PDA

View Full Version : Becali isi arata parul de pe piept, in direct la National TV



Kainsashiki
13th December 2006, 19:52
Becali isi arata parul de pe piept la televizor, dand buzna in studio!

O scena fara precedent s-a petrecut luni seara la National TV. Gigi Becali a venit pe finalul unei emisiuni si a dat buzna in direct pentru a-si lua apararea.

Tema emisiunii Miezul Problemei de marti seara de la National TV a fost "Romania anului 2006", invitat fiind jurnalistul Cornel Nistorescu.

Nistorescu a adus vorba de Becali, despre care a zis ca a construit la Vadu Rosca si la Rast "niste magazii pentru oameni, nicidecum case."

"E un maimutoi, un paranoic", a rostit adevarul Cornel Nistorescu.

Mai erau aproximativ 10 minute din emisiune, iar in studio a dat buzna in direct Gigi Becali. Nistorescu a fugit din platou.

VIDEO: http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/steaua/11846/video-becali-isi-arata-parul-de-pe-piept-la-televizor-dand-buzna-in-studio.htm

Vadim
13th December 2006, 19:57
Saracul...

Kainsashiki
13th December 2006, 20:08
Si Nistorescu a exagerat. O fi Becali incult dar a facut multe gesturi caritabile, dar Nistorescu l-a acuzat ca a facut niste magazii la Vadu Rosca, ceea ce nu e permis. Dupa ce ca e cam singurul din tara care face acte de caritate asa grandioase mai e si acuzat ca nu le face cum trebuie. Asta mi se pare nesimtire. De ce nu face Guvernul ?

Nistorescu cred care o problema personala cu Becali.

r0bby
13th December 2006, 20:33
Asta se poate intampla doar in Romania!:no:

Vadim
13th December 2006, 20:45
Si Nistorescu a exagerat. O fi Becali incult dar a facut multe gesturi caritabile, dar Nistorescu l-a acuzat ca a facut niste magazii la Vadu Rosca, ceea ce nu e permis. Dupa ce ca e cam singurul din tara care face acte de caritate asa grandioase mai e si acuzat ca nu le face cum trebuie. Asta mi se pare nesimtire. De ce nu face Guvernul ?

Nistorescu cred care o problema personala cu Becali.
Nu o fi primit donatiile. :D glumesc. Oricum are dreptate in multe, e evident, numai ca mass-media la noi e cum e.

carlo
13th December 2006, 20:51
Pe astia ii avem...cu astia defilam!Si cu ei intram in Europa...
Romania anului 2006!

Kainsashiki
13th December 2006, 20:52
Va dati seama, daca ar fi Becali presedinte, si ar fi la un dineu cu Regina Angliei..s-ar face frate de cruce si cu ea ? :happy

relansat
13th December 2006, 20:57
Se putea si mai rau, pt exemplificari vezi postu` dinaintea mea. Absolut dezgustator.

tataleone
13th December 2006, 22:23
E vina moderatorului ca i-a permis sa intre in studio sau ca nu a intrerupt emisiunea in momentul respectiv.

Oricum, ma asteptam la asa ceva din partea ciobanului...acum astept sa apara adeptii care-l ridica in slavi pt. gestul minunat pe care l-a facut...:mda:

Vadim
13th December 2006, 22:47
Crezi ca moderatorul face asa ce vrea el?

Bumbescu
13th December 2006, 23:18
Normal ca face ce vrea el, sau macar incearca. Oricum avea dreptate nistorescu, nu-i normal sa chemi tot timpul un neanderthalian ca becali si sa-l lasi sa debiteze orice, totul numai in scopul ratingului.

Vadim
14th December 2006, 02:01
Nu e vorba de rating.

TaciAcolo
14th December 2006, 02:34
the best becali ...ma duc sa-l votez !!!

hai norok

RedStar
14th December 2006, 02:38
Mai usor cu Nistorescu, Becali e un sfant pe langa el. Tot de imobiliare se ocupa si el ;)

vagus
14th December 2006, 04:43
Becali ii debil mintal. Nici nu stiu ce ar mai fii de comentat ...

spectatorul
14th December 2006, 07:21
Pentru autorul articolului de primă pagină:
Dacă ai ceva cu Becali, de ce nu îi scrii? Altfel, tu nu deții adevărul, așa că mai lasă exprimările astea absolute. Becali e penibil, Nistorescu e un laș. Iar faza cu "arătatul părului" de pe piept e o chestie scoasă din context. Stilul ăsta superficial și tendențios de a scrie e specific "Libertatea", "Evenimentul zilei" ș.a. Adică presei de doi lei.

Bumbescu
14th December 2006, 08:15
Nu e vorba de rating.

Dar de ce anume este vorba? De ce televiziunile de doi lei invita un cretin sa urle in direct?

YoYoyOi
14th December 2006, 08:30
Sa se distreze:D

Bumbescu
14th December 2006, 08:44
Nu te poti distra uitandu-te la becali decat maxim 5 minute, mai mult se cheama ca-ti bati joc de timpul si de intelectul tau, este ca si cum te-ai uita la telenovele sau la surprize surprize:D

4star
14th December 2006, 09:18
"E un maimutoi, un paranoic", a rostit adevarul Cornel Nistorescu.



A rostit adevarul .... :happy
Pe ce te bazezi? Are atestat de rostitor de adevaruri? NU cumva face parte din mass media care a umplut tara de vedete de genul lui becali si nu numai?

Vadim
14th December 2006, 11:28
Dar de ce anume este vorba? De ce televiziunile de doi lei invita un cretin sa urle in direct?
E vorba de presa aservita lui Becali. Tu nu ai vazut saracul moderator cum se scuza in fata lui Becali pentru ce spusese Nistorescu? :drak: :drak:

Aurel.D
14th December 2006, 12:02
"Becali isi arata parul de pe piept, in direct la National TV "

:happy :ras-plans: Mare este gradina lui Dumnezeu!!
Cat de jos pot sa se coboare televiziunile si moderatorii astia sa ii dea nas unui retardat de pestera, care jigneste pe toata lumea cum ii vine lui si ia in deradere legile tarii! :rosu:

Sevilla86
14th December 2006, 13:25
Ma, da' Becali nu si-a aratat parul de pe piept... a vrut sa arate ca nu are nimic pe dedesubt pt ca a plecat in graba de acasa.
Ce aveti voi cu Becali? Cred ca daca ar sta pe veceu si l-ar auzi pe Vadim ca zice ceva de el, ar iesi cu pantalonii in vine sa se ia de el! Omu pune pasiune in tot ceea ce face.

Sunt ironic, dar ma dispera sa vad ca fiecare gest al lui Gigi e comentat, interpretat, scos din context... Mai lasati-l fratilor, vedeti-va de viata voastra. Dupa aceea toata lumea acuza presa ca il pune pe Gigi pe prima pagina si ca din cauza lor are notoriatate si intra in Parlament, cand de fapt dusmanii lui il mentin in primplan.
Un caz chiar pe acest forum ar fi doris, care este indignat de atentia si po****ritatea pe care o primeste Gigi, dar toata ziua numai de el vorbeste...

lusitanu
14th December 2006, 14:00
ce-i cu fraierul ala de nistorescu.....un comunist batran si trist care face istorie printre activisti. Becali a dovedit ca este razboinic....De ce nu o ramas nistorescu in studio?pt ca ii era frica sa vorbeasca fata in fata ...

Gontel
14th December 2006, 14:17
sunt curios pana unde mai merge mahalaua la televiziunile romanesti. imi aduc aminte si de baba nebuna care batea cu ciomagul la povestiri adevarate.

Vadim
14th December 2006, 14:29
Ma, da' Becali nu si-a aratat parul de pe piept... a vrut sa arate ca nu are nimic pe dedesubt pt ca a plecat in graba de acasa.
Ce aveti voi cu Becali? Cred ca daca ar sta pe veceu si l-ar auzi pe Vadim ca zice ceva de el, ar iesi cu pantalonii in vine sa se ia de el! Omu pune pasiune in tot ceea ce face.

Sunt ironic, dar ma dispera sa vad ca fiecare gest al lui Gigi e comentat, interpretat, scos din context... Mai lasati-l fratilor, vedeti-va de viata voastra. Dupa aceea toata lumea acuza presa ca il pune pe Gigi pe prima pagina si ca din cauza lor are notoriatate si intra in Parlament, cand de fapt dusmanii lui il mentin in primplan.
Un caz chiar pe acest forum ar fi doris, care este indignat de atentia si po****ritatea pe care o primeste Gigi, dar toata ziua numai de el vorbeste...
Incearca tu sa intri in direct la un talk-show asa cum a facut Becali.

Looks
14th December 2006, 14:58
io cred ca ii buiac si nu mai stie ce sa faca de buimac ce ii

Sevilla86
14th December 2006, 15:03
Incearca tu sa intri in direct la un talk-show asa cum a facut Becali.

Eu nu as apuca sa intru nici in cladire... dar pe Gigi nu l-a oprit nimeni. Asa cum nu l-ar fi oprit nici pe Tiriac, Nastase, Copos...

PS: cred ca s-a inteles, dar pt orice eventualitate vreau sa spun ca atunci cand am spus Vadim nu m-am referit la tine :D

Liviu
14th December 2006, 22:03
ce-i cu fraierul ala de nistorescu.....un comunist batran si trist care face istorie printre activisti. Becali a dovedit ca este razboinic....De ce nu o ramas nistorescu in studio?pt ca ii era frica sa vorbeasca fata in fata ...
Acum ceva ani , sa tot fie 7-8 , Nistorescu a avut un conflict cu Mitica de la Liga . Din motive pe care nu le mai stiu . Cert e ca intr-o emisiune , Corleone tot ii dadea inainte cu Nistoreasca a zis , Nistoreasca a dres...la care prezentatorul l-a intrebat : Dar ce aveti cu dansul de ii spuneti Nistoreasca ? La care Corleone : Dom'le...mie nu-mi plac ziaristii carora nu la plac femeile...

Bumbescu
15th December 2006, 02:59
Da, si daca a zis asta militianul din Balcesti sigur e adevarat.

Sevilla, ma doare in cur de ce zice si face becali, pt mine oricum nu e decat un oligofren, un retardat care intr-un fel sau altul a dat de bani.
Aici insa suntem pe un forum unde teroetic putem analiza orice, nu?
Pe mine ma deranjeaza pt ca milioane de concetateni cu minte f putina(e un adevar ) il iau de exemplu, de etalon, cand el nu e decat un cimpanzeu.
NU stiu cati ani ai, mi-e lene sa ma uit dar nu cred ca ai vrea sa ai un copil care sa vina sa-ti spuna "tati ce tare e nenea becali asta":D

Vadim
15th December 2006, 13:54
Bumbescu, nu va da nimeni pe el doi bani la alegeri. Pe cati poate sa cumpere? Cu tot ajutorul pe care il cauta la preoti, oamenii cu influenta in sate si asupra micilor comunitati. Nu are cum sa cumpare atatia. Romanii nu sunt prosti, chiar asa de prosti. Sunt romanii fara atitudine, inghit tot, le place circul. Dar nu sunt prosti. Trebuie sa fii debil mintal sa il votezi pe Becali. Eu am zis ca daca iese asta eu plec din tara chiar in ziua aia. Dar nu are cum... Nu ne putem intoarce in anii '50 cand muncitorii erau presedinti si prim-ministri. Nu de alta, dar s-a tras din cauza asta pana in 1989... Chiar daca sa stii dictatura din democratie e mai grea decat cea din comunism...

Kainsashiki
15th December 2006, 15:34
problema e ca nu prea mai avem pe cine sa votam..o sa fie Basescu, Becali, Vadim Tudor, Geoana (?), ungurul ala, si restu-s neimportanti.

In turul doi cred ca o sa ajunga Basescu si Becali, pt ca toti taranii (nu e jignire, ma refer la cei din mediul rural) vor vota cu Becali. Toti acei care il votau pe Iliescu cred ca-l vor sustine pe Becali. In mediul urban situatia va sta altfel cu siguranta.

pinki
15th December 2006, 16:38
acu' am vazut si eu :happy :lol: :lol:

mare nebun :happy

Vadim
15th December 2006, 20:43
problema e ca nu prea mai avem pe cine sa votam..o sa fie Basescu, Becali, Vadim Tudor, Geoana (?), ungurul ala, si restu-s neimportanti.

In turul doi cred ca o sa ajunga Basescu si Becali, pt ca toti taranii (nu e jignire, ma refer la cei din mediul rural) vor vota cu Becali. Toti acei care il votau pe Iliescu cred ca-l vor sustine pe Becali. In mediul urban situatia va sta altfel cu siguranta.
Si geoana e mort? Mai degraba Basescu si Vadim. Dar stai asa ca o sa mai apara baieti pana atunci.

Sevilla86
16th December 2006, 10:43
In turul doi cred ca o sa ajunga Basescu si Becali, pt ca toti taranii (nu e jignire, ma refer la cei din mediul rural) vor vota cu Becali. Toti acei care il votau pe Iliescu cred ca-l vor sustine pe Becali. In mediul urban situatia va sta altfel cu siguranta.

Daca Becali ajunge in turul doi, o sa-mi scriu la custom "prostu' satului":D
Nu are nici o sansa la presedentie, dar ar putea sa intre in Parlament cu PNG-ul pt ca o sa reuseasca sa faca un 5%... si in Parlament o sa fie doar un incapabil intr-o mare de incapabili. O sa se piarda in multime...

Kainsashiki
16th December 2006, 11:16
daca mai opreste electrica de vreo 2-3 ori curentul prin ferentexas, sau daca iar incep inundatiile sa nu te mire ca o sa ajunga in turul 2..

noir_desir
16th December 2006, 19:11
:o: :headbang: oribil...

Bumbescu
17th December 2006, 00:11
Becali nu va ajunge niciodata presedinte, sunt multi prosti dar nici chiar asa; partidul lui va ajunge probabil in parlament, ceea ce oricum e grav.
Problema e alta insa: mediatizarea excesiva a acestui oligofren, valorile pe care el le promoveaza intr-un mod vulgar, brutal si analfabet. La valori promovate nu am introdus credinta pt ca el nu promoveaza credinta ci din contra as putea spune, incalca multe din regulile crestine.
Valorilelui sunt banul, forta bruta, familia in sensul de mafie, razbunarea, sfidarea si jignirea oricarei persoane i se opune.
Din punctul meu de vedere e un monstru.

YoYoyOi
17th December 2006, 00:22
Uite cine doreste sa fie citat si laudat de doris:lol:

Bumbescu
17th December 2006, 00:30
Sigur, asta era:D

Hard
17th December 2006, 02:46
http://www.youtube.com/watch?v=s9QModh28Zc&mode=related&search=
votati jiji:D

starsteel
17th December 2006, 22:57
Acum am vazut si eu faza din studio....am fost convins ca Gigi a sarit calul urat de tot cand si-a aratat parul de pe piept; de fapt omul a vrut sa arate ca a plecat dezbracat de acasa ceea ce e cu totul altceva fata de ce credeam. Oricum reactia lui in esenta e a unui om sa zicem primitiv insa cel cultivat pe care a venit sa-l combata e C. Nistorescu o jigodie ordinara.

.... Mai degraba Basescu si Vadim...
Dupa ce l-ai facut varza pe Gigi nu pe deplin justificat acum il scoti in fata pe Vadim?! Am crezut ca esti legat putin de Nistorescu dar se pare ca simti ceva si pt. Vadim-omul politic ceea ce e regretabil. Stii foarte bine ca e plin de bube-n cap.

Buli-Buli
26th January 2007, 23:24
Made In Romania ! ! !
Sa Dai N-ai Cui, Sa Ceri N-ai De La Cine. ( Ma Refer La Minte).