PDA

View Full Version : Rapid-steaua la Timisoara?



andrei1921tm
13th December 2006, 21:01
Rapid - Steaua se joacă în afara Bucureștiului
2006-12-13 18:09:00

Rapid va juca următoarele trei meciuri de pe teren propriu la o distanță de minim 150 de kilometri de București, ca urmare a incidentelor de la partida cu Pandurii Târgu Jiu, scor 1-1, din etapa a XVIII-a a Ligii I. Decizia a fost luată astăzi de către Comisia de Disciplină a FRF.

De asemenea, FC Rapid a fost amendată cu 3.500 de lei, ca urmare a faptului că suporterii rapidiști au aruncat din tribună cu diferite obiecte în direcția antrenorului formației Pandurii, Eugen Neagoe.

Meciurile pe care Rapid le va disputa la cel puțin 150 de kilometri de București sunt:


Rapid - Politehnica Timișoara (etapa a XX-a),
Rapid - UTA Arad (etapa a XXII-a)
Rapid - Steaua București (etapa a XXIV-a).

andrei1921tm
13th December 2006, 21:03
Eu cred ca asta ar fi cea mai buna solutie...toti stim de ce.

YoYoyOi
13th December 2006, 21:09
Nu se va juca afara. Se va reduce sanctiunea la apel. Mai ales ca este vorba de acest meci. Se va face tot posibilul sa se joace la Bucuresti.

Kainsashiki
13th December 2006, 21:11
cred ca Rapid va face fuziune cu Poli..:D:D

the lion king
13th December 2006, 21:11
dar la Craiova de ce nu?

RedStar
13th December 2006, 21:23
Daca nu se joaca la Bucuresti atunci la Ploiesti sau Urziceni.

edd
13th December 2006, 21:28
yo as vrea k RAPID-uta sa se joace l TIMISOARA!!!:drak: si dc nu RAPID-POLI....:D

andrei1921tm
13th December 2006, 21:46
yo as vrea k RAPID-uta sa se joace l TIMISOARA!!!:drak: si dc nu RAPID-POLI....:D

chiar mah...avem 3 meciuri de-ale rapidului...uta steaua si noi:happy

*Coco*
13th December 2006, 21:59
Daca nu se joaca la Bucuresti atunci la Ploiesti sau Urziceni.
:happy :happy :happy :happy
De la buCUResti la Ploiesti sunt 50 de km:happy :happy prietene si Urziceniul e tot asa de aproape:happy :happy
La o distanta de 150 km:evil:
La Brasov joaca in orice caz la Craiova nu au cum sa vina....

RedStar
13th December 2006, 22:02
La Brasov e Dinu Gheorghe :happy ... prietene

*Coco*
13th December 2006, 22:10
Pai acolo se si duc sa joace ai sa vezi:D

the lion king
13th December 2006, 22:11
si ce legatura are...ala e in B,nu joaca el...nu vad nimic in asta...prietene.

Sorin Blaj
13th December 2006, 22:13
Au fost penalizati pentru ca au primit premiul fair-play? :)

tataleone
13th December 2006, 22:39
Da' DE CE nu se joaca in Bucuresti???
Ce magarie :jerk: .... se pare ca deja ciobanul si-a pus in functiune arsenalul...cred ca nu ne mai putem face iluzii pt. locul 2 :no: Iar Dinamo sa nu fie asa sigura de castigarea campionatului...asta-i de-abia inceputul!

Sorin Blaj
13th December 2006, 22:40
Da' DE CE nu se joaca in Bucuresti???
Ce magarie :jerk: .... se pare ca deja ciobanul si-a pus in functiune arsenalul...cred ca nu ne mai putem face iluzii pt. locul 2 :no: Iar Dinamo sa nu fie asa sigura de castigarea campionatului...asta-i de-abia inceputul!
Ca sa joace cu spectatori.

YoYoyOi
13th December 2006, 22:42
Da, cred ca Becali a facut raport la comisie si a cerut suspendarea terenului Rapidului:mda:
Voi si ginditi ce scrieti sau numai bagati? :lol:

tataleone
13th December 2006, 22:50
Da, cred ca Becali a facut raport la comisie si a cerut suspendarea terenului Rapidului:mda:
Voi si ginditi ce scrieti sau numai bagati? :lol:

N-a facut raport ca nu stie sa scrie :evil: I-a dat doar un telefon lu' Mitica...
On-topic: daca chiar se va ajunge sa se joace in deplasare, atunci da, Timisoara e locul cel mai bun

tataleone
13th December 2006, 22:52
Ca sa joace cu spectatori.

Eu intrebam de fapt din ce motiv nu se joaca acasa.
Si de ce 3 etape? Cumva pt. ca meciul al treilea e cu Steaua :rolleyes: ? Nu s-au dat pana acum decat 1 sau 2 etape...

Datenshi
14th December 2006, 11:54
Da, motivul real probabil asta e. Nu sunt de acord cu faptele "suporterilor", dar sanctiunea mi se pare mult prea dura fata de ce s-a dat pana acum.

Am putea juca si cu UTA la Timisoara. :D

grande
14th December 2006, 12:32
Cred ca pana la urma se va juca la Constanta !

Datenshi
14th December 2006, 12:38
Pacat. Cu Steaua sper sa jucam totusi acasa, dar Rapid_UTA la Timisoara ar fi al dracu' de distractiv.

Sorin Blaj
14th December 2006, 12:44
Da, motivul real probabil asta e. Nu sunt de acord cu faptele "suporterilor", dar sanctiunea mi se pare mult prea dura fata de ce s-a dat pana acum.

Am putea juca si cu UTA la Timisoara. :D
Nu stiu daca se poate cu UTA dar cu Poli se poate fara probleme. Poli va fi sigur de acord. :)

Incubus
14th December 2006, 15:00
chiar mah...avem 3 meciuri de-ale rapidului...uta steaua si noi:happy

poate ii mutati si pe astia definitiv la Timisoara cum ati facut cu Aek :evil:

Sevilla86
14th December 2006, 15:25
Etapa 23: Rapid joaca in deplasare la Vaslui
Etapa 24: Rapid joaca la 150 de km de Bucuresti
Etapa 25: Rapid joaca in deplasare la FC Arges
Etapa 26: Rapid joaca in deplasare la Farul

In nici un caz nu se joaca la Timisoara! Rapid va incerca sa joace cat mai aproape de Bucuresti. Dupa ce ca ar avea "4 deplasari", nu cred ca le-ar convenii sa se joace tocmai la Timisoara.
Oricum nu cred ca se va ajunge acolo. De la 3 etape cred ca se va ajunge la doua, sau chiar una dupa apel.

chipy_1923
23rd January 2007, 12:14
dar la Craiova de ce nu?

pai d c sa jucam la Craiova..?dc jucam cu Steaua la Craiova...noi o sa fim cei mai fluierati...plus ca o sa iasa scandal...pt. ca voi ati uitat multe...

the lion king
23rd January 2007, 12:48
dar de ce ma sa va fluieram pe voi?
steaua si dinamo sunt cele mai urate echipe de catre olteni
o sa fim neutri.asta daca venim la meci....ca n-avem ce sa vedem,nu prea ne intereseaza...in alte orase ar fi evenimentul anului.....la noi......somn de voie.

Elphax
23rd January 2007, 12:52
pai voi nu prea veniti la meci nici pt ai vostri, cum sa veniti pentru altii ...

the lion king
23rd January 2007, 12:54
:D avem si noi mandria noastra.suntem invatati sa venim si sa vedem fotbal....nu circ,sa stam sa aplaudam din te miri ce.:drak:

Datenshi
23rd January 2007, 13:10
eu stiam ca se redusese suspendarea.

grande
23rd January 2007, 13:54
eu stiam ca se redusese suspendarea.

Esti sigur de asta ,ca eu din cate stiu nu este adevarat !:(