PDA

View Full Version : ROMANIA - SUEDIA in play-off CM 2007 feminin



resita
17th December 2006, 13:37
Romania va intalni Suedia in play-off CM 2007. Meciurile au loc in data de 02.-03.06.2007 in Suedia 09.-10.06.2007 in Romania.

YoYoyOi
17th December 2006, 13:41
Ne vom califica, nu incape indoiala:D

resita
17th December 2006, 13:42
avem prima sansa. :ok:

YoYoyOi
17th December 2006, 13:44
Mai e oricum pina in vara si se pot schimba multe, dar nu cred ca vor fi schimbari care sa ne scada din sanse. Daca merge treaba si in vara ca acum, nu avem de ce sa ne facem griji.

georg40
17th December 2006, 13:46
Chiar asa de sigur nu as fi. Suedezii au o echipa foarte solida, o multime de jucatori evolueaza in echipe din Germania posedand experienta internationala.
Sigur ca, o calificare a Romaniei m-ar bucura nespus de mult.

SORENSEN
17th December 2006, 14:55
In ultimi ani Romania s-a intalnit de cateva ori cu Suedia ...in general am castigat la diferente respectabile ..dar am pierdut si un meci la un turneu amical (Cupa Lucardi) jucand cu fetele din campioanat iar in finala turneului le-am invins...

rob_din
17th December 2006, 16:01
Acum nu mai avem nici o scuza sa nu ne calficam la CM. L-am auzit pe Tadici spunand ca Suedia era a doua formatie ca valoare dupa Danemarca la tragerea la sorti
Presupun ca era o gluma, Spania, Ucraina sau Croatia sunt peste Suedia.
Avand in vedere ca mai si jucam returul acasa ar trebui sa jucam lamentabil ca sa ratam calificare. Dar am mai vazut Romania jucand lamentabil asa ca nu se stie niciodata

SORENSEN
17th December 2006, 16:35
Dar banuiesc ca ai vazut-o jucand si foarte bine nu ?

alex-hcm
17th December 2006, 16:53
suedia e o echipa slaba... nu conteaza ca e din scandinavia... acolo danemarca si norvegia fac legea...

starsteel
17th December 2006, 17:34
Acest meci putea fi semifinala de campionat mondial iar acum devine meci doar de calificare. Suntem patiti anul asta la europene sper sa nu repetam contraperformanta....un mare avantaj e ca returul il jucam acasa.

rob_din
17th December 2006, 18:25
Cu greu putea Romania-Suedia sa fie semifinala de CM, avand in vedere valoarea Suediei. Locul 6 de naul asta e performanta maxima a Suediei si ma indoiesc ca o obtineau daca nu gazduiau turneul

rob_din
17th December 2006, 18:26
Dar banuiesc ca ai vazut-o jucand si foarte bine nu ?

De cele mai multe ori am vazut-o jucand bine in ultimii ani, dar mai apar si rateuri. Sper sa nu apara in iunie. Daca prindem o zi proasta in Suedia si venim cu handicap acasa s-ar putea sa avem probleme

resita
4th April 2007, 19:52
Cristina Varzaru s-a accidentat si va rata meciurile de baraj cu Suedia

Handbalista Cristina Varzaru, extrema dreapta de la echipa daneza HK Viborg, si titulara a lotului national, a devenit indisponibila pentru urmatoarele cinci luni, dupa o grava accidentare, a anuntat miercuri, intr-o conferinta de presa, antrenorul selectionatei Romaniei, Gheorghe Tadici.
"Varzaru a suferit o accidentare destul de grava si iese din calcule pentru aceasta dubla cu Suedia. Ea va fi indisponibila pentru circa patru-cinci luni", a declarat Gheorghe Tadici, antrenorul lotului national de fete. Tehnicianul a precizat ca Varzaru a suferit leziuni la umarul stang, intr-un meci jucat cu echipa sa de club in campionatul danez.
Dubla cu Suedia este programata in luna iunie, in preliminariile Campionatului Mondial de Handbal, programat la sfarsitul anului, in Franta.
sursa onlinesport

ce nasol :no:

georg40
4th April 2007, 20:00
Cu greu putea Romania-Suedia sa fie semifinala de CM, avand in vedere valoarea Suediei. Locul 6 de naul asta e performanta maxima a Suediei si ma indoiesc ca o obtineau daca nu gazduiau turneul

Putea fi si o finala ! Daca ne-am fi intors in ...istorie circa 25-30 de ani.
Dar in prezent ?
Meciul va fi foarte greu, as zice ca suedezii sunt chiar favoriti, de aceea sa nu punem inn fata baietilor nostri stacheta (asteptarilor !) prea sus.

SORENSEN
4th April 2007, 22:30
Suedezii sunt clar favoriti...sa nu uitam ca un numar mare important din componentii nationalei Suediei joaca Kiel ...echipa care jaoca finala Champions LEague cu Flensburg...
Si mai sunt in Spania si Germania altii..

resita
30th May 2007, 15:01
meci amical Austria - Suedia 20 - 34

georg40
30th May 2007, 22:23
Va fi foarte greu. Suedia, desi a cam lipsit din prim-planul unor competitii de anvergura, are acelasi handbal solid, cu o aparare de fier, numerosi jucatori castigandu-si painea cea de toate zilele in liga germana. As dori, insfarsit sa vad echipa Romaniei prezenta la "europene" sau "mondiale" reinnodand sirul succeselor lui Gatu, Voina sau Birtalan, dar eu sa fiu sincer nu prea cred intr-un succes. As fi fericit sa nu am dreptate !

Luis Garcia10
30th May 2007, 22:30
E vorba de meciul fetelor aici :D

georg40
30th May 2007, 22:42
Inseamna ca am gresit eu, clar m-am referit la baieti.
La fete sansa este de partea noastra, desi suedezele nu eu o echipa rea. Dar nu au, desigur, valoarea baietilor.

Luis Garcia10
30th May 2007, 22:54
La fete castigam sigur...la baieti ..nu prea cred..dar sper..deh :D Speranta moare ultima :rolleyes:

resita
2nd June 2007, 16:50
maine de la ora 16.30 in direct pe sport.ro

sa speram ca fetele noastre obtin un rezultat bun

Luis Garcia10
2nd June 2007, 17:34
Batem la 6 goluri! ;)

YoYoyOi
3rd June 2007, 16:42
un inceput formidabil de meci cu blondele din Suedia
deocamdata conducem cu 4-0, dar am avut si un 7m ratat /hello

10-4 pt noi /hello
bravo fetele :cheer:

misterjinx
3rd June 2007, 17:08
15-4 la pauza pentru noi, super meci:yeah:

YoYoyOi
3rd June 2007, 17:12
le spargem pe blonde :yeah:

misterjinx
3rd June 2007, 18:04
gata, victorie la 9 goluri. le-am aratat cine face legea in sportul asta :cool:

TenisFan
3rd June 2007, 18:04
25-16...Royal spanking le-au dat blondelor... :yeah: :drak: :evil: :lol: ;) Nu putea sa fie altfel;romancele au jucat bine ca daca jucau foarte bine era mai rau pt suedeze... :( La Valcea o sa fie macel... ;) :cool: :drak:

YoYoyOi
3rd June 2007, 18:06
fenomenal meci :cheer:

la noi o sa fie si mai si /hello bravo fetele /OLE/

Adi Da Samraj
3rd June 2007, 18:28
bravo fetele :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Ferdininho
3rd June 2007, 18:30
Bravo fetelor! /OLE/

In decembrie la turneul final avem sanse la primele 4 locuri.

resita
3rd June 2007, 19:37
ma bucur nespus pentru fetele noastre. din pacate nu am vazut meciul :( :(

YoYoyOi
3rd June 2007, 19:54
lasa ca o se vezi returul, o sa fie si mai spectaculos :cheer:

Liviu
3rd June 2007, 22:08
Magnifica Elisei , jucatoarea meciului in opinia mea .

Meci cu asa putine goluri nu prea se mai vede . Diferenta a facut-o apararea noastra , cu o clasa peste a lor . Revenita la lot Amariei nu prea a mers ...
Sa speram ca nu se stinge lumina la retur :P . Ati auzit cum ii caracterizeaza antrenorul lor pe suporterii din Valcea ? Huligani ? Cel putin asa a zis comentatorul nostru .

YoYoyOi
3rd June 2007, 22:13
Amariei mai are nevoie de timp sa se integreze, cred eu... am impresia ca a avut si ceva emotii dupa atata timp cat n-a jucat pt Romania...

Dar per total a fost foarte bine, chiar daca ma temeam ca o sa fie mai greu cand am vazut ca de la 4-0, dupa un 7m ratat, alea s-au apropiat la un gol...

lucian_iasi
4th June 2007, 00:36
Bravo fetelor :yeah: :yeah: /OLE/ /OLE/

bestiuta
4th June 2007, 15:07
ei caracterizeaza ca fiind huligani spectatorii care canta si se ridica in picioare sa-si aplaude favoritele
o explicat emilian voicu(comentatoru):)

edinaa
5th June 2007, 10:52
bineinteles ca nationala noastra se va califica.

Cappone
5th June 2007, 13:34
dupa meciul tur sigur se califica Romania.avem o generatie tare de tot,si ar fi bine cel putin semifinalele la mondiale sa le atingem

Silvia_bz
8th June 2007, 12:26
bravo fetelor!!!Romania!

DIXX
9th June 2007, 12:23
Deci normal ar fi la fete sa mergem noi si la baieti ei,adevarul e ca la baieti suntem cam praf,piruete,alea alea dar cand dam de o echipa serioasa n-avem nicio sansa.Noi si suedezii am fost de cate patru ori campioni mondiali dar asta a fost candva...

rob_din
9th June 2007, 12:52
Deci normal ar fi la fete sa mergem noi si la baieti ei,adevarul e ca la baieti suntem cam praf,piruete,alea alea dar cand dam de o echipa serioasa n-avem nicio sansa.Noi si suedezii am fost de cate patru ori campioni mondiali dar asta a fost candva...

Norvegia e o echipa serioasa la masculin? Ca pe astia am fost aproape sa-i eliminam

aetius
9th June 2007, 17:10
cat e scoru ?

Luis Garcia10
9th June 2007, 17:55
E la 19:00 meciul :D

YoYoyOi
9th June 2007, 18:40
e 0-0 :yeah:

Sorin Blaj
9th June 2007, 19:00
Echipa Romaniei:

kelo0
9th June 2007, 19:15
care stie vreun site cu celelalte rezultate live din play-off-urile ptr cupa mondiala la handbal? mersi!

Hai Romania!

YoYoyOi
9th June 2007, 19:19
ce mama dracului fac fetele astea? :shocked:

Celso
9th June 2007, 19:38
pune`le la punct nea Tadici acum la pauza:mda: ....ce mama dreaq...vreau victorie

rob_din
9th June 2007, 19:44
Danemarca nu va juca la CM si implicit la JO (unde a castigat ultimile 3 titluri) dupa ce a fost eliminata de Ucraina

YoYoyOi
9th June 2007, 19:45
mama ce le-as bate :ciocan:

parca sunt in vacanta gagicile astea, nimic n-au jucat :mda:

resita
9th June 2007, 19:49
deci la pauza 13-13 :no: :no:

rob_din
9th June 2007, 19:51
Pe langa Ucraina care a eliminat Danemarca s-au mai calificat Austria (in fata Sloveniei), Spania (in fata Turciei), Polonia (in fata Serbiei)

Celso
9th June 2007, 19:59
ba ce rateaza aia cu poarta goala...fmmmmm:headbang:

alea in 4 si noi nu dam gol....14-16...mamam 14-17

resita
9th June 2007, 20:07
min 43. 16-18 :no: :no: :no: :no:

Celso
9th June 2007, 20:29
sa imi bag ceva....am mai si pariat...rateaza ca vaca sg cu portaru in ultimele secunde:headbang: ...iar egal ca si Oltchim....firar masa lor:headbang:

resita
9th June 2007, 20:30
Ne-am Calificat 24-24

Celso
9th June 2007, 20:32
dap ma....da la fel ca si Oltchim...ne culcam pe o ureche acasa:| mentalitate de roman....trebuia sa le umilm si aici...asta e..

sper sa castigam competitia:D

resita
9th June 2007, 20:33
sper sa castigam competitia:D

valoare avem :ok:

resita
9th June 2007, 20:37
România: Luminița Dinu, Talida Tolnai - portari, Valentina Ardean (13), Adina Meiroșu, Ionela Gâlcă (3), Aurelia Brădeanu (3), Steluța Luca, Simona Gogârlă (4), Valeria Beșe, Ramona Maier (1), Roxana Gheorghe, Carmen Amariei, Narcisa Lecușanu. Antrenori: Gheorghe Tadici și Dumitru Muși.

Campionatul Mondial din Franța va avea loc între 2 și 16 decembrie 2007.

YoYoyOi
9th June 2007, 20:38
mama ce nervi mi-au facut vacile astea :ciocan:
gura mamii lor de proaste si de mentalitate de kkt :headbang:

Universal
9th June 2007, 20:50
unde este problema, oameni dragi?
s-au calificat, ce doreati mai mult? sa le umileasca? nu se poate, trebuie sa existe si respect.
Bine, nu au invins, dar nici nu au pierdut, dar au ajuns mai departe.Conteaza ca au avansat

YoYoyOi
9th June 2007, 20:52
ce respect Uni?

in tur le-am batut la fundul gol si acum le respectam?
In astfel de competitii nu exista respect :ok:

Te bati pana la ultima picatura de transpiratie, pana in ultima secunda.... asta daca ai pretentii la aur... daca vrei doar sa participi atunci joci ca azi... dar sa stim si noi :mda:

Sorin Blaj
9th June 2007, 20:52
Danemarca nu va juca la CM si implicit la JO (unde a castigat ultimile 3 titluri) dupa ce a fost eliminata de Ucraina
Asta da surpriza!

Andreiy
9th June 2007, 20:55
Felicit Romania pt. calificarea la turneul final.

Universal
9th June 2007, 20:56
ce respect Uni?

in tur le-am batut la fundul gol si acum le respectam?
In astfel de competitii nu exista respect :ok:

Te bati pana la ultima picatura de transpiratie, pana in ultima secunda.... asta daca ai pretentii la aur... daca vrei doar sa participi atunci joci ca azi... dar sa stim si noi :mda:

Stiu ce vrei sa spui, trebuie sa dai 1000% din tine ca sa ajungi departe, dar fetele au realizat deja ceea ce siöau dorit in Suedia....acasa era doar o simpla formaluitate.Eu cred ca nu au fortat fiindca stiau ca vor merge mai departe.Mentalitate tipic romanesca.Dar asa inteleg mai multe despre sportul romanesc.Nu pot spune ca este negativ, ci poate fi numai atunci daunator, atunci cand se relaxeaza prea mult in primul...

dede
9th June 2007, 23:07
eh, nu am castigat, dar important e ca ne-am calificat :D era de asteptat sa o lase mai moale, nici nu credeam ca mai pot sa invinga si azi cum au facut-o in tur... deh, mentalitate de romani :sleep:

DIXX
10th June 2007, 00:15
Tadici era foarte ganditor dupa meci,oricum fetele sunt obosite si nu asta e valoarea lor,oricat le-ai motiva inaintea meciului tot exista o relaxare stiind ca au batut la noua goluri in deplasare.Amariei a vrut iarasi mult dar i-a iesit prea putin,Gogarla super (pacat ca nu vine la noi din declaratia ei de dupa meci),Lecusanu nu prea are treaba cu sportul asta,iar pe restul se vede oboseala.
Felicitari lui Tadici si fetelor pentru calificare.
HAI ROMANIA!!!

YoYoyOi
10th June 2007, 00:23
interesant faptul ca la pollul de aici nu s-a prevazut si egalul :D

Luis Garcia10
10th June 2007, 00:29
Exagerezi rau de tot Yoyo...chiar asa sa le faci vaci! :( Ce mai conta amaratu` asta de meci ? :|

YoYoyOi
10th June 2007, 00:31
mda scuze :)

dar eram prea nervoasa atunci.... mi-am amintit si de meciul cand au ratat calificarea si de toate relele :mda:

Luis Garcia10
10th June 2007, 00:35
Daca azi te-ai enervat asa...maine sa te pregatesti mental foarte bine :)))) ..ca o sa ai de suferit serios :D :))))

YoYoyOi
10th June 2007, 00:39
pt maine sunt pregatita :D

chiar ma astept s-o luam, asa ca n-o sa ma enervez prea tare:P

dar azi nu m-am asteptat sa jucam asa haotic :mda:

Luis Garcia10
10th June 2007, 00:41
O sa-ti vina sa-ti smulgi parul din cap cand o sa ii vezi pe domni Stavrositu , Mazilu & co plini de figuri ..si ratari :)))
Daca pierdem la 5 goluri e bine :D :P

YoYoyOi
10th June 2007, 00:47
sper sa nu fie cazul :P

rob_din
10th June 2007, 01:00
Bine ca am ratat calificarea anul trecut, nu cum au facut-o danezele anul asta si au spus "pa" si CM si JO

MagicTouch
10th June 2007, 02:58
Exagerezi rau de tot Yoyo...chiar asa sa le faci vaci! :( Ce mai conta amaratu` asta de meci ? :|

Macar din respect pentru suporteri conta! Pentru suedeze mai conta? sansele de calificare ale lor erau de 0,01%. Calificarea e imbucuratoare, jocul a fost multumitor in unele momente (cand suedezele au ajuns la 4 goluri diferenta s-a vazut o alta fata a echipei romane) ...mentalitatea e ingrijoratoare. Te-ai culcat pe o ureche la un meci de CM sau CE cum ca adversari sunt terminati si ...esti halit. De asta ne prieste pozitia de outsideri...atunci dam ce e mai bun; cand suntem favoriti iar o dam in bara. De asta mie teama la acest campionat. Totusi, sper in decembrie sa vad aceiasi ambitie si hotarare cum am vazut si cand au luat bronzul.

resita
10th June 2007, 10:20
interesant faptul ca la pollul de aici nu s-a prevazut si egalul :D

intrebarea este cine se califica :happy :happy :happy

egal :happy :happy :happy

YoYoyOi
10th June 2007, 10:51
hihi, n-am vazut :happy

SORENSEN
10th June 2007, 12:15
Acest meci nu are mare valoare...asa ca nici rezultatul nu e de mentionat...

Dupa primul meci unde practic le-am zdrobit...acest meci l-am jucat ca trebuia...

Fetele upa un sezon incredibil de aglomerat si cu multe succese ...90 % din fete au jucat in contonuu din toamna pana acum...poate TOlnai ..Ivan sa fi fost mai relaxate si Gogarla care a fost mult timp accidentata...

Era greu ca ele mental sa mai traga cum au facut-o in Suedia...

Oricum fetele in dubla mansa au jucat acceptabil ...facand media :D

Selene-Celesta
15th June 2007, 11:08
Macar din respect pentru suporteri conta! Pentru suedeze mai conta? sansele de calificare ale lor erau de 0,01%. Calificarea e imbucuratoare, jocul a fost multumitor in unele momente (cand suedezele au ajuns la 4 goluri diferenta s-a vazut o alta fata a echipei romane) ...mentalitatea e ingrijoratoare. Te-ai culcat pe o ureche la un meci de CM sau CE cum ca adversari sunt terminati si ...esti halit. De asta ne prieste pozitia de outsideri...atunci dam ce e mai bun; cand suntem favoriti iar o dam in bara. De asta mie teama la acest campionat. Totusi, sper in decembrie sa vad aceiasi ambitie si hotarare cum am vazut si cand au luat bronzul.

Au luat argintul, vrei sa spui.