PDA

View Full Version : O recomandare pentru forum



sicanto
13th December 2006, 19:09
fara nici o suparare vreau sa va spun cateva pareri personale despre forumul sta si ce recomandari as avea, poate va vetiz gandi sa le luatzi in considerare.
sper sa nu supar pe nimeni ca am deschis thred-ul asta, dar chiar mi se pare o problema importanta pentru forum.

banuiesc ca scopul lui este de a ne ajuta unii pe altii sa alegem cele mai bune meciuri, strategii in ale pariurilor.dar din pacate totul este foarte dezorganizat, nu sunt expuse clar lucrurile aici.
de exemplu punetzi-va in locul unui utilizator nou, si gnaditzi-va cu ce il atragetzi voi, daca omul ala acorda 10 minute vizitarii forumului credetiz ca il putetiz convinge sa si ramana pe aici, eu sincer in momentul de fatza nu cred.un utilizator care vrea sa castige din pariuri si sa caute recomandari nu ar avea prea multe motive sa stea pe aici.problema e ca sunt foarte multzi utilizatori care chiar le au in ale pariurilor, scot bani din asta, dar din lipsa de organizare ei nu pot aduce valoare adaugata forumului.
intru in threadu-l bilete si vreua pur si simplu ca in cateva minute sa vad ce meciuri a jucat fiecare din utilizatori sa stiu dupa un clasamnet care a castigat cel mai mult pana acum, care le nimereste cel mai des, si dupa sa imi pot face si eu o parere despre treaba pde pe forum.
in momentul de fatza pana gasesc ce meciui joaca fiecare imi cam trece cheful si pun de la mine meciurile.
am impresia ca multiz care posteaza aici vor doar as impresioneze ,cand de fapt ei nu prea cstiga, acesta e un lucru rau pentru ca au si ei de pierdut is ceilaltzi utilizatori, pentru ca se amagesc cu strategii care de fapt nu dau roade.

de ce nu se incearca o organizare ca la carte a threduluide bilete, acolo as fie doar biletele jucate, fara comentarii, sa se faca un theread separat in care sa se comenteze.
sa se faca clasamente cu eficiente ale metodelor, randamente, probabilitati, sa ne putem folosi si noi de cunostintele fiecaruia.
suntem in era cunostintelor si cu cat acestea sunt folosite mai eficace, nu eficient vom putea reusi ceva, daca nu vom ramane doar cu sperantza.

astept niste pareri si poate ia cineva atitudine.
e spre binele forumului, daca vretiz sa ajunbgetzi in top organizati-va.....
multa bafta
astept pareri

fanatic88
13th December 2006, 19:14
mie mi se pare ok :ok:

tchibos
13th December 2006, 19:16
hmm. zici ca e varza si totusi ai ramas pe aici sa studiezi ce si cum deci nu e chiar asa dezorganizat.. insa spui cateva lucruri care ar trebui luate in seama de cei in cauza

sicanto
13th December 2006, 19:21
varza nu e cuvantul cel mai potrivit ,dezorganizat e mai bine, si am ramas din dorinta de a-mi demostra metoda, si de a mai cere pareri, cred ca altfel as fi plecat, fara nici o ofensa.oricum imi este ciuda ca sunt informatii utile pe aici ,dar pentur unul nou e greu sa le descopere.
nu am nimic cu nimeni, dimpotriva vreau sa sa faca un lucru cat mai bun aici, sa avem de castigat cat mai multi de pe urma forumului, iar apoi al randul lui cei care il administreaza sa ajunga sa fie mediatizat.cred ca asta urmaritzi.
merci,

edd
13th December 2006, 19:25
sunt de acord cu parerile tale!!:ok:

dj_jaxxx
13th December 2006, 19:45
Nu o sa se poata niciodata face asa ceva pentru ca majoritatea persoanelor nu au rabdare sa se tina de un bilant ca lumea sau de o metoda oricare ar fi ia. Foarte multi isi "reseteaza" fondurile sau bilanturile de fiecare data cand abordeaza o noua metoda deci este aproape imposibil sa stii adevarata valoare a pariorului respectiv. Trebuie mereu sa cauti, ziua 3, biletul 12, runda 4 ca sa aflii cum sta din punct de vedere financiar dar si % de bilete castigate.

Sunt total de acord cu tine cand vine vorba de lipsa de organizare a biletelor. Cred ca ar trebui sa se faca un standard ca si la dueluri, adica sa se parieze pe unitati avand in vedere ca buzunarul fiecaruia difera. De asemeni sunt de acord cu 2 clasamente: unul bazat pe % de bilete casigate si al 2lea bazat pe bilantul unitatilor.

Toate cele mentionate mai sus constituie idealul care nu va putea fi atins niciodata daca nu se fac reguli stricte si un standard care sa fie urmarit de toti. Altfel nu ai cum sa faci clasament pentru ca daca eu castig 20 de bilete la rand a cate un dolar si altul vine si castiga 100 de dolari la un bilet, pare ca el este mai bun.

Am aruncat o gramada de idei dezordonate, sper sa fie cat de cat clar :)

sicanto
13th December 2006, 19:51
dar nu trebuie sa tindem spre ideal.?
cum sa castigam bani din pariuri daca nu reusim sa ne organizma catusi de putzin.
ai perfecta dreptate, dar un sistem castigaotr este unul bine organizat.

Kainsashiki
13th December 2006, 19:55
Sunt total de acord cu tine cand vine vorba de lipsa de organizare a biletelor. Cred ca ar trebui sa se faca un standard ca si la dueluri, adica sa se parieze pe unitati avand in vedere ca buzunarul fiecaruia difera. De asemeni sunt de acord cu 2 clasamente: unul bazat pe % de bilete casigate si al 2lea bazat pe bilantul unitatilor.

Toate cele mentionate mai sus constituie idealul care nu va putea fi atins niciodata daca nu se fac reguli stricte si un standard care sa fie urmarit de toti. Altfel nu ai cum sa faci clasament pentru ca daca eu castig 20 de bilete la rand a cate un dolar si altul vine si castiga 100 de dolari la un bilet, pare ca el este mai bun.



E aiurea cu unitati, cum ar putea cineva sa vada cu cat e pe minus sau pe plus ? Eu joc pe stelute, si e cel mai bine asa :)

Pentru mine un parior bun este acela care are profit mare din pariuri, nu numar mare de predictii castigatoare. Degeaba castigi 100 de pariuri cand pui miza 1 euro, nu?

dj_jaxxx
13th December 2006, 19:56
Ok atunci hai sa vedem...

Facem un poll sa voteze lumea pro/contra implementarii unor reguli stricte pe threadul de bilete? Adica toti sa pariam la fel, fara dolari, euro, roni, etc. Pariem pe unitati, orice sport, orice cote, oricate bilete, oricate meciuri pe bilet. Spunem casa de pariuri si cam atat. Eu unul ma ofer sa ma ocup de statistica zilnica sau saptamanala.

O sa vezi ca nu multi o sa se inghesuie.

relansat
13th December 2006, 19:56
Te lupti cu morile de vant si cu asta cred ca am spus totul.

TaciAcolo
13th December 2006, 19:57
Ok atunci hai sa vedem...

Facem un poll sa voteze lumea pro/contra implementarii unor reguli stricte pe threadul de bilete? Adica toti sa pariam la fel, fara dolari, euro, roni, etc. Pariem pe unitati, orice sport, orice cote, oricate bilete, oricate meciuri pe bilet. Spunem casa de pariuri si cam atat. Eu unul ma ofer sa ma ocup de statistica zilnica sau saptamanala.

O sa vezi ca nu multi o sa se inghesuie.

eu ma bag buna idee..cine anuntza ca participa si dupa o perioada nu mai posteaza sa fie banat :evil:

Kainsashiki
13th December 2006, 19:58
Nu ii poti impune cuiva sa joace pe unitati sau la o anumita casa de pariuri

dj_jaxxx
13th December 2006, 20:01
E aiurea cu unitati, cum ar putea cineva sa vada cu cat e pe minus sau pe plus ? Eu joc pe stelute, si e cel mai bine asa :)

Pentru mine un parior bun este acela care are profit mare din pariuri, nu numar mare de predictii castigatoare. Degeaba castigi 100 de pariuri cand pui miza 1 euro, nu?

Pai sa zicem ca eu am salariu 100 de euro pe luna, 2 copii la scoala, nevasta nu lucreaza si nu pot sa pun mai mult de 1 euro pe bilet. Dar daca altul ma vede ca am reusit 10/12 bilete saptamana asta si el poate sa scoata 100 de euro la bilet atunci e bine nu?

Daca persoana A castiga 10 bilete la rand bilete cu 1 euro la bilet si persoana B pune doar un bilet la cota 1.1 dar pune 1000 de dolari la el si castiga 100, atunci inseamna ca e mai bun? Nu sunt de loc de acord cu ideea asta.

Un parior bun este tot asa bun cu orice miza. La fotbal ti se dau tot 3 puncte daca bati 1-0 sau 10-0, doar daca e egalitate la puncte se ia in considerare si golaverajul :)

Kainsashiki
13th December 2006, 20:03
da, si cu ce ma ajuta pe mine cam castigat 10 bilete consecutive cu miza 1 euro ?

nu e parior bun, pt ca nu are incredere in el si in fortele lui sa ridice stacheta putin si sa mareasca miza, intelegi?

dj_jaxxx
13th December 2006, 20:03
Nu ii poti impune cuiva sa joace pe unitati sau la o anumita casa de pariuri

Orice casa de pariuri este bine venita, numa sa se mentioneze ca sa poata si ceilalti sa profite daca este cazul.

Si nu vad ce e asa nasol cu unitatile astea? Fiecare isi pune o valoare pe o unitate, 1 cent sau 100 de dolari, nu conteaza. Fara unitati nu se poate face o comparatie dreapta, si asta cred ca era scopul propunerii.

dj_jaxxx
13th December 2006, 20:05
da, si cu ce ma ajuta pe mine cam castigat 10 bilete consecutive cu miza 1 euro ?

nu e parior bun, pt ca nu are incredere in el si in fortele lui sa ridice stacheta putin si sa mareasca miza, intelegi?

Dar nu poate sa mareasca miza pentru ca trebuie sa cumpere paine sa puna pe masa sau trebuie sa-si cumpere carti pentru scoala, munca, etc. Cu alte cuvine nu isi permite sa mareasca miza...

Daca a inceput cu 1 euro si a castigat ceva bilete la rand si a ajuns la 10 euro, poate atunci marese miza la 2 euro pe bilet.

dj_jaxxx
13th December 2006, 20:06
Te lupti cu morile de vant si cu asta cred ca am spus totul.


It's free to try :D

dj_jaxxx
13th December 2006, 20:10
Inca o chestie Diablo...uita-te pe forumurile astea:

CappersMall si TheRx (fiecare cu .com la urma)

Sunt pline cu oameni care traiesc din pariuri si absolut TOTI posteaza pariurile pe forum cu unitati. Rar il vezi pe unul care foloseste dolari. Daca te uiti mai ales la TheRx Forum pe threadul de "tracking" unde se folosesc doar unitati de 100 de dolari pt toata lumea. Atunci da, poti sa tii cont de suma castigata pt ca toata lumea pariaza egal.

Vision_Alex
13th December 2006, 20:26
Treaba asta cu unitati s-a dovedit a fii cea mai utila... nu cred ca exista parior pe pamantul asta care sa fi facut bani pe termen lung din pariuri sa nu isi imparta banca in unitati. Este mult mai simplu si scade efectul psihologic care cred eu ca este cel mai important la pariuri. Ia ganditi-va cum se simte ala care a pus tot bugetul sau, sau o mare parte din el pe o cota de 1.1, si cum va alege el meciul, fata de unul care alege 15 meciuri cu cota 1.50 -2, pariand pe fiecare miza in unitati ( de obicei de la 1 la 10) in functie de sansele pe care le acorda acelui meci...care este mai afectat emotional ?? Pariurile trebuie puse cu mintea , si deaceea trebuie ca aceasta sa fie cat mai limpede. E adevarat ca valoarea unui parior sta in profitul sau... dar va garantez ca cel care va pune 1000 $ pe 1.1 in ritmul asta nu va avea profit pe termen lung.

Parerea mea:ok:

Vision_Alex
13th December 2006, 20:47
Nu o sa se poata niciodata face asa ceva pentru ca majoritatea persoanelor nu au rabdare sa se tina de un bilant ca lumea sau de o metoda oricare ar fi ia. Foarte multi isi "reseteaza" fondurile sau bilanturile de fiecare data cand abordeaza o noua metoda deci este aproape imposibil sa stii adevarata valoare a pariorului respectiv. Trebuie mereu sa cauti, ziua 3, biletul 12, runda 4 ca sa aflii cum sta din punct de vedere financiar dar si % de bilete castigate.

Sunt total de acord cu tine cand vine vorba de lipsa de organizare a biletelor. Cred ca ar trebui sa se faca un standard ca si la dueluri, adica sa se parieze pe unitati avand in vedere ca buzunarul fiecaruia difera. De asemeni sunt de acord cu 2 clasamente: unul bazat pe % de bilete casigate si al 2lea bazat pe bilantul unitatilor.

Toate cele mentionate mai sus constituie idealul care nu va putea fi atins niciodata daca nu se fac reguli stricte si un standard care sa fie urmarit de toti. Altfel nu ai cum sa faci clasament pentru ca daca eu castig 20 de bilete la rand a cate un dolar si altul vine si castiga 100 de dolari la un bilet, pare ca el este mai bun.

Am aruncat o gramada de idei dezordonate, sper sa fie cat de cat clar :)

Nu cred ca conteaza procentajul de pariuri castigate , pentru ca daca pun 100 de meciuri cu cota 1.01, si gresesc 4, am procentaj 96% predictii corecte dar profit ioc. Conteaza yeld-ul dar asta se refera tot la unitati:
(100 - UC/UP*100), unde UC unitati castigate si UP - unitati pariate
Asta arata cat de bun e un parior sau nu...

dj_jaxxx
13th December 2006, 21:00
Nu cred ca conteaza procentajul de pariuri castigate , pentru ca daca pun 100 de meciuri cu cota 1.01, si gresesc 4, am procentaj 94% predictii corecte dar profit ioc. Conteaza yeld-ul dar asta se refera tot la unitati:
(100 - UC/UP*100), unde UC unitati castigate si UP - unitati pariate
Asta arata cat de bun e un parior sau nu...

Ai dreptate, procentajul de bilete castigate nu este relevant decat daca majoritatea cotelor sunt in jur de 2. Tot sistemul de unitati este adevaratul indicator al valorii unui parior.

Dudubetwin
13th December 2006, 21:18
oameni buni .. din toata chestia aceasta sunt de acord doar cu un singur lucru... sa facem un thread de comentarii .. in sistemul de unitati

pariaza doar cine vrea .. nu poti sa obligi omu sa parieze in acest sistem... in unitati de obicei pariaza doar "greii" iar .. pe acest

forum trebuie sa recunoastem ca multi n`au nici o treaba cu fenomenul si ca ar fi mai bine sa se lase. acesta e un forum unde

calitativ suntem submediocru dar cantitativ stam excelent. acesta este adevarul ..

sicanto
13th December 2006, 21:25
ideea cu unitatile este foarte buna.
sa stiti ca toate afacerile mari functioneaza asa.
de exemplu un fond de investitii, e compus din multe actiuni la diverse firme, dar un client cand cumpara de la ei, nu cumpara actiuni, ci unitati din fond.
deci putem incerca si noi cu unitati: dar trebuie sa facem in asa fel incat sa fie si ceva de genul unitait reale si unitati virtuale.
daca sunt 10 pariori care vor cu adevarat as demostreze metoda lor si sa parieze unitatile reale sa se faca un subfolder separat, unde acestia as isi puna biletele, sa se faca biltanul, probabilitatile, clasamente.
eu unul ma bag, ma ocup de planificare,dca mi se va oferi sansa.
o unitate ar valora 3.5RON, iar unitatile minime de intrare ar fi cam 50, iar aici nu conteaza dac omul pariaza in ron sau euro.

sa incercam macar 1 luna sistemul asta si apoi sa tragem concluzii,
toata ideea e ca totul sa fie strict, cei care intra aici sa accepte regulile, iar orice greseala sa fie pedepsita.eu cred ca pe termen lung am avea de castigat.
poate cu timpul o punem si de un site propriu......
exista oportunitati, trebuie sa avem si implicare.

deci eu unul ma bag:
astept alti adeptzi,
apoi facem o conferintza pe messenger si stabilim exact regulile.
merci

Lover
13th December 2006, 21:26
oameni buni .. din toata chestia aceasta sunt de acord doar cu un singur lucru... sa facem un thread de comentarii .. in sistemul de unitati

pariaza doar cine vrea .. nu poti sa obligi omu sa parieze in acest sistem... in unitati de obicei pariaza doar "greii" iar .. pe acest

forum trebuie sa recunoastem ca multi n`au nici o treaba cu fenomenul si ca ar fi mai bine sa se lase. acesta e un forum unde

calitativ suntem submediocru dar cantitativ stam excelent. acesta este adevarul ..

eu nu sunt de acord cu nici o schimbare...faceti cum vreti pana la urma

dudule asa te-ai exprimat...:ras-plans: de parca nu toata lumea ar putea scrie in loc de 50 euro , 5/10...pana si sergent ar putea...pariaza fiecare cum vrea...orice ati hotari eu nu scriu acolo cu unitati :P

Kainsashiki
13th December 2006, 21:27
oameni buni .. din toata chestia aceasta sunt de acord doar cu un singur lucru... sa facem un thread de comentarii .. in sistemul de unitati

pariaza doar cine vrea .. nu poti sa obligi omu sa parieze in acest sistem... in unitati de obicei pariaza doar "greii" iar .. pe acest

forum trebuie sa recunoastem ca multi n`au nici o treaba cu fenomenul si ca ar fi mai bine sa se lase. acesta e un forum unde

calitativ suntem submediocru dar cantitativ stam excelent. acesta este adevarul ..

dudu..tu stii cum pariez eu..ca azi pun 100 maine 1000..cum as putea eu sa joc cu unitati, ca nici nu am fondul destul de mare ca sa pun o unitate 100 lire? chiar mi se pare imposibil sa joc in sistem cu unitati eu..

Vision_Alex
13th December 2006, 21:36
dudu..tu stii cum pariez eu..ca azi pun 100 maine 1000..cum as putea eu sa joc cu unitati, ca nici nu am fondul destul de mare ca sa pun o unitate 100 lire? chiar mi se pare imposibil sa joc in sistem cu unitati eu..

Chiar as vrea si eu sa vad ce meciuri merita pariate asa mult... Poate apuci sa le postezi. Si daca ai un buget asa mare de pariere sacrifici si tu 100 de euro pe care ii imparti in 100 de unitati. 1u =1e Si vezi ce profit poti scoate tu cu 100 de unitati. Daca ai 1000 Lire pui unitatea 10 lire... Pana la urma nu conteaza cati bani pui, ci conteaza cate unitati de profit faci. Pe termen lung. Poate daca te organizezi un pic o sa dai si randament mai bun si astfel creste si profitu :ok:

sicanto
13th December 2006, 21:36
cu sau fara unitati eu nu vad un lucur relevant, important e sa avem o imagine cat mai clara asupra meciurilor si strategiei fiecarui parior de pe forum.
eu cred ca daca cel putzin 5 pariori reuses sa isi tzina strategia cel putzin 3-4 luni , se va vedea clar dac aceasta da sau nu rezultate.
dar aici e nevoie de multa rabdare si sustinere din partea celor de pe forum.
haidetzi sa incercam.

cine se baga?

fara unitati.
o mizA de inceput de minim 50RON.
se acepta doar 2 alimentari pe parcurs.
se accepta orice fel de meci si strategie
eficacitatea fiecarui jucator se va masura in profit si randament.
se cere tinerea evidentei in fiecare zi:buget, profit, +cpetnru cei care isi impart fondul in mai multe parit, valoarea fiecarui cont.
+alte completari pe parcurs.

sunteti de acord?
ceva completari?

dj_jaxxx
13th December 2006, 21:37
ideea cu unitatile este foarte buna.
sa stiti ca toate afacerile mari functioneaza asa.
de exemplu un fond de investitii, e compus din multe actiuni la diverse firme, dar un client cand cumpara de la ei, nu cumpara actiuni, ci unitati din fond.
deci putem incerca si noi cu unitati: dar trebuie sa facem in asa fel incat sa fie si ceva de genul unitait reale si unitati virtuale.
daca sunt 10 pariori care vor cu adevarat as demostreze metoda lor si sa parieze unitatile reale sa se faca un subfolder separat, unde acestia as isi puna biletele, sa se faca biltanul, probabilitatile, clasamente.
eu unul ma bag, ma ocup de planificare,dca mi se va oferi sansa.
o unitate ar valora 3.5RON, iar unitatile minime de intrare ar fi cam 50, iar aici nu conteaza dac omul pariaza in ron sau euro.

sa incercam macar 1 luna sistemul asta si apoi sa tragem concluzii,
toata ideea e ca totul sa fie strict, cei care intra aici sa accepte regulile, iar orice greseala sa fie pedepsita.eu cred ca pe termen lung am avea de castigat.
poate cu timpul o punem si de un site propriu......
exista oportunitati, trebuie sa avem si implicare.

deci eu unul ma bag:
astept alti adeptzi,
apoi facem o conferintza pe messenger si stabilim exact regulile.
merci


si eu ma bag :ok:

TaciAcolo
13th December 2006, 21:38
2 eu :ok:

sicanto
13th December 2006, 21:41
pana acum suntem:
1sicanto
2dj_jaxxx
3robyyy


eu zic ca pentru inceput 10 oameni ar fi de ajuns.

astept acceptul uni moderator de a incepe prin crearea unui subforum.

Vision_Alex
13th December 2006, 21:43
si eu:yeah: mai trebuie elaborata ideea , dar oricum va aduce ceva si pentru forum nu numai pentru noi ca pariori

Dudubetwin
13th December 2006, 21:43
nu se poate crea subforum .. fa pe threadul de bilete

fanatic88
13th December 2006, 21:44
ma bag si eu :ok: da mai explica odata ce si cum deci ar trebui sa postam bilete jucate cu unitati reale sau virtuale din care altii sa traga concluzii care metoda e mai buna?

Vision_Alex
13th December 2006, 21:51
Unitati reale... Asa e cel mai concludent , una e sa pui bani pe un meci si alta e pe hartie. Pe hartie se gasesc multi experti , important e cate unitati reale ai dupa un anumit timp. Unitatile virtuale nu tin de foame :D

dj_jaxxx
13th December 2006, 21:54
Eu v-am zis ca nu o sa fie prea multi amatori.

fanatic88
13th December 2006, 21:54
nu te inteleg !dak de ex am dat faliment si iti demonstrez ca pot face profit cu unit virtuale care e problema?problema sa pus din ce am inteles yo cine are cea mai buna metoda nu buzunarul mai plin

iuli
13th December 2006, 21:56
despre ce tot vorbiti voi aici ma? /;)

dj_jaxxx
13th December 2006, 22:00
nu te inteleg !dak de ex am dat faliment si iti demonstrez ca pot face profit cu unit virtuale care e problema?problema sa pus din ce am inteles yo cine are cea mai buna metoda nu buzunarul mai plin

Ai dreptate intr-un fel. Dar adevarul este ca mai usor pui unitati virtuale decat unitati reale. Cand pui unitati reale te gandesti de 2 ori inainte sa pui meciul.

O alta posibilitate ar fi pur si simplu un concurs in grup care se bazeaza pe acelasi principiu ca si duelurile.

sicanto
13th December 2006, 22:02
se accepta minim 20 de unitati pentru inceput.
deci ar fi 20 de euro, nu e o suma exagerata.

fiecare concurent va tebui sa isi tina bugetul si randamentele

sicanto
13th December 2006, 22:04
chiar daca suntem putzini, macar stim ce acestia vor cu adevarat sa faca ceva.
vor fi doar unitati reale, cei care pier au voie sa alimenteze de doua ori.
orice castig va fi demostrat cu biletul castigator la sfarsitul zile.
doar asa putem impusca 2 iepuri, scoatem si profit, ne ajutma unii pe altii, dezvoltma forumul.

fanatic88
13th December 2006, 22:05
ai dreptate jaxx

Vision_Alex
13th December 2006, 22:05
cum ce vorbim ... complotam impotriva caselor de pariuri...:drak: si cu unitatile virtuale tocmai asta e chestia : uite-te de exemplu la concursul asta de pe site ca am mai tras si eu cate o privire( Apropo dudubetwin cum fac sa ma inscriu la urmatorul ? ti-am trimis prv cu id-ul de la GB) : mai tot timpu apar banci de la 100 la 1000... cine ar pune 100 $ pe bilet cu cota 10 si sa stie ca aia sunt toti banii lui ??
din 10 pers daca am face pe unitati virtuale poate cineva tot va prinde astfel de cote, cote care in mod normal n-ai paria bani...asta inseamna ca acea pers e un bun parior ??

iuli
13th December 2006, 22:06
imi zice cineva si mie? :D

sicanto
13th December 2006, 22:07
ideea de duel nu e buna, ca intervine apoi dorinta fiecaruia de a demostra ca e cel mai bun.
cel mai bien e metoda prin care fiecare se tine de metoda lui pe termen lung, posteaza biletele dupa un format comun, isi calculeaa randamenteel si probabilitatile, si la finele fiecarei saptamani se va faca un clasamet.
ideea e sa facem lucrul sta pe teremne lung

iuli
13th December 2006, 22:09
mda :lol:

Dudubetwin
13th December 2006, 22:10
cu unitati virtuale nu e bine pentru ca se va intampla ca la dueluri .. scoruri corecte si pauza/final pe "stake" 10/10 ...

sicanto
13th December 2006, 22:10
inscrisi:
1sicanto
2dj_jaxxx
3robyyy
4vision_alex
5fanatic88

inca 5 locuir si lista se inchide.

fanatic88
13th December 2006, 22:12
omule yo nu pot sa ma bag decat cu unitati virtuale k deocamdata sunt o in cont

sicanto
13th December 2006, 22:13
vom avea reguli stricte:
orice fel de campionat.
cota minima: 1.40
cota maxima: 10

numar minim meciuri pe bilet:1
numr maxim pe bilet:5

prin restrictiile astea, automat ne vom obliga sa nu ne lacomim, eu cred ca r fi bine.

sicanto
13th December 2006, 22:14
inscrisi:
1sicanto
2dj_jaxxx
3robyyy
4vision_alex
5fanatic88

inca 5 locuir si lista se inchide.

pentur inceput vei sta in afara, sincer prefer sa fie oameni care chiar joaca ceea ce posteaza, pentru c altfel iei in considerare un bilet care este jucat si in realitate.

dj_jaxxx
13th December 2006, 22:15
ideea de duel nu e buna, ca intervine apoi dorinta fiecaruia de a demostra ca e cel mai bun.
cel mai bien e metoda prin care fiecare se tine de metoda lui pe termen lung, posteaza biletele dupa un format comun, isi calculeaa randamenteel si probabilitatile, si la finele fiecarei saptamani se va faca un clasamet.
ideea e sa facem lucrul sta pe teremne lung

Suna bine :ok:

Dar in cazul asta trebuie printscreen de fiecare data ca sa demonstram ca intradevar sunt unitati reale.

Pornim toti cu acelasi numar de unitati si tot inainte :)

sicanto
13th December 2006, 22:17
fiecare bilet va fi demostrat printr-un print screen, dar abia dupa ce s-au jucat meciurile, asta pentru verificare.
orice neafisare a biletului vafi penalizata cu pierderea biletului respectiv.

iuli
13th December 2006, 22:19
ma voi vreti sa ma copiati :lol:

sa mor dak nu e asa :lol:

sicanto
13th December 2006, 22:20
nu copiem pe nimeni, incercam sa facem ceva constructiv.
daca esti dispus te potiz baga.
mai sunt 6 locuri libere.

Vision_Alex
13th December 2006, 22:21
vom avea reguli stricte:
orice fel de campionat.
cota minima: 1.40
cota maxima: 10

numar minim meciuri pe bilet:1
numr maxim pe bilet:5

prin restrictiile astea, automat ne vom obliga sa nu ne lacomim, eu cred ca r fi bine.

De ce cota minima trebuie sa fie 1.40 ? N-ar trebui sa aiba importanta atata timp cat la sfarsit se numara unitatile nu numarul de meciuri castigate...

iuli
13th December 2006, 22:21
nu ma bag...copy/paste stie oricine :lol:

iuli
13th December 2006, 22:24
dar ce e constructiv in asta??? dak puteti spune...ca sa pariezi asa iti trebuie fond...nu 20 euro

sicanto
13th December 2006, 22:27
De ce cota minima trebuie sa fie 1.40 ? N-ar trebui sa aiba importanta atata timp cat la sfarsit se numara unitatile nu numarul de meciuri castigate...

se refera al cota minima pe bilet.
in felul acesta, ne educam sa nu pariem multe meciuri pe bilet si cu cote mari.
daca nu am conditioan lucruil e astea, iar se va ajunge la paruri fantoma, de genul cota 10 e rezultat fial si toate de astea.
ideea e sa fortam gasirea acolor metode cat mai aproape de realitate care sa ne aduca si profit.

dj_jaxxx
13th December 2006, 22:29
dar ce e constructiv in asta??? dak puteti spune...ca sa pariezi asa iti trebuie fond...nu 20 euro

Se incepe cu 20 de unitati, nu de euro. Pentru unul poate sa fie 1 euro o unitate, pentru altul 10 dolari, etc. Se masoara profitul in unitati, nu in euro sau dolari.

iuli
13th December 2006, 22:30
asa scrie cineva mai in urma...20 euro

anyway...GL

sicanto
13th December 2006, 22:34
Se incepe cu 20 de unitati, nu de euro. Pentru unul poate sa fie 1 euro o unitate, pentru altul 10 dolari, etc. Se masoara profitul in unitati, nu in euro sau dolari.

k e bine asa jaxx, dar confirmarea castigului se va face prin afisarea biletului castigator.
apoi fiecare isi poate evalua cum vrea unitatile
pentru unuul 1 unitate =1 euro, pentru altul 10 euro.
important e asa joace cu adevarat biletul ala.

dj_jaxxx
13th December 2006, 22:39
k e bine asa jaxx, dar confirmarea castigului se va face prin afisarea biletului castigator.
apoi fiecare isi poate evalua cum vrea unitatile
pentru unuul 1 unitate =1 euro, pentru altul 10 euro.
important e asa joace cu adevarat biletul ala.

Pai eu ma gandeam asa: incepem toti cu 20 de unitati. Fiecare anunta cat va fi o unitate in functie de buzunarul sau, in cazul meu va fi 10 dolari o unitate. Adica participantii sa-si faca un fond pe care si-l pot permite si sa-l imparta la 20 si atunci aia e valoarea unei unitati.

Toate pariurile se posteaza pe unitati si tinand cont de valoarea unei unitati pentru fiecare se poate verifica usor daca chiar s-au pariat numarul de unitati respective verificand printscreenul.

Si sunt de acord sa se posteze printscreen la biletele castigatoare, pentru ca pt cele pierdute nu are rost.

sicanto
13th December 2006, 22:39
va fi un thread doar pe care se vor posta biletele, fara comentarii fara nimic.
se va urmari randamentul fiecarui jucator, implicit si metoda lui, iar apoi saptamanl vom trage concluzii pe un thread diferit.
iar dupa 3-4 luni vom vedea car a avut rezultate, ne va fi usor sa ne urmarim evolutiile,
oricum daca vom porni 10 pe parcurs cred ca mai mult de jumatate se vor retrage.
asa vom vedea cine scoate profit cu adevart din pariuri pe termen lung.
ca asa pot is eu afisa cadn castig un bilet si sa zicca sunt cel mai tare parior, cadn de fapt eu pierd o groaza.

iuli
13th December 2006, 22:41
se baga si uni cu 20 de unitati :lol:

o unitate 0.1 euro :lol:

dj_jaxxx
13th December 2006, 22:41
si ce vreti sa demonstrati cu asta pana la urma?

Fiecare va paria dupa metoda lui, si se va face un clasament periodic in care va reiesi o ordine a metodelor in functie de succesul pe care l-a avut care este masurat prin cate unitati pe plus sau pe minus este persoana respectiva.

Cu alte cuvinte vrem sa comparam metodele noastre punandu-ne la acelasi nivel folosind sistemul comun de unitati.

sicanto
13th December 2006, 22:42
Si sunt de acord sa se posteze printscreen la biletele castigatoare, pentru ca pt cele pierdute nu are rost.

da asta asa e,dar ar fi bine as se puna si cele pierdute pentru a se face o verificare stricta, deoarece la un moment dat s-ar putea ca fiecare sa nu isi mai pastreze in realitate miza pe care o pune aici, si ajunge miar la bilete virtuale.

dj_jaxxx
13th December 2006, 22:43
se baga si uni cu 20 de unitati :lol:

o unitate 0.1 euro :lol:

Sa se bage, o unitate este unitatea de masura universala :D

sicanto
13th December 2006, 22:43
Fiecare va paria dupa metoda lui, si se va face un clasament periodic in care va reiesi o ordine a metodelor in functie de succesul pe care l-a avut care este masurat prin cate unitati pe plus sau pe minus este persoana respectiva.

Cu alte cuvinte vrem sa comparam metodele noastre punandu-ne la acelasi nivel folosind sistemul comun de unitati.

si apoi avadn 10 metode puse la un loc, pe termne lung le putem combina spre binele nostru si sa gasim cea mai buna.

sicanto
13th December 2006, 22:45
se baga si uni cu 20 de unitati :lol:

o unitate 0.1 euro :lol:

in primul radn nu potiz paria nicaieri 0.1 unitati.
asa ca nu prea ar fi contructiv.
ideea e ca biletul ce se posteaza sa se parieze, daca nu mai bine isi pue biletul pe thred-ul propriu si nu ne mai complicam.
nu vreua sa ajungem iar la dezorganizare.sa fim organziati de la inceput pana la sfarsit.

dj_jaxxx
13th December 2006, 22:45
da asta asa e,dar ar fi bine as se puna si cele pierdute pentru a se face o verificare stricta, deoarece la un moment dat s-ar putea ca fiecare sa nu isi mai pastreze in realitate miza pe care o pune aici, si ajunge miar la bilete virtuale.

ok, atunci ca sa se verifice ca mizele sunt reale, se va posta printscreen la fiecare bilet pentru toata lumea indiferent de rezultat dupa ce sunt gata toate meciurile de pe bilet.

Vraciul
14th December 2006, 08:46
cine ar pune 100 $ pe bilet cu cota 10 si sa stie ca aia sunt toti banii lui ??


inseamna ca nu ma cunosti. poate ca sunt un parior prost daca pun astfel de mize si astfel de cote. un parior bun este si cel care are un procentaj mare de reusite dar si acel care scoate profit chiar si din mai putine reusite decat primul.
in fine ... voi urmari cu interes ceea ce vreti sa faceti voi aici, si chiar mi-ar placea sa reusiti. eu nu pot juca bilete cu mize virtuale, poate ca nu am in cont decat o unitate dar pe thread pot pune si 100 de unitati. mai important este sa se joace aceleasi mize ca cele de pe bilete. trebuie sa se faca o distinctie clara intre real si virtual. sa se joace exact ce se posteaza pe forum.
eu unul nu ma bag, cei care ma cunosc stiu cat de impulsiv sunt, nu mi-am facut decat pentru scurte perioade o statistica. chiar daca as vrea sa fiu mai organiza, tot nu voi putea.... poate cand ma voi insura. :D
stiu ca multi nu sunt de acord cu ceea ce joc eu si cu metodelel mele, dar, am puterea sa le abandonze atunci cand simt ca nu merg.
nici nu am pretentia sa fiu considerat un tipster sau un parior bun. eu reprezint mai degraba genul speculativ la modul "parsiv, pervers" al pariorului. sunt constient de asta.

Vision_Alex
14th December 2006, 14:52
Vreau sa fac urmatoarea recomandare pentru reguli :


Banca de inceput: minim 20 euro( nu pariem nici chiar pe coji de seminte)
Numar de unitati:100u ( adica 10 pariuri cu miza maxima) deci minim 1u=0.2 euro
Cotele n-ar trebui sa conteze, ca aici nu e concurs de predictii...
Se pot specula si cote de 1.30 care au valoare (vezi Volei )
Numarul maxim de meciuri pe bilet( eu oricum joc majoritatea single dar daca s-a zis 5 mai inainte il iau si eu acum):5
Postarea biletelor castigatoare
Actualizarea bilantului propriu in fiecare zi, pe cat posibil
Postarea evenimentelor cu minim 30 de min inainte de inceperea lor, exceptie pariurile live
Precizarea pentru fiecare a strategiei de moneymanagement pe care o urmeaza.

Cam atat.