PDA

View Full Version : Intersezon : Poli Iasi



m8k
13th December 2006, 21:04
Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipei in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.

iscar
14th December 2006, 15:28
Balba la Vaslui?

Cipus
14th December 2006, 15:34
Poli l-a dat pe Onofras la UTA. Nu e rau, pacat ca l-a dat tocmai acum cand incepuse si el sa dea goluri. Totusi cred ca sunt niste bani bine veniti, care insa vor fi cheltuiti pe restantele jucatorilor si nu pentru achizitionarea altora. Singura solutie raman jucatorii tineri de la echipa a 2-a, daca Popa va stii sa-i faca sa joace (in caz ca nu pleaca si Popica). daca il da si pe Balba pe bani frumosi atunci se rezolva multe probleme. Pacat ca nu l-a dat la Cluj pe 600 000 de euro. Nu sunt convins ca acum va mai lua banii astia.

Rocko
14th December 2006, 19:24
in legatura cu onofras nu este nimic sigur... el a declarat ca daca se vor lua bani frumosi pe el va accepta oferta de la arad dar a precizat ca nu tine mortis sa plece de la iasi... sper ca in ceasul al 12-lea sa se rezolve si problema banilor... eu inca sper ca ne vom redresa d p d v financiar... FORTZA POLI IASI

hamsterutz
15th December 2006, 01:17
eu nu mai sper de 2 ani....
p.s. nu vine bilba la vaslui stai calm :))

Cipus
15th December 2006, 01:23
mai bine pleca Czernoch dar nu cred sa aiba vreo oferta. Onofras a declarat din cate stiu ca e nemultumit ca la Poli nu sunt bani si s-a saturat sa joace degeaba. Oricine s-ar satura zic eu si de inteles mai ales ca prin banii luati pe el se vor achita datoriile catre ceilalti jucatori. In plus Lacatus e nasul lui de cununie din cate imi aduc aminte si e un motiv in plus sa plece la UTA si nu in alta parte

noir_desir
15th December 2006, 19:30
Pe Cernoch nu-l ia nimeni, nu e nimeni atat de fraier...
In rest, Onofras poa' sa plece, pe mine personal nu m-a impresionat, mai rau e daca pleaca si Bordeanu... In fine, am spus-o si o repet, fara 4-5 jucatori noi, cel putin de valoare medie pentru Liga I, ne ducem incet dar sigur in jos...
Sa fie tinerii neexperimentati de la echipa a doua o solutie pentru depasirea crizei? Sunt cam sceptic...

Cipus
15th December 2006, 20:15
Inseamna ca Czernoch va ramane vesnic la Poli, sau pleaca singur pana la urma. Bordeanu il da cu doar 40 000? cam slabuta oferta, macar 100 ar fi meritat si fundasi stanga se gasesc mai greu cine il va inlocui, A.Toma si sa ramana Buta singur pe post fundas dreapta?

hamsterutz
18th December 2006, 00:19
-onofras...neinteresant poa sa plece....inafara de faptul ca are noroc si se lipeste la gol...varza....pt postul lui de mij dreapta inafara de viteza nu are nici un atu...
-bordeianu...alt varzar...singuru lucru care imi placea la el erau cursele dinc areu pana la ei in careu...inafara de asta varza...la faza defensiv e jalnic...mereu prins ofensiv pe contraatacuri
- bilba...poate e singuru juc adevarat alaturi de branet. e singurul care mi-a placut din aceste 3 transferuri ...o sa-l regretam.dar el oricum pleca...si-a manifestat dorinta de a se transfera la un club mai mare de mai demult...

Cipus
18th December 2006, 06:32
Hamsterutze, te intreb ca pe un iesean adevarat, pana la urma pleaca Bilba? Despre Onofras si Bordeanu am inteles ca vor ajunge la Urziceni, insa ziarele astea se contrazic in fiecare zi. Din pacate ramaneti doar cu Czernoch in atac. Milosevic si Palimaru sunt cam tineri, au fost si accidentati nu se poate baza Popa pe ei prea mult

hamsterutz
19th December 2006, 00:09
ma nush panarama aia de impresar a lui a zis ca are vreo 3 oferte din serie b ...nush ce sa zic....personal nu cred...da cine stie. cat despre palimaru e un juc bun... e mai bun ca bilba dupa parerea mea...dar are fitze si inca e tanar...uneori se sperie cand vede ca e singur cu portaru :)). mitrovici e celalalt juc despre care vb dar nu este atacant e mijlocas defensiv...oricum mi-a placut mult cum a jucat cu urziceniu...sper sa-l vad mai des in teren...in locul lu iurisnitii.

Cipus
19th December 2006, 00:59
scuzele mele, nu Milosevic, am gresit eu, despre Mitrovici vorbeam, cel care a dat golul cu Steaua, nu e atacant? Pe Balba il vrea Mititelu la Craiova. Cu 500 000 poate sa-l dea ca nu pierde nimic. Jucatori ca Balba se mai gasesc, si mai ieftini.

noir_desir
19th December 2006, 12:46
scuzele mele, nu Milosevic, am gresit eu, despre Mitrovici vorbeam, cel care a dat golul cu Steaua, nu e atacant? Pe Balba il vrea Mititelu la Craiova. Cu 500 000 poate sa-l dea ca nu pierde nimic. Jucatori ca Balba se mai gasesc, si mai ieftini.

Mitrovic e mijlocas si e unul din putinii jucatori care pune osul la treaba... chiar imi place cum joaca...
Cat despre Balba si o eventuala plecare, tre sa negociem, sa luam cat se poate de mult, ca avem mare nevoie de bani... Cu 5-600 000 E, sa zicem, se pot lua 3-4 jucatori bunisori... Ce e mai rau e ca banii astia nu cred sa se duca in transferuri, ci in plata datoriilor...

hamsterutz
20th December 2006, 00:35
eu sunt multumit daca pleaca astia 4 de pana acuma (ca am inteles ca si ciobanu vrea) si sa aduca juc de la echipa a 2....si sa inceapa deacuma sa scoata profit de pe baza juc...da boca e un presedinte aiurea si in plus popa nu e genul de antrenor sa creasca juniorii...de asta aveam nevoie acum....sa crestem juniorii sa ne facem un buget pe baza lor si apoi sa speram la obiective marete :).

Cipus
20th December 2006, 01:24
Poli ar putea sa pateasca cum a patit Craiova, retrogradeaza, pleaca jucatorii care nu sunt cu sufletul la Poli Iasi, se pune accent pe jucatorii tineri din curtea proprie, se formeaza o echipa tanara si se ataca promovarea cu ei.

noir_desir
20th December 2006, 11:43
ca am inteles ca si ciobanu vrea

Ciobanu zicea ca ramane la Poli, da' mai stii?




Poli ar putea sa pateasca cum a patit Craiova, retrogradeaza, pleaca jucatorii care nu sunt cu sufletul la Poli Iasi, se pune accent pe jucatorii tineri din curtea proprie, se formeaza o echipa tanara si se ataca promovarea cu ei.

Tare ma tem ca o data retrogradati (doamne fereste! :headbang: ), ne vor trebui iar 10 ani sa promovam. Craiova are o pepiniera proprie buna, Iasiul e mult sub din punctu' asta de vedere.

Cipus
20th December 2006, 20:45
ai dreptate, seria 1 e mult mai puternica dpdv valoric decat seria a 2-a. Dar din fericire, in fiecare an promoveaza 2 echipe din fiecare serie si atunci sansele cresc semnificativ. Totusi Poli nu prea are sanse sa se mentina in liga 1. Fara jucatori de valoare, si cu datorii la jucatori, si fara bani de transferuri mi-e teama ca asta e viitorul lui Poli. Poate cineva cu bani se va trezi in ceasul al 12-lea si se va alatura echipei in speranta unei redresari.

hamsterutz
20th December 2006, 22:44
nu vom avea niciodata investitori...trebuie sa ne autofinantam...si asta numai printr-o politica de marketing buna si prin vanz de jucatori...pe asta trebuie sa ne axam :).

Cipus
21st December 2006, 12:06
Ca sa poti trai din vanzarea de jucatori trebuie in primul rand sa ai un centru de copii si juniori foarte bine pus la punct, cum are Sportul sau Craiova.

hamsterutz
21st December 2006, 13:49
pai sa se ocupe de asta...da boca e cel mai slab presedinte din div A asa ca...o sa stam mult in B :D

Cipus
21st December 2006, 13:59
Pacat ca l-ati pierdut pe M.Stan

hamsterutz
21st December 2006, 22:21
omu a vrut sa plece sa-si ajute echipa de suflet...asta e...baiat destept :D

the lion king
21st December 2006, 22:38
Ciobanu zicea ca ramane la Poli, da' mai stii?





Tare ma tem ca o data retrogradati (doamne fereste! :headbang: ), ne vor trebui iar 10 ani sa promovam. Craiova are o pepiniera proprie buna, Iasiul e mult sub din punctu' asta de vedere.:ok: Adevarat ai grait!!!!!!!!!!1:D

Cipus
21st December 2006, 22:45
sa vedem ce face Popa, daca pleaca si el nu mai sunt sperante in salvarea de la retrogradare. Cand nu sunt bani se poate intampla orice. A declarat ca daca au plecat cei nascuti in Iasi (Onofras si Bordeanu) se asteapta de la oricine sa plece de la echipa. Eu zic ca si-a pregatit terenul, dar nu se stie, sper sa ma insel

hamsterutz
21st December 2006, 23:50
sa fim seriosi ...eu sa fiu in locul lui plecam de mult :)....deci nu-l putem acuza de nimik :)

Cipus
22nd December 2006, 02:17
normal ca nu poate fi acuzat de nimic, a facut destule pentru Poli

hamsterutz
22nd December 2006, 11:37
oriunde ar pleca...e mai iesean decat multi altzii :D...

noir_desir
22nd December 2006, 12:13
sa vedem ce face Popa, daca pleaca si el nu mai sunt sperante in salvarea de la retrogradare. Eu zic ca si-a pregatit terenul, dar nu se stie, sper sa ma insel

Nu pleaca pana la vara, e om de caracter... Isi duce crucea pana la capat, chiar daca realizeaza ca retrogradarea (in conditiile actuale si daca nu se schimba ceva cat mai repede posibil) e foarte probabila, chiar iminenta.

hamsterutz
22nd December 2006, 21:29
eu deja m-am resemnat ca la anu jucam cu energia vulturu....n-am fost niciodata acolo....poate o sa fie fain :))

Cipus
22nd December 2006, 22:02
eu deja m-am resemnat ca la anu jucam cu energia vulturu....n-am fost niciodata acolo....poate o sa fie fain :))

E in judetul Vrancea, la vreo 20 de km de Focsani spre Braila. Am fost eu de vreo 2-3 ori. E o comuna nici macar nu e oras, si e plina de rrrrrromi :evil:

Zauri
22nd December 2006, 22:15
E in judetul Vrancea, la vreo 20 de km de Focsani spre Braila. Am fost eu de vreo 2-3 ori. E o comuna nici macar nu e oras, si e plina de rrrrrromi :evil:

Ai zis asta cu toata drgostea din tine ???? :happy

Cipus
23rd December 2006, 00:03
nu ca as avea ceva cu ei, insa nu e prea placut sa vii ca strain in Vulturu. Cine stie, poate e altfel acum, eu am fost acum vreo 4-5 ani in urma.
on topic: am auzit ca primaria din Iasi a varsat ceva banuti ca sa aiba si jucatorii de sarbatori

hamsterutz
23rd December 2006, 01:18
abia astept sa observ privelistile locului :))....probabil le=a dat o sticla de suc si un cozonac si gata :))

Cipus
23rd December 2006, 01:24
eu am auzit de 1 milion de RON, probabil si ceva cadouri la copii (care au)

hamsterutz
23rd December 2006, 05:56
nush n-am citit pe nicaieri ce am vazut eu la un post local cica onofras a zis ca nu a semnat cu urziceniu ... ca nici nu se pune problema ca vrea sa ramana pana in vara macar.

Cipus
23rd December 2006, 21:33
chiar Popa a zis ca Onofras si Bordeanu pleaca sigur, posibil si Ciobanu. Eu doar de Branet stiu ca a declarat ca nu vrea sa plece.

Rocko
23rd December 2006, 22:40
Prezent la acțiunea care devine obișnuință la Poli, mijlocașul Marius Onofraș a ezitat să declare tranșant dacă va părăsi Copoul pentru a se transfera la Urziceni, preferând doar să declare că vrea să se odihnească în vacanță. "Știu că toată lumea vorbește de transferul meu la gruparea pregătită de antrenorul Dan Petrescu. Mă onorează interesul acestor cluburi pentru mine, dar deocamdată eu vreau să mă odihnesc. Abia după revenirea din vacanță voi vedea și eu dacă plec sau nu de la Iași", a anunțat Marius Onofraș. Din câte se pare însă, Onofraș va opta pentru Unirea Urziceni. Jucătorul în vârstă de 26 de ani va semna un contract pe 3 ani de zile cu gruparea ialomițeană, perioadă în care va avea un contract total de 250 mii dolari. În afara acestei sume, Onofraș va mai încasa la semnătură încă 60 mii dolari.


http://www.ziuaiasi.ro/articol.php?id=4322

hamsterutz
27th December 2006, 18:35
Prezent la acțiunea care devine obișnuință la Poli, mijlocașul Marius Onofraș a ezitat să declare tranșant dacă va părăsi Copoul pentru a se transfera la Urziceni, preferând doar să declare că vrea să se odihnească în vacanță. "Știu că toată lumea vorbește de transferul meu la gruparea pregătită de antrenorul Dan Petrescu. Mă onorează interesul acestor cluburi pentru mine, dar deocamdată eu vreau să mă odihnesc. Abia după revenirea din vacanță voi vedea și eu dacă plec sau nu de la Iași", a anunțat Marius Onofraș. Din câte se pare însă, Onofraș va opta pentru Unirea Urziceni. Jucătorul în vârstă de 26 de ani va semna un contract pe 3 ani de zile cu gruparea ialomițeană, perioadă în care va avea un contract total de 250 mii dolari. În afara acestei sume, Onofraș va mai încasa la semnătură încă 60 mii dolari.


http://www.ziuaiasi.ro/articol.php?id=4322

abureli vrajeli ...tot pleaca :)

B0gdaaaN
30th December 2006, 15:13
Puși pe lista de transferuri, Gluscevici, Naidin au oferte concrete din prima ligă. Astfel, Gluscevici a trezit interesul lui Poli Iași, unde ar putea ajunge și Naidin, cerut insistent de antrenorul Ionuț Popa, cu care a mai lucrat și la FC Bihor.


Naidin mi se pare un jucator bun la mijlocul terenului...despre Gluscevici....cred ca nu e cu nimic mai presus fata de atacantii care ii avem in lot

hamsterutz
30th December 2006, 22:44
intreabare fireasca: de unde bani?? :))

noir_desir
30th December 2006, 23:01
intreabare fireasca: de unde bani?? :))

am putea sparge o banca sau sa rapim pe cineva si sa cerem bani de rascumparare... :ras-plans:... Regret, alte solutii nu am...:(

B0gdaaaN
30th December 2006, 23:13
sau sa primim o donatie de la Mitropolie :)

suporteru_1st
30th December 2006, 23:46
sau sa primim o donatie de la Mitropolie :)

donatie, ca sa ii dau inapoi la vara la fel cum facem si cu primarie si cj-ul prin actualul contract. deci singura solutie: UN INVESTITOR SERIOS !!!

Cipus
31st December 2006, 04:49
Naidin mi se pare un jucator bun la mijlocul terenului...despre Gluscevici....cred ca nu e cu nimic mai presus fata de atacantii care ii avem in lot

Gluscevici ar fi bun mai ales daca pleaca Balba, iar Naidin ar avea loc in echipa, poate in locul lui Iurisniti. Despre Onofras ce se mai aude, mai pleaca?

hamsterutz
31st December 2006, 11:43
Gluscevici ar fi bun mai ales daca pleaca Balba, iar Naidin ar avea loc in echipa, poate in locul lui Iurisniti. Despre Onofras ce se mai aude, mai pleaca?

bilba o sa plece la vara gratis multumita idiotului de boca care nu l-a dat la craiova pe 500....despre gluscevici nu stiu nimik da banuiesc ca o sa fie o teapa ca si cernoch....naidin nu vine pt ca el n-a vruts a vina nici cand aveam bani....onofras pleaca numa ca o arde el ca nu ... ca sa nu-i zicem noi nika :)

Rocko
31st December 2006, 14:02
bilba o sa plece la vara gratis multumita idiotului de boca care nu l-a dat la craiova pe 500....despre gluscevici nu stiu nimik da banuiesc ca o sa fie o teapa ca si cernoch....naidin nu vine pt ca el n-a vruts a vina nici cand aveam bani....onofras pleaca numa ca o arde el ca nu ... ca sa nu-i zicem noi nika :)



balba mai are contract cu poli inca un an jumate pana in vara lui 2008 asa ca n-are cum sa plece gratis in vara... insa ne e nimik sigur... s-ar putea sa plece chiar in iarna la vreo echipa mare nu la una de mana a doua gen vaslui, craiova... cat despre venirea celor doi e prematur sa vorbim acum cand sunt doar zvonuri... peste o saptamana o sa vedem sigur daca vine sau pleaca careva de la poli... pana atunci La Multi Ani pt toti suporterii lui poli iasi si nu numai si sa avem parte de un nou an cu mult mai multe bucurii si impliniri ca 2006... FORTZA POLI IASI

hamsterutz
1st January 2007, 04:00
hmmm bilba a zis prin ziare ca are ctr numa pana in vara....sau poate am inteles eu gresit...eh in fine....la multi aniiiiiiiiiiiiiii

suporteru_1st
1st January 2007, 16:26
hmmm bilba a zis prin ziare ca are ctr numa pana in vara....sau poate am inteles eu gresit...eh in fine....la multi aniiiiiiiiiiiiiii

LA MULTI ANI !!!

hamsterutz
1st January 2007, 19:21
am citit si eu azi pe undeva...intradevar mai are 1 an si jumatate ctr...

Cipus
2nd January 2007, 09:05
sincer de sarbatori nu prea am avut timp sa ma informez mai deloc, acum insa o sa fiu mai prezent pe forum. Va urez si eu "La Multi Ani !!!!" tuturor

asi_10
2nd January 2007, 09:14
...este bine ca mai are Balba un an jumate de cntract cu noi,dar nu prea cred ca-l prinde la Iasi nici macar returul...este prea mare nevoia de bani si sigur va fi vandut...asta-i valoarea lui Boca si a celor care conduc acest club,mai ales a efemerului CA...

hamsterutz
2nd January 2007, 16:38
vreau un marius stan la poli :)...ala stie sa aduca juc.

SORINULTRA
3rd January 2007, 12:11
nu ai sa mai pupi frate aci ramane

hamsterutz
3rd January 2007, 21:30
voi ni l-ati furat :jerk: (glumesc :P)....las ma sa stea la voi :P la noi o sa vina unu mai bun.

be@
5th January 2007, 11:57
Balba la Vaslui?

Da, da. Poate numai in visele voastre.


Ma hamstere, numai aiurea vorbesti. Balba mai are contract inca un an si jumatate. Si decat sa-l vand la aia de la craiova sau vaslui, mai bine ma impusc.

Rocko
5th January 2007, 12:00
in primul rand nu cred ca e balba asa de prost sa se duca la asa echipe... bine acu depinde si de bani... dar nici chiar asa... FORTZA POLI IASI

*Coco*
5th January 2007, 12:01
Si decat sa-l vand la aia de la craiova sau vaslui, mai bine ma impusc.

Ba pastrativi-l:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: Ca noi nu aveam nevoie de aneuri pe la echipa
Nu stiu ce atacant e asta care in 19 partide are doar 2 goluri marcate si alea din penalty:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Tinetil acolo ca daca e vi`l luam la vara gratis ,liber de contract:happy

noir_desir
5th January 2007, 13:43
Ba pastrativi-l:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: Ca noi nu aveam nevoie de aneuri pe la echipa
Nu stiu ce atacant e asta care in 19 partide are doar 2 goluri marcate si alea din penalty:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Tinetil acolo ca daca e vi`l luam la vara gratis ,liber de contract:happy

degeaba razi tu, ca e destul de bun pentru nivelul ligii intai de la noi... Are momente foarte bune, dar are si momente cand te exaspereaza cu ratarile lui, si asta-i adevarat... Insa daca s-a interesat si Rapidul de el, inseamna ca nu e chiar de aruncat la gunoi...

be@
5th January 2007, 14:10
Tinetil acolo ca daca e vi`l luam la vara gratis ,liber de contract:happy


Ai, nu ma-nebuni. Serios? Vai, ce-am mai ras.
Si apoi nu are 2 goluri, are trei, iar ultima parte a sezonului a fost accidentat, si s-a simtit lipsa lui in teren.

*Coco*
5th January 2007, 14:23
Ai, nu ma-nebuni. Serios? Vai, ce-am mai ras.
Si apoi nu are 2 goluri, are trei, iar ultima parte a sezonului a fost accidentat, si s-a simtit lipsa lui in teren.
Ma inebunisi cu asta "Si apoi nu are 2 goluri, are trei":happy :happy
Sa iti spun sincer e mai bun Vintilescu de la Pandurii care e pintre cei mai prosti atacanti din Liga I si are si 4 goluri la activi si cu echipe de top
Pai cat ati cerut voi pe el 1 mil $ din banii astea am luat 2 super jucatr Njock si Wobay
Asta ca il puteti pastra acolo sa va inebuneasca pe voi cu ratarile nu pe noi:ok:

Cipus
6th January 2007, 02:18
In primul rand "Bine V-am Regasit si La Multi Ani!
Vad ca se discuta despre Bilba. Parerea mea ca e un atacant de nivel mediu pentru Liga I, care in ultimul timp a intrat intr-un con de umbra pe fondul unei accidentari si suspendari (culmea in acelasi timp). Intr-adevar are 3 goluri marcate, toate din penalty. Foarte putin pentru un atacant insa se remarca mai mult prin pase decisive (una frumoasa a fost la Craiova la golul lui Onofras) si prin jocul bun de cap zic eu. Rateaza mult e adevarat (si Dica rateaza mult) si uneori mi se pare ca iese pe alocuri din joc. Faptul ca s-a interesat Rapidul de el nu e relevant. L-a mai vrut Lucescu neaparat si pe Griffiths si a luat cu el o mare tzeapa. In concluzie eu cred ca merita in jur de 300 000 de euro

Lauryca
6th January 2007, 10:15
Toate ca toate numai la Vaslui sa nu ajunga..:no: :no:

be@
6th January 2007, 11:23
Toate ca toate numai la Vaslui sa nu ajunga..:no: :no:

Stai linistit, ca n-o sa ajunga niciodata la voi. Nu-ti place, dar v-a dat la Vaslui doua goluri, in doua meciuri. :yeah:
O sa ramane la Iasi. Iar de Balba s-au interesat Rapid, craiova, CFR, Vaslui, iar asta inseamna ca are valoare.

hamsterutz
6th January 2007, 11:47
Stai linistit, ca n-o sa ajunga niciodata la voi. Nu-ti place, dar v-a dat la Vaslui doua goluri, in doua meciuri. :yeah:
O sa ramane la Iasi. Iar de Balba s-au interesat Rapid, craiova, CFR, Vaslui, iar asta inseamna ca are valoare.

ultimile 3 echipe potzi sa le stergi ... nu e relevant ca s-au interesat ele

crissis
8th January 2007, 11:48
Stai linistit, ca n-o sa ajunga niciodata la voi. Nu-ti place, dar v-a dat la Vaslui doua goluri, in doua meciuri. :yeah:
O sa ramane la Iasi. Iar de Balba s-au interesat Rapid, craiova, CFR, Vaslui, iar asta inseamna ca are valoare.

In liga a doua e valoros Balba ,dar in prima liga e mediocru si ar face bine ca Poli sa profite de pe urma lui vinzindu-l undeva. :ok:

boni2204
8th January 2007, 13:23
La Multi Ani Tuturor Si Un An 2007 Plin De Bucurii.
Fortza Poli

Rocko
8th January 2007, 15:07
Naidin vrea sa lucreze cu Ionut Popa


Leonard Naidin, jucator aflat pe lista "indezirabililor" la Politehnica Timisoara, a negat ca si-ar dori sa joace la Jiul Petrosani, cum s-a vehiculat in presa si si-a dezvaluit atasamentul fata de antrenorul Ionut Popa, de la Poli Iasi. "Vreau sa vorbesc cu conducerea, pentru ca eu imi doresc o despartire in termeni amiabili, dar daca asta nu va fi posibil, voi lasa Federatia sa hotarasca. Nu a intrat nici intr-un moment in discutie un transfer al meu la Jiul Petrosani, unde doreste conducerea sa ma trimita, pentru ca eu imi doresc sa joc la Poli Iasi, pentru domnul Ionut Popa", a declarat Naidin.


http://www.violamania.ro/index/Naidin_vrea_sa_lucreze_cu_Ionut_.html


sper sa ajunga in sfarsit la iasi pt ca nea popik si l-a dorit foarte mult... si sper sa ne ajute dar nu prea cred ca va putea sa-l inlocuiasca cu brio pe gava... insa vom vedea ce va fi... FORTZA POLI IASI

Rocko
9th January 2007, 19:13
Porti inchise pentru Adi Ilie


Desi Jiul Petroșani i-a respectat dorința fundașului Adrian Ilie (foto) și l-a cedat, la Poli Timișoara, chiar dacă acesta mai avea contract cu Jiul până la finalul actualei ediții de campionat, jucatorul nu mai e dorit pe Bega. "Avem dubluri pe postul sau, nu intra in planurile mele", a anuntat deja antrenorul Alin Artimon. In schimb, jucatorul spune ca prefera sa faca tusa la Timisoara. "Nu mai vreau să aud niciodată de Jiul pentru că nu vreau să joc pe datorii, prefer să fac tușa decât să revin în Vale", a spus Ilie. Cel mai probabil, Adi Ilie va fi trimis tot sub formă de împrumut la Poli Iași.



http://violamania.ro/index/porti_inchise_pentru_Adi_Ilie.html

be@
9th January 2007, 23:36
Naidin, Adi Ilie, mai aduce nea Popa un atacant sarb, si ne facem si noi echipa. :D

Cipus
10th January 2007, 00:21
Naidin, Adi Ilie, mai aduce nea Popa un atacant sarb, si ne facem si noi echipa. :D

de un atacant are mare nevoie, fundasi se mai gasesc doar la mijloc ar merge un inlocuitor pentru Iurisniti :groggy:

be@
10th January 2007, 10:59
Atacantul se pare ca e Angel Diaz, de la Ceahlaul.

hamsterutz
10th January 2007, 18:06
e bun si ala numa sa vina...il face popa vedeta :))

Balaci
12th January 2007, 13:47
Imi plac baietii de la Iasi,nu s-au obosit ei prea mult cu transferurile.Lasa,ca pentru B au lot bunicel!

Rocko
12th January 2007, 14:11
Imi plac baietii de la Iasi,nu s-au obosit ei prea mult cu transferurile.Lasa,ca pentru B au lot bunicel!


mai bine ti-ai vedea de echipa ta si lasa-ne pe noi in pace... o sa vedem in meciul de la iasi cine are lot de a sau de b... pana atunci ciocu' mic...

sulin
12th January 2007, 14:41
Imi plac baietii de la Iasi,nu s-au obosit ei prea mult cu transferurile.Lasa,ca pentru B au lot bunicel!
Voi ati luat 2 jucatori din jungla unul care e expirat si cica are cel mai mare salar din romania iar ala cu W.... nu cred ca o sa faca mare branza ca doar vine din cipru de la o echipa de fapt vine din cipru e de ajuns numai conteaza echipa.Ati dat cam 1 mil de $ pe ei iar noi pe 2 jucatori 50000 de euro o sa vedem daca o sa urcati peste poli in clasament dar daca urcati tot la fel pt ca locul 8 sau 14 cam tot acolo doar ca sa ia mai multi banuti de la televiziune.

be@
12th January 2007, 22:34
Imi plac baietii de la Iasi,nu s-au obosit ei prea mult cu transferurile.Lasa,ca pentru B au lot bunicel!

Si de grija noastra nu mai poti tu? Vezi-ti ma de aia ai tai, si nu ne mai purta tu noua de grija. Noi am adus doi jucatori, si o sa mai aducem, urmeaza sa fie testati cativa jucatori sarbi. Asa ca vezi-ti de treaba ta.

Cra10veanu
13th January 2007, 05:40
Imi plac baietii de la Iasi,nu s-au obosit ei prea mult cu transferurile.Lasa,ca pentru B au lot bunicel!

la ce saracie intra pe la vestiare nici in B n-o sa reziste.

hamsterutz
13th January 2007, 10:57
la ce saracie intra pe la vestiare nici in B n-o sa reziste.

las ma...rezistati voi...ne uitam la voi la tv...asta e.

Cipus
13th January 2007, 12:36
Cu Popa nu retrogradeaza Poli, sunt sigur de asta, sunt echipe mult mai slabe decat Poli. Problema banilor pare ca se va rezolva intr-un fel. Mai de la primarie, mai un sponsor, mai un jucator vandut. Parerea mea ca trebuia vandut Balba cand a avut oferta aia de 500 000, e suma maxima pe care o putea lua. Acum sa inteleg ca se doreste aducerea lui Despotovic dar pentru a avea banii necesari trebuie vandut Balba. Eu zic ca n-are rost sa dea vrabia din mana pentru cioara de pe gard. Ar fi o mare prostie sa ii faca unui jucator necunoscut un contract de 150 000, ce ar spune ceilalti jucatori?

B0gdaaaN
13th January 2007, 13:02
stai ma fara griji ...cum sa`i faca salariu de 150.000 de euro....cu banii astia plateste 4-5 jucatori pentru un sezon:)

Cipus
13th January 2007, 13:31
Astea sunt pretentiile jucatorului sarb, plus 300 000 care ii cere echipa lui pe el. Cum spuneam nu se merita

be@
13th January 2007, 13:35
Poli cumpara ieftin

Achizitionarea celor doi jucatori feroviari clujeni va costa 60 000 de dolari. Clubul iesean va mai testa un uruguayan si trei sirbi

In numarul de ieri v-am informat ca Politehnica Iasi a facut un prim pas pe piata transferurilor iernii, achizitionindu-i definitiv de la CFR Cluj pe fundasul stinga Razvan Tarlea si pe masivul mijlocas central sirb Svetozar Mijin -192(!) cm inaltime si 85 kilograme -, ultimul fiind intens curtat in aceasta iarna de mai multe echipe de prima liga. Surse demne de incredere sustin ca pretul pe care gruparea din Copou trebuie sa-l achite pentru cele doua transferuri este 60 000 $ (30 000 $ pentru fiecare jucator), bani platibili in rate. Cei doi fotbalisti au semnat angajamente pe trei ani cu Politehnica, avind posibilitatea sa obtina, daca vor atinge anumite performante, venituri contractuale in jurul valorii medii a angajamentelor noilor coechipieri, adica 25-30 de mii $ anual. Fondurile necesare achizitionarii celor doi vor fi obtinute dupa ce Unirea Urziceni va onora clauzele de reziliere a contractelor lui Onofras si Bordeanu, in valoare de 100 000 $, respectiv 40 000 $.
Antrenorul Politehnicii, Ionut Popa, si-a exprimat speranta ca noii sai elevi sa confirme si sa poata acoperi doua dintre pierderile aparute in ultima perioada: "La banii pe care ii avem, nu-i puteam lua pe Pirlo sau Roberto Carlos! Sper ca Mijin si Tarlea sa se integreze repede si sa-i poata inlocui cu succes pe Gavatorta si Bordeanu. Mi-as dori sa gasim si un inlocuitor pentru Onofras, plus alti doi jucatori, care sa creeze concurenta in echipa".
Svetozar Mijin este deja sosit in Iasi si a efectuat deja primul antrenament cu Poli, in timp ce Tarlea este asteptat duminica.

A sosit uruguayanul Ballini
Prima varianta care va fi incercata pentru suplinirea lui Onofras vine din Uruguay, mijlocasul ofensiv Eduardo Andres Ballini sosind aseara in Copou, pentru a fi testat. Acesta a jucat, pina in iunie trecut, la echipa de prima liga Miramar Misiones, unde a venit de la un club minor din SUA, Indiana Invaders. Ballini este mijlocas ofensiv, are 27 de ani, 1,80 m si 78 kg.
Totodata, in week-end mai sint asteptati la probe alti trei jucatori sirbi.
Altfel, Poli a stabilit programul jocurilor amicale din perioada de vacanta, adversarii cu care urmeaza sa se intilneasca fiind: Poli II (pe 23 ianuarie), Laminorul Roman (25 ianuarie, acasa), U Cluj (31 ianuarie, la Cimpulung, partida inca incerta), FC Vaslui (3 februarie, acasa), FCM Bacau (6 februarie, deplasare, 8 februarie, acasa), FC Botosani (10 februarie, acasa), Cetate Suceava (14 februarie, acasa), Ceahlaul (17 februarie, acasa).

Cipus
13th January 2007, 13:53
Parerea mea ca inlocuitorul ideal pentru Onofras e Diaz de la Ceahlaul. Nu e atacant cum am mai auzit pareri. E mijlocas dreapta de meserie, insa la Ceahlaul a jucat unde a fost nevoie de el. Sa vedem si Ballini ce-i poate capul insa in privinta lui sunt cam sceptic

be@
13th January 2007, 13:56
Problema e ca nu prea il doreste Popica pe Diaz, fiindca e mic de inaltime, si cum noi ii mai avem pe Sfarlea(za) si Toma, nu vrea sa faca trupa de pitici.

B0gdaaaN
13th January 2007, 13:57
Diaz mi se pare un jucator foarte bun...chiar mai bun ca Marius Onofras...se vehicula un schimb Marc - Diaz...daca s`ar realiza am putea spune ca am acoperit si locul lasat de Onofras

be@
13th January 2007, 13:59
Eu vreau sa vina Diaz. Daca ar vrea si Popica, ar fi super. :D

B0gdaaaN
13th January 2007, 14:07
Tarlea,Mijin,Despotovic,Diaz si daca ar mai veni Naidin,Ad. Ilie,cei 3 sarbi,uruguayanul Ballini si ar reveni Gavatorta ne`am face un pic de echipa si nu cred ca vom avea probleme cu retrogradarea...vise...cine stie ce bombe de jucatori sunt sarbii aia:ok:

be@
13th January 2007, 14:11
Eheee. Mai taie din lista. Despotovic, sunt mici sanse sa vina... Naidin am inteles ca are oferte si din strainatate, poate Ilie. Apoi din cei 3 sarbi si un uruguayan , daca raman doi , tot e bine... E posibil sa-l achizitionam pe Peres, iar cu Diaz, nu prea cred.

Andreiy
13th January 2007, 14:20
De salvat ne salvam de la retrogradare cred, dar mi-e teama ca va pleca antrenorul.

be@
13th January 2007, 14:39
Scuteste-ne! Nu ti-e rusine sa afisezi mizeria aia de club langa Politehnica? Ne jignesti, ma baiatule !

B0gdaaaN
13th January 2007, 14:46
be@ s`a conformat si le`a scos pe toate:)...ce ai tu cu el??=)) daca nu e cu tine in impotriva ta? e o tzara democrata be@...:) daca lui ii place mai mult comunismul..:ok:

Cipus
13th January 2007, 14:48
Eheee. Mai taie din lista. Despotovic, sunt mici sanse sa vina... Naidin am inteles ca are oferte si din strainatate, poate Ilie. Apoi din cei 3 sarbi si un uruguayan , daca raman doi , tot e bine... E posibil sa-l achizitionam pe Peres, iar cu Diaz, nu prea cred.

Care Peres, cel de la Gloria? mai e un Peres si la Unirea parca. Faptul ca Diaz e mic de statura e mic nu cred ca e un motiv, la Vaslui a dat gol cu capul :) Acum ca a venit Mijin nu mai e nevoie de Naidin asa ca nu e nici o problema. Adrian Ilie ar fi bun daca pleaca Ciobanu. In privinta sarbilor nu va faceti iluzii prea mari

Andreiy
13th January 2007, 15:01
be@ s`a conformat si le`a scos pe toate:)...ce ai tu cu el??=)) daca nu e cu tine in impotriva ta? e o tzara democrata be@...:) daca lui ii place mai mult comunismul..:ok:

sincer, nu stiu de cand Barcelona este comunista.
sau chiar Steaua.
sunt echipe in Romania mult mai comuniste decat Steaua.

SORENSEN
13th January 2007, 15:09
Vorbiti doar despre subiectul thread-ului.

noir_desir
13th January 2007, 19:50
De salvat ne salvam de la retrogradare cred, dar mi-e teama ca va pleca antrenorul.

din pacate, inclin sa-ti dau dreptate. Si e firesc sa fie asa, caci la Iasi nu se poate antrena in conditiile date si orice lucru are o limita...
Cat despre jucatorii nou-veniti de la Cluj, sper sa faca treaba buna la Poli. Ar fi foarte bine daca ar veni si Diaz, la schimb cu Marc... Pe Naidin nu vreau sa-l vad la Poli, ne-a mai refuzat o data si sincer sunt satul de "mercenari", iar Despotovic, nicio sansa, n-avem noi bani de el...

Andreiy
14th January 2007, 21:05
pacat de un oras ca iasi!

hamsterutz
15th January 2007, 12:27
las ca roata se intoarce :P!!!

Rocko
15th January 2007, 12:42
GAVA e dat deja in lotul echipei FC THUN... sunt dezamagait total de el... nu cred ca poli merita comportamentul lui... http://www.weltfussball.de/spieler_profil.php?id=58033

bizarr
15th January 2007, 13:27
sa-si scoata 50.000 $ Poli pe el si restu nu mai conteaza; ce-a fost a fost!

bizarr
15th January 2007, 15:22
http://img442.imageshack.us/img442/9677/meciuriamicalepolikb2.jpg

be@
15th January 2007, 20:55
pacat de un oras ca iasi!

Da, pacat ca intr-un oras ca Iasi exista sclavi ca tine.




Doi jucatori sirbi in probe la Poli Iasi

Jucatorii sirbi Marko Marovici si Milan Crivokapici, sustin, incepind de luni, probe de joc la formatia ieseana.

"Am ajuns in Romania prin intermediul impresarului si am fost placut surprins sa vad ce conditii bune sunt la Poli Iasi! Auzisem de aceasta echipa mai mult prin intermediul pariurilor sportive. Sper sa-l conving pe antrenor ca merit sa joc la Iasi si sa reusim sa raminem in prima liga", a declarat Marko Marovici, la finalul primului antrenament efectuat sub comanda lui Ionut Popa. Si Crivokapici s-a declarat incintat de baza de antrenament din Iasi, afirmind ca nu se astepta sa descopere conditii atit de bune la o echipa de mijlocul clasamentului din Romania.

be@
15th January 2007, 21:37
Care Peres, cel de la Gloria? mai e un Peres si la Unirea parca. Faptul ca Diaz e mic de statura e mic nu cred ca e un motiv, la Vaslui a dat gol cu capul :) Acum ca a venit Mijin nu mai e nevoie de Naidin asa ca nu e nici o problema. Adrian Ilie ar fi bun daca pleaca Ciobanu. In privinta sarbilor nu va faceti iluzii prea mari

Peres, cel cu Gloria. Dar a cazut aceasta pista. In schimb, cele cu Naidin si Adrian Ilie au ramas deschise, pentru ca avem nevoie se intariri. Naidin, daca nu-si gaseste o echipa in strainatate, i-a promis lui Ionut Popa, cu care a mai colaborat si s-a inteles foarte bine, ca vine sa joace la Iasi.

Cipus
17th January 2007, 12:35
Naidin ar fi util Iasiului, oricum "afara" nu cred ca are sanse de reusita, poate doar prin Cipru sau prin ligile inferioare asa ca mai bine ar veni la Iasi, iar A Ilie banuiesc ca vine sub forma de imprumut

be@
18th January 2007, 12:21
A venit seful

Autor: Ovidiu MINEA
Sub comanda lui Ionut Popa, Politehnica a inceput cantonamentul in Copou. Ciobanu si Iurisniti au cerut ca Sfintul Ion sa faca cinste. Peste o saptamina, vom afla soarta jucatorilor aflati in probe n Naidin si Adrian Ilie sint ultimii jucatori doriti de antrenor

Politehnica Iasi a intrat, de ieri, intr-un cantonament ce va dura pina la finele saptaminii viitoare. La finalul sedintei de pregatire de dimineata, antrenorul Ionut Popa a acordat "Ziarului de Iasi" un interviu in care a presarat destule replici neconventionale.


Vin fiert, nu bere!


- Domnule Popa, cum e prima zi de munca in 2007?
- Calduroasa!
- Si la propriu si la figurat?
- Da. Si temperatura a fost ridicata si lumea m-a primit bine.
- Chiar si jucatorii, pe care i-ati alergat serios?
- Da' de unde i-am alergat... Au avut dimineata doar doua serii a 3200 de metri... In plus, le-am dat si o pauza de zece minute intre ele!
- Care a fost primul lucru pe care vi l-au spus cind v-ati vazut?
- M-au intrebat cind le dau berea de Sfintul Ion!
- Cine a avut curajul sa va intrebe?
- Domnul Ciobanu si domnul Iurisniti! Si Tincu cred ca a gindit la fel, insa nu a avut curajul sa spuna. Mi-am dat seama dupa mimica fetei.
- Si le dati berea?
- Le dau o cana de vin fiert dupa masa de seara, pentru a dormi mai bine. Au cam strimbat din nas, spunind ca vinul fiert se bea doar cind e zapada, insa trebuie sa se conformeze.



"A intinerit bucatareasa"

- Ce program ati stabilit pentru perioada de pregatire centralizata?
- In primul rind vreau sa precizez ca i-am gasit pe baieti destul de bine, fiind readaptati cu efortul. In urmatoarea perioada vor avea doua antrenamente zilnice: dimineata - fizic, dupa amiaza - complex. Daca nu apar lucruri neprevazute, duminica le dau liber, pentru ca am incredere in profesionalismul lor.
- Cind veti da verdictul vizavi de strainii aflati in probe?
- Pina la finalul cantonamentului, cel mai probabil dupa testele cu Timisoara, cu care s-ar putea sa jucam pe 23 ianuarie si cu Romanul, de pe 25. Acum acumulam, apoi modelam, vedem ce-o iesi.
- Naidin, Ilie?
- Naidin, care se pregateste cu Poli Timisoara II, e cautat si de alte echipe, insa cu toate ca acestea vorbesc foarte urit de noi, el tot la Iasi vrea sa vina. Ramine de clarificat situatia lui contractuala, lucru ce sper sa se intimple saptamina viitoare. In ceea ce-l priveste pe Ilie, sint gata sa-l ajut si sa fac o exceptie vizavi de politica mea, ce nu agreaza jucatori imprumutati. Trebuie insa sa-mi vina gratis un an si jumatate. Hai, un an! In caz contrar, ii doresc succes in alta parte, insa cred ca daca nu se va intoarce acasa in acest moment, o termina cu fotbalul!
- Altfel, ce noutati ati gasit in Copou dupa aproape o luna de absenta?
- Nici iarba nu a crescut cit am lipsit eu! In schimb, bucatareasa noastra pare ca a mai intinerit! Mincarea, insa, o face la fel de buna.

Rocko
19th January 2007, 17:10
Adrian Ilie a revenit la Poli Iași


Președintele clubului Poli Iași, Sorin Boca, a declarat, vineri, că, după mai multe discuții purtate cu oficialii grupării Poli Timișoara, echipa de pe Bega a fost de acord cu împrumutul fundașului Adrian Ilie în Dealul Copoului.

"Am purtat mai multe discuții cu cei de la Timișoara și, în cele din urmă, astăzi au fost de acord să-l împrumute pe Adrian Ilie pentru un an și jumătate la noi! Am insistat pentru aducerea lui Adi, pentru că sunt convins că el mai are un cuvânt de spus în fotbal și acest lucru nu-l poate face decât în dealul Copoului, acolo unde s-a afirmat. Astăzi după-amiază a efectuat primul antrenament cu Poli Iași și sper ca, în cel mai scurt timp, să devină un om de bază în echipa noastră!“, a declarat Sorin Boca.

Adrian Ilie a fost vândut de Poli Iași, în 2005, la Poli Timișoara pentru 432.000 de dolari.

Referitor la cei doi jucători care erau așteptați în cursul zilei de vineri la echipă, Boca a spus că s-a renunțat la aducerea lor, deoarece nu aveau valoare: „Ar fi trebuit să vină doi jucători din liga a doua din Franța, dar, după ce m-am consultat cu Ionuț Popa, am decis că nu se ridică la pretențiile noastre!“.

În privința lui Leonard Naidin, de la Poli Timișoara, Boca a spus că situația acestuia rămâne incertă, jucătorul dând garanții că va veni la Poli Iași în cazul în care nu-și va găsi o echipă în străinătate.


http://www.prosport.ro/articole/adrian-ilie-a-revenit-la-poli-iasi/23228

be@
20th January 2007, 21:14
Leonard Naidin a precizat ca doreste sa plece de la Poli Timisoara. "Vreau sa plec undeva unde sa am posibilitatea sa joc. Daca aici nu se mai poate, nici o suparare. Stiu ca sunt dorit la Poli Iasi. Acolo m-as duce pentru Ionut Popa; am mai lucrat impreuna si a fost o colaborare foarte buna. De cind am plecat de la Oradea am pastrat mereu legatura cu dinsul; e un om deosebit. Dinsul si-ar dori sa merg acolo, eu vreau sa lucrez din nou sub comanda sa. Am putea sa ne ajutam reciproc. Doar ca situatia mea e neclara aici. Aici, de la tur la retur, se schimba totul: jucatori, antrenori, conducere. Acolo, de citiva ani, a ramas si nea Popica, s-au pastrat si jucatorii. E posibil ca aceasta sa fie cauza lipsei de performanta de la Poli", a spus Naidin.

Poli Iasi - Poli Iasi II 3-0


Formatia Poli Iasi a câstigat, cu scorul de 3-0 (1-0), primul meci amical disputat în acest an, sâmbata dupa-amiaza, pe terenul II din complexul "Emil Alexandrescu", în compania echipei a doua a clubului. Partida s-a disputat pe parcursul a doua reprize a câte 50 de minute. Au marcat Bâlba '39, Ciubancan '76 si Ballini '100.

Antrenorul Ionut Popa a început meciul cu urmatorul "11": Branet (Marc '39) - Buta, Onut (Bernard '39), R. Ciobanu, Dianu (Târlea '39) - Mitrovic, Mijin, Sfârlea (Ciubancan '47), Miclea (Krivokapic '28) - Czernoch, Bâlba (Caragea '39).

În repriza a doua, Poli Iasi a jucat în formula: Marc (Plesca '70) - Toma, Bernard (Ad. Ilie '72), Ir. Ionescu, Târlea (Marovic '60) - Krivokapic (Ballini '72), Tincu, Iurisniti, Ciubancan (Cl. Ionescu '82) - Caragea (Leucuta '72), Palimaru.

Ionut Popa: "A fost un antrenament bun pentru noi si a fost ca o acomodare cu jocul. Despre jucatorii veniti în probe nu pot spune deocamdata nimic pentru ca nu ma pot pronunta dupa primul joc. Sa-i vad înca în câteva amicale si de-abia atunci pot spune daca îi pastrez în lot sau nu"

poliis
21st January 2007, 11:55
astazi se stabileste situatia lui Adrian Ilie, pentru ca se pare ca Timisoara nu ar fi de acord sa il dea pe 1 an si jumatate...iar in meciul de ieri, s-a accidentat Tarlea (posibil sa stea vreo 6 saptamani)

be@
21st January 2007, 21:50
Ionut Popa, venit sa trateze pentru Ilie si Naidin

Ionut Popa, antrenorul Politehnicii Iasi, a fost prezent in tribunele stadionului Municipal din Bacau, dar nu ca sa observe jocul timisorenilor in compania divizionarei secunde FCM, ci, asa cum declara, in interes de serviciu. "Nici nu am fost atent la meci, eu am venit cu alte preocupari, am avut alte ganduri. Am venit special sa vorbesc cu domnul Chivorchian despre imprumutum lui Adrian Ilie la Iasi. Noi vrem un an jumatate, ei nu prea sunt de acord, urmeaza sa se gandeasca si sa imi raspunda pana saptamana viitoare, cand vom discuta si despre Naidin", a declarat tehnicianul iesenilor.
Popa este convins ca o revenire a lui Adrian Ilie acasa l-ar readuce din nou la forma care l-a consacrat. "Adrian vrea sa vina acasa, pentru ca in ultima vreme el a avut o cadere, nu a prea jucat si sunt convins ca la Iasi se va pune la punct, el isi doreste foarte mult sa joace iar si sa o faca asa cum o facea inainte de transferul la Timisoara", a mai adaugat antrenorul echipei din Copou.

shafu
22nd January 2007, 12:17
pacat de un oras ca iasi!

pacat k iasiul are unu k tine.cum e pacat k sunt in alte orase mari cum ar fii Cluj, Timisoara, Brasov,Iasi,Constanta(Constanta nu se pun k acolo toti tin cu steaua) sunt altii ca tine.Pacat.Dak erai din Radauti sau mai stiu eu din ce orasele mici, fara echipe treaca -mearga k te mai intelegeam , dar asa.. sa fii dintr-un oras asa mare3, din capitala Moldovei si sa fii sclavul miticilor de la bucale, kiar nu te inteleg.Pakat
SUSTINETI ECHIPA LOCALA
NU FITI SCLAVII CELOR DIN CAPITALA

red_man
23rd January 2007, 17:57
pacat k iasiul are unu k tine.cum e pacat k sunt in alte orase mari cum ar fii Cluj, Timisoara, Brasov,Iasi,Constanta(Constanta nu se pun k acolo toti tin cu steaua) sunt altii ca tine.Pacat.Dak erai din Radauti sau mai stiu eu din ce orasele mici, fara echipe treaca -mearga k te mai intelegeam , dar asa.. sa fii dintr-un oras asa mare3, din capitala Moldovei si sa fii sclavul miticilor de la bucale, kiar nu te inteleg.Pakat
SUSTINETI ECHIPA LOCALA
NU FITI SCLAVII CELOR DIN CAPITALA

RESPECT shafu!!!:yeah:

ECHIPA LOCALA,
MANDRIE NATIONALA!!!

tu26dor
23rd January 2007, 20:41
se pare ca la iasi se face treaba buna. dupa cum sta treaba cu siguranta terminam iar in primele zece. asa si trebuie. imi pare bine ca domneste optimismul la lot. iar popa e vesel iarasi. hai iasu'. vrem sa fim mandri iar de echipa noastra.

noir_desir
24th January 2007, 09:33
bine ca s-au deblocat cele 3 milioane RON de la CL, ne trebuia neaparat o gura de oxigen...

be@
24th January 2007, 13:35
se pare ca la iasi se face treaba buna. dupa cum sta treaba cu siguranta terminam iar in primele zece. asa si trebuie. imi pare bine ca domneste optimismul la lot. iar popa e vesel iarasi. hai iasu'. vrem sa fim mandri iar de echipa noastra.


Asa este. :ok:

Primaria Iasi va investi 500.000 de lei in modernizarea stadionului Emil Alexandrescu


Primaria municipiului Iasi va aloca 3,4 milioane pentru sustinerea echipei, in 2007, bani care vor fi investiti atat in modernizarea stadionului, cit si in amenajarea altor faciliti pntru jucatori.
Primarul municipiului Iasi, Gheorghe Nichita, care detine si functia de presedinte de onoare al clubului Poli, a anuntat, astazi, inceperea demersurilor de modernizare a stadionului din Copou.

Potrivit declaratiilor acestuia, lucrarile de modernizare pot fi incepute in curind, o prioritate fiind marirea capacitatii cu 5.000 de locuri.

"De asemenea, intentionam sa montam tribune la terenul sintetic din cadrul complexului Emil Alexandrescu. Tribunele si vestiarele vor fi si ele modernizate, ca si pista de atletism, care speram sa poata organiza in curind concursuri la nivel inalt", a mai afirmat un trimis al edilului, adaugind ca lucrarile vor costa aproximativ 500.000 de lei. Primaria a alocat in 2007 suma de 3,4 milioane pentru sustinerea echipei.

In toamna lui 2006 a fost data in folosinta la stadion o instalatie moderna de nocturna, care corespunde normelor UEFA. De asemenea, bancile de rezerve au fost utilate cu fotolii aduse din Italia, de acelasi confort beneficiind si cei care urmaresc meciurile de la tribuna oficiala. Lista imbunatatirilor aduse in ultima vreme complexului sportiv din Copou mai cuprinde o sala de forta utilata cu aparatura moderna, dar si un minihotel care a devenit locul de cantonament al jucatorilor lui Ionut Popa.

DISTRACTIE CU AEROSTAR BACAU

Dupa "incalzirea" de simbata, cu Poli II Unirea, Politehnica a jucat marti un al doilea amical mai lejer, in compania unei alte echipe din Liga 3, Aerostar Bacau.


Disputat pe terenul mare din Copou, meciul a fost la discretia elevilor lui Ionut Popa, chiar daca la mijlocul terenului s-a manifestat un oarecare echilibru. Veniti dupa un obositor antrenament fizic, desfasurat dimineata, Onut si compania nu au avut totusi probleme in a se impune in fata bacauanilor, scorul final, 5-0 (3-0) fiind elocvent in acest sens. Partida a avut doua reprize diferite ca timp de joc, prima durind 60 de minute, iar a doar doar 45 de minute.

Golurile au fost reusite de: Bilba (min. 24, din penalty), Ballini (min. 44), Palimaru (min. 54), Buta (min. 90) si Claudiu Ionescu (min. 102). Poli a mai avut o bara, prin Mijin (min. 37) si alte numeroase ocazii de gol.


Repriza I: Marc - Onut, Ciobanu, Ilie, Marovic - Krivokapic ('42 - Ballini), Mijin, Iurisniti, Sfirlea ('42 - Ciubancan) - Cernoch ('42 - Palimaru), Bilba

Repriza a II-a: Plesca - Toma, Bernard, Dianu, Ir. Ionescu - Ballini ('15 Buta), Mitrovic, Tincu, Ciubancan ('15 - Cl. Ionescu) - Leucuta, Palimaru ('15 - Caragea).

Sergio_D
30th January 2007, 23:35
OK, si pana la urma, s-au rezolvat problemele financiare ? :D
Ar fi pacat ca o echipa precum Poli Iasi sa retrogradeze, mai ales din considerente financiare...

poliis
31st January 2007, 12:19
iar popa e vesel iarasi

i-a trecut veselia :D
oricum, Popa greseste cand tot face declaratiile astea, care incep sa ma deranjeze si pe mine
daca am cel mai prost sau urat copil din tara, nu ies in presa si sa declar ca am cel mai prost si urat copil din tara

si poate se uita Popa pe la Jiul (fara suparare) cand declara ca are cel mai slab lot din liga

be@
31st January 2007, 16:55
OK, si pana la urma, s-au rezolvat problemele financiare ? :D
Ar fi pacat ca o echipa precum Poli Iasi sa retrogradeze, mai ales din considerente financiare...

Or sa se rezolve, stai linistit. Ca nu scapati voi asa usor de noi. :P

Cipus
31st January 2007, 18:02
iPopa greseste cand tot face declaratiile astea, care incep sa ma deranjeze si pe mine
daca am cel mai prost sau urat copil din tara, nu ies in presa si sa declar ca am cel mai prost si urat copil din tara
si poate se uita Popa pe la Jiul (fara suparare) cand declara ca are cel mai slab lot din liga

Latra si el in speranta ca se va sinchisi cineva sa mai vina cu ceva bani pentru transferuri. Daca ar fi avut cel mai slab lot, ar fi trebuit sa se afle acum pe ultimul loc. Asa s-a plans tot timpul, mai ales inaintea meciurilor cu echipele mari, si pentru a smulge cateva aplauze celor din jur in cazul unor rezultate favorabile. Ma intreb de ce nu a declarat ca are cel mai slab lot si dupa victoria cu Ceahlaul? Are si Popica hotiile lui insa ramane un tip simpatic, stie ca relatia calda cu presa ii aduce po****ritate

be@
31st January 2007, 20:41
Antrenorul echipei Poli Iasi s-a aratat extrem de nemultumit de prestatia jucatorilor sai in amicalul cu Cetate Suceava, scor 1-1. "Pentru multi dintre jucatorii mei, acest amical cu Suceava nu a avut nici o importanta! Cei mai multi dintre ei au jucat prost, iar restul foarte prost! Cu exceptia lui Branet, Radu Ciobanu, Bernard, Mijin si Palimaru, restul au fost o apa si-un pamint! Sunt foarte suparat pe ei! Este de neconceput sa te duci tocmai pina la Suceava si sa nu-ti iei cu tine mai multe tipuri de ghete! Pai, ce fel de profesionisti sunt ei?! Nici la Divizia D nu mai vin acum jucatorii cu un singur tip de ghete! Pai, noi jucam pe zapada, iar ei vin cu ghete de jucat pe teren sintetic?! Nu se poate asa ceva!...", a spus Ionut Popa.
:D

*Coco*
31st January 2007, 21:06
Antrenorul echipei Poli Iasi s-a aratat extrem de nemultumit de prestatia jucatorilor sai in amicalul cu Cetate Suceava, scor 1-1. "Pentru multi dintre jucatorii mei, acest amical cu Suceava nu a avut nici o importanta! Cei mai multi dintre ei au jucat prost, iar restul foarte prost! Cu exceptia lui Branet, Radu Ciobanu, Bernard, Mijin si Palimaru, restul au fost o apa si-un pamint! Sunt foarte suparat pe ei! Este de neconceput sa te duci tocmai pina la Suceava si sa nu-ti iei cu tine mai multe tipuri de ghete! Pai, ce fel de profesionisti sunt ei?! Nici la Divizia D nu mai vin acum jucatorii cu un singur tip de ghete! Pai, noi jucam pe zapada, iar ei vin cu ghete de jucat pe teren sintetic?! Nu se poate asa ceva!...", a spus Ionut Popa.
:D
Si rezultatul asta tot din cauza antrenamentelor dure e?:happy :happy :happy :happy :happy
Sunteti varzaaaaaaaaaaaaa

craiova1
31st January 2007, 21:30
1-1 . ce rezultat slab! ce antrenor aveti! slab

Sergio_D
31st January 2007, 21:32
1-1 . ce rezultat slab! ce antrenor aveti! slab

hai sa iti dau cupa OLS la FIFA ! Vrei ? :happy

Poli Iasi este o echipa imprevizibila, cu un antrenor imprevizibil. Mr. Popa stie ce face cand afirma ca are cel mai slab lot din prima liga. Chiar cred ca Iasiul se va redresa, pentru ca este de neconceput pentru administratia unui asemenea oras sa nu aiba echipa de prima liga. :rolleyes:

noir_desir
31st January 2007, 22:44
1-1 . ce rezultat slab! ce antrenor aveti! slab

mai gandeste-te! :D rezultatu' e slab, da' antrenoru nu, ba din contra, e unul dintre cei mai buni din tara... Da' daca nu are echipa, cu ce e el vinovat?


Poli Iasi este o echipa imprevizibila, cu un antrenor imprevizibil. Mr. Popa stie ce face cand afirma ca are cel mai slab lot din prima liga. Chiar cred ca Iasiul se va redresa, pentru ca este de neconceput pentru administratia unui asemenea oras sa nu aiba echipa de prima liga. :rolleyes:

uite un oltean atipic... tot respectu! :D :ok:

be@
31st January 2007, 22:54
Si rezultatul asta tot din cauza antrenamentelor dure e?:happy :happy :happy :happy :happy
Sunteti varzaaaaaaaaaaaaa
Bai, varza sunteti voi. Daca nu stii, iti spun eu, ca am vazut imagini la tv de la meci. S-a jucat pe un teren cu zapada, numai fotbal n-a fost ala. Si daca mai iei in seama si ce-a zis Popa, ca nu erau pregatiti cu ghete corespunzatoare... Lasa, ma, ca amicalele nu conteaza. Mi-aduc aminte ca Dinamo, inainte sa inceapa campionatul a facut un turneu de pregatire in Franta, unde a pierdut la greu. Si dupa aia in campionat se stie... Eu nu-mi fac griji.

Abia astept meciul de sambata, cu vecinii. :D

Lauryca
31st January 2007, 22:59
Pai si noi.:D Parca in ultimul amical ati luat-o cu 4-0.:drak:

*Coco*
31st January 2007, 23:06
Pai vezi mai be@ cum e sa rada alti de echipa ta dupa ce face un rezultat prost intr`un amical cu o echipa de Liga II:rolleyes:
Asa cum ai venit si ai ras de U.Craiova ca a luat bataie 4-1 si nu mai puteai de bucurie vezi ca se intoarce roata:rolleyes:

be@
31st January 2007, 23:08
Aha. Si acum a sosit vremea revansei. :P
Oricum amicalele nu conteaza. Va spun eu, ca la noi acuma se incearca mai multe sisteme tactice.

noir_desir
1st February 2007, 08:57
amicalele is abureli, n-au nicio relevanta... chestia e sa nu se mai accidenteze jucatorii, ca si asa avem un lot destul de subtirel... :(

Cipus
1st February 2007, 09:29
Si Craiova a facut egal cu Caracal si Iasiul cu Suceava asa ca nu va mai certati, nu v-am zis ca Iasi si Craiova sunt 2 echipe egale? si Suceva si Caracalul sunt 2 echipe peste media ligii secunde

poliis
1st February 2007, 11:46
nu mai bine va vedeti voi de mititelu' vostru ?
vorbiti cu o asa superioritate de ai crede ca sunteti un fel de Barcelona...nu vedeti ca in clasament stati la fel ca noi si sunteti la fel de jalnici ca si pana acum (dar voi va bateti in 2 ani la titlu :happy :groggy: )

bizarr
1st February 2007, 15:18
[QUOTE=noir_desir;1063806]amicalele is abureli, n-au nicio relevanta... QUOTE]

asta de sambata cu vecinii nostri "dragi " ii mai special:D

florin_vs
1st February 2007, 16:48
[QUOTE=noir_desir;1063806]amicalele is abureli, n-au nicio relevanta... QUOTE]

asta de sambata cu vecinii nostri "dragi " ii mai special:D


sper sa castigati voi amicalul si sa luam noi 3 pct in retur ca astea sunt mai importante :ok:

bizarr
1st February 2007, 17:29
trebuie sa va mai nasteti odata ca sa luati 3 pct. in COPOU:ok:

florin_vs
1st February 2007, 17:48
trebuie sa va mai nasteti odata ca sa luati 3 pct. in COPOU:ok:

deocamdata nici voi nu va puteti lauda cu vreo victorie pe Municipal :ok:

Cipus
1st February 2007, 19:13
e mai bine, acum se contrazic iesenii cu vasluienii, macar asa nu mai ies prea multe scantei

noir_desir
1st February 2007, 19:51
sper sa castigati voi amicalul si sa luam noi 3 pct in retur ca astea sunt mai importante :ok:

da' invers ce are? :D Va lasam sa castigati sambata, nu-i bai. Si in retur va dam 1-0, nu mai mult. :ok:

Cipus
1st February 2007, 21:20
se termina egal ambele meciuri

be@
1st February 2007, 21:26
[QUOTE=bizarr;1064631]


sper sa castigati voi amicalul si sa luam noi 3 pct in retur ca astea sunt mai importante :ok:

Ce, ma? Cred ca visezi ! Nici macar un punct nu vedeti din Copou. :ok:

florin_vs
1st February 2007, 23:02
Ce, ma? Cred ca visezi ! Nici macar un punct nu vedeti din Copou. :ok:

vom trai si vom vedea ... :ok:

fc_vaslui
3rd February 2007, 12:54
iasi-vaslui 1-3 min. 55

be@
3rd February 2007, 16:53
2-3 s-a terminat, si am ratat mai multe ocazii . Balba, Palimaru din fata portii...iar la primul gol al Vasluiului trebuia fluierat out Baietii au n-au jucat rau, dar au probleme la finalizare. Mi-a placut brazilianul, ca centreaza bine in fata portii.

lucian_iasi
3rd February 2007, 17:15
Acest meci nu e foarte important,fiind doar un amical.Oricum ii batem in campionat,in Copou :D :D

Cipus
3rd February 2007, 18:57
Acum Iasiul ar trebui sa se ambitioneze pentru meciul din campionat care se anunta foarte interesant

noir_desir
3rd February 2007, 19:02
da' invers ce are? :D Va lasam sa castigati sambata, nu-i bai. Si in retur va dam 1-0, nu mai mult. :ok:

ramane cum am stabilit! :D

be@
4th February 2007, 08:18
Prima repriza a fost dominata clar de Poli Iasi, care, în afara golului marcat de Sfârlea (‘40), a ratat alte câteva bune situatii prin Palimaru, Tincu si Radu Ciobanu (eu l-as pune si pe Balba, care a ratat doua ocazii la inceputul meciului). Scorul a fost deschis însa de oaspeti, prin Mike, în minutul 26, printr-un sut din careu, golul venind pe fondul ratarilor gazdelor. Iasiul a egalat cu cinci minute înainte de pauza prin Sfârlea din lovitura libera, piticul mijlocas iesean având o executie ce l-ar umple de invidie pâna si pe celebrul Beckham. Soarta meciului s-a scris în doar cinci minute din partea a doua, când Vasluiul a punctat de doua ori prin suturi de la distanta, autori Gheorghiu (‘47) si Mike (‘48). Dupa minutul 60, partida si-a pierdut din spectaculozitate, ambii antrenori efectuând mai multe schimbari. Echipa care a dominat a fost tot Poli, dar pâna la sfârsit elevii lui Ionut Popa nu au mai reusit decât un gol, prin Palimaru, pe final. Gazdele puteau chiar câstiga meciul daca Sfârlea nu ar fi nimerit bara din lovitura libera, iar Palimaru nu ar fi trimis cu capul peste poarta goala din patru metri în ultimele secvente.

Antrenorul vasluienilor, Viorel Hizo, a precizat la final ca l-a multumit evolutia echipei sale. “Pâna în momentul în care am început sa fac schimbarile, totul a mers bine. Am înscris, ne-am creat ocazii. Dupa minutul 60 au aparut problemele, nu am mai reusit sa tinem mingea, iar gazdele si-au creat câteva ocazii bune”, a spus “Dulaul”.

Cipus
4th February 2007, 13:30
Fotbalul se joaca pe goluri, ocaziile prea multe nu semnifica faptul ca echipa a jucat bine. Din contra, prea multe ratari te trimit cu gandul catre o echipa slaba care nu are jucatori de gol. Asta intr-un meci cu miza, in cazul unui amical e altceva, se poate spune ca nu se urmareste scorul, bla bla.

be@
4th February 2007, 17:36
Mai au de lucrat la finalizare, si lucrul asta se poate indrepta. Nu stiu, parca in fata portii se complica prea mult, si nu mai sunt lucizi....

florin_vs
4th February 2007, 19:44
Mai au de lucrat la finalizare, si lucrul asta se poate indrepta. Nu stiu, parca in fata portii se complica prea mult, si nu mai sunt lucizi....

frica de gol ? :rolleyes: oricum mia sunt 3 saptamani pana la reluarea campionatului asa k multe se pot schimba :ok:

B0gdaaaN
5th February 2007, 13:00
era de asteptat sa luam bataie de la Fc Vaslui...au o echipa mai buna ca a noastra....lucrul asta se vede si in clasament...sper ca pina la inceputul returului Nea Popica sa mai rezolve din problemele pe care echipa le are in fata portii

Zauri
5th February 2007, 13:17
ramane cum am stabilit! :D

Tine minte ce ai zis ..:evil: :ok:

Cipus
5th February 2007, 16:33
Poli ar mai avea nevoie de cel putin un atacant bun. Onofras era omul care juca varf in eventalitatea absentei lui Balba sau Czernoch. Acum cine va fi acel jucator, Palimaru? e totusi cam tanar. Czernoch e slab, iar Balba singur ma indoiesc ca va inscrie prea multe goluri.

suporteru_1st
5th February 2007, 19:21
vedem ce va sti acest argentian adus de saric, cik este asemantor lui onofras

noir_desir
5th February 2007, 22:06
Tine minte ce ai zis ..:evil: :ok:

adica? :thinkso:

@Cipus, crede-ma ca stim si noi ca mai avem nevoie de un atacant bun... da' cei care au fost pana acum in probe au dezamagit, iar bani de un atacant cu adevarat bun nu prea sunt... cel putin momentan. Oricum, eu sper ca Czernoch isi va reveni si formula Balba - Czernoch - Palimaru va da roade.

be@
6th February 2007, 00:21
Și Popa pune mîna pe lopată


Programată inițial la Bacău, partida amicală dintre formația lui Ionuț Popa și divizionara secundă antrenată de Cristi Popovici va avea loc astăzi, de la ora 15, pe terenul sintetic din Copou, nu în orașul de pe Bistrița.

Ieri după-amiază aproape întreaga suflare a Politehnicii, în frunte cu antrenorul Ionuț Popa, munceau din greu pentru degajarea stratului de zăpadă de pe suprafața de joc ce va găzdui amicalul de astăzi. "Ce să facem? Muncim la zăpadă, pentru că dorim să jucăm în niște condiții care să ne permită să vedem potențialul fotbaliștilor aduși în probe. Dacă terenul este greu, e mult mai complicat să ne dăm seama dacă respectivii ar face sau nu față în Liga I", ne-a spus tehnicianul din Copou. Returul disputei cu FCM Bacău va avea loc joi, pe terenul adversarilor.

be@
6th February 2007, 17:50
2-1 cu Bacaul, goluri Sfarlea si Radu Ciobanu, ambele din lovitura libera. Poli a dominat meciul, dar n-a avut prea multe ocazii clare de gol. Nici n-avea cum, caci a jucat numai cu Balba si Leucuta, Cernoch fiind accidentat, iar Palimaru, plecat la nationala de tineret.
Cine a mai vazut meciul, sa confirme daca am dreptate sau nu. :)
N-au fost folositi Branet, Cernoch, Tincu, Palimaru, Saric, Tarlea.

Rocko
7th February 2007, 08:54
Decizie-soc in cazul Pancu

Apar banii la orizont


Comisia de apel a FRF a judecat in favoarea Politehnicii litigiul cu Rapid in privinta banilor proveniti din transferul internationalului iesean la Cesena. Conducatorii Politehnicii se asteapta ca giulestenii sa faca un nou recurs

Ieri, Comisia de Apel a Federatiei Romane de Fotbal a hotarit ca Rapid Bucuresti trebuie sa plateasca Politehnicii Iasi suma de 189 500 de dolari (circa 146,3 mii euro) plus dobinzile aferente, ca urmare a transferului din 1999 a lui Daniel Pancu la Cesena, tranzactie in valoare de 1,2 milioane de dolari.
Reamintim ca actul de trecere a lui Pancu din Copou in Giulesti, din 1996, prevedea ca Poli sa primeasca 25% dintr-un transfer ulterior al fotbalistului.
Trei ani mai tirziu, ca urmare a unor actiuni dubioase ale presedintelui clubului iesean, Vasile Drutca, moldovenii au incasat doar 80 500 $ de pe
urma plecarii lui Pancu in Italia. Politehnica a reclamat cazul la FRF, Comisia pentru Statutul Jucatorului dindu-i dreptate, Comisia de Apel si Comitetul Executiv inclinind insa balanta in favoarea Rapidului. Gruparea din Copou nu a renuntat si a adus litigiul in instantele civile, care au hotarit condamnarea definitiva a lui Drutca, pentru fals. Pe baza hotaririi judecatorilor, Politehnica a redeschis "cazul Pancu" la comisiile federale. Comisia pentru Statutul Jucatorului, care se pronuntase deja in favoarea Politehnicii, nu a mai judecat dosarul, trimitindu-l la Comisia de Apel, care, pe baza noilor probe, si-a schimbat prima decizie, obligind Rapidul sa-si onoreze datoriile. Desi are un atu foarte important la acest moment, Poli nu trebuie insa sa jubileze deoarece, foarte probabil, Rapid va face apel, o alta comisie federala urmind sa ia decizia definitiva in acest caz. De aceasta parere este si presedintele iesenilor, Sorin Boca: "Pina nu avem banii in cont, nu trebuie sa ne bucuram. Totusi, este un prim pas spre normalitate si se dovedeste ca a meritat sa ne luptam atita timp".
Mentionam ca suma dintre banii ceruti de Poli (189 500 $) si cei deja primiti (80 500 $) nu se ridica la 300 000 $ (25% din 1,2 milioane $) datorita unor
taxe federale de 10% (in acest caz, 30 000 $), ce erau aplicate transferurilor efectuate in strainatate.


http://www.ziaruldeiasi.ro/cms/site/z_is/news/apar_banii_la_orizont_139748.html

Cipus
7th February 2007, 10:33
Poli Iasi, daca il vrea pe Naidin, ar trebui sa accepte disputarea meciului de cupa pe Bega. Oricum sansele sa treaca de poli Timisoara sunt minime. Va intalni o echipa care vrea cupa pentru a ajunge in UEFA. Chiar daca a invins Bacaul cu 2 goluri din lovituri libere, in fata lui Poli nu are sanse chiar daca s-ar juca in Copou

be@
7th February 2007, 15:30
Chiar daca a invins Bacaul cu 2 goluri din lovituri libere, in fata lui Poli nu are sanse chiar daca s-ar juca in Copou


Haide, de. In Copou am facut 0-0 cu ei. Mai lasati-ne cu astia care au palmaresul lui Fulgerul Bragadiru, ca nu sunt de speriat. Au facut 1-1 cu Bacaul, in amical. Mare echipa, ce sa-ti spun...

crissis
7th February 2007, 23:06
Poli Iasi, daca il vrea pe Naidin, ar trebui sa accepte disputarea meciului de cupa pe Bega. Oricum sansele sa treaca de poli Timisoara sunt minime. Va intalni o echipa care vrea cupa pentru a ajunge in UEFA. Chiar daca a invins Bacaul cu 2 goluri din lovituri libere, in fata lui Poli nu are sanse chiar daca s-ar juca in Copou

Vrei sa explici de ce nu avem sanse ?
Meciul incepe de la 0-0 si mingea mai este si rotunda .

lucian_iasi
7th February 2007, 23:09
Si se mai joaca si in cupa care e competitia surprizelor..

@cipus:ai fi crezut ca va elimina Pandurii Tg Jiu pe Dinamo chiar la Bucuresti?sincer,acum...

be@
7th February 2007, 23:45
Fundasul Adrian Ilie , inclus si el in oferta Timsoarei pentru Poli Iasi, a declarat ca s-a saturat sa fie purtat pe axa Timisoara - Iasi si ca isi doreste sa ramana la echipa din dealul Copoului. "M-au purtat de colo - colo, ba vino la Timișoara, ba vino la Iași. Eu unul nu mai înțeleg nimic. Cei de la Timișoara m-au chemat din nou acolo, dar acum sunt la Iași , ma antrenez cu Poli Iași și aici îmi doresc sa joc. Nu vreau sa revin la Timișoara pentru ca știu ca antrenorul Alin Artimon nu are nevoie de serviciile mele la prima echipa, iar eu nu ma duc sa joc la echipa a doua a lui Poli", a declarat Ilie, adaugand ca si-ar dori ca pana la partida de Cupa, dintre Iasi si Poli Timisoara, sa prinda primul 11 in echipa lui Ionut Popa.

Cipus
8th February 2007, 09:16
trebuie sa recunosc ca aveti dreptate in cateva privinte, mingea e rotunda, se pleaca de la 0-0, e competitia surprizelor si Pandurii a eliminat pe Dinamo. Nu e exclus sa fie 0-0 si la finalul celor 120 de minute si la penalty-uri sansele sunt 50/50. Din punctul meu de vedere Cupa Romaniei e plina de surprize, dar numai pana la un anumit nivel. Deja incepand din sferturi fiecare echipa se gandeste la cupa UEFA si ia meciul in serios nu cum a facut Dinamo cu Pandurii. Cea mai mare problema a lui Poli Iasi este ca nu are oameni de gol, iar dupa cum se stie Poli Timisoara e una din echipele cu cele mai bune aparari.

Lauryca
8th February 2007, 22:33
Poli Timisoara e greu de batut daca prinde o zi buna, dar prevad un noroc chior al Iasului; sa vedeti daca nu am dreptate.

be@
9th February 2007, 16:30
Sa te auda Domnul, Lauryca. La 11 m ne calificam. Si sa vedeti atunci bomba bombelor cum explodeaza. :D

Clujeanul Tilincă ia în calcul o posibilă venire în Copou
"Oferta Iașului este una mulțumitoare"



• impresarul atacantului, Aurel Marinescu, consideră, însă, că fotbalistul are 99 la sută șanse să evolueze la FC Argeș

După mijlocașul Mijin și fundașul Țîrlea, iarna aceasta ar putea fi legitimat la Poli Iași un alt jucător de la CFR Cluj: atacantul Cosmin Tilincă.

Pus pe lista de transferări de noul tehnician al ardelenilor, italianul Cristiano Bergodi, Tilincă a primit pînă acum mai multe oferte: de la FC Argeș, Farul, Poli Iași, FC Vaslui, dar și de la un club din China. Ultima deja a picat, iar cea a vasluienilor nu-l interesează deloc pe fotbalist. Astfel că au rămas în discuție primele trei, dar, de departe, cea mai probabilă destinație a atacantului este FC Argeș, unde jucătorul l-ar reîntîlni pe Dorinel Munteanu, sub comanda căruia a avut cea mai importantă ascensiune din carieră. "Dacă urmărim cu atenție parcursul lui Tilincă, nu putem să nu constatăm că fotbalistul a progresat cel mai mult de la venirea lui Dorinel la Cluj. Și, firesc, acum își dorește să reia colaborarea cu tehnicianul, cei doi cunoscîndu-se foarte bine. Cum pînă la reluarea campionatului nu mai este prea mult, un transfer la Pitești le-ar conveni ambilor, deoarece antrenorul l-ar putea așeza acolo unde Cosmin dă cel mai bun randament, iar Tilincă ar avea șanse să se acomodeze repede, ținînd cont că știe bine ceea ce solicită Dorinel", ne-a declarat ieri impresarul Aurel Marinescu. Acesta susține că există 99 la sută șanse ca fotbalistul să evolueze pînă în vară în Trivale, dar nu ascunde că ultimul cuvînt îl va avea pînă la urmă Tilincă. "Chiar dacă momentan șefii lui CFR se opun plecării lui Cosmin la FC Argeș, din cauza divergențelor avute cu Dorinel Munteanu, cred că pînă la urmă își vor da acordul să semneze cu cine vrea. Doar i s-a promis că va fi lăsat să aleagă oricare dintre cele trei variante rămase în discuție. Și nu spun asta pentru că îl reprezint și pe actualul antrenor al Argeșului, ci datorită faptului că știu bine care sînt datele problemei între părțile aflate în discuție", a completat Marinescu.

La rîndul său, Tilincă ne-a precizat că și-ar dori ca oferta Argeșului să fie prima și ultima pe care o analizează cu toată atenția, recunoscînd că celelalte se află pentru moment în planul secund. "Eu vreau să joc la Pitești, chiar dacă mai sînt interesate de mine și alte echipe. Sper să se rezolve pînă sîmbătă (n.r. - mîine) situația mea, pentru a ști pe ce drum voi apuca", a subliniat Tilincă.

Oferta Politehnicii Iași i-a fost făcută jucătorului, prin intermediul impresarului Marinescu, de către președintele din Copou, Sorin Boca. Tilincă a spus că la Iași i s-a oferit un contract mulțumitor, dar sub cel propus de FC Argeș și cel avut la CFR Cluj. Atacantul s-a interesat de la fostul său coechipier Zvetosar Mijin despre atmosfera din lotul lui Ionuț Popa. "Zveto mi-a spus că din punctul său de vedere totul este OK, dar, repet, propunerea Iașului o voi lua în discuție abia în momentul în care va cădea cea de la Pitești", ne-a mai spus Tilincă. Impresarul Aurel Marinescu susține că discuția purtată cu șeful din Copou, Sorin Boca, i-a oferit o garanție în plus, precizînd că se poate colabora bine cu clubul ieșean. "Am putea avea o relație bună cu Poli, fără doar și poate, și am constatat deja asta. Am simțit că și conducătorii celor două cluburi s-ar fi înțeles în această privință, dar, repet, subiectul Iași poate fi luat serios în discuție doar dacă va pica transferul lui Cosmin la FC Argeș", a conchis Marinescu.

six
9th February 2007, 18:05
Poli Timisoara e greu de batut daca prinde o zi buna, dar prevad un noroc chior al Iasului; sa vedeti daca nu am dreptate.greseala.....yo prevad si un scor destul de apreciat in favoarea echipei mele...:ok:

Cipus
9th February 2007, 19:24
Avand in vedere relatiile bune dintre CFR si Poli Iasi nu ar fi exclus sa-l vedem pe Tilinca langa Mijin si Tarlea. Totusi, varianta Arges e mai credibila

m8k
9th February 2007, 19:34
Ar fi o varianta destul de buna pentru Tilinca, dar acesta a afirmat ca ori va juca la FC Arges ori va ramane la satelitul Unirea Dej!
Pentru CFR ar conta enorm ca un jucator imprumutat sa beneficieze de un antrenor bun cum este nenea Popa!:D
Oricum nu mai este mult timp de gandire!

Cipus
9th February 2007, 20:20
Care este data limita pentru transferuri? oricum nici la FC Arges nu e rau sa joace, mai ales ca va fi sub comanda lui Dorinel. Totusi la Iasi ar avea sanse mai mari sa joace titular meci de meci. la Pitesti pe C.Tanasa nu cred ca-l scoate cineva din primul 11, mai este si Iordache care vine dupa o accidentare, si mai nou a venit Baltoi. Plus Nastasie dar asta iese din calcul

be@
10th February 2007, 09:38
Tilinca s-a resemnat

PESIMIMS Pus pe lista de transferuri la sfârsitul cantonamentului din Antalya, atacantul din Gruia a încetat sa mai spere ca va ajunge la FC Arges, echipa antrenata de Dorinel Munteanu, fostul tehnician al visiniilor

Situatia atacantului Cosmin Tilinca, fost golgheter în Cupa UEFA Intertoto, este în continuare indecisa, el antrenându-se în aceste zile la Cluj cu un preparator fizic.

Om de baza în mandatul lui Dorinel Munteanu si trecut pe linie moarta de Cristiano Bergodi, Cosmin Tilinca a ajuns în decurs de un an de la extaz la agonie. Chiar daca sefii din Gruia au anuntat de mai mult timp ca Tilinca este liber sa plece la o alta echipa sub forma de împrumut, viitorul lui a ramas indecis. Totusi, în ceea ce priveste prima lui optiune, de a juca sub comanda fostului antrenor Dorinel Munteanu, atacantul a început sa se resemneze. “Pe zi ce trece sansele de a ajunge la Pitesti sunt tot mai mici. De fapt, am si fost anuntat de domnul presedinte ca trebuie sa ma gândesc la o alta echipa, deci nu prea mai sper sa ajung la Pitesti, unde am fost dorit insistent si unde as fi vrut sa merg. Am vorbit zilele acestea si cu presedintele de la Poli Iasi, Sorin Boca, si cred ca voi ajunge acolo în cele din urma. :ok: Ma voi mai gândi câteva zile si apoi voi vedea ce voi face. Nu este exclus sa ramân si la Unirea Dej pentru a juca în retur. Oferta din China cred ca a cazut definitiv”, a spus ieri Tilinca. El se arata dezamagit de modul în care a fost tratat de sefi, care nu i-au mai raspuns la telefon în ultimele zile. “Sunt putin dezamagit pentru modul în care s-au purtat cu mine, deoarece cred ca am facut si eu ceva bun pentru aceasta echipa si nu cred ca merit un astfel de tratament. Oricum, eu sunt sub contract cu ei si trebuie sa ma supun deciziei conducerii”, a conchis Tilinca.

La FC Arges nu-l vom lasa sa joace. Este optiunea lui sa ne spuna unde vrea sa mearga si apoi ne vom aseza la masa negocierilor cu respectiva echipa
Iuliu Muresan, presedinte CFR Cluj

Bara nu-l vrea, Popa l-ar lua la Iasi

Desi s-a vehiculat ieri ca UTA ar fi interesata de serviciile atacantilor Adi Anca si Cosmin Tilinca, presedintele Nicolae Bara a tinut sa infirme orice fel de negociere cu echipa din Gruia. “Sunt prieten bun cu cei de la Cluj si tot ce am discutat despre Tlilinca sau Anca a fost la un sprit, când am povestit si despre alti jucatori, dar nici vorba sa aducem în discutie un transfer”, a precizat Bara. In schimb, Ionut Popa, antrenorul lui Poli Iasi, a admis ieri ca e interesat de jucator. “L-as vrea pe Tilinca la Iasi, dar am auzit ca el si-ar dori sa joace la Pitesti”, a spus Popa.

Cipus
10th February 2007, 13:15
Daca Tilinca vrea, Dorinel il vrea, nu inteleg de ce nu il lasa sa plece la Arges ca doar Argesul nu e o candidata la cupele europene pentu CFR Cluj. Sunt sigur ca Tilinca o sa vrea sa joace in A la orice echipa care este interesata de el decat sa fie trimis la satelit si atunci Iasiul ramane o solutie viabila. Poli Iasi are mare nevoie de un atacant, iar Tilinca ar fi ideal, mai ales ca vine sub forma de imprumut si nu trebuie sa-i plateasca salariul, conducatorii lui Poli trebuie sa faca pe dracu-n patru si sa-l aduca pe Tilinca

be@
10th February 2007, 13:29
Politehnica Iasi - FC Botosani 6-3

Goluri Balba(p), si Miclea ( un gol frumos cum numai el stie sa dea) in prima repriza, iar in a doua au inscris Buta si Palimaru (3).

Mi-au placut Palimaru, Tincu, Naidin, Adrian Ilie, Buta, Sfarlea, Mijin si pustiul venit de la Craiova. E foarte talentat.

Si inca ceva: marti , 13 febr. incepand cu ora 19:00, deci in nocturna vom disputa un meci cu Dacia Chisinau.

craiova1
10th February 2007, 13:33
Pai astea sunt amicale ! Cu echipe din B sau din C ! Dacia Chisinau , botosani ! Si mai luati si 3 goluri ! Dorinel iti dau un sfat : PLEACA DE LA ARGES ! Sau mai bine Anuntati RETRAGEREA ! Esti prea batran ! Rugatiiva de aia din strainatate sa joace cu voi ! Ca asa nu cresteti in valoare . Mai mult slabiti ! Ziceti ca cele din divizia A sunt ca cele din C sau B ! Eu totusi nu vreau sa retrogradege argesul ! Sunt oameni buni ! Va spun eu ca o sa obtineti rezultate bune cu acesti jucatori ! Dar nu mai aceti amicale cu asa echipe slabe ! Stiu ca o sa-i bateti :)

be@
10th February 2007, 14:01
Alo, pustiu, mai bine ti-ai vedea de amicalul vostru cu Caracalul, echipa de prima mana, intr-adevar, cand v-ati batut ca prostii, si ne-ai scuti pe noi. Ce zici?

Cipus
11th February 2007, 04:11
pustiul venit de la Craiova. E foarte talentat.

Despre cine e vorba? nu sunt la curent cu ultimele noutati

be@
11th February 2007, 08:15
Un pusti de 16 ani, care vine de la Scoala Gica Popescu, e din Craiova si se numeste Toba.
Citesete Stirile pe care le pun eu pe Suporter Poli Iasi, ca de acolo poti afla mai multe.

craiova1
11th February 2007, 10:43
Cu cine ati mai jucat in amicale?

poliis
11th February 2007, 11:02
asta te roade acu' ... nu conteaza cu cine joci in amicale...conteaza ce faci in campionat (si cand veniti la Iasi si o sa luati bataie...o sa va spalati pe cap cu amicalele voastre)

lucian_iasi
11th February 2007, 12:42
Pai lasa-i pe ei sa castige in amicale,ca vor ajnge ei si aici..vor pleca exact asa cum au plecat in urma cu 2 sezoane..adica invinsi :evil: :evil:

Cipus
11th February 2007, 14:08
Citesete Stirile pe care le pun eu pe Suporter Poli Iasi, ca de acolo poti afla mai multe.

Poti sa le postezi si aici, nu se supara nimeni, din contra apreciez oamenii care vin cu noutati. Pentru Poli Timisoara, o astfel de persoana este elpax, aduce noutati mereu, se vede ca e timisoarean. Si tu be@ se vede ca esti din Iasi, si am observat ca faci la fel, postezi noutati despre echipa ta insa scrie si despre cei nou veniti, inclusiv pareri personale. Chiar daca esti fata, sa stii ca eu tin cont de ceea ce vei scrie si te voi aprecia ca si pana acum :ok:

bizarr
11th February 2007, 14:26
Pai lasa-i pe ei sa castige in amicale,ca vor ajnge ei si aici..vor pleca exact asa cum au plecat in urma cu 2 sezoane..adica invinsi :evil: :evil:

CUM ? ASA? http://www.youtube.com/watch?v=rAWe5cxftcE :D

be@
11th February 2007, 15:14
Poti sa le postezi si aici, nu se supara nimeni, din contra apreciez oamenii care vin cu noutati. Pentru Poli Timisoara, o astfel de persoana este elpax, aduce noutati mereu, se vede ca e timisoarean. Si tu be@ se vede ca esti din Iasi, si am observat ca faci la fel, postezi noutati despre echipa ta insa scrie si despre cei nou veniti, inclusiv pareri personale. Chiar daca esti fata, sa stii ca eu tin cont de ceea ce vei scrie si te voi aprecia ca si pana acum :ok:

Pai ce vrei? N-am scris parerile mele despre amicalul de ieri, si cel cu Bacaul de la Iasi?
Am zis, mi-au placut cum au jucat Naidin, Ilie si pustiul de la Craiova, nu mi-a placut deloc Paruolo, si astept sa vina la noi Tilinca. :ok:
Mijin e ok, iar pe Tarlea l-am vazut prea putin jucand. N-am putut sa-mi fac o parere despre el.

Cipus
11th February 2007, 23:34
Pai ce vrei? N-am scris parerile mele despre amicalul de ieri, si cel cu Bacaul de la Iasi?

Nu te enerva te rog, stiu ce ai scris pana acum altfel nu-ti mai raspundeam personal. Astfel de pareri as vrea sa citesc mereu, nu articole copiate de pe diferite site-uri de sport, alea le poate citi oricine, parerile personale conteaza mult mai mult. Te rugam doar sa postezi si despre transferuri, de exemplu detalii despre acest tanar Toba de la Craiova, oki? in rest numai de bine despre tine :P

poliis
12th February 2007, 17:57
pai despre Toba pot sa-ti zic eu ca nu ramane...Simionas a zis ca mai avem juniori ca el, si mai buni...si Paraulo (sper ca am scris corect) pleca si el

si se mai laudau ca banii primiti din transferuri ii vor baga tot in jucatori...pana acum au cheltuit doar 60mii de euro (din uriasa suma de 190mi euro)

bizarr
13th February 2007, 11:53
http://img208.imageshack.us/img208/1968/15820givsizl9.jpg
MODA PORTUGHEZA A AJUNS SI IN COPOU

http://www.fanatik.ro/liga_i_sectiune_2/articol_15820/moda_portugheza_a_ajuns_si_in_copou.html

be@
13th February 2007, 15:48
Haideti toata lumea la meci !

hamsterutz
13th February 2007, 18:16
Nu te enerva te rog, stiu ce ai scris pana acum altfel nu-ti mai raspundeam personal. Astfel de pareri as vrea sa citesc mereu, nu articole copiate de pe diferite site-uri de sport, alea le poate citi oricine, parerile personale conteaza mult mai mult. Te rugam doar sa postezi si despre transferuri, de exemplu detalii despre acest tanar Toba de la Craiova, oki? in rest numai de bine despre tine :P

Toba...a jucat cate 5 min....in amicalu cu bacau si cel cu botosaniu...in meciu cu vaslui nu am avut timp sa-l urmaresc am avut alta treaba....deci parerea mea despre evol lui

cu bacaul: 1 sansa singur cu porttaru...a fost deposedat din spate...partial vina lui...trebuia sa suteze mai rpd...dar cred ca a avut emotii :))
cu botosaniu: 2 faze: 1. un dribling + depasire in viteza a unui fundas mult mai experimentat ca el
2. dribling si o pasa inteligenta catre bilba...care a pacalit toata apararea lasandu-l pe bilba singur cu portaru (bineinteles ca dromaderu a ratat)

eu zic sa-l pastreze

Paruolo...varza...nu-mi place...e ceva genu juc care a ajuns fotbalist din greseala...nu stie nimik...

craiova1
13th February 2007, 18:59
ce infrangeri ati mai facut ? Ca de obicei pierdeti!

Lauryca
13th February 2007, 21:40
in meciu cu vaslui nu am avut timp sa-l urmaresc am avut alta treaba....

Da' ce-ai facut, daca nu sunt indiscret?

be@
13th February 2007, 21:44
ce infrangeri ati mai facut ? Ca de obicei pierdeti!


Mai baiatule... Nu vrei tu sa-ti vezi de treaba ta?
Poli Iasi - Dacia Chisinau 2-0, Palimaru (2) in prima repriza. Mi-a placut de data asta Paruolo. Si Mijin, cred ca va fi titular de drept. Mare prostie a facut CFR-ul ca l-a dat. Din fericire, bine ca noi am fost baieti destepti si l-am luat. :ok:

pif
13th February 2007, 23:33
E bine ca a marcat iar palimaru se pare ca e in forma baiatul si sa fie la fel si in meciurile oficiale.

poliis
14th February 2007, 13:27
duminica Simionas zicea ca Paruolo pleaca...acum vad ca s-au razgandit (norocul lui ca a jucat bine aseara :P)
iar Palimaru, sper sa continue si in campionat seria de goluri, ca pana acum ba era trimis la echipa a 2-a, ba la Cetate SV, ba s-a accidentat (tot dupa niste meciuri de pregatire in care era golgheter)

be@
14th February 2007, 17:04
Paruolo chiar mi-a placut aseara. Muuuult mai bine a jucat decat cu Botosaniul. Foarte activ a fost. Iar Palimaru, avand in vedere ca Cernoch se opereaza si va lipsi doua luni, cred ca va incepe titular. Asa ca sper sa continue cu golurile si in campionat.

GeKuRA
14th February 2007, 17:16
Paroulo chiar mi s-a parut putin depasit de valoarea echipei... si cred ca exista jucatori la echipa a 2-a mai buni ca el...
Mi-a placut Miclea ... insa cred ca inca sufera de la precedenta accidentare.

bizarr
14th February 2007, 18:07
Paroulo chiar mi s-a parut putin depasit de valoarea echipei... si cred ca exista jucatori la echipa a 2-a mai buni ca el...
Mi-a placut Miclea ... insa cred ca inca sufera de la precedenta accidentare.

korect - Miclea mai are pan sa-si revina la forma care l-a consacrat - speram cat mai repede sa se intample acest lucru:ok:

be@
14th February 2007, 18:16
Paroulo chiar mi s-a parut putin depasit de valoarea echipei... si cred ca exista jucatori la echipa a 2-a mai buni ca el...
Mi-a placut Miclea ... insa cred ca inca sufera de la precedenta accidentare.
Mai, tu cred ca ai vazut alt meci. :D Hai, ca a jucat bine Paruolo, a fost foarte activ.
Si va sa zica ti-a placut Miclea. Cum a ratat din toate pozitiile, sau ce ti-a placut? :)

hamsterutz
15th February 2007, 00:30
Da' ce-ai facut, daca nu sunt indiscret?

nu pot sa zic ca iau ban :))

despre meciu cu dacia...hmm s-a miscat bine echipa...mi-a lasat o impresie mai buna paruolo....iar portughezu chiar a jucat super...e jucator de echipa de top...sper sa ramana....

in ceea cel priv pe miclea...nu conteaza ca a ratat, conteaza ca a castigat incredere...dar tot are frica sa bage picioru ... ii e frica de o noua accidentare...

Cipus
15th February 2007, 00:38
Iar Palimaru, avand in vedere ca Cernoch se opereaza si va lipsi doua luni, cred ca va incepe titular. Asa ca sper sa continue cu golurile si in campionat.

Palimaru a mai dat goluri multe in amicale, si in precedenta pauza competitionala, dar in campionat parca il tine o scama, nu vrea el sa inscrie si gata, ce aveti cu el? lasand putin gluma la o parte va propun sa va exprimati un prim 11 al Iasiului asa cum credeti voi. Parerea mea:

Branet

Buta Onut A.Ilie/Ciobanu Tarlea

Miclea Naidin Mijin Sfarlea

Balba Palimaru

Alte opinii?

Rocko
15th February 2007, 09:00
in poarta Branet... in majoritatea meciurilor de pregatire am jucat cu 3 fundasi centrali: Ciobanu, Bernard si Onut... pe benzi Tarlea si Buta... la mijloc Mijin si Naidin... iar Miclea in spatele atacantilor Palimaru si Balba... cam asa arata primul 11... FORTZA POLI IASI

B0gdaaaN
15th February 2007, 12:29
in poarta Branet... in majoritatea meciurilor de pregatire am jucat cu 3 fundasi centrali: Ciobanu, Bernard si Onut... pe benzi Tarlea si Buta... la mijloc Mijin si Naidin... iar Miclea in spatele atacantilor Palimaru si Balba... cam asa arata primul 11... FORTZA POLI IASI

Branet - Onut,Ad.Ilie,Ciobanu,Tarlea-Miclea,Naidin,Mijin,Sfarlea-Palimaru,Balba....asta in cazul in care in cele din urma Naidin si Ad Ilie ajung la Iasi

Cipus
16th February 2007, 00:47
Credeam ca Naidin si Ilie au semnat deja cu Poli Iasi, si Bogdaaane, l-ai omis pe Buta, nu crezi ca va fi titular?

hamsterutz
16th February 2007, 01:17
parerea mea(si o sa-mi motivez alegerea la sf):
http://img259.imageshack.us/img259/5928/untitledol5.th.jpg (http://img259.imageshack.us/my.php?image=untitledol5.jpg)

1. branetz: jucatorul nr 1 in tur...titular incontestabil
2.tirlea: mi-a placut pt ca e agresiv,nu are frica de contacte si marcaj bun
3.onutz: unul din cei 2 stalpi ai apararii...are fizic forta agresivitate, ideal la duelurile la cap.
4.ciobanu:aceleasi calitati ca onut
5.toma:fundas sigur,are viteza,mingi lungi bune si tehnica acceptabila
6.miclea:viteza dribling creativitate pase sut dupa parerea mea un bun mij de banda ofensiv...
7.sfarlea:l-am pus central care pe faza de atac urca in spatele varfurilor...are viziune buna a jocului...pase scurte inteligente, sut bun de la dist.
8.mijin: mij central cu valente defensive,are forta fizic sut pase decisive si chiar tehnica
9.buta: de ce mijlocas? simplu are dribling bun pase lungi bune inteligenta viteza si cand a jucat mijlocas a jucat mai bine decat fundas
10.palimaru: calitati fizice bune...tehnica ..un pic cam lent...dar criza de atacanti il plaseaza pe un loc in primu 11
11.bilba...acelasi lucru ca la palimaru cu un plus pe exp

poliis
16th February 2007, 13:27
Miclea nu e de banda dreapta?

eu as alege aceeasi echipa...cu exceptia lui buta care l-as pune fundas dreapta in locul lui toma, si la mijloc l-as baga pe mitrovici sau naidin

Branet-Tarlea,Ciobanu,Onut,Buta-Sfarlea,Mijin,Mitrovici(Naidin),Miclea-Palimaru,Balba

B0gdaaaN
16th February 2007, 21:54
Credeam ca Naidin si Ilie au semnat deja cu Poli Iasi, si Bogdaaane, l-ai omis pe Buta, nu crezi ca va fi titular?

acum am citit ca sunt jucatorii nostri Naidin si Ilie....cat despre Buta...nu mi se pare a fi peste Miclea in cazul in care Miclea ar fi folosit mijlocas dreapta...e o echipa vazuta de mine...nu stiu ce surprize pregateste profesorul...dar sper sa fie unele foarte placute

Cipus
16th February 2007, 23:19
parerea mea
1. branetz: jucatorul nr 1 in tur...titular incontestabil
2.tirlea: mi-a placut pt ca e agresiv,nu are frica de contacte si marcaj bun
3.onutz: unul din cei 2 stalpi ai apararii...are fizic forta agresivitate, ideal la duelurile la cap.
4.ciobanu:aceleasi calitati ca onut
5.toma:fundas sigur,are viteza,mingi lungi bune si tehnica acceptabila
6.miclea:viteza dribling creativitate pase sut dupa parerea mea un bun mij de banda ofensiv...
7.sfarlea:l-am pus central care pe faza de atac urca in spatele varfurilor...are viziune buna a jocului...pase scurte inteligente, sut bun de la dist.
8.mijin: mij central cu valente defensive,are forta fizic sut pase decisive si chiar tehnica
9.buta: de ce mijlocas? simplu are dribling bun pase lungi bune inteligenta viteza si cand a jucat mijlocas a jucat mai bine decat fundas
10.palimaru: calitati fizice bune...tehnica ..un pic cam lent...dar criza de atacanti il plaseaza pe un loc in primu 11
11.bilba...acelasi lucru ca la palimaru cu un plus pe exp

Ai dreptate, o echipa bine gandita, nu cred ca echipa lui Popa va fi mult diferita fata de cea gandita de tine. Toma, ar fi pacat sa fie rezerva, mie mi-a placut cum joaca, iar Buta ar fi mai util la mijloc, pe partea stanga. Miclea pe dreapta, Sfarlea in spatele varfurilor Palimaru si Balba. Fara Ilie si Naidin, care oricum daca vor semna nu vor fi titulari imediat cu siguranta.:ok: