PDA

View Full Version : Intersezon : Rapid Bucuresti



m8k
13th December 2006, 20:55
Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipei in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.

Cipus
14th December 2006, 16:42
Acum ca au parasit Europa pentru al 2-lea an consecutiv fara sa fie invinsi, se pot concentra mai mult asupra campionatului. Totusi, orice ar face cred ca n-au sanse unul din primele 2 locuri in clasament, indiferent ce jucator sau antrenor aduce Copos. Copos nu e om de fotbal, are niste idei fixe de la care nu se abate nicidecum si e foarte incapatanat ca nu asculta de cei priceputi. Cat timp face dupa cum il taie capul n-are sanse nici anul asta la Liga campionilor

Aurel.D
14th December 2006, 17:03
Cred ca este echipa la care va fi cea mai mare agitatie iarna asta, mai ales ca nu mai este Dinnu Ghe. sa mentina un echilibru acolo...si Copos va veni cu ideile lui revolutionare prin care va face sa se aleaga praful si de acest campionat. Are si el partea lui de vina la aceasta situatie.

Datenshi
14th December 2006, 17:08
Dinu Gheorghe era un mascarici orgolios. Si Zotta la fel. Sper in primul rand ca aceasta iarna ne va aduce un antrenor dornic de performanta si un presedinte capabil.

Angel66
14th December 2006, 20:03
un antrenor avem!problema o reprezinta unii jucatori care nu au ce cauta la Rapid...incepand cu zicu!daca pleaca ratangiul asta si isi revine mazilu or sa se vada diferentele!nu trebuie sa-l scoatem numai pe Razvan vinovat!

YoYoyOi
14th December 2006, 20:13
Nu Razvan e vinovat ca Zicu rateaza ca prostul. Razvan e vinovat ca-l baga in teren. Daca-l vede ca e prost sa-l tina naibii pe banca.

Cipus
15th December 2006, 01:19
in conditiile in care Mazilu era accidentat, Razvan chiar n-a avut cu cine juca in atac. Moldovan, Buga si Zicu. Burdujan era accidentat si el, oricum n-a prea prins echipa, iar Griffiths ori cu el ori fara el. Macar Zicu mai are cate o sclipire, chiar daca rateaza 90% din ocazii, a mai si inscris. Dar Griffiths reprezinta cea mai mare tzeapa a lui Razvan in primul rand ca el l-a dorit, apoi a lui Copos ca l-a luat. De altfel eu cred ca de aia nu-l inghite Copos pe Razvan, ca l-a pus sa dea atatia bani pe o petarda de jucator. Cand era in sferturile UEFA ce-l mai lauda, ca e cel mai tare, ca ii face contract pe viata, etc. Apoi nush ce s-a intamplat cu ei, parca au luat-o razna, i-a imbatat succesul. Asa ca, in momentul de fata vina pentru situatia Rapidului este impartita 50% Copos, 50% Lucescu.

chipy_1923
15th December 2006, 14:07
nu stiu..ar trebui sa scapam de nsite jucatori...si sa aducem altii buni...poate se intoarce R. Ilyes...doamne ajuta....dc il luam pe Grigorie...ala e alt mingicar...partea buna e ca nu prea ajunge la poarta ca Zicu...sa ramna RAzvan..dar sa isi schimbe atitudinea in declaratii si sa fie mai dur cu jucatorii...

Cipus
15th December 2006, 20:37
Dupa parerea mea ar trebui sa plece V.Negru, Grigore, Griffiths, Perja, I.Stancu, N.Constantin, Sapunaru, Rada si Maftei. In niciun caz Maldarasanu si Buga. De venit nu stiu pe cine ar pute aduce, oricum Grigorie nu e o solutie

CrAzY92
15th December 2006, 20:48
Rapid nu prea mai exista acuma ! la cum joaca ... da nu se stie ce mai face in returt da nu cred ca prea multe :evil:

Cipus
16th December 2006, 04:30
Mai mult de locul 3 nu urca anul asta. nu stiu cat de grava e accidentarea lui Mazilu, dar Moldovan se vede ca nu mai e tanar, Buga joaca mai mult artistic, iar Zicu si Griffiths sunt degeaba. Maldarasanu se vede ca a fost accidentat, Badoi parca nu mai are fuleul de altadata. Fundasi sunt din ce in ce mai lenti iar Coman are probleme medicale. Nimic nu merge, si cum se spune, un necaz nu vine niciodata singur. Daca pleaca Razvan s-a terminat si cu locul 3 cred, si raman sanse mici chiar si la UEFA

kain
17th December 2006, 23:32
Vranjkovic negociaza cu Rapid!

Mijlocasul bosniac al echipei Pandurii Tg Jiu este la un pas de a semna cu Rapid Bucuresti, desi toate sursele il dadeau pe acesta ca si transferat la rivala Dinamo.

Acest lucru a fost dezvaluit de presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir. "Va pot spune ca Vranjkovic etse pe tun la Rapid. In aceasta seara (n.r. duminica seara) acesta negociaza cu ei", a declarat Dragomir pentru Realitatea TV.

Jucatorul de 23 de ani ajunsese la o intelegere cu Dinamo, insa pe fir a intrat Rapidul lui Copos ,care i-a facut o oferta foarte avantajoasa atat acestuia cat si clubului care il detine. :ok:

Dragomir a mai afirmat ca Dinamo va transfera trei jucatori "de mare valoare", dintre care doi sunt din campionatul intern.

Sergio_D
18th December 2006, 00:06
Povești, povești, povești. Ce sa mai zic... unii spun ca e la Dinamo, altii ca e la Rapid. Maine te pomenesti ca e la Real Madrid... Poimaine, ramane la Pandurii. Presa asta imbecila nu mai are ce sa scrie. Spt copiaza articolul prosportului, sau invers. gsp-u... cine stie de pe unde l-o mai fi copiat. OLS-ul, n-am idee. Halal presa, plina de hahalere. :happy

Cipus
18th December 2006, 06:43
Vranjkovic e bun, insa e cam devreme sa faca saltul la o echipa cu pretentii ca Rapid sau Dinamo. Parerea mea ca nu va face fata la Rapid. La mijloc Rapid ii are pe Maldarasanu si pe Costin Lazar. M-as mira sa plece Malda cum am auzit. El a fost multe luni accidentat dupa meciul cu Herta, ce vrea Copos, sa intre ca un robot pe teren si sa joace ca inainte ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat? Vranjkovic vine rezerva clar, si va pati la fel ca Griffiths. El e obisnuit sa fie titular sigur, cateva meciuri pe banca o sa-l scoata si pe Vranjkovic din circuit la fel cum a patit si cangurul

Cipus
20th December 2006, 03:16
Pe Vranjkovic l-a pierdut Rapidul pana la urma si a ajuns la Dinamo. In schimb vin Ganea si e posibil Catalin Munteanu. Ganea e ok, insa Munteanu nu stiu daca e o idee buna, depinde daca isi prelungeste Karamian contractul (si in cazul asta Munteanu sa vrea sa evolueze mijlocas stanga) sau in cazul in care pleaca Maldarasanu. Altfel nu-l vad ca pe e solutie pentru Rapid

Cipus
21st December 2006, 14:52
A semnat Ganea si Rapidul are cel mai batran atac: Ganea si Moldovan care sigur vor face treaba buna. Cred ca va pleca Buga pana la urma desi parerea mea e ca nu ar trebui. In vara expira imprumutul lui Zicu si Griffiths sau Burdujan nu sunt solutii viabile. Ar ramane doar cu Mazilu, insa nu se stie cat de grava e accidentarea sa si oricum ii trebuie un rival pe masura. Cu 800 000 de euro nu stiu daca mai ia Rapid un atacant cel putin de aceeasi valoare ca Buga.

Datenshi
5th January 2007, 12:24
Iar se vorbeste mult si se face putin, timpul trece... Vine ala, stai ca nu mai vine, pleaca ala, stai putin ca cer mult pe mine, iar ajungem cu o saptamana inainte de primul meci fara sa stim pe ce lot ne bazam. Cu un bou ca Zotta presedinte si un pseudo-antrenor ca Razvan, ce poti sa ceri?

YoYoyOi
5th January 2007, 12:36
La voi e situatia mult mai clara ca la Steaua penny. Vara trecuta noi nici in ultimele ore de transferari n-am stiut sigur cine vine la echipa :D
Si astfel de situatii alambicate se intalnesc la toate echipele mai importante, ca la cele mici nu e atata vanzoleala din lipsa banilor.

Datenshi
5th January 2007, 12:42
O saptamana am zis eu de la mine, e posibil sa ajungem si noi in ultimele ore. In plus, la voi nu stiu cum se face dar se omogenizeaza mai repede lotul. Ba stiu. :D N-ati avut niciodata un antrenor obsedat de o formula de echipa, in afara de Radoi nu prea au dictat niciodata jucatorii in vestiar etc. etc.

YoYoyOi
5th January 2007, 12:49
Adevarul e ca nu stiu in care an a fost o harababura asa de mare la Rapid ca acum. Si e pacat, ca din echipa fabuloasa din sezonul trecut, s-a ajuns ca nici nu mai stiu aia care cu cine tin.

Cipus
6th January 2007, 02:29
De la o vreme mi se pare ca si Lucescu a inceput sa aiba idei fixe (de Copos se stia de mai demult). Totusi in privinta lui Maldarasanu si Buga are dreptate, Copos a uitat prea repede de golurile fabuloase din UEFA ale celor 2 jucatori, iar Malda vine si dupa o lunga accidentare. Pana la vara eu cred ca nu ar trebui sa plece nimeni (doar unele rezerve ca I.Stancu, Negru sau Burdujan). Chiar daca nu mai vine nimeni, situatia nu e neagra deloc (poate un fundas stanga ar fi binevenit)

Datenshi
6th January 2007, 09:58
Pai in asezarea actuala nu avem fundas stanga. Oricum, e nevoie groaznica de jucatori de banda. Ar mai trebui si un fundas central ca lumea, Rada si Maftei sunt slabi. Chiar daca nu l-am mai vazut de mult jucand, sunt convins ca Iencsi ar fi o solutie pana in vara.
Maldarasanu si Buga nu au ce sa caute in primul 11. Pe langa asta, Maldarasanu, Buga si varu' Badoi cam dicteaza echipa si asta nu e bine. Respect pentru Maldarasanu, dar in momentul asta ar fi mai bine pentru ambele parti sa plece.
Oricum, Ganea, Grozdanovski si nigerianul ala (astia amandoi joaca pe benzi) ar insemna o campanie de achizitii reusita. Completata si de plecarea unora ar fi excelenta. Repet, mi-ar mai place sa vina si Iencsi dar din cauza *******ului de Zotta nu se va intampla.

Lordliv
6th January 2007, 22:45
dupa fanatik,copos negociaza cu andone,care ar fi plecat de la omonia dupa ce a pus " mult suflet " in transferul macedoneanului ,la rapid:ciocan:

Ammadeus
10th January 2007, 22:25
s-a mai smiorcait progenitura astazi?

Cipus
13th January 2007, 15:27
Pacat ca l-a pierdut pe karamian, dar poate face treaba macedoneanul desi mie mi se pare mai mult ca are fata de gigolo decat de fotbalist. Nu vreau sa fiu rau insa in conditiile actuale, cu neintelegeri zilnice Rapidul nu poate emite pretentii la CL. O fi el ganea bun insa vom vedea daca va fi sustinut cu pase utile

Ammadeus
14th January 2007, 08:51
problema la rapid e urmatoarea: 1. sa se afle exact cat la suta din club e detzinut de vicleanu, tatal progeniturii; apoi fabricantul de savarine sa le rascumpere si cu ocazia asta poate da afara si progenitura, copilulul rromului care antreneaza echipa mafiotului ucraienean; marea problema la rapid e ca progenitura nu e antrenor de echipa de c.l., se va vedea in retur ca cfrul lui bergodi, cu toate problemele familiare ale astuia din italia cu tot, va lua fatza rapidului, in conditziile unui lot omogen la rapid; savarina comunista a deschis punga deja, rezultatele nu se vad! de ce?

kain
15th January 2007, 14:45
Azi vine sau nu vine, Grozdanovski la Rapid. :D

Datenshi
20th January 2007, 09:11
Nu mai vine, dar se va aduce un brazilian in probe. Avem nevoie de un mijlcocas stanga ca de aer. Bine, ar mai trebui jucatori, dar macar un mijlocas de banda sa aduca pentru returul asta.

Alexz
22nd January 2007, 18:00
no ca s-a rupt si ganezul :mda:

YoYoyOi
22nd January 2007, 18:47
:shocked:

cum naiba?:mda:

Sunchase
22nd January 2007, 22:08
Iti place mult sa postezi YoYoyOi ?

YoYoyOi
22nd January 2007, 23:30
da...tie ce-ti place in afara sa te iei de mine?

te deranjeaza ca ma supara accidentarea lui Ganea? Nu toti pot fi ca tine sa se bucure de necazul omului:rolleyes:

Alexz
22nd January 2007, 23:41
da...tie ce-ti place in afara sa te iei de mine?

te deranjeaza ca ma supara accidentarea lui Ganea? Nu toti pot fi ca tine sa se bucure de necazul omului:rolleyes:

yoyo si eu am observat ca ai mania de a posta peste tot(ontopic desigur) ...iti place sa postezi mult si bine ,nu ? ;)



on topic : Azi la antrenamente fagarasanu s-a luat de brasoveanul meu costica, a intrat in el ca buldozarul,eu nu il intelg pe ganea asta de ce tre' sa ne strice atmosfera din vestiar ?? :mda:

Sunchase
24th January 2007, 11:41
Ziarele doar asta si asteapta.O sa mai auzim cu zecile cum ca ar fi injurat , faultat,glumit , etc.

Nu crede tot ce se scrie.. presa de sport din romania e in colaps

Cipus
24th January 2007, 11:50
Azi la antrenamente fagarasanu s-a luat de brasoveanul meu costica, a intrat in el ca buldozarul,eu nu il intelg pe ganea asta de ce tre' sa ne strice atmosfera din vestiar ?? :mda:

Te referi la "costica", adica la Marius Constantin? daca e vorba de el sa stii ca si el are gura cam mare daca nu ai observat si e cam tare de nervi. Cum amandoi sunt brasoveni o sa mai auzi de conflicte Ganea-Constantin. In primul rand Ganea are 10 ani in plus si ar trebui respectat pentru ceea ce face pe teren, iar Mariusica nu ar trebui sa cracneasca in fata lui, mai ales ca are un joc foarte dur si la antrenamente. A mai avut el conflicte si cu alti jucatori, daca nu ma insel chiar cu Viorel. Sunt ai dreq brasovenii astia nu gluma :drak:

Datenshi
25th January 2007, 10:06
Constantin Zotta considera încheiata campania de transferuri din aceasta iarna, chiar daca directorul tehnic Grigore Sichitiu monitorizeaza înca 50 de fotbalisti. Spre deosebire de sezoanele precedente, în aceasta iarna campania de achizitii a alb-visiniilor a fost una mult mai saraca, singura achizitie fiind Ionel Ganea.
In ciuda faptului ca titularul de drept de pe banda stânga, Artiom Karamian, a plecat la Poli Timisoara, iar transferul macedoneanului Vlatko Grozdanovski a cazut definitiv, directorul general al giulestenilor, Constantin Zotta, nu pare deloc îngrijorat. “Nu mai aducem pe nimeni în aceasta iarna. Avem un lot puternic”, a declarat oficialul giulestenilor.
De altfel, mijlocasul brazilian Marcello, în vârsta de 27 de ani, nu a mai venit sa dea probe de joc în cantonamentul din Insulele Canare, acolo unde era asteptat de tehnicianul alb-visiniilor. Fotbalistul, care evolueaza pe banda stânga, i-a fost recomandat lui Lucescu de fostul giulestean Lucian Marinescu, care a activat alaturi de Marcello în campionatul portughez, la Deportivo Chaves. Cu toate acestea, directorul tehnic Grigore Sichitiu, omul însarcinat de George Copos sa se ocupe de transferuri, a afirmat ca are în atentie o lista cu nu mai putin de 50 de jucatori.

No comment.

YoYoyOi
25th January 2007, 11:08
Astia s-au ticnit. Asta a fost campanie de transferari? Mai mult discutii aiurea, ca ceva concret n-a fost decat Ganea. Aceeasi situatie tampita e si la Steaua....

Datenshi
25th January 2007, 12:35
Cand ai jucatori consacrati ca Perja si Ionut Stancu, de ce sa mai arunci banii aiurea pe transferuri?

Cipus
25th January 2007, 15:28
poate zice el asa, nu cred ca Rapidul a incheiat campania de transferuri. Banda dreapta a ramas complet descoperita cu plecarea lui Karamian, nu se poate spune ca Ionut Stancu sau Perja vor avea succes. Apararea a ramas la fel de subreda, astfel ca singurii jucatori de baza, se poate spune ca sunt Coman, Costin Lazar, Maldarasanu, Badoi, Ganea, Zicu si Mazilu. Ultimul insa a fost mai mereu accidentat, iar Maldarasanu nu se regaseste dupa acea accidentare. Nu e de ajuns pentru a avea pretentii la locul 2, in conditiile astea si UEFA e departe

tuxie
25th January 2007, 22:27
Banda dreapta a ramas complet descoperita cu plecarea lui Karamian

TO THE AIRPORT! TO THE AIRPORT!
Saracu' Karamian, daca-l pui pe dreapta s-ar putea sa dea din cioc ca o curca-n lemne :)

Cipus
26th January 2007, 00:45
Cand am facut scoala de soferi, instructoru' m-a pus odata sa fac stanga la o intersectie si eu am facut dreapta unde era o trecere de pietoni si era sa dau peste o baba. Asa ca e de inteles de ce era sa-l trimit pe Badoi pe banca de rezerve. Totusi acum are de ales Badoi, joaca pe ce banda vrea el, cel putin pana se hotaraste conducerea Rapidului ce mijlocas stanga sa aduca

kain
30th January 2007, 21:15
Brazilianul "minune" care a sosit in probe la Rapid, a fost refuzat de Razvan Lucescu cat si de George Copos. "Sa-si faca bagajele si sa ne lase" , astea cred ca au fost vorbele lor :ras-plans: Era de asteptat, nu orice brazilian, e Pele sau Ronaldinho :P

Cipus
1st February 2007, 21:24
Rapidistii ziceau ca daca il aduc pe brazilian nu inseamna ca nu au oameni pe partea stanga, ci aduc putina concurenta. Au dreptate, a ramas Ionut Stancu titular de drept, si mai nou Lucescu l-a mai folosit si pe Perja. In conditiile astea Rapidul sa se multumeasca daca prinde UEFA. De fapt si Steaua e la fel de varza. Nu ar fi nicio surpriza sa vedem CFR-ul pe locul 2 la final

Datenshi
9th February 2007, 11:32
Mai sunt solutii pentru banda stanga, doar ca nu le vede Razvan: Griff, Dica, Stancu atunci cand va reveni...

Cipus
9th February 2007, 13:35
Romeo Stancu e aproape refacut, cea mai viabila solutie pe acest post mie mi se pare Emil Dica, nu stiu insa in ce masura poate juca mijlocas stanga

Datenshi
9th February 2007, 13:49
Toti pe care i-am citat acolo dau randament bun pe banda. Cand vad ca se insista aiurea cu Badoi, I. Stancu, Perja innebunesc.

Cipus
9th February 2007, 20:16
Pai Badoi e pe partea opusa, daca il muta de acolo nu va mai juca nimic.

diuck
11th February 2007, 19:10
Imagini cu cel mai bun portar al Nationalei de la ultima partida cu Moldova, cat si de la antrenamentul de dinainte de meci si conferinta de presa. Deasemeni puteti vedea un interviu exclusiv cu Dani Coman dupa meci.

intra pe site-ul sau oficial (http://www.danutcoman.ro)

kain
12th February 2007, 19:49
Gabriel Fuior e noul director de marketing al FC Rapid SA

Noul director de marketing al clubului din Grant, ales în urma unui concurs de dosare, este Gabriel Fuior, de altfel un împatimit suporter al giulestenilor, prezent aproape în fiecare partida în tribuna a doua. Fuior si-a inaugurat, dupa modelul Copos si Valvis, un blog personal gazduit de site-ul suporterilor, fzr.ro

inter
12th February 2007, 21:06
Stimati suporteri, bine v-am (re)gasit si dati-mi voie sa va spun ca este o mare onoare pentru mine sa am privilegiul de a ma adresa dumneavoastra, cei care, prin drept si gratie divina, sunteti rapidisti.Personal, ma aflu intr-o postura ingrata si asta deoarece imi propun in primul rand sa fiu o interfata activa intre dvs si domnul Copos! Sunt ferm convins ca voi reusi sa fac lucrul acesta dar la fel de bine sunt constient de riscul de a-mi atrage `suturi` din partea ambelor parti. De un lucru sunt insa sigur, locul meu de la tribuna a II-a nu mi-l poate lua nimeni.Acestea fiind zise vreau sa participam impreuna la proiectul MARELUI RAPID, proiect in care dumneavoastra, suporterii, ca intotdeauna in istoria mareata a Rapidului, sunteti eroii principali! Nu, nu sunt vorbe mari, este o realitate demonstrata cu varf si indesat de-a lungul timpului! Rapidul a existat, exista si va triumfa datorita suporterilor, capitalul cel mai de pret al unui club de fotbal.
Proiectul MARELE RAPID inseamna tot ceea ce tine de acest club : stadion, organizare, comunicare, transparenta, sponsori, prezentare si cointeresare. In acest sens, din start vreau sa va mentionez clar si raspicat, faptul ca voi face tot ceea ce sta in puterile mele pentru a reusi in acest demers de o mare anvergura.
Un mare atu, cel mai important atu al prezentului, il reprezinta echipa! Stimati suporteri, va rog frumos sa ma credeti, este o atmosfera absolut senzationala la echipa. Totul,, dar absolut tot ceea ce este legat de echipa exprima performanta, pasiune si, inainte de toate, 100% profesionalism! Fac aici o mica paranteza pentru a va spune ca, urmarindu-i, m-am simtit ca un copil intr-un magazine de dulciuri (like a child in a candy shop)! Stateam rezemat de gard si nu-mi venea sa cred ca ma aflu la doi pasi de cei care au facut si vor face istorie pentru MARELE RAPID! Echipa este lucrul care functioneaza cel mai bine la Rapid la ora actuala! Cu riscul de a supara din prima, vreau aici sa-mi declar public admiratia pentru jucatori, colectivul tehnic si ii asigur si pe aceasta cale de intreg sprijinul meu! Ei sunt cei care vor face ca visele noastre sa devina realitate!
Domnilor, sunt foarte multe de spus si mai ales foarte multe de facut! Cum imaginea joaca un rol esential, una din primele masuri pentru care am gasit cooperare totala din partea domnului Copos este legata de readucerea locomotivei, simbolul nostru, inapoi acolo unde ii este locul, in Catedrala Fotbalului Romanesc! “Let`s bring our `Choo-Choo` back”
In incheierea acestei scurte prezentari, va asigur ca toate propunerile, initiativele, ideile dvs isi au in mine un real sustinator! Nu in ultimul rand, acest blog este si unul de informare a actiunilor pe care le intreprind.

astea sunt cuvintele lui Rassie :evil: :evil:

oare cand apar "amicii" lui pe aici ? :happy