PDA

View Full Version : Etapa 23: Poli Timisoara - Apulum



ADelPiero
27th April 2005, 23:37
Sambata, 30 aprilie 2005: Poli Timisoara - Apulum, ora 20:15, Antena 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
27th April 2005, 23:42
nici nu se pune problema invingatoarei :cool: POLI isi va adjudeca cele 3 puncte puse-n joc :) va fi un antrenament inaintea meciului cu dinamo :P daca vom juca asa cum am facut-o in meciu' cu rapid puteam veni cu cele 3 puncte din groapa :yeah:

ddpurple
28th April 2005, 00:23
Cam imposibil scenariul tau din groapa...O sa ne bata cu arbitrii...Chiar daca am avea valoarea Realului din Madrid tot o sa gaseasca ei pe cineva sa ne elimine vreo 4 oameni...Imi pare rau ca o sa punem piedica alba-iulienilor,ca mi-s dragi,dar asta e,alte 3 puncte sambata...mah mise face rau de la atatea victorii,nu eram obisnuit :D Fortza Viola :yeah:

Catalanul
28th April 2005, 00:26
la ce echipa avem si mai ales la cum jucam poa' sa joace dinamo si cu 14 (11 ''jucatori'' + 3 arbitrii :rosu: ) ca n-au nici o sansa :cool: ii asteapta umilinta chiar la ei acasa :yeah: in fine, mai bine ne concentram asupra acestui meci, de sambata, avem timp dupa sa vorbim despre derby :)

ADelPiero
28th April 2005, 01:53
catalane.... buturuga mica rastoarna carul mare :evil:
buturuga= APULUM:cool:
carul mare= Poli :D

=> 1-2 scor final :evil:

Kolea
28th April 2005, 02:30
UNU solist, orice alt scor ar fii o MAAAARE surpriza. Nu cred ca trupa lui Artimon va reusii ceva la Timisoara...

DD-Viola
28th April 2005, 03:44
...90 % castiga Poli , 9 % egal , 1 % Alba pleaca cu 3 pct .

Dyanna
28th April 2005, 09:39
Eu stiu ca Unirea nu are prea multe sanse,dar faza cu procedntul de 1% ...
Nu EXAGERA!!! ok?
Si cine stie????CIne ar fi zis ca va face 1-1 cu STEAUA?? (CA E CAMPIOANA,na...)
Sa nu mai zic si ca golul Stelei a fost dintr-un penalty STUPID...
Asa ca nu va grabiti sa ridicati in slavi pe POLI!!!!!!!!!!!!!
mai vb DUPA MACI!Dupa ce LUAL NISTE PUNCTE !!

fia
28th April 2005, 10:22
Dupa ce ne-au facut pe Giulesti, e clar ca sunt buni... victorie clara Timisoara...

El Niño
28th April 2005, 10:56
Clar!!!...bate POLI 3 - 0 :yeah:

Catalanul
28th April 2005, 13:34
catalane.... buturuga mica rastoarna carul mare
nu si sambata :drak:


Si cine stie????CIne ar fi zis ca va face 1-1 cu STEAUA?? (CA E CAMPIOANA,na...) nu compara pe steaua cu POLI, la ora actuala jucam mult mai bine decat ei, si suntem lideri (in retur :)) practic, n-aveti nici o sansa de a castiga, mai bine rugati-va sa nu faca scor cu voi POLI, desi Olaroiu cred ca va menaja cativa jucatori pt. meciul cu dinamo :P eu merg pe un 2-0 al violetilor :yeah:

Angelina Jolie
28th April 2005, 14:54
Apulum mai pastreaza de 2 lei sperante deci cred ca va fi un meci incins. Dar bate Poli.

DD-Viola
29th April 2005, 01:19
...procentul de 1% cred ca este maxim pentru o victorie a celor de la Alba , chiar daca Olaroiu va menaja cativa dintre jucatori...rezervele lui Poli sant destul de apropiate valoric de primii 11 asa ca , va fi fff putin probabil sa castigati , sorry . Haide Poli !

ddpurple
29th April 2005, 06:28
Bah ne fura dl oier jucatorii din vara :jerk: Cica ii e frica de Poli.Asa frate am ajuns sperietoarea granzilor :ok: Nu-i nimik ii dam pe contra,mologol si coman si il luam pe ronaldinho :D Sambata cred ca rezervele lui Poli o sa arate si ele ce stiu si o sa aiba chef de facut golaveraj,deci zic eu 5-1 sau 4-0... :happy

ADelPiero
29th April 2005, 10:02
Echipe probabile:

Poli: M. Popa - M. Rus, Cînu, Fl. Bătrînu, Bălace - Contra, Paleacu, R. Stancu, G. Coman - V. Moldovan, Silvăşan

FC Unirea: Fl. Cotora - Jercălău, C. Ciobanu, D. Minea, Kiraly, C. Bar - Lupaşcu, Iurişniţi, Chivescu, Găldean - Giuchici;

Arbitri: M. Bocăneală (Galaţi), M. Nagy (Cluj), N. Megheşan (Tîrnăveni); rezervă R. David (Reşiţa)

Observatori: M. Stoenescu (Bucureşti), D. Crăciun (Cluj).

Paul
29th April 2005, 12:20
numa daca ne uitam peste echipe vedem diferenta
Apoi piblic , moral-ul Timisoarei , si alte astepcte de genu asta

1 fara discutii

cyber_goool
29th April 2005, 12:53
Asa 1 solist, de fapt cam toate meciurile lui Poli ar trebui sa fie castigate de Poli. Totusi s-au mai vazut surprize, dupa un succes mare sa se lase pe tanjeala favoritii: vezi Steaua - Poli Iasi etc. Daca scoate un X atunci Apulum merita sa ramana in A. Pronostic 1 :)

cuzmy
29th April 2005, 13:16
Cred ca un 4 sau 5 la ZERO ar fi pe placul tribunei!!!!! ...si sa se stie in lung si-n lat ca 'ntotdeauna fruncea e 'n BANAT!!! Ctazeiiiiiiiiiiiiiiiii, atentie, venim!

ucluj1919
29th April 2005, 15:12
castiga Poli usor cu 3 sua 4 la 0

Bega
29th April 2005, 15:23
Cistigam lejer cu 2-1, cu gol pe final.
De unde tot scoateti scorurile astea de 4-0, 5-0?
Am batut cu 3-0 echipe care joaca fotbal, cum sunt Rapid si CFR, dar cu amariti ca Bacaul, Bistrita (ca si cu Alba).... Sa fim fericiti daca desfacem apararea aia antifotbal.

cuzmy
29th April 2005, 15:51
...stai linistit ca o sa le desfacem apararea! Castigam la scor!

dan-dan
29th April 2005, 19:10
Meci de 1 solist, doar daca Timisoara vrea sa demonstreze altceva.

baez
30th April 2005, 20:05
bate bucurestiul cu 3-1, hai "Rocanatzionalu" :ok:

gexge
30th April 2005, 20:47
GOOOOOL POLI!
Hai Baieti!

DD-Viola
30th April 2005, 21:36
Bravo Poli ! , Timisoara , haide Timisoara !

gexge
30th April 2005, 21:50
1 - 1 pe tabela.
Si din cite am inteles un gol anulat pt. Poli.
Haide Poli! Da-le gol! Nu pot arbitrii sa anuleze goluri la nesfirsit.

ADelPiero
30th April 2005, 21:57
1-1 !!!!! bun asa !!! hai ai mei !!! :yeah:

Mihai
30th April 2005, 22:03
Da' dupa cate vad eu, apulum nu se apara si culmea ataca, si destul de periculos!

BlueEnergy
30th April 2005, 22:23
Se termina 1-1? Si eu care credeam ca Poli nu o sa aiba deloc pb cu o candidata la retrogradare...

Mihai
30th April 2005, 22:24
1-1 nu recunosc Poli timisoara... Unde e super echipa din giulesti??? Cred ca si ei au intrat cu fumuri! Asta e se mai intampla...

Felicitari apulum ai luat un punct de AUR :D

gexge
30th April 2005, 22:30
Si eu care speram sa piarda nati-analu' si noi sa luam 3 puncte acasa. Mai urcam o pozitie in clasament...
Nu-i nimic. Mai sint etape. Bine ca nu am luat bataie.
HAI POLI!

Mihai
30th April 2005, 22:32
Culmea e ca in ultimele minute nu a atacat doar poli sa fie pe ei, si apulum a atacat si inca destul...

be@
30th April 2005, 22:41
Si Cand Ma Gandesc Ca Dadeati Scoruri De 4-0,nu Ma Mai Opresc Din Ras!

Mihai
30th April 2005, 22:44
Care scoruri ma?? Au fost doar 2 de 3-0 :D

uti2102
30th April 2005, 22:46
Ia uite ca se poate !!! Stelishtii inca spera sa nu iasa urat in ultima etapa :evil:

be@
30th April 2005, 22:47
@Mihai:uita-te cu o pagina in urma,si-ai sa le vezi!

Mihai
30th April 2005, 22:49
Aaaaa :P:P la asta te refereai :P
Pai eu cred ca cei care au zis asa au uitat ca suntem romani si ca nu pot fi seriosi 2 etape la rand :ok:

El Niño
30th April 2005, 22:51
1 - 1 :( asta este trebe sa mai faci si egaluri......din pacate arbitrul ne-a anulat un gol perfect valabil a lui Coman :mad: pacat.

Mihai
30th April 2005, 22:52
in ce minut a fost golul anulat?

ADelPiero
30th April 2005, 22:55
el nino , fii si tu bucuros ca ati ajutat o echipa din ardeal ;) oricum , voi nu mai retrogradati :ok:

ce_bine_e
30th April 2005, 22:56
sper sa afiba multe fumuri...ca meciu cu iasu, din penultima etapa sa il abordeze lejer si sa ii batem:)...in rest nu ma intereseaza ce face poli tim
:);)...oricum impreuna cu faru sunt revelatzia acestui campionat

El Niño
30th April 2005, 22:56
in ce minut a fost golul anulat?
In prima repriza daca nu ma insel, cand a fost anulat golul lui Coman pe motiv de afsaid :(

El Niño
30th April 2005, 22:59
el nino , fii si tu bucuros ca ati ajutat o echipa din ardeal ;) oricum , voi nu mai retrogradati :ok:

Nu sunt suparat ca am facut agal, sunt suparat de modul cum au jucat jucatorii in a doua repriza :(

ddpurple
30th April 2005, 23:02
Era sa incep postul cu "da,ne-au batut.asta,e.."dup-aia am realizat ca de fapt ca de fapt a fost egal(cu gust total de infrangere,ce-i drept).Sper doar un lucru,sa se dovedeasca util punctu' asta pt. alba-iulieni,ca altfel ne-au impiedicat aiurea...Bafta voua ardeleni....Pekinezii!!!!pazea ca venim...pt voi ne-am pastrat :happy

Angelina Jolie
30th April 2005, 23:18
Toti se zbat ca disperatii sa scape de la retrogradare, numai CFR-ul doarme.

mariusc
1st May 2005, 10:43
Hristos a Inviat! Speranta Unirii n-a murit! ;)

Long time, no see.

Hai Unirea! :)

Bega
1st May 2005, 16:50
I se spunea "Haiducul" Oli. Ia de la bogati si da la saraci.
Se pare ca si saracii Craiovei vor lua punct(e) de la Timisoara.

FcPoliFan
1st May 2005, 22:54
Atata timp cat Dinamo si Steaua isi primesc portiile, sezonul asta se poate considera incheiat. Apulum a aratat ceva la Timisoara, nu ca precedentele echipe care s-au prefacut ca joaca fotbal si merita sa ramana in prima divizie. Sper sa o si faca.

Carlos Gambino
2nd May 2005, 12:34
Se pare ca si saracii Craiovei vor lua punct(e) de la Timisoara.
Nu prea cred...si nici nu sunt de acord de altfel ! :drak:

dragosblue
2nd May 2005, 17:55
Nu prea cred...si nici nu sunt de acord de altfel ! :drak:

Uitam cam usor, nu-i asa Carlos ?
Iti mai aduci aminte aminte meciul de acum 2 ani ?

Marius DG
2nd May 2005, 21:02
in ce minut a fost golul anulat?

In min 29 parca , adevaraul este ca si eu am crezut ca e offsaid ,dar la reluare sa vazut ca handicapatul de la tusha a gresit , oricum noi trebuia sa dam golurile la inceput si gata terminam meciul ...si apoi dupa pauza parca erau bieti toti , nimeni nu mai facea nimika ... :o:
om vedea ce vor face cu Dinamo , ca antipatia fatza de clubul Rosu/Alb e mare dar nici eu nu sint o echipa de lepadat ...poate vine Serea sa arbitreze....
Unde esti Vladutz ...ce se aude pe la voi sa gasit un "arbitru corect" ?

Hai POLI !
HAI ROMANIA

Marius DG
2nd May 2005, 21:27
el nino , fii si tu bucuros ca ati ajutat o echipa din ardeal ;) oricum , voi nu mai retrogradati :ok:

Ce as vrea sa te intreb pe tine ADelPiero , ( desi nu am nimika personal cu Alba Iulia ) dece ar trebui sa ne bucuram ca am ajutat o alta echipa ( indiferent cine si ce e!) Eu consider ca fiecare club trebuie sa isi urmeze calea lui si scopul , pe cai cinstite <<<>>> inainte de a sari si alti la discuti , atita tam tam se face pe cine cu cine este si samd , de fapt cred ca POLI asta a si facut la Rapid , NU trebuie sa existe asa ceva !!! de aia ne facem pe noi cind iesim la deal in europa ...DA, D-le cine joaca mai bine felicitari , cine nu poate sa tina pasul ...sa mearga acolo unde le este locul .
Ca sa terminat cu un scor favorabil ...probabil ca a fost un scor meritat dupa cum sa jucat pe teren si cu putin ajutor de la tusier...care visa si nu a observat ca nu e ofsaid ...dar gata a trecut mergem inainte , nu este nici primul nici ultimul esec pe care POLI il va suferi
SANATATE si numai BINE ..tot norocul Albei !

/hello HAI POLI /hello

armin
3rd May 2005, 09:47
Felicitari Poli pt. prima repriza, ati demonstrat ca jucati cel mai frumos fotbal. Mai frumos decat cel practicat de Steaua, Dinamo si Rapid la un loc. Succes miercuri.

Felicitari Alba-Iulia pt reusita, nu v-a batut nici Poli nici Steaua, sper ca nici cu Dinamo nu va lasati, desi sunteti de-ai lor.
Pacat ca astfel de echipe tre sa plece si sa ramana Bistrita.

Carlos Gambino
3rd May 2005, 10:03
Uitam cam usor, nu-i asa Carlos ?
Iti mai aduci aminte aminte meciul de acum 2 ani ?
Ba deloc ! Nu avem obiceiul sa uitam nimic...nici chiar meciurile din 1982, 1984, 1991, 1992, 1993 samd... :drak: