PDA

View Full Version : Etapa 25: Poli Timisoara - U Craiova



ADelPiero
5th May 2005, 01:33
Sambata, 7 mai 2005: Poli Timisoara - U Craiova, ora 20:30, Antena 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

singeviolet
5th May 2005, 05:51
Am vazut ca inca nu a votat nimeni la pronostic asa ca am profitat de ocazie si am click-uit pe 2. Cred ca e prima si ultima data cind vad asa ceva:
Poll: 100% pentru 2 la meciul asta.
Vot la misto se intelege

fia
5th May 2005, 09:49
In mod normal Poli nu ar trebuie sa aiba probleme...
Chiar a inceput sa imi para rau pentru Craiova.

Poli1921
5th May 2005, 12:48
Sper sa fie multa lume la stadion. Doar e un mare derby al echipelor curate, un meci intre cele mai iubite echipe din afara capitalei. Nu conteaza clasamentul, de 100 de ori am spus, ac sezon e gata, ne intereseaza doar jocul si spectacolul. SA CASTIGE CEL MAI BUN (sau cel mai norocos)! Hai Poli! Curaj Stiinta! candva vei reveni!

be@
5th May 2005, 13:25
Vreau un egal in meciul asta!

bogho
5th May 2005, 13:32
inca un meci care reprezinta ultima sansa pentru Univ. Craiova.
oricum o victorie a Univ. Craiova e binevenita

Mihai
5th May 2005, 13:33
Chiar a inceput sa imi para rau pentru Craiova.

Mie nu! Au cules exact ce au semanat :evil:
Cu atatea scandaluri si schimbari la echipa :ok:

Andrey_Andry
5th May 2005, 14:09
Umileste poli pe craiova ! Veti vedea.

dan-dan
5th May 2005, 14:36
Meci de ... BLAT - solist. :rosu:

HEIL POLI IASI

cuzmy
5th May 2005, 15:32
1 solist. Datorita faptului ca la Caroiva s-au perindat in ultima perioada numai personaje dubioase, echipa a ajuns in acest hal. Sa nu dispere oltenii, ca Poli a fost si mai rau, am avut si noi investitori strategici(Seracin, Zambon si un mare conducator de club: Boitz) care cu priceperea lor au adus Timisoara fotbalistica in cea mai neagra perioada a ei. Acest scenariu il vad si acum la craiova. Din pacate numai divizia b si c o sa poata sa faca curat in ograda universitatii.

Virus
5th May 2005, 15:47
Dupa esecul cu Dinamo publicul ii va impinge din nou pe jucatori spre victorie!
Nu e niciunde ca la TIMISOARA!

Catalanul
5th May 2005, 18:05
dan-dan stai linistit, nici vorba de blat... la ora actuala POLI, ca si valoare, este cu mult peste Craiova si de aceea va invinge :ok: ca unii suporteri craioveni spera ca POLI sa dea cele 3 puncte craiovei doar pentru ca aceasta sa scape de la retrogradare asta e alta treaba :) degeaba vor suporterii daca Olaroiu nu este de-acord :)
meci de 1 solist, craiova este condamnata la retrogradare...

dragosblue
5th May 2005, 19:44
Poli este favorita, dar nici un meci nu seamana cu altul.
Daca Apullum a scos un egal...si Craiova poate cistiga.
SPERANTA MOARE ULTIMA !

Man_USA
5th May 2005, 19:47
am pus X pronosticul. Ce nu inteleg e afluenta mare de moldoveni pe acest site. Oare sa fi ajuns net-ul si prin Moldova sau baietii nu au ce face si dau iama pe net. Parca echipele lor favorite de la Husi sau Iasi ar si in Champions League. In alta ordine de idei moldovenii sunt mai mereu pusi pe harta oare de ce? Isi dau cu parerea pana si la meciul dintre banateni si olteni. Mai baieti stati acolo unde va e locul. Echipa voastra Poli Iasi trage sa faca "performanta" de a evita retrogradarea.
Despre Timisoara numai de bine dar a cazut la proba Dinamo. Sa vedem proba Steaua. Despre Craiova e bine ca merge in B pentru ca un sut in fund poate insemna un pas inainte. Deci trebuie curatenie obligatorie incepand cu conducerea care e patronata de acel militian comunist Dinel. paradoxal exista si o parte buna a faptului ca retrogradeaza Univ Craiova anume ca asa poate scapa de militianul devenit patron.

EDMOND_
5th May 2005, 19:55
dan-dan stai linistit, nici vorba de blat... la ora actuala POLI, ca si valoare, este cu mult peste Craiova si de aceea va invinge :ok: ca unii suporteri craioveni spera ca POLI sa dea cele 3 puncte craiovei doar pentru ca aceasta sa scape de la retrogradare asta e alta treaba :) degeaba vor suporterii daca Olaroiu nu este de-acord :)
meci de 1 solist, craiova este condamnata la retrogradare...

Eu stiu doar ca nici un meci nu va semana cu altul si sunt convins ca Poli va avea un meci extrem de greu cu noi.... vom vedea.
Sunt convins ca nu va fi nici un aranjament, dar au existat si POLI - Alba 1-1, sau Poli - Bacau 2-1.... indiferent pe ce loc este Craiova poate face o partida buna...eu sper sa castigam ...

be@
5th May 2005, 19:59
Si care e problema ta daca e afluenta mare de moldoveni pe site?E un forum deschis ,si ne putem spune opinia la orice topic,inclusiv la cel ce se refera la meciul dintre banateni si olteni!
Eu te-as sfatui sa lasi ironiile astea ieftine de S.U.A!

dan-dan
5th May 2005, 20:24
Si care e problema ta daca e afluenta mare de moldoveni pe site?E un forum deschis ,si ne putem spune opinia la orice topic,inclusiv la cel ce se refera la meciul dintre banateni si olteni!
Eu te-as sfatui sa lasi ironiile astea ieftine de S.U.A!


Lasa-l in pace pe ....
Deranjul nu e pe site, forum sau net - e doar in CAPUL LUI, unde ii sta creierasul lejer ! :headbang: :ciocan:

Si mai sunt citiva "deranjati" : si aici pe forumul asta ,dar si pe altele.

Solutia :
pt. ei - LOBOTOMIA; :ok:
pt. noi - ignoranta totala . :jerk:

HEIL POLI IASI
MIT GOTT UND POLI IASI /hello

Sergio
5th May 2005, 20:41
Sunt convins ca nu va fi nici un aranjament, dar au existat si POLI - Alba 1-1, sau Poli - Bacau 2-1.... indiferent pe ce loc este Craiova poate face o partida buna...eu sper sa castigam ...
Ce vrei sa zici cu asta? Ca a fost blat cu Bacau sau Apulum? E normal ca o echipa intrata deja in vacanta sa aiba probleme si cu codasele care joaca la disperare. Probabil ca asa va juca si Craiova. Singurul meci care conta pt noi era cu dinamo si se duse si ala. Daca se vor relaxa au toate sansele sa piarda cu oltenii. Nu neaparat ca ar fi blat, desi avem o datorie morala de acum 2 ani. :)

PS. Am pus berea la rece. :bere:

EDMOND_
5th May 2005, 21:23
Nu , Sergio, spuneam doar ca ati avut si partide mai slabe... ca cele doua amintite.. si ca putem prinde si noi o zi buna si voi una proasta...

Sergio
5th May 2005, 21:38
Atunci ai spus bine. :D Toata lumea zice ca a fost blat cu Apulum. Poli joaca fara motivatie si se vede. Desi la banii pe care-i iau, ar trebui sa joace altceva. Poate ne revenim sambata. :rolleyes:

be@
5th May 2005, 21:49
Nici vorba de blat la poli tm-Apulum,ci asta este valoarea echipei umflate artificial de catre lingaii din presa!!

Carlos Gambino
5th May 2005, 21:53
Singurul umflat de pe aici, esti tu ! :drak:

Sergio
5th May 2005, 21:56
Daca au ajuns lingaii de mitici sa ne umfle inseamna ca meritam... Nu? :rolleyes:

EDMOND_
5th May 2005, 22:02
sergio, mai lasa-mi pe privat numarul de telefon...poate nu il mai am.... ca vom fi de sambata dimineata prin Timisoara..poate avem nevoie de un ghid...poate facem si un mic FM... sau cantam la o terasa... vrem sa il intalnim si pe alpi...si pe ceilalti timisoreni de pe forum...

pashpa
5th May 2005, 22:24
Meci dificil pt ambele echipe.Daca Stiinta doreste sa mai spere e timpul sa faca ceva!Cu toate ca le va fi foarte greu.Daca se termina 1, s-a terminat

baltazar
6th May 2005, 02:01
inca un meci care reprezinta ultima sansa pentru Univ. Craiova.
oricum o victorie a Univ. Craiova e binevenita



al catelea meci ,a cata sansa? :evil:

pashpa
6th May 2005, 02:32
Da, asta cam asa e baltazar.Am vazut meciul cu Brasov, cand erau obligati sa castige si au castigat ce-i drept un bilet pt Divizia B.Sau dupa cum spunea un moderator al Antenei 1: "Universitatea Craiova si-a revenit,cauta salvarea de la retrogradare cu...."laterna rosie".Sau un telespectator :"N-o mai chinuiţi, domn'e, lăsaţi-o să retrogradeze!" Curat grait.

Puc
6th May 2005, 03:41
Am votat 2 pt că asa trebuie să voteze un craiovean,dar realitatea este crudă.În definitiv cine retrogradează nu este Stiinta ci :
STAICU ,1. Guso - 25. Daouda, 6. Papură, 17. Moti - 20. Bundea, 27. Fl. Pîrvu, 19. Plesan, 4. M. Iordache - 8. Schumacher, 10. Lutu - 9. Cl. Drăgan si altii ,inclusiv Badea.
Universitatea va rămîne pt totdeaunea Campioana unei mari iubiri! :yeah:

Gonzo
6th May 2005, 09:04
il uitasi pe Rednic... care intr-adevar ne-a dus spre titlu :degete:

Zebrone
6th May 2005, 09:12
si pe mititelu, celalalt finantator de esecuri unde il lasarati? :mda:

Leo_
6th May 2005, 10:44
Lasa ca decaderea Craiovei n-a inceput cu Staicu, Mititelu, Rednic, ci cu G.C. Paunescu, Ilinca, Netoiu sau alti oameni "de bine" care au vegetat in jurul echipei...

Zebrone
6th May 2005, 11:05
caderea Craiovei a inceput in anii 90 cand toate jivinele au rupt din ea. teama mi-e ca picand in B o sa dispara clubul sau o sa ajunga ca Poli sa joace pe la Dragasani

Leo_
6th May 2005, 11:12
Exact, dupa ultimul titlu cu Cartu pe banca, cand au inceput sa plece jucatorii peste hotare, iar banii de pe urma lor au intrat in buzunarele ???? oricum, sigur nu in visteria clubului...

Zebrone
6th May 2005, 11:14
Ma uit si la Popescu, acum inteleg ca omul e stapan pe banii lui si nu poti sa il obligi sa se bage, dar putea face un club profesionist din Craiova, a fi scos bani. Plus ca numele lui ar fi atras si primaria si pe altii, poate chiar Hagi. Dar el sta si se uita. Lasa ca Dumnezeu nu doarme.

Sergio
6th May 2005, 11:18
caderea Craiovei a inceput in anii 90 cand toate jivinele au rupt din ea. teama mi-e ca picand in B o sa dispara clubul sau o sa ajunga ca Poli sa joace pe la Dragasani
Daca ar ajunge ca Poli ar fi bine... Ma refer la POLI actuala nu la Dragasani. :cool: Inca ai ramas cu vechea oranduire... :mda:

Leo_
6th May 2005, 11:18
Atat timp cat in jurul echipei vor mai fi oameni care "vor binele" echipei, toti jucatorii care au bani, Balaci, Popescu, Craioveanu etc nu vor investi nici macar un cent...

Zebrone
6th May 2005, 11:22
sergio, eu vorbeam de cum poate cadea o echipa. poli actuala? mie acest El Dorado nu imi miroase bine deloc, am mai zis-o. Oricum ma bucur pentru Poli, aici e alta mentalitate si noi stim asta. In Craiova sunt atatea javre ar trebui sa deschidem o firma de ecarisaj.
Popescu, Craioveanu, Balaci? Nu ii intereseaza soarta Universitatii, altfel ar fi venit cu o propunere, ceva.

Leo_
6th May 2005, 11:26
Pai daca nici pe Popescu sau Balaci nu-i intereseaza soarta echipei care i-a facut oameni, pai atunci de la cine sa ai sperante? De la Oblemenco, Crisan, Deselnicu?

Sergio
6th May 2005, 11:26
Poate se gaseste o solutie din afara, cum a fost la Timisoara. Investitorii nu trebuie neaparat sa fie olteni atata timp cat dau banul. Sa revenim insa la meci.

alpi, chiar crezi ca bate Craiova? :rolleyes:

Zebrone
6th May 2005, 11:33
da sergio, craiova poate bate la timisoara, nu ne speriati cu publicul ca pe ceilalti si noi avem spectatori. si daca poli joaca precum in ultimele 2 etape, nu vad absolut nici o diferenta intre noi si voi.

Sorin Blaj
6th May 2005, 11:41
Ma uit si la Popescu, acum inteleg ca omul e stapan pe banii lui si nu poti sa il obligi sa se bage, dar putea face un club profesionist din Craiova, a fi scos bani. Plus ca numele lui ar fi atras si primaria si pe altii, poate chiar Hagi. Dar el sta si se uita. Lasa ca Dumnezeu nu doarme.

Ai pus degetul pe rana. Daca despre cei care s-au invartit pe la conducerea Universitatii Craiova in ultimul timp se poate spune ca au fost niste neaveniti care nu se pricep la fotbal ci doar la afaceri dubioase cu vanzari si cumparari de fotbalisti si meciuri, eu credeam ca singurii care pot sa readuca echipa in top, pe niste baze serioase sunt Gica Popescu si Ilie Balaci, dar se pare ca pe cei doi nu-i intereseaza Craiova. Asa ca sa faca bine si sa nu mai pozeze in nevinovati si neprihaniti plangandu-i de mila pentru ca nu fac nimic pentru a indrepta lucrurile.

Carlos Gambino
6th May 2005, 11:42
E bine totusi ca nu v-ati pierdut optimismul... :D

Mihai
6th May 2005, 11:46
i si noi avem spectatori

Da are, dar nu ca cei ai lui Poli! Cred ca la 8-1 pt steaua oltenii intrau pe teren si ii linsau pe jucatori!

bogho
6th May 2005, 11:48
la 1-8 pentru Steaua ii incurajam. :headbang:
poate la 1-3 sa fi intrat pe teren. si sigur nu se ajungea la la 1-8 :drak:

Si apropo de meci. Stie cineva cat e biletul de intrare?

Sorin Blaj
6th May 2005, 11:51
@Mihai. Fotbalul se traieste altfel la Craiova, respectiv Timisoara.

Cele doua orase au cei mai multi spectatori la meciurile de acasa si uneori chiar si la meciurile din deplasare, dar oltenii sunt spectatori cu inima, iar banatenii sunt spectatori cu mintea.

Mihai
6th May 2005, 11:54
dar oltenii sunt spectatori cu inima, iar banatenii sunt spectatori cu mintea.

:ok:Cat de frumos ai putut sa zici aici :ok:

Sorin Blaj
6th May 2005, 12:03
Da, dar paradoxal ambele sunt poate cele mai frumoase galerii din Romania.

Leo_
6th May 2005, 12:07
Va fi un spectacol pe cinste in tribune...totusi, nu stie nimeni cat o sa fie biletul la meci?

Sorin Blaj
6th May 2005, 12:10
@leo. Pana acum pretul biletelor a fost 100.000 lei la tribuna si 70.000 lei la peluze, probabil acestea vor fi preturile si la acest meci.

Leo_
6th May 2005, 12:12
ok, merci...sper ca mai gasim si noi bilete maine...

Sorin Blaj
6th May 2005, 12:29
@leo. Cred ca nu vor fi probleme cu biletele, pentru ca un sector de peluza este rezervat galeriei echipei oaspete.

Poli1921
6th May 2005, 12:33
Va fi un meci superb, din punctul nostru de vedere, fara miza, asteptam doar spectacol. De cealalta parte, situatia e groaznica, va spune unu care a mai trecut prin asa ceva (chiar mai rau). Pt Stiinta va fi marele examen pe care soarta a facut sa-l dea in fata noastra a publicului timisoarea , poate cel mai exigent din tara! Daca va lua nota de trecere sau nu vom afla sambata, insa indiferent Craiova va ramane una din marile echipe ale Romaniei.

bogho
6th May 2005, 13:56
si daca tot suntem la capitolul galerii, exista vreo reciprocitate intre cluburi pentru accesul suporterilor?

Vadim
6th May 2005, 14:07
1 solist la acest meci. Vad o victorie la scor a Timisoarei, spectacol, poate chiar razbunarea acelui 1-8 cu Steaua.

Sergio
6th May 2005, 14:14
Asa Vadim, zi ca zici bine. :D Eu m-as multumi si cu un 1-0 in stil italian. Cu Oli mai greu castigi la scor.

Bilete se mai gaseau azi si in centru langa opera dar vor mai fi sigur si maine la stadion.

Zebrone
6th May 2005, 14:18
vadime, daca ai avea treaba cu fotbalul te-am lua in calcul cand zici ceva, da asa te bagi si tu ca sa nu taci; du-te la baschet poate acolo cunosti mai multe.
sergio, mai aveai putin si ii ziceai lu' vadim: scuzati, era sa aveti o scama!

EDMOND_
6th May 2005, 14:26
@leo. Pana acum pretul biletelor a fost 100.000 lei la tribuna si 70.000 lei la peluze, probabil acestea vor fi preturile si la acest meci.

Din cate stiu exista o reciprocitate intre cele doua cluburi pentru intrarea gratuita a suporterilor echipei aflata in deplasare. Cel putin asa a fost anul trecut cand au fost prezenti la Timisoara peste o mie de suporteri olteni.
A fost o atmosfera frumoasa, in care suporterii celor doua echipe s-au intalnit cu mult inaintea meciului,au baut bere si au cantat impreuna...

King of Hell
6th May 2005, 14:39
Meci de x2

Argumente:

1 Craiova poate, Timisoara pute
2 Asa vreau io deci asa vrea si Dumnezeu
3 Numa de-al draq'

Sergio
6th May 2005, 14:41
alpi, daca ziceai ca batem cu 8-1 te cautam si pe tine de scame. Dar tu vad ca esti de cealalta parte. Am zis, m-as multumi si cu 1-0 chinuit. Hai Poli! :yeah:

Axaphat, tu esti normal? :ciocan:

bogho
6th May 2005, 14:44
cred ca e realist!

Carlos Gambino
6th May 2005, 14:50
Meci de x2

Argumente:

1 Craiova poate, Timisoara pute
2 Asa vreau io deci asa vrea si Dumnezeu
3 Numa de-al draq'
Vad ca scrisul ti-a ingustat creierul...dar ai si un avantaj in asta: acum poti sa-ti bagi capul prin crapatura usii ! :drak:

Sergio
6th May 2005, 15:02
Sau prin gaura cheii... :headbang: Are si chestia asta avantajele ei... :lol:

Angelina Jolie
6th May 2005, 16:34
Citeam mai demult de ceva datorie a lui Poli de acum cativa ani. De niste puncte era vorba. Se achita acum sau se lasa pe mai incolo? HAI POLI!

Sergio
6th May 2005, 16:43
Daca nu acum atunci se reporteaza pe cand va reveni Craiova in A. Sau poate punctele alea erau nerambursabile... :rolleyes:

Zebrone
6th May 2005, 16:45
(dez)axaphat cred ca daca ai mai folosi apa din cand in cand nu ti-ar mai puti atata in jur :D
sergio: treaba cu punctele ramane de vazut, nu stiu cata importanta ar mai avea daca poli s-ar da la o parte cum am facut-o noi.

Sergio
6th May 2005, 16:51
E adevarat ca atunci Poli atatea mai bine decat sta Craiova acum, dar stii cum e cu de doi bani speranta...

Man_USA
6th May 2005, 17:45
Eu cred ca e bine pentru Craiova sa piarda si inca la scor. Asa se va inteti ura impotriva militianului comunist si alor lui. Altfel daca va fi 2 sau x va fi o amagire pentru Univesritatea care nu face decat sa continue agonia.
Pana nu se face curatenie la Craiova incepand cu militianu si terminand cu femeia de serviciu care mai toate sunt rudele lui nu se poate cladi ceva durabil. E bine sa Stiinta sa cada in B si sa se umple de rusine in acest fel poate militianul isi va lua labele patate de pe simbolul pe care l-a distrus. Se tine scai de Universitatea crezand in prostia ca ca asa scapa de PNA si de inchisoare. Foloseste Stiinta ca paravan pentru afacerile lui murdare. Deci principalul adversar al craiovei e chiar patronul militian.
Deci hai Poli. Umileste Stiinta si ajuta-ne sa il uram mai tare pe militian.

EDMOND_
6th May 2005, 18:26
Nu este vinovat militianul. El este cel mai putin vinovat, insa ne place noua sa gasim un tap ispasitor. Vinovati suntem noi toti, de la autoritati pana la suporter... Aluia i s-a pus in brate locul in divizia A, fara jucatori. I s-a promis marea cu sarea. L-am injurat toti cat am putut , dar nimeni nu a ridicat un pai sa il ajute.. Nu a castigat bani din fotbal, asta este clar.
Este usor sa gasim un vinovat si sa ne spalam pe maini.... suntem toti vinovati , de la suporteri si autoritati , pana la fostele glorii oltene... Cele mai vinovate sunt autoritatile locale care au privit cum au venit tot felul de patroni ( vezi Paunescu, Netoiu) si au vandut tot ce au putut fara sa contribuie in nici un fel la baza materiala sau la dezvoltarea centrului de copii si juniori. Ba chiar au distrus. Asta este situatia , sa nu ne mai ascundem dupa degete.

PS: Asta nu inseamna ca Universitatea nu poate face un meci bun maine la Timisoara.

Laurentui
6th May 2005, 18:34
Buna...am votat 1 la acest meci si sunt convins ca asha va fi.
La Craiova trebuie sa se termine debandada si o victorie aici ar fi frectie la picior de lemn.Jos DINEL..MITITEL..PURCEL..s.a.m.d...aduceti investitori adevarati..care sa lase oameni de fotbal adevarati sa conduca destinele echipei..asta e valabil peste tot..(Exemplul Timisoara..care sper sa nu ma insele si sa continue in nota asta...:Firma puternica ..cu capital puternic..are ca reprezentant in fruntea echipei un om civilizat-cel putin asha a aratat pana acum-retinut in declaratii...care nu face acuze..care are in spate un adevarat om de fotbal :Toni Dobos..om care a realizat de altfel toate legaturile si transferurile...K gata cu lauda ..dar pot sa spun ca e de viitor ce se intampla la POLI)

Al Dracu
6th May 2005, 18:51
Yo zic sa se ia exemplul americanilor! Craiova e in coma vegetativa profunda! De ce sa o mai chinuim! Da-ti-le 3-4 si deconectati-o de la aparatul care o ajuta sa respire aer de A! :D

Sergio
6th May 2005, 20:21
Al Dracu, ti-am pregatit un loc la noi in peluza... :D

bazz
6th May 2005, 21:20
Bai! Ce face Timisoara mai? bate sau....sa-mi zica shi mie cineva ca nu mai inteleg...La meciu cu apulum a pierdut un prieten de-al meu 1,7 mil la pariuri da nu m-am suparat! :) M-am suparat insa la meciul cu Dinamo cand mi-au scos mie din buzunar 5,5 milioane(neimpozabili! :D )din cauza ca nu au facut macar egal!(x2) :headbang:
Acuma merge 1??? ca are cota bunicica :ok:

Leo_
6th May 2005, 21:28
Poti sa te risti si sa pui 1...dar e meci de 1x2...

bazz
6th May 2005, 21:42
Hai ma Leo ca n-am nik cu tine da eu cred ca daca se joaca pe bune nu prea avetzi sansa!
!e fapt nici noi nu aveam la Steaua si ai vazut ce s-a intamplat!Iti dau dreptate atunci...

Leo_
6th May 2005, 22:13
Pai vezi...stai sa vezi maine ce rupem la ei...

baez
6th May 2005, 22:54
daca ma uit bine Bucurestiul are 6 echipe in primele 7:)

Loc Echipa M V E I GD GP P Adev.
1. Steaua 24 15 6 3 41 15 51p (+15)
2. Rapid 24 14 5 5 40 22 47p (+11)
3. Dinamo 24 15 1 8 44 27 46p (+10)
4. Farul 24 12 7 5 33 21 43p (+7)
5. FC Naţional 24 11 6 7 40 30 39p (+3)
6. Sportul 24 9 7 8 29 25 34p (-2)
7. Poli Timişoara 24 10 4 10 31 32 34p (-2)
singurul intrus este Farul :)))

clasamentul este copiat de pe ProSport, daca nu corespunde realitatii, impuscati-l pe Sandu Mircea & acolitii.

esku
6th May 2005, 23:36
1 solist---->OLTENII IN BBB! :evil: (ne-am saturat de lichele :rosu: )

dragosblue
6th May 2005, 23:41
1 solist---->OLTENII IN BBB! :evil: (ne-am saturat de lichele :rosu: )

Te doare ?
Citi olteni sint la voi, stii cumva ?

Leo_
6th May 2005, 23:52
1 solist---->OLTENII IN BBB! :evil: (ne-am saturat de lichele :rosu: )

Daca vrei oltenii in B, dati-l incoace pe Cartu si ne ducem...restul de olteni pastrati-l sanatosi...sa ne vedem sanatosi in B la anu', ca nici voi nu mai aveti mult de trait :evil:

Sergio
6th May 2005, 23:57
Mai da ce viteji sunteti voi inainte de meci. Noroc ca dupa reveniti cu picioarele pe pamant. Mai stiti cum asta vara trageati la titlu? :happy

Leo_
7th May 2005, 00:02
Ne facem si noi curaj...ce vrei, sa plangem? Promiteti ca nu ne bateti rau maine? :D Hai ca poate bem o bere inainte de meci...o Timisoreana de-a voastra :)

Sergio
7th May 2005, 00:09
Pai zi-i lui Edmond sa ma sune maine ca sa vedem ce si cum. De batut va batem oricum.

Leo_
7th May 2005, 00:13
De acord! Mai putin a doua fraza...

EDMOND_
7th May 2005, 00:43
1 solist---->OLTENII IN BBB! :evil: (ne-am saturat de lichele :rosu: )

Cel mai mult ma distreaza cand vezi cum rade unul care este pe buza papastiei.... prietene ,stai bland ca ma faci sa fiu si eu rau si sa iti sun ca ai noroc cu sforile trase de Netoiu.... priveste programul echipei tele, vezi cat ai la adevar..poate te apuca ameteala...nu este exclus sa vedeti si voi B in fata ochilor.

@Leo, du/te mah la gara , ca pierzi trenul...Lasa-l pe Sergio sa viseze...

Sergio
7th May 2005, 00:58
Gata, ma duc sa visez... la victoria de maine. :D

radcom
7th May 2005, 01:31
Timishoreni, maine o sa va tzin pumnii shi voua!

dragosblue
7th May 2005, 01:33
Gata, ma duc sa visez... la victoria de maine. :D

Somn usor si vezi sa nu ai vreun cosmar... miine seara !

baez
7th May 2005, 01:42
bate Stiinta la Timisoara, nu ca am avea noi echipa dar datoriile trebuie platite!

radcom
7th May 2005, 01:44
Intre timp s-au mai schimbat patronii, shi s-ar putea sa se dea cotitzi.

dragosblue
7th May 2005, 02:00
Eu cred ca e bine pentru Craiova sa piarda si inca la scor. Asa se va inteti ura impotriva militianului comunist si alor lui. Altfel daca va fi 2 sau x va fi o amagire pentru Univesritatea care nu face decat sa continue agonia.
Pana nu se face curatenie la Craiova incepand cu militianu si terminand cu femeia de serviciu care mai toate sunt rudele lui nu se poate cladi ceva durabil. E bine sa Stiinta sa cada in B si sa se umple de rusine in acest fel poate militianul isi va lua labele patate de pe simbolul pe care l-a distrus. Se tine scai de Universitatea crezand in prostia ca ca asa scapa de PNA si de inchisoare. Foloseste Stiinta ca paravan pentru afacerile lui murdare. Deci principalul adversar al craiovei e chiar patronul militian.
Deci hai Poli. Umileste Stiinta si ajuta-ne sa il uram mai tare pe militian.
De ce nu vorbesti numai in numele tau, caci nu cred ca ai mandat de la careva sa-l reprezinti.


Intre timp s-au mai schimbat patronii, shi s-ar putea sa se dea cotitzi.
Nu ca as incuraja blaturile, chiar daca sint suporterul Stiintei, dar unul dintre fostii patroni e inca la echipa, mi se pare...

apparte
7th May 2005, 02:10
Acest meci e paiul de care se agata Craiova in tentativa de a se salva!Sansele(chiar teoretice)trebuie jucate pana la capat!Daca pierd si la Timisoara,oltenii pierd si ultima speranta!Si nici macar un egal nu-i ajuta!

DD-Viola
7th May 2005, 03:25
....pacat ca acest meci nu se joaca pentru locul 1-2 , sau cupa .... ar fi fost altceva , acum nu ramane decat sa speram ca va fi un meci frumos si deschis , ...daca Poli castiga , normal ca am sa ma bucur , dar parca mai tare m-as bucura ( de acesta data ) daca victoria ii va reveni Craiovei . Haide POLI , Haide STIINTA !

pashpa
7th May 2005, 06:16
se mai intreaba cineva cine va castiga acest meci???????? Va obositi degeaba! Sa fim seriosi!Craiova va cadea!Toate incarcarile de vrasmasie vor fi strivite, si Toate planurile de ademenire,Toate incercarile de cumparare a sufletelor;
Toate incercarile de dezbinare;
Si toate tradarile vor cadea la pamant! Nu mai pot fi cumparate unele meciuri.
Asa ca va paste BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB

Man_USA
7th May 2005, 07:01
Nu este vinovat militianul. El este cel mai putin vinovat, insa ne place noua sa gasim un tap ispasitor. Vinovati suntem noi toti, de la autoritati pana la suporter... Aluia i s-a pus in brate locul in divizia A, fara jucatori. I s-a promis marea cu sarea. L-am injurat toti cat am putut , dar nimeni nu a ridicat un pai sa il ajute.. Nu a castigat bani din fotbal, asta este clar.
Este usor sa gasim un vinovat si sa ne spalam pe maini.... suntem toti vinovati , de la suporteri si autoritati , pana la fostele glorii oltene... Cele mai vinovate sunt autoritatile locale care au privit cum au venit tot felul de patroni ( vezi Paunescu, Netoiu) si au vandut tot ce au putut fara sa contribuie in nici un fel la baza materiala sau la dezvoltarea centrului de copii si juniori. Ba chiar au distrus. Asta este situatia , sa nu ne mai ascundem dupa degete.

PS: Asta nu inseamna ca Universitatea nu poate face un meci bun maine la Timisoara.
Ba da Edmond e vinovat militianul. Craiova nu are lot sa pice in B. Are internationali in lot mai multi decat Iasiul sau Bacaul care sunt aflate mai sus in clasament. Craiova a avut si bani mult mai multi ca alte echipe aflate mai sus in clasament. Deci totul se datoreaza managementului defectuos al militianului. A creat un climat de instabilitate echipei crezand ca e un SRL de vandut carnati. Militianul tine in continuare la Stiinta crezand ca e un paravan pentru afacerile lui murdare. Fara Stiinta devine un nimic. O sa se agate in continuare de gatul Stiintei si o sa moara odata cu ea.
Gloriile foste ale Stiintei refuza sa se implice poate din cauza ca sunt doar niste profitori pe care Stiinta i-a lansat. Popescu nu stie decat sa vanda jucatori si sa ia comisionul in buzunarul propriu. Altceva nu il intereseaza.
Timisoara? A avut noroc ca au venit aceia cu bani. Daca acei bani se duceau la Husi sau Falticeni sau Iasi(sa se bucure moldovenii ca pomenesc de ei...) acele echipe erau in locul Timisoarei. Deci meritul renasterii Timisoarei este datorat banilor bagati. Hai sa facem schimb de investotori. Militianul la Timisoara si ai lor la Craiova.
Jucatori sau antrenori olteni vezi la mai toate echipele din tara. Cati jucatori formati la Timisoara sunt in tara? Meritul unui oras e dat si de numarul de jucatori de valoare lansati. Unii ii formeaza si altii ii cumpara. Asta-i viata.
Prin urmare TImisoara ar face un bine Stiintei sa ii administreze o bataie crunta.

bogho
7th May 2005, 10:44
vreme cam naspa in timisoara. sa speram ca nu o sa ploua tocmai azi.

ronaldinho
7th May 2005, 13:34
chiar scrisesem inainte de acest meci la gloria- dinamo, otelul-steaua si brasov arges ca sunt meciuri de 1x2.....si am considerat ca sunt singurele din aceasta etapa. Se pare ca m-am inselat. Dat fiind clasamentul, acesta este logic, un meci de 1. Forma, la fel, mmeci de 1. Jucatorii: X2. Sper ca Craiova sa se trezeasca in acest ultim ceas, iar daca va fi sa pice, sa pice cu fruntea sus....mai putin in Giulesti :D
Pe de alta parte, va fi un duel intre 2 antrenori diferiti din toate punctele de vedere. Oli, un antrenor tanar, modern, adept al sistemului cu 4 fundasi in linie. De cealalta parte, Bondrea un antrenor din vechea garda, daca o putem numi asa, adept al sistemului cu 3 fundasi. Va fi un duel tactic interesant si cred ca se vor marca mai putin de 3 goluri.

GoPens
7th May 2005, 16:08
Deci meritul renasterii Timisoarei este datorat banilor bagati. Hai sa facem schimb de investotori. Militianul la Timisoara si ai lor la Craiova.


bineinteles ca-i banul care aduce succesul. a se vedea Chelsea. nu bagi bani intr-o echipa, pleaca jucatorii buni ca doar n-o sta din patriotism. de data asta s-au dus bani la Timisoara, poate si pentru ca acolo este public care chiar merge la meci. si la Poli o fost unu "militan", anume alde zambon. acu e rindu' lu Craiova sa aibe unul din ala.

dionis
7th May 2005, 20:32
am pus X pronosticul. Ce nu inteleg e afluenta mare de moldoveni pe acest site. Oare sa fi ajuns net-ul si prin Moldova sau baietii nu au ce face si dau iama pe net. Parca echipele lor favorite de la Husi sau Iasi ar si in Champions League. In alta ordine de idei moldovenii sunt mai mereu pusi pe harta oare de ce? Isi dau cu parerea pana si la meciul dintre banateni si olteni. Mai baieti stati acolo unde va e locul. Echipa voastra Poli Iasi trage sa faca "performanta" de a evita retrogradarea.
Despre Timisoara numai de bine dar a cazut la proba Dinamo. Sa vedem proba Steaua. Despre Craiova e bine ca merge in B pentru ca un sut in fund poate insemna un pas inainte. Deci trebuie curatenie obligatorie incepand cu conducerea care e patronata de acel militian comunist Dinel. paradoxal exista si o parte buna a faptului ca retrogradeaza Univ Craiova anume ca asa poate scapa de militianul devenit patron.
Auzi tataie,ai vreo problema cu moldovenii?Pun pariu ca esti un idiot care nu gaseste alt mod de a se baga in seama ,decat sa para mai destept decat altii!Deocamdata Moldova,are destule echipe in A si ca sa te oftici tu si mai tare,o sa mai intre una in A-FC VASLUI!Si din cate stiu eu,papagalii stau in colivii,nu pe forum,asa ca CE NAIBA CAUTI JMECHERE PE FORUM DACA SUNT ASA MULTI MOLDOVENI? :degete:
Pronosticul tau nu are importanta,ca oricum din vara jucati de la 11!Adio!

dionis
7th May 2005, 20:37
Ba da Edmond e vinovat militianul. Craiova nu are lot sa pice in B. Are internationali in lot mai multi decat Iasiul sau Bacaul care sunt aflate mai sus in clasament. Craiova a avut si bani mult mai multi ca alte echipe aflate mai sus in clasament. Deci totul se datoreaza managementului defectuos al militianului. A creat un climat de instabilitate echipei crezand ca e un SRL de vandut carnati. Militianul tine in continuare la Stiinta crezand ca e un paravan pentru afacerile lui murdare. Fara Stiinta devine un nimic. O sa se agate in continuare de gatul Stiintei si o sa moara odata cu ea.
Gloriile foste ale Stiintei refuza sa se implice poate din cauza ca sunt doar niste profitori pe care Stiinta i-a lansat. Popescu nu stie decat sa vanda jucatori si sa ia comisionul in buzunarul propriu. Altceva nu il intereseaza.
Timisoara? A avut noroc ca au venit aceia cu bani. Daca acei bani se duceau la Husi sau Falticeni sau Iasi(sa se bucure moldovenii ca pomenesc de ei...) acele echipe erau in locul Timisoarei. Deci meritul renasterii Timisoarei este datorat banilor bagati. Hai sa facem schimb de investotori. Militianul la Timisoara si ai lor la Craiova.
Jucatori sau antrenori olteni vezi la mai toate echipele din tara. Cati jucatori formati la Timisoara sunt in tara? Meritul unui oras e dat si de numarul de jucatori de valoare lansati. Unii ii formeaza si altii ii cumpara. Asta-i viata.
Prin urmare TImisoara ar face un bine Stiintei sa ii administreze o bataie crunta.
EXTRAORDINAR DOMNULE<DAR CE LOT ARE STIINTA!!!!internationalii de cauciuc de la Craiova!Ce vina are Staicu daca vedeta aia de Lutu dribleaza pana ameteste,sau ca Plesan cade singur din picioare? :rosu:

dragosblue
7th May 2005, 21:26
Ocazie IMENSA Lutu la 0-0...

irriducibile_01
7th May 2005, 21:47
craiova va retrograda pt. ca in acel orash exista multa invidie ! sunt multzi care se invart pe langa echipa shi nu fac altceva decat sa bage strambe ... nu bani !

Quartz@nu
7th May 2005, 22:21
2-0 ....gata craiova . si de la capat
insa va fi foarte greu in div . B daca nimeresc in prima serie ....cu PETROLUL CU CEAHLAUL SI MIDIA VA FI F.F.F. GREU
la revedere , drum bun !!!!!!!!!

be@
7th May 2005, 22:24
Voi credeti ca scapam de Craiova ?Gasesc ei vre-o echipa,ca sa ramanain A !

P.S: Civilizata timisoara striga: B-ul,B-ul!

irriducibile_01
7th May 2005, 22:24
n-are cum sa nimereasca in seria 1-a ! oltenia nu are cun sa joace in seria asta uita-te shi tu putzin pe harta !

Quartz@nu
7th May 2005, 22:29
stiu eu geografie , amice ....uitate la seria 1 ca este inclusa poli timisoara asa ca ....ssssssssst

irriducibile_01
7th May 2005, 22:33
pt . ca echipa e de fapt din bucureshti ... asha ca sst tu!

Quartz@nu
7th May 2005, 22:37
pt . ca echipa e de fapt din bucureshti ... asha ca sst tu!
poli timisoara din bucuresti ??? esti dus cu pluta pe dambovita :headbang:

irriducibile_01
7th May 2005, 22:39
poli timisoara din bucuresti ??? esti dus cu pluta pe dambovita :headbang:
daka nu crezi du-te sa vezi unde joaca ! pe stadionul ROMPRIM de pe shoseaua oltenitzei din bucureshti ! da vezi sa-tzi iei shi pluta cu tine ! vorbeshti asha sa te afli in treaba ! sau mai bine da-i un telefon lui ZAMBON ala de e patronul echipei ! :evil:

dan-dan
7th May 2005, 22:40
poli timisoara din bucuresti ??? esti dus cu pluta pe dambovita :headbang:
De fapt se numeste Poli-AEK-Bragadiru-1/2National-Timisoara :headbang:

Dar cica le pleaca investitorii (stategici) :ciocan:

HEIL POLI IASI

MIT GOTT UND POLI IASI /hello

Quartz@nu
7th May 2005, 22:43
daka nu crezi du-te sa vezi unde joaca ! pe stadionul ROMPRIM de pe shoseaua oltenitzei din bucureshti ! da vezi sa-tzi iei shi pluta cu tine ! vorbeshti asha sa te afli in treaba ! sau mai bine da-i un telefon lui ZAMBON ala de e patronul echipei ! :evil:
atunci este nasol ......buCUResti - suburbie a Timisoarei ..... frumos !!!

inter
7th May 2005, 22:44
daka nu crezi du-te sa vezi unde joaca ! pe stadionul ROMPRIM de pe shoseaua oltenitzei din bucureshti ! :evil:

circula cu 34 :D

irriducibile_01
7th May 2005, 22:46
atunci este nasol ......buCUResti - suburbie a Timisoarei ..... frumos !!!
hai ca ai un limbaj foarte civilizat ! sau te-a tras curentu' pe marginea marii ?! :headbang:

Man_USA
7th May 2005, 23:43
Auzi tataie,ai vreo problema cu moldovenii?Pun pariu ca esti un idiot care nu gaseste alt mod de a se baga in seama ,decat sa para mai destept decat altii!Deocamdata Moldova,are destule echipe in A si ca sa te oftici tu si mai tare,o sa mai intre una in A-FC VASLUI!Si din cate stiu eu,papagalii stau in colivii,nu pe forum,asa ca CE NAIBA CAUTI JMECHERE PE FORUM DACA SUNT ASA MULTI MOLDOVENI? :degete:
Pronosticul tau nu are importanta,ca oricum din vara jucati de la 11!Adio!
Mai unchiule problema mea cu moldovenii e ca au prea multe echipe in A unde le tin cu aranjamente ordinare. Idiot e cel pe care-l vezi cand te uiti in oglinda. Nici macar nu iti declini locul unde locuiesti sau echipa favorita. Esti un simplu smecheras mancator de seminte de prin Moldova.

irriducibile_01
7th May 2005, 23:57
am pus X pronosticul. Ce nu inteleg e afluenta mare de moldoveni pe acest site. Oare sa fi ajuns net-ul si prin Moldova sau baietii nu au ce face si dau iama pe net. Parca echipele lor favorite de la Husi sau Iasi ar si in Champions League. In alta ordine de idei moldovenii sunt mai mereu pusi pe harta oare de ce? Isi dau cu parerea pana si la meciul dintre banateni si olteni. Mai baieti stati acolo unde va e locul. Echipa voastra Poli Iasi trage sa faca "performanta" de a evita retrogradarea.
Despre Timisoara numai de bine dar a cazut la proba Dinamo. Sa vedem proba Steaua. Despre Craiova e bine ca merge in B pentru ca un sut in fund poate insemna un pas inainte. Deci trebuie curatenie obligatorie incepand cu conducerea care e patronata de acel militian comunist Dinel. paradoxal exista si o parte buna a faptului ca retrogradeaza Univ Craiova anume ca asa poate scapa de militianul devenit patron.
uite unde FUSE deshteptu' deshteptzilor ! dak vrei net numa pt. olteni fa tu o firma shi cheama-i pe totzi acolo !
de asta retrogradatzi , pt. ca suntetzi ca in proverbu ala : cainele moare de drum lung shi PROSTUL de grija altuia !

Puc
7th May 2005, 23:59
Le multumesc suporterilor timisoreni care au strigat către finalul meciului :"B-ul!" ( indiferent că Lutu si-a iesit din pepeni).Poate că sunt exact aceia care strigau "Stiinta!" acum 2 ani.

Sergio
8th May 2005, 00:02
Civilizata timisoara striga: B-ul,B-ul!
Mie mi se pare foarte civilizat, nu stiu ce te ataci asa... N-am auzit strigandu-se "****" nici macar la adresa lui dinamo, in schimb galeria Craiovei au mai luat-o pe aratura...

Nu galeria a strigat B-ul, ci tribuna intai. Stiu ca eram chiar acolo. Totul a inceput de la fitele lui Lutu, dar nu s-a manifestat pe tot stadionul. Nu mai fiti si voi asa sensibili. Galeria a strigat minute bune "Stiinta"

tendogz
8th May 2005, 00:35
http://ns.edc.ro/poli/

tendogz
8th May 2005, 00:38
http://ns.edc.ro/poli/
poli craiova

Sergio
8th May 2005, 00:42
Super. Tu le-ai facut?

Little john
8th May 2005, 00:44
Nu mai fiti si voi asa sensibili. Galeria a strigat minute bune "Stiinta"
...de asta respect io galeria de la timisoara :ok:

tendogz
8th May 2005, 00:46
da
confirm cu ocazia asta ca de la tribuna 1 s-a strigat B-ul si exact cu ocazia
talentelor lui Lutzu (si doar atunci)

publicul a fost super fair overall

be@
8th May 2005, 00:58
Balkan Petroleum ''ar putea într-un viitor nu prea îndepărtat să înceteze susţinerea financiară a echipei de fotbal Politehnica Timişoara", a declarat Anton Marin, consilierul firmei de investiţii ce are sediul central în Marea Britanie şi a cărei sponsorizare a permis relansarea cunoscutei formaţii din Banat în actualul retur al Diviziei A.
Afirmaţia a fost făcută în cursul unei întâlniri pe care reprezentantul de la Balkan Petroleum a avut-o cu primarul Bacăului, Romeo Stavarache. Marin Anton şi-a motivate afirmaţia prin faptul că investitorii de la Balkan Petroleum ar fi priviţi ''cu ostilitate", fapt ce le-ar fi ''închis drumul preluării pachetului majoritar de acţiuni al societăţii comerciale Solventul din Timişoara", care intră în vederile unui ''mai larg plan de investiţii în acea zonă şi care, acum, pare compromis".
În context, la o sugestie a primarului Bacăului, reprezentantul de la Balkan Petroleum a spus că ''nu ar fi exclus ca, în viitor, dacă situaţia de la RAFO va fi dezamorsată, firma din Marea Britanie să încerce o susţinere financiară a principalului club de fotbal din Bacău". ''Până acum nu am primit o asemenea invitaţie, dar o vom studia cu atenţie", a precizat Marin Anton

Cum comentati?

dan-dan
8th May 2005, 01:01
Mai unchiule problema mea cu moldovenii e ca au prea multe echipe in A unde le tin cu aranjamente ordinare. Idiot e cel pe care-l vezi cand te uiti in oglinda. Nici macar nu iti declini locul unde locuiesti sau echipa favorita. Esti un simplu smecheras mancator de seminte de prin Moldova.

Mai "unchiule SAM", iti stau pe unicul neuron intreg, trei echipe din Moldova??? Si te apasa tare???
LASA CA ACUM MAI PROMOVEAZA UNA : FC Vaslui, asa ca :ciocan: sau :headbang:

SILA DE "neputinciosi" care vad doar "rahatelul" din ograda vecina, cind la ei in curte e nevoie de zeci de vidanje!!! :jerk:

HEIL POLI IASI

PS nu am vazut meciul Poli AEK - U Craiova, doar l-am ascultat LIVE pe NET, iar la un moment dat am crezut ca e blat .La 1-0 pt AEK Tm - "fruncea" era cu dosul in poarta, dar apoi le-a venit mintea la "frunce" si au mai inscris.


MIT GOTT UND POLI IASI /hello /hello

Sergio
8th May 2005, 01:06
Cum comentati?
Uite asa: Anton Marin a dezmintit la un post local zvonul asta, cica i s-au interpretat gresit cuvintele. Ramane de vazut daca se confirma sau nu, dar nu cred. N-ar avea nici un rost, ar iesi in pierdere. BKP a asigurat suporterii ca nu e nici o problema. Asa ca stati linistiti.

Nu mor caii cand vor cainii asa ca nu mai tresariti la fiecare zvon aruncat ca sa puna fraierii botul.

pompieru
8th May 2005, 01:14
si ce treaba au ultimele 3 post-uri cu meciu' poli - craiova?

Sergio
8th May 2005, 01:16
Citeste mai in urma si vei vedea si posturi despre Craiova fara legatura cu meciul. Daca nu suporti asa ceva, du-te pe forumul Craiovei si discuta ce vrei.

dan-dan
8th May 2005, 01:21
si ce treaba au ultimele 3 post-uri cu meciu' poli - craiova?
Ba tu nu esti cu vidanja !!?? :headbang: TU esti cu TULUMBA!!! :ciocan:
Asa ca ... meciul de la TM am crezut ca va fi blat , :rosu: dar pina la urma s-a terminat in cinste si onoare!!!

HEIL POLI IASI

pompieru
8th May 2005, 01:46
Ba tu nu esti cu vidanja !!?? :headbang: TU esti cu TULUMBA!!! :ciocan:
Asa ca ... meciul de la TM am crezut ca va fi blat , :rosu: dar pina la urma s-a terminat in cinste si onoare!!!

HEIL POLI IASI

ai probleme cu exprimarea libera? stai potol in banca ta si vezi-ti de treburile tale acolo.

Poli Timisoara
8th May 2005, 01:55
Glumă sau realitate?
Oficialii lui Balkan Petroleum au anunţat ieri că de la vară întrerup legătura cu Poli. Ulterior, au spus că a fost o glumă
Dan Duţu (Timişoara)

Ieri la prînz, TV Sport publica pe crolul său de ştiri o declaraţie şocantă a lui Anton Marin, consilierul preşedintelui Balkan Petroleum, sponsorul lui Poli Timişoara: "Am putea stopa colaborarea dintre BKP şi Poli din vară pentru că nu am obţinut pachetul majoritar la combinatul petrochimic Solventul SA din Timişoara. Poate vom merge la Bacău, să colaborăm cu domnul Sechelariu". Vestea s-a răspîndit rapid în Timişoara, punîndu-i pe jar pe fanii "viola" şi pe jucătorii lui Olăroiu. După cîteva ore, preşedintele lui Poli, Emil Roşianu, a încercat să detensioneze atmosfera spunînd: "Nu e adevărat. Declaraţia a fost scoasă din context. Nu ne ducem la Bacău! Cum să tratăm cu Sechelariu?".

În fine, cu două ore înainte de meci, Anton Marin a revenit cu altă declaraţie: "A fost o glumă. Eram în biroul prefectului de Bacău după o discuţie de 4 ore şi jumătate despre RAFO şi ne-am destins puţin...Sechelariu m-a întrebat de ce nu investim la FCM Bacău şi eu, ca să destind atmosfera, am zis că plecăm de la Poli. N-am crezut că o să se facă aşa tam-tam".

8 mai 2005




na.....firatzi al dracului de invidiosi............LUATZI DE AICI !!! sa mai muriti de ciuda...

balamuc
8th May 2005, 02:09
da ma , pana acum va milogeatzi de puncte pe la Craiova, acum strigatzi B-ul B-ul . Sunteti intr-adevar.. cel mai frumos public.

dgv
8th May 2005, 02:15
am pus X pronosticul. Ce nu inteleg e afluenta mare de moldoveni pe acest site. Oare sa fi ajuns net-ul si prin Moldova sau baietii nu au ce face si dau iama pe net. Parca echipele lor favorite de la Husi sau Iasi ar si in Champions League. In alta ordine de idei moldovenii sunt mai mereu pusi pe harta oare de ce? Isi dau cu parerea pana si la meciul dintre banateni si olteni. Mai baieti stati acolo unde va e locul. Echipa voastra Poli Iasi trage sa faca "performanta" de a evita retrogradarea.
Despre Timisoara numai de bine dar a cazut la proba Dinamo. Sa vedem proba Steaua. Despre Craiova e bine ca merge in B pentru ca un sut in fund poate insemna un pas inainte. Deci trebuie curatenie obligatorie incepand cu conducerea care e patronata de acel militian comunist Dinel. paradoxal exista si o parte buna a faptului ca retrogradeaza Univ Craiova anume ca asa poate scapa de militianul devenit patron.

Lasa forumul pentru sport si nu te mai lega de moldoveni.
MAN_IASI

Cra10veanu
8th May 2005, 03:56
Nu am venit sa cersim vre-un punct banatenilor, da la reactia publicului cu B`u B`u m-a dezamagit. Pot sa spun ca s-a rupt orice fratie intre cele doua cluburi. Craiova ajuta Poli sa retrogradeze iar asta e rasplata. Repet nu ceream vreun punct sau orice altceva, dar macar un respect pe tribune. Ati dat de echipa buna acuma ati uitat cine va ajuta.
PS: roata se intoarce ;) ramaneti voi si fara investitori, dar de data asta din partea Universitatii veti primi fix o $#%$#^%$# ;)

dragosblue
8th May 2005, 05:14
Craiova a aratat ca joaca fotbal, /hello chiar daca a pierdut. :headbang:
Zicea un stelist ca toate echipele joaca impotriva lor cu ambitie maxima.
Nu gasiti aceeasi determinare in jocul tuturor adversarelor Stiintei?
CINSTIT, tot asa de DETERMINATA a fost timisoara :rosu: contra lui Apullum ?

Maximus
8th May 2005, 10:50
Sincer nici eu nu m-as fi asteptat sa se strige B-ul tocmai la Tm... Se pare ca la Tm totul e de fatada. Pina si respectul pentru adversar. Pentru aceste lucruri Tm mi-a iesit de la inima.

Poli Timisoara
8th May 2005, 11:38
Ba Oameni, Intelegeti...nu Ati Fost Acolo,au Strigat Cateva Persoane Iritate De Gesturile De Tampit Ale Lui Lutu........asa Ca Nu Mai Vorbiti Aiurea.....si In Fond Si La Urma Urmei Sta E Adevarul...dureros Pt Fani Stiintei.....doar Atat !

balamuc
8th May 2005, 11:52
In fond si la urma urmei sa-l lovesti pe cel cazut arata caracter adevarat. Restul e tacere.

SORENSEN
8th May 2005, 12:29
Ma si pleca capul craioveanul si voi l-ati taiat fara mila :happy
Craiova se duse in B
Din sezonul viitor Craiova se intoarce in A , la pariu :evil:

Quartz@nu
8th May 2005, 12:41
Sincer nici eu nu m-as fi asteptat sa se strige B-ul tocmai la Tm... Se pare ca la Tm totul e de fatada. Pina si respectul pentru adversar. Pentru aceste lucruri Tm mi-a iesit de la inima.
pai si ce doreai sa se strige???
campionii?? si sa se fluture prazul ??


sau poate v-ati obisnuit cu "serieeee B " ????

mai lasati vrajeala asta , cat trebuie sa mai suportam chestia asta ,ca a picat craiova ??? si ce ??? --foarte bine

Sergio
8th May 2005, 12:47
Nu mai aveti Timisoara la suflet? Foarte bine, lasa ca o avem noi si n-avem nevoie de simpatia altora. Parca ati fi niste fete mari toti. Chiar nu intelegeti ca s-a strigat la o singura faza de vreo 20-30 de persoane? Daca n-ati fost la meci, nu mai vorbiti prostii...Oare daca castiga Craiova va mai legati de lucrurile astea? Sau va asteptati sa ca dam punctele? Si daca castiga, sansele erau aproape nule...

vlad1607
8th May 2005, 14:38
Chiar a inceput sa imi para rau pentru Craiova.

A primit ce a meritat..

be@
8th May 2005, 14:56
Uite,ca sa fiu fair-play,recunosc ca Universitatea Craiova are niste jucatori buni!
Dar cum pm sa nu ajunga in situatia asta,cu haosul care e in conducere!!!!???

Oricum,pentru faptul ca timisorenii si craiovenii au mandrie si nu sunt sclavii stelei sau ai lui dinamo,au tot respectul meu!
/hello /hello
Ce n-as da sa fie si iesenii mei asa!

Poli1921
8th May 2005, 14:57
Din pacate oamenii sunt ca si oile (Jiji auzi? Sincer m-au scarbit strigariile mucalitiilor de la tribuna 1 Auzi la ei B, B. S-a trezit un fraier sau 2 sa strige hop si ceilalti! "Domilor" nu sunt oltean, nu tin cu Craiova insa ei au stat 41 de ani non-stop in divizia A ! Cand ei se luptau cu Bucurestiul noi de chinuiam (fara succes sa nu picam in C). Noi ne-am trezit in A acum 3 ani strigam ca penalii B, B!
O sa scriu asta de 10000 de ori pana le intra in cap fraierilor care merg pe stadion doar sa jigneasca adversarul, indiferent de situatie: RESPECT PT ADVERSAR, FAIR-PLAY, cuvinte necunoscute pt voi!!!
Asta e , nu poate fi o lume perfecta nici chiar la Timisoara

Pt craioveni: Nu generalizati! datorita viniturilor din toata tara, incet incet Timisoara va fi inghitita de ciobani! adevaratii banateni nu sunt asa.
bafta si succes mai departe! Aveti traditie!

dany@
8th May 2005, 15:10
Forza Viola

vlad1607
8th May 2005, 15:15
dany@ is online now
incepator

Join Date: Dec 2004
Location: Timisoara BANAT(departe de romania)
Echipa favorita: Politehnica TM
Age: 28
Posts: 10

Da TM unde e ma? in uNgaria? si Romania se scrie cu r iar Tm si Banat cu T si B mare? nu ti-e rusine? :rosu: :degete: pleaca du-te in Zair dc iti e scarba de ROMANIA ..... ai si o logica de canibal pe deasupra ! RUSINE !

irriducibile_01
8th May 2005, 15:25
nu va mai agitatzi atata ! acum in loc de "paine shi circ" avem "paine shi fotbal" ! concluzia = fotbalul e divertisment , dar banii bagatzi in el l-au transformat pt. unii scop in viatza ! nu luatzi fotbalul in serios shi o sa vedetzi cat farmec are !

pompieru
8th May 2005, 15:30
A primit ce a meritat..

ce merita? divizia B? daca noi meritam B-u', ce sa zicem de Dinamo? ce merita? CL? eu cred ca merita sa plece de unde au plecat 99% din echipele care joaca in divizia A, din D.

irriducibile_01
8th May 2005, 15:38
ce merita? divizia B? daca noi meritam B-u', ce sa zicem de Dinamo? ce merita? CL? eu cred ca merita sa plece de unde au plecat 99% din echipele care joaca in divizia A, din D.
alt caine care moare de drum lung .... :evil:

vlad1607
8th May 2005, 15:42
nu nu merita CL la cum joaca ! dar stiinta merita sa ajunga in Beeee pt ceea ce se intampla acolo an de an pt dovezile nenumarate de prostie pt orgoliile stupide..pt ca de fiecare data au obiectiv eventul dar joaca de parca ar fi Avantu Prabusirea....pt ca sunt 10 mii de bisericute acolo...pt ca niciodata nu vad ca principalii vinovaiti sunt ei...si pt ca se cred"cei mai buni dintre romani"!! si pt altele...pe care nu mai are rost sa le mentionez....ADIOS!

irriducibile_01
8th May 2005, 15:46
fiecare ajunge unde ishi are locul .....

Maximus
8th May 2005, 15:47
bai suporter international, i-ai zis mamicii ca esti la internet?

vlad1607
8th May 2005, 16:05
fiecare ajunge unde ishi are locul .....
si ei ajung intr-un loc caldutz..la matineu ....meciul se termina pe la pranz..timp destul si de gratar :D acolo poate is mai priceputzi :D

irriducibile_01
8th May 2005, 16:09
sa shtii ca shi acolo tot fotbal se joaca ! asta e !

Sergio
8th May 2005, 16:20
Pai atunci sa se duca si dinamo daca tot fotbal se joaca... :evil:

vlad1607
8th May 2005, 16:21
sergio acolo suntei voi obisnuiti..apropo: Braila-Poli TM(aia adevarata) :2-0! :D

irriducibile_01
8th May 2005, 16:23
Pai atunci sa se duca si dinamo daca tot fotbal se joaca... :evil:
cand o sa fie pe unul din locurile retrogradante ! :D
asta ca sa ai parte de o gluma pe ziua de azi !

vlad1607
8th May 2005, 16:26
nu ii arde de gluma inca nu i-a trecut dupa ce au luat-o in Stefan cel MAre:D(asta ca sa fiu rau ) :D

irriducibile_01
8th May 2005, 16:27
au avut ashteptari mari de la meciul ala ... e normal sa se oftice !

Sergio
8th May 2005, 16:28
Sa stii ca nici acum nu dorm noaptea din cauza lectiei pe care ne-ati dat-o. Bravo baieti, sunteti buni! :ciocan:

vlad1607
8th May 2005, 16:32
intotdeauna mai buni ca voi ! :D

irriducibile_01
8th May 2005, 16:35
Sa stii ca nici acum nu dorm noaptea din cauza lectiei pe care ne-ati dat-o. Bravo baieti, sunteti buni! :ciocan:
vai cat sarcasm zace in tine !!!

alt.core
8th May 2005, 16:36
bla-bla-bla!!

vlad1607
8th May 2005, 16:37
mai zace ceva :frustrarea.....da stai ca asta nu zace...e pe zi ce trece mai mare :D..cu fiecare "bataie"administrata de Dinamo :D

irriducibile_01
8th May 2005, 16:38
ma , da unde zacea cinstea shi corectitudinea !
inainte de a vorbi de altzii mai bine v-atzi interesa sa vedetzi ce e cu firma aia care va tzine echipa !!!

vlad1607
8th May 2005, 16:40
ei hai ca le ceri prea multe...lasa-i sa-si revina..era pregatita toata TM pt sarbatoare totala locala si iar au pierdut..esti prea complex !

Sergio
8th May 2005, 16:41
Va inteleg frustrarea ca n-aveti ce sa ziceti dupa meciul nostru de ieri, despre care toti ziceau ca va fi blat. Asta e, Poli nu e dinamo si bine ca nu e.

irriducibile_01
8th May 2005, 16:41
pt. informatzii suplimentare recomand arhiva "Academia Catzavencu" ! ... la pg.3

Tristan
8th May 2005, 20:32
Te doare ?
Citi olteni sint la voi, stii cumva ?
Nu am dorit sa scriu offtopic dar daca tot exista unele pareri care sustin ca la noi sunt foarte multi olteni, ar fi bine totusi sa spunem lucrurilor pe nume.
Si anume: Oltenia este pe malul drept al raului Olt, deci Prepelita, Ad Ionescu (Slatina), Emil Dica(Scornicesti) sunt MUNTENI nu OLTENI. Apoi dintre jucatorii lui Netoiu doar Sava si Vrajitoarea sunt olteni. Si mai este antrenorul Sorin Cartu. In rest, eu nu mai cunosc vreun oltean in lot. Sau poate a numarat cineva mai multi :rolleyes:

vlad1607
8th May 2005, 20:37
Va inteleg frustrarea ca n-aveti ce sa ziceti dupa meciul nostru de ieri, despre care toti ziceau ca va fi blat. .
Bai acesta....lasa meciul cu ultima clasata=merituos retrogradata noi vb de meciul din Stefan cel Mare aunde iar ati &***** desi o ardeati ca ne omoratzi :happy: PENIBILILOR !!! o sa crapati de atata frustrare !

Sergio
8th May 2005, 21:03
Daca n-ai observat aici se discuta meciul Poli-Craiova, asa va nu prea ai ce cauta pe aici. Dar ca de obicei te bagi peste tot unde nu-ti fierbe oala cu chappi.

ddpurple
8th May 2005, 21:08
Ma meretzi ........,ce dreaq de treaba aveti sa va da-ti ifosele pe forum la poli-craiova?Ca de parca ma doare undeva ca la unul si la altu nu-i mai place de Timisoara...Ce dreaq ma credeti ca-i circu' de stat...meretzi ma dreaq si faceti-va harakiri :degete: :degete: ..................

vlad1607
8th May 2005, 21:11
ddpirple afla ca eu unul nu sunt din Bucuresti :) nu ma iau de tine cum ai vrea ca nu are rost...iti aduc aminte doar de noua voastra performanta in fata lui Dinamo..Sergio are mare dreptate..aici se dicuta despre altceva asa ca eu zic sa incetam.

Sergio
8th May 2005, 21:13
In sfarsit ai inteles de voie (mai putin) buna. Se pare ca nu e totul pierdut... :rolleyes:

ddpurple
8th May 2005, 21:13
Pai io de ce crezi ca m-am bagat in seama,asa de florile marului?sau din cauza ca tu si "acolitzii"discutatzi total nelasubiect?

vlad1607
8th May 2005, 21:16
omule cand ai dreptate..ai ! nu e bai da cand bati campii o sa-ti dau mereu peste nas mai ales cand e vb de DINAMO! :D

Sergio
8th May 2005, 21:20
vladut, incearca sa nu te mai certi cu toata lumea daca vrei sa traiesti mult si bine. Sau asta iti face placere? Intai respecta si apoi cere sa fii respectat. E doar un sfat, faci cum crezi.

irriducibile_01
8th May 2005, 21:23
Ma meretzi ........,ce dreaq de treaba aveti sa va da-ti ifosele pe forum la poli-craiova?Ca de parca ma doare undeva ca la unul si la altu nu-i mai place de Timisoara...Ce dreaq ma credeti ca-i circu' de stat...meretzi ma dreaq si faceti-va harakiri :degete: :degete:
vai draga domnule dar ce limbaj elevat prestatzi !!!
cat respect zace in dumneata !!!
/hello

ddpurple
8th May 2005, 21:34
Si asta te deranjeaza pe tine maestre?Cand o sa fie respect din partea voastra,atunci o sa va ung si eu cu vorbe dulci.Dar cat timp exista cate un pamflet deasta,un ciuri-buri,ca vladutz,ca be@man forever care se iau ei de poli pe toate forumurile si care nu respira oxigen daca e poli pe aproape si respira acelasi oxigen.Pt. toti astia am un cadou special: :jerk: Complexatilor!!

EDMOND_
8th May 2005, 21:38
Nu am dorit sa scriu offtopic dar daca tot exista unele pareri care sustin ca la noi sunt foarte multi olteni, ar fi bine totusi sa spunem lucrurilor pe nume.
Si anume: Oltenia este pe malul drept al raului Olt, deci Prepelita, Ad Ionescu (Slatina), Emil Dica(Scornicesti) sunt MUNTENI nu OLTENI. Apoi dintre jucatorii lui Netoiu doar Sava si Vrajitoarea sunt olteni. Si mai este antrenorul Sorin Cartu. In rest, eu nu mai cunosc vreun oltean in lot. Sau poate a numarat cineva mai multi :rolleyes:

Asta cu faptul ca cei din Slatina sunt "munteni" este poanta lunii ... :D Ia microfonul si fa un sondaj pe strada, in oras.... In direct, sa ne distram si noi....

deep purple
8th May 2005, 21:51
Tristan, tu poate ai plecat de la gluma cu Oltul si maghiarii de-l trec inot, dar in realitate cam tot judetul Olt (idem pt. Valcea) se afla in Oltenia.
Daca mergem pe ideea ta, Ceausescu era muntean.

vlad1607
8th May 2005, 21:54
vladut, incearca sa nu te mai certi cu toata lumea daca vrei sa traiesti mult si bine. Sau asta iti face placere? Intai respecta si apoi cere sa fii respectat. E doar un sfat, faci cum crezi.
am citit ce ai scris si ai dreptate in ce priveste respectul...respect...da sa am pe cine ok? cand vad aberatzii,enormitati izvorate din frustrari,complexe...nu e chiar usor sa ma abtin ....ma "Cert"doar cand e cazul....dovada a fost si faptul ca am zis si eu ca a fost "naspa"(cu astra si serea) da voi prea bateti campii de multe ori...maine poimanie si cu sTiaua e blat !

irriducibile_01
8th May 2005, 21:56
Si asta te deranjeaza pe tine maestre?Cand o sa fie respect din partea voastra,atunci o sa va ung si eu cu vorbe dulci.Dar cat timp exista cate un pamflet deasta,un ciuri-buri,ca vladutz,ca be@man forever care se iau ei de poli pe toate forumurile si care nu respira oxigen daca e poli pe aproape si respira acelasi oxigen.Pt. toti astia am un cadou special: :jerk: Complexatilor!!
vrei respect ? arata-l tu primu' , asta dak eshti mai inteligent !
dak nu , baga-te cu ei in troaca !

Tristan
8th May 2005, 22:26
Tristan, tu poate ai plecat de la gluma cu Oltul si maghiarii de-l trec inot, dar in realitate cam tot judetul Olt (idem pt. Valcea) se afla in Oltenia.
Daca mergem pe ideea ta, Ceausescu era muntean.
Asta este un stereotip cu faza ca tot judetul Olt este in Oltenia. sa stiti ca Oltenia si Muntenia existau inca de dinainte de aceasta impartire administrativa, care a inclus judetul Olt in Oltenia. Oltenia tine pana pe malul stang al Oltului. Si pentru a va demonstra aceasta nu trebuie decat sa facem apel la istorie. Cand in urma unei paci intre Imp Otoman si Imp Austro-Ungar, banatul si Oltenia au trecut sub suzeranitate austro-ungara. Adica suzeranitatea aceasta nu s-a exercitat si in stanga Oltului, cu toata ca pe malul Stang al Oltului erau orase care astazi fac parte din judetul OLT. Cu alte cuvinte Oltenia si Muntenia nu s-au nascut in epoca comunista, odata cu aceasta impartire administrativa a teritoriului. Dar trebuie sa imi cer scuze din nou, ca am postat offtopic.
cat despre sondaj chiar imi pare rau Edmond ca nu o sa mai apuci sa il faci tu la toamna de la 11. Pacat ca pica Slatina in C, ca altfel aveati derby acolo. Eu nu am afirmat ca la Slatina sau la Scornicesti oamenii nu se cosidera ca fiind olteni. Eu doar am afirmat ca adevarul geografic este altul

deep purple
8th May 2005, 22:45
E adevarat ca impartirea administrativa nu s-a facut exact. Probabil au fost si motive la mijloc, dar am specificat "cam tot" Oltul si "cam toata" toata Valcea e in Oltenia. Cum de altfel nici tot Mehedintiul nu e in Oltenia.
Adevarul e undeva la mijloc. :D
Edmund, ai fost cu mashina personala la meci?

dragosblue
9th May 2005, 05:27
Nu am dorit sa scriu offtopic dar daca tot exista unele pareri care sustin ca la noi sunt foarte multi olteni, ar fi bine totusi sa spunem lucrurilor pe nume.
Si anume: Oltenia este pe malul drept al raului Olt, deci Prepelita, Ad Ionescu (Slatina), Emil Dica(Scornicesti) sunt MUNTENI nu OLTENI. Apoi dintre jucatorii lui Netoiu doar Sava si Vrajitoarea sunt olteni. Si mai este antrenorul Sorin Cartu. In rest, eu nu mai cunosc vreun oltean in lot. Sau poate a numarat cineva mai multi :rolleyes:
Hai ca esti tare ! Slatinenii sint munteni, Slatina e pe Olt, iar Oltul delimiteaza Oltenia de Muntenia !
BRAVA la tine !!!

Irimescu de unde este ?

bogho
9th May 2005, 09:39
Si acum legat de meci.
Cred ca Poli nu a vrut sa castige. Au avut cateva ocazii pe care in mod normal ar fi trebuind sa le transforme in gol. Impresia e ca Poli a dat gol cand a vrut.

Legat de scandarile cu B-ul. Doar cateva persoane de la tribuna 1, din sectorul de langa galeria noastra a scandat asa ceva. Si nu ei au inceput ci de la noi, cei din Ultras si Sezione au inceput sa strige "Aveti echipa de imprumut / Poli a voastra nu mai e demult". Pacat ca cei din Ultras si Sezione inteleg ca sustinerea echipei inseamna injuraraturi adresate catre oricie, adversari, spectatori, jucatorii proprii, Steaua, Dinamo, Rapid, Netoiu, Staicu, Badea, etc...
Nimeni din cei prezenti la Timisoara nu cred ca il mai vor pe Netoiu, Staicu, dar asta nu inseamna ca tre' sa injuram in loc sa sustinem echipa.

Tristan
9th May 2005, 10:35
Hai ca esti tare ! Slatinenii sint munteni, Slatina e pe Olt, iar Oltul delimiteaza Oltenia de Muntenia !
BRAVA la tine !!!

Irimescu de unde este ?
Hai sa punem capat acestui subiect. Slatina e in stanga Oltului si chiar daca slatinenii se considera Olteni daca intrebi orice profesor de geografie o sa iti zica in ce fel sta treaba cu delimitarile. Dar s-a creat acest strereotip si asta e, mergem inainte cu el, indiferent ca are baze reale sau nu.
Oricum sa stii ca Ionescu si Prepelita s-au format la noi ca jucatori, indiferent de unde ar fi. Si nu e cazul sa ne vorbiti de jucatorii vostri, pentru ca si noi am avut in ultimii ani destui cu care sa ne mandrim: Coman, Dica, Nastase, Mutu, Neaga, Barbu.
Si legat de cei ce sunt cu adevarat olteni in lotul nostru (da, e si Irimescu /hello )
Cartu a fost considerat la voi un antrenor prea slab si de asta a plecat, nu?
Iar Sava in 2002 cand a plecat Netoiu cu jucatorii la Dinamo a ramas la Craiova pentru suporterii de acolo. Iar apoi tot voi l-ati facut sa plece, facandu-l alcoolic si faze, s-a si batut in vestiar cu Badea. Eu o sa ma opresc aici pentru ca subiectul thread-ului nu este acesta. Dar daca vrei sa continuam altundeva, cu cea mai mare placere.
P.S. : ce ar fi sa mergem si noi pe forumul Stelei sau al lui Rapid si sa ne laudam cu Dica, Neaga si Coman. Pentru ei nu e nici o indoiala: cu totii nascuti la Pitesti, crescuti si formati la FC Arges.

EDMOND_
9th May 2005, 11:14
Tristan, sa iti explic ceva : ai probleme cu intelegerea , sunt lucruri despre care nu trebuie sa vorbesti ..alea la care nu te pricepi. Eu sunt nascut in Slatina, am trait acolo pana la 14 ani .... am prieteni acolo... e prima oara cand auzim ca suntem "munteni".... oricum , o sa fie prilej de distractie la prima intalnire, cand am sa le povestesc...

Cat priveste divizia B , lasa pe altii sa vorbeasca..esti mult mai obisnuit cu ora si aerul respectiv...

claudio25ro
9th May 2005, 14:22
Adevarul e ca la ora asta...clasamentul spune tot... "U"Craiova sunte-ti PENIBILI !!!

Tristan
9th May 2005, 16:48
Tristan, sa iti explic ceva : ai probleme cu intelegerea , sunt lucruri despre care nu trebuie sa vorbesti ..alea la care nu te pricepi. Eu sunt nascut in Slatina, am trait acolo pana la 14 ani .... am prieteni acolo... e prima oara cand auzim ca suntem "munteni".... oricum , o sa fie prilej de distractie la prima intalnire, cand am sa le povestesc...

Cat priveste divizia B , lasa pe altii sa vorbeasca..esti mult mai obisnuit cu ora si aerul respectiv...
edmond am zis ca discutam altundeva despre acest subiect. daca tu pana la 14 ani ai trait acolo si nu ti-a spus vreun profesor de geografie ca acolo e Muntenia in fine, cum zici tu. Indiferent de ce ziceti voi ca sunteti. goegrafia e una EDMOND.

MariusTM
9th May 2005, 16:56
Meci de ... BLAT - solist. :rosu:

HEIL POLI IASI
MARE DREPTATE AI!!CEL MAI MARE BLAT A FOST ASTA!!Chiar nu sti ca POLI TIMISOARA nu face blaturi??Acum cred ca ai bagat la cap!!!!Si sa nu mai spui asemenea prostii niciodata!!! :rosu:

EDMOND_
9th May 2005, 17:22
edmond am zis ca discutam altundeva despre acest subiect. daca tu pana la 14 ani ai trait acolo si nu ti-a spus vreun profesor de geografie ca acolo e Muntenia in fine, cum zici tu. Indiferent de ce ziceti voi ca sunteti. goegrafia e una EDMOND.

A naibii Muntenia asta..cum se opreste ea chiar la Slatina... :D
Tristan, profesorii mei probabil au fost slabi si nu erau la curent cu ultimile descoperiri.... Dar am rugat prietenii din Slatina sa faca un sondaj si cred ca trebuie sa imi cer scuze..Asa este...98% din locuitorii orasului Slatina s-au declarat "munteni" ...31% chiar au hotarat sa poarte in urmatoarea saptamana un tricou pe care sa scrie " Sunt mandru ca sunt muntean" ...
26% vor face o petitie catre primarie pentru schimbarea numelui judetului , iar 11% nu vor sa mai circule cu masina din cauza numarului care nu indica
foarte clar apartenenta ..in fine , 7% doresc schimbarea numelui raului Olt.

Iti multumesc foarte mult ca m-ai ajutat sa descoper aceste lucruri...

Maximus
9th May 2005, 17:25
Adevarul e ca la ora asta...clasamentul spune tot... "U"Craiova sunte-ti PENIBILI !!!

Bravo constantene, mai bune pui mina pe-o carte decit sa emiti judecati de valoare! "Es-ti" penibil :no:

Tristan
9th May 2005, 17:34
A naibii Muntenia asta..cum se opreste ea chiar la Slatina... :D
Tristan, profesorii mei probabil au fost slabi si nu erau la curent cu ultimile descoperiri.... Dar am rugat prietenii din Slatina sa faca un sondaj si cred ca trebuie sa imi cer scuze..Asa este...98% din locuitorii orasului Slatina s-au declarat "munteni" ...31% chiar au hotarat sa poarte in urmatoarea saptamana un tricou pe care sa scrie " Sunt mandru ca sunt muntean" ...
26% vor face o petitie catre primarie pentru schimbarea numelui judetului , iar 11% nu vor sa mai circule cu masina din cauza numarului care nu indica
foarte clar apartenenta ..in fine , 7% doresc schimbarea numelui raului Olt.

Iti multumesc foarte mult ca m-ai ajutat sa descoper aceste lucruri...

EDMOND asculta-ma mai. Speram sa intelegi. ce e asa de greu? Locuitorii din Slatina se considera olteni. Noi la Draganesti _olt ne consideram Olteni. Vrei sa iti mai zic? Iti mai zic? La Scornicesti tot asa. Insa ceea ce nu intelegi tu e ca ADEVARUL GEOGRAFIC :mda: este altul :ok:

EDMOND_
9th May 2005, 18:05
Edmund, ai fost cu mashina personala la meci?

Normal...dar de data asta mi-am luat masuri de precautie... :ok:

irriducibile_01
9th May 2005, 18:08
EDMOND asculta-ma mai. Speram sa intelegi. ce e asa de greu? Locuitorii din Slatina se considera olteni. Noi la Draganesti _olt ne consideram Olteni. Vrei sa iti mai zic? Iti mai zic? La Scornicesti tot asa. Insa ceea ce nu intelegi tu e ca ADEVARUL GEOGRAFIC :mda: este altul :ok:
adevarul geografic sau adevarul tau ?

GoPens
9th May 2005, 18:13
ai o pisica. te hotarasti ca de azi nu mai vrei sa fie pisica ci carburator de elicopter. deci ii spui oricui vrea sa te asculte (sau nu) ca nu-i pisica ci carburator de elicopter.

dar vai, restului planetei i se rupe la o latime de Olt in fata si-i zice in continuare pisica.
miau.

irriducibile_01
9th May 2005, 18:15
lucrurile nu sunt ceea ce par a fi !!!

Vietnam
9th May 2005, 18:33
Bai e clar daca voi in loc sa povestiti despre meci va certati unde este Oltenia si unde este Muntenia sunteti tari. De fapt ati rezumat totul ..: "Ce mama naibii sa discutam despre meci? Poli a fost mai buna noi ne ducem frumusel in B!" Nu mai este nimic de discutat ... a ba da... Muntenia se sfarseste in raul OLT ... cam pe la jumatea din sfertul de pe malul vestic. Oltenii de pe malul estic al raului au ramas acolo cand s-au umflat apele si nu au mai reusit sa treaca inapoi in Oltenia. Abia dupa constuirea podului de peste OLT au reusit sa se intoarca dar nu toti ..ca deja unii se insurasera cu muntence... Acceptati explicatia sau nu? :D

irriducibile_01
9th May 2005, 18:44
da , asta e cea mai plauzibila de pana acum ...

Tristan
9th May 2005, 18:46
Sa vedeti ca daca e pisica nu e carburator. :rosu: Atasez o harta cu muntenia pentru a putea observa toata lumea ca de fapt este adevarul geografic si nu adevarul meu. Cat despre remarcile tale EDMOND, mai ales ca acum auzi pentru prima data, asta e

EDMOND_
9th May 2005, 18:54
Pai poate harta este facuta de austro- ungari.....in timpul imperiului...
Daca vrei sa stii, eu credeam ca si Craiova a facut parte tot din Muntenia...
Credeam ca au fost doar trei Tari Romanesti..... vad acum ca si noi am fost o tara ... probabil de aici ni se trage....fir-ar sa fie... Cred ca este mai aproape de adevar varianta lui Vietnam... :drak:

irriducibile_01
9th May 2005, 18:55
vad ca tu nu vrei sa pricepi nimik Tristane !
sau te simtzi in pielea lui ribentrop shi molotov !
tu nu-ntzelegi ca trasarea unor linii geografice de catre mai marii zilei n-are nimik in comun cu ceea ce simt oamenii ca sunt ?????????

Tristan
9th May 2005, 19:08
vad ca tu nu vrei sa pricepi nimik Tristane !
sau te simtzi in pielea lui ribentrop shi molotov !
tu nu-ntzelegi ca trasarea unor linii geografice de catre mai marii zilei n-are nimik in comun cu ceea ce simt oamenii ca sunt ?????????
Eu doar am vrut sa va demonstrez ca strict geografic am avut dreptate. Atat. Mai marii zilei, asta am spus si eu ca le-au trasat artificial cand s-au configurat judetele. Nu am tendinte de federalizare, sa stii. Daca la Slatina se simt olteni nu am nimic. Dar ideea e ca geografic se inseala. Atat. In rest comparatia cu Ribentrop si Molotov este deplasata. :mda:

irriducibile_01
9th May 2005, 19:11
dupa ce k nu-ntzelegi mai eshti shi incoerent !
pai nu vezi ca te contrazici !!!
geografia e facuta de indivizi ca cei doi pe care i-am mentzionat !
atunci care mai este adevarul geografic ????

Tristan
9th May 2005, 19:19
dupa ce k nu-ntzelegi mai eshti shi incoerent !
pai nu vezi ca te contrazici !!!
geografia e facuta de indivizi ca cei doi pe care i-am mentzionat !
atunci care mai este adevarul geografic ????
Geografia artificiala este facuta de asemenea persoane ca cei 2. Insa Oltul este o granita naturala. Si eu stiu la fel ca tine ca am fost Tara Romaneasca in trecut, dar aceste 2 regiuni au existat de mult, asta am spus. Dar daca tu ai inteles altceva, ma rog. Nu am vrut sa se inteleaga altceva sau poate mai mult decat ceea ce trebuie.

irriducibile_01
9th May 2005, 19:22
tu chiar eshti culmea omule ! vrei sa-tzi dau dreptate numai ca sa te bucuri ?
hai ca eshti obositor deja !!! aici discutam despre fotbal , nu despre geografie !
shi intzelege odata ca oamenii sunt ceea ce vor ei sa fie , nu ceea ce sustzin anumitzi cercetatori !!!

Tristan
9th May 2005, 19:32
tu chiar eshti culmea omule ! vrei sa-tzi dau dreptate numai ca sa te bucuri ?
hai ca eshti obositor deja !!! aici discutam despre fotbal , nu despre geografie !
shi intzelege odata ca oamenii sunt ceea ce vor ei sa fie , nu ceea ce sustzin anumitzi cercetatori !!!
Lasa ca am motiv de bucurie. Argesul aproape a scapat. In rest nu mai conteaza. Daca imi dai dreptate sau nu e treaba ta. Nu ma bucur de asta la fel cum nu ma intristez ca ma contrazici

irriducibile_01
9th May 2005, 19:43
atunci de ce tot incerci sa ne convingi de ceva ce nu ne intereseaza ?

Tristan
9th May 2005, 19:46
atunci de ce tot incerci sa ne convingi de ceva ce nu ne intereseaza ?
Ca a intrebat un suporter al Craiovei cati Olteni avem in lot

irriducibile_01
9th May 2005, 19:50
pai vezi , era vorba de oameni shi nu de granitze shi rauri !

deep purple
10th May 2005, 01:38
ai o pisica. te hotarasti ca de azi nu mai vrei sa fie pisica ci carburator de elicopter.

Tu compari pisica dupa silul vechi. Vezi ca azi e pompa de injectie. :D