PDA

View Full Version : Competitii care aduc profit



Kainsashiki
13th December 2006, 21:22
Am observat ca multi dintre cei de pe forum pariaza pe orice sport, orice campionat, haotic ca sa zic asa.

Pe acest thread doresc sa spuneti in ce competitii ati avut de castigat, si in care nu. Ceva de genul campionate pe care sa pariati si pe care sa nu pariati.

Si sa incep eu..

Meciuri, Competitii, Campionate care mi-au adus profituri bune in ultima vreme:

Fotbal:

Campionatul Mondial Germania 2006
Cupa UEFA, tururile preliminare (Pana la intrarea in grupe)
Champions League - tururi preliminare + prima faza a grupelor
Liga 1 - Romania
Meciurile echipelor: FC Barcelona, Chelsea, Steaua, AZ Alkmaar, Shaktior si Dinamo Kiev (in campionat) dupa ce au pierdut un meci sau doua (consecutiv).
Meciurile echipelor: Rapid, Steaua si Gloria Bistrita acasa.

Ce nu recomand:

Orice liga inferioara
Campionatul Ungariei
Campionatul Turciei
Ligile Noridice


Astept si parerile voastre.

Dudubetwin
13th December 2006, 21:28
Sporturile care mi`au adus cele mai mari profituri:

-Basket:
NBA + Euroliga (putin de tot Euroliga)

-Hockey:
NHL

-Fotbal
Romania, Spania, Italia, Anglia, Germania

Nu recomand:

Basket (Ligile europene), Hockey (Ligile din Europa), Fotbal (Campionatele nordice, Ungaria, Turcia, Belgia, Portugalia (Bwin Liga:|))

TaciAcolo
13th December 2006, 21:29
anglia premier league
champions league
spania: doar real si barca
cam 300 ron ....da ce am luat am pierdut ca idiotu pe ligi inferioare si asta ma distrus :mda:
sunt pe -234 ron

liverpool- fulham 1 @ 1.30
totenham- charlton 1 @ 1.45
airdrie-gretna 2 @1.45
cota 2.7 miza 200 ron

Da gata cu ligile inferioare :D

Kainsashiki
13th December 2006, 21:31
da, si eu nu recomand Bwin Liga dar nici meciurile echipei AC Milan din acest sezon

dar recomand meciurile echipei Lyon din Campionatul Frantei.

dj_jaxxx
13th December 2006, 21:34
Mie nu imi place fotbalul pentru ca se fac foarte multe aranjamente, iar loviturile libere, 11m, cartonasele rosii afecteaza meciurile mult prea mult. Am incercat de multe ori sa gasesc o metoda buna insa nu am reusit si este foarte stresant :)

Aproape tot profitul meu anul asta l-am facut in NHL. Am gasit ca studierea statisticilor duce la rezultate bune. Spre deosebire de fotbal, nu sunt asa multi factori care sa influenteze meciurile. Daca un jucator este dat afara, mai sunt inca 15 care sa joace, si pentru ca sunt doar 5 jucatori pe gheata in acelasi timp, eliminarea unui jucator nu are niciun efect (normal depinde ce jucator este eliminat).

Nu recomand de loc NBA si NFL. Aceste 2 ligi sunt extrem de nesigure si se fac o gramada de jmecherii din cauza ca se pariaza extrem de multi bani pe ele, mai ales pe NFL.

fanatic88
13th December 2006, 21:37
sporturi din care am avut de castigat :
-baschet (nba si euroliga)
-fotbal (romania,italia,spania,germania,anglia,cupa uefa putin chl)
-hochei nhl
nu recomand: handbal,hochei -ligile din europa doar pe favoriti sume mari,fotbal(turicia,elvetia,belgia,finlanda,danema rca etc)

iuli
13th December 2006, 21:43
TENIS

dar nu recomand incepatorilor

relansat
13th December 2006, 21:44
Baseball`ul rullz, fara discutii e cel mai profitabil sport din lume; nu ai de`a face cu blaturile (sau cine stie:D) si in general competitiile nord`americane NFL, NBA, NHL. Din fotbal fac bani, insa pe termen lung (poa` sa faca mama blaturilor ca ma doare`n palarie ;)); inceputul anului sportului cu racheta este unu` cat se poate de profitabil (live la Betfair, "ne-live" bet 365) si cam atat ...

Lover
13th December 2006, 21:46
eu nu recomand
Orice sport pe care nu`l cunoasteti, orice liga pe care nu o cunoasteti...
-echipe pe care nu as paria anul asta : Milan, Juventus, Inter, BAYERN !!.., orice echipa supraevaluata care are cote f mici...
-nu recomand orice liga inferioara, cu mici exceptii : suedia 2 mi se pare destul de buna de pariat...
-UNGARIA, turcia, NORVEGIA ,
-nu pariati in CUPE , unde multe echipe joaca doar sa faca prezenta...
-nu pariati in cupe europene pe echipe deja calificate

White Shadow
13th December 2006, 21:58
Nici un campionat , ce castig in Premiership , Bundesliga si alte campionate pierd in NFL.

In Champions League chiar merita sa pariezi :ok:

SI

Premiership la sfarsitul anului 2006 si inceputul anului 2007 , fiti pe faza :ok:

inter
14th December 2006, 09:15
castiguri mici dar sigure cu Inter si mari pe mana lui Empoli :D:D

umbro_alex17
14th December 2006, 09:47
Profitul cel mai mare mi l-a adus : Intertoto.
Profit constant : Tenis,toate turneele,dar si meciurile la dublu.
Fotbal : Romania, Franta,Irlanda,Suedia,Finlanda (si din sezonul urmator as vrea sa includ aici si Germania 3 N,s)
Cl - doar faza grupelor
NHL.
Cele mai dezamagitoarea pt. mine au fost: Grecia,Anglia Premier League,Italia(doar sezonul curent),Ungaria,Turcia,Cehia,Slovacia.

Mi se pare ca Norvegia este un campionat promitator de cote bune,pe care o sa incerc sa il urmaresc din sezonul urmator.

NBA,NFL ,snooker.

caine19
14th December 2006, 13:07
Cele mai nesigure campionate ->
1. Turcia
2. Germania II
3. Germania
4. Hockey (Europa)
5. Ungaria

Cele mai profitabile ->

1. Austria
2. Austria 2
3. Premier League
4. Olanda
5. Franta

stefanello
14th December 2006, 13:19
Inside news:

50% din pariurile pierdute contin meciuri din ligile scandinave, franta, italia b

LVrajal
14th December 2006, 14:04
Pariez doar pe fotbal pt. ca la celelalte sporturi nu ma pricep,si pana acum cele mai mari profituri mi le-au adus campionatele:
-Romaniei,Angliei,Rusiei, si Italiei;

Si cele mai neprofitabile: Turcia,Portugalia,Franta 2 si Spania.

Vision_Alex
14th December 2006, 14:18
Informatia aduce banu ... asa ca daca habar n-aveti despre o liga , sau aveti informatii putine (prea putin conteaza clasamentul la zi si rezultatele echipelor) atunci nu pariati pe echipe din ea :

Ligile cele mai profitabile pentru mine au fost:
Italia B
Italia
Irlanda
Franta
Franta 2
Anglia (necesita mult mai multe cunostiinte decat la restul campionatelor)
Olanda
Olanda 2
Argentinta
Belgia
Scotia Premier
Scotia 1
Romania

Ligi cu care nu am prea facut profit:
Spania
Spania II
Elvetia
Turcia
Ukraina
Portugalia

Ligi pe care nu le recomand :
Slovenia
Rusia In Slovenia si in Rusia sunt cele mai multe blaturi ...(cine stie castiga:D )
Turcia 2
Anglia II si III
Bulgaria

Meciurile de cupa sunt de fapt si mai periculoase decat ligile astea. Eu pariez rar pe cupa si doar pe underdog

Bafta:ok:

CrisS
14th December 2006, 17:36
Recomand a juca mai mult pe ligile:
Italia (fara milan )
Anglia PL
Spania
Romania (in special meciurile lui dinamo din sezonu asta)
Olanda
Franta (Lyon peste toti) si Franta 2

NU recomand insa:
Portugalia
Germania (bayern=0)
Turcia

stefanello
14th December 2006, 17:46
Pana la urma tot turnul babel a iesit...dak nu ajunge nimeni la nici o concluzie..

Kainsashiki
14th December 2006, 17:51
de ce zici asta?

Multi au recomandat: Anglia, Spania, Champions League, Romania.

Iar multi au zis NU la: Turcia, Portugalia, Ungaria, Milan, Germania

gabi94
14th December 2006, 17:57
Campionatele care mi-au fost favorabile
-Austria (Salsburg)+Croatia (Split+Dinamo)+Irlanda
-Suedia1 si 2
-pe gol marcat :Olanda2+Austria 2+Finlanda
-Franta 2 -doar sezonul seonul 2006/2007 (2005/2006 -dezastru)
-Franta 1 (Lyon+Lille+Lens)
-Brazilia
La polul opus :
-Norvegia(toate ligile)+Grecia+Turcia+Slovacia (2006/2007)+Ungaria+Belgia+Olanda 1(altele decat PSV)+Rusia+Cehia+Scotia

gabi94
14th December 2006, 18:02
Pana la urma tot turnul babel a iesit...dak nu ajunge nimeni la nici o concluzie..

Eu zic ca cel mai bine sa faca un moderator un POL cu 3-4 optiuni de votare pentru competitiile care au fost favorabile si 3-4 pentru cele nefavorabile..

Cosmin
14th December 2006, 18:20
Mi se pare cam aiurea topicul asta. Nu-i vad deloc rostul.
Chiar daca multi recomanda campionatul X, trebuie sa stii sa nimeresti si meciurile, nu sa le iei la intimplare fiindca e "recomandat". La fel ca si cele marginalizate: poti sa cistigi foarte bine de-acolo daca-l studiezi putin si alegi meciurile care trebuie.

Daca era vorba de "competitii care au adus profit", de discutat doar de dragul discutiei, atunci asta-i alta treaba. ;)

razwan_vs
14th December 2006, 18:55
Cele mai mari castiguri le-am avut la campionatul mondial 2oo6 .....si se mai castiga bine in tururile preliminarii la Champions League si UEFA....nu recomand toate tentativele de ligi cum ar fi : scotia ,ungaria, turcia ,filnanda,norvegia.

Vision_Alex
14th December 2006, 20:37
de ce zici asta?

Multi au recomandat: Anglia, Spania, Champions League, Romania.

Iar multi au zis NU la: Turcia, Portugalia, Ungaria, Milan, Germania

De ce nu milan ?? Sezonul asta am facut ceva bani pe Milan, pariand under, victorii cu 1-0 si impotriva lor , mie chiar mi se pare o echipa buna de pariat , sau cel putin a fost pana acuma datorita cotelor mari oferite adversarelor... Milan a fost supraestimata de casele de pariuri , si totusi multe lume paria legata la ochi pe ei ...Cine si-a dat seama repede de forma lor a facut bani... Si cu Bayern la fel, dar totusi in Germania exista surprize mult mai mari decat Bayern , este totusi un campionat la care trebuie sa pui osu la treaba daca vrei sa faci bani :ok:

Kainsashiki
14th December 2006, 20:39
era vorba de pariuri pe AC Milan, nu pe pariuri impotriva lor

LVrajal
15th December 2006, 14:56
Campionatul Mondial al Cluburilor,nici o surpriza pana acum si au fost cote excelente avand in vedere diferenta de valoare dintre echipe.Exemplu:

America de Mexico v FC Barcelona 2,cota 1.30, scor final 0-4
Auckland City v Al Ahly 2,cota 1.32, scor final 0-2
Auckland City v Jeonbuk Motors 2,cota 1.55 ,scor final 0-3.

CrisS
15th December 2006, 15:09
cand se mai joaca urmatoarele meciuri?

stefanello
15th December 2006, 15:12
Ca sa terminam odata cu Milan. Sezonul asta dak ati fi pariat pe toate meciurile din campionat ale lui Milan cate 100$ ati fi:
Milan victorie: ==> -806
Milan egal ==> +776
Milan pierde ==> +393

-----------------------------1-----x----2--
Pt meciurile de acasa:.........-421 +193 +567
Pt. meciurile din deplasare... -385 +586 -174


Deci in concluzie dak pariati pe Milan k fac egal erati pe plus ;)

Ballack_29
15th December 2006, 15:16
si daca pariam MILAN - TORINO 0-0 scor exact eram si mai pe plus :ras-plans:

LVrajal
15th December 2006, 17:02
cand se mai joaca urmatoarele meciuri?

Duminica:

Internacional RS v FC Barcelona 2,cota de 1.42
Al Ahly v America de Mexico,2 cota de 2(asta ce e mai riscant)