad1607
8th May 2005, 20:55
din pacate divzia A se scalda intr-o dulce mediocritate ..normal ca incalzeste doar naivii !

Pancujunior
8th May 2005, 20:56
mdea...
Totusi nimic nu e pierdut
Acuma practic ne-am apropiat la o singura lungime de steaua..daca ei pierd si noi castigam trecem pe primu loc.
Laudabil faptul ca am egalat in momente asa dificile... Ce sa-i faci noi avem o gramada de ocazii ..iar steaua in majoritatea meciurilor a avut cateva ocazii si a batut norocos. Dar asta e frumusetea rapidului si asta ne face unici:-)
Daca am ales Rapidul trebuie sa am shi o inima puternicaca sa nu explodez la nebuniile astea:-)
Meciul cu Dinamo e decisiv... si cred ca dupa acest meci ambitia va fi maxima... deci tot raul spre bine

vlad1607
8th May 2005, 20:58
mari berbeci(oopss astia is in ghencea)...au ratat o oportunitate IMENSA ! le e firca de locul 1 probabil :P

Poli Timisoara
8th May 2005, 20:58
m-am bucurat pentru insuccesul stelei la galati tocmai in speranta ca rapiduletzu se aproprie de titlu.....dar.........sunteti p.e.n.i.b.i.l.i !!!

vlad1607
8th May 2005, 21:01
mai penibili ca hibridu care zicea ca da 5 in Stefan cel Mare nu e nimenea ! :D

Pancujunior
8th May 2005, 21:01
m-am bucurat pentru insuccesul stelei la galati tocmai in speranta ca rapiduletzu se aproprie de titlu.....dar.........sunteti p.e.n.i.b.i.l.i !!!

Ne-am apropiat ..la 3 puncte :ok:
Bateti voi in Ghencea in ultima etapa shi Rapidul e campioana! :ok:

irriducibile_01
8th May 2005, 21:04
Ne-am apropiat ..la 3 puncte :ok:
Bateti voi in Ghencea in ultima etapa shi Rapidul e campioana! :ok:
uite , asta e cusurul rapidului : ashteapta de la altzii ceea ce trebuie sa faca ei !!! :headbang:

miril
8th May 2005, 21:05
Ei lasa ca la noi toate echipele sunt hibride sau...clonate. Au mai zis si altii ca vor repeta scoruri si au avut dreptate, dar...invers. Si totusi o echipa a avut un parcurs constant si a jucat la maximul posibilitatilor. Acesta echipa se numeste FARUL. Bravo lor!

irriducibile_01
8th May 2005, 21:09
Ei lasa ca la noi toate echipele sunt hibride sau...clonate. Au mai zis si altii ca vor repeta scoruri si au avut dreptate, dar...invers. Si totusi o echipa a avut un parcurs constant si a jucat la maximul posibilitatilor. Acesta echipa se numeste FARUL. Bravo lor!
da dar nici farul nu a crezut in puterile ei !
tot frica de locul 1 e shi la ei !
aici e nevoie de o oarece traditzie shi de curajul ca potzi izbandi chiar daca eshti mic !
ei s-au multzumit ca au ajuns in finala cupei shi apoi au cam oprit motoarele in campionat !
cand itzi propui putzin ... atat realizezi !

Pancone
8th May 2005, 21:11
Asta inseamna sa joci pe bune. Cand n-ai nici o grija, se organizeaza excursii in giulesti si groapa.
Imi vine sa mor cand ma gandesc cum a jucat otelu in giulesti, iar astazi ziceai ca mor pe teren.

Eu cred ca tu esti marcat de filmele documentare de pe tvr2 cu istoria anilor 47-89 , doar asa poti vedea blaturile Rapidului.


pacat de apulum..ar fi meritat victoria..


Cu siguranta un om care n-ar fi consumat bauturi alcoolice nu ar fi putut afirma asa ceva. Ce intelegi tu printr-o victorie meritata ? Apulum a avut 2 suturi pe poarta , Rapid 30.

Campionatul s-a terminat. Chiar daca castigam nu mai aveam sanse , nu poti deveni campiona cu astfel de ratari. De la inceputul returului am sesizat imensele ratari pe care le avem in fiecare meci dar parca azi s-a depasit orice masura.

Cu Dinamo avem sanse bune in special daca vom juca cu cei 6 jucatori care ne-au lipsit azi in prima repriza : Coman , Moldovan, Maftei , Ilyes, Karamyan , Nicolae.

miril
8th May 2005, 21:17
Eu cred ca atata au putut. Dinamo are doua meciuri de foc in saptamana care urmeaza. Ma intreb, se joaca Serea, pardon, seara?

miril
8th May 2005, 21:23
Danny, imi pare rau dar est bun de suspendare.

irriducibile_01
8th May 2005, 21:27
Bai potaie !!! mai dute mortzi lu' catalin haldan.....hibrid este mata si tatatu ca te-au conceput.......handicapatule !
shi voi mai zicetzi ca in banat exista civilizatzie occidentala !
bine ca nu sunt totzi banatzenii ca tine !
eu cunosc sute care s-ar rushina sa te auda spunand ca eshti banatzean !!! :headbang:

dragos_popa17
8th May 2005, 21:29
Cu siguranta un om care n-ar fi consumat bauturi alcoolice nu ar fi putut afirma asa ceva. Ce intelegi tu printr-o victorie meritata ? Apulum a avut 2 suturi pe poarta , Rapid 30.


Si azi la Galati ce-a fost? A jucat Steaua rau nu? Dar ca sa vorbim de meciul vostru, sunt nevoit sa te completez. Apulum a avut, daca tin bine minte, la 1-0, o ocazie mare prin Chivescu(mingea aia care l-a lovit pe Constantin in picior). Si parca a mai avut Jercalau un sut bun din lovitura libera. Si a mai fost faza in care Ghiuchici a scapat singur pe poarta dar a fost oprit total aiurea de asistent. Astea toate la 1-0 pentru Alba. Si la 2-0 nu vad cum mai reveneati. Sa nu mai vorbim de cum a venit golul de 1-1, cam norocos dupa parerea mea. Si cu toate astea, desi Apulum ataca si avea ocazii sa faca 2-0, nedumerirea mea era de ce nu se baga cu curu-n poarta, sa protejeze rezultatul, ca doar conduceau, in deplasare, la Rapid. Cu altii au parcat autocarul in fata portii desi era egal, la ei acasa.

deep purple
8th May 2005, 21:30
...handicapatule !

danny, e foarte rusinos din partea ta ca te-ai coborat la nivelul celui care-i raspunzi. Eu iti propun sa-ti editezi mesajul si sa nu mai bagi in seama frustratii care arata cu degetul strigand "frustratii".
Vezi ca el este peste tot forumul si ne urmareste cu lumanarea repetand aceleashi fraze zi de zi. De ce iti pierzi vremea cu niste ciudati numai buni de teste pentru psihiatrii?

Pancone
8th May 2005, 21:34
Nu stiu cum a jucat Steaua , nu urmaresc meciurile.
Nedumerirea mea e de ce n-a fost eliminat portarul la faza penalty-ului

Poli Timisoara
8th May 2005, 21:35
Danny, imi pare rau dar est bun de suspendare.


miril,imi ies din fire........deja nu-l mai suport ! si fara amenintari...

irriducibile_01
8th May 2005, 21:37
miril,imi ies din fire........deja nu-l mai suport ! si fara amenintari...
pai dak itzi ieshi din fire :headbang:
nu trebuie sa-tzi suportam elucubratziile !!!

Poli Timisoara
8th May 2005, 21:37
danny, e foarte rusinos din partea ta ca te-ai coborat la nivelul celui care-i raspunzi. Eu iti propun sa-ti editezi mesajul si sa nu mai bagi in seama frustratii care arata cu degetul strigand "frustratii".
Vezi ca el este peste tot forumul si ne urmareste cu lumanarea repetand aceleashi fraze zi de zi. De ce iti pierzi vremea cu niste ciudati numai buni de teste pentru psihiatrii?


merci de sfat....mi-am dat seama si eu ca e un frustrat si ....ratat !!!

Poli Timisoara
8th May 2005, 21:38
pai dak itzi ieshi din fire :headbang:
nu trebuie sa-tzi suportam elucubratziile !!!


extraordina, e prima oara cand imi ies din fire....tu vorbesti ? mai abtinete...

King Rat
8th May 2005, 21:38
Am ratat o mare sansa de a ajunge Steaua la 1 punct!

dragos_popa17
8th May 2005, 21:39
Nedumerirea mea e de ce n-a fost eliminat portarul la faza penalty-ului

Parerea mea ca n-a prea fost penalty. Dar n-am vazut decat o reluare si s-ar putea sa fiu si subiectiv. Cat despre eliminare, poate s-a gandit ca l-a dat prea usor pe primu'. Nu stiu.

irriducibile_01
8th May 2005, 21:40
extraordina, e prima oara cand imi ies din fire....tu vorbesti ? mai abtinete...
mai omule , m-ai vazut pe mine postand cuvinte in genul celor pe care le foloseshti tu ?
un pic de decentza nu tzi-ar strica !
da tu deja vorbeshti de mortzi asha ca ....
la revedere !!!

deep purple
8th May 2005, 21:47
din pacate divzia A se scalda intr-o dulce mediocritate ..normal ca incalzeste doar naivii !

De aia esti tu asa... fierbinte. :drak:

irriducibile_01, si-a sarit omu' o data din sarite si si-a cerut imediat scuze. Hai sa nu mai dezvoltam aiurea ca aici se discuta despre meciul Rapidului. Daca e sa-i luam pe toti la analizat unde ar ajunge cel caruia ii dau raspuns mai sus?
El in afara de-a provoca nu stie nimic. Cred ca nici nu face diferenta dintre corner si aut de poarta.
Revenind la Rapid, cred ca jucatorii lor sa sperie pur si simplu de ideea de-a se apropia de Steaua. Cand Steaua a luat-o recent de la Farul, Rapid a servit o lectie de fotbal de la Poli.

irriducibile_01
8th May 2005, 21:52
De aia esti tu asa... fierbinte. :drak:

irriducibile_01, si-a sarit omu' o data din sarite si si-a cerut imediat scuze. Hai sa nu mai dezvoltam aiurea ca aici se discuta despre meciul Rapidului. Daca e sa-i luam pe toti la analizat unde ar ajunge cel caruia ii dau raspuns mai sus?
El in afara de-a provoca nu stie nimic. Cred ca nici nu face diferenta dintre corner si aut de poarta.
Revenind la Rapid, cred ca jucatorii lor sa sperie pur si simplu de ideea de-a se apropia de Steaua. Cand Steaua a luat-o recent de la Farul, Rapid a servit o lectie de fotbal de la Poli.
itzi sari din sarite , intzeleg !
dar autocenzura buneicuviintze nu exista ???
plus ca are 2 posturi unu dupa altu cu acelashi limbaj , asha ca...
in ceea ce priveshte rapidul , acelashi lucru l-am spus eu mai devreme :ok:

miril
8th May 2005, 21:56
Eu nu sunt moderator ca sa amenint, am constatat doar. Se poate discuta si altfel. Rapidul a pierdut o sansa mare de a se apropia de lider. Nu este prima data, vezi meciul din Cotroceni si cel cu Poli. Asta arata ca este o ecchipa talentata, dar neexperimentata.

irriducibile_01
8th May 2005, 21:59
shi lipsita de maturitate !

deep purple
8th May 2005, 22:03
Eu nu cred ca pierderea e foarte mare pt Rapid. E la 3 puncte de Steaua si le-ar lua fatza in caz de egalitate de puncte din cauza meciurilor directe. Deci, 2 puncte in fatza Stelei sau egalitate de puncte tot aia e. Steaua oricum trebuie sa se mai impiedice, iar Rapidul e nevoita sa castige cam tot, inclusiv meciul cu Dinamo.

irriducibile_01, esti mai nou pe forum si crede-ma ca sunt unii care nu ar trebui sa existe pe-aici. E ca si cum te-as injura de mama cu substrat sau folosind niste termeni tehnici de doar chirurgii ii folosesc. Nu sunt de acord cu asemenea jigniri, dar fiecare are limitele lui. Unii rabda pana dau pe dinafara in timp ce altii o tot iau pe aratura cate putin si des pana sunt ei dati afara. Totusi primul grup de oameni are bunul simt, spre deosebire de cei din al doilea grup.

irriducibile_01
8th May 2005, 22:11
Eu nu cred ca pierderea e foarte mare pt Rapid. E la 3 puncte de Steaua si le-ar lua fatza in caz de egalitate de puncte din cauza meciurilor directe. Deci, 2 puncte in fatza Stelei sau egalitate de puncte tot aia e. Steaua oricum trebuie sa se mai impiedice, iar Rapidul e nevoita sa castige cam tot, inclusiv meciul cu Dinamo.

irriducibile_01, esti mai nou pe forum si crede-ma ca sunt unii care nu ar trebui sa existe pe-aici. E ca si cum te-as injura de mama cu substrat sau folosind niste termeni tehnici de doar chirurgii ii folosesc. Nu sunt de acord cu asemenea jigniri, dar fiecare are limitele lui. Unii rabda pana dau pe dinafara in timp ce altii o tot iau pe aratura cate putin si des pana sunt ei dati afara. Totusi primul grup de oameni are bunul simt, spre deosebire de cei din al doilea grup.
scuza-ma , dar nu pot fi de acord cu ultima afirmatzie !
in ceea ce priveshte faptul ca sunt nou ... stai linishtit citesc forumul de mult timp ... dar nu am vrut sa postez pana de curand ... asha ca shtiu ce le poate creierul unora dintre noi , dar trebuie sa le mai aduca aminte shi cineva de respect shi buna purtare !

ronaldinho
8th May 2005, 23:06
astia nu sunt normali. :(. Victoria este obligatorie in Stefan Cel Mare.

mariusc
9th May 2005, 00:11
Hmm... parca e altfel cand nu te fura arbitrii... :( (acum nu stiu cat de corect a fost 11m... mie mi s-a parut ca portarul a ajuns mai intai la minge si a dat-o in picioarele atacantului... poate ati vazut acum la reluari, ca eu sunt in dubii, dar in rest arbitrajul a fost ok).

Oricum, la ocaziile pe care le-a avut Rapidul, eu zic ca si-au facut-o cu mana lor...

Am fost aproape de o mare surpriza... atat de aproape... insa rezultatul a ramas acelasi cu cel de anul trecut...

Mie mi-a ramas intiparita imaginea suporterului rapidist care nu mai avea nici o reactie... statea si se uita pierdut... nedumerit de cum a putut Unirea sa dea golul de 2-1....

In rest... destinul Apulumului e in mainile jucatorilor... iar motivatia nu vor fi banii... (data fiind situatia de la club) - ci pur si simplu mandria, onoarea si vointa de a castiga si impresiona... fiindca avem nevoie de 3 victorii ca de apa...

GeKuRA
9th May 2005, 00:58
parerea mea e ca oricine castiga campionatul, Steaua, Rapid, Dinamo .... or sa ne cam faca de ras in EUROPA ... mai bine n-ar castiga nimeni decat asa ... nu avem nici o echipa constanta ... Steaua e o echipa care nu mai inscrie, Rapidul e imatura, inconstanta, Dinamo ... bate mai mult cu noroc (a se vedea aproape toate meciurile in care Dinamo a castigat la 1 gol diferenta)...
NASHPAAAA ! ! ! ! ! :(:(:( ...

dragosblue
9th May 2005, 05:32
FELICITARI Apullum pentru a va fi jucat sansa pina la capat, la fel ca si Brasovul si Craiova, echipe care au jucat NUMAI PE TEREN !

fia
9th May 2005, 09:26
Ce nebunie de meci... Am crezut ca mor pe stadion.... La fel ca si dupa meciul cu National nu am ce sa zic... nu pot sa apostrofez echipa, se vede ca au vrut... Ok, au ratat... dar nu au fost morti pe teren.

Felicitari Apulum! Sper sa se salveze, si mai mult, sa se salveze ingropand pe Gloria.

Angelina Jolie
9th May 2005, 09:32
FELICITARI Apullum pentru a va fi jucat sansa pina la capat, la fel ca si Brasovul si Craiova, echipe care au jucat NUMAI PE TEREN !
Probabil de aceea si pica. :ok:

be@
9th May 2005, 12:47
Eu zic ca arbitrul a gresit ca n-a acordat cartonas rosu,caci altul probabil ar fi fosr rezultatul !
Mi-am dorit foarte mult sa castige Rapidul ,ca sa se apropie la un punct de steaua,dar asta e!Propun ca de-acum Rapidul sa joace inainteac stelei meciurile din campionat,poate or sa fie mai concentrati !
Felicit ambele echipe pentru spectacolul oferit!
/hello /hello /hello /hello
Si,giulesteni,fiti alaturi de Razvan,fiindca Rapidul joaca cel mai frumos fotbal ,comparativ cu s si d !Sunteti doar la 3 puncte,iar steaua va avea meciuri foarte dificile cu National (mai ales daca bancarii vor fi premiati de dinamo si rapid) si cu poli tm.dinamo,si ei vor veni dupa m,eciul greu din Cupa......Asa ca nu va pierdeti speranta!

radcom
9th May 2005, 12:52
E greu cu moralu Rapidului, be@. :mda: Dinamo,...nu poate. :no: Recunosc, ca nici Steaua nu pare a fi vreo echipa de vis la ora actuala,...dar eu merg pe mana lor in continuare. :yeah:

fia
9th May 2005, 12:56
Mi-am dorit foarte mult sa castige Rapidul ,ca sa se apropie la un punct de steauaPai puteti sa ne ajutati voi, si sa-i bateti :D

be@
9th May 2005, 13:03
Pai puteti sa ne ajutati voi, si sa-i bateti :D
Daca platiti bine,poate ! :P

fia
9th May 2005, 13:07
Ofer cate o bere fiecarui suporter FC National care imi cere... :)

irriducibile_01
9th May 2005, 13:12
vezi tu Fia , te gandeshti mai mult la ce face steaua cu altzii ! asta au facut shi jucatorii giuleshteni pana acum shi ai vazut rezultatul !
concentratzi-va asupra jocurilor voastre shi poate o sa avetzi de ce va bucura la sfarshitul campionatului ... altfel ....

anii
9th May 2005, 16:00
sanse avem si ne vom salva,credeti numa.

fia
9th May 2005, 16:09
vezi tu Fia , te gandeshti mai mult la ce face steaua cu altzii ! asta au facut shi jucatorii giuleshteni pana acum shi ai vazut rezultatul !
concentratzi-va asupra jocurilor voastre shi poate o sa avetzi de ce va bucura la sfarshitul campionatului ... altfel ....Hei! Imi strici vrajeala aici, daca eu vreau sa dau o bere lui be@... de ce te bagi :D

ADelPiero
9th May 2005, 16:11
Unde`i mihai ala ... care ma trimitea la nani cand am zis k luam un punct? :rolleyes:

irriducibile_01
9th May 2005, 16:13
Hei! Imi strici vrajeala aici, daca eu vreau sa dau o bere lui be@... de ce te bagi :D
mii de scuze !!!
itzi doresc succes !!!
la faza cu berea ! :)

Mihai
9th May 2005, 19:24
Dupa meciul asta doar atat am de zis: APULUM NU MERITA SA CADA IN B!

be@
9th May 2005, 19:29
Hei! Imi strici vrajeala aici, daca eu vreau sa dau o bere lui be@... de ce te bagi :D

:bere:
Insa eu vorbeam serios!Sper sa nu fie Copos si Porcea zgarciti,si sa cotizeze si ei cu ceva bani la baietii mei cand vor lua titlul stelei! :yeah:

dragosblue
9th May 2005, 19:39
Probabil de aceea si pica. :ok:

Nu numai din cauza asta, dar SI din cauza asta !!!
Nu vorbesc de Brasov sau despre Alba-Iulia, dar ca suporter al Craiovei pot sa spun ca toate meciurile din acest retur au fost BLATURI, conform presei :rosu: :degete: :degete: :degete: .

Poli Timisoara
9th May 2005, 20:47
De aia esti tu asa... fierbinte. :drak:

irriducibile_01, si-a sarit omu' o data din sarite si si-a cerut imediat scuze. Hai sa nu mai dezvoltam aiurea ca aici se discuta despre meciul Rapidului. Daca e sa-i luam pe toti la analizat unde ar ajunge cel caruia ii dau raspuns mai sus?
El in afara de-a provoca nu stie nimic. Cred ca nici nu face diferenta dintre corner si aut de poarta.
Revenind la Rapid, cred ca jucatorii lor sa sperie pur si simplu de ideea de-a se apropia de Steaua. Cand Steaua a luat-o recent de la Farul, Rapid a servit o lectie de fotbal de la Poli.


ma bucur ca ma intelege si pe mine cineva (adica Deep Purple)........injurati-ma de mama,injurati-ma de nevasta,de copii...nu am,de tata mai putin ca nu mai e printre noi) dar nu mai imi jigniti echipa de suflet...de cand am deschis ochii am vazut violet in fata...am auzit uralele stadionului (celtic.....etc)...incercati uni din voi sa nu mai imi ironizati echipa POLI(aviz catzelu' si nationalistu be@)aiurea....caci poate vreodata veti trece si voi prin ce am trecut noi timisoreni...nu suntem singuri,parca bacaului nu i sa facut atata scandal,toti ati uitat ca e in A tot pe seama unui loc cumparat de la Baia Mare,urmeaza craiova,uta...si sper intr-o zi si steluta si catzei !

Pustoai-k
9th May 2005, 20:49
Superb meci...pacat de rezultat :mda:

Catalanul
9th May 2005, 20:50
dany, sa nu uitam de otelu' :rolleyes:

Poli Timisoara
9th May 2005, 20:58
dany, sa nu uitam de otelu' :rolleyes:

nu ar fi rau....sa devina oare la anu' rivalul nostru principal ? in cursa pentru.....mi-e si frica sa spun ca sar "aia care dau ora exacta pe mine" !

Catalanul
9th May 2005, 21:03
eu ma refream la faptul ca si ei au cumparat un loc in A... insa nimeni nu face atata tam-tam cat fac despre POLI :mda: :no:

be@
9th May 2005, 21:08
ma bucur ca ma intelege si pe mine cineva (adica Deep Purple)........injurati-ma de mama,injurati-ma de nevasta,de copii...nu am,de tata mai putin ca nu mai e printre noi) dar nu mai imi jigniti echipa de suflet...de cand am deschis ochii am vazut violet in fata...am auzit uralele stadionului (celtic.....etc)...incercati uni din voi sa nu mai imi ironizati echipa POLI(aviz catzelu' si nationalistu be@)aiurea....caci poate vreodata veti trece si voi prin ce am trecut noi timisoreni...nu suntem singuri,parca bacaului nu i sa facut atata scandal,toti ati uitat ca e in A tot pe seama unui loc cumparat de la Baia Mare,urmeaza craiova,uta...si sper intr-o zi si steluta si catzei !

danny..........AM SA FIU ANTIPOLITIMISOARA SI ANTISTEAUA PANA CAND VOI MURI, INTELEGI? DIN CAUZA TRADATORILOR CARE MI-AU PROVOCAT O DURERE IMENSA ,FIINDCA AM TINUT ENORM LA EI ! PE BUNE, ORICAT AI INCERCA, NU-MI VOI SCHIMBA PAREREA NICIODATA !

Poli Timisoara
9th May 2005, 21:14
danny..........AM SA FIU ANTIPOLITIMISOARA SI ANTISTEAUA PANA CAND VOI MURI, INTELEGI? DIN CAUZA TRADATORILOR CARE MI-AU PROVOCAT O DURERE IMENSA ,FIINDCA AM TINUT ENORM LA EI ! PE BUNE, ORICAT AI INCERCA, NU-MI VOI SCHIMBA PAREREA NICIODATA !

ok,te inteleg in oarecare masura !!!

Poli Timisoara
9th May 2005, 21:15
eu ma refream la faptul ca si ei au cumparat un loc in A... insa nimeni nu face atata tam-tam cat fac despre POLI :mda: :no:


ce prost sunt.......acum mi-am adus aminte !!! vezi ce perversa e lumea ??? nu-i nimik,daca suntem invidiati si injurati inseamna ca avem valoare ! :P :)

irriducibile_01
9th May 2005, 21:17
da , dar bacauanii nu sunt asha de ipocritzi !!!

be@
9th May 2005, 21:21
Mai,si chiar nu stiu de ce va suparati asa de tare cand v-i se spune ca sunteti echipa hibrid!
Pai ce,vreti sa spuneti ca voi sunteti adevarata Poli Timisoara? Si echipa aia vai de capul ei,abandonata in divizia B CE ESTE? Si in ce tara ati mai vazut voi sa se cumpere palmarese??????

Poli Timisoara
9th May 2005, 21:23
da , dar bacauanii nu sunt asha de ipocritzi !!!


bineeeeee,moldovene !!! ai zis-o...impuscate...ceasornicarule !!!

Poli Timisoara
9th May 2005, 21:25
Mai,si chiar nu stiu de ce va suparati asa de tare cand v-i se spune ca sunteti echipa hibrid!
Pai ce,vreti sa spuneti ca voi sunteti adevarata Poli Timisoara? Si echipa aia vai de capul ei,abandonata in divizia B CE ESTE? Si in ce tara ati mai vazut voi sa se cumpere palmarese??????


ce ma doare in....de vorbele tale,ma sterg la...cu ele !!! incultule...

miril
9th May 2005, 21:28
Hm, incultule?!?!

Poli Timisoara
9th May 2005, 21:30
Hm, incultule?!?!

ah miril,am uitat de tine.....invidiosule !

be@
9th May 2005, 21:31
Lasa-l,ca se vede la el cultura.......din plin!

miril
9th May 2005, 21:34
Invidios?!?

SORENSEN
9th May 2005, 21:40
Razvan L chiar habar nu are treaba fara taticul ucrainean ?!!?!?

Poli Timisoara
9th May 2005, 21:42
hai sa o lasam moarta...nu vreau sa mai intru in polemica cu voi...ignorati-ma si am sa va ignor !!!

irriducibile_01
9th May 2005, 21:47
bineeeeee,moldovene !!! ai zis-o...impuscate...ceasornicarule !!!
invatza sa scrii romaneshte shi dupa aia mai vorbim !
sau stai , voi nu va consideratzi romani !

Poli Timisoara
9th May 2005, 21:49
bineee,romanule !

irriducibile_01
9th May 2005, 21:55
oho avem prezenta shi extrema dreapta printre noi !!!! :headbang:

DaRk_Star
9th May 2005, 22:39
Dark Star, sa trag concluzia ca daca "bancarii" ar fi stat la FC National poate am fi castigat titlul?

scuze pt intarziere,nu a fost o ignorare a raspunsului...

da,poate ca ati fi castigat titlul...poate...
sau poate cupa...


poli hibridu????????bai dark_star tu stii cate etape are un campionat? am trait sa o aud si pe asta....

da,are 30 de etape,iar pana acum au trecut vreo 25...daca vrei sa ne socotim la etape,puncte si sanse,atunci uite:poli timisoara mai are sanse matematice dar absurde la titlu...like it?

serios,nu am zis ca poli va castiga titlul anul asta...poate nu va castiga titlul nici la anul si nici in urmatorii 20 de ani...uite ce am zis si n-ar trebui sa rastalmacesti:


n-avem nici o echipa demna de a fi campioana...poate doar poli timisoara...in rest,profitori si impotenti...

cat despre hibrid,ai dreptate...adevarata poli timisoara se zbate pe ultimul loc intr-o serie din obscura (deja) divizie b...timisoara pe care toti o lauda este urmasa fulgerului bragadiru,urmasa lui rocar bucuresti,urmasa....eh,si pana la urma tot o AEK si ea...:)


ehe , lasa-l ca vorbeshte la suparare ! dak ar fi cashtigat astazi la galatzi (chiar cu jocul mediocru pe care-l practica) ar fi zis ca steaua e cea mai shi cea mai....

da,desigur ca vorbesc la suparare,ca sunt suparat ca steaua a luat 4 puncte in 4 etape,are golaveraj de 1-2 (asta nici macar golaveraj nu e,e bataie de joc in cea mai pura forma)si un joc pe care nu vreau sa-l caracterizez,ca imi iau ban...

numai ca nu las supararea sa afecteze ce zic...am zis ca poli este singura care ar merita acest campionat si probabil ar fi avut sanse reale daca in tur ar fi luat cu 8-9 puncte mai mult...ceea ce actuala echipa ar fi reusit fara indoiala...

actualele asa-zise pretendente,rapid,dinamo si steaua in fruntea lor ca un chior in tara orbilor sunt niste echipe de labili (si inconsecventi cu diploma), profitori (cu tot cu arbitrii) si impotenti (dar si fara creier in conducere), respectand ordinea anterioara...

corect...?

DaRk_Star
9th May 2005, 23:16
atata o strangetzi in c... cu "adevarata poli"....maniacilor,invidiosilor si ......ratatzilor !!!

nu te inteleg...bine,in afara de catifelarea limbajului,altceva iti imput: de ce zici ca as fi invidios? din contra,imi place echipa actuala a lui poli,ba chiar foarte mult...cat despre galerie ,cred in continuare ca este prima din tara (in fata celor ale stelei si rapidului,nu neaparat in ordinea asta)...
dar de ce sa nu vad adevarul? stii si tu care este,nu-i asa?

atunci de unde si pana unde sunt invidios,maniac si...ratat?!!! ca spun ceea ce se stie? sau este vreo rusine pt voi in ceea ce am spus...? eu n-as zice ca este chiar asa...

uite,daca vrei sa fiu taios,iti raspund ce le-am raspuns si altor timisoreni: replica ta arata frustrare...frustrare pentru ca stii ca "uite bah,au dreptate oamenii astia cand zic de hibridul poli",dar si frustrare prin modul in care te manifesti...
in locul tau nu as fi asa de coleric...mai ales daca cand tii cu o echipa care acum este mult mai mult laudata decat criticata...
iar faza cu invidia ,repet, ti se pare...zau asa...

Poli Timisoara
9th May 2005, 23:18
da,mah.........dar o repetatzi prea obsesiv ! nu ti se pare ???

DaRk_Star
9th May 2005, 23:34
uite,ca sa nu zici ca vreau sa caut cearta sau ceva de genul asta,incerc sa lamuresc situatia aici si o incheiem,ok?
nu am vrut sa subliniez asta si in nici un caz sa repet obsesiv...totul a plecat de la un raspuns pe care i l-am dat lui vlad1607 care a afirmat ca poli e hibrid...si eu l-am completat,ca sa-mi sustin o idee anterioara...

ok?

apparte
10th May 2005, 22:41
Minca a atins mingea intai si pe urma a fost ciocnirea cu Buga,deci nici vorba de 11 m!D'aia l-a si ratat :P !Mi-a placut tricoul lui Minca...unde-oi mai fi vazut combinatia aia de culori? :evil:
In alta ordine de idei,meciul a semanat pana la un punct cu Steaua-Poli Iasi in tur!