PDA

View Full Version : Voinicelu Playground



Danila
2nd May 2005, 00:37
Aici puteti sa va spuneti parerile despre terenul si jucatorii din Voinicelu Playground(dan rogojan style:D).
Azi am fost toata ziua...e bine de stiut ca daca o sa castigi impotriva celor mai ''vechi'' de acolo la 5 la 5 imediat o sa se supere si o sa vrea sa joace 3 la 3(se alerga mai putin si cred ei ca sunt mai buni acolo...sunt praf oricum) ...ca sa nu spun ca azi am jucat, i-am batut si pe urma ziceau ca ei ne-au lasat, ca nu mai aveau chef...In rest, cand vine lumea buna se joaca frumos, chiar sunt unele meciuri destul de tari.Promit ca data viitoare o sa fac si o mica asa zisa curatenie prin zona ca altfel nu o sa se mai duca nimeni acolo...si e pacat ca mi se pare un playground destul de bun
Si cand am vorbit de curatenie nu m-am referit ca o sa strang gunoaiele de pe jos:P

dickhead_yo
2nd May 2005, 22:30
sunt niky the king si joc basket in voinicelu in fiecare weekend si pot spune ca se joaca basket,terenul si inelele sunt acceptabile chiar bune.despre jucatori trebuie sa va feriti de george carlig si de gipsy player(pretenii ii stie)
in concluzie veniti pe voinicelu playground pt ca nu aveti ce pierde

Raptor
4th May 2005, 03:03
Eu am fost azi (marti). Am numarat cati oameni erau in "perimetru" si mi-a dat 81. Ca sa nu mai zica lumea ca "nu facem terenuri de basket, ca oricum nu vine nimeni".

Def WithTha Jam
5th May 2005, 19:32
si yo tot marti am fost de dim si e super...adik nivelu e mai mult decat acceptabil pt mine care joc la inele strambe si panouri de carton LOL...oricum sa vad ce misca poate intru si yo in peisaj...:)

nr15
5th May 2005, 21:40
cum se poate ajunge acolo ? cine imi descrie si mie?

MadSkillz
5th May 2005, 21:41
Intreaba-l pe VOPSIT.

K-Dogg
5th May 2005, 21:55
Daca ne spui pe unde stai [adik din ce parte vii] itzi spunem shi cum sa ajungi..

nr15
5th May 2005, 21:59
k ...vlade cand vezi mesajul de mai sus ...sari la interval si explica-mi si mie cum ajung acolo ..

Danila
5th May 2005, 23:43
voinicelu e langa liceul teclu daca stiti unde este...

Bicinigar
6th May 2005, 22:27
parcu voinicelu ...
daca patinuarul flamaropol (23 august) ar fhi centru unui segment
bazinu de inot ar fi unu din capete shi parcu voinicelu celalalt
cred :headbang:

Bicinigar
6th May 2005, 22:28
sau vorbim maine la telefon ca ma duc p'acolo pe la 5 :)

dickhead_yo
7th May 2005, 18:44
pacat ca azi a plouat si nu am putut merge la in voinicelu
VREME DE CACA!

C-O-S + min
7th May 2005, 23:57
Eu mai ma duc uneori dimineata, si cei care sunt acolo nu prea au treaba cu basketul! Asta ar fi singura bila neagra

Uneori, ma mai intalnesc si cu tatal lui Stefan Mare care face un fel de antrenamente!

Raptor
8th May 2005, 01:17
Cum adica, care sunt acolo? E vreun club ceva? Nu de alta dar as fi interesat de asa ceva.

C-O-S + min
9th May 2005, 19:13
Teoretic cred ca ar fi un club, dar practic nu e absolut nimic!
Singurul lucru care il fac sunt niste concursuri, dar si alea de *****!

deko
9th May 2005, 21:10
ce e aici in voinicelu?
e un fel de poli ,tei sau lia manoliu?
cum de se strang cate 80 de oameni si nu s-a auzit nimic despre locul ala?
inseamna ca din toti aia 80 sunt doar 4-5 care se joaca restu fiind praf.
sunt curios si eu cum e, si poate fac si eu o vizita.
mi-as dori din tot sufletul sa ma fi inselat.

K-Dogg
9th May 2005, 21:20
Moaaa, da' mai opritzi-va din spectacol totzi mah! Toata luma e praf, o sa venitzi voi sa facetzi ordine! Jucatzi undeva? :D Erau 81 de oameni in ziua aia, 16 echipe de 5 practic, o conferintza intreaga! :D Iar daca cel putzin 81 de oameni au auzit de locul asta shi voi nu... tough! Sunt multzi jucatori buni acolo, statzi linishtitzi! Numai k e greu sa ii prinzi pe totzi pe teren! De obicei in weekenduri cu soare se intampla! :D

Raptor
9th May 2005, 22:59
Ascundeti femeile si copiii! Plecati de la geamuri! Baricadati cladirile! Vine Deko de la Barcelona sa va faca pe toti astia din Voinicelu, fraierilor!

PS. Glumeam.

K-Dogg
9th May 2005, 23:03
Bah eu parca l-am vazut in prima pagina la ProSport cu dunkul lui de saptamana trecuta... 360 pe sub picior + elbow in the rim :D Nu a fost the best??!!
PS: Shi eu glumeam, pace tzie, frate!

Danila
10th May 2005, 10:59
io zic ca....a fost da best!!!
daca vii in weekend, te risti sa ma gasesti pe mine pe-acolo...si pe 2fast si pe bici si pe egor(asa il cheama nu e nick:P), si pe teddy dunkerul(:P:P:P)....mai vine si cate un porumbel, cate o matza...iese ceva

Raptor
10th May 2005, 15:51
Am auzit ca porumbeii si matzele nu se inteleg prea bine... :nah: :D

deko
12th May 2005, 18:14
:) he he interesant
si amuzant in acelasi timp

uite ca la asta nu m-am gandit nici un moment . tin sa te anunt ca nu e nici o legatura cu acel "fotbaliator". :rosu:
despre egor de a steaua pp ca e vb .
misto fratilor. da parca e greu de imaginat 16 echipe de cate 5 insi .

toate cele bune in rest!

Raptor
12th May 2005, 18:44
Sa fi fost 5 echipe de 16...? Damn nu mai tzin minte... :(

baronee
14th May 2005, 17:01
sal allzz... nu sthu care-i trb asta cu "toata lumea-i praf in Voinicelul in afara de vreo 4-5" ... inseamna k voi astia mai smecheri atzi rupto' d sus peste Jordan .... i-atzi tras in mufa cateva d 3 lu' Iverson.... sau poa' nu avetzi nici cea mai mica treaba cu baschetu'! Ar fi bine sa venitzi mai des p acolo si o sa vedetzi cam cum sta treaba in zilele alea "insorite" k sa vedetzi si voi nivelul d joc, acolo unde mai toata lumea spune k nu s-a auzit nimik! Raptor ... ce pot sa spun ... bine tu... k te imparti mai in toate partile si incerci sa faci mai p toata lumea multumita ... cat despre toti ceilalti care "ei zic k practica un sport si ala sa fie asa numitul baschet", nu mai aruncatzi vb la intamplare si p teren sa nu mai stiti cum sa va frecatzi cu burta d ciment sau d gaurile alea d p teren ..... :-@ .... presupun k stie lumea c inseamna... bafta la frecat in continuare!

fast_as_sound
14th May 2005, 21:28
ia zi tu deko de la bucuresti ... cand le dai shansa terminatilor din voinicelu sa-ti arate k se ridica la un sfert din asteptarile tale? sa stiu sa trec si io sa ma uit ...

Raptor
24th May 2005, 01:11
Pana una alta am fost azi in Voinicelu ca sa ce (sa constat)? Ca inelu ala care era "cel mai inalt" s-a rupt (a fost rupt). Prin urmare, no more 5-5, decat pe alalalt teren cu inele mega jaf. Asta e, azi am facut nitzel 3 on 3, chiar marfa pot sa zic. S-a jucat mai mult street la ktrinca asa, a fost marfa.

nr15
24th May 2005, 09:36
daca ala "inalt " s-a rupt cel "mic" cat are ?

Raptor
24th May 2005, 09:53
3m.

ROAD_RUNNER
25th May 2005, 22:05
Bah eu sunt nou aici si nu prea stiu cum stau lucrurile da va zic ca aveti dc veni in voinicelu pt k se joaca basket clumea. dar dupa amiaza k dim vin fraieri aia din teclu si nu pre au treaba cu basketu. :great:

ROAD_RUNNER
25th May 2005, 22:06
A si stie careva ceva de concursul de streetball de la arad

Sharkie
25th May 2005, 22:08
Intra pe threadul pt. el pt. a afla cateva informatii.Ce-i drept,nici noi nu stim prea multe.

Raptor
25th May 2005, 22:15
Eu am fost azi in Voinicelu, am avut tricou cu Chicago/23. E drept ca am jucat si in maieul alb... :P .

Oricum, sunt usor de recunoscut, fac cele mai multe skeme... mai mult sau mai putin folositoare :headbang: :ciocan:

ROAD_RUNNER
26th May 2005, 16:35
Da concursul ala de la arad a mai fost organizat vreo data.
Voi in Ce parcuri mai mergeti inafara de Voinicelu. :P

Chelie
27th May 2005, 02:09
Daca e sa vaduceti azi (vineri 27 ) la un basket anuntati-ma si pe mine

Raptor
27th May 2005, 02:11
Pai eu cred ca vin. Dar sa nu ploua sau ceva.

K-Dogg
27th May 2005, 19:47
Daca atzi fost, nici nu v-a plouat!

Def WithTha Jam
27th May 2005, 23:37
yo joc in morarilor da sunt conditii naspa...panourile sunt kkt...asfaltu e denivlelat... :headbang: :headbang:

da oamunii sunt de treaba! :P

Raptor
28th May 2005, 00:04
Eu am fost (si) azi in Voinicelu... si m-a prins TORNADA :D . Din fericire am plecat inainte sa inceapa si m-am adapostit la Liceul Nicolae Teclu :D

K-Dogg
28th May 2005, 00:13
Intr-adevar, te-ai adapostit in buncar! :D Uragan sa fi venit shi nu te scotea! :D
Las' k shi pe mine m-a facut muci ploaia... shi nu am fost la basket!

Bicinigar
5th June 2005, 23:54
de azi declar in mod oficial ca ii fac concurentza lu' jumatate cristi , jumatate george
am facut primu' pas
acum sunt jumatate bronzat, jumatate nu :headbang: :headbang: :headbang:

1/2Om1/2Belea
6th June 2005, 00:01
poftim ?