PDA

View Full Version : Real Madrid - Bayern Munich



Pages : [1] 2

sun
15th December 2006, 13:14
Acest meci devine o obisnuinta a Champions League, cele doua echipe au o istorie lunga impreuna in CL

JJ
15th December 2006, 13:29
Bayern pare ceva mai stearsa acum, poate isi revine pana in februarie.

maldini
15th December 2006, 13:29
nici real nu straluceste deloc...meci echilibrat :D

delaparis
15th December 2006, 13:31
Real trece cu greu ... :rolleyes:

Sevilla86
15th December 2006, 13:45
Am votat Real. Fotbalul german a scazut mult in ultimii ani... nu cred ca Real o sa aiba probleme. Se califica sigur:ok:

milanezu
15th December 2006, 14:12
meci spectacol.
nu conteaza cine trece.
cel putin pentru mine.

razwan_vs
15th December 2006, 14:33
realu este in continuare crestere...probabil ii bate pe bayern

CrisS
15th December 2006, 14:45
O finala jucata in Optimi :D ..Realu merge mai departe fara nici un dubiu ;)

kain
15th December 2006, 14:57
Calificare Real Madrid, in sfarsit avem noroc la tragere :D Bayern nu joaca nimic :P

Sasuke Uchiha
15th December 2006, 15:27
meci interesant, realu are prima sansa

pinki
15th December 2006, 16:44
real mai departe :D

dj_jaxxx
15th December 2006, 16:48
Realul trece, si cred ca o sa fie destul de usor la vreao 3 goluri diferenta dupa tur/retur.

Au aratat ca atunci cand vor, isi creaza ocazii bune si marcheaza mult.

YoYoyOi
15th December 2006, 17:41
Hai sa zic si eu:
Bayern:hmm:

Catalanul
15th December 2006, 17:56
1-0 pe Bernabeu si 0-0 la nemti... deci se califica realu` :D :rolleyes:

Gontel
15th December 2006, 19:07
cred ca se califica real, pare ca are un plus de experienta si valoare fata de nemti.

CrAzY92
15th December 2006, 20:40
bate real Tur cu 3-0 si retur cu 1-0!

vlad1607
16th December 2006, 15:57
real madrid game over

noir_desir
16th December 2006, 19:02
se califica spaniolii

lucian_iasi
16th December 2006, 23:05
Bayern au cam fost nasii spaniolilor de cateva ori...merge pe o surpriza :D :D..se califica Bayern :D :D

kain
17th December 2006, 10:40
Nu au fost nasi mai deloc, sunt la egalitate la dueluri :ras-plans: . Se duce Real. :cool:

georg40
17th December 2006, 12:44
Depinde de forma de moment. Real cam schioapata, de ce sa nu o spunem ,in unele meciuri acasta trupa de "mari nume" a fost de-a dreptul ridicola.
Nu ca Bayern ar straluci, dar echipa germana joaca destul de solid in aparare, iar inaintarea intr-o zi buna este capabila de multe goluri. De aceea si spun, totul se va decide in ...ziua meciurilor ! Aceasta "pereche" este pentru clasicul 1,x,2 !

Iulian Lazialu
17th December 2006, 18:07
sper ca bayern sa se califice ;)

sun
18th December 2006, 16:30
O finala jucata in Optimi :D ..Realu merge mai departe fara nici un dubiu ;)

Un sfert de finala jucat in semifinale :thinkso: :drak:

vinsanity
19th December 2006, 16:10
Bayern, mai greu da' trece mai departe:)

aLEX_U_1919
31st December 2006, 01:58
Bate Real Madrid :)

__________________

Mama te iubesc,dar nu ca pe "U"

Parazitu'1919
31st December 2006, 12:03
daca bayernu ii tot asa "buna" ca in tur se califica realu 90%

Bogdy LFC
31st December 2006, 12:19
''Football-ul este un joc de 22 de actori in care nemtii castiga intotdeauna'' :ok:

kain
31st December 2006, 14:48
''Football-ul este un joc de 22 de actori in care nemtii castiga intotdeauna'' :ok:

"Nu si cand joaca cu Real Madrid" :drak:

realmadrid.com
31st December 2006, 17:37
Castiga Realul....se respecta traditia, si castigatoarea acestei duble manse, castiga si UEFA CL....reusind sa zdrobeasca chelsea in finala :D

Bogdy LFC
31st December 2006, 17:58
Castiga Realul....se respecta traditia, si castigatoarea acestei duble manse, castiga si UEFA CL....reusind sa zdrobeasca chelsea in finala :D

Ai si tu un optimism in tine de NU e adevarat:o:

realmadrid.com
31st December 2006, 18:00
Pai doar in cateva ore trecem in 2007 si intram un UE...tre sa fim optimisti :D

PS_Oricum, Liverpool nu castiga :P...vor fi eliminati dupa ce elimina Barcelona :drak:

Bogdy LFC
31st December 2006, 18:02
Pai doar in cateva ore trecem in 2007 si intram un UE...tre sa fim optimisti :D

PS_Oricum, Liverpool nu castiga :P...vor fi eliminati dupa ce elimina Barcelona :drak:

Ce sigur esti k LIVERPOOL va elimina Barca...Bravo:yeah: :ok: ...dar pbm e k oricare va trece dintre ele va castiga UCL (cu atat mai mult Barca):rolleyes:

realmadrid.com
31st December 2006, 18:10
Poate aveai dreptate, daca nu juca Real cu Bayern...

De fiecare data in ultimele intalniri, castigatoarea dublei manse a castigat si trofeul...presimt ca asa se intampla si acum :ok: :D

Laur_Farul
31st December 2006, 19:47
Real Madrid este favorita clar la meciu' cu Bayern !

Darth Revan
1st January 2007, 23:27
Bayern a batut pe Inter la Milano si s-a calificat fara probleme din grupe. Indiferent de forma din campionat,in Europa mai mereu au fost o echipa periculoasa pentru absolut orice adversar.E drept ca nu mai sunt ce erau acum 5 ani cand aveau loc marile confruntari cu cealalta echipa care domina fotbalul atunci(Real Madrid) dar,dupa ce au aratat ambele echipe pana acum,Bayern are 75% sanse.

Frank_Lampard
2nd January 2007, 17:03
Realul bate la real cu 2-1 si la bayern cu 3-2

Frank_Lampard
2nd January 2007, 17:17
Real Madrid 0-1 Bayern
Bayern 1-3 Real Madrid si tot real se califica

georg40
2nd January 2007, 17:32
E frumos sa faci pronosticuri, dar meciul este inca atat de departe. Oamenii se mai pot accidenta, imbolnavi etc.etc.
Dupa forma aratata in aceasta toamna in campionat Real are doar sansa a doua.

realmadrid.com
2nd January 2007, 17:35
Si ce treaba are campionatul ?...sunt 2 competitii in care jocul difera atat de mult..

Au fost o multime de cazuri in care echipele mergeau bine in liga si in campionat, la retrogradare...parca Sociedad acum cativa ani, sau invers...
Cat de prost joaca in campionat, in CL este cu totul altceva..

White Shadow
2nd January 2007, 19:28
Normal , sunt echipe care in campionat joaca foarte prost si in Champions League joaca foarte bine , nu are nici o legatura una cu alta , are dreptate realmadrid.com.

Bogdy LFC
2nd January 2007, 20:36
Real Madrid 0-1 Bayern
Bayern 1-3 Real Madrid si tot real se califica

Vise,vise:ciocan:

kain
3rd January 2007, 00:49
Vise,vise:ciocan:

Voi aveti grija sa treceti de Barca , nu va mai faceti griji ptr. noi :ras-plans:

Bogdy LFC
3rd January 2007, 17:48
Voi aveti grija sa treceti de Barca , nu va mai faceti griji ptr. noi :ras-plans:

A zis cineva k noi ne facem griji pt voi?...LIVERPOOL uraste Real M pt parteneriatul ei cu ''Dirty Scum Bastards'',cel putin FANII... iar NOI le Dorim lui Dirty Scum cat si prietenilor lor NUmai neplaceri in football,la fel cum ne dorim sa treaca mai departe Bayern si OSC Lille:no:

kain
3rd January 2007, 23:36
A zis cineva k noi ne facem griji pt voi?...LIVERPOOL uraste Real M pt parteneriatul ei cu ''Dirty Scum Bastards'',cel putin FANII... iar NOI le Dorim lui Dirty Scum cat si prietenilor lor NUmai neplaceri in football,la fel cum ne dorim sa treaca mai departe Bayern si OSC Lille:no:

Bravo voua, mult ghinion in continuare :drak:

Leo
4th January 2007, 08:05
Am votat REAL . Consider ca REALUL este in crestere de forma . In mod normal nu ar trebui sa aiba probleme.

Bogdy LFC
4th January 2007, 17:59
NU stiu de ce multi o vad pe Real mai in forma decat Bayern si categoric NU stiu de ce multi o vad pe Real in primul rand ''in forma''.Raportul de forte la ora actuala e echilibrat.Nu se stie ce-o fi pana atunci.Dar parerea mea e k se va califica Bayern:sleep:

Lordul
19th January 2007, 21:55
meci f echilibrat , determinarea nemtilor isi va spune cuvantul si basti fantasti va califica bayern-ul in sferturi .

georg40
19th January 2007, 23:51
Dupa cum arata si sufragiile din Poll, (acum 23-21 pentru Real) este de asteptat un meci foarte echilibrat, cuma fost de altfel mereu intre aceste echipe de clasa.
Ce stim la aceasta ora ? Ca Real nu prea este in forma, o duce greu in campionat , iar ca unele framantari interne si discutii in jurul lui Beckham si Ronaldo nu sunt de natura sa invioreze atmsofera.
Si ce ma stim ? Ca Bayern inca este in vacanta, primul meci din retur urmeaza la 26 ianuarie la Dortmund, atunci vom sti exact cum a reusit pregatirea.Nici la Bayern nu este totul roz, renuntarea lui Deisler, plecarea in vara a lui Salihamidzic(sigura) si Hargreaves (probabila) provoaca Batai de cap pentru crearea unei noi linii de mijloc.
Asadar ce ma stim ? Sincer sa fiu nimic ! Confruntarea are doi favoriti !

georg40
19th January 2007, 23:53
Dupa cum arata si sufragiile din Poll, (acum 23-21 pentru Real) este de asteptat un meci foarte echilibrat, cum a fost de altfel mereu intre aceste echipe de clasa.
Ce stim la aceasta ora ? Ca Real nu prea este in forma, o duce greu in campionat , iar ca unele framantari interne si discutii in jurul lui Beckham si Ronaldo nu sunt de natura sa invioreze atmsofera.
Si ce ma stim ? Ca Bayern inca este in vacanta, primul meci din retur urmeaza la 26 ianuarie la Dortmund, atunci vom sti exact cum a reusit pregatirea.Nici la Bayern nu este totul roz, renuntarea lui Deisler, plecarea in vara a lui Salihamidzic(sigura) si Hargreaves (probabila) provoaca Batai de cap pentru crearea unei noi linii de mijloc.
Asadar ce mai stim ? Sincer sa fiu nimic ! Confruntarea are doi favoriti !

N0_NaM3
19th January 2007, 23:53
Bayern fratilor...

Geografu
20th January 2007, 15:49
BAYERN FOREVER !! ( Binenteles in afara de STEAUA !!!!!!:) ) .Sigur va trece Munchen de echipa asta care din 2002 nu mai face nimic in Europa ;) .Oricum poll-ul este strans : 23-23.Bafta alls...:yeah:

bianco_azzurro
22nd January 2007, 21:15
REAL MADRID 23 voturi / 50.00% (Catalanul, celso, CrAzY92, cristy01, cris_20, delaparis, dj_jaxxx, gabi94, kainutz, kra****x, kykez, Laur_Farul, leodacin, manixdoi, Menace, milanezu, noir_desir, Parazitu'1919, pink_me, razwan_vs, realmadrid.com, Sevilla86, ValiEnte)

BAYERN MUNICH 23 voturi / 50.00% (aLEX_U_1919, dardar_3, Darth Revan, DiabLo, Frank_Lampard, Geografu, georg40, Iulian Lazialu, LaLLaaa, LordulCapdeMort, lucian_iasi, maldini, N0_NaM3, southside, STEAUA-MANIA, sun, tafu, tataleone, TheIceMan, vinsanity, vlad1607, YoYoyOi, Zabriskie)
:evil:
Se califica Bayern :D !

kain
22nd January 2007, 22:28
Sanse : Real Madrid (51%) Bayern Munchen (49%) :drak:

Bogdy LFC
22nd January 2007, 23:29
Sanse : Real Madrid (51%) Bayern Munchen (49%) :drak:

Serios? De unde si pana unde?:shocked:

Sasuke Uchiha
22nd January 2007, 23:34
uitate in poll :D

N0_NaM3
23rd January 2007, 02:11
REAL MADRID 23 48.94%
BAYERN MUNICH 24 51.06%
prietenii shtiu de ce ! :D

bianco_azzurro
23rd January 2007, 12:42
REAL MADRID 23 48.94%
BAYERN MUNICH 24 51.06%
prietenii shtiu de ce ! :D


REAL MADRID 24 50.00%
BAYERN MUNICH 24 50.00%
:evil: Se pare ca e un meci foarte, foarte echilibrat :D !

YoNuTzz
23rd January 2007, 16:38
cred k se duce bayernu mai departe, insa ambele echipe au 50-50 sanse

kain
31st January 2007, 14:13
Eu cred ca nu se duce nici una.

dardar_3
31st January 2007, 15:55
De ce kainutz... Boicoteaza Capello meciul?...:drak:

georg40
31st January 2007, 16:25
Vai de... fundul lor (m-am exprimat frumos ?), ambele echipe joaca ceea ce numesc nemtii "grottenkick", adica fotbal ca si in...preistorie, grota fiind grota !
Bayern a ramas acum...30 de minute si fara antrenor, Felix Magath fiind dat afara( concediat), o sa fie inca un mare taraboi acest meci pentru ambele cluburi. Bayern spera ca (re)vine Hitzfeld insa nici el nu-i magician !

dardar_3
31st January 2007, 16:51
O sa fie o disputa interesanta intre Real si Bayern....

O sa castige echipa care va avea nervii de otel:ok:

georg40
31st January 2007, 16:57
O sa fie o disputa interesanta intre Real si Bayern....

O sa castige echipa care va avea nervii de otel:ok:

...si antrenor !?

Iulian Lazialu
1st February 2007, 10:24
Vai de... fundul lor (m-am exprimat frumos ?), ambele echipe joaca ceea ce numesc nemtii "grottenkick", adica fotbal ca si in...preistorie, grota fiind grota !
Bayern a ramas acum...30 de minute si fara antrenor, Felix Magath fiind dat afara( concediat), o sa fie inca un mare taraboi acest meci pentru ambele cluburi. Bayern spera ca (re)vine Hitzfeld insa nici el nu-i magician !

spre deosebire de magath,a adus perforrmante mai mari;)

georg40
1st February 2007, 13:15
spre deosebire de magath,a adus perforrmante mai mari;)


Jain zice neamtul. Asta inseamna aa si nu intr-un cuvant. Cu Magath, Bayern a castigat campionatul si cupa, repetand in urmatorul an aceasta performanta, ceea ce nu i-a mai reusit altui antrenor sau altei echipe.
La Bayern trebuie schimbata partial echipa, prea multe vedete, prea multi bani, prea multa crusta care se intareste pe zi ce trece. La finele sezonului se va matura vartos, sunt sigur.

georg40
1st February 2007, 13:19
Pe canalele de televiziune NTV si N-24 este tocmai transmisa conferinta de presa de la sediul lui Bayern cu prezentarea noului cuplu de antrenori Hitzfeld - Hanke.

Bogdy LFC
1st February 2007, 21:19
Ihim....acum misiunea madrilenilor devine si mai grea odata cu numirea pe banca lui Bayern a lui Hitzfeld:evil:

kain
1st February 2007, 23:04
Ihim....acum misiunea madrilenilor devine si mai grea odata cu numirea pe banca lui Bayern a lui Hitzfeld:evil:

Nu joaca antrenorul in locul lor, nu prea are timp sa-si intre in paine pana la ziua meciului :yeah: Parerea mea , ca atunci cand faci o schimbare de antrenor in plin sezon, e o intreaga degringolada la echipa, asa ca misiunea Realului ramane aceeasi, nici mai grea, nici mai usoara :P

baez
1st February 2007, 23:49
Pariez pe nemti, sunt mai pragmatici si Realul e pilaf.

georg40
2nd February 2007, 00:12
Daca Real si Bayern isi "conserva" forma actuala atunci va fi exact meciul care se potriveste proverbului cu pomul laudat si sacul mare...

georg40
2nd February 2007, 23:28
Bayern München primeste azi la Nürnberg o usuratoare corectie pierzand fara drept de apel cu 0-3 (0-1), apararea fiind labila si depasita clar de contraatacurile taioase ale gazdelor. Atacul nu a reusit in 90 de minute nici macar 5 suturi pe spatiul portii.Misiunea cuplului Hitzfeld-Hanke este mai mult decat dificila, ea este chiar fara sperante...
Bayern a folosit jucatorii: Kahn - Sagnol, Lucio, van Bouyten, Lahm - Hargreaves,Schweinsteiger, van Bommel(Scholl), Salihamidzic(Podolski), Pizarro (Santa Cruz),Makaay. O puzderie de nume sonore si nimic mai mult.

Alexz
6th February 2007, 21:25
votul meu este pentru Bayern , sa vedem daca isi revin pana la confruntarea cu Real

georg40
6th February 2007, 22:02
votul meu este pentru Bayern , sa vedem daca isi revin pana la confruntarea cu Real

Si daca isi revin ? Sa zicem ca trec de Real. Si-apoi ? Echipa este, paradoxal, propria-i ei umbra . Ea joaca la ora actuala un fotbal mizerabil.
Uli Hoennes deja "plange", ca daca nu vor prinde un loc in viitoare editie a CL vor lipsi clubului 15 milioane euro. Dar ce le lipseste suporterilor cand isi vad echipa in acest hal, nu se intreaba nimeni de la Bayern.

Alexz
6th February 2007, 22:22
Aaahh ? :o: poll-ul era cine va trece mai departe dintre real si bayern , nu care va fii viitorul lui bayern , who cares ?! :D

Sasuke Uchiha
7th February 2007, 00:56
exact, nu intereseaza pe nimeni ce se intampla la bayer
dintre cele doua cred ca cea mai echilibrata echipa e totusi bayer, va fi un meci interesant, greu de decis invingatoarea...

georg40
7th February 2007, 11:36
exact, nu intereseaza pe nimeni ce se intampla la bayer
dintre cele doua cred ca cea mai echilibrata echipa e totusi bayer, va fi un meci interesant, greu de decis invingatoarea...


Ai dreptate, singura problema ramane sa fi incurcat tu merele cu perele.

Marul (Bayern München ) joaca in CL, iar parul (Bayer Leverkusen in UEFA-Cup).
In rest este OK !

Bogdy LFC
7th February 2007, 11:57
Daca Real si Bayern isi "conserva" forma actuala atunci va fi exact meciul care se potriveste proverbului cu pomul laudat si sacul mare...

Care forma a celor 2 echipe ma?:happy :happy :happy

Tu iti dai seama ce prostii ai tastat acolo?

Bayern e pilaf si Realul e si mai si.. Cea mai clasica dintre toate optimile si totusi cea mai slaba:happy :rosu:

georg40
7th February 2007, 12:06
Care forma a celor 2 echipe ma?:happy :happy :happy

Tu iti dai seama ce prostii ai tastat acolo?

Bayern e pilaf si Realul e si mai si.. Cea mai clasica dintre toate optimile si totusi cea mai slaba:happy :rosu:


Ti-as raspunde cu placere, dar n-am cui. Ca nu stii sa scrii se vede. Ar fi de sperat sa stii cel putin sa citesti. Chiar si printre randuri. Iar cei 7 ani de acasa iti lipsesc si ei. Iti doresc sa fii totusi fericit.

Sasuke Uchiha
12th February 2007, 21:49
Ai dreptate, singura problema ramane sa fi incurcat tu merele cu perele.

Marul (Bayern München ) joaca in CL, iar parul (Bayer Leverkusen in UEFA-Cup).
In rest este OK !

:happy , nu n-am incurcat nimic

delaparis
12th February 2007, 22:02
:thinkso:

aici nu inteleg care-i faza ... :)

e vorba ca s-a scris gresit numele unei echipe ?

Sasuke Uchiha
12th February 2007, 22:56
nici eu nu stiu, nu am incurcat nimic, nu stiu ce a inteles george

georg40
12th February 2007, 23:36
nici eu nu stiu, nu am incurcat nimic, nu stiu ce a inteles george


Mie mi se pare foarte simplu. S-au incurcat doua echipe si doua competitii. Bayern (numele Bavariei in germana) este din München si joaca in CL. Bayer poarta numele concernului chimic este din Leverkusen si joaca in Cupa UEFA.
Exact, s-au incurcat numele, urmarea fiind o greseala mai mare decat simpla lipsa a unei litere ! Nu vreau sa dau lectii, dar eroare e eroare !

Sasuke Uchiha
13th February 2007, 00:12
ah ok! :happy
bayer in loc de bayern pe un threadu unde se discuta de bayern vs real , stiu greseala mare :rolleyes:

delaparis
13th February 2007, 00:27
bun ... Vali aici georg are dreptate ... Moldova nu trebuie confundata cu o aspirina :D ... daca pot sa ma exprim asa ... :)

Deci Bayern e cea care va participa la acest meci :ok:

E important sa scriem corect totusi :)

Sasuke Uchiha
13th February 2007, 01:13
da bun, sper intr-o victorie de zile mari a lu real ( real madrid a nu se confunda cu real sociedad :D )

delaparis
13th February 2007, 10:09
nici cu Mallorca si nici cu Zaragoza :D ...

Meci echilibrat dar spaniolii cred ca vor trece mai departe :)

georg40
13th February 2007, 10:17
Va fi un meci interesant chiar si prin perspectiva faptului ca ambele sunt in eclipsa de forma. In ultimele saptamani am vazut ambele echipe de doua ori in meciuri de campionat si ce sa spun, sunt dezolat.
Pozitiv as remarca totusi doua aspecte. La Real Madrid revenirea lui Beckham poate da anumite impulsuri si ceva incredere. La Bayern München jocul care sufera prin lipsa de claritate este cel putin mai avantat si orientat ofensiv.
Din aceasta confruntare poate iesi ceva, stiut fiind ca cele doua echipe , de regula, se mobilizeaza pentru meciurile internationale reusind cresteri valorice nebanuite.

lucian_iasi
13th February 2007, 10:25
Se califica Bayern :ok: :ok:

kain
13th February 2007, 15:20
Se califica Bayern :ok: :ok:

Asa vrei tu :D Dar o sa se califice cine merita :yeah:

Bogdy LFC
13th February 2007, 15:23
Asa vrei tu :D Dar o sa se califice cine merita :yeah:

Ce insinuezi? K merita Realul sau ce?:groggy: :rosu:

Sasuke Uchiha
13th February 2007, 15:49
binenteles ca merita la fel si bayerN , insa liverpool merita ?

Sergio_D
14th February 2007, 01:46
Decat Real, mai bine Bayern...

CrAzY92
14th February 2007, 15:32
Abea astept meciul ;)

kain
14th February 2007, 16:25
Marti 21:45 PRO TV, meci de meci ! :)

Geografu
16th February 2007, 17:19
De abia astept meciul de marti , va fi o intalnire de gala sper , intre doua mari echipe europene ! Pronostic : 1-1 :cool: .

GO BAYERN :evil: .

kain
16th February 2007, 17:47
Pronostic : 1-0 / 2-0 pentru Real.

starsteel
17th February 2007, 12:25
Chiar daca nu merg madrilenii tot nu-i iarta pe nemti.....ce cauta nemtii pe aici, locul lor nu e in fazele superioare ale cupelor europene.

lucian_iasi
17th February 2007, 14:42
Pronostic : 1-0 / 2-0 pentru Real.

Este posibil sa se califice real madrid,DAR,e imposibil la ce aparare aveti ca bayern sa nu va dea MACAR 1 gol:ok: :ok:

georg40
17th February 2007, 23:33
Am vazut azi competitoarele, Bayern invinsa la Aachen ( 0-1) , iar Real tinuta acasa in sah de Betis (0-0).
Doamne , daca aceasta va fi marti prestatia celor doua echipe, atunci mai bine ma uit la un film sau citesc o carte ! Pur si simplu nu pot sa cred ca doua echipe fruntase de pe continent servesc o asemenea caricatura de fotbal. Jucatorii ar trebui de mult sa joace pe gratis si sa-si plateasca echipamentul nu sa incaseze milioane...

Patratzel89
17th February 2007, 23:41
Cu sigurantza nu o sa mai fie acea dubla mansha ca acuma 3-4-5 ani...cand erau in forma maxima ambele echipe...

resita
18th February 2007, 10:56
succes BAYERN :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

kain
19th February 2007, 16:34
Am vazut azi competitoarele, Bayern invinsa la Aachen ( 0-1) , iar Real tinuta acasa in sah de Betis (0-0).
Doamne , daca aceasta va fi marti prestatia celor doua echipe, atunci mai bine ma uit la un film sau citesc o carte ! Pur si simplu nu pot sa cred ca doua echipe fruntase de pe continent servesc o asemenea caricatura de fotbal. Jucatorii ar trebui de mult sa joace pe gratis si sa-si plateasca echipamentul nu sa incaseze milioane...

Ai vazut meciul? De spui ca joaca asa prost? :cool:

Astept cu nerabdare meciul oricum, nu am mai vazut un meci al Realului de cand a jucat cu Zaragoza in campionat :rolleyes:

dardar_3
19th February 2007, 17:48
Succes Bayern Munchen....:ok:....

Returul din Germania o sa fie fenomenal...

Si ziarele nemtesti vor scrie:
Auf Wiedersehen Real! Bald bis!

inter
19th February 2007, 17:54
matura Realul cu ei pe jos..!
cine sa grabit sa inchida poll-ul? :headbang:

Patratzel89
19th February 2007, 18:17
Go go Bayern :):):ok:

Laur_Farul
20th February 2007, 10:24
REAL VS BAYERN

• Cannavaro, Roberto Carlos (Real Madrid) si Andreas Ottl, Mark van Bommel (Bayern München) sunt la un cartonas galben de suspendare.
• Cele doua se întâlnesc pentru a 17-a oara în aceasta competitie (de 6 ori în Cupa Campionilor Europeni si de 10 ori în Liga Campionilor).
• Raul si Van Nistelrooy (ambii Real) se afla în topul golgheterilor all-time ai competitiei, pe locurile 1 si 3, cu 54 si, respectiv, 47 de goluri.
• Raul (106), Roberto Carlos (105), David Beckham (102) (toti Real) si Oliver Kahn (100, Bayern) sunt singurii jucatori care au mai mult de 100 de prezente în Liga Campionilor.

Sursa : Prosport

Laur_Farul
20th February 2007, 10:29
Duelul “ranitilor”

OPTIMI DE FINALA Real Madrid si Bayern München au sansa de a salva un sezon de-a dreptul dezastruos.

Atât Realul, cât si Bayern se îndeparteaza încet, dar sigur, de cucerirea titlului de campioana, ambele au fost eliminate din Cupa Spaniei, respectiv a Germaniei, singura sansa de reabilitare pe care o mai au la dispozitie fiind Liga Campionilor.

Gazdele au câtiva absenti, Sergio Ramos si Diarra fiind accidentati, în timp ce Emerson va fi doar pe banca de rezerve din ratiuni tactice. In centrul liniei mediane, Fabio Capello îi va trimite probabil pe Gago si pe Guti, în timp ce surpriza pregatita bavarezilor ar putea aparea în defensiva, odata cu revenirea în primul unsprezece a veteranului brazilian Roberto Carlos.

Nici tehnicianul oaspetilor, Ottmar Hitzfeld, nu este lipsit de dureri de cap, Ismael si Mehmet Scholl fiind accidentati. Oliver Kahn, considerat de ziaristii de la Marca drept punctul forte al germanilor, i-ar putea lasa locul în poarta lui Rensing, dupa ce si-a criticat coechipierii pentru atitudinea din în ultima perioada, Hitzfeld nefiind de acord cu asemenea “iesiri”.

Sursa : Prosport

lucian_iasi
20th February 2007, 10:33
Desi nu-mi place nici una dintre aceste 2 echipe,prefer Bayern :P :P :yes:

Val
20th February 2007, 11:28
E ultima sansa a lui Capello de a se reabilita in fata tuturor. Daca nu bate diseara, atunci cu siguranata ca la retur nu va mai sta pe banca Realului.

raulmad
20th February 2007, 11:41
In sfarsit incep meciurile adevarate. Oricat de prost stau ambele echipe sper sa fie un meci pe cinste si REAL sa castige...Nici nu stiu ce sa-mi doresc: sa plece Capello sau sa ramana. Daca pleaca vine un alt antrenor, cu alte idei si pana se obisnuiesc jucatorii cu noul stil de joc mai trece ceva timp si vin meciuri tari de tot: Atletico Madrid (sambata, etapa 5 din Primera), returul cu Bayern si el clasico cu Barcelona (11 martie, etapa 7)....Daca nu pleaca Capello si Realul tot asa joaca.... s-a terminat si anul asta fara nici un trofeu...
Nu este posibil ca o echipa ofensiva ca Real sa dea atat de putine goluri! Anii trecuti cel putin incasau multe dar si dadeau multe...
HALA MADRID

Sevilla86
20th February 2007, 14:31
Tot ce pot sa spun e ca imi pare rau ca se transmite meciul asta. As fi preferat mai degraba sa vad Celtic - Milan...
Real in ultimele 5 etape a fost invinsa de Levante, Villareal si a facut egal cu Betis. Cel putin pe teren propriu, Real arata ca o echipa mediocra: 5 victorii, 3 egaluri, 3 infrangeri, golaveraj 12-9 :(
Bayern sta chiar mai rau decat Real... in campionat e la 5 puncte de un loc de Champions League. In ultimele 3 etape jucate in deplasare in Germania are 3 infrangeri in care a primit 7 goluri...
Oricum, se califica Real...

kain
20th February 2007, 14:55
Tot ce pot sa spun e ca imi pare rau ca se transmite meciul asta. As fi preferat mai degraba sa vad Celtic - Milan...

Inafara de meciurile tur-retur, cu Steaua din CL, ai mai vazut vre-un meci de-al Realului? Ca sa spui ca iti pare rau ca se transmite meciu` asta? Ce te face sa crezi ca Celtic - Milan va fi mai spectaculos.. In Champions League toate echipele joaca altfel, e cu totul diferit.. Nu ma astept la mare spectacol in seara asta.. Insa vreau sa vad fotbal adevarat jucat de Real :rolleyes:

delaparis
20th February 2007, 15:01
Capello e pe duca ... se pare ca un rezultat mediocru in seara asta ar putea precipita mazilirea italianului

Prome
20th February 2007, 15:53
mai degraba psv arsenal trebuia televizat:D ,asta cred ca o sa fie cel mai spectaculos dintre cele care se joaca azi.
revenind la aceste 2 echipe,este clar amandoua sunt intro forma foarte slaba,dar totusi in Champions League nu se mai tine cont de statistici forma de joc etc si cred ca o sa iasa un meci destul de frumos,unde ambele echipe au sanse egale de calificare

JJ
20th February 2007, 16:28
Bate Realul ca la fasole. Bayern e o catastrofa acum.

lucian_iasi
20th February 2007, 19:08
Si realul crezi ca joaca mai bine? :happy :happy :happy :happy

georg40
20th February 2007, 19:31
Ai vazut meciul? De spui ca joaca asa prost? :cool:

Astept cu nerabdare meciul oricum, nu am mai vazut un meci al Realului de cand a jucat cu Zaragoza in campionat :rolleyes:

Exact, ambele meciuri au fost transmise pe Arena, iar daca nu le-as fi vazut nu as vorbi atat de concret.
La Real o raza de lumina aduce Beckham, desi jocul lui a ramas relativ sterotip: centrari si eventual cateva lovituri libere, la joc nu prea iese.Atacul este ca si inexistent, van Nistelroy nu primeste mingi, Robinho nu se desparte de minge,iar Raul ...nu se intalneste cu ea !
La Bayern, apararea unor ciuda unor internationali recunoscuti :Sagnol (Franta), Lucio (Brazilia) van Bouyten (Belgia),Lahm (Germania) face multe greseli de plasament, uneori cei doi fundasi centrali se incurca reciproc. Mijlocul nu reuseste sa tina mingea,iar Schweinsteiger este a umbra celui vazut la mondiale. Atacul poate fi ceva revigorat daca joaca Podolski.
M-as bucura sa fie spectacol, dar am indoielile mele.

CrAzY92
20th February 2007, 20:28
au mai ramas 1 ora si 16min !:D forza REAL!!! :evil:

CrAzY92
20th February 2007, 20:29
Bate Realul ca la fasole. Bayern e o catastrofa acum.

au Luato de la Aachen :D

lucian_iasi
20th February 2007, 21:02
Si realul a luat-o de la Huelva pe Bernabeu:D :D

Deci,nu cred k e nevoie sa facem asemenea comparatii...vom vedea cine va fi mai buna :ok:

resita
20th February 2007, 21:23
hai BAYERN :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Elphax
20th February 2007, 21:25
de ce sunt inchise poll-urile ????????????

Geografu
20th February 2007, 21:38
Mai e putin si incepe meciul ! Hai baieti,HAI BAYERN !!! :evil: :D :yes:

kain
20th February 2007, 21:39
Mai e foarte putin, GO REAL ! /OLE/

delaparis
20th February 2007, 22:33
la pauza:

Real Madrid 3 - 1 Bayern Munich
RAUL (10e , 30e)
VAN NISTELROOY (35e)
LUCIO (23e)

:shocked:

YoYoyOi
20th February 2007, 22:35
/OLE/ Real

Bayern sunt praf la ora asta :evil:

kain
20th February 2007, 22:36
Ce meci frumos, s-au marcat doar 4 goluri in prima repriza, urmeaza a 2-a, in celelalte meciuri nici nu s-a marcat :ras-plans: Cine zicea ca nu trebuia sa fie televizat meciul asta? Ridica mana sus :D

Vadim
20th February 2007, 22:37
Cred ca Steaua a iesit ieftin cu Realul. :) Joaca si mai bine acum spaniolii.

YoYoyOi
20th February 2007, 22:38
Daca era Steaua in locul Bayernului.....nici analiza nu mai aveau legistii din ce sa faca :ras-plans:

ne bateau aia de la 10 goluri diferenta in sus :ras-plans:

delaparis
20th February 2007, 22:40
Ce meci frumos, s-au marcat doar 4 goluri in prima repriza, urmeaza a 2-a, in celelalte meciuri nici nu s-a marcat :ras-plans: Cine zicea ca nu trebuia sa fie televizat meciul asta? Ridica mana sus :D

Stai mai ca Lille joaca si ei ce pot ... nu au reusit sa treaca de 40 m deocamdata :happy

Lordul
20th February 2007, 22:40
Real a jucat foarte bine sa vedem acum daca Capello isi va da sau nu demisia ; Raul a reusit o dubla si-si consolideaza pozitia de lider in clasamentul goglheterilor Championsleague .

inter
20th February 2007, 22:44
Stai mai ca Lille joaca si ei ce pot ... nu au reusit sa treaca de 40 m deocamdata :happy

zau? eu acu vazui in min 44.50 .. un sut de la 18 m pe langa poarta lui Man Utd :D si 4 cartonase ... se joaca tare:P

YoYoyOi
20th February 2007, 22:54
:shocked: acum am vazut ca am votat cu Bayern la poll :goggy:

cred ca eram beata :ras-plans:

georgebz
20th February 2007, 22:59
In sfarsit o alegere buna a celor de la ProTV ... min 60 si doar in Real-Bayen s-a marcat ... si 4 goluri :D ... un meci demn de Champions League

delaparis
20th February 2007, 23:01
la 3-1 Real nu e sigur calificata ... :rolleyes:

Kooler
20th February 2007, 23:12
Dar e un rezultat bun... Hai Real !!!

delaparis
20th February 2007, 23:15
Real nu mai joaca nimic in a doua repriza ... nemtii domina clar

Sevilla86
20th February 2007, 23:17
Ce meci frumos, s-au marcat doar 4 goluri in prima repriza, urmeaza a 2-a, in celelalte meciuri nici nu s-a marcat :ras-plans: Cine zicea ca nu trebuia sa fie televizat meciul asta? Ridica mana sus :D

Prezent :D
Dupa 4 goluri ce sa mai spun... a ales bine ProTV-u
Real se califica :ok:

YoYoyOi
20th February 2007, 23:31
3-2 :headbang:

malexoid
20th February 2007, 23:32
goooooooooooooolll Van Bommel!
s-a facut dreptate!

Fluier final, rezultat bun (si echitabil) pt bavarezi.
Nu se puteau juca 45 de minute cu latinisme, teatru ieftin si trageri de timp, Real trebuia sa stie asta.
Bayern pleaca cu prima sansa, palmaresul lor in fata realului la Munchen e covarsitor.

Patratzel89
20th February 2007, 23:40
Sa vedetzi ce meci o sa fie in Germania... :D

YoNuTzz
20th February 2007, 23:41
3-2 si un meci frumos...au nimerit-o Pro Tv-ul...
oricum sansele raman 50-50...

Patratzel89
20th February 2007, 23:42
49% Real ... 51 % Bayern :D

YoYoyOi
20th February 2007, 23:43
au avut noroc nemtii ca a fost nevoit Capello sa faca doua schimbari neprevazute si s-a dat jocul peste cap. Real s-a retras prea repede in aparare si Bayern a venit calare pe ei:mda:

kain
20th February 2007, 23:43
Bayern a jucat la rupere.. mi-e scarba de ei.. picioare in burta lu` Cannavaro.. faulturi.. Felicitari Real pentru o partida buna, doar in prima repriza.. si jum. din a doua :P Nu trebuiau sa se apere.. Robinho nimic, Higuain nimic.. Odata cu revenirea lui Sergio Ramos si R. Carlos in retur.. 51% Real 49% Munchen :yeah:

Geografu
20th February 2007, 23:46
Bravo Bayern ai aratat in a doua repriza ca esti o buna echipa in Europa ! :ok: .La 2-3 sigur avem o sansa la Munchen unde spaniolii nu ne-au batut niciodata :evil: 52 % Bayern-48 % Real sanse de calificare.

GO BAYERN !! :D :cool: :yes:

dardar_3
20th February 2007, 23:47
3-2 Real-Bayen...

Returul o sa fie super interesant:evil:...

Go Bayern...:D:D:D

Sasuke Uchiha
20th February 2007, 23:58
un mic avantaj pt real
returul va fi incredibil...

delaparis
20th February 2007, 23:59
Bayern e calificata ... :D

kain
21st February 2007, 00:01
Bayern e calificata ... :D

Real joaca mult mai bine in deplasare.. :ok: De unde stiu? Statisticile confirma :cool:

Sasuke Uchiha
21st February 2007, 00:04
Bayern e calificata ... :D

:happy
nu cred, cum a spus si kainutz realu joaca mult mai bine in delasare, sincer ma asteptam sa piarda pe bernabeu

07Ex
21st February 2007, 04:39
Mie mi s-a parut ca in repriza a II-a Realul nu prea a aratat nimic. Singura faza importanta a fost sutul lui Beckham scos in ultima instanta de portar. De partea cealalta insa Bayern a tot presat si pana la urma a reusit un gol meritat.

Sper sa se califice Bayern.

lucian_iasi
21st February 2007, 07:45
Oricum Bayern are prima sansa :yeah: :yeah: :yeah: :yes: :yes: :yes:

Geografu
21st February 2007, 09:06
Real joaca mult mai bine in deplasare.. :ok: De unde stiu? Statisticile confirma :cool:

Da-mi voie sa iti spun ca aceeasi statistica ne spune ca in intalnirile Bayern-Real de la Munich Real nu a invins NICIODATA si doar a smuls 2 egaluri.Deci imi mentin parerea ca tot Bayern are mai multe sanse.Oricum va fi un meci de foc in Germania !!

GO BAYERN !!!! :yeah:

Laur_Farul
21st February 2007, 09:59
Razboiul orgoliilor

Real Madrid - Bayern Munchen 3-2

Real Madrid a întrecut cu 3-2 pe Bayern, într-un superb spectacol oferit de doua echipe în criza de forma si rezultate în ultima vreme

Dupa convulsiile din ultima vreme, atât Real Madrid, cât si Bayern München s-au aflat ieri-seara fata în fata, pe un “Santiago Bernabeu” plin ochi, într-un meci al orgoliilor ranite în competitiile interne.

Mai mult, în tabara spaniola mirosea a tsunami dupa ce antrenorul Fabio Capello a anuntat ca ar putea demisiona la finele acestui meci, indiferent de rezultat. Cu englezul David Beckham reinventat de Capello si cu Raul în foame de gol, Real a pornit perfect, si simbolul Madridului (Raul) a deschis scorul în minutul 10, dupa o actiune la limita ofsaidului. Germanii si-au amintit ca au mai facut clipe grele spaniolilor în propriul fief si fundasul brazilian Lucio a înghetat tribunele cu lovitura de cap egalizatoare, venita în minutul 23.

Spectacolul a avut parte de un nou moment de vârf, un alt ostracizat de tehnicianul italian la Real, Ivan Helguera, trimitând cu capul spre gol, dar punctul i-a fost atribuit lui Raul, care a atins mingea înainte de a depasi în aer linia portii. Era minutul 28 si albii treceau din nou în avantaj, 2-1. Cosmarul bavarezilor nu se terminase, pentru ca dupa numai trei minute van Nistelrooy a pedepsit o noua lejeritate petrecuta în defensiva oaspetilor. Pâna la pauza, tabela n-a mai cunoscut o noua modificare.

In a doua parte apetitul de gol al gazdelor s-a stins, desi ceva ocazii au mai aparut. Real, cu doua lungimi avans, a fost mai atenta sa nu-si risipeasca zestrea, amenintata la marile ratari ale lui Pizarro, dar pasul înapoi facut de oamenii lui Fabio Capello a fost unul gresit, pentru ca în minutul 88 van Bommel a marcat un al doilea gol german, care ar putea fi de aur în returul de la München.

Prosport

STEAUA-MANIA
21st February 2007, 11:02
Urat gestul lui van bommel dupa marcarea golului....acu inteleg ca ai fost legitimat la fc barcelona,totusi..nu se face..in definitiv,e un JOC.

lucian_iasi
21st February 2007, 11:25
Da-mi voie sa iti spun ca aceeasi statistica ne spune ca in intalnirile Bayern-Real de la Munich Real nu a invins NICIODATA si doar a smuls 2 egaluri.Deci imi mentin parerea ca tot Bayern are mai multe sanse.Oricum va fi un meci de foc in Germania !!

GO BAYERN !!!! :yeah:

Pai real nici n-are nevoie de victorie la Munchen,ci doar de un egal

georg40
21st February 2007, 11:33
Sa fim sinceri, a fost un meci oarecare salvat in final de cele cinci goluri.Altfel...
Asa cum remarca Franz Beckenbauer greselile de ambele parti au dominat partida,parca sub nivelul renumelui celor doua competitoare, dar eclipsa de forma a fost totusi evidenta. Real si-a regasit cat de cat atacul, golurile lui Raul si van Nistelroy confirma acest lucru, dar in defensiva vulnerabilitatea a fost evidenta. La Bayern nici macar acest lucru cu atacul revigorat nu s-a produs ,
dovada ca cele doua goluri au fost marcate de...altii: un fundas central si un mijlocas.
Scorul lasa deschisa sansa pentru ambele echipe. Un singur gol la München este suficient, sa nu uitam insa ca de multe ori acest unic gol este greu de realizat. Mai ales cu un asemenea atac. Pentru mine a fost o surpriza ca Bayern s-a prezentat totusi la acest nivel, dupa evolutiile de la Nürnberg sau Aachen n-as fi crezut nici macar intr-o asemenea prestatie. Meciul retur se anunta palpitant.

JJ
21st February 2007, 11:41
Eu am vazut un meci lent, cu o tona de greseli de ambele parti, pe care Realul ar fi putut sa il castige la o diferenta lejera. Indiferent care se califica la Munchen, in forma actuala nu cred ca trece de sferturi. Si mai cred ca tot Real se califica.

dardar_3
21st February 2007, 11:42
Real si Bayern mi s-au parut 2 echipe de Cupa Uefa mai degraba decat de Ch. League...

Nici nu vreau sa ma gandesc daca Real pica cu Chelsea de s-ar fi intamplat...

Si Bayern a avut noroc ca a castigat grupa... ca verishorii fost cam planta la meciul Inter-Bayern 0-2....

Le vad victime sigure in sferturi pe oricare dintre cele 2:ok:

kain
21st February 2007, 12:00
Real si Bayern mi s-au parut 2 echipe de Cupa Uefa mai degraba decat de Ch. League...

Nici nu vreau sa ma gandesc daca Real pica cu Chelsea de s-ar fi intamplat...

Si Bayern a avut noroc ca a castigat grupa... ca verishorii fost cam planta la meciul Inter-Bayern 0-2....

Le vad victime sigure in sferturi pe oricare dintre cele 2:ok:

Daca tu vezi echipele astea ca echipe de Uefa, eu.. nici nu stiu cum sa mai vad Milanul tau.. si le vezi victime sigure? :ras-plans: Voi va chinuiti cu Celtic, nu puteti sa bateti.. cred ca cea mai slaba echipa ramasa in CL, si tu vorbesti de Real si Bayern, vezi-ti de echipa ta iubita :drak: Ramane de vazut daca va calificati.. :lol:

Celso
21st February 2007, 12:30
slaba Real , dar mai slaba si Bayern! Real nu stiu de mama dreaq a dat atata banet pe Gago si Higuain aia..ca is praf!:( ...fac bani argentinienii dupa urma lor de rup:lol: :D ! ...una peste alta, nu se stie! dar cred ca Real va inscrie si la Munchen!:)

JJ
21st February 2007, 12:32
Sa discutam dupa Barca-Liverpool de calitatea fotbalului jucat de Real si Bayern. Eu unul sunt convins ca vom vedea un cu totul altfel de meci.
Si in plus, compara si cu ce joaca Lyon, Chelsea, Inter, Manchester...

dardar_3
21st February 2007, 12:32
Daca tu vezi echipele astea ca echipe de Uefa, eu.. nici nu stiu cum sa mai vad Milanul tau.. si le vezi victime sigure? :ras-plans: Voi va chinuiti cu Celtic, nu puteti sa bateti.. cred ca cea mai slaba echipa ramasa in CL, si tu vorbesti de Real si Bayern, vezi-ti de echipa ta iubita :drak: Ramane de vazut daca va calificati.. :lol:


Te tine un pariu ca Milan ajunge mai departe decat Real anul asta in Ch. League?...:yeah:

little_earl
21st February 2007, 12:35
mie mi-a palcut Gago aseara, e un fel de Makelele mult mai tanar, are timp destul sa creasca
eu n-am inteles cum comentau baietii aia...de 2 ori au zis ca a fost faultat beckham, au dat aia cate 5 reluari in care se vedea clar numarul 14 al lui Guti, ei tot beckham beckham
podolski a fost pe-tar-da, n-a atins mingea de 5 ori cat a fost pe teren

grande
21st February 2007, 13:04
Te tine un pariu ca Milan ajunge mai departe decat Real anul asta in Ch. League?...:yeah:

Parea mea este ca ai sa pierzi acest pariu !:ok:

Val
21st February 2007, 13:08
Real a dat banii aiurea si in iarna asta. Gago si Higuain nu fac 36 de milioane cat s-a dat pe ei. Slabuti rau de tot amandoi, Gago comparat cu Makelele( hahahaha). De partea cealalta, marea speranta a fotbalului german Podolski a fost mai in pom decat Gago sau Higuain.

little_earl
21st February 2007, 14:07
Real a dat banii aiurea si in iarna asta. Gago si Higuain nu fac 36 de milioane cat s-a dat pe ei. Slabuti rau de tot amandoi, Gago comparat cu Makelele( hahahaha). De partea cealalta, marea speranta a fotbalului german Podolski a fost mai in pom decat Gago sau Higuain.
spune-mi ce a gresit gago aseara de e asa praf?

Celso
21st February 2007, 14:12
a fost mediocru! poate e un fotbalist bun care promite, si el si Higuain...dar nu se merita sa dai atatia bani pe niste incertitudini!...:groggy: ...

little_earl
21st February 2007, 14:17
treaba lui nu e sa iasa in evidenta, e mijlocas defensiv, eu am vazut un jucator care acopera foarte bine terenul, si se afla in majoritatea timpului la locul potrivit, plus ca arata o tehnica foarte buna pt pozitia sa
ca nu merita 20 de milioane e alta discutie, dar e un jucator bun

Bogdy LFC
21st February 2007, 17:08
Realului de ce i-a fost frica n-a scapat in repriza a 2-a.Van Bommel a marcat golul calificarii;) :ok:

kain
21st February 2007, 17:14
Realului de ce i-a fost frica n-a scapat in repriza a 2-a.Van Bommel a marcat golul calificarii;) :ok:

Ma tu esti nebun? :ras-plans: Glumetule :happy Stiu ca vrei sa iesim din CL, insa nu se poate :cool:

georg40
21st February 2007, 17:56
Pentru van Bommel gesturile provocatoare s-ar putea solda cu o "mica" suspendare, de exemplu pentru meciul retur cu Real. Scuzele lui se pare ca nu au dus la o deescaladare a evenimentelor. Lipsa lui ar fi insa nu chiar dureroasa, Bayern avand in linia de mijloc suficiente alternative, la München urmand oricum sa fie aliniata o varianta ceva mai ofensiva.

milanezu
21st February 2007, 18:04
Pentru van Bommel gesturile provocatoare s-ar putea solda cu o "mica" suspendare, de exemplu pentru meciul retur cu Real. Scuzele lui se pare ca nu au dus la o deescaladare a evenimentelor. Lipsa lui ar fi insa nu chiar dureroasa, Bayern avand in linia de mijloc suficiente alternative, la München urmand oricum sa fie aliniata o varianta ceva mai ofensiva.

oricum cam nesimtit van bommel.
asemeneaa gest nu are ce cauta pe o arena de fotbal.
inteleg ca a fost jucator la barca dar tot nu are voie sa faca asa ceva.
sa se bucure daca scapa cu o etapa.

sun
21st February 2007, 18:22
E primul meci in care am adormit in minutul 5. Dumnezeule , credeam ca o sa fie un 0-0 anost :D Mai bine nu dormeam, ca cine stie cand mai prind un meci asa de frumos :ras-plans:

georg40
21st February 2007, 18:52
E primul meci in care am adormit in minutul 5. Dumnezeule , credeam ca o sa fie un 0-0 anost :D Mai bine nu dormeam, ca cine stie cand mai prind un meci asa de frumos :ras-plans:

Nu ca sa te consolez, dar mult nu ai pierdut. Au fost cinci goluri,e adevarat dar "un meci asa de frumos" nu a fost ! Poate azi Barcelona-Liverpool !

Patratzel89
21st February 2007, 19:04
Nu ca sa te consolez, dar mult nu ai pierdut. Au fost cinci goluri,e adevarat dar "un meci asa de frumos" nu a fost ! Poate azi Barcelona-Liverpool !

Cu sigurantza ca azi o sa fie un meci mai frumos :D

La cum se daruiesc englezii o sa fie un spectatol total :D

kain
21st February 2007, 19:30
Sper sa fie spectacol, si sa castige Liverpool, vreau un gol frumos de la Gerrard :D

whisper
21st February 2007, 20:43
Sper sa fie spectacol, si sa castige Liverpool, vreau un gol frumos de la Gerrard
:ok: Subscriu.
O sa fie greu pentru Real la Munchen..dar sper sa se califice mai departe...nu am vazut golul doi al nemtilor si as vrea sa stiu daca a fost vreo greseala a apararii Realului?

CrAzY92
21st February 2007, 20:47
la Munchen bate Real cu 0-1 :D

Laur_Farul
21st February 2007, 22:08
Fotbal jucat de huligani


Pentru gesturile facute în timpul partidei Real Madrid – Bayern Munchen, Van Bommel si Salihamidzic ar trebui sa fie aspru pedepsiti de UEFA.

Este inadmisibil ca la un asemenea nivel, indiferent de tensiunea care exista pe teren la momentul respectiv, doi jucatori, care de altfel au pretentia sa se numeasca “profesionisti”, sa insulte si sa scuipe spectatorii veniti sa asiste la un meci de fotbal.

Astept cu nerabdare sanctiunile din partea forului continental, chiar daca olandezul si-a cerut între timp scuze, parând ca regreta ceea ce a facut. In mod normal, nu ar trebui sa-i mai vedem pe cei doi pe teren în partida retur, de pe ”Allianz Arena”.

kain
21st February 2007, 22:08
:ok: Subscriu.
O sa fie greu pentru Real la Munchen..dar sper sa se califice mai departe...nu am vazut golul doi al nemtilor si as vrea sa stiu daca a fost vreo greseala a apararii Realului?

A fost greseala lui Raul Bravo ( a respins mingea in fata, pentru sutul lui Van Bommel :P ), intrat in locul lui Roberto Carlos :(

Laur_Farul
21st February 2007, 22:09
Gestul lui Van Bommel, anchetat de UEFA


Van Bommel

UEFA a deschis o anchetă după gestul făcut de jucătorul echipei Bayern Munchen, Mark van Bommel, la adresa suporterilor madrileni, la meciul cu Real Madrid, scor 2-3, din prima manșă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor. După ce a marcat al doilea gol al nemților, Van Bommel a făcut un gest obscen în direcția suporterilor Realului. Forul european nu a fost impresionat de faptul ca mijlocașul olandez, care a evoluat în sezonul trecut la FC Barcelona, își ceruse scuze după meci: "Vreau sa cer iertare suporterilor. Nu am nicio problema cu publicul celor de la Real Madrid, dar am cu unii jucatori, cum ar fi Salgado. Nu ar fi trebuit sa fac acel gest, dar era un gol foarte important"

În schimb, UEFA nu a fost sesizată în privința acuzațiilor în cazul bosniacului Hassan Salihamidzici care ar fi scuipat înspre suporterii aflați în primele rânduri ale arenei Santiago Bernabeu în momentul în care se bucura la golul coechipierului său.

Fundașul brazilian al echipei Real Madrid, Roberto Carlos, a solicitat, miercuri, ca Mark van Bommel și Hassan Salihamidzici, să fie sancționați. "Sunt doi mari jucători, dar Van Bommel ne urăște și nu știu de ce. Salihamidzici m-a surprins încă o dată, după declarațiile din urmă cu două sezoane. În urmă cu doi ani eu am fost suspendat pentru un gest care nu a fost captat de camerele de televiziune. UEFA trebuie să urmărească meciul și să țină cont de ceea ce se întâmplă pe teren. Aceste lucruri trebuie sancționate", a afirmat Roberto Carlos.

Laur_Farul
21st February 2007, 22:11
Emerson a refuzat să joace ultimele minute cu Bayern


Mijlocașul brazilian Emerson (Real Madrid) a refuzat să intre în teren în ultimele 20 de minute ale meciului cu Bayern Munchen (3-2), prima manșă a optimilor de finală a Ligii Campionilor.

Postul spaniol de radio Cadena del Ser, invocând o înregistrare video, susține că antrenorul Fabio Capello i-a cerut lui Emerson să iasă la încălzire când mai erau 20 minute de joc, dar brazilianul a refuzat. Într-o situație similară s-a aflat și camerunezul Samuel Eto'o, care recent nu a vrut să intre în teren în ultimele minute ale meciului Barcelona-Santander. Atacantul african a motivat refuzul prin faptul că nu avea suficient timp la dispoziție pentru a face încălzirea.

Emerson a sosit în această vară de la Juventus, la pachet cu Cannavarro, dar și-a pierdut postul de titular după sosirea în iarnă a argentinianului Fernando Gago.

Laur_Farul
21st February 2007, 22:14
Presa germana: "Înfrâgerea bavarezilor e ca o victorie"

Infrângerea lui Bayern Munchen în capitala Spaniei, în fata celor de la Real Madrid este vazuta ca o victorie de presa locala.

“Infrangerea cu 3-2 este ca o victorie pentru bavarezi. Acum elevii lui Hitzfeld au toate posibilitatile de a transforma acest esec într-o calificare în returul de peste doua saptamâni” noteaza ziaristii de la publicatia “Frankfurter Allgemeine”.

In alta ordine de idei portarul lui Bayern, Oliver Kahn, a recunoscut ca atmosfera de pe “Santiago Bernabeu” a fost una încinsa, dar a declarat ca este convins ca “Allianz Arena” “va lua foc” în retur.

Laur_Farul
21st February 2007, 22:17
Capello: "Ne-am speriat când conduceam cu 3-1"

Antrenorul echipei Real Madrid, Fabio Capello, a declarat ca jucatorii sai s-au speriat în momentul în care conduceau cu scorul de 3-1 în meciul cu Bayern Munchen, din prima mansa a optimilor Ligii Campionilor, motivând astfel, evolutia mai slaba din finalul întâlnirii.

"Poate ne-a fost putin frica atunci când conduceam cu 3-1. A fost o teama psihologica, pentru ca acasa nu am reusit sa înscriem atât de multe goluri. Asa se întâmpla si în cazul jucatorilor de tenis", a spus Capello.

Real Madrid a învins, marti, cu scorul de 3-2, formatia Bayern Munchen, în prima mansa a optimilor Ligii Campionilor, toate golurile spaniolilor fiind marcate în prima repriza de Raul '10, '28 si Van Nisterlooy '34. Dupa ce Lucio marcase pentru Bayern în minutul 23, Bayern a înscris al doilea gol prin Mark van Bommel, în minutul 88.

Tehnicianul italian a pus scaderea de ritm din finalul partidei si pe seama oboselii jucatorilor. "Bayern a facut trei schimbari importante, care au facut diferenta. Bayern avea jucatori mai proaspeti pe final de joc", a mentionat Capello.

Fabio Capello a refuzat sa vorbeasca despre informatiile privind demisia sa de la Real Madrid. "Nu voi raspunde la aceasta întrebare. Vreau sa vorbesc despre meci", a spus Capello, când a fost chestionat cu privire la veridicitatea informatiilor aparute marti în legatura cu o demisie a sa din functia de antrenor principal al formatiei madrilene.


La rândul sau, antrenorul echipei Bayern Munchen, Ottmar Hitzfeld, a pus înfrângerea din meciul de marti pe seama erorilor din defensiva. "A fost un meci foarte intens. Real Madrid a început meciul mai bine, iar noi am jucat prea defensiv în debutul partidei, mai ales Demichelis si Hargreaves. La primul gol, fundasii au uitat sa urmareasca atacantul. La al doilea gol cred ca a fost un fault în atac, dar la al treilea a fost vorba de o noua eroare a apararii. În repriza a doua echipa s-a schimbat. Intrarea lui Salihamidzici a fost de bun augur si a venit si al doilea gol", a explicat Hitzfeld, adaugând ca înfrângerea la un singur gol diferenta suferita la Madrid este buna pentru moralul echipei în vederea partidei retur.

kain
21st February 2007, 22:29
Laur_Farul , posteaza stirile astea, pe threadul lui Real. Nu aici :P

whisper
22nd February 2007, 07:43
A fost greseala lui Raul Bravo ( a respins mingea in fata, pentru sutul lui Van Bommel ), intrat in locul lui Roberto Carlos
:( Multumesc,dar imi doream sa nu fie asa:P Sa speram ca vor face un meci bun la Bayern acasa.:)

Laur_Farul
22nd February 2007, 10:02
Huliganii lui Bayern


Van Bommel si Salihamidzic au sarbatorit golul reusit de olandez cu gesturi obscene si saliva.

Internationalul olandez Mark van Bommel, autorul celui de-al doilea gol al lui Bayern München, si-a cerut scuze fata de suporterii din capitala iberica pentru gesturile obscene facute dupa ce a înscris.

“Vreau sa le cer iertare suporterilor. Nu am nicio problema cu publicul de la Madrid, dar am cu unii jucatori, cum ar fi Michel Salgado. Recunosc ca nu ar fi trebuit sa fac acel gest, dar era un gol extrem de important”, si-a justificat purtarea Van Bommel. Totul a pornit imediat dupa ce jucatorul batav, fost component al rivalei madrilenilor, FC Barcelona, si-a celebrat reusita cu câteva gesturi obscene în directia tribunelor arenei “Santiago Bernabeu”. In acelasi timp, coechipierul sau, Salihamidzic, si-a manifestat bucuria într-un mod la fel de inedit, scuipând câtiva spectatori! In cursul diminetii de ieri, oficiali ai clubului spaniol au trimis la UEFA o nota completa legata de acest incident, la care au atasat o caseta video cu imaginile care-l incrimineaza pe Van Bommel, dar si pe Salihamidzic, cerând sanctionarea cât mai rapida a celor doi.

Esecul bavarezilor este privit ca un succes de presa germana. “Infrângerea cu 3-2 este ca o victorie pentru Bayern. Acum elevii lui Hitzfeld au toate posibilitatile de a transforma acest esec într-o calificare, în returul de peste doua saptamâni”, noteaza publicatia Frankfurter Allgemeine. Oliver Kahn, capitanul lui Bayern München, a recunoscut ca atmosfera de pe “Santiago Bernabeu” a fost una încinsa, dar a declarat ca este convins ca “Allianz Arena” “va lua foc” în retur.

Nu l-am înteles pe Van Bommel. A demonstrat lipsa de respect fata de publicul prezent la acest meci. Am vorbit deja cu el si a recunoscut ca a gresit.
Ruud van Nistelrooy, atacant Real.

Sursa : Prosport

georg40
1st March 2007, 12:59
Mark van Bommel, jucatorul lui Bayern München, acuzat de scene provocatoare la adresa publicului, a primit din partea UEFA o sanctiune neobisnuita. Fapta lui a fost cotata drept " atitudine nesportiva" si sanctionata cu o etapa de suspendare, insa executarea acesteia a fost amanata pe timp de un an. Prin purtare buna sanctiunea poate fi anulata. In acelasi timp, el trebuie sa plateasca o amenda de 6 200 euro.
Nu se poate spune ca UEFA nu este inventiva !

realmadrid.com
1st March 2007, 15:32
Ha Ha Ha....cat de penal. Trebuia suspendat pt meciul asta, nu pt cel de peste 1 an....

georg40
1st March 2007, 17:36
Probabil ca nu va fi suspendat de loc. Daca dovedeste buna putare pedeapsa se sterge dupa un an.

Cappone
3rd March 2007, 15:01
Mark van Bommel, jucatorul lui Bayern München, acuzat de scene provocatoare la adresa publicului, a primit din partea UEFA o sanctiune neobisnuita. Fapta lui a fost cotata drept " atitudine nesportiva" si sanctionata cu o etapa de suspendare, insa executarea acesteia a fost amanata pe timp de un an. Prin purtare buna sanctiunea poate fi anulata. In acelasi timp, el trebuie sa plateasca o amenda de 6 200 euro.
Nu se poate spune ca UEFA nu este inventiva !

ciudata pedeapsa

Sasuke Uchiha
3rd March 2007, 19:06
oricum ar fi fost absurd sa piarda un meci pt ce a facut

georg40
3rd March 2007, 19:17
Azi Bayern a aratat o crestere de forma, mai ales Podolski si Schweinsteiger, acesta cat a jucat, prezentandu-se bine pregatita pentru meciul retur cu Real. Mijlocul a fost si el foarte activ, si cu o noua varianta in ce priveste componenta. Eu gasesc si pe mai departe suparatoare vulnerabilitatea apararii in zona fundasilor centrali, Lucio si van Buyten.

tchibos
3rd March 2007, 19:56
nu si-au menajat jucatorii pentru CL?

georg40
3rd March 2007, 20:18
Aparent nu. Uite formatia utilizata:
Kahn - Sagnol, Lucio, van Buyten , Lahm - Görlitz (Schweinsteiger),van Bommel, Hargreaves (Demichelis),Salihamidzic - Makaay(Pizarro),Podolski.

Lordul
3rd March 2007, 21:39
Bayern va invinge cu 1-0 in retur si se va califica si Capello via Italia...

lucian_iasi
3rd March 2007, 22:07
Asa sper si eu :yeah: :yeah: :yeah:

georg40
4th March 2007, 10:33
Judecat absolut realist, Bayern ar trebui sa aiba prima sansa, dar Real este o echipa foarte perculoasa, cum s-a dovedit de atatea ori. De aceea: atentie !

sun
4th March 2007, 11:18
Va fi 2-1 pentru Bayern. Golul decisiv marcat pe final :ok:

kain
4th March 2007, 11:25
Vise vise vise.. asa vreti voi sa se intample ;) Insa nu se stie ce se va fi.. :P Cred in continuare in sansa pe care o avem :)

lucian_iasi
4th March 2007, 11:29
Oricum e clar ca Bayern are prima sansa:Bayern 60 %,real 40%

Geografu
4th March 2007, 11:34
Trebuie sa invingem,mai ales ca jucam si acasa.Va fi un 2-1 clar dupa mine,cu un Schweinsteiger in zi mare !!
GO BAYERN !!! :yeah: :ok: :evil:

realmadrid.com
4th March 2007, 12:16
Vise vise vise.. asa vreti voi sa se intample ;) Insa nu se stie ce se va fi.. :P Cred in continuare in sansa pe care o avem :)

Sanse avem...dar prima sansa o au ei din pacate. Daca nu era golul ala....acum stateam foarte linistit :D

georg40
4th March 2007, 12:54
Schweinsteiger a fost in cele circa 30 de minute cate a jucat la Berlin, intradevar in forma buna, a avut des balonul, a centrat periculos, probabil ca pauza de joc i-a facut bine. Cum va juca Bayern este greu de spus, Hitzfeld este un vulpoi care tocmai cu Real are o experienta indelungata si pozitiva.

Lordul
4th March 2007, 13:58
Bayern se va califica as zice va bate cu 1-0 prin golul ,,Vulpoiului " Roy Makaay

Sasuke Uchiha
4th March 2007, 16:35
ma, prima sansa o are clar realu , sunt sigur ca va profita de avantajul din tur

Iulian Lazialu
5th March 2007, 13:52
eu sper intr-o victorie a lui bayern insa ma tem ca deoarece in ultimele editii de cl,bayern nu a reusit mare lucru pe teren propriu...

kain
5th March 2007, 15:00
Robinho va fi omul meciului.. dupa cum a evoluat cu Getafe ;)

CrisS
5th March 2007, 15:09
Va dati seama ce atmosfera ostila va avea realul pe Allianz Arena nu? Bavarezii vor fi impinsi de la spate de un stadion plin ochi, si sunt sigur ca va elimina echipa madrilena.

Lordul
5th March 2007, 16:21
Beckam si J.Reyes nu vor juca in returul de pe Alianz Arena asa ca GO BAYERN GO GO GO GO

georg40
5th March 2007, 17:11
Va dati seama ce atmosfera ostila va avea realul pe Allianz Arena nu? Bavarezii vor fi impinsi de la spate de un stadion plin ochi, si sunt sigur ca va elimina echipa madrilena.

Chestia cu atmosfera ostila trebuie sa fie o figura de stil !
Ce inseamna ostil ? Oamenii isi vor incuraja pur si simplu echipa asa cum se intampla pe orice stadion din lume. Inclusiv pe Bernabeu.

georg40
5th March 2007, 17:13
Bayern anunta unele posibile indisponibilitati. Azi, Lucio, Salihamidzic si Lell au intrerupt antrenamentul din cauza unor accidentari sau imbolnaviri.

kain
5th March 2007, 20:26
Real trebuie sa-si faca jocul.. si atat. Fabio Capello stie sa joace la rezultat, o sa revina Roberto Carlos, Sergio Ramos in aparare.. cresc sansele deci :D

milanezu
5th March 2007, 21:40
Real trebuie sa-si faca jocul.. si atat. Fabio Capello stie sa joace la rezultat, o sa revina Roberto Carlos, Sergio Ramos in aparare.. cresc sansele deci :D

dar fara beckham si reyes scad deci.
bayern trece.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Sasuke Uchiha
5th March 2007, 21:52
eu cred ca realu, sunt 2 echipe fara forma, cine va avea mai mult noroc va trece

Lordul
5th March 2007, 22:06
eu zik ca bayern isi va reveni lucio si salihamidzic accidentari usoare

roty
6th March 2007, 09:14
:yeah: realul sigur va pierde,pt. ca nu joaca nimic in ultimul timp,iar germanii au mai revenit in ultimul timp avand sanse inca la titlu:yeah:

Sasuke Uchiha
6th March 2007, 10:47
pai si realu mai are sanse la titlu :D

CrisS
6th March 2007, 11:30
Dupa egalul din campionat cu Getafe....:( la felul cum joaca madrilenii..nu prea ii vad bine maine seara la Munchen. IN orice caz , cu un gol marcat bavarezii se califica.

georg40
6th March 2007, 12:33
Fiecare meci are istoria lui, iar ce se intampla in campionate nu are aici nici o relevanta. Va decide forma la ora meciului, cine va gresi mai putin (in aparare) va invinge.

Bogdy LFC
6th March 2007, 13:28
eu cred ca realu, sunt 2 echipe fara forma, cine va avea mai mult noroc va trece

EXACT.Iar indiferent cine va trece - va parasi CL-ul in faza urmatoare :rosu:

realmadrid.com
6th March 2007, 14:15
In CL vor juca altfel decat in campionat, asa ca au sanse sa treaca si de urmatorul tur. Imi doresc sa trecem de Bayern si sa picam cu Liverpool, ca vad ca va credeti cam buni pt jocul vostru si pozitia in campionat, la 19 lider de lider.

dardar_3
6th March 2007, 14:18
Ce coincidenta... Si eu imi doresc sa pice Milan cu Liverpool... insa diseara o va spulbera Barca....

La meciul bayern-real meciul porneste practic de la 0-0... adica sanse 50-50....;)

Lordul
6th March 2007, 14:21
Byern HAIDE BAYERN

kain
6th March 2007, 14:46
Salihamidzic si Lucio nu o sa joace.. la Real o sa lipseasca Beckham si Reyes.. insa cu Robinho in mare forma si Sergio Ramos si Roberto Carlos reveniti.. nu imi fac griji, calificarea e foarte greu de pierdut :drak:

Lordul
6th March 2007, 15:12
Bayern 100% ai sa vezi maine

georg40
6th March 2007, 18:29
La un sondaj de opinie propus de t-online.de au participat aproape 55 000 de abonati. 67 la suta cred in victoria si calificarea lui Bayern München, 3 la suta nu au nici o parere, iar 30 la suta acorda sanse lui Real Madrid. Numarul foarte mare de participanti este, oricum, o surpriza.

georg40
6th March 2007, 19:12
Meciul Bayern - Real va fi condus de arbitrul slovac Michel.

Formatiile probabile:
Bayern: Kahn - Sagnol, van Buyten, Lucio (Demichelis),Lahm - Görlitz, van Bommel, Hargreaves,Schweinsteiger - Makaay,Podolski;
Real: Casillas - Ramos, Helguera,Vannavaro, R.Carlos - Diarra,Emerson, Robinho, Guti, Raul - van Nistelroy.

Bilantul lui Bayern impotriva lui Real, la München:din 7 meciuri, 4 victorii, 3 egaluri, golaveraj 13-3. Jucatorii Ottl, van Bommel si Demichelis au deja cate doua cartonase galbene,un nou avertisment aducand suspendarea pe o etapa.

YoYoyOi
6th March 2007, 19:17
:shocked: azi? :D

Luis Garcia10
6th March 2007, 19:37
1-1 :d

YoYoyOi
6th March 2007, 19:39
ce 1-1 ma? a fost? azi nu-i marti? :thinkso:

Luis Garcia10
6th March 2007, 19:59
Pronostic! :ok: Poti sa-l joci la scor exact ca nu ma supar :D

YoYoyOi
6th March 2007, 20:04
eu nu joc mai:D dar sa joace astia fotbal spectaculos /hello

am uitat cu cine am zis ca tin :(

Sasuke Uchiha
6th March 2007, 21:21
tine cu real, ca va fi echipa care va merge mai departe

Lover
6th March 2007, 22:45
la cum s-a jucat azi...
s-ar putea ca si maine sa fie surprize...nu se stie...asteptati-va la arsenal si bayern...si milan bineinteles

YoYoyOi
6th March 2007, 22:49
asta a fost meciul cu rasturnare de situatie sau Barca-Liverpool, ca m-am zapacit de tot? :groggy:

danpuric78
7th March 2007, 00:27
In mod normal se duce Bayern.
Realul acum e o caterinca de echipa. N-au fost in stare sa bata pe nimeni inafara de steaua.
Insa pe astia nu poti sa-i pui la socoteala.

Sasuke Uchiha
7th March 2007, 00:37
:happy :happy dute ma si plimbate

YoNuTzz
7th March 2007, 01:15
o sa tin cu bayernu...insa e greu de spus cine se duce...desi echipele nu stralucesc...ambele sunt echipe mari si se vor lupta pana la capat ! oricum avantajul din tur al realului nu conteaza deloc...

Aurel.D
7th March 2007, 10:20
Bayern se va califica cu o victorie "en fanfare"...:ok:

Sasuke Uchiha
7th March 2007, 10:26
va fi un meci foarte tare..
http://www.marca.com/primeras/07/03/g0307.jpg

Aurel.D
7th March 2007, 12:09
Oricum, Bayern merge mai bine ca Real in aceasta perioada....Real se poate califica doar daca se va mobiliza extraordinar....

delaparis
7th March 2007, 12:47
Bayern :
Oliver Kahn ; Willy Sagnol, Lucio (sau Martín Demichelis), Daniel Van Buyten, Philipp Lahm ; Bastian Schweinsteiger, Mark van Bommel, Owen Hargreaves, Andreas Görlitz (sau Hasan SalihamidŸiæ) ; Roy Makaay, Lukas Podolski.

Madrid :
Iker Casillas ; Miguel Torres, Fabio Cannavaro, Iván Helguera, Roberto Carlos ; Raúl González, Mahamadou Diarra, Emerson, Guti ; Ruud van Nistelrooy, Gonzalo Higuaín.

iuli
7th March 2007, 13:10
Real scoate cel putin un egal si se va califica

georg40
7th March 2007, 13:23
Cannavaro n-a participat la antrenamentul de aseara, fiind accidentat,se spune.

georg40
7th March 2007, 13:26
Pentru Bayern calificarea este importanta si din punct de vedere financiar. Ea a incasat deja in CL circa 20 milioane euro, victoria si calificarea urmand sa aduca inca 5,5-6 milioane, necesare pentru transferurile in perspectiva pe care conducerea clubului ar dori sa le realizeze (cel mai vizat Luca Toni).

resita
7th March 2007, 13:45
sper sa mearga mai departe Bayern Munich :ok:

realmadrid.com
7th March 2007, 17:31
Multi spera la asta :D

Cred ca va merge Realul, iar din echipele care au mai ramas, doar Chelsea ar mai pune probleme :D, mai ales ca am scapat de Lyon :P