PDA

View Full Version : PSV - Arsenal



sun
15th December 2006, 13:16
finalista de anul trecut are o misiune usoara la prima vedere

delaparis
15th December 2006, 13:24
Arsenal :ok:

razwan_vs
15th December 2006, 14:42
PSV ........ii in forma buna

Sasuke Uchiha
15th December 2006, 15:31
2 echipe de acelas nivel, totusi arsenal cred ca va trece mai departe

Bogdy LFC
15th December 2006, 16:52
Cum era deja de asteptat,noroc cu carul din nou pt Arsenal,cel putin la prima vedere.Dar dak tunarii pierd la 0 meciul de pe Philips,PIERD calificarea:mda:

dj_jaxxx
15th December 2006, 16:55
Optimea asta risca sa aduca somnolenta celor care o vor urmari :D

Totusi, 0-0 la PSV si 1-0 sau chiar 11m la Arsenal. Cred ca Arsenal vor reusi sa mearga in sferturi.

CrAzY92
15th December 2006, 20:42
hm... PSV tur ..retur 1-0 pt PSV!

dan
15th December 2006, 21:12
psv...echipa buna acasa, marcheaza multe goluri.
arsenal joaca, ca si anul trecut, destul de slab in campionat chiar daca e pe 3 in anglia.
mai e mult pana la meciurile dintre ele...si cred ca echipa care va fi mai in forma in acel moment se va califica.

vlad1607
16th December 2006, 15:54
Arsenal se califica cu emotii

noir_desir
16th December 2006, 18:59
Se califica englezii, dar vor avea o dubla foarte grea.

lucian_iasi
16th December 2006, 23:07
Aici se califica PSV Eindhoven :P

Lavinia
5th January 2007, 22:15
sincer acum mey...psv nu mai e cine stye ce de vreo 2 ani...la fel ca fotbalul olandez de club...da nu se stye niciodata...

Leo
19th January 2007, 11:41
Arsenal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

N0_NaM3
19th January 2007, 17:58
sper sa fie psv...'prietenii shti de ce' ! =)

Lordul
19th January 2007, 21:47
meci foarte echilibrat insa totusi mi-e greu sa cred ca psv va produce surpriza....dar nu e imposibil ..il au pe kluivert de ci orice4 e posibil totusi am votat arrsenal

Laur_Farul
20th January 2007, 17:39
Arsenal merge mai departe !

bianco_azzurro
22nd January 2007, 21:12
Arsenal :ok:

N0_NaM3
23rd January 2007, 02:12
vad ca`i cam subestimati pe psv...

bianco_azzurro
23rd January 2007, 12:39
vad ca`i cam subestimati pe psv...
Nu cred ca ii subestimam, numai ca mergem pe mana favoritilor :ok: !

YoNuTzz
23rd January 2007, 16:39
tunarii clar....chiar la pas

Lavinia
23rd January 2007, 21:25
vad ca`i cam subestimati pe psv...

k or fi si mare echipa...nu mai sunt nici ei cine stye ce...

Laur_Farul
23rd January 2007, 23:41
vad ca`i cam subestimati pe psv...

PSG este pe locul 17 in Franta si nu cred ca se va intampla vreo surpriza ;) !

Lavinia
23rd January 2007, 23:43
:happy:ras-plans::happy

fanatic88
24th January 2007, 00:03
PSG este pe locul 17 in Franta si nu cred ca se va intampla vreo surpriza ;) !

:happy :happy :happy :happy :rosu:

N0_NaM3
24th January 2007, 10:52
off topic : no comment !

YoNuTzz
24th January 2007, 15:05
loool... :)) u faci o mare confuzie intre PSV si PSG

N0_NaM3
24th January 2007, 16:37
off: era noapte, poate o fi baut ceva shi el , k orice om :)
on: eu zic k se joaca...doar tot 2 picioare, 2 maini shi 1 cap, au..:D

Sergio_D
14th February 2007, 01:50
Da' de ce nu se mai poate vota la poll ? Oricum, se califica Arsenal :D

CrisS
19th February 2007, 11:12
vad ca prea ridicati in slavi pe PSV, cand a avut loc tragerea la sorti. Iata ca s-a cam terminat cu forma buna pe care o arata PSV-ul, iar Arsenal este cea care merge mai bine:ok: . Nu credeti?

kain
19th February 2007, 16:42
La Arsenal lipseste Van Persie.. cam naspa.. Insa tot ei sunt favoriti :P

dardar_3
19th February 2007, 17:44
Arsenal e favorita datorita meciului retur disputat in Anglia...

Daca PSV bate la 0 in tur o sa fie mai greu:ok:

Laur_Farul
20th February 2007, 10:27
PSV VS ARSENAL

• S-au întâlnit doar de patru ori pâna acum, de fiecare data în Liga Campionilor. Arsenal a câstigat de 2 ori, în celelalte partide înregistrându-se remize.
• Atacantul Patrick Kluivert (PSV) a marcat 29 de goluri în LC, însa ultima sa reusita în competitie dateaza din 19 martie 2003, când FC Barcelona a învins Newcastle cu 2-0.
• Ultima victorie a olandezilor în fata unei formatii engleze dateaza din 28 februarie 2002, când au învins pe Leeds United, scor 1-0.
• Arsenal Londra a înscris 99 de goluri în ultimele 99 de întâlniri.
• PSV Eindhoven este formatia olandeza cu cele mai multe prezente în Liga Campionilor, 75 (cu cel de azi), Ajax fiind pe doi, cu 72.
• Salcido (PSV) si Hleb (Arsenal) vor fi suspendati daca vor lua cartonas galben în aceasta seara.

Sursa : Prosport

lucian_iasi
20th February 2007, 10:36
Se califica Arsenal,dar va fi o dubla mansa echilibrata..este posibil ca golurile marcate in deplasare sa fie decisive.

delaparis
20th February 2007, 21:29
Arsenal:

J.LEHMANN
W.GALLAS
K.TOURE
G.CLICHY
P.SENDEROS
T.ROSICKY
GILBERTO SILVA
F.FABREGAS
A.HLEB
T.HENRY
S.ADEBAYOR


Eindhoven:
H.GOMES
A.ALEX COSTA
J.KROMKAMP
C.SALCIDO
M.DA COSTA
P.COCU
J.CULINA
T.SIMONS
E.MENDEZ
J.FARFAN
A.KONE

Lordul
20th February 2007, 22:42
0-0 la pauza sa vedem ce va fi in repriza a-doua-a

delaparis
20th February 2007, 23:03
gol Eindhoven ... Mendez 60'

Patratzel89
20th February 2007, 23:41
gol Eindhoven ... Mendez 60'

:headbang: :headbang: :headbang:

YoNuTzz
20th February 2007, 23:45
a batut PSV 1-0...nu pot spune k e o surpriza, dar ma asteptam sa bata Arsenal in ambele manse...
in continuare sanse 50-50

dardar_3
20th February 2007, 23:48
Sanse 60 cu 40 pentru PSV...:ok:...

Nu sunt foarte usor de batut olandezii...

Cred ca se vor califica....:ok:

Sasuke Uchiha
21st February 2007, 00:12
surpriza...
totusi cred ca arsenal se va califica, ar fi pacat sa cada in fata lu psv

Laur_Farul
21st February 2007, 10:10
Premiera nefasta


PSV Eindhoven - Arsenal Londra 1-0

Fara vreun autohton în lot, Arsenal a pierdut la limita

Favorita pe hârtie, formatia lui Arsene Wenger a dominat meciul de la Eindhoven, atacantul Thierry Henry hartuind permanent defensiva gazdelor în prima parte a întâlnirii.

Insa în minutul 61 a venit surpriza, dupa un sut de la distanta picat parca din cer în poarta lui Lehmann. Autorul superbului gol de la 25 de metri a fost ecuadorianul Edison Mendez, transferat dupa Mondialul din vara de echipa lui Ronald Koeman. In ciuda eforturilor lui Cesc Fabregas, “creierul” din linia mediana a lui Arsenal, oaspetii nu au reusit egalarea. Wenger a fortat, introducându-l pe Julio Baptista cu un sfert de ora înainte de final, dar “Bestia” nu a mai reusit sa sperie pe nimeni. A fost pentru prima data în istoria Ligii când o echipa nu a avut niciun jucator autohton în lot.

Prosport

Bogdy LFC
21st February 2007, 17:11
surpriza...
totusi cred ca arsenal se va califica, ar fi pacat sa cada in fata lu psv

De ce ma sa fie pacat?:angry:

N-ar fi pacat DELOC - sa se dovedeasca faptul k Arsenal a jucat dintr-o PURA INTAMPLARE finala Cl de sezonul trecut:rosu:

milanezu
21st February 2007, 18:09
asa e in fotbal.
ocaziile se razbuna.
psv a castigat absolut nemeritat.

sun
21st February 2007, 18:15
Arsenal a jucat din inertie, PSV a jucat cu determinare. Mereu acest lucru face diferenta.

Arsenal se va califica cu greu doar daca a invatat ceva din infrangerea asta.

Patratzel89
21st February 2007, 19:02
asa e in fotbal.
ocaziile se razbuna.
psv a castigat absolut nemeritat.

:(

Laur_Farul
21st February 2007, 22:14
Record de jucatori straini la PSV - Arsenal


Intâlnirea de marti seara din Liga Campionilor dintre PSV Eindhoven si Arsenal, scor 1-0 pentru olandezi, a înregistrat egalarea recordului cu privire la numarul de jucatori straini folositi într-o partida a competitiei.

Din cei 22 de titulari, doar 2 au fost autohtoni (ambii de la PSV - olandezii Cocu si Kromkamp), restul fiind "stranieri". Mai mult, cei trei jucatori care au intrat pe parcursul întâlnirii au fost si ei straini.

Pe 22 februarie 2005, acelasi numar, de 20 de stranieri din cei 22 de jucatori folositi din primul minut, s-a înregistrat la meciul Bayern Munchen - Arsenal 3-1.

Laur_Farul
21st February 2007, 22:15
Wenger, dezamăgit de joc și de rezultat


Antrenorul lui Arsenal, Arsene Wenger, s-a declarat "decepționat" de înfrângerea cu scorul de 1-0 suferită în meciul disputat în deplasare, în fața formației olandeze PSV Eindhoven, în prima manșă a optimilor Ligii Campionilor, dar și de evoluția jucătorilor săi.

"Sunt, evident, decepționat. De înfrângere, evident, dar și de joc. Ușurința cu care PSV a marcat... nu este posibil la acest nivel. Această înfrângere ne pune într-o situație delicată", a spus Wenger.

Tehnicianul formației PSV Eindhoven, Ronald Koeman, a calificat drept meritată victoria din partida cu Arsenal. "Ne-am creat ocaziile cele mai mari și am reușit să împiedicăm pe Arsenal să-și facă jocul la mijlocul terenului. Tommy Simons a făcut un meci mare la mijloc. Atacanții de la Arsenal au primit puține baloane utile. Perfecțiunea nu există, dar organizarea noastră a fost foarte bună. Este un rezultat care ne dă speranțe de calificare", a spus Koeman.

Laur_Farul
21st February 2007, 22:18
Xiang Sun, primul chinez care a jucat în Liga Campionilor


Fundasul echipei PSV Eindhoven, Xiang Sun, a devenit, marti, primul jucator chinez care a evoluat în Liga Campionilor, dupa ce a fost introdus în teren în minutul 65 al meciului cu Arsenal, câstigat, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, în prima mansa a optimilor competitiei.

Xiang Sun, în vârsta de 25 de ani, l-a înlocuit pe portughezul Manuel Da Costa si s-a achitat cu succes de sarcini, reusind sa faca un marcaj exact la Thierry Henry si Tomas Rosicky si contribuind, astfel, la obtinerea victoriei formatiei PSV Eindhoven. În meciul sau de debut la PSV, disputat la sfârsitul saptamânii trecute, cu Heracles, Sun a devenit, de asemenea, primul chinez care a evoluat vreodata în campionatul Olandei.

"În China sunt multi jucatori de nivelul meu. Ce-i drept, eu am avut sansa. Nu conteaza ca sunt sau nu primul. Important pentru un jucator venit dintr-o tara unde nivelul este relativ scazut este sa poata învata dintr-o competitie de un asemenea nivel. Sa evoluez la acest nivel este o experienta foarte buna pentru mine", a declarat, dupa meciul de marti, fundasul chinez.

Internationalul chinez a ajuns la PSV Eindhoven în luna ianuarie, când a fost împrumutat, cu optiune de cumparare, de la gruaprea Shanghai Shenhua. În 2006, Xiang Sun se anternase si cu formatia engleza Wigan Athletic.

Laur_Farul
22nd February 2007, 10:04
Meciul strainilor

Din cei 25 de jucatori care au evoluat în PSV - Arsenal, doar doi au fost autohtoni, ambii de la gazde.

Ceea ce trebuia sa fie un meci aniversar al lui Arsenal s-a transformat într-un esec surprinzator al elevilor lui Arsene Wenger.

Aflati la al 100-lea meci în prima competitie europeana intercluburi si la al 600-lea cu “maestrul” Wenger pe banca, “tunarii” au dominat clar meciul de la Eindhoven, mijlocasii Cesc Fabregas si Rosicky fiind din nou în forma, asa cum si-au obisnuit fanii în ultima vreme. Insa vedeta serii a fost un ecuadorian în vârsta de aproape 28 de ani, transferat în vara la echipa lui Ronald Koeman, dupa o cariera petrecuta în întregime pe continentele americane. Edison Mendez a prins sutul vietii în minutul 61, de la o distanta de aproximativ 25 de metri, marcând astfel golul victoriei olandezilor. Tehnicianul Arsene Wenger s-a plâns de tactica defensiva a rivalului sau, Ronald Koeman. “O singura echipa a încercat sa joace în aceasta partida, si aceea a fost Arsenal”, a spus managerul “tunarilor”, care s-a aratat deceptionat de înfrângere, dar si de joc. “Noi am avut mai multi indisponibili si am facut tot ce ne-a stat în putinta. Am demonstrat ca putem câstiga un meci cu o organizare foarte buna si rezultatul ne da sperante pentru calificare”, a declarat învingatorul Ronald Koeman.

“Carnaval la Eindhoven”, a titrat publicatia De Telegraaf despre cel mai cosmopolit meci din istoria Ligii Campionilor, în care, din cei 25 de jucatori prezenti pe teren, doar doi provin din aceeasi tara ca si echipele pe care le reprezinta, Cocu si Kromkamp de la PSV, înregistrându-se si prezenta în premiera a unui chinez în competitie, Xiang Sun, tot de la echipa olandeza.

Sursa : Prosport

Cappone
3rd March 2007, 15:00
cred ca arsenal se va califica mai departe.

Bogdy LFC
6th March 2007, 13:34
Eu NU vreau sa treaca Arsenal - k sa NU mai traiasca din obsesia finalei jucate anul trecut:cool:

delaparis
7th March 2007, 12:42
Arsenal :
Jens Lehmann ; Johan Djourou, Kolo Touré, Williams Gallas, Gaël Clichy ; Aleksandr Hleb, Cesc Fabregas, Gilberto, Fredrik Ljungberg ; Thierry Henry, Emmanuel Adebayor.

PSV :
Heurelho Gomes ; Jason Culina, Carlos Salcido, Alex, Sun Xiang ; Edison Méndez, Timmy Simons, Phillip Cocu, Ibrahim Afellay ; Arouna Koné, Jefferson Farfán.

Lordul
7th March 2007, 14:38
daca se califica PSV dau o :bere:

Luis Garcia10
7th March 2007, 20:37
Arsenal are un meci infernal diseara , la fel si Psv ! Ce meci! :D

Incubus
7th March 2007, 22:30
joaca bine Arsenal, domina, are ocazii si rateaza la greu. PSV nu prea trece de mijlocul terenului

Sevilla86
7th March 2007, 23:04
1-0 gol R. Alex min 58
Bravo Arsenal :ok:

Incubus
7th March 2007, 23:04
autogol norocos, dar e bun si asta :))
ocazie dupa ocazie acum la poarta lui PSV

tchibos
7th March 2007, 23:19
sper sa se termine asa ca am pariat pe Arsenal iar apoi dupa prelungiri sa mearga mai departe PSV ca au cel mai tare antrenor ever..

dj_jaxxx
7th March 2007, 23:20
Cine are portar mai bun...PSV sau Arsenal? :D

tchibos
7th March 2007, 23:27
iti dai seama ca Arsenal.. e mai tare Lehmann.. dar nu se ajunge acolo ca marcheaza PSV in prelungiri :) .. ii monteaza Koeman

din pacate a marcat deja.. acum hai Arsenal :)

dj_jaxxx
7th March 2007, 23:27
1-1 :)

Sevilla86
7th March 2007, 23:28
1-1 Rodrigo Alex a reusit sa marcheze in ambele porti :happy

Incubus
7th March 2007, 23:29
da, dintr-un corner, la singura ocazie a lor in tot meciul

tchibos
7th March 2007, 23:41
ma bucur pentru PSV.. chiar daca m-au facut sa pierd vreo doua milioane

Lordul
7th March 2007, 23:46
PSV felicitarile mele inca odata am anticipat corect !!!!!! Am zis ca daca se califica PSV o :bere:

dardar_3
7th March 2007, 23:46
alex a marcat si colo si colo... insa PSV merge mai departe...:ok:...

YoNuTzz
7th March 2007, 23:55
asta este cea mai mare surpriza din optimi...imi pare rau ptr arsenal...dar dak au ratat ptr 10 meciuri in prima mansa...ce sa facem...asta e
Bv PSV

georg40
8th March 2007, 00:17
Asa este , si pentru mine este surpriza surprizelor.Nu as fi dat nici o ceapa degerata pe sansele lui Eindhoven.

Sasuke Uchiha
8th March 2007, 00:27
singura surpriza din optimi
bravo psv !

Sasuke Uchiha
8th March 2007, 01:39
thenry nu a fost titular :shocked:

BlueEnergy
8th March 2007, 01:58
Pacat... din ce am vazut Arsenal a fost peste PSV

milanezu
8th March 2007, 05:05
o mica neatentie si psv sunt in sferturi.
ce cinic ii fotbalul cateodata.
iarasi il vad pe mourinho cum se leaga de arsene.
eu sunt in sferturi pe cand tu ai iesit.

razwan_vs
8th March 2007, 06:52
yo am votat inca de la inceput cu PSV :D

Geografu
8th March 2007, 08:58
O IMENSA surpriza aseara.Chiar nu ma asteptam la rezultatul asta de 1-1.Iata ca Alex si-o luat revansa dupa autogolul ala stupid si a dus-o pe PSV in sferturi.Iata ca am ramas si fara finalista de anul trecut dupa ce si castigatorea o fost eliminata ! :no:
In concluzie avem a 3-a supriza in total in sferturi : PSV !

Sasuke Uchiha
8th March 2007, 09:02
In concluzie avem a 3-a supriza in total in sferturi : PSV !

:shocked:

e prima surpriza

Geografu
8th March 2007, 09:09
E a treia dupa AS Roma si Valencia !!

Sasuke Uchiha
8th March 2007, 09:12
roma probabil ca a fost o surpriza insa valencia nu cred, valencia si inter sunt la acelas nivel

JJ
8th March 2007, 15:00
Nu e mare surpriza, se vedea ca echipele erau de valori egale. Surprize au fost Liverpool, Bayern si Roma.
Oricum, superportar la PSV, a scos tot din toate pozitiile, a ratat Arsenal in prostie.

sun
8th March 2007, 15:06
In ultimii 3 ani, castigatoarea CL a iesit in optimi. Valorile sunt extrem de echilibrate, si diferenta este facuta cel mai adesea de momente de inspiratie a jucatorilor. ( vezi cazul lui Alex de aseara )

Elphax
8th March 2007, 15:10
roma probabil ca a fost o surpriza insa valencia nu cred, valencia si inter sunt la acelas nivel

corect, nici o surpriza cu valencia ...