PDA

View Full Version : Etapa 25: FC Brasov - FC Arges



ADelPiero
5th May 2005, 01:39
Duminica, 8 mai 2005: FC Brasov - FC Arges, ora 16:00, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

fia
5th May 2005, 09:53
A jucat bine Brasovul in ultimul timp... si cu Dinamo si cu Craiova.... cred ca o sa bata.

rasheedkpenny
5th May 2005, 10:00
A jucat bine si cu Rapid... desi cu Argesul o sa fie altceva! Eu zic un X!

Bancaru
5th May 2005, 12:14
Argesul trage pentru Bistrita si pentru punctul pe care l-a dat Bacaului. Aoleo! Aoleo! Vine jocul cu Dinamo. Alte 3 puncte pierdute. Fir-ar....!

Floryn007
5th May 2005, 12:53
Egalul de acasa cu Bacaul a fost o intamplare...acum suntem obligati sa batem la Brasov...eu zic un 2-1 pt F.C.Arges

Ultras-Viola va fi prezenta si la Brasov (aproximativ 200 de persoane )

Darkslowstar
5th May 2005, 12:58
Victoria din Banie nu are nici o valoare fara un succes cu Argesul. Surdu (era si timpul sa inscrii si tu) si Karamian ne vor aduce victoria si speranta de inca 3 lei :)

Forza Steagu'

Vom fi intotdeauana cu voi

dragos_t
5th May 2005, 14:56
nu stiu ce sa mai zic,an de an ne chinuim! gloabele aduse de netoiu nu joaca nimic,meci deschis oricarui rezultat,cine marcheaza primul castiga,sper sa fie Argesul!

DIXX
5th May 2005, 15:33
Cirtu cred ca vrea sa-i razbune pe olteni si sa ne ingroape de tot si pe noi.Nu stiu ce sa zic pt ca pe de alta parte cu Bajco echipa si-a cam dat drumul la joc.Incerc sa cred in victoria stegarilor.

Darkslowstar
5th May 2005, 15:44
Toata stima pt. Feri Bajko. De cand e el antrenor echipa si-a dat drumul la joc. Chiar daca ne ducem la vale trebuie sustinut pt. ca e in stare sa faca o echipa buna din pustii nostrii.

Catalanul
5th May 2005, 17:03
Brasovul isi joaca ultima sansa pentru a se salva chiar cu o candidata la retrogradare :) avand in vedere ultimele evolutii a celor 2 echipe e clar ca favorita este Brasovul, insa in fotbal nu se stie niciodata :rolleyes: totusi am pronosticat 1 :)

Paul
5th May 2005, 17:07
0-0

lucirvr
5th May 2005, 21:19
CE mai tura vura daca mai e sda fie ceva trebuie sa fie 1 ca altfel ajungem ca si Craiova; Sper la un egal CFR - Iasi; Bacau - Farul 2; Gloria - Dinamo 2; rapid -apulum 1;poli - craiova 1; E ceva Ce nu incape ? Daca se intampla o sa fie frumos in coada clasamentului, nu credeti?

Darkslowstar
5th May 2005, 21:20
Ba da, dar cel mai important e sa castigam noi. Si nu numai duminica, si la Iasi, mai ales. Forza Steagu!

be@
5th May 2005, 22:09
@lucirvr:speri cam multe.....nu se poate sa iasa toate asa cum iti doresti tu!

pashpa
5th May 2005, 22:11
Dupa ultimile evolutii ale Brasovului nu stiu ce sa mai cred.Mi-e foarte greu sa dau un pronostic dar merg totusi pe mana unui.................X

ultravioletcanada
5th May 2005, 23:05
daca nu luam macar 1 punct incepe sa fie nashpa. s-ar putea la anul sa avem derby cu craiova, dar de la ora 11 :mda:

DIXX
6th May 2005, 12:07
Sper si yo sa batem la Iasi ,as fi mult mai bucuros decit la victoria de la Craiova.Venim cu micul Bajko si friptura Nicolae sa vedem daca o sa le guste din plin.

be@
6th May 2005, 14:52
S-ar putea sa nu va mai ajute cu nimic o eventuala victorie cu Poli Iasi(Doamne fereste)!Think about it!
V-asteapta meciuri grele, cu Argesul,Sp.Studentesc Steaua -acasa
si cu Farul,Poli Iasi,CFR-in deplasare.
E nasol de tot programul!

Darkslowstar
6th May 2005, 15:01
E nasol, dar nu-i imposibil, ca doar nu jucam cu Milan. Si victoria la Iasi nu ne-o dorim doar sa ne salvam de la retrogradare ci ca sa ne luam si revansa pt. meciul din toamna (Arcanu stie de ce).

radcom
6th May 2005, 15:01
Cred ca Brasovul va bate Argesul, dar nu shtiu daca vor avea fortza sa recupereze punctele care le-ar asigura un loc in div. A, avand in vedere programul pe care il au. :mda: (...la IASI, sigur nu va lua vreun punct...) :rolleyes:

Darkslowstar
6th May 2005, 16:21
Esti atat de sigur Radcom? Mingea e rotunda. :)

Angelina Jolie
6th May 2005, 16:30
Hai Brasovul. SA RAMANA ARDEALUL IN A!

ce_bine_e
6th May 2005, 17:12
vetzi castiga la iasi cand va zbura PORCU....nu a reusit steaua si farul si vretzi sa reusiti voi...u nu sti care este atmosfera in Copou! va fi iadul vostru! :drak: :yeah:

fortza POLI IASI!....forever /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

Darkslowstar
6th May 2005, 17:45
Am castigat noi in Giulesti, unde sunt niste suporteri adevarati si in fata a 20.000 de olteni fanatici. Daca nu batem la Iasi, jucatorii nostrii o sa fie de vina, nu suporterii vostri.

lucirvr
6th May 2005, 17:59
@lucirvr:speri cam multe.....nu se poate sa iasa toate asa cum iti doresti tu!
Am vrut un egal la CFR - Iasi daca tu vrei sa piarda etreaba ta; Asta e singura mea dilema :yeah:

lucirvr
6th May 2005, 18:01
Hai Steagu ! Putem sa-i scufundam si pe Pitesti cu conditia sa joace Poli calumea la Pitesti etapa viitoare

ce_bine_e
6th May 2005, 18:02
nu, jucatori si suporterii iasului vor fi de vine pt infrangerea voastra in Copou;)

lucirvr
6th May 2005, 18:03
Daca Onofras e titular la voi nu stiu zau daca nu batem la Iasi; Hai Steagu

ce_bine_e
6th May 2005, 20:29
care-i treaba cu Onofras?;)

DIXX
6th May 2005, 20:44
Ia ziceti voi peste ce galerie mai tare din tara va ridicati ca sa-mi pot si yo da seama de ce va dati cu caramida-n piept cu suporterii vostri?Inca n-am auzit de vreo atmosfera incendiara la Iasi si asta nu o spun pt ca va subapreciez dar asta e adevarul.Aici poa sa scrie fiecare ce vrea dar la tv se vede adevarul doar nu sintem toti orbeti.

be@
6th May 2005, 22:27
Nu pot sa-ti fac o comparatie!Stii de ce?
Fiindca la noi galeria o reprezinta toti spectatorii! De ce crezi ca Poli joaca bine acasa, fiind invinsa doar de Sportul,Rapid(cu un penalty ratat :headbang: ) si dinamo(gol in ultima faza de joc! :headbang: ).Datorita publicului! Nu ne ridicam noi la nivelul timisoarei,ca galerie,dar oricum,la Iasi e foame de fotbal!

radcom
6th May 2005, 22:36
@DIXX
Ai sa intzelegi daca ai sa vii in Copou la meci, nu prin transmisiile televiziunilor astea mici care nu folosesc microfoane de fond.

Vulturul
6th May 2005, 23:11
Putem scoate un rezultat bun la Brasov....

esku
6th May 2005, 23:33
E greu..f greu dar sper macar la un x.....cu toate ca dak am castiga am scapa de toate grijile.....

ce_bine_e
6th May 2005, 23:39
eu nu am zis ca avem o galerie super!...eu chiar sunt nemultzumit , vin uni tzarani, care injura! dar cand incepe intregul stadion sa-si incurajeze echipa, te apuca cu fiori daca esti in echipa adeversa!....apropo, cand am fost miercuri la meciu cu steaua, eu am intrat in incinta stadionului, parca pe la 10, 11 si au inceput totzi sa ma injure, mai eram cu un tip!...totzi tzarani care stateau la coada ma injurau, parca aveam eu vreo vina?

apparte
7th May 2005, 02:07
Meciul asta e capital pt ambele echipe!Daca nu bat,brasovenii sunt picati.Argesenii intra si ei in hora(mai au de jucat acasa cu rapid si dinamo)...va fi (vb italianului)certamente un meci interesant...poate cel mai interesant al etapei!

DIXX
7th May 2005, 12:38
Pe toate stadioanele vin tarani care vor sa-si descarce nervii din viata de zi cu zi pe jucatori sau pe altii.Obiceiul mai prost e ca inaintea meciurilor mai baga cite si una mica sa se incalzeasca cica si dupa aia devin irascibili la orice si mai dau si o interpretare falsa a fazelor de joc in afara de faptul ca scuipa seminte pe ala din fata.Mai rar poti sa mergi cu o fata in afara de tribuna 1 ca deja incep cu glume de fierar,dupa meci inca o bere doua trei si discutii interminabile unde fiecare are dreptate si asta a fost toata distractia ce misto a fost in weekend,putem sa incepem o saptamina noua in forta.Hai sa facem un top trei al stadioanelor din tara unde vin cei mai multi tarani,pareri...

ronaldinho
7th May 2005, 13:16
la fel ca meciul de la bistrita si cel de la ga;ati, acesta este un meci de 1x2. Parerea mea e ca se va termina X, cu toate ca mi-as dori ca Brasovul sa castige. Cred ca acest cmpionat este cel mai interesant si disputat din ultimii ani. Pacat ca al de Nasu il schimba tocmai acum, cand parea sa dea roade. Orice rezultat care arunca inca o echipa in hora retrogradarii, face campionatul interesant in paretea lui superioara, datorita faptului ca echipele din subsol vor juca la maxim impotriva celor din fruntea clasamentului, data fiind foamea de puncte. Imi vine greu a crede ca Argesul va da puncte lui Dinamu sau Rapid in cazul in care va scoate un rezultat negativ in fata lui Brasov si apoi etapa viitoare in fata lui Poli. Oricum, nici una din aceste 2 echipe nu merita sa ajunga in Divizia B. Din punctul meu de vedere, din mai multe motive acestea ar fi Gloria, Bacau si Apulum.

SORENSEN
7th May 2005, 16:35
Brasovu-l e picat din pacate , dc mai era Romel la putere ....
Probabil x

DIXX
7th May 2005, 16:42
Brasovu-l e picat din pacate , dc mai era Romel la putere ....
Probabil x
Nici Craiova nu e picata,mai sint meciuri de jucat.

lucirvr
7th May 2005, 19:05
care-i treaba cu Onofras?;)
treaba e ca la noi freca tusa meci de meci :drak:

radcom
7th May 2005, 19:08
Shi-a dat seama ca tot acasa joaca mai bine.

DIXX
7th May 2005, 21:14
Am sperat sa scoata farul macar un punct de la bacau dar au fost de kko azi.Adevarul e ca pe orezaria aia nici nu se putea juca.Jucam retrogradarea la iasi si poate la cluj.

ce_bine_e
7th May 2005, 21:25
si cu bistritza si arges? :rolleyes:

irriducibile_01
7th May 2005, 22:52
cartzu e meseriash in ceea ce priveshte betonu' armat ... asha ca X .

Clau_Man
8th May 2005, 08:04
Meci greu pentru cele doua echipe. Cartzu va miza probabil pe o defensiva beton si pe iesiri rapide pe contraatac purtate de catre agili Prepelita, E. Dica si Sava si finalizate de Bilasco si Tanasa. Dc atacantzi isi vor face datoria si vor inscrie cu siguranta Argesul va castiga. De remarcat ca pentru Brasov egalul nu o ajuta ajea se vor avanta in atac de la inceput cu riscul de a ramane descoperitzi in aparare.

Suporterii argeseni simt miza acestui meci si vor veni in numar mare la Brasov pentru a sustine echipa. /hello /hello /hello /hello /hello



FORZA VIOLA

DIXX
8th May 2005, 10:56
Dupa teoria ta deja a cistigat Argesul meciul.Iti dai sema ca ne e frica de imensa voastra galerie.

bobycox
8th May 2005, 12:02
Adio si ramai cu bine frumosule oras Brasov ; dar astazi va fi un 2 solist fara nici o problema. Va fi acelasi deznodamant ca si in meciul Argesului cu Craiova, adica dominare de la cap pana la sfarsit.

PS. Pacat de orasul Brasov ca e superb , de echipa nu pot sa ma pronunt ca joaca cam prost si nici nu stiu toate motivele care au dus la asta.

Darkslowstar
8th May 2005, 13:15
Sper ca optimismul e in floare si la magnifica echipa FC Arges. Asa avem sanse mai mari sa castigam. Forza Steagu.

vlad1607
8th May 2005, 13:36
sper din tot sufletul ca BV-ul sa castige meciul asta si sa scape de Beeeee....unde sa se duca capra bisnitza glorioasa Nasaud !

Darkslowstar
8th May 2005, 14:51
Cred ca m-as imbata de fericire sa pice Bistrita. Dar Cooperativa vegheaza :(

Tristan
8th May 2005, 15:38
Argesul are puterea sa scoata cel putin 1 punct la Brasov. Daca atacantii isi vor reveni din neinspiratia din meciul cu Bacau, cu siguranta ca vom reusi minim un egal. Pe de alta parte si Brasovul a dominat si Rapidul si Dinamo pe teren propriu. Dar si noi am dominat in Ghencea in prima repriza. As zice un meci capital pentru Brasov. Pentru noi sigur ca este important, dar, totusi nu cred ca vom ajunge sa avem emoti foarte mari pentru sfarsitul campionatului. Mai ales la rezultatul de asera de la timisoara, si considerand ca Apulum are la Rapid. Dupa infrangerea de ieri si Bistrita a intrat in hora /hello (macar de ar pica ea). In cazul unui succes al Brasovului :headbang: lupta la retrogradare se complica.

be@
8th May 2005, 17:52
Brasov-Arges 0-1!
Daca Rapidul bate azi pe Apulum,eu zic se stiu deja retrogradatele!

ultravioletcanada
8th May 2005, 18:03
in sfirsit si-a facut si tanasa datoria :yeah: cred ca acum sintem definitiv scapati de grijile retrogradarii

irriducibile_01
8th May 2005, 18:05
in sfirsit si-a facut si tanasa datoria :yeah: cred ca acum sintem definitiv scapati de grijile retrogradarii
eratzi scapatzi mai demult !
eu unul nu credeam ca brashovul mai are vreo sperantza !
pe investitorul ala cu barba il doare-n pix de echipa !

ce_bine_e
8th May 2005, 18:11
gata: brasovu si craiova sunt in B...mai vedem intre bistritza si apulum(99%)

vladi
8th May 2005, 18:21
Sper ca optimismul e in floare si la magnifica echipa FC Arges. Asa avem sanse mai mari sa castigam. Forza Steagu.


Care optimism ? Care sanse mari sa cistigati ?

Pacat de victoria Brasovului cu Stiinta.. :happy

ce_bine_e
8th May 2005, 18:56
fc arges- :kiss: -poli iasi :P

Tristan
8th May 2005, 20:18
Astazi am demonstrat ca stim sa jucam meciurile decisive. Sincer as vrea ca anul asta sa pice Bistrita pentru ca o conjunctura asa favorabila ca acum nu stiu cand se va mai intalni. Gloria aproape de retrogradare si Ceahlalul in B. Dar in alta ordine de idei, ar trebui sa ma intereseze doar faptul ca noi suntem aproape salvati.

Floryn007
9th May 2005, 01:16
Dupa cum va spuneam...Argesu a castigat....Brasovu e in B si Argesu s'a salvat...NE PARE RAU DE VOI! (asta am strigat suporterilor brasoveni)..mai bine cadeau Bistrita...Bacau..decat Brasovu.
DIXX nu mai comentezi ??

lucirvr
9th May 2005, 09:02
Asta e noi am dat in bara voi ati bagat-o, noi in B, voi ati scapat, felicitari, si poate ne vedem in 2 ani

Darkslowstar
9th May 2005, 10:25
Care optimism ? Care sanse mari sa cistigati ?

Pacat de victoria Brasovului cu Stiinta.. :happy


Din pacate optimismul vostru a fost justificat. Asa cum banuiam victoria de la Craiova si meciurile cu Dinamo si Rapid au fost doar un foc de paie.

O vom lua de la capat din B.


PS frumos gestul galeriei violete /hello

cokko20
9th May 2005, 13:03
Asta e noi ne-am salvat voi ati cazut in B si NE PARE RAU DE VOI mai bine cadea Bistrita in B decat Brasovu.


Viola E Basta

DIXX
9th May 2005, 17:41
Cica dixx nu mai comentezi?
Pai tu crezi ca stau toata ziua in tastatura ca voi?
Nimic nou,ne-am varsat si asta e,cu lotul asta subtire nu putem face fata nici unei echipe.