PDA

View Full Version : 300 - sunteti pregatiti pt acest film ?



White Shadow
15th December 2006, 00:41
300

Batalia de la Termopile este unul dintre cele mai celebre fapte de arme din istoria antica. Regele spartan Leonidas (Gerard Butler), insotit de numai 300 de soldati, a blocat singura cale de acces prin care numeroasa armata a lui Xerxes I (Rodrigo Santoro) putea patrunde in interiorul teritoriului grec.

http://img288.imageshack.us/img288/2164/capture263dr3.jpg

Dupa cateva zile de batalie, armata greceasca a decis sa se retraga, fiind depasita numeric de fortele persane. Retragerea i-a fost asigurata de grupul de 300 de soldati ai lui Leonidas, care s-au sacrificat pentru a bloca inaintarea persilor. Batalia de la Termopile este adesea utilizata ca un exemplu al avantajelor antrenamentului si al utilizarii inteligente a teritoriului, care pot transforma o situatie fara iesire intr-o izbanda, in conditii total neprielnice. Sacrificiul eroic al spartanilor a captivat mintile multor scriitori si istorici, fiind sursa de inspiratie pentru numeroase carti si filme.

Premiera filmului va avea loc in 9 martie, 2007 si in Romania in 06.04.2007.

Ce parere aveti despre trailerul acestui film ?
Da stiu , cand vezi un trailer de obicei spui "wau , ce fain arata trailerul , trebuie sa fie un film bun" si dupa ce ai vazut filmul nu mai ai aceasi parere , dar hai sa fim seriosi , trailerul asta e chiar superb...sper ca si soundtrack-ul filmului sa fie unul de exceptie ca si in Gladiatorul.

http://300themovie.warnerbros.com/

Kainsashiki
15th December 2006, 00:45
mai SHADOW, ce nume ai pus la thread :happy zici ca e ceva gen "sunteti pregatiti pentru sfarsitul lumii?" :D

nu prea ma pasioneaza filmele istorice, nu cred ca o sa ma uit la el.

White Shadow
15th December 2006, 00:48
Inseamna ca nu esti pregatit.

Mai vorbim noi in 2007 , te conving eu sa te uiti la film , mie imi plac foarte mult aceste filme istorice :ok:

Sasuke Uchiha
15th December 2006, 00:50
eu unu sunt mare fan al acestor filme, insa sper sa nu fie precum troya, unul dintre cele mai proste filme facute vreodata :rosu:

White Shadow
15th December 2006, 00:55
eu unu sunt mare fan al acestor filme, insa sper sa nu fie precum troya, unul dintre cele mai proste filme facute vreodata :rosu:

Parerea mea e ca Alexander e unul dintre cele mai proaste filme istorice facute vreodata :no:

Sasuke Uchiha
15th December 2006, 01:00
uiiiii.... il uitasem pe Alexander alt film de :rosu:
sunt putine filme istorice bune, sper ca 300 sa fie unul dintre ele

relansat
15th December 2006, 01:00
Sunt pregatit trup si suflet, sa moara Jimmy Floyd Hasselbank (is a matter of speach) :evil:

ValiEnte, probabil confunzi filmu`, mie mi`o placut la nebunie. E o chestie de gust totusi, ai clementa :D

Sasuke Uchiha
15th December 2006, 01:03
relansat, nu il confund, din nefericire l-am vazut de 2 ori la cinematrograf, si pt mine este unul din cele mai proste filme facute cu diferenta... No MeRCy :D

dragos_popa17
15th December 2006, 08:57
Nu stiu cat de istoric o sa fie filmu. E facut in stil Sin City. Da' traileru' ramane super. :D

Prome
15th December 2006, 13:01
am vazut acu 2 3 luni traileru :D
pur si simplu superb abia astept filmu :)

dragos_popa17
15th December 2006, 15:20
o aparut unu nou care-i si mai fain :D

White Shadow
15th December 2006, 18:31
Voi l-ati vazut pe ala cum zbiara ? :happy....sper ca in film sa nu zbiere la toti asa..... :happy

TaciAcolo
15th December 2006, 18:34
femei bune sunt in film? :hmm:

White Shadow
15th December 2006, 18:45
Robyyy , pe care o preferi ?

Pe asta ?

http://img72.imageshack.us/img72/7842/capture265hl4.jpg

Sau iti plac negresele ? :happy

http://img205.imageshack.us/img205/9319/capture267fo1.jpg

TaciAcolo
15th December 2006, 18:47
nu ma uit ca ma sperii :ras-plans:

ps: Shadow mai joci fifa?:D da un click pe linku din semnatura mea :)

Sasuke Uchiha
16th December 2006, 00:56
femei bune sunt in film? :hmm:

sa speram ca nu vor fi multe, nu prea au ce rol juca in acest film

realmadrid.com
27th December 2006, 01:22
Am vazut trailer-ul acum 1 luna si ceva..super film, pacat ca mai este o gramada pana cand apare :(.

TenisFan
12th February 2007, 01:54
Ba deci asta nu e film istoric...El nu vrea sa transpuna pe pelicula evenimentele care s-au intamplat atunci...Filmul este pur si simplu o ecranizare a comic-book-ului lui Frank Miller... ;) Cine vrea sa se uite la filmul asta in cautarea istoriei face o mare eroare...Acest film va fi doar o incantare cinematografica...In consecinta cei care vor sa-l vada sa se duca doar pentru ca vor sa vada niste imagini incredibile si neaparat vor trebui sa se duca la cinematograf... ;) Pe calculator garantat ca nu va iesi mare branza!

phyxius
2nd March 2007, 22:14
am mai vazut trailerele astea recent si am zis sa le postez pt cei care n-au vazut un full theatrical trailer deja. sunt facute chiar bine

http://youtube.com/watch?v=2Fzv38r2UtM

http://youtube.com/watch?v=7RQm37K-clg&mode=related&search=

mai sunt doar cateva zile pana cand apare da' ma gandeam ca nu strica sa mai vada si lumea putin cum va arata

Sasuke Uchiha
2nd March 2007, 22:45
pe al 2-lea nu-l vazusem, e f bun
filmu asta o sa aiba un succes enorm, e prea tare

TaciAcolo
15th March 2007, 17:01
e slab...din ce am vazut nu am rezistat pana la sfarsit ;)

robert_s
15th March 2007, 21:32
e slab...din ce am vazut nu am rezistat pana la sfarsit ;)

In prima saptamna de la lansare a avut incasari de 70 mil$...si e primul in Box-officu din USA ;)..deci tre sa fie ceva de capu' lui

Ady
15th March 2007, 21:38
marketing bun :ok:

dragos_popa17
16th March 2007, 00:36
Filmul e excelent la toate capitolele. Gerard Butler in rolul regelui Leonidas de asemenea. Poate lua lejer Oscarul.

realmadrid.com
16th March 2007, 23:51
A aparut pe net, 2 variante, una filmata incredibil de prost si cealalta alb-negru :D. Oricum, pana pe 23 cand apare la noi nu mai este mult si un film ca asta nu poate fi vazut decat la cinematograf :ok:

GruppoApparte
17th March 2007, 05:07
uitati aici una din variante ... e destul de buna varianta aceasta, calitatea e buna ... chiar foarte buna ...

e super filmul acesta

http://stage6.divx.com/members/637140/videos/1153770# - part 1
http://stage6.divx.com/members/637140/videos/1154283# - part 2

Hard
17th March 2007, 05:23
sunt pregatit ,da...si acum ce urmeaza?:D

gruppo e tot filmul?uau se vede misto:D

Sasuke Uchiha
17th March 2007, 05:47
asa e film de vazut la cinema, daca il vezi pe calculator nu are nici un farmec

GruppoApparte
17th March 2007, 05:52
da e tot filmul si e gratis :)) si se vede si foarte bine .. ce vrei mai mult ?:)

Sasuke Uchiha
17th March 2007, 05:57
gruppo, ai dreptate, se vede chiar bine, insa cred c-o sa astept sa-l vad la cinema si apoi sa-l vad si la caculator
daca mai stii filme care se pot vedea la fel de bine da linkuri :D

Prome
17th March 2007, 13:15
nu se vede ma bine :)
inca putin inca putin :D
sunt pregatit de filmu asta de 100 de ani sper sa fie si el pregatit pentru mine :))

White Shadow
18th March 2007, 00:42
Nici nu a intrat bine în cinematografe că a și avut parte de controverse. Iranienii au sărit ca arși deoarece au fost portretizați ca niște „sălbatici". Un apropiat al președintelui iranian a văzut în film „un război psihologic", stârnit de SUA. În presă titlurile au fost aspre: „Hollywood-ul declară război iranienilor". S-a cerut chiar interzicerea filmului. Nici internauții iranieni nu l-au iertat. Ei au lansat o petiție în care au criticat filmul, pentru că Xerxes ar fi descris drept „homosexual", iar armata perșilor ar fi o bandă de „monștri dezumanizați". După cum se spune chiar în titlu, este vorba despre 300 de spartani care au luptat până la ultimul într-una dintre cele mai sângeroase bătălii antice, cea de la Termopile. Spartanii, conduși de Regele Leonidas (Gerard Butler), au ținut piept numeroasei armate persane, în frunte cu Xerxes.

realmadrid.com
18th March 2007, 01:06
Am luat varianta de pe site-urile respective si alta mai buna, tot pe 2 cd-uri...concluzia, se vad infect amandoua :ok:, nu am vazut decat 10 minute din fiecare.

Filmul este prezentat mai mult noaptea si cum ce a aparut pana acum sunt variante filmate in sala, nu prea intelegi nimic....nu merita :ok:

kerosene
19th March 2007, 10:27
La mine se vede meserie.Cred ca ma mai uit inca data.Super film.

Hard
19th March 2007, 11:08
intradevar merita vazut la cinema prima data:)
oricum filmul nu prea mi-a placut :happy prea multi mutanti in film...