PDA

View Full Version : Intersezon : Otelul Galati



m8k
13th December 2006, 21:01
Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipei in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.

bada_otelul
13th December 2006, 22:18
get a life frate ca ne-am saturat de tine,cat esti de rosu alb verde.la otelul e vacanta de mancat porci,carnati,si salata de fructe de mare,de baut vin si bere,si nelipsitul suc natural,reunirea e dupa prima sap din ian

delaparis
13th December 2006, 22:30
bada du-te si bea vin iar lasa pe cel care incearca sa aduca in prim plan un non-eveniment gen pauza Otelul sa-si faca treaba linistit ... :cool:

m8k
13th December 2006, 22:48
get a life frate ca ne-am saturat de tine,cat esti de rosu alb verde.la otelul e vacanta de mancat porci,carnati,si salata de fructe de mare,de baut vin si bere,si nelipsitul suc natural,reunirea e dupa prima sap din ian

Inseamna ca aveti un lot foarte valoros!:o:

P.S. Iti recomand sa mananci carne de porc si nu porc, altfel iti guita in gura!:happy

SORINULTRA
14th December 2006, 02:42
otelul forza otelul

Cipus
14th December 2006, 09:58
Pai cum asa, Otelul si-a luat vacanta pana in ianuarie? inseamna ca sunt multumiti de echipa si de pozitia din clasament. Poate fac ceva transferuri din vacanta, nu se stie. Lotul trebuie intarit putin ca orice echipa care se respecta, mai ales in aparare, nu de alta insa se afla pe un nedorit loc 2 dupa numarul de goluri primite, la numai un gol de Craiova. In plus ar mai trebui adus un atacant cel putin de nivelul lui Jula. In conditiile in care D.Stan e mai mult accidentat, iar Elek nu face fata e neaparat nevoie de cel putin un atacant. Am observat ca Grigoras in lipsa de atacanti i-a mai folosit pe Paraschiv si pe V.Tanase in avanposturi dar nu au fost prea eficienti.

bada_otelul
14th December 2006, 18:34
Pai cum asa, Otelul si-a luat vacanta pana in ianuarie? inseamna ca sunt multumiti de echipa si de pozitia din clasament. Poate fac ceva transferuri din vacanta, nu se stie. Lotul trebuie intarit putin ca orice echipa care se respecta, mai ales in aparare, nu de alta insa se afla pe un nedorit loc 2 dupa numarul de goluri primite, la numai un gol de Craiova. In plus ar mai trebui adus un atacant cel putin de nivelul lui Jula. In conditiile in care D.Stan e mai mult accidentat, iar Elek nu face fata e neaparat nevoie de cel putin un atacant. Am observat ca Grigoras in lipsa de atacanti i-a mai folosit pe Paraschiv si pe V.Tanase in avanposturi dar nu au fost prea eficienti.

era vb de jucatori,antrenori,care sunt in vacanta.m.stan inca lucreaza:D

Andutzu
14th December 2006, 19:08
Semeghin a refuzat oferta lui dinamo:yeah: /hello

pai prost sa fie sa se intoarca acolo:mda:

Andutzu
14th December 2006, 19:10
de irimia ce stiti vine la noi sau se duce la urziceni???

bada_otelul
14th December 2006, 20:49
tocmai l-am visat pe seme si canta asta:
S-o suit pisto pe cal
Sa se uite in Ardeal
Da-te-n p**** ******* jos
Ca Ardealu` nu`i a vost!
Refren:

In mijlocul Clujului
Sta statuia Iancului
Sus sta Iancu pe statuie
Si le da la unguri m***
Refren:

Vine trenu` din Galati
Plin cu unguri spanzurati
Doamne bate`n p***`n voi
Cum bate inima`n noi
Refren:

Pe campia nordica
Pica bomba atomica
Doamne f****-va pe toti
Si scapam de greutati
Refren:

Vai saracii ungurii
Cum li s-o rupt ciucurii
Li s-o rupt o cusatura
Pe noi toti ne doare in p***
Refren:

Uite acus acus acus
Noi om f*** si pe rusi
La anu si la multi ani
Vom f*** si pe americani

De la Oradea la Erdeni
L-om f*** pe Ben Laden

Refren: Doamne ocroteste pe ROMANI

Andutzu
14th December 2006, 23:05
am si eu melodia :happy :happy :happy

La Galați se anunță din nou o iarnă cu multe sosiri la echipă. Pe lîngă fotbaliștii care au dat deja probe de joc și care se pare că vor fi legitimați: Paulius Grybauskas (Lituania), Gheorghe Boghiu (Moldova) și cei doi jucători din Coreea de Sud, oficialii gălățeni îi doresc și pe Dorin Mihuț și George Galamaz de la Dinamo. Tratativele vor fi demarate după întoarcerea dinamoviștilor de la Londra. Pe lista de achiziții se mai află și Cristi Irimia de la Dinamo Kiev

sa fie oare adevarat??? tinand cont ca e gsp :D

Cipus
15th December 2006, 00:34
cam multi jucatori se anunta ca vor veni, insa daca vin la numar sa umple lotul, vin degeaba. Mai bine 2-3 si buni, 2 fundasi (central si dreapta) si un atacant. Eventual un portar si in cazul in care pleaca Semeghin la Dinamo (desi nu cred), un fundas de banda stanga. Si cu astea ajunge ca doar nu schimba toata echipa acum.

WOLF_ULTRAS
15th December 2006, 01:00
A inebunit bada :D
COOL melodoie :happy :happy :happy

Cipus
15th December 2006, 01:26
nu cred ca va ramane mult timp, ca o sterge m8k sau delaparis

SORINULTRA
15th December 2006, 13:07
de ce sa o stearga? e o melodie acc. si de cna .

bada_otelul
15th December 2006, 16:04
nu cred ca va ramane mult timp, ca o sterge m8k sau delaparis

cine sterge melodia nu e roman,e ungur/bozgor sau cum vreti sa-i ziceti.atentie v-am zis anticipat:evil:

the lion king
15th December 2006, 16:53
am si eu melodia :happy :happy :happy

La Galați se anunță din nou o iarnă cu multe sosiri la echipă. Pe lîngă fotbaliștii care au dat deja probe de joc și care se pare că vor fi legitimați: Paulius Grybauskas (Lituania), Gheorghe Boghiu (Moldova) și cei doi jucători din Coreea de Sud, oficialii gălățeni îi doresc și pe Dorin Mihuț și George Galamaz de la Dinamo. Tratativele vor fi demarate după întoarcerea dinamoviștilor de la Londra. Pe lista de achiziții se mai află și Cristi Irimia de la Dinamo Kiev

sa fie oare adevarat??? tinand cont ca e gsp :D

HALAL!!!!!! batjocora!!!!:jerk: o melodie reprezentativa a ARDEALULUI pe mana unor vagabonzi....:ciocan: UNDE ESTI TU TEPES ,DOAMNE!!!!:mda:

Cipus
15th December 2006, 19:23
Ok, putem sa revenim la echipa acum! ce se mai aude in privinta transferurilor, au sanse nou venitii coreeni, lituanieni sau moldoveni sa prinda macar lotul, i-ati vazut jucand? pe galateni ii intreb

bada_otelul
15th December 2006, 19:34
HALAL!!!!!! batjocora!!!!:jerk: o melodie reprezentativa a ARDEALULUI pe mana unor vagabonzi....:ciocan: UNDE ESTI TU TEPES ,DOAMNE!!!!:mda:

marsh caine de aici:jerk:

Cipus
15th December 2006, 21:01
da insa Frunza are o oferta de la Dinamo Moscova, cel putin asa sustine el, oferta venea pe adresa clubului daca era si nu lui personal. Poate e vreo hotie de a lui Porumboiu. Cat despre coreeni ei nu cred ca au si ale oferte sa o dea cotita. Inalt si cu viteza poate fi oricine, ideea e sa aiba si tehnica asta ar trebui sa observe Grigoras, si sa stie sa joace cu capul. Stie el Grigoras ce face ca e baiat destept.

the lion king
15th December 2006, 22:13
marsh caine de aici:jerk::D bai,ai grija cum vb ca jignesti clubul dinamo:ras-plans:

Cipus
16th December 2006, 04:23
Otelul mai spera sa prinda vreo cupa europeana? sincer nu mai stiu daca a parasit sau nu Cupa Romaniei

SORINULTRA
16th December 2006, 07:15
coreenii au semnat cu clubul otelul , se v or intoarce din coreea la inceputul antrenamentelor

Cristian
16th December 2006, 09:54
Otelul mai spera sa prinda vreo cupa europeana? sincer nu mai stiu daca a parasit sau nu Cupa Romaniei

Ne-am calificat mai departe in dauna echipei Unirea Urziceni...

SORINULTRA
16th December 2006, 17:07
:ras-plans: nu mai vinde din casa...

Cipus
16th December 2006, 19:55
E bine, inseamna ca ar trebui sa se axeze pe cupa Romaniei si poate prinde UEFA, sanse sunt

Andutzu
17th December 2006, 12:02
se pare ca urziceniul ni l-a suflat pe Szekely...:mda:
Sursa Pro Sport.

m8k
17th December 2006, 14:03
e pacat.stiam ca e bun szekely.marius stan este cel ami zgarcit conducator.il bate lejer pe copos la zgarcenie.

Va batati joc de unguri si acum lacrimati dupa unu cu nume de Szekely!:headbang:
:happy :happy

Marius.B
17th December 2006, 15:37
e pacat.stiam ca e bun szekely.marius stan este cel ami zgarcit conducator.il bate lejer pe copos la zgarcenie.

Din pacate pentru noi Marius Stan nu produce el banii,ci doar ii cheltuieste pe cei primiti de la Combinat.Si dat fiind faptul ca Mittal ne da bani foarte putini ii dra****ste si el cum poate mai bine.Parerea mea e ca zgarcenia e ultimul lucru de care il poti acuza pe Stan.Ofera-i un buget de vreo 10 mil $ si atunci vei vedea ce poate cu adevarat.

Cipus
17th December 2006, 16:15
Parerea mea ca Mittal-ul vrea sa vada mai intai performanta, apoi o sa inceapa da dea mai multi bani. De aceea spuneam ca UEFA ar insemna foarte, foarte mult pentru Otelul. E pacat ca nu prea se doreste mai mult o participare in UEFA. Cateva jocuri bune in Europa ar atrage cu siguranta cuvinte frumoase din partea mass media si atunci Mittal-ul ar avea cu totul alti ochi pentru Otelul si altfel ar sta lucrurile in privinta finantarii.

WOLF_ULTRAS
17th December 2006, 20:33
http://img294.imageshack.us/img294/4176/respect89smalldq4.jpg (http://imageshack.us)

Marius.B
17th December 2006, 22:41
stai linistit ca nu avem bugetul asa mic.

Eu stau linistit ,dar din pacate bugetul nostru este foarte mic.Dovada sa si politica clubului in domeniul transferurilor.Combinatul ne da bani doar cat sa supravietuim in prima Liga.Obiectivul propus de conducere (6-8) este unul destul de ridicat avand in vedere banii care sunt oferiti clubului.

Cipus
17th December 2006, 22:55
Daca se reuseste depasirea acestui obiectiv, data viitoare Otelul va primi mai multi bani cu siguranta, mai ales o eventuala calificare in UEFA

starsteel
17th December 2006, 23:28
Bugetul de 2,5 mil inseamna inclusiv banii din drepturi TV nu dau indienii decat strictul necesar in mod sigur nu vor fi largi la punga niciodata. In iarna trecuta clubul a bagat 500.000 in jucatori si conducere tehnica dintre care 350.000 erau obtinuti numai din vanzarea lui Izvoreanu.

Parerea mea ca Mittal-ul vrea sa vada mai intai performanta, apoi o sa inceapa da dea mai multi bani....
Eu as spune ca tocmai realizarea unei performante ii sperie pe indieni care nu vor sa bage mai multi bani in echipa.

Andutzu
18th December 2006, 00:02
Bugetul de 2,5 mil inseamna inclusiv banii din drepturi TV nu dau indienii decat strictul necesar in mod sigur nu vor fi largi la punga niciodata. In iarna trecuta clubul a bagat 500.000 in jucatori si conducere tehnica dintre care 350.000 erau obtinuti numai din vanzarea lui Izvoreanu.

Eu as spune ca tocmai realizarea unei performante ii sperie pe indieni care nu vor sa bage mai multi bani in echipa.

din ce s-a luat pe izvoranu , clubul a facut 50/50 cu dunarea...

Cipus
18th December 2006, 07:04
Eu as spune ca tocmai realizarea unei performante ii sperie pe indieni care nu vor sa bage mai multi bani in echipa.

Acum tu stii mai bine fiind din Galati si un suporter al Otelului. Eu am emis o parere despre cum ar fi fost normal sa fie. Indienii dau bani putini la echipa, insa de ce ii mai dau si pe aia daca nu doresc performanta? ce reclama le face clubul Otelul in conditiile in care nu-i asigura un buget decent pentru transferuri si Otelul ramane o echipa de mijlocul clasamentului? Nu zice nimeni ca Mitall sa bage bani ca Abramovic la Chelsea, insa Otelul i-ar putea aduce destule satisfactii si cu bani putini, insa nu in bataie de joc ca acum. Eu zic ca o eventuala performanta a Otelului i-ar aduce mult mai multe beneficii fata de cele cateva milioane de euro cu care ar finanta decent clubul Otelul. Insa acolo unde nu exista incredere nu poti face treaba. Este exact si exemplul Rapidului, unde Copos zgarcit fiind si neincrezator in echipa sa, ajunge iarasi sa priveasca pe dinafara Liga Campionilor.

SORINULTRA
18th December 2006, 08:45
pe undeva cipus are dreptate , i-mi amintesc de o fraza a lui marius stan , la intrebarea de ce nu baga mittal mai multi bani in echipa " nimeni nu baga pastile intr-un cal mort" adica indianul ar vrea sa se ridice echipa cu banii care ii da acum si dupa accea ar baga "pastile" . pana la urma noi gandim cu sufletul , dar pt. el e tot o afacere otelul ca si combinatul

Cipus
18th December 2006, 18:06
Marile cluburi intotdeauna aduc profit, cluburile mici niciodata. Cand indianul o sa invete asta o sa-si dea seama ca a gresit. Oricum, el obtine profit din otel ca metal nu ca si club de fotbal. Nu cred ca urmareste sa faca bani din fotbal, el priveste fotbalul ca o modalitate de a-si face reclama, si pentru ca asa fac marile intreprinderi, sponsorizeaza cate un club de fotbal. Nu conteaza ca altii dau cate 50 de milioane si el da doar 2-3. Daca Otelul ar trage tare (mai ales in cupa) si sa prinda UEFA i-ar da peste nas indianului, si atunci Stan ar avea curaj sa-i ceara bani mai multi pentru transferuri sa nu se faca de kk in Europa. Cum ar da sa scrie site-ul UEFA o chestie de genul: "echipa Otelul Galati sponsorizata de Mittal Steel a pierdut rusinos, scor 6-0, intalnirea cu Omonia Nicosia" ??? cine se face de kk-at, Mittal sau Otelul?

SORINULTRA
19th December 2006, 08:10
ce sa i ceri unui om care nici nu stie ce e ala fotbal , el a si declarat ca lui ii place criketul si nu fotbalul . e ca si cum te as pune eu pe tine sa sponsorizezi clubul tatelor de peste 70 de ani care croseteaza sau un teatru de papusi , noua fanilor OTELUL nu nereamane decat sa speram la mai bine.

Marius.B
19th December 2006, 09:28
Din acest motiv cred ca era mai bine sa existe mai multi sponsori la aceasta echipa.Era bine daca se implica si primaria putin.Marius Stan nu a cerut bani pentru echipa de la primar, ci pentru a face o baza moderna de antrenament pentru copii si juniori pe fostul stadion Ancora.Din pcate el a fost refuzat.Am auzit unele zvonuri cum ca Neculai Ciulu e in discutii cu unii sponsori care ar fi dispusi sa investeasca la echipa.(este doar un zvon si nu stiu cat de adevarat este)

SORINULTRA
19th December 2006, 09:49
promisiuni au mai fost si vor mai fi , dar concret nimic

Cipus
19th December 2006, 10:55
Un centru de copii si juniori ar fi bine venit, pentru orice echipa nu doar pentru Otelul. Problema e ca profitul nu este imediat iar acest lucru este un impediment pentru majoritatea romanilor cu ceva bani ... din pacate

Marius.B
19th December 2006, 11:25
Pana la urma cu cateva sute de mii de euro cred ca primaria putea sa rezolve acea problema.Acolo erau de modernizat doar sala de sport,vestiarele si terenul.Dupa modernizare de restul se ocupa clubul(intretinerea etc).Dar din pacate primarul,dupa ce si-a castigat capital politic pe spatele echipei,acum a lasat-o de izbeliste.La alegerile viitoare vom avea noi grija sa iasa cine trebuie.

SORINULTRA
19th December 2006, 16:02
varza asta care se numeste primar a zis ceva de genul ca nu-si face mittal reclama pe banii primariei , cand e tocmai invers el si a castigat alegatori pe spatele echipei :rosu: :rosu: :rosu:

tutye
19th December 2006, 23:04
Varza asta de primar abia isi mai duce basinile.....basini cu miros de varza...:jerk:

Cipus
20th December 2006, 01:38
Dar din pacate primarul,dupa ce si-a castigat capital politic pe spatele echipei,acum a lasat-o de izbeliste.La alegerile viitoare vom avea noi grija sa iasa cine trebuie.

oameni ca astia merita sa fie spanzurati de c...e :ciocan: sa se invete minte si altii la randul lor sa se tina de promisiuni

STEELMAN
20th December 2006, 15:49
o sa fie greu pt noi in retur dpdv financiar...o sa vedeti...

Andutzu
20th December 2006, 15:52
o sa fie greu pt noi in retur dpdv financiar...o sa vedeti...

poate vinde pe stan si gado si nu o sa fie :rolleyes:

Cipus
20th December 2006, 16:11
Dupa ce ca nu sunt atacanti, sa-l mai dea si pe Stan? hai ca la mijloc Otelul sta mai bine si s-ar putea lipsi de Gado, insa ce face in atac, ramane Jula singur? sau nu-l vinde pe Stan jucatorul, ci pe Stan conducatorul?

Andutzu
20th December 2006, 16:15
Dupa ce ca nu sunt atacanti, sa-l mai dea si pe Stan? hai ca la mijloc Otelul sta mai bine si s-ar putea lipsi de Gado, insa ce face in atac, ramane Jula singur? sau nu-l vinde pe Stan jucatorul, ci pe Stan conducatorul?

in ultimu' timp stan(si gado) se pare ca ia fost gandu' la banii oferiti de arges si a jucat prost...pe langa accidentare...
atacanti sunt veniti 2...

Cipus
20th December 2006, 20:25
am uitat de cei 2 coreeni care au venit acum, ai dreptate

Andutzu
20th December 2006, 23:38
am uitat de cei 2 coreeni care au venit acum, ai dreptate

un coreean e atacant iar celalalt e mijlocas
al 2-lea atacant venit e unu din rusia...

Marius.B
20th December 2006, 23:47
Totusi cred ca e mai bine sa nu dam vrabia din mana pentru cioara de pe gard.Pe noii veniti inca nu i-am putut vedea la lucru ca sa ne formam si noi o parere.Cred ca e mai bine pentru noi daca am reusi sa ne pastram actualul lot intact si sa mai aducem unele corecturi pe posturile deficitare.

Cipus
21st December 2006, 14:15
Daniel Stan a fost mai mult accidentat si este in continuare, Otelul are nevoie de jucatori "de otel", care sa joace meci de meci, cum e Jula. Stan poate pleca la o alta echipa care are mai putine pretentii, iar Gado dupa parerea mea e printre cei mai slabi mijlocasi ai Otelului, chiar daca a inscris 3 goluri pana acum (parca 3, nu sunt sigur).

WOLF_ULTRAS
22nd December 2006, 23:10
Ia uite ce am gasit pe www.romaniansoccer.ro
Oțelul Galați (antrenor Petre Grigoraș-confirmat-)
Au venit: -
Posibile veniri: Paulius Grybauskas -Lituania- (portar, FK Ekranas), Cristian Irimia (fundaș, Dynamo Kyiv), Kim Gil-Sik -Coreea de Sud- (mijlocaș, Jeju United FC), Kim Sang-Ki -Coreea de Sud- (atacant, Suwon Samsung Bluewings), Gheorghe "Jara" Boghiu -Republica Moldova- (atacant, Avangard Kursk), Jean-Claude Adrimer Bozga -Romania/Congo- (fundaș, FCM Dunărea Galați), Cristian Irimia (fundaș, Dynamo Kyiv), George Galamaz (fundaș, Dinamo București), Attila Hadnagy (atacant, Petrolul Ploiești)
Au plecat: Ramses Gado (mijlocaș, FC Argeș Pitești), Alexandru Bălțoi (atacant, și-a reziliat contractul), Daniel Stan (atacant, FC Argeș Pitești)
Posibile plecări: -

WOLF_ULTRAS
22nd December 2006, 23:52
daca erau oameni de care era intr-adevar nevoie nu se renunta asa usor la ei.sper ca vor reusi sa faca ceva cu banii aia pt ca totusi au castigat de pe urma lor.

Eu inca nu cred ca asa este....nush cat incredre putem avea in siteul asta....mai manca lumea kkt

Cipus
22nd December 2006, 23:55
Ia uite ce am gasit pe www.romaniansoccer.ro

Nu sunt convins ca vor veni toti cei enumerati pe romanian soccer insa de un atacant ca Hadnagy cred ca Otelul are nevoie, mai ales daca pleaca Daniel Stan. Oarecum lucrurile se leaga, daca Stan si Gado ajung la Pitesti inseamna ca Prepelita si Tanasa vor pleca cu siguranta de la echipa lui Dorinel

UrsMeier
23rd December 2006, 01:43
inseamna ca Prepelita si Tanasa vor pleca cu siguranta de la echipa lui Dorinel

nu fii asa sigur...........eu zic ca nu pleaca nimeni

Marius.B
23rd December 2006, 12:20
Nu sunt convins ca vor veni toti cei enumerati pe romanian soccer insa de un atacant ca Hadnagy cred ca Otelul are nevoie, mai ales daca pleaca Daniel Stan. Oarecum lucrurile se leaga, daca Stan si Gado ajung la Pitesti inseamna ca Prepelita si Tanasa vor pleca cu siguranta de la echipa lui Dorinel

Deocamdata de la Galati nu a plecat nimeni.Sunt curios daca cei de la Arges sunt dispusi sa plateasca suma de transfer ceruta de clubul galatean.Cei de la romanian soccer nu prea sunt in tema cu ceea ce se intampla pe piata transferurilor in Galati.
Realista mi se pare lista pe care o prezinta Onlinesportul pe pagina principala(deocamdata de la noi a plecat doar Baltoi ,nu a mai venit si nici nu a mai plecat vreun jucator).

Marius.B
23rd December 2006, 14:10
Nu a semnat inca nimeni pt noi.Coreenilor le expira contractul abia pe 31 decembrie,deci chiar daca ar dori nu ar putea semna cu noi ,asta am auzit-o de la Marius Stan intr-o emisiune tv.Dupa 1 ianuarie probabil ca vor semna cei 4 + eventualii jucatori cu care clubul mai este in discutie.

Cipus
23rd December 2006, 17:56
Am observat ca lucrurile se misca foarte greu nu doar la Otelul, la toate echipele transferurile se deruleaza incet. Mai mult de atat n-am vazut plecand vreun roman in strainatate, dar au venit straini. Inainte era invers, e mai bine totusi, insa cred ca ar ttrebui sa existe un echilibru in privinta asta

bada_otelul
24th December 2006, 13:56
Am observat ca lucrurile se misca foarte greu nu doar la Otelul, la toate echipele transferurile se deruleaza incet. Mai mult de atat n-am vazut plecand vreun roman in strainatate, dar au venit straini. Inainte era invers, e mai bine totusi, insa cred ca ar ttrebui sa existe un echilibru in privinta asta

ce sa faci,taie lumea porcii,pana nu se termina macelul nu se poate lucra normal,adica dupa 1 ian:D

SORINULTRA
26th December 2006, 11:17
achizitii si iar achizitii dar de ce oare din propia pepiniera nu vine nimic ??????????????????

SORINULTRA
28th December 2006, 12:22
problema e ca sunt multi tinuti in brate de catre club , se fac multe compromisuri

WOLF_ULTRAS
31st December 2006, 17:17
capatana:D

Si VACA lui :evil:

SORINULTRA
3rd January 2007, 08:15
curios e ca desi promoveaza in prima divizie nu mai poate fi ratata de clujeni , ei renunta la 2 fotbalisti buni , sau poate nu vor sa i mai tina

SORINULTRA
3rd January 2007, 11:53
l-ai vz. jucand?

STEELMAN
3rd January 2007, 11:55
problema e ca sunt la final de contract iar pt a ramane au cerut cate 60 de mii si au intrat in dizgratie...
http://www.ucluj.ro/images/Jucatori/szekelyjanos.htm
http://www.ucluj.ro/images/Jucatori/gabrielgiurgiu.htm

SORINULTRA
3rd January 2007, 12:08
parca ii vad si pe astia ca vin sa rupa pasha in 2 , poate ii invata marginean cum sta treaba

bada_otelul
6th January 2007, 12:34
se pare ca szeke va fi primul bozgor de la otelul:D

al 2lea,il avem pe elek deja:D ,nu ca ar conta,ii facem noi galateni:yeah:

Lauryca
6th January 2007, 13:55
Nu se poate asa ceva! Nu înteleg cum de nu am fost si noi anuntati. Mai bine începeam în ianuarie si stiam o treaba. Eu trebuie sa schimb acum tot programul echipei mele
Petre Grigoras, antrenor Otelul Galati

Reactia lui Grigoras la aflarea schimbarii calendarului... (Mai multi dintre reprezentantii cluburilor din primul esalon au aflat cu surprindere ca etapa a 20-a a Ligii I este programata pe 24 februarie si nu pe 3 martie.)

Asa ca vom vedea la treaba coreenii mai devreme decat ne-am asteptat.:)

Cipus
6th January 2007, 21:17
M.Stan a declarat ca din cei 6 sositi de pana acum, 4 vor fi cu siguranta titulari (parca ceva de genul asta). Ma intreb care sunt jucatorii dintre actualii titulari care vor lua loc pe banca de rezerve? Oricum Otelul nu se dezminte nici de data asta, ia jucatori ieftini si buni, felicitari !!!

STEELMAN
6th January 2007, 21:55
ieftini da! sa vedem cat de buni

megastar
7th January 2007, 09:39
se pare ca szeke va fi primul bozgor de la otelul:D
Sieg heil domnule maur :P Chiar nu cred ca vreun suporter galatean, incluzandu-te si pe tine are vreo problema cu faptul ca e ungur, atat timp cat joaca bine.Sunt curios cum ii vom striga pe cei doi coreeni la inceput de meci sa vina sa salute galeria...

SORINULTRA
7th January 2007, 09:48
pai nici nu i mai strigam , ii invatam sa vina singuri

SORINULTRA
7th January 2007, 12:10
nu am nimik cu ungurii care pun suflet pt. otelul , sa vedem cum se prezinta

SORINULTRA
9th January 2007, 08:48
l ai vazut jucand?

SORINULTRA
9th January 2007, 12:11
sper sa nu ai imformatii false

sportivamm
10th January 2007, 22:04
:( bada otelul, de ce esti impotriva ardelenilor? controleaza/te putin si exprima/te civilizat! :cool: pana cand se pot face transferari?::mask

bada_otelul
10th January 2007, 23:02
:( bada otelul, de ce esti impotriva ardelenilor? controleaza/te putin si exprima/te civilizat! :cool: pana cand se pot face transferari?::mask

:confused: da ce am zis de ardeleni?

Cristian
10th January 2007, 23:05
Probabil se refera la postarile de pe data de 13 Decembrie :D:D

bada_otelul
11th January 2007, 00:04
care melodia aia?cantata de ardeleni?

Cipus
13th January 2007, 15:15
Despre noii veniti care mai sunt ultimele pareri, ati apucat sa-i vedeti cum joaca? vreun amical ceva? Am auzit ca Gado e pe punctul de a pleca la UTA, nu cred ca va fi o pierdere prea mare.

Dregan
13th January 2007, 17:11
E mai greu cu amicalele acum iarna...vor fi 10 amicale, dar se joaca in Turcia si Cipru. Eu n-as vrea sa plece Gado...mi se pare ca mai are destule de aratat pentru echipa noastra.

Cristian
13th January 2007, 17:55
Opt din cele zece meciuri amicale, deja stabilite

12/01/2007 14:35:00

Conducerea clubului FC Otelul Galati a stabilit majoritatea meciurilor de verificare pe care echipa antrenata de Petre Grigoras le va sustine in cantonamentele din Turcia (22 ianuarie - 2 februarie) si Cipru (5 - 15 februarie). In primul stagiu de pregatire, Otelul va intalni formatiile Busan I'Park (Coreea de Sud, liga 1 / 23 ianuarie), SKA Energia Habarovsk (Rusia, liga 2 / 26 ianuarie), MKT Araz Imisli (Azerbaidjan, liga 1 / 28 ianuarie), Metalurg Donetsk (Ucraina, liga 1 / 30 ianuarie) si Dinamo Dresda (Germania, liga 3 / 1 februarie). In al doilea cantonament, Otelul va juca in compania gruparilor Daejon Citizen (Coreea de Sud, liga 1 / 6 februarie), Krylya Sovetov Samara (Rusia, liga 1 / 8 februarie) si ZTS Dubnica (Slovacia, liga 1 / 13 februarie). Oficialii clubului urmeaza sa stabileasca in zilele urmatoare alte doua partide pentru datele de 10 si 12 februarie.

Sursa: site-ul oficial al gruparii dunarene.

Cipus
24th January 2007, 10:09
A plecat Gado? am inteles ca sub forma de imprumut in China. Eu nu imi dau seama, Gado e roman sau nu e? Am auzit ca e din Oradea insa dupa nume nu mi se pare a fi roman.

Dregan
24th January 2007, 16:46
Gado a plecat dar s-a intors dupa cateva zile pentru ca galbejitii voiau sa-l probeze mai intai. Asa ca a picat transferul. Si da... Ramses Gado e roman.

Cipus
25th January 2007, 01:47
Ramane la Otelul in cele din urma? era si varianta UTA la un moment dat

STEEL
25th January 2007, 02:54
Din cate se pare da ramane la Otelul,momentan face parte din lot si se afla in cantonament in Antalya.

SORINULTRA
25th January 2007, 06:07
nu a fost de acord sa sustina probe pt. chinezi asa ca v a ramane la galati

Cipus
29th January 2007, 09:51
Mai degraba cu Poli Timisoara pentru echipa secunda din provincie. CFR nu poate fi detronata, si nu pentru ca a adus multi jucatori, ardelenii aveau un lot bun si in toamna

Elphax
29th January 2007, 10:01
:lol:

'portughezii domina provincia!'

Cipus
29th January 2007, 21:36
Stiu acea serie de 7 victorii consecutive a Otelului, pe fondul unor pasi gresiti ai CFR-ului, egaluri acasa cu Jiul si Vasluiul si infrangeri la UTA sau Gloria. Totusi in retur sincer nu cred ca Otelul va mai reusi acea serie, iar CFR-ul cu siguranta nu mai va repeta greselile din tur

Cipus
30th January 2007, 18:25
ramane sa traim si sa ne bucuram ca avem echipa in prima liga si una chiar buna.:ok:

Da, nu e neaparat sa fie ce mai tare din provincie. E de ajuns sa fie una dintre cele mai bune, sunt orase mai mari ca Galatiul cu echipe mai slabe decat Otelul (Craiova, Brasov, Iasi, Constanta)

SORINULTRA
31st January 2007, 10:18
nu m a intereseaza sa fie orasul mare ci otelul

Cipus
31st January 2007, 17:35
Galatiul este mai mare decat Craiova si Brasov.Constanta este aproape identica iar Iasi este intr-adevar putin mai mare decat orasele astea ,dar nu cu mult.

Ultima data cand eram inca student la geografie, adica anul trecut, ierarhia arata cam asa: dupa Bucuresti urma Iasiul apoi Constanta, Craiova, Cluj, Craiova, Brasov si Galati. Nu e o regula, aceasta ierarhie se modifica mereu deoarece diferentele sunt mici intre aceste orase, iar numarul de locuitori creste sau scade in permanenta. Totusi din punct de vedere istoric, Galatiul este cel mai nou dintre orasele mari :) , iar cel mai vechi Constanta desigur.
on topic: 2 egaluri pentru galateni in Antalya

Elphax
31st January 2007, 17:47
ai uitat Timisoara domnule fost student la geogra...

uite cum sta situatia : :D

Iasi 430k(2005) ! pt. ca au integrat suburbiile
Galati 345k(2005) !
ClujNapoca 342k(2006)
Timisoara 336k(2006)
Constanta 310k(2002)
Craiova 304l(2005)
Brasov 283k(2002)

Cipus
31st January 2007, 18:12
ai uitat Timisoara domnule fost student la geogra...

uite cum sta situatia : :D

Iasi 430k(2005) ! pt. ca au integrat suburbiile
Galati 345k(2005) !
ClujNapoca 342k(2006)
Timisoara 336k(2006)
Constanta 310k(2002)
Craiova 304l(2005)
Brasov 283k(2002)

Am observat dupa ce postasem ca in loc de Timisoara am scris Craiova si nu am mai putut sa modific. Dar nu-i nimic, mersi ca m-ai corectat si ai adaugat ierarhia corecta. Oricum, daca citesti 10 carti despre orasele Romaniei, iti spun eu ca vei gasi 10 ierarhizari diferite

Cristian
3rd February 2007, 18:56
Treaba lui.

bada_otelul
3rd February 2007, 19:36
ai uitat Timisoara domnule fost student la geogra...

uite cum sta situatia : :D

Iasi 430k(2005) ! pt. ca au integrat suburbiile
Galati 345k(2005) !
ClujNapoca 342k(2006)
Timisoara 336k(2006)
Constanta 310k(2002)
Craiova 304l(2005)
Brasov 283k(2002)

de unde ai datele?nu de alta da ma roade si pe mine curiozitatea:D

tuxie
4th February 2007, 10:15
Nu va mutati pe Diverse cu chestiile socio-politico-geografice? :)

Cipus
4th February 2007, 13:23
Pai daca despre Otelul nu s-a mai scris nimic, ultima stire pe care eu am citit-o, dateaza din 30 ianuarie

bada_otelul
4th February 2007, 14:46
Pai daca despre Otelul nu s-a mai scris nimic, ultima stire pe care eu am citit-o, dateaza din 30 ianuarie

suntem secretosi vrem sa facem surprize :D
maur pe wikipedia am gasit si eu 354000 dar tot acolo am gasit si 316000 si 331000,is cam nehotarati,depinde si ce suburbii au pus ca daca bagau si braila iesea peste 550000,evident era o gluma cu braila,am destui prieteni p acolo:D

Cipus
4th February 2007, 20:33
nu am zis ca din 10 surse gasesti 10 date diferite?

bada_otelul
4th February 2007, 21:57
nu am zis ca din 10 surse gasesti 10 date diferite?

da dar dintr-o singura sursa(wikipedia) sa gasesti 3 date diferite asta-i culmea

starsteel
4th February 2007, 22:00
Din cate stiu eu la recensamantul din 1994 orasul Galati avea 332.000 locuitori iar la ultimul cel din 2002 daca nu gresesc mai erau 298.000.

Cristian
4th February 2007, 22:05
starsteel cu tot cu suburbii e vorba ;)

starsteel
4th February 2007, 22:18
Asta e altceva m-am bagat si eu in vorba sa vad daca maraie cineva la mine. :o:

bada_otelul
4th February 2007, 22:54
starsteel cu tot cu suburbii e vorba ;)

facem thread pe suporter otelul?cel mai corect ar fi asa sa vedem ce gasim,eu am gasit mai multe variante decat surse sincer sa fiu.intr-adevar am gasit date oficiale ale recensamantului din 2002 si acolo galatiul era trecut cu 298000 dar fara suburbiii mai mult ca sigur,pt ca nici celelalte mari orase nu aveau po****tia prea mare constanta si iasi parca aveau cate 307000.
concluzia cine muta discutia pe suporter otelul,dr satan?:D

Hard
4th February 2007, 22:55
nu:),Vadim,delaparis sau diablo:)

bada_otelul
4th February 2007, 22:59
in cel mai rau pornim discutia de la zero acolo

bada_otelul
4th February 2007, 23:18
"Suntem mai tari decât în 2006"


Interviu cu antrenorul Oțelului

* Petre Grigoraș este convins că pentru primăvara acestui an are la dispoziție materie primă superioară calitativ și cantitativ * "Acum îmi va trebui inspirație pentru a alege primii unsprezece jucători", declară tehnicianul formației gălățene

Mulțumit de pregătirea din Turcia
- Domnule Grigoraș, a ieșit cantonamentul din Antalya așa cum v-ați dorit?
- Da. Pot spune că a fost un stagiu reușit pentru că am avut o vreme super, condiții bune de pregătire și adversari puternici. Poate numele unora nu spunea mare lucru dar s-a văzut că știau destul fotbal.
- "Plombele" aduse în această iarnă la echipă vor rezista la confruntările tari din campionat sau sunt numai soluții de avarie?
- Eu zic că ne-am edificat asupra potențialului noilor veniți și aproape toți se vor bate la titularizare. Mă bucur și mai mult că unii dintre ei sunt polivalenți, sunt jucători inteligenți și ne vom putea folosi de ei pe mai multe posturi. Pe ceilalți din lot îi știam deja și important este că s-au pregătit în Antalya așa cum trebuie.
- Puteți face o paralelă între cantonamentul din acest an și cel din 2006 din Antalya? Cel de anul trecut este de referință, deoarece a fost punctul de plecare al unui sezon de primăvară excelent.
- Cred că nu există mari diferențe între cele două perioade, asta din punctul de vedere al pregătirii. Pot spune, însă, că atunci era un entuziasm mai mare pentru că toți, inclusiv eu, eram noi la echipă și nu știam ce se va întâmpla. Știam doar că dacă vom munci cu adevărat vom reuși. A fost o nebuloasă care a dat roade. Acum avem o bază, o zestre din turul campionatului și sunt convins că ne bucurăm și de un plus de liniște.

"În Cipru se alege formula de bază"
- Știți deja primul "unsprezece" cu care veți aborda partea secundă a campionatului sau această întrebare și-ar găsi mai bine locul după ce veți reveni din Cipru?
- Abia după stagiul care începe mâine (n. r. - azi) voi putea discuta despre acest lucru. În Cipru voi încerca, prin meciuri amicale, să definitivez echipa de bază. Avem un nucleu pe marginea căruia trebuie să mai modelăm câte ceva.
- La finalul stagiului din sudul Turciei jucătorii glumeau că n-ar fi rău ca domnul Ionel Tămășanu, preparatorul fizic al echipei, să nu mai facă deplasarea și în Cipru. I-a alergat destul.
- Am auzit și eu gluma asta, dar înșiși băieții cunosc utilitatea unei pregătiri fizice corespunzătoare. Merge și domnul Tămășanu în Cipru pentru că totdeauna e nevoie de o asemenea pregătire, chiar și în timpul campionatului. Rezistența se acumulează destul de greu, dar se pierde ușor. Totuși, exercițiile fără minge nu vor mai fi la intensitatea din Turcia.
- Sincer, v-ar mai trebui vreo "piesă" în garnitura pe care o aveți acum la dispoziție?
- Orice antrenor își dorește întotdeauna jucători noi, de valoare, așa-zisele dubluri. Cred însă că după ce își vor reveni și cei trei jucători accidentați, care în Antalya mai mult au stat pe margine (n. r. - Costin, Brujan, Semeghin), ne va fi mult mai bine. Sunt convins că lotul din acest an este mult mai echilibrat decât cel de anul trecut. Pentru cele 15 etape din Liga I rămase de disputat și cele din Cupa "României" - sper să fie cât mai multe! - avem un număr suficient de jucători. De acum îmi trebuie inspirație pentru a alege cea mai bună formulă, de la meci la meci.

Dănuț Lungu




Oțelul pleacă astăzi în Cipru
Larnaca, următoarea stație
"Oțelarii" pleacă astăzi în Cipru cu aer de Antalya în nări. Nici bine n-au desfăcut bagajele după experiența de două săptămâni petrecută în Turcia, că o altă "concentrare" de durată îi paște. Până la sfârșitul săptămânii viitoare, elevii lui Petre Grigoraș vor respira în Insula Afroditei, la Larnaca, acolo unde vor juca alte cinci meciuri de verificare după cele șase "trecute în revistă" în primul stagiu al anului. În Cipru, gruparea gălățeană va întâlni echipele Rad Beograd (Serbia, liga a II-a) pe 6 februarie, Krilia Sovetov Samara (Rusia, liga I) pe 8 februarie, GKS Belchatow (Polonia, liga I) pe 10 februarie, Banants Erevan (Armenia, liga I) pe 12 februarie și ZTS Dubnica (Slovacia, liga I) pe 14 februarie. Lotul Oțelului, liber sâmbătă și duminică, va susține în dimineața acestei zile (ora 11.00) un antrenament, pentru ca după masa de prânz să plece la București. Avionul către Larnaca este programat diseară, la ora 21.00. Delegația roș-alb-albastră, care va fi condusă de directorii Marius Stan și Cătălin Tofan, va fi cazată la Hotelul "Princess", un stabiliment de patru stele.
Dănuț Lungu




Pleacă Sang Ki. Vine alt coreean?
Atacantul sud-coreean Kim Sang Ki nu va mai face parte din lotul pregătit de Petre Grigoraș, el urmând să fie trimis zilele acestea în țara sa natală. Dificultățile în comunicare ale acestuia - discută destul de rar și cu Gil Sik, conaționalul său! - i-au obligat pe oficialii clubului gălățean să-i caute bilet de avion. În altă ordine de idei, Sang Ki, în afară de viteza cu care a impresionat de la primul antrenament, nu pare să le fie superior jucătorilor roș-alb-albaștri la niciun alt capitol. În locul fotbalistului de 23 de ani, conducerea Oțelului ar putea aduce la echipă un alt sud-coreean.

Cipus
5th February 2007, 16:12
Eram sceptic in privinta coreenilor inca de cand au venit la Otelul, tot romanii nostri sunt mai buni. Cum zice si Grigoras, acum mai e nevoie doar de inspiratie

bada_otelul
5th February 2007, 21:44
Eram sceptic in privinta coreenilor inca de cand au venit la Otelul, tot romanii nostri sunt mai buni. Cum zice si Grigoras, acum mai e nevoie doar de inspiratie

mijlocasul din ce am citit prin viata libera e un jucator chiar bun care s-a adaptat bine,celalalt in schimb nu prea...

mateiasi
6th February 2007, 07:32
Iata delegatia galateana pentru cantonamentul din Cipru:
...
Fundasi: Marius Baciu, Sergiu Brujan, Marian Carja, Cristian Craciun, Raul Crisan, Salif Nogo, Cristian Sarghi, Dorin Semeghin;
...
(sursa: www.otelul-galati.ro)

Stam prost tare cu fundasii, care sunt cei mai expusi suspendarilor si accidentarilor. Daca lipsesc 1 - 2 titulari, nu cred ca rezervele ii vor suplini, si iar ne trezim ca luam carute de goluri. Oare conducerea clubului e multumita de compartimentul defensiv ?

SORINULTRA
6th February 2007, 08:35
normal ca nu sunt multumiti , asta e doar sa gasim jucatori pe afara ca in tara cer carute de bani

SORINULTRA
6th February 2007, 09:01
Un junior-minune, cooptat în lotul pentru Cipru



UN "BASCHETBALIST" LA OȚELUL!


* Are aproape 1.90 metri, n-a împlinit încă 16 ani și "gâdilă" mingea cum și-a dori mulți fotbaliști - acesta este Alexandru Avram, cel mai nou "oțelar" * Juniorul a fost luat în lotul echipei gălățene care astă-noapte urma să aterizeze la Larnaca pentru un cantonament de zece zile


Lotul pentru Cipru


poate pe asta nu ni l fura mimi si jiji

SORINULTRA
6th February 2007, 10:51
sa speram , hienele sunt geana

Cipus
6th February 2007, 15:23
cipus.haios avatar ai:)

catelu' nu e dinamovist, si nici eu :D


mijlocasul din ce am citit prin viata libera e un jucator chiar bun care s-a adaptat bine,celalalt in schimb nu prea...

Eu am citit ca in afara de viteza nu prea are nimic in plus fata de ceilalti romani de la Otelul. E buna si viteza dar trebuie sa stii cum sa o folosesti :drak:

bada_otelul
6th February 2007, 15:47
catelu' nu e dinamovist, si nici eu :D



Eu am citit ca in afara de viteza nu prea are nimic in plus fata de ceilalti romani de la Otelul. E buna si viteza dar trebuie sa stii cum sa o folosesti :drak:

cred ca e vb de atacant ala care a plecat de la echipa el era vitezist,mijlocasul a dat cateva pase de gol in antalya :D

bada_otelul
6th February 2007, 21:16
Otelul ramane neinvins si dupa cel de-al saptelea meci de verificare din anul 2007! Astazi, in Larnaca (Cipru), echipa antrenata de Petre Grigoras a dispus cu 2-1 (2-1) de Rad Beograd, formatie aflata in liga secunda a Serbiei.

Golurile "otelarilor" au fost marcate de Dorin Semeghin (minutul 21) si Gabriel Jula (minutul 37), sarbii reusind sa egaleze in minutul 30 printr-o lovitura de cap din careu in urma unei centrari de pe partea dreapta.

Semeghin, aflat la primul meci amical pe acest an (din cauza unei entorse peste care tocmai a trecut), a deschis scorul dintr-o lovitura libera executata perfect, de la 18 metri, direct in vinclu!

Reusita lui Jula a venit in urma insistentei cu care acesta si-a presat adversarii, o greseala a unui fundas sarb oferindu-i lui Gabriel ocazia de a puncta decisiv.

Otelul a si ratat la poarta lui Rad Beograd, Szekely (8), Stan (25), Kim (44) si Craciun (78) irosind sanse uriase de a mari diferenta de pe tabela de marcaj.

FC Otelul a jucat in formula: Vatca - Brujan, Sarghi, Nogo, Semeghin - Kim, Paraschiv, Giurgiu - Szekely, Jula, Stan. Dupa pauza au jucat si ceilalti jucatori aflati in lotul dunarean, exceptie facand portarul Bors si fundasul Baciu, usor accidentati.

Urmatorul meci amical din Cipru al ros-alb-albastrilor va avea loc joi, 8 februarie, cu Krylia Sovetov Samara (Rusia).

Cipus
7th February 2007, 10:58
Cine e Sarghi? n-am auzit de el pana acum

bada_otelul
7th February 2007, 15:54
Cine e Sarghi? n-am auzit de el pana acum

e jucator adus de la politehnica galati(div c),tanar cred ca are vreo 20-21 ani,fundas dar la politehnica dadea goluri relativ des

SORINULTRA
8th February 2007, 09:43
la divizia c dadea dar e diferenta mare intre c si a , sa l vedem si la meciurile oficiale

Marius.B
8th February 2007, 09:51
Sarghi e concurentul lui Nogo la postul de fundas central.

Cipus
8th February 2007, 11:06
E binevenit in conditiile in care fundasii Otelului au primit multe galbene pana acum si vor mai "beneficia" de multe suspendari in retur. In plus si Sergiu Costin poate juca fundas central. Am mai observat ca Grigoras joaca 4-3-3 pentru a-i face loc lui Szekely in atac sau joaca Daniel Stan mai retras?

SORINULTRA
8th February 2007, 11:30
ar fi cea mai mare prostie sa joace iar cu daniel stan retras , s a vazut nu da randament , el ar trebui sa joace varf impins

Cipus
8th February 2007, 12:46
atunci inseamna ca va incerca 4-3-3 cum a jucat in amicale, poate fi o solutie

bada_otelul
8th February 2007, 13:43
o sa fie interesant de vazut cum va juca cert e ca varf impins va juca jula pivot :D probabil stan va fi ceva mai in spate cum era baltoi sezonul trecut si pe partea cealalta nush cine...

Cipus
9th February 2007, 00:51
ideea de a juca cu toti cei 3 atacanti nu e rea, insa nu va putea sa joace astfel meci de meci, pentru ca in caz de indisponibilitati nu are cine sa-i suplineasca. Elek din cate am inteles a fost cedat la Braila, la fel si Tismanaru nu stiu pe unde. Atacantul coreean am inteles ca va pleca, si ar mai fi lituanianul Labukas. Celalalt lituanian Gribauskas pleaca si el?

Marius.B
9th February 2007, 09:08
Gribauskas este portarul si sigur nu va pleca.

SORINULTRA
9th February 2007, 10:34
o sa fie interesant de vazut cum va juca cert e ca varf impins va juca jula pivot :D probabil stan va fi ceva mai in spate cum era baltoi sezonul trecut si pe partea cealalta nush cine...

daniel stan ar fi o pisa pierzatoare in spate , dupa parerea mea ar trewbui sa joace cat mai in fata

bada_otelul
9th February 2007, 12:38
daniel stan ar fi o pisa pierzatoare in spate , dupa parerea mea ar trewbui sa joace cat mai in fata

ai dreptate dar nici pe jula nu-l poate baga in spate pt ca este totusi lent intre varianta cu jula avansat si stan in spatele lui si invers cred ca este mai viabila prima.oricum stan va juca mult mai bine decat in tur indiferent de post

Cipus
9th February 2007, 13:24
Jula si Stan se simt cel mai bine in fata, atunci va juca poate Szekely mai retras sau va fi rezerva. gaseste grigoras cea mai buna solutie sunt sigur

SORINULTRA
12th February 2007, 09:30
eu cred ca chiar mai buna :ok:

SORINULTRA
16th February 2007, 09:32
Opt zile până la reluarea campionatului

Până la reluarea campionatului primei noastre divizii mai este doar ceva mai mult de o săptămână, opt zile mai exact. Gălățenii vor reîncepe întrecerea internă de pe poziția a opta a clasamentului, iar achizițiile din această iarnă ar putea să ofere Oțelului șansa de a urca în ierahie. Mai ales că, după ultimele jocuri de pregătire, echipa pare conturată și putem presupune că în unsprezecele de start își vor face loc cel puțin trei dintre noii veniți. După 19 etape disputate anul trecut, Liga I va porni din nou la drum pe 24 februarie, cu disputarea etapei cu numărul 20, în care Oțelul va întâlni, pe teren propriu, formația Unirea Urziceni