PDA

View Full Version : Dinamo - Benfica



Pages : [1] 2 3 4 5

Vadim
15th December 2006, 14:25
Comentati aici dubla mansa Dinamo - Benfica, partida din 16-imile Cupei UEFA. Ce sanse de calificare are Dinamo?

otinho
15th December 2006, 14:26
no comment .. e jaleeeeeee

Rossi
15th December 2006, 14:27
jale atat pt Dinamo , cat si pt Steaua ....
ne asteapta niste meciuri grele ....

elrifle
15th December 2006, 14:27
nu e foarte grav, oricum e mai bine decat varianta stelei

Datenshi
15th December 2006, 14:27
Erau 2 echipe de evitat: Werder si Benfica. Dupa tragerea de azi, putem sa ne luam adio si de la depasirea portughezilor la coeficienti.

Sevilla86
15th December 2006, 14:27
Dinamo are noroc pt ca joaca returul acasa, dar Benfica e echipa buna! Se califica Benfica...

Rossi
15th December 2006, 14:27
http://img142.imageshack.us/img142/8205/upsmb8.jpg

naspa de romani

Belisarius
15th December 2006, 14:28
Sanse 0. Important e sa nu uitam sa iubim trandafirii.

otinho
15th December 2006, 14:28
bafta dinamo ce pot sa zic .. dar sansele sunt mici .. ar fi bine pt romania sa ne calificam in lupta cu portugalia la coeficienti

danpuric78
15th December 2006, 14:30
O repetietie buna pentru CL.
Oricum eu nu vad pe dinamo calificata, insa nu prea vad rostul sa continuam in uefa. Mai bine sa ne concentram pentru la anul.

MariusTR
15th December 2006, 14:31
Dreq sa ne pieptene cu fotbalul nostru. Ne-am ras pe bot anul asta de UEFA...

Ferko
15th December 2006, 14:31
Ce este de comentat ? Greu, FFFF greu !!!! Daca Dinamo joaca cum a jucat aseara sansele sunt ZERO ca mai putin nu se poate. Raman sperantele.

Alberto
15th December 2006, 14:32
trist.....foarte trist...:(

dar totusi avem si noi sansa noastra....cine stie...:)

Rossi
15th December 2006, 14:32
avem o sansa .... poate reusim un 1-1 sau un 2-1 in Portugalia ...
Si sa castigam acasa cu un 1-0 ...

BadB
15th December 2006, 14:33
Daca avem valoare, acum e cazul sa o aratam... Daca vrem trei echipe in CL trebuie sa-i batem pe Benfica!!!!

Vladek
15th December 2006, 14:33
Cam nasoala tragerea. Dinamo a cazut cu a doua "cea mai rea" posibilitate (Steaua cu prima). Mai bine ca meciul decisiv se va juca acasa.

Dar asta-i treaba, anul asta e mai tare UEFA, fara indoiala. Va fi un test bun .... cine vrea in CL trebuie sa joace meciuri grele ca pe-acolo te intalnesti cu Benfica, Real, Inter, etc. Acuma sa-l vedem pe Rednic...

pinki
15th December 2006, 14:33
si dinamo a nimerit "super" bine... meciuri grele...

MariusTR
15th December 2006, 14:34
Asta le trebuie cainilor daca au mers ieri la cumparaturi de zgarzi anti-purici tocmai in Anglia ... romanul tot roman. In loc sa cada cu una de pe 3, romanul si-a dat ca de obicei cu bulanul peste degete si joaca cu una din CL.

Bravo, ne calificam daca o sa zboare Cornel cerbul din reclama... si Cornel decat stie sa conduca masini , decat atat :D

big boy
15th December 2006, 14:36
Dinamo se califica

caine19
15th December 2006, 14:37
Sanse 0. Important e sa nu uitam sa iubim trandafirii.

Ne calificam 100%:ok: . Pt voi ce-a mai importanta cupa in care puteti juca e cupa Romaniei:D :D

horiafb
15th December 2006, 14:39
Si totusi ...
Benfica e pe locul 4 in campionat cu 23 de puncte dupa 12 etape...
In grupa de CL n-au rupt gura targului...
Eu cred ca sanse avem cam in proportie de 55% mai ales ca in perioada cand jucam cu ei nu este nevoie de mers la cumparaturi.
Ar fi pacat sa nu ne calificam mai ales ca avem culoar favorabil, jucam cu invingatoarea dintre AEK si PSG.

Sorin Blaj
15th December 2006, 14:41
http://img142.imageshack.us/img142/8205/upsmb8.jpg

naspa de romani
Werder Bremen - Ajax Amsterdam, finala se joaca mult mai devreme.

MariusTR
15th December 2006, 14:41
Si totusi ...
Benfica e pe locul 4 in campionat cu 23 de puncte dupa 12 etape...
In grupa de CL n-au rupt gura targului...

Bine ca a rupt Dinamo stindardul ieri cu Totten_rotten-Tomatten ... :D

onutzu_dinamo
15th December 2006, 14:44
pt ce-i ce sunt dinamovisti.....o sa vedeti k dinamo o sa faca un meci super bun....o sa isi arate adevarata valoare........mai naspa de steaua k nu are ce face in fata sevilliei...........:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Luis Garcia10
15th December 2006, 14:44
La cum a jucat ieri Dinamo ... mai bine ma abtin , aveti nevoie de 2-3 jucatori de valoare care sa lege jocu`, pentru ca exista un nucleu deja creat ! Hai Romania!

the lion king
15th December 2006, 14:44
ce va vaietati asa???acum sa va vedem,mai ales pe stelisti,ce valoare au...caasa sa joci cu heerenveen sau gorica e simplu....si vb unui timisorean destept...IMPORTANT E SA NU UITAM SA IUBIM TRANDAFIRII!!!!:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Ulysses
15th December 2006, 14:46
fratilor, ca sa vedeti cat de frustrat e doris 2001 a intrat dupa tragerea la sorti intai pe threadul stelei !!!!!!!!!!!! doamne mare ti-e gradina!!!!la psihiatru , cu doris la psihiatru!!!!!!!!!

Sevilla86
15th December 2006, 14:46
pt ce-i ce sunt dinamovisti.....o sa vedeti k dinamo o sa faca un meci super bun....o sa isi arate adevarata valoare........mai naspa de steaua k nu are ce face in fata sevilliei...........:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Chiar asta e marea problema: Dinamo o sa-si arate adevarata valoare... Benfica are un culoar bun si poate or sa intalneasca Steaua in sferturi...

Ulysses
15th December 2006, 14:46
Dinamo se califica

doar daca se joaca popice

amnael
15th December 2006, 14:47
avem o sansa ....

Ba bine ca nu, dincolo de toate melodramele iscate de aceste doua meciuri(ii si vad cum o sa se dea de ceasul mortii pe la teveu) aveti experienta de anul trecut, daca vor juca fotbal(si sunt sigur ca vor juca) sansele sunt egale. De 3 ani incoace, in cazul Stelei, indiferent cu cine pica era o drama, stateam cu frica in san sa nu se faca de ras, sa scoata "macar un egal"...si pana la urma am eliminat destui. Aveti incredere in echipa voastra, sunt meciuri foarte grele, e adevarat, dar cred ca o sa iasa destul de sifonati si portughezii si spaniolii.
Bafta!

spectatorul
15th December 2006, 14:48
Echipele sunt relativ egale ca valoare a lotului, dar Dinamo nu are experiență.

RemusDan
15th December 2006, 14:48
Bafta Dinamo si Steaua.
Bafta si pt. Poli AEK Timisoara in Cupa Romaniei ;)

Alberto
15th December 2006, 14:53
avem si noi sansa noastra....Dinamo cand trebuie sa joace joaca...dovada meciurile cu Leverkusen, Besiktasi sau Brugge...

nu va luati dupa ce atzi vazut aseara...Dinamo era in vacanta...altfel abordau partida daca nu erau calificati inainte de meciul de la Tottenham...:ok:

kain
15th December 2006, 14:55
50/50 sanse

MariusTR
15th December 2006, 14:55
Gata buey romani cu fotbalul vostru, ati ajuns pana aici ( dupa ce ati luat-o serios in barba de la Totthen-Fotten ieri ) ... cam asta e, o mai luati in dubla portie cu Benfica ... hai repejor , pregatirea pentru Liga campinilor mey, acolo alte batai crunte :D

Aurel.D
15th December 2006, 14:57
Daca vrem sa jucam in Liga Campionilor, si avem pretentia unui fotbal care a crescut in ultimii ani, trebuie sa jucam cu echipe tari. Dinamo are sansa ei desi Benfica s-a batut pana in ultima clipa cu Man United pt. locul 2 in Liga.
Nu putem sa cerem sa jucam toata ziua numai cu greci, rusi, evrei, etc....sau echipe cu nume iesite din forma.
Acum au jucatorii ocazia sa arate ce pot si sa isi cunoasca limitele!
Nu va fi un capat de tara daca un se vor califica, la asa adversar....important este ca echipa sa sa joace constant bine asa cum au facut-o in aceasta toamna! :ok:
"Suntem cu voooi meereeeuu,
Nu va voooom lasa la greeeeu!" :ok: :D

Sevilla86
15th December 2006, 14:58
avem si noi sansa noastra....Dinamo cand trebuie sa joace joaca...dovada meciurile cu Leverkusen, Besiktasi sau Brugge...


Echipe slabe... Benfica este peste acele echipe! Sezonul trecut a jucat in sferturile Champions League!!!
La capitolul experienta Benfica este net superioara! Daca Dinamo s-ar califica ar fi o mare surpriza!

fandinamo_cta
15th December 2006, 14:58
daca dinamo pleaca la cumparaturi si steaua joaca la fel ca la craiova.......adio uefa ....adio coeficienti.....adio europa.


totusi cred ca aici e si mana celor de la uefa sa fie siguri ca nu ajunge in semifinala sau finala o echipa din romania.

MariusTR
15th December 2006, 14:59
Quittaro, eu te stiu de baiat serios ... nici tu nu crezi ce spui ... "constant" "sa arate ce pot" "Sa isi cunoasca limitele" ... o sa o ia Dinamo bataitza cu caruta de la Benfica, asta stim toti. Sa fim optimisti cand e cazul, acum nu e, asta e.

Diodude
15th December 2006, 15:00
Eu zic ca am picat bine.E adevarat se putea si mai bine,dar se putea si mai rau.La urma urmei,ce mare echipa e Benfica???Ce jucatori de mare valoare au.Il au pe Nuno Gomes care are 36 sau 37 de ani,si altcineva cine???Rui Costa aproape de pesnsie siel,vreo 2 greci Karagounis si Katsouranis.Sa fim seriosi,daca si asta e mare echipa.Era de asteptat ca la acest nivel sunt echipe bune si foarte bune.Iar anul asta echipele din uefa sunt mult mai bune decat anul trecut.Eu zic ca ii facem,intr-adevar va fi destul de greu dar am mare incredere,pentru ca in iarna sigur echipa se va intarii.Iar dupa aia avem culoar bun cu AEK sau PSG.
København 0-0 Benfica
Benfica 0-1 Man. United
Celtic 3-0 Benfica
Benfica 3-0 Celtic
Benfica 3-1 København
Man. United 3-1 Benfica

asta a facut benfica in grupe .... pe mine nu ma sperie ...

Sevilla86
15th December 2006, 15:00
totusi cred ca aici e si mana celor de la uefa sa fie siguri ca nu ajunge in semifinala sau finala o echipa din romania.

Daca am fi ajuns in semifinale sau finala, tot ar fi trebuit sa-i infruntam mai devreme sau mai tarziu... oricum nu cred in asemenea teorii...

maryus66
15th December 2006, 15:03
Hai Dinamo ....atat Conteaza....sper Sa Facem O Impresie Mai Buna Decat Cea De Aseara :-<....

danpuric78
15th December 2006, 15:04
Echipe slabe... Benfica este peste acele echipe! Sezonul trecut a jucat in sferturile Champions League!!!
La capitolul experienta Benfica este net superioara! Daca Dinamo s-ar califica ar fi o mare surpriza!
Da Sevilla, dar si la benfica, cat si la sevilla, se pune o problema? cat de departe vor sa ajunga in cupa uefa?
Uefa e o competitie de amicalesi de coeficient de tara. FInanciar e un dezastru, in sensul ca echipele trebuie sa joace in rtim de CL insa pe bani mult mai putini.
Eu cred ca benfica in primavara se va gandi cum sa ajunga si la anul in CL (daca nu din saisprezecimi macar din optimi) si va acorda importanta secundara evenimentului. In cazul sevilla, sansele in campionatul spaniol sunt mult mai mici pentru CL. Insa dupa experienta de anul trecut nu cred ca sevilla fa forta foarte tare spre finala.

MariusTR
15th December 2006, 15:05
Aseara impresia lasata era de caini plouati cu galeata. Talent negativ, aparare slaba, mijloc rupt ,atac inexistent ... aveti zero ( 0 ) sanse cu Benfica.

Zapada
15th December 2006, 15:05
adio calificare
macar sa faca Dinamo un egal din 2 meciuri ca sa mai ia 1/3 puncte la clasamentul UEFA

caine19
15th December 2006, 15:07
Chiar asta e marea problema: Dinamo o sa-si arate adevarata valoare... Benfica are un culoar bun si poate or sa intalneasca Steaua in sferturi...

:happy :happy Poate anul viitor , da nici atunci nu ajungeti in sferturi in uefa;)

Toshiro
15th December 2006, 15:08
Fiind vorba de portughezi, vrem- nu vrem, vom fi fani Dinamo. Da' o sa fie greu... Depinde si de modificarile din lot. Da' nu cu letoni se face primavara...

MariusTR
15th December 2006, 15:10
Eu urasc portughezii, dar tot ii vor nimici pe Dinamo ... e vorba despre REALISM aici, nu pretentii, suspensii sau conventii.

Steaua si Dinamo zic Bye Bye UEFA, romanii sunt varza in Europa fotbalistica.

caine19
15th December 2006, 15:10
Aseara impresia lasata era de caini plouati cu galeata. Talent negativ, aparare slaba, mijloc rupt ,atac inexistent ... aveti zero ( 0 ) sanse cu Benfica.

poti sa iti bagi unghia in gat ca steluta ta nu da vreun gol cu sevilla , iar noi sigur ii eliminam pe benfica ,care e la 12 puncte(cred) de primul loc:ok: .


Tragere destul de buna la sorti:ok:

MariusTR
15th December 2006, 15:12
Mosule, si Steaua se opreste aici, ne oprim toti aici in UEFA, mai mult nu putem. Noroc ca suntem tari la comentarii... mai avem nevoie de jucatori care sa faca fata in Europa.
Mai bine ne uitam la scrima, ca avem mai multe sanse acolo :)

Rossi
15th December 2006, 15:16
momentan ... Benfica locul 4 in Portugalia ...

ultimele 5 rezultate obtinute de Benfica in campionat:

28/10 v Porto (A) 2-3
05/11 v Beira-Mar (H) 3-0
25/11 v Marítimo (H) 2-1
01/12 v Sporting (A) 2-0
10/12 v Naval Maio (A) 0-0

Alberto
15th December 2006, 15:19
sanse sunt....noi trebuie sa ne jucam sansa noastra...

returul se joaca la Bucuresti...deci din punctul asta de vedere suntem avantajati...

Rossi
15th December 2006, 15:21
1999/2000 - Turul 1 / Dinamo Bucuresti - Benfica Lisabona 0-2 1-0

am castigat primul meci in deplasare ...si am luat-o acasa cu 2-0 ...

sa speram ca acum v-om merge mai departe :ok:

YoYoyOi
15th December 2006, 15:22
O sa fie greu pt Dinamo sa faca o figura buna. Nu ne ramine decit sa speram.

dani3lll
15th December 2006, 15:28
alt meci tare :D asa da meciuri sa tot vedem echipele romanesti la treaba ;)

John B
15th December 2006, 15:33
E bine. Au sansa sa demonstreze ceva si in Europa. Au voiam sa pice cu Werder

Aurel.D
15th December 2006, 15:38
Quittaro, eu te stiu de baiat serios ... nici tu nu crezi ce spui ... "constant" "sa arate ce pot" "Sa isi cunoasca limitele" ... o sa o ia Dinamo bataitza cu caruta de la Benfica, asta stim toti. Sa fim optimisti cand e cazul, acum nu e, asta e.

Ce este anormal in ce am zis ?:o:
Vroiam sa spun ca acum au jucatorii au din nou ocazia sa arate ce pot si bineinteles sa vada pe unde se situeaza ca valoare. Asta numai in astfel de meciuri poti vedea, nu?
Pe urma chiar daca vor fi eliminati, daca vor da tot ce pot pt. a castiga si vor avea aceeasi atitudine ca in meciurile cu miza din grupa, cred ca fanii vor fi multumiti.
Sper ca acum am fost mai clar. :)

dj_jaxxx
15th December 2006, 15:58
Cred ca putem compara Benfica cu Tottenham, ambele echipe au putut tine piept in trecut cu Manchester United. Stiu ca au stil diferit, dar Dinamo nu ia niciun punct acasa la Benfica.

3-1 in Portugalia
1-1 acasa cand nu mai conteaza.

Sper sa ma insel.

YoYoyOi
15th December 2006, 16:00
Cred ca putem compara Benfica cu Tottenham, ambele echipe au putut tine piept in trecut cu Manchester United. Stiu ca au stil diferit, dar Dinamo nu ia niciun punct acasa la Benfica.

3-1 in Portugalia
1-1 acasa cand nu mai conteaza.

Sper sa ma insel.

si eu sper sa te inseli doar cu prima parte:D Sa fie 2-2 acolo:D

Rossi
15th December 2006, 16:10
1.Jose Morreira
2. Pedro Correia
3. Anderson Polga (brazilian)
4. Luisao (brazilian)
5. Leo (brazilian)
6. Armando Petit
7. Marco Ferreira
8. Konstantinos Katsouranis (grec)
9. Pedro Mantorras (angolez)
10. Manuel Rui Costa
11. Jose Miguelito
12. Joaquim Quim
13. Alcides (brazilian)
14. Diego Andrade (brazilian)
15. Paulo Jorge
16. Gilberto Beto (brazilian)
17. Kikin Fonseca (mexican)
18. Emanuel Manu
19. Andrei Kariaka (rus)
20. Simao Sabrosa
21. Nuno Gomes
22. Nelson
24. Bruno Costa
25. Nuno Assis
26. Georgios Karagounis (grec)
28. Joao Coimbra
30. Fabrizio Miccoli (italian)
31. Marcelo Morretto (brazilian)
33. Ricardo Rocha

Zax
15th December 2006, 16:12
crezi ca toti jucatorii brazilieni sunt ca Ronaldinho?

pinki
15th December 2006, 16:13
brazilienii sunt brazilieni. :D

da=mi exemplu de un brazilian care joaca fotbal prost :P

grande
15th December 2006, 16:19
brazilienii sunt brazilieni. :D

da=mi exemplu de un brazilian care joaca fotbal prost :P

Nu uita faptul ca Rapid a jucat in Uefa cu Academica care aveau vreo 8 brazilieni ,vai mama lor !

csaby
15th December 2006, 16:27
Meci greu... dar tre sa-i razbim...
Daca nu luam bataie (rau) la Lisabona avem sanse mari
Bafta DINAMO !!!

Rossi
15th December 2006, 16:27
hai sa fim realisti ...
nu se compara Academica cu BENFICA ...

Rossi
15th December 2006, 16:29
Datele de disputare a celor doua manse sunt 14/15 februarie 2007 si 23 februarie 2007.
In cazul in care vom trece de Benfica, Dinamo ar urma sa joace cu castigatoarea dintre AEK Atena - PSG.

grande
15th December 2006, 16:29
hai sa fim realisti ...
nu se compara Academica cu BENFICA ...

Ma refeream la brazilieni ,nu la valoarea echipelor !:ok:
Bafta !!!!!!;)

Rossi
15th December 2006, 16:32
momentan ... Benfica locul 4 in Portugalia ...

ultimele 5 rezultate obtinute de Benfica in campionat:

28/10 v Porto (A) 2-3
05/11 v Beira-Mar (H) 3-0
25/11 v Marítimo (H) 2-1
01/12 v Sporting (A) 2-0
10/12 v Naval Maio (A) 0-0

Rezultatele lui Benfica Lisabona in Liga Campionilor:
Kobenhavn 0-0 Benfica
Benfica 0-1 Man. United
Celtic 3-0 Benfica
Benfica 3-0 Celtic
Benfica 3-1 Kobenhavn
Man. United 3-1 Benfica

Rossi
15th December 2006, 16:36
atat in Campionat cat si in CL , Benfica nu a stralucit ... dar cine stie cum o sa joace Benfica peste 2(doua) luni de zile .....

bob
15th December 2006, 16:38
grau de tot. astia sunt tehnici. daca luam bataie doar la un gol in portugalia, avem sanse . daca nu, adio.

Diodude
15th December 2006, 16:38
brazilienii sunt brazilieni. :D

da=mi exemplu de un brazilian care joaca fotbal prost :P
Nivaldo,care a jucat la Bacau.

YoYoyOi
15th December 2006, 16:39
Sa-l mai vedem pe excelentul brazilian de la Cluj:D

dj_jaxxx
15th December 2006, 16:42
Pe hartie, Benfica sunt teoretic peste Dinamo. Daca stau si ma gandesc...ar fi scos Dinamo 7 puncte din grupa CL in care a fost Benfica? :)

Ma rog, eu totusi sper sa jucam bine. Ma enerveaza echipele romanesti care participa in competitii europene ca nu investesc si ei intr-un jucator strain mai bun, care sa fie cunoscut de public. Sahtior a reusit cat de cat sa aduca straini destul de buni...noi de ce nu putem?

MisterD01
15th December 2006, 16:45
ce sa-i facem, ne asteptam la asta....doar nu este liga lui mitica
dar dupa cum am jucat aseara, cu tottenham, trebui sa ne gindim serios la aceste meciuri....
lipsa de mentalitate, atitudine si detrminare ne pot costa calificarea
sa speram ca mircea rednic va stii, iarasi, sa gaseasca declic-urile necesare pentru a trece de portughezi...
BAFTA DINAMO

MisterD01
15th December 2006, 16:46
[QUOTE=MisterD01;977413]ce sa-i facem, ne asteptam la asta....doar nu este liga lui mitica
dar dupa cum am jucat aseara, cu tottenham, trebui sa ne gindim serios la aceste meciuri....
lipsa de mentalitate, atitudine si detrminare ne pot costa calificarea
sa speram ca mircea rednic va stii, iarasi, sa gaseasca declic-urile necesare pentru a trece de portughezi...
BAFTA DINAMO[/QUOT:)

the lion king
15th December 2006, 16:48
:rosu: asta ar fi o caracterizare pt Liga 1...noroc cu Borcea...prietenii stiu de ce...:ok:

CrAzY92
15th December 2006, 16:54
nare nici o sansa DInamo! sau poate? mingea e rotunda vedem...!:yeah:

Rossi
15th December 2006, 16:54
Prezentarea echipei Benfica Lisabona

Dinamo Bucuresti va întâlni în saisprezecimile de finala ale Cupei UEFA una dintre cele mai galonate echipe de pe continent, formatia portugheza Benfica Lisabona.

Dinamo va juca primul meci în deplasare pe 14 sau 15 februarie, iar returul la Bucuresti, pe 22 februarie. În cazul în care dinamovistii vor trece de lusitani vor întâlni în optimi învingatoarea dintre AEK Atena si Paris St Germain (8 martie în deplasare, 14/15 martie acasa).

Benfica, echipa fondata în 1904, sub numele de Grupo Sport Lisboa, poarta actuala denumire, Sport Lisboa e Benfica, din 1908, joaca pe Estádio da Luz (65.000 locuri) si are aceleasi culori ca si Dinamo, rosu si alb.

Benfica are în palmares 31 de titluri ale Portugaliei , trei Supercupe (1980, 1985, 1989) si doua Cupe ale Campionilor Europeni (1961, 1962).
Benfica a pierdut si cinci finale ale CCE (63, 65, 68, 88, 90).

Formatia portugheza se afla în prezent doar pe locul 4 în campionatul intern, cu 23 de puncte, dupa 13 etape, în urma lui FC Porto (34 puncte), a lui Sporting Lisabona si Sporting Braga.

Echipa antrenata de Fernando Santos a evoluat în acest sezon al Ligii Campionilor si s-a clasat pe locul trei în Grupa F, dupa Manchester United si Celtic, dar înaintea danezilor de la FC Copenhaga. Benfica a adunat 7 puncte, dupa 0-0 în deplasare si 3-1 pe teren propriu cu FC Copenhaga, 0-1 acasa si 1-3 cu Manchester United, 0-3 si 3-0 cu Celtic. Pentru a se califica în grupele Champions League, Benfica a terminat la egalitate, 1-1 în deplasare, si 3-0 cu Austria Viena.

Dinamo a mai jucat cu Benfica în sezonul 1999-2000 al Cupei UEFA, obtinând victoria pe "Estádio da Luz" cu 1-0 printr-un gol marcat de Vali Nastase (34), dar au pierdut acasa cu 0-2, ratând calificarea.

psp

Liviu
15th December 2006, 16:57
Pentru Dinamo era mai bine daca juca primul meci acasa . :o:
Sanse egale .

Lordliv
15th December 2006, 17:12
depinde ce dinamo se va prezenta in meciul cu benfica!
ala din campionat care calca TOTUL in picioare,sau ala din meciurile internationale,mult mai timid si cu bulevarde in aparare!

craiova1
15th December 2006, 17:13
:drak: :drak: :drak: : bate dinamo! 8-0 aia-s prosti de dau in gropi.de aia-i bate.HAI CRAIOVA.**** /hello happy :happy :evil: :evil: :evil: :evil: LA CAINI

georg40
15th December 2006, 17:14
Nu pot sa fiu atat de optimist si sa vad Dinamo mai departe.Dar cine stie...

craiova1
15th December 2006, 17:20
Hai Sa Fim Seriosi. Dinamo E Mai Slaba Ca Benfica.dar Sun Optimist , Chiar Daca Sunt Dusman Cu Dinamo.

apercele
15th December 2006, 17:29
:drak: :drak: :drak: : bate dinamo! 8-0 aia-s prosti de dau in gropi.de aia-i bate.**** CRAIOVA!! :evil: /hello happy :happy :evil: :evil: :evil: :evil:


unde te vezi prazare, acasa cu ai tai?? ce limbaj elevat ai

craiova1
15th December 2006, 17:36
Dinamo E Slaba!

the lion king
15th December 2006, 17:40
unde te vezi prazare, acasa cu ai tai?? ce limbaj elevat ai:mda: nu te mai repezi si tu asa...e la inceput si el....:ok:

apercele
15th December 2006, 17:43
pai da, dar a inceput cu stangul :cool:

doar i-am atras atentia, nu m-am luat de el.... nici nu sunt moderator, nu e treaba mea

augustin_maddog
15th December 2006, 17:46
Dinamo poate trece de benfica...ne trebuie un egal in portugalia-la bucuresti ii facem...totusi ,sa nu jucam ca aseara...

Vand vise
15th December 2006, 18:17
dinamo are 0% sanse de calificare

apercele
15th December 2006, 18:20
la cum joaca tottenham in ultimul timp, benfica este sub ea

iar de data asta nu vom merge la cumparaturi, si vom juca cu toata trupa (inclusiv niculescu, ze kalanga, blay si ce achizitii se vor face in iarna)

asa ca nu folositi meciul de ieri ca exemplu; nu sunt ca altii care sa zic ca ne calificam sigur, dar avem si noi destule sanse

Zapada
15th December 2006, 18:42
sanse de calificare
dinamo 20%, iar steaua 15%

sper ca macar sa reuseasca fiecare sa faca cate un egal si sa facem 12 puncte in clasamentul UEFA

CrisS
15th December 2006, 18:51
ceva sanse pt voi baieti? :D eu nu prea vad nici una :D

apercele
15th December 2006, 18:53
mai multe decat voi, razboinicilor

Gontel
15th December 2006, 18:55
nasoala tragerea si pt dinamo, benfica e o echipa tare venita din cl, dar care poate fi eliminata.
bafta dinamovistilor, sa aduca si ei puncte la coeficient.

lucian_iasi
15th December 2006, 19:16
Dinamo are ceva sanse..Benfica nu se poate compara cu Sevilla

noir_desir
15th December 2006, 19:18
Imi pare bine ca am picat cu Benfica... Daca ne calificam, dovedim ca pretentiile noastre la locul 6 sunt fundamentate, daca nu, ne intoarcem de unde am plecat...
Cred ca se califica Dinamo, dar greu de tot, departajarea fiind facuta de golurile din deplasare.

resita
15th December 2006, 19:20
dinamo se califica fara probleme. :ok:

grande
15th December 2006, 19:39
Benfica Lisabona este clubul cu cei mai multi sustinatori din lume. Reprezentantii "Cartii Recordurilor" au certificat ca gruparea portugheza are 160.398 se suporteri platitori, cu peste 8.000 mai mult decat echipa de pe locul 2 in acest clasament, Manchester United. In ultimul sezon, materialele promotionale si campaniile initiate de departamentul de marketing al Benficai au adus clubului 13 milioane de euro. Benfica are fan-cluburi raspandite in toata lumea: Andorra, Angola, Australia, Belgia, Brazilia, Canada, Cape Verde, Anglia, France, Germania, Guinea-Bissau, Luxemburg, Macao, Africa de Sud, Elvetia si chiar Statele Unite ale Amercii. Media spectatorilor la meciurile de acasa este de 54.000 de fani in Liga Campionilor si 33.000 in campionat

..................dinamosti.ro

lucian_iasi
15th December 2006, 19:40
dinamo se califica fara probleme. :ok:

Ei nici chiar asa..macar putin realist sa fii...dinamo are sanse mai mari ca steaua,dar tot cu sansa a doua pleaca...eu zic 35%-65%...cam astea ar fi sansele ..dupa parerea mea...

cimitiru branesti
15th December 2006, 19:42
mai multe decat voi, razboinicilor

Nu v-ati plictisit de...nici nu stiu cum s-o numesc...cimilitura asta? Nu ti se pare ca e un certificat instantaneu de prostie? Ma rog, la tine nu ma mira :D

cimitiru branesti
15th December 2006, 19:43
mai multe decat voi, razboinicilor

On-topic, va faceti de ris ca de fiecare data in ultimii 16 ani. Voi pierdeti umilitor, *****************************************simplu si la obiect :)

_kali_
15th December 2006, 19:57
Ne calificam 100%:ok: . Pt voi ce-a mai importanta cupa in care puteti juca e cupa Romaniei:D :D


Pentru tine CE-A mai importanta ar trebui sa fie cartea de gramatica...

Daca Dinamo se intareste in aparare: neaparat un portar bun si niste fundasi mai de doamne ajuta, atunci are sanse

Diodude
15th December 2006, 20:06
Ii facem cum i-am facut pe Sporting in 1991.0-1 si 2-0.

Cra10veanu
15th December 2006, 20:23
ati nimerit si voi cum nu se putea mai bine.

Gontel
15th December 2006, 20:44
Mi-am adus aminte de dubla din '99. 1-0 pe Da Luz la Lisabona, gol Vali Nastase. La Bucuresti s-a jucat in Cotroceni, iar Dinamo a pierdut cu 2-0 sau 2-1, nu mai tin minte exact.

Ferko
15th December 2006, 20:54
Ce mai conteaza amintirile ? Pentru viitor (primavara ? -februarie) Dinamo are nevoie de intariri in toate compartimentele cu FOTBALISTI. Regret dar Denis Serban, Catalin Munteanu, Cristea si mai sunt si altii, nu prea mai sunt ce au fost vreodata. Portari ? Nu are nici unul, ca ce are nu prea e portar - poate doar la poarta stadionului.

Sevilla86
15th December 2006, 20:59
Portari ? Nu are nici unul, ca ce are nu prea e portar - poate doar la poarta stadionului.

Cum ma? A venit un leton parca... o fi venit el liber de contract, dar asta nu inseamna ca nu are valoare sau ca nu-l vroia nimeni :rolleyes:

Absint
15th December 2006, 21:03
Dinamo are sanse 30-40% de calificare...conteaza mult ca returul se joaca in Bucuresti. Daca jucatorii realizeaza ca e o performanta, pentru ei in primul rand, sa depaseasca un astfel de adversar, apoi pentru club si tara, in ceea ce priveste coef UEFA, atunci sper ca se vor mobiliza si ne vor oferi o seara de 21/22 februarie minunata. HAI DINAMO BUCURESTI/LUPTA DACA NE IUBESTI!!! CAT despre Steaua 10% sanse le dau , dar e prea mareprocentul. Imi pare rau, dar Sevilla e in forma maxima iar voi sunteti la valeeeeeee

blaga
15th December 2006, 21:05
Eu urasc portughezii, dar tot ii vor nimici pe Dinamo ... e vorba despre REALISM aici, nu pretentii, suspensii sau conventii.

Steaua si Dinamo zic Bye Bye UEFA, romanii sunt varza in Europa fotbalistica.

da in cate domenii mai suntem pe 7 in Europa ?

crissis
15th December 2006, 21:09
Ghinion. Sanse 0 de calificare a cainilor

doggyy86
15th December 2006, 21:13
daca ne motivam suficient de mult avem sanse..important e sa mai aduca Nea Mircea cativa jucatori de valoare...gen zeka..blay...

milanezu
15th December 2006, 21:13
atunci o sa scoata dinamo pe benfica cand steaua o sa scoata pe sevilla.
ghinion curat pentru amandoua echipele noastre.

Datenshi
15th December 2006, 21:14
Prost, dar mai bine decat cu werder totusi. O calificare ar insemna enorm.

doggyy86
15th December 2006, 21:28
totusi noi avem sanse mult mai mari decat voi...sa ziceti merci daca scapati cu 3-0 in ghena

CrAzY92
15th December 2006, 21:40
jale atat pt Dinamo , cat si pt Steaua ....
ne asteapta niste meciuri grele ....

cam asa ceva..!!:(

vlad1607
15th December 2006, 21:46
cu 2-3 transferuri bune putem trece de Benfica e nevoie doar de ceva mai multa viteza k a lui zekalanga un fundas de fier si sunt sanse bune

apercele
15th December 2006, 21:49
trebuie tinuta toata echipa de acum....ganezul a fost singurul care se mai zbatea cu englezoii ieri, punea presiune pe fundasi, etc

daca pleaca ganea, radu stefan si pulhac (care se pare ca au cele mai concrete oferte), iar incepem cu umpluturile

pinki
15th December 2006, 21:50
vlad, ai 6666 de postari :D

vlad1607
15th December 2006, 21:52
sa fie intr-un ceas bun :D :D :D

NEAGA
15th December 2006, 21:54
Dinam Va Pierde Tur-retur Mansele ...0-3 Si 1-2

vlad1607
15th December 2006, 21:57
pai joaca toata averea la pariuri :happy asta cu 0-3 o reciti din sevilla :happy

Navarro
15th December 2006, 22:40
Giaba vointa ako nema putirintza :rolleyes:

garpy
15th December 2006, 22:40
Vedem noi la primavara...totusi, Benfica nu e Barca sau Chelsea, nici macar FC Porto :)

Rossi
15th December 2006, 23:23
daca facem cateva transferuri bune ... avem sanse ...
foarte greu , dar nu imposibil ...

tchibos
15th December 2006, 23:31
eu cred ca nu aveti nevoie de transferuri.. chiar si in ultimul meci din grupe Dinamo s-a descurcat bine. Daca reusesc sa evite greselile personale eu zic ca au sanse sa treaca de Benfica

YoYoyOi
15th December 2006, 23:42
Cum adica s-au descurcat bine in ultimul meci din grupa, tchibos? Cred ca ai gresit threadul;)

delaparis
15th December 2006, 23:44
Cum adica s-au descurcat bine in ultimul meci din grupa, tchibos? Cred ca ai gresit threadul;)
hai mai dinamovisto ... nu mai fi autocritica in halul asta :D

STEAUA-MANIA
15th December 2006, 23:45
Dinamo n-are portar si in meciurile din Europa,conteaza sa ai portar.Apararea scartaie,stefan si moti si'au aratat limitele in meciul de aseara.Dinamo sub presiune clacheaza,pe Da Luz or sa fie peste 62.000 de spectatori,dinamovistii nu-s obisnuiti sa joace cu mai mult de 3000-4000 spectatori.

tchibos
15th December 2006, 23:51
Cum adica s-au descurcat bine in ultimul meci din grupa, tchibos? Cred ca ai gresit threadul;)

sincer iti spun, pana nu demult nu intelegeam cum de nu pierde Dinamo. Avea un joc lent, sters dar eficient. Acum cand a pierdut am vazut jucatori care pot da pase lungi precise si care nu s-au pierdut decat dupa ce au avut greseli personale. Acum este reversul paradoxului.. au jucat mai bine si au pierdut.. si nu am gresit treadul yoyo.. stiu ce spun si ce fac sau unde scriu. Iti spun, Dinamo poate trece de Benfica lejer.

apercele
15th December 2006, 23:52
Dinamo n-are portar si in meciurile din Europa,conteaza sa ai portar.Apararea scartaie,stefan si moti si'au aratat limitele in meciul de aseara.Dinamo sub presiune clacheaza,pe Da Luz or sa fie peste 62.000 de spectatori,dinamovistii nu-s obisnuiti sa joace cu mai mult de 3000-4000 spectatori.

asa vrei tu sa crezi....daca vine lobont (cum se pare), vom avea portar
apararea nu si-a aratat nici o limita, o sa vezi cum va juca la un meci cu miza
eu in locul tau mi-as vedea de steluta, ca se pare ca sunteti deja scosi din europa, inainte sa inceapa meciurile

noi ori ne calificam, ori pierdem la limita
voi ori pierdeti la limita (care nu cred) ori va faceti de ras (DIN NOU)

se pare ca varianta II este mai plauzibila....

relansat
16th December 2006, 00:45
noi ori ne calificam, ori pierdem la limita
voi ori pierdeti la limita (care nu cred) ori va faceti de ras (DIN NOU)
se pare ca varianta II este mai plauzibila....

Si cum ai ajuns la concluzia aceasta stimate domn? Meciul d`aseara te`a covins d`asta ashe`i? Cum ati scos capu`n lume, cum ati inceput sa dati din tastatura ... noi in niciun caz nu o sa ne facem de ras si nu o sa permitem nimanui sa paseze cu calcaiul, pt exemplificari vezi meciu` d`aseara. Inca sunteti la inceput si mesterul Raducu din aparare e dat cu Kober, pe cuvantu` meu ;)

apercele
16th December 2006, 00:50
o sa vezi in primavara....

dan
16th December 2006, 00:50
am votat cu dinamo....ca-s roman ce naiba
spre deosebire de altii:nah:

relansat
16th December 2006, 00:55
Mor de nerabdare pretene, poa`l vindeti totusi pe "Fanica" la Real Madrid pe 5 meleoane de euroles si v`ati scos bujetu`.

YoYoyOi
16th December 2006, 00:57
sincer iti spun, pana nu demult nu intelegeam cum de nu pierde Dinamo. Avea un joc lent, sters dar eficient. Acum cand a pierdut am vazut jucatori care pot da pase lungi precise si care nu s-au pierdut decat dupa ce au avut greseli personale. Acum este reversul paradoxului.. au jucat mai bine si au pierdut.. si nu am gresit treadul yoyo.. stiu ce spun si ce fac sau unde scriu. Iti spun, Dinamo poate trece de Benfica lejer.

e parerea ta si ti-o respect;)

Eu insa nu-mi doresc ca Dinamo sa mai aiba astfel de meciuri "bune" in Europa. Ca la cit de bine au jucat 3-1 e putin....putea sa fie si mai dezastru. Sper sa nu vad si in meciul cu Benfica aceeasi atitudine.

Boeing
16th December 2006, 01:27
Dinamo are sanse 60%... Am senzatia ca Benfica va scadea pana in Februarie. Important e sa scada mai mult ca Dinamo.

Rossi
16th December 2006, 08:17
e pe draq avem 60% sanse ...
Benfica e o super echipa si in mod clar e favorita ...

Pauza asta cred ca ne prinde bine ... echipa era obosita si plina de accidentati ... au timp destul ca sa-si revina ...
Ca sa nu mai vorbim ca avem posibilitatea sa transferam cativa jucatori de valoare si sa ne intarim ....

craiova1
16th December 2006, 08:33
cu cat bate dinamo? are sanse 100%!!!!

craiova1
16th December 2006, 08:35
3-0 tur 0-3 retur pt dinamo

craiova1
16th December 2006, 08:39
cine e craiovean? send private msg with me

dogmania
16th December 2006, 10:22
Dinamo are un adversar greu dar va invinge:yeah: :yeah: :yeah:

claudio25ro
16th December 2006, 12:06
frate cata dusmanie nu o sa vezi decat la noi...pai vrem CL..si inca cu 3 echipe... daca nu poti trece de Benfica..ce sanse sa ai mai departe..aaa..unde-s gazetarii aia de titrau.. STEAUA-DINAMO finala UEFA Cup..aa? uite io zic ca DINAMO trece de Benfica... /OLE/

tedybear
16th December 2006, 12:29
Uefa ne-a ars si anul asta.. anul trecut Steaua-Rapid, anul asta ADIO OPTIMI

asa ca Rapid nu mai are nici un avantaj in faptul ca se odihneste cat Steaua si Dinamo joaca prin UEFA pt ca or sa joace doar 2 meciuri... dar ar putea nici sa nu se prezinte...

mblue
16th December 2006, 13:20
asa vrei tu sa crezi....daca vine lobont (cum se pare), vom avea portar
apararea nu si-a aratat nici o limita, o sa vezi cum va juca la un meci cu miza
eu in locul tau mi-as vedea de steluta, ca se pare ca sunteti deja scosi din europa, inainte sa inceapa meciurile

noi ori ne calificam, ori pierdem la limita
voi ori pierdeti la limita (care nu cred) ori va faceti de ras (DIN NOU)

se pare ca varianta II este mai plauzibila....

mai termina cu facutul de ras ca pana acum steaua a mers mai mult ca dinamo in cupele europene in fiecare an din 96 incoace.

JJ
16th December 2006, 16:39
Cred ca s-a vazut si in alte meciuri ca numele echipei nu mai inseamna nimic - vezi Leverkusen, Bruges, Hamburg, Feyenoord, Sampdoria, toate depasite de romani in ultimul an.
Dinamo are sanse bune de a trece de Benfica. A fost aproape sa o elimine si acum 7 ani, cand fotbalul romanesc nu reprezenta nimic.

Leo
16th December 2006, 18:31
Daca vrem sa jucam in Liga Campionilor, si avem pretentia unui fotbal care a crescut in ultimii ani, trebuie sa jucam cu echipe tari. Dinamo are sansa ei desi Benfica s-a batut pana in ultima clipa cu Man United pt. locul 2 in Liga.
Nu putem sa cerem sa jucam toata ziua numai cu greci, rusi, evrei, etc....sau echipe cu nume iesite din forma.
Acum au jucatorii ocazia sa arate ce pot si sa isi cunoasca limitele!
Nu va fi un capat de tara daca un se vor califica, la asa adversar....important este ca echipa sa sa joace constant bine asa cum au facut-o in aceasta toamna! :ok:
"Suntem cu voooi meereeeuu,
Nu va voooom lasa la greeeeu!" :ok: :D

Sunt perfect de acord cu tine .

Dorin
16th December 2006, 18:47
Ce e bine e ca pornim din postura de nefavoriti. Deci presiunea este mult mai mare pe adversari. Apoi stie toata lumea povestea de a cadea de pe un cal si nu de pe un magar. Un meci cu israelienii inseamna o gaura in buget si nimic cu care te poti mandri daca ai mers mai departe. A ajunge in finala pe un culoar de nimic nu aduce glorie. Doar un loc asa zis istoric si gata. Nimeni nu tine minte.Benfica si Sevilla la Bucuresti inseamna interes , public numeros si gata de incurajat.Atentia Europei este pe noi. Nu-i bine? Pierdem ? Si ce daca ? Cineva tot trebuie sa o faca. Dar la urma urmei nu moare nimeni. Mai vine un an. Si inca un an. Si inca un an.Mentalitate de invingatori ne trebuie.Nu de milogi la masa celor mari. Ca talente avem. Cu carul! Ajutati-i sa creada in ei, nu cereti impsibilul si vin si performantele. Porto a castigat CC exact cu reteta asta. Cu acelasi antrenor cu care The Big Chelsea nu reuseste.Aroganta? Poate.Teama de a trebui sa invingi totdeauna ? Poate . Oricum cel mai bine e sa ne bucuram de ce vine si " The show must go on " cu si fara noi! Minunat e fotbalul , minunati si microbistii! Lasati micile mari conflicte de patriotism local deoparte .Asta doar provoaca amaraciune si frustrare. La nivelul asta conteaza doar Romania!:yeah: D

monika
16th December 2006, 20:33
benfica sunt k si batuti.dinamo conduce!!

monika
16th December 2006, 20:42
dinamo forever!!!dinamo is the best team ever.va castiga si acest meci!!!:)

adilie
17th December 2006, 10:19
Si Dinamo a avut ghinion! Dar nu prea avea de unde sa aleaga! Sa speram ca se vor califica! Eu zic ca sansele sunt 60-40 pt. Benfica! Tot 60-40 pt. Sevilla!

Bumbescu
17th December 2006, 10:33
La dinamo situatia e diferita; desi benfica e sub sevillia ca valoare, pt ei uefa e singura sansa anul asta, la titlu banuiesc ca au renuntat deja.
Nu cred ca dinamo are f multe sanse, ceva gen 30%.

georg40
17th December 2006, 12:04
Benfica si-a surclasat ieri adversara, Vitoria Seubal cu 3-0, si se dovedeste as spune chiar mai buna decat arata pozitia a treia din clasament. Dinamo trebuie sa creasca serios valoric, ma refer international, pentru a avea o sansa.

onutzu_dinamo
17th December 2006, 12:53
Dinamo n-are portar si in meciurile din Europa,conteaza sa ai portar.Apararea scartaie,stefan si moti si'au aratat limitele in meciul de aseara.Dinamo sub presiune clacheaza,pe Da Luz or sa fie peste 62.000 de spectatori,dinamovistii nu-s obisnuiti sa joace cu mai mult de 3000-4000 spectatori.

bine k ati avut voi portar de milioane.....Carlos.....:jerk: :jerk: :jerk:

onutzu_dinamo
17th December 2006, 13:02
pt incepu sa zicem ca sansele sunt 50%-50% pt fiecare dintre echipe........sa vedem dupa primul meci cine este favorita apoi.......dar cu suflet de dinamovist cred k dinamo v-a trece de benfica dar nu asa usor...........si steaua ar avea sanse dar minime....depinde ce fac in tur:ok: :ok: :ok:

Lordliv
17th December 2006, 13:03
problema nr 1 pentru echipele romanesti este ca incepand din sferturi de finala
banii care vin de la uefa,sunt comparabili cu cei castigati in liga!
asa ca adio sanse de a juca cu echipe formate mai mult din rezerve ( CA IN EDITIA TRECUTA!):evil:

onutzu_dinamo
17th December 2006, 13:05
La dinamo situatia e diferita; desi benfica e sub sevillia ca valoare, pt ei uefa e singura sansa anul asta, la titlu banuiesc ca au renuntat deja.
Nu cred ca dinamo are f multe sanse, ceva gen 30%.
Sa nu dai niciodata cu presupusu.....de ce nu zici de steaua cate sanse au si ce sanse mai au la titlu.....vom vedea dupa ce se termina turul.....:drak: :drak: :drak: ........caine pana la moarte

onutzu_dinamo
17th December 2006, 13:09
vom mai vedea noi dupa tur care are sanse mai mari de calificare......dinamo nu a pierdut deloc in sezonu asta in Stefan Cel Mare....

JJ
17th December 2006, 15:17
problema nr 1 pentru echipele romanesti este ca incepand din sferturi de finala
banii care vin de la uefa,sunt comparabili cu cei castigati in liga!
asa ca adio sanse de a juca cu echipe formate mai mult din rezerve ( CA IN EDITIA TRECUTA!):evil:
Betis, Boro, Hamburg si Hertha n-au jucat cu rezervele anul trecut. Probabil nici Heerenveen, desi acolo nu prea stiu care ar fi fost titularii.

vlad1607
17th December 2006, 15:24
ne jucam cu procentele pe aici? :D atunci DINAMO are 40% sanse in acest moment cu acest lot

Lordliv
17th December 2006, 15:34
Betis, Boro, Hamburg si Hertha n-au jucat cu rezervele anul trecut. Probabil nici Heerenveen, desi acolo nu prea stiu care ar fi fost titularii.

chiar vorbesti serios?
ai uitat asa de repede?!:D

Lordliv
17th December 2006, 16:41
Betis, Boro, Hamburg si Hertha n-au jucat cu rezervele anul trecut. Probabil nici Heerenveen, desi acolo nu prea stiu care ar fi fost titularii.

ps. exemplu in meciul rapid-hertha ," nemtii" nu au avut 8 titulari obisnuiti la meciurile din campionat : madlung,boateng,pantelici,basturk,schroder,kovac
neuendorf,van buryc !
exemplu 2 in meciul betis-steaua,spaniolii nu i au utilizat pe angel,capi
assuncao,rivas si varela ( oamenii de gol)

:ok: pentru performantele de anul aceste ale echipelor romanesti ,dar sa res
pectam adevarul!/hello

remy
17th December 2006, 17:00
Nuno Gomes: "Daca am juca la fel de bine si in deplasare..."

Atacantul Benficai Lisabona, Nuno Gomes, este dezamagit de faptul ca formatia sa nu reuseste sa aiba aceeasi prestatie si in deplasari. Benfica este redutabila pe teren propriu, insa in deplasare nu reuseste sa isi impuna jocul. "Normal, ne descurcam mult mai bine acasa pentru ca avem sprijinul fanilor care fac o atmosfera incendiara. Avem 6 victorii pe Da Luz si asta conteaza cel mai mult. Vom incerca sa avem aceeasi prestatie si in deplasare pentru ca luptam pentru titlu, si daca nu aducem cat mai multe puncte, nu avem nici o sansa", a spus atacantul Nuno Gomes.
http://www.dinamovisti.ro/libraryimages/36858_nuno.jpg

remy
17th December 2006, 17:04
Lupescu: "Am tratat cu superficialitate returul din Cotroceni!"

Ionut Lupescu a fost capitanul lui Dinamo in dubla Benfica Lisabona - Dinamo Bucuresti. Lupescu a rememorat confruntarile cu lusitanii, afirmand in Evenimentul Zilei ca dinamovistii au dat dovada de lipsa de profesionalism in returul disputat pe Cotroceni. "Benfica este favorita. Vine din grupele Ligii Campionilor si are fotbalisti experimentati. Noi am facut un meci mare in Portugalia. Aveam o echipa tanara si frumoasa, dar fara experienta. Aceasta buba s-a vazut in retur. Victoria cu 1-0, de la Lisabona, parca ne luase mintile. Ne-am crezut calificati. La Bucuresti, totul s-a intors impotriva noastra. Meciul a fost tratat cu superficialitate. Multe lucruri s-au facut pe genunchi. Am gresit cu totii atunci. Dinamo n-ar trebui sa repete greselile noastre din ‘99, daca vrea sa ajunga sus", a spus Ionut Lupescu.

cip_81
17th December 2006, 17:13
La Bucuresti a fost si prostia lui Nastase...aveam superioritate numerica si s-a gandit el sa echilibreze balanta.

Acum, vom scoate un egal pe "Da Luz" si victorie la Bucuresti. Sic!

remy
17th December 2006, 17:27
Scapa Dinamo de Simao ?

Simao Sabrosa, capitanul Benficai Lisabona, ar putea fi transferat in aceasta iarna la Atletico Madrid. Simao a fost urmarit de trimisi ai clubului spaniol la meciul din campionat pe care Benfica l-a castigat pe teren propriu in fata Vitoriei Setubal. Simao a inscris al doilea gol al Benficai. Madrilenii l-ar dori la echipa pe portughez in conditiile in care Maxi Rodriguez si Martin Petrov sunt accidentati. Conducatorii Benficai se lasa greu pentru cedarea conducatorului de joc, in conditiile in care pentru Simao si-au manifestat interesul atat Manchester United cat si Liverpool.
http://www.dinamovisti.ro/libraryimages/36871_simao_sabrosa.jpg

vlad1607
17th December 2006, 18:24
bine ma am hotarat ne calificam :D

Ulysses
17th December 2006, 20:16
bine ma am hotarat ne calificam :Dati hotarat si unde???:happy :happy :happy

tu26dor
17th December 2006, 21:12
naspa de dinamo... naspa si de steaua... daca dinamo joaca ce a jucat in grupa, exceptand ultimul meci cred ca are sanse...

-------------------
inca mai sper la un steaua - dinamo in sferturi
-------------------

Zapada
18th December 2006, 11:35
bine ma am hotarat ne calificam :D

lasa glumele baiete si zi mersi daca dinamo face un egal acasa si ia un punct, dar cred ca se va face de ras si va lua 2 batute (una moldoveneasca la Bucuresti si una olteneasca la Lisabona)

superchumbo
18th December 2006, 12:38
pt incepu sa zicem ca sansele sunt 50%-50% pt fiecare dintre echipe........sa vedem dupa primul meci cine este favorita apoi.......dar cu suflet de dinamovist cred k dinamo v-a trece de benfica dar nu asa usor...........si steaua ar avea sanse dar minime....depinde ce fac in tur:ok: :ok: :ok:

da . ... sigur ca da .... dinamo are sanse 50% si Steaua - minime :happy


eu sincer cred ca e cam invers , pt ca exista precedent:

1. CSKA MOscova, dupa ce a castigat trofeul n-a mai facut nimic in UEFA
2. Benfica are experienta in CL, spre deosebire de Sevilla
3. Steaua are experienta in europa, spre deosebire de Dinamo
4. Dinamo nu stie sa joace tactic, deci nu va mai asteptati ca un atacant sa scape turma de fiecare data

caine19
18th December 2006, 12:46
da . ... sigur ca da .... dinamo are sanse 50% si Steaua - minime :happy


eu sincer cred ca e cam invers , pt ca exista precedent:

1. CSKA MOscova, dupa ce a castigat trofeul n-a mai facut nimic in UEFA
2. Benfica are experienta in CL, spre deosebire de Sevilla
3. Steaua are experienta in europa, spre deosebire de Dinamo
4. Dinamo nu stie sa joace tactic, deci nu va mai asteptati ca un atacant sa scape turma de fiecare data



Si steaua are o tactica de te uimesc:happy :happy .
Bagam 5 fundasi sa aparam scoru , vad ca iau 2 goluri-> mai baga 2 fundasi si... tot mai iau 2 goluri.


Meciurile cu Lyon , Real , Boro au aratat ce mare tactician este olaroiu:happy

JJ
18th December 2006, 13:27
Si steaua are o tactica de te uimesc:happy :happy .
Bagam 5 fundasi sa aparam scoru , vad ca iau 2 goluri-> mai baga 2 fundasi si... tot mai iau 2 goluri.


Ai descris perfect meciul Tottenham-Dinamo cu fraza asta. :happy :happy

Aurel.D
18th December 2006, 13:38
Dinamo nu stie sa joace tactic, deci nu va mai asteptati ca un atacant sa scape turma de fiecare data

Daca "a juca tactic" inseamna ceea ce joaca Olaroiu cu Steaua, mai bine fara! :ok: Prefer o echipa de atac care ia 3 si marcheaza 4 decat una incorsetata de ratiuni tactice, in care creativitatea jucatorilor este limitata de antrenor, pt. a nu pierde meciul :)


Dinamo are sanse 60%... Am senzatia ca Benfica va scadea pana in Februarie. Important e sa scada mai mult ca Dinamo.

Dar ce, este pusa la fiert? :happy
(sper sa nu te superi!) :D

remy
18th December 2006, 15:01
Ai descris perfect meciul Tottenham-Dinamo cu fraza asta. :happy :happy
Bine ca aveti si voi de ce sa va legati, de un singur meci pierdut de Dinamo in UEFA, si ala fara miza (vezi ce a facut Milan, Sevilla, Parma, si altele) !
JJ, dar ce zici despre asta:
"Dinamo este o echipa puternica"
Fernando Santos, tehnicianul echipei Benfica Lisabona, considera ca Dinamo, adversara din 16-imile Cupei UEFA, este o echipa puternica, deoarece se afla pe primul loc in prima liga din Romania, la 13 puncte de Steaua. Tot el s-a declarat multumit si de faptul ca Benfica va juca primul meci pe teren propriu.
sau

Dragomir: "Borcea e dat dracului!" :evil:

Presedintele LPF spune ca Dinamo este ca si campioana. In viziunea lui Mitica Dragomir, "cei din Stefan cel Mare au luat titlul in proportie de 80%." "Corleone" spune ca secretul succesului de la Dinamo sta in echipa manageriala. "Borcea e dat dracului. Badea si ceilalti actionari i-au lasat mana libera si se vede. Au facut o echipa de conducere trasnet!"

Zax
18th December 2006, 15:52
daca pleaca ganea se alege prafu de dinamo,

Gontel
18th December 2006, 16:00
Ganea e singurul jucator de la Dinamo pe care il admir. Fair-play, chiar a declarat ca Dica merita sa fie fotbalistul anului.

Sevilla86
18th December 2006, 16:10
"Dinamo este o echipa puternica"
Fernando Santos, tehnicianul echipei Benfica Lisabona, considera ca Dinamo, adversara din 16-imile Cupei UEFA, este o echipa puternica, deoarece se afla pe primul loc in prima liga din Romania, la 13 puncte de Steaua. Tot el s-a declarat multumit si de faptul ca Benfica va juca primul meci pe teren propriu.

:o: Citind prima parte ma gandeam ca este refrenul tipic al antrenorilor, dar cand am vazut ca este multumic ca joaca turul acasa, m-a pus pe ganduri...

Dinamo are un mare minus: experienta aproape inexistenta in competitiile Europene... Benfica are clar prima sansa!

sun
18th December 2006, 16:23
In ultimii doi ani, Benfica a fost eliminata de fiecare data de castigatoarea competitiei. Astfel :
1) in 2005 , CSKA Moscova elimina pe Benfica in optimile cupei Uefa si apoi castiga competitia
2) in 2006, Barcelona elimina pe Benfica in sferturile Champions Lerague si apoi , ati ghicit , castiga competitia.

Daca Dinamo se califica, macar o treaba ii rezolvata :D

Liviu
18th December 2006, 16:38
Deci PSG ia cupa...:cry:

Ganea e singurul jucator de la Dinamo pe care il admir. Fair-play, chiar a declarat ca Dica merita sa fie fotbalistul anului.
Ei , fair-play...mare caracter ! :D

Dragomir: "Borcea e dat dracului!"
Pai avea dreptate Becali cand spunea ca dracu' nu poate fi mai tare decat Dumnezeu . Deci Steaua va iesi campioana .

delaparis
18th December 2006, 17:20
Daca Dinamo se califica, macar o treaba ii rezolvata :D

:D le mai dai idei unora de pe aici ...

Acum fara unul ca Ganea nu prea mai cred :no: Probabil ca va fi ca anul trecut adica joc relativ corect , goluri luate in momentele cele mai dureroase ale partidei si probabil goluri refuzate din cauza off-side sau marcate dupa fluierul de sfartsit de partida ... :cool:

sebz
18th December 2006, 17:42
benfica nu a aratat prea bine anu asta si in general echipele care vin din CL nu prea fac treaba in UEFA.au primul meci in deplasare si un rezultat bun acolo iar motiva f mult.au o sansa in plus fata de steaua dar va fi f greu

apercele
18th December 2006, 18:09
Ganea e singurul jucator de la Dinamo pe care il admir. Fair-play, chiar a declarat ca Dica merita sa fie fotbalistul anului.

si rednic si niculescu au declarat asta....cam toti au fost fair play (mai putin borcica..) :cool:

superchumbo
18th December 2006, 20:20
borcica borcica .... dar mie chiar mi-e dor de kirita ............


va rog eu .... aduceti-l si p-asta !!!

Lordliv
18th December 2006, 20:25
fara ganea ,fara ze ,ce naibii se intampla ?
e greu sa faci o noua echipa in 2 luni!

remy
19th December 2006, 01:34
fara ganea ,fara ze ,ce naibii se intampla ?
e greu sa faci o noua echipa in 2 luni!
De parca Rednic, in vara, nu a facut echipa aia de sub locul 7, intr-o luna !
Conteaza flerul lui Rednic !

Dennis
19th December 2006, 02:21
De parca Rednic, in vara, nu a facut echipa aia de sub locul 7, intr-o luna !
Conteaza flerul lui Rednic !

Ar trebuii sa te mai gandesti putin la asta, pentru ca, chiar Rednic a declarat ca nu se astepta la rezultate asa de bune cand a venit la dinamo. eu nu zic ca nu e cum zici tu, dar poate nu se intampla la fel dak pleaca jucatori importanti de la dinamo pentru bani. asa sa intamplat shi sezonul trecut shi ai vazut ce prost ati jucat, multi jucatori au plecat, echipa a trecut prin momente grele.

dak iar pleaca jucatori, s-ar putea sa aveti iarashi probleme.

on topic, se califica dinamo cu un 2-1 agg. aduceti punctele alea Romaniei :))

Aurel.D
19th December 2006, 12:43
In ultimii doi ani, Benfica a fost eliminata de fiecare data de castigatoarea competitiei. Astfel :
1) in 2005 , CSKA Moscova elimina pe Benfica in optimile cupei Uefa si apoi castiga competitia
2) in 2006, Barcelona elimina pe Benfica in sferturile Champions Lerague si apoi , ati ghicit , castiga competitia.

Daca Dinamo se califica, macar o treaba ii rezolvata :D

In ce oras se disputa finala? :D Sa caut din timp o agentie de turism!

TYPI-STIINTA
19th December 2006, 13:32
cam greu tata acum fara ganea. eu stiu daca chiar o fi asa bun vranikovici asta... dinamo are meci greu la benfina. oricum e bine ca nu au apucat cu werder bremen:ok:

sun
19th December 2006, 14:35
Daca nu ma insel, finala se va disputa la Glasgow. Dar trebuie sa fac un research :ok:

Zapada
19th December 2006, 15:45
Dinamo se intareste considerabil (mai ales la mijloc) cu bozniacul vrajala si banateanul Balace (cumparat foarte ieftin).
pacat ca a plecat Ganea

Destepti astia de la dinamo nu ca marmotele de la steaua care arunca cu milioane de euroi pe ciurucuri prin strainatate,

bravo dinamo!

superchumbo
19th December 2006, 17:51
Dinamo se intareste considerabil (mai ales la mijloc) cu bozniacul vrajala si banateanul Balace (cumparat foarte ieftin).
pacat ca a plecat Ganea

Destepti astia de la dinamo nu ca marmotele de la steaua care arunca cu milioane de euroi pe ciurucuri prin strainatate,

bravo dinamo!


numai 'forte" cumpara ................


experienta europeana zero ...........


bine gandit zapada

delaparis
19th December 2006, 18:43
Daca nu ma insel, finala se va disputa la Glasgow. Dar trebuie sa fac un research :ok:

Hampden Park , Glasgow 16/05/2007

http://fr.uefa.com/competitions/uefacup/finals/index.html

tchibos
19th December 2006, 19:07
sa il intrebati pe Panduru ce e cu Benfica ca a fost in la un meci al portughezilor. Poate va da un pont :)

Aurel.D
20th December 2006, 13:28
Hampden Park , Glasgow 16/05/2007

http://fr.uefa.com/competitions/uefacup/finals/index.html

Trebuie sa ma gandesc acum ce o sa fac pe 16 Mai. :happy S-ar putea sa fie ziua de nastere a gagicii! Si trebuie sa gasesc si o agentie serioasa. Si sa evit avionul vesel. Si sa rezist tentatiei de a ma face praf din tuica scotiana, Si, si, si....
Cate probleme iti poate crea finala Cupei UEFA!! Vedeti, de aia mai bine nu ar juca Dinamo finala!:D

grande
20th December 2006, 14:41
Pentru a discuta pe tema acestei dublei manse cu suporterii portughezi sau cu romani aflati in Portugalia sau Luxembourg ,puteti accesa acest link !http://www.benfica-forum.com/index.php?topic=3746.0

Ulysses
20th December 2006, 17:56
Trebuie sa ma gandesc acum ce o sa fac pe 16 Mai. :happy S-ar putea sa fie ziua de nastere a gagicii! Si trebuie sa gasesc si o agentie serioasa. Si sa evit avionul vesel. Si sa rezist tentatiei de a ma face praf din tuica scotiana, Si, si, si....
Cate probleme iti poate crea finala Cupei UEFA!! Vedeti, de aia mai bine nu ar juca Dinamo finala!:D

come on!! wake up!!!si gagica las-o pe mana noastra, a stelistilor daca pleci in scotia!!!:evil: :evil: :evil: :evil:

apercele
20th December 2006, 19:58
si gagica las-o pe mana noastra, a stelistilor daca pleci in scotia!!!:evil: :evil: :evil: :evil:


ce comentariu de prost gust....

Aurel.D
20th December 2006, 20:16
Ce spiritual esti, Paris! Dar...

1. Nu am spus a cui gagica este. :happy
2. Oricum este stelista.....

CrAzY92
20th December 2006, 21:37
Dinamo ia Bataie cu 0-2 tur retur 2-0 pentru Benfica :D

remy
21st December 2006, 00:18
ON-TOPIC:
Dinamo, daca mai aduce jucatori de valoare, mai ales in aparare, poate a se distreze cu Benfica, mai ales ca deja campionatul e amanetat !
Asta ca sa arate stelistilor cine sunt jupanii !
SI SA DISPARA ACESTE GUNOAIE CARE NE SPURCA FORUMUL, DACA STEAUA VA FI CA IN ERA PITURCA, O ECHIPA ANONIMA. :ok:
AFARA CU PARIS, CA-I VERIGA SLABA DE-AICI ! !
CE FAIMA LE FACE SUPORTERILOR STELISTI MAI ECHILIBRATI ! :mda:

delaparis
21st December 2006, 00:41
Dinamo ia Bataie cu 0-2 tur retur 2-0 pentru Benfica :D


mai portughezule :D ... pariezi aici ? :drak:

Brian
21st December 2006, 01:11
Cu toate k am spus k Dinamo a pierdut campionatul si blabla bla-uri din astea....eu cred k ar trebui sa va bucurati k ati cazut cu Benfica....tocmai pt ca este o echipa puternica.....dak era o echipa slaba si o eliminati, era posibilitatea sa va faceti iluzii aiurea.....asa, dak o sa o eliminati pe Benfica, dovediti k sunteti o echipa puternica si ca aveti sanse la Cupa Uefa....dak vetzi fi eliminati....ati fost eliminati de o echipa foarte puternica, una din favoritele la castigarea Cupei Uefa....
Eu spun sa speratzi....putetzi sa ii eliminati....macar voi sa credeti dak altii nu cred....eu sunt stelist.....si cred ca puteti.....fara nici cea mai mica ironie spun asta.....succes!:ok:
Semnatura o am inca de la tragerile la sorti.....

dede
21st December 2006, 14:57
asa, dak o sa o eliminati pe Benfica, dovediti k sunteti o echipa puternica si ca aveti sanse la Cupa Uefa...
oo, stai sa-i vezi daca se califica mai departe ce mari si tari se vor crede :happy nimeni din Europa nu-i va putea intrece ... la vise :evil:

delaparis
21st December 2006, 15:04
d3d3 vorbesti tu dar dai cu presupusu' ... Nu prea am vazut dinamovisti sa se dea cu pumnul in piept pentru rezultate din Europa deoarece nu prea au fost :rolleyes:

In schimb de vreo doi ani de zile alti suporteri imi tot sparg timpanele cu astfel de declaratii ...

dede
21st December 2006, 15:11
eh, unii de pe aici isi faceau deja planuri sa mearga la finala :rolleyes:

deoarece nu prea au fost
aici ai dreptate :D
anul asta a inceput si dinamo sa se mai miste cat de cat si deja unii dinamovisti credeau ca dinamo e cea mai buna echipa din Europa :happy si abia s-au calificat in primavara europeana :rolleyes: stai sa vezi daca trec de benfica :D

Ulysses
21st December 2006, 15:41
ON-TOPIC:
Dinamo, daca mai aduce jucatori de valoare, mai ales in aparare, poate a se distreze cu Benfica, mai ales ca deja campionatul e amanetat !
Asta ca sa arate stelistilor cine sunt jupanii !
SI SA DISPARA ACESTE GUNOAIE CARE NE SPURCA FORUMUL, DACA STEAUA VA FI CA IN ERA PITURCA, O ECHIPA ANONIMA. :ok:
AFARA CU PARIS, CA-I VERIGA SLABA DE-AICI ! !
CE FAIMA LE FACE SUPORTERILOR STELISTI MAI ECHILIBRATI ! :mda:

baiatu' asa-i ca ai adora sa ai numai "suporteri stelisti mai echilibrati" , care sa inghita toate aberatziile tale folosite drept argumente ??? e uite ca nu se poate ! :evil: si apropo de gunoaie , nu te ambala ca te baga romii din glina la foc sa se incalzeasca :happy :happy :happy nu in ultimul rand , nu visa la steaua din era piturca , nu se va mai intampla ... /hello /hello /hello

Ulysses
21st December 2006, 15:43
Ce spiritual esti, Paris! Dar...

1. Nu am spus a cui gagica este. :happy
2. Oricum este stelista.....

poate e a lui doris sau a lui apercele :evil: :evil: :evil:

apercele
21st December 2006, 17:35
poate e a lui doris sau a lui apercele :evil: :evil: :evil:

daca iti ziceam cine e gagica mea, te suparai :evil:

asa ca in saptamina de craciun ma abtin sa nu iti stric sarbatorile

Ulysses
21st December 2006, 20:07
daca iti ziceam cine e gagica mea, te suparai :evil:

asa ca in saptamina de craciun ma abtin sa nu iti stric sarbatorile

observi ca am facut o gluma' ... atentie insa, injur ca un birjar daca sunt provocat. sper sa nu fie cazul! craciun fericit si tie!!!:) :) :)

apercele
21st December 2006, 20:16
observi ca am facut o gluma' ... atentie insa, injur ca un birjar daca sunt provocat. sper sa nu fie cazul! craciun fericit si tie!!!:) :) :)

si daca injuri ce dovedesti, ca esti vreun smecher?
crescand in Bucuresti, le-am auzit pe toate; mai greu sa ma impresionezi cu injuraturile

sarbatori fericite tuturor!!! vb in 2007

remy
21st December 2006, 20:54
observi ca am facut o gluma' ... atentie insa, injur ca un birjar daca sunt provocat. sper sa nu fie cazul! craciun fericit si tie!!!:) :) :)
Moderatori, de ce nu-l eliminati pe copilul asta ciudat de pe aici, care jigneste pe toti care nu sunt stelisti de-ai lui ? :jerk:
Delaparis, de ce ai sters postul meu, in care imi spuneam opinia despre acest gunoi de copil, care spune chiar in postul de sus, ca stie sa injure mai rau decat a mai facut-o ?
Nu au ce cauta provocatori de-astia, care nu prea discuta despre fotbal pe Forumul asta ! Aici nu e Forum de jigniri si injuraturi intre forumisti.
Ataci sau faci misto de jucatori, antrenori, patroni, dar nu sa ataci persoanele prezente pe Forum cu golanii.
DINAMO, DACA STIE SA-SI ADUCA JUCATORI, POATE AJUNGE SI-N FINALA !
Nu stiu, dar am o presimtire ca Dinamo va fi mai bine decat Steaua, in primavara, adica sa joace finala. asta si daca vor patronii, si au bani sa-i premieze !

superchumbo
21st December 2006, 20:55
Dinamo, daca mai aduce jucatori de valoare, mai ales in aparare, poate a se distreze cu Benfica, mai ales ca deja campionatul e amanetat !

:happy :happy :happy


dupa ce v-au calcat spurs in picioare, auzi va distrati cu benfica !!!!

veti avea un retur in care va veti milogi dupa lovituri libere ... asta va fi jocul vostru fara ganea ...

the lion king
21st December 2006, 21:34
Parerea mea este ca Dinamo are mai multe sanse de calificare decat Steaua. ce o fi rau in asta?m-ati mancat cu al trolling....mi-am pus si eu intrebarea de scor ca SEVILLA e in forma...

Aurel.D
22nd December 2006, 13:07
Va rog frumos sa incetati cu jignirile!

Ulysses
22nd December 2006, 15:31
Va rog frumos sa incetati cu jignirile!

spune-i lui doris caci in afara de el nu prea am vazut pe altii facand asta pe aici...

apercele
27th December 2006, 17:26
parisule, se pare ca tu ai renuntat la sansele stelei cu sevilla si ai venit sa te bagi in seama cu dinamovistii....adevarul ca si eu in locul tau la fel procedam....

Dennis
27th December 2006, 18:55
parisule, se pare ca tu ai renuntat la sansele stelei cu sevilla si ai venit sa te bagi in seama cu dinamovistii....adevarul ca si eu in locul tau la fel procedam....

ai renuntat la sansele stelei cu sevilla? dar ce ma s-a jucat deja prima mansa? ar trebui sa intri pe steaua-sevilla sa vezi cum se baga prietenii tai cateii in seama pe-acolo...

cat despre meci, eu zic ca se califica dinamo chinuit, shi merge sa intalneasca steaua in semi :evil:

TaciAcolo
27th December 2006, 20:04
pana aici cu joaca pt dinamo un 0-3 scurt :)

Gabriel28
28th December 2006, 06:47
am votat din patriotism cu dinamo, dar va fi greu. dar orice e posibil

Luis Garcia10
28th December 2006, 15:19
Sper din tot sufletul sa castige Dinamo ! Va fi greu , dar se poate! Toate scandalurile si discutiile trebuie sa se termine si sa fie concentrati la aceasta partida care e cea mai importanta pentru ei de la revolutie incoace! Daca va interveni din nou acel sentiment de ,,Vai ce mare echipa suntem noi si cate am realizat in Liga lu` Mitica" se lasa cu goluri multe , cum a fost si pe White Hart Lane , insa daca exista responsabilitate , tupeu , hotarare , spirit de echipa , inspiratie si o vointa de fier TOT CE SE POATE! :D . E un meci foarte important pentru Romania , pentru tot ce inseamna fotbalu` romanesc!
Un lucru foarte important este acela ca NU TREBUIE SE NE TEMEM DE NUMELE BENFICA! Daca Dinamo merge cu frica pe Da Luz , va fi de rau! E nevoie de curaj , pentru ca echipa gazda este cea care are nevoie sa-si asigure un oarece rezultat pt retur!
In fine .. sa speram intr-un meci mare si un rezultat si mai mare :P

aLEX_U_1919
31st December 2006, 01:42
Dinamo are prima sansa

Ulysses
31st December 2006, 07:51
parisule, se pare ca tu ai renuntat la sansele stelei cu sevilla si ai venit sa te bagi in seama cu dinamovistii....adevarul ca si eu in locul tau la fel procedam....

care dinamovisti ma? dupa cum am vazut sunteti 18 de toti -pe stadion , ca pe forum is doar 3-4 !:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:intreaba-l pe caine 18 daca nu ma crezi!:happy :happy :happy :happy

vlad1607
31st December 2006, 09:25
paris dc nu stii sa numeri macar nu te da in beepppp dc tu stii sa numeri doar pana la 3 oite nu inseamna ca detii adevarul absolut :D

Dennis
31st December 2006, 11:27
paris dc nu stii sa numeri macar nu te da in beepppp dc tu stii sa numeri doar pana la 3 oite nu inseamna ca detii adevarul absolut :D

are dreptate paris :D shi nu numai el a spus o chestie de genu ala, multi altii care nici makr nu sunt stelishti :evil:

caine19
31st December 2006, 14:18
care dinamovisti ma? dupa cum am vazut sunteti 18 de toti -pe stadion , ca pe forum is doar 3-4 !:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:intreaba-l pe caine 18 daca nu ma crezi!:

...............................................

Nu stiu de unde ai ajuns la cifra 18:confused: :confused:


Daca e legat de numele meu- 18 reprezinta numarul de titluri pe care le vom avea din vara;)

Dennis
31st December 2006, 15:13
...............................................

Nu stiu de unde ai ajuns la cifra 18:confused: :confused:


Daca e legat de numele meu- 18 reprezinta numarul de titluri pe care le vom avea din vara;)

ai uitat sa adaugi: al 18-lea titlu castigat prin furturi cu albitrii...shi stai sa vezi dak o sa il aveti...

Ulysses
31st December 2006, 17:24
paris dc nu stii sa numeri macar nu te da in beepppp dc tu stii sa numeri doar pana la 3 oite nu inseamna ca detii adevarul absolut :D

ma, menumorut , pana la 18 cat sunteti toti suporterii lui dinamo , m-am straduit ma ! :P :P :P

Darth Revan
31st December 2006, 22:54
Am votat pentru Dinamo(cu sufletul,ce sa-i faci!). Totusi Benfica are mai multe sanse. Dinamo poate trece doar daca portughezii nu o sa mai fie interesati de UEFA dupa eliminarea din Liga Campionilor.Asta se intampla foarte des la echipele din vest(asa a trecut Steaua de Valencia).

aetius
3rd January 2007, 16:30
bafta la lisabona !

aLEX_U_1919
4th January 2007, 03:12
Dinamo e mai slaba ca Benfica,dar cu putin noroc poate merge mai departe. http://img363.imageshack.us/img363/1263/iconprayubl8.gif (http://imageshack.us)


http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)

Cra10veanu
4th January 2007, 04:20
bataia cainelui. 0-3

vlad1607
4th January 2007, 10:16
tzarane prazar frustrat taci ca iar mananci kkt

Ulysses
4th January 2007, 10:50
tzarane prazar frustrat taci ca iar mananci kkt

rusine tzepessh . :jerk:

vlad1607
4th January 2007, 10:51
lasa-ma ma nene ca tot isi dau astia medicorii cu parerea sa-si vada de panarama aia de echipa mititica , de 2 lei

Dennis
4th January 2007, 11:31
lasa-ma ma nene ca tot isi dau astia medicorii cu parerea sa-si vada de panarama aia de echipa mititica , de 2 lei

aici nu prea pot sa nu iti dau dreptate...

caine19
5th January 2007, 02:57
Ignorati oltenii frustrati si "prietenii" nostrii fani ai ciobanului din maybach:ok: pe care ii facem de ras la fiecare disputa directa

Egal in deplasare si victorie acasa/hello

DINAMOOO e NUMARUL 1/hello

Ulysses
5th January 2007, 11:13
Ignorati oltenii frustrati si "prietenii" nostrii fani ai ciobanului din maybach:ok: pe care ii facem de ras la fiecare disputa directa

Egal in deplasare si victorie acasa/hello

DINAMOOO e NUMARUL 1/hello

ce ti-ar place sa fii cioban in maybach mai caine! nu suntem fanii lui . dispute directe? hmmmmmm cati ani se adunasera de cand nu ati castigat in fata stelei ???? 7? l-ai pus si pe corpodean in echipa voastra???:happy :happy :happy

apercele
5th January 2007, 18:36
este uimitor cum nea paris intra pe thread-urile dinamovistilor zilnic... stiam eu ca e caine infocat deghizat in stelist

cred ca paris era in extaz cand dennis serban a umilit defensiva stelei in septembrie... deci se pare ca DELAPARIS nu este singurul dinamovist in capitala frantei...

bravo baieti

Ulysses
5th January 2007, 18:56
este uimitor cum nea paris intra pe thread-urile dinamovistilor zilnic... stiam eu ca e caine infocat deghizat in stelist

cred ca paris era in extaz cand dennis serban a umilit defensiva stelei in septembrie... deci se pare ca DELAPARIS nu este singurul dinamovist in capitala frantei...

bravo baieti

apercele nu te-ai prins ma ca noi astia un pic mai destepti nu avem cum sa tinem cu dinamo? intru pe threadurile lui dinamo doar ca sa ma binedispun cand vad ce caricaturi postati p-aci . bunaoara tu esti un exemplu elocvent!:happy :happy :happy :happy

apercele
5th January 2007, 19:05
apercele nu te-ai prins ma ca noi astia un pic mai destepti nu avem cum sa tinem cu dinamo? intru pe threadurile lui dinamo doar ca sa ma binedispun cand vad ce caricaturi postati p-aci . bunaoara tu esti un exemplu elocvent!:happy

astia mai destepti?? haha cred ca acum tu te comparai cu oile tale, samm, guevarax, meme, gigi, banel & Co...pe langa ei, esti un adevarat geniu!!!

pai la cat ai aberat la noi pe site, cred ca toate lumea te vede un "destept" cum iti place tie sa te declari...iti bubuie capul de atata minte cat ai

cu ultimul comentariu, efectiv ne-ai lasat fara replica.....ai parte de o inteligenta iesita afara din comun..

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Ulysses
5th January 2007, 19:12
[QUOTE=apercele;1005034]astia mai destepti?? haha cred ca acum tu te comparai cu oile tale, samm, guevarax, meme, gigi, banel & Co...pe langa ei, esti un adevarat geniu!!!

pai la cat ai aberat la noi pe site, cred ca toate lumea te vede un "destept" cum iti place tie sa te declari...iti bubuie capul de atata minte cat ai

cu ultimul comentariu, efectiv ne-ai lasat fara replica.....ai parte de o inteligenta iesita afara din comun..

pai , tu totdeauna ramai fara replica !!!! ceea ce scrii tu, nu se poate numi replica , tocmai ti-am explicat cum sta treaba dar vad ca "o dai cotita" sau mai degraba nu intelegi( ceea ce este normal pentru tine). deci, in afara de mirarea ta oarecum explicabila fiind un pic debil la ce crezi ca ne asteptam?la nimic . ramane cum am stabilit adica esti 0( zero)-tre' sa-ti traduc sa nu zici ca-i litera o :happy :happy :happy :happy

apercele
5th January 2007, 19:17
pai , tu totdeauna ramai fara replica !!!! ceea ce scrii tu, nu se poate numi replica , tocmai ti-am explicat cum sta treaba dar vad ca "o dai cotita" sau mai degraba nu intelegi( ceea ce este normal pentru tine). deci, in afara de mirarea ta oarecum explicabila fiind un pic debil la ce crezi ca ne asteptam?la nimic . ramane cum am stabilit adica esti 0( zero)-tre' sa-ti traduc sa nu zici ca-i litera o :happy :happy :happy :happy

iar ne dai dovada de inteligenta.....bravo mai paris-ule, aici ne-ai dat peste cap cu umorul tau subtil si elegant... si ma miram eu de ce se uita suporterii cu atata admiratie la meme si gigi....dar cu cat scrii mai mult aici pe forum, cu atat devine mai clar :ok:

Ulysses
5th January 2007, 19:34
iar ne dai dovada de inteligenta.....bravo mai paris-ule, aici ne-ai dat peste cap cu umorul tau subtil si elegant... si ma miram eu de ce se uita suporterii cu atata admiratie la meme si gigi....dar cu cat scrii mai mult aici pe forum, cu atat devine mai clar :ok:

nu amesteca conducatorii -care oricum sunt peste hotzii aia de butelii de la voi_. spre deosebire de mine, la tine e incert totul! de pilda ai trecut clasa a 3-a? ca vad ca pui cratima intre paris si ule!!! asta demonstreaza ce ti-am scris mai inainte si face diferenta intre noi! apercele, sunt deasupra dragule precum ti-am spus si te-ai mirat! mai pune mana pe gramatica de clasa a doua ca e exact asa : suntem mai destepti ca voi!!!:ok:

Dennis
5th January 2007, 19:39
din cate am vazut eu in posturile lui, pare mai destept decat tine oricum..

RED X
5th January 2007, 20:49
dinamo bate

da io tot stelist raman

forzza steaua

YoYoyOi
5th January 2007, 20:58
te inteleg perfect RED X dar nu mai face posturi consecutive si nu mai face off-topic....sectiunea pt Steaua e in alta parte si aici te poti prezenta :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2893&page=10

caine19
6th January 2007, 15:48
din cate am vazut eu in posturile lui, pare mai destept decat tine oricum..

:happy :happy paris,acum mai poti sa ne contrazici?:)

benfica - DINAMO 1-1:ok:

Ulysses
6th January 2007, 15:53
:happy :happy paris,acum mai poti sa ne contrazici?:)

benfica - DINAMO 1-1:ok:

cu ce catzel? dinamo-benfica 0-2:ok:

Dennis
6th January 2007, 16:38
:happy :happy paris,acum mai poti sa ne contrazici?:)

benfica - DINAMO 1-1:ok:


cred ca m-ai inteles greshit :jerk:

Ulysses
6th January 2007, 17:40
cred ca m-ai inteles greshit :jerk:

nu-i problema la el , incurca des echipe, istorie, traditie...:o: