PDA

View Full Version : L. Tomlinson doboara recordul de TD'uri inscrise de un runningback intr-un sezon



Seahawk
14th December 2006, 12:39
LT are deja 29 de touchdown'uri (cu unul mai mult decat Shaun Alexander, anul trecut)...

In ultima decada... recordul acesta a fost doborat de numeroase ori...
Sa fie oare un trend? Avem de a face cu un joc mult mai bun al runningbacks'ilor ...pentru ca se pare ca sunt intr-o evolutie constanta...

Cred ca avem placerea da a urmari, si a trai...intr-o perioada cu niste super-runningbacks...


Cele mai multe TD intr-un sezon:

1. Ladainian Tomlinson-2006 : 29? (pentru ca mai are de jucat 3 meciuri)
2. Shaun Alexander -2005 : 28
3. Priest Holmes -2003: 27
4. Marshall Faulk -2000: 26


Marty Schotteheimer(actualul antrenor principal al celor de la San Diego Chargers): Ladainian Tomlinson is the finest Runningback to ever wear an NFL uniform.

georgebz
14th December 2006, 12:48
Am vazut meciul cu Denver Broncos in care a reusit sa doboare recordul si intr-adevar a L.D. a facut un meci mare , pe langa TD reusite realizand si alte multe faze de spectacol ... intr-adevar un RB valoros , sa vedem la ce numar se va opri sezonul asta , caci mai sunt meciuri de jucat.daca ar fi sa ne luam dupa cum au evoluat "numerele" in ultimii ani ar trebui sa ramana la 29 , insa sincer cred ca va mai marca cel putin 2-3 TD .

Pt cei ce au vazut meciul cu Denver .... numai mie mi s-a parut ca la ultimul TD s-au cam dat din calea lui cei din defensiva lui Broncos , poate au vrut sa fie si ei o parte din "istorie" ca fiind echipa impotriva careia s-a realizat acest nou record :D

lukaishere
14th December 2006, 22:12
Mai are timp sa-si creasca numarul de TD, dar nu cu prea mult, in orice caz nu in meciul cu Seahawks. Si faptul ca Broncos l-au "ajutat" sa faca istorie nu-mi indulceste gustul amar al infrangerii sau visele desarte la wild cards :D

Seahawk
15th December 2006, 10:22
In primul rand bine ai venit Lukaishere... si-n al doilea rand n-are rost sa incercati sa-i luati din stralucire lui LT... E intr-adevar un jucator, un om cu un caracter puternic... si din pacate n-am trait pe vremea lui Jim Brown ca sa vad cat de bun era, insa Brown era mai mult un fullback oricum...sunt totusi 2 jucatori total diferiti...din 2 epoci diferite.. n-are rost sa fie comparati... insa la fel cum a spus-o si Schottenheimer(chiar daca e subiectiv) o voi spune si eu ... un pic modificat si anume: LT is ONE of THE finest Rb's to ever wear a uniform...

Si saptamana viitoare o sa fie duel: Fostul MVP (Alexander) vs. Urmatorul MVP (Ladainian)... ;)

georgebz
15th December 2006, 13:04
Abia astept meciul ... si stai linistit ca nicidecum nu am vrut sa ii "iau din stralucire" pentru ca daca Alexander ar fi "aur" LT e cu siguranta "platina" :)

lukaishere
15th December 2006, 16:02
In primul rand bine ai venit Lukaishere...

Bine v-am gasit! :ok:

Sinisther
16th December 2006, 00:46
tot respectul pt LT.... dar sunt curios ce ar reusi sa faca impotriva defensivei de la Vikings