PDA

View Full Version : Etapa 23: FC National - FC Arges



ADelPiero
28th April 2005, 00:36
Sambata, 30 aprilie 2005: FC National - FC Arges, ora 19:15, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

esku
28th April 2005, 01:14
Meci foarte greu....... Fc National a dovedit k este o echipa puternica, cu exceptzia jocului cu Craiova care mi s-a parut kam dubios dar nu mai conteaza! Sper ca defensiva isi va face datoria pt k dak National nu marcheaza repede ii va fi greu sa ne mai dea gol! Suntem multzumitzi shi cu un punct luat din Cotroceni! ;)

Tristan
28th April 2005, 01:27
Este un meci deosebit de greu, pentru ca National a demonstrat ca joaca fotbal chiar si fara cei ce au plecat la Timisoara(s-a vazut duminica in meciul cu Dinamo). Cu siguranta Olah si compania ne vor crea probleme la mijloc iar Savu si Sg.Radu vor incerca sa speculeze orice gresala a noastra. sa speram ca nu vor avea ce specula. Pe de alta parte in meciul cu CFR am demonstrat ca suntem pe un drum bun si nici in Ghencea nu ne-am descurcat rau (in prima repriza). Sper sa ne intoarcem cu un punct de acolo :ok:

be@
28th April 2005, 01:44
Dupa surpriza neplacuta din seara asta,ce pot sa mai zic?
Sper ca se trezeasca si jucatorii , ca e clar ca s-au culcat pe-o ureche in meciul cu prazarii !
N-o sa avem un meci usor deloc!

ultravioletcanada
28th April 2005, 03:23
poate un x :rolleyes:

E_C_D
28th April 2005, 10:34
nationalul nu joaca rau . sa nu ne lasam pacaliti de rezultatul de la craiova . de cand a venit cartu nu ne mai ducem gata batuti prin deplasari si parca mai imi vine si mie sa mai merg pe stadion . poate o sa aiba efect banner-ul ala cu veniti pe stadion /hello .

fia
28th April 2005, 11:22
Daca Arges vrea punctele National le da...
Daca a dat Craiovei de ce sa nu dea si lui Arges?

Catalanul
28th April 2005, 14:54
in mod normal Nationalul ar trebui sa castige cele 3 puncte puse-n joc :) daca isi vor apara corect sansele nu se va pune problema castigatoarei, insa cine stie :rolleyes: totusi, eu merg pe un 1

miril
28th April 2005, 15:01
Merg cu ai mei. Pronostic 1.

DIXX
28th April 2005, 17:35
Cam foarte dubioasa repriza a doua cu Craiova dar nu cred ca un antrenor italian venit de curind in RO se tine de asa ceva.
2-0 National

Bancaru
28th April 2005, 17:50
Meci foarte greu....... Fc National a dovedit k este o echipa puternica, cu exceptzia jocului cu Craiova care mi s-a parut kam dubios dar nu mai conteaza! Sper ca defensiva isi va face datoria pt k dak National nu marcheaza repede ii va fi greu sa ne mai dea gol! Suntem multzumitzi shi cu un punct luat din Cotroceni! ;)
Cu Rapid nu a marcat repede, ba chiar tarziu si uite ca a iesit unul dintre cele mai frumoase meciuri din campionat, editia actuala. Daca Argesul nu are nevoie neaparat de puncte e posibil orice. Fara sa fiu rau zic: bine ca nu mai e Vintila la noi pentru meciul asta. Acum 3 sezoane cand a dat Mircea Radu (sau cum il cheama; poate asa e ala de la Antena 1, ma rog...) un gol de toata jena pentru portar.... Traditia ultimilor 5 ani nu ne este favorabila deloc. Anu trecut un egal.... poate anul asta va usuram de toate cele 6 puncte.
Eu iarasi spun: cel mai bun sa castige. DAR CEL MAI BUN!

Clau_Man
28th April 2005, 18:05
Meci greu dar nu imposibil de castigat. Tot ceea ce imi doresc este ca e echipa sa joace bine pentru ca oricum in proportzie de 90% suntem scapatzi de retrogradare asa ca cel mai important este ca antrenorul Cartu sa isi formeze o echipa pentru sezonul viitor.
CEL MAI BUN sa castige pentru ca o victorie doar pentru palmares nu ajuta la nimik.

Ultras-Viola va fi in Cotroceni si isi va sustine echipa neconditionat!

FORZA VIOLA

Bancaru
28th April 2005, 18:07
Ultras-Viola va fi in Cotroceni si isi va sustine echipa neconditionat!
S-a intamplat si altfel decat asa...?

Floryn007
28th April 2005, 19:18
Meci destul de greu...dar nu se stie ce se poate intampla...sper ca F.C.Arges sa castige...dak nu e bun si un punct.

Ultras - Viola nu va lipsi din Cotroceni....cu toate ca ne prinde Invierea pe drum :)

gexge
28th April 2005, 20:39
Mici sanse pentru bancari. Dar nu se stie. O sa ii streseze rau sa vada din nou violet in terenul advers.

Bancaru
28th April 2005, 23:48
Grija mare, sa nu vedem rosu/ alb de atat stres... gexge. Sa-ti mai zic ceva, ce poate te prinde acum, o fi prost Andone ala, dar a zis ceva interesant la un moment dat: TREBUIE SA INVETI SA FII SI UMIL. Pe ce post ai jucat in meciul cu Rapid?

esku
29th April 2005, 00:20
Cu Rapid nu a marcat repede, ba chiar tarziu si uite ca a iesit unul dintre cele mai frumoase meciuri din campionat, editia actuala. Daca Argesul nu are nevoie neaparat de puncte e posibil orice. Fara sa fiu rau zic: bine ca nu mai e Vintila la noi pentru meciul asta. Acum 3 sezoane cand a dat Mircea Radu (sau cum il cheama; poate asa e ala de la Antena 1, ma rog...) un gol de toata jena pentru portar.... Traditia ultimilor 5 ani nu ne este favorabila deloc. Anu trecut un egal.... poate anul asta va usuram de toate cele 6 puncte.
Eu iarasi spun: cel mai bun sa castige. DAR CEL MAI BUN!

la ce defensiva are Rapid :rosu: nu ma mira ca nu v-atzi panicat ... Aia sunt atat de buni in aparare k dak va chinuiatzi un pik le dadeatzi gol inca de la incalzire :evil: :evil: :evil:

cokko20
29th April 2005, 11:31
Meciul de maine este destul de greu ca Nationalul a aratat ca stie sa intoarca un rezultat in 20 min ..... eu sper ca F.C.Arges sa castige si Cartu sa ii formeze un 11 de start bun pt inceputul campionatului 2005-2006.
Cel mai bun sa castige si sper sa fie F.C.Arges.
Forza Viola si pt toti suporteri din tara sa aveti un Paste Fericit. /hello :yeah:

miril
29th April 2005, 11:40
Cokko, nu merge sa ne urezi Paste fericit si, in acelasi timp..., stii tu ce. Paste fericit si sa castige cel mai bun, adica Progresul!

cokko20
29th April 2005, 11:53
ti-am urat tie ca om ca oricum nu conteaza cu cine tii.... :)
Forza Viola si 0-2 ca sa fim mai fericiti decat voi :happy :yeah: /hello



Viola E Basta ......

Paul
29th April 2005, 13:18
Sa vedem ...
Personal cred ca e posibila surpriza (x2)

Vi3rme_X
29th April 2005, 16:30
Care face pariu cu mine k se va termina X? :) oricum...sper la mai mult adik 2 :P

gexge
29th April 2005, 18:22
TREBUIE SA INVETI SA FII SI UMIL. Pe ce post ai jucat in meciul cu Rapid?
La meciul cu Rapid am jucat pe post de coordonator de mouse.
Despre partea umilintei, eu te rog ca sa ne ierti,
Ori vei vrea acum cu taste si iconi ca sa ne certi!?...
Dar iubirea de Poli e un zid,
Care nu se infioara de-a ta faima ... Bucuresti. N-am gasit alta rima :)
Adevarul e ca va suflam in ceafa in clasament. Si stiu ca o sa luati 3 puncte de la FC Arges dar ma gindeam si eu ce fain ar fi (pentru Poli) daca batem pe Appulum iar voi o luati pe coaja de la Arges...
Vedem simbata ce iese.
Hai recunoaste ca e mai misto campionatul acum cu echipe ne-Bucurestene in partea de sus a clasamentului. Chiar nu v-ati plictisit de miute inter-cartiere?

cyber_goool
29th April 2005, 18:24
Daca joaca corect rupe Nationalul, insa cred ca o sa iasa un X2... :evil:

Bancaru
29th April 2005, 19:21
Iata un alt POET AL GARII DE NORD = gexge. Ma lasi...? Care echipe nebucurestene sunt in varful clasamentului? Pentru Farul am tot respectul. Suporterii de aici, cel putin, au stiut sa fie modesti. Tac si fac. Pe cand unii de la voi... Stii tu, prostul daca nu-i fudul parca nu e prost destul, asa zice o vorba inteleapta. O fi Poli in varf si nu am vazut. Sa stii ca m-am bucurat de reusita lui Poli cu Rapid. Dar un nesuferit, asa cum esti tu, o face si pe ea nesuferita. Iar imi aduc aminte de fratii Anton aflati in beciuri pentru furt si de Schumi Rosianu care se mai bucura si el putin de libertate.
Nu imi fac nici o problema daca ne veti intrece in clasament. Nu sufera comparatie bugetul nostru actual cu al vostru. Si apoi, poate te mai gandesti ca e rusinos ca la o tranzactie una din clauze sa fie castigarea meciului direct. Opaaaaaaa... Te-am pupat pe portofel.
Si ca sa fim on topic zic si eu ca un antescriitor ca daca e sa se joace pe bune cred ca luam 3 puncte.
Si inca ceva: sper din tot sufletul ca DUMNEZEU SA-I AJUTE PE BANATENII SINISTRATI. Du-te si tu si fa ceva, TE ROG!

gexge
29th April 2005, 19:52
Si apoi, poate te mai gandesti ca e rusinos ca la o tranzactie una din clauze sa fie castigarea meciului direct. Opaaaaaaa... Te-am pupat pe portofel.
Deci la meciul cu Poli ati luat-o pe cocoasa pe baza de contract. Ce clauza contractuala a avut Nationalu' cu Craiova? Ceva contract si cu FC Arges?
Hai ca termin cu post-urile pe thread-ul asta. Scuze. Se pare ca enervez de fiecare data cind postez ceva. :rosu:

miril
29th April 2005, 19:59
Ai dreptate. Vreo concluzie, ceva? Hai Progresul!

ultravioletcanada
29th April 2005, 20:21
si care ar fi totusi motivul in clipa de fata sa nu se joace corect :cool:

be@
29th April 2005, 20:24
Pai nu e nici un motiv pentru care partida sa nu se joace corect!
Sper sa-si faca Adi Olah un cadou frumos de ziua lui si sa inscrie maine!
HAI NATIONALUL!!!

ultravioletcanada
29th April 2005, 20:29
sa-i dau mail lui vintila sa-l anunt? :D
ia uite ce spune cirtu: Cârţu crede că Alin Stoica nu este un jucător care să creeze panică, sau să fie decisiv, pentru că s-a remarcat doar în partida cu Dinamo, în faţa unei apărări “varză călită”. În aceste condiţii, pericolul poate veni de la Adrian Olah, cel mai în formă jucător bancar, sau de la atacanţii Sergiu Radu şi Ionuţ Savu, foarte rapizi.

miril
30th April 2005, 22:13
Multumesc FC National! Am invins in sambata de Pasti cu 2-1. Urez sarbatori de Pasti fericite fotbalistilor bancari!

Mihai
30th April 2005, 22:14
Cred ca o sa castige National... 2-1 sau 2-0 :D

Uite ca ai avut dreptate :D
Putem sa te numim oracolul din colentina :D:D

esku
30th April 2005, 22:15
Vai de voi :ciocan: ...... Nu se poate asa ceva:rosu: Nu imi vine sa cred.....Sorinaccio itzi pierzi renumele!!!! :no: Asta-i viatza, uneori e nedreapta....... CU ARGES PANA LA MOARTE!!!

gexge
30th April 2005, 22:17
Cred ca o sa castige National... 2-1 sau 2-0 :D

eu stau ca fraieru' si ma uit on-line sa vad cit se termina meciul si Jesse stie scorul inainte de meci.

ultravioletcanada
30th April 2005, 22:38
:D aoleu, ii trimite cirtu pe jos la pitesti. sa ai 1-0 si sa pierzi cu 2-1 e de neconceput pentru unul care gindeste jocul in genul lui cirtu :mda:

ADelPiero
30th April 2005, 23:08
ce bine a gandit Landi meciul ! :ok: ... fundasii argeseni au busit`o la al 2lea gol :)

Mihai
30th April 2005, 23:12
Ma tu prinzi telesport? :P

be@
30th April 2005, 23:16
BRAVO ALOR MEI,MULTUMESC PENTRU ACEST CADOU DE PASTE !
Felicitari jucatorilor care au intors scorul,si lui Landi,care a facut niste schimbari foarte inspirate! /hello /hello

BAFTA PITESHTENILOR IN CONTINUARE!!!

esku
1st May 2005, 02:41
be@ multzumim...... Sa avetzi shi voi un parcurs din ce in ce mai bun in campionat .... Va urez tuturor "UN PASTE FERICIT"....
FELICITARI PT VICTORIE ...... se pare k Landi a gandit mai bine tactica de joc decat Cartu :mda:

Bancaru
1st May 2005, 13:24
sa-i dau mail lui vintila sa-l anunt? :D
ia uite ce spune cirtu: Cârţu crede că Alin Stoica nu este un jucător care să creeze panică, sau să fie decisiv, pentru că s-a remarcat doar în partida cu Dinamo, în faţa unei apărări “varză călită”. În aceste condiţii, pericolul poate veni de la Adrian Olah, cel mai în formă jucător bancar, sau de la atacanţii Sergiu Radu şi Ionuţ Savu, foarte rapizi.
Gura pacatosului adevar graieste. Asa a fost cum a spus Cartu. I-a fost gura aurita sau a mancat ... cum se zice po****r. Golurile date de cei doi atacanti, spectacolul asigurat de Olah.
Miril, ai vazut meciul? Desi nici pe la noi nu l-au vazut multi la teve...
Cica in cateva saptamani ASTRAL preia Telesport in pachetul sau, asa am citit undeva.