PDA

View Full Version : Etapa 25: Gloria - Dinamo



ADelPiero
5th May 2005, 02:27
Sambata, 7 mai 2005: Gloria - Dinamo, ora 17:00, TVR 2
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

fia
5th May 2005, 10:57
Oho, mare derby mare... :evil:
Mizez pe ardeleni

RstInPc
5th May 2005, 11:10
Un maci greu. Dinamo a avut mai mereu meciuri dificile la Bistrita. Sper sa fie un antrenament util (victorie) inaintea finalei cupei.

GeKuRA
5th May 2005, 11:49
1-1 :ok:

Ayrton
5th May 2005, 12:26
io zic ca e blat intre jucatori sa castige Dinamo si sa retrogradeze Gloria... si daca nu e blat, bate Dinamo cu arbitrii... si daca nici asta nu e o varianta buna, sigur a cumparat Netoiu meciul de la Padureanu... :D

bazz
5th May 2005, 12:29
Daca gloria nu bate intra in "hora" puternic....Daca or vrea sa joace, o sa bata ,daca nu, nu! :evil: :D

be@
5th May 2005, 13:15
Oare sa fie pe bune acea declaratie a lui Netzoiu dupa meciul gloriei cu steaua si sa fi stricat relatiile dintre cele 2 cluburi ? Parca nu-mi vine sa cred!
Oricum,parerea mea este ca meciul va fi pe bune,fiindca tata Jean nu-si mai permite sa piarda puncte!
Va vine sa credeti ca as vrea sa bata dinamo,poate scapam odata de b(lat)istrita?

Angelina Jolie
5th May 2005, 13:34
Nu scapam n-ai grija. Mai repede pica Steaua si Dinamo decat bistrita.

claudio25ro
5th May 2005, 14:08
cu chiu cu vai cred ca o sa bata DINAMO...am zis si eu... :)

Celtic
5th May 2005, 14:08
io zic ca e blat intre jucatori sa castige Dinamo si sa retrogradeze Gloria... si daca nu e blat, bate Dinamo cu arbitrii... si daca nici asta nu e o varianta buna, sigur a cumparat Netoiu meciul de la Padureanu... :D
Toate variantele sunt cu pronostic 2. Inseamna ca stii tu ceva... :D

Ayrton
5th May 2005, 17:04
Bine-nteles ca stiu, ce draq... :cool: ca daca bate Gloria e meci corect, altfel nu... :drak:

Catalanul
5th May 2005, 17:10
nu se poate vorbi de blat :) gloria nu este intr-o situatie roz pentru a da meciul dinamovistilor... va fi un meci pe bune si sper ca cel mai bun sa castige, adica Gloria :P

Paul
5th May 2005, 18:02
Indicii de blat :

1) DInamo e Dinamo , si e logic sa apeleze la asa ceva.
2) Gloria e Gloria si e dispusa la asa ceva.
3) Claudiu Niculescu a luat ieri aiurea un galben , ... poate sa stea la Bistrita... stie ca e rezolvat meciul... sau se menejeaza pentru Farul si Rapid...?
4) Daca nu bate DInamo pierde orice sansa la locul II ...


Indicii de meci corect :

1) Gloria - situatie disperata;
2) Gloria mai apopiata de Rapid , deci va trage pentru Rapid ...
3) Declaratiile lui Netoiu ... ca vrea sa vada Gloria in B

Personal cred ca se va juca corect , insa meciul e de 1x , mai ales dupa ce jocuri a facut Dinamo in COtroceni si la Brasov ;

In al doilea rand , sper sa bata Gloria ...

Dinamo vine fara Niculescu , Petre , Grigorie si Balan (4 titulari :D)

Cine va fi capitan... cumva STelica?

dan-dan
5th May 2005, 19:28
Meci de ...infarct !!! :happy :happy :happy

Pt. necunoscatori ! :ok:

Pt. cunoscatori - se stie meci de TORT!!! :jerk:

Acum depinde de cine pune cireasa pe tort (vai :nah: era sa spun BLAT).

Lasind gluma , Dinamo trebuie sa invinga , daca se mai gindeste la campionat, iar Bisnita (pardon Bistrita) trebuie sa invinga , daca nu B-ul! :headbang:

MIT GOTT UND POLI IASI

HEIL POLI IASI

SORENSEN
6th May 2005, 01:36
Aici nu mai e vorba de blat, cum nici cu rapid nici cu Steaua nu s-au omorat cu firea asa ca ma astept la nimic mai mult

Ayrton
6th May 2005, 12:34
Dinamo vine fara Niculescu , Petre , Grigorie si Balan (4 titulari :D)

Ai vrut tu sa pari informat dar o balba-doua tot ai facut... sa stii ca Balan joaca, Badea e accidentat. Iar Grigorie e refacut si va juca.
Si mai pune-l si pe Baltoi care e suparat nevoie mare ca nu e titular si nu a vrut sa mearga la Bistrita.

infynity
6th May 2005, 15:17
nu cred k acest meci mai are nevoie de comentarii.e clar k dinamo va bate pt k bistrita ramane bistrita.chiar dc bistrita pierde meciul asta o sa ia alte puncte din deplasari k tata jean stie el ce face...deci dinamo va invinge cum a facut-o in ultimele meciuri d acasa...imi pare rau d ei...alte alternative de a invinge nu au cunoscut in retur...asta e

Ayrton
6th May 2005, 17:34
imi pare rau d ei...

:happy
No sheet... vorbesti serios? Cred ca ai un suflet tare bun...

Zebrone
6th May 2005, 17:35
inca 3 puncte in groapa, gloria bisnita nu se va dezminti nici de data asta :D

Ayrton
6th May 2005, 17:36
nici tu... (n-am ce face si ma amuz cu aberatiile voastre...)

Zebrone
6th May 2005, 17:40
trebuia sa zici: si tu brutus??
hai mai frate ca la voi fluiera galeria cat de rusinos castigati unele meciuri si imi spui mie ca tata jean o sa joace fotbal cu voi? in ce mileniu? :D

Sergio
6th May 2005, 17:47
Rezultatul meciului se stie inca de la tragerea la sorti. Sunt curios ce case de pariuri se risca sa-l joace... :mda:

Zebrone
6th May 2005, 17:48
casa de pariuri borcea-netoiu srl

Ayrton
6th May 2005, 17:49
Pai asta demonstreaza ca suporterii dinamovisti sunt fair-play... Toti (inclusiv eu) am blamat prestatia lui Serea... Dar cand e cazul sa facem dovada de sportivitate nu cred ca toti suporterii au aceiasi tarie de caracter precum dinamovistii...
Tocmai tu vorbesti de tata Jean si de Bistrita... ai uitat cum vi se imbolnaveau cate 8 jucatori peste noaspte ca sa le dati punctele pt ca in meciul de la Craiova antrenorul bistrtean sa zica ca se bucura ca a castigat Craiova si ca a iesit cum trebuia... :rosu:

Sergio
6th May 2005, 17:53
Hai sa fim seriosi... Daca chiar intentionau sa se rejoace meciul, se rezolva. Totul a fost doar praf in ochi ca sa vada lumea vezi doamne cat de fair-play e dinamo. Si unii mai si cred ca aveau de gand sa rejoace. Nici tu nu crezi, dar n-ai incotro...

Ayrton
6th May 2005, 18:07
N-am vorbit de rejucare, desi acolo e incurcata povestea (erau pro rejucare Badea, Andone si Dinu si impotriva Borcea si Netoiu, si daca federatia hotara rejucarea se rejuca orisicat ar fi zis unu sau altul ca nu e de acord), m-am referit la faptul ca atunci cand e ceva ce trebuie sa recunosc eu pot spune ca asa e, chiar daca nu-mi convine (Serea, greseala tusierului din campionatul trecut de la Timisoara, etc) , dar nu accept porcariile si aberatiile scoase de unii (Corpodean, blat cu Sportul sau CFR, sau alte asemea rahaturi).

Sunt curios daca alpi de exemplu recuoaste blaturile Bistrita-Craiova sau tu daca recunosti ca sunteti inca in A dupa ce ati cumparat barajul cu Gloria Buzau. Haide sa va vad, un raspuns simplu: da recunosc, sau nu recunosc...

Sergio
6th May 2005, 18:21
Noi am intrat in A printr-un alt blat numit fuziune, cu care nu sunt de acord, dar conjunctura a fost de asa natura. Cu Buzaul ai tu dovezi ca a fost blat sau asa ai citit in presa?

Ayrton
6th May 2005, 18:30
Am dovezi (nu mi-a semnat nimeni, insa ii stiu pe multi din cei ce jucau atunci acolo...). Nu mai stiu cui i-am mai zis pe pm, dar uite scriu aici: stiu doi fosti jucatori la Buzau, care si-au luat bani frumosi atunci ca sa cedeze barajul. Le dau si initialele, C.N. si S.P. ... stiu si cati bani au luat, si cine era sa se ia la bataie cu antrenorul Ion Viorel pt o parte mai mare din "prada", stiu multe...

Sergio
6th May 2005, 20:39
Da vad ca stii multe... Despre cum trage dinamo sforile nu ne spui nimic?

SORENSEN
6th May 2005, 21:19
Un lucru e clar, pt un anumit pret ( de ce le mai multe nu bani) Gloria Blatului se va da la o parte pt orice echipa .
Sezonul ASTA NICI STEAUA RAPID SAU DINAMO N-AU AVUT SAU Nu VOR AVEA PROBLEME. CLAR sper.

Angelina Jolie
6th May 2005, 21:54
Ar trebui sa multumiti CFR-ului. Ca doar noi am picat de fraieri sa ia bistrita 6 puncte si sa le poata imparti.

Sergio
6th May 2005, 22:00
Pai cine v-a oprit sa nu-i bateti?

Paul
6th May 2005, 23:36
Ai vrut tu sa pari informat dar o balba-doua tot ai facut... sa stii ca Balan joaca, Badea e accidentat. Iar Grigorie e refacut si va juca.
Si mai pune-l si pe Baltoi care e suparat nevoie mare ca nu e titular si nu a vrut sa mearga la Bistrita.

Greseala mea ... in loc de Badea l-am pus pe Balan ... :(

esku
7th May 2005, 00:37
2 solist!!!!!

radcom
7th May 2005, 01:25
Meci de egalitate.Ambele echipe tzintesc 3 puncte, dar nu vad in stare nici una din cele doua sa reusheasca acest lucru.

ronaldinho
7th May 2005, 08:19
derby-ul etapei. un meci clar de 1x2. se intalnesc doua din echipele cele mai odihnite din acest campionat. vom vedea un meci de calitate, cu ocazii mari de ambele parti, iar echipa cea mai norocoasa va castiga. e simplu dinamo nu castiga, iese din cartile pt titlu. oricum iese etapa viitoare :D; gloria pierde toate cele 3 puncte, intra in hora. egal...multumeste doar pe gloria. DECI, E MECI DE 1X2.
Oricum, "INDIFERENT DE REZULTAT, dinamu ESTE DE ..."

ddpurple
7th May 2005, 19:26
Valeuuuuuuuuu...Dinamo furata de arbitrii???Incredibil :D Tot gasesc ei un "artificiu tehnic" si pleaca cu 3 puncte...

vlad1607
7th May 2005, 21:58
Valeuuuuuuuuu...Dinamo furata de arbitrii???Incredibil :D Tot gasesc ei un "artificiu tehnic" si pleaca cu 3 puncte...
Bai bine ca va era teama de Corpodean...uite ce ne-a ajutat cu voi..oricum sunteti de tot :happy :happy :happy hibirdu sucks ! :D
In ce priveste meciul cu capra bistrita ...nu l-am vazut :P da am inteles ca a jucat cenusiu Dinamo....:D

Angelina Jolie
7th May 2005, 22:25
Pai cine v-a oprit sa nu-i bateti?
Pai nu spusei ca noi am fost fraierii.
Acum sunt curios ce smecherii va face Lordul sa scoata echipa din zona retrogradarii.

be@
7th May 2005, 22:35
Fiti aici atenti la programul Gloriei Bisnita!
et. 26: U.craiova-bisnita
et. 27: bisnita-Fc Arges
et. 28: Farul-bisnita
et. 29: bisnita-Sp.Studentesc
et. 30: Poli Iasi-bisnita

Ce bucurie ar fi sa-i retrogradam la Iasi!credeti ca e posibil sa scapam de B(lat)istrita?

irriducibile_01
7th May 2005, 22:44
meci penibil !

SORENSEN
8th May 2005, 13:47
Gloria Blatului si facut datoria pt impartialitate , dupa 6 meciuri jucate cu Dinamo,Rapid si STEAUA toate pierdute . :o:
Au pus copos, badea ,gigi b mana de la mana ca sa nu se bage Lordul Blatula ar fi si pacat :evil:

vlad1607
8th May 2005, 13:52
ar fi pacat sa nu se duca capra bisnita glorioasa nasaud in Beeee.....si sa scape BV-ul!

arcasul75
8th May 2005, 20:44
lasa ca o sa vina si vremea gloriei...peste cativa ani, cand si la noi o sa primeze valoarea, o sa li se infunde astora

bob
9th May 2005, 18:03
si guritza nu va mai tace! v-am dat peste bot lesinatzilor!

armin
10th May 2005, 09:10
Prima si cea mai importanta masura pentru relansarea fotbalului romanesc trebuie sa fie retrogradarea bistritei. Rusine!! Au facut blat cu toate 3 echipele din Bucuresti, acum Jean afirma fara scrupule ca tre sa ceara ajutorul cuiva pt a ramane in A. Huoooo!

be@
10th May 2005, 10:14
@armin: Deci recunosti ca gloria-steaua a fost blat,asa-i? :ok: