PDA

View Full Version : Intersezon : FC National



m8k
13th December 2006, 21:24
Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipei in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.

miril
14th December 2006, 08:45
Intoarcerea Babicului...ratacitor! Nu stiam eu ce ne lipsea!

Babicu' în Cotroceni (GSP)

Portarul Cristi Munteanu (32 de ani) este foarte aproape de a semna un acord cu FC Național. Ieri, goal-keeperul, liber de contract, a fost văzut la sediul clubului din Parcul cu Platani, unde a avut o discuție cu președintele Constantin Iacov. Părțile nu s-au pus de acord, însă apropiații grupării afirmă că, azi, Babicu' se va înțelege cu oficialii bucureșteni. Munteanu a mai jucat la FC Național între 1997-2000, în 2003 și în 2005. (Eduard Apostol)

Cipus
14th December 2006, 09:41
La National Nae ar trebui sa fie titular, Munteanu ar urma sa fie rezerva daca vine in Cotroceni, eu nu inteleg ce cauta Stanev si de ce mai apara in poarta Nationalului, am vazut ce gafe a facut cu Steaua. Nationalul mai are nevoie de un fundas stanga, de un mijlocas central si de un atacant bun si Cartu ar putea sa faca o treaba buna si sa salveze Nationalul de la retrogradare.

Platanu
14th December 2006, 11:37
A avut si Stanev meciuri foarte bune,la fel cum si Nae a avut meciuri slabe.
De exemplu in ultima partida,cea cu Gloria,Stanev a aparat bine.Deasemenea,si in meciul de cupa de la Focsani,cu Bacau,a aparat bine.
Offtopic:Cipus,culorile Nationalului sunt bleu-albastru,nu bleu-verde.

Cipus
14th December 2006, 12:27
Se aude ca vine Grigorie, adus pe filiera Netoiu. Daca se implica Netoiu pana la urma, Nationalul scapa de retrogradare

Bancaru
14th December 2006, 12:49
Grigorie cica va costa exact cat a dat Iancu pe el. Ce gluma proasta. Un jucator de care nu esti multumit, pe care il pui pe liber, il dai cu cat ai cheltuit pe el. Pai il da de bun ce e? Sau cum? Sper sa se ajunga la un acord pentru Grigoria, asta ca il vrea Cartu, dar si pentru Mehmedovic. Mehmedociv este si el un preferat al lui Cartu. Pe vremea cand antrena la Poli, Ersin era titular.
Nationalul are nevoie nu de un ... si de un... si de un... Avem nevoie de rezerve aproximativ egale ca si valoare cu titularii, iar titularii sa fie buni. Munteanu ... sa vina si el. Daca are Iacov sa ii dea bani. Probabil ca i se pregateste ceva lui Stanev, desi eu zic ca Stanev e mai in forma decat Babicu, iar uneori are reflexe mai iuti decat ale lui Nae. Ne trebuie fundas central. Ersin ar fi bun. Burca poate juca si mujlocas la inchidere. Ne trebuie pe laterale. Si Stoican ar fi o solutie, desi nu cred eu ca vine la noi. Cine ii da salariu pe care il vrea? Olah daca pleaca ar fi binerevenit. Coman si el. La Poli nu se mai duce, la Rapid sau DInamo nu cred, asa ca vine acasa. Ne trebuie un vraf cu experienta si percutatnt. Poate il cumpara pe Mircea Oprea, care si el era mai mult in teren pe vremea lui Sorinel la Poli. Cam asta ar fi.

Cipus
14th December 2006, 13:42
Grigorie ar fi bun la National, insa niciodata o masina folosita n-o mai vinzi cu pretul cu care ai cumparat-o noua. Iancu e prea smecher, insa e un smecher prost daca el crede ca-l ia cineva pe Grigorie la pretul asta. Mehmedovic ar fi ideal la National (s-ar reintoarce la fosta echipa), eu nu inteleg de ce e rezerva la Poli cand Canu e o petarda de jucator? Coman nu cred ca pleaca de lam Steaua, mai degraba Caramarin sa revina, Olah e titular la Poli nici el nu cred ca are sanse sa revina in Cotroceni, poate Mircea Oprea, desi cred ca Savu, C.Dragan si Cursaru sunt suficienti

Cipus
14th December 2006, 13:47
Offtopic:Cipus,culorile Nationalului sunt bleu-albastru,nu bleu-verde.

S-a rezolvat, am ales verde pentru ca frunza de platan de pe emblema era verde, nu stiam de albastru :)
On topic: mie imi place mai mult de Nae decat de Stanev, iese mai bine pe centrari ceea ce e mai bine decat faptul ca Stanev are reflexe uneori mai bune. mai bine sa iei gol din sut de la distanta decat sa iei gol din 3 metri ca tu ca portar nu ai iesit pe centrare, asa cum a patit Stanev cu Steaua sau Matache in meciul de la Vaslui

Bancaru
14th December 2006, 17:36
Eu i-am enumerat pe toti cei pe care presa ii vizeaza ca pentru plecare de la cluburile lor: Olah, Coman, Oprea, Mehmedovic, Grigorie. Nu o sa ii luam noi pe toti, dar cred ca macar 2 daca luam tot e bine. Sa ii iei si sa le faci contracte de genul pana in vara, iar daca nu retrogradeaza sa li se prelungeasca automat. In situatia Nationalului nu stiu cine vine pe contract lung. De contract mare nu cred ca se poate vorbi.

Andutzu
14th December 2006, 19:43
Intoarcerea Babicului...ratacitor! Nu stiam eu ce ne lipsea!

Babicu' în Cotroceni (GSP)

Portarul Cristi Munteanu (32 de ani) este foarte aproape de a semna un acord cu FC Național. Ieri, goal-keeperul, liber de contract, a fost văzut la sediul clubului din Parcul cu Platani, unde a avut o discuție cu președintele Constantin Iacov. Părțile nu s-au pus de acord, însă apropiații grupării afirmă că, azi, Babicu' se va înțelege cu oficialii bucureșteni. Munteanu a mai jucat la FC Național între 1997-2000, în 2003 și în 2005. (Eduard Apostol)

dak e sa o luam asa , el a fost vazut si la noi,chiar este o poza pe suporter otelul...:rolleyes:

Cipus
15th December 2006, 01:32
Sa ii iei si sa le faci contracte de genul pana in vara, iar daca nu retrogradeaza sa li se prelungeasca automat. In situatia Nationalului nu stiu cine vine pe contract lung. De contract mare nu cred ca se poate vorbi.

ai dreptate asa ar trebui, dar sa vedem daca si Iacov gandeste la fel. Grigorie si Mehmedovic ar putea ajuta Nationalul, ceilalti nu prea vad cum. Eventual si Olah, dar nu cred ca va pleca de la Poli.

Bancaru
15th December 2006, 21:03
Nici Coman nu pare sa mai prinda echipa Stelei. Totusi, Oli a zis ceva de unii care nu fac fata presiunii de la Steaua. Care sa fie aia? Panait? Ala nu cred ca a jucta 10 minute? Trebuie sa fie si Gigel printre ei. Unde se poate duce Coman? La Poli nu, ca nu il mai primesc. La noi a crescut si a jucat ani si ani. Poate la Arges, dupa bani.

Cipus
15th December 2006, 22:57
De la Steaua ar putea pleca dupa parerea mea israelianul Saban, apoi Panait care stim cu totii de la inceput ca l-a adus degeaba, nu avea cum sa ii ia locul lui Ghionea sau Goian in conditiile in care Steaua il are si pe Baciu. Posibil sa fie si Coman, desi nu prea as crede. L-a dat pe Cristea si o groaza de bani lui Iancu pentru Gigel, nu pierde Becali banii asa usor. Mai degraba Bostina va pleca, dar nici el ca e preferatul lui MM. Cristocea cred ca ramane, si totusi sunt 3 jucatori care se bat pe acelasi post, Cristocea, Bostina si Coman. Ar mai fi varianta folosirii lui Coman fundas stanga si atunci i se pregateste debarcarea lui Nesu

Bancaru
16th December 2006, 19:20
Coman e un jucator ofensiv. Fundas e un dezastru. E bulevard pe partea lui.

Cipus
16th December 2006, 19:53
E bun pentru National, la Steaua sunt destui jucatori ofensivi

furia89
20th December 2006, 18:23
mah eu imi aduc aminte k ati avut voi aqm vreo 2 ani un fundas tare tare .. flavius moldovan park il chema .. si juca si p la nationala cateva meciuri pana a ajuns la rapid si nu s`a mai auzit nimik de el .. c sa intamplat q asta .. mai joaca p undeva ?!

Cipus
20th December 2006, 20:10
Flavius Moldovan venise de la Brasov la National, apoi l-a luat Rapidul. Dupa ceva timp in urma unor evolutii mai slabe, si o escapada nocturna alaturi de Vasilache si nu mai stiu cine a ajuns la echipa a 2-a. De aici chiar nu mai stiu nimic de el, doar ca la un moment dat se interesa FC Brasov de el, veche lui echipa.