PDA

View Full Version : Etapa 25: CFR Cluj - Poli Iasi



ADelPiero
5th May 2005, 01:31
Sambata, 7 mai 2005: CFR Cluj - Poli Iasi, ora 17:00, netelevizat
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

dan-dan
5th May 2005, 01:41
Ce poll si ce topic !!!! :ciocan:
Binenteles ca 2 solist.
Pentru un prim motiv: cfr Cluj alaturi de bisnita (sorry bistrita) echipele CAPRA din acest campionat. :rosu:
Si un al II-lea motiv: SUNT IESEAN si am incredere in trupa lui Popa! /hello /hello /hello

HEIL POLI IASI
MIT GOTT UND POLI IASI /hello

DD-Viola
5th May 2005, 02:06
...meci greu pentru ambele echipe ,cred insa ca CFR-ul va castiga , Haida Cluju' !

arfel
5th May 2005, 08:07
Meci de 2 solist si nimic mai mult

fia
5th May 2005, 09:48
Iasul deocamdata sta bine... Deci nu e o mare pierdere daca pierde... Eu cred ca sunt salvati... Cred ca o sa fie un meci frumos pacat ca nu e televizat.

arfel
5th May 2005, 09:59
Sper din tot sufletu sa castige CFR :D


te oftici :drak: :rosu: ....ca nu o putut sa faca nica steaua in fata iasului? :yeah: :happy

GeKuRA
5th May 2005, 10:48
Clujul nu poate sa mai stea in aparare cum a facut-o in tur cu Poli ... doar joaca acasa ... asa ca probabil se vor deschide si Iasul va reusi sa miste cate ceva ...
vom lua cel putin 1 punct..:ok: Iasul e in crestere de forma ... chiar si Baldovin a inceput sa joace mai bine... :ok: :D

Rechinul Ucigas
5th May 2005, 11:11
1- 3 Poli Iasi Si Gata Sacapa De Grijile Retrogradarii!

bazz
5th May 2005, 11:26
Meci greu!Clujul nu-si poate permite alti pasi gresiti acasa!Sper insa ca Poli sa faca un joc bun si sa aduca macar un punct daca nu chiar pe toate :P
aleee poli aleee aleee! /hello /hello /hello /hello /hello

Angelina Jolie
5th May 2005, 12:21
Ce poll si ce topic !!!! :ciocan:
Binenteles ca 2 solist.
Pentru un prim motiv: cfr Cluj alaturi de bisnita (sorry bistrita) echipele CAPRA din acest campionat. :rosu:
Si un al II-lea motiv: SUNT IESEAN si am incredere in trupa lui Popa!
Dan dan dan dan dane meciul asta il pierdeti. si iar o sa isi smulga Popa parul din cap.
HAI CFR!!!

be@
5th May 2005, 12:32
Sper sa nu l-i se urce egalul asta cu steaua la cap baietilor,fiindca mai avem nevoie de puncte!
Am incredere in Poli ca scoate un rezultat bun!

Sado
5th May 2005, 13:07
Va fi un merci foarte greu la Cluj.Dar sper sa venim cu 6 p de acolo.

radcom
5th May 2005, 13:18
Cu cateva asalturi ale intregii echipe ieshene inspre poarta CFR-ului(gen celor din meciul cu Faru), putem inscrie shi chiar cashtiga. :ok: Sper sa nu mai avem ghinionul din meciul tur cand am ratat ocazii importante. :mda: Nici un egal nu ne-ar strica dar parca mai bine ne-ar sta peste CFR, in clasament... :yeah:
BAFTA POLI !!! :happy

Andrey_Andry
5th May 2005, 13:29
Castiga Iasul cu 1-0 sau 2-1

stiti daca se pun la dispozitie autocare pt. deplsare sau asa ceva ?

King of Hell
5th May 2005, 13:31
...meci greu pentru ambele echipe ,cred insa ca CFR-ul va castiga , Haida Cluju' !

Ma da taci odata ca ma stresezi! :degete: :degete: :degete: :mda:

In alta ordine de idei..cel mai sigur 2 solist al etapei.
Sa vina Iasu', sa vina Iasu', sa bage cfru'n B!!!
Sa vina Iasu', sa vina Iasu', sa bage cfru'n B!!! :ok: /hello

nepotu iasi
5th May 2005, 13:36
ce sa castige Clujul nu castiga nimic!! poli castiga si gata .

DanielAndrei
5th May 2005, 13:36
meci de X2 , si daca stau sa ma gandesc mai bine, batem cu 1-0. Anu' trecut cand au venit la noi, nu au jucat NIMIC si de atunci am prins boala pe taranu' de Anca (mesaj pt suporterii U Cluj : trebuia sa-i dati mai tare :D :drak: :ciocan: )

Andrey_Andry
5th May 2005, 13:39
stiti ceva de deplasare ?

Darkslowstar
5th May 2005, 13:50
Forza ardelenii! Forza CFR.

PS Dan-Dan, ia te uita cine s-a gasit sa vb de stat capra. Voi cu Dinamo si Argesul (citeste si tu ce s-a scris in presa) ce ati facut? Noi ne asumam blaturile pe care l-eam facut (in trecut, cu Bistrita reciprocitate, cu Rapidul si Dinamo in 2000, etc.), voi de ce nu puteti sa faceti la fel? Fara suparare.

radcom
5th May 2005, 13:56
Reciprocitatzile astea sunt o arma cu 2 taishuri.Ce va face Brasovul la anu'???...
...tot fara suparare...

Darkslowstar
5th May 2005, 14:14
Noi am renuntat la reciprocitati de la momentul 0. Se vede cel mai bine in meciurile cu Gloria, care ne-a luat 6 puncte anul acesta.

La anul probabil ne vom lupta cu Pinalty pt. promovare.

dan-dan
5th May 2005, 14:15
Forza ardelenii! Forza CFR.

PS Dan-Dan, ia te uita cine s-a gasit sa vb de stat capra. Voi cu Dinamo si Argesul (citeste si tu ce s-a scris in presa) ce ati facut? Noi ne asumam blaturile pe care l-eam facut (in trecut, cu Bistrita reciprocitate, cu Rapidul si Dinamo in 2000, etc.), voi de ce nu puteti sa faceti la fel? Fara suparare.

Nu am vazut nici unul din meciurile de care ai pomenit. Asa ca nu ma pot pronunta. :ok:

Esti brasovean si-ti inteleg atitudinea , si de aia nu esti total FAIR-PLAY. :ok:

King of Hell
5th May 2005, 14:27
Noi am renuntat la reciprocitati de la momentul 0. Se vede cel mai bine in meciurile cu Gloria, care ne-a luat 6 puncte anul acesta.

La anul probabil ne vom lupta cu Pinalty pt. promovare.

Slabe sanse ma..o sa fiti in B2 ca sa nu va deranjeze nime..sa promovati sigur..

Virus
5th May 2005, 15:41
Ma... eu va las aici pe forum sa va amagiti singuri cu tot felul de rezultate posibile. Eu o sa fiu in Gruia sa asist la victoria CFR-ului!

"PI IEI, PI IEI, PI IEI PI MUMA LOR!"

Angelina Jolie
5th May 2005, 16:21
Dan dan dan dan dan dan dan dane esti obositor cu fair playul tau. Si btw frumoasa scuza ti-ai gasit. Cica n-a vazut meciurile si nu se poate pronunta. Mai bine uita-te in curtea voastra inainte sa acuzi pe altii de zootehnisme.
ARDEALUL IN A SI MOLDOVA IN Beeeeee!!!
PS: mui ma mui!!! Cica asa strigau cultivatii ieseni catre suporterii CFR-isti prezenti la meciul tur!

dan-dan
5th May 2005, 17:12
Dan dan dan dan dan dan dan dane esti obositor cu fair playul tau. Si btw frumoasa scuza ti-ai gasit. Cica n-a vazut meciurile si nu se poate pronunta. Mai bine uita-te in curtea voastra inainte sa acuzi pe altii de zootehnisme.
ARDEALUL IN A SI MOLDOVA IN Beeeeee!!!
PS: mui ma mui!!! Cica asa strigau cultivatii ieseni catre suporterii CFR-isti prezenti la meciul tur!


Mai urmas a lui funar, NU SUNT IN TARA, asa ca NU POT sa ma pronunt asupra acelor meciuri. Ce vrei TU ? sa fiu de acord cu tine DOAR ca asa vrea "muschiul" tau ( a se citi creierasul tau) ??? :headbang:
Apropo de ce strigau "cultivatii": e ceva GENERAL, acest fenomen de "fa'fa-n culo "(sau cum s-o scrie). Asa ca rupeti degetul ala cu care acuzi si bagati-l .... unde vrei TU! :jerk:

HEIL POLI IASI

MIT GOTT UND POLI IASI

Catalanul
5th May 2005, 17:20
CFR are nevoie de aceasta victorie ca de aer :) si sper sa obtina toate cele 3 puncte :ok: iasului ii urez succes in continuare, desi cred ca deja nu mai aveti nevoie de el, sunteti ca si salvati :)

King of Hell
5th May 2005, 17:35
Ma oare de ce nu ma mira ca toti polistii tin cu cfr? Hm...tre sa fie un motiv..imi dau io seama minteni..

ce_bine_e
5th May 2005, 17:38
meci de x2...parerea mea :yeah:

Andrey_Andry
5th May 2005, 17:42
meci de x2...parerea mea :yeah:
Si cik esti din iasi./..

GeKuRA
5th May 2005, 18:16
PS: mui ma mui!!! Cica asa strigau cultivatii ieseni catre suporterii CFR-isti prezenti la meciul tur!

de fapt mui uai mui!!! asa se striga in Moldova .. la voi probabil ca se striga "****" ...
... valy ... nu generaliza ... probabil ca asa ati fi strigat si voi cand vedeti ca o echipa nu joaca nimica si scoate totusi 1 punct. :no:


Poate se intampla vreo minune si vin la Cluj :ok:... ma mai astepti la Gara ??!! de fapt probabil ca o sa vin cu masina...

Catalanul
5th May 2005, 18:24
Ma oare de ce nu ma mira ca toti polistii tin cu cfr? Hm...tre sa fie un motiv..imi dau io seama minteni..zi-mi si mie unde am zis ca tin cu CFR ? in acest meci ''favoritii'' mei sunt clujenii :) prefer de 1000 de ori sa ramana in A o echipa din Ardeal decat una din Moldova :) mi-e indiferent daca e CFR Cluj, Apulum sau Brasov... din pacate toate aceste echipe sunt in pericol de retrogradare (mai ales ultimele 2 :headbang: )

Axaphat, sincer acum, sa stii ca mi-e mult mai simpatica U Cluj (chiar daca e acolo unde e :() decat CFR, insa asta nu inseamna ca vreau ca celalata reprezentanta a Clujului sa pice in B... peste un an doi as vrea sa vad ambele reprezentante ale clujului in A, ar fi foarte frumos /hello

dan-dan
5th May 2005, 18:40
...prefer de 1000 de ori sa ramana in A o echipa din Ardeal decat una din Moldova ...


Mai copile ce "puii" mei ai cu echipele din Moldova???? :rosu:

Ai o problema de buna-crestere sau buna-dezvoltare-intelectuala ???? :ciocan:

Vezi ca il contactez pe DJ Syto si poate intri si tu si babacii tai in folclorul spaniol! :jerk:

HEIL POLI IASI
MIT GOTT UND POLI IASI

Catalanul
5th May 2005, 18:50
n-am nimic cu ele, doar mi-am spus punctul de vedere... asa cum tu preferi sa ramana in A Bacaul, Otelul si Poli Iasi asa sper si eu ca in Divizia A sa se mentina cat mai multe echipe din Ardeal :) dintre echipele moldovene mentionate mai sus, culmea, cea mai draga-mi este chiar Poli Iasi ;) insa intotdeauna am sa incurajez echipele ardelene intr-un meci cu voi, deh am o slabiciune pentru ele, doar in acea reguine a tarii am rude... asta nu inseamna ca urasc echipele moldovene, e meritul lor ca au ajuns in prima divizie romaneasca :)

si te rog eu frumos, nu ma pune in aceeasi oala cu dj syto... si eu am aceleasi ''sentimente'' pentru el ca si ale tale :mda:

Darkslowstar
5th May 2005, 19:05
Mai urmas a lui funar, NU SUNT IN TARA, asa ca NU POT sa ma pronunt asupra acelor meciuri. Ce vrei TU ? sa fiu de acord cu tine DOAR ca asa vrea "muschiul" tau ( a se citi creierasul tau) ??? :headbang:
Apropo de ce strigau "cultivatii": e ceva GENERAL, acest fenomen de "fa'fa-n culo "(sau cum s-o scrie). Asa ca rupeti degetul ala cu care acuzi si bagati-l .... unde vrei TU! :jerk:



Nu am vazut nici unul din meciurile de care ai pomenit. Asa ca nu ma pot pronunta. :ok:
Esti brasovean si-ti inteleg atitudinea , si de aia nu esti total FAIR-PLAY. :ok:

Noi suntem in tara si am vazut si noi (unii cel putin) cum Iasul s-a aplecat in meciurile mai sus amintite. In rest n-am nimic cu voi, ati aratat in retur ca stiti sa jucati fotbal, cand vreti.
Te rog arata-mi si mie unde am dat dovada de lipsa de fair play?

arfel
5th May 2005, 19:11
sunteti exact ca oltenii....o sa se vada sambata cine e cea mai tare...am vazut unu ca a spup ca cfr are mai multa nevoie de pct decat noi..ca cica noi suntem salvati de la retrogradare...daca ei sunt deasupra noastra in clasament cum adica ei sunt mai aproape retrogradati decat noi?

ce_bine_e
5th May 2005, 19:18
Si cik esti din iasi./..
ce dreq insinuezi acolo? :no:

roxana_cj
5th May 2005, 19:22
CFR e favorita in acest meci! Cel putin asta e parerea mea!
Oricum cei mai buni sa castige! :)

dan-dan
5th May 2005, 19:23
Noi suntem in tara si am vazut si noi (unii cel putin) cum Iasul s-a aplecat in meciurile mai sus amintite. In rest n-am nimic cu voi, ati aratat in retur ca stiti sa jucati fotbal, cand vreti.
Te rog arata-mi si mie unde am dat dovada de lipsa de fair play?


Nici nu am spus "dovada de lipsa de fair play" ci doar: "Esti brasovean si-ti inteleg atitudinea , si de aia nu esti total FAIR-PLAY"! :ok:

E o mica diferenta. :confused:
Si am spus ca INTELEG ca esti partinitor cu FC Brasov, pe un topic dedicat altui meci CFR Cj - POLI IASI
:ok:

King of Hell
5th May 2005, 20:46
Ma io nu va inteleg pe astia...is ardelean...hai Ardealu'...poi ma daca esti ardelean o sa vrei sa pice restul din Ardeal ca sa fi tu mai tare...ce treaba ai ma cu moldovenii ca aici e rivalitatea locala...

Darkslowstar
5th May 2005, 20:46
Pai din pacate n-am ce face dan-dan, e normal sa fiu subiectiv (si OT :D) in ceea ce priveste echipa mea de suflet. Incerc totusi sa fiu cat de cat obiectiv. Scuzele mele daca nu reusesc prea bine.

ce_bine_e
5th May 2005, 21:26
bah, ce ma enervatzi!...mai catalane, pe mine "nu ma doare" de bacau sau otzelu, doar de POLI IASI(stiu ca nu vb cu mine)...si pt. Darkslowstar, u ai o parere proasta despre noi de cand te stiu, oare dc cu cei de la faru am putut vb civilizat si cu voi nu, poate ca sunetzi din ardealul vostru iubit(pt. unii, daca tot atata ura pt moldoveni)...exceptie fac catalaul, roxana_cj, adelpiro, etc

roxana_cj
5th May 2005, 21:29
Bai eu n-am nimic cu moldovenii! Mai mult ma distrez copios cand ii aud vorbind!
Si... cine vine la CJ? Poate ne vedem la o :bere: ! :D

ce_bine_e
5th May 2005, 21:41
as veni, dar nu pot....prieteni stiu dc:D

arfel
5th May 2005, 21:46
presimt ca o sa fie egal

TZEFERU
5th May 2005, 21:54
CFR va cistiga printr-o "palitura de osinda" fructificata de Jula. Good enough?

pashpa
5th May 2005, 21:59
Aici gresesti.Poate vor avea o "palitura de osinda" cum iti place tie sa spui, dar asta se va intampla in min 88 can tabela va arata 0-1.Asa ca..............

arfel
5th May 2005, 22:02
CFR va cistiga printr-o "palitura de osinda" fructificata de Jula. Good enough?


asa spun aia de peste prut asa ca :rosu: esti varza :degete:

ce_bine_e
5th May 2005, 22:07
dea...pacat ca meciu e netelevizat

Angelina Jolie
5th May 2005, 22:27
Darkslowstar, u ai o parere proasta despre noi de cand te stiu, oare dc cu cei de la faru am putut vb civilizat si cu voi nu, poate ca sunetzi din ardealul vostru iubit(pt. unii, daca tot atata ura pt moldoveni)...exceptie fac catalaul, roxana_cj, adelpiro, etc
FORZA ARDEALUL ALE ALE ALE!!!

Mai urmas a lui funar, NU SUNT IN TARA, asa ca NU POT sa ma pronunt asupra acelor meciuri. Ce vrei TU ? sa fiu de acord cu tine DOAR ca asa vrea "muschiul" tau ( a se citi creierasul tau) ???
Pai mai dan dan dan dan dane atunci fi atent aici:
1 La locatia ta scrie Iasi. Sa inteleg ca Iasiul nu e in Romania? Asa credeam si eu dar asteptam confirmarea. :happy :happy
2. Daca nu esti in tara cum iti permiti sa faci niste afirmatii despre ceva ce nu cunosti? Mi se pare ca nu esti FAIR PLAY. :happy :happy
3. HUO DAN DAN DAN DAN DAN DAN DANE pentru jignirile adresate CFR-ului fara a cunoaste realitatea.

Mai copile ce "puii" mei ai cu echipele din Moldova????
N-am nimic, as vrea doar sa pice.

Ma io nu va inteleg pe astia...is ardelean...hai Ardealu'...poi ma daca esti ardelean o sa vrei sa pice restul din Ardeal ca sa fi tu mai tare...ce treaba ai ma cu moldovenii ca aici e rivalitatea locala...
Nu-i chiar asa. Poate vrei sa mergi in deplasari cu masina si atunci te gandesti si la buzunar. Si in plus de asta prefer sa vizitez Alba-Iulia de 1000 de ori mai mult decat Iasiul sau Bacaul.

sunteti exact ca oltenii
Zaaaau? Gandesti-ti bini bre ca nu-i chiar asa.

RA']de fapt mui uai mui!!! asa se striga in Moldova .. la voi probabil ca se striga "****" ...
... valy ... nu generaliza ... probabil ca asa ati fi strigat si voi cand vedeti ca o echipa nu joaca nimica si scoate totusi 1 punct.

Poate se intampla vreo minune si vin la Cluj ... ma mai astepti la Gara ??!! de fapt probabil ca o sa vin cu masina...

Eu nu as striga asa ceva. Mai degraba mi-as apostrofa favoritii ca nu au fost in stare sa bata o echipa care nu a jucat nimic.
La gara Axaphat zicea ca te asteapta nu eu. Eventual bem o bere sa vezi ca ardelenii is cei mai de treaba oameni de pe la noi.

as veni, dar nu pot....prieteni stiu dc
Ca nu te lasa tati?

HAI CFR!!! LUPTAM!!!

dragosblue
5th May 2005, 22:30
Meci dificil pentru ambele formatii, pronostic 1x.


asa spun aia de peste prut asa ca :rosu: esti varza :degete:

Pai si aia de peste Prut nu sint tot moldoveni ?

GeKuRA
5th May 2005, 22:31
Bai eu n-am nimic cu moldovenii! Mai mult ma distrez copios cand ii aud vorbind!
Si... cine vine la CJ? Poate ne vedem la o :bere: ! :D

Hai ca vin eu ... sa ne distram oleaca de vorba mea ... bem si o bere ... si iar ne distram ... mergem la meci ... distractzie ... poate esti si tu singura acasa seara :cool: si mai multa distractie :ok:

GeKuRA
5th May 2005, 22:38
FORZA ARDEALUL ALE ALE ALE!!! :ok:

Eu nu as striga asa ceva. Mai degraba mi-as apostrofa favoritii ca nu au fost in stare sa bata o echipa care nu a jucat nimic.

... noi tinem cu echipa noastra si la bine si la rau ... :ok: daca as incepe sa-i huidui ce suporter as mai fi ??!!


La gara Axaphat zicea ca te asteapta nu eu. Eventual bem o bere sa vezi ca ardelenii is cei mai de treaba oameni de pe la noi.


Si adica tu de ce nu m-ai astepta ??!!?! :D:D:D
las' ca va anunt daca vin ... poate ma asteapta Roxana_cj :ok:

be@
5th May 2005, 22:48
Valy,din fericire pentru noi,din pacate pentru tine,nici o echipa din Moldova nu va pica in B! :yeah:
Ai sa vezi! Vor retrograda Nestiinta, Apulum si Brasov.

GeKuRA
5th May 2005, 23:38
de-ar fi numai echipe din Ardeal , Moldova, Banat, Dobrogea, Oltenia in A ... fara Bucuresti ...ar fi "ghini" ?? :ok: :ok:

GeKuRA
6th May 2005, 00:15
"De acum depinde enorm cine va pastra mai multe si, mai ales, rezultatele din meciurile directe. Partide ca Poli Iasi - FC Brasov, Apulum - FC Arges, CFR Cluj - FC Brasov, Poli Iasi - Gloria sau FCM Bacau - Poli Iasi, ca sa dam doar cateva exemple, sunt "meciuri de sase puncte" care pot rasturna in numai 90 de minute o situatie ce pare fara iesire."
- iaca ce se scrie pe OLS ... nu vi se pare ca apare cam des Poli Iasi ?? chiar credeti ca daca lupta pt. retrogradare se da in ultima etapa cu Gloria ... pleaca Gloria cu vre-un punct din Copou ??!! daca pleaca, jucatorii pleaca si fara maini, picioare ... si la anu' sigur va retrograda Gloria ca n-o sa mai aiba jucatori :D:D

Angelina Jolie
6th May 2005, 01:00
RA']... noi tinem cu echipa noastra si la bine si la rau ... :ok: daca as incepe sa-i huidui ce suporter as mai fi ??!!

Si adica tu de ce nu m-ai astepta ??!!?! :D:D:D
las' ca va anunt daca vin ... poate ma asteapta Roxana_cj :ok:
Nu sa ii huidui. Ideea era ca as fi mai suparat pe jucatorii echipei mele decat pe adversarii care au venit si si-au facut treaba.

GeKuRA
6th May 2005, 01:13
FORZA POLI !!! /OLE/ /OLE/
CFR CLUJ .. ne vedem si la anu in A !! :ok: :ok: :ok:

radcom
6th May 2005, 11:25
Ne trebuie cel putzin 1 punct, shi sunt sigur ca il vom lua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ok:
FORZA MOLDOVENI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nepotu iasi
6th May 2005, 11:59
da gelu (gek()ra) cred ca am sa vin si eu din spania sa ma intalnesc cu Roxana.cj. Ce zici cheloo ce facem cu astia de la clujul, eu zic ca ii batem cu 2-1 tu ???

dan-dan
6th May 2005, 12:13
Pai mai dan dan dan dan dane atunci fi atent aici:
1 La locatia ta scrie Iasi. Sa inteleg ca Iasiul nu e in Romania? Asa credeam si eu dar asteptam confirmarea. :happy :happy
2. Daca nu esti in tara cum iti permiti sa faci niste afirmatii despre ceva ce nu cunosti? Mi se pare ca nu esti FAIR PLAY. :happy :happy
3. HUO DAN DAN DAN DAN DAN DAN DANE pentru jignirile adresate CFR-ului fara a cunoaste realitatea.




Punctat:
1. Si in buletin si in pasaport, scrie IASI. Ca sunt plecat din tara de 1 luna , asta e altceva. Chiar mi-am amintit ca la ora meciului cu Dinamo (ca tot e unul dim meciurile incriminate) eram in vama, asteptind ca vamesii romani sa-si primeasca "banii de buzunar". :rosu:
2. Aceste afirmatii (pe care le mentin) sunt INCA de la meciul AEK Tm - CFR CJ. :ok: Meci pe care L-AM VAZUT! :mda: (poti sa cauti si pe acest forum)
3.Jigniri nu cred ca au fost ci o realitate. Dar cum sunt unghiuri diferite de abordare.... :no:

HEIL POLI IASI

nepotu iasi
6th May 2005, 12:35
dan- dan in ce tara esti frate???? forza poli

nepotu iasi
6th May 2005, 12:46
hai dan-dan spui de unde esti s-au nu??? :ok: FORZA POLI :yeah:

dan-dan
6th May 2005, 12:52
AEK s-a numit dintotdeauna, chiar daca a avut alta locatie: Bragadiru, Bucuresti si statia finala Timisoara. Asa ca .... :jerk:

HEIL POLI IASI

hai dan-dan spui de unde esti s-au nu??? :ok: FORZA POLI :yeah:


Deutschland !!! :ok:
la mia hermano! :ok:

nepotu iasi
6th May 2005, 12:56
salut pe toti romanii care sunt plecati si in special pe cei care tin cu poli iasi /hello :yeah:

CYP
6th May 2005, 12:57
E Loc De Puncte La Cluj

Darkslowstar
6th May 2005, 12:58
...si pt. Darkslowstar, u ai o parere proasta despre noi de cand te stiu, oare dc cu cei de la faru am putut vb civilizat si cu voi nu, poate ca sunetzi din ardealul vostru iubit(pt. unii, daca tot atata ura pt moldoveni)...exceptie fac catalaul, roxana_cj, adelpiro, etc

Poate imi arati si mie unde am vorbit necivilizat cu tine sau cu alti moldoveni si de ce nu mi-ai dat report bad post ca sa-mi iau avertisment sau ban? Cu tine am avut o singura disputa, unde tu ai aruncat niste vorbe pe care n-ai vrut/putut sa ti le argumentezi. Ti-am mai spus si alta data, dca vrei sa fi luat in serios trebuie sa-ti argumentezi mai bine posturile. Fara suparare

ce_bine_e
6th May 2005, 14:20
mai valy, u ia si fa misto de alcineva...nu te cunosc, si sincer nu as vrea dar imi pare ca esti prea sigur de ce zici...vad ca ai raspuns la toate!!! nu aratzi ca ai 23 de ani, din comportament sau cat mama nai** ai!...dar cum noi am vb mai demult ti-am zis ca refuz sa intru in conflict cu u, asa cum si u ma consideri un "pusti"...deci nu am sa iti mai zic nimik, si nici nu are rost...pe mine ma interseaza doar ce face POLI IASI! si daca intru pe acest forum nu intru sa port controverse cu cineva sau sa prind pica!!! ....acum si normal ca imi vei da o replica de a ta!...NU vreau sa ma cert cu nimeni! pt cei care se iau de varsta intai sa se uite la ei, pt ca un "pusti" de 15 ani isi mai permite unele greseli( de comunicare, limbaj, gramatica, etc) dar un om in toata firea se face de ras!(ma refer in general nu la cineva anume)

P.S. vad ca toata lumea vrea sa mearga la meci cu roxana;)

Poli1921
6th May 2005, 15:06
mori de ciuda dan-dan

Angelina Jolie
6th May 2005, 16:27
Punctat:
1. Si in buletin si in pasaport, scrie IASI. Ca sunt plecat din tara de 1 luna , asta e altceva. Chiar mi-am amintit ca la ora meciului cu Dinamo (ca tot e unul dim meciurile incriminate) eram in vama, asteptind ca vamesii romani sa-si primeasca "banii de buzunar". :rosu:
2. Aceste afirmatii (pe care le mentin) sunt INCA de la meciul AEK Tm - CFR CJ. :ok: Meci pe care L-AM VAZUT! :mda: (poti sa cauti si pe acest forum)
3.Jigniri nu cred ca au fost ci o realitate. Dar cum sunt unghiuri diferite de abordare.... :no:

1 la mana: Ce coincidenta binevenita. Adica ai fost in tara cand era de vazut meciurile CFR-ului si te-ai apucat de lansat acuze, dar la meciurile voastre suspecte tocmai plecasi. Interesant domnule dan-dan-dan-dan.
2 la picior: Tu ai vazut meciul de la Tm si de acolo ai tras concluzia si pt meciurile care nu le-ai vazut.
si 3 la ureche: Maine va batem ca sa nu mai existe loc de discutii. Daca nu pe teren macar la vestiare ca am citit in gsp ca Sunda si Vasaie deja si-au facut incalzirea. :happy :happy
HAI CFR!!!

Sergio
6th May 2005, 16:41
Derby-ul promovatelor, doua echipe fara griji, merg pe X.

ce_bine_e
6th May 2005, 17:18
ce sa mai zic de meci!?...in fotbal nu exista reguli...se poate intampla orice!
eu vreau sa castigam acest meci, pt. a scapa definitiv de grijile retrogradari+ ca vreau ca poli sa dovedeasca ca este o echipa buna, care isi merita locul in prima scena a fotbalului romanesc:D

bazz
6th May 2005, 17:59
Bai Valy ce faci ne asteptzi pe mine shi pe gek[]ra la gara? :) Ca nu stiu unde e stadionu' :D

Virus
6th May 2005, 18:53
Ca sa va linistesc pe toti din Iasi care vor sa vina la meci va spun ca nu o sa va astepte nimeni in gara! Nici macar Roxana... dar asa va comportati de parca nu sunt destule fete la voi in Iasi.
Poate trec eu sa va vad in pauza ca eu stiu sigur ca voi fi la meci, de restul de pe aici nu cred ca pot fi sigur de prezenta lor, ei sunt suporterii..... de internet!

Angelina Jolie
6th May 2005, 19:00
Viruse ce-ai zice sa lasam disputa noastra pentru sectiunea suporter/cfr cluj, nu de alta dar tot nu mi-ai zis cu ce numar juca Vasile Iepure si n-as vrea sa te fac de ras si pe aici.
Bazz nu va astept bre ca stau rau cu benzina, dar bem o bere dupa meci daca mai aveti chef

ce_bine_e
6th May 2005, 19:09
1 Steaua Bucuresti 24 15 6 3 41 - 15 51 p +15
2 Rapid Bucuresti 24 14 5 5 40 - 22 47 p +11
3 Dinamo Bucuresti 24 15 1 8 44 - 27 46 p +10
4 Farul Constanta 24 12 7 5 33 - 21 43 p +7
5 FC National 24 11 6 7 40 - 30 39 p +3
6 Sportul Studentesc 24 9 7 8 29 - 25 34 p -2
7 Poli AEK Timisoara 24 10 4 10 31 - 32 34 p -2
8 Otelul Galati 24 9 4 11 19 - 24 31 p -5
9 CFR Cluj 24 7 8 9 28 - 37 29 p -7
10 Gloria Bistrita 24 8 4 12 34 - 37 28 p -8
11 FC Arges Pitesti 24 6 10 8 28 - 32 28 p -8
12 Politehnica Iasi 24 7 7 10 22 - 35 28 p -8 13 FCM Bacau 24 6 9 9 16 - 22 27 p -9
14 Apulum Alba-Iulia 24 5 7 12 22 - 45 22 p -14
15 FC Brasov 24 5 6 13 24 - 35 21 p -15
16 Universitatea Craiova 24 4 7 13 22 - 34 19 p -17

nepotu iasi
6th May 2005, 19:10
ce faci Bazzz?? vrei sa te duci cu Gelu la Cluj??

nepotu iasi
6th May 2005, 19:18
mult noroc pentru baietii de la Poli la Cluj cred ca o sa fie un meci frumos, intre doua echipe "curate" FORZA POLI :yeah: /hello /hello /hello /hello

Andrey_Andry
6th May 2005, 19:47
Vezi ca faci spam :P

Angelina Jolie
6th May 2005, 20:23
mai valy, u ia si fa misto de alcineva.
Hai mai ce_bine_e nu te supara asa usor ca mai glumeste omul din cand in cand. :happy

ce_bine_e
6th May 2005, 20:27
:drak: ...pai nu cred ca glumeai :rolleyes:

radcom
6th May 2005, 22:43
Ashtept plaieshii, cu puncte din Ardeal!!!PI EI, WAI !!! :happy

ce_bine_e
6th May 2005, 23:49
daca ii batem..ii trmitem in hora retrogradari si noi ne inaltzam surprinzator!:D...da oricum nu vreau sa retrogradeze clujeni;)

radcom
6th May 2005, 23:50
Da' decat sa "planga mama"...

An_DR_eI
7th May 2005, 10:34
vai de moldoveni astazi!!!!!!

FORZA CFR !!!
COMMANDO GRUIA !!!

nepotu iasi
7th May 2005, 10:35
FORZA POLI /hello /hello /hello :yeah: :yeah: :ok:

Bergero
7th May 2005, 11:08
Chiar daca imi doresc din toata inima sa venim cu puncte de la Cluj meciul va fi f. greu pt. Iasi mai ales ca joaca in deplasare. Cred ca prima sansa o are CFR-ul mai ales ca Sunda l-a cam ars pe Ionut Popa pe unde l-a prins! CFR -ul nu-si mai permite sa piarda puncte in timp ce Iasul nu prea a jucat fotbal in deplasarile din retur!! Pronostic 1 si, pentru-ca sunt iesean, mai pun un x adica 1x! Dar Doamne-ajuta sa ma insel!

nepotu iasi
7th May 2005, 11:20
eu zic ca scoatem un egal la Cluj dar mai bine ar fi sa batem, ca sa stam cu mai putine griji :yeah: :yeah: /hello /hello :D

Virus
7th May 2005, 11:40
Lasa Bergero ca aveti si voi sanse la X-ul acela. Dar oricum... eu sper sa nu te inseli :)
Oricum parerea mea este ca indiferent de rezultatul de azi nu vor cadea nici una din cele doua echipa. Eu o vad pe Bacau ca si prima candidata de sub linie. Ramane de urmarit!

be@
7th May 2005, 13:37
Baieti,cum e vremea la Cluj?E buna pentru fotbal?

FORTZA POLI!!!!!!!

/OLE/ /OLE/

Angelina Jolie
7th May 2005, 13:42
E urata, cer noros si mai ploua cate putin. Dar nu cred ca a plouat intr-atat incat sa fie mocirla mare pe teren.
HAI CFR!!!

ce_bine_e
7th May 2005, 13:51
aici ploua serios....sper sa scoatem macar un egal!

radcom
7th May 2005, 13:52
Totul depinde de forma lui Balba.

be@
7th May 2005, 15:03
Astăzi, la Cluj

Fuga de retrogradare

● CFR Cluj - Politehnica Iaşi, în etapa a XXV-a a Diviziei A de fotbal ● Meciul se va disputa astăzi, cu începere de la ora 17.00, şi va fi arbitrat de Lucian Dan, din Aiud ● De la Poli va lipsi Arhire, care este accidentat şi care nu a mai făcut deplasarea la Cluj ● Din cauza distanţei mari, fotbaliştii ieşeni au plecat spre Ardeal cu două zile înainte de joc ● Acesta este ultimul meci pentru Poli dintr-o serie infernală de cinci jocuri disputate în 15 zile ● Dacă vor învinge astăzi, fotbaliştii din Copou pot urca până pe locul 9 în clasamentul primei divizii ● În partida tur, la Iaşi, CFR Cluj a scos o remiză nemeritată, după aspectul jocului

Neînvinşi de patru etape şi cu un moral excelent după remiza albă scoasă în faţa Stelei, miercuri, în dealul Copoului, fotbaliştii ieşeni încheie astăzi, la Cluj, o serie infernală de cinci jocuri, care s-au disputat în doar 15 zile. Adversara formaţiei pregătite de Ionuţ Popa este CFR Cluj, o gruparea care în prima parte a campionatului a avut un parcurs de excepţie, cochetând chiar cu primele locuri în clasament. După reluarea competiţiei interne însă, formaţia de sub Feleac a fost departe de evoluţiile din prima parte a sezonului, echipa pregătită de Aurel Şunda având doar un punct mai mult decât Poli, o echipă condamnată de mulţi, la începutul sezonului, la retrogradare. Meciul de astăzi se anunţă interesant, prin prisma faptului că în cazul unei victorii, beneficiind şi de jocul rezultatelor, jucătorii ieşeni vor urca până pe locul 9 în clasament. În schimb, dacă echipa clujeană pierde, fotbaliştii lui Şunda se afundă tot mai mult în subsolul clasamentului şi devin diin revelaţia campionatului o candidată la evitarea retrogradării. Mai ales că în următoarele două meciuri jucătorii de sub Feleac se vor deplasa la Steaua şi la Galaţi, terenuri de pe care s-ar putea întoarce fără nici un punct. În plus, nici atmosfera în lotul clujean nu este tocmai propice performanţei, după ce în ultimele săptămâni au apărut mai multe conflicte între antrenorul Aurel Şunda şi jucătorii Toma sau Văsâie. De partea cealalată, cu o victorie obţinută astăzi la Cluj, Poli ar face un pas uriaş pentru menţinerea în prima ligă, fiind greu de crezut că ieşenii ar mai putea părăsi Divizia A în acest sezon. În partida tur, pe fondul unui joc foarte bun al Politehnicii, care venea după victoria istorică din Ghencea, fotbaliştii ieşeni având şi două bare, clujenii au scos o remiză albă, nemeritată la acea vreme. Din lotul care a făcut deplasarea spre Cluj lipseşte Iulian Arhire, care este în continuare accidentat şi care va fi recuperat abia în cursul săptămânii viitoare.

În luptă cu relaxarea

Principala grijă a oficialilor ieşeni este să-i monteze pe jucători, după rezultatul bun obţinut în disputa cu Steaua şi după seria infernală de cinci jocuri disputate în ulltimele două săptămâni. Tocmai de aceea, conducerea clubului a decis şi plecarea spre Cluj cu două zile înainte, cu o escală la Bistriţa, unde fotbaliştii ieşeni au înnoptat joi şi unde au făcut un antrenament ieri dimineaţă. "Ştiu că băieţii au avut parte de un program încărcat, cu multe meciuri decisive în ultimele zile, dar trebuie să-şi revină pentru acest joc, pentru că dacă învingem facem un pas mare pentru evitarea retrogradării. În plus, trebuie să recuperăm măcar un punct din cele două pierdute pe teren propriu în partida tur, când am dominat categoric dar nu am reuşit să înscriem. Am încredere că putem obţine un rezultat bun pe terenul echipei din Cluj", a declarat antrenorul secund al Politehnicii Iaşi, Narcis Ciocîrlan. Tehnicienii ieşeni ar putea trimite în teren la meciul de astăzi următorul unsprezece: Brăneţ - Toma, Baldovin, Ilie, Onuţ, Pîrvu - Miclea, Bernard, Gavatorta, Onofraş - Bîlbă. Partida de pe stadionul Gruia, contând pentru etapa a XXV-a a Diviziei A de fotbal, va fi arbitrată de Lucian Dan, din Aiud, ajutat la cele două tuşe de asistenţii Aurel şi Costin Florescu, din Bucureşti, prestaţia acestora urmând să fie supervizată de Vasile Avram, tot din capitală. Observator pentru joc a fost desemnat Mircea Stoenescu.

Ziua de Iasi

ce_bine_e
7th May 2005, 15:34
eu unde naiba vad meciu?:(....sa imi spunezti voi cum a mers treaba;)...ca eu ma uit pe net

fortza POLI IASI!

radcom
7th May 2005, 15:39
@ce bine e
Nici eu nu o sa-l vad.O sa ma multzumesc cu radioul shi cu netul. :mda:

ce_bine_e
7th May 2005, 15:59
nu e bine ca ne multzumim cu atata:P...dar ce sa facem?...macar de-am castiga;)

radcom
7th May 2005, 16:06
:) k man, am uitat sa pun ghilimelele. :ok: Shi sa shtii ca e posibila victoria alor noshtri. :yeah:

ce_bine_e
7th May 2005, 16:16
eeeeeeee f posibila....cand ma gandesc ca clujenii sunt pe stadion, ma apuca o ciuda, oricum e f bine ca nu s-a jucat in copou pe vremea asta "scarboasa"!

radcom
7th May 2005, 16:23
Ai dreptate.Poate jucatorii lor(mai masivi) vor avea probleme cu gazonul.(Din cate am auzit, shi pe acolo ploua.)

ce_bine_e
7th May 2005, 17:01
mama cat ploua in Iasi....gata incepe meciu! bafta poli!;)

be@
7th May 2005, 17:13
HAIDE POLI.ALE ,ALE,ALE!!!!!

DanielAndrei
7th May 2005, 17:15
ceva ocazii pana acu?

be@
7th May 2005, 17:27
Bilba,ca de obicei,da din 5 m cu mingea in portar ! :headbang: :headbang:

ce_bine_e
7th May 2005, 17:31
bacau-faru 1-0...deocamdata

ce_bine_e
7th May 2005, 17:32
17' Bîlbă îi ia fata lui Stef, dar trimite cu capul putin pe lîngă poartă.

16' Tilincă sutează din 11 metri putin pe lîngă poartă.

13' Bîlbă trimite cu capul, din 5 metri, în bratele lui Stef.

12' Văsîie centrează de pe partea stîngă, Tilincă reia cu capul mult pe lîngă poartă.

8' Florin Dan sutează de la 20 de metri, pe lîngă poartă.

be@
7th May 2005, 17:39
Gol Anca! :mad:
HAI POLI!

DanielAndrei
7th May 2005, 17:41
asta n-a mai dat gol de 6 luni...

ce_bine_e
7th May 2005, 17:45
gol cfr:((

radcom
7th May 2005, 17:55
Nu-i nimic.Poli in a doua repriza va da gol.

ce_bine_e
7th May 2005, 18:05
sa speram...cand o sa invetze Popa ca Balba incurca aceasta echipa poate o sa mai castigam si noi...fotbalul se joaca pe puncte!...si la acest scor o zic tare CA SUNTEM LA UN PAS DE RETROGRADARE...bacau bate farul, brasovu la pitesti...mai avem la bacau unde va fi mult mai greu ca la cluj sila tm unde nu putem emite pretentzi!



daca nici aici atunci unde?
sper sa inscrie baietzii....Doamne ajuta

radcom
7th May 2005, 18:07
Poate va inra Pacurar.E mai bataios. :rolleyes:

DanielAndrei
7th May 2005, 18:13
plus ca la iasi vine si fc national

ddpurple
7th May 2005, 18:14
Unde-s clujenii?la meci banuiesc... :ok: hai ca tin eu partea cfr-ului pana vin baietii de la meci.Ashe fratilor :yeah: Sper sa ramana 1-0...Sau mai bagati-le vreo 2,de ce nu?!... :D

naxos
7th May 2005, 18:16
Unde-s clujenii?la meci banuiesc :ok: hai ca tin eu partea cfr-ului pana vin baietii de la meci.Ashe fratilor :yeah: Sper sa ramana 1-0...S-au mai bagatile vreo 2,de ce nu :D

Uai, mai pune mana pe carte!!! :)

ce_bine_e
7th May 2005, 18:18
multe mai vrei

be@
7th May 2005, 18:18
plus ca la iasi vine si fc national
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

NU VA FACETI GRIJI !
Voi nu stiti ca dupa pauza,jucam mai bine?La radio au spus ca jucam mai hotarat !
A intrat si Pacurar in locul lui Bernard!

ddpurple
7th May 2005, 18:19
Nah asa e bine?m-am grabit si io :D Plus nici nu mai stau in Roumanie de ceva vreme,dar asta nu imi da dreptul sa imi uit gramatica,nu :)

DanielAndrei
7th May 2005, 18:20
sper sa fie la fel ca la meciul cu Sportul /hello /hello /hello

naxos
7th May 2005, 18:21
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

NU VA FACETI GRIJI !
Voi nu stiti ca dupa pauza,jucam mai bine?La radio au spus ca jucam mai hotarat !
A intrat si Pacurar!

La ce post de radio asculti meciul? Se poate si online?

DanielAndrei
7th May 2005, 18:25
radio romania actualitati

johnica101
7th May 2005, 18:32
gooooooool iasi

DanielAndrei
7th May 2005, 18:32
gooooooooooollllllllll

naxos
7th May 2005, 18:32
adin-adin :):):):)

ce_bine_e
7th May 2005, 18:32
goooooool...poli iasi 1-1

be@
7th May 2005, 18:33
ESTE!!!!!!!
1-1!GolPACURAR!

DanielAndrei
7th May 2005, 18:33
pacurar ne salveaza

radcom
7th May 2005, 18:35
Goooooooooooooooooooooooooooooooooooooool!!!!!!!!S htiam eu ca eshti bun, Pacurar!!! :ok:

dan-dan
7th May 2005, 18:37
La ce post de radio asculti meciul? Se poate si online?

Incearca pe totalsport.ro

HEIL POLI IASI

naxos
7th May 2005, 18:40
Mersi.

roxana_cj
7th May 2005, 18:45
HAIDE golul 2! :)

DanielAndrei
7th May 2005, 18:47
poate altadata

DanielAndrei
7th May 2005, 18:48
1-1 rezultat final

arfel
7th May 2005, 18:49
1-1 gata meciu..e bun si asta :)

ce_bine_e
7th May 2005, 18:52
scor final 1-1 bv;)

roxana_cj
7th May 2005, 18:52
Asta e! Tre sa plec din Cluj ca sa castige CFR-ul! :D

radcom
7th May 2005, 18:55
E bine shi asha.Deocamdata s-a facut rocada intre Gloria shi Bacau.

DanielAndrei
7th May 2005, 18:57
am urcat si noi un loc... am ajuns pe 11 /hello

dan-dan
7th May 2005, 18:57
Asta e! Tre sa plec din Cluj ca sa castige CFR-ul! :D
ROXY vin-o la IASI ! :ok:

arfel
7th May 2005, 18:58
am urcat inaitea gloriei si ag pana maine

Rechinul Ucigas
7th May 2005, 18:58
felicitari iasiul !!! tot asa baietii !!!

radcom
7th May 2005, 18:59
Da, dar nu shtiu daca Argesu' va ceda la Brasov.Cred ca va face egal.

mc, FARIST 100%.Azi nu v-a mers dar va doresc tot succesul din lume in finala de pe 11.

ce_bine_e
7th May 2005, 19:00
roxana asta e cea mai simpatica clujeanca din cate cunosc;)

dan-dan
7th May 2005, 19:08
Da, dar nu shtiu daca Argesu' va ceda la Brasov.Cred ca va face egal.

mc, FARIST 100%.Azi nu v-a mers dar va doresc tot succesul din lume in finala de pe 11.


Subscriu si eu, inclusiv la MAREA FINALA ! BAFTA ! /hello

HEIL POLI IASI

roxana_cj
7th May 2005, 19:13
Dane mersi de invitatie! Daca se va intampla sa ajung pe la Iasi te anunt! :)
@ce_bine_e Singura clujeanca pe care o cunosti! :D Sau nu?

radcom
7th May 2005, 19:15
Sa ne anuntzi pe totzi pe forum. :) :ok:

roxana_cj
7th May 2005, 19:18
Sa ne anuntzi pe totzi pe forum. :) :ok:Mai la noi in Ardeal s-ar zice ca-mi faceti curte (in Moldova nu stiu)! Voi deja faceti gradina! :) Cum sa va anunt pe forum? Veniti toti la gara? Va dau PM la fiecare! :D

ce_bine_e
7th May 2005, 19:18
mai cunosc cateva...dar ma refeream ca om, ca persoana;)

dan-dan
7th May 2005, 19:21
ESTE!!!!!!!
1-1!GolPACURAR!

Intrebare de ...golul de aur !!! :yeah:
Cu cine vei tine meciul urmator????

ce_bine_e
7th May 2005, 19:28
f. buna intrebare:P

Angelina Jolie
7th May 2005, 19:38
ROXY vin-o la IASI ! :ok:
Gramatica asta ne omoara. Chiar si la 37 de ani. Pune mana pe carte dan dan dan dane.
Despre meci ce sa zic decat: DEMISIA SUNDA!!!
HAI CFR!!!

radcom
7th May 2005, 19:50
:mda: Hai, ma Vali, sa lasam gramatica. :P Se mai intampla(graba, euforie, neatentzie...).Suntem totushi pe un forum sportiv. :)
Bafta Clujului, in continuare! :ok:

dan-dan
7th May 2005, 19:54
Gramatica asta ne omoara. Chiar si la 37 de ani. Pune mana pe carte dan dan dan dane.
Despre meci ce sa zic decat: DEMISIA SUNDA!!!
HAI CFR!!!

Ca am gresit - MEA CULPA -( dar poate bucuria, emotia.... :) ) dar cred ca asta e o chestie minora, pe un site dedicat FOTBALULUI.
Sunt unii care cauta NOD IN PAPURA (nu ala de la Craiova), si asta mai ales la suparare, asa ca YOU ARE EXCUSED! :ok:

HEIL POLI IASI

bazz
7th May 2005, 19:55
URRRAAAAA ! ! ! ! n-am mai pierdut de 5 meciuri :ok:... dar avem 4 egaluri ...
Lupta POLI !!!

radcom
7th May 2005, 19:57
Imi doresc o victorie in urmatoarea etapa, dar tare mi-e frica tot de un egal.

be@
7th May 2005, 19:59
Dane, fie ce-o vrea Dumnezeu in meciul urmator!
Eu am sa ma bucur f.f mult ca vad un joc intre cele 2 echipe pe care le iubesc enorm!
Dar lasa ca avem timp sa mai vorbim despre asta!

DanielAndrei
7th May 2005, 20:00
Imi doresc o victorie in urmatoarea etapa, dar tare mi-e frica tot de un egal.


din moment ce nu pierdem e bun si un egal. In rest, tin sa spun ca programul competional a tinut cu noi (vezi programul Argesului si ale celorlalte) :evil: :)

ce_bine_e
7th May 2005, 20:02
mciul viitor castiga poli! nu te superi be, nu?:P

radcom
7th May 2005, 20:07
din moment ce nu pierdem e bun si un egal. In rest, tin sa spun ca programul competional a tinut cu noi (vezi programul Argesului si ale celorlalte) :evil: :)
Aici ai dreptate.Sa cashtigam noi cu Brasovul shi Gloria acasa. :ok:

be@
7th May 2005, 20:11
Ati vazut c-am avut dreptate cand am spus ca vom da gol in a doua repriza?
Nu de alta,dar am ajuns sa-i cunosc foarte bine pe baieti !
Oricum,obiectivul a fost atins !Conducerea si-a dorit macar un punct si l-am obtinut!

radcom
7th May 2005, 20:14
Asha e be@, shi eu eram convins ca vom inscrie macar o data in a doua repriza.L-am simtzit chiar shi pe Pacurar. :)

Angelina Jolie
7th May 2005, 20:16
RA']de fapt mui uai mui!!! asa se striga in Moldova .. la voi probabil ca se striga "****" ...
... valy ... nu generaliza ... probabil ca asa ati fi strigat si voi cand vedeti ca o echipa nu joaca nimica si scoate totusi 1 punct. :no:

Uite ca ati scos un punct la Cluj si nu v-a strigat nimeni nimic. Ba mai mult ati fost aplaudati la iesirea din teren si din stadion. Deci cum e cu ardelenii si moldovenii?
Era sa uit: dan dan dan dan dane sa nu pui cratima unde trebuie nu e gresala din graba ci de necunoastere a gramaticii limbii romane. Si normal ca ma leg de orice ca doar sunt nervos dupa meci. :evil: :evil:

be@
7th May 2005, 20:18
Pai,probabil baietii nostri au meritat sa fie aplaudati!
Multumim,si ne vedem in campionatul viitor!
Bafta in continuare CFR-ului!

dan-dan
7th May 2005, 20:19
Aici ai dreptate.Sa cashtigam noi cu Brasovul shi Gloria acasa. :ok:

Si poate egal la Bacau si de ce nu victorie pe Bega (ca tot se laudau citiva ca vor sa ajute ceva echipe)! :ok:


Pina una alta eu cred ca echipa a ajuns din nou la potentialul de la sfirsitul turului, cind nu aveau frica de nici o echipa . :ok:

HEIL POLI IASI /hello /hello

ce_bine_e
7th May 2005, 20:24
chiar mai valy, cum a jucat poli?

radcom
7th May 2005, 20:24
@Valy2345
Eu n-am vazut meciul, dar probail voi n-atzi avut vreo 3 bare, cum am avut noi in meciul tur, shi cred ca am meritat cu prisosintza punctul scos azi(a nu se intzelege ca voi nu l-atzi meritat pe cel din tur).Probabil au fost suporterii respectivi prea nervoshi la timpul respectiv, pt. ratarile favoritzilor. :mda:
Oricum, daca e asha cum zici tu, eu felicit suporterii clujeni prezentzi la stadion. :ok:

dan-dan
7th May 2005, 20:29
Uite ca ati scos un punct la Cluj si nu v-a strigat nimeni nimic. Ba mai mult ati fost aplaudati la iesirea din teren si din stadion. Deci cum e cu ardelenii si moldovenii?
Era sa uit: dan dan dan dan dane sa nu pui cratima unde trebuie nu e gresala din graba ci de necunoastere a gramaticii limbii romane. Si normal ca ma leg de orice ca doar sunt nervos dupa meci. :evil: :evil:

Si daca tot insisti :
Eu am terminat clasa a VIII-a acum 24 de ani, cind tu poate erai pe drum spre aceasta lume (vad ca ai 23 de ani). Asta nu e o scuza pt. mine, dar poate am si alte circumstante atenuante, de pilda azi am sarbatorit ceva (aici in Germania), am ajuns acasa, am dat drumul la laptop si am vazut, pe acest forum: "goooooool...poli iasi 1-1" - "ESTE!!!!!!!
1-1!GolPACURAR" etc... si atunci am mai "ras" un snaps (de bucurie) si apoi inca, si ... :ok:

Deci imi cer scuze pt. greseala ! MULTUMIT ! :ok:

HEIL POLI IASI
MIT GOTT UND POLI IASI

radcom
7th May 2005, 20:31
Pina una alta eu cred ca echipa a ajuns din nou la potentialul de la sfirsitul turului, cind nu aveau frica de nici o echipa . :ok:

HEIL POLI IASI /hello /hello

Atunci sa speram ca nu vom mai pierde pana la finalul campionatului nici un meci. :ok:

paranghele
7th May 2005, 20:33
pt valy: gresala se scrie in romana greseala.
dar cred ca nu prea merita pierdut timpul cu toate astea.
Hai Poli!

Angelina Jolie
7th May 2005, 21:15
Aia e una si sa nu pui cratima unde trebuie e altceva. Dar, trecand peste asta pot sa va spun ca echipa voastra a jucat bine(mult mai bine decat Farul la Cj de exemplu), si noi am jucat bine, poate am fi meritat sa castigam, dar nu neaparat, si da spectatorii au aplaudat jucatorii Iasiului la ierirea de pe teren. Si jucatorii la randul lor au aplaudat publicul. Nu le-a dat nimeni "mui" cum ati facut voi in meciul tur.

ce_bine_e
7th May 2005, 21:21
vezi mai valy ca se poate:p

DanielAndrei
7th May 2005, 21:22
Aia e una si sa nu pui cratima unde trebuie e altceva. Dar, trecand peste asta pot sa va spun ca echipa voastra a jucat bine(mult mai bine decat Farul la Cj de exemplu), si noi am jucat bine, poate am fi meritat sa castigam, dar nu neaparat, si da spectatorii au aplaudat jucatorii Iasiului la ierirea de pe teren. Si jucatorii la randul lor au aplaudat publicul. Nu le-a dat nimeni "mui" cum ati facut voi in meciul tur.


dar tu mai tii minte gestul lui Anca din finalul meciului din tur??? :ciocan: :ciocan:

radcom
7th May 2005, 21:23
Exact,...de asta, nu cred ca shtie.

dan-dan
7th May 2005, 21:26
Aia e una si sa nu pui cratima unde trebuie e altceva.

Vad ca ai ramas "fixat" pe o chestie minora. Poate ca esti vreun "profesoras" de limba romana (sau poate maghiara) care abia a terminat facultatea si vrei sa incepi acum cu mine si sa ma lasi corigent , acum la varsta asta !!! :mda:

HEIL POLI IASI
MIT GOTT UND POLI IASI

Angelina Jolie
7th May 2005, 21:29
Nu sunt un profesoras, dar m-a enervat modul in care ai gasit de cuviinta sa vorbesti despre CFR. De acolo am ramas fixat.
N-am fost la Iasi in tur deci nu stiu de nici un gest, eu stiu doar ca la noi adversarii au fost aplaudati si nu injurati.
Imi zicea unul din galerie ca si taximetristii ii injurau pe langa stadion. Pai ma: eu daca dadeam nas in nas cu vreunul din galeria Iasiului ii strangeam mana si ii ziceam "Bravo ma ca ai batut atata drum sa-ti vezi echipa favorita". Nu-l injuram in orice caz.

dan-dan
7th May 2005, 21:37
OK ! :ok:

PEACE MAN !
NU vreau sa-mi stric seara , mai ales ca mai am mult de lucru cu "mister" Glenfiddich (numai 12 ani vechime) :D

Asa ca :

HEIL POLI IASI
MIT GOTT UND POLI IASI /hello

Angelina Jolie
7th May 2005, 21:39
No bine! Spor la lucru atunci.
HAI CFR!!!

ce_bine_e
7th May 2005, 21:45
noah mai, bafta in Ghencea;)

Angelina Jolie
7th May 2005, 21:47
O lasa. De acolo nu avem nici o sansa sa luam vre-un punct. Mai ales la ce fotbal aiurea prestam mai nou.

arfel
7th May 2005, 21:49
nici noi nu aveam sanse :)

ce_bine_e
7th May 2005, 21:49
tare curios este fotbalul...Iasu in primele 8 etape nu a obtinut nici o victorie...voi in tur atzi fost surpriza campionatului...

arfel
7th May 2005, 21:53
suntem la 7 pct de locul retrogradabil si mai sunt 15 pct in joc :)

Angelina Jolie
7th May 2005, 21:53
Da ma. Dar la voi s-a schimbat antrenorul(Tre sa imi recunosc vina ca am afirmat ca veti retrograda cu el), deci exista o explicatie, dar la noi nu s-a schimbat nimic. Decat jocul, din bun in prost si foarte prost.

arfel
7th May 2005, 21:56
gloria pe 13...poate scapa brasov si intra gloria...sa speram ca bate bv pe arges maine..MERITA

radcom
7th May 2005, 21:58
@valy2345
Oricum, voi anul asta vetzi termina fara griji(sunt convins).Pregatitzi-va pt sezonul viitor.

dan-dan
7th May 2005, 22:00
Da ma. Dar la voi s-a schimbat antrenorul(Tre sa imi recunosc vina ca am afirmat ca veti retrograda cu el), deci exista o explicatie, dar la noi nu s-a schimbat nimic. Decat jocul, din bun in prost si foarte prost.


INTERVIN cu o mica explicatie: Patronul vostru, in perioada de iarna a declarat ca "NU aveti nevoie de nici un transfer, echipa merge bine...." - si de aici cred ca o automultumire s-a instalat in creierasul fotbalistilor de la CFR (ceva de genul suntem "fruncea" - ca tot ascult meciul LIVE pe net si vad ca AEK Tm se face de cacao)

HEIL POLI IASI

arfel
7th May 2005, 22:04
dan-dan da si mie un link exact de unde asculti?

be@
7th May 2005, 22:05
Ma bucur c-am iesit cu bine din perioada asta teribila cu meci miercuri-sambata si tot asa !

dan-dan
7th May 2005, 22:09
dan-dan da si mie un link exact de unde asculti?
pe totalsport.ro

SAU DIRECT http://radio.totalsport.ro/

arfel
7th May 2005, 22:18
gata merge..da are un delay cam mare

dan-dan
7th May 2005, 22:22
gata merge..da are un delay cam mare

ASTA E transmit din studio, din fata unui TV (asa CRED) dar pt cei plecati din tara e bun si asta. :ok:

Si pot spune ca am vazut si golurile (tot de pe net) cam la o juma' de ora dupa ce s-a terminat meciul de la Cluj.
Si pot spune ca A FOST GOL VALABIL cel al lui POLI IASI :ok:

HEIL POLI IASI /hello /hello

arfel
7th May 2005, 22:23
ala o fo gol valabil % se vede cum a intrat cu mingea in poarta :D

ce_bine_e
7th May 2005, 22:24
Nu fi taran ca nu are rost. Nu-i calca pe urme prietenului Axaphat. Daca el isi face de rusine echipa prin prostiile debitate nu trebuie sa faci si tu acelasi lucru. Deci behave!
PS Abia astept sa veniti la Cj sa-l vad pe idiotul de Popa cum spumega si cum injura pe cine-i intra in raza vizuala. De nervi ca pierde bineinteles.FORZA CFR


te-ai inselat:P..asa-i?:)

arfel
7th May 2005, 22:30
si adresa cu video unde e ? :P..nu dau de ele nici mort

dan-dan
7th May 2005, 22:36
si adresa cu video unde e ? :P..nu dau de ele nici mort

Scuze

pe www.diviziaa.com
te inscrii ca membru (la fel ca aici)
Apoi in sectiunea Video (undeva in stinga paginii-jos)

Angelina Jolie
7th May 2005, 22:45
te-ai inselat:P..asa-i?:)
Da, m-am inselat. Oricum am scris demult ce citai tu acolo. Atunci traiam cu impresia ca forma asta proasta a noastra e trecatoare. dar vad ca a ramas si ramane in continuare.
Golul a fost valabil si nu l-a contestat absolut nimeni. Numai ceva cretini la stiri au zis ca a fost contestat dar nu e asa. Gol clar a fost, nu ca al lui Chelsea. :happy :happy

arfel
7th May 2005, 22:45
am gasit ok..thx

dan-dan
7th May 2005, 22:49
:::Golul a fost valabil si nu l-a contestat absolut nimeni. Numai ceva cretini la stiri au zis ca a fost contestat dar nu e asa. Gol clar a fost, nu ca al lui Chelsea. :happy :happy

Cred ca la Antena 1 a fost contestat golul, dar sa vedeti miine seara la recursul etapei cum taiatul-imprejur ioanitoaia scoate ca NU a fost valabil , ba chiar Pacurar era in off-side!!! :headbang:


HEIL POLI IASI
MIT GOTT UND POLI IASI

ce_bine_e
7th May 2005, 22:53
mia valy, mie mila de u..lasa mai nu e nimik un egal acasa;)oricum ramanetzi in A! sincer sa fiu mi se pare ca la cluj nu merge nimik...e faza asta cu U si CFR! patronul vostru ma scoate din sarite si sunda e cam papagal! dar o sa va revenitzi;)

Angelina Jolie
7th May 2005, 23:04
Ti-e mila de mine? Sau de CFR sau de cine?

DanielAndrei
7th May 2005, 23:15
se vede ca a fost gol, ca nici jucatorii nu au protestat

ce_bine_e
7th May 2005, 23:36
da acolo a fost gol corect:)... valy, de u stiu si eu cum e sa tzi din tot sufletul la o echipa si aceasta sa te dezamageasca...

DanielAndrei
7th May 2005, 23:40
ce tare e Iasul, de fiecare data cand joaca are mai multe postari; sta si ma uit la Timisoara cu Craiova si avem aproape dublu :D

Angelina Jolie
7th May 2005, 23:40
Las ca-mi trece, nu-ti fa griji. Numai sa nu cumva sa retrogradam daca o tinem tot asa.

ForzaMilan
8th May 2005, 00:05
sunt scarbit :no: Sa nu poti tu sa scoti 3 puncte acasa?! Un club profesionist l-ar demite pe antrenor si ar lua masuri disciplinare pt. componentii lotului. Oare cand vom vedea asa ceva? Este strigator la cer! Egal cu Craiova, egal cu Iasul! Oare are CFR nevoie de bani? Oare s-a terminat benzina? Sau Bistrita ne-a invatat pe toti cum se fac banii in Divizia A? Nu voi mai merge la nici un meci de-al lui CFR si nici la TV sa nu-i mai vad. Poate ii vad prin barurile din Cluj pe "vedetele" echipei care a dat o mica speranta clujenilor, chiar daca numai unora. La asa o "super" performanta ca in acest retur trebuiau luate masuri. Si-au batut joc singuri de toata munca lor din turul campionatului. :jerk:

ce_bine_e
8th May 2005, 00:15
mai da vorba aia iti spun din experientza la un club adevarat jucatori nu se iau la bateie cu antrenorul!

Angelina Jolie
8th May 2005, 00:48
Eu atata va mai spun: FORZA CFR!!! LUPTAM!!!

radus
8th May 2005, 01:18
Mie, cu tot respectul pentru iesenii de pe forum, mi s-a parut ca Poli a fost azi un adversar mai mult decat accesibil. Apararea a fost cam slabuta, norocul lor ca CFR-ul a avut azi 2 atacanti total depasiti de situatie (Anca si Tilinca). Am avut astazi multe spatii pe care sa construim, dar daca n-a fost cine...
Cat despre Poli Iasi, ce sa zic... cred ca ar trebui sa se intareasca cu cativa jucatori, altfel la anul va fi din nou candidata la retrogradare.

Hai CFR !

arfel
8th May 2005, 09:55
CLASAMENT IN FUNCTIE DE PARTIDELE DISPUTATE IN DEPLASARE


Loc Echipa P M V E I GD GP GD-GP
1. Steaua Bucuresti 20 12 5 5 2 15 10 +5
2. Dinamo Bucuresti 19 13 6 1 6 16 20 -4
3. Rapid Bucuresti 14 12 3 5 4 12 14 -2
4. FC National Bucuresti 14 12 4 2 6 10 17 -7
5. Sportul Studentesc 13 13 3 4 6 15 17 -2
6. Poli AEK Timisoara 13 12 4 1 7 12 16 -4
7. FC Farul Constanta 12 13 2 6 5 12 17 -5
8. FC Arges Pitesti 12 12 3 3 6 11 19 -8
9. Politehnica Iasi 10 13 2 4 7 9 23 -14
10. CFR Cluj 9 12 2 3 7 12 25 -13
11. FC Brasov 8 12 2 2 8 10 19 -9
12. Gloria Bistrita 7 12 2 1 9 13 25 -12
13. Universitatea Craiova 7 13 1 4 8 11 24 -13
14. Apulum Alba Iulia 6 12 1 3 8 9 28 -19
15. FCM Bacau 4 12 0 4 8 2 14 -12
16. Otelul Galati 2 12 0 2 10 5 20 -15

CLASAMENT IN FUNCTIE DE PARTIDELE DISPUTATE PE TEREN PROPRIU


Loc Echipa P M V E I GD GP GD-GP
1. Rapid Bucuresti 33 12 11 0 1 28 8 +20
2. Steaua Bucuresti 31 12 10 1 1 26 5 +21
3. FC Farul Constanta 31 12 10 1 1 21 5 +16
4. Dinamo Bucuresti 30 12 10 0 2 29 7 +22
5. Otelul Galati 29 12 9 2 1 14 4 +10
6. FC National Bucuresti 28 13 8 4 1 32 14 +18
7. FCM Bacau 26 13 7 5 1 15 8 +7
8. Poli AEK Timisoara 24 13 7 3 3 21 16 +5
9. Gloria Bistrita 21 13 6 3 4 21 13 +8
10. Sportul Studentesc 21 12 6 3 3 15 10 +5
11. CFR Cluj 21 13 5 6 2 17 13 +4
12. Politehnica Iasi 19 12 5 4 3 14 13 +1
13. FC Arges Pitesti 16 12 3 7 2 17 13 +4
14. Apulum Alba Iulia 16 12 4 4 4 13 17 -4
15. FC Brasov 13 12 3 4 5 14 16 -2
16. Universitatea Craiova 12 12 3 3 6 11 12 -1

King of Hell
8th May 2005, 10:19
Ma...mereu e asa..cfr-nush cine 1-0...si se gata 1-1 sau 1-2...asta se stie :D

roxana_cj
8th May 2005, 12:08
Axaphat insinuezi ceva? Stii tu ceva si noi nu stim?

DanielAndrei
8th May 2005, 13:54
Mie, cu tot respectul pentru iesenii de pe forum, mi s-a parut ca Poli a fost azi un adversar mai mult decat accesibil. Apararea a fost cam slabuta, norocul lor ca CFR-ul a avut azi 2 atacanti total depasiti de situatie (Anca si Tilinca). Am avut astazi multe spatii pe care sa construim, dar daca n-a fost cine...
Cat despre Poli Iasi, ce sa zic... cred ca ar trebui sa se intareasca cu cativa jucatori, altfel la anul va fi din nou candidata la retrogradare.

Hai CFR !

La finalul meciului Ionuţ Popa s-a arătat nemulţumit de rezultat considerând că Politehnica Iaşi merită victoria: “Parcă am jucat acasă. În repriza a doua, clujenii erau morţi. Ne-am dus peste ei, dar n-am putut marca decît un gol. Am fi meritat victoria” a declarat Popa pentru Pro Sport. :ciocan: :ciocan: :ciocan:

http://www.politehnicaiasi.ro/index.php?page=&categ=&id=180

vlad1607
8th May 2005, 13:57
felicitari Iasiului...:) succes Clujului in continuare :)

radcom
8th May 2005, 14:01
Sunt mandru ca sunt ieshean! :ok: Bravo, baietzi!Sper sa mai urcam in clasament.
ALEE, POLI, ALEE !!!

DanielAndrei
8th May 2005, 14:03
terminam peste locul 10 ;)

radcom
8th May 2005, 14:06
E f. posibil.Poate batem Nationalul...(ar trebui)

vlad1607
8th May 2005, 14:06
important e ca a fost evitata retorgradarea !

radcom
8th May 2005, 14:12
Normal, la anu', poate vom tzinti mai mult.

vlad1607
8th May 2005, 14:14
sa fim realisti totusi....dc ne lasam dusi de val e de rau....

King of Hell
8th May 2005, 14:32
Axaphat insinuezi ceva? Stii tu ceva si noi nu stim?


Roxana...tii minte cumva cfr-gloria, cfr-craiova...si evolutiile scorului?

ce_bine_e
8th May 2005, 14:33
daca batem pe national si azi pierde apulum ne-am scos......si brsovu macar egal

King of Hell
8th May 2005, 14:36
Doamne da sa bata Brasovul..in ultima etapa presimt actiunea Arde Gruia Reloaded...cand Brasovul baga Cfru' in B..si noi avem ocazia sa fugarim franarii pe 7 strazi..

Angelina Jolie
8th May 2005, 15:16
Mai Axaphat eu la toamna presimt actiunea:" Anti sefii lui u" Reloaded, ca iar va ametesc astia cu promisiuni de promovare, si campionatul viitor dupa ce o luati de cateva ori in barba in primele etape se schimba iar obiectivul in "mentinerea in mocirla Diviziei Bee". Si tu de ce vrei sa pice CFR-ul ca n-am inteles? Sa va luam iar 6 puncte din 6 cum e obiceiul mai nou?

radus
8th May 2005, 15:21
Doamne, cata rautate ...
Cand te gandesti ca n-am auzit nici o scandare ostila lui U din partea galeriei CFR in timpul meciurilor...
Foarte frumos Axaphat, sa ne spalam rufele in public in vazul tuturor.

ce_bine_e
8th May 2005, 15:26
"Demisia, Demisia!", au strigat din răsputeri suporterii lui CFR Cluj la finalul meciului cu Poli Iaşi. O nouă remiză pe teren propriu l-a ţintuit pe bancă minute bune pe Aurel Şunda, sub corul de fluierături al tribunei. După un tur de excepţie, propriii săi şefi îl vedeau pe "Profesor" salvatorul naţionalei, după era cuviosului Puiu Iordănescu. A fost nevoie de startul returului pentru ca fanteziile feroviarilor să se rupă ca un fir de mătase.

În coada clasamentului din retur, cu doar 5 puncte agonisite, clujenii şi-au demonstrat din nou limitele în faţa ambiţioasei formaţii din Copou. Altădată ucigătoare pentru adversari, incursiunile lui Văsîie pe banda stîngă s-au risipit în preajma careului lui Brăneţ, în timp ce atacanţii Anca şi Tilincă s-au lovit mereu de zidul "plăieşilor" Onuţ şi Adrian Ilie. Bîlbă a tras cu sete, însă parada lui Ştef a amînat tristeţea din tribună (30). Capriciosul Anca şi-a amintit că era poreclit "Cannigia", reuşind să strecoare cu capul balonul în plasă dintr-un pîlc de moldoveni. De aici încolo, filmul s-a rupt pentru feroviari, care s-au retras prematur în jumătatea proprie. Onofraş a profitat imediat, reluînd cu capul centrarea lui Onuţ (76). A fost semnalul sfîrşitului unei ere de adulaţie la Cluj. Remiza cu Iaşiul a dărîmat soclul lui Aurel Şunda, unul care s-a zgîlţîit din toate încheieturile în retur. "

ce_bine_e
8th May 2005, 15:31
Popa i-a luat apărarea lui Şunda
Cînd a ieşit la vestiare, antrenorul Iaşiului, Ionuţ Popa, a fost deranjat de huiduielile spectatorilor, care îl vizau pe omologul său, Aurel Şunda. "Cînd v-a adus puncte în retur, era cel mai bun din ţară! Acum aţi început deja să-l înjuraţi ? Ştiţi de ce-l apăr? Pentru că şi eu sînt antrenor şi voi tot timpul aveţi ceva cu noi", le-a spus Popa fanilor feroviari. Altfel, el i-a dedicat punctul obţinut la Cluj fiicei sale, Medira, care a împlinit 22 de ani. / Ovidiu Minea

roxana_cj
8th May 2005, 16:28
Roxana...tii minte cumva cfr-gloria, cfr-craiova...si evolutiile scorului?Da stiu! Dar asta nu inseamna nimic! S-a intamplat si la case mai mari!
De fapt inseamna ca nu au fost in stare sa castige un meci!

Bergero
8th May 2005, 17:02
Asa e cind te multumesti cu putin! Daca iesenii ar fi jucat de la inceput ca in repriza a doua ar fi cistigat fara probleme! Oricum e bine pt. ca Poli e pe o curba acendenta!

GeKuRA
9th May 2005, 00:15
FORZA POLI !!!
baietzii de la Cluj imi pare rau ca n-am putut veni la voi ... cam nasol afara :(
...au fost ceva baietzi de la IASI ??!!
nu mai fiti suparati pe Sunda ca e antrenor bun ... Iasul a prins mai mult curaj la jocurile din deplasare ...
SUCCES !! :ok:

Virus
9th May 2005, 00:23
ce_bine_e intradevar unii *******i din tribune chiar asta strigau, dar suporterii adevarati au strigat CFR si vor striga in continuare. Suporterii adevarati au fost tot aceia care la sfarsitul meciului au strigat Iasiul. Cei ce au facut deplasarea cu siguranta ne-au auzit cu toate ca nu am mai ramas multi dupa meci.
Felicitari pt punctul obtinut. Dar sincer vorbind victoria voastra ar fi fost departe de realitate.
Problema e la jucatori care se pare ca au o stare in care nu realizeaza ca trebuie sa ramana in presing si dupa ce conduc cu toate ca li se striga de pe marginea terenului de catre SUNDA si ARPI! Cei care nu stiau acest aspect mai bine taceau ca filosofi ramaneau!

GeKuRA
9th May 2005, 00:33
CLASAMENT DIVIZIA A 2004/2005
Loc Echipe Pct. J V E Î GM GP +/-
1 Steaua 51 25 15 6 4 41 16 25
2 Dinamo 49 25 16 1 8 45 27 18
3 Rapid 48 25 14 5 5 40 22 18
4 Farul 43 25 12 7 6 33 22 11
5 FC National 42 25 12 6 7 42 31 11
6 Poli Timisoara 37 25 11 4 10 33 32 +1
7 Sportul 34 25 9 7 9 30 27 3
8 Otelul 34 25 10 4 11 20 24 -4
9 FC Arges 31 25 7 10 8 29 32 -3
10 FCM Bacau 30 25 7 9 9 17 22 -5
11 CFR Cluj 30 25 7 9 9 29 38 -8
12 Poli Iasi 29 25 7 8 10 23 36 -13
13 Gloria 28 25 8 4 13 34 38 -4
14 Apulum 23 25 5 7 12 22 45 -23
15 FC Brasov 21 25 5 6 14 24 36 -12
16 Stiinta Craiova 19 25 4 7 14 22 35 -13




sper sa bata Poli pe National ... :ok:

Angelina Jolie
9th May 2005, 09:41
ce_bine_e intradevar unii *******i din tribune chiar asta strigau, dar suporterii adevarati au strigat CFR si vor striga in continuare. Suporterii adevarati au fost tot aceia care la sfarsitul meciului au strigat Iasiul. Cei ce au facut deplasarea cu siguranta ne-au auzit cu toate ca nu am mai ramas multi dupa meci.
Da mai virus bolnav(daca se poate zice asa) *******i indeed. Erau cei din tribuna B care stau acolo de o viata care strigau demisia. Oameni care au vazut mai multe meciuri ale CFR-ului in viata lor decat va vedea tot CG-ul la un loc. Esti prea nou ca sa intelegi cum merg treburile la CFR, si in general mi se pare ca nu ai nici o treaba cu fenomenul. Daca poti fi atat de ******* incat sa sustii in continuare un antrenor depasit din toate punctele de vedere atunci e de plans.
HAI CFR!!! SUNDA FA-TI VALIZA!!!

DanielAndrei
9th May 2005, 10:49
Da mai virus bolnav(daca se poate zice asa) *******i indeed. Erau cei din tribuna B care stau acolo de o ...

unde aveti voi tribuna B :headbang: :headbang: :headbang: :o: , ca voi parca avetzi doar o peluza si o tribuna :headbang: :headbang:

Angelina Jolie
9th May 2005, 11:14
E aceeasi tribuna dar e impartita in 2 pentru ca au intrari separate. Dar se pare ca din vara se va incepe constructia unei noi tribune.

hamsterutz
15th May 2005, 08:40
asta in caz ca mai prindetzi div A :Deu vreau sa se salveze craiova si sa picatzi voi :-? hmm dar nu cred ca se poate nici una nici alta :), asa ca ne vedem si la anu :D.