PDA

View Full Version : Intersezon : FC Arges



m8k
13th December 2006, 21:22
Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipei in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.

Cipus
14th December 2006, 17:01
la Arges lucrurile sunt mai grave decat am crezut initial. Au nevoie de jucatori nu gluma, si o pregatire riguroasa in pauza competitionala si poate mai sunt sanse de salvare

Benny
14th December 2006, 17:03
Chiar nu pot sa-mi dau seama cum de au nevoie de jucatori? Pai anul trecut echipa nu era mult diferita si mergea destul de bine. Ce s-a stricat?

UrsMeier
14th December 2006, 20:33
mentalitatea si vedetismele lor..............astea i-a stricat

Cipus
15th December 2006, 00:56
a crescut valoarea celorlalte echipe intre timp. in plus a fost deajuns cateva evolutii slabe ca sa cada psihic, Giannini n-a stiut ce sa faca si gata pocinogul, au ajuns pe ultimul loc de unde greu te mai ridici. in plus se simte lipsa lui Rohat. acum e o presiune prea mare care apasa greu, retrogradarea, care se vede in evolutiile pitestenilor, ei au nevoie acum sa isi ridice moralul si sa fie mai increzatori in propriile forte

Lordliv
19th December 2006, 18:52
noroc cu baiatul asta neobosit ,cipus ce mai posteaza pe aici!:happy
unde sunt suporterii argeseni?:rosu:

Cipus
20th December 2006, 02:14
nu doar cei argeseni, si-au luat vacanta majoritatea suporterilor moldoveni, constanteni, bucuresteni. Am ramas eu si cu oltenii care mentinem atmosfera treaza pe aici. nici pe m8k si pe delaparis nu i-am mai vazut de cateva zile bune

m8k
20th December 2006, 19:20
"Marin Tudorache: "Jiul a pierdut multe puncte din cauza portarilor"
Antrenorul Marin Tudorache a declarat azi că Jiul Petroșani a pierdut multe puncte în acest sezon din cauza portarilor Dumitru Hotoboc și Cătălin Mulțescu."

Iata ce megatransfer au facut pitestenii prin aducerea lui Hotoboc!!!:happy :happy

P.S. Cipus iata-ma!:ok:

Cipus
20th December 2006, 19:49
Iata ce megatransfer au facut pitestenii prin aducerea lui Hotoboc!!!:happy :happy

Avand in vedere ca Hotoboc e mai bun ca Vintila (nu cu mult), se poate spune ca a fost un transfer reusit. I s-a garantat si postul de titular din cate am inteles, dar sa vedem cate partide bune va face Hotoboc, si dupa cate etape va parasi Argesul.
Am auzit ca si Prepelita e pe cale sa paraseasca Argesul, nu e mare pierdere, numai sa vina alti jucatori, are el Dorinel un plan


Cipus iata-ma!:ok:

Ok, credeam ca ti-ai luat concediu :)

UrsMeier
20th December 2006, 23:03
prepelita nu pleaca

the lion king
20th December 2006, 23:06
pai cine il vrea?

UrsMeier
21st December 2006, 01:12
rapid si timisoara......asa scrie prin ziare
Dar sigur nu pleaca numeni de la pitesti

Cipus
21st December 2006, 12:03
si eu zic ca Penescu nu vinde jucatorii in conditiile in care abia a preluat echipa si are ganduri mari, insa se spune ca ar putea sa se inteleaga cu Poli pentru un schimb de jucatori, sa plece Prepelita si Tanasa si sa vina Silvasan si Badoiu evident si o diferenta

UrsMeier
23rd December 2006, 14:16
Doi coreeni în Trivale

Prin intermediul impresarului Dumitru Tudor, Dorinel Munteanu va transfera la echipa din Trivale dupa data 5 ianuarie doi jucatori din Coreea de Sud.'' Vor ajunge în tara dupa sarbatori. Este vorba de un fundas central si un mijlocas la închidere. Fundasul, Cho este mai cunoscut, deoarece a jucat si în nationala tarii sale. Cei doi jucatori vor efectua vizita medicala, dupa care vor intra în programul formatiei pitestene '', ne-a declarat agentul de jucatori.

UrsMeier
23rd December 2006, 14:45
Bostina si Prepelita ar putea deveni coechipieri, dar nu la Steaua, ci la FC Arges


Cornel Penescu s-a inteles atat cu jucatorul, cat si cu Gigi Becali in privinta unui imprumut al mijlocasului stanga, iar actele ar putea fi semnate dupa Craciun




"Nu trece zi fara sa negociem", spun oficialii FC Arges despre campania de transferari din acesta iarna. Din pacate, rezultatele nu sunt atat de vizibile, gruparea argeseana reusind sa semneze pana acum contracte doar cu Adrian Iordache si Dumitru Hotoboc. Lucrurile s-ar schimba insa mult in bine daca sefii alb-violeti ar perfecta si venirea in Trivale a stelistului Gabriel Bostina.
Tratativele s-au purtat in ultimele zile, iar Cornel Penescu a reusit sa smulga promisiuni - atat de la Bostina, cat si de la Gigi Becali, patronul Stelei - ca jucatorul va veni la FC Arges. Mutarea s-ar face sub forma unui imprumut pana in vara, echipa pitesteana avand apoi posibilitatea sa-l cumpere definitiv pe fotbalist.
In tratativele cu jucatorul s-a implicat puternic si Dorinel Munteanu, coechipier cu Bostina in urma cu doi ani, cand "Munti" a evoluat in Ghencea.
Actele s-ar putea semna dupa Craciun. FC Arges l-ar putea pierde pe Bostina numai in conditiile in care o echipa din strainatate ofera pe el Stelei o suma mare de bani.
Bostina are 29 de ani, este mijlocas stanga, iar in acest tur nu a prea jucat la Steaua, spunandu-se despre el ca nu ar fi "pe placul" patronului Gigi Becali.
Bostina se afla in Ghencea din sezonul 2002 - 2003, interval in care a fost selectionat si de patru ori in echipa nationala. In acesta pauza competitionala si Poli Timisoara s-a aratat interesata de achizitionarea mijlocasului stelist.

Cipus
23rd December 2006, 17:30
totusi cam putini jucatori a reusit Penescu sa aduca, poate dupa sarbatori va fi altceva. In conditiile astea nu vad cum va reusi Argesul sa evite retrogradarea, insa am vazut ca Penescu e optimist sa vedem cine mai vine

UrsMeier
14th January 2007, 23:48
FC Arges il vrea pe angolezul Loco


Prezent la Cupa Mondiala de anul trecut, Manuel Cange – zis Loco – poate fi solutia pentru acoperirea postului de fundas dreapta in lotul alb-violet
Daniel Balan trebuie sa spuna astazi conducerii din Trivale daca poate veni la FC Arges. Aflat in Cipru, Balan trateaza cu oficialii Omoniei Nicosia o despartire amiabila. In caz ca Balan nu va primi acceptul cipriotilor sa se transfere la FC Arges, conducerea pitesteana trebuie sa gaseasca un alt fundas dreapta, dispus sa vina la Pitesti. Cornel Penescu sustine ca o varianta ar fi angolezul Manuel Cange – poreclit Loco – jucator de 22 de ani, care evolueaza in tara sa natala, la formatia Primeiro de Agosto. La Cupa Mondiala din Germania, de anul trecut, Loco a iesit in evidenta atat prin jocul sau, cat si prin tunsoarea neobisnuita.

UrsMeier
14th January 2007, 23:49
Dorinel – cu ochii pe un atacant din Zimbabwe


In cantonamentul FC Arges este asteptat astazi Mike Temwanjira, un atacant african care a evoluat in ultimii ani in Serbia
Locul lui Bilasco in atacul FC Arges poate fi luat de Mike Temwanjira, un jucator de 25 de ani, din Zimbabwe, care in ultimii cinci ani a evoluat in campionatul Serbiei, la Borac Cacak.
Paul Cazan, noul director sportiv al FC Arges, sustine ca Temwanjira ar trebui sa soseasca astazi la Predeal si sa se alature lotului alb-violet.
Un jucator masiv, de 1,87 m si 88 kg, Temwanjira se numara printre cei mai buni jucatori ai Borac Cacak, insa vrea sa paraseasca neaparat Serbia dupa ce anul trecut a fost tinta unor atacuri rasiste din partea suporterilor propriei echipe. In cursul unui meci cu Vozdovac Belgrad, aproximativ 40 de tineri cu glugi asemanatoare grupului Ku Klux Klan au mimat salutul nazist si l-au bombardat cu injurii pe fotbalistul de culoare.
In aceasta iarna, Temwanjira a fost aproape si de un transfer la Poli Timisoara, insa banatenii au renuntat pana la urma la atacant, considerandu-l prea scump.

Cipus
16th January 2007, 15:24
Nu am idee deocamdata despre Temwanjira si nici despre fundasul angolez Loco, insa o sa ma interesez daca vor semna cu Argesul. Asadar pitestenii sunt in cantonament la Predeal, interesant cred ca la Timisul de Sus mai exact. Cunosc locurile, acolo m-am nascut si am copilarit pe Valea Timisului