PDA

View Full Version : Intersezon : CFR Cluj



m8k
13th December 2006, 20:58
Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipei in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.

m8k
13th December 2006, 23:03
Pana acum 3 transferuri de marca, echipa va disputa 7-8 meciuri amicale, din care una sigur cu Levski Sofia campioana bulgariei!
Sper ca CFR sa joace cel putin 4-5 meciuri cu echipe bune!

Ess
13th December 2006, 23:16
Am fost plecat un pic din ,,civilizatie". Care sunt cele 3 transferuri???

m8k
13th December 2006, 23:20
1. Frunza de la Vaslui
2. Miguel Angel Cuellar (atacant, 24 de ani, nascut in Paraguay) de la Bolivar
3. Andre de Souza Galiassi (26 de ani, mijlocas, nascut in Brazilia) de la Bolivar
Bolivar campioana Boliviei!

SORENSEN
13th December 2006, 23:48
Voi nu stiti ca tre sa fie in lot max 5 non-Eu si max 3 non-EU in echipa de baza :evil:

gica
14th December 2006, 01:26
Interesante transferuri...Vad ca fiecare este dintr-un compartiment diferit in cadrul echipei.Am inteles ca in contul lui Frunza ar putea fi cedat si unul dintre Anca,Mijin si Chihaia.Cred ca ar fi o mare greseala cedarea lui Anca!Dintre atacanti este singurul care poate sa tina mingea,sa se lupte in duelurile aeriene...Este cel mai cerebral.
Cred ca foarte nimerit ar fi fost transferul lui Croitoru de la Vaslui.Il vad ca pe unul de mare perspectiva.

gica
14th December 2006, 01:31
Voi nu stiti ca tre sa fie in lot max 5 non-Eu si max 3 non-EU in echipa de baza :evil:


Bine si care-i ghidusia?Necomunitari sunt cei 3 nou transferati,Mijin,Mojica si Milosevici(deci 6).De unul se va dispensa in aceasta iarna.Sau chiar doi avand in vedere ca se mai gandesc la alte transferuri.

m8k
14th December 2006, 07:57
S-a mai auzit si cedarea lui Tilinca ca moneda de schimb pentru Frunza!
Nici eu nu as fi de acord cu cedarea lui Anca, el este un caracter mare, a si spus ca nu pleaca la alta echipa din tara, daca pleaca atunci pleaca afara! Dar sa plece oricine numai el nu!
Si Croitoru ar fi un transfer bun, dar eu m-as bucura daca l-ar aduce pe Vranjikovici, si atunci am putea spune ca tot ce era bun din tara a fost adus la CFR!

Cipus
14th December 2006, 09:22
Pentru o echipa care are al 2-lea atac din liga dupa Dinamo mi se pare absurd sa mai aduci atacanti. Mai ales cand il ai pe Surdu, Anca si Semedo titulari plus rezerve de lux ca Tilinca. Frunza e bine ca a fost adus, mai mult ca sa nu-l ia altii, respectiv Poli Timisoara, adversarul direct. Mi-e teama sa nu ajunga rezerva la CFR, dar totusi cred ca ii ia locul lui Anca sau Semedo. Pana la urma va fi cedat Tilinca cred, care desi a avut un inceput foarte bun de campionat, nu stiu de ce s-a stins si in cele din urma a ajuns pe banca de rezerve. Asadar aducerea altor atacanti nu mi se pare necesara. Cand ai insa o aparare de nivelul Jiului cu 24 de goluri primite (fata de Steaua care are numai 10), ar trebui sa te gandesti sa aduci fundasi mai degraba. Coroian, Minteuan si Oliveira mi se par ok la mijloc, si mai e si F.Dan si Mojica. Apararea sufera, mai ales pe partea stanga unde Miclaus e accidentat mai grav din cate am inteles. Acolo e problema, deasemenea in centrul apararii ar mai trebui cautata o solutie de rezerva pentru Cadu si Jula. Degeaba ai atacul bun, daca apararea nu face fata adversarului. Nu poti de fiecare data sa inscrii mai mult ca adversarul, vezi meciul cu Steaua, cand CFR a dat 2 goluri si in mod normal cu o aparare buna putea castiga meciul. Deci in concluzie, CFR daca isi intareste apararea se poate lupta cu sanse mari pentru locul 2, mai ales ca meciurile directe cu Steaua si Rapid se vor disputa la Cluj.
m8k, in calitate de moderator si de clujean sa ne tii la curent cu ce se mai intampla la Cluj, tot respectul pentru CFR

gica
14th December 2006, 14:13
S-a mai auzit si cedarea lui Tilinca ca moneda de schimb pentru Frunza!
Nici eu nu as fi de acord cu cedarea lui Anca, el este un caracter mare, a si spus ca nu pleaca la alta echipa din tara, daca pleaca atunci pleaca afara! Dar sa plece oricine numai el nu!
Si Croitoru ar fi un transfer bun, dar eu m-as bucura daca l-ar aduce pe Vranjikovici, si atunci am putea spune ca tot ce era bun din tara a fost adus la CFR!


Tilinca(sigur)va fi insotit de unul dintre cei enumerati mai sus.Ramane sa se decida cel de-al doilea.Cum a jucat mai putin ar putea fi Chihaia,dar se pare ca se urmareste si posibilitatea de a reduce nr. necomunitarilor din lot o data cu ultimele 3 tranferuri(toti 3 necomunitari).Iar aici ar intra in discutie Mijin si Milosevici.De Mijin nu m-as desparti asa usor.Daca retii inainte de accidentare a fost cel mai constant jucator.Milo baiat bun dar cam deficitar (jocul de cap)si rudimentar (produce prea multe faulturi in zona careului).

gica
14th December 2006, 14:26
Pentru o echipa care are al 2-lea atac din liga dupa Dinamo mi se pare absurd sa mai aduci atacanti. Mai ales cand il ai pe Surdu, Anca si Semedo titulari plus rezerve de lux ca Tilinca. Frunza e bine ca a fost adus, mai mult ca sa nu-l ia altii, respectiv Poli Timisoara, adversarul direct. Mi-e teama sa nu ajunga rezerva la CFR, dar totusi cred ca ii ia locul lui Anca sau Semedo. Pana la urma va fi cedat Tilinca cred, care desi a avut un inceput foarte bun de campionat, nu stiu de ce s-a stins si in cele din urma a ajuns pe banca de rezerve. Asadar aducerea altor atacanti nu mi se pare necesara. Cand ai insa o aparare de nivelul Jiului cu 24 de goluri primite (fata de Steaua care are numai 10), ar trebui sa te gandesti sa aduci fundasi mai degraba. Coroian, Minteuan si Oliveira mi se par ok la mijloc, si mai e si F.Dan si Mojica. Apararea sufera, mai ales pe partea stanga unde Miclaus e accidentat mai grav din cate am inteles. Acolo e problema, deasemenea in centrul apararii ar mai trebui cautata o solutie de rezerva pentru Cadu si Jula. Degeaba ai atacul bun, daca apararea nu face fata adversarului. Nu poti de fiecare data sa inscrii mai mult ca adversarul, vezi meciul cu Steaua, cand CFR a dat 2 goluri si in mod normal cu o aparare buna putea castiga meciul. Deci in concluzie, CFR daca isi intareste apararea se poate lupta cu sanse mari pentru locul 2, mai ales ca meciurile directe cu Steaua si Rapid se vor disputa la Cluj.
m8k, in calitate de moderator si de clujean sa ne tii la curent cu ce se mai intampla la Cluj, tot respectul pentru CFR




Ce ai observat tu in legatura cu nr. mare de goluri primite este adevarat.Dar acest lucru poate fi doar efect al unei linii de mijloc deficitare.
Luat la o analiza mijlocul pare ok.Cu Coro,Minteuan,Pedro....Ramane de urmarit si ajutorul in faza de aparare pe care-l dau fundasilor.Daca de ex. la un moment dat intre mijloc si aparare este o distanta mare si se ia gol se va pune golul`pe seama unei erori a fundasilor,nu se va discuta despre lipsa sprijinului mijlocasilor...Nu vreau sa spun ca fundasii nostrii sunt super valori,ci doar sa arat ca discutia poate fi mult mai complexa.
Probleme mari am avut la nivelul apararii la mingile inalte.Nici Milosevici ,nici Jula nefiind asi la jocul aerian.

Cipus
14th December 2006, 15:17
Ce ai observat tu in legatura cu nr. mare de goluri primite este adevarat.Dar acest lucru poate fi doar efect al unei linii de mijloc deficitare. Luat la o analiza mijlocul pare ok.
Cu Coro,Minteuan,Pedro....Ramane de urmarit si ajutorul in faza de aparare pe care-l dau fundasilor.Daca de ex. la un moment dat intre mijloc si aparare este o distanta mare si se ia gol se va pune golul`pe seama unei erori a fundasilor,nu se va discuta despre lipsa sprijinului mijlocasilor...Nu vreau sa spun ca fundasii nostrii sunt super valori,ci doar sa arat ca discutia poate fi mult mai complexa.
Probleme mari am avut la nivelul apararii la mingile inalte.Nici Milosevici ,nici Jula nefiind asi la jocul aerian.

Parerea mea ca intr-o echipa chiar si atacantii mai trebuie cateodata sa sprijine apararea, mai ales la fazele fixe, nu doar mijlocasii. In mod constant insa de la mijloc, avand in vedere ca Clujul joaca 4-3-3 ar trebui ca Minteuan si Oliveira sa sprijine mai mult apararea, iar Coroian atacul, in functie de derularea evenimentelor pe teren. Punctul slab al apararii este jocul aerian, de aceea am spus ca ar trebui intarita mai intai apararea atat in zona centrala cat si pe partea stanga unde Panin nu prea il suplineste pe Miclaus

m8k
15th December 2006, 21:22
Eu cred ca nu trebuie sa-i facem vinovati fundasii, atat timp cat echipa joaca ofensiv. Ar fi posibil doar daca play makerul care este Minteuan si Oliveira (sau cine mai joaca la mijloc) sa sprijine defensiva, dar acestia deja au trecut de prima tinerete si nu mai fac fata! Desi pot spune ca minteuan recupereaza la mijloc cel putin 20 de mingi pe meci! Asta e cind joci ofensiv, important e sa dam mai multe goluri in fiecare meci decat adversarul! Uitandu-ne la clasament se vede ca au cam reusit acest lucru in majoritatea meciurilor!

CFR_Rulz
15th December 2006, 22:28
Frunza a semnat un contract pana in 2010 cu CFR. Sper sa fie un transfer reusit si prin acceasta mutare sa mai facem un pas spre ocuparea locului de CL.

Cipus
15th December 2006, 22:39
Minteuan nu era degeaba febletea lui Dorinel. adevarul ca e foarte util la mijloc. Nici apararea nu a gresit prea mult, cu toate astea s-au luat goluri aiurea prin care Clujul a pierdut puncte importante, cu Jiul si Vaslui, dar mai ales la Bistrita si UTA. In alta ordine de idei bun venit lui Frunza, cu toate ca s-ar putea sa-i ia locul lui Anca, desi un jucator ca Anca nu ar trebui sa fie rezerva. Nici Semedo nu ar merita, vom vedea ce parere are si Bergodi

m8k
15th December 2006, 22:49
Anca numero uno!!! Majoritatea ocaziilor in trecut sau datorat lui! Devierile lui cu capul puneau deseori in situatii bune coechipierii! Desi a marcat mai putin decat ceilalti el a contribuit la multe goluri!
Una peste alta e bizara situatia acum la CFR! Vin multi, si inca nu a plecat nimeni! Inseamna ca nu banii sunt importanti, ci intradevar vor performanta cei din conducere!
FORTZA CFR!!!

Cipus
16th December 2006, 01:02
A semnat Frunza, asta e bine deocamdata, sa vedem cine pleaca, cel mai probabil Tilinca. De Mijin ar fi pacat sa plece, mai degraba Milosevic. Acum urmeaza sa vedem si celelalte noi achizitii de ce sunt in stare si ce sanse au sa joace.

gica
16th December 2006, 17:24
In contul transferului lui Frunza ,la Vaslui a fost cedat si Bogdan Cotolan.Oricum nu a jucat de la plecarea lui Dorinel.

grasu2
16th December 2006, 17:48
Cred ca se exagereaza cu atacanti. Noua ne trebuie un joc mai bun in aparare si la mijloc, ca atacanti avem. Desi n-am inscris goluri cu Unirea totusi CFRisti inscriu cam 2 goluri/meci asa ca nu se poate vorbi despre un atac slab, iar eu sunt sigur ca si conducerea stie lucru asta dar vor sa transmita un mesaj: Avem de gand sa jucam dur si vrem sa fim la acelasi nivel, daca nu mai sus, ca echipele din Cupele UEFA. Aceasta fiind o opinie personala, sper ca n-am deranjat pe nimeni.

Am si o intrebare pentru cine cunoaste: cu cine mai jucam amicale inafara de Levski Sofia? Si cand se joaca? Sau unde pot gasi infromatiile ca pe siteul CFR nu prea vad sa fie listate meciurile.

Cipus
16th December 2006, 18:44
Cotolan e un jucator de perspectiva, insa trebuie sa mai creasca, nu ar fi avut loc in lotul Clujului deocamdata, in urma aducerii altor jucatori in aceasta iarna. Apararea mai trebuie intarita acum si cred ca ar ajunge, nici prea multi daca aduc iar nu e bine

m8k
16th December 2006, 19:19
Vor fi 2 turnee de pregatire, unul in Cipru si altul in Antalia! Si acolo vor avea loc 7-8 meciuri amicale, din care unul este sigur cu Levski!
Frunza a semnat si e bine! De plecat a plecat doar Cotolan (pacat de el)! Sa vedem ce va urma!

Cipus
17th December 2006, 03:01
In pauza de iarna, cantonamentele cele mai reusite sunt in Turcia, Cipru, Grecia si altele din zona mai calda, mediteraneana, unde sunt conditii favorabile. Amicalele sunt importante, cu Levski e perfect ca joaca, se va vedea valoarea reala, ce s-a acumulat, care sunt jucatorii pe care se poate baza, si in final se va vedea daca bilantul va fi pozitiv in vederea meciurilor din competitia interna. Ar trebui sa se evite disputarea meciurilor cu formatii de mana a 5-a, mai degraba mai putine si mai tari, pentru ca doar asa se poate forma o parere proprie reala.

gica
17th December 2006, 17:49
Cred ca se exagereaza cu atacanti. Noua ne trebuie un joc mai bun in aparare si la mijloc, ca atacanti avem. Desi n-am inscris goluri cu Unirea totusi CFRisti inscriu cam 2 goluri/meci asa ca nu se poate vorbi despre un atac slab, iar eu sunt sigur ca si conducerea stie lucru asta dar vor sa transmita un mesaj: Avem de gand sa jucam dur si vrem sa fim la acelasi nivel, daca nu mai sus, ca echipele din Cupele UEFA. Aceasta fiind o opinie personala, sper ca n-am deranjat pe nimeni.

Am si o intrebare pentru cine cunoaste: cu cine mai jucam amicale inafara de Levski Sofia? Si cand se joaca? Sau unde pot gasi infromatiile ca pe siteul CFR nu prea vad sa fie listate meciurile.



In meciul cu Urziceni,ne-a lipsit mult un atac mai consistent in conditiile in care Semedo era suspendat iar Surdu accidentat.Astfel ca am suferit iar titulari au fost Deac si Tilinca.Singura rezerva(in atac) fiind Chihaia care pare predispus la jocul din centrul atacului.Deci ca o concluzie prin venirea celor doi atacanti nu cred ca avem un exces in aceasta linie...
Chit ca mi-as dori cel putin in transfer in linia mediana si altul in aparare.

Cipus
17th December 2006, 23:03
Atacul a fost rezolvat, mai ramane asa cum ai zis, gica, un mijlocas si un fundas cel putin

Cipus
19th December 2006, 02:21
Au mai venit 2 fundasi. unul dreapta, Tony si altul stanga, Fredy. Problema e ca postul de fundas stanga era acoperit. Atat Panin cat si Jose au facut meciuri bune, de un fundas dreapta chiar avea nevoie Clujul

gica
19th December 2006, 14:19
Au mai venit 2 fundasi. unul dreapta, Tony si altul stanga, Fredy. Problema e ca postul de fundas stanga era acoperit. Atat Panin cat si Jose au facut meciuri bune, de un fundas dreapta chiar avea nevoie Clujul



Jose urmeaza sa lupte pe partea dreapta iar Miclaus pe stanga cu cei doi nou veniti la echipa.Panin se pare ca va fi solutia de rezerva in caz de accidentari sau suspendari.Valoric este sub ei....
Incet ,incet s-a ajuns sa se profileze o echipa cu sanse reale la locul 2 sau 3.

Cipus
20th December 2006, 02:41
Muresan asta e extraordinar, a alergat in stanga si-n dreapta, l-a rezolvat si pe Frunza si pe Tony sau Fredy. Acum negociaza pentru alti portughezi, un mijlocas am observat ca vrea sa mai aduca. Mie mi se pare cel mai tare presedinte de club din tara. Vama si MM sunt pui pe langa Iuliu Muresan. Un fundas central ar fi excelent daca mai aduce. Sa creeze ceva concurenta lui Cadu si Jula si sa fie asigurat in caz de accidentari. Dorin Toma nu prea e de ajungs, iar la Milosevici dupa parerea mea se va renunta ca depaseste numarul de straini.
Pacat ca isi mai bate capul si cu atatea procese si recursuri in privinta lui Dorinel Munteanu. Nu inteleg de ce nu-l lasa in pace? daca nu era Dorinel, Clujul nu mai era acum unde este, cu sanse reale la locul 2

YoYoyOi
20th December 2006, 08:06
Cea mai buna campanie de transferari de pina acum s-a facut la Cluj. E extraordinar ce face Muresan aici /hello

gica
20th December 2006, 11:59
Muresan asta e extraordinar, a alergat in stanga si-n dreapta, l-a rezolvat si pe Frunza si pe Tony sau Fredy. Acum negociaza pentru alti portughezi, un mijlocas am observat ca vrea sa mai aduca. Mie mi se pare cel mai tare presedinte de club din tara. Vama si MM sunt pui pe langa Iuliu Muresan. Un fundas central ar fi excelent daca mai aduce. Sa creeze ceva concurenta lui Cadu si Jula si sa fie asigurat in caz de accidentari. Dorin Toma nu prea e de ajungs, iar la Milosevici dupa parerea mea se va renunta ca depaseste numarul de straini.
Pacat ca isi mai bate capul si cu atatea procese si recursuri in privinta lui Dorinel Munteanu. Nu inteleg de ce nu-l lasa in pace? daca nu era Dorinel, Clujul nu mai era acum unde este, cu sanse reale la locul 2



In centrul apararii a fost adus paraguayanul Cuellar de la Bolivar impreuna cu atacantul brazilan Galiassi.
Cat priveste cazul cu Dorinel cred ca aici este vorba de respectarea unor principii!Ma refer la forta contractului intre partile contractante,care sunt legate de acesta neputand sa-l rezilieze unilateral.
Pai gandeste-te la Ganea.Avea contract cu Dinamo pana in vara.S-a inteles cu Borcea si este liber de contract.Am inteles ca trebuie sa returneze nu stiu ce bani...
Sau cazul CFR-lui cu Frunza.A trebuit sa-i plateasca clauza de 300 de mii de euro.Pai de ce sa-i plateasca daca Frunza facea abstractie de contractul cu cei de la Vaslui?Nu poti fiind legat de contract.
Daca n-ar fi asa s-ar declansa o isterie generala...si ai avea jucator 2 ore, sau mai putin.Totul este prevazut prin clauze contractuale.Iar in cazul lui Dorinel era bine specificat totul....
Pot spune ca astia din conducerea CFR-lui au demonstrat ca sunt profesionisti prin ce au facut!Dar in acelasi timp sunt si oameni de afaceri.Ei nu pot accepta ca in fotbal pot fi cazuri care sa contravina legilor unui stat de drept.De aici intrasigenta lor si amenintarea ca-si vor cauta dreptatea chiar si la UEFA.

PerVersion
20th December 2006, 12:34
Au mai venit 2 fundasi. unul dreapta, Tony si altul stanga, Fredy. Problema e ca postul de fundas stanga era acoperit. Atat Panin cat si Jose au facut meciuri bune, de un fundas dreapta chiar avea nevoie Clujul

Pai tocmai ca Panin si Jose joaca pe dreapta. Pe stanga era nevoie de concurenta unde singurul fundas stanga de meserie e Miclaus.
Acum ca s-au mai adus 2 fundasi, pe dreapta va ramane Tony cu Panin iar pe stanga Miclaus cu Fredy.
Mai mult ca sigur Jose va juca mijlocas dreapta, post pe care a jucat in mai multe meciuri si a facut-o foarte bine, reusind sa faca si fazele de atac cat si cele defensive.
Cat despre brazilianul Galiassi, sper sa fie o concurenta serioasa pt Jula si Cadu, pentru ca Toma si Milosevici nu pot prinde echipa decat daca este vreo accidentare sau suspendare.

Cipus
20th December 2006, 18:12
Pai tocmai ca Panin si Jose joaca pe dreapta. Pe stanga era nevoie de concurenta unde singurul fundas stanga de meserie e Miclaus.
Acum ca s-au mai adus 2 fundasi, pe dreapta va ramane Tony cu Panin iar pe stanga Miclaus cu Fredy.
Mai mult ca sigur Jose va juca mijlocas dreapta, post pe care a jucat in mai multe meciuri si a facut-o foarte bine, reusind sa faca si fazele de atac cat si cele defensive.

ai dreptate, am incurcat stanga cu dreapta, nu e prima oara cand se intampla sa gresesc, pentru ca eu am invatat echipa privita din fata, nu din spate cum e corect. Am in minte exact cum arata echipa Clujului cu tot cu rezerve (si nu doar a Clujului, mai sunt alte 17 echipe)


Cat despre brazilianul Galiassi, sper sa fie o concurenta serioasa pt Jula si Cadu, pentru ca Toma si Milosevici nu pot prinde echipa decat daca este vreo accidentare sau suspendare.


In centrul apararii a fost adus paraguayanul Cuellar de la Bolivar impreuna cu atacantul brazilan Galiassi.

Pana la urma Galiassi e fundas central sau atacant?


Cat priveste cazul cu Dorinel cred ca aici este vorba de respectarea unor principii!Ma refer la forta contractului intre partile contractante,care sunt legate de acesta neputand sa-l rezilieze unilateral.


Dorinel a muncit pentru banii astia pe care trebuie sa-i returneze, asa cum si Ganea a muncit la Dinamo. Oricum dreptatea e undeva la mijloc

gica
20th December 2006, 19:08
ai dreptate, am incurcat stanga cu dreapta, nu e prima oara cand se intampla sa gresesc, pentru ca eu am invatat echipa privita din fata, nu din spate cum e corect. Am in minte exact cum arata echipa Clujului cu tot cu rezerve (si nu doar a Clujului, mai sunt alte 17 echipe)





Pana la urma Galiassi e fundas central sau atacant?



Dorinel a muncit pentru banii astia pe care trebuie sa-i returneze, asa cum si Ganea a muncit la Dinamo. Oricum dreptatea e undeva la mijloc



Galiassi este atacant....
Iar cat priveste banii care se punea problema sa-i returneze Dorinel,reprezenta clauza in caz de plecare inainte de finalizarea contractului.Deci nu prime sau valoarea contractului...

Cipus
20th December 2006, 20:02
Ok, deci Clujul are acum urmatorii atacanti: Frunza, Surdu, Anca, Semedo, Chihaia, Tilinca, Galiassi si daca il mai punem si pe Deac sunt 8 atacanti. Muresan il mai vrea si pe Ciprian Tanasa de la Arges. Ma intreb cine va pleca, poate Chihaia si eventual Tilinca, dar tot raman prea multi. La Vaslui, cu exceptia lui Cotolan a mai fost cedat cineva? eu stiu doar de Bogdan Cotolan.

PerVersion
21st December 2006, 09:28
Doar Cotolan a plecat pana acum de la echipa, cedat la Vaslui.

Iar daca Galiassi este atacant, inseamna ca a gresit toata presa, inclusiv site-ul oficial al CFR-ului, unde e dat ca si fundas central iar Cuellar ca si varf de atac.

Cipus
21st December 2006, 11:39
Vin atat de multi jucatori incat nici nu se mai stie fiecare pe post joaca. Ma gandesc ca poate o fi vreun jucator polivalent, care joaca atat fundas cat si atacant. Si la Ceahlaul a fost adus in vara un fundas, Stajic care juca si mijlocas, iar in cele din urma atacant, chiar a si inscris un gol.

PerVersion
21st December 2006, 12:47
Pai intre timp am intrat si pe site-ul clubului Bolivar, la fel si acolo, Galiassi e fundas iar Cuellar e atacant. Cred ca nu mai e nici un dubiu in privinta lor :D

Cipus
21st December 2006, 14:07
ok, e bine atunci. Era vorba si de un mijlocas dar inca nu s-au inteles la pret. Ar fi ultimul jucator de care mai are CFR-ul nevoie, un mijlocas. Nu se stie insa ce ne mai rezerva Muresan

m8k
21st December 2006, 16:17
http://www.uefa.com/footballeurope/news/kind=2/newsid=492448.html

Au ajuns si la UEFA transferurile facute de CFR! Ne asteapta la anu in Champions League!:happy :happy

Cipus
21st December 2006, 23:16
Eu mizez pe CFR ca termina pe locul 2 la vara, cu conditia sa nu faca Gigi blaturi si sa ramana pe locul 2 prin astfel de practici. CFR devine tot mai puternica si un rival tot mai dificil pentru Steaua.

gica
22nd December 2006, 01:47
Stie cineva ce prevede regulamentul in privinta jucatorilor straini?
Stiam ceva de genul in lot pot figura 6 din care 4 in teren .Dar asta se refera la jucatorii necomunitari....

Cipus
22nd December 2006, 02:09
sincer nu stiu cati prevede legea, oricum pentru lot nu ar trebui sa existe un anumit numar, doar pentru echipa care intra pe teren. CFR are cam multi straini, de aceea se si incearca obtinerea cetateniei romane pentru Frunza. Cred ca ii va vinde si pe Milosevic si Mijin sa le faca loc celorlalti nou veniti

m8k
22nd December 2006, 08:34
In acest moment, CFR Cluj este echipa cu cei mai multi fotbalisti straini din campionatul Romaniei: cinci jucatori portughezi, un francez, un moldovean, un bolivian, un paraguayan, un brazilian si doi sarbi.

Extracomunitari sunt cei 2 sarbi, 1 paraguayan, un brazilian, 1 bolivian si un moldovean.
Lui Frunza i se rezolva drept de sedere permanenta in Romania, deci raman 5!
Pot juca 4-5 extracomunitari (nu stiu sigur), dintre care s-ar putea sa plece cei doi sarbi!!! Mai este loc de transferuri bomba!!! Bosii nostri stiu ce fac, si nu fac deloc rau!!! Bravo lor!!!:yeah: :yeah: :yeah:

AdyPopa
22nd December 2006, 09:02
De apreciat munca pe care o depun cei de la Cluj , in speta Muresan,cu sustinere financiara ( fara tam-tam mare si aparitii televizate la toate stirile sportive) din partea lui Paszkani......Sper sa le fie rasplatite eforturile pe deplin.......Forta CFR......... Champions League va asteapta....

AdyPopa
22nd December 2006, 09:07
Ca un apropo....prin comparatie , Timisoara anunta sus si tare ca ei vor de la egal la egal cu Steaua si Dinamo da in acelasi timp sunt dispusi sa-si vanda cel mai bun si constant jucator ( Emaghara ) la Steaua. La fel cu Ovidiu Petre ....s-apoi se mira ca nu-s niciodata in obiectiv......

Ammadeus
22nd December 2006, 09:37
Ca un apropo....prin comparatie , Timisoara anunta sus si tare ca ei vor de la egal la egal cu Steaua si Dinamo da in acelasi timp sunt dispusi sa-si vanda cel mai bun si constant jucator ( Emaghara ) la Steaua. La fel cu Ovidiu Petre ....s-apoi se mira ca nu-s niciodata in obiectiv......

timisoara e doar o spalatorie de dolari pt grasu' penalu', nu exista nici cea mai mica intentie de performantza acolo, imi pare rau pt. suporterii din banat, meritau altceva pt. echipa care nu demult aducea pe atletico madrid si celtic glasgow in timisoara

Cipus
22nd December 2006, 21:45
In acest moment, CFR Cluj este echipa cu cei mai multi fotbalisti straini din campionatul Romaniei: cinci jucatori portughezi, un francez, un moldovean, un bolivian, un paraguayan, un brazilian si doi sarbi.
Extracomunitari sunt cei 2 sarbi, 1 paraguayan, un brazilian, 1 bolivian si un moldovean.

Adica pot juca 11 portughezi sau 11 francezi in echipa Clujului fara probleme? Atunci e super, Clujul are echipa nu gluma

m8k
22nd December 2006, 22:46
Logic, cine are nationalitate din interiorul UE e comunitar, cei in afara sunt extracomunitari!!! Exemple sunt multe echipe din Europa, vezi Italia, Spania, Olanda etc au echipe in care nici macar rezervele nu sunt din tara respectiva!
Vezi Chivu, Mutu etc. ei acum sunt extracomunitari, dar din 2007 devin comunitari la echipele lor! Va fi mai usor de transferat din Romania un jucator la echipele din UE!
Normal, CFR a fost, este si va fi o superforta!:D

Cipus
22nd December 2006, 23:34
da, nu mi-am dat seama pana acum de acest lucru. in privinta Clujului nu aveam dubii ca e o forta. acum va fi si mai puternica, dar din pacate trebuie sa lupte pentru locul 2, nu doar pe plan sportiv ci va trebui sa invinga si practicile murdare a lui Becali sau Copos. daca va reusi, meritul va fi cu atat mai mare, eu ii tin pumnii stransi

gica
28th December 2006, 13:02
Conducerea CFR a pregatit un nou transfer.Este vorba de un international de tineret portughez,Gomez.
Se asteapta doar clarificari pe care Mircea Sandu sa le dea.El s-a exprimat ca ar vrea sa limiteze accesul strainilor....In Europa statutul de comunitar iti confera posibilitatea sa joci fiind limitat doar de valoare...
Deci jucatorii romani vor putea pleca fara restrictii in afara dar cei straini vor fi limitati.Acest lucru este valabil in toate campionatele tari:spaniol,italian...Multi spuneau ca daca strainii sunt majoritari cei nationali nu mai pot juca...fals in Italia poate este cel mai pregnant fenomenul si au iesit campioni mondiali.Argument care cade.Deci daca se ia o masura impotriva spiritului european ar trebui motivata corespunzator,nu luata de interese de grup....

CFR1907
30th December 2006, 20:15
In retur CFR cu siguranta o sa evolueze mult mai bine si nu vad cum am putea rata un loc de CL... totul consta in a nu mai pierde puncte aiurea cu echipele mici:)

Cipus
31st December 2006, 04:51
In retur CFR cu siguranta o sa evolueze mult mai bine si nu vad cum am putea rata un loc de CL... totul consta in a nu mai pierde puncte aiurea cu echipele mici:)

si sa nu faca Becali blaturi

m8k
6th January 2007, 12:08
"Romeo Surdu a fost dorit în Liga a doua franceza
Conducerea ardelenilor a refuzat ieri un milion de euro de la Guingamp, spre bucuria atacantului care doreste sa joace cât mai mult în Cupa UEFA pentru echipa lui Cristiano Bergodi"
Suma frumusica, dar Surdu merita mai multi bani!:yeah:

Cipus
6th January 2007, 21:31
Am auzit si eu de oferta asta, si e foarte bine ca nu s-au grabit sa-l vanda. Din cate stiu l-a cumparat cu 350 000 de la Brasov. Clujul va prinde cu siguranta cel putin cupa UEFA anul asta si e de ajuns sa faca cateva meciuri bune si ar putea pleca pentru cel putin 2 mil de euro. Nu-mi fac griji in privinta lui, e un jucator serios care se tine de treaba si joaca din placere.

m8k
8th January 2007, 23:25
"Până în iulie va fi montată o nocturnă
Iuliu Mureșan a afirmat că pentru turneul dedicat centenarului, din luna iulie, pe stadion va fi montată o instalație de nocturnă. "Vor veni echipe importante din Europa și, de aceea, avem nevoie de o instalație de nocturnă. Chiar din această săptămână vom căuta oferte și cred că în aprilie instalația va funcționa", a explicat Mureșan. CFR Cluj își va instala, în această lună, o tabelă electronică modernă, care va permite prezentarea unor imagini în mișcare. "

Inca o data :yeah: !
Am adunat o gramada de jucatori acum conducerea se gandeste si la stadion !!!:ok:
:rolleyes: :P :cool: :) :( :o: :shocked: :D

Ammadeus
10th January 2007, 20:55
fara jocuri de culise din partea s.b. terminam pe 2, rapidul cu progenitura pe banca termina pe 4, inaintea craiovei-5 si a spalatorilor de bani si imagine-timisoara

Ammadeus
10th January 2007, 20:58
Conducerea CFR a pregatit un nou transfer.Este vorba de un international de tineret portughez,Gomez.
Se asteapta doar clarificari pe care Mircea Sandu sa le dea.El s-a exprimat ca ar vrea sa limiteze accesul strainilor....In Europa statutul de comunitar iti confera posibilitatea sa joci fiind limitat doar de valoare...
Deci jucatorii romani vor putea pleca fara restrictii in afara dar cei straini vor fi limitati.Acest lucru este valabil in toate campionatele tari:spaniol,italian...Multi spuneau ca daca strainii sunt majoritari cei nationali nu mai pot juca...fals in Italia poate este cel mai pregnant fenomenul si au iesit campioni mondiali.Argument care cade.Deci daca se ia o masura impotriva spiritului european ar trebui motivata corespunzator,nu luata de interese de grup....

interesul de grup e unul...individual, si anume, incompetentza s.b. de a recruta straini de valoare; bravo mm, tine-o tot asa si ciobanul coboara la 2%, acolo unde ii este locul in sondaje, ca in societate locul sau e la bulau, pe termen lung

CFR1907
11th January 2007, 17:38
Anca nu pleacă din Gruia

CFR CLUJ Prezent la reunirea lotului, Adrian Anca a infirmat orice speculatie privind plecarea sa de la CFR si a anuntat ca va ramâne în Gruia. “Voi ramâne la CFR înca 2 ani, cât mai am contract. Concurenta pe posturi este buna, iar pe mine nu ma sperie. Cine va fi mai în forma va juca. Sper ca echipa sa aiba un retur la fel de bun ca si la începutul campionatului”, a spus atacantul, plin de optimism.

Se pare ca zvonurile cu plecarea lui Anca sunt false. El e un jucator emblema la noi care ne-a ajutat foarte mult, chiar si in diviziile inferioare. Ma bucur ca el vrea sa ramana in continuare la Cluj pentru a ne indeplini obiectivul, adica CL.:ok:

Ulysses
11th January 2007, 20:09
fara jocuri de culise din partea s.b. terminam pe 2, rapidul cu progenitura pe banca termina pe 4, inaintea craiovei-5 si a spalatorilor de bani si imagine-timisoara

poate terminati pe 2 dar in categoria "onoare":yes: :yes: :yes:

CFR1907
12th January 2007, 01:07
Iuliu Mureșan: "Obiectivul nostru este participarea în Liga Campionilor"

Președintele clubului CFR Cluj, Iuliu Mureșan, a recunoscut, joi, că obiectivul echipei sale în acest sezon este clasarea pe o poziție care să-i aducă participarea în Liga Campionilor.

"Am întărit echipa în această iarnă și afirm public că ne vom lupta pentru ocuparea locului doi în campionat, lucru care ne-ar permite o participare în Champions League”, a spus Mureșan.

Prezent la reunirea lotului feroviar, Mureșan i-a avertizat pe fotbaliștii care au luat în greutate: "Jucătorii care s-au îngrășat în vacanță vor fi amendați pentru fiecare kilogram în plus".

Pe de altă parte, atacantul echipei CFR Cluj, Viorel Frunză, originar din Republica Moldova, a lipsit de la reunire, deoarece are dificultăți în obținerea vizei de intrare în România. "Din câte am înțeles, Frunză a avut o problemă cu viza pentru România, însă se va rezolva încurând", a spus preparatorul Ionel Colonelu, cel care a condus cea mai mare parte a antrenamentului de joi al feroviarilor, în absența lui Cristiano Bergodi, reținut în Italia.



Sincer, eu nu vad cum putem sa fim opriti de oi sau caini in incercarea de a prinde locul 2, sau de ce nu, locul 1 in prima liga.:ok:

be@
12th January 2007, 01:11
Mijin și Țîrlea, la Iași, pe 3 ani. Ce spuneti ceferistilor, de asta? E de bine, sau de rau? :)

georgemp
12th January 2007, 01:17
Mai bine venea unu la National si unu la Iasi :happy

CFR1907
12th January 2007, 08:59
Mijin și Țîrlea, la Iași, pe 3 ani. Ce spuneti ceferistilor, de asta? E de bine, sau de rau? :)

Ei sunt niste jucatori buni, dar care daca ar fi ramas la CFR probabil ca returul l-ar fi jucat la satelitul Unirea Dej, pentru ca avem foarte multi jucatori peste ei in momentul de fata. Totusi, sper sa faca treaba buna la Iasi.:D

m8k
12th January 2007, 09:10
Mijin și Țîrlea, la Iași, pe 3 ani. Ce spuneti ceferistilor, de asta? E de bine, sau de rau? :)

Mijin e chiar f bun! El juca pe postul lui dorinel cand acesta nu reusea sa joace din diverse motive, achitindu-se cu brio de sarcini! Iar despre Tirlea pot spune ca a fost trimis de nenumerate ori la echipa a doua datorita comportamentului sau! Ca jucator a jucat f putin la CFR, dar daca isi schimba comportamentul atunci este un fundas stinga valoros!

be@
12th January 2007, 22:37
Da? Tirlea are impresii? La Iasi nu prea au ce sa caute jucatorii cu impresii, asa ca o sa i le scoata Popica imediat. :) Cat despre Mijin, stiu ca a fost dorit de mai multe echipe din Liga I. Bine ca a ajuns la noi.

gica
12th January 2007, 22:38
Mijin și Țîrlea, la Iași, pe 3 ani. Ce spuneti ceferistilor, de asta? E de bine, sau de rau? :)




In returul campionatului trecut Mijin a fost cel mai bun jucator al echipei (parere personala) de aceea Dorinel nu prea a jucat.Pe urma s-a accidentat si a revenit destul de tarziu.Tarlea are tupeu dar trebuie sa fie mai constant.Per ansamblu cred ca pot fi utili Iasului...

be@
12th January 2007, 22:41
Daca i-au luat, sigur sunt jucatori buni. Daca ii mai aducem pe Naidin, Adi Ilie al nostru, poate Diaz de la Ceahlaul, nu vom avea probleme.

Cipus
13th January 2007, 13:27
Nu sunt CFR-ist insa iti raspun eu: Mijin e inlocuitorul ideal pentru Iurisniti. cat despre Tarlea va fi rezerva cred, sau poate va fi reprofilat fundas stanga in locul lui Bordeanu. Pentru CFR nu este o pierdere cu siguranta plecarea celor 2. Tarlea a jucat un singur meci in tur, iar Mijin a fost o tot turul (sau aproape tot) accidentat. Clujul are echipa nu gluma, Anca nu pleaca si astfel se pastreaza echilibrul si concurenta si in atac. Totul e noii veniti sa se acomodeze, dar in acelasi timp sa se pastreze si omogenitatea. In mod normal ei ar trebui sa intre treptat in angrenajul echipei, adica nu sa fie titulari imediat in dauna celor mai vechi in echipa care oricum au jucat foarte bine, cu mici exceptii.
P.S. In Prosport apare un articol despre un fundas uruguayan, la rubrica CFR-ului, dar se mentioneaza ca vine la U Cluj, nu la CFR. Unde e greseala?

be@
13th January 2007, 13:30
Tirlea ii va lua locul lui Bordeanu, cu siguranta. A si zis Popica asta... Iar Mijin a fost adus ca sa suplineasca absenta lui Gavatorta, care a plecat in Argentina.

Cipus
13th January 2007, 13:34
In concluzie Poli a facut 2 achizitii foarte bune, daca mai vine si Diaz e mai mult decat suficient pentru Poli, nu mai e nevoie de niciun Despotovic, si ramane si Balba

YoYoyOi
13th January 2007, 16:16
in concluzie, aici e vorba despre CFR....

m8k
14th January 2007, 22:20
Da .... e vorba de CFR..si putem respecta fostii ceferisti Mijin si Tarlea!!!
Succes in continuare Mijin si Tarlea in tot ceea ce faceti!!! Multumim pentru ce ati facut pentru CFR!!!!:yeah:

Cipus
16th January 2007, 15:14
in concluzie, aici e vorba despre CFR....

oki, ai dreptate eu doar i-am raspuns lui be@, nu ma apuc acum sa vorbesc despre ce a mancat Popa la micul dejun sau ce salariu are Branet :D
Se pare ca Dorinel il vrea cu orice pret pe Milosevic, dar CFR vrea 150 fata de oferta Argesului de numai 100. Cred ca se vor intelege pana la urma mai ales ca nu reprezinta un jucator de baza in centrul apararii clujene

m8k
16th January 2007, 20:30
...plus ca Milosevic mai e si extracomunitar!
Una peste alta el merita acei bani, ca este un jucator bun!...mai ales cand trebuie sa plateasca Penescu!:evil:

Cipus
17th January 2007, 11:30
A facut meciuri bune pana i-a luat Cadu locul de titular, totusi e un jucator bun, Dorinel il cunoaste. Faptul ce e extracomunitar ar trebui sa grabeasca procedurile de transfer

gica
20th January 2007, 02:27
Ba da stiu ca asta(Muresan)nu se joaca...ziua si trasferul.Ieri au fost doi,un atacant si un mijlocas de la Paco Fereira.Astazi un fundas fost international de tineret portughez.Acum nu se mai poate plange nimeni de lipsa de concurenta pe posturi.

BAK
20th January 2007, 02:53
deja faza cu portughezii e cam ridicola. pun pariu ca muresan il tepuieste pe paskany la greu.....vreun milion a intrat deja in contul lui...

YoYoyOi
20th January 2007, 10:31
apreciez ceea ce se intentioneaza sa se faca la Cluj si campania asta stufoasa de transferuri...dar am impresia ca deja se exagereaza....prea multi portughezi...da-i naibii ca nu mai este mult pana toata echipa este formata din portughezi:mda:

CFR1907
20th January 2007, 10:40
apreciez ceea ce se intentioneaza sa se faca la Cluj si campania asta stufoasa de transferuri...dar am impresia ca deja se exagereaza....prea multi portughezi...da-i naibii ca nu mai este mult pana toata echipa este formata din portughezi:mda:

Nu iti fa griji, ca portughezii sunt luati pe posturile deficitare. Echipa noastra de baza tot din romani va fi formata. Anca, Surdu, Jula, Coroian, Panin si altii sunt titulari incontestabili. In schimb, majoritatea portughezilor sunt fundasi... deci pe scurt o sa avem o aparare formata in mare din portughezi si asta e bine, ca apararea a fost punctul nostru slab in tur. Sper ca in retur sa nu mai avem slabiciunea asta (mai ales ca portughezii au o concurenta enorma intre ei) si sa nu ne poata opri nimeni din drumul spre CL.:ok:

YoYoyOi
20th January 2007, 11:03
Eu nu imi fac griji, doar ca observ o anumita obsesie pentru portughezi....nu stie Muresan alta limba decat roamna si portugheza?
Nu are viza pentru alte tari?:D E laudabila campania asta, surprinzatoare prin numarul mare de fotbalisti transferati, dar era bine sa fie diversitate:D

superchumbo
20th January 2007, 12:14
interesanta concurenta pe piata muncii din UE

in alte domenii astia ne pun interdictii, in fotbal importam noi cu camionul

lasand partea cu selectia valorii, cand vom vedea o greva a fotbalistilor romani care nu vor avea unde sa mai "munceasca" ???

YoYoyOi
20th January 2007, 12:18
in curand...mai ales la Cluj:rolleyes:

m8k
20th January 2007, 12:44
Cum nu au facut greva jucatorii din Italia, Spania, Anglia etc, nu vor face nici jucatorii romani! Nu vor mai aparea vedete care se rup dupa 1 sezon (Radoi, Dica de ex.), la o echipa sa fie doar 2-3 jucatori romani dar aceia sa inteleaga ce inseamna sa fi profesionist!
...dar totusi mi se par cam multi portughezii la CFR:groggy: , sunt posturi unde sunt deja 3 jucatori de valoare!

m8k
22nd January 2007, 18:41
"CFR Ecomax Cluj a învins cu scorul de 1-0 (0-0) echipa rusa Terek Groznîi, într-un meci disputat luni în cadrul turneului de pregatire din Antalya (Turcia). Unicul gol al jocului a fost marcat de Dan Florin (74)."

Primul meci prima victorie!!!
E un rezultat bun dupa perioada grea de pregatire fizica!!!
Tot asa, si din victorie in victorie sa mergem!!!:yeah:

CFR1907
22nd January 2007, 22:20
Intradevar, am facut un prin meci reusit. Sper sa o tinem tot asa.:cool:

Dark Horror
22nd January 2007, 23:43
Am ratat prea mult shi dupa cum banuiam vom avea primul 11 plin de straini. Anca va fi rezerva,nu cum am vazut ca spunea careva ca e sigur in echipa..
Vetzi vedea ca shi Jula va pica din primul 11 shi vor juca in centrul apararii Cadu shi Galiasi.Cele mai mari shanse dintre romani sa ramana titulari le au Surdu,Minteuan shi Coroian,in rest cred ca vor cam freca banca..

m8k
23rd January 2007, 22:00
Am ratat prea mult shi dupa cum banuiam vom avea primul 11 plin de straini. Anca va fi rezerva,nu cum am vazut ca spunea careva ca e sigur in echipa..
Vetzi vedea ca shi Jula va pica din primul 11 shi vor juca in centrul apararii Cadu shi Galiasi.Cele mai mari shanse dintre romani sa ramana titulari le au Surdu,Minteuan shi Coroian,in rest cred ca vor cam freca banca..

Anca e singurul jucator pentru care am un respect f mare, dar este benefic ca si el sa simta concurenta! Jocul CFR se lega f mult de jocul lui Anca! Cand el juca atunci aveam victoria asigurata! Sunt sigur ca el is va castiga locul de titular, desi are o concurenta pe post extrem de mare!
Important ca antrenorul sa vada la momentul potrivit cine merita sa fie titular si atunci vom avea numai satisfactii!!!
Fortza CFR!!! uNICA echipa din CLUJ!!!:yeah:

Cipus
24th January 2007, 10:56
apreciez ceea ce se intentioneaza sa se faca la Cluj si campania asta stufoasa de transferuri...dar am impresia ca deja se exagereaza....prea multi portughezi...da-i naibii ca nu mai este mult pana toata echipa este formata din portughezi:mda:

Cu atatia portughezi, cred ca CFR ar trebui sa isi schimbe numele in Internacional Cluj. Eu nu inteleg de unde are Paskany atatia bani de salarii pentru jucatori, banuiesc ca portughezii astia nu vin sa joace pe 20 000. Partea buna e ca portughezii veniti in prima serie s-au dovedit achizitii inspirate (Semedo, Cadu si Oliveira), cred ca pe asta s-a bazat Muresan de a mai adus nu-stiu-cati, sincer am pierdut sirul transferurilor de la Cluj. :confused: Un alt avantaj este ca probabil Muresan prevede un sezon luuung, si atunci este nevoie chiar si de 3 jucatori buni pe anumite posturi. A patit-o Dinamo cand nu avea mijlocasi apti si a trebuit sa joace cu Ropotan si Predescu intr-un meci important.


Am ratat prea mult shi dupa cum banuiam vom avea primul 11 plin de straini. Anca va fi rezerva,nu cum am vazut ca spunea careva ca e sigur in echipa..:

In meciurile amicale, nu este o regula sa incepi cu primul 11 si nici sa castigi neaparat. Pana la urma Anca n-a fost mereu titular in tur, a mai fost si rezerva. Sincer eu cred ca singurul titular sigur va fi Surdu (dintre atacanti). Acum eu nu stiu in ce formula joaca Bergodi (4-3-1-2 daca nu ma insel), insa in afara lui Surdu vor mai juca 2 atacanti si e posibil sa aplice sistemul rotatiei :groggy:


Vetzi vedea ca shi Jula va pica din primul 11 shi vor juca in centrul apararii Cadu shi Galiasi.Cele mai mari shanse dintre romani sa ramana titulari le au Surdu,Minteuan shi Coroian,in rest cred ca vor cam freca banca..

In privinta lui Jula, foarte probabil s-ar putea sa ai dreptate ca va pierde postul de titular. Pe langa Surdu, in primul 11 il vad si eu pe Minteuan ca titular sigur insa Coroian chiar daca e al 2-lea marcator al echipei s-ar putea sa-l vedem mai des rezerva, pentru ca sunt destui jucatori ofensivi, iar Coroian este un jucator ofensiv care nu face faza de aparare (e de inteles la varsta lui). Nu cred ca Bergodi e idiot sa joace cu 4 jucatori ofensivi in meciurile importante si sa lase mijlocul terenului doar in Minteuan si Oliveira (sau cine va juca), ar fi sinucidere curata. :evil:

gica
5th February 2007, 22:45
Anca e singurul jucator pentru care am un respect f mare, dar este benefic ca si el sa simta concurenta! Jocul CFR se lega f mult de jocul lui Anca! Cand el juca atunci aveam victoria asigurata! Sunt sigur ca el is va castiga locul de titular, desi are o concurenta pe post extrem de mare!
Important ca antrenorul sa vada la momentul potrivit cine merita sa fie titular si atunci vom avea numai satisfactii!!!
Fortza CFR!!! uNICA echipa din CLUJ!!!:yeah:



Interesant personaj Anca as spune chiar cu un dram de carisma...Personal imi este simpatic si pentru jocul lui.Mi se pare foarte cerebral chiar cel mai...
Nu stiu cat este de sigur de locul de titular dar am auzit(poate tomai de aia pot fi doar zvonuri)ca are contre cu Bergodi.Oricum inca mai sunt destule etape si are timp sa-si castige locul pe care la fel cred ca-l merita.
Ma cam deranjeaza lipsa jocurilor cu echipe tari,singurele care pot sa-ti dea masura valorii.

Cipus
7th February 2007, 11:24
Dupa victoria impotriva coreenilor de la Daejon, nu are nimeni pareri? cineva care a vazut meciul. Cum joaca Didi si Dani? au sanse de a se regasi printre titulari? Deocamdata cred ca vom vedea in premiera o linie de fund in care nu se vor regasi romani. Poate doar fundas stanga sa joace Panin sau Miclaus, si nu Vitinha (de Freddy n-am mai auzit nimic). Jula are sanse sa piarda locul de titular in favoarea lui Sousa (Galiassi)