PDA

View Full Version : Ce comportament va deranjeaza cel mai mult la participantii de trafic



resita
17th December 2006, 11:35
hai sa spunem ce ne enerveaza cel mai mult la alti soferi.
pe mine ma dispera taximetristi. astea circula parca nu ar mai fi nimeni in trafic.

georg40
17th December 2006, 12:13
Multe !
Inainte de toate ma deranjeaza automobilistii care se misca ca si...melcul acolo unde legea permite sa conduci mai repede. Si ma mai deranjeaza cei care nu semnalizeaza schimbarea de directie sau oprirea pe marginea drumului. Apo cei care nu conduc preventiv, care vor sa vireze la stanga fara a se apropia de linia mediana pentru a stimula o circulatie fluida si ma mai deranjeaza cei care nu sunt amabili la volan ci agresivi si obraznici. A ajuta , chiar si cu un gest, pe aproapele tau, nu este altceva decat un mic aconto, pe care si tu il vrei reprimi la o alta ocazie inapoi ! La dimensiunile actuale ale circulatiei rutiere legislatia are doar caracter orientativ, siguranta in circulatie o garantam si o asiguram noi,fiecare.

tchibos
17th December 2006, 12:15
Ma deranjeaja stilul de contudere bucurestean, adoptat si de taximetristii constanteni. E vorba de stiul haotic.

Kainsashiki
17th December 2006, 12:35
ma enerveaza cei care nu semnalizeaza, cei care merg pe 2 benzi simultan, si cei care intra in intersectii fara se asigure..

Celso
17th December 2006, 12:55
ma enerveaza unele femei la volan:headbang: :headbang: :headbang: mai ales cele care au masini de super-clasa:headbang: iti taie calea fara sa dea semnal, tin volanul cat mai strans, cu 2 maini...scaunul lipit de volan....:headbang: :headbang: :headbang: pieptul la fel:mda: ....si ma mai enerveaza...cei care parcheaza aiurea :|...offff cate nu ma enerveaza:D

Cristian
17th December 2006, 13:01
In afara de conducerea inconstienta a unora mai ales pe faleza superioara (galatenii cunosc cum sta treaba) si semnele mascate de copaci frunze... crengi... etc trebuie sa stai la ghici pe unele strazi.

Da si cele mentionate de voi mai sus sunt valabile si ptr Galati.
http://img80.imageshack.us/img80/7526/2104061821pp6.jpg (http://imageshack.us)

pinki
17th December 2006, 17:00
taximetristii, aia care nu semnalizeaza, soferii de duminica, antitalentele (si din pacate sunt o gramada), unii soferi de 336 care dorm pe ei si nu stiu sa apese pe acceleratie, idiotii care vad ca intersectia e blocata si totusi se baga, pietonii care vad ca intersectia e blocata de un bou si totusi se baga sa traverseze in loc sa lase boul sa treaca, aia cu tramvaiele - niste nesimtiti, unele proaste care ne fac de ras si de-aia cred barbatii ca femeile nu sunt in stare sa conduca :rasc: tantalaii... hai ca ma opresc :rasc:

Ady
17th December 2006, 18:15
nesimtitii care parcheaza pe a doua banda ...

Hard
18th December 2006, 02:53
nu semnalizeaza

JJ
22nd December 2006, 10:25
In oras:
-"Smecherii" care fac la stanga de pe prima banda, respectiv la dreapta de pe banda 3.
-Idiotii care dau flash-uri, de parca ar cheltui milioane daca schimba ei banda.
-Cei care la o banda pe sens, nu te lasa sa iesi de pe strada laterala spre stanga, oprind fix in fata strazii respective, desi coada lor la semafor e mare si dureaza mult.
- pe bulevarde, aia care merg pana in fundul masinilor parcate pe prima banda, si apoi iti taie calea cand li se termina banda.

Afara:
-Carutele nesemnalizate noaptea.
-Cei care depasesc coloanele la bariere.
-Cei care se baga in depasirea coloanelor si nu ii tine masina s-o faca asa cum trebuie.

Aurel.D
22nd December 2006, 11:51
Multe !
Inainte de toate ma deranjeaza automobilistii care se misca ca si...melcul acolo unde legea permite sa conduci mai repede. Si ma mai deranjeaza cei care nu semnalizeaza schimbarea de directie sau oprirea pe marginea drumului. Apo cei care nu conduc preventiv, care vor sa vireze la stanga fara a se apropia de linia mediana pentru a stimula o circulatie fluida si ma mai deranjeaza cei care nu sunt amabili la volan ci agresivi si obraznici. A ajuta , chiar si cu un gest, pe aproapele tau, nu este altceva decat un mic aconto, pe care si tu il vrei reprimi la o alta ocazie inapoi ! La dimensiunile actuale ale circulatiei rutiere legislatia are doar caracter orientativ, siguranta in circulatie o garantam si o asiguram noi,fiecare.

Tu vorbesti de circulatia din Romania sau din Germania? :D Ca daca este varianta a doua, e clar ca vine sfarsitul lumii.

Mai oameni buni, legat de faza cu enervarea, nu trebuie sa va atacati pt. toate tampeniile pe care le intalniti in trafic si in viata in general, ca albii mai repede! Nici mie nu imi plac multe lucruri, cu ar fi societatea romaneasca in general :D dar daca le-as pune pe toate la suflet, as lua-o razna...

Ca sa raspund, pot sa zic ca ma deranjeaza cei care circula pe 2 benzi odata, taximetristii ca sunt si prosti si nesimtiti, cei care desi au masini bune, merg ca dupa mort (mai ales batranii).
O faza, Vinerea trecuta: nu trebuie sa mai spun ca era un trafic infernal, si am parcat pe marginea drumului pe la Bucur Obor, pt. cateva minute. Cand m-am intors, hai sa plec, dar hopa.....stai ca nu pot sa ies.
Cat a fost semaforul pe verde am inteles ca nu vroia nici unul sa ma lase si intru, dar de doua ori s-a pus rosu si de doua ori s-au nimerit langa mine chiar taximetristi, care nu au putut sa opreasca si ei cu 5 m mai in spate sa ies si eu, s-au facut ca nu ma vad!! :)

Pana ala urma am fortat si am iesit dar mi-a facut sila comportamentul lor.