PDA

View Full Version : Varianta lui Balaci



Cra10veanu
30th April 2005, 04:16
Balaci propune cumpararea unui loc in divizia A pe cel al ploiestului , in cazul in care Universitatea ar retrograda. Credeti ca e o varianta buna sau nu ?

Deciball
26th May 2005, 16:26
Sunt de parere ca trebuie sa ramanem in Divizia A, cu orice pret, pentru ca ajungand in Divizia B s-ar putea sa ne plafonam si sa ramanem acolo.

bogho
26th May 2005, 16:31
dar problema e ca Balaci doar propune.
dar cine ne asigura ca la anul nu vom fi in aceasi galeata ca si acum? si atunci ce o sa facem? cumparam iarasi loc in Divizia A?

P.S Si eu as vrea ca echipa sa joace in A, insa prin propriile forte, nu incalcand niste regulamente. Momentan ar trebui sa jucam in B, fiindca asta e, vom retrograda. Si ce daca Romania e o tara in care se pot incalca regulamentele, si ce daca, ceilalti din fotbalul romanesc, sunt putrezi pana la radacini. Daca vrem sa iesim vreodata din rahat tre' sa renuntam la ideea: "daca X a calcat stramb, atunci eu de ce nu?".

Sorin Blaj
26th May 2005, 16:32
Este o solutie pentru ramanerea in Divizia A, dar la ce se intampla in aceste zile la Universitatea Craiova nu stiu cine va finanta aceasta tranzactie si de la ce echipa se va cumpara locul.

Puc
26th May 2005, 17:20
Eu cred in construirea unei echipe solide si intr-o promovare cît mai rapidã.Un an trece repede.Sã vedem cine o sã fie patron si ce are de gînd sã facã cu Universitatea.

Cra10veanu
27th May 2005, 04:36
Tinand cont ca incepand de la anu divizia A va primii mai multe echipe nu ar fii o mare dificultate de-a "repromova", si sa speram cu un lot mai bun si fara gunoaie pe la club!