PDA

View Full Version : Intersezon : FC Vaslui



m8k
13th December 2006, 21:00
Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipei in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.

Zauri
13th December 2006, 23:46
Sunt nemultumit de tot ce se intampla acum in aceasta pauza competitionala la Vaslui dar sper ca zicala "tot raul spre bine"sa se adevereasca :)

Cipus
14th December 2006, 10:26
Frunza e o pierdere grea, Croitorul ar fi una si mai grea daca il ia Rednic la Dinamo. Fara ei Vasluiul se va intoarce in zona retrogradarii. Totusi Porumboiu e baiat destep si nu va iesi in pierdere. Cand am auzit ca il da pe Frunza pe o suma de nimic am ramas socat, insa apoi am aflat detaliile si m-am linistit. Daca il aduce pe Tilinca si inca un jucator (eu as opta pentru fundasul central Milosevic), atunci chiar a facut o afacere foarte buna. In schimb pe Croitoru chiar nu vad cine l-ar putea inlocui.

Zauri
14th December 2006, 11:39
Mihai Luca, portar, 18 ani, Cetatea Suceava.
Dorian Andronic, fundas central, 17 ani, Cetatea Suceava.
Serban Moraru, mijlocas central, 20 ani

Conducerea vasluiana a facut primele achizitii din aceasta perioada de minimercato, transferând juniorii suceveni Mihai Luca si Dorian Andronic, care au evoluat pâna acum la Cetatea Suceava, echipa ce activeaza în Liga a II-a.

Mihai Luca are 18 ani, este portar si a semnat cu FC Vaslui pe o perioada de cinci ani, înca de saptamâna trecuta. Celalalt jucator transferat este tot un junior, Dorian Andronic, are doar 17 ani împliniti luna trecuta, si joaca pe postul de fundas central. Acestora li se adauga Serban Moraru, care a semnat si el tot pe o perioada îndelungata. Serban Moraru are 20 de ani si joaca pe postul de mijlocas central, fiind fratele cunoscutului moderator Radu Moraru de la emisiunea "Nasul" de pe B1 TV. Chiar daca are o vârsta frageda, acesta a mai evoluat pâna acum la FC Brasov, Forex Brasov, Rapid II. Moraru a fost chiar si rezerva la echipa mare a Rapidului. A avut o perioada în care a stat departe de gazon din cauza unei accidentari. La antrenamentul de ieri, Viorel Hizo a decis ca un junior de la FC Vaslui, Ionut Balaur, sa se antreneze cu echipa mare.

Cipus
14th December 2006, 11:47
Se negociaza aducerea unor jucatori de la Rapid: Vali Negru, Ionut Stancu si Mihai Minca. Cel putin Minca nu cred ca are sanse sa-i ia locul lui Haisan. Daca il ia doar ca sa fie rezerva si sa-i plateasca salariul degeaba inseamna ca Porumboiu n-are ce face cu banii.

Zauri
15th December 2006, 10:18
CFR CLUJ Golgheterul vasluienilor spune ca are o oferta si din partea celor de la Dinamo Moscova, desi nici cea a ardelenilor nu era de ignorat

Clujenii i-au pus pe masa lui Viorel Frunza un contract de 150.000 de euro pe an si 200.000 de euro la semnatura, dar moldoveanul s-a eschivat si a amânat pe duminica un raspuns final.

Presedintele ardelenilor, Iuliu Muresan, s-a deplasat miercuri de dimineata la Vaslui ferm convins ca va obtine semnatura lui Viorel Frunza, mai ales ca oficialii ardelenilor aveau deja aprobarea de transfer a lui Adrian Porumboiu. Numai ca atacantul vasluienilor a strâmbat din nas si nu a mai vrut sa auda de Cluj, dupa ce a spus ca rusii de la Dinamo Moscova l-au contactat. Muresan i-a pus pe masa o superoferta: contract de 150.000 de euro pe an si 200.000 de euro la semnatura. Cu toate acestea moldoveanul nu s-a lasat înduplecat si s-a ridicat de la masa negocierilor pentru a pleca în vacanta la Chisinau! Porumboiu nu a reusit sa-l convinga asa ca a apelat la prietenul lui Frunza, Marius Croitoru. Nici acest demers nu a fost unul reusit, deoarece atacantul a plecat val-vârtej acasa si si-a închis ambele telefoane mobile. Cu toate acestea, presedintele ardelenilor, Iuliu Muresan, i-a dat termen de gândire pâna duminica.

“Nu sunt înca jucatorul lor si nici nu m-am înteles cu ei”

“Nu stiu ce sa fac acum pentru ca desi oferta celor de la Cluj e una destul de buna îmi e greu sa refuz propunerea celor de la Dinamo Moscova. Oricum, eu în acest moment nu sunt jucatorul lui CFR Cluj pentru ca nu m-am înteles cu ei, iar din ce stiu eu cine plateste clauza mea de reziliere ma poate lua dupa ce are si semnatura mea”, a declarat ieri Viorel Frunza.

Nush ce sa mai cred.Clujul mai dadea si 2 jucatori.Rusii platesc clauza si ...cam atat:(

Cipus
15th December 2006, 10:39
Eu din cate stiu aceea clauza de reziliere e valabila doar din vara, cine il vrea acum trebuie sa scoata mai mult, inseamna ca rusii vor astepta pana la vara, daca exista intradevar acea oferta pentru el. In cazul asta nu e exclus ca Frunza sa ramana la Vaslui pana la vara, desi asta in nici un caz nu e benefic si pentru club care ar fi putut castiga 2 jucatori.

fc_vaslui
17th December 2006, 20:33
16.12.06: FC Vaslui mai cautã un portar



Din cauzã cã portarul Cristian Hãisan nu avea concurentã pe postul pe care evolueazã, oficialii vasluieni au început negocierile cu un club arãdean pentru a transfera un portar de numai 18 ani, Cristian Bãlgrãdean.Lipsa portarilor de la FC Vaslui i-a determinat pe conducãtorii clubului sã caute altii care sã concureze cu titularul Hãisan. Oficialii vasluieni au gãsit un portar tocmai la o echipã de Liga a II-a, Minerul Lupeni. Acesta se numeste Cristian Bãlgrãdean, este din Arad si are 18 ani, component al lotului national Under18 si titular în poarta celor din Lupeni. El apartine formatiei Atletico Arad, club privat ce se bazeazã mai mult pe formarea de copii si juniori. Bãlgrãdean a fost împrumutat de arãdeni la Minerul Lupeni pânã în vara anului viitor. Fiind un portar de perspectivã, de el s-au interesat mai multe cluburi printre care Steaua, Sportul Studentesc, dar si FC Vaslui. Sefii clubului arãdean au confirmat faptul cã vasluienii s-au interesat de portar si au spus cã le vor oferi un rãspuns sãptãmâna viitoare. „Am primit pentru Bãlgrãdean oferte de la FC Vaslui si Sportul Studentesc. Vasluienii au fost mai seriosi si mai rapizi si ne-au solicitat pentru negocieri. Avem în fatã oferta clu-bului FC Vaslui si rãmâne sã oferim un rãspuns la începutul sãptãmânii viitoare“, a declarat managerul lui Atletico Arad, Alexandru Meszar. Conducãtorul lui Atletico Arad a adãugat cã vasluienii sunt dispusi sã ofere în schimbul lui Cristian Bãlgrãdean suma de 75.000 de euro, fotbalistul urmând sã primeascã un salariu de 25.000 de euro pe an.

Cipus
17th December 2006, 22:58
fc vaslui, nu inteleg nimic din ce ai postat mai sus

fc_vaslui
19th December 2006, 19:07
FC Vaslui mai cautã un portar



Din cauzã cã portarul Cristian Hãisan nu avea concurentã pe postul pe care evolueazã, oficialii vasluieni au început negocierile cu un club arãdean pentru a transfera un portar de numai 18 ani, Cristian Bãlgrãdean.Lipsa portarilor de la FC Vaslui i-a determinat pe conducãtorii clubului sã caute altii care sã concureze cu titularul Hãisan. Oficialii vasluieni au gãsit un portar tocmai la o echipã de Liga a II-a, Minerul Lupeni. Acesta se numeste Cristian Bãlgrãdean, este din Arad si are 18 ani, component al lotului national Under18 si titular în poarta celor din Lupeni. El apartine formatiei Atletico Arad, club privat ce se bazeazã mai mult pe formarea de copii si juniori. Bãlgrãdean a fost împrumutat de arãdeni la Minerul Lupeni pânã în vara anului viitor. Fiind un portar de perspectivã, de el s-au interesat mai multe cluburi printre care Steaua, Sportul Studentesc, dar si FC Vaslui. Sefii clubului arãdean au confirmat faptul cã vasluienii s-au interesat de portar si au spus cã le vor oferi un rãspuns sãptãmâna viitoare. „Am primit pentru Bãlgrãdean oferte de la FC Vaslui si Sportul Studentesc. Vasluienii au fost mai seriosi si mai rapizi si ne-au solicitat pentru negocieri. Avem în fatã oferta clu-bului FC Vaslui si rãmâne sã oferim un rãspuns la începutul sãptãmânii viitoare“, a declarat managerul lui Atletico Arad, Alexandru Meszar. Conducãtorul lui Atletico Arad a adãugat cã vasluienii sunt dispusi sã ofere în schimbul lui Cristian Bãlgrãdean suma de 75.000 de euro, fotbalistul urmând sã primeascã un salariu de 25.000 de euro pe an.


:ok:

fc_vaslui
19th December 2006, 19:08
:happy :happy nu dc nu merge......:D

Cipus
20th December 2006, 02:05
pai nu mai da copy si paste, tu nu stii sa folosesti tastele calculatorului si pentru scris?

a plecat si Madzar, in schimb e posibil sa ramana Croitoru. Pana la urma, in contul lui Frunza cine a mai venit? eu nu stiu decat de Bogdan Cotolan, care joaca pe acelasi post cu Buhus, fundas dreapta. A mai jucat si fundas stanga, insa nu s-a descurcat prea bine, n-a facut nici o afacere Porumboiu. Daca venea si Tilinca as mai fi zis

Zauri
20th December 2006, 14:17
A luat Porumboiu ceva bani pe Frunza.:cheer: Asa se aude pe aici:rasc:

Cipus
20th December 2006, 17:05
A luat Porumboiu ceva bani pe Frunza.:cheer: Asa se aude pe aici:rasc:

Inseamna ca are Porumboiu bani de sarbatori sa-si cumpere si el un purcel ceva :D

Cipus
20th December 2006, 17:06
Porumboiu e interesat de mai multi jucatori care fac tusa pe la Steaua si Rapid: ionut Stancu, Baciu, Panait. Ce se aude are vreunul sanse sa joace la Vaslui?

Zauri
20th December 2006, 18:53
Baciu e din Vaslui.Sunt ceva sanse .Pe Panait nu prea il vor suporterii.Cand a plecat la Steaua parca nici nu mai stia unde a jucat.Iar aia de la Rapid vin pentru bani(fie vb intre noi toti vin dar astia s-au dat pe fata)Deci in concluzie cel mai probabil e venirea lui Baciu Restul nu prea au sanse din ce se aude

Zauri
20th December 2006, 19:29
Marius Croitoru a declarat pentru NewsIn: "Mă bucur că patronul Stelei mă dorește în Ghencea. Este o onoare pentru mine acest lucru și dacă voi primi o ofertă din Ghencea, este posibil să o accept. Deși am câteva oferte din străinătate, nu exclud varianta venirii la Steaua. Nu e puțin lucru să fi dorit de echipa fanion a țării, care a jucat o semifinală de Cupa UEFA și a pătruns în Grupele Ligii Campionilor".

Cipus
20th December 2006, 19:44
Pai Croitoru a declarat acum cateva zile ca in tara sigur nu se transfera, decat in strainatate, ca are oferte din Grecia. Acum s-a sucit? Oricum si ziarele scriu orice din lipsa de activitate. Pana la urma poate ajunge in Ghencea si il va ceda la Vaslui pe Baciu, macar sub forma de imprumut, pe langa clauza de reziliere

Zauri
21st December 2006, 09:34
Eu sincer sa fiu ,daca l-ar da si pe Dica la schimb si tot nu as accepta.

Cipus
21st December 2006, 11:30
Croitoru e bun, a demonstrat-o in multe meciuri. Porumboiu s-a pacalit cand le-a fixat lui Croitoru si lui Frunza clauze de reziliere asa mici. Totusi pana la urma o sa conteze doar dorinta lui daca vrea sau nu la Steaua

relansat
21st December 2006, 11:36
Degeaba il tii la echipa cu clauza de 7 meleoane, daca el nu vrea sa mai joace, pur si simplu nu mai joaca. Porumboiu l`a simtit ca vrea sa plece si n`a bagat bete in roate acestui virtual transfer. Ca si din transferul lui Badea+Panait, nu ma indoiesc ca FC Vaslui va iesi bene din punct de vedere financiar, dar asta nu e problema in momentul de fata .... :(

Cipus
21st December 2006, 11:53
Problema e ca Vasluiul se dispenseaza de 2 dintre cei mai buni jucatori ai ei. Neagu mi-e greu sa cred ce zice Porumboiu ca in 2 ani va ajunge la nationala. Si bacauanii ziceau la fel la inceputul editiei trecute de campionat. Bukvic nu poate mai mult, iar la mijloc nu stiu cine l-ar putea inlocui pe Croitoru. Porumboiu greseste daca asteapta jucatori refuzati de Steaua si Rapid, iar zestrea de puncte din tur nu prea ajunge pentru un retur linistit. Diferenta de puncte pana la retrogradare nu e mare deloc iar Vasluiul nu poate fi linistit in privinta asta

Zauri
22nd December 2006, 12:19
Perfecta dreptate .Sper ca Sorin Frunza sa revina :D

Cipus
22nd December 2006, 21:29
Nu si-a revenit Sorin Frunza? stiu ca s-a accidentat la inceputul sezonului si n-a mai jucat niciun meci din etapa 2 sau 3. Stiu ca e mijlocas si ma gandesc ar putea sa ii ia locul lui Croitoru daca acesta pleaca la Steaua

Zauri
22nd December 2006, 22:09
A fost bolnav de hepatita parca :(

Cipus
23rd December 2006, 01:21
cam nashpa, o sa revina cum a facut-o si Florentin Petre si mai sunt si altii

Zauri
23rd December 2006, 17:34
Marius, ce se întîmplă cu transferul tău?
- Nu știu absoult nimic. Singurul care știe este impresarul meu, Adrian Ilie. Singurul lucru pe care îl știu este că sînt interesate de mine și Steaua, și Dinamo.

- Tu unde ai dori să evoluezi în retur?
- În țară voi juca doar pentru Steaua, iar dacă acest lucru nu se va materializa, voi pleca în străinătate.

LA Vaslui nu se mai intoarce pt ca ne-am dat seama ce caracter mizer are.Asta unu la mana.Doi.Cine il mai crede cand spune ca in tara va juca numai la Steaua?? Daca Dinamo maine ii va oferi un salar cu 10 000 de euro in plus fata de Steaua se schimba situatia 180 de grade.Cea ce pot spune cu siguranta e ca ORICE ECHIPA CARE L-AR AVEA IN PROPRIETATE PE CROITORU SA NU CREADA IN CUVANTUL LUI.Si asta dintr-un simplu motiv NU ARE CUVANT.Facand referire la calitatile lui de fotbalist Steaua a facut un transfer bun.Ca om...

Cipus
23rd December 2006, 20:56
Eu stiu de cand juca la Bacau ca era stelist, chiar a ratat un penalty in Ghencea intentionat. Asa ca transferul la Steaua nu mira pe nimeni cred.

Zauri
29th December 2006, 16:49
Patronul Stelei, Gigi Becali, si finantatorul lui FC Vaslui, Adrian Porumboiu, s-au inteles asupra transferului lui Croitoru la gruparea din Ghencea. Pentru suma de 350.000 de euro plus trecerea definitiva a lui Panait la Vaslui, Steaua si-a asigurat serviciile fotbalistului vasluian. Adrian Porumboiu a comentat transferul: "Sunt multumit de afacere. Am batut palma cu Gigi Becali in privinta transferului lui Croitoru si ma bucur ca am reusit sa il obtinem si pe Panait, fotbalist pe care ni-l doream foarte mult". Croitoru urmeaza sa semneze cu Steaua zilele viitoare.

Lauryca
6th January 2007, 09:08
Cea mai tare gluma din aceasta pauza - transferul lui Bâlba la Fc Vaslui. :happy :happy :happy :happy

lucian_iasi
6th January 2007, 10:08
Speram sa nu plece pana la vara :) :)

Lauryca
6th January 2007, 10:11
Eu sper sa nu ajunga la noi.:nah:

Zauri
6th January 2007, 19:49
Cea mai tare gluma din aceasta pauza - transferul lui Bâlba la Fc Vaslui. :happy :happy :happy :happy

Gluma gluma dar cine stie ce are nea Adi in cap?Nu putem sa-i negam valoarea lui Balba dar grupul suporterilor vasluieni sunt 100% impotriva acestui transfer.:ok:

lucian_iasi
6th January 2007, 20:53
Nici suporterii Politehnicii nu vor ca Balba sa plece la Vaslui,insa nu depinde de noi,depinde de conducatorii celor 2 cluburi..iar daca se inteleg la bani este posibil ca acest transfer sa se realizeze(mai ales ca noi am nevoie dispearata de bani)

Cipus
6th January 2007, 21:13
Vasluiul ar avea nevoie de un atacant, chiar 2 atacanti daca ne gandim mai bine. Bilba ar putea fi o solutie insa daca nu e dorit de suporteri ma indoiesc ca ar vrea sa vina, doar cine stie daca ar primi bani frumosi. La mijloc revenirea lui Sorin Frunza ar fi excelenta, cand era vasluiul in B stiu ca a facut meciuri foarte bune. Si revenirea lui Panait de la Steaua mi se pare bine venita, mai ales ca postul de fundas central nu era bine acoperit dupa acidentarea lui Nachtailer. Cu putin noroc, Vasluiul termina campionatul intre primele 10 echipe (7-10)

Lauryca
7th January 2007, 14:04
O mica precizare, Nachtailer n-a jucat nici un meci de cand a venit Hizo antrenor. A dat bir cu fugitii în Israel, cica fiind accidentat. Mi-amintesc ca la o conferinta de presa îl tot intrebau ziaristii de Nachtailer si Hizo le-a zis "mai lasa-ti-ma cu Nachtailer asta. Eu nici nu l-am vazut la fata de cand sunt la echipa; stiu ca era un fundas in echipa Vasluiului cu barba care juca bine. Nici nu stiu unde e, si cand vine".

Cu putin noroc, Vasluiul termina campionatul intre primele 10 echipe (7-10)
Asa sa fie. Sper sa fii pocit.:)

Cipus
7th January 2007, 14:32
O mica precizare, Nachtailer n-a jucat nici un meci de cand a venit Hizo antrenor. A dat bir cu fugitii în Israel, cica fiind accidentat. Mi-amintesc ca la o conferinta de presa îl tot intrebau ziaristii de Nachtailer si Hizo le-a zis "mai lasa-ti-ma cu Nachtailer asta. Eu nici nu l-am vazut la fata de cand sunt la echipa; stiu ca era un fundas in echipa Vasluiului cu barba care juca bine. Nici nu stiu unde e, si cand vine"

Nu stiu ce o fi patit si de ce n-a mai jucat, dar stiu ca era titular la inceputul turului pana s-a accidentat (sau s-a dat accidentat).


Asa sa fie. Sper sa fii pocit.:)

Consider ca am ceva experienta si cateva premii castigate prin "divizia fantastica" pentru a putea face un pronostic, si de obicei ceea ce spun se adevereste, poti sa-mi verifici postarile. Asta nu inseamna ca sunt pocit :happy

Lauryca
7th January 2007, 15:47
Finantatorul vasluienilor, Adrian Porumboiu, a spus ca la primavara vor începe lucrarile la nocturna si la terenul de antrenamente. ”Banii pentru aceste investitii sunt deja în contul Consiliului Local si imediat ce vremea va permite acest lucru vor fi demarate lucrarile. Sper ca ultimele jocuri din actualul sezon sa le disputau în nocturna”, a mai declarat Porumboiu.

Eu nu mai omor dupa nocturna; sper sa nu patim ca Iasiul.:ras-plans:

florin_vs
7th January 2007, 16:54
mai urgent ar fi terenul de antrenament k acum sunt nevoiti sa se tot plimbe la Husi :no: cat despre nocturna sa fie ... cine isi imagina acum 3-4 ani cand Vaslui juca cu Viitorul Harlau sau Gloria Zemes k vom ajunge in divizia A si vom avea si stadion cu nocturna ? ;)

florin_vs
7th January 2007, 16:56
balba e un jucator destul de bun dar care nu prea marcheaza ... dak as avea siguranta k ar face o treaba cel putin la fel de buna k a lui Viorel Frunza nu m'as opune deloc transferului :D :)

Mar1us1ca
8th January 2007, 18:04
In ultimul interviu de la Antena 1 locala (cel de duminica, 07.01), Adrian Porumboiu: Anca nu prezinta interes pentru Vaslui, exista interes pentru Bostina. La sfarsitul acestei saptamani vor fi cunoscute noile achizitii. Se doreste infiintarea unui satelit al FC Vaslui la Barlad; chiar se doreste, dupa cate am inteles, cumpararea unui loc in Liga II, pentru acest satelit.

florin_vs
8th January 2007, 19:01
am vazut si eu emisiunea ... a mai declarat k si Burdujan este pe lista lui si mai trebuie sa asteptam o saptamana :ok:

Zauri
8th January 2007, 20:00
va salut pe cei din Vaslui care si-au facut cont recent pe Ols.Spersa facem o treaba buna pe aci :ok: /hello :ok:

relansat
8th January 2007, 20:22
E de inteles de ce Anca nu e vrut in Vaslui, nici mie nu`mi place de el; mai mereu simuleaza de foarte multe ori reusind sa imresioneze pe arbitri. E o parere personala. L`as putea asemui cu Florentin Dumitru de la inceputurile carierei la Steaua, care cadea la mai fiecare contact fizic.

Lauryca
8th January 2007, 23:07
Salutari si din partea mea noilor înscrisi!!:cheer: Sper si eu într-o treaba buna, ca doar de asta am intrat pe forum asta, pentru Fc Vaslui.:yes:

Mar1us1ca
9th January 2007, 14:49
Inca un posibil zvon, citit undeva prin presa locala din Vaslui: Mara contactat de FC Vaslui?

Zauri
9th January 2007, 15:52
Da a zis si nea Adi ca e un jucator interesant, dar eu nu prea il agreez.Vb lui Lauryca daca vine sa o aduca si pe nevasta-sa ca face audienta :happy :evil:

relansat
9th January 2007, 17:20
Pe Mara poa` sa`l aduca copil de minji :drak:

tattae
9th January 2007, 17:56
de ce zici asta relansat ? mara este un jucator foarte bun si de care cred ca avem mare nevoie ...

Mar1us1ca
9th January 2007, 22:24
De pe ols, Mara este acum la Urziceni. La 29 de ani, mi se pare un jucator bun. Deocamdata insa, cum strugurii sunt acri, nici Mara nu ma mai intereseaza...

relansat
9th January 2007, 22:26
Tattae, e o parere personala, ashe cum nu`l aveam la inima nici pe Panait, insa timpul a dovedit ca m`am inselat. Poate si Mara s`ar incadra in tipar :D

Lauryca
9th January 2007, 22:29
Poate ca posibilitatea ca Mara sa fie un nou Claudiu Raducanu , Falemi, Mihalcea....

fc_vaslui
9th January 2007, 23:24
eu sper sa aduca orice jucator e bun si care o sa faca treaba buna la vaslui:ok:

be@
9th January 2007, 23:33
Gluma gluma dar cine stie ce are nea Adi in cap?Nu putem sa-i negam valoarea lui Balba dar grupul suporterilor vasluieni sunt 100% impotriva acestui transfer.:ok:


Stai linistit. Nici nu se pune problema sa vina la voi. Pentru ca suporterii deja au luat foc, iar daca Nichita i-ar da drumul la voi, e un om mancat. N-o sa mai ia nici un vot la viitoarele alegeri de la suporteri. Asta unul la mana. Doi la mana, impresarul lui Balba a spus ca daca pleaca, va pleca numai la o echipa de top din Ro, sau in strainatate. Trei la mana, intre club si CJ a fost semnat un contract de finantare a echipei, in care este sti****t ca orice jucator care pleaca trebuie sa aiba acordul CJ. Iar CJ se opune vanzarii. Deci Balba e un caz inchis. Niciodata un jucator de la Iasi nu va veni la voi. Poate doar invers. :D

relansat
9th January 2007, 23:36
be@ ati platit salariile jucatorilor? S`au rezolvat problemele la echipa?

be@
9th January 2007, 23:39
Da, sunt cu salariile aproape la zi. Le-au dat inainte de sarbatori. Oricum, nu mai credeti chiar tot ce se declara in presa. ATI AUZIT DE VREUN JUCATOR DE LA IASI SA DEPUNA MEMORII LA LIGA, CA SA DEVINA LIBER DE CONTRACT, CA NU SI-A LUAT BANII? NU CRED.

Cipus
10th January 2007, 00:17
impresarul lui Balba a spus ca daca pleaca, va pleca numai la o echipa de top din Ro, sau in strainatate.

Pai si Vasluiul e o formatie de top, nu e in top ten??? :yes:

cosimo1
10th January 2007, 02:25
stati linistiti ca balba nu vine la vaslui,costa prea mult si nu merita banii,parerea mea.sper ca porumboiu va avea intuitia sa-i inlocuiasaca cu jucatori de valoare,pe cei care au plecat

Lauryca
10th January 2007, 07:34
Of, m-am linistit..:groggy:

Zauri
10th January 2007, 12:16
Stai linistit. Nici nu se pune problema sa vina la voi. Pentru ca suporterii deja au luat foc, iar daca Nichita i-ar da drumul la voi, e un om mancat. N-o sa mai ia nici un vot la viitoarele alegeri de la suporteri. Asta unul la mana. Doi la mana, impresarul lui Balba a spus ca daca pleaca, va pleca numai la o echipa de top din Ro, sau in strainatate. Trei la mana, intre club si CJ a fost semnat un contract de finantare a echipei, in care este sti****t ca orice jucator care pleaca trebuie sa aiba acordul CJ. Iar CJ se opune vanzarii. Deci Balba e un caz inchis. Niciodata un jucator de la Iasi nu va veni la voi. Poate doar invers. :D

Niciodata sa nu spui niciodata:ok:

razwan_vs
11th January 2007, 15:58
parca il si vad pe balba la un meci vaslui-iasi marcand pt vaslui :ras-plans:

be@
11th January 2007, 16:19
parca il si vad pe balba la un meci vaslui-iasi marcand pt vaslui :ras-plans:

Ai avut vise erotice aseara , vasluiene? :happy


“In tara nu prea vreau sa joc la nicio echipa în afara de Poli. Daca am ocazia sa ma transfer “afara”, sper ca în câtiva ani sa revin în Copou pentru a juca”, a punctat Bâlba, cel mai ofertat echipier al Politehnicii în aceasta iarna.

:ok: :P :yeah:

relansat
11th January 2007, 16:24
Sa ramana la Poli Iasi, intotdeauna mi`au displacut transferurile dintre doua echipe care nu se au la suflet (vezi Ganea de la Dinamo la Rapid). Sa fie sanatos Bilba si sa va marcheze atatea goluri cate va doriti :ok:

be@
11th January 2007, 16:34
Pai n-avea omule cum sa vina. Tu nu-ti dai seama ce scandal iesea cu suporterii, dupa aia? Ma refer la conducere si la primar.

florin_vs
11th January 2007, 19:08
parca Porumboiu promisese k vom cunoaste numele jucatorilor saptamana asta ... e joi seara si nu s'a auzit nimic deocamdata :(

relansat
11th January 2007, 19:14
Inca face probe de microfon :D

De ce te grabesti florine? Este timp berechet :)

Zauri
11th January 2007, 19:21
Inca face probe de microfon :D

De ce te grabesti florine? Este timp berechet :)

:happy

:ok: anunta sambata pe impact tv:ok:

florin_vs
12th January 2007, 19:52
Hutan se pare k va reveni la Vaslui de data aceasta ca jucator definitiv ... nu stiu cata nevoie avem in acest moment de portar necesar fiind achizitionarea unui atacant :mda: cica acest atacant ar fi Vitalie Manoliu de la Zimbru Chisinau are aproape 22 ani fiind nascut pe 23.03.1985 si are 1.81 m si 70 kg

florin_vs
12th January 2007, 19:57
:happy

:ok: anunta sambata pe impact tv:ok:

poti sa spui si ora ? :ok: si relansat sunt si eu nerabdator sa vad noile staruri din echipa noastra cu care vom incepe jihadul :evil: :ok:

relansat
12th January 2007, 20:01
Nush de ce, insa am un feeling ca Razvan Neagu o sa aiba un retur fantastic, voi ce ziceti baieti?

Sa vina si Vitalie ca`mi sunt simpatici basarabenii, abia astept sa ma duc sa`i iau declaratii :D

florin_vs
12th January 2007, 21:27
Nush de ce, insa am un feeling ca Razvan Neagu o sa aiba un retur fantastic, voi ce ziceti baieti?

Sa vina si Vitalie ca`mi sunt simpatici basarabenii, abia astept sa ma duc sa`i iau declaratii :D

dupa fata Manoliu asta nu prea imi e simpatic ! :D :D si eu cred k Neagu poate face un retur bun pt k are potential acum sa ne rugams a se fereasca de accidentari k astea te scot din ritm :rolleyes:

Cipus
13th January 2007, 13:48
Deocamdata atacul se prezinta sub forma Neagu - Bukvic. Cam slabut, eu nu am asa mare incredere in Neagu, dar nu se stie, asa cum si Frunza a crescut foarte mult intr-un timp relativ scurt, tot ce e posibil. Am mai multa incredere in Sorin Frunza ca va face un retur foarte bun. Despre posibile achizitii nu pot sa-mi dau acum parerea ca nu stiu cine sunt cei 2 despre care se vorbeste. Din ce stiu exista interes pentru Stancu si Burdujan de la Rapid. Burdujan e cam introvertit, insa e un jucator care ar face fata la Vaslui. Stancu e oltean, si nu stiu daca va fi bine primit mai ales ca e un jucator de duzina, nu exceleaza cu nimic. Despre moldoveanul Manoliu n-am nici cea mai vaga idee

florin_vs
13th January 2007, 15:46
Manoliu e inca in probe nu a semnat nimic, in schimb Hutan a semnat pe 4 ani jumate :ok:

Zauri
13th January 2007, 20:58
Salutara revenirea lui Hutan

florin_vs
15th January 2007, 17:04
gigi becali a declarat k il da gratis pe Lovin la Vaslui ... ce parere aveti ? mie nu mi se pare un jucator stralucit :hmm:

Zauri
16th January 2007, 16:02
posibila venire a lui Lovin e in neconcordanta cu viziunea pe care o am asupra viitorului acestui club

Cipus
16th January 2007, 16:29
eu zic ca Lovin va face meciuri bune la Vaslui daca vine. Presiunea de la Steaua l-a facut sa mai greseasca insa este un mijlocas la inchidere destul de bun pentru pretentiile Vasluiului, mai ales ca era nevoie de un jucator cu astfel de profil. Parerea mea: Lovin e mai bun ca Dobos sau Sabou, si mijlocul Vasluiului poate arata cam asa: Gheorghiu, Lovin, Ljubinkovic si Apostol. In cazul formulei 3-5-2 poate intra si Dobos sau Sabou

florin_vs
16th January 2007, 18:49
eu zic ca Lovin va face meciuri bune la Vaslui daca vine. Presiunea de la Steaua l-a facut sa mai greseasca insa este un mijlocas la inchidere destul de bun pentru pretentiile Vasluiului, mai ales ca era nevoie de un jucator cu astfel de profil. Parerea mea: Lovin e mai bun ca Dobos sau Sabou, si mijlocul Vasluiului poate arata cam asa: Gheorghiu, Lovin, Ljubinkovic si Apostol. In cazul formulei 3-5-2 poate intra si Dobos sau Sabou

tinand cont k Ljubinkovic e tot la inchidere nu stiu ce sa zic de acest mijloc :rolleyes: si cipus vezi k l'ai uitat pe S Frunza ;) oricum se pare k va mai veni un mijlocas valoros la Vaslui :ok:

florin_vs
16th January 2007, 18:52
in probe la FC Vaslui se afla doi jucatori de la Zimbru Chisinau : Vitalie Manoliu (atacant ; 22 ani) si Denis Zmeu (mijlocas central ; 21 ani) care se pare ca fac senzatie ;)

Cipus
17th January 2007, 12:01
tinand cont k Ljubinkovic e tot la inchidere nu stiu ce sa zic de acest mijloc :rolleyes: si cipus vezi k l'ai uitat pe S Frunza ;) oricum se pare k va mai veni un mijlocas valoros la Vaslui :ok:

Ai dreptate, am uitat de Sorin Frunza. In aceste conditii cred ca Gheorghiu va juca atacant. O echipa care foloseste un 3-5-2 cum stiu ca mai practica Hizo, trebuie sa joace atunci cu 2 mijlocasi la inchidere, adica L&L (lovin si ljubinkovic). In aceste conditii, eu cred ca mai e nevoie de un mijlocas dreapta ofensiv. Stiu ca pe postul asta mai joaca Stefan Apostol, insa el ar trebui retras fundas (parerea mea), nu e suficient de tehnic pentru un mijlocas. Din punctul meu de vedere, o echipa de succes are nevoie de 2 mijlocasi ofensivi pe benzi si 2 mijlocasi defensivi in centru.

florin_vs
17th January 2007, 16:52
sa vedem cum se termina campania asta de achizitii si apoi vorbim de tactica ok ?:ok:

Cipus
17th January 2007, 18:00
Totusi nu strica niste presupuneri, ce ai vrea sa se discute pe acest topic, despre cum e vremea la Vaslui?

be@
18th January 2007, 12:55
Ioan Sălăvăstru:
"Porumboiu nu-i poate oferi lui Bîlbă condiții nici la nivelul celor din Copou" :D


Tratativele purtate în ultimele zile între președintele de onoare al Politehnicii Iași, primarul Gheorghe Nichita, și finanțatorul lui FC Vaslui, Adrian Porumboiu, referitor la un posibil transfer la ultimul club al atacantului Ionuț Bîlbă au, în opinia impresarului jucătorului, șanse minime să se concretizeze.


Aceasta deoarece Ioan Sălăvăstru se află pînă la sfîrșitul săptămînii în așteptarea unui răspuns din partea delegatului pe care l-a trimis la negocieri în Spania, cu reprezentanții unei grupări din partea a doua a clasamentului Primerei Division. Mai mult, este de părere că patronul clubului vasluian nu-i poate oferi lui Bîlbă condiții nici măcar la nivelul celor avute la Poli Iași. "Pentru a putea accepta oferta sa, Porumboiu ar trebui să-i dea lui Ionuț unul dintre cele mai mari contracte din Liga I, ceea ce în mod cert nu este posibil. Apoi, la Vaslui, Bîlbă nu ar avea condiții de pregătire care să-i permită să progreseze în perspectiva unui transfer în străinătate, pentru că nu există o bază de antrenament prea bună. Și, nu în ultimul rînd, nu cred că Vasluiul poate să dea pe Bîlbă 700.000 de euro, după ce a încasat pe Frunză doar 300.000 de euro", ne-a declarat Ioan Sălăvăstru, care a mai spus că pentru perfectarea tranzacției trebuie să mai fie de acord și el, dar și fotbalistul. Impresarul crede că primarul Nichita nu a refuzat încă propunerea lui Adrian Porumboiu deoarece trebuie să dea dovadă de cît mai multă diplomație, fiind om politic.

florin_vs
18th January 2007, 21:52
mai bine fara Balba ... cred ca se gasesc multi tineri mai talentati ca el si mai cu CAP ... l'am vazut la un interviu si semana perfect cu Raducanu (nu prea are ceva in capul ala care il poarta pe umeri) :D

florin_vs
23rd January 2007, 22:57
se pare k vine Frunza de Zimbabwe :D :D Mike Temwanjira :ok:

Cipus
24th January 2007, 10:25
Iar Lovin pleaca in Rusia, asa ca Ljubinkovic nu mai are de ce sa-si faca griji ca va fi rezerva

florin_vs
24th January 2007, 19:48
nu cred ca aveam nevoie de Lovin ... se pare ca cei doi moldoveni sunt intr'adevar f talentati si mai mult Porumboiu ii ia gratis ca sunt la final de contract :ok:

florin_vs
25th January 2007, 10:12
s'a renuntat la Vitalie Manoliu care s'a accident ... Denis Zmeu a semnat pe 4 ani si jumatate iar pana la finalul saptamanii se pare k va semna si africanul :ok:

Cipus
26th January 2007, 01:09
Zmeu e mijlocas iar zimbabweanul e atacant. Nu e rau, in conditiile in care a plecat Croitoru si Frunza. Sa vedem daca au puterea de ai suplini cu bine pe cei doi.

florin_vs
26th January 2007, 14:42
din cate spune Porumboiu Zmeu e peste Croitoru si va face senzatia in retur ... dar cu totii stim ca si el ii mai umfla un pic :D :D

Cipus
26th January 2007, 15:03
nu e cam plapand pentru un ... zmeu?

Lauryca
28th January 2007, 14:48
Lasa ca in maxim trei ani ajune ZZ - adica Zmeul Zmeilor. :) :) :yeah:

florin_vs
28th January 2007, 14:52
nu e cam plapand pentru un ... zmeu?

cine stie ce talent se ascunde in acest zmeu plapand :rolleyes:

Lauryca
28th January 2007, 15:56
Am pus-o si pe suporter, dar o pun si aici - o imagine despre cum va arata noul stadion al echipei noastre. In vara gazonul, acusi nocturna, apoi toalete, tribune - încet-încet se misca lucrurile în bine.

Cipus
29th January 2007, 09:55
A facut lucruri bune Porumboiu la Vaslui, degeaba il contesta unii, fac asta din invidie poate. Cu exceptia acelui meci cu Steaua nu cred ca echipa l-a dezamagit. Se vede ca e atras de fotbal, ca se pricepe si ca vrea binele echipei, nu urmareste sa scoata profit chiar daca i-a dat pe Croitoru si Frunza

Lauryca
29th January 2007, 10:45
Pentru stadion si nocturna nu contribuie el cu banii, ci autoritatile locale si Guvernul.

cosimo1
29th January 2007, 17:34
Pentru stadion si nocturna nu contribuie el cu banii, ci autoritatile locale si Guvernul.

cred ca e de ajuns ca finanteaza echipa,ca daca nu ar fi el nu cred ca am urca mai sus de divizia c

Cipus
29th January 2007, 20:50
E destul si atat, ca finanteaza echipa. Ce nu-mi place la el, e ca exagereaza cu laudele asupra jucatorilor sai, iar cand acestia parasesc Vasluiul ii vorbesc de rau. Asa a facut cu Vali Badea, Croitoru si mai sunt si altii. Iar acum vad ca ii lauda exagerat pe Sorin Frunza, Neagu si mai nou pe Mardare. Nu zic ca acestia nu ar merita, insa pune presiune pe umerii lor degeaba, si acestia e posibil sa joace cu teama sa nu-si supere patronul, asa nu ii incurajeaza cum poate crede el.

Lauryca
29th January 2007, 20:52
cred ca e de ajuns ca finanteaza echipa,ca daca nu ar fi el nu cred ca am urca mai sus de divizia c

Nu am vrut sa-i iau din merite, ci am facut o mica precizare. Este la mintea cocosului ca daca nu baga bani in echipa nu vedeam noi poza asta.

florin_vs
29th January 2007, 22:14
E destul si atat, ca finanteaza echipa. Ce nu-mi place la el, e ca exagereaza cu laudele asupra jucatorilor sai, iar cand acestia parasesc Vasluiul ii vorbesc de rau. Asa a facut cu Vali Badea, Croitoru si mai sunt si altii. Iar acum vad ca ii lauda exagerat pe Sorin Frunza, Neagu si mai nou pe Mardare. Nu zic ca acestia nu ar merita, insa pune presiune pe umerii lor degeaba, si acestia e posibil sa joace cu teama sa nu-si supere patronul, asa nu ii incurajeaza cum poate crede el.

e o treaba la 2 capete ... poate pune prea multa presiune pe umerii lor dar ii si poate ambitiona :ok:

Cipus
30th January 2007, 10:00
Ambitie cred ca exista la fiecare jucator, eu cred ca toti sunt constienti ca fara ambitie nu poti juca fotbal si poti pierde oricand postul de titular, deci nu e nevoie sa pui presiune pe jucatori astfel. Daca Neagu de exemplu nu joaca cum se asteapta Porumboiu sa joace si nu marcheaza, cu siguranta va cadea intr-o depresie care nu-i va face bine cu siguranta

florin_vs
30th January 2007, 15:43
Ambitie cred ca exista la fiecare jucator, eu cred ca toti sunt constienti ca fara ambitie nu poti juca fotbal si poti pierde oricand postul de titular, deci nu e nevoie sa pui presiune pe jucatori astfel. Daca Neagu de exemplu nu joaca cum se asteapta Porumboiu sa joace si nu marcheaza, cu siguranta va cadea intr-o depresie care nu-i va face bine cu siguranta

totusi in ultima vreme Neagu si'a dat drumul la joc :ok: vom vedea si in retur ....

Cipus
30th January 2007, 17:41
vom vedea in primul rand daca va prinde un los printre titulari. Cum l-a adus si pe africanul din Zimbabwe cu nume greu de pronuntat o sa-i fie mai greu. Sa faca oare acesta cuplu cu Neagu in atac?

florin_vs
30th January 2007, 19:00
vom vedea in primul rand daca va prinde un los printre titulari. Cum l-a adus si pe africanul din Zimbabwe cu nume greu de pronuntat o sa-i fie mai greu. Sa faca oare acesta cuplu cu Neagu in atac?

cred ca Hizo va apela la un sistem cu 3 atacanti ... Gheorghiu (pe stanga) Neagu (pe dreapta) si Temwanjera (pe centru) :ok:

craiova1
30th January 2007, 19:23
vaslui a avut noroc in meciul cu craiova

craiova1
30th January 2007, 19:26
dar nici noi nici voi nu vom retrograda!:yeah:

florin_vs
30th January 2007, 20:49
vaslui a avut noroc in meciul cu craiova

frate nu te mai gandi la meciurile de anul trecut ... viitorul conteaza :ok:

be@
1st February 2007, 21:24
Ooopsss... Egal cu Botosaniul? :D Cred ca sambata vine si infrangerea. :drak:

Cipus
1st February 2007, 21:29
depinde de partea cui va veni infrangerea, mi-e teama sa nu vina pentru Iasi

florin_vs
1st February 2007, 22:56
Ooopsss... Egal cu Botosaniul? :D Cred ca sambata vine si infrangerea. :drak:

intr'adevar jumatate de pas gresit dar sa nu uitam si meciul cetatea suceava 1-1 poli iasi :ok: daca tot vrei sa o iei asa ...

Cipus
3rd February 2007, 19:09
se pare ca Temwanjira si-a castigat atentia deocamdata, inscriind Iasiului 2 goluri. sa-l vedem si in campionat

Zauri
3rd February 2007, 22:17
Va fi ca uraganul Andrew.Subliniez uragan nu portar :))

Lauryca
4th February 2007, 09:18
Bine ca baturam Iasul!!!:yeah: :yeah: :yeah:

be@
4th February 2007, 09:20
Va lasam sa va imbatati cu apa rece. A mai fost un amical in care am pierdut cu 4-0, si la voi am facut egal. Echipa n-a jucat rau, dar a ratat mult. In campionat nu se va mai intampla. :D

Lauryca
4th February 2007, 10:25
Vedem noi.:cool:

florin_vs
4th February 2007, 11:16
Va lasam sa va imbatati cu apa rece. A mai fost un amical in care am pierdut cu 4-0, si la voi am facut egal. Echipa n-a jucat rau, dar a ratat mult. In campionat nu se va mai intampla. :D

acel amical a fost dupa ce ati facut egal la noi ... Hizo deocamdata are un bilant pozitiv in intalnirile cu iesenii ... la mai multe victorii :ok:

florin_vs
4th February 2007, 11:18
se pare ca Temwanjira si-a castigat atentia deocamdata, inscriind Iasiului 2 goluri. sa-l vedem si in campionat

2 cu iasiul , 3 cu barladul => 5 goluri in 2 partide :ok: ; si sa nu uitam k el a sosit in Romania abia vineri seara deoarece a fost plecat in Serbia

Cipus
4th February 2007, 13:17
Avand in vedere ca meciul de campionat sa va juca la Iasi nu cred ca Vasluiul are puterea de a invinge ... dar nici Iasiul. Vom vedea atunci, amicalele nu sunt relevante

florin_vs
4th February 2007, 19:42
Avand in vedere ca meciul de campionat sa va juca la Iasi nu cred ca Vasluiul are puterea de a invinge ... dar nici Iasiul. Vom vedea atunci, amicalele nu sunt relevante

Cipus important e sa castigam la farul ... pana la intalnirea cu iasiul mai avem multe meciuri :ok:

Cipus
5th February 2007, 15:24
In fata Farului aveti de luat o revansa dupa ce v-au batut acasa, totusi nu cred ca e un meci atat de important. S-a intors roata si Farul sta foarte prost in clasament, spre deosebire de Vaslui, nu are voie sa mai piarda puncte acasa. Nu cred ca Vasluiul spera la UEFA pentru ca primele 4 pozitii in clasament sunt deja amanetate, poate la Intertoto

Elphax
5th February 2007, 15:38
pai intertoto chiar doresc ei, din cate am inteles ...

florin_vs
5th February 2007, 22:14
In fata Farului aveti de luat o revansa dupa ce v-au batut acasa, totusi nu cred ca e un meci atat de important. S-a intors roata si Farul sta foarte prost in clasament, spre deosebire de Vaslui, nu are voie sa mai piarda puncte acasa. Nu cred ca Vasluiul spera la UEFA pentru ca primele 4 pozitii in clasament sunt deja amanetate, poate la Intertoto

intr'adevar farul ne'a batut pe unde ne'a prins (3 infrangeri in 3 partide disputate cu ei) poate roata se intoarce :D ... din cate spun jucatorii si porumboiu echipa trage la un loc de intertoto (nu de cupa uefa) daca te iei dupa Hizo el spune ca prioritar e evitarea retrogradarii :ok:

Lauryca
5th February 2007, 22:53
Acum în tur am luat bataie de la Farul aiurea total; Farul n-a jucat nimic si totusi pe naivitatea noastra ne-au batut. Dupa ce am vazut cum a jucat Farul la Vaslui, nu m-au mirat celelalte rezultate ale lor.

Cipus
7th February 2007, 11:14
Totusi au inscris de 3 ori atunci. Pentru o echipa care joaca acasa e nepermis, dar Vasluiul avea o alta fata atunci. Farul am observat atunci ca nu prea joaca cine stie ce, insa m-am gandit ca se simte absenta lui Todoran, si intradevar s-a simtit din plin in meciurile urmatoare.
La Vaslui mai e nevoie de un atacant, dar nu Burdujan cel fitos. Decat el, mai bine Neagu.

Lauryca
7th February 2007, 22:03
Desi am postat si pe suporter, mai spun si aici. Viorel Hizo a împlinit ieri 60!:bere: :ok: Multi înainte si sa se aduci numai bucurii!!!!:)

Tehnicianul echipei moldave îsi aniverseaza în cantonamentul din Antalya împlinirea vârstei de 60 de ani, ocazie cu care, dupa ultimul antrenament al zilei le va oferi elevilor sai o bere. Cel mai vârstnic antrenor din prima liga a declarat ca nu îsi doreste nimic altceva decât sanatate pentru el si familie, si rezultate bune pentru FC Vaslui.

Cipus
8th February 2007, 10:48
multi inainte si sa va aduca intertoto

Lauryca
8th February 2007, 22:30
Multumim!!! Sper sa se întâmple asa ceva!!!!:D

florin_vs
8th February 2007, 22:47
daca nu ar mai vinde jucatorii buni la anul 99% am merge in intertoto ... anul asta e mai greu dar speram :ok:

Cipus
9th February 2007, 01:20
nu stiu ce echipe s-au inscris sau se vor inscrie pentru intertoto. Daca stii care sunt, avand in vedere ca vom avea tot o singura reprezentanta (nu sunt sigur ca vom avea tot una), spune-mi-le si mie te rog, si iti voi spune care sunt sansele Vasluiului. De asemenea am sa va rog pe voi fani vasluieni care credeti ca va fi echipa standard in retur? o sa incep eu

Haisan
Buhus Mardare Panait Apostol
Cotolan Ljubinkovic Frunza Gheorghiu
Neagu Temwanjira

Are sanse Zmeu la un loc printre titulari?

relansat
9th February 2007, 01:35
sigur ca are. un fost coleg de`al meu, care e reporter la o televiziune locala, mi`o zis ca`l vazu pe Temwanjira la lucru si promite tipu. acum nush cat e adevar in asta ... :D

Lauryca
9th February 2007, 07:34
Intrebarea era despre Zmeu, nu Mike.:happy :happy
Si ca sa-i raspund lui Cipus, eu nu cred ca Zmeu va fi titular cel putin in primele 5 etape.

florin_vs
9th February 2007, 11:38
sigur ca are. un fost coleg de`al meu, care e reporter la o televiziune locala, mi`o zis ca`l vazu pe Temwanjira la lucru si promite tipu. acum nush cat e adevar in asta ... :D

relansat - l'am vazut si eu la iasi pe temwanjira si este un jucator foarte bun care sper sa'si mentina forma si in oficiale ... dar un alt lucru care ar trebui sa ne bucure e forma foarte buna a lui Gheorghiu :ok:

florin_vs
9th February 2007, 11:44
nu stiu ce echipe s-au inscris sau se vor inscrie pentru intertoto. Daca stii care sunt, avand in vedere ca vom avea tot o singura reprezentanta (nu sunt sigur ca vom avea tot una), spune-mi-le si mie te rog, si iti voi spune care sunt sansele Vasluiului. De asemenea am sa va rog pe voi fani vasluieni care credeti ca va fi echipa standard in retur? o sa incep eu

Haisan
Buhus Mardare Panait Apostol
Cotolan Ljubinkovic Frunza Gheorghiu
Neagu Temwanjira

Are sanse Zmeu la un loc printre titulari?

din cate stiu in cazul in care vor rata cupa uefa rapid ; poli tm sau clujul nu ar fi interesate de intertoto . In schimb Gloria care este la 2 pct peste noi sunt sigur ca are planuri in legatura cu aceasta competitie. Probabil ca si Otelul va trage la intertoto. Asta vom vedea pe parcurs pt ca avem un inceput foarte tare in care jucam cu "granzii".
Cat despre echipa standard :
Haisan
Buhus - Panait - Mardare
Apostol - Zmeu - Ljubinkovic - S Frunza
Neagu - Temwanjira - Gheorghiu
din cate am vazut Hizo doreste sa treaca la sistemul 3-4-3 :ok:

Cipus
9th February 2007, 13:33
daca trece la sistemul 3-4-3, cu siguranta Apostol care poate joaca si fundas stanga, va juca mijlocas dreapta cum a jucat in tur, si atunci Cotolan, care oricum e cam neexperimentat va fi rezerva. In rest singura nelamurire care ar trebui sa o aiba Hizo este ca trebuie sa aleaga dintre Zmeu si Dobos. pentru Intertoto sunt convins ca Gloria chiar daca are planuri de acest gen va renunta in curand la ele. I-a pierdut pe Negrean, Paduretu si Pacurar, 3 piese de baza care vor cantari foarte mult. cei nou veniti nu cred ca se vor ridica la valoarea celor 3. Lupta ramane deschisa intre Vaslui si Otelul, 2 echipe echilibrate valoric, cu un usor avantaj pentru Otelul, dar sa vedem pana la urma ce va fi

florin_vs
9th February 2007, 14:16
daca trece la sistemul 3-4-3, cu siguranta Apostol care poate joaca si fundas stanga, va juca mijlocas dreapta cum a jucat in tur, si atunci Cotolan, care oricum e cam neexperimentat va fi rezerva. In rest singura nelamurire care ar trebui sa o aiba Hizo este ca trebuie sa aleaga dintre Zmeu si Dobos.

Cotolan sunt sigur ca va primi si el o sansa iar daca va confirma va intra in primul 11. Iti spun ca il va alege pe Zmeu, baiatul asta chiar are talent, cine l'a vazut stie. :ok:
Cat despre intertoto sa nu ne imbatam cu apa chioara. Asa se gandea si craiova si a ajuns in B :rosu:

Cipus
9th February 2007, 20:08
Ok, te cred atat in legatura cu Zmeu cat si cu Cotolan, cel putin pe ultimul il cunosc destul de bine, ar merita sa joace. Pentru Vaslui ar fi de ajuns sa termine in prima jumatate a clasamentului. Nu se gandea cred nici cel mai optimist om din Vaslui ca echipa va ajunge atat de sus dupa primele etape din campionat, cand Vasluiul primea 3 goluri pe meci. Asa este, sa nu se imbete cu apa rece, pentru ca diferenta e foarte mica pana la locurile retrogradabile, si oricand poate aluneca intr-acolo.

florin_vs
9th February 2007, 20:33
Ok, te cred atat in legatura cu Zmeu cat si cu Cotolan, cel putin pe ultimul il cunosc destul de bine, ar merita sa joace. Pentru Vaslui ar fi de ajuns sa termine in prima jumatate a clasamentului. Nu se gandea cred nici cel mai optimist om din Vaslui ca echipa va ajunge atat de sus dupa primele etape din campionat, cand Vasluiul primea 3 goluri pe meci. Asa este, sa nu se imbete cu apa rece, pentru ca diferenta e foarte mica pana la locurile retrogradabile, si oricand poate aluneca intr-acolo.

mai ales daca ne uitam ce meciuri avem in primele 5 etape :rolleyes: oricum ceva imi spune k va fi bine :D

Cipus
10th February 2007, 13:36
dupa primele 5 etape sa nu va faceti griji chiar daca vor fi 5 infrangeri, dupa aceea vin meciuri mai usoare

craiova1
10th February 2007, 14:08
dupa primele 5 etape sa nu va faceti griji chiar daca vor fi 5 infrangeri, dupa aceea vin meciuri mai usoare
Pai daca fac 5 infrangeri ! Ajung pe ultimul loc! Si retrogradeaza! Cipus de ce sa nu-si faca griji ? Cer fanii demisia antrenorului! :rosu: . Dar nu cred ca vor fi chiar 5 infrangeri consecutive ,macar un egal ! Dar cu cine aveti primele 5 etape?

Lauryca
10th February 2007, 19:51
Avem cu Farul (depl), Steaua (acasa), Fc Arges (depl), Rapid (acasa), Dinamo (depl). Sper sa fie bine si sa trangem ceva puncte in aceste meciuri.;)

Cipus
10th February 2007, 21:41
Sunt convins ca fanii nu vor cere demisia lui Hizo in caz ca Vasluiul pierde aceste 5 meciuri. Nu-i poate cere nimeni imposibilul. Dar sa nu ne grabim poate scoate ceva puncte si din aceste meciuri, a mai batut Vasluiul la Dinamo anul trecut de exemplu.

Lauryca
11th February 2007, 09:15
Si eu sunt convins de asta.:cool:

craiova1
11th February 2007, 10:58
Pe farul bateti 1-3 , cu Steaua pierdeti 0-1 , arges bateti 0-4 , rapid egal 1-1 , dinamo pierdeti 0-2 . Parerea mea ! 7 puncte ! Decat nici unul ! Cum naibi sa pierdeti cu arges si cu farul sunt echipe de liga II .Os fi eu oltean dar nu sunt chiar asa meciuri grele, aveti sanse sa bateti chiar rapidul si sa faceti egal cu dinamo si steaua ! Fiti si voi mai optimisti ca doar aveti echipa ! Noi avem cu arges in prima etapa si ii vom bate sigur !Ca si voi ! Credeam ca aveti cu : PRIMA ETAPA : Poli timisoara . A doua etapa : Rapid . A treia etapa : Steaua . A patra etapa : Dinamo . Astea da meciuri grele nu cu farul si arges sunt echipe slabe ! Si sa nu va speriati de Dorinel Munteanu ! Cred ca va juca decat 5 minute la ce batran e ! Demisia lui hizo ? Cum naibi , ca Hizo este un antrenor foarte bun . Nu conteaza daca meciurile sunt acasa sau in deplasare ! Da hai recunoasteti Craiova 3-3 vaslui , ziceti voi ca n-ati avut noroc cu 3 goluri pe sfarsit de meci si cu acele penaltiuri ! Am plans dupa meciul acela . In minutul 74 ziceam : - Aaa batem sigur 2-0 ce sa ne mai faca ! Si va urez bafta in primele 5 etape ca dupaia nu stiu cu cine aveti !

craiova1
11th February 2007, 11:06
Eu mai intru din cand in cand pe acest intersezon ! Decat pe celelalte care nu intru deloc.Intru decat pe a lu Craiova si pe al lui Vaslui . Cele doua rivale ! Oricum nici Craiova nici Vaslui nu vor retrograda sunt sigur ! Asa ca ne vedem la anu unde atunci nu ne vom bate pe sansa de a nu retrograda ci ne batem pentru primul loc !

tattae
11th February 2007, 13:14
Eu mai intru din cand in cand pe acest intersezon ! Decat pe celelalte care nu intru deloc.Intru decat pe a lu Craiova si pe al lui Vaslui . Cele doua rivale ! Oricum nici Craiova nici Vaslui nu vor retrograda sunt sigur ! Asa ca ne vedem la anu unde atunci nu ne vom bate pe sansa de a nu retrograda ci ne batem pentru primul loc !
chiar ai vorbit frumos ...
PS: sigur esti oltean ? :D

Cipus
11th February 2007, 14:01
e oltean sigur daca si nick-ul de messenger e legat tot de Craiova, insa uneori mai abereaza "la anu unde atunci nu ne vom bate pe sansa de a nu retrograda ci ne batem pentru primul loc !", in rest e simpatic

tattae
11th February 2007, 14:48
e oltean sigur daca si nick-ul de messenger e legat tot de Craiova, insa uneori mai abereaza "la anu unde atunci nu ne vom bate pe sansa de a nu retrograda ci ne batem pentru primul loc !", in rest e simpatic

poate are dreptate ...stii tu ce o sa ne rezerve viitoru` ?:)

florin_vs
11th February 2007, 16:27
Intru decat pe a lu Craiova si pe al lui Vaslui . Cele doua rivale !

Vaslui si Craiova rivale ? :D

florin_vs
11th February 2007, 17:48
Pe farul bateti 1-3

vezi k la concursul de pronosticuri ai pus X :evil:

Lauryca
11th February 2007, 21:13
Pe farul bateti 1-3 , cu Steaua pierdeti 0-1 , arges bateti 0-4 , rapid egal 1-1 , dinamo pierdeti 0-2 . Parerea mea ! 7 puncte ! Decat nici unul ! Cum naibi sa pierdeti cu arges si cu farul sunt echipe de liga II .Os fi eu oltean dar nu sunt chiar asa meciuri grele, aveti sanse sa bateti chiar rapidul si sa faceti egal cu dinamo si steaua ! Fiti si voi mai optimisti ca doar aveti echipa ! Noi avem cu arges in prima etapa si ii vom bate sigur !Ca si voi ! Si sa nu va speriati de Dorinel Munteanu ! Cred ca va juca decat 5 minute la ce batran e ! Demisia lui hizo ? Cum naibi , ca Hizo este un antrenor foarte bun . !
Pai singurul care pomenit de demisia lui Hizo ai fost tu!!! :happy :happy :happy

Pai daca fac 5 infrangeri ! Ajung pe ultimul loc! Si retrogradeaza! Cipus de ce sa nu-si faca griji ? Cer fanii demisia antrenorului! :rosu: . Dar nu cred ca vor fi chiar 5 infrangeri consecutive ,macar un egal ! Dar cu cine aveti primele 5 etape?

In rest, fac si eu ca tattae, sigur esti oltean? :rolleyes: :rolleyes: Cat despre norocul din meciul Fc Vaslui - Craiova, cred ca a fost de ambele parti în aceesi masura (o arata si scorul), în caz ca ai uitat cum a marcat Craiova primele 2 goluri. Iar rivalitatea Craiovei cu Vasluiul e ca cea cu orice echipa din Liga I; daca crei sa vizitezi sectiunile rivalelor mai bine treci pe la Dinamo.:D

florine, esti cel mai reusit trasnfer al nostru în aceasta pauza..:) :P ;)

craiova1
12th February 2007, 13:51
vezi k la concursul de pronosticuri ai pus X :evil:

scuze!:D mai fac unu si zic ca bate vaslui

craiova1
12th February 2007, 13:55
chiar ai vorbit frumos ...
PS: sigur esti oltean ? :D
normal ! uitate la imagine si la nume la id pe mess am craioveanu_thebest!

craiova1
12th February 2007, 14:24
Pai singurul care pomenit de demisia lui Hizo ai fost tu!!! :happy :happy :happy



Eram nervos !!!

florin_vs
12th February 2007, 21:43
florine, esti cel mai reusit trasnfer al nostru în aceasta pauza..:) :P ;)

doar eram liber de contract :D