PDA

View Full Version : Intersezon : Dinamo Bucuresti



m8k
13th December 2006, 20:54
Aici puteti sa comentati tot ce se intimpla in jurul echipei in pauza competitionala legat de transferuri, turnee de pregatire, meciuri amicale, stiri sau zvonuri despre jucatori.

caine19
14th December 2006, 14:47
Sper sa jucam la fel de bine si in anul 2007:ok: !

Cipus
14th December 2006, 15:28
daca pleaca Ganea o sa fie greu sa se mentina la acelasi nivel. Problema cea mai mare insa este ca multi jucatori au oferte si sunt pe cale sa plece. Borcea ala e asa idiot incat sa le dea drumul acum? ma refer la jucatorii tineri, respectiv Radu Stefan, Moti si Pulhac, toata apararea. Pai daca pleaca cei 3 fundasi, care au inceput acum sa se cunoasca si sa joace bine impreuna n-a facut nimic. o sa ia la goluri in retur de n-o sa le poata duce, indiferent ce portar vine, si ce fundasi aduce in locul lor isi poate lua adio Borcica de la Liga campionilor de pe acum. Dinamo conduce in clasament in primul rand datorita apararii.

Ferko
14th December 2006, 16:13
Ar fi mare greseala ca Dinamo sa vinda jucatori - mai ales din aparare. Ganea daca nu vrea sa stea nu poate fi tinut cu forta. Daca merge la Rapid poate o sa-i placa mai mult cand nu v-a primi banii pentru ca nu se realizeaza obiectivul. Este doar decizia lui, dar el este cel ce are de pierdut.

Cipus
14th December 2006, 16:51
Ganea este tipul de om care spune lucrurilor pe nume si care nu se lasa calcat in picioare de altii de aia nu-i pe placul lui Borcea. Cu siguranta nu vrea sa plece ca nu-i place la Dinamo, unde poate juca in primavara europeana, sau ca e rapidist si-l iubeste pe Copos. Se duce unde e apreciat si va fi platit pe masura evolutiilor sale. Foarte bine gandeste si daca pleaca e o mare pierdere pentru Dinamo.

Aurel.D
14th December 2006, 17:00
Cel putin pana la vara cica nu pleaca nimeni, cu exceptia Ganezului nebun care este caz de targa! :) Dar nici la vara nu ar trebui sa plece nimeni daca vrem sa avem continuitate....De echipe intregi construite in intersezon m-am saturat vreau sa vad aceeasi echipa 2-3 ani la rand. Acum ca Dinamo are actionari nu mai este nevoita sa traiasca din vanzari de jucatori ca pana acum 2 ani.
De transferat cred ca Rednic va sti pe cine sa transfere..si sa ne mai lase cu Vranjicovici ca mie unul nu imi place asa mult...

caine19
14th December 2006, 21:11
.... Si mai e si scump pe deasupra.

Sper ca mosu sa aibe multi jucatori in sacul lui pentru Dinamo:D

Cipus
15th December 2006, 00:48
Eu nu inteleg teoria aducerii a cat mai multi jucatori, e absurd. Daca ai un jucator foarte bun pe un post si rezerve indeajuns de valoroase, la ce-ti mai trebuie altele? ca sa le platesti salariul si prime degeaba? In plus pui presiune si pe titularul de drept, care va evolua poate cu teama sa nu devina rezerva noului adus, si atunci va avea evolutii mediocre. Sa luam exemplul apararii lui Dinamo: Stefan 16 meciuri, Moti, Pulhac si Blay cam 15 meciuri de fiecare jucate. rezerve Pascovici, Mihut, Lucian Goian si Galamaz. Nu e suficient? inca Galamaz e in plus, ajung ceilalti 3. La mijloc: Munteanu, Cristea, Kalanga, Serban, Margaritescu, Ropotan, Predescu. Din nou prea multi, dar sa admitem ca ultimii 2 nu prea au experienta. In cazul nefericit in care ai 3 mijlocasi accidentati tot au cum sa joace 4 mijlocasi. Mai ales ca acestia sunt polivalenti (pot juca si pe centru stanga sau dreapta, poate cu exceptia lui Kalanga). In concluzie mai trebuie un mijlocas, Croitoru ar fi ideal, in nici un caz Vranjkovic. In sfarsit in atac mai trebuie de asemenea un singur jucator, in conditiile in care 2 atacanti sunt indisponibili pentru un meci (desi asta se intampla rar). De asemenea un portar in locul lui Gaev si gata, 3 jucatori buni sunt suficienti, in conditiile in care nu vor pleca jucatori din primul 11.

Aurel.D
15th December 2006, 10:50
Cu siguranta Rednic nu va aduce jucatori pt. cantitate, ci exact ceea ce trebuie! :ok: Mie mi-ar mai placea un mijlocas tehnic, de creatie...

Cipus
15th December 2006, 11:25
Poate Croitoru desi nu stiu daca e un jucator foarte cerebral, dar am inteles ca Rednic il apreciaza. El stie mai bine daca e bun pentru Dinamo, desi nu cred ca e mai bun decat ce are Dinamo acum pe postul lui, respectiv Cristea sau Dennis Serban. Ma uitam aseara la cum a luat golurile Dinamo si ma gandesc ca totusi fundasii sunt prea tineri si nu fac fata presiunii unui meci cu miza in Europa. Bine ca aseara a fost mai mult un amical, dar totusi vor veni meciuri mai grele decat acesta si daca Pulhac sau Radu Stefan vor fi driblati la fel de usor, iar Moti se mai invarte prin careu ca o curca plouata vor avea probleme mari.

vlad1607
15th December 2006, 22:03
nu pleaca nimeni relax...mai putin perla Tameeeeeeeees :happy

Cipus
15th December 2006, 22:44
se duce Tames la ceahlaul sa-i retrogradeze pe saracii moldoveni?

*Coco*
15th December 2006, 22:49
se duce Tames la ceahlaul sa-i retrogradeze pe saracii moldoveni?

Tames+Baltoi+Paduretu+250000Euro la schimb cu Vranjkovici asta ar fi schimbul care se vehiculeaza prin presa ,dar nu prea cred...

Cipus
15th December 2006, 23:26
Tames+Baltoi+Paduretu+250000Euro la schimb cu Vranjkovici asta ar fi schimbul care se vehiculeaza prin presa ,dar nu prea cred...

Pierd ambele echipe in cazul asta. Pandurii il pierde pe Vranjkovic si castiga 250 000 si 3 jucatori de care n-are nevoie. Baltoi era bun dar e mai mereu accidentat, apoi Tames e prea defensiv, si Pandurii au din astia destui, iar Paduretu a jucat bine la Gloria mijlocas dreapta adica pe postul lui Vancea la Pandurii. Paduretu ar putea fi un castig insa e prea putin. De partea cealalta, Dinamo da bani si 3 jucatori pentru Vranjkovic care ar fi a 3-a rezerva la Dinamo. Singurul post liber la mijloc e cel de mijlocas central ofensiv. Defensiv Margaritescu e batut in cuie, apoi ofensiv raman Dennis Serban si Adrian Cristea. Kalanga nu va fi accidentat la infinit, si Adrian isi reia locul in zona centrala, chia nu-mi dau seama unde mai intra Vranjkovic.
Referitor la meciul cu Benfica, are dubla insemnatate, daca se califica Dinamo avem sanse mai mari se trecem de Portugalia in privinta coeficientului UEFA, daca ne elimina, portughezi se distanteaza. Steaua n-are nicio sansa cu FC Sevilla

apercele
16th December 2006, 00:58
trebuie tinut ganezul....cat de prost a jucat dinamo cu tottenham dar mi-a placut pressing-ul care a facut ganezul pe fundasii englezoi

e dus cu capul, dar pe teren omul isi face treaba

YoYoyOi
16th December 2006, 01:03
Daca il pierdeti pe Ganea e un pic de problema....n-o sa se mai ambitioneze ceilalti 2 atacanti din rotatie si n-o sa fie tocmai bine.
Ganea asta e vulpe batrina, dar pune suflet in ceea ce face.

Cipus
16th December 2006, 04:10
Am mai zis, Ganea nu se lasa calcat pe coada cum vrea Borcica sa faca. Merita si 300 000 salariu pe an Ganea, e normal sa-si ceara drepturile si cand e cazul, sa-si arate nemulumirea. Daca accidentarea lui Niculescu e mai grava sau recidiveaza si Ganea pleaca, ce face Borcica doar cu Danciulescu? pe cine aduce atunci? ca din tara nu prea mai are ce...

vlad1607
16th December 2006, 15:16
nu pleaca nici un Ganea nu e prost sa plece sa piarda prima mare pt castigarea campionatului nu e prost sa dea cu piciorul la Champions League la varsta lui face doar presiune pt mai multi bani si probabil o sa i se dea

pt ce sa mearga in giulesti? pt bani mai putini? pt uefa in loc de liga campionilor? pt prima de obiectiv pierduta? pt copos? :happy

Cipus
16th December 2006, 15:44
pt ce sa mearga in giulesti? pt bani mai putini? pt uefa in loc de liga campionilor? pt prima de obiectiv pierduta? pt copos? :happy

Stai sa vedem daca Rapidul prinde si UEFA, eu sunt cam sceptic in privinta asta, CFR-ul are mai multe sanse la locul 3 decat Rapidul, si daca Poli ia cupa Rapidul ramane pe dinafara. Ganea in mod normal nu pleaca de la Dinamo, e prost daca pleaca. Dinamo este unde este acum in primul rand datorita lui si lui Niculescu. De ce sa se bucure altii de munca lui?

vlad1607
17th December 2006, 15:01
cu atat mai mult

pana una alta se pare k Vranjkovici e ca si luat

sper sa nu se intoarca panarama de paunel plesan

Cipus
17th December 2006, 16:18
Plesan a zis ca nu se intoarce la Dinamo, insa nu se stie niciodata. Oricum la Poli si-a castigat deocamdata un loc de titular, daca se intoarce la Dinamo e constient ca va fi rezerva

vlad1607
18th December 2006, 17:50
Ziua marilor decizii pentru Dinamo s-a incheiat. Vranjkovici este transferat in Stefan cel Mare dar "cainii" s-au despartit de Ionel Ganea. Conform "Fanatik", Ganea este aproape de un transfer la Rapid: “Pe viata sint la Rapid. Sint sanse foarte mari sa ma duc acolo, dar mai exista si alte variante. Petrescu ma dispera cu telefoane, sa joc pentru Unirea Urziceni”, a declarat Ganea.

dc e chiar asa atunci se adevereste proverbul ca cioara tot cioara ramane .

Cipus
18th December 2006, 18:17
Eu am auzit ca oferta Argesului e si mai avantajoasa pentru Ganea. Oricum eu nu-l inteleg pe Ganea, a strans o gramada de bani prin Germania si Anglia cati ani a jucat, si acum tot dupa bani umbla :ciocan: . Pe unul mai tanar il inteleg care a jucat doar in tara, dar Ganea a ajuns la o varsta si isi poate incheia cariera cu fruntea sus intr-un meci international, foarte probabil in Liga Campionilor. Ce castiga daca merge la Arges la Unirera sau la Rapid pentru 100 000 de euro in plus? cati ani o sa mai joace? o sa se plafoneze jucand pentru evitarea retrogradarii (daca alege Argesul sau Unirea). Chiar ar fi culmea ca fostul satelit sa cumpere jucatori de la echipa mare :happy.

apercele
18th December 2006, 18:46
ganezule, multa bafta unde te vei afla

carecterul tau cam lasa de dorit...te prostituezi prin declaratii pt 50,000 mai mult

Cipus
18th December 2006, 19:46
Rednic a declarat ca are mai multi jucatori in vizor dar nu face public interesul pentru a nu creste pretul artificial al jucatorilor. Ma intreb daca are in vizor si ceva atacanti, pentru ca daca Ganea pleaca, atacul lui Dinamo va suferi mai ales ca Niculescu are ceva probleme medicale. Am observat ca se vorbeste mai mult despre Plesan, Croitoru sau Vranjkovic, in loc sa se vorbeasca de atacanti. Oricum pentru atacanti va trebui sa se orienteze pe piata internationala ca din tara nu vad cine l-ar putea inlocui pe Ganea

Cipus
18th December 2006, 21:24
Vranjkovic e la Dinamo in cele din urma. La cedat in schimb si pe Pacurar care fusese imprumutat la Gloria. O afacere buna mai ales pentru Pandurii deoarece in opinia mea Pacurar e cel putin la fel de bun ca Vranjkovic. Ce are acesta din urma in plus e faptul ca executa lovituri libere si e bun in cazul in care pe teren nu se afla Niculescu.

Lordliv
18th December 2006, 22:20
ganezule, multa bafta unde te vei afla

carecterul tau cam lasa de dorit...te prostituezi prin declaratii pt 50,000 mai mult

salut! ti am mai spus ca joaca pe semnatura!
la craiova a facut de trei urat rau de tot, in vestiare!:ciocan:
si din pacate nu te poti baza pe el cand ai nevoie!

*Coco*
18th December 2006, 22:32
Pai Ganea ce sa mai faca si el?
E la o varsta mai are putin si se retrage se duce si el unde sa castige mai bine sa mai stranga un ban la sfarsit de cariera
ASta e soarta:happy

Cipus
19th December 2006, 01:18
Ganea e putin cam nebun, eu il stiu de cand juca la ICIM Brasov, cateodata avea gesturi care te lasa cu gura cascata. Era un betiv, umbla numai prin baruri, dar stiti cine l-a scos din mocirla? Sotia lui. Ganea s-a casatorit cu o pocaita in Brasov, care l-a adus pe drumul cel bun. Pana acum ea i-a dirijat viata, n-a facut nimic de capul lui.

Cipus
19th December 2006, 01:46
Cantonamentul in Portugalia poate avea 2 taisuri. Dinamo spera ca fiind mai aproape de Benfica sa o studieze mai bine, jucand in compania unor echipe de prima si a 2-a liga, sa cunoasca stilul de joc al fotbalului portughez. Mie mi-e teama sa nu se intample exact invers, si Benfica sa vada pe viu si sa cunoasca stilul de joc al lui Dinamo, in vederea confruntarii din UEFA din primavara

vlad1607
19th December 2006, 09:33
*** cu caracter de cacao = ganita tarfulita

AxinTe
19th December 2006, 14:12
Balace este de astazi noul jucator al lui Dinamo.. in sfarsit concurenta pe pareta stanga.

sib
19th December 2006, 15:58
Inca unul, Catalin Munteanu...hai Borcica ca se poate si mai multi...Cica Rednic a amutit cand a auzit ca a venit Balace: "Eu stiam de Emeghara, acum am auzit ca e Balace"...Uf, Rednic incepe sa piarda controlul, incepe sa fie calcat de mu*e asta de Borcea

Prevad un retur de kkt...

Zapada
19th December 2006, 16:05
cu bozniacul Vrajala si banateanul Balace se intareste dinamo mai ales la mijloc.
ce pacat ca a plecat Ganea care dadea golurile acolo si asta va afecta pe dinamo in cupa UEFA.

poate ca dinamo mai are vreun atacant de adus, vom vedea?

care stie daca steaua mai are ceva ciurucuri de adus (pe bani multi) de peste mari si tari?

dianette_d
19th December 2006, 16:07
Balace este de astazi noul jucator al lui Dinamo.. in sfarsit concurenta pe pareta stanga.
Da da, concurenta my ass. Balace o fost mai ieftin ca Emegara si de asta l-or luat pe "Nedved din Banat". :mda:

Aurel.D
19th December 2006, 17:38
Munteanu la Rapid.....ce nebunie! Dar nu imi pare rau..i s-o spune lui "creierul" dar nu este nici pe departe un bun coordonator. Multe pase gresite plus un joc cam static.
De Balace ce sa zic? Bunicel, sper ca Rednic sa il reactiveze.....

Lordliv
19th December 2006, 19:28
zece negrii mititei au cinat sub luna noua;
UNUL insa s-a-necat si au ramas doar noua.( pentru ganea!)
noua negrii mititei au stat noaptea dupa trei;
UNUL s-a-ntrecut cu somnul si au ramas doar opt din ei. ( pentru c munteanu)
opt negrii mititei...

in schimb a mai aparut un oltean : balace!

Cipus
20th December 2006, 01:07
Dinamo a renuntat la Catalin Munteanu si l-a adus pe Balace. Mai ramane sa renunte la Niculescu si sa-l aduca pe Czernoch de la Iasi, sau la Danciulescu in favoarea lui Baird de la Craiova. Eu inteleg ca lui Munteanu nu-i placea pe stanga si vroia sa joace coordonator, insa consider ca s-a renuntat mult prea usor la el. Balace e fundas toata ziua, degeaba a jucat mijlocas stanga la Poli, nu stie deloc cu mingea. Oricum au plecat pana acum 2 jucatori valorosi si au venit alti 2 de o valoare indoielnica. Despre Vranjkovic sa vedem daca mai stie si altceva decat lovituri libere, asta daca prinde un post de titular in defavoare lui Cristea si Denis Serban

Cipus
20th December 2006, 01:13
Borcea se lauda ca aduce un atacant de echipa nationala, daca pleaca Ganea. Adevarul e ca a nimerit-o cu Kalanga odata, a jucat bine pana sa se accidenteze. Sa vedem de data asta la ce tara s-a mai gandit? eu imi aleg 3 tari: Venezuela, Congo si Somalia. Mai are cineva alte optiuni? :o:

vlad1607
20th December 2006, 09:57
Rednic vrea mai multa viteza.

six
20th December 2006, 14:21
Balace e fundas toata ziua, degeaba a jucat mijlocas stanga la Poli, nu stie deloc cu mingea. :ok: ok,urmeaza schimbul de jucatori S Grigorie cu Danciulescu si atunci putem spune ca am facut un busines bun cu dinamo.......;)

Aurel.D
20th December 2006, 15:07
Borcea se lauda ca aduce un atacant de echipa nationala, daca pleaca Ganea. Adevarul e ca a nimerit-o cu Kalanga odata, a jucat bine pana sa se accidenteze. Sa vedem de data asta la ce tara s-a mai gandit? eu imi aleg 3 tari: Venezuela, Congo si Somalia. Mai are cineva alte optiuni? :o:

Ai fost pe aproape cu Venezuela, trebuia putin mai la stanga. :D Este Peru. Un atacant peruan care tocmai si-a incheiat contractul cu Sporting Cristal, pe numele lui Vassalo. Rednic mai vrea inca doi atacanti, un portughez si un spaniol.

In ce priveste miscarile de trupe de la Dinamo, acestea sunt determinate de dorinta lui Rednic de a creste jocul echipei in viteza. Mijlocul a fost compartimentul care a mers cel mai slab turul asta, era prea static si el vrea un ritm mai alert.
De aceea nu vedeam plecarea lui Munteanu ca pe o pierdere. Dar acum, ca ramane sper sa dea mai mult si sa ne fie de folos in continuare! :ok:

Toshiro
20th December 2006, 15:39
[B]...banateanul Balace ... Pai, se poate, bre? Nu stii ca noul caine e din locul ala unde se rasturna caru'...?

Cipus
20th December 2006, 16:08
Borcica s-a razgandit in privinta lui Munteanu, si nu-l mai da afara, eu in locul lui as fi plecat acum si m-as fi dus la rivala Rapid. Cat despre Balace, Rednic nici nu s-a gandit la el, doar acelasi Borcea. Iancu a spus o chestie pentru cine are urechi sa auda, a zis ceva de genul ca transferul lui Balace (care daca nu ma insel e din Caracal, nu banatean) s-a facut cu avantaj al ambelor parti, adica in traducere libera: bine ca am scapat de el si ne-a dat si 300 000 pe el. Ramane sa vedem si peruanul si ceilalti atacanti care vor veni, daca e vreunul mai bun ca Ganea, eu ma cam indoiesc

Aurel.D
20th December 2006, 16:31
Vorba lui Tolontan, azi in Gazeta: Rednic risca mult cu aceste schimbari, insa daca ii iese si de data asta, este mare!!

Cipus
20th December 2006, 17:47
Calitatea jocului eu nu cred ca va creste cu Balace si Vranjkovic, insa nu se stie ce va face Rednic, are el un as in maneca. daca Borcea l-a adus pe Balace si nu Rednic, inseamna ca o sa fie rezerva. Daca Borcea va face si echipa, nu doar lotul, inseamna ca Rednic pleaca. Oricum Borcea e un mare mincinos si Ganea avea dreptate, din cauza lui a plecat la Rapid

delaparis
21st December 2006, 14:17
:happy

"Dinamo merge pe traditia de a-si tine aproape oamenii care au reprezentat clubul pe plan international" (Cornel Dinu).

O mica exceptie ... Mircea Lucescu :D

Cipus
21st December 2006, 14:25
Dinu se referea la el probabil

vlad1607
23rd December 2006, 21:55
cipus ce le mai stii tu pe toate..stii tu ca borcea e mincinos si ca ganitza tarf....tza e usa de biserica...bla bla bla....asta a facut scandal peste tot a plecat la revedre drum bun .

Cipus
24th December 2006, 02:44
Ceea ce stiu eu e ca Ganea a pus o conditie ca sa semneze contractul cu Dinamo, aceea de a fi titular meci de meci. Stiu ca e absurd, insa Borcea ca sa semneze l-a asigurat verbal ca va juca mereu titular. Cum nu s-a intamplat asa de aceea cred ca Ganea a zis ca a fost mintit. De Borcea stiu toti ca e un mare bandit si umbla cu smecherii, santajeaza pe cine poate. Cu alte cuvinte foloseste orice mijloace pentru a-si atinge obiectivul, ultimul exemplu e chiar cazul Vranjkovic. Cat despre Ganea am mai zis ca e cam nebun, insa ca fotbalist e bun nu ai ce-i reprosa. A facut scandal unde nu a fost apreciat si s-a simtit calcat pe coada. Sa vedem daca face si la Rapid scandal, chiar sunt curios

vlad1607
25th December 2006, 11:22
borcea e smecher normal nu ajungea unde e dc era dang dang ....plus ca are si super sapte (prietenii stiu de ce) e normal sa faca ce e mai bine pt Dinamo....ganea fotbalist f bun de aocrd da de asa caracter infect la echipa ma lipsesc cu voiosie ....drum bun ganea te-ai intors acasa si nici nu mai tre sa dai banii pe solar :D

superchumbo
28th December 2006, 10:57
mare manager borcea asta

5-10 jucatori schimbati la fiecare jumatate de sezon ....


asta da premiza pentru performanta de lunga durata ....

Darth Revan
29th December 2006, 13:12
Daca Dinamo aduce inca 2 atacanti de valoare iarna asta si isi pastreaza restul lotului e super ok! Din cate tin eu minte Balace a facut cateva meciuri foarte bune la Timisoara iar Vranjkovic nu mi s-a parut slab nici cand a batut Dinamo pe Pandurii cu 3-0.
Despre Ganea : stiam ca o sa faca tot circul asta de cand a semnat.

superchumbo
29th December 2006, 22:55
sunteti unicat copii !!!!

nu cred ca exista echipa de la care sa fi plecat golgeter - un jucator, si sa fie injurat in halul asta !!!

il veti regreta pe ganea cu siguranta!!!

de ce nu erati asa de viteji la inceputul campionatului sa-l injurati ???

dupa razboi multi s-arata ....

valitudor
30th December 2006, 22:48
Cred ca unicat esti tu... sau poate la fel ca tine sunt toti suporterii stelei.

Nici un suporter dinamovist nu-l injura pe Ganea, sunt convins ca toti se bucura de jumatea de an pe care a petrecut-o in groapa. Ceea ce regretam noi este scandalul pe care il facea acesta. Asta e . A trecut. II multumim pentru golurile marcate si acum mergem inainte.

Se pare ca cel mai mult il regreta stelistii. Acestia il amintesc cel mai des. Cat era la dinamo era oportunist, acum ca a plecat, e mare atacant.

caine19
31st December 2006, 00:53
Ceea ce stiu eu e ca Ganea a pus o conditie ca sa semneze contractul cu Dinamo, aceea de a fi titular meci de meci.

Titulatura o poate asigura doar antrenorul , cred ca ganea ar fi trebuit sa fie destul de matur incat sa stie asta;) .
Oricum ne-am facut treaba cu el si a mai facut-o si pe gratis:o: . Asta da afacere

Cipus
31st December 2006, 04:45
Din cate tin eu minte Balace a facut cateva meciuri foarte bune la Timisoara iar Vranjkovic nu mi s-a parut slab nici cand a batut Dinamo pe Pandurii cu 3-0.

Sezonul trecut a facut cateva meciuri bune Balace, insa in acest sezon n-a facut nici macar un meci bun la Poli, prin care sa se ridice la nivelul lui Dinamo :no: . Vranjkovic da, a jucat bine sa vedem insa daca o va face la fel si la Dinamo :)



Titulatura o poate asigura doar antrenorul , cred ca ganea ar fi trebuit sa fie destul de matur incat sa stie asta

Borcea l-a mintit pe Ganea cum ca asa s-a inteles cu Rednic, ca el sa fie titular meci de meci. Desigur ca Rednic nu stia de asta. Oricum si Ganea a sarit calul, a exagerat cu pretentii de genul asta. :ciocan:

superchumbo
2nd January 2007, 15:11
Nici un suporter dinamovist nu-l injura pe Ganea,

esti sigur ???? :ciocan:

-- "n-a fost caine adevarat"
-- "are caracter de tigan"
etc..

cam astea sunt "multumirile" voastre pentru ganea

citeste posturile inainte sa vorbesti aiurea

Rossi
3rd January 2007, 12:55
01. National 1-2 Dinamo
02. Dinamo 1-0 Pandurii
03. Jiul 0-1 Dinamo
04. Dinamo 3-1 Timisoara
05. Craiova 0-4 Dinamo
06. Dinamo 2-0 UTA
07. FC Vaslui 1-2 Dinamo
08. Dinamo 1-0 Steaua
09. FC Arges 2-3 Dinamo
10. Dinamo 3-1 Rapid
11. Dinamo 2-1 Farul
12. Gloria 0-1 Dinamo
13. Dinamo 5-0 Poli Iasi
14. CFR Cluj 2-1 Dinamo
15. Dinamo 3-0 Otelul
16. Urziceni 1-1 Dinamo
17. Dinamo 2-0 Ceahlaul
18. Dinamo 1-0 National
19. Pandurii 0-3 Dinamo

chiar daca Dinamo a mers SUPER in prima parte a campionatului , demonstrand ca e 7 clase peste oricare alta echipa din Liga I ...actionarii au hotarat sa faca achizitii in vederea intaririi echipei ... asta da profesionalism :ok:

Rossi
3rd January 2007, 14:04
mare manager borcea asta
5-10 jucatori schimbati la fiecare jumatate de sezon ....
asta da premiza pentru performanta de lunga durata ....

pai singurul jucator de valoare de care ne-am despartit este Ganea (si nu pt ca au vrut cei de la Dinamo)

poate or sa plece 5-6 jucatori ....dar pleaca aia care nu au confirmat ... in general rezervele ... oamenii de baza au ramas :ok:

ps: pastratii voi pe Lovin,Paraschiv,Carlos,Saban,Coman ca o sa faceti performanta ...

caine19
3rd January 2007, 17:24
esti sigur ???? :ciocan:

-- "n-a fost caine adevarat"
-- "are caracter de tigan"
etc..



ok... Dupa declaratii de genu: "Toata viata am fost cu Rapid" cum vrei sa ne despartim de el?

Am mai zis: fotbalist bun, caracter de tigan:no:

Ulysses
3rd January 2007, 17:43
ok... Dupa declaratii de genu: "Toata viata am fost cu Rapid" cum vrei sa ne despartim de el?

Am mai zis: fotbalist bun, caracter de tigan:no:

ptiu drace! credeam ca ati ramas 17 ieri! :headbang: :headbang:
fratilor de la caine 18 "ultimul ultimatum"(:happy :happy ) astazi e ultima postare ! :mda: maine o ia de la capat :ciocan: :ciocan: :ciocan: :jerk:

reseter
3rd January 2007, 18:53
sper sa va desfiintati...din 2007 nu se poate sa mai existe cluburi ministeriale
si mai sper sa pierdeti ambele meciuri cu benfica
la scor
hai pa

rhadoo
3rd January 2007, 23:46
sper sa va desfiintati...din 2007 nu se poate sa mai existe cluburi ministeriale
si mai sper sa pierdeti ambele meciuri cu benfica
la scor
hai pa

si cu noi:jerk:
HAI JIUL PETROSANI!

delaparis
4th January 2007, 02:19
Deci ...

Precizez ca nu este un thred de offtopic ... va rog sa discutati doar despre ce se intampla in intersezon Dinamo :ok:

Rossi
4th January 2007, 06:29
mai bine ai sterge mesajele off topic ...

Rossi
4th January 2007, 06:30
si cu noi:jerk:
HAI JIUL PETROSANI!

cu voi ce ?
hai Jiul unde ? in B ? fiti siguri ca de la anul liga a 2 a scrie pe voi ...
valabil si pt craioveni

Lordliv
6th January 2007, 22:53
cu voi ce ?
hai Jiul unde ? in B ? fiti siguri ca de la anul liga a 2 a scrie pe voi ...
valabil si pt craioveni

nu te mai lua de stiinta ,ca nu va merge bine!:yeah:
il luati sau nu il luati pe bengoura ala?! ( dupa gsp l ati luat,dupa pro,l a blocat fosta echipa a lui gordon banks!

delaparis
6th January 2007, 22:57
Se pare ca e luat ;)

onlinesport
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/dinamo/12542/bangoura-a-fost-convins-de-rednic-sa-devina-caine-rosu.htm

Lordul
7th January 2007, 20:38
L-a luat ! Bangoura a fost convins de Mircea rednic sa vina la Dinamo !

Rossi
10th January 2007, 02:03
Convocare in premiera pentru Alexe :ok:

La reunirea de ieri din Stefan cel Mare, alaturi de Claudiu Niculescu, Ionel Danciulescu, Adrian Cristea, Catalin Munteanu, Andrei Margaritescu, Denis Serban, Silviu Balace, Sreten Stanici, Vojislav Vranjkovici, Cosmin Moti, Stefan Radu, Adrian Ropotan, Cristian Pulhac, Liviu Ganea, Lucian Goian, Sergiu Homei, Florin Matache, a fost prezent si pustiul minune al fotbalului dinamovist, Marius Alexe.

Rossi
10th January 2007, 12:58
Preparator belgian

Mircea Rednic face transferuri și în staff-ul tehnic. După despărțirea de preparatorul fizic, Marco Oneto, locul italianului va fi luat de Cedric Flamand, belgianul colaborînd cu Rednic și la U Craiova și Vaslui. Iar Marius Bratu, care are oferte de a deveni antrenor principal sau președintele unui club din România, și-a reziliat contractul cu roș-albii,
Gheorghe Nițu fiind noul antrenor cu portarii.

superchumbo
12th January 2007, 18:43
ok... Dupa declaratii de genu: "Toata viata am fost cu Rapid" cum vrei sa ne despartim de el?

Am mai zis: fotbalist bun, caracter de tigan:no:

niciodata nu veti fi club profesionist si implicit veti avea rezultate daca veti continua cu atitudine de pubertate "caine pana la moarte" & etc bla bla bla



odata si-odata tb sa va hotarati daca performantele inseamna mai mult decat orgoliile unor copii care au impresia ca dupa ce merg la 17 meciuri ei reprezinta echipa, ei hotarasc cine si cum joaca, ei hotarasc cui ii vopsesc masina si tot asa ........ grow up people ..... asta nu e fotbal profesionist

cilu
13th January 2007, 11:40
fratii mei ce facem? cine sta in poarta?
aci e marea noastra buba.
si chiar nu inteleg cum potzi spune ca dai 1 milion pe al treilea portar al lui benfica...e asa de bun fotbalul portughez, de merita un al 3-lea portar banii astai?
nu cred
:(

Cipus
13th January 2007, 11:56
Mai bine il ia pe Carlos ca tot e liber de contract :yes: si le ramane un milion de euro. mai pune inca unul si cumpara un atacant de valoare. Chiar daca ia Dinamo 2 goluri pe meci, o sa dea 3 goluri si castiga meciul :D Pana la urma sa inteleg ca Bangoura nu mai vine?

Rossi
14th January 2007, 08:49
fratii mei ce facem? cine sta in poarta?
aci e marea noastra buba.
si chiar nu inteleg cum potzi spune ca dai 1 milion pe al treilea portar al lui benfica...e asa de bun fotbalul portughez, de merita un al 3-lea portar banii astai?
nu cred
:(


in prop de 90 % ...Lobont e din nou la Dinamo ...
sa vedem astazi ce se mai intampla ...

nr.zece
14th January 2007, 10:31
nici lobont nu o sa fie mai ieftin, probabil va avea 200 000 salariu plus prime imense
de data asta primele pentru el chiar nu sunt necesare din moment ce obiectivul a fost deja realizatin timpce el lustruia banci pe la Florenta

Rossi
14th January 2007, 15:20
nici lobont nu o sa fie ieftin

500.000 Euro >>>> Lobont definitiv la Dinamo
contract pe 3 ani ...cu un salariul de 320 de mii E / sezon

vlad1607
14th January 2007, 15:31
mai trebuie un atacant.

Jerry20cm
14th January 2007, 15:33
nu vine kovalenko ala?

vlad1607
14th January 2007, 15:37
are borcea telefonul inchis nu stiu inca

Rossi
15th January 2007, 00:02
Bogdan Lobont (portar)
Deniss Romanovs (portar)

Maris Smirnovs (fundas)
Sergiu Homei (fundas)

Vojislav Vranjkovic (mijlocas)
Silviu Balace (mijlocas)

urmeaza un atacant care sa umple golul lasat la echipa de Ganea :ok:
in atac ne vom baza pe Niculescu , Danciulescu , Mendy , Marius Alexe + SURPRIZA

Rossi
15th January 2007, 01:13
Plecari:

Ganea - definitiv la Rapid
Tames - definitiv la FC Arges
Mihut - definitiv la UTA
Pascovici - definitiv la UTA
Galamaz - definitiv la Urziceni
Vladimir Gaev - definitiv la o echipa din Belarus
Glen Moss - definitiv la New Zeeland Knights

Alex Baltoi - imprumutat la FC Arges
Cornel Predescu - imprumutat la Gloria
Dan Codreanu - imprumutat la Gloria
Damaschin - imprumutat la Gloria

AxinTe
15th January 2007, 08:08
au plecat cine trebuia si au venit cine a trebuit :)

Aurel.D
15th January 2007, 21:45
Veti vedea ca nici nu i se va simti lipsa lui Ganea. Va sti Rednic sa umple golul lasat..:ok:

bob
16th January 2007, 16:01
nu trebuia dat pascovici

Cipus
16th January 2007, 16:37
adevarul ca lui Pascovici nu i s-au dat prea multe sanse. O eventuala plecare a lui Pulhac ar lasa descoperit flancul stang (Smirnovs pe ce parte joaca?). Nu credeam ca il vor aduce pe Lobont, dar uite ca s-a rezolvat cu putina ambitie, mai trebuie un atacant cel putin de valoarea lui Ganea si Dinamo se poate gandi in liniste la Liga Campionilor.

whitewildstuff
19th January 2007, 03:09
Lol,incepem bine totusi.Pesimisti,cumva??

apercele
19th January 2007, 17:27
in afara de plecarea ganezului (care clar, ne slabeste atacul), ne-am intarit la capitolul PORTARI, FUNDASI si MIJLOCASI.... sunt foarte optimist pt retur, nu stiu cat de optimist cu benfica...ramane de vazut

caine19
19th January 2007, 21:12
Avand in vedere lotul si avansul de puncte este aproape imposibil sa ma ipierdem campionatul , dar cu Benfica e cu totul alta problema :)

caine19
20th January 2007, 23:25
Vladimir But vrea la Dinamo! Fostul mijlocas al castigataorei UCL , Borrusia Dortmund , are 30 de ani si vrea sa vina in Romania pentru a juca la noi.

Cred ca avem nevoie de jucatori cu experienta care au castigat odata trofeul:D

sebi_ndy
22nd January 2007, 16:18
cei mai buni din provincie
anu' asta vom merge si in cupa uefa daca nu chiar in champions league

Ulysses
22nd January 2007, 16:50
Vladimir But vrea la Dinamo! Fostul mijlocas al castigataorei UCL , Borrusia Dortmund , are 30 de ani si vrea sa vina in Romania pentru a juca la noi.

Cred ca avem nevoie de jucatori cu experienta care au castigat odata trofeul:D

un refuzat de toate echipele mediocre din europa este primit ca un campion in groapa!:happy :happy :happy :happy :happy

caine19
23rd January 2007, 17:51
un refuzat de toate echipele mediocre din europa este primit ca un campion in groapa!:happy :happy :happy :happy :happy

Cu toate ca a fost refuzat de toate echipele mediocre din Europa , a refuzat una submediocra (steaua Bucuresti) care a dorit sa il transfere in vara:happy :happy .

Ca de obicei va umpleti de rusine;)

Cipus
24th January 2007, 11:41
Nu cred ca But e atacantul super bun de care se vorbea, oricum e mult sub Ganea din cate il stiu. Parerea mea ca Dinamo s-a intarit doar in poarta cu Lobont, care oricum va face si el gafe precum Gaev stati linistiti, nu l-a dat Fiorentina degeaba si nici Coman nu i-a luat locul degeaba in poarta Nationalei. In rest la mijloc venirea lui Vranjkovic pare un avantaj insa nu cred ca va prinde imdiat primul 11, Balace e muncitor si atat, iar linia de fund va ramane aceeasi

superchumbo
25th January 2007, 20:03
Cu toate ca a fost refuzat de toate echipele mediocre din Europa , a refuzat una submediocra (steaua Bucuresti) care a dorit sa il transfere in vara:happy :happy .




cand But si Borussia intalneau Steaua in CL tu d-abia invatai impartirea .....

Rossi
25th January 2007, 20:15
Dinamo are nevoie de un atacant valoros ... nu de BUT(o relicva vie)

Rossi
25th January 2007, 22:43
Goian la Ceahlaul!

Lucian Goian s-a transferat de la Dinamo la Ceahlaul Piatra Neamt urmand sa paraseasca cantonamentul "cainilor" de la Rio Maior pentru a se alatura lotului nemtenilor. Goian a fost cedat definitiv de Dinamo la Piatra Neamt.

bine draq ca am scapat de nulitatea asta ...
din cauza lui , Dinamo a pierdut un titlu de campioana ...

delaparis
25th January 2007, 23:04
ei rahat ... pardon de expresie ... ce daca a dat un cap aiurea ? ... Dinamo a pierdut din moment ce juca sezonul pe meciul ala :rolleyes:

Cipus
26th January 2007, 00:36
adevarul e ca Goian nu prea s-a ridicat la nivelul echipei Dinamo, mai are pana sa-l ajunga pe big brother de la Steaua

Rossi
26th January 2007, 04:44
ei rahat ... pardon de expresie ... ce daca a dat un cap aiurea ? ... Dinamo a pierdut din moment ce juca sezonul pe meciul ala :rolleyes:


ete na ...
pai datorita gafei facuta de Goian , ne-a egalat Rapidul in ultimul minut de joc ... si asa am pierdut campionatul ...

bine ca a plecat ... mai bine se ducea la steaua :D

Rossi
26th January 2007, 04:46
sa vedem pe cine transfera Borcea ...
cica are o dilema ... Ronaldo , Rubinho sau Ronaldinho :D

Rossi
28th January 2007, 02:10
Marti, 30 ianuarie, de la ora 17:30
Uniao Leiria (Portugalia - Locul 4 - Liga I ) - DINAMO :ok:

January 21
Benfica [2 - 1] Uniao Leiria :evil:
58' [0 - 1] N. Harison
79' [1 - 1] N. Gomes
85' [2 - 1] Mantorras

January 26
Uniao Leiria [1 - 0] FC Porto :evil:
70' [1 - 0] D. Tixier

Rossi
29th January 2007, 01:20
El e atacantul ?

"Ciinii" sint aproape sa rezolve si problema concurentei in atac. Mircea Rednic le pregateste o surpriza lui Danciulescu si Niculescu, iar aceasta este aducerea unui virf de nationala. Alesul este ecuadorianul Darwin Wila Deivis Caicedo, de la echipa de prima liga Elemec. Sud-americanul va ajunge marti sau miercuri in cantonamentul din Portugalia.

http://www.spt.ro/?section=1&subsection=20&articol=17630

Rossi
29th January 2007, 02:56
Mexicanul Cuauthemoc Blanco ?

http://www.prosport.ro/articole/vine-si-mexicanul-cuauthemoc-blanco/24539

Rossi
29th January 2007, 03:34
Atacantul ecuadorian Carlos Tenorio , dorit de Dinamo

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/dinamo/13624/tenorio-dorit-de-dinamo.htm

Cipus
29th January 2007, 10:09
Tenorio a jucat excelent la CM din Germania. Ar fi ceva sa vina macar unul din cei ecuadorieni

craiova1
30th January 2007, 19:02
moama! ce transfer !

Rossi
1st February 2007, 04:23
"Vreau la Dinamo"

Tiberiu Bălan confirmă interesul "cîinilor" și spune că își dorește să evolueze în Ștefan cel Mare pentru a avea ocazia să evolueze în cupele europene. "Știu de interesul lui Dinamo pentru mine. Sper ca domnul Șiman să se înțeleagă cu cei din Ștefan cel Mare și să se rezolve transferul meu. Îmi doresc foarte mult să cîștig și eu campionatul și să evoluez în Liga Campionilor", a spus Tibi Bălan.

"Din punct de vedere medical sînt OK. Am fost la clinica din Bologna și nu am nici o problemă. Sînt puțin în urmă cu pregătirea, dar trag tare la antrenamente și de-abia aștept să revin pe gazon"
Tibi Bălan

"Negociem cu cîțiva jucători, dar nu este adevărat că sîntem în discuții cu Tibi Bălan. Împreună cu Mircea Rednic vom avea discuții și vom hotărî care e cea mai bună alegere"
Cristi Borcea

Cipus
1st February 2007, 09:32
Chiar ma intrebam de ce pe Tibi Balan nu l-a luat nimeni pana acum? Totusi Dinamo ar fi un salt cam mare pentru el in acest moment, nu cred ca ar avea sanse la un loc de titular deocamdata

Rossi
2nd February 2007, 01:49
Mircea Rednic a declarat ca, odata cu venirea ecuadorianului Darwin Caicedo, “câinii” si-au acoperit toate posturile din echipa

Dupa plecarea lui Ganea la Rapid, Danciulescu si Niculescu aveau nevoie de o amenintare care sa le puna în pericol locul de titulari. Iar aceasta amenintare s-ar putea numi Darwin Caicedo. Ecuadorianul a confirmat deja în presa din tara natala ca lucrurile sunt finalizate cu Dinamo. “Voi juca în România pâna pe 31 decembrie 2007. Apoi, daca toata lumea e multumita, contractul meu va fi prelungit pentru înca doi ani”, a spus Caicedo. Fotbalistul în vârsta de 23 de ani a fost însa contrazis de Mircea Rednic: “Eu îl astept sa semneze. Când transferul lui Caicedo va fi finalizat, pot sa spun ca am lotul complet”.

In aceasta iarna, tehnicianul “câinilor” si-a exprimat dorinta de a achizitiona si alti atacanti de echipa nationala, cum ar fi internationalul din Guineea, Bangoura, sau ucraineanul Kovalenko, însa pretentiile salariale ale acestora au fost considerate exagerate. “Chiar daca l-am transferat pe ultima suta de metri pe Caicedo, nu consider ca prin aducerea lui am facut vreun compromis. L-am urmarit pe mai multe casete, este un om de nationala si chiar l-am vrut”, a explicat “Puriul”.

Vârful ecuadorian nu va putea evolua însa în Cupa UEFA, pentru ca lista fotbalistilor pe care Dinamo se va baza în aceasta competitie a fost trimisa deja spre forul continental. “Va juca doar în campionat, asta e. Este si cazul lui Vranjkovic, pe care initial l-am trecut pe lista, dar pentru ca nu vreau sa-l fortez, având în vedere ca e accidentat, l-am ales pe Balace”, a comentat Rednic.


Deci in proportie de 99% , Caicedo este noul atacant al lui DINAMO
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Rossi
2nd February 2007, 03:17
Darwin Deivis Wila Caicedo
Data nasterii: 25. 05. 1983
Inaltime: 1.90 m
Greutate: 89 de kilograme
Post: atacant sau mijlocas ofensiv

A jucat la: Emelec (Ecuador), Hertha Berlin (Germania), Manta (Ecuador), Macara (Ecuador)
Echipa nationala: 7 jocuri / 1 gol

Rossi
3rd February 2007, 02:41
Oneto - back to business!

Speriat de numarul mare de probleme musculare ivite dupa cele 5 jocuri de pana acum (indisponibili pentru ultiml meci au fost Blay, Serban si Danciulescu) l-au facut pe Cristi Borcea - de comun acord cu Mircea Rednic - sa puna mana pe telefon si sa-l recheme pe Marco la echipa, astfel incat de luni sa se (re)apuce de treaba!

Ferko
3rd February 2007, 14:37
Darwin Deivis Wila Caicedo
Data nasterii: 25. 05. 1983
Inaltime: 1.90 m
Greutate: 89 de kilograme
Post: atacant sau mijlocas ofensiv

A jucat la: Emelec (Ecuador), Hertha Berlin (Germania), Manta (Ecuador), Macara (Ecuador)
Echipa nationala: 7 jocuri / 1 gol

Sa-l vedem la joaca.

Cipus
3rd February 2007, 19:05
Era nevoie de un atacant. Nu stiu daca ecuadorianul este cel despre care spunea Rednic ca are vreo 2 mil de euro pentru un super atacant, insa sper sa fi facut o alegere buna prin aducerea lui la Dinamo. Mendy, chiar daca a dat 2 goluri de curand mi se pare totusi cam rudimentar, oricum este mult sub nivelul lui Thereau