PDA

View Full Version : Care e cea mai serioasa societate de asigurari pentru casco?



tchibos
17th December 2006, 23:32
Unde aveti facuta casco? Sunteti multumit(a) de societatea de asigurare aleasa? De ce? Vreau si eu sa-mi fac la nul o societate de asigurari serioas, una care sa nu te amane cu reparatia la masina, sa nu plateasca si sa stea masina in service, sa se poarte cum trebuie cu clientii, sa nu te pacaleasca cand vine vorba de reparatii s.a.m.d. Exista asa ceva? Voi ce ati alege?

Lauryca
18th December 2006, 12:14
Totul depinde de oameni..Degeaba societatea X lucreaza bine in orasul Ploiesti sa zicem si clientii sunt super-multumiti, iar in alt oras de exemplu Arad la aceeasi societate X clientii nu sunt mutumiti. Totul depinde de angajatii firmei. Eu am casco la Asiban, dar ai zis ca in Constanta e nasol la ei, asa ca.. Cel mai bine te-ar sfatui cei din Constanata.

Lauryca
18th December 2006, 12:27
Ca sa citez pe cineva de pe un alt forum (auto) cea mai buna societatea de asigurari e cea unde ai relatii. :D

georg40
18th December 2006, 13:02
Este foarte greu de spus. Asta o afli pentru prima data daca uzezi de serviciile societatii. Pana atunci sunt in principiu toate la fel.

tchibos
18th December 2006, 18:45
Ca sa citez pe cineva de pe un alt forum (auto) cea mai buna societatea de asigurari e cea unde ai relatii. :D

chiar am ajuns rau de tot daca si la asigurare trebuie sa am relatii.. pai ar trebui sa se poarte super finut cu orice client ca altfel la anu' nu mai pupa ei asigurare, plus antireclama le fac cat nu acopera ei pe jumatate de oras.

tchibos
18th December 2006, 19:43
bun dar din experienta voastra care ar fi serioase?.. eu in Cta am auzit lucruri bune de Tiriac

JJ
20th December 2006, 17:55
Cauta-le pe toate pe google. La un moment dat una (Astra sau Asiban?) intrase in incapacitate de plata. Si atunci chiar ca e nasol. Eu de ex. am BT de peste un an, am avut vreo 2-3 daune minore si sunt multumit de cum s-a derulat problema de fiecare data.

Lauryca
20th December 2006, 21:21
chiar am ajuns rau de tot daca si la asigurare trebuie sa am relatii.. pai ar trebui sa se poarte super finut cu orice client ca altfel la anu' nu mai pupa ei asigurare, plus antireclama le fac cat nu acopera ei pe jumatate de oras.
Am impresia ca ai uitat ca traiesti īn Romānia, unde si ca sa-ti platesti impozitele esti umilit.


bun dar din experienta voastra care ar fi serioase?.. eu in Cta am auzit lucruri bune de Tiriac
Pai daca in CT ai auzit lucruri bune de Allianz du-te la ei. Dar ai grija ca e cea mai scumpa societate si daca nu o sa fii multumit o sa-ti para rau. Acum chestia cu multumirea clientilor e relativa - tot timpul o sa existe si clienti nemultumiti la o firma.

tchibos
27th December 2006, 23:43
la anul acolo o sa ma duc.. normal ca peste tot sunt clienti emultumiti intr-o masura mai mare sau mai mica dar la asiban am fost de 3 ori si de fiecare data era un nesimtit care parca te duci in audienta la presedinte asa se poarta cu clientii

Celso
28th December 2006, 12:45
toate firmele de asigurari sunt nesimtite:headbang: in Romania, trebuie sa iti repari masina la ce "analfabezti" vor ei!!!:headbang: ...personal am la Asirom CASCO, dar nu l`am folosit de vreo 8 ani:D

georg40
28th December 2006, 14:53
Am impresia ca ai uitat ca traiesti īn Romānia, unde si ca sa-ti platesti impozitele esti umilit.


Pai daca in CT ai auzit lucruri bune de Allianz du-te la ei. Dar ai grija ca e cea mai scumpa societate si daca nu o sa fii multumit o sa-ti para rau. Acum chestia cu multumirea clientilor e relativa - tot timpul o sa existe si clienti nemultumiti la o firma.



Mai bine nu. Allianz este scumpa, si nu merita. Spre public se arata eleganta, cu nivel, dar in rezolvarea problemelor nu este cu nimic mai buna decat altele. Eu am avut 10 ani asigurare la Allianz, zece ani de pomana in ce priveste primele de asigurare. Un sfat: incercati la o societate noua. Cei noi pe piata incearca mereu, cel putin la inceput, sa faca o buna impresie prin taxe si servicii convenabile.

jri22
29th December 2006, 11:09
eu am la Asitrans...in bucuresti.. si pare a fi OK...e drept cunosc pe cineva

48
3rd January 2007, 16:35
asiromu este cea mai seriosa firma de asigurari. cel putin in craiova majoritatea sant multumiti!

Datenshi
3rd January 2007, 16:44
In bucuresti toata lumea fuge de asirom ca dracu' de tamaie. Pana acum cel mai bine de departe stateau allianz, urmati de asiban. E drept si tarifele erau pe masura la allianz, la asiban un pic peste piata. Am observat ca lumea se reorienteaza spre astea mai noi, generali, bcr... Eu de pilda am avut 5 ani la asiban si au fost ok, acum 99% voi face la generali.

resita
1st July 2007, 18:42
in resita astra are prioritate in toate asig. :ok:

Celso
1st July 2007, 20:28
io nu ma plang de ASIROM deocamdata, e drept nu am fost implicat in nici un incident pana acum si sper sa nici nu fiu:D...

The_Blonde
1st July 2007, 20:43
cei mai buni de pe piata sunt allianz tiriac desi au cotele destul de mari , nu se kk pe ei cand vine vorba de constatarea unor daune totale , pe cand asirom sau astra ar face orice sa nu constate o dauna totala ...pentru cei ce nu stiu dauna totala inseamna o masina avariata in proportie de 85% sau peste .

Hard
26th January 2008, 16:36
Mi-am facut asigurare la Omniasig. Doamne ajuta sa nu am treaba cu ei :D

Dandana
28th March 2008, 15:49
Nu va asigurati la Asitrans : sunt incompetenti, mincinosti, nu stiu cum sa mai minta sau sa mai intarzie platile,habar nu au de capul lor sau de dosare! sunt cei mai nesimti! nu au nici cea mai mica notiune a ceea ce inseamna un contract sau client!Oricare alta societate, dar NU Asitrans!

Elphax
28th March 2008, 16:02
am lucrat cu 2 firme pana acum, pentru mai multe masini : Allianz si Omniasig

acum lucrez DOAR cu Omniasig ... :D e mai bine

Conserva
8th August 2010, 11:53
Eu zic ca nu are sens sa-ti faci casco daca masina este mai veche de 7-8 ani.

Datenshi
24th February 2011, 22:41
A avut cineva Casco la AsitoKapital?

resita
24th February 2011, 22:47
nici n-am auzit de astia pana acum :)):))

sfatul meu, fa-ti casco la o societate serioasa si de la care ai recomandari ca plaetsc daunele daca e ceva, RCA poti sa-ti faci oriunde dar casco ...