PDA

View Full Version : Intersezon : U Craiova



Pages : [1] 2

m8k
13th December 2006, 21:05
Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipei in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.

nr.zece
13th December 2006, 23:50
noi ne deschidem magazinul de craciun

Jus7M3
14th December 2006, 03:02
transferuri: ramane de vazut .. turnee de pregatire: intai am inteles ca se va face un cantonament la Herculane iar apoi un turneu in Cipru ..

astept cu nerabdare deschidearea magazinului oficial :)

Cipus
14th December 2006, 09:47
Legat de transferuri, nimic pana acum? despre Ciuca ce se mai aude, s-a refacut?

ASP
14th December 2006, 10:57
da e refacut si va intra din retur.

the lion king
14th December 2006, 11:01
si el si Craciunescu.sigur vom arata altfel in retur.sper sa ne luam revansa in groapa si sa batem rapidu la craiova.deh,orgoliile...

Lordliv
14th December 2006, 22:00
dupa gds, la nivel de certitudini, revenirea lui njock si frasineanu/hello
in rezerva ,fara multa publicitate,soava si ionut stancu!:)
sanse mici ,venirea lui bilba de la iasi! ( iasiul cere 1 mil!) :evil:
pe teava, portughezul de la omonia nicosia si cel din zimbabwe! ( numele nu conteaza!):D

inter
14th December 2006, 22:09
1 mil? :ras-plans: :ras-plans: o fi vreun verishor de-al lui Ronaldo .... si noi nu stim :happy

frasi ... sa joace pe sub ... poduri ... iar de zburatoarea aia ... sa nu aud ...!:headbang: :headbang:

Lordliv
14th December 2006, 22:50
ca sa i creasca cota lui balba,iasiul baga chestia ca si napoli se intereseaza de el! apoi rapid ( unde l sfatuieste impresarul lui sa joace!):evil:
de njock nu stim decat ca joaca in liga a 2 a franceza la brest ,ca nu prea a dat goluri...
frasineanu ca si soava sunt liberi de contract!:yeah:
NE TREBUIE OAMENI DE GOL, IN FATA!
costea e f fragil ( acum ,operatie de menisc).parvu s a rupt si el se pare,dar nu prea promite,iar de baird ce sa mai spun ( SEAMANA CU BARISNIKOV,BALERINU'si mai putin cu un fotbalist!):happy

*Coco*
14th December 2006, 23:07
Ce sa caute ma bolboiatu ala de Balba la noi sa ramana acolo in patria lor de plaiesi :D
Ala nu e fotbalist si nici nu o sa fie vreaodata...
E vai steaua lui puscarie de jucator

Cipus
15th December 2006, 00:15
In privinta lui Njock si Frasineanu, daca e acel Frasineanu de la Bursaspor e ok, poate cu micii dubii legate de primul.
Soava n-ar avea loc in primul 11 la Craiova, iar Ionut Stancu am inteles ca va ajunge la Vaslui. Ar fi fost bunicel pentru Craiova desi Velcovici mi se pare ceva mai bun, dar e mai tanar, Stancu are ceva mai multa experienta.
Balba de la Iasi nu valoreaza nici 300 000 pretul de 1 milion e exagerat rau de tot. Era sa ia Clujul tzeapa cu el dar s-au trezit la timp si l-au luat pe Frunza. Totusi Craiova are nevoie de cel putin un atacant in locul lui Baird, iar cele mai bune "transferuri" de pana acum mi se par revenirile lui Ciuca si Craciunescu

nr.zece
15th December 2006, 08:33
craciunescu poate sa fie si golgheter ca tot nu-l baga in teren
il iubeste mititelus ca pe trica sau pe borcea

Lordliv
15th December 2006, 09:08
craciunescu poate sa fie si golgheter ca tot nu-l baga in teren
il iubeste mititelus ca pe trica sau pe borcea

din pacate asa e !
craciunescu e cu mult peste gargalie sau curteanu

the lion king
15th December 2006, 09:27
e pe naiba...cizma naibii....poate un plus de experirnta,dar si pe aia a pierdut-o ca de cand e accidentat,a uitat de fotbal.

Lordliv
15th December 2006, 09:53
In privinta lui Njock si Frasineanu, daca e acel Frasineanu de la Bursaspor e ok, poate cu micii dubii legate de primul.
Soava n-ar avea loc in primul 11 la Craiova, iar Ionut Stancu am inteles ca va ajunge la Vaslui. Ar fi fost bunicel pentru Craiova desi Velcovici mi se pare ceva mai bun, dar e mai tanar, Stancu are ceva mai multa experienta.
Balba de la Iasi nu valoreaza nici 300 000 pretul de 1 milion e exagerat rau de tot. Era sa ia Clujul tzeapa cu el dar s-au trezit la timp si l-au luat pe Frunza. Totusi Craiova are nevoie de cel putin un atacant in locul lui Baird, iar cele mai bune "transferuri" de pana acum mi se par revenirile lui Ciuca si Craciunescu

ESTE FRASINEANU DE LA CRAIOVA!:yeah:

Cipus
15th December 2006, 10:55
ESTE FRASINEANU DE LA CRAIOVA!:yeah:

Tot nu sunt lamurit, cineva spunea de revenirile lui Njock si Frasineanu. De primul stiu ca a mai fost la Craiova, a fugit, a facut belele si acum e la Brest in Franta, dar nu joaca, nu stiu ce ar mai cauta la Craiova. In schimb in privinta lui Frasineanu pe care-l stiu eu ca e oltean si care acum e la Bursaspor in Turcia (sau la alta echipa din Turcia). despre el era vorba ca e la final de contract acolo si revine la Craiova?

*Coco*
15th December 2006, 12:28
Frasinescu in nici un caz nu va venii la Craiova

the lion king
15th December 2006, 13:49
Tot nu sunt lamurit, cineva spunea de revenirile lui Njock si Frasineanu. De primul stiu ca a mai fost la Craiova, a fugit, a facut belele si acum e la Brest in Franta, dar nu joaca, nu stiu ce ar mai cauta la Craiova. In schimb in privinta lui Frasineanu pe care-l stiu eu ca e oltean si care acum e la Bursaspor in Turcia (sau la alta echipa din Turcia). despre el era vorba ca e la final de contract acolo si revine la Craiova?

:D da,frate,ala...ce e asa greu de inteles?:D ardelenii astia....:rolleyes:

Lordliv
15th December 2006, 17:15
Frasinescu in nici un caz nu va venii la Craiova

frasinescu nu , frasineanu DA!:yeah:

Cipus
15th December 2006, 18:45
:D da,frate,ala...ce e asa greu de inteles?:D

Ok, in cazul asta venirea lui este de dun augur. Nu mai stiam care e Frasinescu si care e Frasineanu. Deci Frasineanu e cel care a jucat in Turcia, si care vine la Craiova. Frasinescu unde mai joaca acum?


ardelenii astia....:rolleyes:

Daca am spus ca tin cu Forex, nu inseamna neaparat ca sunt ardelean 100% si ca sunt fan Forex. Intradevar sunt nascut, crescut si plecat din Brasov, dar daca iti spun ca mama este moldoveanca si tata a fost oltean ma crezi?

the lion king
15th December 2006, 18:47
:o: a fost....

nr.zece
15th December 2006, 18:49
Craiova negociază transferul unui atacant galez



Jermaine Easter
Conducerea clubului Universitatea Craiova tratează cu oficialii grupării Wycombe Wanderers, din liga a III-a engleză, transferul atacantului galez, Easter Jermaine, în vârstă de 24 de ani.

Jermaine este unul dintre principalii marcatori ai formației Wycombe Wanderers, aflată acum pe locul cinci în clasamentul ligii a III-a, cu șanse mari de promovare în liga secundă.

Gruparea engleză a solicitat în schimbul fotbalistului galez suma de un milion de euro, dar oficialii Universității Craiova speră ca pretențiile acestora să scadă în urma negocierilor pe care le poartă în aceste zile. Este de așteptat ca transferul să se parafeze în curând, iar atacantul să ajungă la Craiova până la finele acestui an.

Lordliv
15th December 2006, 21:37
se arunca iar multe nume,si parca vad ca nu vine nici unul!:headbang:
poate ala din rhodesia (zimbabwe)!:happy
din cate stiu mighty,daca are bani,ii are din ianuarie!:evil:
asa ca pana atunci presa va trece in revista multe nume!:ciocan:

Lordliv
15th December 2006, 21:41
Ok, in cazul asta venirea lui este de dun augur. Nu mai stiam care e Frasinescu si care e Frasineanu. Deci Frasineanu e cel care a jucat in Turcia, si care vine la Craiova. Frasinescu unde mai joaca acum?



Daca am spus ca tin cu Forex, nu inseamna neaparat ca sunt ardelean 100% si ca sunt fan Forex. Intradevar sunt nascut, crescut si plecat din Brasov, dar daca iti spun ca mama este moldoveanca si tata a fost oltean ma crezi?

atunci tine:drak: cu stiinta si lasa pomelnicul de echipe din underground:headbang:
forza stiinta!

nr.zece
15th December 2006, 21:43
sper ca nu sunt vrajeli de ale lui cum a facut cu magazinul
se lauda ca il deschide de craciun de parca inaugureaza noul stadion
oricum era o mare rusine ca nu exista si nu mi se pare ceva extraordinar ca se deschide un magazin care era o necesitate de 2 ani

Lordliv
15th December 2006, 21:52
auzi ce nume are ala de la wycombe: jermaine easter ( adica pasti sau paste)
stiti voi, cu forma corecta de pe felicitari!
pai asta este mai curand un nume pentru omu' lui dumnezeu,cucernicu' becali,
decat pentru mighty!
sau poate si mighty...!/hello
maine ce nume mai "vine" la craiova, santa?:happy

Cipus
15th December 2006, 22:20
atunci tine:drak: cu stiinta si lasa pomelnicul de echipe din underground:headbang:
forza stiinta!

Nu pot sa tin cu o echipa anume pentru ca pana acum nu ma impresioneaza niciuna in mod deosebit, prefer sa fiu neutru. Nu pot fi fan Stiinta daca nu am fost decat o data in Craiova. Am stat 4 ani in Bucuresti dar nu m-a convins nimeni sa fiu stelist, dinamovist sau rapidist. Pot spune insa ca simpatizez cu Stiinta in primul rand pentru ca a fost printre primele echipe din tara care a scos capul cu succes in Europa, iar acum pentru ca este o echipa formata de jos cu jucatori tineri, olteni care joaca cu suflet. Nu pot spune acelasi lucru despre Mititelu. Imi mai plac si alte echipe, depinde de jucatori, antrenori sau de calitatea jocului. De exemplu: Otelul, UTA, CFR Cluj sau Steaua sau Dinamo. Pot fi factori care creeaza anumite repulsii, cum ar fi prezenta unor bossi ca Borcea, Mititelu, Padureanu, MM Stoica, Porumboiu sau Bosanceanu, iar dintre antrenori Hizo, Flocea sau Olaroiu.

Lordliv
16th December 2006, 07:28
" bunavointa " in a transfera jucatori valorosi exista,dar tintele sunt greu de atins,ca de obicei!
se afla acum ca ,cornel frasineanu mai are doi ani de contract cu bursa!
( dupa ce in prealabil conducerea il anuntase liber de contract):rosu:
jeremi se mai gandeste,dupa ce acum doua zile se spunea ca " peste cateva zile va semna cu stiinta!):rosu:
se mizeaza acum pe " domnul paste" din divizia a 3 a engleza ,dar e prea scump...:evil: si asa trece iarna...:ciocan:

craiova1
16th December 2006, 09:10
hai craiova!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

craiova1
16th December 2006, 09:25
Pe ce loc termina craiova?? locul 1

YoYoyOi
16th December 2006, 16:09
Nu cred ca mai faci inca 5 posturi consecutive......

craiova1
16th December 2006, 19:57
.......................

craiova1
16th December 2006, 20:08
Oltenia Eterna Teranova Un Cantec Care Astazi Si-n Priviri Hai Universitatea Hai Craiova Tu Campioana Unei Mari Iubiri! O Iubire Alb-albastra La Craiova E Mereu! Leul E Rege Padurii Adica A Tururor Echipelor . Suntem Pe Primul Loc In Lume! Scris Cu Sange Albastru De Oltean!

Sergio_D
16th December 2006, 20:11
Pal, u have serious problems... :rolleyes:

craiova1
16th December 2006, 20:14
craiova 1, jiul 2, .......................................... 15 dinamo, 16 rapid,17 steaua, 18 cfr!

YoYoyOi
16th December 2006, 20:41
OMG:lol:

Cipus
17th December 2006, 02:50
craiova 1, jiul 2, .......................................... 15 dinamo, 16 rapid,17 steaua, 18 cfr!

Ti-a trebuit mult sa iti vina ideea asta? eu te inteleg ca esti anti Bucuresti ca orice oltean, insa cu CFR ce ai de ai pus-o chiar ultima?

Lordliv
17th December 2006, 09:12
campionatul englez este organizat astfel:

-premier league
-league championship
-league one
-league two

wycombe joaca in league two,deci divizia a 4 a engleza!
ieri: milton-wycombe 3-1!( cu easter titular)
primele 3 echipe din league two : walsall,swindon si milton( wycombe ramane pe 5)
in meciul trecut ,1-0 cu darlington ,easter nu a jucat decat 33 min.
tot in league two joaca si cea mai titrata echipa galeza, wrexham!
easter? un jucator de angajament,care da goluri,spun englezii...
il asteptam!/hello

craiova1
17th December 2006, 09:33
ciuca si-a revenit!
hai craiova
Tinem Cu Echipa Noastra Si La Bine Si La Rau O Iubire Alb-albastra La Craiova E Mereu!:D :):):):):):):):):):OK:

craiova1
17th December 2006, 14:57
Il astept si eu pe easter deoarece cred ca ne va imbunatati echipa! asa ne zic si englezi! cine credeti ca va fii inlocuit pentru a intra easter?

grande
17th December 2006, 15:22
Pe ce loc termina craiova?? locul 1

ai uitat un 8 la sfarsit ! :ras-plans:

grande
17th December 2006, 15:34
Poti sa vorbesti si tu mai civilizat ,sau nu sti ce inseamna asta ?

Drum bun catre Liga 2 !!!

Brian
17th December 2006, 15:34
craiova 1, jiul 2, .......................................... 15 dinamo, 16 rapid,17 steaua, 18 cfr!

In sfrsit cineva cu capul pe umeri. O persoana cu adevarat realista!:ok:
Bravo! Cineva trebuia sa spuna asta!:ok:

:happy :happy :happy :happy :happy :happy
Esti un "adevarat"!!!:happy :happy

the lion king
17th December 2006, 15:36
ai uitat un 8 la sfarsit ! :ras-plans::D grande,tu stii mai bine,10 ani ati terminat pe el...deh,aveti experienta....:D

the lion king
17th December 2006, 15:38
Poti sa vorbesti si tu mai civilizat ,sau nu sti ce inseamna asta ?

Drum bun catre Liga 2 !!!tu mai intai sa inveti sa scrii...sau e de vina tastatura?:D STII,nu "sti".

craiova1
17th December 2006, 15:46
nu e devina tastatura. crca are mana in ghips.s-a luptat in tribune cu craiovenii

Cipus
17th December 2006, 16:07
Daca isi imbunatateste apararea si atacul, Craiova poate spera la o clasare intre locurile 6 si 10. In conditiile actuale Craiova nu retrogradeaza dar nici n-are sanse la prima jumatate a clasamentului. O parere sincera.
In alta ordine de idei, mi se pare o prostie sa dea atatia bani pe un jucator din liga a 4-a engleza. O fi campionatul englez unul puternic dar nici chiar asa mare diferenta nu este fata de Romania. Avem si noi jucatori tineri, buni si ieftini in ligile inferioare, numai trebuie cineva sa-i descopere

craiova1
17th December 2006, 16:19
Daca isi imbunatateste apararea si atacul, Craiova poate spera la o clasare intre locurile 6 si 10. In conditiile actuale Craiova nu retrogradeaza dar nici n-are sanse la prima jumatate a clasamentului. O parere sincera.
In alta ordine de idei, mi se pare o prostie sa dea atatia bani pe un jucator din liga a 4-a engleza. O fi campionatul englez unul puternic dar nici chiar asa mare diferenta nu este fata de Romania. Avem si noi jucatori tineri, buni si ieftini in ligile inferioare, numai trebuie cineva sa-i descopere ai dreptate!

the lion king
17th December 2006, 16:26
nu cred ca se va ajunge la suma aia de transfer....trebuie sa fii nebun....totusi joaca in liga 3 ,nu face banii astia.....maxim 500 000 de euro.

craiova1
17th December 2006, 16:53
daca costa asa de mult Easter si e din liga a||| de ce il mai cumparam! mai bine cumparam romanii bunii ca sunt mai ieftini si mai buni!/hello

Lordliv
17th December 2006, 16:54
nu cred ca se va ajunge la suma aia de transfer....trebuie sa fii nebun....totusi joaca in liga 3 ,nu face banii astia.....maxim 500 000 de euro.

liga a 4 a sry!:yeah:

craiova1
17th December 2006, 17:12
dupa mine e mai ieftin si baird si mai bun ca easter. eu nu as vrea sa dam banii degeaba.

noua ne trebuie mijlocasi nu atacantii!

craiova1
17th December 2006, 17:52
easter este negru sau alb?

TYPI-STIINTA
17th December 2006, 18:18
http://www.gsd-stiinta.go.ro/easter.html vezi ca ai aici 2 linkuri cu videouri cu easter...ca sa vezi ce culoare are :))

Lordliv
17th December 2006, 18:56
dupa siteul amintit,stiinta craiova continua sa fie cea mai iubita echipa de fotbal din tara,cu 17033 voturi,urmata de steaua cu 15629 voturi si dinamo
cu 4842 voturi!/hello

the lion king
17th December 2006, 19:30
easter este negru sau alb?
:D e alb-negru....:rolleyes:

craiova1
17th December 2006, 22:01
jumate alb jumate negru:)

Cipus
17th December 2006, 22:43
dupa mine e mai ieftin si baird si mai bun ca easter. eu nu as vrea sa dam banii degeaba.

noua ne trebuie mijlocasi nu atacantii!

Va trebuie atacanti nu mijlocasi. Dina joaca mai bine la mijloc, iar in atac Baird e slab, Parvu e fragil, Rose e fundasul de rezerva. Mijlocasii au dat peste 50% din golurile Craiovei in tur, ori asta nu e normal.

nr.zece
17th December 2006, 23:33
Woobay, prima achiziție a Științei

de Cosmin STAICU

Aparut in ziua de Luni 18 Decembrie 2006
• Universitatea l-a achiziționat, pentru 450.000 de dolari, pe internaționalul de 22 de ani, din Sierra Leone, al echipei NEA Salamina



Woobay este stângaci, are o explozie deosebită, tehnică în regim de viteză, iar eu sunt convins că va fi printre primii trei jucători din Liga I, indiferent dacă vorbim de români sau străini. Sunt sigur că îi va cuceri pe suporterii Universității încă din meciurile amicale.
Ștefan Stoica



Prima achiziție a Universității Craiova din iarna aceasta vine tocmai din Sierra Leone, via Cipru, și se numește Julius Gibrilla Woobay. Internațional al țării sale, fotbalistul este născut pe 19 mai 1984 și evoluează ca mijlocaș ofensiv, un fel de al doilea vârf, descurcându-se la fel de bine în linia mediană și în atac. Extrema formației cipriote NEA Salamina a costat 450.000 de dolari, sumă care îl face pe Woobay cel mai scump jucător cumpărat vreodată de Universitatea, depășind cu mult tranzacțiile ce i-au implicat, în deceniul trecut, pe Radu Niculescu, Adrian Toader sau Cristi Chivu. În realizarea imediată a transferului a contat foarte mult și faptul că Universitatea a consimțit să plătească toată suma într-o singură tranșă, imediat, spre deosebire de celelalte contracandidate în cursa pentru achiziționarea leonezului. De altfel, banii au luat deja de astăzi drumul Insulei Afroditei. Pentru aducerea lui Woobay în Bănie a insistat foarte mult antrenorul Universității, Ștefan Stoica. Leonezul a semnat pe patru ani și jumătate, iar miercuri va sosi în Craiova.
“Este un fotbalist care mi-a atras atenția de prima oară, cum am ajuns în Cipru, și am insistat pe lângă conducătorii Omoniei să-l ia atunci. Este stângaci, are o explozie deosebită, tehnică în regim de viteză, dă și goluri și are un caracter bun, ceea ce ne interesează foarte mult acum la Universitatea. Eu sunt convins că va fi printre cei mai buni jucători din Liga I, indiferent dacă vorbim de români sau străini. Sunt convins că Woobay îi va cuceri pe suporterii Universității încă din meciurile amicale. Nu cred că va avea probleme de adaptare”, a afirmat încrezător Fane Stoica.

Intrase pe fir Olympiakos Pireu



De serviciile leonezului erau interesate toate echipele de frunte din Cipru, inclusiv formația lui Ioan Andone, Omonia Nicosia, dar și campioana Greciei, Olympiakos Pireu. “Dacă Olympiakos nu avea problema legată de jucătorii extracomunitari, probabil nu mai reușeam să-l aducem la Craiova, pentru că i-ar fi făcut o ofertă mare. În schimb, formațiile din Cipru nu puteau plăti atâția bani deodată pentru el”, a dezvăluit Fane Stoica. Vitoria Guimaraes a fost foarte aproape de a-l achiziționa pe Woobay în primăvara trecută, dar în cele din urmă nu a căzut la înțelegere cu ciprioții.
Ioan Andone și-l dorea și el foarte mult pe Woobay, dar s-a lovit de o altă problemă. Președintele clubului NEA Salamina este cunoscut drept fan al Omoniei și se află într-un conflict permanent cu propriii suporteri, iar o tranzacție cu formația lui Ioan Andone ar fi declanșat o adevărată revoltă, ceva asemănător cu ce s-a întâmplat la Craiova în perioada Nețoiu, în cazul transferului lui Claudiu Niculescu la Dinamo. De altfel, la ultimul meci disputat de Salamina, 0-1 cu Apollon Limassol, întreg stadionul i-a scandat numele lui Woobay, conducerea clubului protestând împotriva vânzării vedetei locale.
NEA Salamina ocupă locul opt în prima ligă din Cipru, în care evoluează 14 echipe. În sezonul trecut, Woobay a fost al doilea golgheter al formației, cu 12 goluri, iar în actuala stagiune acesta a marcat de patru ori. La Salamina evoluează și un fost jucător de la Universitatea, Rapid și Dinamo, Mugur Bolohan. Cel mai celebru fotbalist din Sierra Leone este fostul jucător al lui Inter Milano și Monaco, Mohammed Kallon.



--------------------------------------------------------------------------------




«Abia aștept să batem Dinamo și Steaua!»



Woobay a probat deja tricoul Universității și va debuta oficial în primăvară



Reporter: Ești bucuros că ai semnat pentru Universitatea?
Julius Gibrilla Woobay: Sunt foarte fericit că am ajuns la Universitatea, am auzit că este o echipă bună. Nu știu foarte multe despre ea, dar învăț destul de repede și mă voi pune la punct cu toate amănuntele până când mă voi alătura noilor coechipieri.
Cum vezi viitorul tău la Craiova, ce speri să realizezi?
Sper în primul rând să mă impun în prima echipă, să facem treabă bună în retur și abia aștept să batem Dinamo și Steaua în campionat, pentru că am înțeles că este o mare rivalitate cu aceste echipe.
Ce le transmiți fanilor?
Le urez Crăciun fericit și toate cele bune acum, de sărbători. Le promit că voi încerca să fac tot ce pot când voi îmbrăca tricoul alb-albastru și sper să atingem performanțe înalte în cel mai scurt timp.

inter
17th December 2006, 23:37
ii facem si astuia steag de gard? :D:D

nr.zece
17th December 2006, 23:41
sunt prea batran sa ma bucur de un transfer pe un post care nu era deficitar

delaparis
17th December 2006, 23:47
Woobay ... /hello

:happy

Cine-i asta mai :cool:

nr.zece
17th December 2006, 23:49
citeste articolul
deocamdata sunt singurele informatii despre el

delaparis
17th December 2006, 23:52
Am citit ... serios ... :)

Dar cine e asta ? :D

inter
17th December 2006, 23:53
Woobay ... /hello

:happy

Cine-i asta mai :cool:

viitoarea stea a PSG-ului de peste 3 ani :evil:

nr.zece
17th December 2006, 23:55
Am citit ... serios ... :)

Dar cine e asta ? :D

woobay

TYPI-STIINTA
18th December 2006, 01:04
e bun negru...sper sa se acomodeze la stiinta, pt ca in meciul cu rapid vreau sa-l vad pe teren si pe el si pe Easter, ca sa-i batem pe rapidisti/hello

Cipus
18th December 2006, 06:15
Pare interesant ce se spune despre africanul din Sierra Leone, sa-l vedem si pe teren cum se comporta. Si pe el si pe Easter. Despre Cornel Frasineanu am inteles ca nu mai vine la Craiova, e adevarat?

Cra10veanu
18th December 2006, 07:57
Despre Cornel Frasineanu am inteles ca nu mai vine la Craiova
cu atat mai bine

Lordliv
18th December 2006, 08:27
va dati seama, mighty a dat ( da ) 450 000 de dolari!/hello
parca mijlocasi ofensivi mai avem ( si dina si andrei ionescu ):D
VREM VARF! inca un an cu baird si parvu in fata si imbatranim 3!:rosu:

iasiul spune ca singura oferta pentru balba ,a venit pana acum de la craiova,dar ca nu l dau fara 750 000 euro!:evil:

Lordliv
18th December 2006, 08:32
sunt prea batran sa ma bucur de un transfer pe un post care nu era deficitar

:happy daca tu la 29 te consideri batran ,ce sa mai zic eu la 39:happy
asa e ! pana nu l vadem la treaba nu ne pronuntam!:yeah:

nr.zece
18th December 2006, 08:34
lordule, cate mari sperante am vazut pe oblemenco?
70% din ei au ramas la mari sperante, de asta ma tem

la noi nu se adapteaza oricine

Lordliv
18th December 2006, 08:49
:ok: corect!
se pare ca se va merge pe " filiera " stoica anu' asta!

nr.zece
18th December 2006, 09:04
cu siguranta mai buna decat filiera stanilescu

Cipus
18th December 2006, 17:33
Dina poate sa mai stea pe banca de rezerve, ca prea mare lucru n-a facut. Andrei Ionescu e mijlocas ofensiv, insa joaca la fel de bine si mijlocas stanga sau mai nou dreapta dupa cum l-a folosit Stoica in ultimele meciuri. Astfel ca leonezul ii poate lua locul lui Dina sau poate ca acesta din urma va juca in atac, unde a mai fost folosit. Cu siguranta se va acomoda, si el si galezul daca publicul va fi de partea lor, sa nu inceapa sa-i fluiere la primele greseli, caci cu siguranta vor avea emotii la inceput

nr.zece
18th December 2006, 18:28
mai degraba in atac va poposi si in ce-l priveste pe dina te inseli, a fost mai bun ca ionescu

Cipus
18th December 2006, 18:59
Andrei Ionescu a fost accidentat o perioada mai indelungata, e normal sa joace mai cu frica la inceput. Sunt convins ca in retur va face meciuri mai bune. Dina a facut si meciuri bune insa mie mi se pare ca e cam inconstant in evolutii

nr.zece
18th December 2006, 19:02
si eu sut convins ca n retur va fi alt Ionescu de asta il vad pe woo in atac in locul lui baird

Lordliv
18th December 2006, 19:42
Dina poate sa mai stea pe banca de rezerve, ca prea mare lucru n-a facut. Andrei Ionescu e mijlocas ofensiv, insa joaca la fel de bine si mijlocas stanga sau mai nou dreapta dupa cum l-a folosit Stoica in ultimele meciuri. Astfel ca leonezul ii poate lua locul lui Dina sau poate ca acesta din urma va juca in atac, unde a mai fost folosit. Cu siguranta se va acomoda, si el si galezul daca publicul va fi de partea lor, sa nu inceapa sa-i fluiere la primele greseli, caci cu siguranta vor avea emotii la inceput

:ok: bine le zici!/hello

Cipus
18th December 2006, 20:03
:ok: bine le zici!/hello

mersi de aprecieri :)


si eu sut convins ca n retur va fi alt Ionescu de asta il vad pe woo in atac in locul lui baird

Australienii astia m-au cam dezamagit in ultimul timp, in frunte cu Baird si Griffiths. Baird a facut un singur meci bun in tur, cu Nationalul si 2 bunicele, cu Unirea si cu Pandurii. Pentru un atacant e foarte putin :no: cu siguranta se vor lua masuri in privinta lui

Lordliv
18th December 2006, 20:19
oferta mighty: 500 000 parai pe balba,daca nu, se va orienta spre njock sau
easter!:yeah:

ASP
18th December 2006, 21:07
dina e un jucator mai ciudat. nu stiu care e motivul dar are momente de sclipire si momente cand te baga la urgenta. daca ar fi constant in evolutii ar avea numai de castigat. (si noi ceva puncte). dar nu cred ca e cazul sa stea pe banca pentru ca are nevoie de jocuri cat mai multe.

the lion king
18th December 2006, 21:14
500 000 de $ pe balaba?ce naiba au vazut la ala?mai bine il ia pe easter sau alt atacant ....stie el fane stoica....eu cand il vad pe balba ala...mor...nici moaca serioasa n-are...si fotbal...la fel,un atacant mediocru.

Lordliv
18th December 2006, 21:17
ionut stancu vrea acasa! dar mamica nu te mai primeste!

stratus
19th December 2006, 00:10
Fara moldoveni!!!
Cea mai buna miscare ar fi 4-500000 de parai + Baird la pachet pe galez!!!
Impuscam 2 iepuri.....scapam de looseru' ala de Baird si aducem un atacant care nu numai ca se misca bine dar o baga si in atze....adica exact ce ne trebuie!

Cipus
19th December 2006, 00:46
La ora actuala, Balba face mai mult cu vreo 100 sau 200 de mii mai mult ca Baird. De ce nu se incearca sa-l dea la Iasi pe Baird plus diferenta, daca Mititelu il vrea asa mult pe Bilba? Atunci Iasiul ar avea cel mai criminal atac: Baird-Czernoch. Parerea mea ca ar fi mai bine sa-l ia pe galez mai ales daca a fost monitorizat mai mult timp, decat pe Bilba. Balba nu merita banii. Easter daca nu-l ia Craiova sunt sigur ca va fi luat tot de o echipa de la noi.

nr.zece
19th December 2006, 09:30
http://www.gsp.ro/images/content/articles/2006/12/66097/1-16462883418f9fb1b2fc7_173_155_.jpg

woobay scrie :)

the lion king
19th December 2006, 09:36
ma intreb de mancat...ce-o manca?:D

nr.zece
19th December 2006, 09:39
pe mine ma uimeste cum il vad unii ca seamana cu drogba?
doar la culoare poate

the lion king
19th December 2006, 09:42
lasa-i ma,ca de de urati....sunt frumosi amandoi...:D :D

nr.zece
19th December 2006, 09:43
asta am observat
sper sa nu participe la petrecerea de craciun unde se vor oferi cadouri copiilor de la club :)

Cipus
19th December 2006, 11:06
macar de-ar fi la fel de bun ca Drogba, sa dea Craiova lovitura sa se oftice dinamovistii si stelistii

*Coco*
19th December 2006, 11:08
macar de-ar fi la fel de bun ca Drogba, sa dea Craiova lovitura sa se oftice dinamovistii si stelistii

Uite aici:
Goluri din sezonul 2004-2005 marcate de Wobay in Cipru. http://www.youtube.com/watch?v=GDADSjJFYHc

Cred ca acest filmulet spune tot despre valoarea lui:D

the lion king
19th December 2006, 11:23
e stangaci ca Lutu....

andrei1921tm
19th December 2006, 12:06
Uite aici:
Goluri din sezonul 2004-2005 marcate de Wobay in Cipru. http://www.youtube.com/watch?v=GDADSjJFYHc

Cred ca acest filmulet spune tot despre valoarea lui:D

frate....deabia astept sa il vad la treaba...
Are valoare,sa vedem cum se descurca in Romania.:ok:

TYPI-STIINTA
19th December 2006, 13:17
«WOOBAY ERA CEL MAI BUN JUCĂTOR DIN CIPRU»..aceste declaratii ii apartin lui Mugur Bolohan, jucator in cipru. http://www.editie.ro/mod.php?mod=stiri&idstire=37352

Sezione
19th December 2006, 17:19
Ce ziceti de Woobay ??? Andone era tare incintat de el...Ar fi vrut sa il aduca la Omonia...

inter
19th December 2006, 17:31
bey ... treziti-va ..... va vad pe aici de parca ar fi venit Adriano , Ronaldinho ..sau alti superatacanti ... relax... intai sa-l vedem cum joaca si pe urma sa comentam .... ca, casetele se fac usor ... :D:D
as fi curios sa vad o caseta cu ratarile :P

the lion king
19th December 2006, 19:34
pai cu ratarile nu l-ar mai fi luat mititelu....sau poate ca l-ar fi luat...ca baird nici cu alea nu se intalneste,nu e bun nici sa faca o ratare:D .dar cu ala din zimbabwe ce se mai aude?asake...sau cum i-o zice?

48
19th December 2006, 21:34
pe casete si pe net toti arata ca mari fotbalisti, cand vine vb sa demonstreze pe teren e mai greu. totusi a costat o caruta de bani si sper sa fi meritat!

nr.zece
19th December 2006, 22:18
pe casete si pe net toti arata ca mari fotbalisti, cand vine vb sa demonstreze pe teren e mai greu. totusi a costat o caruta de bani si sper sa fi meritat!

super nick ti-ai ales

Cipus
20th December 2006, 01:54
sa speram ca Woobay se va acomoda la Craiova, si sa speram ca nu rateaza la fel de usor precum inscrie. Totusi campionatul din Cipru nu se compara cu al nostru, in sensul ca va intalni aparari mult mai puternice, portari care nu vor lua goluri printre maini, etc.

the lion king
20th December 2006, 10:29
portari...zici...cum era carlos?
pai el nu era in campionatul romaniei?
portarii sunt slabi,nu-mi fac probleme,poate ca nu iau goluri printre maini cum zici dar iau de la 30 de metri.tot aia!!!eu cred ca Woobay va confirma.

*Coco*
20th December 2006, 21:05
Mititelu chiar e redus daca da atatia bani pe petarda aia de Balba
Aia de la Iasi cer 1 mil de Euro pe el si aia de la Wycombe cer pe Easter 500000 de Lire si diferenta dintre Easter si Balba e de la cer la pamant
Asa ca Iasiul sa si`l pastreze pe Balba ca ai asa in vara putem sa il luam gratis daca retrogradeaza
Da pe asta nici numele nu il face fotbalist mai bine sa stea acolo

the lion king
20th December 2006, 21:08
nu avem nevoie de moldoveni.sa stea acolo.Easter va veni cred la Stiinta pana la urma.e mai bun decat n'jock.....zilele astea precis il vedem transferat.numai sa nu ceara aia o suma enorma pt buzunarul ala "mare" al lui mighty....IL VREM PE EASTER!!!!!

Cipus
20th December 2006, 22:05
Cu Easter si cu Woobay Craiova poate spera la mult mai mult. Numai ca pretul lui Easter va creste daca Mititelu nu se grabeste. Deja a mai facut un meci bun in Anglia in nush ce cupa unde a dat singurul gol al meciului. Cu siguranta daca mai face inca un meci bun in semifinale va atrage privirile marilor echipe din Premier League si atunci ramane Craiova pe dinafara ca n-o sa aiba Miti bani de ajuns

Cra10veanu
21st December 2006, 03:48
ce atata balba ? un milion? au baut moldovenii soda .
ar fi bine sa-l aducem pe easter, in meciul din cupa a inscris unicol gol al partidei cu charlton. Dar miti negociaza cu moldovenii, petarde ca de-al de balba.

Cipus
21st December 2006, 14:44
Suporterii craioveni ar trebui sa-si impuna si ei punctul de vedere, vad ca nimeni nu-l agreaza pe Bilba si pe buna dreptate. Mergeti si voi la Mititelu si spuneti-i si voi sa-l lase pe Bilba si sa se concentreze pe transferul lui Easter. Sunt convins ca nu vrea sa-si puna suporterii in cap, din contra daca o sa tina seama de ei si Easter se va dovedi un transfer reusit o sa fie toate bune, iar daca nu, asta e nu va raspunde Miti de rezultate. Asa daca vine Bilba si nu face treaba Mititelu pierde de 2 ori, si banii si suporterii

TYPI-STIINTA
21st December 2006, 15:40
Ziarul "Daily Mirror": EASTER CAN GO ROM-IN ..deci, SA VINA EASTER!!!
http://www.mirror.co.uk/sport/football/tm_headline=easter-can-go-rom%2Din%26method=full%26objectid=18297266%26sitei d=94762-name_page.html

TYPI-STIINTA
21st December 2006, 21:46
golul lui Easter din meciul Charlton vs Wycombe 0-1 din cupa Angliei http://youtube.com/watch?v=lyalK4O6jNk..prin acest gol Easter a dus-o pe Wycombe in semifinalele cupei Angliei..speram ca acest jucator sa vina pana la urma la Universitatea

Cipus
21st December 2006, 22:53
Easter poate veni la Craiova, dar ar trebui sa se implice si Mititelu mai mult, cred ca n-are incredere in el prea mare, ori englezii au pretentii financiare prea mari si de aceea s-a orientat catre Bilba. Oare Mititelu stie ca Bilba nu e dorit la Craiova?

the lion king
21st December 2006, 22:55
Fane Stoica decide,Mititelu plateste.Craciun Fericit ,Cipus....!!!!!

Cipus
22nd December 2006, 00:06
Craciun fericit la toti, sa vi-l aduca mosul pe Easter, si nu pe Bilba va doresc

nr.zece
22nd December 2006, 08:32
pana la easter a venit n'jock
transferul a costat 400 000 si salariul va fi de 10 000 pe luna
jucatorul a semnat pana in 2010
cu transferul asta cred ca suntem nr 1 in acest mercato ce abia a inceput

stratus
22nd December 2006, 16:34
ai dreptate...asa ca poti taia balaria aia de la echipa favorita.....craiova fara Mititelu nici n'ar mai fi existat.....

nr.zece
22nd December 2006, 16:39
ok, pentru transferurile din iarna asta modific

stratus
22nd December 2006, 16:53
Asa, number ten ... sunt curios cum modifici daca il luam si pe Easter....tare curios:)

stratus
22nd December 2006, 17:12
Oricum parerea mea e ca va fi f.greu de adus galezul....aproape imposibil....una la mana Easter e pe val, a 2-a aia trag la promovare, sunt pe locul 5 si antrenorul il socoteste indispensabil, iar a 3-a se pare ca au inceput sa se intereseze si alte echpe din ligile superioare din Anglia dupa isprava de marti seara, iar a 4-a cred ca nici Mititelu nu si-a propus sa cheltuie mai mult de 1mil de parai in intersezon, ori dupa cum stim, 850.000 s-au dus, asa ca...

nr.zece
22nd December 2006, 19:27
e hai nu exagera ca nici mititelu nu a invatat gramatica

Cipus
22nd December 2006, 20:49
dupa ce Mititelu l-a luat pe Njock, sincer nu cred ca Easter mai poate fi adus, si nici Bilba

Kainsashiki
22nd December 2006, 21:03
ziarele din anglia au scris ca universitatea craiova a facut o oferta pt jucatorul galez de 750.000 euro

Cipus
23rd December 2006, 01:30
da, dar asta se intampla inainte de achizitionarea lui Njock. Acum nu mai are Mititelu banii astia

malexoid
23rd December 2006, 09:52
eu cred ca Woobay este adevarata voastra bomba in materie de transferuri, nicidecum N'jock (care a mai fost si stim cu totii ca da multe batai de cap nicidecum multe goluri)...
Oricum felicitari pentru amandoi, sa vedem Stiinta acolo sus!!!

Cipus
23rd December 2006, 21:29
Craciun Fericit la toti, sa ne auzim sanatosi dupa sarbatorile de Craciun, va doresc toate cele bune, fericire si masa imbelsugata

blandu
26th December 2006, 10:12
Sarbatorii Fericite !!!
Forta Stiinta !!!

vasi_florescu
28th December 2006, 12:24
Am observat articolul "Cifrele fotbalului romanesc".
Un articol creat de amatori,rupt de realitate,o adevarata bataie de joc.Eu ma voi referi aici doar la statisticile ce privesc Universitatea Craiova.
Se sustine ca are 616 infrangeri in meciurile jucate in divizia A.In realitate are 438 de infrangeri.De altfel o linie de clasament generala ar arata cam asa in ceea ce o priveste pe Univ.Craiova:
1322 603 281 438 2012-1511 1617p
Nu am luat in calcul campionatul 2006/2007.Linia de clasament este rezultata din cumularea datelor extrase de pe site-ul romaniansoccer.ro.
Daca totusi s-au avut in vedere datele de pe labtof.ro ar trebui sa se vada ca acolo se face vorbire de U Cluj nicidecum de Univ.Craiova la echipa cu cele mai multe infrangeri.

Lordliv
4th January 2007, 20:47
stoica vrea ,in retur o noua formula de joc 4-4-2,cu desfasurare in 4-3-3!
asta inseamna:
bornescu-dananaie,ciuca,mitchell,rose-a.ionescu,saceanu,stoica,velcovici si in
atac njock-woobay
dar sunt 4 jucatori extracomunitari titulari!
oricum partea dreapta ,mai ales dananaie, scartaie!

*Coco*
4th January 2007, 22:29
Pai ma Njock are cetatenie Germana cum draq de e extracomunitar?!?!?!

Lordliv
4th January 2007, 23:55
njock nu are cetatenie germana,nevasta sa are!:headbang:
el are drept de rezidenta in germania.

*Coco*
5th January 2007, 00:00
Pai in cazul asta crek sare si Baird si Mitchell din formula de start:D

Lordliv
5th January 2007, 00:06
Pai in cazul asta crek sare si Baird si Mitchell din formula de start:D

si cu cine joci pe fund? cu gargalie?!:evil:

Blu3 Lion
5th January 2007, 10:29
Pai in cazul asta crek sare si Baird si Mitchell din formula de start:DMai bine N'Jock decat Mitchell:ok:

Cipus
6th January 2007, 02:41
Mitchell a facut meciuri bunicele, iar in ultima parte a turului chiar bune. In aparere nu vad un alt inlocuitor, la mijloc doar Rose e extracomunitar iar in atac va juca Woobay cel mai probabil cu un roman (Parvu sau Dina). cel mai probabil echipa va arata cam asa:
................... Bornescu
Dananae Stoica Mitchell Ciuca

Ionescu Saceanu Dina Velcovici

................Woobay Rose (Njock) (Parvu)

Jus7M3
6th January 2007, 05:37
Mitchell este cel mai constant fundas al nostru .. poate chiar cel mai constant jucator .. cel putin asa cred eu !!

Lordliv
6th January 2007, 10:50
lui stoica ii place un sistem 4-4-2,ce se poate desfasura in 4-3-3.
cu ce avem la ora actuala,echipa ar arata astfel:
bornescu-dananaie,ciuca,mitchell,rose-a.ionescu,saceanu,stoica,velcovici si in fata njock si woobay
prin trecerea lui stoica la mijloc,ramanem practic fara fundasi centrali de rezerva ,gargalie,
curteanu si chiar gaman( prea crud) nefiind solutii viabile!
asa ca ne trebuie fundasi!( nici varianta cu dananaie nu prea merge)
ion tamburas,asta nu cred ca ar putea sa constituie o solutie,si apoi la 28 de ani nu mai este o tanara speranta.

mitchell este activ in joc,dar din pacate joaca prea imprudent faza in careu!
dina ramane la faza de promisiune ( poate o scoate ceva in plus stoica, in pregatiri de la el!)
de la parvu si costea asteptam sa fie oamenii cu golul ,din ultimul sfert de ora!
iar de la baird...

Cipus
6th January 2007, 21:06
prin trecerea lui stoica la mijloc,ramanem practic fara fundasi centrali de rezerva ,gargalie,curteanu si chiar gaman( prea crud) nefiind solutii viabile!asa ca ne trebuie fundasi!( nici varianta cu dananaie nu prea merge)

Ciuca si Mitchell in centru pare cuplul ideal pentru Stiinta. In caz de indisponibilitati poate trece D.Stoica inapoi in aparare. Dananae mi s-a parut un jucator tehnic care ar putea fi utilizat mai cu succes in linia de mijloc decat fundas. In cazul asta mai e nevoie de un fundas dreapta. Daca Rose joaca bine fundas stanga e ok, sa ramana acolo, initial stiam ca a jucat atacant sau mijlocas stanga. In atac sunt destule variante pentru moment. sunt curios ce meciuri o sa faca Njock, si mai ales Woobay

Lordliv
6th January 2007, 22:34
mighty nu a dat bani de pomana pe njock si wobay!
ei vor juca ca titulari,chiar daca woobay va fi mijlocas stanga.
in meciul cu argesul ,vor lipsi stoica si velcovici...pentru rosu cu steaua! ( comisia nu s a pronuntat inca)

dani3lll
7th January 2007, 17:34
eu zic ca sau reusit 2 transferuri bune :)

Lordliv
8th January 2007, 22:00
avem deja un caz ,andrei ionescu!
el este obligat,prin regulament ca la finele perioadei de juniorat ,ceea ce se va intampla la sfarsitul sezonului,sa semneze un contract de 3 ani cu clubul care la format-in speta cu universitatea craiova!
dar el refuza!
se pare ca aici sunt implicate niste persoane care doresc un viitor bucurestean manzului!(chiar daca andrei sustine ca s a saturat de romania,si nu de universitatea,cum apare in unele stiri,preferand o rezidenta in olanda ,alaturi de familie)
mighty ramane ferm pe pozitie,nefind de acord cu plecarea sa/hello
de urmarit...

inter
8th January 2007, 23:07
sa fie mana "impresarului" Stanga?

Cra10veanu
9th January 2007, 06:52
mai bine sa plece in Olanda decat la ailalti.
si asa nu a aratat mare lucru returul asta.

*Coco*
9th January 2007, 10:17
sa fie mana "impresarului" Stanga?
Pe naiba:shocked:
Ala ce draq sa ma vrea daca nu a facut nimic la Craiova in afara de Promovare:(
Ia sa plece da`l draq...:cool:
Da nu are unde sa plece decat 3 ani prin parcuri vorba lu' Mititelu:D

Lordliv
9th January 2007, 19:45
problema ionescu,eu zic ca nu este prea importanta,jucatorul fiind,cu mult sub ceea ce se credea ca poate sa ajunga!
inca un pusti de 18 ani ,caruia i a pus dumnezeu mana in cap,inoata in bani,dar sub influente obscure ( taica-sau,stanga,baietii de la sdr) va claca !
treaba lui!
problemele sunt altele,in primul rand de efectiv.( dar si de omogenitate intre si in compartimente)
decat sa i dea bani lui ionescu,mai bine sa l ia mighty pe soava ,care desi este de alt profil decat manzul,dar va da o mai multa siguranta echipe,el PUTAND A FI LIDERUL DE ECHIPA ASTEPTAT! oricum,soava asteapta,din cate stiu,si vom intalni echipa lui ,in cipru!
de urmarit!
problemele sunt altele,echipele cu care ne vom bate ,nu spun pentru ce,(!),s au intarit,cel putin cu nume de jucatori!
urziceniul a luat 3 atacanti: mara,onofras si bilasco
piatra neamt a luat 3 atacanti: vrajitoarea,costescu si nita
pandurii i a luat pe vasilache,l mihai si pacurar
argesul pe baltoi,tamas si iordache
uta pe pascovici,mihut si todea
nu vorbim de jucatorii africani despre care nu stim ceva ,decat din laudele impresarilor!
la capitolul,fapte bune pentru noi ,amintim:
vasluiul a slabit prin plecarea lui croitoru si frunza( panait, cotolan si frunza alalalt putand cu greu sa i suplineasca)
iasiul,constanta,jiul,nationalul,nu au luat nimic ,sau aproape nimic
otelul a luat necunoscuti ,pentru noi
in primele 3 etape din primavara vom avea meciuri infernale,cu argesul si dinamo,afara,si rapid acasa!
speram ca si noi cu njock si woobay ,vom avea atac,altfel e de rau!

Cipus
10th January 2007, 00:37
concis si direct vorbesti, asa si trebuie. ai dreptate Craiova nu sta prea bine, si contracandidatele la retrogradare s-au intarit mai ales in atac. Deocamdata a ramas cam in urma Poli Iasi, Nationalul si Jiul, chiar si Farul. Vasluiul chiar daca pare slabita eu zic ca are forta sa ramana lejer intre primele 10-12 formatii. dar Craiova trebuie sa aiba si sansa cu Woobay si Njock si sa ramana acolo la 2-3 locuri de prima pozitie retrogradabila, pentru ca se anunta o lupta stransa la retrogradare.

*Coco*
10th January 2007, 10:11
Lasa mai ca a revenit Ciuca (care nu a jucat deloc acest sezon), revine iara Florin Costea care a jucat putin sezonul acesta

be@
12th January 2007, 22:46
Cititi asta: :D

Sa râdem cu Universitatea Craiova

de Daniel Nanu

Din "Micul Balaci", tânarul Andrei Ionescu a devenit dusmanul de moarte al vatafilor din Bani

In urma cu câteva luni, Andrei Ionescu era vazut de câtre stapânul de azi al Craiovei un jucator de milioane de euro. Ba trei, ba cinci milioane, nu conteaza, în Oltenia euro are alta valoare. I se zicea, alta stupizenie, "Micul Balaci", desi copilul nu demonstrase decât oarece talent. Nimic mai mult. Zilele astea, Craiova si lingaii de serviciu vorbesc despre Andrei Ionescu ca despre ciuma lui Caragea. Baiatul nu vrea sa semneze un nou contract, e drept, cu clubul care l-a crescut, motiv pentru care a fost trimis în genunchi la echipa a doua. Nu mai e "Micul Balaci", e tradatorul numarul 1. Conform regulamentelor, Ionescu n-are dreptate. Daca nu cumva avem de-a face cu un personaj schimbator, e clar totusi ca Andrei Ionescu nu pleaca de prea mult bine.
Jucatorii apeleaza la cunoscuti, fiindca pe la Universitatea sufla un aer rece din mai multe puncte de vedere. Se zice ca, proprietar al mai multor dosare în care procurorii au adunat fraude de vreo 20 de milioane de euro, Adrian Mititelu se intereseaza tot mai mult pe unde vine Jilava. Gândeste, adica, în perspectiva.
Cu toate astea, despre Jeremie N'Jock se scrie ca ar avea cel mai mare salariu din fotbalul nostru. Se vorbeste doar, fiindca acte n-a vazut nimeni. Ori Mititelu minte, ceea ce nu e de mirare, ori e cel mai mare fraier. La Brest, N'Jock a marcat un gol în 18 meciuri! :Din doi ani la Craiova, N'Jock a dat vreo 15 goluri, adica 7 pe campionat. Cam cât marcheaza un mijlocas mai acatarii, nu ditamai vârful pe care destui gorobeti s-au apucat sa-l compare cu marele Camataru.
Sunt doar doua exemple, din seria glumelor cu care Craiova ne-a obisnuit. Glume de care fotbalul românesc râde cu pofta si care au prabusit anul trecut fosta campioana a unei mari iubiri în negura Diviziei B. La urma-urmei, în uitare.

*Coco*
12th January 2007, 22:49
Daniel Nanu un retardat de ziarist care zice ca tine cu Universitatea Craiova si el vrea sa faca rau Craiovei
Vai mama lui

Jus7M3
13th January 2007, 01:18
be@ eu zic sa iti umblii pe cale .. si dc tu "pui botu"(scuzati expresia) la mizeriile pe care le scrie acest pseudoziarist aka nanu` e grav .. aceste "articole" ma lasa rece nici nu merita citite ..

Cra10veanu
13th January 2007, 05:37
be@: cand se spune ceva prin ziar de poli iasi, ba a fost o farsa, ba e articol de rahat etc...te cunoastem si de aceea nici nu prea ne punem mintea cu tine. Un sfat, decat sa ne distrezi pe aici, mai bine te-ai preocupa cu sculatu de noapte (ora 11 mai precis).

Cipus
13th January 2007, 13:10
In cazul Ionescu nu stiu cine are dreptate, dupa mine un junior mi se pare normal sa joace cel putin 2 ani pentru clubul care l-a format, macar din respect. Ionescu a pus umarul la promovare zic eu, iar acum a fost accidentat o perioada mai lunga. Pentru un jucator tanar e foarte greu sa revii dupa o astfel de accidentare, si asta va spun din propria mea experienta. Eu zic ca pe jumatate si-a facut datoria. Faptul ca are oferte din Olanda nu spune nimic, daca va pleca acum, cu siguranta va ajunge rezerva la orice echipa s-ar duce. Poate doar vrea banii, nu sa si joace neaparat. Sau poate se crede mai tare decat Bratu sau Zicu? Mitea cat a lustruit banca pana sa joace cat de cat la Ajax, pentru ca acum sa nu mai fie nevoie de serviciile sale. Eu in locul lui as mai ramane macar un an si jumatate la Craiova. In mod clar nu e multumit de ceva, asta numai el o poate stii, asa ca eu zic sa nu va grabiti sa-l judecati.

*Coco*
13th January 2007, 14:18
Ionescu saptamana viitoare va fi suspendat oficial :yeah:

ASP
13th January 2007, 14:21
be@ si zici ca faci si tu un "head" la baietii de pe aici? da' sa nu musti!
Ionescu e gay si de-aia vrea in olanda. o fi indragostit de vreun mustacios si vrea sa se insoare.

craiova1
14th January 2007, 10:20
de ce o fi refuzat ionescu? ca mititelu e om bun si de treaba.:(

nr.zece
14th January 2007, 10:28
pusti cordit, care chiar credea ca este de ajuns sa i se spuna "micul balaci" prin ziare si tribuna ca sa ajunga mare fotbalist
uite ca acum i se spune "micul elton john" si de data asta chiar are sanse sa ajunga cantaret/cantareata

craiova1
14th January 2007, 12:36
credeti ca n'jock si wobay vor juca titulari? eu zic ca da:ban:

Lordliv
15th January 2007, 07:52
astazi ,prin decizia frf,universitatea craiova ar putea sa fie dezavantajata din nou,dar vina o poarta si managerii ei foarte scoliti!

daca se impune regula cu 3 extracomunitari in teren si 2 pe banca ,craiova ar pierde pe un posibil titular dintre wobay,njock,rose si mitchell!
si cum pe africani mighty a dat o groaza de bani,va iesi din schema rose sau mitchell si atunci obligatoriu stoica ,va juca pe fund!
daca se impune regula de 4 extracomunitari in teren si 1 pe banca atunci ar fi ok! dar cine va sustine demersul stiintei?:D

Lordliv
15th January 2007, 16:47
doar 3 extracomunitari pot juca in acelasi timp intr o echipa din liga lui mitica!
ai voie ,insa sa pui 5 pe foaie!
lui stoica i cam s au dat planurile peste cap!:headbang:

craiova1
15th January 2007, 18:10
ce pacat

nr.zece
15th January 2007, 18:15
Cinci extracomunitari pe foaia de joc, de la 1 februarie



Mircea Sandu
Comitetul Executiv al Federației Române de Fotbal a decis, în ședința de luni, să limiteze la cinci numărul jucătorilor extracomunitari care pot fi trecuți în raportul de arbitraj, dintre care doar trei au dreptul să se afle în același timp pe teren.

"Comitetul Executiv a modificat articolul 16.7, astfel încât jucătorii comunitari se pot transfera la cluburile din România fără limitare. În privința extracomunitarilor, la Liga I, în raportul de arbitraj pot fi trecuți maxim cinci jucători, dintre care maxim trei în același timp pe teren. La Liga a II-a, se pot trece maxim trei, dar numai doi în teren, iar la Liga a III-a, maxim doi jucători pe foaie și unul pe teren", a spus Sandu.

Mircea Sandu a afirmat că nerespecatarea acestor hotărâri, care vor intra în vigoare de la 1 februarie, vor duce la pierderea meciului cu scorul de 0-3.

craiova1
15th January 2007, 19:25
ma enerveaza decizia asta

craiova1
15th January 2007, 19:44
lot craiova: bornescu , stoica , dananae , mitchel , rose , saceanu , ionescu , wobay , dina , baird , n'jock

craiova1
15th January 2007, 19:52
meciuri: arges 0-3 craiova craiova 3-0 rapid ......... toate le batem cu 3-0

UrsMeier
15th January 2007, 20:22
aveti grija sa nu le pierdeti pe amandoua cu 3-0 :D

UrsMeier
15th January 2007, 20:32
meciul e deja jucat........si vom bate probabil tot cu 3-1.Deci nu va faceti sperante prea mari de la meciul asta.
FORZA VIOLA !!!

craiova1
15th January 2007, 20:39
argeseni va spun ceva : desfintativa!

UrsMeier
15th January 2007, 20:41
argeseni va spun ceva : desfintativa!

"desfintativa" se scrie corect desfintati-va
Inai invata cum se scrie corect si apoi sa il scrii sau sa il pronunti

craiova1
15th January 2007, 20:41
:yes: arges: locul 18 :))

craiova1
15th January 2007, 20:42
arges : drum bun catre serie B

UrsMeier
15th January 2007, 20:44
esti chiar caraghios:happy
FC ARGES :no1

craiova1
15th January 2007, 20:52
ma sparg in ras! arges serie B ! merita serie C.

Lordliv
15th January 2007, 20:53
nenea urs ,nu ai ce face?!

UrsMeier
15th January 2007, 20:56
ma sparg in ras! arges serie B ! merita serie C.

bina ma copilas .........sa te simti si tu bine.......ca la varsta ta :headbang:

craiova1
15th January 2007, 21:06
cine vb? lol

craiova1
15th January 2007, 21:06
date cu capul de caramizi dupa ce bate craiova argesul

craiova1
15th January 2007, 21:12
argesenilor rugativa cereti mila la craioveni sa nu va bata cu 4-0 macar cu 2-0!

UrsMeier
15th January 2007, 21:12
date cu capul de caramizi dupa ce bate craiova argesul

ti-am mai dat un sfat mai sus dar vad ca nu vrei sa-l bagi in seama.Cam faultezi limba materna

craiova1
15th January 2007, 21:18
argeseni fara.... cere mila la olteni ca sa bata si ei odata pe cei mai buni adica craioveni!

UrsMeier
15th January 2007, 21:19
argeseni fara ..... cere mila la olteni ca sa bata si ei odata pe cei mai buni adica craioveni!

:happy
ce exprimare de analfabet:happy :yes:

Cra10veanu
15th January 2007, 21:20
meciul e deja jucat........si vom bate probabil tot cu 3-1.Deci nu va faceti sperante prea mari de la meciul asta.
FORZA VIOLA !!!

forza viola dinamo pitesti. cum mai spunea unu..desfiintarea!
imi aduc aminte de tine ursmeier inainte meciului din tur, dar dupa aia nu te-am mai vazut luni intregi aici pe forum :D

UrsMeier
15th January 2007, 21:21
forza viola dinamo pitesti. cum mai spunea unu..desfiintarea!
imi aduc aminte de tine ursmeier inainte meciului din tur, dar dupa aia nu te-am mai vazut luni intregi aici pe forum :D

nu am mai intrat de mult de forumul asta dar din alte motive........
Pe tine nu te face sa razi ........... ?:happy

YoYoyOi
15th January 2007, 21:27
minorule, tot cu spammul te ocupi?

craiova1
15th January 2007, 21:30
nu . noi nu suntem ca stelisti

YoYoyOi
15th January 2007, 22:33
mda, e clar:mda:
tot 9 ani ai, sau acum s-au mai inmultit?

craiova1
16th January 2007, 13:52
yoyoyoi am tot atat!

Cipus
16th January 2007, 16:04
yoyoyoi am tot atat!

deja ai ajuns la 57 de postari, daca ai s-o tii tot asa, in curand ai sa ne depasesti pe toti. :drak:
On topic: Ionescu se pare ca mai are o sansa, iar eu personal cred ca daca se mentine regula cu doar 3 extracomunitari in teren pe Ionescu o sa-l vedem titular, in dauna lui Rose, si trecera lui D.Stoica pe linia de fund. O alta varianta eu o vad ca fiind avansarea lui Dina in atac (sau utilizarea lui Parvu)in locul lui Njock. Decizia o va lua antrenorul

craiova1
16th January 2007, 20:02
ai dreptate cipus da n'jock e titular sigur!

craiova1
16th January 2007, 20:38
ionescu joaca titular sigur

craiova1
16th January 2007, 20:43
3 extracomunitari? ce ne facem?

Cipus
17th January 2007, 11:18
3 extracomunitari? ce ne facem?

ma impresionezi, ai ajuns la 60 :evil:
Mitchell este indinspensabil, Rose are avantajul ca poate juca si fundas stanga si la mijloc asa ca bataia se va da intre Njock si Woobay. Asta nu inseamna ca ceilalti vor fi titulari sigur si unul dintre cei 2 atacanti va fi rezerva. In functie de indisponibilitati poate juca unul sau altul dintre cei 4, sau cine stie poate vor juca numai 2 dintre ei. Nu cred ca e necesar sa se faca mare tam-tam din asta, regula e valabila pentru toate echipele nu doar pentru Craiova. Eu ma gandesc la Baird, ar trebui sa se renunte cat mai repede la el, pentru ca nu va mai prinde cu siguranta echipa

*Coco*
17th January 2007, 11:27
Wobay si Njock vor fi titulari sigur...
Doar nu au fost adusi la echipa sa stea rezerve...

Cipus
17th January 2007, 11:39
Atunci cel sacrificat va fi Rose. Totusi nu cred ca numele joaca si faptul ca s-a platit bani multi pe ei. Njock trebuie sa dovedeasca mai intai ca merita locul de titular in atac, e valabil si pentru Woobay. Cel putin pe Rose il stim cu totii, a facut si meciuri bune si mai putin bune, dar are avantajul ca poate juca pe mai multe posturi.

craiova1
18th January 2007, 19:41
vedem noi! poate mai luam un roman bun

craiova1
18th January 2007, 19:48
daca nu...... e sacrificat rose!

craiova1
18th January 2007, 19:48
cred!

craiova1
18th January 2007, 20:06
cipus te sfatuiesc sa lasi forex brasov si sa treci la craiova! ca nu prea sevede ca tii cu forex!

UrsMeier
18th January 2007, 21:57
cipus te sfatuiesc sa lasi forex brasov si sa treci la craiova! ca nu prea sevede ca tii cu forex!

....eu zic sa tii cont de sfatul lui......ca doar e un om cu capul pe umeri :happy :happy

TYPI-STIINTA
18th January 2007, 23:12
....eu zic sa tii cont de sfatul lui......ca doar e un om cu capul pe umeri :happy :happy

eu il sfatuiesc sa tina cu fc arges , ca acolo e cea mai tare atmosfera de pe toate stadioanele din tara...aaa, si daca vine la meci sa nu uite sa ia si cateva pungi cu seminte la el :rolleyes:

whitewildstuff
19th January 2007, 03:26
Ete cel mai tare spargator de seminte cu dintii de lapte, cum ataca,Doamne !!!No Way!!!!Cica in Vilcea se coc cele mai tari seminte!!!De cand era struto-camila la origini,care dintre ele???Vilcea,Craiova sau Bucuresti???Chimia,Craiova si cand ai ajuns in Bucale e belea,Sportul sau ti-ai adus aminte de mititei???Zau ca esti Typi!!!Vraiste!!!Pot sa citesc harta inginerilor(care esti,desigur:))))) pe tine!!!

craiova1
20th January 2007, 20:46
:happy :happy :happy ce-i asta! acum vorbim despre seminte

Lordliv
21st January 2007, 19:53
dupa fanatik,s au vandut la herculane materiale promotionale de 20.000 ron!
adica 200 mil leivechi!
despre joc ,nu merita sa comentam ceva -primul joc de pregatire ,care nici nu fusese programat initial
cum s a mai spus se prefigureaza un 11 de baza:
bornescu
dananaie,ciuca,mitchell,rose
costea( chiar daca nu a jucat),stoica,saceanu,velcovici
njock,woobay( sau ubay,cum apare in acte!)
deci ne bazam pe " clementa " lui m sandu in ceea ce priveste cei 3 extracomunitari,sezonul acesta!:evil:
alta remarca: 1000 de spectatori,majoritatea suporteri ai stiintei,la un meci disputat intr o statiune!:yeah:

malexoid
22nd January 2007, 23:12
( sau ubay,cum apare in acte!)

s-a bagat cumva Mititelu sa completeze in acte? :headbang: :happy
lasand gluma la o parte, indiferent de cum il cheama in acte si cum in realitate, speram sa faca treaba buna!

craiova1
23rd January 2007, 21:09
Craiova 1-0 mineru lupeni

craiova1
23rd January 2007, 21:11
craiova 2 -0 cluj

craiova1
23rd January 2007, 21:12
batem tot in cipru

craiova1
23rd January 2007, 21:16
toate amicalele ! omoram adversarii!

craiova1
23rd January 2007, 21:17
la fel si in campionat

Cipus
24th January 2007, 11:20
cipus te sfatuiesc sa lasi forex brasov si sa treci la craiova!

Au mai incercat si altii inaintea ta insa fara succes. Imi pare bine ca sunt apreciat de unii dintre voi, insa eu voi ramane un anonim neutru care va avea ce vorbi cu fanii tuturor echipelor din prima liga :ok:


nu prea sevede ca tii cu forex!

Ai observat bine, sincer nici nu stiu pe ce loc mai e Forex-ul din Brasov. Nu sunt un fan infocat, mai ales ca trec prin Brasov cam o data pe an, drept urmare nu mai ma intereseaza de cand au pierdut barajul cu Unirea Urziceni. Mai vedem cand va promova in prima liga.


Craiova 1-0 mineru lupeni craiova 2 -0 cluj batem tot in cipru toate amicalele ! omoram adversarii! la fel si in campionat

Ar trebui sa pui si tu toate postarile astea intr-una singura, ca umpli pagina degeaba, sa ai mai multa coerenta in ceea ce spui, sa nu mai jignesti fanii altor echipe si poate o sa fi si tu apreciat de ceilalti :D
P.S. Scuze ca am fost Off Topic

craiova1
24th January 2007, 18:16
cipus alegeti o echipa! si tine cu ea! decat sa tii cu una din B

craiova1
24th January 2007, 18:16
Avem amicale prea simple!

craiova1
24th January 2007, 18:17
Se pare ca nu mai intra nimeni pe forum! decat eu si cipus!

craiova1
24th January 2007, 18:22
daca va promova forex! eu nu cred!

craiova1
24th January 2007, 19:04
De bucurie rar avuram parte
In unele duminici, pe la nunti,
Suntem olteni pe viata si pe moarte
Suntem olteni, adica suntem munti.

Un rost ne-a dat maicuta noastra, dulcea,
Sa fim, dintre romani, cei mai fierbinti,
Din Dolj si pana-n Olt si pana-n Valcea
Si pana-n Gorj si pana-n Mehedinti!

Oltenia, Eterna Terra-Nova
Un cantec are astazi si-n priviri
Hai Universitatea! Hai Craiova!
Tu, Campioana unei mari iubiri!

La Tricolorul romanesc se-nchina
Si-i face juramant prin lupta, azi,
Oltenia, provincia latina,
A lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Oltenia pandura a lui Tudor
Si-a lui Arghezi si-a atator dusi
Oltenia celui mai mare sculptor
Al omenirii, Constantin Brancusi.

Oltenia, Eterna Terra-Nova
Un cantec are astazi si-n priviri
Hai Universitatea! Hai Craiova!
Tu, Campioana unei mari iubiri!

Salut fratern, Moldova, Bucovina,
Salut fratern, Ardeal, si tu, Banat,
Salut fratern, Muntenie vecina,
Si Maramures, neam ne-ngenunchiat.

Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni.

Oltenia, Eterna Terra-Nova
Un cantec are astazi si-n priviri
Hai Universitatea! Hai Craiova!
Tu, Campioana unei mari iubiri!

Olteni suntem in matca noastra
Olteni am fost si-asa vom fi
Iar Flamura ros, galbena, albastra
Se oglindeste bine si in Jii.

Tot ce avem, noi am facut cu truda
Si n-am trait din mila si pomeni;
Spre binele acestei tari asuda
Si semetia noastra de olteni.

Oltenia, Eterna Terra-Nova
Un cantec are astazi si-n priviri
Hai Universitatea! Hai Craiova!
Tu, Campioana unei mari iubiri!

craiova1
24th January 2007, 19:05
Tinem cu echipa noastra
Si la bine si la greu,
O iubire alb-albastra
La Craiova e mereu,
O iubire alb-albastra
La Craiova e mereu.

Cantati si voi, cantati cu noi
Sa-i incurajam intr-una
Pe cei buni si intotdeauna
Alb-albastrii sa fie cei buni,
Sa-i incurajam intr-una
Pe cei buni si intotdeauna
Alb-albastrii sa fie cei buni.

Hai Craiova, Hai studentii
Suntem toti cu voi pana la sfarsit,
Hai Craiova, Hai baietii
Cu oltenii nu e de glumit.

Rade soarele-n fereastra
Duce vantul din Craiova,
O iubire alb-albastra
Spre Ardeal si spre Moldova.
O iubire alb-albastra
Spre Ardeal si spre Moldova.

craiova1
24th January 2007, 19:06
mai sus imnurile craiovei

Cipus
25th January 2007, 01:45
o dai pe cantece patriotice acum? ai enumerat niste rezultate mai devreme, ai vazut amicalele Stiintei? cum joaca baietii? pe cine ai remarcat?

ASP
25th January 2007, 12:53
mai patriotic decat tap tap tap tararap tap tap nu poate fi nimic.

Cipus
25th January 2007, 15:06
cam slabut 1-1 cu Caracal, meciurile amicale nu sunt relevante, insa atacantii Njock si Wobay (sau Ubay) nu au reusit sa inscrie. Asta ridica mici semne de intrebare, dar sa nu ne grabim

ASP
25th January 2007, 16:51
in meciu ala au fost 3-4 bari si inca "n" ratari monumentale + un moment exeptional de K1. asa ca a fost un meci in care s-au testat duritatea si ambitia. scorul intr-un meci amical este inselator indiferent cu cine il joci.

Rossi
25th January 2007, 20:12
Caracal - Craiova 1-1

Bornescu si-a luat gol de la 40 de metrii ...
MARE Bornescu asta :happy :happy :happy

craiova1
25th January 2007, 22:03
asta e

am avut mari ocazii

Ce sa-i faci ! trebuie sa uitam evolutia lu Bornescu in meciul cu caracal!

Cipus
26th January 2007, 00:56
daca vor rata asa si in campionat nu prea ii vad bine pe craioveni, oricum eu personal astept multe de la Ubay si Njock, ei vor fi jucatorii cheie ai echipei

Lordliv
26th January 2007, 08:52
Caracal - Craiova 1-1

Bornescu si-a luat gol de la 40 de metrii ...
MARE Bornescu asta :happy :happy :happy

haha ! voi vorbiti!
ati ajuns ciuca batailor ,cu echipe de mana a 3 a in portugalia!
la mai mare!:D

*Coco*
26th January 2007, 09:23
Caracal - Craiova 1-1

Bornescu si-a luat gol de la 40 de metrii ...
MARE Bornescu asta :happy :happy :happy

Inainte sa fi ras de noi mai bine asteptai sa vezi ce face dinamo si dupa aia trebuia sa comentezi
:happy :happy :happy :happy

craiova1
26th January 2007, 16:09
stai sa vezi!

craiova1
26th January 2007, 16:09
dinamo 0-2 caracal

craiova1
26th January 2007, 16:11
as rade

Rossi
27th January 2007, 01:15
Surse din cadrul FRF au declarat ieri sub protectia anonimatului ca Andrei Ionescu va fi suspendat trei ani, si ca nu are nicio cale de atac, deoarece este obligat sa semneze, conform regulamentului. “Andrei Ionescu poate fi suspendat de club pe trei ani, adica exact cât este obligat sa semneze cu clubul care l-a format. Fotbalistul va avea dreptul sa faca recursuri, dar nu va putea face nimic, deoarece regulamentul e ferm”, a declarat angajatul FRF.

http://prosport.ro/articole/o-oferta-imposibil-de-acceptat/24268

las ca e bine ... oltenii isi dau singuri la temelie ...Ionescu era un super talent

*Coco*
27th January 2007, 10:16
Vezi-ti ma draq de echipa ta daca nu sti tot adevarul
Vezi si tu un articol in ziar si gata iti dai cu parerea
Taci draq si vezi-ti de echipa ta
Asa merita sa fie suspendat daca nu a vrut sa semneze de la bun inceput pe 100 000$ pe an

Rossi
27th January 2007, 14:23
Chestia cu 100.000 $ / an e o gogoasa ...
Mititelu' ii oferise intradevar 100 de mii , dar nu pe an ....ci pt toata perioada contractului de 4 ani ..adik 25.000 $/ an

*Coco*
27th January 2007, 14:33
Ba nu mai vorbi ma aiurea daca nu sti despre ce e vorba.
Nu ia oferit 100 000 Euro/pe an da ia oferit 80 000$/an timp de 5 ani si a refuzat ...
Si aucma si`au batut joc de el:shocked:
ASta e daca tacsu ala e un boschetar si se baga el
Aveam alti peste A.Ionescu :P
Il aveam pe Argintaru(care nu avea loc in lot din cauza lui A.Ionescu) pe Gangioveanu care e cel mai talentat junior din tara la varsta lui (16 ani) care acuma cateva zile si`a rupt contractul cu marii impresari Becali&Popescu

TYPI-STIINTA
27th January 2007, 14:35
mare lucru ca nu mai joaca Ionescu. mai avem si alti jucatori tineri si talentati... oricum totusi nu trebuia ca cei din conducerea universitatii sa-si bata asa joc de Ionescu (ma refer la salariul oferit acum)

Bogdan"U"
28th January 2007, 09:17
mare lucru ca nu mai joaca Ionescu. mai avem si alti jucatori tineri si talentati... oricum totusi nu trebuia ca cei din conducerea universitatii sa-si bata asa joc de Ionescu (ma refer la salariul oferit acum)

i-au oferit cam mult comparativ cu cat merita acum. ionescu nu va mai juca niciodata cu placere pt stiinta
sper sa fie suspentat 3 ani

craiova1
28th January 2007, 13:09
De ce oare sunt atea bancuri cu olteni?????chiar sunt asa cu ii rep cei de la vacantza mare??? eu zic ca da!!!

3 ani? e cam putin

gresala lui ionescu!

acum putea sa stea linistit! titular!

oricum avem jucatori si mai buni!

este vorva 100k pe an

cine credeti ca-i va lua locul lui ionescu?

argintaru!

nr.zece
28th January 2007, 13:12
Chestia cu 100.000 $ / an e o gogoasa ...
Mititelu' ii oferise intradevar 100 de mii , dar nu pe an ....ci pt toata perioada contractului de 4 ani ..adik 25.000 $/ an

cred ca noi suntem mai informati decat tine si iti putem confima ca era vorba de 100 k/ an

craiova1
28th January 2007, 13:18
mi-a placut cum joaca! in meciul cu lupeni
sau gangioveanu

dani3lll
28th January 2007, 22:45
eu sper sa nu il suspende si sa ramana macar inca un an la craiova :)

Cipus
29th January 2007, 10:01
Parerile sunt impartite in cazul lui Ionescu. Daca i-a oferit intradevar numai 25000/an si eu as fi facut la fel, nu as fi semnat chiar daca m-ar fi suspendat. Viata de fotbalist e scurta, iar cand esti un jucator de baza la o echipa ca Universitatea, e dreptul tau sa ceri pretul pentru care merita sa iti rupi picioarele, sa faci frigul prin cantonamente lungi si obositaore sau sa te injure lumea in cazul unui meci nereusit

Blu3 Lion
29th January 2007, 10:50
Parerile sunt impartite in cazul lui Ionescu. Daca i-a oferit intradevar numai 25000/an si eu as fi facut la fel, nu as fi semnat chiar daca m-ar fi suspendat. Viata de fotbalist e scurta, iar cand esti un jucator de baza la o echipa ca Universitatea, e dreptul tau sa ceri pretul pentru care merita sa iti rupi picioarele, sa faci frigul prin cantonamente lungi si obositaore sau sa te injure lumea in cazul unui meci nereusitpai tot el a refuzat 100.000 pe an:( probabil se astepta sa i se ofere 150.000 acum:rosu: la el nu banii au fost problema ci faptul ca vrea sa plece,ca daca vroia sa ramana nu refuza el 100.000 pe an la 18 ani(adica cel mai mare salariu din Romania la varsta lui)

Lordliv
29th January 2007, 20:04
corect,ne am facut de ras in cipru si cu gargalie si curteanu fundasi o sa ne mai facem!:yeah:
bornescu sa stea dracului in poarta si sa lase pe altii sa bata 11 m!
prevad ,in conditile lotului actual ,mari framantari la stiinta in zilele urmatoare!
ne trebuie fundasi si coordonator de joc!
craiova nu are decat 14 jucatori care cat de cat pot juca in primul 11,in liga lui mitica: bornescu,dananaie,ciuca,mitchell,rose,dina,costeaI ,saceanu,velcovici,stoica,parvu,baird,woobay si njock!restul prea tineri sau prea prosti!:headbang:

Cipus
29th January 2007, 20:39
Nu stiu cat i-a oferit Mititelu lui Ionescu, unii zic ca 100 000 pe an, altii ca 100 000 pe 4 ani, cert e ca ceva a fost acolo de nu i-a convenit. Nu cred ca Ionescu avea pretentii exagerate, Mititelu cu siguranta e smecher si vrea sa profite la maxim de faptul ca Ionescu e obligat sa semneze cu Craiova.
P.S. A pierdut Craiova cu Tavria in Cipru?

*Coco*
29th January 2007, 20:41
P.S. A pierdut Craiova cu Tavria in Cipru?

:mda: 4-1:mda:

be@
29th January 2007, 20:41
Hahahahahahaahahahahahahahhahahahhahahahahaha !
Muicaaaa ! Se facura oltenii de ras in Cipru. :happy
Da, ei care se viseaza campionate si participari in UEFA! Ei, care spun ca poartarul lor e al doilea dupa Coman, dar ia gol de la 40 de m de la aia din Caracal.:D :D :D :D

Lordliv
29th January 2007, 20:57
Hahahahahahaahahahahahahahhahahahhahahahahaha !
Muicaaaa ! Se facura oltenii de ras in Cipru. :happy
Da, ei care se viseaza campionate si participari in UEFA! Ei, care spun ca poartarul lor e al doilea dupa Coman, dar ia gol de la 40 de m de la aia din Caracal.:D :D :D :D

noi, cel putin jucam afara,cu echipe straine!
voi ,se pare ca asa saraci cum sunteti,veti lua calea sportului!
ne provocati cu fraze de doi bani,si asteptati " intelegere" de la noi.ma asteptam la mai multa ratiune de la unul, care se pare ca a rosit tastatura!

Cipus
29th January 2007, 20:59
Pai Steaua a luat-o cu 5-1 parca anul trecut de la ei, cand ia umflat unul ochii lui Nesu, si nu s-a facut cine stie ce tam-tam. E doar un amical, dar pe de alta parte Craiova nu se poate baza decat pe 14-15 jucatori si asta nu e bine.

be@
29th January 2007, 21:09
noi, cel putin jucam afara,cu echipe straine!
voi ,se pare ca asa saraci cum sunteti,veti lua calea sportului!
ne provocati cu fraze de doi bani,si asteptati " intelegere" de la noi.ma asteptam la mai multa ratiune de la unul, care se pare ca a rosit tastatura!
Nu, nu , nu ! Voi ati inceput ca retrogradam si chestii din astea, in loc sa va vedeti de treaba voastra. Acuma cand altul face misto de voi, nu va convine, nu?
Pai ce, sunt eu de vina ca vorbeste gura fara voi, si va visati in Cupe europene si pe la lotul national?
Cat despre Poli, stai calm, ca nu se pune problema sa luam calea Sportului. Ok? Cunosc situatia mult mai bine decat tine.

*Coco*
29th January 2007, 21:10
Venii moldoveanca frustrata pe nume beee@
Bai fomeie macar noi fata de voi aveam bani sa faceam cantonamente afara ...
Voi nu aveti bani sa va duceti la WC Public si sa iesiti si voi afara din IAsi sa faceti un cantonament
Sunteti vai mama voastra de pricajiti
Si vb tu de echipa aia ta care a fost tinuta in sah de Laminorul Roman o echipa de Liga III care se afla la retrogradare si a jucat cu juniorii si ati fost condusi cu 2-0 si ati facut 2-2
Vai steaua voastra de pricajiti

PS.Si daca visam la cupe europene si ne propunem asa ceva care e problema voastra macar noi ne propunem voi nici de propus nu va propuneti
B`u va mananca anu asta

Lordliv
29th January 2007, 21:16
Pai Steaua a luat-o cu 5-1 parca anul trecut de la ei, cand ia umflat unul ochii lui Nesu, si nu s-a facut cine stie ce tam-tam. E doar un amical, dar pe de alta parte Craiova nu se poate baza decat pe 14-15 jucatori si asta nu e bine.

nu conteaza neaparat rezultatul,dar ma ingrijoreaza,mentinerea in lot a doi papagali cu pretentie de fotbalisti (gargalie si curteanu),forma in continuare foarte slaba a lui bornescu ( iar a luat goluri parabile),accidentarile in lant ale lui ciuca si costeaI,NERVOZITATEA EXCESIVA DIN CADRUL LOTULUI,tratarea cu prea multa usurinta a cazului andrei ionescu,si nu in ultimul rand faptul ca avem un lot foarte subtire numeric dar si valoric!

be@
29th January 2007, 21:17
Noi am facut cantonament acasa, ca avem conditii bune de pregatire. Fiindca aici s-a investit. Altii, daca sunt fraieri, n-au decat sa se duca si sa chestuie bani aiurea. Noi avem gazon artificial cu nocturna, sala moderna de forza, conditii de recuperare, fraieri am fi sa ne ducem sa dam bani altora, cand avem tot ce ne trebuie acasa. Ai inteles, baiatule?
Cat despre amicalul cu Laminorul, jucatorii erau morti de oboseala, deoarece fac cate doua antrenamente fizice la capacitate maxima. Abia se puteau tine pe picioare.
Iar Poli oricum e mai buna decat panaramele voastre de echipe, asa ca shhhhttt!

*Coco*
29th January 2007, 21:20
Da da da cum sa nu...
Asa si la Tg-Jiu e cea mai moderna baza sportiva din tara dupa cum a zis si Mircea Sandu si cei de la FRF cand i`au facut inaugurarea si uite ca nu stau sa se antreneze la Tg-Jiu si fac 2 cantonamente:P
ASa ca cu chestia asta lasa-ma
Asa si jucatorii Univ.Craiova au fost rupti de antrenamentele fizice facute in cantonamentul de la Herculane si deabia se tineau pe picioare:P
Asa ca si cu chestia asta dute si minte pe altcineva:P
Cum zicea si mustata ala al vostru ca el n`are banii Univ.Craiova sa dea 450 000$ pe un jucator
Sunteti saraci lipiti

Lordliv
29th January 2007, 21:30
Nu, nu , nu ! Voi ati inceput ca retrogradam si chestii din astea, in loc sa va vedeti de treaba voastra. Acuma cand altul face misto de voi, nu va convine, nu?
Pai ce, sunt eu de vina ca vorbeste gura fara voi, si va visati in Cupe europene si pe la lotul national?
Cat despre Poli, stai calm, ca nu se pune problema sa luam calea Sportului. Ok? Cunosc situatia mult mai bine decat tine.

noi am mai fost in cupele europene si avem dreptul sa ne gandim la ele din nou cu speranta ( chiar daca echipa scarteie momentan)!
craiova reprezinta ceva in fotbalul romanesc si nu permitem unora dintr un oras care nu stie ce e ala un meci international ,sa maculeze performantele si visele echipei universitatea craiova!:evil:
in privinta retrogradarii iasiului,nu o doresc,asa ca din punctul asta de vedere nu ai in mine un dusman!
meciul cu olanda se pare ca se va juca la craiova,la voi in moldova a fost trimis luxembourgul!