PDA

View Full Version : Intersezon : Poli Timisoara



m8k
13th December 2006, 20:58
Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipei in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.

andrei1921tm
13th December 2006, 22:09
pai pana acum pleaca sigur grigorie si soporan,pregatire la munte si in olanda.Succes!:D

Cipus
14th December 2006, 11:17
Din pacate pentru Poli, singura sansa sa ajunga pe CFR in clasament era achizitionarea lui Frunza. Din pacate pentru ei clujenii i l-au suflat de sub nas, dublandu-si astfel sansele in lupta pentru un loc in cupele europene. Ramane speranta in jucatori straini, pentru ca din campionatul nostru nu vad un alt atacant inalt de careu, care ar putea veni la Timisoara. Poli are nevoie de un astfel de atacant, poate Jula de la Otelul dar nu cred ca galatenii il vor lasa sa plece, astfel ca Poli va fi va fi nevoita sa caute in strainatate, dar sa nu-si mai ia tzepe precum Gluscevic.

andrei1921tm
14th December 2006, 15:21
Din pacate pentru Poli, singura sansa sa ajunga pe CFR in clasament era achizitionarea lui Frunza. Din pacate pentru ei clujenii i l-au suflat de sub nas, dublandu-si astfel sansele in lupta pentru un loc in cupele europene. Ramane speranta in jucatori straini, pentru ca din campionatul nostru nu vad un alt atacant inalt de careu, care ar putea veni la Timisoara. Poli are nevoie de un astfel de atacant, poate Jula de la Otelul dar nu cred ca galatenii il vor lasa sa plece, astfel ca Poli va fi va fi nevoita sa caute in strainatate, dar sa nu-si mai ia tzepe precum Gluscevic.

asta e parerea ta...o sa vezi ce atacant aduce...si am auzit de un mijlocas stanga...
astia din romania sunt mult prea scumpi...si cei doi sunt monitorizati de 6 luni...nu cred ca o sa fie tzapa...numai hagi ia luat dupa dvd-uri

Cipus
14th December 2006, 15:40
Ok, sa vedem ce atacant vine, chiar sunt curios. oricum Frunza nu era deloc scump, Balba e scump si nu merita mai mult de 300 000 de euro. Un mijlocas stanga chiar ar fi bun si Caramarin zboara la National. Ar mai trebui si un mijlocas dreapta ca Balace nu mai face fata pretentiilor de la Poli. Poate ajunge si Balace la National desi nu cred ca e mai bun ca Roberto Iancu.

andrei1921tm
14th December 2006, 15:50
pai mijlocas dreapta vine contra...balace e stanga si deja s-a gasit inlocuitor un tanar de 22 de ani din slovenia park,titular in nationala.
Frunza nu cred ca e de valoare,si toti am vazut ce se intampla cu atacantii din campionatul nostru transeferati pe sume imense de la echipe la mici la cele cu pretentii...ex:bucur,Cristea(de la bacau la steaua),grifith,tibor moldovan...hai sa vedem ce face frunza la cfr.
Nu cred ca frunza e cel mai important lucru pentru care noi piedem locul 4...sunt altele.Sunt sigur ca nu putem sa trecem de cfr anu` asta...poate la anu`.Poate avem noroc in cupa....

Cipus
15th December 2006, 02:35
De Contra nu stiam ca revine la Poli. Apoi i s-a gasit si lui Balace un inlocuitor in sfarsit? banuiam eu ca i se pregateste si lui ceva. Gigel Bucur, s-a acomodat mai greu apoi s-a accidentat, acum face meciuri bune la Poli. In privinta celorlalti ai dreptate in general, mai ales in privinta lui Griffiths. Totusi Frunza ar fi fost foarte util la Poli, acum o sa fie util la Cluj, desi repet cred ca cei de la Cluj l-au luat mai mult pentru ca au auzit ca il vrea si Poli si ar fi riscat sa fie ajunsi din urma daca l-ar fi cumparat Poli. O sa vedem in retur daca a fost sau nu un transfer reusit.
Cat priveste cupa, mi se pare singura sansa pentru Poli de a prinde UEFA, si in cazul asta CFR ramane pe dinafara si tot efortul lor a fost in zadar, daca nu cumva o sa termine inaintea Rapidului sau Stelei ca sanse au. Pana la urma ar fi buna si intertoto, si de acolo Poli poate ajunge la fel de usor in UEFA

andrei1921tm
15th December 2006, 12:35
Nu ma incalzeste intertoto....daca nu se califica in uefa inseamna ca nu au valoare si asta este...la treaba poate la anu`.
Totusi e bine ca la Poli se pastreaza nucleul sudat,dar imi pare rau de olah.Sunt sigur ca acum se vor face achizitii cu cap...cei de la crf au in lot foarte multi jucatori...imi aduc aminte de Poli pe vremea lui Hagi...
Astept pimele transferuri la Poli,sunt sigur ca acum se vor aduce jucatori eficienti exact acolo unde trebuie, si vom avea sanse mari in retur la podim...parerea mea.

Cipus
16th December 2006, 04:39
In retur nu cred, poate sezonul urmator. Indiferent cine vine, trebuie intai sa se acomodeze sa se formeze niste relatii de joc, abia apoi o sa inceapa sa apara rezultatele. Mai sus le locul 5 Poli nu urca anul asta, doar daca decade Rapidul. CFR, are rezerve excelente, ma uitam in ultima etapa, Dorin Toma a jucat senzational cu Unirea. Si nu numai el, are un atac de invidiat, Anca, Surdu, Semedo si rezerve de talia lui Tilinca, precum si pe Coroian, mijlocas ofensiv care cu cat imbatraneste parca alearga mai mult. Si asta fara Frunza. De curand a mai adus si niste straini, sunt pusi pe treaba rau de tot. Nu m-as mira sa termine Clujul pe locul 2

andrei1921tm
19th December 2006, 16:36
Balace la Dinamo....
Ii multumim pentru tot ce a facut la Poli,sunt sigur ca era momentul oportun sa plece...despre destinatie,e treaba lui...

Larel
19th December 2006, 22:49
Mie imi place sa fiu mai optimist. (din punctul de vedere a lui Poli)
Nu stiu daca o sa o intreaca pe Cluj in campionat.. dar la Cluj am o presimtire ca o sa scoata cel putin un egal.. asa imi spune stomacul.. de obicei greseste.. :) dar nu de data asta

Succes Balace, sa ai grija de tine!

andrei1921tm
19th December 2006, 23:08
sper sa fie asa cum zici tu...sa imi spui cand iti spune stomacu ca trecem de steauadinamurapid si sa fi si atunci sigur ca nu greseste:)

Cipus
20th December 2006, 00:51
daca mijlocasul stanga Balace a fost cedat la Dinamo, inseamna ca va fi adus tanarul mijlocas sloven. Nu il ceda Iancu asa usor fara sa fie acoperit.

six
20th December 2006, 14:08
daca mijlocasul stanga Balace a fost cedat la Dinamo, inseamna ca va fi adus tanarul mijlocas sloven. Nu il ceda Iancu asa usor fara sa fie acoperit.corect....:yeah:

Cipus
20th December 2006, 17:19
si totusi se pare ca slovacii de la Zilina cer 1 milion pe mijlocasul sloven, iar Iancu vrea in cazul asta sa-l vanda si pe Olah ca sa aiba bani. cel putin asta e opinia celor de la gsp, eu n-am incredere in astia, cei de la prosport mi se par mult mai seriosi. S-o fi golit sacul lui Iancu???

andrei1921tm
20th December 2006, 17:24
pai nu o lua asa...poate nu merita 1 milion...la asta te-ai gandit...poate mai bine insista la Karamian...ca vine gratis.

Cipus
20th December 2006, 17:39
Eu stiu ca cei de la Poli erau foarte entuziasmati de sloven, si nu cred ca vor renunta asa usor la el, mai ales ca a fost monitorizat cateva luni bune. Karamian are 2 variante in viziunea lui: ori spera ca Copos sa-i mareasca contractul, de aceea ameninta ca pleaca la Dinamo, ori chiar vrea sa plece la Dinamo in ideea va va juca in Liga la toamna si va face saltul la o echipa mare de afara. Nu cred ca are si a 3-a varianta, sa vina la Poli.

andrei1921tm
20th December 2006, 18:08
Eu stiu ca cei de la Poli erau foarte entuziasmati de sloven, si nu cred ca vor renunta asa usor la el, mai ales ca a fost monitorizat cateva luni bune. Karamian are 2 variante in viziunea lui: ori spera ca Copos sa-i mareasca contractul, de aceea ameninta ca pleaca la Dinamo, ori chiar vrea sa plece la Dinamo in ideea va va juca in Liga la toamna si va face saltul la o echipa mare de afara. Nu cred ca are si a 3-a varianta, sa vina la Poli.

Nimeni din conducerea clubului nu a fost entuziasmat de sloven.
Karamian a fost chestionat pe tema Poli si a spus ca este o obtiune serioasa.Oricum nu e numai Karamian pe lista....mai sunt si alti jucatori pe stanga pt poli...

Cipus
20th December 2006, 18:17
Pai slovenul a fost monitorizat 6 luni degeaba? Pe Karamian eu nu-l vad la Poli, poate a declarat ce e o optiune serioasa din politete

andrei1921tm
20th December 2006, 18:33
poate ca nu numai slovenul a fost monitoriazat...si poate daca a fost monitorizat nu a facut suma ceruta.
Eu stiu un tanar de 16 ani de la poli 2 care poate sa joace foarte bine in divizia A,pentru ca o face cu succes in B,al carui nume e Popovici.

Cipus
20th December 2006, 20:06
Poli trebuia de mult sa investeasca mai mult in copii si juniori, nu sa cheltuie banii aiurea pe vedete care nu joaca nimic, si care au venit doar pentru bani la Poli. In cativa ani ar fi facut o echipa mai competitiva, mai unita si cu siguranta mai valoroasa decat cea de acum.

andrei1921tm
20th December 2006, 22:25
Pai de 3 ani de cand e bkp se investeste masiv...insa nu aveau cum sa apara jucatori din prima...in continuare o sa apara,asta e doar inceputul.

six
21st December 2006, 14:18
Surprize,surprize........:yeah: :yeah: :yeah:

Cipus
21st December 2006, 14:23
Intre timp Iancu vrea sa-i aduca pe Tanasa si Prepelita si sa-i cedeze la Pitesti pe Silvasan si Badoiu, banuiesc si o diferenta. Vi se par jucatori buni? Eu zic ca sunt, un transfer i-ar scapa de grijile retrogradarii si vor juca altfel

the lion king
21st December 2006, 16:27
Ia mai lasati-l ,bai,pe iancu.....PENTRU TOTI FANII TIMOSOAREI: CRACIUN FERCIT!!!!UN AN NOU MAI BUN DECAT PREZENTUL!!!!! SI SA LUATI TITLUL!!!!!

Cipus
21st December 2006, 23:27
pai cine s-a luat de Iancu?

FcPoliFan
22nd December 2006, 13:24
Intre timp Iancu vrea sa-i aduca pe Tanasa si Prepelita si sa-i cedeze la Pitesti pe Silvasan si Badoiu, banuiesc si o diferenta. Vi se par jucatori buni? Eu zic ca sunt, un transfer i-ar scapa de grijile retrogradarii si vor juca altfel


Cine, Silvasan si Badoiu?

Pai sa-ti spun eu ce-am vazut din Silvasan anul asta: a jucat mai tot sezonul la echipa a doua, in Liga a 2-a, si n-a maracat niciun gol.

Badoiu cam la fel. Poate din asta se mai poate scoate ceva.

In schimb Tanasa mi se pare interesant. De Prepelita nu imi place, nu atat ca jucator, ci ca om. Cel putin din ce am vazut.

Cipus
22nd December 2006, 21:19
Inseamna ca face o afacere buna sa-i dea pe Silvasan si Badoiu. Totusi nu cred ca se va intampla asta, adica sa vanda Penescu jucatorii buni. Prepelita e cam dificil ca om, ca jucator e bun insa mai are de lucrat daca vrea la o echipa de top

edd
22nd December 2006, 21:53
Sper sa se rezolve cu CONTRA!!! Chiar avem nevoie de el!!! De ce nu il cumpara POLI p karamian???

Zauri
22nd December 2006, 22:19
Pt ca cel ce se ocupa de transferuri e marele (atat la propriu cat si la figurat) Marian Iancu

Cipus
22nd December 2006, 22:36
Contra e bun, a jucat bine la Poli, apoi a revenit in Spania iar acum din nou la Poli, vad ca ii cam place sa faca naveta. Totusi eu zic ca spera degeaba la "nationala". Cat despre Karamian de ce sa-l ia acum cu bani cand poate sa mai astepte putin si sa-l ia liber. Nu sunt convins insa ca si Karamian vrea la Poli. Cand a venit in Romania impreuna cu frate-su a declarat ca el considera Romania ca pe un salt catre Occident. Poli are nevoie de jucatori stabili care sa joace impreuna cativa ani buni, daca vrea titlul. In conditiile in care se tot perinda jucatori in fiecare an, mai sus de locul 5 nu va termina niciodata.

andrei1921tm
29th December 2006, 17:37
Sa vedem ce o sa faca Chivorchian cand o sa vina...
Transferurile o sa fie facute mai cu cap???sper ca da...
Vreau sa vad lista lui

Cipus
2nd January 2007, 19:41
Contra parca am inteles ca va ramane la Getafe deocamdata, nu se stie daca mai vine la Poli, iar in locul lui Balace deocamdata nimic, dar mai e timp pana incepe campionatul, poate face ceva Chivorchian in privinta asta

Elphax
3rd January 2007, 09:29
cica ar fi dorit Dancia,
Chivorchian l-a adus pe internationalului de tineret de la FCM Bacau Daniel Spiridon

In afara lui Spiridon, un alt bacauan ar mai putea face pasul spre Poli Timisoara. Atacantul de 21 de ani Marian Tanasa va ajunge la echipa banateana din vara, el urmând pâna atunci programul echipei din Liga a II-a. ”Nu am nevoie de oameni care sa-mi dea sfaturi. Am nevoie de persoane care sa munceasca si sa execute imediat ceea ce le spun eu. Cred ca dupa 40 de ani în fotbal ma pricep binisor la fenomenul fotbal, asa ca nu mai avem timp de lâncezeala. Ma voi ocupa direct de transferuri, dar stiti ca nu fac niciun comentariu pe aceasta tema pâna nu am actele fotbalistilor semnate si parafate”, a precizat Chivorchian. (prosport)

starsteel
12th January 2007, 19:00
Chivorchian, "am condus 2 cluburi la care am ajuns la nivel de Intertoto".
Dinozaure, ajuns la nivel de Intertoto inseamna ca nu ai realizat nimic, Intertoto e zero mai ales in Romania unde locurile s-au oferit echipelor cu capul plecat la frf&lpf. Noul presedinte timisorean e un dinozaur inrudit cu Corleone. :happy Corleone alaturi de Poli! :D

Elphax
12th January 2007, 19:03
so?

tuxie
12th January 2007, 19:11
Chivorchian, "am condus 2 cluburi la care am ajuns la nivel de Intertoto".
Dinozaure, ajuns la nivel de Intertoto inseamna ca nu ai realizat nimic, Intertoto e zero mai ales in Romania unde locurile s-au oferit echipelor cu capul plecat la frf&lpf. Noul presedinte timisorean e un dinozaur inrudit cu Corleone. :happy Corleone alaturi de Poli! :D

Ai dreptate, de fapt cred că nu ești chiar la curent cu noutățile, hai să-ți fac un update: după ce un sondaj de opinie făcut de agenția internaționala Mu Chin Chai a scos în evidență faptul că 93.71% dintre timișoreni îl admiră pe Corleone, Marian Iancu, susținut de CL Timiș au decis ca acestuia să i se ridice o statuie. Această statuie va fi construită de arhitectul japonez Fook Yu dintr-un material special denumit TAHAR și va fi amplasată la mijlocul terenului de fotbal de pe stadionul "Dan Păltinișanu". O dată cu această statuie, s-a propus schimbarea denumirii arenei în "Jurassic Pork" iar, ca bonus, suporterilor echipelor Steaua și Oțelul să li se ofere în mod gratuit permise de vizită pe baza unor legitimații speciale, ce vor purta inscripția "I NEED A DOCTOR" :D

starsteel
12th January 2007, 20:39
Tuxie ce-i cu tine? ... atat de jos ai coborat nivelul incat ai putut posta mizeria asta. Asta e un exemplu cum nu se posteaza, cred ca ai uitat ca esti moderator pe forumul asta.
Ai citit Carta moderatorilor?
3.7 - Echipa de moderatori este vasta, este esential in primul rand respectul intre moderatori pentru a putea construi forumul fara certuri si dispute.

tuxie
13th January 2007, 11:36
Tuxie ce-i cu tine? ... atat de jos ai coborat nivelul incat ai putut posta mizeria asta. Asta e un exemplu cum nu se posteaza, cred ca ai uitat ca esti moderator pe forumul asta.
Ai citit Carta moderatorilor?
3.7 - Echipa de moderatori este vasta, este esential in primul rand respectul intre moderatori pentru a putea construi forumul fara certuri si dispute.

Starsteel, discutia asta se poate purta in continuare pe RA, dar, ca sa-ti raspund, la paragraful 3.7, arata-mi un lucru lipsit de respect indreptat direct spre un moderator sau forumist in mesajul meu si il sterg. Pe de alta parte, in mesajul tau initial, mergand pe lantul afirmatiilor "Chivorchian dinozaur", "Chivorchian alaturi de Poli" ar putea fi interpretat partial si ca un mesaj subliminal gen "Polistii - un fel de noi dinozauri". Which sucks. Stai jos, trei :P

starsteel
13th January 2007, 11:54
Ma abtin sa-ti raspund din cauza "Cartei moderatorilor" oricum daca voua va plac personajele care vin la Timisoara e perfect, eu la Galati ma laud cu M. Stan....iar la Steaua in primul rand cu performantele desi recunosc ca sunt fan a lui Meme o persoana dorita la Timisoara pana cand a spus el pas. Atunci au inceput mizeriile gen Mimi dar era evident ca mai mult nu putea personajul. Orasul Timisoara nu merita personaje gen Iancu si Chivorchian.

Cipus
13th January 2007, 12:23
Dragi moderatori, voi ar trebui sa dati exemplu pentru ceilalti cum se posteaza pe forum. Am inteles ca a venit Chivorchian si ca nu sunteti multumiti insa faptul e consumat. Sunt si alte lucruri mai importante de discutat cum ar fi venirea lui Karamian (care eu zic ca e mult mai bun decat Balace) si a nigerianului Omoduemuke, apoi posibila venire a lui fratelui geaman Arman de la Ceahlaul. De fapt cu aceasta mutare din urma cred ca l-a convins Iancu pe fostul rapidist sa vina la Poli. Nu stiu daca Abiodun ar fi o solutie, nu cred, iar Srhoj nu ii poate lua locul lui Alexa. Am inteles ca in probe se mai afla un tanar atacant sarb, Vuckovic (cam tanar totusi, sa vedem poate e matur pe teren) si un mijlocas ofensiv brazilian Thiago Sousa (dupa nume pare bun :D )
P.S. Sper sa nu mi-o luati in nume de rau :)

six
14th January 2007, 10:34
Orasul Timisoara nu merita personaje gen Iancu si Chivorchian.Si nici Galatiul pupincuristi stelisti....parerea mea,fara suparare :bere: :great:

tuxie
14th January 2007, 10:41
Ma abtin sa-ti raspund din cauza "Cartei moderatorilor" oricum daca voua va plac personajele care vin la Timisoara e perfect, eu la Galati ma laud cu M. Stan....iar la Steaua in primul rand cu performantele desi recunosc ca sunt fan a lui Meme o persoana dorita la Timisoara pana cand a spus el pas. Atunci au inceput mizeriile gen Mimi dar era evident ca mai mult nu putea personajul. Orasul Timisoara nu merita personaje gen Iancu si Chivorchian.

Of, n-ai priceput nimic :)
Peace brother, ca n-are nici un farmec circul asta :bere:

cipus - referitor la Vuckovic si Sousa, e mai ieftin să cumperi pământ de flori din Praktiker, dai mai puțini bani pe transfer și rezolvi același lucru.

Cipus
16th January 2007, 15:04
Oricum decat vedete care vin pentru bani, clar ca mai bine tineri jucatori chiar si straini dornici de afirmare

Benny
16th January 2007, 15:59
Ma abtin sa-ti raspund din cauza "Cartei moderatorilor" oricum daca voua va plac personajele care vin la Timisoara e perfect ...

Vom pune de acum incolo special pentru tine taguri de genul <Atentie! Ironie> de fiecare data cand vrem sa scriem ceva ce nu se va citi ad literam. Iar apoi cand se termina acel pasaj vom scrie </Atentie! Ironie>. De acord?

Apropos: Cand ti-au spus acei galateni ca te vor colinda i-ai crezut pe cuvant?

Elphax
18th January 2007, 16:09
Tehnicianul timișorenilor, Alin Artimon a programat pentru ziua de astăzi două
antrenamente pe terenul de la Tîrgu Ocna, de la ora 10 și de la ora 15:30. La antrenamentul de dimineață s-au strîns aproximativ 40 de copii, care au fost încîntați că și-au putut vedea idolii de aproape. La final, Artimon le-a permis elevilor săi să acorde autografe, iar copiii au fost foarte emoționați cînd Alexa s-a apropiat de ei și a bătut palma cu fiecare în parte.
Altfel, astazi, in a treia zi de cantonament, jucatorii Politehnicii au avut pentru prima oara "acces" la minge, dupa doua zile de alergare si efort fizic sustinut.

Elphax
18th January 2007, 16:09
Internationalul moldovean Maxim Andronic , de la Dacia Chisinau, se afla in probe la Timisoara. Momentan, fundasul de 27 de ani se pregateste cu Poli II, urmand ca o decizie in privinta lui sa fie luata abia dupa ce va putea fi vazut la lucru si de antrenorul Alin Artimon

Elphax
20th January 2007, 10:28
Fundasul Cristian Dancia , timisorean la origine, se antreneaza in continuare cu echipa secunda a Politehnicii. Fostul jucator al echipei Torpedo Moscova a admis ca sansele sale de a ajunge la prima echipa a Timisoarei nu sunt compromise intru totul, desi ar avea concurenta serioasa la Poli in persoana nigerianului Ifeany Emeghara. "Au fost si mai sunt discutii. E destul de greu pentru mine, mai ales ca numai ce mi-am revenit dupa o accidentare", a declarat fundasul stanga.
violamania

Elphax
20th January 2007, 10:31
Jucatorii lui CS Otopeni, Cojocnean si Sandu, sunt aproape de a parafa un angajament pe cinci ani cu gruparea patronata de Marian Iancu [...]
acordul verbal dintre Poli si CS Otopeni implica o suma totala de plata de 700.000 de euro, plus 20 de procente dintr-un eventual viitor transfer al oricaruia dintre cei doi fotbalisti. Salariile jucatorilor vor fi în jurul a 30.000 de euro pe sezon, iar juniorii urmeaza sa semneze pe câte cinci ani. Desi Steaua este interesata de Sandu si Cojocnean, vicepresedintele lui Poli, Emil Rosianu, este optimist în ceea ce priveste viitorul jucatorilor, explicând ca mai sunt doar câteva formalitati de îndeplinit.

Prosport spune ca deja transferul a fost realizat, dar inca nu e nimic sigur 100%

tuxie
22nd January 2007, 22:24
Io zic ca Poli termina pe locu' 4.

Cipus
24th January 2007, 11:56
Jucatorii lui CS Otopeni, Cojocnean si Sandu, sunt aproape de a parafa un angajament pe cinci ani cu gruparea patronata de Marian Iancu [...]
acordul verbal dintre Poli si CS Otopeni implica o suma totala de plata de 700.000 de euro, plus 20 de procente dintr-un eventual viitor transfer al oricaruia dintre cei doi fotbalisti.

700 000 pentru 2 jucatori de liga secunda mi se pare mult prea mult, chiar daca i-a dorit si Steaua. Eu cred ca vrea si Iancu sa schimbe politica de transferuri sa nu mai ia vedete pe bani grei, dar nici incepatori pe bani grei iar nu e bine. Daca era vorba de 70 000 as fi zis ok

Benny
24th January 2007, 13:07
Cam greu sa se schimbe acum, cand cativa ani a dat sume exorbitante pe ce n-a meritat. Acum ori de cate ori intreaba de cate un jucator, acestuia ii creste cota cu 50-100%.

tuxie
24th January 2007, 22:11
Dacă-mi amintesc eu bine, Călinescu parcă i-a spus-o în față când l-a avut invitat la "Om la bou": știți cum vi se spune la Federație? Moș Crăciun! Când aude cineva că vă interesați de un jucător, îî apare pe ochi simbolul dolarului, ca la desenele animate.

Citatul nu e exact, însă modalitatea de a descrie opinia a fost cât se poate de concisă. Pe de altă parte, cu toate opiniile contra-Iancu pe care le am, ca suporter, dacă e să schimbăm puțin locurile probabil am găsi și o urmă de înțelegere pentru el, indiferent de feluritele interpretări ce mai intră în gura presei. Și sunt convins că deși a luat-o pe un drum greșit la început, nu va da greș - la urma urmei, e un personaj obișnuit să obțină ce-și dorește, dacă e să-l analizăm puțin și pe alte planuri. Singurul aspect care mă îngrijorează este cum va reuși acest lucru.

delaparis
24th January 2007, 22:26
Io zic ca Poli termina pe locu' 4.


de ce tot ataci locul stelistilor mai ? ... :happy

poli pe trei :ok:

tuxie
24th January 2007, 22:37
de ce tot ataci locul stelistilor mai ? ... :happy
poli pe trei :ok:
... glăsui câinele din tine :P
Acum oricare va fi locul, tot timpul se vor găsi și mulțumiți și nemulțumiți. Partea proastă e, că majoritari vor fi cei din a doua categorie întotdeauna. Partea bună e că există și primii, altfel ne-am plictisi fără polemici.

delaparis
24th January 2007, 22:39
asa e ... :ok:

Cipus
25th January 2007, 01:33
Poli nu urca mai sus de locul 5, cel putin sezonul asta, careul de asi e clar pentru toata lumea din ce echipe este format

Benny
25th January 2007, 11:18
... Și sunt convins că deși a luat-o pe un drum greșit la început, nu va da greș - la urma urmei, e un personaj obișnuit să obțină ce-și dorește, dacă e să-l analizăm puțin și pe alte planuri. Singurul aspect care mă îngrijorează este cum va reuși acest lucru. ...

Nu sunt atat de sigur. Si Michael Jordan a zis la un moment dat ca se da la golf, dar mare jucator nu a ajuns. Asa si Iancu. Poate o fi avut succes in ce a facut pana acum. Asta nu e insa nici o garantie daca schimba breasla. Eu zic ca a gresit in mai mult de o privinta. Si greseste in continuare.

Elphax
25th January 2007, 13:55
acuma exagerezi putin

el e finantator - nu are presedinte de club ...

Cipus
25th January 2007, 14:34
Iancu nu se pricepe absolut deloc la fotbal si asta se vede de la distanta. daca vrea sa aiba succese are nevoie neaparat de un conducator bun (Chivorchian reprezinta inca o eroare), si sa nu intervina cu nimic, doar sa-l lase sa-si faca treaba si sa investeasca in continuare

Elphax
25th January 2007, 14:37
Tanasa nu va ramane in lotul lui Poli

Artimon crede ca e mai bine pt. jucator sa ramana la Bacau unde are sanse mari sa joace titular si il va urmari in continuare

Si inca o stire, conducerea lui Poli a hotarat ca este necesar sa mai achizitioneze un atacant

tuxie
25th January 2007, 22:22
Iancu nu se pricepe absolut deloc la fotbal si asta se vede de la distanta. daca vrea sa aiba succese are nevoie neaparat de un conducator bun (Chivorchian reprezinta inca o eroare), si sa nu intervina cu nimic, doar sa-l lase sa-si faca treaba si sa investeasca in continuare

La partea cu Chivorchian, e o posibila mare eroare pe de o parte, pe de alta parte, din punct de vedere administrativ intern s-ar putea sa fie un castig. Nu ma pronunt inca, vom vedea.
Pe de alta parte, Cipus, cand Borcea s-a apucat de fotbal, stia la fel de mult fotbal ca si Iancu. Ramane sa vedem acum ce se va intampla, orice supozitie in acest moment, indiferent de argumente, nu poate prezice viitorul.

Cipus
26th January 2007, 00:52
Ideea e ca Borcea nu a fost singur la Dinamo, a fost mai mereu a saptea roata la caruta pana a mai invetat cate ceva si acum se da mare si tare. Iar Chivorchian nu stiu ce realizari a avut pe la FCM Bacau, dar stiu ca echipa a retrogradat nu doar odata, iar mai sus de locul 10 nu-mi aduc aminte sa fi terminat campionatul. Singurul aspect pozitiv la Bacau era centrul de copii si juniori, de pe urma caruia Bacaul supravietuia cat de cat in prima liga. La Poli va avea cu totul alte obiective, sa vedem in ce masura va face fata

Elphax
31st January 2007, 15:14
Lotul de jucători care a făcut deplasarea in Italia este: Popa si Zimmermann (portari), Olah, Radoi, McKain, Scutaru, Mehmedovic, Canu, Izvoranu, Emeghara, Latovlevici (fundasi), Alexa, Omoduemuke, Caramarin, Torje, Karamian, Daminuta, Plesan, Matei, Grigorie (mijlocasi), Cristea, Bucur, Tanasa, Mansour, Oprea (atacanti).

In privinta lui Srhoj si Abiodun, cei din staff-ul echipei așteaptă să vadă decizia care se va lua joi în cazul lor, iar dacă aceasta va fi una pozitivă, cei doi mijlocași se vor alătura lotului începînd cu ziua de vineri

Cipus
31st January 2007, 17:51
Nu stiu daca Shroj si Abiodun vor juca pana la urma pentru Poli, insa cred ca acestia nu ar reprezenta decat niste solutii de rezerva pentru Poli, in cazul in care decizia va fi una favorabila

offline
31st January 2007, 22:16
parca la ultimul amical nu au jucat
asa ca e destul de clar cat se bazeaza artimon pe ei

Cipus
1st February 2007, 09:16
Nici Scutaru nu va prinde echipa mai mult ca sigur. Linia de fund nu va suferi modificari in conditiile in care Poli are una dintre cele mai bune aparari din campionat. Torje e singurul jucator tanar care poate emite pretentii, cat a jucat pana acum a facut-o foarte bine

Elphax
1st February 2007, 13:31
Scutaru pleaca la Cluj

Totusi e bine sa fie destule rezerve de valoare, sunt multe accidentari in fotbalul romanesc in ultima vreme,

Cipus
1st February 2007, 19:20
La U Cluj presupun, nu la CFR desigur. Are sanse mai mari sa joace in acest caz

Sauron
5th February 2007, 10:57
Avem jucatori, sa vedem daca face Alin si echipa din ei

Elphax
5th February 2007, 11:07
merge destul de bine echipa in Italia, s-au marcat destule goluri, am primit 3 dintre care 2 din faze fixe

sper sa se formeze relatii de joc

nu stiu cum va fi cu extracomunitarii, sunt vreo 4 care ar trebui sa fie titulari

andrei1921tm
5th February 2007, 11:13
Sa vedem meciurile oficialea, ca de amicale sunt satul;)

Elphax
5th February 2007, 11:22
cica vor sa faca un amical cu o echipa de serie A, daca tot e pauza la astia...

Elphax
5th February 2007, 15:02
Doi jucatori au plecat astazi din cantonamentul de la Montecatini.
Adrian Olah s-a intors in tara pentru a-si continua recuperarea dupa contuzia suferita la piciorul drept in disputa cu Neuchatel. Fundasul dreapta va fi apt pentru antrenament normale, potrivit medicilor, saptamana viitoare, informeaza siteul oficial al echipei banatene.
De asemenea, Karamyan a plecat la nationala Armeniei, reprezentativa care miercuri va intalni selectionata Andorrei.
Plesan si australianul Jonathan McKain au fost convocati si ei la echipele nationale.
violamania.ro

Cipus
5th February 2007, 16:26
Isi revine Olah la timp pentru campionat. Degeaba il contesta unii, Olah va ramane unul dintre jucatorii de baza a lui Poli

edd
5th February 2007, 16:32
Isi revine Olah la timp pentru campionat. Degeaba il contesta unii, Olah va ramane unul dintre jucatorii de baza a lui Poli

dak revine contra in vara nu prea as crede! sau e posibil sa-l foloseasca mijlocas p olah.vedem noi...

Cipus
5th February 2007, 16:37
Pana la vara mai este, va juca fundas pana atunci. Daca vine Contra, nu m-as mira sa-l vad pe Olah in locul lui Caramarin la mijloc, depinde si ce antrenor va fi atunci la Poli

Elphax
5th February 2007, 16:38
nu e asa sigur ca vine contra, e de ajuns sa prinda un coltisor de contract afara ca nu vine
nevasta-sa nu vrea in Romania ...

edd
5th February 2007, 16:39
nu e asa sigur ca vine contra, e de ajuns sa prinda un coltisor de contract afara ca nu vine
nevasta-sa nu vrea in Romania ...

lasa k il consoleaza laura andresan :drak: el tot o declarat k vine in vara... k are nush ce clauza si poate sa plece gratis

offline
5th February 2007, 22:24
asta e vrajeala cu Contra, chestie de imagine, daca iese banu' afara nu vine acasa asa usor

Cappone
5th February 2007, 23:56
poate in sfarsit vin shroj si abiodun de la national.
prea multi extracomunitari in lot si ar trebui ca Poli sa scape de cativa din ei pana intra in vigoare regulamentul referitor la nr e jucatori extracomunitari permis

Elphax
7th February 2007, 08:57
ultimele stiri:

- ieri s-a implinit un an de cand Bobo a plecat dintre noi

- Rapid - Poli se joaca la Brasov
- Plesan se va recupera pana la meciul cu Rapid
- Mehmedovici s-ar putea sa plece in Rusia la FK Moscova (loc6 in Rusia)
- Fiorentina e interesata de un parteneriat cu Poli

Cipus
7th February 2007, 10:24
Mehmedovic ar fi pacat sa plece pentru ca mie mi s-a parut mai bun decat Canu. In afara de asta, linia standard pe care o foloseste Artiom, Olah, McKain, Canu, Emeghara, nu va mai avea rezerve, nu mai sunt alti fundasi in lotul lui Poli, in caz de indisponibilitati cine va juca? Poate Izvoranu insa nu e de ajuns. Mehmedovic trebuie pastrat, iar pe Silvasan ar trebui sa-l lase sa plece, sunt destule echipe din prima liga unde ar face fata, decat sa joace la Poli II

malexoid
7th February 2007, 11:57
Mehmedovic ar fi pacat sa plece pentru ca mie mi s-a parut mai bun decat Canu. In afara de asta, linia standard pe care o foloseste Artiom, Olah, McKain, Canu, Emeghara, nu va mai avea rezerve, nu mai sunt alti fundasi in lotul lui Poli, in caz de indisponibilitati cine va juca? Poate Izvoranu insa nu e de ajuns. Mehmedovic trebuie pastrat, iar pe Silvasan ar trebui sa-l lase sa plece, sunt destule echipe din prima liga unde ar face fata, decat sa joace la Poli II

si eu il vad cu mai buni ochi decat pe Canu, insa ne lovim again de problema cu extracomunitarii...are cine sa il inlocuiasca, Poli 2 e o pleiada de tineri talentati. Lato spre exemplu...

Cipus
7th February 2007, 13:50
Da, uitasem de problema extracomunitarilor, mai e si McKain, Mansour si Karamian, nu mai e loc si de Mehmedovic.

Elphax
8th February 2007, 14:35
Dupa pregatirea de baza, efectuata la Slanic Moldova, se constata in jocurile din Italia o crestere evidenta a capacitatii fizice, a fortei, vitezei si rezistentei de joc. Iar prin acestea, o capacitate de mobilizare si angajament net superior celui din toamna. Pregatirea fizica acumulata ne permite in acelasi timp o circulatie mai rapida de atac, un presing evident superior celui din toamna, pe care echipa il face la mijlocul terenului si chiar in jumatatea adversa. Daca vom reusi sa mentinem actualul stadiu de pregatire acumulat pana acum si in urmatoarele doua saptamani, speram pe o intrare buna in campionat si in Cupa Romaniei.
Jocurile din Italia, desfasurate in compania unor adversari diferiti ca valoare au permis verificarea intregului lot de jucatori, conceperea echipei probabile pentru campionat si omogenizarea ei. Credem ca alternanta unor jocuri puternice, cum au fost cele cu Neuchatel si Domzale, cu altele mai usoare, ca de pilda cel cu Montemurlo si cel de azi cu San Geovanesse, a avut si puncte favorabile, pentru ca a permis automatizarea unor relatii de joc in atac si aparare si in acelasi timp a favorizat dezvoltarea unei initiative si a unui spirit ofensiv pregnant. Ramane ca jocul de maine, din ultima zi, cu Lazio B, sa ne apropie de formula de joc cu care vom aborda Rapidul si confruntarea din Cupa. Din meciuri in care, reamintim, vor absenta, cu siguranta, Alexa, Canu, Olah, Emeghara. Speram ca achizitiile pe care le-am facut, Peter Omoduemuke, Artiom Karamyan si, cu probabilitate, cei testati, Matei si Tanasa, se vor incadra cu bine in ansamblul mai vechi de joc al echipei.

de Ion V. Ionescu (publicat pe siteul oficial al FCU Politehnica Timisoara)

Elphax
10th February 2007, 11:52
ultimele stiri:

- Gluscevici se află la o clinică din Olanda. "Nu știu ce e cu el, doar că face un tratament. Aștept o discuție lămuritoare și cu el cînd va sosi la Timișoara", a spus directorul executiv, Gheorghe Chivorchian.

- "Rapidul a propus Brașovul, dar nouă nu ne convine. Ne pare rău că s-a suspendat terenul din Giulești, dar noi vrem să avem aceleași condiții. Nu putem merge cu avionul pînă la București și de acolo să luăm autocarul aproape o sută de kilometri. Este anormal și inacceptabil", a spus directorul executiv, Gheorghe Chivorchian

- Rezultatul RMN-ului efectuat de Adrian Olah (foto) la glezna piciorului stîng a relevat o leziune fibrilară la nivelul joncțiuni musculo-tendinoase și rupturi parțiale la ligamentul tibio-calcanian. Jucătorul speră să fie apt pînă la primul meci oficial din sezon, cu Rapid. "E puțin mai bine decît m-am așteptat, fiind vorba doar de ruptură parțială și leziune fibrilară, însă tot va trebui să fac cel puțin o săptămînă de recuperare. Nu știu nici eu exact. Pînă luni, doctorul mi-a recomandat repaus total, dupa aceea o să stabilim programul pe care o să-l urmez", a mărturisit Olah

violamania.ro

Cipus
10th February 2007, 13:02
Gluscevic parca a fost pus pe lista de transferuri, nu mai pleaca, ramane la Poli?

Elphax
10th February 2007, 13:30
are ceva litigiu la liga sau la federatie...

craiova1
10th February 2007, 13:44
ultimele stiri:

- Gluscevici se află la o clinică din Olanda. "Nu știu ce e cu el, doar că face un tratament. Aștept o discuție lămuritoare și cu el cînd va sosi la Timișoara", a spus directorul executiv, Gheorghe Chivorchian.

- "Rapidul a propus Brașovul, dar nouă nu ne convine. Ne pare rău că s-a suspendat terenul din Giulești, dar noi vrem să avem aceleași condiții. Nu putem merge cu avionul pînă la București și de acolo să luăm autocarul aproape o sută de kilometri. Este anormal și inacceptabil", a spus directorul executiv, Gheorghe Chivorchian

- Rezultatul RMN-ului efectuat de Adrian Olah (foto) la glezna piciorului stîng a relevat o leziune fibrilară la nivelul joncțiuni musculo-tendinoase și rupturi parțiale la ligamentul tibio-calcanian. Jucătorul speră să fie apt pînă la primul meci oficial din sezon, cu Rapid. "E puțin mai bine decît m-am așteptat, fiind vorba doar de ruptură parțială și leziune fibrilară, însă tot va trebui să fac cel puțin o săptămînă de recuperare. Nu știu nici eu exact. Pînă luni, doctorul mi-a recomandat repaus total, dupa aceea o să stabilim programul pe care o să-l urmez", a mărturisit Olah

violamania.ro

Ghinion...

Elphax
10th February 2007, 13:54
:ok:

Elphax
11th February 2007, 08:27
ce mai spune presa de azi:
- Olah este incert pentru meciul cu Rapid, probabil va juca Sorin Radoi pe postul lui

Echipa probabilă cu Rapid
Popa - S. Rădoi, McKain, Mehmedovici (Izvoranu), Karamian - Omoduemuke - Caramarin, Pleșan, Grigorie - Bucur, Mansour (Cristea)

Echipa probabilă pentru retur
Popa - Olah, McKain, Cînu, Emeghara - Alexa - Caramarin, Pleșan, Karamian - Bucur, Mansour (Cristea)

Se pare ca Artimon se va baza pe Bucur de la inceputul sezonului.

me
11th February 2007, 10:44
echipa probabila pt retur arata bine pe hartie...sa si joace si ne-am scos. :)

Cipus
11th February 2007, 13:59
Omoduemuke cum joaca, l-ati vazut? Dupa meciurile slabe, eram convins ca Cristea va pierde locul de titular in favoarea lui Bucur. Aceeasi echipa mi-am imaginat-o si eu elpax :ok:

Bega
11th February 2007, 14:09
Omoduemuke nu este inca la nivelul lui Alexa. Iar solutia cu doi inchizatori nu mi se pare prea sanatoasa pentru retur, daca se vrea recuperarea distantei fata de (macar) CFR si Rapid.

Cipus
11th February 2007, 23:37
O sa creasca el, va fi nevoie de el pentru ca Alexa are multe galbene si va mai primi si altele. va mai primi suspendari din acest motiv, si nu prea avea cine sa-l inlocuiasca pana acum

Elphax
17th February 2007, 11:02
Tehnicianul timișorenilor, Alin Artimon, a spus că ar fi tentat să îl folosească din primul minut pe australianul Srhoj în partida de campionat cu Rapid, în locul suspendatului Alexa: "Mă bucur în primul rînd pentru ei că sînt jucători liberi și că prima opțiune este Timișoara. Ei nu mai au un anumit ritm de joc. Recunosc, există o tentație ca Srhoj să fie înlocuitorul lui Alexa în prima etapă, pentru că este un jucător foarte valoros. Mai sînt nouă zile și vom vedea atunci exact care este situația lui".
violamania.ro