PDA

View Full Version : Etapa 24: Craiova - FC Brasov



ADelPiero
1st May 2005, 02:41
Miercuri, 4 mai 2005: Craiova - FC Brasov
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

gexge
1st May 2005, 07:30
Asta da meci.

ddpurple
1st May 2005, 10:28
n-as vrea sa fiu in pielea vreunuia care o sa joace meciul asta.e cu cutitele pe masa.de data asta e sigur,cine pierde bye bye divizia a...s-ar putea sa iasa egal ceea ce le-ar condamna pe amandoua...ramane de vazut

Virus
1st May 2005, 10:57
Sper sa bata Brasovul!

BlueEnergy
1st May 2005, 11:30
Daca batea Brasovul etapa precedenta pe Dinamo si lua cele 3 puncte se anunta un meci incins la Craiova. Oricum a fost un egal nemeritat intre Brasov si Dinamo deoarece Brasovul a dominat tot meciul. Asa cred ca bate Craiova!

ce_bine_e
1st May 2005, 12:29
sper sa castige brasovul! ca apoi va avea meci la noi, mai incolo si ii rezolvam ;)

Angelina Jolie
1st May 2005, 13:52
Si eu sper sa bata Brasovul, dar cred ca bate Craiova.

be@
1st May 2005, 14:20
Ca toti ceilalti,sper sa castige BRASOV!

DIXX
1st May 2005, 16:03
Nu mai sperati ca nu avem echipa sa-i batem pe olteni,Nicolae a vindut tot ce se putea vinde de aia sintem unde sintem.Cred sincer ca bat oltenii pentru ca sint mai motivati si au si valori individuale mai multe.Asta e rezultatul unui managment dezastruos.

be@
1st May 2005, 16:06
Ei,lasa,ati avut echipa care a controlat,din ce am inteles eu(n-am vazut fiindca am fost la Poli) ,meciul cu Dinamo!De ce nu aveti incredere in ea?

Paul
1st May 2005, 16:35
Meci superincrancenat , Craiova are evident prima sansa , Brasovul are si el o sansa , insa nu cred ca vor rezista.
Bate Craiova ... cu greutate

Catalanul
2nd May 2005, 01:30
uff, meci pe viata si pe moarte miercuri pe Ion Oblemenco :) o eventuala victorie a oltenilor (ceea ce este cel mai probabil) ar face ca lupta pentru retrogradare sa fie si mai palpitanta si ar mari sansele de salvare a craiovei :) un egal insa ar defavoriza ambele echipa :rolleyes: de o victorie a oaspetilor nu spun nimic pt. ca mi-as pune oltenii in cap :D si pe buna dreptate, brasovul nu prea are sanse de a castiga si este deja condamnata la retrogradare, chiar daca era cat pe ce sa castige cu dinamo :)

dragosblue
2nd May 2005, 17:43
Meci decisiv pentru Stiinta, ca dealtfel toate care au remas de jucat.
Pronostic : VICTORIE CRAIOVA ! :ok:

cip_81
2nd May 2005, 17:47
Victorie Craiova si pot pune pariu ca vor castiga si etapa viitoare la Timisoara.

vlad1607
2nd May 2005, 18:23
Brasovul nu pierde.

bazz
2nd May 2005, 19:31
Egal :P :D

EDMOND_
2nd May 2005, 20:19
Sa ajungem la meciul cu Timisoara... sa batem intai Brasovul, pentru ca daca nu se va intampla asta , vorbim degeaba...

Puc
3rd May 2005, 00:13
Victorie obligatorie pt Craiova.Asa mai avem sperante.

ce_bine_e
3rd May 2005, 00:48
cred ca va astiga craiova sau x!....eu sper la un x:D

ADelPiero
3rd May 2005, 00:56
daca Surdu e in aceeasi "forma" ... ca si in celelalte meciuri ... 50% bate Craiova... 50% egal

Darkslowstar
3rd May 2005, 11:13
Ca sa raspund unui colistas, nu avem in incredere in echipa din motivul: "care echipa?"
Sa fim seriosi, Craiova are jucatori mai buni (nici ei nu au echipa) si deci are prima sansa. Desi la cat de slab jucam si noi si ei orice se poate intampla. Probabil vom fi suficienti sa fraieri sa facem un egal sa ne ingropam cu totii.

jay
3rd May 2005, 16:27
Blestemul marinarilor... Dupa 5 ani...

ronaldinho
3rd May 2005, 17:38
mare meci va fi. craiova are un lot mai valoros si e in crestere de forma. e neinvinsa de 4 meciuri cu cel din Cupa si cred ca pleaca cu prima sansa. imi pare rau pt Brasov, dar asta e.

radcom
3rd May 2005, 22:48
Cu un egal, s-ar linishti ambele echipe...

inter
3rd May 2005, 22:49
radcoame i-a linisteste-te tu si fugi repede , ca poate nu mai prinzi loc pe stadion la meciul cu Steaua!

radcom
3rd May 2005, 22:54
Fii fara griji "intre"!Stau f aproape de stadion, shi maine la prima ora sunt la casa de bilete.

esku
3rd May 2005, 23:51
un meci egal ar fi perfect pt noi, dar sper sa castige brasovul k sa fiu eu sigur k de la anu se trezesc oltenii de la 11 sa se duca sa vada meciul la matineu :evil:

Gonzo
3rd May 2005, 23:57
Fii fara griji "intre"!Stau f aproape de stadion, shi maine la prima ora sunt la casa de bilete.

apropo cu cine tii maine? :drak:

cu spectacolul? :D :D :D

escu, esti frate cu esca? :happy

radcom
4th May 2005, 00:20
Voi tzine cu POLI UNIREA IASI!!!Iasu' va scapa de retrogradare, sigur, iar Steaua...oricum va lua campionatul!

GeKuRA
4th May 2005, 00:46
Cred ca va fi egal ... :ok:

pashpa
4th May 2005, 05:22
Inr-un derby al suferintei cel mai bun ar fi un x.Sa vina oare un meci bun din partea Craiovei?????????????????????????????????????????? ?????????

Cra10veanu
4th May 2005, 06:05
Bate Craiova ! Sper sa nu apara surprize ;)

Darkslowstar
4th May 2005, 11:26
Ce de moldoveni pe aici. Mai bine mergeti din vreme la stadion sa prindeti sa vedeti cum se va apleca Iasul in fata Stelei.

EDMOND_
4th May 2005, 11:43
Pai moldovenii astia au devenit fani ai Universitatii...sunt omniprezenti oriunde este un thread despre Craiova...
Dark , nu vii la meci, dau o bere dupa... :drak:

Darkslowstar
4th May 2005, 11:50
As veni Edmond, dar sunt superstitios, de fiecare data cand am fost anul asta au luat-o pe coaja ai mei (probabil ca acum o sa insisti si mai mult sa vin :D)

Misto, uite cum se alege Stiinta cu o droaie de fani de calitate :D

BlueEnergy
4th May 2005, 12:08
In tur Craiova au castigat la Brasov cu 3-1! Eu cred ca castiga si acasa si mai pastreaza sanse sa nu retrogradeze!

be@
4th May 2005, 13:03
Mai olteni,promitem ca dupa ce ajungeti in B,va dam pace! :evil: :drak:

EDMOND_
4th May 2005, 13:20
be, vezi-ti de treaba, ti-am mai spus..si in B vom fi peste voi din toate punctele de vedere... sa nu crezi ca daca Universitatea va fi in B se va scrie mai mult despre Iasi in presa.... Sa fim seriosi... cat despre fotbal , ia ultimile patru meciuri si vezi cine joaca fotbal si cine nu....

Poate ramaneti in A, dar cum? Crezi ca eu am trecut asa repede peste rezultatul cel putin ciudat , egalul de la Sportul studentesc....dupa ce luaserati 3 0 de la Arges in meci...

Darkslowstar
4th May 2005, 13:23
Eu prefer sa fim mai bine curati si in B, decat sa ne salvam prin blaturi. Dar de la Iasi se vede atfel treaba.

Leo_
4th May 2005, 13:24
Lasa Edmond ca astia din Iasi oricum vor ramane in A...daca pica Poli Iasi, le ramane Steaua, National...ca ei nu pot iubi doar echipa din orasul lor..neaparat le trebuie si o echipa din capitala care sa mai si bata din cand in cand, sa se simta si ei bine...

Zebrone
4th May 2005, 13:26
edmond lasa egalul, da sa bata iasiul pe otelul aia e marea mea mirare. daca o sa ramana razesii in A o sa fie doua echipe cu fustele sus: gloria si iasiul.
be@: cum ti-ai ales echipele alea, ca nu sunteti mai mult de 500 de fani. mai bine ar fuziona si ar juca la humulesti :D

be@
4th May 2005, 13:40
1.Lasa sa scrie presa despre prostia de la Craiova,noi ne lipsim de asa ceva!
2.ca sa faci blat,iti trebuie bani,iar noi avem conturile inchise!si cu CRAIOVA,steaua,Farul,Sportul,Otelul,BRASOV a fost blat?NU MA FACETI SA RAD!
AVEM ECHIPA MAI BUNA CA A VOASTRA!
3.La Poli sunt mereu cel putin 10.000 de oameni,maximul posibil.Nu mai vb. prostii!
4.Va prescriu vit BBBBBBBB!
5.am plecat la meci!

E_C_D
4th May 2005, 13:42
cine pierde s-a dus in B . la egal se duc amandoua .

vlad1607
4th May 2005, 13:43
cat despre fotbal , ia ultimile patru meciuri si vezi cine joaca fotbal si cine nu....



:happy :happy hai ca asta a fost tare...pai un campionat are 4 etapE????? :happy

Darkslowstar
4th May 2005, 14:03
Be, cu Brasovul a fost ceva necurat acolo, prin filiera Arcanu, si cu concursul unor nemernici de la noi. Cu Dinamo si cu Argesul ati stat in mod clar cu fundul in sus.

iasicraiova
4th May 2005, 16:22
Sunt din Iasi si tin cu Craiova. Asa ca nu va pica nici Iasul, nici Craiova. Ce ziceti de FC Arges (are ultimele 2 meciuri de acasa cu Dinamo si Rapid) ?

EDMOND_
4th May 2005, 17:25
Meciurile respective nu vor avea prea mare importanta daca in prima parte a clasamentului lucrurile vor fi clare, si, mai alesdaca Dinamo va castiga cupa... Nu cred ca se va mai omori nimeni cu firea ... va fi final de sezon...

iasicraiova
4th May 2005, 18:06
sa nu mai zic ca Argesul mai are acasa si cu Timisoara ....

BlueEnergy
4th May 2005, 19:33
Craiova - Brasov 0 - 1! Oltenilor va tineti de glume?

lucirvr
4th May 2005, 19:37
Oltenii arata ce pot; Bravo Tatarciuc

ultravioletcanada
4th May 2005, 19:40
sa nu mai zic ca Argesul mai are acasa si cu Timisoara ....
sa nu mai zic ca probabil tu ai o fixatie :D stai calm, ca sint altele mai slabe ca argesul

lucirvr
4th May 2005, 19:41
Bondrea in tribuna; asta e un lucru bun (pentru Craiova)

Paul
4th May 2005, 19:44
0-2
adioooooooooooooooooo

Clasament

13. Bacau 27
14. Alba 22
15. Brasov 21
16. Craiova 19

Inca 6 etape , adica 4 + infrangeri cu DInamo si Rapid.

Teoretic , mai puteti face 31 de p.
Repet teoretic...

B 4 ever

lucirvr
4th May 2005, 19:48
Gooooooooooooooooooooooooooooool Surdu

lucirvr
4th May 2005, 19:52
Prietene ce a fost cu jocul
ala de 2 lei al Stelei

lucirvr
4th May 2005, 19:53
0-2
adioooooooooooooooooo

Clasament

13. Bacau 27
14. Alba 22
15. Brasov 21
16. Craiova 19

Inca 6 etape , adica 4 + infrangeri cu DInamo si Rapid.

Teoretic , mai puteti face 31 de p.
Repet teoretic...

B 4 ever
Subtire Steaua azi

Al Dracu
4th May 2005, 20:16
Bah dar oltenii astia isi merita soarta! :D

lucas
4th May 2005, 20:19
Frumos scor ... se duce si Stiinta si Brasovul in B. Drum bun :-) Cine ride la urma ride mai bine :-)
Darkslowstar - lasa teoria cu blaturile ca nu tine. Nu va mai ascundeti dupa asemenea povesti ca nu tine. Nici acum nu pot uita meciul de acum citiva ani in care ati batut pe Dinamo cu 4-3 ... portarul lor(Preda cred) nu stia cum sa se fereasca de minge cind suta Brasovul la poarta ...

Pancujunior
4th May 2005, 20:25
1-3
Dezastru pentru Craiova!

Al Dracu
4th May 2005, 20:32
Inca ii mai astept la inaintare pe oltenii care imi explicau asta-iarna ca sa vezi si sa nu crezi, ca teorema lu' Pitagora, ca Stiinta o sa aiba o revenire in devenire de-o sa se chinuie toate echipele sa o opreasca sa nu termine campionatul mai sus de locul 3, ca ce de cupe ale Romaniei or sa mai ia ei si ce o sa mai renasca precum gugushtiukul Phoenix de-o sa se sperie lumea! :D

lucirvr
4th May 2005, 20:35
Inca mai incape

Sergio
4th May 2005, 20:40
Al Dracu, vrei sa-ti pui (aproape) toata lumea in cap? :drak:

lucirvr
4th May 2005, 20:41
sUCCES cRAIOVA IN DERBY CU CARACAL

dragosblue
4th May 2005, 20:48
sUCCES cRAIOVA IN DERBY CU CARACAL
si voua cu ghimbavul :degete: :degete:

BlueEnergy
4th May 2005, 20:54
Imi pare rau pentru Brasov ca a facut egal acasa cu Dinamo etapa trecuta... dupa cum a fost meciul Dinamo nu merita acel punct! Cat despre Craiova... matineu ii asteapta!

Al Dracu
4th May 2005, 20:56
Al Dracu, vrei sa-ti pui (aproape) toata lumea in cap? :drak:
Mi-am pus-o odata (cum spunea si Ciocciolina :D ) asta iarna si n-a fost chiar asa rau! Pe de alta parte se pare ca fiecare etapa decimeaza elanul si prezenta bajetzilor! :drak:

lucirvr
4th May 2005, 20:58
si voua cu ghimbavul :degete: :degete:
Prietene ghimbavu e deja in C :rosu:

be@
4th May 2005, 21:01
SI-ALTA DATA ,SI-ALTA DATA
O S-O FACETI SI MAI ,SI MAI LATA!


La naiba,iar a facut Iasul blat! :evil:

lucirvr
4th May 2005, 21:02
1-3 final; daca jucati cu o echipa ce nu se da la o parte (vezi National) cam asa ar trebui sa vi se termine toate meciurile

Sergio
4th May 2005, 21:02
Prietene ghimbavu e deja in C :rosu:
Atunci cu FC Botosani.
E bine? :rolleyes:

lucirvr
4th May 2005, 21:05
Atunci cu FC Botosani.
E bine? :rolleyes:
Aveti voi noroc cu obositii astia ai vostri (BKP) ca s-au gasit sa spele banii la voi ca altfel erati tot acolo

jay
4th May 2005, 21:06
Acum 5 ani, in editia de campionat cu cele mai multe blaturi, unul dintre putinele meciuri jucate pe teren a fost Craiova - Brasov. Un joc de un foarte bun nivel tehnic, cu ratari imense ale stegarilor si cu o victorie norocoasa olteana printr-un autogol marca Bodea. A fost penultima etapa a campionatului 1999/2000. In urma acestui joc oltenii au evitat retrogradarea. In ultima etapa, FC Brasov - Astra Ploiesti 2-0 si, marea supriza, FC Onesti - Farul 2-1, rezultate in urma carora a patra retrogradata a fost Constanta.

Astazi Farul practica un fotbal frumos, se afla in prima treime a clasamentului, iar Steagu' si Stiinta se duc de mana in Divizia "B". Nu sunt fatalist, nu cred in destin, asta-i viata... Pacat de cele doua legende, de la poalele Tampei si din Banie, dar cred ca ambele cluburi de mare traditie in fotbalul nostru vor reveni la anul acolo unde le este locul. Hai Steagu'! Succes Stiinta!

dionis
4th May 2005, 21:11
si voua cu ghimbavul :degete: :degete:
Mai tata,dar cum de luarati bataie,ca spuneati dupa egalul de la Bacau,ca sunteti pe val..dar v-am zis eu ce fel de val!
La revedere! :rosu: V-ati "eliminat" din div .A :headbang:

lucirvr
4th May 2005, 21:12
Acum 5 ani, in editia de campionat cu cele mai multe blaturi, unul dintre putinele meciuri jucate pe teren a fost Craiova - Brasov. Un joc de un foarte bun nivel tehnic, cu ratari imense ale stegarilor si cu o victorie norocoasa olteana printr-un autogol marca Bodea. A fost penultima etapa a campionatului 1999/2000. In urma acestui joc oltenii au evitat retrogradarea. In ultima etapa, FC Brasov - Astra Ploiesti 2-0 si, marea supriza, FC Onesti - Farul 2-1, rezultate in urma carora a patra retrogradata a fost Constanta.

Astazi Farul practica un fotbal frumos, se afla in prima treime a clasamentului, iar Steagu' si Stiinta se duc de mana in Divizia "B". Nu sunt fatalist, nu cred in destin, asta-i viata... Pacat de cele doua legende, de la poalele Tampei si din Banie, dar cred ca ambele cluburi de mare traditie in fotbalul nostru vor reveni la anul acolo unde le este locul. Hai Steagu'! Succes Stiinta!
ok dar nu uita ca in urmatorul an Steagu s-a dus in UEFA

dragosblue
4th May 2005, 21:13
Imi pare rau pentru Brasov ca a facut egal acasa cu Dinamo etapa trecuta... dupa cum a fost meciul Dinamo nu merita acel punct! Cat despre Craiova... matineu ii asteapta!

Si noua ne pare rau ca ati batut la Craiova, caci nu meritati sa fiti campioni (dealtfel, aveti mari sanse sa nu cistigati titlul).
Echipele care joaca cel mai frumos sint Rapidul si Timisoara, nu voi care ati marcat tot atitea goluri ca si noi in retur.

Sergio
4th May 2005, 21:17
Aveti voi noroc cu obositii astia ai vostri (BKP) ca s-au gasit sa spele banii la voi ca altfel erati tot acolo
Si cu ce suntem noi de vina ca ne-au ales tocmai pe noi? Sau sunteti suparati ca nu v-au ales pe voi si va duceti in B din cauza asta??

jay
4th May 2005, 21:17
nu uita ca in urmatorul an Steagu s-a dus in UEFA
Si eu care credeam ca doar altii traiesc din amintiri.:) Lasa ca revenim urgent, se pare ca vom fi repartizati in Seria I, cu moldovenii, cele doua echipe dobrogene si Precizia. Mai usor de-atat... "Fie sa renasca...", vorba cantecului celebru al celor de la Phoenix.

dragosblue
4th May 2005, 21:21
Acum 5 ani, in editia de campionat cu cele mai multe blaturi, unul dintre putinele meciuri jucate pe teren a fost Craiova - Brasov. Un joc de un foarte bun nivel tehnic, cu ratari imense ale stegarilor si cu o victorie norocoasa olteana printr-un autogol marca Bodea. A fost penultima etapa a campionatului 1999/2000. In urma acestui joc oltenii au evitat retrogradarea. In ultima etapa, FC Brasov - Astra Ploiesti 2-0 si, marea supriza, FC Onesti - Farul 2-1, rezultate in urma carora a patra retrogradata a fost Constanta.

Astazi Farul practica un fotbal frumos, se afla in prima treime a clasamentului, iar Steagu' si Stiinta se duc de mana in Divizia "B". Nu sunt fatalist, nu cred in destin, asta-i viata... Pacat de cele doua legende, de la poalele Tampei si din Banie, dar cred ca ambele cluburi de mare traditie in fotbalul nostru vor reveni la anul acolo unde le este locul. Hai Steagu'! Succes Stiinta!

/hello :ok:

bazz
4th May 2005, 21:23
Gataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!S-a terminat!Ma plictisisem! :degete:
Succes la promovare! :evil:

jay
4th May 2005, 21:26
Si cu ce suntem noi de vina ca ne-au ales tocmai pe noi? Sau sunteti suparati ca nu v-au ales pe voi si va duceti in B din cauza asta??
Sergio, sincer, eu ma bucur ca acei mafioti nu au venit la Brasov! Daca voua va plac, e treaba voastra! Eu nu ma leg niciodata in public de echipele din Ardeal si Banat, nu m-ai vazut niciodata facand referiri la trecutul recent al clubului care evolueaza acum la Timisoara si nici n-o sa ma vezi. Desi ar fi de spus una-alta.;) Cand ziceai ca dai berea aia?:) Hai ca spargeti gheata cu Dinamo, lasa-ne pe noi, viitorii divizionari "B" in durerea noastra, sa discutam despre derby-urile pe care le vom disputa la toamna cu Precizia Sacele, respectiv FC Caracal.:) Zambet, dar amar...

iulian
4th May 2005, 21:27
Felicitari Brasov,rusine Craiova!

dionis
4th May 2005, 21:29
Acum 5 ani, in editia de campionat cu cele mai multe blaturi, unul dintre putinele meciuri jucate pe teren a fost Craiova - Brasov. Un joc de un foarte bun nivel tehnic, cu ratari imense ale stegarilor si cu o victorie norocoasa olteana printr-un autogol marca Bodea. A fost penultima etapa a campionatului 1999/2000. In urma acestui joc oltenii au evitat retrogradarea. In ultima etapa, FC Brasov - Astra Ploiesti 2-0 si, marea supriza, FC Onesti - Farul 2-1, rezultate in urma carora a patra retrogradata a fost Constanta.

Astazi Farul practica un fotbal frumos, se afla in prima treime a clasamentului, iar Steagu' si Stiinta se duc de mana in Divizia "B". Nu sunt fatalist, nu cred in destin, asta-i viata... Pacat de cele doua legende, de la poalele Tampei si din Banie, dar cred ca ambele cluburi de mare traditie in fotbalul nostru vor reveni la anul acolo unde le este locul. Hai Steagu'! Succes Stiinta!
Numai ca stii care e problema ?Pe teren joaca echipele de acum,nu legendele de altadata!Si asta nu inteleg multi.."echipa de traditie"-nu poti ramane in divizia A doar prin faptul ca ,acum 30 de ani,Craiova(de ex)a fost o mare echipa.Asa e,poate a fost,dar acum,asta nu valoreaza nimic! :no:
Pe multi ne-a deranjat initiativa ProSportului-"haideti sa salvam aceasta echipa de traditie a campionatului nostru-stiinta Craiova!"Adica de ce sa nu mearga Craiova in B?Sau de ce sa nu salvam Brasovul,sau Alba Iulia..sau orice alta echipa in pericol de a se duce in div B?

Sergio
4th May 2005, 21:40
Sergio, sincer, eu ma bucur ca acei mafioti nu au venit la Brasov! Daca voua va plac, e treaba voastra! Eu nu ma leg niciodata in public de echipele din Ardeal si Banat, nu m-ai vazut niciodata facand referiri la trecutul recent al clubului care evolueaza acum la Timisoara si nici n-o sa ma vezi.
Tot respectul pt pozitia ta, dar vad ca sunt multi altii pusi pe sotii. Eu doar le-am raspuns.

PS. Berea o dau cu prima ocazie. Nu stiu cand va fi, dar daca picati va fi de rau.. :bere:

dragosblue
4th May 2005, 21:55
Felicitari Brasov,rusine Craiova!

De ce "rusine Craiova" ?
De ce nu RUSINE steaua ?

EDMOND_
4th May 2005, 22:19
Felicitari Brasovului.... au fost mai buni decat noi, primul gol inscris parca a turnat plumb in picioarele jucatorilor Universitatii.... Din pacate acest rezultat nu cred ca foloseste in vreun fel Brasovului.. insa conteaza si imaginea pe care o lasi in urma ta... sper ca Universitatea sa revina in lupta printr-o victorie la Timisoara. De aceea am sa fiu prezent la Timisoara, sambata... Sergio, pune berea la rece...

iulian
4th May 2005, 22:21
De ce "rusine Craiova" ?
De ce nu RUSINE steaua ?

Pentru ca Steaua o sa ia campionatul anul asta...dar Craiova....

Ultras
4th May 2005, 22:25
Mai pune cineva la indoiala modul in care a fost castigat meciul cu Nationalul? Oricum, Gino a inceput de mult sa isi faca bugetul pentru anul viitor...

Maximus
4th May 2005, 22:27
Pentru ca Steaua o sa ia campionatul anul asta...dar Craiova....

esti sigur Iulian?

GeKuRA
4th May 2005, 22:29
In tur Craiova au castigat la Brasov cu 3-1! Eu cred ca castiga si acasa si mai pastreaza sanse sa nu retrogradeze!


:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

...na ca s-au razbunat !!!!!!!


.....
si .. Craiova ... sunteti in B ... nu mai insistati ...
Bravo Brasov .. imi pare rau de voi... :ok:

SORENSEN
5th May 2005, 00:23
E clar Craiova nu va ramane in A pe corect .
E posibil totusi o combinatie gen Bacau
Asa rusinea va fi infinit mai mare

Rechinul Ucigas
5th May 2005, 00:27
Craiova Si-a Semnat Sentinta ! Daca Vor Cumpara Locul Petrolului Sa Le Fie Rusine !

EDMOND_
5th May 2005, 00:36
Mai pune cineva la indoiala modul in care a fost castigat meciul cu Nationalul? Oricum, Gino a inceput de mult sa isi faca bugetul pentru anul viitor...

Eu ! Craiova batuse inainte si pe Farul acasa , apoi a facut egal la Cluj intr-un meci pe care merita sa il castige , fiind privata de un unsprezece metri clar. Dupa meciul cu National a scos egal la Bacau , intr-un meci in care a avut si o bara pe final. Echipa a jucat.... Insa ceea ce ma mira este ca nu iti faci nici un fel de probleme pentru Sportul- Iasi ..... nu crezi ca a fost un meci mult mai aproape de ceea ce vrei sa insinuezi tu ?

dan-dan
5th May 2005, 00:53
Eu ! Craiova batuse inainte si pe Farul acasa , apoi a facut egal la Cluj intr-un meci pe care merita sa il castige , fiind privata de un unsprezece metri clar. Dupa meciul cu National a scos egal la Bacau , intr-un meci in care a avut si o bara pe final. Echipa a jucat.... Insa ceea ce ma mira este ca nu iti faci nici un fel de probleme pentru Sportul- Iasi ..... nu crezi ca a fost un meci mult mai aproape de ceea ce vrei sa insinuezi tu ?

DELIRIUM TREMENS de la tuica de praz !!!! :ciocan: :ciocan: :headbang: :headbang:

Batura ma pa aia si pa aia, dar la momentul adevarului NIX!!! :jerk:

Asa ca:
B-ul; B-ul; B-ul.


MIT GOTT UND POLI IASI
HEIL POLI IASI

be@
5th May 2005, 00:55
Edmond,termin-o,mai,cu prostiile!
Ce ti s-a parut tie dubios la Sportul -Poli,imi spui si mie?
Am demonstrat ,cred,ca suntem o echipa buna,asa ca n-aveti decat sa vorbiti pana nu mai puteti!!!
steaua,Sportul,Farul,Otelul,Apulum -sunt echipe serioase,care nu fac blaturi!

Vadim
5th May 2005, 01:04
Sincer nu ma asteptam sa bata Brasovul la Craiova... Bine, se putea anticipa un meci greu si echilibrat, avind in vedere locul celor doua echipe din campionat, insa la un 1-3 nu as fi pariat nici un moment. Greu, greu moment.

Sportul-Poli nu a fost blat nici din avion.

Meciuri blat in ultimele etape: Gloria-Steaua, Craiova-FC National, Gloria-Rapid, Dinamo - FCM Bacau.

Mihai
5th May 2005, 01:04
:o::o::o:Ce facura oltenii bre??? 3-1 pe teren propriu??? :o::o::o:

PS: nici eu nu cred ca meciul cu national a fost blat :ok:

EDMOND_
5th May 2005, 01:05
dan-dan, du+te mah si impusca-te !
Nu discutam cu tine, postul nu era de fapt pentru niciunul dintre voi....

dan-dan
5th May 2005, 01:21
dan-dan, du+te mah si impusca-te !
Nu discutam cu tine, postul nu era de fapt pentru niciunul dintre voi....


Bravo frate, o performanta GREU DE ATINS (din partea altui forumist).

Adica TOTI eram OFF-topic, iar TU (saracul) erai ON-topic !!! :headbang:

Restul (adica CONCLUZIILE) ramine la , latitudinea CELORLALTI forumisti ! :ok:


HEIL POLI IASIMIT GOTT UND POLI IASI /hello /hello

dragosblue
5th May 2005, 01:32
Bravo frate, o performanta GREU DE ATINS (din partea altui forumist).

Adica TOTI eram OFF-topic, iar TU (saracul) erai ON-topic !!! :headbang:

Restul (adica CONCLUZIILE) ramine la , latitudinea CELORLATI forumisti ! :ok:


HEIL POLI IASIMIT GOTT UND POLI IASI /hello /hello

Ce n-ai inteles, moldovene ?
Ii raspundea lui ultras, atit si nimic mai mult.

dan-dan
5th May 2005, 01:47
Ce n-ai inteles, moldovene ?
Ii raspundea lui ultras, atit si nimic mai mult.


EU cred ca am FOST EXPLICIT ( adica am raspuns la obiect si la subiect), dar pe tine TE INTELEG - ESTI OLTEAN ADICA = :ciocan:

HEIL POLI IASIMIT GOTT UND POLI IASI

baltazar
5th May 2005, 01:56
1 .cam greu de steaua inca 2 meciurii asa si pa-pa campionat
2 iasiul a jucat foarte bine si a dovedit-o in cel putin 3 meciuri :farul;sportul si steaua
3 sunt convins ca a fost blat cu national

dan-dan
5th May 2005, 02:26
Meciul asta DOVEDESTE ca victoria cu NATIONALUL a fost BLAT ordinar. :headbang:


SILA de MARLANI si de JOCURILE lor. :rosu: :ciocan: :ciocan:

Cainele
5th May 2005, 09:29
aleeeeeeeeeeeeee serie B ale serie B aleeeeeeeeeee
asta fuse neica .adio si un praz verde...la matineu

EDMOND_
5th May 2005, 10:24
Dan-dan este greu sa intelegi , dar eu nu spun ca se intampla asta pentru ca esti moldovean ,si nici ca esti mai greu de cap....pur si simplu spun ca esti neatent atunci cand citesti... Era un raspuns dat lui Ultras....

bogho
5th May 2005, 10:33
victoria Brasovului ne trimite in B, in proportie de 99.99%. Sanse matematice mai sunt. Insa din spusele celor care au fost la meci, jocul echipei face ca cele 99.99% sa devina 100% :headbang:

Darkslowstar
5th May 2005, 11:13
In sfarsit o victorie, cu una din echipele pe care doresc poate cel mai mult sa le invingem. Un meci defasurat intotdeauan pe teren si incheiat mai mereu cu rezultate spectaculoase.
Sper sa nu fie totusi prea tarziu si chiar daca retrogradam, sao facem macar cu fruntea sus. Forza Steagu!

Bancaru
5th May 2005, 12:06
Felicitari Brasovului. Desi se spune ca un meci nu seamana cu altul se pare ca, totusi, anumite bube se vad atunci cand exista si o miza. Craiova nu isi va mai reveni. Moti ala este un idiot. Sa spui "am luat bataie de la Brasov, si ce..." mi se pare o lipsa de respect pentru echipa pe care o reprezinti. Poate nu stie ca (din pacate) Basovul este pe loc retrogradabil. Adica a luat bataie de la Milan, si ce. Ce mare tragedie? Nu au putut sa bata Brasovul, ba mai mult, s-au facut de ras, dar de acum inainte ne promite Moti ca bat tot ce prind.
Am renuntat sa ma mai uit la configuratia clasamentului. Vad ca se spune ca ambele mai au sanse. In situatia Craiovei, care inafara de nu spui pe cine, nu a batut pe nimeni, nu stiu care ar mai fi sansele. Brasovul parca mai are cu Steaua... Asa e? Cine ar putea sa inlocuiasca Brasovul in aceasta situatie? Sa zicem ca ii depasesc si pe Apullum. Distanta e cam mare... Gloria nu pica. Sa fim seriosi. Da Netoiu bani pentru ingroparea Gloriei. Rahat!
E un angrenaj in campionatul nostru care nu va fi distrus cu una cu doua. Echipele sunt: DINAMO, Gloria, Bacau, Arges - cei patru evanghelisti plus unii apostoli (Cluj) sau simpli mucenici (Serea) convertiti pe parcurs. Deci un sfert din divizia A trage pentru Dinamo. Pe bune.

Angelina Jolie
5th May 2005, 12:28
Maaaaah bancare, vezi ca o iei pe aratura. Tin sa-ti reamintesc ca in tur am batut Dinamo cu 4-2. Poate voi sa fiti apostolii craiovei aia recunosc.

Darkslowstar
5th May 2005, 13:02
Bancarule, noi avem cu Steaua acasa in penultima etapa, cand probabil stelistii vor savura deja titlul de campioni. Plus ca s-a vazut cu Rapid si Dinamo ca acasa putem bate pe oricine. E inexplicabil cum am ajuns in situatia asta. Mie nu mi-e frica de meciul cu Steaua, ci de cele cu echipe mai slabe.

Andrey_Andry
5th May 2005, 14:06
Gata ! Craiova e inmnormanta ! adik e in b.

radcom
5th May 2005, 14:15
Sa le fie tzarana ushoara... :mda:

Ultras
5th May 2005, 14:35
Eu ! Craiova batuse inainte si pe Farul acasa , apoi a facut egal la Cluj intr-un meci pe care merita sa il castige , fiind privata de un unsprezece metri clar. Dupa meciul cu National a scos egal la Bacau , intr-un meci in care a avut si o bara pe final. Echipa a jucat.... Insa ceea ce ma mira este ca nu iti faci nici un fel de probleme pentru Sportul- Iasi ..... nu crezi ca a fost un meci mult mai aproape de ceea ce vrei sa insinuezi tu ?

In primul rand, fara sa vreau sa supar pe nimeni, asa am vazut de la televizor meciul Craiova - National: un non-combat din partea bancarilor. Ca sa iti raspund la intrebare: din peluza si mie mi s-a parut ca ai mei nu prea s-au omorat cu firea in meciul cu Iasiul (unii din galerie chiar au strigat blat, motiv pentru care am mai ramas vreo 10 care sa ne agitam pe acest final de campionat), dar aceiasi senzatie am avut-o si la meciurile cu Dinamo, Arges, Steaua si in a doua repriza cu Otelul. Ceva aiurea se intampla. Intra pe teren destul de concentrati, iar treptat parca isi pierd motivatia.

EDMOND_
5th May 2005, 15:28
Nu este vorba de suparare , doar ca si mie mi s+a parut ca rezultatul meciului Sportul Poli nu a fost stabilit pe teren...mai ales ca baietii veneau dupa un 0 -3 cu Argesul..... Sa te intreb altceva,,, Craiova a avut 2 -0 cu Farul in cupa..si ocazii pentrui 3 -0 .. s+a terminat 2-1 cu contributia exentiala a arbitrului..daca meciul ala , in care Craiova a jucat foarte bine se termina 3 0 tot asa ziceai ca a fost blat?
Sau daca bateam la Constanta ( la 1- 1 unsprezece metri ratat de Plesan )... sau la Cluj.. tot blaturi erau?
Nici un meci nu seamna cu altul si sunt aproape sigur ca nu s-a incercat nici un aranjament... Daca se dorea asta erau cel putin patru meciuri care puteau fi aranjate fara probleme...

Ultras
5th May 2005, 20:19
Daca Universitaatea batea cu 5-6 la zero pe Farul nu ar fi fost nici o problema. Nu ai inteles ca jocul in sine al Nationalului a dat o puternica senzatie de blat, nu al Craiovei...

EDMOND_
5th May 2005, 21:18
Asa este... si jocul Sportului cum a fost? Doar o amorteala asa, ca asa amortesc ei din cand in cand... Sa vezi in etapa asta ca nu mai amortesc , ca nu au motive.... Ce sunt eu nedumerit de ce la un blat trebuie sa aranjezi un 0- 3 cand poti sa pierzi cu 2- 3 sau 1- 2 , eventual sa si conduci...