PDA

View Full Version : Etapa 24: Farul - FC National



ADelPiero
1st May 2005, 02:44
Miercuri, 4 mai 2005: Farul - FC National
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

miril
1st May 2005, 08:01
Sper in victoria echipei mele. Meci echilibrat, intre doua echipe puternice. Hai Progresul!

Rechinul Ucigas
1st May 2005, 10:14
Castiga Farul ! in tur a fost 2-2 acum trebuie sa castigam !

BlueEnergy
1st May 2005, 11:31
Eu cred ca se termina egal. Sau ce as mai rade daca ii bate National pe Farul chiar la ei acasa...

miril
1st May 2005, 11:34
Nu cred ca este de ras, dar posibil este.

Rechinul Ucigas
1st May 2005, 12:10
E posibil sa pierdem , nationalul ne-a batut de fiecare data acasa , dar sezonul asta nu cred ca mai piedem !

Bancaru
1st May 2005, 12:16
Miril, de ras nu e, dar motiv de bucurie este. Pentru noi. Acesta este un meci cu adevarat echilibrat. Si noi eram pe val, in tur, cand am terminat 2-2 cu Farul. Deci nu asta este un criteriu, faptul ca Farul se rostogoleste prin campionat. Nu asta este stilul lor caracteristic, desi ar fi frumos sa fie si de aici incolo o echipa care sa se bata pentru primele locuri. Orice se poate intampla. Sper sa avem si un portar bun in poarta. Stanev nu mi-a spus multe...
Cel mai bun sa invinga, iar suporterii Farului sa fie convinsi ca indiferent de rezultatul meciului vor avea in progresisti prieteni in finala. Eu voi fi pe Cotoceni sa sustin echipa Farul. Daca traditia este ca bucurestenii sa se duca de 1 mai la Constanta, sa vina si Constanta de 11 mai la Bucuresti.

tchibos
1st May 2005, 12:38
National este o echipa de care Farul nu trebuie sa se sperie, dar pe care trebuie sa o trateze ca pe un adversar serios. E un meci 1x2, dar merg pe 1 datorita faptului ca acasa Farul pierde ff greu. Sper sa nu ma insel. :)

... Bancare pe 11 mai vom fi acolo si asteptam cati mai multi sustinatori ai Farului ca SA VINA CUPA LA CONSTANTA :ok:

Paul
1st May 2005, 13:35
se termina egal , sau bate Farul

National nu are nici o sansa

be@
1st May 2005, 14:07
Ei,mai Paul,ca sa-ti spun!
De cativa ani,suntem nasii Farului,ca sa spun asa!
Am incredere in echipa mea,desi Farul a invins la Constanta s,d si r si stiu ca nu vom avea un meci usor!!!
Constanteni,sper ca stadionul din Parcul cu Platani sa va poarte noroc in finala Cupei Romaniei !

baltazar
1st May 2005, 22:52
si eu sper sa bata farul, un 2-o ar fi corect

Virus
2nd May 2005, 00:57
HAI FARUL! Clujenii sunt cu voi!

Catalanul
2nd May 2005, 01:50
derby-ul etapei (dupa dinamo - POLI :P)... sper ca acest meci sa-l castige nationalul sau sa se termine la egalitate, farul a adunat deja prea multe puncte, ar fi timpul sa mai ia o pauza :D pregatiti-va de finala cupei :P :pace: serios acum, cred ca national are un lot mult mai bun si mai experimentat decat farul iar daca vor juca ''pe bune'' nu au cum sa scape victoria :) oricum, va fi un meci frumos si cu goluri multe ;)

Quartz@nu
2nd May 2005, 10:57
derby-ul etapei (dupa dinamo - POLI :P)... sper ca acest meci sa-l castige nationalul sau sa se termine la egalitate, farul a adunat deja prea multe puncte, ar fi timpul sa mai ia o pauza :D pregatiti-va de finala cupei :P :pace: serios acum, cred ca national are un lot mult mai bun si mai experimentat decat farul iar daca vor juca ''pe bune'' nu au cum sa scape victoria :) oricum, va fi un meci frumos si cu goluri multe ;)

dorinta ta asta este : sa piarda Farul ca poli sa se apropie in clasament ,dar si poli trebuie sa castige asa ca sa vedem a zis orbul :D .
in legatura cu jocul " pe bune " a celor de la national ......esti de kkt cu chestia asta ...pt cine o tranta??? pt Farul ??? esti dus frate gandesti numai negativ , echipele National si Farul sunt unele dintre cele mai " curate" asa ca :degete:

Quartz@nu
2nd May 2005, 12:06
Cred ca vor castiga cei de la Farul ....sunt mai buni la ora actuala si trebuie spart odata ghinionul din meciurile cu Nationalul.
Bafta constanteni !!!

ady51a
2nd May 2005, 20:11
1 MARE. SPECTACOL. 4-1. BABICU :rosu: .

miril
2nd May 2005, 23:14
Dorys, scorurile tip 0-3 si 1-5 numai ghinioane nu se pot numi. Oricum, meciul de anul acesta este unul foarte echilibrat pe hartie. Sa castige cel mai bun! Hai Progresul!

ADelPiero
3rd May 2005, 01:01
bate farul ca sunt la ei acasa :ok:

baltazar
3rd May 2005, 02:56
:ok:

baltazar
3rd May 2005, 02:57
cum sa nu bata ,ei bat cand nu te astepti ,sper sa ii bata si pe national ,merg la un 2-0

FatFrumos
3rd May 2005, 03:55
trebuie batut si nationalul nu pentru e echipa buna si curata ci doar pentru ca trebuie sa incheiem conturile cu Bucurestiul National a ramas singura neinvinsa de Farul la Constanta.

Seahawk
3rd May 2005, 04:34
o sa castigam, am o presimtire... Si'o sa fie un meci deschis ;) desi National e o echipa buna, cred ca Farul la momentul actual.. este peste ei.. o sa depinda si de forma de moment si de duelul tactic de pe banci desigur... Forza Farul!!!!

p.s. aproximativ la toate meciurile Farului... Catalanul are ceva cu noi.. mereu ne vede ca pierdem si mereu castigam / facem egal in cel mai rau caz.. of of.. nu'nteleg.. In fine, abia astept meciul de la Timisoara... sa vedem atunci cum sta treaba ;)
s'au oi fi suparat pentru ca v'am dat 4-0 in tur? :D :drak:

claudio25ro
3rd May 2005, 10:05
victorie FARUL!

infynity
3rd May 2005, 12:22
Sper ca Nationalul sa obtina o noua victorie la "marinari".S-ar putea k farul sa joace meciul de maine cu gandul la finala cupei si sa faca pasi gresiti.Asa k merg pe un x2

be@
3rd May 2005, 14:04
Asta ar fi putut fi bine foarte bine finala Cupei Romaniei ! :headbang: :headbang:
HAI AI MEI !!!!
Poate marinarii vor fi cu gandul la meciul din 11 mai,si vom castiga!

Bancaru
3rd May 2005, 14:07
Haideti sa nu ne mai aruncam la declaratii de genul asta. Nu cred ca ne calca Farul in picioare. Avand in vedere ca de ani buni nu mai castigati acasa cu noi, nu o sa va fie asa bine si nici usor. Ati vazut Steaua cu Sportul? Cat pe ce... Studentii mereu au facut surprize in Ghencea. Daca vom invinge nu cred ca va fi o surpriza. Si nici invers.
Sa fim mai retinuti in declaratii belicoase.

bancar100%
3rd May 2005, 14:46
N-am nici un pronostic pt meciul de miine, dar.....CONSTANTENI!!DACA NU BATETI dinamo IN FINALA CUPEI PUTETI SA NU VA MAI INTORCETI ACASA.Aveti ocazia (unica) sa bateti javrele. Nu o ratati!

Rodrigo
3rd May 2005, 16:13
Din pacate jocul Stelei din ultima perioada este cam de ras, chiar si cand castiga cu 1-0, chinuit. Ar trebui sa fi alaturi de Farul cel putin pana la finala Cupei cand ar trebui sa bata pe Dinamo. Ti-ar place, nu ? Oricum jocul cu National cred ca va fi mai usor decat pare la prima vedere.
Farul se va opri numai pe locul doi si cu Cupa in vitrina, astfel vor fi si dinamovistii fericiti ca vor prinde un loc in cupa UEFA.

Quartz@nu
3rd May 2005, 19:20
Haideti sa nu ne mai aruncam la declaratii de genul asta. Nu cred ca ne calca Farul in picioare. Avand in vedere ca de ani buni nu mai castigati acasa cu noi, nu o sa va fie asa bine si nici usor. Ati vazut Steaua cu Sportul? Cat pe ce... Studentii mereu au facut surprize in Ghencea. Daca vom invinge nu cred ca va fi o surpriza. Si nici invers.
Sa fim mai retinuti in declaratii belicoase.

despre ceea ce spui tu "Avand in vedere ca de ani buni nu mai castigati acasa cu noi,..." asa ar putea spune si oltenii: nu am retrogradat NICIODATA!!!.....si vedem unde au ajuns !!!!...parerea mea, fiecare an competitional si fiecare echipa isi are istoria scrisa deja ...sa vedem anul asta ce se va "scrie " pana acum avem un + adica 2-2 in Cotroceni , in rest sincer care joaca mai bine la ora respectiva .... sa castige :ok:

Bancaru
3rd May 2005, 20:32
Nu zice hop pana nu sari. Eu am spus ca traditia ultimilor ani la meciurile de la Constanta ne este favorabila. Nu sunt magar sa spun ca am facut si scor acolo. Farul joaca bine. Eu sincer spun ca asa am auzit. Nu am vazut vreun meci in returul asta. Sau nu imi aduc aminte. Dar sunt convins ca nu ii impinge nimeni de la spate prin mijloace dinamoviste, asa ca daca sunt unde sunt...
Eu ma bazez pe jocul bun al bancarilor din ultimele etape, mai putin faza de la Craiova. Aia nu se pune (de ata si spun stati linistiti cu Craiova). Avem o aparare buna si daca sunt bine motivati ii depasesti mai greu.
Si eu sper sa castige cel care va juca cel mai bine... la ora meciului.

baltazar
4th May 2005, 02:56
haide farullllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllll ,macar un 2-1

singeviolet
4th May 2005, 05:01
Ia uite, acuma am vazut ca azi e ziua lui be@. La multi ani!
Pai in cazul asta sper sa cistige si Nationalu' si Poli Iasi, asa ca sa ai si tu un cadou de ziua ta. Poate la schimb arunci si tu un "Forta Viola" pe thread-ul Dinamo - Poli TM. (si daca post-ul nu contine cuvintul "hibrid" capeti si o :bere:

pashpa
4th May 2005, 05:08
Farul castiga cu 2-0.Sa spun cine da si golurile????Mai bine nu!!!!!!!!!!!!1

Bancaru
4th May 2005, 10:20
Husi de-aici! Asteapta si tu sa se termine meciul si ne spui atunci si rezultatul revizuit si marcatorii (daca vor fi). Noi avem rabdare.
Azi o sa simpatizezi cu Steaua sau cu Iasi?

claudio25ro
4th May 2005, 17:43
ggggggggggggggoooooooooooooooooooollllllllllllllll llllllllllll..........FARUL conduce cu 1-0............wow.......

Rechinul Ucigas
4th May 2005, 18:09
Farul 1-0 National La Pauza Gol Inscris De Gurita Min 37 .
Lupta Farul !!!!!!!

singeviolet
4th May 2005, 18:26
Si liniste se facu...
Hai toti "nationalistii" pe thread-ul Dinamo - Poli TM sa va varsati amarul legindu-va de "hibrid"

claudio25ro
4th May 2005, 18:58
si ca sa vezi...se termina 2-1 ptr. FARUL...ultima echipa care m-ai era de batut din Buc. a "cazut".....VICTORIE !!!

miril
4th May 2005, 19:00
Si ce avem noi de a face cu discutiile viole(n)te? Felicitari, Farul!

Quartz@nu
4th May 2005, 19:41
meci frumos , cu o lectie de fotbal la reusita primului gol al Farului .... iar acum mai este doar atat : " SA VINA CUPA , LA CONSTANTA !!!! "

tchibos
4th May 2005, 19:45
superb meci, mare echipa e Farul Constanta, dar cel mai mult m-a placut galeria Nationalului :)
-----------------------------------------------------------------------
CONSTANTA CASTIGA CUPA !!!

miril
4th May 2005, 19:46
Ne-am remarcat prin absenta sau...?

Paul
4th May 2005, 19:46
Frumoasa echipa a Farului ... merita in UEFA

tchibos
4th May 2005, 19:50
Ne-am remarcat prin absenta sau...?

erau sapte suporteri de toti, dar adevarati, au strigat tot meciul nu-i cunosc dar asa devotament rar vezi. Bravo lor. :ok:
-------------------------------------------------------------------------
/hello CU FARUL PANA LA MOARTE!!! /hello

miril
4th May 2005, 20:04
Sunt ATHC et comp. Tchibos, merci pentru informatie! Si cand te gandesti ca acum vreo 40 de ani eram de 1000 de ori mai multi! Ne-a ramas sa ne laudam cu...calitatea. Hai Progresul! Respect, Farul si succes in finala Cupei! Cele cateva sute de suporteri bancari vor fi cu voi. Culoarea albastra va invinge. Pacat ca nu ne-am intalnit in finala, noi albastrii.

be@
4th May 2005, 20:42
Felicitarile Mele Farului !Sunt Cu Adevarat O Echipa Si-mi Doresc Din Tot Sufletul Sa Castigati Cupa! O Meritati Pe Deplin!
/hello /hello /hello /hello

FatFrumos
4th May 2005, 22:35
Chiar daca ati pierdut oricum National ramine o echipa puternica si curata si sper ca Farul sa aiba noroc pe stadionul nationalului sa ii umple de singe pe ciini.

SORENSEN
5th May 2005, 00:12
M-am uitat la meci din min.87 si am vazut 2 goluri :o:

Rechinul Ucigas
5th May 2005, 00:23
BRAVO FARUL !!!!!!
/hello /hello /hello
SA VINA CUPA LA CONSTANTA !!!!
:yeah: :yeah: :yeah:
ESTI CEL MAI BUN .... MIHAI GURITA !!!!!!!

baltazar
5th May 2005, 01:45
bravo farul ,vad ca am avut iar dreptate, cand am zis ca o sa fie un 2-1

ADelPiero
5th May 2005, 11:27
felicitari farul pentru aceasta victorie si mult succes saptamana viitoare :ok:

Bancaru
5th May 2005, 11:45
Nu pot sa fac nici un comentariu pentru ca nu am vazut meciul. Un comentariu legat de calitatea meciului, adica. Oricum Farul este una dintre singurele echipe care a ajuns unde este prin forte proprii. Felicitari! Pe data de 11 mai Progresul nostru sa speram ca va fi Farul. Hai Progresul!

F|A|N|S
6th May 2005, 17:32
Bancarii la Constanta (4 mai 2005):

http://www.geocities.com/fcnational1944/Farul-National_04-05.JPG