PDA

View Full Version : Numai Iubirea



Pages : [1] 2

Andrey_Andry
3rd May 2005, 12:36
In sfarsit o productie 100% romaneasca, o telenovela 100% romaneasca. Ce credeti ? Este un succes ?
Cu alte cuvinte discutii despre Prima Telenovela 100% Romaneasca, Numai Iubirea, tot ce tine despre aceasta telenovela.

fia
3rd May 2005, 12:42
E geniala, ca de altfel toate telenovelele de pe planeta asta, ma gandesc serios sa ma las de servici pentru a avea mai mult timp sa vad toate telenovelele care exista pe toate posturile de tembeliziune din Romania si nu numai :mda:

ieppy
3rd May 2005, 12:44
subscriu. :D

Andrey_Andry
3rd May 2005, 12:55
Mie imi place, urmaresc tot timpul, nu ratez nici un episod :)

dar sunt sigur ca sunt si fani.

ieppy
3rd May 2005, 13:04
17 ani si baiat. Ti-ai gresit meseria. :D

Andrey_Andry
3rd May 2005, 13:07
Ce urat te exprimi... :D

ieppy
3rd May 2005, 13:14
Lasa ca poate te ajuta cineva sa intelegi. :D

josephine
3rd May 2005, 14:37
cea mai educativa telenovela! bleacs!

n-am vazut nika si mi se ridica parul pe mine numai cand aud de ea! sa va traiasca! cah!

ieppy
3rd May 2005, 14:45
se ridica parul? Nu e bine, da-i in cap. :D

fia
3rd May 2005, 14:56
Asa faci tu ieppy, cand ti se ridica ceva ii dai in cap :D?

remus
3rd May 2005, 15:15
vai ce grosolan, Dar totusi , nimic nu e mai grosolan cu Buzila, pardon Oana aia proasta si tembela ( zisa si Zavoranu` mancati-as ) :P care se crede vedeta in tara lu peste.

Paul
3rd May 2005, 15:38
In sfarsit o productie 100% romaneasca, o telenovela 100% romaneasca. Ce credeti ? Este un succes ?
Cu alte cuvinte discutii despre Prima Telenovela 100% Romaneasca, Numai Iubirea, tot ce tine despre aceasta telenovela.

Hahaha , nu are cum sa fie 100 % romaneasca.
Presupun ca ideea telenovelei e luata din vre`o "capodopera" a cinematografiei sud-americane ;

Acu serios vorbind , sunt un fan inrait , chiulesc de la scoala sa vad realurile la acest succes.

ieppy
3rd May 2005, 16:06
fia, nu in toate cazurile. :D

fia
3rd May 2005, 16:17
M-am linistit....
Ca mai sunt unii pe aicea care isi bat maimuta.... credeam ca si tu esti vreun ciudat

madridista
3rd May 2005, 17:19
Numai iubirea................doar iubirea!!:mad:
un kkt de telenovela, cu Oana vedeta Romaniei, Corina Danila victima nr 1 si cu un Papi de zici ca l-a calcat tramvaiul!!!
sunt toti penibili....
nu pot sa zic ca nu m-am uitat niciodata dar de fiecare data cand ii vad nu stiu ce sa fac...sa ma enervez sau sa rad de prostia lor...
fara suparare!!

realmadrid.com
3rd May 2005, 17:22
Eu zic sa cerem CNA-ului sa interzica postul "Acasa"...pt ca face prea mult rau:D

ADelPiero
3rd May 2005, 18:09
cand o vad pe buzeasca mi se face rau :ciocan:
si cand mai aud cate o fraza venita din gura ei ... dau muzica la maxim :D

fia
3rd May 2005, 18:27
Daca dai manele tot degeaba.... sau mai bine zis tot aia ;)

Tess
4th May 2005, 14:26
... tot ceea ce este legat de aceasta `telenovela` mi se pare kitsch... de la scenariu (previzibil), replici (de prost gust, altele incorecte), actori (care prin tot ceea ce fac reusesc sa fie neautentici) pana la decor (- in care pur si simplu nu se potrivesc)...
Un punct insa pentru melodia formatiei VH2... :ok:

totmihnea
4th May 2005, 19:09
UN serial prost, superficial ,nonactori de mana a saptea etc...A ajuns sa mise faca greatza de tot cr inseamna mediapro.Acasa shi protv sunt cele mai tiganizate posturi de la noi.Iar productiile lor nishte kkturi.De ce au asha succes pt ca in ziua de azi televiziunea educa po****tzia iar majoritatea po****tiei vrea sa vada tzigani zoioshi plini de aur shi care nu stiu sa vb romaneste.Numai iubirea e cel mai mare rebut din istoria televiziunii,dar se pare ca nu se vor opri aici!!!

cipi13
4th May 2005, 22:10
Imi pare rau de actorii seriosi care din lipsa de bani probabil se baga in asa ceva...Papaiani, tora vasiles cu sicare or mai fi...pe astia i-am vazut in reclame nu stiu daca mai sint si altiii....

Darkslowstar
5th May 2005, 13:31
Infiorator de proasta. Ca toate telenovelele de fapt. CNA-ul ar trebui sa ia masuri impotriva acestor non-productii.
TVSPORT, ce gusturi fine ai, bravo tie.

Mihai
5th May 2005, 13:39
Tin sa va anunt ca am fondat primul fan club Oana Zavoranu! Pentru mesaje ne puteti scrie la oana_bot@de_iepure.com :evil:
Adresa noasta este: Calea Tampenie nr. 2, bloc PYX, et 11 ap 37! Asteptam scrisorile si mail-urile voastre, la care vor raspunde chiar super vedetele Oanaaaa si Liiii Liiii :D

realmadrid.com
5th May 2005, 14:39
Uite un fan adevarat:D:D:D

Andrey_Andry
5th May 2005, 14:50
UN serial prost, superficial ,nonactori de mana a saptea etc...A ajuns sa mise faca greatza de tot cr inseamna mediapro.Acasa shi protv sunt cele mai tiganizate posturi de la noi.Iar productiile lor nishte kkturi.De ce au asha succes pt ca in ziua de azi televiziunea educa po****tzia iar majoritatea po****tiei vrea sa vada tzigani zoioshi plini de aur shi care nu stiu sa vb romaneste.Numai iubirea e cel mai mare rebut din istoria televiziunii,dar se pare ca nu se vor opri aici!!!
dar ce-ai vrea ? eu zic ca-i un inceput pt. romania in ale telenovelelor.

Andrey_Andry
5th May 2005, 14:51
Infiorator de proasta. Ca toate telenovelele de fapt. CNA-ul ar trebui sa ia masuri impotriva acestor non-productii.
TVSPORT, ce gusturi fine ai, bravo tie.
Fiecare se uita la ce-i place...esti intr-o ureche ?

totmihnea
5th May 2005, 16:40
da ai dreptate ai domeniu telenovelelor nu dadusera inca nici un rateu.Asha ca le-au luat la rand.DC putetzi observa fiecare serial de la noi e o copie f f proasta din ce e pe afara adica la americani.Bine ca exista HBO shi AXN , astea de sport shi discovariurile ca altfel nu mai deschideam televizoru' :ok:

Darkslowstar
5th May 2005, 16:46
Fiecare se uita la ce-i place...esti intr-o ureche ?

Deocamdata in doua urechi. Sau vrei sa-mi aranjezi tu ceva? :drak:

Andrey_Andry
5th May 2005, 17:25
Deocamdata in doua urechi. Sau vrei sa-mi aranjezi tu ceva? :drak:

:lol:

Andrey_Andry
6th May 2005, 21:49
Incepe sa devina super-interesanta telenovela: Dan Bratu este f. aproape de a da faliment si de a ramane fara nici masina, nici vila, absolut nimic !!!!!!!! :o:

Leo_
6th May 2005, 22:09
Nu credeam ca o sa vad vreun thread deschis pe un astfel de subiect...subscriu la ce a scris cipi13, ca e pacat de actorii cunoscuti care din lipsa de spectacole sau filme seriose se prostitueaza in astfel de productii de 2 lei (vechi)...i-am vazut in distributie pe Tora vasilescu, Papaiani, Iurie Darie...pacat.
P.S. TVSPORT, omule, trezeste-te!! Esti inca tanar! Uita-te naiba la un meci de fotbal...pana si Divizia A pare mai interesanta...

Andrey_Andry
6th May 2005, 22:50
Nu credeam ca o sa vad vreun thread deschis pe un astfel de subiect...subscriu la ce a scris cipi13, ca e pacat de actorii cunoscuti care din lipsa de spectacole sau filme seriose se prostitueaza in astfel de productii de 2 lei (vechi)...i-am vazut in distributie pe Tora vasilescu, Papaiani, Iurie Darie...pacat.
P.S. TVSPORT, omule, trezeste-te!! Esti inca tanar! Uita-te naiba la un meci de fotbal...pana si Divizia A pare mai interesanta...
Am zis eu ca nu ma uit la fotbal ?

madridista
6th May 2005, 23:05
Incepe sa devina super-interesanta telenovela: Dan Bratu este f. aproape de a da faliment si de a ramane fara nici masina, nici vila, absolut nimic !!!!!!!! :o:
:lol: :lol: :lol: :lol:
si chiar crezi ca noua ne pasa???
dar ff haios mesajul...trebuie sa recunosc???nu baietii??:D

Andrey_Andry
6th May 2005, 23:10
:lol: :lol: :lol: :lol:
si chiar crezi ca noua ne pasa???
dar ff haios mesajul...trebuie sa recunosc???nu baietii??:D
Da, stiu si-mi inchipui :)
Pacat ca nu va place...nu-mi explic cum dreq cand se intalnesc cu fanii prin orase...vin atatia si pe cel mai mare forum din romania este un NU asa categoric...

Thanya
6th May 2005, 23:33
Pai tu cred ca eshti singurul de aici care ai greshit locatia!!Pana acum imi faceam probleme(chiar daca am vazut cum stau lucrurile in cap`shorul tau) dar acum inteleg....vizionare placuta!!

Au fost ashtia cu "Numai izbirea" in Iasi?

radcom
6th May 2005, 23:38
Sper sa fi fost cat am fost eu in vacantza ca n-ash dori sa ma impiedic de ei shi de altzi isterici prin Mall, pe la Palat, sau cine shtie pe unde...

Paul
6th May 2005, 23:39
Da, stiu si-mi inchipui :)
Pacat ca nu va place...nu-mi explic cum dreq cand se intalnesc cu fanii prin orase...vin atatia si pe cel mai mare forum din romania este un NU asa categoric...


Bre, aia care vin la intalnirile alea sunt :
- eleve de 13-16 ani pasionate de subiect (din cate stiu eu pe forum nu sunt fete de 13-16 ani... ca doar nu sunt interesate de fotbal)
- femei , care n-au ocupatie ... si au timp de asemenea productii
- si un procent mic de 5 % barbati care se duc dupa neveste

Oricum , asta e un forum de fotbal (ma rog sportiv in principal)
Si fotbalul si telenovela sunt in opozitie !

Andrey_Andry
6th May 2005, 23:40
Pai tu cred ca eshti singurul de aici care ai greshit locatia!!Pana acum imi faceam probleme(chiar daca am vazut cum stau lucrurile in cap`shorul tau) dar acum inteleg....vizionare placuta!!

Au fost ashtia cu "Numai izbirea" in Iasi?
Da, si a fost arhi-plin absolut tot molul, de la parter pana la etajul 2! A fost nebunie mare de tot ! de nedescris !

radcom
6th May 2005, 23:47
I' m freeeeeeeeeeeeeee!!!!!!

Thanya
7th May 2005, 00:00
A fost ca un vis pt. tine mey TvSport,a?
Ps_Paul,eu am vazut numa` copilitze de 4-5 ani care plangeau de le sareau capacele :no:

dianette_d
7th May 2005, 00:02
tvsport, da tu ai fost in mall la iasi? ai luat autografe de la "domnu arhitect care ramane fara masina, fara vila, fara nimic!!!"? sau mai rau ii urmaresti peste tot prin tara?

Andrey_Andry
7th May 2005, 00:09
A fost ca un vis pt. tine mey TvSport,a?
Ps_Paul,eu am vazut numa` copilitze de 4-5 ani care plangeau de le sareau capacele :no:
Din pacate nu i-am vazut pt. ca a fost groaznic de aglomerat...

Thanya
7th May 2005, 00:15
Pai ei nu erau pe undeva prin tavan?Ca am vazut ca asha procedeaza!!

Andrey_Andry
7th May 2005, 00:17
Pai ei nu erau pe undeva prin tavan?Ca am vazut ca asha procedeaza!!
Adik ?

Mihai
7th May 2005, 00:31
Da, si a fost arhi-plin absolut tot molul, de la parter pana la etajul 2! A fost nebunie mare de tot ! de nedescris !

Doamne ca pacat ca nu am putut sa ajung :headbang: :headbang: :headbang:

desdemona
7th May 2005, 03:26
Am vazut si eu niste imagini "induiosatoare" zilele astea cand schimbam canalul - nu stiu, parca salutau publicul timisorean, dar nu sunt sigura. Publicul cu lacrimi pe obraji bla bla. Patetic, nu pot sa inteleg :no: Ca s-au dus sa-i vada - nu stiu ce sa zic, le-o place tlnovela aia, dar sa planga?? :scared:

Andrey_Andry
7th May 2005, 09:51
Am vazut si eu niste imagini "induiosatoare" zilele astea cand schimbam canalul - nu stiu, parca salutau publicul timisorean, dar nu sunt sigura. Publicul cu lacrimi pe obraji bla bla. Patetic, nu pot sa inteleg :no: Ca s-au dus sa-i vada - nu stiu ce sa zic, le-o place tlnovela aia, dar sa planga?? :scared:
da, sunt fani inraiti....mai ales ca e prima incercare de telenovela in romania...este un adevarat succes...intrati pe www.acasatv.ro - la sectiunea forum sa vedeti.....

Gabriel
7th May 2005, 11:14
TV Sport...te rog eu nu mai da quote la postul anterior !

Si ca sa postez si ceva on-topic va spun ca mie nu imi place telenovela Numai Iubirea. Nu am vazut nimic din ea..dar sunt convins ca eu si prietenii mei am facut niste filme mult mai bune...si asta doar cu un aparat foto digital :ok:

Andrey_Andry
7th May 2005, 12:17
Hai ca le dai in Sf-uri....

Paul
7th May 2005, 12:20
AM inteles ca nu stiu care actor a ramas fara casa , masina si bani.

Pentru donatii :

RO BN 0080 3656 4496 9697
Nume: Suciu Paul
Expira : 07/2008

Fiti siguri ca bani vor ajunge unde trebuie :evil:

nancy_callahan
7th May 2005, 13:23
jos palaria ca se apuca sa produca si ai nostri seriale tv. dar o pun la loc pe cap cand vad ce i-a dus mintea.
@jose: cum spui draga ca e cauzatoare de greturi fara sa fi vazut macar 5 minute? uita-te si tu la un promo, ceva... :evil:

ieppy
7th May 2005, 13:25
jos palaria o sa fie cand o sa produca ceva bun. pana atunci next please. :D

CoolRain
11th May 2005, 13:00
Lasati mah omul in pace, oare voi de cand nu ati mai fost atat de sinceri pe forum? Nesimtitorilor, ar trebui sa-l luati drept exemplu!

Mie imi place NUMAI IUBIREA, pot spune cu mandrie ca inca nu am ratat nici un episod din aceasta emisiune (si sper sa nu se intample vreodata). Uneori ma induioseaza, uneori ma revolta, alteori ma face sa plutesc... Asadar, am votat un DA hotarat.
Se pare ca doar eu si TV-ul suntem de aceasta parere. 2 voturi pentru "da" si 20 pemntru "nu". TVSORT, am dat cam mult peste tine in ultima vreme pe forum si am constatat cu bucurie ca ne potrivim in gusturi si pareri precum laptele cu cacao si profiterolul. Vrei sa fim prieteni? Te las pe tine sa fi laptele cu cacao:).

desdemona
11th May 2005, 13:10
Voturile nu sunt publice, asa ca poti doar sa presupui ca TV Sport este cel care a mai votat "da", in afara de tine. Totusi, ar putea fi o diversiune si sa fi votat de fapt "nu" :drak: Sper sa nu ai surprize cu laptele cu cacao :evil:

CoolRain
11th May 2005, 13:38
Adica sa fi intervenit cineva si sa-i fi schimbat votul? Hmmm... varianta asta nu am luat-o in calcul. Avand in vedere marshaviile la care a fost supus nefericitul meu prieten totul este posibil. O sa cercetez in adincime acest aspect.

Utilizator
11th May 2005, 15:27
Nu am vazut nici un episod din telenovela asta dar cred ca totusi e mai bine sa cashte lumea ochii la o productie locala decat la una sud-americana care mi se par greu de egalat la capitolul arta dramatica sateasca. Sau productiile americane de genul Tanar si nesimtit. In plus mai intra bani si pe la actorii romani si in timp s-ar putea sa capete experienta si sa se realizeze si seriale romanesti bune.

Exista o categorie de oameni peste tot in lume pentru care soap-operele sunt un fel de hrana zilnica, n-avem ce face. Si la urma-urmei cred ca sunt mai bune telenovelele decat filmele de categoria a 3a de asa-zisa actiune difuzate la un moment dat in disperare de ProTV si Antena1.

Iris
11th May 2005, 16:53
Cu parere de rau trebuie sa il informez pe d-l TVSPORT ca nu e asta prima telenovela romaneasca. A mai fost una... "In familie" pe Prima... Numai ca aia nu a isterizat pe nimeni. Poate pentru ca nu a fost pe ACASA si drept urmare lumea nu a vazut-o ca pe o telenovela...

Utilizator
11th May 2005, 17:07
...si cred ca a mai fost (sau este) una pe TVR. Si aia cu Baieti buni de la Pro TV ce e, nu tot telenovela (chiar nu stiu, sunt curios)?

ieppy
11th May 2005, 17:10
aia cica e actiune. stii tu, jmecheri, gangStari si altele. :D

Utilizator
11th May 2005, 17:22
Pai si telenovelele exclud actiunea? Nu cred, telenovela=povestire televizata

ieppy
11th May 2005, 17:27
pai asta nu se vrea telelovea, cel putin dupa reclama, ca naiba se uita la gangStarul Cabral sau cum masa il cheama.

fia
13th May 2005, 08:12
Saptamana asta in Academia Catavencu
Numai iubirea nu tine de sete!

Or fi si printre cititorii nostri vreo citiva care se uita pe Acasa la Numai iubirea si, pentru ei, ce am vazut si auzit vinerea trecuta la clubul Greenhours e aur curat, e hrana pentru suflet. Mai precis, am vazut-o pe Ildiko din Numai iubirea, alias Ioana Ginghina, ametita pulbere dupa nenumarate paharele de Campari Orange, stind pe WC cu usa deschisa si discutind cu o prietena despre un amic lasat la masa. Ochii ii mai inchizi, dar urechile nu poti sa nu le ciulesti cind auzi urmatorul dialog:
Prietena: Iti place, fata, de Catalin?
Ildiko: Da, fata, e foarte misto!
Prietena: Nu ca e o seara misto? Tipul nu e misto?
Ildiko: Da, e super! Mama, cit imi place! Cred ca o sa il fut la noapte pe Tudorica si nu o sa inteleaga de ce.
Apoi: Fa, ce ne-am imbatat, poate ma vad prin ziare!

Ulterior, a venit si Tudorica cu o gasca, iar Ildiko s-a tinut frateste de mina cu el in timp ce sporovaia tare numai cu numitul Catalin. Ca fani ai Iubirii, banuiesc ca va intereseaza ce secrete din interiorul serialului se auzeau pina la celelalte mese. Daca Adela Popescu si Dan Bordeianu sint impreuna? Da, sint. Cum se intelege Ildiko cu Oana Zavoranu? Nasol. Cica Zavoranca e foarte naspa si la fel de vulgara ca pe sticla. Dar asta nu e un secret.

Numai Nubira

Andrey_Andry
13th May 2005, 22:34
Lasati mah omul in pace, oare voi de cand nu ati mai fost atat de sinceri pe forum? Nesimtitorilor, ar trebui sa-l luati drept exemplu!

Mie imi place NUMAI IUBIREA, pot spune cu mandrie ca inca nu am ratat nici un episod din aceasta emisiune (si sper sa nu se intample vreodata). Uneori ma induioseaza, uneori ma revolta, alteori ma face sa plutesc... Asadar, am votat un DA hotarat.
Se pare ca doar eu si TV-ul suntem de aceasta parere. 2 voturi pentru "da" si 20 pemntru "nu". TVSORT, am dat cam mult peste tine in ultima vreme pe forum si am constatat cu bucurie ca ne potrivim in gusturi si pareri precum laptele cu cacao si profiterolul. Vrei sa fim prieteni? Te las pe tine sa fi laptele cu cacao:).

Vb. prostii si nu e bine...mai ales ca vb. in numele meu...e f. grav.

tristania
16th May 2005, 13:41
voi nu va dati seama ca telenovela asta nu merita nici macar un subiect in acest forum?!...ne calcam in picioare, propriu si la figurat, pentru un nimic.

fia
16th May 2005, 13:45
Ba merita pentru a incerca putina educatie.

CoolRain
20th May 2005, 16:07
Moama TV-ule, tu chiar ai luat in serios rolul de lapte cu cacao :happy
Si abia ce ai iesit de la "parnaie" :D

Leo_
20th May 2005, 16:44
TV sportule, ai stofa de recidivist...

Andrey_Andry
20th May 2005, 16:51
TV sportule, ai stofa de recidivist...
te-am bagat cumva in seama si nu mai stiu ? vezi-ti de leii tai si taci.

fia
20th May 2005, 16:54
TV-ul la cum te comporti cred ca o sa mai iei o pauza....

CoolRain
20th May 2005, 17:00
TV, cum te simti azi? In vana, observ. Let's rock'n'roll, ca sa zic asa.

Ce parere ai despre genocidul american impotriva sarmanelor piei roshii, bine surprins in TOTUSI IUBIREA?

Andrey_Andry
20th May 2005, 18:52
TV-ul la cum te comporti cred ca o sa mai iei o pauza....
si la cum mi se raspunde NU VA UITATI ?

CoolRain
20th May 2005, 19:26
Ti se raspunde asa pentru ca esti iubit mult. Doar suntem pe un thread de dragoste, right?
Love is all ya need, love is all ya need... :kiss:

Sharkie
19th June 2005, 12:55
Io plang de fiecare data cand o vad pe Oana cum isi arata sublimele ei buze ! :D

Zavoranca e o distrusa.N-are forme,e proasta,vulgara etc.

Tess
19th June 2005, 13:20
....ca tot ai adus vorba....nu stiu care actor se potriveste in rolul lui...fiecare imi pare fals, fortat si kitsch-ios...pt ca sunt sigura ca exista roluri care se pot interpreta cu originalitate si inovatie, chiar intr-o telenovela...mda...poate nu si intr-una romaneasca...

Paul
19th June 2005, 13:32
mdam ...deci te`ai uitat la jegul ala... :evil:

Cine imi face un mic rezulmat al telenovelei ... sa nu mor prost !

Am inteles ca s-a terminat :yeah:

Tess
19th June 2005, 13:44
.....pai nu m-am uitat...dar calitatea rezulta si din promo-uri...
in privintza rezumatului, stiu pe cineva care te-ar putea ajuta....are un forum propriu dupa fostul sau nick... :D

Zebrone
19th June 2005, 14:27
cred ca "telenoveaua" nu va place fiindca s-au gresit actorii. uite, de exemplu in locu' lu "bagabondu" de terente putea fi distribuit tv-ul . era cea mai misot comedie de la ace ventura incoace :D

Sharkie
19th June 2005, 15:06
Ma,io consider ca tre sa fii informat din toate domeniile.

AnAngel
19th June 2005, 15:30
Ma,io consider ca tre sa fii informat din toate domeniile.

Asa este! (mi-a placut raspunsul tau! bravo!) :cool:

Si trebuie sa respecti alegerea celorlalti! Daca nu iti place ceea ce urmaresc ceilalti iti vezi de viatza ta si ii lasi in pace. In nici un caz nu ii jignesti. Respecta-i pe ceilalti si alegerile lor! Fiecare are viata lui si e treaba lui cum isi alege sa isi petreaca timpul liber. [asta vorbind in general...fara a face referiri la cineva anume!]
:)

desdemona
19th June 2005, 16:05
@ananagel, nu ti-a povestit Creatorul tau ca nu ai voie sa dai qoute la mesajul anterior pe de-a-ntregul? :happy Este interzis prin regulament :rolleyes:

Marquise MGP
19th June 2005, 16:14
desde,iar o faci pe aparatoarea regulilor pe alte forumuri iar pe al tau e jale mare :drak:...na ca si eu sunt off topic numai asa ca sa nu respect regulamentul :evil:

ieppy
19th June 2005, 16:15
Mah MGP, daca nu stii despre ce e vorba, de ce te bagi tu asa ca musca? Nu ai ce face?

Marquise MGP
19th June 2005, 16:21
ce bine mai ghicit...nam ce face :drak:

ieppy
19th June 2005, 16:28
eram eu sigur. :D

desdemona
19th June 2005, 16:32
Ba Marquise, eu zic de incalcarea regulamentului, nu ca mi se pare mie ca aici e mai frumos sau mai urat decat pe alt sub-forum. Ce zici, poti sa faci diferenta? :D

Marquise MGP
19th June 2005, 16:44
diferenta cu siguranta o fac...intre ce am zis eu si ce ai inteles tu...tot de regulament ziceam si eu...ia vezi cat off tpk este pe diverse...cred ca tre sa stergi vro 3-4 threaduri :evil:...hhhhhhhh...:drak:

desdemona
19th June 2005, 16:47
Si tu acum :P Unora le place, altora nu.. avem de toate pentru toti :D

Marquise MGP
19th June 2005, 16:52
pai mie imi place...nu vezi ce facem aici :D...iar cu ingerasii veniti sa vada apocalipsa e kiar funny :D

hai sa fiu on :


Cine imi face un mic rezulmat al telenovelei ... sa nu mor prost !

a fost odata oana zavoranu............sfarsit :D :D

ieppy
19th June 2005, 16:53
MGP, si problema ta este care? Nu de alta dar nu vad ce te deranjeaza asa de mult. Nu iti place, esti liber.

Tess
19th June 2005, 16:55
...ladies and gentlemen....tocmai ati asistat la un schimb de replici gen`numai iubirea`-- sectiunea:off topic...
...caracteristica de baza a telenovelei in sine...

ieppy
19th June 2005, 16:56
really? Asa misto e? Poate ar trebui sa ma uit si eu. :D

Marquise MGP
19th June 2005, 16:57
ti se pare ca ma legat cineva...as vrea eu...dar sa aiba catuse si cizme cu toc inalt :drak: ... ai inteles gresit vere :D :D

later : eu atat am priceput din ea ... ca nam vazut nici un episod :D

ieppy
19th June 2005, 16:59
my bad, vere. In that case, carry on. :D As you were and all that shit. :D Vezi ac e thread pentru fantezii din astea. :D

Marquise MGP
19th June 2005, 17:03
da, dar lipseste aly :drak:

ieppy
19th June 2005, 17:06
eh lasa, incepe tu fara ea. :D

ania12
27th June 2005, 23:52
Eu sunt de parere ca telenovela Numai Iubirea e un fenomen asa cum au spus si actorii...dar cred ca Lacrimi de iubire va fi mult mai faina! :ok:

ania12
27th June 2005, 23:58
Voi ce credeti?

Marquise MGP
27th June 2005, 23:59
eu cred ca iti pierzi vremea uitandute la teleporcarii :D

ania12
28th June 2005, 00:04
Eu nu cred...intradevar in Numai Iubirea unii actori au fost cam nashpa...dar ce sa-i faci ata ete!!!Dar asta nu inseamna ca nu au jucat bine si ca telenovela nu a fost faina!
:rosu:

ieppy
28th June 2005, 00:06
total de acord, ba mai mult tocmai acum incerc sa fac rost de niste postere sa imi pun tapet in camera. :D

ania12
28th June 2005, 00:11
Mersi ieppy...oricum cea mai tare telenovela este si va ramane RUBI si binenteles actrita cea mai faina BARBARA MORI!!!Traiasca telenovelele in ciuda celor carora nu le place!!! :yeah:

Leo_
28th June 2005, 00:12
Telenovela a fost faina? Sa inteleg ca s-a terminat?

desdemona
28th June 2005, 00:13
@ieppy, poate imi aduci si mie unele.. vreau sa renovez apartamentul vara asta :ok:

ieppy
28th June 2005, 00:18
sa cresti mare ania. :D

des, vedem daca mai imi ramane. :D Ca e la mare pret. :D

ania12
28th June 2005, 00:19
Na bine mai copii...mama pleaca sa vada daca afara ploua iar cand o sa ma intorc o sa va cand trei iezi cucuiezi...bla bla,altfel sa nu deschideti usa ca vine magarul te tatatu beat de la crasma.NA VA PUP!!! :drak:

ania12
28th June 2005, 00:21
ieppy esti de treaba...ms pt sprijin dar MGP ala trebuia pus la punct ca si-a cam luat-o in cap!

Marquise MGP
28th June 2005, 00:30
ania scumpo...ia zi de cand ma cunosti tu pe mine ca sa spui ca miam luato in cap ? ... felicital pe ieppy ca e mare telenovelist...pacat ca nu ai fost pana acum pe forum sal vezi cate controverse a avut cu mine ca mie numi plac telenovelele...si zici ca ma pui la punct nui asa ?...mai bine mai pune la o dreapta sau o curba ca imi plac formele :D :D

ieppy
28th June 2005, 00:33
MGP, tu tot nu te-ai calmat. Ti-am zis ca telelovele rulez! :D A si manele. :D

Marquise MGP
28th June 2005, 00:35
vrei sancep iar sa fac dedicatii ?...stai sa caut o bucata potrivita pt ania :D :D ... sper ca iti plac manelele scumpo :D

Ady de vito - Iubirea mea , luceafar bland

Daca-ai sti cat sufar pentru tine
Cate nopti fata le-am facut zile
Stateam zi si noapte si plangeam
Lacrimile mi le numaram.

R:Iubirea mea,luceafar bland
De ce ma faci mereu sa plang
In ochii mei sa ma privesti
Si sa-mi spui ca ma iubesti.

M-ai parasit si nu mai am putere
In mintea mea sunt numai ganduri rele
Numai iubirea ta imi da speranta
Doar tu mi-alungi tristetea de pe fata.

R.............................(bis)

Daca-ai sti cat sufar pentru tine
Cate nopti fata le-am facut zile
Steteam zi si noapte si plangeam
Lacrimile mi le numaram...
M-ai parasit si nu mai am putere
In mintea mea sunt numai ganduri rele
NUMAI IUBIREA ta imi da speranta
Doar tu mi-alungi tristetea de pe fata.

R.......................................(bīs)


uite bucata care sa fie on topic :D :D

desdemona
28th June 2005, 00:47
ania scumpo...ia zi de cand ma cunosti tu pe mine ca sa spui ca miam luato in cap ? ...
Hai mai Marquise, pai nu stii ca userii astia noi vin chititzi pe cate cineva, de parca ar fi fost pe forumul asta de o viata? :evil:

Marquise MGP
28th June 2005, 00:52
pai mia placut de ea...a venit la tinta...tot vorbea de puncte..." punct okit,punct lovit"...pacat ca tinta ei a fost threadul de telenovele iar eu am fost prin preajma :evil:

desdemona
28th June 2005, 00:55
Stia ea ce stia..;) orice nas isi are nasul... nu ai vazut si pe Diverse - pe unele threaduri... ce a aparut lumea pe OLS? :evil: Deh, e pauza si sa nu ne plictisim :P

Marquise MGP
28th June 2005, 01:00
pai pe diverse e baza...iar astia noi sunt plini de energie :D...dar vad ca a fugit...sper sa numi dea vadim avertisment ca ii sperii userii :D :D...like I care or something :evil:

desdemona
28th June 2005, 02:06
Nu se sperie Vadim asa usor :evil: Las-o ca vine sa ne cante bucata din "Capra cu trei iezi" maine :ok:

Mihai
28th June 2005, 06:34
Mersi ieppy...oricum cea mai tare telenovela este si va ramane RUBI si binenteles actrita cea mai faina BARBARA MORI!!!Traiasca telenovelele in ciuda celor carora nu le place!!! :yeah:

Offf cum ai intrat si tu pe forum, a sarit repede Marquise ca nu-i plac lui telenovelele... Pacat ca nu am fost aseara la calc ca vedea el :drak:
Da eu si cu Ieppy ne batem de mult din cauza telenovelelor. Nu inteleg ce are cu ele. Nu poate sa vada ca acolo sunt actrite cu adevarat talentate... si actori priceputi :ok:
Sa-ti fie rusine MGP :rosu: asa ceva nu am vazut...
Ania te astept sa vorbim despre idolii nostrii, si speram ca impreuna cu tine il vom pune la punct pentru totdeauna pe Marquise :evil:
Am fost mai multi cu telenovelele insa rand pe rand am fost "ucisi" Doar eu si Ieppy am mai ramas... Si Desdemona sa mai uita insa nu la fel ca noi... Sper ca impreuna cu tine sa invingem.

PS: off topic: tvsport tu esti? :drak:

ieppy
28th June 2005, 09:31
Mihai, noi suntem nemuritori. :happy

Edgar
28th June 2005, 10:10
Mersi ieppy...oricum cea mai tare telenovela este si va ramane RUBI si binenteles actrita cea mai faina BARBARA MORI!!!Traiasca telenovelele in ciuda celor carora nu le place!!! :yeah:

Aia e! Si eu zice la fel! Imi place telenovelele. :yeah:


Eu sunt de parere ca telenovela Numai Iubirea e un fenomen asa cum au spus si actorii...dar cred ca Lacrimi de iubire va fi mult mai faina! :ok:

Ce ma bucur... Cateva zile am plans in continuu - viata mea nu mai avea sens fara Numai iubirea, dar iata ca am fost salvat. Lacrimi de iubire... cu Nicoleta Luciu... marea actrita, cantareata, prezentatoare de "şou" tv si lista poate continua.
Asa e, fenomen mare... bine ca nu doare ca ar fi o galagie de nedescris, ca la "mol". ;)

Marquise MGP
28th June 2005, 10:28
pentru ca sunt un gentilom o sa va las un pic de avans sa va adunati fortele ca sa am un adversar adevarat si astept cu infrigurare sosirea liderului pleiadei in persoana aniei...ca saracul TeVeu a cazut in dizgratie...iar dupa stabilirea taberelor o sa va anunt si tactica mea de succes :D :drak: :D

Zebrone
28th June 2005, 11:22
telenovelele e frumoase si e pentru oameni sensibili asa ca io nu inteleg de ce nu va place. sinteti neste brutali si ania care este o sa se supere pe voi. auzisi marquise? :D :D

Leo_
28th June 2005, 11:35
Marquise e plecat sa pregateasca tactica de lupta...nici mie nu-mi place telenovelele care desi este frumoase io nu le inteleg...prea multa iubire si totusi atata ura...dar eu nu vreau sa discut in contradictoriu ca vad ca e multi iubitori de telenovele pe aici si io is in minoritate... :yeah:

Zebrone
28th June 2005, 11:39
plus ca dupa ce urmaresti divizia A te saturi domle de telenovele si drame de doi lei cuie boante.

Mihai
28th June 2005, 12:23
Eu vad ca sunteti niste barbari. Da nu va este asa rusine, eu astept sa intre ania pe forum ca sa fim mai multi, sa avem forte sa ne luptam cu astia care nu le plac telenovelele. Ieppy esti pe pozitie? eu sunt mai trebuie vina ania sa incepem :D

Zebrone
28th June 2005, 12:33
pai daca intra ania nu o sa mai fiti doar doi luptatori pentru cultura ci 2.5, deci aveti sanse sa invingeti :D

Edgar
28th June 2005, 12:48
sa avem forte sa ne luptam cu astia care nu le plac telenovelele

Eu cred ca ar trebui sa te exprimezi ca un adevarat fan al acestui fenomen. Corect ar fi fost: "sa avem forte sa ne luptam cu astia care nu le place telenovelele". Vocala aia e acolo pentru ca celor care le place telenovelele e niste oameni sensibili. :kiss:

ania12
28th June 2005, 13:40
Ania is back...stati linistiti ca nu m-am suparat pe nimeni si nici nu m-au speriat cei care sunt impotriva telenovelelor.Eu inteleg ca pareri sunt o gramada si pro si contra,doar de aia s-a creat acest forum,nu?Apropo MGP...nu imi plac manelele dar versurile au fost faine,mersi!:)A si vreau sa stiti,ieppy,alpi si mihai ca puteti conta pe mine in ceea ce priveste acest razboiN :ok: Na va pupicesc,ca eu plec la plaja ca afara ii un soare foarte fain!!!

fia
28th June 2005, 13:44
:yeah:
Telenovelas rulez! =))

Mihai, hai sa te vad, baga material

ania12
28th June 2005, 13:49
wtg

ania12
28th June 2005, 13:55
TRAIASCA TLENOVELELE!!!Oricum cei care spun acum ca nu suporta telenovelele,intr-o buna zi o sa :headbang: ...ne vedem mai tarziu cand ma intorc de la plaja si binenteles dupa ce ma uit la Mama vitrega si la Anita!PUSY

Mihai
28th June 2005, 14:10
pusy pusy :kiss:
da ce ne faci aici... ne lasi singuri? acu esti la plaja, acu esti la soare... maine poimanie nu o sa te uiti la telenovele.
Eu de exemplu nu ma misc pana nu ma uit la:
Legaturi de familie si Jesus pe Acasa si la 16:45 Vivere - A trai cu pasiune Antena 1...
Hai k te astept pe noi :evil:

Leo_
28th June 2005, 14:10
Ania, lasa scaldatul si vino cuicli !!! A inceput Anita, mama cea vitrega! Pa si pusi :D

Mihai
28th June 2005, 14:12
Unde pe ce canal ca nu vreau sa-l pierd.

Paul
28th June 2005, 14:12
Mihai prezinta`ne programul de la Romantica TV primul program exclusiv numai cu telenovele ...

DIn pacate nu au site de internet si e plictiseala mare la TV :d

Leo_
28th June 2005, 14:16
Unde pe ce canal ca nu vreau sa-l pierd.

Pe Tele7ABC :happy

Mihai
28th June 2005, 14:19
Si eu ca prosul scriu pe forum :headbang: in loc sa ma uit serial ufffff

desdemona
28th June 2005, 14:39
@Mihi, o sa te sun mai incolo pentru o barfa mica :D sa imi povestesti in detaliu ce s-a mai intamplat in episoadele pe care le-am ratat in dimineata asta... ca altfel nu as intelege nimic in continuare :o:
Nu pot sa cred ca nu m-am putut trezi sa ma uit la serialele mele preferate... :headbang:

Paul
28th June 2005, 14:53
A picat Astraluuuuuuuuuuuuu si nu telenovela :degete:

Incepe la 3... nu cred ca se remediaza in 7 minute !
La cat e reluarea ???

Mihai
28th June 2005, 14:58
@Desde
Data viitoare sa-ti pui ceasul sa sune, eu mi-am luat noul ceas cu chipul Oanei si suna de-ti zguduie mintile. De cand il am nici un episod nu am pierdut:D
In caz ca nu gasesti la tine, iti aduc eu la beach FM :drak:

Sharkie
28th June 2005, 14:59
In sfarsit am reusit sa ma opresc din plans ca s-a terminat Buzirea...... :D
Asteptam cu infrigurare Lacrimi de Iubire =))

desdemona
28th June 2005, 16:04
@Desde
Data viitoare sa-ti pui ceasul sa sune, eu mi-am luat noul ceas cu chipul Oanei si suna de-ti zguduie mintile. De cand il am nici un episod nu am pierdut:D
In caz ca nu gasesti la tine, iti aduc eu la beach FM :drak:
Pe aici nu am gasit, cred ca s-au epuizat toate... la fel cum ne-a epuizat si pe noi .. starul in cauza :D
Poate ajungi mai devreme la mare, ca nu mai am rabdare pana la FM... nu vreau sa mai ratez epidoadele din cauza ca trebuie sa si dorm... Iubirea cere sacrificii, stiu... dar uite ca om sunt si eu :headbang: :headbang:

ieppy
28th June 2005, 16:47
bey, iete ca si eu am dormit, si nu numai ca ampierdut teleloveaua de toate zilele dar am pierdut-o si pe ania. :( Ma duc sa ma arunc de la balcon. Life is just not worth it. :D

Zebrone
28th June 2005, 19:14
lasa mah ieppy ca mai gasesti tu chestii care sa se termine cu ...ania :D

ieppy
28th June 2005, 19:28
germANIA, spANIA? Ma pierzi, se aude, receptie, iubire, ceva? :D

diavol visiniu
28th June 2005, 20:52
O mai fi vreun serial mai tampit ca asta?

Paul
28th June 2005, 20:58
Da.

Fete cu lipici si Baieti buni ... cred ca sunt mai tampite desi nu ma uit la nici unu dintre ele ... insa cand vad personajele din aceste 3 productii "100 % romanesti" , as prefera fara asa ceva ...

Zebrone
28th June 2005, 22:04
germANIA, spANIA? Ma pierzi, se aude, receptie, iubire, ceva? :D

se aude mah fanu' lu' zavoranu :D :D

desdemona
28th June 2005, 22:07
Pai si ce se (mai) aude? :D

Zebrone
28th June 2005, 22:19
s-aude o vioara, s-aude o chitara, e pepe, behaie de-aseara :D :D

Leo_
28th June 2005, 22:30
Ba nu behaie deloc...e o serenada inchinata nurilor Zavorancei :D

desdemona
28th June 2005, 22:32
Mai, va rog, ajutati-ma... vreau si eu melodia asta a lui Pepe in format mp3... :cool:

Leo_
28th June 2005, 22:36
In format mepetrei n-o am, dar o am pe o placa de patefon...:D

Zebrone
28th June 2005, 23:19
ia placa si impatur-o in 3 :D :D

desdemona
28th June 2005, 23:21
@leo, asa de veche e? :o: Veche, nu expirata :evil: Pai si eu ce fac, ca vreau sa o ascult si eu pana o invat pe dinafara... sa o pot fredona... :headbang:

Leo_
28th June 2005, 23:23
Ti-o fredonez eu ca o stiu by heart...:D
Alpi, nu pot mah sa o impaturesc in 3 ca mai imi trebuie...vine vara acum si o folosesc la mare pe post de frizbi...sau chick-magnet, depends :D

ania12
28th June 2005, 23:28
Ce mai faceti lume?...Anita s-a terminat si am revenit asa cum v-am spus!! :)

Leo_
28th June 2005, 23:34
Ania, m-ai speriat...am crezut ca ai stat pe plaja pana la ora asta...ce sa facem, uite discutam despre Marimar...

desdemona
28th June 2005, 23:35
@Leo, am ciulit urechile... :P sau preferi sa o scrii dincolo? :D:D


@ania, ce ne povestesti frumos? :evil:

ania12
28th June 2005, 23:36
Na asta ii culmea...acuma cand sunt si eu pe forum nu ii nimeni care sa vb cu mine,parca toti a-ti :sleep: m-ai stau putin daca nu apare nimeni...plec...dar binenteles ca o sa ma intorc :ok:

Leo_
28th June 2005, 23:38
@Desdemona, nu pot sa o scriu dincolo, pentru ca desi ma bantuie, am si eu o reputatie, ce naiba...dar ma pot deghiza in trubadur si vin sa ti-o fredonez sub balcon :D

desdemona
28th June 2005, 23:40
@leo, pai atunci sa asteptam o noapte ploioasa... sa fie mai de efect deghizarea ;)

@ania, am o intrebare. Ai jucat cumva Diablo la viata ta? :D

ania12
28th June 2005, 23:42
Ma scuzati...dar netu asta mere ca :drak: si nu am apucat sa vad ca mi-ati raspuns! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: ...ajunge pedeapsa ca sa ma iertati?VA ROG!!!!!!!!!!

Leo_
28th June 2005, 23:44
@Desde...Noapte ploioasa? Hmm, sa speram ca e ploaie de vara ca altminteri...ai mila de mine, vrei sa ma vezi plouat?

desdemona
28th June 2005, 23:48
@leo, am mila de tine :) Da' eu parca asa vazusem intr-o poza, ca trubadurul era plouat in stil "sexy" :happy ... posibil sa ma insel si sa nu fi fost cu referire la Numai iubirea :)
Ca sa nu mai zic ca si eu as prefera o ploaie de vara :rolleyes: ... plus ca nu mai am rabdare pana la toamna!! :D

Mihai
28th June 2005, 23:51
ajunge pedeapsa ca sa ma iertati?VA ROG!!!!!!!!!!

Pedeapsa ti-o dam noi, daca vrei sa te iertam :drak: :drak:

Leo_
28th June 2005, 23:53
Desde, acusica sosesc!! Stai sa-mi iau mandolina...sa-mi iau si umbrela??

desdemona
28th June 2005, 23:54
@leo, pai cum ne fu invoiala? Fara umbrela.... altfel dispare tot farmecul... :)
Sa te astept in seara asta? :D

Leo_
28th June 2005, 23:58
@Desde of cors diar ca in seara asta...vrei sa uit slagaru'? Dar am o problema....unde ziceai ca stai? Ah, da...U.O.V.???? In cazul asta sa-mi iau harta...

ieppy
29th June 2005, 00:01
si din nou am ratat ocazia sa mai aflu ce se intampla in lumea iubirii si a lacrimilor de iubire. :D trebuia eu sa ma uit la un musical, porcarie de film. :happy

Marquise MGP
29th June 2005, 00:24
si eu am ratat revenirea aniei .. acu cat era fierbinte de la plaja...bah ce idiot sunt :D :D

ieppy
29th June 2005, 00:31
MGP,lasa ca maine va fi soare iar ania e fierbinte totdeauna. :D

ania12
29th June 2005, 00:48
Saluty...am revenit,dar netu asta,cel putin al meu merge f f f f rau si nu stiu cum o sa va pot raspunde! :P

ieppy
29th June 2005, 00:49
pai din moment ce ai raspuns inseamna ca merge si poti citi ce se scrie. Duuuh

MGP, repede frate ca e inca fierbinte. :D

Mihai
29th June 2005, 00:50
Uite ca ai reusit... de cand te asteptam :D
Te-ai mai racit sau tot fierbinte, ca intreba MGP-ul de tine :D

ieppy
29th June 2005, 00:52
e fierbinte mah. Nu o simti? :D

Mihai
29th June 2005, 00:56
Eu daaa, dar nu stiu daca o simte si MGP.

ieppy
29th June 2005, 00:59
nu stiu ce e cu el. Iar o rateaza pe ania. :(

Mihai
29th June 2005, 01:01
sa-l iertam acum. ca aspira la functii de conducere :P
Lasa ca se prinde el ce e cu jupaneala asta :D

ieppy
29th June 2005, 01:03
clar, dar asta nu e motiv sa o piarda pe ania. Of, of. :D

ania12
29th June 2005, 01:13
Eu nu prea cred ca ar vrea sa stau de vorba cu el,pt ca ultima data...ne-am cam ciondanit!Oriucum era contra telenovelelor,iar cine e contra lor e si contra mea...asa ca sa inceapa confruntarea :ciocan:

Mihai
29th June 2005, 01:15
Vrei confruntare :P
Incerca aici: http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=42
Pt documentare: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1182

ieppy
29th June 2005, 01:19
asta sa fie invatatura de minte, cine e impotriva telelovelei e impotriva ania si cine e impotriva ania e impotriva mea si a lui Mihai. :D Ia sa vad care mai are tupeu. :D

ania12
29th June 2005, 01:24
nuuuuu...eu vroiam o confruntare intre cei care sunt pro telenovelelor si cei care sunt contra!

ieppy
29th June 2005, 01:25
nu mai are nimeni tupeu acum sa zica ceva contra telelovele. :D

ania12
29th June 2005, 01:26
Ms ieppy pentru sprijin...dar se pare ca rivalul nostru MGP nu are curaj...numa vorba ii de el...asai? :yeah:

Mihai
29th June 2005, 01:26
mama ieppy ce tari am devenit datorita aniei! :drak:
nu ne sta nimeni in cale

ieppy
29th June 2005, 01:28
pai sa stii mai Mihai. :happy

pai cine ar putea sa ne stea in cale? :happy

Marquise MGP
29th June 2005, 01:33
stati usor ca a venit baubaul...vam pris cu matza in sac...ma voi vreti sa ma lucrati pe la spate ? ... ma tineti de vorba cu campuri electromagnetice si vreti sa ma electrocutati fara sa stiu...deci vati strans randurile ? ... doar atatia...noroc cu sefa de trib...mai esti fierbinte draga ? :D :D

ania12
29th June 2005, 01:40
Nu si nici nu am fost...iar cum si tu ai spus GPM, sunt sefa de trib si nu iti voi permite sa imi insulti echipa,spunand ca te vorbim pe la spate...aici in fata tuturor TELENOVELISTILOR va declar RAZBOI :ciocan: tuturor celor care sunteti CONTRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:

desdemona
29th June 2005, 01:41
Auzi ma Marquise, cica e numai vorba de tine :o:

@Desde of cors diar ca in seara asta...vrei sa uit slagaru'? Dar am o problema....unde ziceai ca stai? Ah, da...U.O.V.???? In cazul asta sa-mi iau harta...
Hai ca nu e asa dificil sa te descurci in Constanta... inca nu ai ajuns? :D

Marquise MGP
29th June 2005, 01:46
pai e bine...I am the one and only...oare ;)...nici nu stie ce o paste pe saraca ania...eu nam zis ca ma vorbiti pe la spate cea ce ar fi mai acceptabil...ci am zis ca ma lucrati si asta e rau...iar daca au facuto fara acordul tau eu zic sai pedepsesti drastic...punei sa se uite la sport in loc de telenovelas...cred ca asta iar scoate din minti :D :D

ania12
29th June 2005, 01:51
Doamne fereste...e ca si cum ne-am trada familia,rudele,religia TOT!Si nu am sa-i pedepsesc,din contra o sa le dau o marire de salariu...daca exista asa ceva...oricum nu conteaza,tot ce conteaza pt mine e ca sunt oameni de baza...pe care pot conta in orice moment de :ciocan: .......apropo,pe unde sunteti,Mihai,ieppy?

ieppy
29th June 2005, 01:55
eu ma culc, am examen maine. dar las ca te descurci si singurica foarte bine. :happy

Marquise MGP
29th June 2005, 01:55
pai conteaza pe ei...cu incredere ania...baga mare strigaturi.....poate poate receptioneaza vrounul....hai cai strig si eu....mihaieeeee....ieppyyyyyyy...are fatuca asta nevoie de voi....cam slab ekipaj tiai facut :evil:

ania12
29th June 2005, 02:02
Hai ca nu m-ai speriat,binenteles ca contez pe ei...bine ieppy,bafta la examen si nu uita "Fiecare episod pierdut,duce la destramarea noastra,deci...traiasca RELUARILE!!! :yeah:

ania12
29th June 2005, 02:22
Na bine...mah duc si eu sa :sleep: unpicut,pt ca maine tre` sa ma trezesc de dimineata ca sa merg la plaja,pt ca am auzit ca atunci te bronzezi mai fain si mai repede,pt ca pe langa fitness trebuie si unpic de culoare,cam ca :drak: ca sa il inpung cu cornitele pe MGP de cate ori va fi nevoie,ca sa invete sa ma asculte,iar daca nu ma asculta ca pedeapsa va trebuii sa urmareasca Anita timp de 1 saptamana!Na va pupicesc pe toti!!!Bye

dextercioby
29th June 2005, 02:35
Si unde faci tu plaja in Lugoj...?Pe balcon,sau pe bloc? :P

Daniel.

Marquise MGP
29th June 2005, 03:43
Si unde faci tu plaja in Lugoj...?Pe balcon,sau pe bloc?

pe televizor...ca sa nu rateze vrun episod de telenovela :drak:

anita,baga cu fitnizu si dai cu baile solare...iar cand scapi de celuloza imi dai un PM si poate vedem vro telenovelaz impreuna :drak:

Edgar
29th June 2005, 08:54
Mare pacat ca acest guru al telenovelelor (TVSPORT) nu a facut poll-ul public. Asa am fi aflat dusmanii poporului care au votat contra acestor opere de arta. Sigur a mai votat cineva in afara de Marquise_MGP. Trebuie sa descoperim tradatorii :mda:

Leo_
29th June 2005, 10:21
Hai ca nu e asa dificil sa te descurci in Constanta... inca nu ai ajuns? :D

Ba m-am si intors...de pe front ranit...am cautat uoveul ala de mi-au sarit ochii, pana la urma cred ca l-am gasit...afara era intuneric bezna/si-un caine m-a muscat de glezna...te-am strigat, nimic. Vantul suiera-n pustiu...apoi am inceput sa cant, doar-doar ma vei auzi...ghinion curat: mi s-a rupt o coarda de la balalaica (sau mandolina, nu mai stiu ce luasem cu mine)...disperat, am luat cd-playerul s-o ard cu un pleibec (oricum era intuneric si nu ma vedea nimeni)...dar iarasi sansa n-a fost de partea mea: mi-a sarit discu'...descurajat, am mai strigat o data DESDEMONA, WHERE ARE YOU???? Nimic, doar valurile se auzeau in departare spargandu-se de stanci...atunci am plecat cu inima indoliata acasa....
Dar stai linistita, diseara te caut din nou...imi iau si lanterna si o bata pentru cainii aia...see you tonight, wherever you might be....

Ati urmarit avanpremiera primului episod din noua telenovea de mare, imens si incomensurabil succes Lacrimi de iubire la malul marii

desdemona
29th June 2005, 10:28
:D:D
Da-mi si mie scenariul sa stiu ce trebuie sa fac diseara.. Insa daca e primul episod din telenovela, cred ca trebuie sa stau ascunsa, sa nu stricam surpriza :P

ieppy
29th June 2005, 10:30
si eu care azi aveam de gand sa ies la o bere sa celebrez sfarsitul facultatii(pana in octombrie). :D Acum stau acasa sa vad teleloveaua ca nu exista ceva mai important. :D

Mihai
29th June 2005, 10:36
Lasa ca eu inca sunt in sesiune... si stau non-stop la tv sa nu pierd telenovelel mele :D

ieppy
29th June 2005, 10:39
norocosul de tine. :D

Mihai
29th June 2005, 10:44
Ca sunt in sesiune sau ca nu pierd episoade :D

Al Dracu
29th June 2005, 10:47
Poate cineva sa ma ajute? Anunt disperat! Am nevoie de coordonatele satelitului care transmite 48 din 24 telenovele in direct de la Havana. Va rog, de cind a batut vintul si mi-a mutat parabola de pe traiectorie nu mai pot sa traiesc, urmaream 6 filme, acum am pierdut 4 episoade din fiecare, va dati seama ca trebuie sa ma las de servici ca sa vad reluarile!

desdemona
29th June 2005, 10:47
@Mihai - ca nu-ti dezamagesti sefa :D:D O sa fii rasplatit :P

Leo_
29th June 2005, 10:48
@Desde Pai asta e primul si singurul episod care a fost filmat...deseara, improvizam :D

desdemona
29th June 2005, 11:01
@leo, la ce ora ne intalnim in platou? :D:D

Marquise MGP
29th June 2005, 11:39
Sigur a mai votat cineva in afara de Marquise_MGP. Trebuie sa descoperim tradatorii

eu inca nu am votat...dar banuiesc cine sunt cei care au votat :drak:

desdemona
29th June 2005, 11:50
Pai in afara de TV SPORT parca mai votase Cool (dca nu ma insel) .. altii nu mai stiu :D

ieppy
29th June 2005, 11:52
eu nu am votat ca se stie deja cum stau lucrurile. :D

Al Dracu
29th June 2005, 12:12
Din alea 5 da-uri 3 sint ale mele si ale clonelor mele! The Telenovels Rulez! :yeah:

Leo_
29th June 2005, 12:25
@leo, la ce ora ne intalnim in platou? :D:D

Eu stabilisem pentru ora 12, dar daca starleta va intarzia, decalam, nici o problema...stii tu cum sunt actritele astea de succes :P

desdemona
29th June 2005, 12:28
Numai bine, la 12 termin si eu programul la job-ul de fatzada pe care il am si pot sa-mi vad de viata de noapte :cool:

Marquise MGP
29th June 2005, 12:33
5 voturi pentru...3 a lui :drak: , edgar,mihai,ieppy,ania,tvsport,fia,alpi,desde....m ai ceva nui in regula :D :D

ania, unde esti scumpo ?...eu zic ca ai ceva de lucru cu ekipajul...ori ii obligi sa voteze...ori ii deconspiri pe tradatori...ori ma rogi pe mine frumos sati dau o mana de ajutor :drak: :evil: :drak:

ania12
29th June 2005, 15:10
MGP nu mai imi subestima echipa,pt ca o sa fie vai de pielicica ta aia rea!!! :evil: Acuma...as vrea sa stiu cine urmareste Rebeca,de pe nationalTV?

Sharkie
29th June 2005, 15:15
Marchizule,pe mine de ce nu m-ai bagat la fani ? :D
Mananc telenovelas pe paine !

Ce ziceti,apare Oana in Lacrimi de Iubire ??? :D
Vai,deja ma ia cu emotii.......

ania12
29th June 2005, 15:15
Nu e nimeni pe aci`?Na si eu care aveam de gand sa va arat niste poze...ca sa vada MGP ce celulita am facut eu de la fitness!!! :jerk:

ania12
29th June 2005, 15:17
Sharkie...eu nu cred ca o sa o mai lase pepe pe Zavoranca sa mai joace...cu inca un rol ca cel al deei,va inebuni cu adevarat! :D

dextercioby
29th June 2005, 15:21
Poze...?D'accord.:ok:E un thread de poze,parca "Fata de pe forum" ii zice.

Daniel.

Sharkie
29th June 2005, 15:21
Ma,da' cuplu' anului, Adela & Dan o sa joace sigur ! :D :D :D Daca nu,nici nu ma mai uit.
Ce dreq,nici Oana,nici Adela,nici Dan ???? Ce telenovela mai e asta ?

Al Dracu
29th June 2005, 15:28
Acuma...as vrea sa stiu cine urmareste Rebeca,de pe nationalTV?
Eu, mai ales de cind s-a complicat actiunea si a devenit mai interesanta!

ania12
29th June 2005, 15:29
IN lacrimi de iubire va juca sigur:Nicoleta Luciu,Lucian Viziru,Adela Popescu,Dan Bordeianu si cred ca si Nea` Nichifor!

Mihai
29th June 2005, 15:30
Da si eu! Insa nu inteleg cum a putut sa i se intample asa ceva rebecei.

Al Dracu
29th June 2005, 15:31
Eu pe Sergio ala l-as impusca! N-am vazut personaj mai respingator ca ala!

Mihai
29th June 2005, 15:33
Hai ca nu poti sa zici asa ceva despre el... Mie imi place. are defectele lui dar merge.
Insa de Eduardo de zici?

ania12
29th June 2005, 15:34
Al dracu...ai vazut episodul de ieri?Daca da imi spui ce sa intamplat la carnavalul ala,cand eduardo s-a deghizat,si rebeca a crezut ca ii Martin?

Al Dracu
29th June 2005, 15:35
Ieri nu l-am vazut ca am fost plecat dar am rugat-o pe maica-mea sa il inregistreze asa ca-l vad azi cind ajung acasa!

@Mihai: Eduardo e un scump!

Mihai
29th June 2005, 15:35
bine ca l-a inregistrat cineva, pentru ca eu am avut examen si nu am putut sa-l vad :headbang:
Dracule cum pot sa intru si eu in posesia casetei?

Al Dracu
29th June 2005, 15:36
Ti-l pun pe ftp, Mihai! Nu-mi las eu prietenii asa la greu!

Mihai
29th June 2005, 15:38
uite un prieten adevarat. Nu stiu de ce zice lumea ca esti al dracu :evil:

Al Dracu
29th June 2005, 15:40
Si-au facut unii o impresie gresita despre mine!
Cine are pe VHS sau DVD Sclava Isaura? Cumpar chiar si episoade disparate!

Mihai
29th June 2005, 15:43
Aveam eu pe casete ultimele 14 episoade... dar restul nu am gasit niciodata pe cine care sa le aiba.

Al Dracu
29th June 2005, 15:48
Pai vorbim pe PM sa ne punem de acord, chiar ma intereseaza! Mai ales daca zici ca sint ultimele! Eu am scris la casa de productie dar mi-au spus ca toate retururile care le-au avut au fost epuizate intr-o saptamina!
Si mai caut Kassandra! Cit a fost pe Antena1 am urmarit tot dar e de prea mare si intensa traire ca sa nu-l revezi!

Mihai
29th June 2005, 15:51
Kassandra ce vremuri... Chiar ca merita sa o vad. Poate daca le scriem la cei de la Antena 1 sa o reia avem sanse. In schimb mie nu prea mi-a placut betty cea urat, nu am vazut nimic care sa ma atraga la acea telenovela, era pur si simplu nesatisfacator.

Al Dracu
29th June 2005, 15:55
Da, inclin sa-ti dau dreptate cu Betty! Mercantilismul unor personaje a rapit din acea savoare specifica unei telenovele care doreste sa-ti transmita sentimente si invataminte pozitive. Totusi de remarcat parabola facuta intre lumea afacerilor si o relatie bazata pe interes! S-a vazut inca o data ca dragostea poate invinge totul!

Mihai
29th June 2005, 16:02
Invinge! Asta e clar! Dar totusi i-a lipsit ceva sa ajunga la standardele impuse de: Sclava Izaura, Kassandra, Sarmana Maria si alte exponente de marca in acest domeniu :ok:

Marquise MGP
29th June 2005, 16:05
Marchizule,pe mine de ce nu m-ai bagat la fani ?

nam crezut ca sunteti asa de multi :D


Mananc telenovelas pe paine !

pai inseamna ca no sa fie nici o problema pentru sefa de trib sa te bage in clan....dar sa stii ca trebuie sa votezi....vezi cu cine ca cifra de la " da " nu trebuie sa se modifice :drak:


Na si eu care aveam de gand sa va arat niste poze...ca sa vada MGP ce celulita am facut eu de la fitness!!!

poze...poze...sa vina fara numar...si daca se poate sa fie de la plaja :drak: ... ca tot ziceai ca te duci sa te bronzezi :evil: ... dupa asta mai vedem noi cei cu celuloza aia :D :D


Invinge! Asta e clar! Dar totusi i-a lipsit ceva sa ajunga la standardele impuse de: Sclava Izaura, Kassandra, Sarmana Maria si alte exponente de marca in acest domeniu

ai uitato pe marimar ... personaj istoric in lumea telenovelistica ... pe mine ma uimit nu altceva ;)

Al Dracu
29th June 2005, 16:09
Marquise, aici vorbim de telenovele! Daca vrei sa fii off-topic, sa intri cu bocancii murdari de filme politiste, de actiune si de groaza in oaza noastra a telenovelistilor zic sa te mai gindesti. E totusi vorba de pasiunea unor oameni pentru un aspect al vietii care te ajuta sa te maturizezi pe plan sentimental si intelectual!

Utilizator
29th June 2005, 16:13
Invinge! Asta e clar! Dar totusi i-a lipsit ceva sa ajunga la standardele impuse de: Sclava Izaura, Kassandra, Sarmana Maria si alte exponente de marca in acest domeniu :ok:

Ai uitat Cafea cu parfum de femeie...pot spune ca sorbeam si miroseam simultan aceasta telenovelas...
Si ma mai infiora Mala Mujer...

Sharkie
29th June 2005, 16:15
E pacat.......noi nu ne-am bagat in filmele lor.
Daca avem si noi pasiunea si placerea asta,de ce oare nu ne-o respecata ?????
Mai era un Inima Neagra parca....voua ce telenovele va mai plac ?

Utilizator
29th June 2005, 16:19
si ala cu romanca aia din tara aia sud-americana...Inima de tziganca :ok:

Marquise MGP
29th June 2005, 16:20
pai eu sunt deja matur pe plan sentimental...intelectual...profesional...cei care vor sa ajunga pot sa incerce filosofia telenovelistica...una demna de urmat in viata...eu va recomand cu incredere cultura supranumita, inca de la inceputul vremurilor, " te chiero muci " ... si adusa pe meleagurile noastre de tanti Isaura pentru ca mai apoi sa fie ridicata la rang de credinta absoluta de Oana Zavoranu....personaje intradevar impresionante din punct de vedere sentimental si care au reusit sa imblanzeasca pana si inima " :drak: -ului " ( pe forum mai bine cunoscut drept juvetele Al Dracu ) :D :D

desdemona
29th June 2005, 16:22
@Uti.. Cafea cu parfum de femeie .. m-ai lovit adanc... :ok:

Mai, ati uitat Clona... imi faceam programul zilnic in functie de ora de difuzare!!

Al Dracu
29th June 2005, 16:25
Eu ma uit acum pe satelit la uruguayeni a inceput o serie noua: Conchita Gonzalez si Piatra Filosofala!

Sharkie
29th June 2005, 16:26
Atunci cand simti ca ai ajuns la rascruce si nu mai stii pe unde sa o iei,atunci cand simti ca nu vei mai putea iubi niciodata,atunci cand crezi ca sentimentele nu iti vor mai fi niciodata impartasite,atunci cand crezi ca viata ta nu "mai va fi" ( :D - Vali Vijelie :D ) niciodata le fel,atunci trebuie sa savurezi o telenovela care sa iti redea increderea in tine ! :D

Lacrimi de Iubire - a II-a telenovela romaneasca,din toamna difuzata in fiecare weekend de Acasa,o televiziune alaturi de tine !


:D Ei ? Ce ziceti ? Noua reclama ? :D

Al Dracu
29th June 2005, 16:29
Suna bestial! O sa sparga piatza! Dar as avea o sugestie:
Lacrimi de Iubire - a II-a telenovela romaneasca,din toamna difuzata in fiecare weekend de Acasa,o televiziune alaturi de tine, care este!

Marquise MGP
29th June 2005, 16:31
Eu ma uit acum pe satelit la uruguayeni a inceput o serie noua: Conchita Gonzalez si Piatra Filosofala!

si cum e cu piatra asta ... e de vanzare ? :D :D

Sharkie
29th June 2005, 16:32
Damn ! Cum nu m-am gandit ?? Cata dreptate ai !

inter
29th June 2005, 16:42
mai imi pierd si eu timpul urmarind "Juana, la virgen" , draguta , dar am probleme majore cu anumite pasaje ... :headbang:

Sharkie
29th June 2005, 16:44
Ma da' de Rosalinda a zis cineva ceva ?

Inger Salbatic e deja un clasic printre tineri