PDA

View Full Version : O'Sullivan pleaca de la masa



Vadim
14th December 2006, 22:56
Ronnie O'Sullivan a plecat de la masa in meciul din sferturile de finala ale Campionatului de Snooker al Marii Britanii. A ratat o bila rosie la scorul de 4-1 pentru Stephen Hendry si a cedat meciul.

http://news.bbc.co.uk/sol/ukfs_sport/hi/av/nb_wm_fs.stm?news=1&bbram=1&bbwm=1&nbram=1&nbwm=1&nol_storyid=6180615&checkedBandwidth=nb&checkedMedia=asx&subtitles=hide&alreadySeen=1

Declaratie:
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/other_sports/snooker/6180591.stm

dardar_3
15th December 2006, 00:56
In primul rand,... O'Sullivan e favoritul meu insa de multe ori ma shokeaza....:mda:...

Inclusiv in meciul cu Hendry... la 5-1 nu e meciul pierdut...insa se comporta ca un copil de multe ori...:rosu:...

Pur si simplu uneori se joaca cu inimile suporterilor... Nu mi-a venit sa cred cand am auzit... Bine ca nu vizionam meciul in direct...

O alta fraza celebra a lui a fost: Pentru mine snookerul nu mai e o pasiune:o:.. Gradinaritul este pe primul loc si este mai interesant decat snookerul:o:..:o:

pinki
15th December 2006, 01:03
ronnie e ronnie :D de-aia ne place de el :) eu il inteleg si ii inteleg atitudinea, gesturile, etc. si eu as fi facut cam tot la fel azi :)

ps: da, stiu, sunt foarte matura :happy :happy

dardar_3
15th December 2006, 01:10
:P.... E ... ce sa-i faci... Si-a strans jucariile si a plecat....:drak:... Sau ma rog, au strans altii in urma lui...:ras-plans:.. totusi m-a bufnit rasul cand i-am vazut fata lui hendry....:ras-plans:

pinki
15th December 2006, 01:12
oricum, hendry... :D ma abtin :)

asa as fi facut si eu :D de fapt, hehe, asa fac si eu :happy

dardar_3
15th December 2006, 01:22
Era o bila usoara totusi... insa ceva i-a distras atentia...:P... intrebarea e ce?:drak:

Vadim
15th December 2006, 01:24
Intrebarea stii care e? Cine a castigat la faza asta la pariuri? ;)

Un gest total dubios, parerea mea. La experienta lui O'Sullivan de mii de jocuri si mii de ore la masa nu a fost un gest natural. Si mie imi place de el, e absolut genial, dar asta a fost ceva dubios... Sau pur si simplu i s-a pus pata. :D

Rosia aia nu era asa de usoara, pentru ca alba a mai atins o rosie cred in acelasi timp si poate a deviat nitel.

dardar_3
15th December 2006, 01:26
Unele case de pariuri au acordat pentru Hendry cota 1... deci i s-a anulat cota...
iar alte case de pariuri a "validat" infrangerea lui Ronney...:D...

razwan_vs
15th December 2006, 06:02
a mai facut faze de genul asta........dar cel mai urat este car putea fi suspendat timp de 1 an...pt gestul lui ...

Vadim
15th December 2006, 10:10
Nu vad de ce sa fie suspendat. Sa piarda la masa verde.

bigubax
15th December 2006, 10:16
Ata ete. Cred ca n-a mai suportat. Era un fel de umilinta pt. el, faptul ca nu putea juca la adevarata valoare. Poate s-a gandit ca nu vrea sa-si dezamageasca fanii... nejucand la adevarata lui valoare. V-ati gandit si la asta? Desi daca ma aflam in sala, as fi preferat sa vad partida disputata (subliniez disputata) pana la capat. Ramane unul dintre cei mai valorosi jucatori in lumea snooker-lui. Si unul dintre favoritii mei. Off-topic: relativ newcomer, dar Ding m-a impresionat prin atitudinea lui in joc. Fain joaca pusthiul! :)

relansat
15th December 2006, 11:01
Intrebarea stii care e? Cine a castigat la faza asta la pariuri? ;)

Depinde de casa de pariuri, spre exemplu la bet365 s`a validat ca fiind VOID, adica cota 1.00, la gamebookers s`a validat ca fiind 9-1, deci au mai adaugat ei cateva punctuletze. Depinde de politica fiecarei case de pariuri, acest lucru fiind detaliat in Terms and conditions. Totusi, nici nu vreau sa ma gandesc ca aceasta miscare sa fie un mish-mash a bookmakerilor; din punctul meu de vedere, cred ca e absurd sa crezi ashe ceva. Pacat de colegu` de camera care avea pusi 10 euroles pe Ronnie si`acu`l injura :rolleyes:

Vadim
15th December 2006, 11:32
O fi pariat cineva ca abandoneaza O'Sullivan?

Kainsashiki
15th December 2006, 11:41
nu cred ca a bagat vreo casa de pariuri asa ceva..si daca ar fi bagat si s-ar fi pariat sume mari imediat s-ar fi declansat o ancheta mare...in snooker se fac blaturi ca in tenis..pe frame-uri (la tenis se fac pe game-uri\seturi)

Vadim
15th December 2006, 11:51
Parca VC are tot felul de pariuri de astea ciudat in care fiecare poate sa puna ce ii trece prin cap despre orice.